Maminkou s eMiminem už pár let - letní výletování

Rodičovství

Ahoj všem, slíbila jsem nový deníček, tak jdu na to. Sice jsme zatím na dovče nebyli (ani nic moc neplánujeme), ale docela dost jsme výletovali, takže zážitky nějaké máme.

Na první tři červencové dny jsem musela do práce. Měli jsme u nás na týden 15 letého synovce, tak taťka plánoval s ním a s dětmi, že vyrazí na pár dní někam pod stan (máme úplně nový ještě nevyzkoušený). Bohužel bylo hnusný počasí, navíc děti měly rýmu a občas i trošku teplotkovali, takže stan nehrozil a jeli jen na dva výlety. Já jsem v práci bojovala s pololetní uzávěrkou a musím říct, že se ctí. Mí předchůdci prý v době uzávěrky trávili v práci nejen dny, ale i noci. Já jsem v:,–(ila na to, že předělám celý systém, aby se odstranily ruční úpravy. Celý měsíc jsem na tom usilovně pracovala, opět se mi potvrdilo, že důležitější než sama akce je dobrá příprava. Jeden uzávěrkový den jsem byla v práci do sedmi, druhý do šesti a třetí den jsem šla v obvyklé čtyři hodiny domů. Šéf byl nadšen, všechno klaplo i přes to, že věc byla ztížena různými pololetními komplikacemi,takže doufám, že příští měsíc už to bude brnkačka a žádné přesčasy se nebudou konat.

Sváteční dny minulého týdne jsme strávili poleháváním, já jsem odpočívala po tom pracovním nasazení (unavená jsem byla fest, to teda jo), děti doléčovaly rýmu, taky počasí nic moc. V sobotu už bylo líp, zajeli jsme s mamkou a dětma do lesa na borůvky a užili si dvě hodiny úžasného relaxu (až na to, že po tom sezení na bobku jsem si namohla stehna a ještě tři dny poté mi dělala potíže chůze ze schodů :o))

V neděli jsme konečně vyrazili na výlet, počasí vyšlo nádherně. Jeli jsme na Velký Blaník. Zaparkovali jsme v Louňovicích pod Blaníkem a vydali se směr Blaník, na kopci v dáli se krčila maličká rozhledna, dle směrovek to bylo jen 2,5 km. První kilák a půl byl po silnici a docela nás naštvalo, že těsně pod kopcem bylodalší parkoviště a že tu blbou chůzi po silnici jsme si mohli odpustit. V lese už to bylo prima, sice dost velký kopec a ne příliš schůdná cesta, ale děti statečně vyšlapaly až nahoru. Blanického rytíře jsme potkali jen jednoho a ani ne celého, jen mu koukala hlava, jak lezl ze země :o)

Cestou zpátky to vzal tatínek napřed a došel pro auto a dojel pro nás - vidina, že se zase povlečeme po tý silnici, tak si to radši dal sám rychlou chůzí. Pak jsme zašli do hospůdky na oběd, měli krásnou zahrádku, na jídeláku řízečky, takže jsme si pochutnali. Na závěr jsme si dali horké maliny se zmrzlinou a šlehačkou, úžasná ňamka a navíc za neuvěřitelných 25 korun.

Potom se vyznamenal Jíra. Potřeboval na velkou, ale jelikož je chlap, musel s tatínkem na chlapský záchod. Vrátili se za chvíli s nepořízenou, že prý záchody smrdí a Jíra ho odmítl. Že prý to vydrží a jen se vyčůrá na trávu. Jenže očividně mu to nešlo a potřeboval si ulevit víc. Takže jsme zkusili dámský záchod. Tam vše hladce proběhlo. No a pak vycházíme z hospody zpět na tu zahrádku, kde sedělo asi 20 lidí, Jíra rozrazil dveře a na celou zahradu radostně zařval: „vykakal!" :o))) Tak se všichni hromadně pobavili :o))

Ještě jsme se na zpáteční cestě stavili ve Vlašimi, je tam krásný park, akorát jsme zvolili dost dlouhou trasu a děti už pak byly dost ukňučený.

Od pondělka jsem zase byla v práci, děti byly na výletě s babičkou, pak je vzal tatínek do Kbel do muzea letadel, to se jim líbilo moc a určitě to ještě zopakujeme, prý tam toho bylo tolik, že zdaleka nestihli projít všechno.

Jeden večer si vzala obě děti babička a my jsme s tatínkem vyrazili do kina - konečně v „našem" klasickém biografu v Modřanech hráli Obsluhoval jsem anglického krále. Film se nám moc líbil, kdo ho ještě neviděl a má rád Menzela, určitě neváhejte.

Naše děti teď pořád vyprávějí vtipy. Naučila jsem je asi 5 dětských vtipů, když si konečně nechali vysvětlit a pochopili, co je na tom vtipného, vyprávějí si je pořád do kola. Je děsná legrace, jak se vždycky těsně před vyvrcholením začnou smát. Jsou to vtipy tipu - zajíček chce mrkvovou zmrzlinu, když mu jí konečně udělají - ta je ale hnusná, že jo. Vyprávějí si to pořád dokola a hrajou si to jako scénky - jednou je zajíček Hanička a Jíra zmrzlinář, pak opačně a pořád dokola a je to kouzelný, jak se tomu dokážou pořád dokola smát. Dneska to předváděli mojí ségře a ta z toho měla skoro Vánoce.

Ještě dlužím výsledek včerejšího houbaření. Na Brdech určitě rostou, tatínek s dětma byli jen kousek od kraje a přinesli. Sice jen paběrky, ale dva velké a dva menší hříbky tam byly, tak akorát, abychom si je dali smažené k večeři - mňam! Dneska jsme si ještě ze zbytku udělali smaženici, ale pořád jsem měla pocit, že tam je něco nahořklého, tak jsem měla strach, aby nám snad něco nebylo, ale naštěstí ne, tak nevím, co jsem měla za pachuť.

Já budu v práci ještě týden a pak i já mám dovolenou. Nejdřív pojedeme na prodloužený víkend (v pátek ráno) směr Šumava, plánujeme navštívit ZOO v Plzni a pak někde přespíme ve stanu, v sobotu budeme u Nýrska, je tam countrybál v přírodě a my se známe s kapelou, co tam bude hrát, tak jen nesmí pršet. V neděli plánujeme navštívit ještě nějaký hrad po cestě. V pondělí jdu do práce a pak jedeme na týden na vodu. Jen doufám, že teplé počasí vydrží, být tam tento týden, co bylo těch sotva dvacet stupňů, tak bych asi nikam nejela. No uvidíme, určitě poreferuju.

Jo a přátelé vypadá to, že od pondělka do středy si vezme obě děti babička a vyrazí s nima k jedné své známé na chalupu. My „zamlada" tam taky jezdívali, měli dcery zhruba našeho věku, tak jsme k nim rádi jezdívali. Nyní mají vnoučata plus minus ve věku jako naše děti, tak doufám, že budou všichni spokojeni. Jen nevím, co my budeme nečekaně bez dětí dělat? Já teda budu chodit do práce, ale plánuju chodit domů ve tři hodiny, abych vyčerpala ty přesčasy z uzávěrky, tak nebudu mít za kým spěchat. No, vlastně za tatínkem :o)) už to ani neumíme být bez dětí sami.

Mějte se všichni krásně všude kde budete a hlavně hodně piště!

Ahoj

Jiřina s Jírou (už za pár týdnů 5 let) a Haničkou (o 14,5 měsíce mladší)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 15.07.07 08:34

Ahoj Jiři! Tys teda deníček zvládla přímo raketovou rychlostí!
Jestli se vám podaří být bez dětí, tak si to pořádně užijte. Zrovna předevčírem jsme to tady řešili - bylo nás několik manželských párů - jestli je sobecké nebo ne odložit sem tam děti k hlídačům :) a užívat si jen jeden druhého. Kupodivu hlavně chlapi říkali, že si nedovedou představit, že by někam jeli na víc dní bez dětí. Že už je prostě mají, tak se musej smířit s tím, že ten život se tím změní. A my holky jsme zase vzdychaly po tom, jak rádi bychom si užili nějaký víkendový „výlet“ jen s manželem, bez stresu, že se dvakrát v noci vzbudí malej, nebo nás ráno bude tahat v šest z postele :).
Třeba ta naše dovča se dost vydařila, ale třeba na letišti to bylo dost šílený :), to by lidi, co ten den letěli, mohli vyprávět, co tam s našimi dětmi zažili :) :) :)
Ale o tom víc v deníčku.
 Ivča

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 15.07.07 11:33

Ahoj vespolek,  

ještě jsem vám zapomněla napsat, jak jsme byli včera na pouti (tedy beze mě, zastoupila mě ségra, protože já tyto radovánky moc nemusím). V sousední vesnici je pouť na svatou Markétu, což mi přijde nejideálnější co může být, jelikož je to o prázdninách. Bývá tam spousta kolotočů a jiných atrakcí. Tentokrát dorazila pouť už začátkem července, manžel to byl s dětma zkoušet několikrát, ale nikdy neuspěli, otvírali totiž až včera (nechápu, když už to tam 2 týdny stojí). Loni jsme na pouti byli hodinu a nechali tam čtyři stovky. Včera tam byli dvě hodiny a nechali tam dvakrát tolik!!! Je to těžký, když každej blbej kolotoč stojí 30 korun, děti žádný slevy nemají, no ale jednou za rok jsme jim to prostě dopřáli. Úplně nejvíc se jim prý líbila skluzavka do balonků, tam byli snad půl hodiny (přestože zaplatili 2× 5 minut).  

Odpoledne jsme byli u nás na zahradě, přišly ségry s partnerama (jedna se vrátila po měsíci dovolené v Americe, tak bylo co vyprávět), náš taťka naložil a ugriloval masíčko, moc prima odpoledne. Byli jsme venku do půl desátý a děti pak usnuly snad ještě vestoje :o) Akorát Jíra zase v noci asi dvě hodiny prokašlal, vůbec nechápu, proč v noci kašle, přes den je naprosto fit, jen má asi maličko rýmu, v noci to polyká a z toho kašle. Děsím se toho, asi to budeme muset nějak řešit a obávám se, že vyndáním nosní mandle :o(( Manžel k němu v noci běhal, máme sirup claritine, až když zabere, tak je konečně klid. Ráno přišla Hanička ve čtvrt na devět a Jíra vydržel spát do půl desátý!! Já jsem před chvíli zlikvidovala hromadu prádla (tím myslím vyžehlila), včera jsem převlíkala postele, za odpoledne mi to krásně uschlo a už je to zase ve skříních. Dneska zase jedeme my k ségře, bydlí na Bílé hoře kousek od obory už asi 4 roky a my u ní ještě nebyli, tak jsme pozváni na oběd a pak s námi půjdou prochajdou do obory, snad se někde neupečeme, kdyžtak to zabalíme a půjdeme skočit někam do vody.  

Mějte se moc hezky a piště!

P.S: do galerky jsem ještě přidala fotku Haničky s tím úžasným malinovým pohárem.

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 15.07.07 11:36

Ivčo, už se moc těším na popis vaší dovolené, narážka na letištní zážitky je něco pro mou zvědavost!
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 16.07.07 09:08

Hola hej, kde jste všichni?

Zajímá mě, jak zvládáte ty vedra.
My jsme si včera vymysleli návštěvu u ségry, jak jsem psala, cesta autem tam docela šla, protože v garáži je zima a tak nastupujeme do vychlazeného. Po obědě jsme vyrazili do obory Hvězda, vzali jsme dětem koloběžky, aby si trošku zajezdily. Nevím jestli jsem to psala, že jsme koupili fungl nové koloběžky (aby taky něco měli z mého odstupného), jenže zatím jsme je zkoušeli velmi málo, děti to prostě netáhne a musíme je nutit. Jezdí celkem ucházejícně, ale jen prvních 10 minut, Jíra pak koloběžku vedl a Hanička kňourala, že chce vozit. Nevím jak je přimět, aby sami chtěli, a to o kolu ani nemluvím, děti v Jírově věku už jezdí běžně na kole bez pomocných koleček a on prostě nemá zájem.

V oboře jsme byli asi hodinu a pak cesta zpět, jenže auto stálo na sluníčku a to byla teda síla. Původně jsme se ještě chtěli jít vykoupat, ale zalezli jsme domů do milosrdných 25 stupňů a víc už se ani nehli. Na venkovním teploměru, který je odpoledne na slunci bylo 56 stupňů a jen půl centimetru chybělo, aby rtuť dosáhla vrcholu trubičky, nevím co by se pak stalo, jestli by to prasklo, naštěstí pak už to začalo klesat a těsně před západem slunce bylo pouhých 50.

Dnes jsem v práci, šéf má celý týden dovolenou, takže hodlám chodit domů hned ve 3, jak jsem si slíbila, doufám, že to půjde dodržet :o) Naštěstí i tady parkuju v garáži, takže snad tu cestu přežiju.
Děti by touhle dobou měly nasedat k babičce do auta a odjíždět. Jíra zase v noci kašlal, tak jsem na něj zvědavá, babička s nima chce spát ve stanu, tak snad to přežijou. Vrací se ve středu a hned v pátek s nima chceme jet na tři dny pryč a pak hned v úterý do soboty na vodu, všechno pod stam (au au moje záda už mě bolí předem), tak by se nám nemoc vůbec nehodila.

Tak doufám, že někdo taky napíše! A hlavně se neupečte.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 16.07.07 16:53

Ahoj holky,
Jiři, deníček je moc hezký. Taky mám podobnou historku s kakáním. Když jsme byli před měsícem v těch JČ, tak jsem šla s Matějem taky na holky a taky hlásil „taťkóó tři hovina a tááákhle veliký“. Pobavení v restauraci bylo stejné.
My teď momentálně nemáme dětské vtipy, ale četli jsme Neználka a tam na předsádce jsou ti malíčci namalovaní i se jmény, jako Sirupčík, Pilulkin, Buchtík… tak při každém čtení bylla zábava je přejmenovávat jako např. Limonádník, Acylpirin, Štrůdlík apod. Pokaždé se smáli jak najatí.
Tomík odjel na tábor, dnes jsem házela dopis a ofotila jsem mu nějaké osmisměrky, rád to luští, tak kdyby se mu chtělo v poledním parnu. Jinak jsem mu celou sobotu dělala pořádek v pokojíčku. Vyváželi jsme plný kufr od auta „nezbytných hraček a sbírek“. Nevyhodila bych mu nic, s čím si hraje, ale myslím, že nepotřebuje rozbité koleje a vláčky pro mimino, různé vršky od pití, vypsané fixy. Taky jsem nekompromisně vyhodila spousty výkresů ze školy. Hezké jsem nechala. Prostě je potřeba to občas vytřídit. Pořád mají něco nového a byt není nafukovací.
Podlaha je vytrhaná - binec hrozný, ale teď už to bude k lepšímu.
všechny zdravím. Přežijte vedro. Je vážně hrozně.
Dana a jeden kluk (druhý t.č. táborník)  

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 17.07.07 07:41

Jé Dančo, Neználka jsme nedávno taky četli, Jírovi se ti malíčci na předsádce taky moc líbili a vždycky je musel všechny vyjmenovat, nejvíc si z toho pamatuju kombinaci Jaktík, Taktík, to se taky vžycky smál jak pominutej.

Já jsem s dětma onehdá taky probírala hračky, taky toho mají hrozně moc, vyházela jsem nějaké polámané kusy (i jednu barbínu, kterou Hanička dostala ve školce a vůbec jí nemá ráda, cucky vlasů pořád sbírám a navíc neměla nohy, tak jsme se jí konečně zbavili), různé krabičky, špunty apod. Bohužel děti pořád nechtějí odložit nějaké pískadla a chrastítka, protože to jsou hračky pro jejich panenky :o( Ale celý koš jsme přesunuli na zahradu, tam se toho vejde, např. kuželky mě v bytě neustále drásaly nervy. Počmárané papíry jsem taky nějaké probrala, takže je to tam zase trošku jako u lidí :o)

Včera jsem se za těch 20 minut v autě málem upekla. Večer jsme si byli zaplavat v řece a byla to paráda, místy byla úplně horká. Po večeři jsem se svalila na gauč a lebedila jsem si, že nemusím okolo nikoho skákat.

Jiřina

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 17.07.07 12:51

Čau holky!

Jiři díky za výletnický deníček! Podané hlášení o realizovaném kakání bylo fakt dobrý! 
Musíme se přidat k milovníkům Neználka! Máme oba díly a Luky má moc rád, když mu je čtem. Zrovna teď jsme už po několikáté vytáhli „Sluneční město“ a čtem před spaním. A já se musím přiznat, že někdy zůstávám naprosto fascinovaná, co všechno autor v téhle knize v podstatě „předpověděl“! Je až neuvěřitelné, že tyto knížky vznikly někdy v 50.-tých letech! Připadnou mi tak aktuální, až mi to vyráží dech.  

Dani - takže jste se už do toho pustili?! Tak ať to co nejdříve zvládnete a máte zas v bytě čisto a pořádek. My už jsme na tom taky líp. Podařilo se mi v herně „položit“ koberec, dokonce jsem už vyprala a pověsila záslony. Manža se bude dnes při návratu ze služebky divit. Poličky jsem taky zavěsila a teď pořád hledám a hledám a nemůžu najít „uloženou“ magnetickou tabuli a velký obrázek, co jsme tam měli. Pak mě čeká ještě vyčištění koberce a stěhování hraček. Současně taky proběhne nějaké jejich „probrání“. Ale pustím se do toho až budou děti spát, jinak bych nesměla vyhodit nic. :-)))  

Odpoledne má přijít servisák na pokažený kotel. Jsme od pátku bez teplé vody, takže opruz! :-( Ještě že je takový hic a můžem se koupat v bazénu u babičky. Má takový ten 3,5 metrový a mají k tomu vytápění slunečním kolektorem, takže včera byla voda teplá 33 st!!! To byla parádička! Rochnili jsme si tam o106!  

Tak LUky se dodíval na pohádku, tak musím za ním.
Zatím čau.
M.  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.07.07 08:24

Jiři, my jsme vedra strávili doslova ponoření do bazénu. Jen od dvanácti asi do tří jsem je nahnala domů - Tom spal a Mojda si něco stavěl a doma bylo dost příjemně na to, jak bylo venku hnusně.
Jenže dneska oba kašlou jak blázni, já nevím, proč naše děti musí být pořád nemocné. Voda v bazénu má asi 28 stupňů, venku bylo čtyřicet a oni snad nastydli nebo co!!! Už jsem z toho nešťastná, připadá mi, že není týden aby neměli nějaké kapky na kašel nebo jim neteklo z nosu :(. Přitom se od malička otužují, sportují, jedí spousty ovoce a zeleniny, fakt nevím, kde je chyba.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.07.07 08:25

Moni, my nemáme vytápěný, ale zakrytý a tam se to teplo dost nakumuluje. Takže včera jsemměla pocit, že lezu spíš do vany :).

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.07.07 09:40

Zdravime vsechny a zvlaste TOMASKA OSLAVENCE!!!
MILY ROSTAKU TOMASKU, PREJEME TI JEN TO NEJ, RODICE TI VSE SPLNI, TAK SI PREJ:-)))
POSILAME PUSINKU
teta SULANEK a  kamoska NIKA  

PS: Mam neustale problemy s prihlasovanim, vzdy si musim pozadat o nove heslo a trva to neuveritelne dlouho, takze nemam silu tuto proceduru po automatickem odhlaseni absolvovat casto!
Ctu vas a predevsim Petinemu brisku posilam pohlazeni, roste nejak rychleeeeee!:-)    

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 18.07.07 13:14

Jéééé, Tomášek má dnes 2 roky!!! To je síla, jak to letí. To měla včera narozeniny i Andrejka od Hanky, že?!
Tak Tomáškovi i malé Andrejce přejeme všechno nej, nej, nej. Hodně moooc zdravíčka, štěstí, lásky a hodné sourozence! Samozřejmě nesmí chybět pořádný dort a kupa dárků!  

U nás je dnes zase hic! Hurááá! Odpoledne se jde na bazén. Dnes s námi půjde možná i tatínek, tak si kluci užijí a já snad trošku zrelaxuju. Sice ještě přemýšlím, že bych toho využila a zatímco se s nima bude koupat, tak bych si půjčila wapovací stroj a vyčistila koberec v herně, abychom to už mohli dát všechno do kupy, ale nevím nevím, jestli se překonám. :-)  

Ivčo, to je teda pech, že kluci zas rýmují! Ale musím přiznat, že LUky teď taky občas kýchá. Myslím, že je to prostě voda natečená do nosu. Je to čiré a fakt kýchá jen občas. Hlavně po ránu. Tak snad budete moct vyrazit zas na bazén. 28 st. je super! To je fakt jak vana. U nás v Aquaparku je 25! A to má být údajně vyhřívaná voda. Podle mě teda není, protože taková teplota vody tam bývala i v době, kdy to byl obyčejný nevyhřívaný koupák. :-O  

Ahoj
Monča a kluci  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.07.07 14:14

Moni, z Mojdova kašle jsem dnes skutečně zoufalá. Jindy totiž kašle kvečeru a v noci, dneska od rána ještě nepřestal. Sousedův čtyřletý syn má zápal plic, děsím se, abychom neměli něco podobného :(.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.07.07 15:46

Ivi, chudak Mojda, kasel v lete je jeste horsi nez kasel v zime:-( Prejeme rychle uzdraveni a at se z toho nevyklube neco bleeeeee!
Moni, bazenek si uzivate a ja bych hlasovala za to, ze pujdes s klukama, uklid pocka!!!!:-)))
My dneska sedime doma, ja pracuji a Nika ma slunecni alergii, tak ji nechci vystavovat dalsim slunecnim paprskum, i kdyz za chvili se pujde vyvetrat s babi a malou rocni Sarinkou do lesa.
Mejte se bajo  

Sulda

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 18.07.07 21:37

Ahojky,  

i my se připojujeme k přání všeho nejlepšího velkému klučinovi Tomáškovi. Krásnou oslavu!!!

Dnes se nám po třech dnech vrátily děti, s babičkou si to moc užili, ona taky, protože prý byli vzorní, akorát má Jíra odřený záda, měli tam prý houpací provazový žebřík a nějak se zpočátku houpnul moc blízko u země a spálil si záda o zem. Jinak byli celou dobu v bazénku a byli docela nadšení, taky byli na houbách a dnes v Kamenici nad Lipou na nějaké výstavě hraček a to se jim moc líbilo (fotky jsem ještě neviděla).  

Včera a předevčírem jsme se byli koupat v řece sami, parádní plavání, nikde nikdo a celé jezero naše! Převčírem byla voda jak kafe, včera se zdála studená (zato čistější), pravděpodobně upouštěli přehradu, ale když se člověk osmělil, šlo to, takže jsme plavali skoro až na druhý břeh.  

Dnes jsme tedy šli i s dětma, bylo to o chlup teplejší než včera, kupodivu tam oba vlezli bez problémů a plavali s námi - tedy plaveme takovým stylem, že si každý jedno dítě v kruhu po:,–(íme na záda (tedy prostě si na nás sednou a drží se) a můžeme plavat kam chceme, hrozně se jim to líbilo, ačkoliv Hanička cvakala zubama a nemohli jsme je pak dostat ven.  

Tak se mějte, já se zase ozvu.
Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.07.07 09:02

Děkujeme za přání pro Toma!  

Jako pyšná pávice :) vám musím nahlásit,že Mojda přeplave celý bazén, v moři dokonce uplaval od bójek na břeh bez vesty! To by babičky asi omdlely, ale manžel byl v pohotovosti.
Tomášek se naučil „plavat“ pod vodou - hrabe rukama a nohama, ale docela synchronizovaně, takže když skočí do vody, tak sám vyplave nahoru a včera si takhle „doplaval“ až na kraj bazénu, odhaduji to tak na pět temp pod vodou. Fakt to obdivuji, vzhledem k tomu, že já se potápět neumím. NA to, že Tomík nechodil na žádné plavání, tak je opravdu šikovnej. Jen je trochu problém, že dřív jsem jim dala oběma vesty, a šla třeba plet záhony a sem tam na ně šla dohlídnout - nebo jsem ani nemusela, protože oni tak v tý vodě hulákaj, že jsem měla přehled :), zato teď chtěj oba chodit bez vest a to musím být furt ve střehu. (ježiš, doufám, že jsem vám to už nepsala, já jsem totiž naprosto sklerotická!!! :) ).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.07.07 10:28

Holky,
já ty prázdniny nepřežijuuuu! :( Mě z nich fakt klepne. Ráno se rvali o Lego, pak o auta, teď o mašinky. Oni si prostě nedokážou vzít každej něco a jít si hrát. Ne, vždy chce ten druhej, co má ten první a já už jsem zase hysterická a řvu na celej barák, protože mě to vytáčí. Chjo. Doma nemůžu dělat absolutně nic.  Dám talíř do dřezu, řev, dám ponožku do pračky, řev, vezmu smeták, řev, jdu si připravit vysavač řev. Takže tu činnost vždy musím přerušit, odtrhnout je od sebe a jsem nepříčetná. Sousedka, která má dvě vzorné děti ve věku těch mých, vyjde načančaná v deset na procházku a praví, že už má naklizeno a navařeno a jdou se projít.  A jsem v depce :(.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 19.07.07 10:29

Ahoj holky,  

hlásím se v letu, protože s DPH mám práce nad hlavu, zítra Zdeněk odjíždí s Adámkem na víkend do Itálie, prostě honička.
Dodatečně přeju Tomíkovi všechno nejlepší, hlavně hooooooodně zdravíčka a moooooooře štěstíčka!!!!
Gratuluju Mojdovi k plavání bez vesty a doufám, že ten kašel, potvora jeden, už je na ústupu!  

Jinak jak jsem psala, u nás blázinec, nikdo nic nestíhá, já se detailněji ozvu po 25.7. Štěpánek roste, odhad váhy je „už“ 890 g.  

Zatím pa, PetraK + Adámek 4,5 roku + Štěpánek 27 tt

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.07.07 10:30

… a o tom, že při tom ještě trénujeme nočník, takže co chvíli utírám loužičky a sbírám hovínka, o tom ani nemluvím :(. No, už aby bylo září a šel aspoň Mojda do školky. Tohle je fakt psycho. Naši mi dneska telefonovali a stačil jim jen „přímý hlasový přenos“ (čili v jednom kuse jekot) a mamka pravila, že by se šla zastřelit, páč má ráda ticho :D.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.07.07 10:31

Petro, užívej zatím „klidu“, když se děti „povedou“, tak jsou ty dvě fakt záhul.
Zdravím všechny, co mají hodné a poslušné děti, u nás to fakt nehro, výchova se mi absolutně vymkla :(.

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 19.07.07 12:14

Ivčo, já mám pocit, že mám děti pokaždý jiný :o))

Včera přijeli a byli naprosto v pohodě, nejvíc se těšili na panenku Bejby a celý večer si s ní pokojně hráli. Ovšem jindy je to zase jako u vás, řev na každý našlápnutí a rvaní o všechno, že jen řvu kudy chodím.

Plavání závidím, naše děti jelikož nemáme pořádný bazén ani možnost se někde pravidelně koupat (včera jsme byli v řece, ale tam je hloubka, takže jinak než s kruhem to nehrozí), zrovna jsme debatovali, že některé děti v Jírově věku už umí plavat (já taky plavala od 5 let) a on ani náznak … No snad se nějaká příležitost naskytne.
Příští týden jedeme na vodu (na Sázavu), ale tam se dá plavat jen nad jezem, jinak je tam proud, takže uvidíme, jak se to vyvrbí. Bazén na zahradě je dar.

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 19.07.07 14:37

Ahoj holky
vedro je teda k nepřežití. Všeho moc škodí.
Včera jsme  byli u známých na oslavě narozek. Matěj spal u našich. Mají na zahradě bazén, tak půlka návštěvy probíhala tam. Bylo to super. Domů jsme se dostali až po půlnoci.
Dneska nás z práce pustili o dvě hoďky dřív, jenomže já tady tvrdnu protože mám úkoly, které musí být hotové.
Jak přijdu domů, asi nabalím věci a půjdeme na koupák. Taky myslím, že úklid počká. Na příští týden jsme si domluvily s kamarádkou, že nám oběma přijde k nám domů udělat pedikůru jedna její kamarádka. Je pedikérka. Tak se těším!!!
Tomík  z tábora ještě nepsal, tak jsem jak na trní!!!
holky zdravím.
Dana a kluk
PS: Ivi, všechno nejlepší Tomáškovi k narozkám. Omlouvám se, že pozdě. Hlavně žádné choroby. A jaká byla oslava a jaké dárečky!!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 20.07.07 11:33

Jé nikde nikdo!
Já jsem úplně totálně uvařená!!! Včer psal Tomík z tábora, že se mu tam líbí, tak jsem ráda.
tak přežijte to horko.
 Dana

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 21.07.07 08:46

Ahoj holky,
hlásím se co by osiřelá, včera večer mi Zdenda s Adámkem odjeli. Musím říct, že jsem asi 10 minut po jejich odjezdu brečela :-( Adámek to zvládl statečně, neukápla mu ani slzička. I když odpoledne to vypadalo jinak …  Asi se zastavili v Rakousku a vyspal se i Zdeněk, podle toho, jak mi posílal SMS tam je velká časová prodleva. Taky psal, že byl hodinu zavřený Taurenský tunel, tak nevím, co se tam dělo. Až dorazí, tak ho vyzpovídám detailně. V půl sedmý ráno vjížděli do Itálie.
No, ještě že mám práce nad hlavu, ta mi moc nedovolí jiný myšlenky.
Jdu na to,
Pa, PetraK

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 21.07.07 13:07

Peti, neboj, budou zpět cobydub! Ještě se budeš divit a říkat si - jejda, já chtěla udělat ještě tohle! :-)))) Adámek to se Zdenkem určitě v pohodě zvládne a budou se mít skvěle. Tak pěkně pracuj a netrap se.
M.  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 21.07.07 13:12

Čau holky!

U nás byla v noci hrozná bouře a pořádně lilo. Ráno jsme se vzbudili a museli svítit asi do 7.hod., protože byla tma. Na teploměru jen 16 st. Což byl šok, vzhledem k tomu, že poslední dny tam ve stejnou dobu bývalo minimálně 27. Tak jsme mysleli, že bude škaredě a vypravili se na nákupy do Tesca. Bohužel mělo stejný dojem asi dalších 1000 lidí a bylo tam šííííleně narváno. A když jsme vylezli z obchoďáku, tak venku svítilo sluníčko a už je tam zas hic! Takže odpoledne je asi jisté - bazééén!  

Kluci vytuhli, tak je klííídek. Luky má teda jinak veliký problém, protože mu slízá nehet. Asi před 2 měsíci jsem vám zde zřejmě psala, že mu manža nechtěně přivřel do branky prst a zčernal mu nehet. No a teď se konečně začal slupovat a má pod ním nový neht (asi do půlky). Ale je z toho poněkud vyveden z míry, že mu slízá neht a nechce si ho nechat oddělat úplně, tak jsme ho museli prozatím zalepit náplastí. :-)  

Tak to je v krátkosti od nás. Čau
M.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 21.07.07 18:39

Ahoj!
Nejprve přeju Tomáškovi vše nejlepší k narozeninám!
Dnes odpoledne jsme přijeli od kamarádky z chalupy takže peru a peru a věším a skládám a ...... Zítra co nejdříve razíme na 14 dní na chalupu. Ještěže tak, v tom paneláku je to děs běs.
To mě těší, že máte také fekální historky :-))) Vítek sice nehlásí na celou hospodu, zato neváhá se přede dveřmi prostě vys… na travičku :-O Záchod mu smrdí i dámský.
Když jsme před týdnem přijeli k našim za dětmi, zjistila jsem v 7 večer, že má Míša vši. Nová zkušenost, všechno je jednou poprvé. Chytla je od sestřenek když byla u tchánů, prý je ze školy nosí každou chvíli. Stihli jsme ještě koupit Difusil, nastříkat, ráno umýt vlasy a dobrý. Za týden jsem to zopakovala, ale už jen preventivně. Tak naštěstí to byla brnkačka ;-) Horší ovšem bylo, když v neděli Míšu začalo bolet bříško, v noci horečka a další 2 dny jen ležela nebo kadila - to mnohem častěji… Kamarádky soused byl tak hodný, že nám přivezl z města Hylak, chalupa je skoro na samotě a byly jsme bez auta. Ani jsem nevěděla, že Hylak se už prodává bez receptu, hurá, to nás zachránilo, za 2 dny už byla dobrá. Jinak to byl hezký týden, děti řádily v bazénku se skluzavkou, měli tam vláčkodráhu, houpačku atd. Akorát kluci se šííííleně rvali! To jsem nechápala. Davidovi jsou 4 roky, je jedináček a dělá mu problém půjčit hračky. Vítkovi zas nedělá problém si je vymoci silou, když to nejde po dobrém… Přežili jsme všichni :-)

Petro, to si kluci užijou moře! Cesta ovšem asi bude stát za to. Ale pokud máte klimatizaci, bude to dobrý. My nemáme takže si ty přejezdy teď „užíváme“.

Ivčo, naše děti taky trochu kýchají, prý to způsobují změny teplot. Ale nudle netečou tak možná to bude něco jinýho. Dělali klukům nějaké testy na imunitu? Mojda je teda borec, že už takhle plave!!!! Míša teda pár temp udělá, ale je skoro o rok starší! A Víťa teda dělá pokroky, z velký skluzavky jezdí jako blázen, potopení mu nevadí, ale to je asi tak všechno… A odmítá rukávky i kruh takže se ve vodě nenudím :-)

Mějte se všechny moc hezky, neuvařte se! Za 2 týdny jsem tu jako na koni, doufám, že bez dětí na týden tak budu mít čas vás pořádně dočíst :-)
 Katka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 22.07.07 08:05

Petro, mám z tebe depky, jaká jsem špatná matka!!!!
Včera si odvezla kluky tchyně a já zavřela dveře a normálně jsem se radovala :)!!!!A úplně bez výčitek. Myslela jsem, jak to využiju a budu makat, ale houby. Sedla jsem si s kávou na terasu, četla noviny a to byla taková pohodáááá!  Pak jsem šla na hodinovou procházku se psem, se dvěma sousedy na vínko do hospody  a domů. Manžel je taky pryč, takže žádné vyváření, jen ovoce, zelenina, a co dům dal, no naprostej klídek. Nepustila jsem si ani rádio, abych si to ticho užila ve velkým! Ale dneska už se odpolko všichni vracej, takže poflakování končí :). To budu naopak celý den nervozní, aby dobře dojeli.    

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 22.07.07 08:07

Moni, ten nehet, to musí být něco. Mamce se kdysi stalo něco podobného a při umrtvení jí ten nehet strhli, pak to koupala v řepíčkovém odvaru a dobrý. Jenže na to už je asi u Lukyho pozdě, tak ať je to co nejdřív dobré a nebolí to!!!! Taky se nenudíš, co?

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 22.07.07 08:17

Naše děti měly po návratu z Turecka oba střevní problémy, vysvětluju si to tím, že tam za celou dobu třebaneměly jogurt nebo smetánek, tady se tím hned naládovaly a střevům to neudělalo dobře. Oběma jsem dala Smectu a do druhého dne byl pokoj.
S Mojdou jsem byla u dr., dostali jsme takovou foukačku a Ventolin, proti astmatickým záchvatům. Takže každý den foukáme, no je to něco :(.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 22.07.07 09:52

Ahoj Katko,
klimatizaci máme, to je ok, ale večer mi Zdeněk volal, že Adámek trochu kašle, právě asi z tý klimatizace. Tak prý, co mu má na noc dát … doporučila jsem mu Silomat, který jsem jim pro případ nouze s sebou dala. Uvidíme, jestli to pomůže.
Jinak se tam včera měli pěkně, akorát jim cesta trvala déle než plánovali. V Rakousku si trochu schrupli, pak byl na hodinu zavřený Taurenský tunel (prý asi něco opravovali) a pak stáli v zácpě v Itálii asi 10 km od místa pobytu. To je pech. No a pak nemohli najít ten hotel, ale všechno se nakonec podařilo, počasí měli vynikající, 30 a sluníčko, Adámka nemohli ještě v 19.00 dostat od moře. Až je mi líto, že kvůli mému těhotenství  a stavbě koridoru, který zase blokuje Zdendu, si to moře nemůže užít víc :-( Dneska se mi ještě neozvali, tak nevím, jaké mají počasí. U nás byla v noci velká bouřka, Štěpánek byl z toho evidentně nervózní, kopal do mě jak blázen.
Já jsem toho včera stihla víc než jsem měla v plánu, taky jsem doslova makala od 8.30 do 22.30, a to pouze s půlhodinovou přestávkou na oběd a hodinku jsem si dala odpoledne na bazén a kafčo. Potom jsem doma ještě do půlnoci uklízela, a když jsem si šla konečně lehnout, tak začala ta bouřka …  

Pa, PetraK

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 22.07.07 09:54

Ivčo, ze mě depky prosím Tě neměj! Možná, až budu mít doma taky dva kluky, tak zaujmu zcela jiný postoj. Ale tentokrát to bylo poprvé, co jel Adámek někam beze mě přes noc, doposud to byly třeba jen výlety na celý den, ale večer už byl zase doma. Ovšem mých obav, aby dobře dojeli, aby se jim nic nestalo ..... , se asi hned tak nezbavím, to je prostě ve mně.
Pa, PetraK

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 22.07.07 15:57

Seš dobrá! Já se vůbec nemůžu donutit nic dělat :), když mám konečně volno a doma ani noha… Prostě druhý den lenoším.

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 23.07.07 09:18

Ahoj vespolek,

hláším se po úžasném prodlouženém víkendu, zavýletovali jsme si a máme spoustu zážitků (jen za ty tři dny jsem nafotila snad 250 fotek) tak se vám pokusím to tady po kouskách nastínit (jak budu mít čas - jsem v práci :o))

V pátek ráno jsme vyrazili směr Plzeň, kde jsme se chystali jít do Dino parku a do ZOO. Obojí úžasné. Háňa se nejdřív sice těch dinosaurů bála, protože některý vrčeli, ale prolezli jsme si to všechno. Jen na „fotosaura“, což byla figura, kam se mohlo vlézt, prolézt tlamou a vyfotit se, na toho si ani jeden netroufli. Taky jsme zkusili 3D kino, Háňa odmítala si navléct brejličky, takže sledovala film rozmazaný, já upřímně řečeno jsem mu taky nepřišla na chuť, protože mě v těch brýlích bolely oči, takže jsem si je taky sundala. Film trval 10 minut a my s Haničkou jsme asi za 6 minut usoudily, že už to stačí.

Pak jsme byli v ZOO, je úplně jiná než pražská (jediná, kterou znám), ale moc se nám líbila. Nejvíce času jsme samozřejmě strávili u opic, ať už to byli kočkodani (nebo nebyli? teď nevím), šimpanzi nebo giboni, ti byli nejúžasnější, měli malý mimčo a poskakovali tam jak japonský gymnasti :o)) Do Plzně jsme dorazili něco po jedenácté a opouštěli jsme ji totálně vyřízený až někdy v pět odpoledne.

Na noc jsme se chystali odjet někam na Hracholuskou přehradu a tam přenocovat v kempu. Narazili jsme sice na jiný kemp, než jsme původně plánovali (jenže to jsme samozřejmě nepoznali), nejlevnější to nebylo, ale docela příjemný. Hlavně jsme toužili po celodenním vedru se vykoupat a zaplavat. Postavili jsme stan a když jsme se chystali jít k vodě, najednou se zvedl hrozný vítr, že jsme museli vlastními těly držet stan :o)) nicméně za chvíli se utišil a tak jsme šli. Voda byla sice trošku zelená, ale mysleli jsme, že dál od břehu bude lepší - omyl, byly tam tak veliký zelený cucky, že jsme zase za chvilku vylezli a šli se raději osprchovat. My ženy úspěšně, bohužel táta s Jírou takové štěstí neměli, hodili do sprchovací kasičky desetikačku a nic a zrovna jinou neměli, tak se zase oblíkli a šli :o((

Pak jsme si sedli u stánku a dali lehkou večeři a my s tátou několik piv, seděli jsme tam skoro až do tmy, děti byly v pohodě, hráli si se zvířátky, co jsme koupili v zoo, vyprávěli si vtipy (těch pět dětských :o)) a byla s nima legrace. Cestou do stanu jsme objevili úžasnou atrakci, byl to dětský bagr :o)) Kabina čítající sedátko a čtyři páčky ovladatelnými dvěma směry, na základě nichž se ruka bagru zvedala a posunovala a otvírala a nabírala kamínky a zase je přenášela. Za dvacku na pět minut a úžasný nadšení pro celou rodinu :o))
Spát jsme šli asi v 10 hned s dětma. Celou noc dost pršelo, tak jsme se báli co ráno, ale stihlo přestat, než jsme v 7 hodin (grrr) s dětma nuceně vstávali.

Pokračování za chvíli

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 23.07.07 09:39

Tak pokračuju - kdybych to náhodou náhle ukončila (zřejmě bez přečtení) tak to znamená, že přišel šéf :o))

V sobotu ráno jsme museli počkat, až nám doschne stan, takže jsme vyrazili na krátkou procházku. Podle vody, k přehradě - tábořili jsme na dohled. Mě tyhle vodní stavby hrozně fascinujou, na jedný straně masa vody, na druhý hráz zarostlá zelenou travičkou a vytejkající čůrek vody :o)) U přehrady byl malý skleník a v něm výstava všech možných figurek vodníků, žabiček, rybiček … dlouho jsme odtamtud nemohli děti dostat.
Asi v 10 jsme vyrazili do Plzně, kde na nás čekal kamarád Mirek, který s námi pokračoval po zbytek „výletu“

Jeli jsme přes Klatovy a po cestě jsme chtěli navštívit hrad a zámek Klenová. Vůbec jsem netušila, že něco takového existuje (koneckonců to i u spousty jiných hradů a zřícenin), jenže tam zrovna byla svatba a navíc hodinová polední přestávka, tak jsme si objekt jen obešli zvenčí (děti pořád hledaly cestičky kudy by se hrad dal dobýt :o)) a zašli na oběd.

Další jsme měli v plánu zříceninu Velhartice. Jelo se po malých silničkách a ta šumavská krajina mě prostě dostává, moc se nám tam líbilo. I na hradě Velhartice byla zrovna svatba :o)) tam jsme ali na prohlídku šli. Průvodce byl ale takový uspávač hadů, mluvil vždycky hrozně dlouho a děti se samozřejmě nudily, museli jsme je pořád nabádat, ať jsou zticha (nemám ráda ty pohledy lidí, ať si to dítě laskavě utiším, že neslyší výklad), nicméně hodinovou prohlídku jsme zvládli a nijak extra jsme nevyrušovali. Největší zážitek byl padací most a kdo zná, jak ten hrad vypadá, tak jsme byli i nahoře na tom velkém mostu.

Asi ve 4 jsme odjížděli a to už do konečného cíle, kvůli kterému se vlastně celá cesta uskutečnila. Myslím, že jsem tu o tom psala, v malé vesničce u Nýrska, která se jmenuje Žížnětice, byl country bál a měla tam hrát kapela z Českých Budějovic a s nima na foukací harmoniku náš tatínek.
Dali jsme pivo, děti nějaké sladkosti a šli jsme se podívat na místní lesní nádržku na potoce, jestli by nebylo na koupání. Bylo to nádherně čistý a teplý a naprosto úžasný. Hanička řádila, pořád padala jako lžička do kafíčka, když jsem jí chtěla dostat ven, musela jsem ji trošku pocákat, aby už chtěla sama :o)) Jíra se vody docela bojí, musíme využívat každé příležitosti k cachtání, aby se přestali bát a naučili se potápět a pak taky snad i plavat :o))

Tak pokračování zase za chvíli

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 23.07.07 10:28

Tak si říkám, jestli vás to ještě baví ty moje zážitky číst :o)) Snad už to nebude moc dlouhý.

Takže jsme v Žížněticích po koupání. Plánovali jsme spát někde kousek bokem ve stanu, ale naskytla se jiná možnost. Náves, kde se bál koná (nadneseně řečeno) spočívá ze silnice, která zde končí, meze, kde je udělané podium a hasičárny, která se jednou ročně pro tuto příležitost mění ve výčep. Od loňska se změnilo to, že část před výčepem je zastřešená (což se ukázalo jako moudré řešení) a nahoře nad výčepem je půda, kterou vyklidili, vyčistili, dali tam mnoho molitanů a měla sloužit jako nocleh pro kapelu a jejich okolí, čili i pro nás s dětma. Vybrali jsme si své molitany, připravili spacáky.

V 8 se začalo hrát. Nevím, jestli jsem tu už psala, že naše děti jsou vděční posluchači, seděli, poslouchali a vůbec s nima nebyl problém. Akorát tancovat nechtěli. Na kousku silnice je položen dřevěný „parket“, zpočátku patří dětem a pak prvním dospělým odvážlivcům až nakonec je zcela zaplněn. Asi v 10 jsem vyhecovala Haničku, že si se mnou půjde zatancovat, vydrželi jsme asi tři písně, protože její tanec spočívá v tom, že několikrát zaskáče na místě, pak vyskočí do vzduchu a pověsí se mi na ruce, v tu chvíli ji musím zvednout do vzduchu, aby si neodřela kolena :o)) takže po chvíli jsem měla ruce vytahaný a žebra mě bolí ještě teď. Jíra se na jednu píseň přidal, ale jeho podání je jako u všeho rozvážné. Pak začalo trošku poprchávat, takže se všichni přesunuli ke stolům pod stříškou (to byla asi 1/3 všech míst), takže docela nával, ale hrálo se dál. A děti mi začaly pomalu usínat. Já seděla zády k podiu, Hanička mi balancovala na klíně a snažila se si udělat pohodlí. Vedle mě Jíra zády ke mně, který se kácel a padal na mě. Chvíli jsem se snažila to vydržet, ale musela jsem odvolat tatínka z pódia a šli jsme se uložit. Zalezli jsme asi v 11 a usnuli okamžitě.

Venku se hrálo dál, ale v 1 mě vzbudila šílená bouřka, slejvák jak blázen, samozřejmě venku se všichni skryli pod stříšku, hrát se přestalo. Já jsem se vzbudila ve chvíli, kdy nějaký dobrodinec oděný jen v plavkách, kapala mu z hlavy voda, okolo nás lezl a svítil baterkou. Ukázalo se, že střechou poněkud teče a zrovna Jírovi na spacák. Dobrodinec mi pomohl děti přenést do suchého kouta, Jírův spacák byl mokrý jen v nohou a jelikož on dosáhl sotva do půlky, nijak to nevadilo a spalo se dál. Pak jsem se vzbudila asi ve 4. Nejhorší déšť ustal, nehrálo se na podiu, ale jen u stolu přímo pod náma. Zhruba v ty 4 se hrát přestalo a to bylo docela drsný, protože tam začli pokřikovat a zpívat místní opilci. Dětem to teda vůbec nevadilo, spali jak mrtvoly až do 9 ráno, to jen já jsem byla každou chvíli vzhůru a proklínala ty opilce :o))

Druhý den jsme vyrazili domů asi v 11, cestou se ještě stavili na hradě Švihov, zvládli prohlídku okruhu s kuchyní a výstavu strašidel a skřítků. Hanička celou cestu prospala, tak byl trošku klid.

No a doma vybalit, vyvětrat spacáky, vyprala jsem 2 pračky, dnes odpoledne to zase sbalíme a zítra vyrážíme na vodu. Má pršet, aspoň prý zítra, tak držte palce, ať neprší moc a hlavně ne přes den.

Toť zatím „ve stručnosti“ :o)) od nás, mějte se fajn a za týden se zase ozvu.
 Jiřina

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 23.07.07 13:43

Ahoj!

Jiři - já jen ve stručnosti, musím letět dolů za Lukym! Parádně jste si to užili a já obdivuju, jací jste s manželem cestovatelé. Po pravdě - já se na stan teda moc necítím, ale musím uznat, že děti z toho musí mít naprsoto fantastické zážitky a určitě na to budou moooc rádi vzpomínat. Až na ten déšt', který vám to občas znepříjemňoval to bylo moc vydařené. Přeju vám, ať vám to na vodě taky tak parádně vyjde a těším se, až dodáš nějaké fotky!  

AHoj.
M.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 23.07.07 13:43

Ahoj!

Jiři - já jen ve stručnosti, musím letět dolů za Lukym! Parádně jste si to užili a já obdivuju, jací jste s manželem cestovatelé. Po pravdě - já se na stan teda moc necítím, ale musím uznat, že děti z toho musí mít naprsoto fantastické zážitky a určitě na to budou moooc rádi vzpomínat. Až na ten déšt', který vám to občas znepříjemňoval to bylo moc vydařené. Přeju vám, ať vám to na vodě taky tak parádně vyjde a těším se, až dodáš nějaké fotky!  

AHoj.
M.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 23.07.07 13:44

????? Nechápu, jak se mi to sem podařilo dát dvakrát! Tak se omouvám. M.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.07.07 13:44

My se chystáme do Dinoparku ve Vyškově, tak jsem zvědavá, jestlise to tam klukům bude líbit. Naplánovala jsem to už na tento víkend, ale ještě uvidíme, jak počasí. Přece jen jsou to víc jak tři hodiny cesty autem, tak abychom se neupekli…

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.07.07 13:47

Moni, je fakt, že z dětství mám nejhezčí vzpomínky na dovolené pod stanem. Když třeba naši vařili nebo něco dělali, tak my děti jsme si mohli běhat po takovém náměstíčku mezi stany a bylo to super. Na hotelu je dítě třeba večer už zavřený a tolik si to neužije s ostatníma. Ale já se na to zatím taky nějak necítím, Tom mi na to připadá ještě malej. Přitom naši s náma stanovali od doby, co mi byl jeden rok. Jsem už holt nějaká zpohodlnělá :(.  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.07.07 13:48

Jiři, někdy bych potřebovala část tvé energie!!!! Jsi dobrá, takovou maminku by měly všechny děti tvým dětemzávidět!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 23.07.07 15:22

Zdarec, zdarec,
tady je komentářů.
Matýsek dnes ráno trochu pobrekával při odevzdávání do náhradní školky. Ale nedá se nic dělat. Ještě tento týden a pak už má prázdniny až do konce.
Hlásím, že jsme včera koupili v Tescu stan. Ve sleve. Ze skoro 6 na 2500. Doufám, že mu tam teda nebude nic chybět. V srpnu jedeme na Kaproun - sraz bývalých pionýrských vedoucích - však už jsem vám o tom psala vloni.
Holky je mi takové vedro,že se mi ani nechce psát, tak se omlouvám.
 Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 23.07.07 15:44

hahaha kdybys mě včera viděla, jak jsem zuřila a kopala jim do hraček, když si nechtěli uklízet :o)) I Jíra potom říkal: maminko, já mám radši tatínka, protože nekřičí :o))
 J.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.07.07 21:03

u nás to probíhá asi takto:
Stejně mám radši tátu, protože ty seš na nás nějak moc zlá… :( :(

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 24.07.07 07:12

Ivčo, fáááákt? A máte sraz i s Johankou? Nebo jaké máte další plány? Že bychom se tam mohli třeba potkat!!! Teda ještě neznám náplň následujícího víkendu, tak nemůžu nic slibovat, ale snad by to šlo. Švagrová sice mluvila něco o oslavě neteřiných narozenin, ale ještě nevyhlásila pevný termín. Taky má moje mamka svátek a tím pádem jsou u nás i hody, ale třeba by to i tak nějak šlo. No napiš, jak to plánujete.  

Jinak tě musím varovat, že v ZOO koutku ve Vyškově mají takový ten bagřík, jak ho popisovala Jiřina!!! Lukyho od toho vždycky těžko odlákávám, tak myslím, že budeš mít s klukama podobný problém. Je to tam na desetikorunu a děckám se to strašně líbí! Zvířátka je pak vůbec nezajímají. Do Dino parku jede pak přímo ze ZOO koutku autobus, který vás tam doveze. Do Dinoparku je vstup jen přes to ZOO.  

Ahoj
M.  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 24.07.07 07:14

Dani, takže budete taky stanovat! Tak snad vám výjde počasí a nezmoknete.  

Stan trošku víc popiš, to musí být už pořádný příbytek, když stál původně 6tis., ne?!  

U nás se dnes začalo nějak mračit. Z koupání asi nic nebude. Ještěže jsme to včera stihli. Jen mám pocit, že má Luky nějaké „zamlžené“ oči.  

M.  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 24.07.07 09:25

Moni,
stan je koupený v Tesku. Je to zn. HUSKY. Ale nějaký starý model - proto ta sleva. Na internetu jsem ho už nikde nenašla. A taky k němu nebyl návod. Ale my staří zálesáci si hravě poradíme. Vchod je hned do stanu (ale stříšku má) - jedna velká ložnice pro 4-5 osob a po obou bocích jsou takové ty „kapsy“ na bagáž. Což je pro nás ideální. Budeme spát každý na jednom kraji a batohy u sebe. Nebo v jednom a ve druhém bude bydlet pes. Sama nevím, doma jsme ho nerozdělávali, takže to bude trošku překvapení. Nevím, kde jsou okna apod. Ale je to značka a sleva výrazná.
Tady je pořád sluníčko. Včera jsem měla zprávy z tábora od Tomíka. Dneska jdou do Boskovic na hrad a dokonce tam budou spát. To bude určitě nadšený.
Ivi, já jsem se zase chtěla zeptat. Vy máte mašinky Tomáš, že? Kupujete to někde na internetu, nebo v obchodě? Matýsek je naprosto unešen, tak jsem podlehla a jednu - na dřevěné kolejnice - jsem mu koupila. Ty umělohmotné jsou opravdu dost drahé a když máme kilometry dřevěných kolejí, tak mi to připadne zbytečné. U nás se investuje do Playmobilu tak nebudu zase šílet.
Dneska k nám přijde ta kamarádka s tou kamarádkou pedikérkou. Tak se těším, že si splkneme a ještě budu mít ošetřené prasklé paty.
 Dana

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 24.07.07 09:39

My máme mašinku Tomáš velkou, ta se nehodí na ty malé dřevěné kolejnice.

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 24.07.07 12:48

Ahoj holky,
dlouho jsem nebyla a musím si Vás nejdřív dočíst.
V těch vedrech co byli jsme většinu času trávily na zahradě v bazénu, protože jinak to ani nešlo.
Pak za mnou přijela ségra s dětma, takže jsem neměla na PC vůbec čas.
Teď mám 14 dní klídek než odjedeme na dovolenou. Spíš jenom tento týden, protože ten příští budu pomalu chystat, balit, prát a dám baráček trochu dokupy než odjedeme.
Jedeme sem do čech na chatu,ale i tak se těším na ten klídek a pohodičku.

Jinak dítka jsou obě zdravá a v pořádku. Dáda je opálený jako čokoláda a Adélka je z bazénu taky úplně u vytržení.
Mám doma takové dvě kachny!

Tak se mějte jdu něco dělat a pak si Vás musím dočíst

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 25.07.07 10:44

Jé Jiři, na Velharticích jsme taky byli. Byli jsme na Šumavě 3×, ale bohužel na Švihově se natáčela pohádka. Tak máme prošlé Velhartice, Rábí, Klenovou, Kašperk - jsme hradomilové.
 Dana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »