Maminkou s eMiminem už pár let - Na pohotovosti

Rodičovství

Rozhodla jsem se popsat naši zkušenost z dětské pohotovosti v tomto roce po zavedení poplatků. Žila jsem v domnění, že poplatky byly zavedeny z důvodu eliminace zbytečných návštěv lékaře a očekávala bych zkvalitnění péče. Ale mé domněnky jsou zřejmě úplně zcestné.

Jelikož mám 6 ti-leté a 3,5 leté dítě, s pohotovostí už určité zkušenosti máme. Většinou to bylo dlouhé čekání a poté nevrlé chování sestry případně lékaře ke konci služby. Kolem 7 ráno jsem se jim ani nedivila, ani já po probdělé noci neměla náladu na přátelské klábosení, ale nejsem dětský doktor ani sestra…
Tentokrát jsme dorazili po čase oběda (kolem 13 hodin). Nahlásila jsem, že 3,5 letého syna bolí ucho a má 38 teplotu. Hned poté jsem byla zkásnuta o 90 KČ a odebrali jsme se do čekárny k ORL ordinaci. Nikdo před námi tam nebyl a zřejmě z toho důvodu tam nebyl ani lékař. Pacientů přibývalo. Čas plynul a rodiče začínaly být nervózní. Matka cca 15 ti-letého syna tam pobíhala, že kluk má 40 horečku a čekají už dlouhou dobu (na ORL ne, šli do jiné ordinace). Vítek byl celkem v klidu, protože měl v sobě dávku Brufenu a spíše zlobil :-/ S námi čekala i paní s 2 letou holčičkou. Ujistila ostatní čekající, že když tam byli v noci s akutní laryngitidou, čekali 2 hodiny!!! na lékaře takže 3/4 hoďky není nic neobvyklého. Po hodině a čtvrt přišla doktorka, ucho samozřejmě Vítkovi píchla, teklo mu z něj ještě 2 dny a dostal atb. Zbytečně jsme tam rozhodně nejeli a jsem si jistá, že ani ostatní platící pacienti.
Poté jsme ještě zacvakali 50 KČ za parkování v areálu nemocnice.
Zajímalo by mě, jaký je ten rozdíl PŘED a PO zavedení poplatků!? Doktorka i sestra byly tedy příjemné a ochotné, ale co ta doba než se dostavily? Nechápu vůbec systém pohotovosti - lékař je na oddělení a až když ho zavolají tak jde na pohotovost? Musí tam být určitý počet pacientů nebo proč ho nevolají jen k jednomu pacientovi? Proč jsme museli čekat tak dlouho a podle té dotyčné maminky je to tam tak běžné?? Přece s dítětem v noci nepojede nikdo zbytečně!!!
Jen dodávám, že jsme pak ještě byli na kontrole u naší ORL doktorky, znovu u dětské kvůli prodloužení OČR, předtím už u dětské 2×, 2 recepty, dělané kapky do nosu za 100KČ plus sirup a Sterimar takže nás to vyšlo na pěkných pár set…
Budu ráda, když napíšete i vaše zkušenosti a třeba mi někdo vysvětlí ten systém.
 Katka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
mroe
Extra třída :D 13185 příspěvků 26.03.08 21:01

Ahoj, nevim, jestli ten system dokazu vysvetlit, ale ja pracuju zrejme v jine nemocnici,na rentgenu a i kdyz mam male dite, slouzim. Musim. Za prve  - musime z neceho platit hypoteku, za druhe - nikde by me jinak nevzali, i kdyz pracuju na castecny uvazek -0,6, slouzim stejne jako ostatni(tj. ve vysledku pracuju zhruba o 30 hod mesicne vic nez manzel s uvazkem 1,0), je nas proste do sluzeb malo. U nas (a jsme pomerne velka prazska nemocnice) slouzi na rentgenu 2 lekari, jeden ma na starosti CT, druhy zbytek nemocnice, takze celou noc obiha nekolik pracovist ( dva UZ, dva RTG a casto i JIP na nekolika klinikach). Nevim, jak to funguje na ORL,  u nas ma vetsina pacientu  pocit, ze za kazdymi dvermi sedi lekar a ceka na nej, coz samozrejme neni pravda a casto se stane, ze mam praci najednou na nekolika mistech a sama si proste musim urcit, co nejvice specha, nebo to vyrizovat postupne, pak se klidne muze stat, ze na muj popis nebo UZ pacient ceka treba vic jak hodinu a byva to docela casto. Ve sluzbach nemame pisarku, vysetreni a popis nejaky cas zabere a prebihani mezi pavilony taky chvili trva. Nektera delsi vysetreni  ve sluzbe s nespolupracujicim pacientem klidne zaberou treba skoro hodinu, i kdyz ve dne s dalsim personalem za zady bych to mela za polovinu casu hotovo. Zavedenim poplatku podle me zkusenosti  behem sluzeb mirne ubylo dospelych pacientu, ale u deti se to nijak neprojevilo, nam treba pacientu jeste pribylo, protoze zrusili detskou chirurgii v jine nemocnici a my jejich pacienty prebirame. Doktoru i ostatniho personalu je stale stejne a prace nam ve sluzbach i ve dne diky tomu naopak pribylo. Pres den pracuju, pak slouzim noc, vyspim se minimalne a dalsi den pokracuju normalne v praci. V kazde nemocnici to maji zarizene trochu jinak, ale celkove se vubec nedivim, ze studenti se na fakultu nehrnou. Delam svou praci rada, ale jako matka funguju omezene, manzel zacal i zehlit a pani na uklid, hlidani a vareni by se u nas hrave uzivila(kdybychom si ji ovsem mohli dovolit, vydelavam totiz stejne jako ona i pres VS, atestaci a 5 let praxe).  Nechci tim rict, ze je normalni, ze pacient ceka takhle dlouho, ale za soucasneho stavu to asi jinak nebude. Nejsou odbornici(nas je stale podstav a nikdo se k nam nehlasi), lide ziji dele, leci se daleko slozitejsi choroby..... Ja se citim opravdu prepracovana. Takze tak. mroe

 
andela  26.03.08 22:00

Taky už mám za sebou tu čest, kdy jsem se seznámila s pohotovostí v naší nem. :-/. No vlastně … jsem tam byla i já sama, ale před necelým rokem i poprvé s naším synkem.
Když jsem tam před x lety byla já, měla jsem rozseklou hlavu, v čekárně NIKDO!!! nebyl jen já a taťka, bylo cca 22 hod. Sestra si odemne převzala OP a průkazku pojištěnce s vysvětlením proč tam jem. Seděli jsme v čekárně skoro hodinu!. Pak mi na ro dr. kouknul a že se bude šít, a další půlhodinu jsem seděla u sálu skoro nahatá (ještě že jsem si doma duchaplně vzala spodní košilku!) byla mi taková děsná zima …  no domů jsme dojeli skoro o půlnoci, a to nám cesta dohromady zabrama max půl hoďky.
Co tak nějak vím, je v nemocnici jeden doktor, který obíhá ostatní oddělení. tak asi proto jim občas dlouho trvá než přijdou .. nebo já nevim, ale vezmu li to kapánek s nadhledem, tak mi za tržná rána pomalu sama srostla než mě ošetřili - no vlastně už mi ani krev netekla.
Když jsem jela s malím tak to taky byla hrůza. Doma se asi v 23 hod vzbudil se zvláštním brekem, jako by mu něco bylo. Ovšem nebyl rozpálený, až když jsem ho vzala na ruku tak jsem zjistila že se klepe jak ratlík.A když dýchal tak tak zvláštně chrčel, jak když má prostě zahleněný průdušky. teploměr nám nic!! neukázal … (dr mi pak říkala že když spinká, tak se zpomaluje metabolizmus a snad i oběh, takže jako horečku měl, ale na povrchu těla byl chladný) dala jsem mu sirup na teplotu i tak, a chvíli jsme čekali. Pak jsme se rozhodli a jeli na pohotovost. Nepatřím mezi maminky které letí k dr s kažkým kýchnutím (tím se nikoho nechci dotknout - každá jsme jiná) ale tohle mě fakt vyděsilo, nehledě na to že do té doby kromě rýmy malej nebyl nijak nemocnej. (bylo mu 16m) Na dětském odd. jsme zazvonili a sestře vylíčili o co jde. Za cca 15 minut nám přišla otevřít (to jsme čekali venku!) nechala si znova převyprávět co malému je, proč tam jsme, zběžně na něj koukla a vzala si kartičku. Po chvilce vylezla z ordinace že jde pro dr. tak přišla dobře za 3/4 hodiny. To už ale uběhla hodina od doby kdy malej dostal sirup na teplotu, a zřejmě mu krapet klesla, bo se začal zajímat o okolí kde je, a o hračky které tam byli a taky až na chladný nožičky byl teplý. A přestal chrčet. No dr začla s prohlídkou, na malého vůůbec nedbala že řve jak tur, ani na něj nepromluvila. A ještě se divila že chrčel, a sestra ani neřekla že opravdu jo, protože ho sama slyšela když na malího koukala když nás pustila do čekárny.Změřili mu teplotu, pak se ještě na něco vyptala, doporučila srazit teplotu, dala nám tuším diazepam na křeče a s tím že druhý den máme přijít na odběry nás poslala domů.Stejná dr. tam byla i dopol, opět na malého ani nepromluvila a stěží komunikovala i se mnou. Krev jsme odebírali tak, že já držela malého, dr. mu držela ručičku a třetí dr (nebo sestra) odebírala krev že jí nechávala skapávat do zkumavky. A ještě se dr divila že malej řve :-/.
Z dr. jsem rozhodně dobrý pocit neměla, když v noci přišla do ordinace, vypadala jak kdyby se právě vzbudila. Přišla si lážo plážo ..... a vůbec nikoho nezajímalo že jsme čekali jakou dobu s malím děckem. V tomto případě pro mě slovo pohotovost ztrácí smysl.
Máme tu ještě pohotovost v poliklinice, ktrerá funguje ale jen přes den a to i o víkendech. tak je to lepší, bo dr. vezme do ordinace hned. A taky byl dr mnohem milejší i k prckovi a mluvil s ním a chválil hojak je šikovnej, ostatně to sestra taky.

Chápu, že je doktořina taky dřina, že služby nejsou úplně super a dlouhé tak akorát, ale pohotovost je od slova pohotový, a to lékaři službu konající rozhodně nejsou.asi někde bude něco špatně.Tak doufám že nemocniční pohotovost nebudu nejlépe nikdy potřebovat.

Andělka a Jára 26m od růzňat

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 27.03.08 08:13

Ahoj Katko (a všichni ostatní),

díky moc, že ses ujala nového deníčku !!!!

Co se týká tématu - co jsou zavedeny poplatky, myslím, že jsme s dětma u doktora zatím nebyli (pouze byl taťka s nima na zubním a tam se tuším za prevenci neplatí - zapomněla jsem se zeptat). Na logopedii platíme každou druhou návštěvu (čili 30 Kč měsíčně nás nezabije). Na druhou stranu si říkám, proč by logopedie měla být zadarmo?

Zkušenosti máme pouze s babičkou, byla v nemocnici od 11.ledna, kdy ji tam přivezla sanitka. Asi po 14 dnech ji z nemocnice na Karláku přestěhovali do nemocnice v Londýnské. Když jsme se ptali, jestli budeme platit těch 60 Kč na den, nikdo nic nevěděl. Až teprve koncem února, kdy ji vezli do jiné nemocnice, která k nim nepatří, se uráčili vystavit složenku na skoro 2.500 Kč. V další nemocnici byla babička asi týden, pak si tam zlomila nohu (to je péče!) a převezli ji zpět na Karlák. Manžel tam byl vyzvednout věci a týdenní poplatky zaplatil hotově.
Od nějakého 6.března byla znova na Karláku a tam tuto sobotu zemřela. Manžel tam byl opět vyzvednout věci, ptal se na poplatky, ale nikdo nic nevěděl. Prý se má stavit znova pro složenku!!! Ani ji nejsou schopni poslat.
Jenom jsem zvědavá, jestli se také platí za pobyt na patologii, díky nemoci dětí se manžel ještě nedostal k tomu, aby zašel na pohřební ústav, takže od soboty tam babička leží někde v lednici (to je teda černý humor).

Obecně vzato, nemyslím si, že účelem plateb bylo zlepšit péči. Dle mého názoru jsou určeny k tomu, aby snížily propad v hospodaření našeho zdravotnictví. Otázka je, komu jdou do kapsy, jestli je dostane nemocnice na režii, či je přihodí k výplatě konkrétnímu doktorovi, který nemocného ošetřoval. Tak dalece jsem to zatím nepochopila :o))

Jiřina

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 27.03.08 10:08

Jiřino, upřímnou soustrast.. k tvému dotazu, nevím zda je to ještě tak, ale když jsem platila za pohřeb švagrové, naúčtovala mi pohřební služba i „skladování těla“-částku, kterou mi přefakturovávala z nemocnice. Takže, platí se. Jen to asi není regulační poplatek,ale jiný.

ad pohotovost: s dětmi nechodím na pohotovost, ale rovnou na ambulanci do nemocnice, na dětské odd. Jen u oušek jdeme rovnou na pohotovost na ORL oddělení. Zatím jsme nikdy takhle šíleně nečekaly. Mluvím o nemocnici v ČB.

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 27.03.08 10:26

Som sice z ineho statu ale myslim si ze situacia na SK je dost podobna tej vasej.U nas na ORL odd je 25-30 lozok kde sa nachadzaju operacne stavy predoperacne a rozne urazy a podobne uz len „drobnosti“.nie vzdy je oddelenie plne a je miesane cize zeny muzi a deti.Rozdeleny su maximalne izbami.Plus pod oddelenie spada ambulancia a teda aj pohotovost.Ta sa nachadza na konci oddelenia za presklennymi dverami cize nie je uplne spojena z odd.Sluzi jeden lekar aj odd a  aj ambulanciu.Nakolko ma pohotovost znamena,ze ak nema „pracu“ moze spat a k pripadu je privolany sestrou…tu sa moze bezne stat ze pride k pacientovi a naozaj je prave cerstvo zobudeny.Tak tento lekar musi zastat pracu na odd ambulancii a konziliarna sluzba a akutne zakroky v rami celej nemocnice.Ak mate to stastie je mozne ze sa k pacientovi dostavi kludne aj po hodine ci dlhsej dobe.Ak chcem zostavit hororovy scenar tak napr ak treba pacientovi umelu ventilaciu a z akehokolvek dovodu sa neda zaviest kanyla cez usta alebo nos je nutna tracheostomia tento zakrok v pohode moze trvat zo vsetkym aj hodinu.Verim ze cakanie z malym dietatom je na nervy ale ak je lekar sam nemoze sa rozkrojit.Tak si myslim ze je to len o personale..­...hoci je mozne ze ak by boli dvaja mohli by byt zas nevyuzity.zaca­rovany kruh.  

A este ma zarazila jedna vec,pracujem sice na internom odd.teda na koronarke a stava sa nam aj ked teda nie casto,ze pacienti si privodia uraz…myslim si a dovolim si tvrdit ze nie vzdy je to zlou starostlivostou personalu.Starsi ludia su niekedy ako deti a chcu robit to na co nemaju a niekedy aj preto aby neotravovali personal schadzaju z postele a spadnu problem je tu hned a zlomeniny su u starsich asi najcastejsie alebo nejake trzne rany kedy spadnu o stolik radiator a pod.Osobitnu kapitolu ktoru sa neoplati ani spominat a ktora si rozne urazy sposobuje temer stale su delirantne stavy a ludia pod vplyvom omamnych latok.Ak som v sluzbe sama na 30 ludi a z toho minimalne 5 by potrebovalo sestru stale pri sebe…ako to mam urobit?a pritom je tu aj ina praca…zas je to o ludoch.....nase skoly zacinaju chrlit diplomovane sestry ktore sa ale miesto praxe viac venuju pisomnostiam a myslim si ze ak sa toto nezmeni bude to coraz horsie.

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 27.03.08 11:16

Ahoj holky,
u nás není nic nového. Dáda je ve školce a já s Adélkou doma.

A k tématu zdravotnictví  se raději nebudu ani vyjadřovat !!!
Nemyslím k lékařům a sestrám v nemocnicích, mám teď na mysli zdravotníky v soukromém sektoru, těm už by se konečně někdo mohl podívat na zoubek!!!
Pořád od nich slýcháme jak mají moc práce a jak to v našem státě nemají jednoduché. ANO je to pravda, ale kdo v našem státě má jednoduché podnikání apod.činnost?
Znám spoustu  tzv. " MUDr. " , kterým bych okamžitě diplom  bez mrknutí oka vzala!!!!
Raději to tady nebudu rozvádět, protože bych se jenom rozčílila

Tak se mějte, a ať jsme všichni zdraví!!!!

 
mroe
Extra třída :D 13185 příspěvků 27.03.08 12:12

Jako matka mam dve zkusenosti s pohotovosti, nikde nevedeli, ze jsem lekarka. V jedne velke detske nemocnici na ORL, v pul seste odpoledne,  se mnou lekar jednal jak s nesvepravnym idiotem, ktery se nepostara o sve dite. Po teto zkusenosti jsem se rozhodla priste vyuzit pece jinde. V jine nemocnici  po asi pul roce v deset vecer se k nam lekarka chovala mile a cele vysetreni probehlo v pohode. Nikde jsme necekali vic jak ctvrt hodiny. Samozrejme jsou lekari jen lide, stejne tak ruzni.
Jen jsem chtela podotknout, ze muj plat se po zavedeni poplatku zvysil v noci o 11Kc hrubeho na hodinu, uz v noci pracuji za temer stejnou hodinovou mzdu jako ve dne(uzasne), jen je to bohuzel stale mene nez vydela hlidaci pani. Pravnik s priblizne stejnym vzdelanim, by za podobnou mzdu ani neotevrel oko, bez legrace.
A priznam se, ze obcas v noci taky nechodim k pacientum zcela upravena. Tak si to nekdy zkuste, pracujte normalne cely den, pak se cele odpoledne a vecer intenzivne venujte praci doma asi do pulnoci(behem odpoledne a vecera se nekolikrat cela oblecte a prezujte a vyrazte si obehnout dum, zvlaste za deste a snehovych prehanek je to super)pak se nechte v noci vzbudit, cela se oblecte, obehnete dum, pul hodiny az hodinu neco delejte a povidejte u toho, obehnete dum,prevleknete se,lehnete si, pak toto tak jeste dvakrat trikrat, pak vstante v pul sedme(spanek vyda za tuto noc tak tri, ctyri hodiny prerusovane). Rano pak nastupte znovu do prace jako vzdy. Odpoledne vyzvednete ve skolce dite nadsene, ze vas po dvou dnech znovu vidi a chce si s vami cele odpoledne hrat behem vaseho obvykleho odpoledniho programu(zehleni, prani, uklid…) Vikendy jsou obvykle jeste lepsi, trvaji totiz od soboty rano do pondeli odpoledne. Presto mam pocit, ze jsem na pacienty v ramci moznosti mila(rikaji to), i kdyz hluboko po pulnoci mi to nekdy dela pomerne velke potize. Nejsem si ovsem jista, jestli budu takhle mila jeste po dalsich deseti letech, pochybuju, ze se tohle da dlouho vydrzet. Mroe

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 27.03.08 13:07

Chápu, chápu, chápu.
Navíc si myslím, že ženy lékařky to mají složitější, ale na druhou stranu ( neuraž se prosím, není to osobní ) dovedou být pěkné mrchy. A zdravotní sestry!!!! - To je panečku lahůdka!!!! - A na novorozeneckém oddělení!!! - Tam snad na to mají patent!!!!

Vím, že zdravotníci jsou jenom lidé, a mnohdy jim nezávidím ani ň a ve spoustě věcí před nima hluboce smekám. Taky vím, že pacienti jsou někdy ( jak to říct slušně )  nechutní a drzí

Ale pořád je to jenom o komunikaci s lidma. Práce s lidma není vůbec jednoduchá a mnohdy není ani příjemná,ale každý si své zaměstnání vybírá sám a dělá ho (ve většině případech) doborvolně
Takže pokud na to člověk nemá, nemůže takovou práci vykonávat. Omlouvám se, pokud to zní tvrdě, ale myslím , že už na fakultě oznamují budoucím lékařům, že povolání, které si vybrali je dost náročné a určitě není jediné a než být  podprůměrný a nepřijemný doktor tak to raději budu dělat něco jiného.
Myslím, že dobrý lékař by měl být i dobrý psycholog a měl by pacienty odhadnout, takže pokud za někým slušně přijdu, předpokládám,  že mě vyslechne a v případě problému pomůže. Bohužel už mockrát jsem se setkala s pravým opakem.
Pacient by měl mít ve většině případech k lékaři důvěru, bohužel v našem zdravotnictví jsou to jenom prázdná slova!!!

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 27.03.08 13:48

Já si myslím, že stejně jsou za vším peníze. Doktoři mají peněz málo, bez legrace bych jim dala všem jednou tolik. Pak by jich bylo víc na střídání na noční a taky by nemuseli brát další služby, aby se vůbec uživili, nebyli by unavení, nemuselo by se čekat. Problém je ve financování. S poplatky u lékařů souhlasím, protože na plýtvání nemá zdravotnictví fakt peníze. Bohužel je smutné, že ti, kterých se to týká, tedy lékaři, z těch poplatků dostanou minimum.
Já být zdravotní sestra, tak jsem za ty peníze taky nerudná, jenže naštěstí jsem si mohla vybrat, že sestrou nebudu, což na druhou stranu má možnost každý a ví předem, do čeho jde.

Takže poplatky u doktora - ano, ale za předpokladu, že je dostanou ti, co si to zaslouží.

J.

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 27.03.08 13:51

Ahoj vespolek,
odkloním se od tématu - rozhoupala jsem se a objednala si sušičku :o)) Měli by ji přivézt v pondělí, tak budu moct konečně ty své věčné sušáky odklidit :o)
Už se fakt moc těším, jak z ní to krásně nadýchané prádlo budu skládat rovnou do skříně … Ivčo, přijdu si pro radu „co a jak“.

Jiřina

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 27.03.08 16:09

Jiři, to máš sice pravdu, ale to se týká pouze lékařů a sester v nemocnicích.
Myslím, že lékaři v soukromém sektoru netrpí nedostatkem.
Jestli najdu místní noviny, které u nás vychází tak Vám schválně vložím ceník místní MUDr. a nebudete se stačit divit.
Bohužel opět co se týká odobrných lékařských kvalit již zmiňované, škoda slov!!!!

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 27.03.08 16:19

JInak k sušičce ti gratuluji, kamarádka si jí taky pořídila a nemůže si jí vynachválit. TAky mi posledně básnila jak krásné a nadýcháné z ní má prádlo

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 27.03.08 16:25

ibaze je dobre usriehnut susicku ked jej skonci cyklus a hned pradlo vytiahnut a poskladat ak vychladne v susicke bude pokrcene a dost zle sa potom zehli :-( aspon z tej mojej.

 
mroe
Extra třída :D 13185 příspěvků 27.03.08 16:56

Mas samozrejme pravdu, ale treba ja jsem si na fakulte absolutne nedovedla predstavit, jaka soda me ceka. Navic jsem studovala v dobe, kdy jsem cekala, ze se neco do budoucna zmeni k lepsimu, zatim to vypada ale spis naopak. Dneska uz maji studenti vetsi povedomi, co je ceka, ale i jeste slozitejsi situaci. Pokud nemaji rodice soukrome lekare, nejsou bohati nebo nemaji alespon dobre zname, nez se po skole dopracuji k nejake atestaci(5 let) neberou skoro nic, vsechna skoleni  a ze jich neni malo a nejsou levna ,si musi platit nebo se upsat nemocnici na nejmene 10 let. Uprimne, kdybych tusila do ceho lezu, sla bych delat neco mene hektickeho s lepsim ohodnocenim. A pokud moje dcera rekne, ze chce byt lekarkou, rozhodne ji to rozmluvim. Ted uz moc na vyber nemam, nic jineho totiz neumim, nevim, co jineho by me zivilo a na soukromou praxi nemam miliony do vybaveni( na rtg to ani moc dobre nejde). No, nezni to moc optimisticky, ale je to tak. Nastesti me prace porad jeste bavi, tak doufam, ze to muj organismus a moje rodina jeste nejak cas vydrzi. Mroe

 
Kimmy
Kecalka 158 příspěvků 28.03.08 06:06

Mroe - diky za pohled z druhe strany barikady. Mas nejaky tip, jak se rozumne bavit s doktorem, ktery je unaveny? Co oni ocekavaji od pacientu? Jak jim dat najevo, ze chapeme unavu apod. ale zaroven proste jejich pomoc potrebujeme?
Jak reagovat na lidi, kteri s cloveke jednaji „jak s nesvepravnym idiotem“?
Diky,
 Kimmy

 
mroe
Extra třída :D 13185 příspěvků 28.03.08 07:15

Nevim, jestl mam nejaky tip, ale treba ja spatne vydejchavam, kdyz prijde po pulnoci zovialni  chlap, snazi se s rozespalym lekarem vtipkovat. Na vtipy uz obvykle nemam silu reagovat a po pulnoci uz mi zadny uzasny vtip nepripada zas tak vtipny. Taky nemam moc rada, kdyz mi pacient ve dve rano vypravi jak uz ma problemy mesic, ale nikam nesel a ted v noci uz se to fakt nedalo vydrzet, tak prijel sanitkou, Kdyby mlcel, bude mi lip. Ale to urcite neni vas problem. Ja kdyz jsem unavena, nebyvam protivna, jen malo komunikuju, tak pak nezbyva nez se ptat. Na lidi, kteri jednaji s pacienty jak s idioty asi radu nemam, ale jednou me hezky u:,–(il pacient, sla jsem popsat nejaky uplne zbytecny snimek hluboko po pulnoci po deseti minutach spanku a netvarila jsem se asi moc pratelsky,pacient mi rekl, ze chape, ze jsem unavena a on me budi, ale ze taky neni nadseny, ze tam musi otravovat, ze nemuze za to, ze ho zbili, no, stydela jsem se a omluvila jsem se mu. Jinak asi neporadim.

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 28.03.08 07:44

Ahoj holky,

zase mám příspěvek na morbidní téma - snad už naposledy :o( Manžel byl včera v pohřebním ústavu, jak jsem tu žertovala, co si nemocnice započítá za pobyt v mrazáku, tak nám za 5 dní napočítali 3.500 Kč !!! To mi přijde nehorázný, pacient v nemocnici zaplatí 60 Kč za den a to se o něj starají a dávají mu jíst atd. a mrtvola stojí přes 500 na den a dalších asi 800 z toho bylo za manipulaci. Fakt nechutný. Celkový pohřeb vyšel na skoro 13 tisíc, a to tam je nejobyčejnější rakev, nejobyčejnější urna, žádný obřad, žádné květiny, nic. Jen vyndavání, zandavání a nošení rakve. Vím, že se ti lidi tam taky musí živit, ale tohle je fakt síla, navíc zrušili pohřebné, takže přišel-li manžela loňský pohřeb matky na nějaké 4 tisíce, letos je to víc než trojnásobek :o(( Ale co můžeme pro babičku udělat jiného, než to prostě zaplatit. Oblečení jsem jí vybrala sama, jen jsem váhala, jestli i spodní prádlo, nakonec mě manžel přesvědčil, že je to blbost, tak jsem poslala jen sukni a halenku. No a řekli mu, že pokud mají své oblečení, samozřejmě mělo být i spodní prádlo, tak z toho mám takový špatný pocit, že babičku pošlu na poslední cestu „na ostro“.
Ještě manžel říkal, že si ho ta paní z pohřebního ústavu z loňska pamatovala, tak se děsím, aby nebylo nějaké „potřetí“, prostě to na mě dolehlo v plné síle :o(((((((

No nic, konec pohřbů, děti jdou dnes na logopedii - vytáhla jsem básničky, které se měl Jíra naučit a za celé 3 týdny nebo jak je to dlouho jsme na to nesáhli. Začala jsem mu to předříkávat a on to sám dořekl - prostě si to ty tři týdny pamatoval, jak to tam s ním doktorka zkoušela !!! To je fakt šikula, já bych si to rozhodně nepamatovala. Akorát u toho blbne, pak to tam vystřihne a jdou domů, ale doma na to R i L stejně zapomíná. Musíme to rychle naučit i Haničku, která je mnohem svědomitější, když se to naučí, říkat to bude a od ní si to vštípí i Jiřík …

Kromě těšení na sušičku nic dalšího nemám, včera jsem vyprala várku černého prádla a říkala jsem si, jestli je to tedy poslední věšení, do pondělí už to vydržím a pak si to rovnou i vysuším :o))) Jsem zvědavá, jestli to půjde bez žehlení, jak někdo radil, že se musí vyndat hned po dokončení programu, na to jsem připravena, budu u ní stát a tahat to ven a skládat ještě zatepla :o))

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 28.03.08 09:19

Ahoj holky,
tak koukám jak se to tu za dva dny co jsem „z trucu“ nechodila rozjelo!!! Super. Téma pohotovosti je velice zajímavé. Díky Mroe za trochu objasnění, jak to chodí, ale bohužel se musím přiklonit na stranu nespokojených. Nicméně, vždy jsem měla štěstí na doktory, vše zatím dopadlo dobře, jen ta cesta k výsledku byla vždy jak od slepičky a od kohoutka.
Když bylo Tomíkovi dva a půl, dostal akutní laryngitydu. Volali jsme pohotovost domů, protože se dusil, no síla. Pohotovost přijela hned a hned volali záchranku, která přijela k dusícímu se dítěti za 3/4 hodiny. Naštěstí byla zima, bylo to na mikuláše a já jsem s ním a s manželem stála celou dobu na mrazu na ulici, jinak by se udusil. Taky jsem v té nemocnici pár přidušených dětí viděla. Sama jsem byla akutně odvezená do nemocnice se žlučníkem, to přijela pohotovost i sanitka hned, ale na přijmu jsem byla sama a čekala dvě hodiny, svíjející se na zemi, nikoho jsem naprosto nezajímala, než přišla paní doktorka, pak všichni začali lítat a ráno jsem jela. Ale jak jsem psala s nepříjemným doktorem nemám žádnou zkušenost.  

Jinak mamka si včera byla pro výsledky preventivního vyšetření (stěru) na gyndě a dopadlo jí to špatně. Takové to předrakovinné stadium, tak půjde do nemocnice buď na kolonoskopii nebo na odstranění dělohy. Doufám, že to teda u toho zůstane a všechno dobře dopadne.
Jiři díky za tip na tlakoměr. Koupila jsem ten OMRON, protože ostatní byli nehorázně drahé. Tenhle byl zrovna v akci, starší typ za 1285,–Kč. Zítra jdeme do restaurace slavit.
Včera jsem byla s Matějem na očkování - záškrt -tetanus - dávivý kašel nebo co, dostal injekci do nožičky a trošku ho dnes bolela. Tak to manžel nahlásil ve školce. Taky jsem si nechala napsat recept na očkování na klíšťovou encefalitýdu, přece jen jsme v přírodě hodně často, tak raději.  

Jo ještě, jak jsem psala o té poštolce, tak si představte, že to nebyla poštolka, ale jestřáb!! Vyzvěčovala jsem si fotku a porovnávala s knihou - no bomba.
Musím něco dělat, vedoucí má dovču, ale nechala mi plný stůl práce.
pa Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 28.03.08 20:10

Hola hola, co se děje, nikde nikdo!!!
mám pocit, že vždycky když napíšu, tak se nikdo neozývá. Doufám, že jsem Vás nevyplašila!!!
Hezký víkend, vypadá, že bude konečně pěkně.
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 28.03.08 20:18

Zkusím vám sem vložit fotku toho jestřába. Ovšem neručím za úspěch!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 28.03.08 20:20

No úžasné, už to umím, tak můžu posílat fotky, tak přidám ještě výsledky pondělní mrskačky!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 29.03.08 10:16

Tak já nevím, že bych si  založila Dana s emiminem už několik dní!!!

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 29.03.08 20:13

Ahoj Dano,
jdu tě podpořit, aby sis nemyslela, že díky tvým komentářům se přestává psát :-) Tenhle pocit jsem taky občas mívala, asi je to jen subjektivní pocit :-))) Kluci byli teda veeeelmi úspěšní!
My se vrátili s dětmi od tchánovců už dnes přestože zítra má být hezky a mohli jsme být venku klíďo celý den. Děti prostě chtěly domů nejlépe ihned, hlavně Vítek. To je jeho obvyklé, že mimo domov vydrží ten týden a pak CHCE DOMŮ odkudkoliv! Tak zítra asi vyrazíme na nějaký hrad, možná Křivoklát nebo Točník, tam už jsme dlouho nebyli. Musím ještě dovybalit, to je snad ta nejdebilnější činnost…
Hezkou neděli a pozor na změnu času!
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 30.03.08 15:19

Ahoj vespolek,
taky jdu Danu zachránit od samomluvy - moc dobře znám :o))
My jsme víkend prolenošili, včera jsme byli chvíli venku, ale Jíra pořád šíleně chrchlá a smrká, tak ho moc nechceme pouštět ven tak dnes nejdem vůbec. Momentálně si hrajou nahoře.  

Sundali jsme velikonoční výzdobu i obrázky z oken, jediné okno, které bylo umyté (v ložnici) budu muset umýt znova, protože se mi nějak blbě sloupnul a zůstaly tam kousky obrázku :o(  

Jinak jsem začala uklízet babiččin pokoj (je u nás synovec, který nemá kde být  - jak jsem asi už psala, měla ho v péči babička, protože rodiče se o něj nestarají), tak ten pokoj zatím bude jeho. Manžel jde příští týden na sociálku řešit, co s klukem, ale vypadá to tak, že si ho vezmeme do pěstounství nebo opatrovnictví či jak se to všechno jmenuje, na ty necelé dva roky, než bude plnoletý. U nás jediných má kde být, navíc je celkem v pohodě. Zkrátka nabalila jsem celý obrovský pytel hadrů (nekompromisně jsem tam narvala všechno šatstvo i ošklivé ručníky, utěrky, ložní prádlo apod.) a asi to dáme na skladový dvůr. Sice bych to ráda darovala někomu potřebnému, ale jezdit s tím někde 20 kilometrů, když ani nevím kam, to se mi vážně nechce. Žádný ústav či nemocnici poblíž nemáme, všechno v Praze.  

Jinak klasika, uvařila jsem, upekla, sežrali jsme to :o)) V práci budu mít opět náročný týden, v úterý začíná uzávěrka. Prádlo jsem nechala na zítra, ať rovnou zajedeme novou sušičku. Mám toho už skoro tři várky, tak bude mít rovnou zatěžkávací zkoušku (zase nehodlám sušit do noci, chci u toho být, až dojede, abych to mohla rovnou poskládat).  

Víc mě nenapadá, tak se prozatím loučím.
Jiřina  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 30.03.08 15:53

Ahoj holky,
tak jsme měli docela perný víkend. Včera jsme celá rodina (plus naši a brácha) v restauraci na obědě. Mamka má ty narozky. Odtam si naši brali kluky domů k nim na spaní, protože my jsme šli večer na country bál. Bylo to super, akorát se tam hodně kouřilo a to já vážně nemusím. Tak mě napadá, holky, jste tu některá kuřačka? V tombole jsem vyhrála nafukovací cestovní polštářek.  No byli tam samozřejmě jiné úžasné věci,ale to bych nebyla já, abych někdy něco vyhrála!!!  Toto je podruhé v životě. Ovšem než jsme odjeli, tak jsme stihli vyklidit část toho pokoje. Vytahat koberce. Zůstal tam jen starý sekretář, pro který si má někdo zítra přijet - což se tedy dost divím a pak tam zůstala stará válenda. Madrace si vezme tatínek na chatu - šíleně nutně je potřebuje, jsou jako nové,jen 42 let staré!! a my do té krásné nové postele koupíme novou a dáme ji Matějovi do pokoje.  

Dneska je u nás krásně, tak jsem vyprala dvě várky, suším na sluníčku na dvorečku. Zametla jsem před domem zbytky zimního posypu a vrhla jsem se na zahrádku a vyplela jsem plný 10kg pytel od psího žrádla, plevele. Nechápu, kde se to pořád bere. Taky jsem zametla dvůr. Myslela jsem, že si za:,–(ím cibulky od všech těch hyacintů a narcisek, ale už nemám sílu. Teď jdu na kafíčko ke kamarádce a večer bude tradiční nedělní koupání + hlavy.  

Tak zatím papa
Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 31.03.08 07:03

Dančo,
hlasuju za nekuřáky. Taky jsem chodívala na countrybály, ale to už je dávno. Od té doby co se znám s manželem, který většinou s každou kapelou musí hrát, a co tam pak já, že? Taky jsme i tancovávali, koneckonců poznali jsme se v country klubu, já tam chodila tančit a on hrál. Teď už netančím a on hraje pořád.
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 31.03.08 07:23

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, jak snášíte přechod na letní čas?

Já musím říct, že v minulosti jsem to nijak extra nemilovala, ale byla jsem schopna se s tím celkem bez problému vypořádat. Důležité je již v sobotu večer přeřídit hodiny a jít spát „nového času“.

Ovšem od té doby, co mám děti, se na jarní posouvání času doslova těším. Posledních 14 dní jsem fakt trpěla, Hanička mi vstávala v 6 hodin a to i v sobotu, navíc i ve všední dny jsem se já sama budila kolem páté a nemohla už zabrat (nebo jsem naopak usnula kolem šesté což bylo ještě horší - vstávám něco před půl sedmou). Celý poslední týden jsem byla jak praštěná, šíleně unavená, večer jsem v 9 usínala u televize. Sváděla jsem to na jarní únavu, ale nevěděla, jak s ní bojovat.

Ještě v sobotu ráno jsem byla jak zbitá. Večer jsem šla spát asi v 11 nového času a ráno spala do krásných osmi, než přišly děti. No a únava je pryč, jako zázrakem :o)) Nadále před desátou večer usínám u televize, nadále se ráno budím něco po šesté, ale už je to tak akorát.

Jak to máte vy?
Jiřina

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 31.03.08 08:49

Ahoj holky,
zdravíme po víkendu!!!
V pátek jsme byli s partičkou na oslavě narozenin. Přišly jsme v 02.00. Ráno jsem byla jako když mě praští paličkou, protože naše Adélka vstává nekompromisně v 6 ráno. Takže v sobotu ve 20.30 to u nás vypadalo jako v šípkovém království. Všichni už jsme spaly !!!
Včera jsme byli s dětma na výletě v Chuchelském háji, bylo to fajn. Jsou tam i zvířata, taková malá ZOO,ale ze zvířat, které žijí tady u nás.

Jinak jsem taky nekuřák, ale musím se přiznat, že kdysi jsem kouřila.

Změna času na mě nijak nezapůsobila, ani na děti, vstávají pořád stejně, bohužel!!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 31.03.08 08:57

Holky, to Vám závidím. Já jsem nikdy změnu času nijak nepociťovala, ale dnes jsem se teda nemohla vyhrabat z postele. Je pravda, že jsem se vzbudila už ve tři - takže vlastně ve 2 starého času. Pes je asi nějaký nachlazený, protože jsem ji 4× pouštěla na dvůr vyčůrat a 4× se na chodbě počurala. Je jí třináct, tak doufám, že nemá něco vážného s ledvinama. No a už jsem neusnula. Takže jsem ráno jela do práce  a normálně mně padala hlava. No pohled pro bohy. Kluky jsem taky nemohla vytáhnout z postele. Snad se to za dva dny srovná.  

Ale hlavně je večer dlouho světlo!!!  

Uvařila jsem si zelený čaj, tak jdu na něj, protože dnes jsem tu do půl 6. Vražda!!!
Jiři, ať máš pěknou sušičku a nadýchané prádlo!!
 Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 31.03.08 09:14

Dančo, mám na novou sušičku nachystány 4 várky prádla :o))
Manžel dnes jednu vypere a hned jak přijdu, dáme to sušit (teda snad to všechno klapne). Ještě pak musíme stihnout vyprat a usušit druhou várku, protože už nám docházejí ponožky a spoďáry :o))

Doufám, že se manža naučí sušičku ovládat (a hlavně skládat prádlo) taky, protože zítra budu dlouho v práci. Asi na něj nechám várku kapesníků a ručníků a ostatní si poskládám večer sama a bude vypráno a vysušeno na celý týden :o)))

Tak moc už se na to těším !!!

Holky, už plánujete letní dovolenou? Já už jsem si v práci vytipovala termíny - jeden týden v červenci a pak dva (jednotlivé) týdny v srpnu. Rýsuje se nám to následovně: v červenci se známými na vodu. Vzali bychom i našeho 16-letého synovce, protože známí mají 16-letou dceru, navíc se už znají a moc si rozumějí, tak budeme mít partu „velkých“ a partu „malých“ dětí.
Jeden týden v srpnu pojedeme na Slovensko, ta moje kolegyňka mi nabízí na celý týden svůj byt přímo v Bratislavě. Nechce se mi to přijmout na celou dobu, přece jen se zase tak dlouho neznáme a navíc nevím, jestli by nás po pár dnech nezaškrtila :o))) i když ona tvrdí, že v pohodě a ať zbytečně nevyhazujeme peníze za ubytování někde jinde … Super nabídka.
A poslední týden v srpnu máme naplánováno podkrkonoší - kamarádky kamarádky kamarádka tam má v rodinném domku kompletně vybavený apartmán, pronajímá ho za necelých 5 tisíc za týden, tak bychom si v okolí hezky zavýletovali.
Tak jsem se tím nadchla, že už se taky těším, skoro jako na tu sušičku :o))

Nejsem praštěná, že ne?

Jiřina

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 31.03.08 09:26

Neboj, nejsi praštěná!!!!
Mívám úplně stejné stavy, takže klííííd!!!
My už máme letní dovču z půlky zaplacenou, vyrážíme dvě rodiny ( my a naši velmi dobří přátelé )
Budeme letos tady:
 http://www.interbohemia.cz/…-objektu.php?…

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 31.03.08 09:27

Nechápu proč se mi ty odkazy neukazují tak, že když na ně člověk klikne, podívá se.
Nevíte náhodou proč to tak mám???

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 31.03.08 09:58

Teda to vypadá moc pěkně!

K těm odkazům - nechápu, proč se to dělá, mně se to taky někdy povede a někdy ne. Každopádně není problém si adresu zkopírovat a otevřít, takže se s tím netrap.
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 31.03.08 11:23

Jiři, je to normální, my už máme rozplánované celé léto po týdnech a dovolené z velké části zaplacené. Jedeme do Českého ráje, manžel sám s Matějem (Tom je na táboře) s partou na Strmilov a já pak s klukama a s máti do Chorvatska.
Vždyť je nejvyšší čas, ne!
Klei, hned se jdu mrknout na tu Vaši dovču!. Bezvadné stránky jsou www.dokempu.cz

Dana

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.03.08 22:46

Ahojda! Všechny zdravím po svém návratu z hor.
K původnímu tématu deníčku - s pohotovostí mám také své zkušenosti, bohužel hodně podobné těm z článku :(. Taky jsme čekali dlouhou dobu, pak nás dokonce nějaký tatínek asi s desetiletým synem pustil, když viděl, jak už se Tomášek nudí a je nevrlý :(. Nutno říct, že pan doktor byl VELICE NEPŘÍJEMNÝ, a to nejen na nás, ale i na kmitající sestru, která nevěděla v tu dobu, jestli přijímat dívku, kterou přivezla sanita, nebo pacienty, kteří čekali přes hodinu v čekárně. Musím říct, že jsem si na odchodu neodpustila poznámku směrovanou na sestru: To musí být radost sloužit s takovým panem doktorem na pohotovosti. Chudák to nijak nekomentovala, což chápu. ale bylo vidět, že je z něj tedä otrávená, neboť jí neustále před námi za něco peskoval, což teda nesnáším - mají si to vyříkat snad mezi sebou, ne?
Jo, a s poplatkem to bylo taky něco. Jdete na pohotku s dvouletým dítětem, kterému není dobře a pošlou vás na vrátnici!!!, která je přes půl nemocnice, uhradit poplatek. Nechápu, proč to není možné platit u sestry. Já jsem teda odmítla tam jít, protože vidina, jak dítě celé strojím a zase se potácíme přes špitál, mě teda fakt děsila :(. Takže pak jsem využila jednoho tatínka, kterého sestra rovněž vyslala a ten mi poukaz zakoupil.
Padají mi oči, jdu spát, mějte se a hlavně, ať nikdo z vás tu pohotovost nepotřebujete, opravdu jsem si připadala, že obtěžuji :(.
Ivča  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.03.08 22:48

Jiři, už jsem „nakazila“ tři kamarádky, manželé jsou asi rádi :)!!!! Ale fakt je to užitečná věc. Na radu klidně přijď, když budu vědět, ráda poradím!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.03.08 22:48

Jiři, už jsem „nakazila“ tři kamarádky, manželé jsou asi rádi :)!!!! Ale fakt je to užitečná věc. Na radu klidně přijď, když budu vědět, ráda poradím!

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 01.04.08 07:53

Ahojte,

Ivčo, vítej zpět! Nechceš o horách napsat nový deníček?

Já chci referovat o sušičce. Jsem z ní nadšená!!! A to se mi zatím nepodařilo prozkoumat programy a vytipovat ty správný.
Akorát hned při prvním sušení jsem tam měla manželovu mikinu, která pouští černý cucky. To jste neviděly, za 20 minut se mi totálně ucpal prachový filtr, byla na něm centimetrová černá vrstva, hned bych mohla vyrábět plyšáky :o))

Ivčo, nějaké praktické rady k programům? Ta moje sušička má programy minutové - 10, 20, 40, 60, 90 minut. Pak má programy přednastavené na bavlnu - prádlo na nošení, prádlo k uložení, prádlo k žehlení, něco podobného pro syntetiku a pak ještě něco na jemné.
Tak jsem z toho tumpachová co zvolit. Nejdřív jsem měla dávku tmavého prádla - ponožky, trencle, dětské tepláky, trika, manželovy trika a mikina. Zvolila jsem nějakou tu syntetiku k uložení a ucpal se filtr, takže jsem program musela přerušit. Ale usušeno bylo dobře, poskládala jsem a hned je to ve skříni.
Pak jsem měla várku světlého - spoďáry, dětské ponožky, pyžama, trička. Zkusila jsem 40 minut, málo. Po dalších 20 jsem poskládala spodní prádlo a trička a ponožky s pyžamama jsem musela dát na dalších 20. Ale suché to bylo hezky, možná jen ty spoďáry co jsem uklízela první nebyly suché na 100%.

Pak jsem sušila ještě manželovu bundu a džíny, mlátilo to tam pěkně :o)) ale za hodinu to taky bylo suché a krásně provzdušněné. Nežehlila jsem nic.

Akorát Ivčo, ty máš určitě zkušenosti, kde to prádlo skládáš? Já jsem zvyklá skládat na žehlícím prknu, ale to se mi nahoru tahat nechce … takže jsem to dělala na posteli a není to to pravé, na kolenou to taky nejde, na sušičku se mi to moc nevejde, páč to rovnou třídím na hromádky, tak to taky budu muset vychytat.
Kdybys měla nějaké konkrétní vychytávky, sem s nima!

Pa Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.04.08 13:45

Potvrzuji. Já mám ještě po skončení sušení asi půl hodiny na to, abych to šla vypnout - mezitím se to prádlo ještě převaluje, aby se nepomačkalo.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.04.08 13:49

JIřino, vezmu to od konce - k tomu skládání. Jak už jsem psala, mám sušku na pračce a mezi to mi manžel pořídil jakýsi mezikus, výsuvná deska, na kterou se to prádlo rovnou vyndá a poskládá, takže to je skutečně dobrá věc, a kdo na to má místo, doporučuji to řešit takto.
Jinak bych to asi řešila tak, že bych to skládala na koši s prádlem, který mám vedle pračky. Jiný nápad nemám :(.
Zatím nejvíc používám program „Džíny“ - je to na kombinované oblečení, a hlavně to usuší i silnější věci - mikiny, švy u límečků a na koncích rukávů a tak. Trvá sice 1,45, ale mám zaručeno, že to bude stopro suché. Když se mi někdy povede, že se to nedosuší na zvolený program úplně, využívám pak program „jednotlivé sušení“ a tam lze nastavit, na kolik minut to chci ještě zapnout. A to pak zkouším třeba po desetiminutových intervalech, dokud to není dokonale suché.  

Takˇať suška dobře slouží, mě ještě nadšení z ní taky neopustilo :).  

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 01.04.08 18:58

Ahojky,
dneska peru a suším po telefonu :o)) Máme uzávěrku, tak ještě dřepím v práci a doma pere manžel. Jednu várku vypral a vysušil (kapesníky a ručníky) a druhou jsme po telefonu třídili :o)) Doufám, že to bude i poskládané, až přijdu domů. Čekám ještě, jestli poslední transakce proběhla úspěšně a pak už taky jdu - jsem tu už 12 hodin a už nevidím na monitor.
Pa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 01.04.08 19:36

Ahoj holky,
Jiři, gratuluju k sušičce a k šikovnému manželovi, který toto zvládne po telefonu!!! A jaká je holky spotřeba,ono teda zase když hodinu a půl sušíš? Kolik stojí takové jedno sušení?  

Já jsem dnes byla na školení - český jazyk - bylo to super. Dozvěděla jsem se spoustu novinek a paní doktorka to podávala tak zábavně, že jsem žasla. Třeba pro mě byla novinka, že se píše antedatovat a ne antidatovat a protežovat a ne protěžovat. Hlavně to bylo do 15.00hod a tak jsem ve 14.00 hod utekla a už jsem nešla do práce. Tak jsem přišla domů brzo. Po cestě jsem se stavila v lékárně pro tu vakcínu na klíšťovku a koupila jsem si jarní boty. Pořád jsem chodila v zimních, jarní nemaje, tak zítra vyrazím v sukni a v nových botičkách.  

Ivi, vítej z hor. Jak bylo? Lyžovali jste?
Toť pro dnešek vše.
pa Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 01.04.08 19:40

Klei, ta dovolená vypadá super! Taky tak jezdíváme na chalupy. A s kým jedete?
 D.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 01.04.08 22:56

Ahoj,
Jiřino, gratuluju k sušičce :-)

My už zase jedeme ve starých kolejích, resp. já - práce, školka, ven, domů. To VEN je tedy celkem novinka ;-) Dneska byly děti venku i s kolama a zmokli jsme, zítra už asi kola ani nevytáhneme. Na mě sedl nějaký splín nebo je to jarní únava, nevím, ale nejradši bych se odstěhovala SAMA na jinou planetu… Možná by to spravilo pár jarních oblečků, něco s tím musím udělat :-)
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 02.04.08 07:32

Ahojda,
včera jsem dorazila domů v 8!!! Děti už byly zalezlý, ale vylezly zase ven a stihli mi udělat apríla - Hanička se prý pokakala a Jíra počůral - apríl !!! Jakou z toho měli radost, když jsem se divila :o))

Prádlo bylo nejen vyprané, ale i vysušené a poskládané do skříní :o) Akorát s ručníkama se manžel skládal zbytečně, já je vždycky zase plácnu na původní věšáky, odkud jsem je sebrala.

Co se týče ceny za sušení. Naše sušička žere necelé 4 kWh, čili při tarifu nějaké 2 Kč je to 8 Kč za hodinu sušení (máme zlevněný tarif kvůli topení na elektřinu), za jedno sušení tedy takových 12-15 Kč. No ale když si představím tu MOJÍ energii za věčné věšení, sundavání, přenášení sušáků, překážející sušáky, vlhnoucí místnost, nechuť k žehlení a pak žehlení samotné, úsporu tam prostě vidím :o)) Nehledě na to, že bych třeba za žehlení platila paní na úklid 120 Kč na hodinu, tam je úspora nesporná. Nechci tu agitovat za sušičky, pořizovací cena taky není zanedbatelná (mě vyšla asi na 11 tisíc) ale rozhodně jsem ráda, že ji mám.

Doufám, že dnes už nebudu v práci tak dlouho!!

Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.04.08 07:58

S tou „cenou“ sušení se připojuji k názoru Jiřiny - určitě to něco stojí,ale úspora mé práce je nedocenitelná :)!!

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 02.04.08 10:01

Dani jedeme ještě s jednou rodinkou. Už jsme s něma několikrát byli. Je to manželův kamarád s rodinou, znají se od dětství, jsou to super pohodový lidi a jezdíme s nima moc rádi.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 02.04.08 16:39

Jo, tak to je super, to se určitě vyplatí.
Já trčím ještě v práci. Už mně jde hlava kolem. Na trhu  (v Brně máme Zelný trh - je to náměstí v centru města, kde se prodáva jen zelenina, ovoce, stromky, sazeničky, kvítka apod.) jsem aspoň klukům koupila jahody a mladou mrkvičku, tak jim večer udělám trošku zeleninky a vitamínků.  

Manžel byl se psem u doktora a máme zítra přijít na UTZ. Vypadá to prý na zánět dělohy a následnou operaci, což v jejím věku skoro 13 let není žádná sranda. Peníze samozřejmě také nezanedbatelné, ale to se nedá nic dělat. Tak jsem smutná, nechci aby ji nic bolelo. Prostě když se daří, tak se daří.  

Jdu ještě něco udělat a v 17.30 domů.
Jiři s tím pozdním příchodem z práce to úplně chápu. Matýsek na mě taky jeden den že jsem pořád v práci a chodím domů až večer. Úplně mě zamrazilo. Panebože vždyť jde jen o pár let a už mě nebudou potřebovat a já jsem v práci. Holky co jste doma užívejte si to!!!  

Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13235 příspěvků 03.04.08 07:45

Ahoj po ránu,
tak včera jsem byla v práci „jen“ do třičtvrtě na šest, doma něco po šesté. Jíra byl poprvé ve školce, ale zase tak divně dráždivě kašlal, pak se poblinkal po pudinku, tak dnes zase nepůjde a taťka s ním skočí k doktorce, ať mu udělá nějaký výtěr - vždyť už je doma 14 dní :o(

Zítra má manžel schůzku na péči o dítě kvůli synovcovi, tak to buď bude muset odložit, nebo vezme Jíru s sebou. Už je z toho taky nevrlej být s nima pořád doma.

Dnes vrcholí uzávěrka, do 12 máme poslat výsledky, tak doufám, že dnes a zítra odejdu domů dřív. V pondělí mám ještě nějaké čtvrtletní analýzy, taky tu bude audit a ve čtvrtek jedeme s firmou na ty hory, takže se stejně celý týden nezastavím, snad potom už bude zase trošku klid.

Doběhlo mi query, tak ho jdu zkontrolovat, doufám, že už mi to všechno klapne.
 Jiřina

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 03.04.08 08:19

Čau holky!

Jen vás chci pozdravit. Nějak tradičně nestíhám! Sotva jsem dodělala v neděli přiznání a říkala si, že budu mít  konečně trochu oraz, tak v pondělí v poledne jsem přivedla ze školky nemocného LUkáška. Měl teplotu 38,5 a druhý den bylo jasné z čeho! Bolelo ho ucho, tak jsme šli na ORL. Doktor váhal, jestli píchat, nakonec nám dal kapky do uší. Je to nějaký Cipox a má to být hodně účinný (lepší než Octobacid), jenže já si včera četla příbalový letáček a je tam napsáno, že je to pro dospělé a děti od 12 let. Pro děti do 12 let nebyly udělány klinické testy. Tak nevím, jestli to doktor opomněl nebo jestli to věděl a zdálo se mu to jako nejlepší a tak mu to dal. Říkala jsem si, že mu brnknu, co myslíte? Původně jsem si říkala, že to kapnem tak 3× a bude to dobrý, tak to nemusím ani řešit, ale dnes to stále nevypadá nijak zázračně. Noc byla nic moc a Luky říkal, že ho to ucho bolí a taky měl zas horečku. Tak takové je to teď u nás - lítám kolem maroda a když mu účinkuje Nurofen, tak pak pobíhám kolem kluků, aby se nebyli a neotravovali nav­zájem! :-(
Deníček jsem prolítla - k pohotovosti bych se mohla vyjádřit a to jen kladně! Teda aspoň k té naší. Byla jsem tam asi před měsícem s Tomem, když jsem ho „sejmula“ klikou u branky a bála se, že jsem mu rozbila hlavu. Měl tam děsivou prohlubeň. Tak to bylo rychlé, jen jsem zapoměla doma peněženku a na poplatek 90 Kč jsem doslova vylovila peníze po drobných ze všech kapes. Taky jsme byli na rentgenu a z toho jsem byla naprosto fascinovaná, protože bylo na tom rentgenu Tomáškovi hlavičky vidět, že má už teď (ve 2 letech!!!!) v čelistech základy dospěláckých zu­bů!!!! Zírala jsem jak jelen! To jsem netušila, že už teď mají ty zoubky „založený“!
K sušičce - trošku jste mi přidali brouka do hlavy, protože zrovna řeším, kde mám v zahradě sušit prádlo a nějak se mi s ním nechce lítat přes kus zahrady a taky zatím nevím, jaký koupit zahradní sušák atd.
Jiři - upřímnou soustrast.
AHoj
Monča a kluci
PS: CO změna času, jak to zvládáte? My jedem v podstatě pořád po starým. Snad se nám to brzo podaří trošku sladit. Sice je fajn, že teď kluci vstávají v sedm, ale jejich usínání v deset mi teda moc nevyhovuje. :-( Já sama jsem z toho přechodu nějaká odrovnaná a docela unavená. Nebo že by jarní únava????

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama