Maminkou s eMiminem už pár let - mořský z Rhodosu

Rodičovství

Ahoj všem, dnes jsme se vrátíli z naší první dovolené u moře a honem se jdu podělit o zážitky. Doufám, že vás to nebude nudit, skutečně jsme byli jako rodina prvně společně u moře (Jíra byl loni s babičkou v Egyptě, já kdysi před 20 lety s rodičema v Bulharsku, manžel něco podobného v Jugoslávii a Hanička nikdy). Budu proto psát i o věcech, které jsou pro pravidelné cestovatele naprosto normální, jen pro mě byly nové, tak prosím o shovívavost kdyžtak nudné pasáže přeskočte :o))

Odlétali jsme v úterý v 5 hodin ráno. To znamená ve 2 vstávat, ve 3 být na letišti. Děsila jsem se, jak budou děti reagovat, spát jsme šli, ale usnout nemohli. Já byla vzhůru už asi od půl jedné. Nicméně jak ten budík zazvonil, hned byli na nohou, očička svítila a volali hurá hurá, my jsme se nemohli dočkat a nakonec jsme se přece dočkali !!!  

Na letišti jsme si vyzvedli letenky - stánek cestovky jsme dost dlouho nemohli najít, až jsem měla strach, ale ukázalo se, že jsme blbě hledali. Měli nás zapsané pod číslem třináct. Odbavení, palubní vstupenky a ejhle, řada číslo třináct. Nešťastná třináctka to ale nebyla, neb se nic hrozného nestalo. Čekali jsme úplně u krajní brány, naše letadlo už tam bylo, sledovali jsme, jak ho tankují, nakládají kufry, docela to čekání uteklo. Měli jsme dva malé kufry (každý cca 13 kg) a velký batoh, děti pořád měly strach, že někde uvízne a už ho neuvidíme, ale všechno klaplo cestou tam i zpět.  

Let byl dlouhý, děti už se nudily, každých pět minut obligátní otázka „kdy už tam budem“. No dočkali jsme se. Jak začalo letadlo klesat, zaléhaly uši, až to bolelo (nevím proč ale na služebkách jsem toto nikdy nezaznamenala), Jíra fňukal, v řadě za náma asi půl hodiny nepřetržitě plakalo nějaké děcko. Naštěstí ne naše.  

A už sedíme v autobuse naší cestovky a jedeme do Kiotari, kde máme hotel. Je to asi 60 km, cestou lidi vystupují i v jiných letoviscích, docela to trvalo. Dorazili jsme asi v 11, řekli nám, že pokoj bude až ve 2. Dostali jsme na ruku oranžový náramek a odteďka měli jídlo a pití v celém areálu zdarma - a že to byl areál obrovský, dokonce mě to až zaskočilo, jak byl hotelový komplex rozlehlý. Honem jsme na terase rozbalili kufry a převklíkli se do letního, v tom vedru se v dlouhých kalhotách fakt nedalo vydržet. V jedné z taverniček jsme se najedli, došli se podívat k moři, obešli všechny bazény a dětské atrakce a aspoň jsme napsali pohledy (stejně dodnes nepřišly).  

Když jsme se konečně dostali na pokoj, docela jsme byli zklamaní, nebyl u bazénu, ale až kdesi na okraji hotelového komplexu, druhé patro, výhled do baráků. Průchozí pokoj, který neměl okno, v něm jsme spali my, ve druhém s oknem (které ovšem kvůli slunci bylo zatemněné, takže byla tma všude a museli jsme svítit) spal Jíra s Haničkou. No nicméně v pokoji jsme trávili tak málo času, že to nakonec bylo úplně jedno.  

Honem plavky a hurá do vody !!! No a tímto končím s deníčkem, protože kdybych takhle popisovala krok za krokem celý týden, ukousaly byste se nudou (možná se ukoušete i tak), tak to zkusím trochu zesumarizovat.  

V hotelovém komplexu bylo asi deset bazénů. Neskutečný. My jsme si obzvlášť oblíbili soustavu asi pěti spojených bazénů, jimž uprostřed vévodil bar. Takže sedíte na barové stoličce a nohy ve vodě. Kolem baru byla hloubka 40 cm, pak schody a dál všude cca mezi 150 a 180, jak který bazén. Hlavním cílem dovolené bylo naučit děti lásce k vodě a koupání, šlo to krůček po krůčku, plavat se nenaučili, ale jistý pokrok nastal, tak snad jsme na dobré cestě. Hanička nejdřív na hloubce ječela, že se utopí. Jíra se hned druhý den rozhoupal, jen v rukávkách vplul na hloubku a dobrý, plaval samostatně, styl tedy nic moc, ale jen s rukávkama sám. Hanička se bála víc, koupili jsme jí takový nafukovací polštářek - matračku, tak se pak vozila na tom. Poslední den se dokonce potopila a přežila to :o)) Jíra asi třetí den hupnul do vody z břehu, samozřejmě se potopil, což nečekal, ale rozchodil to a dobrý. Nicméně potápění na chuť nepřišli, cákání do obličeje jim taky vací, ale říkám, jistý pokrok tu je.  

Dále bylo v areálu neskutečný množství dětských atrakcí. V dětském bazénu obrovská pirátská loď, na ní stříkala voda, schůdky nahoru a klouzačky do vody hluboké 40 cm dolů. No prostě dětský ráj. Taky brouzdaliště s různými umělými dešti a stříkáním. Jak jsem ale psala, cákání jsme na chuť nepřišli, proto jsme na loď chodili většinou až navečer, kdy už bylo stříkání vypnuto. Taky tam nebylo tolik lidí. Těsně u lodi opět hospůdka s all inclusive, tudíž děti si hrály, mi sedli na lehátka, dali si vínko … fakt si neumím představit větší pohodičku.
Z druhé strany hospůdky bylo hřiště se suchozemskými kolotoči, houpačkama, klouzačkama, prolejzačkama … tam jsme trávili každý večer po večeři až do setmění. My seděli, popíjeli, děti se vyřádily.
Uvnitř v hlavní budově, kde byla restaurace, byla úžasná prolejzací síť. Viděli jsme to v Kika, uvidíte na fotce, těžko se to popisuje. Tam jsme chodili po obědě, schovat se před největším vedrem. My kafíčko, děti v síti, paráda.  

Já jsem byla úplně vykolejená z toho all inclusive, čekala jsem že bude snídaně, oběd a večeře a hotovo, ale že si kdekoliv během dne natočím pivo, děti limču, džus, kafe, zmrzku, sušenky, zákusky a to vše bez placení, to by mě fakt nenapadlo. Ani jsme od jídla do jídla nestihli vytrávit. Ze začátku byly obědy a večeře velká zkouška, protože jsem si vždycky naložila hromadu od všeho a nemohla to sníst. Nejstřídmější byla Hanička, ta si v klidu nabrala hromádku těstovin nebo rýže, kousek masíčka a hotovo. To my s tatínkem jsme museli ochutnat vše, že … Takže až asi čtvrtý den jsem se dokázala najíst tak, abych nesplácala sto věcí dohromady. Na váhu nesmím vlézt aspoň týden.  

No takže naše dny vypadaly asi takto: ráno jsme spali a spali, horkotěžko jsme děti vytáhli v 9 z postele, šlo se na snídani. Po snídani do plavek, kolem desáté jsme byli v barovém bazénu. Vydrželi jsme tak hodinu, různě jsme si házeli balonkem, plavali, povalovali se ve vodě. Když nás to přestalo bavit, šli jsme k moři. To zase bylo jinak zajímavé, pro mě bezesporu plavání a houpání na vlnách, děti uchvátily kamínky (oblázky) a mušličky, kterých bylo minimum a navíc maličké. Přímo na pláži byl skákací hrad, takže byla spousta chvil, kdy jsme si s tatínkem prostě šli zaplavat a na děti viděli z vody. V moři jsem se nejvíc koupala já, vydržela jsem klidně dvě hodiny nevylézt z vody.  

Když už jsem nakousla to nevylézt z vody. Viděla jsem spoustu lidí, kteří si ráno lehnou na lehátko, přes den se občas přetočí a za celý den nevlezou do vody. Já jsem opak. Celý den ve vodě a občas minutu na lehátku. U moře jsme si ani lehátka nebrali, to vážně nemělo cenu. Taky teda nejsme nijak extra opálený, děti jsem mazala třicítkou jednou ráno a jednou po obědě a ani se nespálili. Manžel trpí šíleným odporem k mazání, tak jsem si první den netroufla ho poprosit mě namazat, no a výsledek - spálila jsem si záda, samozřejmě. Druhý den už jsme poctivě mazali, já vršek zad pořád rudý, tak jsem se další dva dny koupala v tričku, takže pak už jsem si pálila jen proužek pod krkem, který koukal z výstřihu. Jinak břicho mám bílý, ruce hnědý, obličej hnědý s červeným nosem, bílý kruhy kolem očí od brýlí, ale kromě mých zad nikdo nic rudého neměl. Na to jaký jsou děti blonďáčci se opalujou docela dobře. Každý mi říkal, že hlavně mazat, že se spálíme, klidně jsme byli venku i přes poledne a nic.  

To jsem ale odbočila (baví to ještě někoho?). Od moře do pokoje, převlíknout na oběd, oběd, po něm siesta u prolejzací sítě, kolem třetí na pokoj, do plavek a druhé kolo, tj. bazén dokud nás to bavilo, pak moře, na závěr dětská pirátská loď. Vínko před večeří, převlíct na pokoj, večeře, po večeři buď malá procházka nebo rovnou s dětma na prolejzačky a seděli jsme tak do desíti a déle, dokud nás to bavilo.    

Co se týče národností, nejvíc tam asi bylo Čechů. Asi čtvrtý den jsme se tam s jedním starším párem dali do řeči, pak se kolem mihla blondýnka v pruhovaných plavkách a bavila se s nima. Koukali jsme, že má taky malé děti. A představte si, na obědě mě ta blondýnka oslovila, že hledají kamarádku pro její pětiletou Adélku a jestli bychom se nemohli kamarádit. Takhle otevřeně, to mě docela překvapilo, nicméně se z ní vyklubala perfektní společnice, holčička byla miloučká, Hanička si ji zamilovala, a my jsme prokecaly každou volnou chvilku. I její manžel byl fajn, tak jsme byli rádi, že máme kamarády. Taky tam byly animační kroužky, já bych tam děti nedala, protože jsme si spíš užívali ve vodě, ale ta blondýnka to pro Adélku chtěla, i když to nebylo v češtině, no a výsledek ? Hanička šla bez reptání s Adélkou. Jednou tam byla asi dvě hodiny odpoledne, jednou hodinu dopoledne, plácali něco z nějakého těsta, pak to zdobili a malovali.  

Ještě bych napsala o dvou výletech, ale to už by nikoho nebavilo, tak vám to budu servírovat postupně, teď už budu muset končit, tak pokračování v komentářích.  

Všechny zdraví
vyčvachtaná Jiřina    

Hodnotilo 1 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 16.06.09 20:24

Ahoj Jiři,
Už  jsem se Tě nemohla dočkat. Společně s Mado jsme tu trpěli samomluvou.Tak Tě zdravím a vítám z dovolené. Po TV si deníček přečtu a ještě napíšu.
papa D.

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 16.06.09 21:33

Ahoj Jiři, zdravím po dovolené, při čtení deníčku jsem se úplně zasnila, jak to tam bylo fajn.Jiři, nemáš telefon na Lucku, je to moc divné, že se tak dlouho neozvala -zkus se s ní spojit, dík.
Já dneska měla kafčo se spolužačkou - je to matka hrdinka, nejdřív prohlašovala, že žádný děti ji nezajímají, fakt je nechtěla, nakonec se uvolila, že jedno a když jsem ji říkala, že půjde ještě do jednoho, tak prý v žádným případě, vše po první holčičce prodala a teď na „starý kolena“ čeká druhý dítko - první holčička má čtyři roky. Ještě nedávno jsem přepádavala do kočárků, ale teď už mě to nějak nebere, spíš mě jí bylo líto, kolik ji toho a jaká vyšetření ještě v těhotenství čeká a pak to vypiplávání mimina, už si to nějak neumím představit.
Dneska při Vojtíškově fotbalovém tréninku jsme udělali dobrý „nákup“, ten klub nějak sponzoruje Adidas, tak jim dovezli několikatery boty a trenér je rozdával, Vojtík  má malou nohu, tak neměl konkurenci a dostal krásný originální sálovky adidasky. Ještě ve čtvrtek mají poslední trénink a pak až zase v srpnu.
Dneska u nás foukalo, ale nepršelo, což je dobře, protože Vojta se školkou měli dlouhou vycházku - šli až do místního zámku a dovnitř na prohlídku a ještě se stihli do oběda vrátit. Včera byli na celé dopoledne v zámeckém parku. zítra půjdou do druhého zámeckého parku - do keřového bludiště. Tak musíme každý ráno připravovat batůžek na cestu s pláštěnkou a pitím.
Přeju holky pěkný večer Mada  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 16.06.09 21:37

Ahoj Jiři,
Tvoje obavy, že to nikoho nebude bavit, jsou zbytečné. Mě to bavilo a moc. Všechno, co píšeš Ti věřím a všemu rozumím. Já jsem jela do Itálie - Kalábrie s Tomíkem a s kamarádkou a s její holčičkou (ta s tím stolem) když bylo děckám 3 a půl. Před tímjsem přesně 25 let u moře nebyla, takže jsem to prožívala naprosto stejně. Tehdá jsme jeli autobusem 24 hodin a byl to pro nás tak neskutečný zážitek. A moře samotné. To se prostě nedá s ničím srovnat. Dovolená u moře je opravdu relax. Jak jsem četla, tak jste si to užili přesně tak, jak se má. Proč se pořád za něčím honit, pohoda, odpočinek. Ono to tělo jednou  za rok taky potřebuje. Tak jsem ráda, že Vám to vyšlo a těším se na fotky a další povídání. Přivezli jste si nějaké suvenýry?  

U nás nic nového. Dnes dlouhý a hektický pracovní den. Na trhu jsem koupila meloun a hrášek. Večer měla přijít kamarádka - ta s tou bižuterií. Pozvala jsem ji, ať si přijde nastříhat levanduli. Tak jsme seděli na dvorečku a povídaly si. Bylo to fajn.  

Matěj má příští týden ve školce na školkové zahradě rozloučení se školáky. Tak si to v práci musím domluvit a musím jít o dvě hodiny dřív domů. Dostanou prý krásnou knížku o zvířátkách na památku a mají pro nás nějaké překvapení. Tak snad nám vyjde počasí. Začínám být mírně depresivní z toho, že už nebude chodit do školky, že už je pro nás jednou provždy tato etapa pryč. Tomík si trochu pokazil vysvědčení. Bude mít dvě dvojky. Nicméně na šestou třídu si myslím stále velice pěkné. Já jsem měla horší. Ale je to lenoch. Po mně.  

Tak se mějte hezky. Máme tu zase psací posilu, tak nám to bude odsýpat.
pa Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 16.06.09 21:39

Mado ahoj, to se hodí ty boty. Určitě měl radost, viď? S tou Luckou mě to taky napadlo, že ji napíšu. Opravdu je to divné, nikdy o sobě nedala tak dlouho vědět! Jiři napíšeš e-mail?
Jdu do hajan.
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 08:22

Ahoj všichni,
tak jsem zase v práci, a ten týden jako by nebyl :o(( Ale ba jo, prošla jsem poštu, neměla jsem tu sto zpráv, ale jen asi 40, většina z toho byly takové ty nepodstatné věci, které chodí pořád, tak už to mám roztříděné a promazané. Musím šéfa pochválit, že mě šetřil, 6 dní pryč a neleží mi tu hromada práce. Jen prý jedna nová věc přišla včera, tak až se aklimatizuju, projdeme to spolu a pustím se do toho. Ale on chodí až po deváté, tak mám ještě spoustu času.  

Tak vám napíšu nějaké další zážitky, mám na papírku seznam, tak to budu postupně procházet.  

Teplota. Kolik bylo na Rhodosu stupňů nevím, ale když si představíte největší letní tropy ve městě, tak asi tak. Některé dny foukal svěží větřík, ale mezi hotelovýma domkama na betonové cestě bylo fakt jak rána do palice, když člověk vylezl z klimatizované místnosti. Klimatizaci měl každý pokoj, pouštěli jsme ji na noc, ale první dvě noci Jíra prokašlal a hned se mu spustila zelená rýma, tak jsme ji na noc nepouštěli a jen jsme otevřeli dveře a okýnko do chodby, aby to trochu luftovalo a dalo se spát. Pak rýma jak mávnutím proutku zmizela. Čím dál víc se přikláním k diagnoze chladová alergie. Celý týden bylo neustále modré nebe, neviděli jsme snad jediný mráček. Prý je na Rhodosu 300 dní v ruce jasno. To by mě zajímalo, kdy tam prší, zase tak vyprahlý ten ostrov nebyl, i když vlastně asi byl.  

Moře. Bylo úžasně modrý a čisťounký, lidi říkali, že to je nejčistší moře, jaké kde viděli. Možná je to taky tím, že je začátek sezony. Krásně průzračné. Pláž nejdřív písek, pak drobné kamínky, na břehu a pod vodou oblázky. Sice se v tom dost blbě chodilo, ale strávila jsem spoustu času metr od břehu, kde jsem rukama hrabala v kamenech a probírala se jima. Hromádku kamínků jsme si pochopitelně přivezli, dala jsem je na skalku, můžu vyfotit. Dvakrát jsme si půjčili šlapadlo (za 15 EUR na hodinu to šlo), odpluli na moře a tam jsme lezli do vody a koupali se. Největší legrace byla, když jsem já lezla z vody, protože to bylo dost vysoko, vyhoupla jsem se nahoru, zůstala ležet na břiše a chytla šílený záchvat smíchu, ležela jsem tam jak obtloustlá tulenice a nemohla se vyhrabat :o))) Místy bylo moře nádherně azurově zelené, to když byly pod vodou skály. Dančo máš pravdu, moře je prostě MOŘE. Jak jsem se tak pohupovala na vlnách - manžel ze mě nemohl, ležela jsem na břiše, nohy vystrčený z vody a jen jsem trošku hrabala rukama - tak jsem si zpívala „až budu pouhááá mořská sůl“. Ježiš já mám tu mořskou nemoc pořád, jen na to pomyslím, už se mi vnitřně všechno houpe, je to normální???  

Angličtina. Byla jsem jak jednooký mezi slepýma, díky tréninku v práci se domluvím bez problému. Překvapilo mě, že spousta Čechů neuměla vůbec - no překvapilo, můj manžel taky neumí vůbec, jen se naučil „one bier, please“, ale přece jen domluvit se v recepci a vůbec jsem neměla problém a spousta lidí měla, tak mě to potěšilo, jak jsem schopná :o))))) Ovšem jde-li o rodilé mluvčí, je to o něčem jiném, kamarádka blondýnka neuměla skoro vůbec a její holčička se skamarádila s malou Angličankou, tak chtěla pokecat s její maminou a jednou mě poprosila, abych jí tlumočila, a musím říct, že jsem jí teda až tak úplně nerozuměla. Z místních mluvil každý jednoduchou angličtinou jako já, takže to bylo bez problému.  

Jídlo. Jak už jsem psala, bylo těžko si vybrat, protože toho bylo tak strašně moc. Nicméně co bych vypíchla co mě chuťově nejvíc uchvátilo a co jsem si dala každý den, byly dvě věci. Za prvé med. Tak dobrý med jsem ještě nejedla, skoro bych řekla, že náš med vůbec není med. K snídani jsem si ho dávala do jogurtu, hmmm to byla lahůdka.
Za druhý překvapivě salát. Ani ne tak salát, jako ta jejich jogurtová zálivka nebo jak to nazvat. No zálivka, hutný bílý jogurt s trochu česnekem, někdy koprem nebo čím, k tomu úplně obyčejný zelený listový salát, okurku, rajče a pěknou dávku tohodle bílýho jogurtovýho, to jsem si dávala ke každému obědu a večeři. Samozřejmě kromě talíře teplého jídla. Ráno jsem vlezla na váhu a 66,9, důležité je to 66 :o))) tak budu minimálně týden na salátech, než mě přestanou škrtit kalhoty v pase, ale žádná tragédie, dvě kila myslím půjdou dolů bez problému, když budu jíst zase normálně jako dřív.  

Program. Bylo tam toho fakt hodně, pořád manžela někdo odchytával, že jdou hrát to a to (plážový volejbal, vodní volejbal, šipky, vodní pólo …) ale nikdy jsme se nezúčastnili. Pro děti byly animační kroužky a večer disko. Byl tam krásný amfiteátr, kolem osmé přišlo pár dívčin, pustili dětské disko, takové ty notoricky známé melodie, a předcvičovali jim. První den vydržely děti samy asi hodinu sedět a dívat se. Druhý večer šla Hanička tančit s Adélkou. Pak bylo ještě představení pro dospělé, většinou muzikály, zpívali tam na playback namaskovaní místní animátoři, bylo to moc fajn, prostě pořád se něco dělo, až toho bylo skoro moc.  

Dančo, poslední večer jsme se tam seznámili s rodinkou z Telče. Byli staří asi jako my. Píšu to proto, že mají chalupu s bazénem, kterou pronajímají, je pro 8 lidí někde u Telče, tak mě napadlo, že z Brna a z Prahy je to do Telče zhruba stejně a že třeba nějaký podzimní víkend bychom se tam mohli sejít? Mám odkaz na www stránky, tak jestli tě to zaujalo, napíšu víc.  

Zatím končím, jdu se ponořit do práce, ještě vám napíšu o dvou výletech a suvenýrech, ale až během dne nebo večer.
Včera vydržela Ha­nička u babičky až do osmi, jsou tam totiž sestřenice, tak nebyl problém. Jíra si asi do pěti hrál, pak šel za ní, tak jsme s manželem měli celé odpoledne klid. Hm no a jak jsme byli týden pryč, tak jsme si nahráli dva díly Ordinace, tak jsme je skoukli a večer hned třetí, tak jsme přeordinacovaný. Televize sice na pokoji byla, ale jen mezinárodní programy, tak jsme ji ani jednou nezapli. Takže docela klidné odpoledne bez dětí - docela úleva, po týdnu :o)
K fotkám už jsem se nedostala, jen jsem je stáhla do počítače, ale už jsem neměla sílu to třídit, ale dnes večer k tomu sednu, chci si nechat fotky udělat, tak to musím probrat, zároveň jich spoustu musím poslat vám, to slibuju.  

Zatím ahoj
Jiřina     

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 17.06.09 08:24

Ahoj holky,  

Jiřko, nádhera, jsem ráda, že jste si to tak užili :) okamžitě se mi vybavila naše loňská dovča :)))  

Já se moc omlouvám, že jsem se odmlčela, ale není mi dvakrát do řeči. opět mě chytly ledviny (něco jako vloni, ale méně) a do toho mi vážně onemocněla teta, které je skoro 90 a žije v Budapešti. Je to vážné, a zařizovat všechno možné do ciziny je fakt lahůdka o nervech ana pochodu ani nemluvím.K tomu samozřejmě zkouškové- teď jsem dala dvě zkoušky jen za 3, ale fakt už nemám sílu:( Tak se nezlobte, že sem vpadám s takovou depkovou.
 LuckaH

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 17.06.09 08:52

Ahoj Lucko, vydrž, zase bude líp !!! Je to houpačka, vždyť víš.
 Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 11:40

Ahojky,
Lucko, zkouškové přejde a bude líp. Jestli dobře počítám, zbývá ti tak sotva jedna zkouška? Že to máš za 3 je úplně jedno, hlavně že to máš, super ! Teta v Budapešti - co k tomu říct, to je prostě život, v takovém věku … a vy jste jediný, koho má? Držím palce, ať zkoušky přejdou, zdraví se zlepší tobě i tetě.   Šéf je dnes na nějakém školení, co jsem tu měla jsem udělala, tak mám chviličku volno. Není to nádhera?
Popíšu vám naše výlety.
Naše cestovka jich pořádala asi 6, ale ne všechny, bohužel, pro nás byly vhodné. Byl tam lodní výlet na Lindos, kolem nádherných pláží, ale bohužel, vyjíždělo se z místa vzdáleného od nás asi 30 km a nebyla pro nás zajištěna doprava, takže smůla … nakonec jsem se v letadle cestou zpět dozvěděla, že ta loď stejně nejela, tak to nemuselo mrzet tolik. Ale na naší pláži jezdila motorová loď (cca pro 25 lidí), která se jmenovala Glass Bottom Boat (čili člun se skleněným dnem), projížďka kolem pobřeží asi na 2 hodiny, tak jsme se rozhodli jet. Byla to nádhera. Člun jel docela rychle, děti mohly sedět nahoře na zábradlí s nohama ven (s tyčí mezi nohama neměli jak spadnout), větřík foukal, vlny šplouchaly, nádhera. Je tam spousta skal, tak jsme projížděli kolem, taky jednou soutěskou. Na dvou místech jsme zastavili pozorovat ve skleněném dně rybičky, ale těch tam moc nebylo. Pak do zátoky Lindos, kde je na skále akropole, moc krásné výhledy. Já mám lodě moc ráda, jednou bych se chtěla pustit na nějakou větší plavbu, no ovšem s mojí mořskou nemocí? Uvidíme. Na jednom místě loď zastavila a mohli jsme se z ní vykoupat, teda vlezl tam jen tatínek, tam právě byla voda nádherně zelená. Nádherný zážitek, mám z toho spoustu fotek, něco vyberu.  

Další výlety pro nás nebyly moc vhodné, mohli jsme si půjčit auto, ale neudělali jsme to (naše škoda, měli jsme). Jeden byl večer a noc v typické řecké věčeři, což z dětma taky nešlo, další noční rybaření, ovšem stejně jako v prvním případě nejela loď od nás. Takže jediné vhodné zbyl výlet večerní Rhodos - podvečerní cesta do hlavního města, procházka akropolí, noční Rhodos, a tak. Na ten jsme se tedy přihlásili, zaplatili celých 75 EUR a vyrazili. Vyjíždělo se od nás až v 17,15, cesta měla trvat cca 40 minut, ovšem nabírali jsme cestou lidi v různých letoviscích, takže jsme tam nakonec jeli snad dvě hodiny. Hrozný. Průvodce byl docela protivný chlap, ukázalo se, že je z jiné cestovky, stejně jako asi 2/3 autobusu, a celou cestu se bavili o jejich včerejším řeckém večeru. No nic, dojeli jsme do přístavu, ten se mi moc líbil (viz moje láska k lodím), prý tam kdysi stával jeden ze 7 divů světa - kolos rhodský, ovšem vidět místo, kde prý kdysi něco bylo a nikdo si vlastně není jistý, jestli to vůbec bylo tam, je takový nijaký. Raději bych se prošla po přístavu, ale na to nebyl čas. Pak kolem moře, kde se spojuje Egejské a Středozemní moře, byl výhled i na Turecko, moc krásný, dojeli jsme na akropoli. Tam je zbytek nějakého sloupu, snad Apolonova, jsou to čtyři kůly, fotku dám, bylo tam krásně, ale starověká architektura mě nějak nebere. Pak dolů, kde je starověký atletický stadion, příjemnou chůzí jsme si to prošli. Dole na nás čekal autobus, dojeli jsme k hradu, pomalu se začalo stmívat. Při výkladu děti zlobily, z toho jsme moc neměli, pak jsme to úprkem proběhli, načež asi  v 9 jsme dostali hodinový rozchod. My nevečeřeli, takže jsme měli docela hlad, dali jsme si tam v prvním stánku nějaký gyros (nic moc, u nás jsem jedla lepší), pak jsme tam courali uličkama - připadala jsem si trošku jako v Praze v okolí Staromáku, spousta stánků se tretkami.. Pak tam byl stánek s nějakýma peněženkama a taštičkama, Hanička uviděla kočičku Kitty (to je teď její zamilovaná) a začala naříkat, že ji chce. Řekli jsme že 4 Eura za to nedáme. Takže řev, samozřejmě. Trošku jsme ji uklidnili a šli dál, měli jsme hroznou žízeň, pak tam venku naháněli číšníci, tak jsem se jednoho zeptala, jestli je možné si dát pivo jen tak narychlo vestoje. Byl z toho paf, pořád to nemohl pochopit, že si nechceme sednout, až nás tedy odvedl do své restaurace, natočil jedno pivo, my to do sebe kopli a když to viděl, místo 4 Eur chtěl jen dvě :o)))  

Pak jsme se rozhodli, že teda dětem něco koupíme, že vlastně jim chceme něco koupit, tak jsme se vrátili k těm peněženkám, nakonec jsme Haničce koupili za 10 peněženku větší, s Kitty, ale pěknou velkou, měla hroznou radost. Teď honem něco vybrat pro Jíru, vedle byl krámek s různýma rytířema a drakama, tak dostal figurku rytíře na koni. Oba měli radost, pyšně si to nesli (samozřejmě že Jírův rytíř už má ulomenou ruku), už byl pomalu čas na autobus, tak jsme museli jít. Moc jsme toho fakt neviděli.  

Autobus měl zpoždění, vyjeli jsme až po půl desáté. Hanička že bude spinkat, ale začala naříkat, že ji bolí bříško. Zase jsme začali rozvážet všechny ty lidi do jejich hotelů, snažila se usnout, ale bříško bolelo. Že snad bude blinkat. Polila mě hrůza, nic jsem na to neměla. Naštěstí jsem si uvědomila, že Jíra toho rytíře dostal v igelitové tašce, tak jsem si ji připravila a pár vteřin nato začala blejt. Krásně jsem to pochytala, řidič volal, jeslti má zastavit, šli jsme teda na chvíli ven, já to blitíčko zahodila, bylo po všem. Jeli jsme dál, když Hanička, že by chtěla i kakat. Šla jsem se zeptat řidiče (byl to Řek, průvodce s náma už tou dobou nejel), kde by mohl zastavit, třeba u benzínky. Prý další hotel za 20 minut. Hanička už naříkala, že musí hned. Tak zastavil u nějakého plotu. Vyběhla jsem s ní ven, stáhla kaťata a už to lítalo. Stihly jsme to na poslední chvíli. Uf. Pak už se teda konečně uklidnila, ale neusnula, přijeli jsme do hotelu až po půlnoci, a já jsem byla na sebe hrdá, jak jsem tu situaci zvládla. Nevím co bych dělala, kdyby to vrhla v autobuse. Uf.  

Zatím se loučím
Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 17.06.09 17:01

Ahoj holky,
Jiřino, jsem ráda, že se vám dovolená vydařila. Závidím (v dobrém) a hned bych jela taky.
Byla jsem dnes s dětmi u zubařky, Magdalenka v pořádku, ale Ládík měl kaz na pětce, tak mu to vyvrtala. Bylo to poprvé co mu něco u zubaře dělali, ale byl statečný. Nejhorší pro něj bylo, že potom nemohl 2 hodiny jíst, to už potom skuhral, že má hrozný hlad.
Manželovi dnes ve vlaku z Prahy do Vídně někdo ukradl peněženku. Měl tam chudák úplně všechno, pas, občanku, řidičák, 3 platební karty, kartičku pojišťovny, 2500,– Kč. Tak z toho byl úplně hotový, jet do Vídně bez dokladů a bez peněz. Musel vystoupit z vlaku v Pardubicích, sepsat na policii protokol, dali mu náhradní doklad a jel dalším vlakem.
Zmeškal tedy důležitou schůzku a musel to odložit na zítřek, ale dnešní pracovní večeři stíhá.
Před 2 měsíci ukradli peněženku s doklady mě, tak snad už máme na nějakou dobu vyčerpáno.
Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 17.06.09 21:09

Ahoj holky,
Jiři dneska došel!!! Moc děkujeme! V chodbě máme takové staré velké zrcadlo a kolem něj si dáváme pohledy a přání. Tak už nám tak „visíte“. Jinak pokračování dovolené super. Jak jsi popisovala s tím „šplícháním“ naši kluci jsou taky takový cimprlíni. Tom plavat umí, docela dobře. Ale plave pouze stylem „paní radová“ a běda když mu někdo šplíchne do oka. O potápění naprosto nemůže být řeč. Matěj neplave a na vodu je též citlivka. Nicméně je to o chlup lepší než Tom v jeho věku.  

Dneska jsem došla večer z práce. Tatínek doma od 15.00hod. Že by byla doma udělaná nějaká činnost ani náhodou. O to by ani nešlo, ale že si kluk asi dvě minuty před tím než jsem přišla přestal hrát s PC a začal si hrát s hračkama, to mi vadí. Venku hezky, kdyby šli na hřiště. Jak jsem přijela tak jel „na hraní“ Tak jsem donutila synky a šli jsme se psem na vychajdu na přehradu. Okolí přehrady je moc hezké, ze strany od nás je pěkné pískoviště a různá hřiště, tak jsme si tam pohráli, podívali se, jak už je upuštěná voda - upouštějí na rekordní hodnoty, protože probíhá čištění, kvůli sinicím. Jiři Ty jsi tu byla, tak víš jak vypadá. Na jedné straně, kde byla vesnice prý už vykukují základy domů, tak se tam taky chystáme na prohlídku. Domluvili jsme se, že zítra jak přijdu z práce, tak vezmeme badbinton a kyblík s lopatkou  a formičkama a půjdeme na přehradu stavět a hrát si. Kluci si strašně rádi staví z písku hrady. Tom teď na dvoře postavil sfingu jako z Egypta. Moc krásná.  

No doma binec, ale co. Všichni jsme se prošli.
Jiři jinak já mám ráno 68. Je to hrozné. Ty jsi borec. Kdybych byla na pobytu ol-inclusice, tak mám deset kilo navrch.
Tak se mějte hezky, jdu je vykoupat a zahnat do pelechu. Taky si musím obejít kytičky na dvorečku a zalít. Zítra má být velké teplo. Ovšem na víkend hlásí hnusně. Proč ne, že!
papa Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 17.06.09 21:11

Ještě Anjelico, to s tou peněženkou je strašně nepříjemné. A ví manžel, kdy asi se mu to stalo? Ted to vyřizování všech nových karet, blokování atd… No stalo se, nedá se nic dělat. Ale je to blbý.
Zubař dopadl dobře, ne! Holky pětky vypadávají nebo ne?
pa D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 17.06.09 21:13

Jo Jiři ten odkaz na tu chajdu u Telče určitě pošly. Sakra, já si budu muset dělat poznámky na co reagovat, pak to beru zpětně a pořád přihazuju další komentáře.
Ještě ta situace s tím blitíčkem a průjmem byla asi pro Háňu nepříjemná. Hlavně, že jste obojí „stihly“, že!

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:12

Ahojky,
Dančo, to jsem ráda, že pohled udělal radost. Chtěla jsem tě překvapit a tak jsem se pochopitelně nemohla ptát na adresu - jak jsi mi vloni posílala tu mapu Brna, byla na obálce, ale samozřejmě jsem ji nenašla. Jen jsem si v mapě zaškrtla jméno vaší ulice, pak jsem si to našla na mapě na netu, zjistila číselné rozmezí té vaší řadovky a pak jsem na výpisech z katastru hledala číslo po číslu, až jsem tě tam našla. Dobrodrůžo, ne?
Ta chalupa je www.chalupasbazenem.ic.cz, vypadá to dost hezky. Sice chtějí za víkend za 8 lidí 5000 Kč, ale byli to moc sympatický lidi, ona taky hraje na kytaru, ráda bych je viděla někdy znovu. Krytý bazén, okolí vypadá krásně, zkusíme dát dohromady nějaký podzimní termín?  

Chtěla jsem se zeptat, jak sušíš tu levanduli? Taky mi kvete a už se kácí, mám ji tedy nějak ostříhat?  

Ještě jsem ti zapomněla odpovědět na ty suvenýry. Jíra si z domova vezl 11 centů, které někde našel, tak že si za to něco musí koupit. Nemohli jsme mu vysvětlit, že za to si nic nekoupí. Průvodkyně nám říkala, že ve vedlejší vesnici je supermarket. No, to čemu oni říkají supermarket, je spíš vesnický krámek se suvenýry. Skutečně jsme jej našli a chtěli koupit každému nějakou drobnost, měli tam spoustu ručně vyráběných věcí atd, nakonec si Jíra za 2 eura vybral vyřezávanou píšťalku a Hanička za tutéž cenu lahvičku s mušličkama. Na pláži skoro nebyly, tak je má hezky uložený v ozdobný lahvičce. O nákupu v Rhodosu už jsem psala, to bylo vše, co jsme si přivezli. Hanička pak během mé diskuse s číšníkem o pivu vestoje našla dvoucent, prý viděla, jak jednomu pánovi vypadl a prý co se najde, to se nevrací, tak ho má v Kitty peněžence pro štěstí.    

Holky, je možný, že v Řecku je kratší den než u nás? Teď jsem to pozorovala, v půl páté ráno už mi svítilo slunce do pokoje a v půl desáté je ještě vidět. Tam bylo v 6 ráno těsně před rozbřeskem a v půl 9 večer tma jak v pytli. Je to možný? No koneckonců když je v Norsku v tuto dobu vidět 24 hodin denně, tak asi proč ne. Jsem moc ráda za ty svoje nové sluneční dioptrické brýle, sundavala jsem je jen na noc a krásně jsem všechno viděla. Bez brýlí se vůbec nedalo, hned mi slzely oči, jen dětem to nevadilo. Proto jsem se moc nepotápěla, chvíle bez brýlí a hned jsem z toho prudkého světla slzela.  

Dnes jsme si od babičky donesli Cukříka. Děti nebyly ve školce, tatínek slíbil vyrobit mu pelíšek. No teda, pochlapil se, sice ho to vyšlo asi na pět set, ale dojel do Obi, koupil čtyři plastové dřezy (průměr cca 35 a 40 cm), vždy dva stejné, vyplnil je montážní pěnou, aby Cukříčkovi nebyla v noci ziminka, ten menší je dno, o maličko větší vršek, sešrouboval je k sobě a vyřízl díru. Dokonce koupil i polštářek. Odpoledne jsme na zahradě grilovali buřtíky (úžasný relax když člověk přijde z práce), asi v 7 to dodělal, dali jsme tam kocourka a doposud nevylezl, jak se mu tam líbí. Určitě nafotím (to už je druhá věc co slibuju, ještě ty kameny). Ptala jsem se Jíry, co budeme dělat, až ještě trochu ztmavne, pak už nebude bílý jako cukřík. Jíra měl pohotovou odpověď - no tak mu budeme říkat Pepřík, no !  

Postahovala jsem ty fotky, tak jdu zkusit něco poslat. Nějak mi blbne připojení na emimino.
Papa Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:14

Dančo, pětky vypadávají, určitě, ale asi až jako poslední. U nás pořád nic.
Anjelico, to bych se asi zbláznila, kdyby mi někdo všechno ukradl. To vyřizování, brrr, hrůza pomyslet.
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:15

Hanička v prolejzací síti. Takových to „oken“ jako je v záběru bylo asi tak 4×2×2. Úžasný.

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:16

Tady je ta pirátská loď.

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:16

Ještě jednou z druhé strany, aby bylo vidět, jak je veliká

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:17

Tatínek s pivem v barovém bazénu. Není to báječný?

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:17

Celkový pohled na barový bazén

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:18

a ještě pohled z druhé strany - zezhora

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:19

Hanička těžkooděnec - má rukávky, matračku a ještě plovací pás

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:19

nemůžu si odpustit pár palem

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:20

no a moje oblíbená poloha - válím se ve vodě

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:20

jedna romantická

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:21

takhle je sice rozmazaná, ale pro ilustraci - některé pokoje měly svoje vlastní bazény

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:21

na výletu lodí

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:22

Akropole v Lindosu

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:23

přístav Rhodos - tam někde údajně stával kolos Rhodský, ale kdo ví jestli …
Cítíte tu atmosféru - od moře vane slaný vítr …

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:24

akropole v Rhodosu - zbytek Apollonova chrámu (nebo nějakého jiného?) a celá Hanička

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 17.06.09 22:24

a poslední fotka - staré město v Rhodosu, hrad.

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 18.06.09 11:12

Ahojky,
včera jsem ještě chtěla napsat, že tímto jsem popis dovolené zcela vyčerpala, ale už se mi nepodařilo připojit, nevím, co mi to blbne, prostě hlásí, že server nebyl nalezen. Hodinu to nejde, pak to náhle naskočí a stejně tak zase při další aktualizaci vypadne. Ještě že mám druhý počítač v práci.  

Ráno jsem čekala, co kocourek. V noci hrozně štěkali psi, tak jsem se o něj bála. Táta mi ráno říkal, že jejich kočka (Cukříkova máma) celou noc mňoukala a hledala ho, byl její poslední kotě, sourozenci už šli do služby před týdnem. Mňoukala a okolní psi na ni štěkali. Máme ložnici nad terasou, pod níž má Cukřík pelíšek. Sotva jsem se vzbudila, slyšela jsem ho žalostně mňoukat. Vyšla jsem ven, že mu dám jídlo, čekal už za dveřma tak jako dříve Filip, ale snědeného nic neměl. Bylo mu smutno, sotva jsem ho vzala do ruky a hladila, začal příst, ale papat nechtěl. Tatínek mi pak volal, že vzbudil děti a než stihl sejít dolů, už měl Jíra Cukříka vevnitř. Jíra ho má moc rád, to Hanička se Cukříka bojí, včera totiž Jírovi sklouzl a jak se snažil zachytit, škrábl ho do nohy, tak se šla honem převlíct z kraťasů do tepláků, aby ji taky nepoškrábal. Nepochopí, že to bylo omylem. Bojí se, jak po ní minule vyjela jeho mamina. Ale s Jírou se milujou. Dokonce i tatínek psomil (to já jsem kočkomil) ho včera hladil a říkal no prosímtě, ty jsi krásný kocourek, já snad začnu mít rád kočky ! Pelíšek mu udělal krásný, tak snad u nás Cukřík zůstane.  

Kde jste všichni, budu tu snad trpět samomluvou?  

Jo a Dančinýmu Milanovi všechno nejlepší k svátku !!!
Zatím pa
 Jiřina

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 18.06.09 13:27

Ahoj Jiři, tak abys netrpěla samomluvou, já se ¨„obětuju“. Sice tu mám binec a ještě jsem v plném chystání zítřejší Vojtíkové oslavy, právě hlásí na Moravu bouřky, tak nám držte palce, ať oslava výjde.
Těma fotkama z dovolené jsi mi úplně připomněla naši předsvatební cestu, jeli jsem tenkrát Řecko komplet odshora dolů a z východu na západ - 23 dní. Bezva zájezd s takovou free cestovkou, plný autobus mladých lidí, dva průvodci - holka historička, kluk botanik. Na nocování pod širákem na pláži tak jižně, jak to v Evropě jen jde, na noc u thermopilských vodopádů, kde jsme celý zájezd seděli v těch úžasně teplých a bublavých pramenech, putovala láhev vína a prokecali jsme celou noc, na cestu zpět přes Rumunsko, tam to bylo trajektem z Itálie, na všechny ty prastaré památky i přírodu…No úplbně jsem se zavzpomínala.
Voda a naši kluci, tak to je jejich, odmalinka po hlavě do vody, bezproblémů, nejlepší, když s nima blbne tatínek a různě je do vody hází a potápí se s nima. Oni plavou spíš pod vodou než nad vodou (jsou ještě pořád nacvičení z plavání kojenců, starší už má za sebou několik kurzů, tak docela ovládá všechny styly, Vojta chodili letos se školkou na kurzy, ale spíš než plavání provozuje, tobogány, lovení předmětů na dně atd.Já taky vodu na hlavu a obličej nemusím, klukům to neva, dokonce jednou jsme měli na zahradě nějakou starší holčičku, u které byl problém jen umýt hlavu, po týdnu s našima klukama na zahradě u bazénu zvládla potopit hlavu bez hysterické scény. Starší syn byl v pěti letech s manželem, švagrem a babičkou v Egyptě a normálně tam šnorchloval, pak se seznámili s majitelem lodě a ten je vozil k nějakýmu ostrovu, kde se dalo pěkně potápět - naše dítě bylo nadšené. Pak měli výlet prosklenou ponorku a prý měl pořád tendence se před to sklo dostat ven a plavat s tou mořskou havětí.
Musím končit, jedu k mýmu sousedovi krčařovi do ambulance, ať se to pohne, pak máme ve školce zavěrečnou zahradní slavnost (kde jsem u nějakého stanoviště), staršího kluka beru s sebou, pak jde na hokej a já už teď musím Vojtíkovi vzít věci, protože pak má ještě poslední fotbalový trénink, tak zas až večer.
Ahoj Mada      

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 18.06.09 16:43

Ježiši to jsou krásné fotky. Já se zblázním. Jiři skutečně nádhera. Úplně cítím vonět ten vzduch tou solí a jodem a takovým tím vlhkým teplem. Tak jak to voní jen od moře.  

Teď jdeme s klukama ven, na přehradu stavět hrady z písku. Napíšu večer.
papa Dana

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 18.06.09 23:51

Ahoj holky,
Jiřino, fotky jsou moc pěkné. Nejvíc se mi líbí manžel u baru. Je to velký sympaťák! Je vidět, že si to taky pěkně užíval. Tatínkové to taky potřebují.
Moc lituji Haničku s tím zvracením. My jsme byli na dovolené v Řecku před dvěma roky, na jeden den jsme si půjčili auto a Ládík se nám tam taky pozvracel. Ještě bylo docela štěstí, že jsme chvilku před tím pod děti na zadní sedačky dali prostěradlo, protože ty sedačky byly příšerně rozpálené a tak to to prostěradlo všechno pochytalo. Jinak nevím jak bych to auto čistila.  

Dneska jsem nedala děti do školky a šli jsme do ZOO. Bylo to moc fajn, viděli jsme jak tam mají nově udělané ty lachtany a ve 13:30 bylo cvičení s lachtany - nádhera. Lachtan Meloun (Gastonův syn), jezdil po skluzavce, točil míčkem, chytal obruče, proskakoval obručemi, mával lidem. Lachtani si dávali mezi sebou pusinky - fakt! Děti byly nadšené a já taky. Máme permanentku a chodíme tam docela často, ale na lachtanech jsme ještě nebyli. Taky jsme dneska zvolili trošku jiné trasy než obvykle a tak jsme viděli třeba papoušky, ke kterým se jinak nedostaneme. Bylo krásně, a tak byla spousta zvířat venku. Vzala jsem dětem plavky, tak vlezli na chvíli i do bazénu. No užili jsme si to dobře.  

Dano dočetla jsem tu knížku, musím se přiznat, že jsem u toho chvílemi brečela a u té minulé knížky jsem brečela taky. Fakt je to dost otřesné, ale krásně napsané. No žít bych tam nechtěla ani za nic. Ale tady se někteří chlapi chovají taky tak - naštěstí je to u nás společensky nepřijatelné.
Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 19.06.09 07:27

Ahoj vespolek,  

včera jsem přišla domů, Jíra si hrál s Cukříkem, Hanička byla u babičky, tatínek konečně objednal kontajner a začal vyklízet sklep.  Naříkal, že ho bolí hlava. Jíra taky. Kňoural mi venku, tak jsem ho vzala domů, změřila - 37,8. Ach jo.
Cukřík utíká. Odpoledne přišla babička s kočkou, aby ho viděla, tak si ho očuchala. Večer když už jsme byli zalezlí přišla dvakrát holčička od sousedů přes ulici, že ho našla na ulici. Dala jsem ho do boudičky, zkusila mu ucpat vchod, ale protáhl se. Ráno tam nebyl. Tak uvidíme, jestli se vrátil k našim, nebo kde bude. Bohužel ho nemáme kam zavřít, manžel navrhoval, že bychom ho nechali doma, ale jelikož máme všechno průchozí a všude koberec, to bych vážne neriskovala. Jedině ho zavřít na záchod. No uvidíme, jestli ho najdeme.  

Zatím pa
Jiřina  

Jo a díky za pochvalu fotek !

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 19.06.09 08:09

Ahojky
tak tatínek volal, že Jíra má pořád teplotu, zůstal doma. Cukřík se našel u našich, vrátil se k mamince. Tak je zase zpátky u nás, kouká na ně oknem dovnitř jako dřív Filip a žalostně mňouká, tak si ho Jíra vezme na chvíli dovnitř. Nechci ho moc zvykat být v bytě, ale musí si zvyknout, že doma je u nás. Hlavně že se našel.
Manžel není v práci, nakládá ten kontajnter. Máme plný sklep bordelu. Tak snad už budu moct zaparkovat auto tak, abych při otevření dvířek nepovalila kolo, lyže nebo lopatu, případně si je neodřela o zbytky cihel …
 J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 19.06.09 10:36

Ahoj,

Moc děkuju za podporu, je to teď těžké.
Teta žije v Budapešti sama, nikoho tam nemá, nejblíž jsme my. A když se k tomu přidaly mé zdravotní problémy, mám toho až nad lavu … Jinak mi opravdu zbývá poslední zkouška (Jiřka má přehled :)) )

Nemám dočteno, tak moc reagovat nebudu, promiňte.
Fotky jsou super - hned bych někam jela … :))))

Já mám ke všemu ještě frmol v práci - návštěvu z USA - tak tlumočím a tlumočím a …
Tomík měl tento týden v úterý besídku ve školce a rozloučení s budoucími prvňáčky - nastoupili za zvuků Gaudeamus, byli ostužkovaní … :))) legrace :))) Ve středu měl Tom zase poslední hodinu zpěvu, prostě to máme teď nějaké hodně hektické.

Já dočtu všechny komenty a napíšu ještě během dne, omlouvám se, ale nezvládám nebýt sebestředná.

Hezký den
LuckaH

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 19.06.09 20:50

Ahoj holky,
včera jsem to už nestihla, tak o to víc tu budu dnes. Jo.
Lucko, předně moc přeju ať máš zdraví zase brzo OK. Jsou to trable. Věřím, že máš bolesti. A k tomu se musíš učit. Drž se. Ještě jedna a aspoň to je vyřešeno. S tou tetou je to potíž. Už je to opravdu stará paní, takže nemoc se dá očekávat, ale pochopitelně to nikomu nepřeju a věřím, že Ti to jednak dělá starosti a jednak komplikuje život. Težko se pomáhá takhle na dálku, viď!  

Mado, Vy máte dnes ty oslavy, viď! Tak jednak přeju malému hodně zdraví, štěstí, dárků, úspěchů ve fotbale a spokojené rodiče. A jednak teda dnes tady na Moravě od rána prší a prší, co prší, slovy klasika „chčije a chčije“! Tak dej vědět, jestli jste to odložili na zítra, snad bude líp!  

Jiři, doufám, že s cukříkem už bude vše OK, nemám nervy tu číst, že se ztratil a že běhá po silnici!!! Ona by ho maminka (jako kočičí) stejně za chvilku vyhnala. Jíra snad bude brzy OK. Snad je to jen tím přechodem. Prostě pořád nebude klid, viď!  

Ještě jsem chtěla napsat, jak jsi psala, že byly v Řecku výborné saláty, vzpomínám si, že jsme v Itálii na lodi dostali jako občerstvení na lodi ten jejich bílý chleba (něco jako veka) a na tom byly nakrájené rajčata a pokapané olivovým olejem. Doma jsem to taky potom dělala, ale nebylo to ono. Tehdy tam, to byla božská mana!  

No a my včera jsme šli ze školky za Tomem na školní hřiště, je to hned vedle. Chodívá tam s děckama hrávat ping pong. Tak jsem všecky děcka pozvala na zmrzlinu, já se potom s Matějem odpojila a po cestě jsme na kraji naší ulice navštívili na chvilinku Matýskovýho spolužáka ze školky, měli nová malá morčátka. Maminka mně říkala, že ty staré dvě nechali přes noc venku - mají na ně takovou ohrádku a v ní mají na prolízání dutý kmen - a ráno je tam našli zakousnuté, mrtvé. Asi kuna. Tak bylo pláče, což chápu. Tak jim hned z práce donesla nová, malá mláďátka. Pracuje v domě dětí a tam mají chovatelský kroužek. Takže mláďat je pořád dost.. No a potom jsme šli na tu přehradu, hrát begbinton  a stavět hrady. Bylo strašně hezky.  

Zato dnes hrůza. Máti šla po O pro Matěje do školky. My jsme měli domluvenou tu schůzku na stavebním spoření a potom jsme šli koupit Tomovi ten mobil za vysvědčení. Koupili jsme mu Sony Ericson, vysouvací. Je to první mobil určený obzvláště na hry. Má i nějaké hrací ovladací tlačítka. Je v něm 50 her. Samozřejmě foťák a MP3. Tak snad se mu bude líbit. Potom jsme šli nakoupit - Maťovi jsem koupila takové ty gumové boty - krosky? Já nevím jak se to píše. Asi si je koupím taky. Máme na schodech na dvůr několikery staré ortopedické nazouváky a už jsou dost jeté, tak to všechno vyhážu a koupím nám každému tyto. Tomovi se taky budou hodit na tábor. Tak mu je koupím taky. No a teď už jsme doma. Binec jak v tanku. Zítra to zvládneme. Tatínek jede na oslavu narozek, tak budeme sami doma.  

Jiři podzimní termínek určitě dáme. Viděla bych to tak začátek října? Hned jdu mrknout na ten Tvůj odkaz. Ještě jsem se nedívala.
Tak zatím hezký večer. pa
 Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 19.06.09 20:53

Anjelico, jsem ráda, že se Ti knížka líbila. Já jsem taky brečela. Tu druhou knížku si musím půjčit v knihovně.
Jo včera jak jsme došli na tu přehradu, tak Matěj hlásí. Ale mně se chce kakat. Myslela jsem, že ho zabiju. Naštěstí s sebou pořád ven nosím balíček vlhčených ubrousků. Na přehradě jsou takové ty chemické TOYky WC, a byl opravdu čistý. Tak jsem ho několika kapesníčkama vypucovala a mohl trůnit.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 19.06.09 22:22

Ahoj,
tak jsem před chvílí přišla z práce a protože jsem doma sama, usedám k počítači, abych přispěla svou troškou do mlýna. Zítra dopoledne jedu za klukama, Abych taky vypadla z Prahy, ještě nám opravují dlažbu na chodně v domě, tak je to tu fakt lahoda. Budu ráda, když zmizím.

Jiřko, jak je Jírovi? Doufám, že jen nějaká skoroletní rychlá záležitost. Na vašeho Cukříka myslím, náš Tom chce taky kotě a já se tedy zatím bráním, toto mi dodalo argument, proč to nejde. Nevím, jestli by si v bytě zvyklo. Jinak úklid bychom taky potřebovali, v protoru pod schody na patro, kde se hromadí kdeco :(

Anjeliko, taky se chystáme na lachtany a tvůj popis mě navnadil, tak hned začátkem července vyrazíme :)

Ohledně vztahu k vodě, musím říct, že náš Tom je vodník - absolutně se nebojí, vodu miluje. Sice ještě neplave zcela sám, ale s rukávky v pohodě a občas i sám, ale né dlouho. Vloni v Egyptě šnorchloval (jak píše Mado), jen jsem ho nad útesem drželi za nohy, aby neuplaval :))

Kratší den je v Řecku určitě, prostě je to blíž k rovníku, i když jen o trochu :)))
Jo a akce s blitíčkem je fajn, znám, náš Tom vloni zvracel na lodi v Egyptě  (podědil mořskou nemoc po dědovi ), tak super zážitek, takže plně chápu.

Fungujou vaše školky ještě toho 29. a 30. června ?? Naše nejdřív prý ne a teď obrátili a prý otevřeno mít budou.

Pa

LuckaH

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 19.06.09 22:51

Ahoj vespolek,
tak se snažím už dvě hodiny připojit a pořád mi to nešlo. Hrabala jsem se v nástrojích / možnosti internetu, celý jsem si to s prominutím rozesrala, a pak najednou bing - a jde to. To vážně nechápu. Jak tomuhle může někdo rozumět.  

Přišla jsem z práce, Jíra v pyžamu na gauči, Cukřík spal na křesle. Jíra mi povídá, že ho ten hrudníček pořád svědí - první den v Řecku si trochu přismahl hrudník a v noci si to rozškrábal. Tak kouknu a - co myslíte - NEŠTOVICE jak vyšitý. To jsme teda měli kliku z prdele (promiňte mi ten výraz, ale jinak to definovat nedokážu). Má je. A přibývají. Docela to dobře načasoval, za 14 dní bude fit (snad?) takže už nemusí do školky a začátek prázdnin a vodu stihne. Kdybyste viděly, jakou měl radost, když jsem mu říkala, že už NIKDY V ŽIVOTĚ nepůjde do školky.
Ale co Hanička??? Dostane to hned, za 14 dní, za měsíc??? No takže tatínek odpískal práci až do konce měsíce. Dnes dovyklidil sklep, naplnil kontejner komunálním odpadem, ještě mu zbývá spousta bordelu na suťový. Jednou dovolil jakémusi kámošovi, kterýho vyhodili z domu, aby si k nám do sklepa uložil nějaký krámy, celý stoh krabic, pořád ho buzeruju, ať si to už laskavě odveze, no tak „prý to nějak vymyslí“. Každopádně když se ještě donaplní ty oba kontajnery, bude ve sklepě dost místa na všechny dopravní prostředky. Aspoň něco.  

Cukřík byl celý den vevniř, pak ale začal škrábat do gauče, tak jsem ho dala ven. Kňučel a pak pro něj přišla kočičí máma a odvedla ho k nim, to se máma pomine, až ho tam zase uvidí (odjeli na víkend). Holt bydlíme moc blízko. Prý kočičí matky vyhánějí jenom samičky (konkurentky) ale kocourci jim nevadí. Ach jo. Prostě si ho sem budeme brát a jednoho dne tu musí zůstat. Stejně se bude toulat, je to kočka. Čekali jsme, jestli ve sklepě nebudou pozůstatky Filipa (nechutný, co) ale nic se nenašlo, jen kus skelný vaty, na který spával, ten tedy prý smrděl dostatečně.  

Jdu spát, když jsem si už konečně ulevila, ani nevím, na co jsem chtěla reagovat. Jo Dančo, ty boty kroksky. Mně přijdou šíleně odporný, nicméně loni jsem si je na konci léta taky zakoupila (u Vietnamců za stovku), černý, a ejhle najednou jsem v nich chodila pořád. Škoda že jsou tak ošklivý. Posléze je máme celá rodina, teď v Řecku nebylo ideálnější obuvi, vážně, měli jsme je pořád.  

Dobrou noc
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 20.06.09 08:48

Ahoj holky,
Jiři, to je teda fakt mazec.! To Vám to teda vážně vyšlo! Jen mám obavu, že za 14 dní to dostane Háňa a nedojedete za náma do Ráje. Protože s neštovicama o prázdninách  Vás fakt nechcu!!! Ježkovy voči. Aspoň to budete mít jednou provždy za sebou.  

Jiři dívala jsem se na tu chajdu, je krásná, ale teda dost drahá!  

Lucko, kočku do bytu asi ani ne. Mně připadne přijatelná tato varianta, že je kočka venku a občas si ji člověk vezme domů pomuchlat a zase nazdar. S hygienou to není problém, to se naučí, ale kočky vážně škrabou nábytek a sedačky a jsou ve všech dimenzích. Lezou po lince, stole a to je docela nechutné. Tedy pro mě. Snad raději nějakého toho hlodavce, morče. Pokud zase toto není odporné Vám.  

Jinak mě nic nenapadá. Ještě jsem se smála Jiři, jak jsi popisovala, že jsi hledala naši adresu. Jsi šikulka. To by mě nenapadlo jít na to přes katastr! Ale překvapení bylo dokonalé, to ano!!!
Dej prosím průběžné info, co Jíra a tak. Jo ty boty, mám stejný názor. Vypadají fakt odporně. Navíc já mám trochu averzi k tomu, co mají všichni! Říkala jsem večer Tomovi, že mu je koupím na tábor, protože si myslím, že by byly fakt dobrý, ale rezolutně to odmítl. Tak ho nebudu nutit.  

Jdeme koupit kytku na narozeniny, kam se manžel za chvilku chystá. U nás konečně neprší, tak půjdeme s klukama do zoologindy. Rozuměj ZOO.  

papa D.    

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 20.06.09 08:49

Jo Jiři, asi máš pravdu s těma kočičkama. Sousedi měli kočku, měla tři koťata, kočičku vyhnala sama a kocourci potom vyhnali svou mámu. Chodila se jen občas nažrat. Bohužel všichni zemřeli nějakou bídnou smrtí. Dostali infekční zápal plic a bylo po nich. Prý se proti tomu očkuje.

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 20.06.09 13:36

Ahoj Danuš,  

tak jsem přivolala šváru programátora, pět minut se vrtal v počítači a už to jde, tak snad dobrý. Prý bylo nějak přenastaveno překládání adresy z www do číselného kódu, že to kod emimina nedokázalo rozeznat. Tak snad dobrý. Že nás nechceš o prázdninách s neštovicema se ani nedivím. Ale mělo by to vyjít tak, že - jak jsem se dočetla v chytré knize - po 11.dnech už Jíra nebude infekční, čili, to je do 30.6. Pokud to Haničce do toho 14.7. nepropukne, což je akorát 14 dní, tak by taky infekční být neměla. Souhlasíš? Samozřejmě pokud se jí to projeví a nestihla by to, budeme muset Český ráj zrušit. To by mě hodně mrzelo, ale nehodlám riskovat, že někomu skazím prázdniny. Jen by mě zajímalo, mohl být Jíra infekční už dřív než v ten pátek, než mu to propuklo? Ve čtvrtek mu začala teplota, ale vyrážku určitě neměl. Jen jestli mohl stihnout nakazit někoho ve školce. Je to zpropadený, na druhou stranu jestli si to odbydeme, budeme mít klid. Teď je tu (u našich) ségra s dětma, říkala, že jedna holka to měla v lednu a druhá to nechytla, ač to kolem ní měli všichni. Tak bude taky trnout, jestli to chytne od Jíry. Je to blbý, ale co se dá dělat.  

Ta chajde je drahá, máš pravdu 5000 na víkend, i když si to rozdělíme na půl, je dost. Na druhou stranu provoz krytého bazénu musí něco stát, tak bych to brala, že s tím bazénem to stojí za to. Šli byste do toho, mám je oslovit? Prý jsou tam dvě místnosti po třech a jedna po dvou, tak v jedné bych byla já s dětma, v druhé ty s dětma a chlapi by si chrápali spolu?  

S kočkou s tebou stopro souhlasím, poňuchat se a ven. Bohužel já to tak mám i se psama, nesnesla bych ho v bytě. Dnes se Cukřík chvíli motal v kuchyni a stihla jsem o něj zakopnout. Jíra naříká, svědí ho to, mažu mu tea tree olej. Pořád přibejvají. Ach jo.  

Ty boty, ty tam měli fakt všichni. Byla legrace, jak lezli děti do té sítě, chodili tam bez bot, tak byla venku hromada stejných, akorát různobarevných capiček. Ty moje černý jsou snad ještě odpornější, ale  báječně pohodlný. Loni je měla jedna kámoška na vodě, měla je fakt celý den, do vody, ne nechutný mokrý tenisky, který se nikdy neusuší a navíc je má člověk pořád plný písku. Jen večer si do nich brala ponožky, neměla vůbec s sebou jiný boty. Ta mě právě nalomila, pak jsem si je pořídila taky. A měla pravdu. Jíra naříká, že ho to pálí, jdu ho namazat, papa.
 Jiřina

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 20.06.09 19:19

Ahoj holky, chvilku tu nejsem a tolik komentů…
Včera se oslava konala, vše už bylo připraveno, všichni pozvaní, teta upekla tři banánové dorty, počasí střídavě pršelo a nepršelo, kluci navázali všude balonky, girlandy, označení stanovišť s úkoly, krepákem vyznačili stezku a v 15,00 to vypuklo, začali přijíždět první gratulanti, maminy seděly částečně pod střechou a pod slunečníky, (pak dva přítomní tatínci postavili takový ten stanový přístřešek), dětem déš't vůbec nevadil, běhali, jedli, soutěžili, projevovali nadšení z vajec nalezených v kurníku (městské děti). Teď mi to starší syn počítá, včera se oslavy zúčastnilo 14 dětí a  10 dospělých. Jednoho chlapečka máme doma ještě teď, spal u nás na chalupě, odpoledne jsme ho odvezli domů, za chvíli ho asi odvedu domů, protože včera kluci usnuli v půl dvanácté a ráno po sedmé už byl budíček - tak dnes bych to viděla na brzkou večerku. Hodně občerstvení jsem měla, hodně ještě zbylo, nejdelší návštěvníci poseděli do devíti hodin, děti byli snad spokojené, Vojta určitě nadšené rozbaloval dárky, všechno hned skládal, sestavoval, knížky prohlížel,svíčky sfouknul napoprvé, šampáňo vystřelil, všem školkovním kamarádům ukázal všechny hračky a atrakce na zahradě, nakonec zůstal jeden zájemce, který tam chtěl spát - tak jsme jej vybavili erárním oblečením, které tam mám (protože děti byli mokří až na slipy, nejen že pršelo zhora, oni se ještě máchali v sudech s dešťovou vodou). Vše jsem organizovala sama, manžel musel zrovna být dlouho v práci, pak za náma přijel na kole. Škoda toho počasí, ale alespoň víme, že to jde i v dešti - naštěstí bylo teplo, dneska už tolik neprší, ale zase se ochladilo.
Tatínek už s klukama dosavěli bagr z Merkuru, tak se jdu Jeníčka zeptat, zda se mu nestýská po rodičích.
Ahoj Mada

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 20.06.09 19:42

Ahoj holky po delší době,

čtu, ale nestíhám. Jiři, príma dovolená, tak hlavně, že jste si to užili. Vždycky, když se řekne Řecko, vybaví se mi kamarád, který před lety řekl památnou větu, když se vyprávěly nepříjemnosti z dovolených. Ta věta zněla: ‚To jste ale nikdo nejel autobusem do Řecka, z toho půl dne lesem, kterej hořel.‘ ;)))
My byli včera na vítáni, jak já říkám opičánků. Jasmína tam byla dost nesvá, no ale dostala zlatý řetízek s přívěskem, takovou malinkou placičkou s ornamentíkem.
Už se přetáčí na bok, na bříško už zbývá jen kousíček, ‚povídá‘, řechtá se, strká si hračky do pusy a někdy se tam trefí i dudlíkem. 26. června jí budou 4 měsíce.

Tady fotka

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 20.06.09 21:21

Ahoj vespolek,  

mado, super oslava. Závidím. Já jsem se ničeho takového nikdy nezúčastnila, ani jsem to nepořádala. I když bych ráda. Nejvetší akci (kromě oslav tatínkových narozenin - má je v létě, to se to oslavuje) jsem pořádala  vloni sraz s kamarádkama z gymplu, přijely čtyři i s rodinama, tak nás bylo 10 dospělých a 9 dětí - teď nevím jestli dobře počítám.  

Duant, jsem moc ráda, že píšeš, Jasmínka vypadá mnohem starší než na 4 měsíce. To bude těma vláskama, moje děti byly plešatý, tak ještě ve třech letech vypadali jak mimina :o))  

Tatínek odjel na hraní, děti spí, tak jsem sama. Jíra pokňourává, asi ho to chudáčka bolí. Asi třikrát jsme mazali tea tree, který mi pomalu dochází - klasicky se rozjela choroba v pátek odpoledne, kdy už není šance dokoupit léčiva :o(( doufám že mamka něco bude mít, až se zítra vrátí. Ještě mám zbytek fenistilu, před spaním jsem mu to tím natřela. Je mi ho líto, takový strašný boláky. Před chvílí začal kašlat a řvát, tak jsem k němu vlítla, ještě k tomu kašle a vyblinkal hleny a jahody, který měl večer, dala jsem mu claritine a brufen, tak snad už klidně usne. Chudáček.  

Tatínek odpoledne dovyklidil sklep, přišlo to sice na 4 tisíce, ale mohlo už to být před rokem, co by mi to ušetřilo nadávání ! Zítra ještě naloží kontajner se sutí, takže už půjde i bez potíží projít na zahradu. Lukáš už skončil se školou, teď měl týden praxi a ještě mu jeden zbývá. Na vysvědčení bude jedna pětka, jako vždy z matiky, matikářka mu řekla, že mu čtyřku dát nemůže, nicméně může čekat, že reparát udělá. Už má domluveno doučování, tak snad to opět zvládne.
Jíra pořád kňourá, musím za ním.
Papa Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 20.06.09 21:46

Ještě jednou já,  

koukala jsem se večr na Knihu mého srdce, přijde mi to jako dobrý téma to probrat tady. Vybrali dle hlasování diváků 12 nejúspěšnějších knih. Kdo se umístil?
Je to podle abecedy:
Alchymista nebo co od A, tu knihu každopádně vůbec neznám
Babička
Co život dal a vzal
Děti z Bullerbynu
Egypťan Sinuhet
Harry Potter
Malý princ
Osudy dobrého vojáka Švejka
Pán prstenů
Rychlé šípy
Saturnin
Stmívání  

Co tomu říkáte, chybí vám tam něco? Mně rozhodně chybí ve výčtu

 1. Proč bychom se netopili
 2. Smrt krásných srnců nebo Jak jsem potkal ryby od Oty Pavla
 3. Pan Kaplan má stále třídu rád
 4. Prevítem snadno a rychle.
  Z dětských bych jich doplnila ještě víc, napadá mě
  Pipi Dlouhá Punčocha,
  Heidi děvčátko z hor,
  Z deníku kocourka Modroočka
  a snad i ten Vinnetou.

Z těch 12 vybraných jsem jich 9 četla. Proberu to.
Alchymista, Stmívání - neznám (není to druhé ta kniha, co diskutovala Danča s Anjelicou?)
Egypťan Sinuhet - četla, nelíbilo, přečetla jsem to jen silou vůle, Švejk - totéž
Harry Potter - všechny díly přečtené, super, ale není to ještě klasika
Pán prstenů - nečetla, ale pro milovníky fantazy asi totéž jako Harry v bledě modrém
Saturnin - nádhera, povedl se i film, spoustu replik dokážu odrecitovat.
Rychlé šípy - zařadila bych stejně jako Malého prince na pomězí dětské a dospělé, protože obě jsem četla až jako dospělá. Z obou můžu zpaměti citovat, tohle by pro mě asi byla vítězná trojice, hned za ní by byly Děti z Bullerbynu, protože ty taky znám zpaměti.
Co život dal a vzal - Betty McDonald mám ráda, ale víc se mi od ní líbilo Vejce a já, o tom jsem dokonce psala maturitní práci z angličtiny :o)) Co zbývá?
Babička - klasika, všichni známe, ale že by mi srdce trhala, to asi ne …  

Těším se na vaše názory.
Jiřina    

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 20.06.09 22:46

Tak Jiři, moje nejoblíbenější knihy se mezi nejúspěšnějšími tedy neobjevily. Jsou to:

Jerome Klapka Jerome - Tři muži ve člunu a na toulkách
Kingsley Amis  - Šťastný Jim
Joseph Heller - Hlava XXII

Saturnina taky miluju, Pana Kaplana jakbysmet, Švejka jsem nikdy nepřečetla, mě vyloženě nesedl, Vejce a já mám moc ráda, taky se mi kdysi moc líbily knihy Loď  komediantů a V Brooklynu roste strom, ze sci-fi česká klasika - Dům o tisíci patrech, pro děti Kluci, holky a Stodůlky, to jsem jako malá četla často…ale je fakt, že těch výbornejch knih je spousta, třeba Irvingův Svět podle Garpa atd., atd.,…

V poslední době se mi dost líbil od Boučkový Rok kohouta, pro oddych si ráda přečtu Hrdýho Budžese, jak říkám, knih je spousta, já poslední dobou tak málo čtu a přitom já bejvala knihomol…já miluju i Epochální výlet pana Broučka, tentokráte do XV. století, Švatopluk Čech měl prostě nadčasovej humor…

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 20.06.09 22:52

Duant, tak ze tvých třech oblíbených jsem ostuda nečetla ani jednu.
Ano, Kluci, holky a Stodůlky pamatuju taky, četla jsem to snad 10×. Anička Voříšková :o)))
Ale ani od Čecha jsem nikdy nic nečetla.
 J.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »