Maminkou s emiminem už pár let - Mikulášská nadílka - od Dan

Rodičovství

Tak jak jsem slíbila, popíšu našeho letošního Mikuláše... Každý rok v podvečer chodí k nám moji rodiče. Já většinou nachystám nějaké dobrůtky letos to byly chlebíčky a punč od Jiřinky a  pěkně posedíme. Pokud nejsme nemocní což je u nás opravdu výjimka, tak taťka vezme kluky na procházku, aby viděli nějaké Mikuláše. Tomík už je samozřejmě velký, ale kvůli Matějovi dál, rád tuto hru hraje. Potom jak přijdou domů, tak na schodech do dvora mívají nadílku. To, že tam je poznají podle zapáleného světýlka. Letos to bylo trošičku jinak, aniž bychom to plánovali.

Naši přišli, zasedli jsme do kuchyně, dala jsem vodu na kávu a čaj, kluci si krásně hráli v pokojíčku a najednou zvonek. Tak jsem si říkala, kdo to k nám jde takhle nevhod. Při otevření dveří jsem zůstala v úžasu, protože tam stál Mikuláš a dva čerti. Podle odhadu to byly nějaká děcka, ale starší než Tom, tak osmička, devítka. Tak jsem jim řekla, že my jsme si je neobjednali, že se asi spletli. Ale oni ne, že jdou k nám. Tak jsem rychle zaimprovizovala a domluvila se s nimi, že jako bude mluvení do duše a potom jim řeknou, ať se jdou podívat za hodinu na dvůr, jestli jim tam andílek už něco nenadělil. Vůbec nevím, kdo to byl, ani Tomík neříkal, že by je znal, ale byli nádherní. A k Matějovi strašně milí. Žádné drama. Tak jsem kluky zavolala, Matěj šel jak zaraženej, protože samozřejmě to jsou převlečení lidi, ale co když… Tom vystřihl koledu, dostal tatranku a Maťa si v těch nervech nemohl na nic vzpomenout. I tak dostal oplatky, nasliboval že nebude zlobit a s Mikulášem a čerty jsme se rozloučili. Já jsem jim dala padesátikorunu­.Takže Mikuláše viděli a ven nikam už nemuseli. Akorát jsem si je zapomněla vyfotit. Vážně jsem to nečekala.

Tak my doma jsme se domluvili, že taťka za hodinu půjde s klukama hrát karty a my nachystáme nadílku. Ale aby to letos nebylo jen tak, tak že na ně nachystáme léčku. Hlavně tedy na Matěje, protože on je opravdu zlobidlo. Manžel vyrobil Mikulášský dopis se zněním :

Ahoj kluci, myslíte si, že jste byli celý rok hodní? Že jste poslouchali rodiče, nehádali se u počítače, čistili si ráno a večer zuby?Jestli jste to všechno dělali, pak se běžte podívat po bytě, jestli se mi v některém pokoji neroztrhl pytel s dárečky. Váš Mikuláš

K tomu jsme dali světýlko a dvě obrovské brambory. Nadílku jsme umístili do ložnice na naše manželské postele. Dál jsme dělali jakoby nic. Karty byly dohrány a Matěj letěl průběžně zkontrolovat jestli je světýlko za dveřmi. Bylo. Tak rychle bundu, světýlko, už tu byl Mikuláš, Tome… jenomže, při otevření dveří zůstali oba jako opaření a Matěj hlasem, který si budu nadosmrti pamatovat řekl „brambory…" Myslela jsem, že se skácím. Tak abychudák neměl trauma ještě větší, Tom rychle přečetl dopis a na třetí pokus našli dárečky v ložnici. Letos dostali ta světýlka na stromeček, kolekci, každý playmobilový kalendář, čokoládový adventní kalendář, malou bombonierku a mentosky. Víc nic. Myslím, že to bohatě stačilo. Radost byla velká, hned si složili pozadí v kalendáři, vybrakovali pět krabiček, pět čokoládiček a zbytek večera jsme o nich nevěděli…

Byl to hezký večer, třeba zjistím, kdo byl ten Mikuláš nebo, že by byl opravdový?

Dana a kluci (Tom skoro 12, Matěj skoro 6)
(Fotky Vám vložím, jak deníček vyjde)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
medvidek  08.12.08 07:43

Ahojky.
Krásné.Přeju ať jim to co nejdýl vydrží…

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 08.12.08 08:05

Ahoj Danuš, moc hezky jsi to napsala. To bylo hezké překvapení :o))
Já jsem dnes přišla do práce a mám na stole velkého čokoládového mikuláše ze studentské pečeti, tak se budu muset poptat, kdo mi ho tu nechal, ať vím komu poděkovat.
U mě nic nového, ozvu se během dne.
Papa J.  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 08.12.08 09:09

Jé to je překvapení, deníček už tu máme. Lesi díky. Ty snad nechodíš spát!!!  

Taky děkuju Medvídkovi za vzkaz. Kdyby tak každý, kdo nakoukne něco připsal. To by bylo fajn. Tak odpoledne ještě vložím ty fotky.  

Mám moc práce, jdu něco dělat.
Jiři nemáš depku?
 D.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 08.12.08 09:39

Ahoj,
tak jsem stále doma :-( Ráno Vítek zakašlala zvuk to byl šííílený, to by ho do školky stejně nepustili. Pak kýchnul a to už bylo nad slunce jasnější, že nikam nemůže. Spouští se mu rýma, je hrozně zahleněný, ale odkašlává dobře po tom Erdomedu. Takže další týden, v práci mě mají rádi. Jenže další kolegyně si vzala 2 dny dovči, protože jí má hodně a další jede dnes na pohřeb. Ze 4 tam zbyla 1! No co se dá dělat, mě nikdo jiný hlídat nemůže. Tak dnes doděláme vanilkové rohlíčky.

Dano, Mikuláš  vás teda pěkně překvapil :-) A co Matěj, šel nakonec do školky? Za květen se taky přimlouvám!
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 08.12.08 09:49

Dančo, díky za optání, zatím depku nemám. Měla bych? Možná ji z práce chytím během dne, když si totiž představím, kolik se toho musí stihnout do Vánoc, zbývá mi 12 pracovních dní a z toho 3 budu úplně pryč a jeden mám na půl dne školení a k tomu pátky a úterý 23.12. chci utéct hodně brzo … No snad to nějak zvládnu.
J.  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 08.12.08 10:53

Jo jo, jsem matka krkavec. Do školky šel. Ale nic mu nebylo. V noci jsem ho chodila ošahávat, ráno jsem ho měřila. Strašně chtěl, protože dnes mají Mikulášskou a otec ho bere po O. Tak uvidím, co na mě doma bude čekat. Tak se Katko držte. Co to je ten Erdomed - to je na recept?  

Jiři, mně to tak připadlo. Včera Tě nebavila telka, ráno takový malý komentář… hlavně, že je dobře. Já se tak těším jak o vánocích budeme doma. Rozhodla jsem se vzít si dovču i 22. Mám ještě 7 dní. Tak si tři vyberu.
pa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 08.12.08 13:00

nene neboj, televize mě opravdu nebavila a krátký komentář proto, že jsem se o víkendu zcela vyčerpala :o)) Čekám, až někdo nahodí téma, momentálně nemám o čem psát.
V čera jsem se snažila poslat do fotoshopu Droxi fotky k vyvolání, ale po hodině přenášení a sezení u počítače mi naskočila chyba a zavřelo se to :o( Tak jsem to vypálila na CD a dnes to tam odnesla. Akorát že na netu mají cenu 1,99 a na prodejně 2,69, tak jsem teda zvědavá, jak mi to budou účtovat. Napsala jsem jim to tam, že bych ráda ty internetové ceny, tak uvidím, co oni na to. Nějak jim to blbne už dlouho, ale mám to sem nejblíž a většinou mají fotky nejlevnější, tak s tím pořád bojuju.  

Tyjo ty už budeš doma od 20.prosince? Že si raději nevezmeš ty dny mezi Vánocema a Silvestrem? Já jsem ráda, že budu mít dlouhé volno, skoro 10 dní. Já zase musím naklusat hned 2.1. a ještě asi půjdu do práce v neděli čtvrtýho, protože roční uzávěrka je nejhorší hrůza z celýho roku a času je na to žalostně málo.  

Papa J.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 08.12.08 15:37

Nikde nikdo při pondělku odpoledne?  

Já jsem se po obědě vrhla na toho čokoládového mikuláše, co jsem měla na stole (těhotná kolegyně se přiznala, že je od ní), byl plněný čokoládovým dražé, tak jsem sežrala hlavu a celý vnitřek. A teď je mi tak těžko a pálí mě žáha, už jsem asi zapomněla, proč čokoládu nemusím :o((( Tak to odnesu domů ať to sežere někdo jiný. Že jsem si raději nedala jabko, co jsem si přinesla, nesnědla jsem totiž ani to, co jsem si přinesla v pátek, tak už tu mám dvě.  

Mám další dárky, odbyla jsem ségru a šváru - ségra si pro sebe ode  mne koupila nějakou dozu na máslo s kravičkama, švára má rád čaj Earl Grey, tak jsem mu v Oxalisu koupila hned čtyři různé (všechny co tam měli) a pro ségru jsem koupila pixličky na čaj, dvě s ovocem a třetí s medvídkama - když je tak na ty zvířátka :o)) Pro druhou ségru očekávám zásilku knih, pro druhého šváru slíbil manžel obstarat futrál na kytaru. Takže mi zbývají pro mě parfémy a hotovo, ještě tedy budu koukat, jestli na něco vhodného nenarazím, ale to už bude-bude, nebude-nebude.  

Za chvíli jdu domů, respektive za Haničkou na zpívání. Poslední před Vánocema, příště budu pryč, tak zase bude muset sama. V pátek mi učitelka říkala, že Hanička s Kačkou a Filípkem jako tři nejstarší z této školky byli vybráni na recitování básničky „Hvězdička stříbrná“ na besídce. Dostali jsme báseň domů napsanou, aby ji trénovala. Má 4 sloky, nic jednoduchého. No a kdy bude besídka? Příští čtvrtek, kdy budu sedět v letadle na cestě ze služebky :o((( tak svoji holčičku jako hlavní stříbrnou hvězdičku neuvidím.
Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 08.12.08 15:37

No však já budu doma taky deset dní. Mezi svátkama tady nikdo není, tak aspoň budu mít klid. Než se doma proberou a nají, tak budu doma.
Byla jsem v CA a nechala tam dva tisíce. Koupila jsem Matějovi zimní lyžařskou kombinézu, Tomovi bundu na příští rok, oběma lyžařské rukavice - ty dám pod stromeček, bundy ne a sobě dvoje balení á 9 ks bavlněných kalhotek. Sice jsem bez peněz, ale mám dobře nakoupené. Ta lyžařská souprava - bunda a kalhoty je super. Mám z toho radost. Potom to snad někdy za nějakou kačku někomu přenechám.  

Jo včera jsme dokoupili skoro všechny dárečky. A já dostanu k narozeninám nebo k vánocům úžasné outdorové, kotníčkové boty. Ze 3000 slevněné na 2000. Hrozně se na ně těším. Pak jsme koupili ještě Tomovi společenskou hru - k našim jako od nich, bráchovi botasky, otcovi křižovkářský slovník, v Ikei jsme byli na obídku, potom do Kauflandu na nákup. No měli jsme toho dost.  

Jdu zase něco dělat.
D.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 08.12.08 16:05

Já jsem tu, jen nevím co psát víckrát denně, nic se tu neděje. Míša šla ze školy sama po obědě, resp. s kamarádkou a jejím dědečkem, který ji vyzvedával. Teď jsme ji byli s Vítkem odvést na gymnastiku a na půl 5 zas pro ni jdeme. Uhňácala jsem těsto na rohlíčky, ale nějak se mi nechce do toho tvarování. Sama to dělat nebudu, to by mi děti neodpustily, ale stejně se nemůžu odhodlat. A hlavně bych potřebovala vyndat šicí stroj, ale to taky není sílá. Jsem neskutečně lííínááá, to snad i když přijdu z práce tak mám víc elánu.
Volala mi kolegyně z práce, že tam mám zásilku - dárky. Jeden balík se vozí v autě, protože manžel není schopný ho přinést, ale hlavně proto, že je to ten fotbal, je to velký a dětem by to neuniklo. Už včera jsme museli skoro secvičit můj návrat z Kiku - Míša si tam vyhlídla velkého plyšového růžového jednorožce. Takže jsem dlouho šramotila klíčem v zámku, aby M. stačil děti odlákat na počítač a já mohla nepozorovaně ukrýt tu obludu :-) Takže se mi dárky toulají tak různě po městě a přilehlém okolí (s manželem v práci :-)) A to ještě potřebuju do toho Tesca na Zličín, no jedině večer po návratu manžela z práce…
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 09.12.08 07:53

Katko, to mě pobavilo, jak stěhuješ dárky :o)) Já to mám jednoduchý, protože jezdím autem, takže když je toho víc a nemůžu to zamaskovat, tak to prostě nechám v autě a pak pro to dojdu, když je čistý vzduch. Teď jsem to v sobotu balila, nebyla jsem si jistá, jestli už Jíra spí, tak jsem to v ložnici v šatně sortovala do tašek a v obýváku jsem vždycky měla vyndanou jen tu jednu věc, co jsem zrovna balila a ostatní pod stolem, byla jsem připravená na případ, že by náhle někdo přišel. Nikdo nepřišel, ale při každém podezřelém vzduchu jsem měla srdce v krku :o)))
Jak dobrodružná příprava Vánoc !
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 09.12.08 08:05

Ahoj vespolek,  

teda Dančo, ty ses s nákupem rozjela !!! To já mám v podstatě jen samé drobnosti, nic dražšího ani většího. Dnes se asi přes poledne půjdu podívat na trhy - musím dokoupit nějaké františky - a pak si musím dojít koupit ponožky, nějak se mi teď všechny prodřely, takže každý den ty použité místo do koše na prádlo házím děravé rovnou do odpadků.  

Včera jsem byla s Haničkou na zpívání, příště už budou mít poslední předvánoční hodinu, mají přinést nějaké cukroví a budou mít překvapení. A já budu kde? V letadle :o((( To už je druhá věc, o kterou přijdu. Ach jo. Ještě nevím, kdy bude mít besídku Jíra, ale nedělám se iluze, že by to bylo jindy než mezi pondělkem a čtvrtkem příští týden. Díky pitomý služebce týden před Vánocema přijdu o všechno :o((((((  

Tatínek včera přivezl stromeček. A chytly ho hrozně záda. Potácí se jak důchodce, celý večer se nahříval, na noc jsem mu lípla Flester gelovou náplast, ale ráno říkal, že to nepomohlo, vůbec se nevyspal. Asi ho to chytlo po luxování, já jsem ho totiž donutila vyluxovat, celý víkend se válel, když jsem ho prosila, jestli by aspoň vyluxoval, tak slíbil, že to udělá v pondělí. Udělal a teď je chudáček chromej. Chápu, že s výškou 190 cm když člověk luxuje 3/4 hodiny, že z toho můžou bolet záda. Já bych taky luxovala 10 minut a ne 3/4 hodiny ten samý prostor. A jsem o čtvrt metru nižší, takže se nemusím tolik ohýbat a přesto i mě z toho někdy záda bolí. Ach jo. Příště si to udělám sama. Přitom stačilo to přejet pod stolem a v kuchyni, ve čtvrtek přijde paní na úklid.  

Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 09.12.08 09:02

Ahoj po ránu!!!  

holky předem se omlouvám za nedodání fotek. Bohužel, jak jsem došla z práce tak manžel okupoval počítač a byl tam až do noci, kdy já už jsem šla spát. Tak snad dneska. Měl dodělat dodnes nějaké překlady, tak jsem ho nechtěla rozrušovat tím, že potřebuju na e-mimino. Tak prosím vydržte.  

Jiři, co máte za stromeček? Já to musím se stromečkem nějak vyřešit, vždycky jsme dostávali v práci, letos, že snad ne a dnes, že snad jo, tak nechci čekat abychom si pak nedali dárky pod větví?  

Maťa je zatím ve školce, ráno jak jsem odcházela, tak tam vedla jedna maminka holčičku a ta tak šíleně laryngitýdově kašlala, že jsem se neudržela a řekla jsem ji, že to snad nemyslí vážně. Ona na to, ale to je jen po ránu. Pochopitelně laryngitýdový kašel je jen ráno!!! Tak uvidíme co to přinese nám. Dneska má Maťa keramiku, tak tam bude až do 16.15h. Besídku máme příští úterý, snad se jí zúčastníme. Jiři, to věřím, že je ti to líto, že jsi pryč. Vůbec před vánocema se to nehodí, že. To jsou taky nápady z vedení!!! Ale asi nic nenaděláš. A ta těhotná už tam od nového roku nebude?  

S tím jak propašovat dárky mám tytéž zkušenosti. Teď to mám v krabici v ložnici a mám na tom naházené oblečení. Snad to Tomíka nebude lákat. Do ložnice nám děti nechodí, je to pro ně takové tabu. My jsme to tak měli doma taky. Chodí jen o víkendu na ranní mucání. Ještě jsem Tomovi koupila vlastně koupili kapesní encyklopedii nerostů a drahých kamenů. A ještě máme v plánu nějaké věci. Dárky budou celkově docela drahé. Ale konto už je teda silně poznamenáno!!!  

Včera jsem byla vyměňovat ty naušnice pro mamku. Pochopitelně jsem se tam musela trochu hádat. Chtěli to posílat na reklamaci. A že jsem povinná si zboží zkontrolovat  a kdesi cosi. Tak jsem jim řekla, jestli se nezbláznili, že to je vánoční dar a že pod stromkem mám dát reklamační lístek? A že tak stejně jsou povinni oni prodávat bezchybné zboží. No nakonec, že si teda mám zboží vyměnít. Tak jsem si vzala jiné s kamínkem broušeným od Swarovského, doma jsem zjistila, že jedno to zapínání taky není úplně nejlepší, ale to už nikam nepůjdu. Stály 339,– Kč.  

Tak zatím papa
D.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 09.12.08 09:29

Dančo, vy v práci dostáváte stromeček??? To slyším prvně! A můžete si aspoň vybrat jaký? My nebereme nic než stříbrný smrk, manžel ho vybíral u kamaráda, tak snad dobrý, jako vždycky. Má výšku kolem dvou metrů.  

Těhotná kolegyně by tu měla být do konce února. Už vybíráme nástupce, zrovna v pátek přijdou tři kandidáti. Je to dost těžký, zaprvé aby ten člověk byl prima (přece jen bude sedět se mnou v kanceláři) a aby měl dostatek zkušeností. Na této pozice je 2 měsíce na předání stejně málo, navíc celý leden je děsně náročný kvůli roční uzávěrce, takže ona na to ani nebude mít čas … No uvidíme. Nejhorší je, že pak nový člověk může kdykoliv odejít ve zkušební době a pak tu zůstaneme sami a nebudeme to umět.  

Nám děti do ložnice taky moc nelezou, ale dárky jsou umístněné na polici ve výšce, sama tam lezu z židle, takže nehrozí, že by něco objevili. Navíc vůbec nemají ponětí, že dárky jsou doma, bezmezně věří na Ježíška.  

S naušnicema teda náročná výměna, ale snad už budou dobrý. To je vždycky těžký s reklamacema, když je to dárek.  

Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 09.12.08 11:40

NIKDE NIKDO :o(

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 09.12.08 11:55

Dano, mělas na mysli, že měla ta maminka nechat holčičku doma??? Nemohla bych se jí trochu zastat?
Kluci trpěj na něco podobného, ráno po probuzení kašlou, tak jsem je kvůli tomu párkrát odvezla k našim a ty nechápali proč - že jsou to prý naprosto zdravé děti. Ráno si zakašlou, ale tak od půl devátý už nic a prostě pohoda, další ráno se to zase opakuje. Takže já, když k tomu nemají rýmu nebo teplotu, tak je do tý školky taky odvedu :(, protože věřím tomu, že si zakašlou párkrát maximálně do té deváté hodiny a pak už jsou celý den v pohodě. Navíc mám pocit, že je to nějak spřízněný s astmatickým kašlem, čili to není nakažlivé. Asi bys mě teda taky hnala… :(.
jenže mně připadá daleko horší, když tam maminka vede holčičku, která má nudle jak opratě… :( nebo dokonce jednou tam přišla holčička s teplotou a maminka pravila, že kdyby bylo nejhůř, a´t jí paní učitelka zavolá do práce. Hrozný, na druhou stranu: jako pracující matka už to chápu :(, je to šílený: nepracuješ, nemáš hlídání - tak letíš! :(

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 09.12.08 12:13

Já jsem tu !!!
Teď zrovna mi hrajou v rádiu Felínu, tak se musím držet, abych neusnula :o)

Vyběhla jsem před obědem ven, blbec jsem si nevzala šálu, je tam pěkná kosa !!! Koupila jsem si ty ponožky - vzala jsem rovnou patery, snad to chvíli vydrží! Poslední dobou ráno odcházím v dobrých a vracím se s prodřenýma dírama. Ještě jsem přikoupila Jírovi tepláčky a Haničce dvoje punčošky. Ona totiž slečna místo tepláků nosí do školky sukýnku, tak musí mít denně čisté punčocháče. Dřív jsme je vůbec nepoužívali, když byla velká zima, nosili pod kalhoty tepláčky. Já sama pamatuju z dětství ty hrozný hnědý s jednou čárkou vepředu a dvěma vzadu, takže děti až donedávna punčocháče neznali. Až teď je nosí Hanička.  

Na trzích jsem vybrala dvě dřevěné ozdobičky - je to taková tradice, každý rok musím přikoupit aspoň pár kousků, před deseti lety, když jsme měli první vlastní stromek, maličký, koupila jsem prvních pár ozdob a dnes už se nám to na ten mnohem větší strom ani nevejde :o)) A tři balíčky františků a mazala jsem zpátky do tepla. Snědla jsem si oběd z domova a asi snad ještě budu muset pracovat? Pořád toho před sebou mám spoustu, ale vždycky jsem na někom závislá, takže pořád na něco čekám. Večer chci jít cvičit, letos naposled. Dančo bylas včera?  

Papa J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 09.12.08 12:25

Ivi, to víš, že s Tebou souhlasím!! Ale toto vypadalo na kašel opravdu šílený. Potvrdila mně to i maminka jednoho chlapečka, co tam pracuje, že ta holčička pořád hrozně kašle.   

Jiři na Felínu už máš asi podmíněný reflex? Vykládala jsem to manželovi čím se uspáváš, když jsme jeli v neděli z těch nákupů, tak jsme si to přezpívali společně. Teda text jsme docela lovili, to přiznám.
Včera jsem cvičit nebyla, jsem hrozná. Musela jsem vyřídit ty reklamace a utíkala jsem domů, protože manžel potřeboval klid na to překládání. Tak aby nemusel včeři, pyžama…vidím to tak, že přes vánoce je to v… a začnu zase od nového roku. Třeba.  

Kosa je i u nás. Ráno bylo všude zamrzlo, kdyby tak na ty vánoce aspoň trochu nasněžilo.
Za chvilku jdu na oběd, budu mít těstoviny s olivami, vínem a sýrovou omáčkou. Jsem zvědavá, toto nám ještě v závodce nevařili.  

Kdepak máme Peťku a Monču a Zuzku? HOLKÝ KDE JSTE!  

pa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 09.12.08 14:41

Hm tak jsem pro letošek docvičila, kámoška mi píše, že je cvičitelka nemocná. Škoda. Tak možná udělám nějaký cukroví :o)))
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 09.12.08 16:48

Tak jsem doma a jdu Vám vložit ty slibované fotky. Takže toto je při zjištění, že jen brambory!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 09.12.08 16:50

No a teď jednu z ložnice, kdy už konečně našli dárečky.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 09.12.08 16:51

Jéžiši mně se to neotočilo!!! Já jsem ale truhlík, tak znovu. Omlouvám se.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 09.12.08 16:56
 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 09.12.08 16:58
 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 09.12.08 17:00

A jako bonus za dlouhé čekání jednu fotečku naší Agapornisky (možná je to kluk, já nevím, u nich se to nezpozná!! Ale já jsem jí určila, že to bude holka, Amálka) jak se koupe v umyvadle. Je to náš miláček. Je ručeně dokrmovaná a tudíž krásně ochočená.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 09.12.08 21:50

AHoj holky!

Po hodně dlouhé době jsem tu! Ještě „vás“ nemám dočtený, takže se nijak moc nevyjádřím, jen musím dát vědět, že žijem. ALe bylo (je) to teď šíleně náročný období a nic nestíhám. Předminulý týden byl Luky marod a byl ze školky doma, takže jsem lítala jen kolem kluků. NO a minulý týden štafetu přebral Tomík s manželem, tak to byl ještě větší horor. Znáte to, když je chlap nemocnej, tak i při chřipce „umírá“. :-((( Krom toho se mi zde navršilo nějak moc práce, do toho pokus o umytí oken, pokus o napečení cukroví a ještě mě čeká dodělání účta! :-( No fakt hrůza. Jediné, co mám jakžtakž pořešené je nákup vánočních dárků. Ještě mi chybí dokoupit něco mamce a taky pro kluky jakože od tchánovců a od švagrové s rodinou. Ale už mám představu co - a to povlečení, takže to snad nebude moc velkej problém. Dnes jsem fakt už fyzicky KO, protože jsem si ještě včera na rychlo půjčovala stroj na čištění koberců a do desíti makala a docela se nadřela. Jenže mě čeká žehlení, tak se musím překonat. Dnes byl Tom v jeslích a jde i zítra, tak snad to trošku doženu. Jo a taky TOmovi na tříleté prohlídce odhalili šelest na srdíčku, tak jsem ve čtvrtek na sono a na EKG, ale prý se to u dětí stává a je to tím, ja rostou a ty chlopně se nestíhají vyvíjet a mělo by se to srovnat, tak si ani nepřipouštím, že by něco nebylo v pořádku.  

Tak jdu na to žehlení. Příště vám snad popíšu, jak jsem se prořekla, kde že bere Mikuláš dárky pro děti a jak Lukymu přitom došlo, že i s Vánocema to bude podobné a tak má o to větší strach, že když dárky dávají rodiče, tak by taky nemusel nic dostat, protože víme, jak moc zlobil. :-)  

Dnes končím.  

Ahoj  

Monča a kluci  

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 10.12.08 07:22

Dobre ranko,
jen v rychlosti- lumpove jsou oba nejaci nemocni…Mates teda podstatne min nez Fijek. Filip mel vcera cely den horecku, boli ho v krku…Mates kasle- sice jen nekolikrat za den, ale zvuky to jsou silene…njn, ale uz jsem taky v situaci, kdy proste jeden z nich bude muset zitra do skolky- oba mi je babi nepohlida a chuva nemuze:-(( takze asi pomaze Mates.....
V sobotu jsem ve skole psala dve zkousky a jeden prubezak- uz vim, ze mam ze Statistiky jednicku, vcera jsem psala zapoctak z reseni sporu v obch.vztazich- tak snad jo…na to, ze jsem s tim chtela seknout, to ted vypada celkem pozitivne:-)
darky mame poschovavane ruzne- v posteli, ve skrini, Jirka v dilne a tak:) to kompletovani bude zabava:-))
pect se chystam v patek vecer s kamoskou- ale prehanet to nebudu:-)
aaa, uz jsou zas v sobe:-((( pomoooooc.....
zatim pa, Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 10.12.08 07:53

Ahoj vespolek,  

Dančo, díky za fotky, moc hezký. Tom už je opravdu chlap! Nějak pořád žiju s myšlenkou, že tu máme malé děti, a ono houby :o(( Uteklo to, ach jo. Vůbec jsem netušila, že máte papouška! Moc krásnej. A kde bydlí, jako ve které místnosti?  

Mončo, jsem ráda, že ses ozvala. Teda nedivím se, že jsi sedřená, když teď čistíš koberce! Mně osobně to teda přijde jako nerozum dělat to před tím, než na to napadá jehličí, vosk a různé drobečky atd. přece jen u nás se přes Vánoce mnohem víc nadělá, jak u nás pořád někdo je, navíc to cukroví zašlapané v koberci … nebude ti to pak líto? To vždycky máma před Vánocema čistila koberec a pak úpěla při každém drobečku. Není jednodušší to udělat potom??? No nic, nebudu nutit své názory, že :o))
Malému držím palce, ať se srdíčko v pořádku, určitě bude, musí.  

Zuzi, ty jsi borec se školou. Statistiku jsem taky kdysi dělala, ale už je to skoro 20 let :o) Už ani nevím, co jsem z toho měla za známku, ale rozhodně jsem z toho v životě nikdy nic nepoužila. A to se pohybuju celkem „v oboru“ - na financích. A ta nemocnost dětí, to je prostě věčný :o((  

U nás jsme tedy momentálně zdraví, tak čekám, jak dlouho to vydrží. Manželovi ve školce říkali, že v dolní školce se zase objevila spála, tak snad nebudeme mít druhé kolo. A navíc do toho vši. Tak uvažoval, že už by nechal děti doma, ale jelikož budu skoro celý příští týden pryč, nevím, jestli by to s nima přežil. Uvidím v jakém stavu mě bude po návratu ze služebky čekat domácnost.  

Doma nic nového, tatínek včera využil, že nejdu na cvičení, a šel na zkoušku s kapelou, takže jsem byla večer s dětma sama. Aspoň jsem jim přečetla vánoční pohádku a zazpívali jsme si koledy, to mají hrozně rádi, zpíváme skoro každý večer. Máme nahrané vánoční koledy jako večerníčky, děti si to moc rády pouští. Vůbec v tom předvánočním čase je na to víc než pak ve vánočním, to jsou samé nové pohádky, které nestíháme … Pak už většinou koledy nezpíváme, musíme si to užít teď.
Ráno mě v práci čekal dáreček od firmy - podobně jako vloni - 5 litrů tekutého pracího prostředku, kanystr aviváže, kalendář, který nafotil slovenský kolega, kterého firma tak trochu sponzoruje (ptáci) a ještě velká láhev šampusu. Trošku odškodnění za ten blázinec, co tu panuje. Zbývá už strašně málo času a musí se toho udělat tolik !!! A hlavně se toho tolik naučit a pak už zase není čas to dělat, když člověk věnuje čas školení. Leden bude stejně perný jako prosinec, tak si musím na Vánoce důkladně odpočinout. Snad nebudeme nemocný.  

Dnes máme vánoční večírek, máme to v honostném zámku Štiřín, docela jsme nadávali, že je to zbytečně drahý a zbytečně daleko, určitě by se to dalo pořídit levněji. Nechápu, když je takový tlak na snižování nákladů. Tak uvidíme, jaký to bude, má tam být živá hudba a můžeme pařit do ranních hodin … hahaha, zítra mám od 10 do 12 školení na počítači a práce nad hlavu, takže si opravdu příliš paření nemůžu dovolit. Musím zítra od rána normálně fungovat.  

Jo a Jíra má besídku příští úterý, takže pondělí, úterý, čtvrtek, a všechny tři zmeškám :o(((((((
Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 10.12.08 08:47

Dobré ránko,
všechny jsem Vás ráda viděla.
Zuzi předně gratuluju k jedničce ze zkoušky. Jsi šikulka. Když ti to tak jde, byla by škoda toho nechat. A jak to vypadá s manželem? Nenapínej nás. Podle toho jak píšeš, mně připadne, že Ti ani moc nechybí! Doufám, že se hrozně mýlím!!! Jak dopadlo předání stavby?  

Mončo, se srdíčkem to bude určitě OK. Neboj!!! Taky toho teda nemáš málo. Jak budete oslavovat narozeniny? Už se nám to blíží :o)  

Holky musím rychle něco vyřídit. Ozvu se později.
 D.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 10.12.08 10:49

Dani, stavba v pohode…a J…no.....pomalicku polehoucku se vraci domu…mam pozadano o svereni deti do pece, ale vis jak- vzdycky to jde stahnout…a nejak nevim…neresim…hlav­ne aby byli lumpove ok:) a ja jsem tak zavalena praci a skolou a tak, ze na sebe aktualne nemyslim:)
 Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 10.12.08 15:14

Ahoj holky,
slíbila jsem, že se ještě ozvu, ale je to fuška.  

Jiři, dárečky z firmy no to je super. Ten tekutý prášek a kalendář s ptáčkama bych brala hned!!! To máte fajn. Dnešní trachtu si taky užij.
My budeme mít „besídku“ příští úterý. Ale to spočívá v tom, že já všechno natahám a nanosím do kanclu, nachystám a pak zase uklidím a umyju. Ale pan náměstek pro nás má nějaké dárečky. Bio sirupy a poukázky do knihy. Tak to se taky těším. Budu muset dřív utéct, protože my máme v úterý taky besídku. Akorát děti nedostanou ve školce žádný dáreček na dom. Vždycky jsme se rodiče domlouvali a tak za 70kč se jim něco každému koupilo, aby si něco odnesli. teď se rodiče usnesly, že ne, že letos nechtějí, aby něco dostali, dostanou jen dárečky do školky. Tak na to musím Matěje připravit.  

Tatínek dnes nejde na hraní, tak bude doma. Tak jsem ráda. Vůbec na sebe nemáme čas a potřebuju pořešit spoustu věcí. Taky musím poprosit kamaráda, aby nás přišel vyfotit všechny na vánoční PF. Fotíváme se všichni, včetně psa a papouška.  

Jo Amálka bydlí na chodbě. Hned za dveřma - nedveřma z chodby do kuchyně, aby byla v centru dění. Ještě máme čížka, kterého jsme se zlomeným křidélkem ulovili před 4 lety v zimě na dvoře. Podle knihy se dožívá tak 1,5 roku a tenhle má nejmíň 4,5. Asi se má u nás dobře. Křidélko se mu teda zahojilo nakřivo, takže nemůže lítat, ale řve jak tur. Takovej prcek.  

tak papa
D.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 10.12.08 15:44

Ahojky,
přes poledne jsem byla neplánovaně v Tescu a světe div se, měli tam závory k tesco vláčkům, které vyhlížím už víc než rok!! Jíra s Háňou si o ně napsali Ježíškovi, tak jsem vzala rovnou dvoje. Jupí.  

Nicméně v práci na mě padla ohromná depka, dnes musíme poslat kompletní plán, jsou čtyři hodiny a ještě je na tom tak strašně moc práce, že nevím, jestli na večírek vůbec odjedeme … je mi z toho špatně. Až jsem byla na šéfa protivná, on mě uklidňuje, protože ví, že to beze mne neudělá. No hnus to je. Vůbec nevím, jestli nějakej večírek stihneme :o((((((  

Dančo, kolegyně mi nabízela ten svůj kalendář, že ho nechce, takže jestli se mi podaří vymyslet jak, poslala bych ti ho :o)) Chceš? Je náhodou moc hezký, na každý měsíc jeden pták. Pořádnej pták.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 10.12.08 15:59

No úžasný to víš, že bych chtěla. Poslala bych Ti peníze za poštovné. A jsou to ptáci tuzemští nebo zahraniční!!!
Závory máme taky. Ale letos mně nic k dřevěné vláčkodráze netrklo. No už toho stejnak budou mít až dost.
Na večírek běžte, aspoň se odreagujete.
pa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 10.12.08 16:25

zkusím to o víkendu nafotit foťákem, aspoň orientačně. Jsou to vodní ptáci, takový různý volavky, potápky a tak. Ale mně osobně se líbí.
Zeptám se v práci, jestli by se to nedalo poslat firemně. Uvidím, zjistím.
Papa J.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 10.12.08 16:46

Danuš, tak kolegyně mi říkala, ať to bez problému pošlu firemní poštou.
Napsala bys  mi prosím  mailem tvoji adresu? Možná bych ti to poslala taky do práce, jestli to nevadí, ať si pro to nemusíš na poštu - je to veliká obálka, no prostě kalendář :o)) Do práce vám určitě podobných zásilek chodí spousta.
Tak se nech překvapit, co ti přijde a fotit to předem nebudu.  

Papa J.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 11.12.08 07:58

Ahoj všem,  

včerejší den byl totální fiasko. Museli jsme v práci dodělat plán na příští rok se všemi detaily a odpoledne odeslat. Já jsem makala tak intenzivně, že mě z toho normálně rozbolely svaly po celém těle. Měli jsme ten večírek od 6 hodin v místě vzdáleném asi 3/4 hodiny od firmy. Jenže v šest jsme ještě seděli nad tím plánem, už jsme to vzdali, že to vůbec doděláme, až nakonec se to nějakým zázrakem podařilo dodělat a poslat. V půl sedmé jsme vyráželi, kolem čtvrt na osm byli na místě (jela jsem se šéfem a ještě jel s náma náš ředitel). Byl tam raut, jídlo teda nic extra. Měly se střídat dvě rockové kapely. Ta první nic moc, ale aspoň se dalo na druhém konci sálu povídat, bylo docela i slyšet. Ovšem když po hodině nastoupila druhá kapela, byl to tak strašný randál, že jsem se jen krčila v koutě a zacpávala si uši, aby mi nepraskly bubínky. Fakt jsem takový randál nezažila. Asi v půl desáté jsem utekla ven, tak se mi z toho hluku udělalo fyzicky špatně, myslela jsem, že tam vrhnu. Pak jsem usoudila, že to fakt nezvládnu, takže jsem poprosila šéfa, ať mi zavolá taxíka a ve 3/4 na deset jsem odjela. Uvidím jaká bude reakce od kolegů, ale myslím, že nás bylo víc, kdo to prostě nevydržel. Už jsem poslala kritiku organizátorům, snažila jsem se to napsat zdvořile a ne příliš negativně, tak snad mě neukamenujou. Ale než tohle, tak raději nic. Ještě teď mi hučí v hlavě.  

Jinak jsme dostali poukázku do prodejny oblečení GAS, sice za dost peněz, ale nedá se nijak dělit a platí jen do konce prosince, tak tam budu muset hned naběhnout, jestli jsem vůbec schopná si tam něco vybrat. Prý je to docela drahý obchod, no ale propadnout to nenechám. Obhlídnu a uvidím. Poukázky do parfumérie se letos nekonají, takže parfémy si budu muset zaplatit sama - uvidím příští týden na služebce, že bych si to koupila na letišti za diety v eurech, to pak tolik nebolí :o)) Kolegyně co to zařizovala říkala, že vůbec byl problém sehnat nějaké vhodné poukázky, nikdo nechtěl dát slevu. No ale darovanému koni … znáte to. I tak jsme toho dostali nadstandartně.  

Bolí mě hlava a mám tu plno práce, tak s loučím.  

Jiřina  

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 11.12.08 08:03

Milá Dančo,  

k Tvému dnešnímu svátku Ti přeji hodně štěstí, zdraví celé rodince a rodinnou pohodu, hodné děti, stále stejně vzorného manžela, klídek, lásku a vůbec  - hezky to oslav!
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 11.12.08 08:37

Ahoj při čtvrtku,
Jiři děkuji moc za přání k svátku.
Včera jsem na Tebe vzpomínala, jak si užíváš a ono to dopadlo takhle!! To je teda blbý. To si člověk říká, jestli to má vůbec zapotřebí, že by byl raději doma s dětma viď? Poukázku určitě utrať. Třeba narazíš na něco, co se Ti bude hodit na vodu, nebo nějaké termoprádlo. Jé já bych utrácela!!!  

Já nemám moc co psát. Včera dlouhý den. Tak jsem přišla domů a jen jsem si sepsala seznam ingrediencí k nakoupení na sobotní velké pečení cukroví a koukali jsme s manželem na Markýzu na pořad Modré z neba. Takový pořad o splněných přáních. Docela hezké. Pak  byl pokus o čtení, ovšem kniha mi přistála na čele, tak jsem šla spát.   

Zítra jdu na devátou na gyndu na kontrolu. Chodím po půl roce, už jsem tam měla být v září, ale třikrát jsem to přeobjednávala, kvůli práci. Tak zítra tam musím. Ze srandy si mě asi po půl roce nezve. Taky mám pořád rýmu. TAkovou jak jsi psala ty Jiři, tu zadní.  Smrkám hustě, kolikrát to nejde ani tam ani tam. No ale hlavně, že Matěj chodí do školky. Tom má dnes klavirní vánoční koncert. Myslím, že to bude trošku ostuda, protože tentokrát to teda moc neumí, ale to se nedá nic dělat. Pak se stavíme k té kamarádce co má ten rozsekaný stůl. Má nějakou dlouhodobou depku, tak že prý mám přijít.  

Jdu něco dělat i když se mi hrozně nechce.
papa Dana

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 11.12.08 09:08

Ahoj,
Dano, vše nejlepší k dnešnímu svátku!
U nás se taky nic extra neděje, ikdyž pořád je co dělat. V úterý jsem vytasila šicí stroj takže pár kostlivců ze skříně zlikvidováno :-) Zítra jsem objednaná ke kadeřnici, už potřebuju zastřihnout nejméně 2 měsíce. Tak bych chtěla ukecat Vítka, že bych ho dnes ostříhala taky. Snad zase postačí Kindervajíčko, to je jeho obvyklá cena za stříhání. A máme novinku - akvárium. Děti jsou nadšené, bude to jejich první živočich doma. Manžel si usmyslel Bojovnici (Bettu), má ji prý paní v práci. Když jsme koukali na obrázky na netu, je opravdu hezká. Tak jsem zvědavá. Akvárko donesl včera tak jsme všechno vyvařovali a dezinfikovali, manžel to bere velmi vážně a zodpovědně, jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží. Dneska donese rostlinky a rybu (asi 2) až příští týden. Mě se to zdá docela zdlouhavé, ale už si nepamatuju jak dlouho jsme nechávali odstát vodu kdysi před lety doma. Ale za 2 dny myslím chlór dávno vyprchá. No, takže kromě manžela a 2 dětí tu budu mít další zvířátka ;-)
Taky musím pořád hrát florbal, Vítek je posedlý momentálně po tomto sportu. Takže máme každý tu malou plastovou dětskou hokejku, florbalový míček kdysi vyžebral na jednom mém kamarádovi tak se teď hodí. Umíte si představit mé nadšení, navíc MUSÍM prohrávat :-)))
Tak se mějte!
 Katka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 11.12.08 09:39

Kači děkuju za přání!
Gratuluju k akvaristice. My jsme měli doma akvárko spoustu let, zlikvidovali jsme ho vloni, když jsme dělali nový obývák. Musím ale říct, že je to dost nákladný koníček. Rybičky měli pořád nějaké nemoce, pořád jsme kupovali nějakou chemii, filtry, dolívali vodu, odstraňovali žabinec… Když chcípali - což je docela často, byli jsme smutní. Jsem ráda, že už ho nemáme. Bojovnice jsou krásné, ale můžou být v jednom akvárku dvě? My jsme mívali takové ty obyčejné rybičky, čichavce, skaláry, neonky, mečovky, aby to bylo barevné. Kolikrát jsme místo telky koukaly do akvárka. Ale těch zvířat už na mě bylo moc. Starala a starám se o všechno já. Tak jsem ráda, že už nám zbyli jen dva ptáci a pes.  

Rybičky za týden - to je dobře, to není kvůli chloru, ale kvůli chemii v akvárku. Když o:,–(íte těma rostlinkama, tak pak se musí ještě nějakou dobu vytvářet v akvárku to správné klíma. A jak ho máte velké. My jsme měli malé nějakých padesát litrů, necelých.  

Tolik akvaristické okénko.
D.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 11.12.08 10:50

Akvárko je malinké, vody tam bude tak 15 litrů. Bojovnice můžou být 2, ale nesmí být 2 samci. My měli doma taky takové rybky jak píšeš, nejvíc se mi líbily skaláry, měly jsme jednu černou velikou. Jenže ty potřebují  větší výšku akvárka, tomuhle vyhovuje právě ta bojovnice. A když se rybkám nebude dařit, dám tak kytky - masožravky nebo orchideje :-))) Já se právě o to odmítám sama starat, to jsem dělala za mlada, když tahal domů zvěřinec brácha :-/
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 11.12.08 13:42

Ahojky,
zdravím vás v rychlosti, jsem v jednom kole. Ráno angličtina, pak dvouhodinová konference po telefonu (spočívá v tom, že sedím u počítače a z telefonu mluví anglicky někdo, kdo deseti lidem takhle různě připojených vysvětluje něco, čemu nikdo nerozumí).
Byla jsem se podívat do té prodejny GAS, je to NAPROSTO PŘÍŠERNÝ, mají tam tak hnusný oblečení, že bych ho snad nechtěla ani zadarmo, natož za ty šílený peníze (např. odporný džíny za 3.900 a podobně). Tak mě napadlo zkusit se domluvit s prodavačem, jestli by mi tu poukázku nevyměnil třeba za polovinu peněz … Neumím si představit, že bych něco z toho nosila. Mají tam asi tak patery džíny, tři odporný bundy, pět hnusnejch triček, dvoje předražený tenisky a to je všechno. Hnus. Fakt nechci slevu zadarmo :o((((((((((( To raději nic než takovýhle dárek.
Papa J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 11.12.08 14:30

Tak to je teda škoda, kdyby vám to dali do HUDY sportu nebo Hervisu, tak to by sis určo vybrala. Já jsem po O skočila koupit ještě nějaké drobnosti - zítra jde Matěj na narozky ke kamarádovi.
Ta konference to musí být docela sranda. Taky míváme taková jednání a já psávám zápisy. Většinou vůbec netuším o čem se mluví.
Tak zatím ahoja
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 11.12.08 14:36

Do Hudy jsme měli loni, nejdřív se mi to nezdálo, ale nakonec jsem si tam koupila větrovku a batoh, takže spokojenost. Zkusím přemluvit prodavače, aby mi vrátil aspoň část peněz.  

Kalendář s tvojí adresou jsem předala naší recepční, slíbila, že to zítra zabalí a pošle. Tak snad ti to během příštího týdne dorazí. Dej vědět.  

Papa Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 12.12.08 08:21

Ahoj vespolek,  

ráno byla chumelenice jak blázen, docela to bylo v autě nepříjemný, jak to na mě foukalo, pořádně jsem neviděla. Nicméně dorazila jsem stejně jako jindy, ale bylo znát, že je míň aut.
Nějak jsem v noci špatně spala, asi ve 4 přišla Hanička, že se jí zdál ošklivý sen o nějaký pichlavý kytce (nevěděla jak to říct, pak se ukázalo, že se jí zdálo o nějaký masožravce), tak že jde spát k nám. Ve třech se sice vejdeme, ale to by zbylý dva nesměli chrápat, funět, skřípat zubama … takže jsem byla pořád vzhůru. Pak se mi zdálo o tom pitomým obchodě s oblečením, že mi tam ještě ukradli peněženku. Docela jsem ráno byla ráda, že už vstávám.  

Včera jsem zadělala na to Ivčino cukroví, odpoledne to upeču. Teď mi na víkend zbývají vanilkový rohlíčky (nevím proč mám recept z půl kila mouky, ještě to musím přehodnotit, proč jsem toho chtěla dělat tolik), ty upečeme zítra dopoledne. V sobotu odpoledne chci jít s dětma do kina, dávají nám v Modřanech nějaký animovaný film o sobovi, mělo by to být jako vánoční, tak uvidíme. Už jsme nebyli ani nepamatuju. V neděli jsme chtěli vyrazit do toho muzea strašidel a pak do města, uvidíme, jaký bude počasí.
Včera dorazily poslední dárky, takže kromě svých parfémů už mám všechno. Ty vyřeším buď na letišti nebo si pak skočím tady do parfumerky, to bude hned.
Papa Jiřina  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 12.12.08 10:38

Jiři, tak hlavně hlídej to pečení, ať to nemáš kamení jako loni já :). I když - ani z toho tvrdýho nezbyl ani kousek, chuťově fakt moc dobrý cukroví :)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 12.12.08 10:42

Kdyby sis nevěděla s tou poukázkou rady, tak ten kabátek s kožešinkou v tomhle odkazu rozhodně beru!!! :) :D
 http://www.luxurymag.cz/…as-obleceni/

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 12.12.08 11:00

Ahoj holky,
Tak toho mám několik a určitě na všechno zapomenu!!
Předně Jiři moc díky za ten kalendář, budu se moc těšit!!
Včerejší Tomovo vystoupení bylo nakonec moc moc hezký. Nějak se to zázrakem naučil a byl určo z klavíristů nejlepší! Šli jsme se na něj nakonec podívat všichni. „Jen ať učitelky vidí, že vedeme děti k hudbě!“ (S tebou mě baví svět). ale před tím jsme měli malé drama, které nakonec snad dobře dopadne.
Na besídku měl jít jenom manžel,já jsem chtěla být s Matějem doma. Většinou tam bývá hrozně moc vystupujících dětí a bývá to dost dlouhé a Matěj většinou už prudí. A Milan ho už dlouho neviděl. Jenomže jsem přišla ze školky s Matějem a všimli jsme si, že pes má nějakou nateklou tlamu, tak jsem se jí tam podívala a měla to tam celé od krve a otekou dáseň a zřejmě jí to bolelo. Tak Milan naložil Megy do auta a jeli k doktorovi, tudíž jsem já obratem sbalila oba kluky a utíkali jsme na to vystoupení. Tam jsme doběhli teda tak tak. A za chvilku se tam objevil manžel, nikdo tam nebyl, tak byl hned na řadě. No ona si ta naša stařeška rozlomila na výběhu při kousání nějakého klacku nebo kdoví co tam našla, zub. Nešel vytrhnout, tak ho tam nechala, jen dostala injekci na zmírnění otoku a atb na deset dní. Má žrát teď týden jen měkké - konzervy, ne granule. Měla jsem strach, aby to nebylo něco horšího. Od kamarádky pes měl nádor na čelisti a vypadalo to na první pohled taky tak. Ten už to má bohužel zasebou.  

Domů jsme přišli až hodně pozdě, tak se kluci navečeřeli a šli rovnou do postele. Dnes jde Maťa na narozeniny ke kamarádovi ze školky. Jeho maminka je bude vyzvedávat, tak můžeme jít s manželem odpoledne do města. Na vánočních trzích prodávají pěkná vykrajovátka na perníčky, tak něco koupím. Večer nadělám těsta a zítra trhnu rekord!!!  

Ráno jsem byla na té gyndě. Dostala jsem nějaké tabletky na vkládání - nevím proč, žádné problémy nemám. Ale je pravda, že ten čípek mám zašívaný¨, tak se asi paní doktorce něco nezdálo. Snad budou výsledky OK.    

Po cestě zpátky jsem viděla kominíka, kdo šel kolem něj, tak si na něho šáhl, já jsem šmátrlala po knoflíku. Chudák se tvářil tak, že se mi hned vybavila písnička od Karla Plíhala - „každej si na mě šahá, každej se na mě kření a odnese si štěstí na prstech po troškách, já přijdu domů a moje stará, věčně doma není a když je, tak pod pelestí leží chlap jen v ponožkách …“ **

Jiři, ještě jsem se chtěla zeptat, co adventní kalendář, mají děcka radost? Už se jim ten plejáček začíná hromadit, že.  

tak papa, je to asi všechno. Však já se ještě ozvu.
D.  

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 12.12.08 11:01

Hm tak to nevím co bych s ním dělala a navíc jsem tam nic takovýho neviděla. Jen nějaký hnusný fialový bundy. Buď se celej svět módy zbláznil, nebo tomu nerozumím, nevím. Já bych to na sebe nevzala.
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 12.12.08 11:24

Já se na něj nemůžu podívat, protože máme tuto stránku „zastopnutou“ tak až doma!!!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »