Maminkou s eMiminem už pár let – na Šumavě s miminem

Rodičovství

S miminem jsem na dovolené nikdy nebyla, natož s půlročním miminem. Maximálně virtuálně s eMiminem. Když byl půlrok Jírovi, byl březen a měli jsme čerstvě zaděláno na Haničku. V létě jsem se se skorochodícím batoletem a rostoucím pupkem zmohla pouze na válení na zahradě. Rok na to, když bylo půl roku Haničce, byly Jírovi skoro dva. Cestovat s nima kamkoliv bylo nad lidské síly. Tenkrát jsme jeli „jen“ do Beskyd, na svatbu mojí sestry. Spali jsme dvě noci v penzionu, děti řvaly, v noci se budily navzájem. Rozhodně se nedalo mluvit o tom, že bychom si to užili. Další roky na mateřské byly bojem o přežití (finanční), takže se žádné dovolené nekonaly. Na opravdovou „dovolenou“ jsme začli jezdit až poté, co jsem se vrátila do práce. To už zase nebylo žádné mimino, dětem byly 4 a 3 roky.

Ovšem letos jsme si to plně vynahradili a zjistili, že i s miminem se dá dovolená hezky užít. Podotýkám tedy, že mimino nebylo moje, ale skoro moje, mojí o deset let mladší sestry, té, která měla před 6 lety svatbu v Beskydech. Ano, ona s manželem Pavlem a půlročním Ondráškem byli ti „vyvolení“, kterým jsme nabídli, aby se k nám přidali a strávili s námi týden v příjemné chaloupce na Šumavě.

Chaloupka byla v západní části Šumavy, v Hojsově Stráži. A měli jsme ji pronajatou celou. Soužití s miminem bylo naprosto v pohodě (no až na to, že v chalupě byl jen 1 záchod umístěný v koupelně, takže si to umíte představit zvlášť po ránu a večer, když se nás tam potřebovalo vystřídat tolik). Mimino je plně kojené, takže až na to, že denně naplnilo celkem malý odpadkový koš svýma plínama, nepotřebovalo skoro nic. Jen neustále nosit a hýčkat, ale na to nás bylo naštěstí dost. Ač bylo v chaloupce vše dost slyšet, v noci jsem o miminu nevěděla. Spí totiž vzorně celou noc. Ráno si vzbudilo jen svou maminku, aby se nadláblo a bylo hodné minimálně do osmi. Akorát večer se stalo, že jsme postupně odpadali, až zbylo vzhůru už jen mimino a jeho totálně unavená maminka, která ho natřásala a snažila se ho uspat.

Dovolte mi teď den po dni zavzpomínat, co jsme všechno viděli a zažili.

SOBOTA
Plán byl vyjíždět v poledne a dojet na místo kolem druhé hodiny. No já sbaleno měla. Ovšem tatínek musel a) vyklidit milion věcí z auta b) vyluxovat a umýt auto zevnitř c) namontovat na střechu nosič na kola d) několikrát nandat a zase sundat kola, aby zjistil, že to od minula zapomněl. Vyjížděli jsme poněkud později a za napjaté atmosféry, ale dorazili jsme už ve čtyři. Pán na nás čekal, chaloupku jsme převzali, byla opravdu moc hezká a šikovně umístěná na kraji obce, takže jsme měli naprosté soukromí, vynosili jsme věci, sundali kola a jeli do Železné Rudy. Potřebovali jsme něco málo nakoupit a prostě to tam okouknout. Nejdřív jsme šli do infocentra – pro placky, jak jinak. Na Šumavě se sbírají snadno, protože je mají koncentrované do infocenter, takže v každém jich mají tak pět šest exemplářů. Zakoupila jsem šest pro sebe a tři pro Danču – z míst „kde byli a ještě je nesbírali“. Dětem se líbila tužka s medvídkem. Dobře, souhlasili jsme (stála asi dvacku) ale tohle je naposledy. Když se vám bude něco líbit, řeknete nám to, a my vám to buď tajně koupíme nebo ne. Na závěr dovolené bude bojovka a v pokladu pak najdete některé dárečky, které se vám líbí. Tak jo, návrh je přijat, docela nám to pro příštích pár dní usnadní život, protože se nekoná nekonečné kňourání, že to se mi líbí a to chci.

Večer jsme poseděli před chaloupkou a už jsme se těšili na první výlet. Ségra s miminem měli přijet až v neděli ráno.

NEDĚLE
Krásné počasí, plánujeme výlet autobusem na Špičácké sedlo, odtud pěšky na Čertovo jezero, zpět na Špičák, vyjet lanovkou na Pancíř, tam na rozhlednu a pěšky dojít do Hojsovky. Všdchno klaplo, autobus jel na čas, cestu jsme našli, jezero bylo krásný, tam a zpět cca 5 km. Malý zádrhel – došli jsme k lanovce a zrovna začínala polední přestávka. To mě může vzít čert, když všude inzerují, že lanovka jezdí 9-16, proč nemůžou napsat, že vlastně jen 9-12 a 13-16??? No jo no tak si zajdeme na pivko. Dali jsme i polívku a toustíky, podnik nebyl zrovna nejlevnější, ale čekání u piva příjemně uběhlo a už se hrneme k lanovce.

Lanovka byla jednosedačková !!! To mi trochu zatrnulo, protože Hanička nikdy sama nejela. Jíra jel sám 2× v pražské ZOO. To ale bylo jen kousíček. Po tisícerém ujištění, že to zvládnou, nasedáme v pořadí já, Hanaička, Jíra, tatínek. Skutečně to zvládli krásně, vzorně seděli a drželi se, já jsem zepředu fotila, kochala se nádhernými výhledy (tatínek málem usnul), zvládli jsme i přestup na Hofmankách, sesednutí a znovunasednutí a už jsme na Pancíři. Tam je rozhledna, no rozhledna, chata s věží. Tady by se Danča nebála, navíc nahoře jsou okna a jen jedno se dá otevřít. Fotky za upatlaným sklem nic moc.

No a pak už dolů, děti sice chvílema prudí (kdy už tam budem), však je to skoro 8 km a 5 už máme v nohách z dopoledne. Jíra nás jednou dobíhá, protože se coural, zakopne o kořen a hodí takovou čumu, že má jehličí až v puse. Pak našel polámanou běžku, tak lyžuje na blátě. Cestou přijde sms od ségry, že „už“ vyjeli. Došli jsme do Hojsovky a cestou do chaloupky byla hospůdka, takže sedáme na pivo, děti zaslouženou zmrzku, ségra mezitím dorazila, našla schovaný klíček a přišli za námi a přivítání proběhlo u piva. To nemohlo zůstat u jednoho.
Večer grilování, masíčko jsme dovezli z domova a ráno nezapomněli rozmrazit, rychle ho marinujeme, rozděláváme oheň a kocháme se krásným počasím a okolím a vůbec vším. Mimino se ukazuje jako „kazižer“ (podle vzoru „kazišuk“) protože kdykoliv se jde jíst, ač do té doby spí v kočárku, probudí se a naše jídlo proječí. Proto je třeba aby a) jeden z rodičů jedl velmi rychle aby ho mohl vzít a to řvaní už přestalo b) jeden z rodičů jedl jednou rukou a druhou ho choval, případně oboum variantám můžu vyhovět i já. Podotýkám, že mimino je plně kojené, takže ještě nemá potřebu ochutnávat z cizího talíře a postačí mu vlastní ručičky. Jo až na to přijde …

PONDĚLÍ
Kombinovaný cyklo- a kočárko-výlet ze Špičáku na Černé jezero. Dojedeme tam autem s kolama na střeše (druhá verze kočár v kufru), sundáme a jedeme. My jsme na kolech samozřejmě rychlejší, takže se rozdělíme. Jede se krásně, asfaltka, kde nejezdí auta, je brzy, takže ani moc chodců či cyklistů, příjemná rovinka. U jezera jsme ani ne za půl hodinky (je to 4 km). Proto máme v plánu si to protáhnout až na vodopád Bílá strž, což je další 4. No jo, ale doteď to bylo po rovince jen se závěrečným kopečkem (kam jsem Háně musela kolo vytáhnout já), a teď hned kopec nahoru a nahoru a pořád nahoru. Děti kňourají, takže každý táhneme dvě kola, oni jdou nalehko a kňourají nadále. Uf a už jsme nahoře a krásný táhlý kopec dolů. Jistě už tušíte, že pojedeme stejnou cestou zpátky, takže to naopak bude hnusně odporný táhlý kopec nahoru a nahoru a zase nahoru. Mezitím ale vodopád, vede k němu krkolomná stezička, je krásný, prý jediný na Šumavě. Fotíme, odpočíváme a pak už ten kopec nahoru. Funím jak sentinel, táhnu svoje kolo a v druhé ruce jedno dětské. Tatínek si to dětské pro jistotu hodil na svoje sedlo. Je to nekonečné, ale přece jen na vrchol vylezeme. Chceme se nasvačit, ale Jíra prudí nad složením housek - mám šunka a sýr nebo salám a on by chtěl kombinaci salám a sýr, takže dostane od táty na zadek a nemá nic. Píše ségra, že dosáhli jezera, nakojili a jdou zpět. A že našli krásné hřiby. Za chvíli jsme i my zpět u jezera, šlápneme do pedálů a za 20 minut máme ty 4 km ujeté a pár metrů před parkovištěm doháníme rodinku s miminem. Krásně načasované.

Cestou autem zpět do chaloupky sní Jíra housku, kterou odmítal a pořád se lísá, jak ji maminka krásně udělala. Bídák. Jdeme na oběd do hospůdky, mají skvělé špekové knedlíky se zelím a za rohem jsou koťátka. Servírka nám pak prozradila, že mají koťátek devět! Prý od tří různých koček. Syčí na děti (koťata, ne servírka), protože prý na ně všechny děti doráží. Se nedivím.

Odpoledne jsme jeli znovu do Železné Rudy. Chtěli jsme do muzea – prý je tam muzeum motorek a lyžařství a pak pohádková cesta k hotelu Grál a v něm strašidelná knajpa. Muzeum motorek teda nic moc, motorky, no, navíc vstupné není nejlevnější a navíc by se do lyží muselo platit další. Taky jsme se tam dozvěděli, že pohádková cesta už není, lidi to rozkradli. Tak do Grálu dojedeme auty (ještě že tak, je to docela dálka). Tam žádná upoutávka, nic. Nicméně ochotný pan vrchní nás do sklepení zavede. Mají tam minimuzeum pivních lahví, opravdu mini, pan majitel je prý nadšenec a železnorudský pivovar vyrábí pivo specielně pro tento a ještě jeden hotel. Pivo si koupíme v PET lahvích a špatný rozhodně není. Ale to jsem odbočila, pan majitel je taky nadšenec do strašidel, takže jeho knajpa je opravdu strašidelná. Děti se hned hrnou k suvenýrům, takže je rychle odlifruju pryč a tajně kupuju omalovánky a pexeso. Ještě jsem si všimla pohledu s Šumavousem a vílou Šumavou. Jasně! Věděli jste to? Krkonoše mají svého Krakonoše a Šumava má Šumavouse. Nechápu, proč jsem o něm ještě neslyšela. Je to podobný vousatec jako Krakonoš, nákup pohledů nám umožní rozvíjet pohádky o Šumavousovi. Vymysleli jsme, že dřív byly víly dvě – Šumava a Šuměnka. Šumavous řekl, že která bude líp šumět, pojmenuje se pohoří po ní. Jasné kdo zvítězil. Šumavous nás provází celým zbylým pobytem, když prší – Šumavous pláče, když v dálce zabučí kráva – Šumavous smrká a tak podobně.

ÚTERÝ
V noci má přecházet studená fronta. Skutečně přechází, leje šíleně. Ale předpověď říká, že to brzy přejde. Přesto vyrážíme na výlet. V plánu jsou Prášily a Prášilské jezero. Původně jsme to chtěli ujet na kole, ale ještě že jsme se rozhodli pro pěší, protože to bylo celou dobu pořád do mírného kopce a to by děti neujely. No já asi taky ne.
V Prášilech pořád prší, ale švára říká co, vždyť je dobře, na Šumavě musí pršet. Takže jdeme v bundách a pláštěnkách a skuteně za chvíli přestane a můžeme je uklidit. Pod kočárek jsme vzali košík na houby a cestou ho celkem naplnili, zvlášť moje sestra má na houby talent a našla jich většinu, já skoro nic. Cesta příjemně ubíhá, závěrečných asi 200 metrů stojí za to, protože asfaltka se mění v kořenitou stezičku, švára nese mimino v klokance, my další tři táhneme golfáček. Ale už jsme tam, je tam krásně, kačenky, svačinka, idylka.
Ještě jsme chtěli z Prášil na jezero Laka, ale to jsme nedali, bylo to dál, než jsme si mysleli, navíc byl kus turistické cesty uzavřen kvůli těžbě dřeva. Placku sice máme, tak příště. Stejně jsme ušli kolem 10 km.

V Prášilech jdeme na oběd, ač jsou už skoro tři hodiny, je narváno. Vrchní kvůli nám odemkl terasu, ovšem akorát začíná zase pršet, takže posouváme stůl a lavice a krčíme se pod slunečníkem. Jídlo dobrý, měla jsem s Jírou napůl kaplickou cmundu a po Haničce dojídám rajskou, super kombinace. Po obědě jdeme do cukrárny, kde si všichni kromě mě dají dortíček a mimino se nakojí. Ještě jsme chtěli do archeoparku, ale odradil nás déšť a výše vstupného, takže jedeme domů.
Sestra vaří úžasné houbové rizoto, z vína, parmazánu a kulaté rýže. Ještě jsme udělaly hřibovou polévku, ta ale bude na zítra a zbytek hub akorát naplní sušičku.

STŘEDA
Ochladilo se, ale neprší. Plánujeme výlet do města. Nejprve ovšem cestou přes Annín zastavujeme ve pstruhařství a jdeme koupit pstruhy na večerní grilování. Úžasný zážitek. Rybář vyloví podběrák plný ryb, hodí je do prázdné kádě a ryby skákají jak pominuté. Jíra poskakuje okolo a řehtá se na celé kolo. Nevím, jestli byl lepší zážitek skákající Jíra nebo skákající rybičky. Usmrtí nám je humánně, vybrané odnesou do kádě s vodou a ponoří do ní cosi s elektřinou. A je po skákání, rybičky (jsou to siveni američtí) se stěhují do autoledničky a jedeme dál na hrad Kašperk. K němu se jde z parkoviště přes kilometr, ochladilo se natolik, že kromě mikin oblíkáme i bundy. Prohlídka je ihned, je tam jen pár lidí, příliš podrobný výklad děti i mimino zvládají se ctí. Lezeme na věž, kde je sice krásný výhled, ale šíleně tam fičí.

Pak zpět k autům, do Kašperských hor a na oběd. Nevešli jsme se k jednomu stolu, proto se musíme rozdělit, naše děti než se rozhoupou, ségra se švárou mají svíčkovou na stole. Tentokrát si dám s Haničkou napůl svíčkovou a po Jírovi dojídám pečené kuře s bramborem. Mimino se mezitím u druhého stolu nakojí a jdeme dál. Na výstavu dřevěných hraček. To se nám moc líbí, obzvlášť Jíra důkladně studuje každou vitrínku a jásá nad tím. Chceme jim něco koupit „do pokladu“, ale nějak mám pocit, že od všeho něco mají. Nakonec po konzultaci s Haničkou tajně koupím malýho dřevěnýho tučňáčka, který má jako puzzle maličkýho tučňáčka, a Jírovi totéž s opičkou. Skočím do infocentra pro placky, děti se pokochají u úžasné fontány, která nejen že fontá, ale ještě se vlní a vybouluje, to nedokážu popsat, prostě mexická vlna v kádi.

Ještě jedeme do Sušice. Cestou je v mapě značena ves Vrabcov, tak se tam chceme stavit a vyfotit se jako jmenovci u cedule. Hm, jenže Vrabcov nemá začátek a konec obce, žádná cedule není. Nakonec se ještě ukázalo, že je to Vrabčov, tak mám aspoň vyfocenou odbočovací ceduli.

Nad Sušicí je rozhledna Svatobor. Je to prima, že se dá dojet až k ní nahoru. Výhled je tam opravdu nádherný. Jenže zase zavřená okna, která nejdou otevřít, švárovi se podaří jedno vypáčit klíčem od auta a tak pořídíme aspoň pár fotek bez upatlaného skla. Stejně jako vypáčit to jde zase zamknout, takže nebojte, žádnou škodu jsme nezpůsobili.
Ještě musíme na náměstí do Sušice pro placku Sušice. V infocentru by se líbilo Danče, měli totiž asi 8 razítek! Jenže já musím spěchat, blbě parkujeme a řidič už je nevrlý.

Jedeme zpět do Hojsovky, ségra se natáhne při kojení a usne, švára taky spí a tak jdu kuchat ryby. Jíra to nadšeně sleduje a zajímá ho, co mají v útrobách. Tatínek zatím rozdělá oheň, zabalíme siveny do alobalu a grilujeme. Ohniště je výkonnější než trouba, takže brambůrky, které mezitím peču v troubě, pojídáme nedopečené. Během grilování ještě stihnu vytáhnout kytaru a zapějeme si – tak jsem multifunkční :o)

ČTVRTEK
Má být zase lepší počasí, takže je na řadě druhý cyklovýlet. Jedeme na Modravu, sice je to tam dálka – skoro 70 km – ale když je tam tak krásně. Tatínek ráno nakládá kola, chce je připumpovat a u jeho mu prdne duše u ventilku. Naštěstí švára je šikovný, tak mu to pomůže opravit (no opravit, už se mu to jednou stalo a náhradní duše koupil rovnou dvě). Stejně zpoždění skoro hodina. Dorážíme do Modravy, sundáme kola, v infocentru mají zase hned tři placky. Chceme jet na Jezerní slať a odtud na Antýgl. Cesta je krásná, podle Roklanského potoka, který modře září, prostě NÁDHERA. Jede se po rovince až na Rybárnu. Tam je kopec jak blázen, předem jsem varovala, je skoro kolmý, ale naštěstí ne dlouhý. Tatínek bere i moje kolo a já táhnu obě dětská. Funím jak mašina, ale i tak jsem rychlejší než děti, jdoucí nalehko. Nahoře jsme ale hned a nasedáme a dojíždíme na slať.
Jezerní slať je krásná. Poválkový chodníček, kleč, břízy, brusinky, a nádherná jezírka. Nikdo tam není, takže pak sedíme na chodníčku ve chvilkovém souladu a studujeme masožravou rosnatku a vyprávíme si o rašelině.

Přehodnocuji cestu, protože se bojím kopce z Antýglu zpět na Modravu, vede totiž do kopce a po silnici. Ráno jsme tam jeli autem. To fakt ne. Místo doprava se tedy dáme doleva, na Javoří pilu je to mírně z kopečka. A pak už se připojíme k Roklanskému potoku a nádhernou krajinou mírně z kopečka dofrčíme zpátky do Modravy. Bylo to cca 11 km, ale to vůbec není znát.

Naložíme kola na auto a chceme zajet na Filipovu Huť. Kdysi jsem tam jezdila (no asi 2×) na jednu chalupu a rostly tam úžasné borůvky. Jen škoda, že na Filipce není hospoda. Přijedeme, zastavíme, a bingo, hospoda tam je !!! Hned na kraji obce, mají pivo, nanuky a skvělou dršťkovou polívku. No paráda. Tatínek je rád, že si může dát pivo, řídit totiž bude až asi za dvě hodiny. V autě máme košík na houby a sklenici na borůvky, nazujeme lesní boty a jdeme. Děti nejdřív pomáhají s borůvkama, ale pak jsou už namlsaní a jdou si stavět domečky pro skřítky. Tatínek se vydá s košíkem dál hledat houby. A já si tam sbírám borůvky a relaxuji a je mi krásně. Pak se svalím na kmen, děti jsou výjimečně hodné, no prostě každý si užil svého a všichni jsou spokojení.

Pokračujeme autem na Antýgl. Chtěli jsme ještě na kolo kolem Vchynicko-tetovského plavebního kanálu. Jíra si vzpomíná, že když jsme byli na vodě, v Horažďovicích ve mlýně potomek Rosenauerů vzpomínal, jak jeho prapraděd tento kanál projektoval. Pro mě je to technický div. Vedle cesty teče, nebo spíš tak líně polehává, potok. Nepoznáte, jestli jdete z kopce nebo do kopce. Vydáme se asi kilometr po proudu, pak se otočíme a jedeme proti proudu podívat se, kde vytéká z Vydry. Kanál široký asi dva metry máme po pravé ruce těsně vedle cesty. Vydra teče hluboko v kaňonu dole po levé ruce. Přesto se asi po čtyřech kilometrech setkají, kanál totiž z Vydry vytejká. Dřív se tudy plavilo dřevo, proto kanál postavili, aby mohli doplavit dřevo z Modravy dolů do Otavy, když Vydra je nesplavná. Jdeme k Vydře si sáhnout na vodu, Hanička má nehodu, protože hopká po kamenech a šlápne do vody a jak se hrabe ven, tak tam šlápne ještě druhou nohou. Šílený pokořující řev. Nechce jet dál, vzteká se, musíme ji přesvědčit, že to tetě a strejdovi neřekneme – jako by s jí snad smáli nebo co.

Cestou zpět se ještě stavíme na Čeňkově Pile, kde vzniká Otava soutokem Vydry a Křemelné. Letos jsme Otavu nastudovali opravdu důkladně. Úsek zpod Sušice skoro do Písku jsme jeli po řece, soutok s Vltavou jsme viděli na Zvíkově, úsek nad Sušicí jsme projeli po břehu a vznik řeky na Čeňkárně jsme viděli z mostu.

Takže ráno 11 km, teď zhruba taky tak. Ale vůbec to není znát! Nakládáme kola na auto s tím, že je necháme na střeše, když zítra jdeme na kolo zase. To ještě netušíme, že příště je budeme sundavat až v sobotu doma před garáží.

PÁTEK
Ráno prší. Předpověď vůbec není optimistická. Chtěli jsme jet na Kvildu, na kole na pramen Vltavy, a pak na dvě slatě. Manžel mě přesvědčuje, že na kole to nepůjde. Já se nedám, snad přestane. Bereme je a uvidíme.
Na Horskou Kvildu je přes hodinu cesty. Příště, až na Šumavu pojedeme – a to se shodujeme, že určitě nejpozději příští rok – musíme si najít ubytování v této části Šumavy. Však jsem i letos chtěla, ale prostě to takhle vyšlo. Kupuju placky a dojedeme na Jezerní slať. Prší. No tak bundy, pláštěnky, je tam rozhledna (no rozhlednička), cesta po chodníčku jen kousek, jezero sice zarostlé, ale tušíme ho tam. Déšť nepřestává.
Jedeme do Borových Lad, tam je ještě Chalupská slať. Pro mě nejhezčí. Projdeme si ji, vyfotíme, i když prší pořád. Dorazíme na Kvildu, dojdeme se podívat aspoň k Vltavě. Škoda, že ten pramen asi nedáme. Cestou je prodejna dřevěných hraček, tak koupíme dnes půlročnímu miminu krásné chrastítko – maličkou rumbakouli s kresbou berušky.

Našli jsme bezva infocentrum, kde byl dětský koutek udělaný jako nora. Děti se zanoří a hodinu je nemůžeme dostat ven. Prý byl v noře jezevec. A pořád prší a pořád prší. Ségra s rodinou dorazila do místní vyhlášené pekárny na oběd. Jdeme tam teda taky. Pak ještě společně do místního muzea na výstavu o Šumavě, vyzkoušeli jsme si tam pravé dřevěné dřeváky, nakoupila jsem potají nějaké drobnosti pro Šumavouse. Pak už v tom dešti fakt nebylo co, tak jsme jeli do chaloupky.

V Hojsovce kupodivu pršet přestalo. Pořád jsme řešili ten Templák. Ráno jsem byla přesvědčena, že ne, teď zase že jo. Tatínek jde rozdělat oheň, máme ještě buřtíky, tak poslední grilovačka. Nakonec se roztáhlo a bylo i modré nebe. Děti vědí, že bude bojovka, ale ještě nevědí jak. No to my taky ne. Vymyslela jsem, že se půjde jen kousek po zahradě, jenže mi Šumavous sfoukává svíčky, nehoří ani ve skleničkách. Jak to udělat? Nakonec vymyslíme, že nějak rozmyslíme baterky. Máme dvě maličké dětské, jednu normální a čelovku. Připravíme do košíčků „poklady“. Jíra ještě dostal od tety předčasný dárek k narozeninám – vysněný krasohled. Je z něj nadšený, nadšeně huláká, raduje se. Buřtíky jsme snědli a zase se zatáhlo a začalo krápat. Tak se schováme a počkáme, až to přejde. Jenomže to nepřejde, naopak déšť sílí, bouřka. Jíra se ptá, kdo toho Šumavouse tak naštval, že se tak zlobí. Setmělo se a je čas něco udělat. No tak bude bojovka v dešti. Vybíhám s dvěma deštníkama, malé baterky jsem zavřela do skleniček (nakonec to byly super lampičky), baterku pod deštník a pod druhým čeká tatínek s košíčkama. Jdu pro Haničku, pláštěnku a jde. Sejde k ohništi, v tom šíleně zabouří, zableskne a ona se rozeřve, že neví kam jít. Naštěstí hned světýlko uvidí, a už je u tatínka a nadšeně šupe s košíčkem do chaloupky. A teď Jíra. Jé, to bylo krátký, ale nadšený je taky. Tatínek nadšený není. Deštník obětoval baterce, druhý košíkům a má bundu durch mokrou (proč si nevzal nepromokavou to ponechám stranou – já si ji vzala). A pak už naposledy vykoupat, sníst nějaké dobroty od Šumavouse, dočíst knížku a spát.

SOBOTA
Ráno smutné balení. Pořád prší, ale balím s tím, že jedeme na Templák. Jsem přesvědčena, že budu přehlasována a že to nějak dopadne. Jenže semínko pochybností přiživí tatínek, který se bojí, že se akorát pohádáme, protože budu naštvaná. Nikdo to nechce rozhodnout. Ségra se loučí, oni nejedou domů, ale ještě na další dva týdny do Francie, k moři, Provence, teplíčko. V devět se rozloučíme a odjedou. Tatínek se jde podívat, jak vyjeli ten kopec. Já zatím dobaluju a říkám si, že dlouho nejde. Po půl desáté se vrací švára, že mě budou potřebovat. Uvízl v kopci (byl tam celkem prudký kopec, jelo se jen po trávě). Tatínek ho vytlačil, ale jak to rozblátili, naším autem to už nevyjel. Donesli nějaké dlaždice, že podloží kola. Auto se točilo v blátě, postříkané po střechu, táta poslední suché boty po kotníky od bláta, švára chudák celou nohu, protože do toho upadl. A chčije a chčije. Naštěstí zrovna náhodou jede kolem traktor a ségra ho uprosí, aby nás vytáhl. To bláto a ten déšť mě zlomilo. Já chci domů, ne dalších 300 km a riskovat další bláto. To už prostě nedám. Jenže jak mu to říct, že to rozhodnu. V tu chvíli volá kamarád muzikant, že by Petra dnes potřeboval na záskok. Lákavá nabídka a tak je i on zlomen a jedeme domů. Jíra se dovršením všeho cestou poblil, zase hleny, smrká, chrčí a vidím, že to bylo správný rozhodnutí. Už toho prostě bylo dost. Hanička celou cestu řeší, že už se těší do školy. Doma má ve schránce pohled od paní učitelky, jak už se na ni těší. Ano, teď už je načase těšit se, poslední tři dny a jde. Bude 1.B, Jíra byl „áčko“.

No a tak jsme doma, děti si hrajou, já peru, ale to už jsem psala. Aspoň jsem zavolala pána, že nás zítra přijde ostříhat. Už to s Haničkou obě potřebujeme.

A tak myslím na Danču, že je určitě nakonec hezky, zpívá se, ve vzduchu už dýchá podzim a my jsme měly být spolu a nejsme. Ten podzim mě děsí, dnes bylo jak v říjnu.
Je to všechno k vzteku.
Taky myslím na ségru, jak to s miminem sami dva týdny zvládnou. No zvládnou. Ale asi jim ty naše ruce budou chybět.

Nechci končit melancholicky, bylo to krásný, plno zážitků, fotek … doufám, že jsem nabita energií aspoň do Vánoc. Hahaha. Za čtyři měsíce už bude po nich.

Jiřina

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 29.08.10 21:47

Ahoj Jiřinko,
deníček je fakt krásný. Těší mě, že na mě tak často vzpomínáš!!!Spoustu těch míst o kterých píšeš jsme prošli. Poprvé jsme na Šumavě bydleli kousek od té Chalupské slati, taky v chalupě na inzerát, myslím vesnice Vysočany nebo tak něco. Podruhé jsme byli v hotelu na Špičáku. Bohužel já mám dost špatnou pamět, takže si nedovedu přesně představit ty jezera o kterých píšeš, ale hodně jsme tam toho prošli. Budu si muset vytáhnout staré fotky a nostalgicky zavzpomínat. Poprvé jsem tam byla těhotná s Matýskem a podruhé bylo Matějovi rok a půl. To bylo dost náročné. Nebyl hodné miminko :-(

S tím krasohledem!!! Ježíšek na Templáku ho Jírovy taky přinesl!!! Říkali jsme si, že Vám ho dáme až se uvidíme za 14 dní :-( no tak nic.

Ty razítka. No to musíme na Šumavu zase jet!!! To bych si teda zarazítkovala, že!

Jak popisuješ ten závěr, to jsou takové chvilky beznaděje. Kdyby člověk věděl jak bude, ale to je vždycky taková sázka do loterie.

Jiři, kočička už má tedy koťátka? Kolik jich má? Teď šli kluci spát a na schodech nám seděla nějaká úplně cizí kočička, dost velká tak asi kocourek. Nevím čí je. Číčali jsme na něj a nic. Trošku poodběhl, ale neutekl.

Jo musím se pochlubit. Na Templáku, při chystání aparatury jsem si zazpívala na mikrofon. No asi to byla hrůza, ozývalo se to ze všech stran. Nikdo nic neříkal, ani po mně nic neházel, tak to asi ani nikdo nezaregistroval, což je samozřejmě lepší, protože to asi nebyla taková tragédie.

Zítra jdu do práce. Už je v podstatě po všem. Tomovi vyperu batoh do školy a začne to.

S tím počasím máš pravdu. Nefalšovaný podzim. Snad se to příští týden zlepší. Má.

tak jdu do hajan.
papapa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 30.08.10 09:02

Ahoj Danuš,

teda teď se stydím, protože mě ten templácký Ježíšek vůbec nenapadl. A vy jste na nás mysleli s dárečky … A ač jsem ten krasohled nijak nezdůrazňovala, ty sis to zapamatovala. Ty jsi prostě úžasná. Jestli to nevadí, tak ho může dostat Hanička, protože ona ho bráchovi děsně závidí :lol: :lol:
Tak mi prosím napiš nějaké tipy na dárečky pro kluky, protože ten příští týden MUSÍME něco dovézt. Vy jste tak hodní. A co jste vlastně dostali? Myslím, že jsi to nezmiňovala.

O koťátkách jsem asi nepsala, čekaly na nás po návratu z Chrástova (ty předchozí se narodily na Jíry svátek a tyto dva dny před Hániným svátkem, tak se to dobře pamatuje). Jsou to dva černí kocourci. Nebudete jednoho chtít?

Gratuluju ke zpívání na mikrofon !!! Mně se to poštěstilo jednou a po pár tónech mě vypli :mrgreen: Vynahradíme si to příští víkend. Doufám, že bude hezky !

Ano, je po všem. Ale taky není, čeká nás víkend u vás a pak v říjnu u nás. Nějak tu zimu musíme přežít.
Můžeme začít plánovat. Příští pátek dojedeme k vám někdy odpoledne, dovezeme maso na grilování, v sobotu ta Lešná, v neděli pak u Mado zámek a zahrada? Mado jak to s tebou vypadá?

A kdepak máme Lucku a Hanku? Anjelica je v Řecku, to vím.

Danuš vyprat Jírovi batoh mě vůbec nenapadlo, ale asi to není tak nutný. Poslední dva dny prázdnin. Přitom mi to přijde jako pět let, kdy jel Jíra na tábor a my přežívali ty vedra. A ono to nejsou ani dva měsíce.

V práci mě nic nečekalo, týden jsem naprosto nikomu nechyběla. Ovšem teď to zase začne. Měla jsem tu jen 17 mailů, s tím že v pěti se řešily nějaké chybějící faktury, které už jsou vyřešené, dalších 6 oznámení od kolegů, že mají dovolenou, a zbytek jen informační nepodstatné. To se mi líbí.

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 30.08.10 12:16

Ahojda kde jste kdo?

Teď jsem vyrazila ven jen v krátkém rukávu a nic moc teda. Potřebovala jsem do Hervisu, před dovolenou jsem tam zkusmo koupila dva držáky na kolo na láhev a dobrý, tak jsem musela pro třetí. To jsem vlastně v deníčku zapomněla napsat, že jsme na upršené Kvildě navštívili cyklopotřeby a koupila jsem si Danuš brašnu na řidítka, podobnou jako máš ty, ještě navíc má navrchu průhledné pouzdro na mapy atd. Tak už nebudu jezdit s naditejma kapsama a batohem :lol: Byla za 350, to mi přišla skvělá cena. Jo a pro mě cyklorukavice za 140. Akorát jsem si netroufla na ty kalhoty s vycpávkou, ty mi přijdou divný - myslíš že bych si u vás mohla vyzkoušet ty tvoje? Pak se rozhodnu, jestli to potřebuju nebo ne. No já jezdím na kole v leginových kraťasech, takže cokoliv bude lepší než tohle. Ještě si do budoucna chci koupit helmu, ale to musím postupně, to je šíleně peněz všechno najednou.

V Tescu jsem čekala davy lidí nakupující potřeby do školy, ale nikdo tam nebyl. To asi ještě přijde. My jsme předem dostali seznam jen pro Haničku, pro Jíru to asi dostaneme až během září. Prý škola dostala nějakou dotaci, tak toho třeba nebude moc. Knihy bych nejraději obalila do potravinové fólie, protože každá učebnice má jiný rozměr a ty obaly na to nepasují a tohle bude zaručeně držet. To všechno uvidíme, učebnice ještě nemáme a Háně jsem nějakou základní sadu asi dvaceti obalů koupila zalevno s batohem.

Taky se chystám na ty podprsenky, ale musím tam cestovat tramvají, nemám to hned u nosu (někdy přes poledne to snad zvládnu). Teď nás čekají zase vydání - P. bude potřebovat na auto celou sadu letních pneumatik a dvě zimní, taky ho čeká technická, což bude znamenat opravit vše co by mohlo být rizikové, ani si netroufám odhadnout, kolik to bude stát. Pak chystáme ještě nějaké dodělávky na domě, venkovní palubky pod terasou, dozdění parapetů atd. tak to jen posviští. Ještě že už je po dovolených, ty nám taky provětraly účet.

Jo ještě, ptám se jak pitomec. Netuší někdo, co znamená na silonkách parametr 15 den nebo 20 den? Kupovala jsem si podkolenky a když si to nemůžu osahat, vůbec jsem nevěděla, jaké si mám koupit. Nakonec jsem vzala 20 den, byla to stejná cena, ale docela by mě zajímalo, co to znamená.

Jiřina

Příspěvek upraven 30.08.10 v 12:25

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 30.08.10 12:50

Holky teď jsem si vzpomněla, co jsem vám ještě chtěla napsat. Jak jsem psala, že jsme letos důkladně nastudovali Otavu a jak v Horažďovicích pan mlynář vyprávěl, že jeho prapraprapředek Rosenauer vystavěl ten plavební kanál.

Včera byla v Toulavé kameře reportáž o plavbě po Otavě. Úsek ze Sušice do Horažďovic. Na závěr mluvil právě ten mlynář a tam záběr do mlýna a tam my !!! Tatínek byl vidět naprosto zřetelně, ze mně a Jíry jen ruka, Hanička akorát udělá krok a zmizí. My totiž když byli na tý prohlídce, pán se akorát loučil s nějakými filmaři, oni že si ještě udělají pár záběrů zevnitř. Teda byly to asi tři vteřiny, ale jak to potěšilo !!! Neviděla jste to některá? Večer to na ČT24 opakovali, tak to máme nahrané.

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 30.08.10 13:54

Jdu sem s nějakýma fotkama.ˇ
Tohle je chaloupka, kde jsme bydleli.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 30.08.10 13:55

Čertovo jezero

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 30.08.10 13:56

Výhledy z lanovky na Pancíř

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 30.08.10 13:58

Na Pancíři

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 30.08.10 13:59

Černé jezero

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 30.08.10 14:00

Vodopád Bílá strž - jediný na Šumavě.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 30.08.10 14:01

cesta na Prášilské jezero - ty muchomůrky byly nádherný. Manžel ale loví pravého hřiba.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 30.08.10 14:02

Prášilské jezero

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 30.08.10 14:03

Pstruhárna v Anníně - skákajícího Jíru se mi nepodařilo zachytit, protože se to odehrálo děsně rychle. Tak jen skákající siveni.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 30.08.10 14:03

Víc zatím nemám zpracované, doufám, že během dneška či zítřka to dorazím.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 30.08.10 21:55

Teda zase nikde nikdo!!!
Jiři kalhoty na kolo si samozřejmě můžeš vyzkoušet, to je bez problémů. Já jsem se tomu taky dlouho bránila, připadlo mně, že to mezi těma nohama je prostě šílený a musí to být hrozně vidět. Ale pak jsem zjistila, že to fakt má většina - ne-li všichni kolaři a že to je skutečně na tom kole poznat. Jako že máš otlačenou pipku. Tak si to u nás vyzkoušíš. Tu taštičku s folií nahoře máme taky. Ale teď ji nevozíme. Stejnak musíš vždycky zastavit a „studovat“, ale je fakt, že nemusíš mapu lovit nikde z tašky.

Rukavky může děckám přivézt Ježíšek ne? Hned jsou dárečky.

Já jsem přijela z práce a hned jsme jeli na poštu a do Jysku. Koupili jsme jednu dutovláknovou peřinu. Jiři tak až přijedete tak si prosím vemte jednu peřinu nebo spacák. Nebo jestli se Petr obětuje a bude spát pod péřovou - stejné váhové kategorie jak jste měli v Chrástově :mrgreen: jinak máme tři přikrývky nealergické. Tak je to v pohodě.

Domů jsme přijeli o 3/4 na 7 s nákupem z obchodu a z té pošty a Jysku a začala jsem dělat buchtu na zítra a francouzské brambory. Klukům zítra k obědu. Teď jsem skončila a jsem docela KO :nevim: Kluci tady koukají na Marečku, podejte mi pero, ale za deset minut je zaženu do hajan. To jsem teda zvědavá, jak ten nástup do školy zvládneme.

Jiři, kdo půjde s Haničkou do školy první den. Petr?

Jinak ten údaj na silonkách značí „kvalitu“ vlákna. Čím větší DEN, tím tenčí a pevnější. 20 je tedy to lepší. Ale já to teda vůbec nezpoznám. Nejsem odborník přes silonky. To kolegyně z práce jsou v silonkách úplné odbornice. Já přijdu a koupím ty nejlevnější, protože se mně to hned po druhém nošení roztrhá a letí do koše.

Jiři, kolik jsi ochotná vrazit do těch podprsenek? To jsem moc zvědavá, co budeš říkat.

Holky, kde jste všechny???

tak zatím papapa :mavam: D.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 31.08.10 08:08

Ahojky,

teda Danuš to je otázek :lol:
Pro mě ta mapa ve fólii je spása, protože do ní čumím furt, nejdřív jsem ji vozila v batohu, ale to se nedalo pořád sundavat, pak v kapse, ale tam se sotva vejde a překáží. Jasně že musím zastavit, ale nebude mi překážet po kapsách! Rukavice dětem si netroufnu bez vyzkoušení, ale asi je necháme až na jaro. Vůbec nevím, kde je u nás v okolí prodávají. Jet s nima do města je horor, to se člověk musí vrátit domů a pak zase autem do města v odpoledním provozu, takže s nima nakupujeme opravdu minimálně.

S těma dekama - chápu to správně, že máte navíc 3 deky + 1 peřinu? Jestli je to tak tak ji nechám jednomu dítěti. Ják se u vás vlastně rozložíme, nemám si vzít nafukovací karimatku?

Na Marečka jsme koukali taky, ale bez dětí. P. mi nevěřil, že Hujera hraje stejný herec jako v Dařbujánovi smrťáka (V.Lohniský) tak jsem ještě startovala počítač a hledala důkaz. Vyhrála jsem :lol: Jo udělali jsme si nahoře druhý obývák. Jak je v chodbě koutek po babičce s gaučem a stolkem, tak jsme tam z Lukášova pokoje přestěhovali televizi. Tam se na ní z postele blbě koukalo. Tak se děti kouknou na Večerníček, pak nahoře na Animáčka a já zatím dole v klidu na zprávy, hned v 8 jim přečtu a spát. Vstávání bude horor. Já viděla Marečka asi do půlky, než jsem u toho vytuhla.

S dětma půjde první den tatínek. On to zvládne stejně jako maminka. Já jsem byla poslední den s vysvědčením. Čekám, že hned příští týden budou třídní schůzky, tak se docela těším, co se dozvím. V obou třídách.

Aha tak DEN je pevnější vlákno, hm. Oni totiž den 15 a den 20 měly stejnou cenu. Tak se v tom vyznejte. Já vůbec nenosím silonkový punčocháče, ale teď jak už je zima po ránu nosím podkolenky. Tyhle co jsem včera koupila jsou takový hladký, snad mi ty dvoje chvilku budou stačit. Pak nosím ještě chvíli silonkový ponožky ke kalhotům, než začne být úplně zima a přejdu na ty svoje černý ponožky z Tesca a ty pak nosím až do pozdního jara.

Ty podprdy … uvidím. Vytipovala jsem si jich tam asi pět, jsou cenově od 1500 do 2200. Kdyby se zadařilo a dvě vešly do 3500, vezmu dvě, jinak jednu. Těch 3500 je horní hranice. Včera jsme se dohodli, že P. koupí ty pneumatiky zatím jen zimní a nové letní necháme na jaro. Tak hned 6 tisíc ušetřeno :-D

Jinak Danuš rozhodli jsme se na příští rok zarezervovat ten Chrástov. Tentokrát na poslední týden v srpnu, aby to pak bylo blízko na Templák. Tak snad vám to vyjde tam pobýt aspoň pár dní s náma. Hned Jitce napíšu, jestli to má ještě volný. Vychází to 20-27.8.2011. Na Šumavu pojedeme v tom opačném termínu, čili 2.týden v srpnu. Vy už nějaký konkrétní plán máte?

Papa Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 31.08.10 09:28

Dorazila jsem fotky, tak ještě pár:
Okolí Modravy, tam to mám na Šumavě nejraději.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 31.08.10 09:30

Tříjezerní slať

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 31.08.10 09:31

Ještě jednou Roklanský potok

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 31.08.10 09:32

A CHalupská slať.
A už dám pokoj, dokud nenapíše někdo další.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 31.08.10 21:54

Ahojky při večeru,
teda holky, kde jste kdo!!!
Abych nezapomněla, zítřejším prvňáčkům přeju šťastné vykročení na tu dlouhou cestu za vzděláním!!!

Tak a teď holky přeskočte, protože budu psát Jiřince organizační záležitosti, tak aby Vás to nenudilo.
Jiři, ano chápeš správně. Máme tři „deky“ a jednu peřinu, ale fakt těžkou, jak na tom Chrástově. Spaní není problém, žádnou karimatku si nevozte. Varianty takové: 1. u Matěje v pokojíčku, jedna postel, jedna plnohodnotná madračka - na zemi a nafukovací dvoupostel. Takže tam můžete spát všichni nebo 2. Ty na posteli u Matěje v pokojíčku, děti s tebou na nafukovací dvouposteli a Petr v obýváku na rozložené sedačce.

Ten Chrástov příští rok by šel, zase takový prodloužený víkend jako letos. V sobotu nástup s váma, třeba do středy. Ale to je ještě rok čas.

Jinak od zítra jsem v práci týden sama, kolegyně letí na Krétu, tak snad to bude v pohodě a nebudou žádné nerváky.

Ráno jsem byla u doktorky na těch odběrech krve. Zítra budo výsledky, tak se tam ve čtvrtek stavím a zeptám se. Odběr krve nemám ráda, ale nehroutím se z toho. Nemám ráda takové to vybírání „ze které žíly to poteče“, to na mě jdou mdloby a pak se ani nenaděju a čtyři ampule jsou pryč. Ještě jsem si vzala ten test na to okultní krvácení.

Ráno kluky vzbudím, nachystám jim oblečo a Matějovi jen batůžek - teď večer už jsem to nezvládla, to je hrozný, dva měsíce volna a já to nestihnu, a do školy půjdou kluci spolu. Tom si tam pak Matěje vyzvedne a půjdou domů. Už mají na zítra oběd. Sice jen nudle s mákem, načež Mates prohlásil, tak to mně s sebou nabal záchod, protože se pozvracím. Blb. Má smůlu. Asi půjde většina dětí domů, ale myslím, že to zvládne. Na děcka se těší.

Dneska jsem Matějovi koupila u ťamanů podzimní bundu. Takovou tu vevnitř fleec, zvenku šusťák + zateplená kapuce. Je taková šedá. Vypadá moc hezky a stála 290,– což je fajn cena. Mám po Tomovi jen plátěnou a ta je spíš na jaro, na ty plískanice to chce ten šusťák.

Jinak nic nemám.

Jiři, fotky jsou moc hezké. Jsi fakt šikulka.
tak zatím papa.
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 31.08.10 21:56

Jo Jiři, kdybys chtěla, tak se na ty rukavky na kolo pro děcka můžeme stavit u nás na ulici v tom cyklo obchůdku. Možná bude mít i ty kukly na zimu pod lyžařské helmy.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 01.09.10 07:13

Ahojky po ránu,

včera jsem nějak měla blbou náladu. Obě děti mají nějaký tik. Hanička pochrochtává a pomlaskává. Jen tak, pětkrát za minutu. Jíra zase chrčí. Tak jsem z nich po chvíli na nervy. Uvařila jsem, tatínek mi šel zkontrolovat auto (kontroluje ho pravidelně na konci měsíce), že prý mi tam ubývá voda v chladiči, našel nějakou hadičku, ze které trochu kape. Volal známému autoservisákovi, prý se mám kdykoliv stavit v servisu a na místě mi to opraví. No jo jenže dnes mám dlouhý den a pak už budu honit vyzvedávat děti. Tak jsme se dohodli, že tatínek - až děti vyzvedne ze školy - vezme svoje auto, dojedou ke mně do práce, nechá mi ho tu a s tím mým to vezme přes servis s dětma domů. Snad to klapne. Já dojedu domů jeho autem. Mohla jsem si ho vzít už ráno, ale to popojíždím na křižovatce do kopce a jak nejsem na to jeho zvyklá, tak mi poskakuje, ale domů by to mělo být bez problému. Od zítřka má dva dny práci, v neděli dává on auto do servisu kvůli technický. Ta nám končí příští pátek, takže Danuš v pátek bychom měli přijet už s čerstvou technickou. Je to trable, dvě starý auta, ale ještě to musíme nějakou dobu vydržet, doufám, že obě ještě ty dva roky vydrží (obě auta mají 12 let). Na dvě nový prostě nemám.

Večer jsem dětem připravila oblečení, batohy si berou oba. Tatínek musí všechno zjistit a mně přetlumočit. No oni to zvládnou.

Já mám uzávěrku, tak tu budu celý den.

Danuš ty deky doma prodiskutujeme a kdyžtak vezmeme jeden spacák.
Ty cyklopotřeby jsou dobrý nápad, zajedeme tam i s dětma vyzkoušet a já jim to pak kdyžtak potají hned koupím. Jestli už mají ty kukly pod helmy, tak super. Kdyžtak mi aspoň ukážeš ty vaše a pak bys mi to koupila ty? Posílala jsem ti mail ohledně těch her, ale nevím, jestli došel. Jo a prošla jsem ty Hurvajze a to ti napíšu do práce.

Jinak taky volám ostatní - Hynku, Viléme, Jarmilo - nééé Lucko, Hanko, Mado, kde jste a jak se děti těší do školy? Mado co prvňáček, řeší to vůbec? Všem šťastné vykročení do nového školního roku !!!

U nás je po ránu jasno, snad bude hezky. Já dnes po třech měsících vytáhla dlouhý kalhoty.

Jo Danuš, ten Chrástov mám zarezervovaný, tenhle týden měli jeden ze dvou posledních volných! Během září zaplatím zálohu. Takže si pište od 20.8.2011, my to máme do 27.8. a budu ráda za každý den, který tam s náma budete !!! Jinak čekám, že hned potom bude Templák (jestli je vždy poslední víkend v srpnu tak je to ono) takže se tam za váma v sobotu ráno přesuneme. Natuty. I kdyby trakaře padaly a bylo bahna po kolena.

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 01.09.10 17:12

Holky to je nějaký spiknutí nebo co, že tu nikdo není :wink:

Akce výměna aut proběhla, tatínek přijel s dětma ke mně do práce, největší problém vždycky je, abych si v tom velkém autě přenastavila zrcátka atd., všechno tam má zatuhlý a všechno jde blbě a dělá se to jinak. No snad s tím domů dojedu. Moje auto je doma opravené, nakonec to byla prasklá nějaká krabička, 600 Kč, možná mi dojeli i do myčky.

Byla legrace, jak jsem tady zahrála divadlo místní recepční. Nejdřív jsem šla ven, venku jsem na ně počkala, zajeli jsme do garáže. Děti chtěly čůrat, takže jsme vnitřkem prošli a znovu stejným směrem jsme šli na recepci na WC. Pak jsme zašli zpět, došli jsme vnitřkem do garáže, vyjeli ven a já jsem se zase vrátila z venku. Počtvrtý už na mě koukala docela nechápavě :think:

Ze školy na mě stihli vychrlit jen tolik, že má Hanička třídu v místnosti, kde je družina, ve družině budou spolu s Jírou. Totiž v jejich třídách budou ještě v září měnit okna (dostali pozdě dotaci), takže jsou zatím v provizorním a stěhovat se budou do svých tříd, až bude vše hotové.

Víc nemám, uzávěrka probíhá celkem hladce, tak snad do šesti půjdu domů.

:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 01.09.10 21:32

Ahojky,
teda taky nechápu, co se děje. No tak si budeme psát samy :cry:
U nás dnes nic nového. V práci jsem byla dlouho, přijela jsem domů, udělala moc dobrou vajíčkovou pomazánku a rajčatový salát s mozarelou a bazalkou. Vyprala jsem dvě pračky a teď jsme koukali na Primu na tu šou Čápi s mákem. Iveta Bartošová je mimořádně pitomá ženská. Fakt nechápu.

Těším se, až začnou příští týden další díly Přešlapů a taky to Vyprávěj. To teda přesně netuším kdy, ale na to se těším.

Kluci ve škole byli moc spokojení. Všechno dobře dopadlo. Zítra jde Matěj na dopravní hřiště, tak se těší. Neví, co to je, ale TOm mu to povídal, tak se těší.

Víc nemám. Zítra si jdu k Dr. pro výsledky odběrů, Milan jde večer s kamarádem (Béďou) na koncert. A já budu žehlit.

tak papa
D.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 02.09.10 07:22

Ahojky, já to taky nechápu, proč s náma ostatní nemluví :cry:

Včera odpoledne hrozná cesta domů. To velký auto je hrozně živý, navíc mi popojela sedačka a nedokázala jsem ji narvat víc dopředu, tak jsem pořádně nedosáhla na spojku. Jak na potvoru byla zácpa, tak se popojíždělo po kouskách a já tam visela na spojce. Doma jsem chtěla vyjet svým autem z garáže, abych ho měla na kraji, že ráno pojedu první. Manžel měl celý ruce od trávy, sekal trávu a jak byla přerostlá a mokrá, tak se to lepilo do sekačky a musel to několikrát lovit. Takže vyjet mým autem (do myčky mi nezajeli, to prý bych už chtěla moc), tam mi najednou připadal plyn jak dřevěný - na ten je potřeba pořádně dupat, jinak to nereaguje), mým vyjet, tímhle zajet, mým zajet, manévry k popukání, kdo by mě pozoroval.

Doma se na mě snesla smršť, tatínek byl pořád venku a nadával na sekačku a na přerostlou trávu, děti že mají hlad, ale že nechtějí to co je uvařené, ale chtějí pudink. Oba na mě mávali notýskem a asi pěti papírama, které musím ihned přečíst a vyplnit. No uf. Pudink jsem uvařila, málem mi přeteklo mlíko, protože jsem brnkla do lžíce v soli a rozsypala ji po celé lince, ale pak už jedli a odešli si nahoru pustit pohádky a tak jsem vyplnila 2× přihlášku do družiny, 2× do školní jídelny (nechápu proč znovu přihlašovat ale budiž), každému stránku v notýsku jméno matky, otce, adresy, telefony a tak. No uf. Pak přišel tatínek a nadával na moje auto, tak jsem zase nadávala na to jeho, tak jsme svorně nadávali jak ten druhej má pitomý auto a jak to moje je lepší :-D :-D

Jak jsem čekala, 27.9. mají ředitelské volno, 28.9. je svátek. Současně včera přišel šéf, že regionální šéf svolává na tyto dva dny velkou finanční konferenci do Budapešti a že má z každé země jet finančák (on) a „největší talent z financí“, což si šéf určitě přibarvil, nicméně já. Doma jsme řešili, jestli mám obětovat dva dny prázdnin, ale tatínek říkal ať jedu, zaprvé kdy se někam dostanu, a za druhý je to pro tu moji práci potřeba. Za to si vyberu náhradní volno na podzimní prázdniny, mají je 27.10. a 29.10. No a byl večer a šlo se do pelechu.

Danuš ten pořad o vaření jsem vydržela chvíli. Co je to za celebritu pitomá Bartošová, která před 30 lety chvíli hezky zpívala. To se nedalo. Tak jsme si pustili kus westernu co máme nahraný, už jsem viděla kousek na třikrát a to jsem sotva v půlce. Od devíti byl hezký pořad o Michalu Tučném.

Já jsem odpískala už i Ordinaci, asi po 5 letech kdy jsem poctivě viděla každý díl. Už mi to vadí. Na nic jiného se nekoukám. To Vyprávěj bych se dívala, ale budou to dávat v pátek, což je dost pitomý termín. Aspoň budu mít čas v klidu večer dětem číst.

Jinak ve škole dobrý, H. má hned v úterý třídní schůzky, Jírova uč. zatím nic nepsala - tam čekám informace jak to bude s plaváním atd. Haničce se tam líbí, jsou spolu v družině a třídy mají naproti sobě přes chodbu. V pátek jdou oba do kina na Kuky se vrací, tak už Jíra plánoval, že si sednou vedle sebe a koupí si spolu brambůrky :mrgreen: Myslím, že i Jíra ve škole ožije, když tam bude mít Haničku.

:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 02.09.10 21:50

Teda, to je nějaké spiknutí, pořád jsme tu jen my s Jiřinkou. No nic budu se snažit si to nebrat osobně. Jen doufám, že jste všechny v pořádku a neřádí u Vás nějaké nemoce :srdce: .

Já jsem dnes byl u dr pro výsledky. Hodinu jsem čekala, než se vykecají všichni důchodci. Sestra v ordinaci mi pak říkala, že je to hrozné, že může 100× říkat důchodcům ať si napsat prášky a pro různé výsledky chodí v deset dopoledne, kdy tam nikdo není. Když potřebují pracující čtvrtek odpo ať to odsýpá. Nicméně vše OK. Mám trochu zvýšený cholesterol - se není co divit po obžerství na Templáku a v moči tradičně bílkoviny. Dr. říkala, že uděláme za 14 dní kontrolní moč a když tam bude zase, tak mě pošle na nefrologii. Na ty bílkoviny trpím odmala. Nicméně o kašli nebyla ani zmínka a já už jsem taky nic neříkala. Takže závěr - dobrý :potlesk:

Koukala jsem, že jsem včera měla v plánu na dnes žehlit. To se ale nekonalo :pankac: , konal se odpočinek. Bolela mě hlava, tak jsem si lehla k TV a pochrupávala. Teď večer jsem koukala na to o tom jídle. Ještě se budu dívat zítra, protože to "fakt musím vidět :mrgreen: ". Kluci koukali na Talentmánii.

TeĎ jsme v atlasu motýlů hledali a nenašli obr super motýla/můru, kterou jsme fotili v Chorvatsku při cestě tam. Až najdu, kam Milan uložil fotky, tak Vám ji sem dám, protože to je fakt mazec. Má takových 15 centimetrů a byla jak ze sametu.

Jiři se směju, když si představím, jak si s Petrem nadáváte na ty auta. No jo, každý jste zvyklý na svoje, už víte, jakou kde použít sílu. 12 let už je dost. Už by to pomalu chtělo nové, viď. Aspoň to hlavní rodinné.

Mates už se zítra „učí“. Mají si vzít rozvrh a asi už dostanou nějaké učebnice. Ráno jsem potkala jeho paní učitelku a ta má příští týden dovolenou, tak to nebude takové drama s tím učením.

Na ordinaci se taky nebudu dívat. Člověk u toho sedí a pak nak konci zjistí, že to byl zbytečně vyplýtvaný čas. Máš pravdu. Je doba vhodná k tomu, abychom zase začali číst. Večer už je tma jako v :mrgreen: ach jo.

Koukala jsem na tu ZOO Zlín. Holky, byly jste tam někdy některá. Vypadá to skvěle. Už se těším. Určitě zase bude - placka, turistická vizitka, razítko a možná i mince v ZOO :zed: Hlavně ta skladba těch zvířátek. Snad to všechno vyjde!!!

Zítra mám krátký den, tak se těším brzo domů.
tak papapa
Dobrou :mavam: D

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 02.09.10 21:51

Jiři, Jíra bude mít narozeniny, budete mít oslavu? Jaké dostane dárečky? Ani to nevím :nevim: Jaký budeš dělat dortík!!!

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 03.09.10 07:47

Ahojky,

teda mě už to taky štve, že tu nikdo další není. Holky to nám nemáte co říct? :cry: :cry:

Včera jsem šla poprvé vyzvednout děti. No jako by to bylo postý. Nic novýho. Akorát z družiny přišli oba, oba šli ke svým skřínečkám (mají je ve hned v další řadě od sebe), i Hanička důležitě si nesla svačinu, pití, klíček, všechno sami a hotovo. Nádhera.

Cestou se ptám, jestli mají nějaké nové sešity - oba že nic - a ejhle, Jíra měl písanku, matiku (pokračování velkých pracovních sešitů jako loni), učebnici na češtinu a Angličtinu pro malé školáky. Hned jsme to obalili, včera jsem namátkou koupila nějaké obaly, kupodivu na všechno nějaký pasoval. Jíra má hezký notýsek, přímo Notýsek pro 2.třídu, obrázky Zmatlíkové. Hanička má notýsek ručně vyrobený ze sešitu, jen je tam nalepený obrázek. Musím říct, že ten Jírův je podstatně hezčí. Nevím proč to dělá každá učitelka jinak.

No a pak večeři, zatím se podívali na pohádku, vykoupat, přečíst. Dolů jsem se dostala v půl devátý a zoufale nic v tý televizi nebylo, od Talentmanie jsem utekla asi po třech ukázkách - to je fakt něco strašnýho, že se stydím za ně. To zlatá superstar, tam to bylo aspoň o zpěvu, ale viděla jsem nějakýho hošíka tančit disko, no to bylo fakt strašný. Příště už tam ani nepřepnu.

Dnes jdou oba do kina na Kuky se vrací. Jsem zvědavá, jestli se jim to bude líbit. Jíra dostane k narozkám od babičky knížku Kuky. Teda doufám. Od neděle jsme s nima nemluvili. Je to děsná ignorace, byli jsme týden pryč a ani se nepřijdou zeptat, jak jsme se měli, jen na nás vychrlí, že ty vši nejsou od nich. Ještě je to lež. Ach jo. My se bez nich obejdeme.

Jírovi přijde v sobotu odpoledne na oslavu kamarádka Bára, v neděli bude rodinná. Tedy jestli se někdo další dostaví. Dárečky mám pouze plejáky, ještě nevím, jestli dostane všechno, co tam mám. Dort jsme vybrali z kuchařky sachr, Jíra chtěl nějaký čokoládový a tady je čokoláda přímo v těstu. Navrchu šlehačku. Na oslavičku asi udělám maličký a la zakysánek. Našel si něco takového v Brumíkově kuchařce.

:mavam: Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 03.09.10 18:08

Ahoj holky,

jenom vás jdu pozdravit, jsme zpátky z Rhodu, měli jsme se krásně. Je tady tedy dost zima. Jsme všichni trochu nastydlí, já se vždycky od moře vrátím s chrapotem, mám to z klimatizace. Z letiště jsme přijeli taxíkem, nějak se nám nechtělo harcovat s těmi zavazadly MHD a nikdo pro nás nemohl přijet, protože byli v práci. Máme to přes celé město. Byla to dobrá volba, protože obě děti byly tak vyřízené (ráno jsme vstávali před šestou místního času), že v taxíku usnuly. V metru by bývaly asi pěkně prudily.

Koukala jsem na stránky Ládíkovy školy na rozvrh, mají v pondělí a ve čtvrtek pět hodin, jinak čtyři. A ještě ve středu chodí Ládík na nepovinný zdravotní tělocvik od sedmi ráno, takže to je taky celkem pět hodin. Zítra zajdeme k jeho spolužačce, která bydlí ve stejném domě jako my, zjistit co máme nakoupit a zařídit.

Zatím se mějte, jdu věšet prádlo, chystat večeři, vybalovat kufry…

Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 03.09.10 21:28

Holky dneska jsem už úplně KO. Ozvu se zítra!
Anjelico vítej zpátky z dovoolené. Určitě jste odpočatí, opálení. Těším se na zprávy.
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 04.09.10 13:45

Ahojky,

Anjelico, vítej zpátky! Snad ten návrat do podzimu neodstonáte. Těším se na vyprávění.

Včera jsem si myslela, že půjdeme na bezinky (zrovna jsem si četla loňský deníček a dělala jsem sirup a likér už někdy v srpnu), jenže ještě nejsou úplně černé, napůl zelené. Zkusím to znovu za 14 dní.
S dětma jsme uplácali dortíčky, rozmixovali jsme tvaroh, kysanou smetanu, do toho švestkový kompot a dortové želé. Neztuhlo to tolik jak jsem čekala, nicméně tvar to drží. CHuťově to bylo docela dobrý.

Kuky se vrací se oboum moc líbilo. Včera jsem na dnešek vyndavala rybu z mrazáku, tak jsem si říkala, jestli ke zbytku nemám přibalit cedulku se jménem. Tak jsem si to jen tak pomyslela, kéž se ti naši změní. Navíc to není mořská ryba, ale sladkovodní pangas. Vzápětí volal otec, že chtějí zakopat válečnou sekeru (já říkám vy máte válečnou sekeru? No prý jsme se minule nepohodli) a kdy můžou přijít Jírovi popřát. Tak jsem říkala, že zítra odpoledne bude oslava a že budou vítáni.

Večer jsme si rozložili po dlouhé době gauč v obýváku a dívali se na Zázračnou planetu. Bylo to moc hezký. Pak jsem se dívala na Všechnopárty a pak jsem přepla na Krause, který se přestěhoval na Primu, a tradičně usnula u něj. To je zajímavý, jak mě ten pořad uspává.

Ráno přišel Jíra ve třičtvrtě na sedm :twisted: Opět syndrom sobotního rána. Nechápu to, protože ve všední den v tuto dobu není schopen vylézt, a v sobotu tak vstává dobrovolně. Navíc dělá randál, takže se u toho nedá spát. Vyklidila jsem ještě nějaké věci na vyhození po Lukášovi. Tak máme pokoj skoro prázdný, kromě knih po babičce tam skoro nic není. Ještě prázdná stará skříň, tu tatínek rozebere a vyhodí, protože je hrozná.

Jírovi má přijít za chvíli Bára na oslavu, oba se oblíkli do pirátskýho, mají tu pirátský šátky, šavle a Hanička mě chtěla zboxovat. Doufám, že budou hodný, šla bych ven, ale musím tu být s nima. Přijde mi doma docela zima. Možná se urvu na chvíli svalit na zahradu.
A co vy dnes děláte?

Divím se, kde jsou holky. Mado jsem včera našla na jejím profilu, že je online, ale nenapsala už týden. Stejně tak Zuzka. Hanka byla naposled připojená 30.8., Lucka dokonce 20.8. Lucce jsem poslala sms a vůbec neodpověděla, tak nevím, co se děje !

Anjelico, jak jste opálení? Muselo to být nádherný.

:mavam: Jiřina

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 04.09.10 14:05

AHOJ holky jsem, tu na skok, víc napíšu snad už dnes večer, Jiři, já mám pořád emimino otevřený, tak to vypadá, že jsem tu pořád, stíhám jen přečíst, jak nemám tu funkční klávesnici, tak psát je pro mě problém (druhý PC okupuje většinou manžel - probírá kvanta fotek z prázdnin).
Právě jsem dovařila čaj, dopsala příspěvek do diskuse Zlatí hoši a mířím na zimák (pro změnu), manžel tam vedl Vojtíka před hodinkou a Ondra je tam od rána a bude i zítra. Trenér si je vzal na celý víkend a udělal jim variabilní program, aby se po prázdninách zase dali dohromady.
U nás lije, počasí, jak v listopadu a to má Vojta večer fotbal venku, hraje tu nějaká extraliga, či co a malí kluci s nima budou nastupovat za ruku a budou v našich slávistických dresech a o přestávce mají ti maloši dělat exhibici s míčem (což jsem teda silně zvědavá :lol: ).
Zdravím navrátivší Anjelicu a vyrážím do deště
Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 04.09.10 14:22

Jů Mado to jsem ráda že jsem tě přivolala. Pořád zapomínám na tu tvoji klávesnici. To chápu že je otrava psát, pamatuju jak jsem byla vzteklá, když jsem měla prohozený Z a Y, takže mám pochopení.

Kdyžtak příště aspoň napiš, že tu jseš, když tě vyvoláváme :lol: Ale co je s Luckou a Hankou je mi pořád záhada.

U nás je celkem hezky - modrý nebe a pár mraků, jenže jsem doma, protože tu má Jíra dětskou oslavu. Bára právě dorazila. Je to jeho nejvěrnější kamarádka, v podstatě ve škole žádnou jinou nemá, škoda, že chodí do 2.B a ne do A, jako Jíra. Její mamka se ptala, jak to chodí na skautu, že by tam Báru taky přihlásila, tak to bude fajn, že i tam budou spolu, a pak v létě na táboře. S Bárou není po bezradným autistickým chlapečkovi ani památky.

J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 04.09.10 15:02

Ahojky holky,
tak Jiři aby Ti to oslavování trochu rychleji uteklo, tak tu jsem.

Mado hurá hurá hurá. Až budeš mít chvilku, tak napiš, jaký byl první školní den pro prvňáčka a jak jsi dopadla s těma zkouškama? Už máš určitě po nich, že jo?

Jak psala Mado i u nás je od rána hnusně. Na dnes jsme měli takové plány a všechno bylo a je jinak. Měla jsem v plánu dopo vařit a prát záclony, peřiny (ty větrat na dvorečku) atd… no prostě příští týden přijde návštěva :mrgreen: tak aby bylo naklizeno :mrgreen: jenomže jsem ráno vytáhla peřiny ven, Milan šel rýt kousek, kam jsme se rozhodli zasadit cibulky tulipánů a spustil se déšť jako prase :zed: . Takže jako pejsek a kočička všechno domů. Naši měli jít na chatu a odpo se stavit, že si něco ugrilujeme. Přišli už ráno, z půlky cesty, že na chatu v tom dešti nejdou. Tak zůstali i na oběd a teď před chvílí šli domů. Teď už pršet přestalo :dance: , ale je mokro a stejnak se na zahradě nedá nic dělat. Snad zítra. Tak jsem teď umyla země, WC, kluci si hrají a já se chvilku svalím na gauč s časopisem. Od rána jsem na nohách. Pak bych chtěla chviličku žehlit a večer jdeme na kostky a kytaru k Vlastě a Břeťovi (co našli pejska). Pro Bertíka tu mám obrané kůže z kuřecích křídel z polívky. Polovinu křupek mu snědla mamka, tak to bude mít dnes chudobný, ale aspoň nepřijdeme s prázdnou :lol:

Včera jsme byli v OBI a koupili si ty zmiňované cibulky tulipánů, Milan mně koupil dvoje chryzantémy v květináči. Už musím ze dvora vyházet nějaké letničky. Ráda bych se šla projít ven a nastříhat nějaké jeřabiny, šípky, bezinky a udělat si výzdobu do truhlíků, ale jak nemám Megušku, tak nemám motivaci :cry:

Anjelico, ten návrat z tepla do „listopadu“ musí být pro Vás docela šok. Pamatuju si, že jsem se takhle jednou vracela s malým Tomášem z Kalábrie. Byla půlka června, tam horka šílená, my oba opálení a k autobusu pro nás přijel Milan v bundě. Rýmu jsme tehdy dostali oba.

Zítra snad dopo udělám, co jsem měla dnes v plánu. Odpoledne přijde ta kamarádka, co ji zemřel ten druh. Vidíme se vždycky jen chvilkama, tak se těším, že si popovídáme.

Víc nemám.
S tou Luckou mně to znepokojuje, snad není v nemocnici. Ona se určitě ozve, to jsem si jistá!!!

Mado, musíš napsat Ježíškovi, aby Ti donesl bezdrátovou klávesnici k notebooku. Já bych taky na notebookové klávesnici neuměla moc psát. Určitě je to otázka zvyku, protože Jiřinka tak píše pořád.

Jo Jiři, přišly Ti ty poukázky? Nemusíš si nic kupovat, jen jestli došly.

Včera mně přišel katalog z knižního klubu, tak si koupím fejetony Terezy Boučkové a koukala jsem pro Matěje pohádky K.J. Erbena. Měla jsem je myslím doma, ale netuším, jestli tam ještě jsou :nevim:

tak zatím papa.
D. :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 04.09.10 15:05

Ještě v té zimě Vám dám jednu fotečku Matěje. Takhle vybavený sledoval podmořský svět :huban:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 04.09.10 15:09

Ještě jedna. Taky můra z Chorvatska. Není to ta o které jsem psala, tu má TOm někde na kameře, tak ji musím stáhnout. Teda já, tatínek. Tohle jsem identifikovala jako Lišaj šeříkový, prý hojný po celé Evropě. Možná se mýlím, nevím.

Příspěvek upraven 04.09.10 v 15:14

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 04.09.10 15:15

tak znova :mrgreen: Podotýkám, že má asi 8 - 11 cm!!!

Příspěvek upraven 04.09.10 v 15:29

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 04.09.10 18:23

Ahoj holky,

návrat do listopadu je docela krušný, já jsem tedy pěkně nastydlá, vařím si horké čaje, abych se dala do pondělka do kupy.
My jsme zvyklí jezdit vždycky v tomhle termínu, vracíme se až začátkem září a bývá tady i o 20 stupňů míň než u moře.
Ale letos už jsme takhle jeli naposledy, obě děti už budou chodit do školy, tak to budeme muset přesunout do období prázdnin.

Na Rhodu se nám líbilo, byla jsem docela překvapená tou architekturou, přišlo mi to už hodně takové blízkovýchodní, turecké, nebo muslimské, mešity, minarety, domky nalepené hodně na sebe, žádné zahrádky, takhle si představuji třeba Istanbul. Půjčili jsme si auto, ale bylo to dost únavné, v tom vedru jezdit s dětmi po výletech.
Pláže byly některé nádherné, ale některým jsem říkala druhé Costa Brava, bylo tam moc hotelů, několik řad slunečníků, přelidněno.

Děti byly ze všeho nadšené, Ládík se naučil krásně plavat i šnorchlovat. Magdalenka se většinou houpala ve vlnách s kruhem a rukávky.

Opálená jsem jenom já, manžel je světlý typ, hned se spálí, tak se hodně maže krémy s vysokým ochranným faktorem. A maže pro jistotu i děti, takže ty také nejsou nijak zvlášť hnědé.

Musím končit, děti chtějí večeři.
Ozvu se podle časových možností.

Pa,
Anjelica

Příspěvek upraven 04.09.10 v 18:24

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16430 příspěvků 04.09.10 19:57

ahojik, koukam, ze je po mne shanka :-) tak se aspon v rychlosti hlasim :-) pro vysvetleni- vubec se neodhlasuju, takze jsem furt on-line, jen nestihaaaaam :-) dneska jsme byli v ZOO v Lesne (ale bylo hnusave pocasi), pak honem se psem, do Kaufu pro nakup pro babi (uaaa, no nic, radsi nekomentuju) a ted si jdu dat horkou vanu, jsem nejaka vymrzla…

zatim papa

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 04.09.10 22:00

Zuzi, my se do Lešné chystáme příští týden!!! Máš nějaký tip co určitě nemůžeme minout nebo co si máme vzít atd.. Je to asi hezká ZOO, že?

Anjelico, hezky jsi to popsala. Hezky jste si to užili, to je dobře.

Matěj v pátek dostal nějaké učebnice a říkal, že někdo ze třídy dostal čítanku po Tomášovi :mrgreen: škoda, že ji nedostal Matěj.

Vrátili jsme se z hraní a jdeme do hajan.
papapa
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 05.09.10 09:47

Nikde nikdo, ach jo :zed: :cry:
Jsem vzhůru už od sedmi, venku bylo úplně mrazivo, osm stupňů, teď teda trochu vykukuje sluníčko, tak snad to bude aspoň trochu vypadat. Už mám upečenou bábovku, chlapci jsou (s řevem) vyhnaní uklízet pleják v pokojíčku, tatínek (s řevem) vyhnán od PC k činnosti na zahradě :mrgreen: a já jdu vyndat vypranou pračku, dát tam klučičí povlečení a pak jdu na okna. K obědu nic nevařím, je ze včerejška a odpo, jak přijde kamarádka budeme grilovat, tak je to fajn.

Jo Matýsek taky dostal ten zápisník druháčka. Je to taková jakoby žákovská. Musíme to obalit, posat, nachystat, ale až uklidí pokoj, protože zatím tam nemůžu vůbec nic.

Jiři, Jírovi k narozeninám přejeme všechno nejlepší, zdraví, štěstí, klid ve škole!!! :kytka: :huban:

Taky se musím jít mrknout na sokolovnu, jestli už je tam rozpis cvičení. Doufám, že nám naše rehabilitační nechali na čtvrtek!!!

Zítra půjdeme s Tomem plavat a na příští pondělí jsme s kolegyní z práce objednané na cvičení na trampolínách. No to bude mazec. Těším se na to. Je to v Brně úplně nové. Ona chodí na box a toto se tam objevilo jako nové, tak to vyzkoušíme.

tak jdu do práce :mrgreen:
Opovažte se, jestli se připojím a nebude tu žádný komentář :pocitac:

papapa :mavam: D

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 05.09.10 14:27
:pocitac: :pocitac: :mrgreen: :pocitac: :pocitac: :cert: :mavam:
 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16430 příspěvků 05.09.10 15:21

jsem to nestihlaaaa :-D ale fakt jsem chtela, Dani :-)
k ZOO- je moooc pekna, libi se mi asi stejne jako prazska…vstupne 100/dospely, 80/dite- nemaji treba rodinne- coz je podle me chyba, ale co uz…jinak vybavenost dobra, da se tam slusne najist za slusne penize- my meli vcera v restauraci u Koaly (sekce Australie) veprovou jatru s hranolkama za 90 Kc-a porce takova, ze jsem se najedla ja, lumpove a jeste dojidal tatka :-), WC taky docela casto…infotabule fajn- dobre je koupit si planek (za 10 Kc)- Fildu bavilo nas navigovat…snad budete mit lepsi pocasi nez my…

a ted jak zijeme- skola zahajena v poho, u Fildy je veselo- nejak se tam par deti pres prazdniny slusne rozjelo- v patek to skoniclo rozbitym nosem a pozvanim rodicu do skoly- zvlastni je, ze v tom vetsinou maji prsty holky…
Maty zacal s hasicema- je nadseny, dneska byl i poprve na hokeji (opet je nekde nejmladsi, ale mydlilo mu to pekne :-) ), tak musim v tydnu sehnat brusle, dnes mel pujcene…ovsem brusleni v nedeli v osm rano me asi zabije :D
Filip ma zitra prvni trenink badmintonu, chtel hrat florbal, ovsem treninky maji v naprosto debilni cas (ve 13 hodin, chape to nekdo???), tekze nic, no…pak pokracuje teda v sachach a chtel neco s PC, ale to je v patek v dobe, kdy ma prcek hasice a ja se nerozkrajim, takze musim vymyslet neco jineho…
pes mi tu spi pod nohama, dostala vyprask, tak se lisa :-) je zlata, ale obcas ji hrabne a vyvadi- a uz ted ma 45 cm, takze je jak buldozer :D smala jsem se svagrovce, ze ji jejich stene bigla servalo nehet na ruce (jakoze ne tomu urazu, ale jak se to prihodilo), ovsem jen do doby, nez nase madam bezela proti mne, chtela me privitat a zabrzdila az o moji bradu :D :D

 
DanaCe
Echt Kelišová 8703 příspěvků 05.09.10 19:03

Zuzi :huban: :mavam: :pankac: švagrová má štěně bígla??? Uááááá závidím :cry:
Teď nestíhám, kluci se jdou koupat a já musím obalit žákajdu apod. Ale Ty máš jedničku s * :palec:

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 06.09.10 07:39

Ahojda,

tak se hlásím taky, sorry za včerejší áčko, ale nějak jsem se na PC nedostala. Mám to doma šíleně pomalý a to vždycky rostu - nejde takový to mrknout na chvíli, protože než mrknu, je půlhodina pryč.

Z klávesnice notebookový (doma) na klávesnici klasickou (v práci) přecházím bez problému, akorát mi doma chybí numlock klávesnice, ale o číslech z domu až tak nepíšu, tak je to jedno. Akorát když dělám na pracovním notebooku přímo (např. když ho mám doma) tak si externí klávesnici neberu a pak taky rostu, protože má trošku jinou rozteč a pořád se překlepávám.

Teď jsem si musela otevřít starý seznámek, kolik je vlastně Zuzčiným klukům. Filda druhák, Maty 4 roky, je to tak? To ve čtyřech hraje hokej a chodí na hasiče? Tý jo! Nebo blbě počítám?

Jinak děkuji za gratulace Jírovi, narozeniny si užil hezky. Jako již tradičně ráno dáreček do postele, nejdřív plejákovýho rytíře se svítícím kopím. Nadšení. Pak chtěl další, slíbila jsem po snídani. Hanička mu donesla indiánskou rodinku. Pak jsme šli upéct dort, spíš škodili než pomáhali. Udělala jsem na odpoledne dvě pomazánky. Těsně po obědě, asi v 1, volala ségra (ta co se loni vdávala, učí tu ve škole a bydlí v Praze), že jí ujel vlak a ať pro ni P. dojede do Modřan, tak jel i s dětma a urvala jsem půlhodinku na lenošení. Donesla Jírovi Vrťapku druhý díl (podle mě zbytečně brzo, neudělala ani ten první) a hrála si s ním a četla mu to. Pak už dostal Jíra další od nás - vlčího rytíře. Zjistil, že je tam nějaký dílek, který se musí sestavit s nějakým dílkem z dalších vlčích rytířů, tak si o všechny napíše Ježuchovi - a přitom Ježuch už to má dávno na seznamu :-D Další dostal pirátskou věž, takovou tu podobnou, jak měla H. věž pro jednorožce, a na závěr velikou mušli s duchem piráta. Nadšený byl ze všeho. Naši přišli až po třetí, dostal tu knížku Kuky se vrací a babička donesla dort - střechu. No nic, jako by nevěděla, že bude dort, takže mýho se polovina nesnědla a bůhví, kdo to sní. Já tu střechu moc nemusím, je to takový z bebe sušenek a uvnitř ovoce ve tvarohu a to ovoce je druhý den hnusný. Na tom byly z marcipánové hmoty nadělané osmičky, které Jíra všechny obral a ožral, až jsem říkala, jestli z toho cukru nebude mít glykemický šok. Říkala jsem, že jich snědl tolik, že mu bude osm ještě minimálně rok :-D :-D No on že by se prý chtěl zastavit na sedmi. Pak jsme seděli a povídali, o vších jsme se nebavili, snažila jsem se neřešit nic, co by vyvolalo konflikt, takže to docela šlo. Odešli asi v šest. Pak už umravnit děti, přečíst Kukyho, uložit a spát.

Danuš, poukázka došla, moc díky. Zajdu tam dnes přes poledne - chtěla jsem zajet na ty podprsenky, ale to můžu odložit. Tohle bych jindy nestihla. Hodil by se mi zapínací svetr nebo nějaká lehká podzimní bunda a dětem tepláky, tak to okouknu.

Jaké mají vaši druháky učebnice? Jíra donesl zatím češtinu, taková oranžovo-hnědá kniha podivných rozměrů, nic jiného zatím nepřinesl, kromě klasické písanky a ještě matiky, ale to už jsem psala. Koukala jsem na nějaké fotky z 1.září v novinách a měli tam úplně jiný slabikář, tak jsem zvědavá, jestli H. bude mít ten co Jíra. Moje ségra teď sedí s H. paní učitelkou v kabinetě, provizorně, než prvňákům a druhákům vymění okna v jejich třídách a budou se moct přestěhovat na stálo.

Anjelico, popis dovolené krásný. Fajn, že jste si to užili. Zuzi, do tý ZOO se moc těším. Já jsem slyšela, že je mnohem hezčí než pražská.
Danuš prosímtě okna kvůli nám nemej!

To je snad vše co jsem chtěla.
:mavam: Jiřina

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 06.09.10 09:27

Ahoj holky :mavam:
zdravím opět z listopadu :mavam: :nevim: .
Dančo, Jiři, napište mi, třeba do SZ, kdy přijedete a kolik času na mě budete mít.Lešnou určitě doporučuji, je dost rozlehlá, takže se našlapete, ale je moc hezky rozčleněná. Co máte v plánu dál?? Zámek u nás moc nedoporučuji, u nás nebyl nikdy žádný šlechtický rod, vždy jsme byli město arcibiskupské, takže zámek nemá žádné vycpané medvědy a sbírky zbraní…ale obrazárnu, knihovnu, sbírku mincí…architektura a výzdoba pěkná, ale pokud to někoho z vás konkrétně nezajímá, tak bych to asi vynechala, děti to určitě bavit nebude, navíc jsou ty okruhy hodně dlouhé. Zámecké zahrady máme dvě, jednu v anglickém stylu, druhou ve francouzském, střed města (ale zas Danča už to znají).
Náš prvák byl ze školky suprově připravený na školu i po psychické stránce byl tak akorát nastartovaný, takže prostě do první třídy vplul tak nějak samovolně. Školu zná, byl tam se školkou, na dni otevřených dveří,se mnou na třídních schůzkách Ondry…Mají stejnou učitelku, co měl Ondík a pokud si vzpomínám, tak na učení najížděla hodně pomalu, mám pocit, že půl roku si jen hráli a malovali. Vychovatelka z družiny (stejnou měl Ondra v druhé třídě) říkala, že se jí Vojta zdá klidnější než Ondra, tak jsem jí říkala, že opak je pravdou,ať počká, až se rozkouká :wink: Družinu máme na druhém konci školy (žádné ve třídách), mají tam svůj areál, třídy vybavené jak ve školce a vlastní hřiště na míčové hry a park s průlezkama apd. Program nabytý, jakože třeba v pondělí chodí plavat, v úterý do kina, středa bruslit, čtvrtek knihovna nebo dopravní hřiště, pátek velká tělocvična…a ještě kvanta dalších akcí. Tak už jsem zvědavá, jak to všechno budeme časově stíhat s těma jeho tréninkama. Do družiny chce Vojta chodit tutově, je hodně navnaděn od bráchy.
Víkend jsme trávili s jedním dítkem,Ondrovému trenérovi se konečně vrátili všechny „ovečky“ z prázdnin, tak jim hned vymyslel dvoudenní soustředění, ráno od osmi do šesti večer měli na střídačku tělocvičnu, posilovnu, led…oběd jim domluvil v blízké hospodě a ještě jim v „odpoledním klidu“ pouštěl nějaká videa o hokeji.
Vojtík měl v sobotu jen jednou tělocvičnu, posilovnu a hodinu a půl ledu a večer fotbal, hrála se tady nějaká liga pod umělým osvětlením, naši malí fotbalisti vedli na ruku při nástupu ty velké fotbalisty a pak v přestávce hráli malošci - což bylo pěkný, protože ten kotel diváků fandil těm malým úplně stejně,trumpety, bubny. Ondra tam šel taky, já mít za sebou takový trénink, tak dva dny se léčím, on normálně běhal kolem stadionu, stál kousek od střídačky, tak běhal pro zakopnuté balóny, pořád někde lezl, skákal - měl tam stejně starou slečnu, tak se předváděl. :wink:
V neděli jsem na chvíli zajela na zahradu, v čase, kdy jsem tušila, že tam nebude teta, mrzí mě to, jak daleko to došlo, ale prostě jinak to nejde, nemá to cenu mluvit s někým, kdo tě neslyší a nějak jsem postupem času naznala, že nemám zapotřebí pořád poslouchat, že když nemám blbě okopaný záhonek, tak jsem ta nejhorší, protože nenosím boty s podpatkem nebo nemám na stole v kuchyni ubrus (to jsem dle tety líná, ona sice nemaje děti, má zkreslené názory, ale staré hospodyně dle ní praly, škrobily a mandlovaly ubrusy co dva dny, na mé slova, že byli blbé, jsem se dozvěděla, že já jsem líná a ony to dělaly správně, ach jo :nevim: ).
Ježiš,m to jsem zas vytvořila román, to nikdo nepřečte :-D
Ahoj Mada

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16430 příspěvků 06.09.10 09:29

ahojky,

Jiri, jj, Matesovi budou 4 roky za mesic, jenze on ma tolik energie, ze se s nim neda vydrzet…a ja jsem od prirody shnila, tak maka jinde, no :D :D

co se tyka ucebnic, Filip prinesl cestinu a citanku- od Alteru (asi ta sama , co ma Jira- divna barva a naprosto podivne rozmery :D ), matiku jsem jeste nevidela, ale pry pokracovani z lonska (nedelali prechod pres desitku, tak to maji na ted) a pisanku taky musi jeste jednu dopsat- to je dano tou jejich silenou absenci- v prubehu skoly tam chybelo nejmene osm deti (z 19) po dobu 12 tydnu…coz je mazec…

jdu si uvarit kafe, tady je hrozna zima a mlha, uplny listopad, fuj…

pekny tyden vsem! z.

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 06.09.10 09:53

Ahoj Zuzko, ani nevíš, jak ti rozumím v neutahatelnosti dětí. Jo, hokejová školička začíná už u čtyřletých dětí, u nás letos máme i hodně takhle malých holčiček, vypadá to moc roztomile, když jim vykukují z pod přilby culíčky a když se v šatně vyslečou, tak jsou to malinkatí prckové a vůbec nevypadají unaveně, jak po tréninku, spíš nastartovaně.
Jo a k té zimě, Ondra včera v rámci tréninku hráli venku fotbal oblečení v tričku proti do půl těla vyslečeným, já už doma hledala teplé ponožky a mikinu :nevim:
Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 06.09.10 12:56

Ahojky,

Mado, napiš mi prosím SZ nebo mailem svůj mobil. Můj by měl být v seznámku, i Dančin.

Plán na víkend máme následující. V pátek přijedeme do Brna, v sobotu za úsvitu vyrážíme do Zlína, ať tam stihneme všechno a užijeme si to.

Na neděli byly zatím v plánu vaše zahrady. Díky za vyjádření k zámku, studovala jsem to na internetu a myslela jsem si to podobně, že ta prohlídka je moc dlouhá a vnitřky vidět nemusíme. Já bych to viděla na zahrady a věž. Jenže to má háček, Danča už tam byli, ale nevím, kde všude, tak je otázka, jestli tam pojedou s námi znovu. Jestli nepojedeme někam jinam, kde jsme nikdo nebyl. Blbý je (no blbý, no) že je to stejným směrem jako ten Zlín, ale stihnout v jeden den se to nedá.

Takže bych to viděla takhle. Pokud se rozhodneme, že jo (to dáme vědět co nejdřív), budeme u vás v neděli tak kolem 10-11 hod. Kdyby se ti chtělo ty zahrady projít s náma, případně vymyslet něco dalšího v okolí, co by stálo za to vidět. Času budeme mít neomezeně - spíš kolik budeš mít ty na nás. Pak bychom asi zašli někam na oběd, počítám, že pak už se rozdělíme a my pojedeme rovnou na Prahu (i když až do Brna je cesta společná).

Danuš napsala jsem to správně?

Teď jsem se vrátila z nákupu, v CA jsem ulovila docela pěkný svetr, před slevou od Danči 350, po slevě 280, což mi přijde slušný. Takový široký jen rozhalený, bez zapínání. Takový jsem přesně potřebovala, protože svetr stejně nosím většinou rozepnutý. Barva hnědošedivá. Tak jsem si udělala radost :-D Ještě jsem vzala dětem každému tepláky, i když na Jíru 128 mi přijdou hrozně dlouhý (měří 125), na H. měly největší 116, tak snad jí nebudu krátký, ale dlouhý mi přijdou taky dostatečně. No já a můj odhad. Škoda že v těch velikostech 125-135 tam toho moc nemají, mají tak do těch 120 a pak až od 140. Na Jíru bych vybrala mikinu, ale 125 by mu byla brzy malá a větší neměli.

Mado s tou družinou to máte fajn. U nás je družina ve třídě, za normálních okolností má svoji třídu, teď v provizoriu (do konce října - v budově 1.stupně se mění okna, takže děti jsou jinde) sídlí v družině Haničky třída. Mají tam spoustu her, hraček, stolní fotbal, koberec na hraní … ale pořád je to třída. Akce žádné nemají, o plavání, bruslení, dopravním hřišti, kinu atd. si můžeme nechat zdát, i když u nás je to těžké, protože u nás ve vsi nic není a na cestu kamkoliv se musí objednávat autobus a to stojí peníze. Takže jsou pořád ve třídě. Výjimečně když je super hezky jsou na hřišti, ovšem tam ty děti moc nemají co dělat. Dřív mívali zahradu, kterou už bohužel nemůžou využívat. Ale neustále něco tvořej a Jíru to baví, doufám, že bude i Haničku, takže nemusíme řešit žádnou další výtvarku apod., protože jsou vyvýtvarničený dostatečně.

Hokejistky s culíčkama teda musej být k sežrání !!!

:mavam: J.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »