Maminkou s eMiminem už pár let - narozeninové vzpomínání od

Rodičovství

Dnes jsou to čtyři roky, co jsem přivedla na svět svoji malou Haničku. Ráda bych se s vámi podělila o pár vzpomínek. Nikdy bych nevěřila, že dny narození mých dětí pro mě budou mnohem významnější, než moje vlastní. Na rozdíl od svého narození si ty jejich totiž pamatuju :o) a to velmi detailně. Hanička se narodila 23.listopadu 2003 brzy ráno, proto se musím ve vzpomínkách vrátit ještě o den dříve.

22.11. tehdy byla sobota. Ráno přijel truhlář a pokládal nám na schody do patra dřevěné schodnice. Manžel byl celý den s mojí mamkou a ségrou v sokolovně, kde pořádali firemní turnaj v pingpongu. Jíra si tehdy začal říkat na nočník (aby to pak na dalšího půl roku zapomněl, ale to sem teď nepatří), takže jsem ho ve střídavých intervalech svlíkala, posazovala, oblíkala, pořád jsem byla ohnutá a Hanička se mohla ukopat. A celý den jsem na něj byla sama. Odpoledne mi truhlář předával hotové dílo a mě napadlo, že bych si ty schody sjela po zadku :o)) Ale zůstalo jen u myšlenky, samozřejmě. Hanička měla termín až 12.prosínce, ale po zkušenostech s Jírovým narozením o 5 týdnů dřív jsem tušila, že do prosince nevydržíme. Hanička mě v břiše neuvěřitelně tlačila (fakt, asi proto, že jsem neměla žádný obrpupek, snad proto se tam nemohla vejít) a já už jsem se těšila, kdy půjde ven. Takže mě napadlo, že se říká, že chození po schodech může rozběhnout porod. Opět zůstalo jen u myšlenek.

Jíru jsem vykoupala, uložila a zasedla k televizi. Ještě jsme bydleli jen v obýváku, takže jsem se musela dívat se sluchátkama na uších, abych ho nerušila. Dávali Nothing Hill s Julií Roberts, to si budu pamatovat navždycky :o) Film jsem dokoukala a šla spát. V 11 hodin mě vzbudilo mokro - odtekla plodovka! Na rozdíl od Jírova porodu to byla louže jako hrom, nebylo pochyb. Manžel byl pořád v hospodě, jak se po správném turnaji sluší a patří. Volám mu tedy a moje první slova byla - kolik jsi měl piv? - Asi šest, proč? - Odtekla mi voda, jedeme rodit. Hmmm, s opiveným tatínkem, to teda bude legrace. Přiběhl (respektive byl přivezen) domů asi za 10 minut, spolu s kamarádem, co byl za řidiče a nepil, a taky moji sestru, která zůstala u Jíry. Přesně o půlnoci jsme zvonili na příjmu v Motole. No a dál už to mělo rychlý spád, tatínka sice poslali domů, že se ještě hned tak nic dít nebude, ještě v 5 ráno se „nic" nedělo (teda dle PA, mně se dělo až moc), to už jsem manžela přivolala telefonem. Najednou to šlo ráz na ráz, v rovných 6 hodin Hanička vykoukla na svět a tatínek to nestihl. Přijel až když už ležela v inkubátoru a rvala si ručičkou plínku do pusy. Na to nezapomenu, jak jsme tam pak na ni koukali a říkali si, jestli tu plínku sežere nebo ne :o)

Na této fotce je jí už měsíc, ten obleček dostala k Vánocům :o)

Jíra mi v tu chvíli strašně vyrostl v porovnání s miminkem. Co mě fascinovalo nejvíc, jakou má oproti Háně velkou prdelku :o)vždy a znova při každém přebalování mě to napadalo (tehdy ještě i Jíra byl plně plenkoidní). Kupodivu, vydrželo to dodnes. Ačkoli výškově mají rozdíl snad jen 7 cm, prdelinku má Hanička jak křehulinka a Jíra, ač na to nevypadá, jako statný chlap :O))

Věkový rozdíl mají děti 1 rok, 2 měsíce a 18 dní. Rozdíl se však stále stíral, stíral, až bych řekla, že mezi nimi žádný rozdíl není. Tedy je jich spousta, ale s věkem to nemá moc společného.

Samostatně chodit Hanička začala v den Jírových 2.narozenin, tedy když jí bylo sotva 9 měsíců. Doufám, že následky toho nebude muset jednou řešit ortoped :o)) Ačkoliv nočník ignorovala podstatně déle než Jíra, učení na něj a odstranění plen trvalo pouhý měsíc. Nakonec se zbavila denních i nočních plen zároveň (někdy okolo roku a třičtvrtě, to už si dnes přesně nepamatuju), ačkoliv Jíra ty noční potřeboval ještě dalšího půl roku, kdy už ona byla „bez".

O mluvení ani nemluvím, mluvit začala dříve, nyní jsou tak na stejné úrovni - tedy ještě nedávno, Jíra teď chodí na logopedii a R i Ř už občas zařadí. Zato Hanička začala L používat mnohem poctivěji a teď už ho má téměř stoprocentní, i když Jíra ho ještě dost často zapomíná.

Hanička mnohem líp maluje. Ve vybarvování je prý nejlepší z celé školky :o) Jíra někdy drží tužku jak prase kost, i když i on se dost zlepšil. Ale tak pečlivý jako sestra není. Zato Jíra už ve 2 letech zvládal poznat všechna písmenka (pravda, od té doby moc nepokročil), Hanička se o písmenka dodnes příliš nezajímá, přesto HANA ona napsat umí a Jíra zvládne jen to J (a ještě ho obvykle zatočí na opačnou stranu). Jíra už delší dobu počítá, teď začal i odčítat a násobit, ale Hanička čísla střílí naprosto od boku a nespočítá vůbec nic (na fotce ze dneška ukazuje na prstíčkách, kolik je jí let):

Dnes měla Hanička první velkou oslavu. Pozvala si totiž kamarádky ze školky :o) Nakonec ze 4 pozvaných přišly jen Bára a Kačka (jedna vybraná byla nemocná, takže ani nedostala pozvánku), ale bylo to super. Holčičky byly moc hodné, Jíra byl jak další holčička, prostě si ty dvě hodinky nádherně užili a já docela taky. Kačka si přinesla princeznovské šaty, to Hanička nemohla zůstat pozadu se svými modely ze sekáče :o)) a navíc dostala k narozeninám stejnou korunku, v jaké přišla Kačka - to bylo radosti! Činnosti jsem ani žádné nemusela organizovat (až na chvilku ze začátku, než se holky rozkoukaly) - zvládli skákat na balonech, hrát si s mašinkama a kolejema, jezdit po zadku po schodech, sníst dort, stavět z lega, vytahat, nakrmit, povozit a vyléčit všechny panenky a ještě si každý vybarvil jeden velký obrázek. Co toho snědli, raději ani psát nebudu, doufám, že nikdo nebude v noci blinkat :o)

Ještě jedna zajímavost - Haničky teta, Kačky strejda a Báry tatínek spolu kdysi chodili do stejné třídy zdejší základní školy. A kdyby přišla i ta třetí pozvaná holčička, její tatínek byl též jejich spolužák :o) Musím konstatovat, že si zvolila vhodné kamarádky, z některých dnešních dětí mám fakt děs, ale tohle, to byla RADOST.

Na závěr bych připojila malou dortovou galerii - jak šel čas :o)

Fotku ze 4.narozenin jsem hledala pěkně dlouho, než mi došlo, že ji mám ještě ve foťáku :o)) Kdo by náhodou nepoznal, Hanička je první zprava, vedle ní Jíra a pak dvě kamarádky.

Všechny zdraví

Jiřina, Hanička a Jíra

Hodnotilo 1 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 23.11.07 22:51

Tak jsem si tu počíhala a jsem si první :o))) Lesi, díky moc, slibuju, že teď už hodně dlouho žádný dorty nebudou.  

Mimochodem zítra přijde na oslavu děda s babičkou a tetou, tak bude další dort :o) tak jsem upekla oříškový a nešel moc vyklopit, je to jen hrouda, tak ho musím oblít čokoládou, aby to aspoň nějaký tvar mělo.  

Teď už můžu jít v klidu spát :o))
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 23.11.07 22:59

Ještě musím napsat, že windowcolorový zvoneček se báječně povedl, barvy se z jedovatých změnily na přesně ty, co bych si představovala a sloupnout šel naprosto bez problému. Takže jsem nakonturovala svícínek s myškou a zítra budeme vybarvovat (děti se smějí dívat :o)), obávám se, že ještě přijde na řadu andělíček, stromeček a sněhulák :o)
Pochlubila bych se obrázky, ale věřím, že vy každá zkušená malířka máte ještě hezčí výtvory, tak se jen chlubím sama sebou, že jsem to vůbec zvládla. Skoro se mi zdá, že jsem tomu propadla.  

Tak dobrou noc
Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 24.11.07 14:25

Haničce vše nejlepší k nerozeninám!!! Fakt jsem ji na té poslední fotce málem nepoznala, říkala jsem si, že v červeném bude princ Jíra, ale vždyť Háňa je o rok a něco mladší!? A ta slečinka vedle něj vypadá spíš starší :-) Oslava stála zato což u vás opravdu umíte :-) A jen se pochlub výtvory! Potřebuju trošku nakopnout. Jenže u nás je ten problém, že bych to musela dělat potají, Míša totiž velmi ráda tvoří a pak by mi to nezapoměla, že jsem malovala bez ní. Loni jak jsme byly spolu v nemocnici s tou její kyčlí jsme vypotřebovaly asi 2 :,-(:-)))

Už jsme doma, děda ani neměl teplotu a hlavně děsně chraptil, nemohl mluvit, měl to snad na hlasivkách či co. Tak snad to děti nechytly. A kdyžtak ve školce budou mít stejně šanci.

Veroniko, ať se brzy vyřeší vaše bytová situace!

Jdu se věnovat plnohodnotné rodině :-)
Katka

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 24.11.07 15:17

Ahojky Jiřinko, díky za nový deníček.
Je to hrozný jak ten čas letí. Dodatečně přejeme Haničce všechno nejlepší ať se splní všechno co si přeje,hodně zdraví a spokojenosti.
Klidně sem hoď svoje výtvory, taky v tom ještě nejsem tak zběhlá, můžeš být v klidu. Dělám to teprve druhý rok. Můžeme si tady udělat takovou malou galerii WC obrázků.
Až je budu mít hotové tak je nafotím a hodím do galerky.

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 24.11.07 20:13

Ahoj holčinky,  

tak dnes jsme vytvořili další dva okenní obrázky :o)) Zjistila jsem, že to s dětma docela jde. Tedy já tvořím, oni se dívají. Hrozně to prožívají a radí mi, jakou barvu na co použít a co mám teď vybarvit atd, drží mi víčka k barvičkám, prostě super. Dnes jsme ještě vyrobili svícen s myškou a andělíčka. Sloupávat to budeme až zítra odpoledne a dáme oboje do dětského pokoje. Jsem fakt nadšená, nafotila jsem obrázky a dala do galerky (schválně, jestli se povede odkaz:
 https://www.emimino.cz/…mal_wc_1.jpg

https://www.emimino.cz/…mal_wc_2.jpg  Ty dva dnešní jsou na společné fotce, ten zvonek jsem fotila přímo na okně za tmy, tak proto vypadá tak zvláštně. V pondělí musím v práci vytisknout další šablonky - chtěla bych stromeček a pak možná věneček nebo sněhuláka, námětů mám mraky a velkých oken máme dostatek, takže můžu vesele tvořit.  

Dnes byla druhá část oslavy, dort jsem nakonec zachránila tou čokoládou, ač dlouho vypadalo, že to bude jedna hrouda, nakonec to nějak ztuhlo a dalo se to vylepšit, nakonec byl i docela dobrý a snědli jsme ho celý najednou. Hanička dostala od babičky růžové pyžámko a byla tak nadšená, že chtěla hned jít spinkat, šli se koupat hned po večerníčku a je v něm prostě k sežrání. Mám pro ně k Vánocům ještě další pyžámko (váhala jsem mezi dvěma a nakonec to vyřešila tak, že druhé koupila babička k narozeninám:o)), Pro Haničku růžové s modrýma a bílýma kočičíma ťapičkama, pro Jíru zase modrý s růžovýma a bílýma ťapičkama, tak doufám, že se jim budou líbit.
Hanička ještě dostala geomag, tak je nadšená, že má konečně svůj, Jíra je teď sice smutný, že ona má víc dílků, jenže Hanička zase doposud neměla nic :o)  

Taky jsme byli odpoledne asi hodinu venku (já snad po dvou měsících). Naše babička se nějak rozchodila a rozhodla se chodit na procházky. Během týdne poznala pěkný kus vesnice :o)) Dřív jsme ji nemohli dostat ani obejít náš blok a teď jde ven klidně sama na hodinu a poznává, co máme za humny :o) Při té příležitosti jsem zjistila, že nemá rukavice, půjčila jsem jí nějaké svoje a jupí, mám další tip na dárek pro ni. To zvládnu vybrat bez problému :o)) Já věděla, že to nakonec dám dohromady :o) Byli jsme u místní zahradnice objednat si adventní věnečky, všechny potřebnosti mám od loňska, i ten polystyren zevnitř, takže nám ho jen obalí větvema, na to já jsem levá. Takže v sobotu si ho půjdeme vyzvednout a ještě budeme zdobit :o) Čeká nás teď nafocení PéeFky s vánočním aranžmá, tak to zase bude legrace.  

Mějte se krásně a děkujeme za gratulace.
Jiřina    

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 25.11.07 07:52

Dobré ránko,
tak já nevím, není snad náhodou eskymácká noc. Venku je tma jak v noci.
Jiři, deníček je moc pěkný. Máš pěkné blonďáčky a jsi hodná maminka, že jim umožňuješ ty oslavy. Asi mě to letos taky u Matěje nemine. Každopádně Haničce přejeme všechno dobré, hodně zdravíčka a ať jsou si s bráškou velkou oporou.
Jinak se s Vámi musím podělit o svůj hrůzostrašný zážitek s WC barvičkama. Vytiskla jsem si takovou noční zimní krajinku a byla to opravdu dost velká piplačka. Mimochodem ty barvičky s těma glitrama jsou super. Andělovi na křídla, měsíc, hvězdy apod. Až jsem měla vymaloanýho půl obrázku, tak jsem dělala zelený strom. Protože jsem teď dlouho nemalovala, tak barvičky některé dost ztuhly a zašpuntovaly se a tak jsem mačkala v ruce tu zelenou a prásk, špunt vystřelil a zelená se mi rozlila po celém obrázku. Holky já jsem myslela, že mě raní mrtvice. Tak jsem to umyla pod vodou, utřela a vymalovala znovu. Dopadlo to super, ale spotřeba barvy jako hrom a nervový zážitek taky.
Dnes je v plánu velký úklid a velké vaření. Kluci jdou zítra na rekonvalescenci přes noc k našim, tak jim musím navařit. Aby máti měla co nejmíň práce. Zítra po práci chceme jít s manžlem po nákupech.
Ivi, promiň, že se ptám, jak to letos vypadá u vás s vánocema. Už jste s manželem probírali, kde je strávíte. Vím, že to máš takové komplikované a tak na Tebe už teď myslím.
Všem pěknou neděli.
Dana a spící domácnost  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 25.11.07 07:54

Jiři, WC obrázky jsou krásný, odkud máš ty šablonky z toho netu?
Jinak až nebudou aktuální, tak já to dělám tak, že je sloupnu a nalepím je dovnitř do té košilky, naboku ji rozříznu, mám tak různé obrázky a pak až zase přijde jejich čas, tak je můžeš znovu použít.
 D.

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 25.11.07 09:57

Ahoj holky,
zatím jen tak v rychlosti, taky jsem hodila do galerky 2 WC obrázky. Jsou zatím jenom 2 sice už jich mám víc,ale musím je ještě nafotit.

Jiřinko -tvoje WC obrázky jsou moc pěkné, vidíš jaká jsi šikula

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 25.11.07 15:40

Dančo,
obrázky mám z té adresy, jak jsem psala minula - hossa nebo jak to přesně je (psala jsem v minulém deníčku). Zážitek s rozlitou zelenou tedy musel být nepříjemný. Mně zase trošku blbne kontura, blbě jsem totiž nařízla to víčko a nejde mi zašpuntovat, tak to vždycky po použití obalím leukoplastí, ale stejně mi to trošku zatuhlo. Když dělám tou konturou, tak mě vždycky ukrutně bolí dlaň, to vybarvování už je lepší. Dopoledne jsme ještě namalovali vánoční stromek a sněhuláka (šablonky byly v nových barvách), andělíček se svícínkem už jsou na okně :o)
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 26.11.07 09:13

Ahojky,

Kleo, tvoje obrázky jsou taky moc krásný. Já ještě nemám vychytaný to množství barvy, takže po uschnutí to mám flekatý, ale to snad taky doladím. Včera jsem namalovala stromeček a sněhuláka :o) tak dneska budeme lepit na okno. Akorát při tom konturování trpím, hrozně mě bolí dlaň. Dneska jsem vytiskla další obrázky, tak uvidím, jestli mě děti donutí pokračovat.

Včera odpoledne na mě padl nějaký bacil či co, najednou jsem byla slabá jak moucha a v 9 jsem šla spát. Ráno to bylo trošku lepší, vzala jsem si paralen, jen trošku pochrchlávám. Děti taky smrkají, ale do školky šli. Tento týden budou nacvičovat koledy k nedělnímu slavnostnímu rozsvěcení obecního stromečku. Náš tatínek je bude ve školce doprovázet na foukací harmoniku, ještě jeden jeho kamarád (má ve školce vnoučka a shodou okolností je to brácha ředitelky) bude hrát na kytaru. Prý po zkušenostech z loňska, kdy se děti s doprovodem sešli poprvé až na ostro a docela to pokulhávalo, budou trénovat přímo s doprovodem. I když naostro s nima bude opět hrát ten pán na elektronický varhany - říkala jsem, že by ho mohli odvolat a zahrát to s nima oni, když s nimi budou cvičit, ne? No uvidíme, jak to dopadne. Prý tam má být minijarmark, děti z družiny budou prodávat své výtvory, pak nějaké perníčky, svařák … no uvidíme.

Jiřina

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 26.11.07 10:24

Katcho dodatečně vše nejlepší k tvému svátku!

Gabča, Bára a „malá“

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 26.11.07 11:08

Milá Katko,
i já se připojuju s přáním všeho nejlepšího k svátku, hlavně zdravých dětí a pohody doma.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 26.11.07 16:48

Ahoj holky,
Katko, promiň, samozřejmě taky přeju hodně zdravíčka a štěstíčka ke svátku.
Jinak mě bacil bacil a mám rýmu jako trám. Tomík se týden léčil s biseptolem - výsledek je, že dnes dostal ATB, protože to absolutně nezabralo. Doufám, že to Matěj chytne od něj zpět.
Jinak jsem se rozhodla, že začneme chodit do sauny a do solné jeskyně. Saunujete někdo? Máte zkušenosti? Prosím sem s nimi? Taky jsme dostali bronchovaxon, tak snad to všechno zabere.
Vyrážíme do města koupit poslední vánoční dárečky. A šlus.
papa nemoci pryč.
 Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 27.11.07 07:46

Hola hola, kde jste kdo?
Volám Vás Ivčo, Jiři, Katko, Petro.....!
Hlásím zakoupení všech vánočních dárečků!!!! Letos opravdu v rekordu. Klukům jsme ještě od dědy koupili vysílačky. Jak jsme byli na srazu na Kaprouně, tak to tam jedni měli a strašně se jim to líbilo. Matějovi jsme ještě koupili takovou hru - interaktivní kvíz s elektronickou tužkou. Jsou to nějaké hrací karty s motivem Medvídka Pů a na nich různé úkoly.. Tou tužkou určuje co je správně a co ne. Má tam být přes 300 otázek. Zdálo se nám to dobré.
Musím se přiznat,že je mi dnes děsně mizerně. Od 1 hodiny jsem nespala!!! Bolí mě u srdce mám odřený nos a ještě bych spala.
pa Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 27.11.07 08:09

Ahoj všem,

Dančo, cítím se podobně jako ty. Taky mě bacil bacil. V 1 v noci jsem se vzbudila a víc než hodinu jsem se převalovala. Ucpaný nos, bolest svalů… no nic moc, ještě že v práci celý den sedím.
Ráno u nás byly asi 2 cm sněhu (vím, je to směšný), ale samozřejmě žádná silnice upravená, nic. Máme u nás takový nechutný prudký kopec, dlažební kostky, v půlce zatáčka a dole stopka. Raději jsem to vzala na jedničku a naštěstí v pohodě. I po silnici podél řeky jsem jela pomalu, ale bezpečně.

Koupila jsem ty ACC tablety. Měli tedy verzi pro dospělé a děti od 6 let, pro menší děti sirup, nicméně trvala jsem na rozpustných tabletách a lékárnice mi doporučila dát dětem půlku. Jíra to tedy ochotně vypil a v noci vůbec nekašlal! Rýmu má jak trám, ale do školky chodí, taťka říkal, že tam kašlali nejmíň ze všech. V sobotu máme ten karneval, tak doufám, že o něj nepřijdeme. Já se taky dopuju paralenem plus, snad to bude lepší. Jako na potvoru jdu zítra na tu zubní hygienu, nechci se přeobjednávat, tak doufám, že se hygienistka nebude zlobit.

Dančo, rozepiš se víc o těch dárkách! Já už mám v podstatě taky hotovo, ještě chci nějaký součásti ke kolejím, který neměli, pak na sebe, na manžela a na babičku nějaký oblečení. Prý v práci dostaneme jako dárek nějakou poukázku, prý loni byla asi za 5 tisíc, tak čekám co to bude, loni to měli do nějakýho obchodu s hodně širokým sortimentem oblečení, tak si to pochvalovali, takže vyčkávám. Ale základ mám, kdyby už nic dalšího nebylo, tak by se nic nedělo.

Dnes večer mi mamka přiveze dva obrovský krocany, tak to budu muset naporcovat a nabalíčkovat do mrazáku, fakt se mi to dnes vůbec nehodí, ale co nadělám.

Tak všechny bacily pryč!

Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 27.11.07 08:49

seš nadšenec :)! Já jsem se ještě nedokopala ani k tomu, abych našla ty loňské šablony… :(

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 27.11.07 08:54

Děti jsou obě nemocný a jelikož Mojda je doma už víc jak týden (a nechodí do školky), tak už jsou jaksi navzájem sebe přesycený :) a dělaj si naschvály. Takže zapnout pc a opustit je byť jen na pár minut, to skoro hrozí masakrem :).  

Vánoční dárky pro děti už asi skoro máme. Něco jsem ještě doobjednávala na www.maxihracky.cz, doufám, že to přijde včas. Na 2 velkých krabicích Lego Dupla jsme ušetřili víc jak sedm stovek. Teda, pokud to pošlou. což je docela slušný.  

Mojdu teď opětovně chytlo Duplo a máme pořád málo „podvozků“. Jeden chce letadlo, druhej nějaký auto a už je rvačka. Máme sice Duplo Bořka, kde nějaká kolečka jsou, ale jim to prostě nestačí!!!! :( Takže teď jsme právě objednali Duplo Velká stavba nebo jak se to přesně jmenuje, snad tam něco bude.  

My s manželem to s dárkama přehánět nebudem. Teda aspoň z mé strany to tak určitě nebude. Jednak jsme kupovali skříně do dětských pokojíčků a postel pro Toma, takže to docela dost spolklo a po novém roce zase budou potřeba peníze na nějaké dovybavení baráku, nebudem utrácet za blbosti jen proto, aby bylo „překvapení“. Říkali jsme si oba,ž e stejně máme největší radost z toho, že děti mají radost :).  

Tak jdu, za chvíli musím jet zařizovat něco do města, mamka přijede hlídat kluky.
 Ivča

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 27.11.07 15:03

Ahojky,

dneska zase vyzývám já - KDE JSTE KDOOOO???

Dneska jsem v Tescu učinila super nákup, měli tam podprsenky (plně vyhovující Dančiným kritériům) navíc 90% bavlna a 10% elastan a hladké bez krajek, ve dvojici černá a bílá prosím pěkně za 120 Kč dohromady!!! Tak jen doufám, že se po prvním vyprání nerozpadnou, protože za něco takového bych byla ochotná dát i mnohem víc.

Navíc jsem koupila dětičkám ponožky (nebo spíš podkolenky) jaké se těžko najdou - bavlněné, hladké, bez obrázků, růžové pro Haničku a žluté pro Jíru po dvaceti korunách, tak doufám, že mě pochválí :o)

No a ještě jsem přibrala konturu zlatou a stříbrnou, tak se obávám, že večer budu zase malovat.

Toť maličké radostné nakupovací okénko

Jiřina

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 27.11.07 15:30

Ahoj holky,
jen v rychlosti - Zdeněk je s Adámkem venku s kočárkem a já musím účtovat. Bléééé!
Sice si to tu denně čtu, ale nestíhám pak už psát. U nás nic novýho. Ve čtvrtek jdeme do poradny, tak napíšu aktuální míry a váhu.
Katce dodatečně vše nej k svátku!
Vánoční dárky nějaké máme, něco máme vymyšlenýho a něco nás snad ještě napadne. Já se na nějaké velké nákupy se Štěpánkem ještě nevydávám, max. po Říčanech a mamka čeká vždycky u kočárku venku, protože sice dovnitř většinou zajet můžu, ale mají tam takový teplo, že by se mi chudák, než nakoupím, uvařil. Se Zdeňkem si taky letos asi nic moc dávat nebudeme, shodli jsme se na tom, že jsme si letos udělali radostí dost: komplet nová ložnice, komplet nový nábytek do kanceláře, střecha nad kanceláří atd. Navíc Zdeněk má hned v lednu narozeniny, takže nějaké „hadry“ nakoupíme po vánocích, to budou všude slevy. Určitě to „odnesou“ zase džíny, popř. nějaké mikyny apod. Pod stromeček tedy nejvíc dostane Adámek, protože Štěpánkovi stejně není moc co kupovat. Co potřebuje, všechno má a s hračkama si stejně nehraje. Doufám, že během 14 dní už se s mrňouskem někam vydáme, protože jednak mi doma už hrabe a jednak mám ještě peníze od narozenin, protože nikdo nevěděl, co mi koupit, když jsem byla těhotná, tak mi všichni dali peníze. Sešlo se mi jich tedy požehnaně :-) Mám políčeno na nějaký pěkný zimní boty ke kalhotům, ale to musím vyrazit aspoň do Průhonic nebo na Chodov. A kdybych potkala něco pěknýho na sebe, tak se taky nenechám dlouho přemlouvat:-)
Zatím se mějte, pa, PetraK  

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 27.11.07 16:51

Ahoj,
všem díky za přání!
Dano, do sauny jsem kdysi chodila, ale s dětmi teda nemám žádnou zkušenost. Akorát jsem o tom četla na Rodině, tam bylo několik článků, zkus pohledat. Do solné jeskyně jsme chodili myslím předloni a to se mi moc líbilo, jestli to mělo vliv nedokážu posoudit. Vítek měl sice problémy s průduškama, měl dýchátko- kortikoidy a to už dávno nemá, ale spíš si myslím, že z toho prostě vyrostl. Zas tak často a pravidelně jsme tam nechodili. Rozhodně to neuškodí, je to veeeelmi příjemné, jen nevím, jestli se tam kluci nebudou nudit. Malé děti si hrají s bábovkama a solí :-))

Jiřino, myslím, že ty podprdy co popisuješ, mám. Asi před měsícem jsem je kupovala v Tesco, mám tu bílou verzi do práce a jsou fajn, drží pořád dobře.

Kleo, už máte tašku do školy? Já jsem teda téměř rozhodnutá pro Topgal, objednám po internetu k únorovým narozeninám. Jen jsem se chtěla zeptat ještě na nějaký další tip ;-)

Téda, moc se mi líbí nápad s vysílačkama, už nevím kdo to psal, každopádně díky! V paneláku to sice moc neužijeme, ale na chalupě  nebo u babičky v baráku určitě jo! Úplně se bojím napsat, že děti jsou zdravé a my s manželem taky… Prý se blíží chřipková epidemie koncem prosince… Takže bacilům ZMAR!!!!
 Katka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.11.07 09:34

Včera jsem vlezla na mimibazar a objednala tam nějaký věci z lega. A už tam nelezu, bo bychom neměli co jíst!!!! :)  

www.mimibazar.cz - ale určitě to tam všichni znáte :D

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 28.11.07 09:48

Ahojky,

Ivi, o tom mimibazaru jsem hodně četla (respektive co tam kdo objednal atd.), ale já se tam nejsem schoná orientovat, takže jsem tam nikdy nic vhodného nenašla.

Dnes jsem byla ráno u zubní hygienistky. Chválila mě, jak se mi za ten rok používání mezizubního kartáčku spravily dásně, prý mi zmizely i „choboty“ a dásně mám naprosto zdravé, vůbec mi nekrvácí, prostě pochvala :o)) Vůbec bych netušila, že pouhý mezizubní kartáček může takto „léčit“.

Teď mám v práci trošku klidněji, rozpočet je hotový, testování nových věcí nějak usnulo. Tedy jen do pátku, od pondělka zase jedu na uzávěrce, zase bude trošku vzrůšo :)

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 28.11.07 11:33

Dobré ráno,
hlásím, že jsem regulerně marod. Mám ATB a zánět průdušek, proto mě prý bolí „u srdce a na plicích“. Dnes jsem v práci a od zítra jsem doma.
Ozvu se později a napíšu víc.
pa Dana

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 28.11.07 13:58

Ahoj holky,
zase se po nějaké době ozýváme. Všichni už jsme zdravý. (nejsem si jista jaké í,–ý, tak se dopředu omlouvám)
Mě zítra čeká trhání osmičky, tak mi držte palec, ať to všechno dopadne.
Byla jsem u té dentální hygienistky, a jsem max.spokojená. Začala jsem také používat mezizubnní karátčky a už po týdnu je to znát.
Obrázků (myslím WC) už mám docela dost, po dvou nafotím ať nezahltím galerku a vložím.

Katko- tašku ještě nemáme, moc se na školu netěšil, tak ho nechci stresovat tím, že jí najde po stromečkem. Už ho to ale pomalu pouští, tak uvidím. Ale do vánoc už jí stejně koupit nestihnu. Asi také skončíme u Topgala.
I když Dádovi se líbí tahle
http://www.lumpici.cz/product.php?… (ten odkaz asi nevložím, protože mi to hlásí, že  nastavení zabezpečení mého počítače to nedovoluje a stisknutím Ctrl + C výsledek vidíte! Áááách jo!!!)

Dančo - přejeme brzké uzdravení

Jiři - ze začátku jsem se na Mimibazaru také vůbec neorientovala, ale časem jsem na to přišla a už jsem tam nakoupila docela dost věcí a nutno říct, že mockrát levněji než na jiných e-shopech (myslím úplně nové věci)

Petro - neupracuje se!  To že nejde zajet s kočárkem do krámu, znám moc dobře. Ještě že mám hlídací tchýni!

Tak já jdu smažit lívance

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 29.11.07 10:21

Ahoj holky,
dneska v rychlosti.
Ve 13.00 mi budou trhat osmičku, tak na mě myslete, bojím se!
Do galerky jsem hodila slíbené WC obrázky. Nejsou všechny, ještě něco dodělávám.
Večer se ozvu, jak jsem dopadla.
Tak se mějte

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 29.11.07 10:39

Ahoj,

Kleo, držím palce! Osmičky jsou akorát k zlosti. Já mám se svými taky bohaté zkušenosti - nevyrostly mi, protože jsou zaklíněné pod sedmičkama a mají moc velké korunky. Dvě jsem si nechala operativně vyndat, byla to záležitost naprosto hororová s týdenní pracovní neschopností a bolestí bůhví jak dlouho. Ty druhé dvě mám pořád ukryté v dásni a sbírám odvahu, ale když to nebolí, tak to nehodlám zatím řešit.

Já jsem včera namalovala další obrázek, tentokrát se stříbrnou konturou, taky ho vyfotím. Bohužel další dva jsem plácla na okno, než jsem je vyfotila a na okně se fotí dost blbě. U jednoho jsme měli s dětma dokonce hádku, Je to stromeček se zajíčkem, Jíra chtěl ozdoby na stromečku jednobarevné a já jsem si dovolila udělat v nich barevný proužek … vztek na půl hodiny, řval, ať to vyhodím, že se mu to nelíbí, že se na ten obrázek nebude dívat, no říkala jsem si, že už další raději dělat nebudu. Nakonec jsem si obrázek dala na okno do kuchyně a od té doby jsem ho neviděla, protože chodím domů za tmy, tak snad o víkendu se na něj podívám :o)

Jinak je mi furt mizerně, ale víkend se blíží! Zrovna máme dost akcí - ten karneval, což bude celé sobotní odpoledne, v neděli venku zpívání, tak to si moc neodpočinu. Příští víkend začneme s cukrovím, vymyslela jsem 10 druhů, což vychází 3 víkendy po 3 druzích, desátý uděláme někdy v týdnu s tatínkem bez dětí. Pro rozjezd to budou linecké, vínové vykrajovánky a rozinková kolečka, další týden rohlíčky, ořechové hříbečky a pusinky, poslední víkend dvě nepečené - kuželky (neboli špičky) a višně v čokoládě a to deváté si nepamatuju, s tatínkem děláme kostky - to se upeče piškot, nakrájí na kostičky a obaluje v čokoládě s rumem, cukru a mletých ořechách, je to příšerná práce, ale tatínkovo nejoblíbenější (recept babičky co s náma bydlí), tak musí pomáhat :o)

A co budete péct vy??? Třeba mě inspirujete ještě k něčemu dalšímu … jak už to bývá každý rok, plánuju deset a skončím u patnácti, já si prostě nedám říct :o) Jo už jsem si vzpomněla, taky kokosky a „kšiltovky“ jak říká Jíra podle tvaru formiček na ořechy :o) no vidíte, už mám 11, nějak jsem se přepočítala. Už se na to moc těším. Je tu taky nějaký cukrovíčkový maniak?

Jiřina

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 29.11.07 10:46

Jiřinko, já jsem maniak na cukroví. Něco dělám každý rok, takový základ co chutná všem,ale jinak každý rok zkouším nové druhy.
Každý rok dělám - perníčky, stříkamné tlapky (ty chutnají jak sušenky Lucie - jestli je ještě někdo pamatujete), linecké - část ho lepím marmeládou a zbytek různými druhy krému, polévám bílou a tmavou čokoládou, zkrátka si hraju) a žloutkové dortíky lepené krémeme ze salka
Z nepečeného dělám ořechovo rumové špičky (přesný název už si nepamatuju) - ty mají óóóóbr úspěch

Nové druhy jsem ještě nevybrala, až vyberu napíšu

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 29.11.07 11:02

Kleo, obrázky máš nádherný. Já mám vytisknuté ty stejné andělíčky, asi se na ně taky vrhnu. Zjistila jsem zá:,–(ní nedostatek - schází mi hnědá barva, bohužel tady ji nemají. Takže s tím bojuju - zajíček je bílý, myška modrá, co jde nahrazujeme bílou se zlatýma třpytkama …

Já cukroví taky hodně obměňuju, loni měli obrovský úspěch ořechové houbičky, z domova napíšu recept, je to hodně ořechové těsto, vykrajuje se tvar houby, slepují se ořechovým krémem a pak se ještě hlavička máčí v čokoládě. Jsou výborné a krásně vypadají.
Další můžu doporučit kokosky, je to nejlepší recept, co jsem kde ochutnala, protože jsou opravdu jen z kokosu, není tam žádná mouka. Přesný rozpis nevím, ale je to strouhaný kokos, nakrájené sušené meruňky, cukr, žloutky a z bílků sníh. Na ty ujíždí moje ségra :o) Rozinková kolečka jsem dřív dělala jako samostatné cukroví, pak jednou, když mi došly piškoty, jsem je použila jako podstavec pod špičky a bingo - je to mnohem lepší, takže jako cukroví jsou jen ty, co zbydou.

musím končit Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.11.07 11:23

Jiřino, ono asi lepší - ušetříš ! :D
Já jsem tam kdysi chodila nakupovat oblečení s Bořkem Stavitelem, dá se to tam konkrétně vyhledávat. Jenže pak jsem nakoupila samo spoutu dalšího, co pak kluci třeba ani nepotřebovali, jen se mi to hrozně líbilo. a ono se to nezdá, sice to je po pár korunách, ale pak se to nastřádá. Teď mi sousedka dala právě tip, že se tam dají sehnat jednotlivé díly Lega - u nás je pořád nedostatek podvozků pro auta :D, takže tam už třetí den brouzdám a je to mor!!! Musím si to zakázat :).  

Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.11.07 11:26

Mám z vás holky depku :). Mě se třeba do cukroví vůbec nechce. Je fakt, že když už začnu, tak mě to baví, ale přinutit se!!! A ještě abych dělala každý rok něco jiného??? Je fakt, že čas od času zkusím na doporučení nějaký recept, ale většinou se stejně neujme. Už jsme tak nějak zvyklí nasvé oblíbené druhy - nejvíc slaví úspěch vosí hnízda, někdy mi připadá, ž eb ystačilo, kdybych je udělala ze tří dávek a budem všichni spokojený a nic víc nemusím. Jo, a manžel by se neobešel bez vanilkových rohlíčků :).

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 29.11.07 11:27

Ahoj holky,
tak jsem doma z poradny. Štěpánek má dnes měsíc (to to letí, co?) a váží 4,80! Přibral za 14 dní 0,83 kg, to je teda síla. No, co se divím, vždyť kolikrát kojím i po hodině… Má trochu zadní rýmu, prý to miminka mívají (Adámek to teda neměl), z nosu mu nic neteče, ale můžu prý kapat Libenar, to stejně dělám, když se mi zdá, že Štěpánek hodně „chrochtá“, takže nic novýho. Jinak Adámka hodlám poslat v pondělí do školky, pokud už budou stavební práce ve školce hotový. Ještě tam zavolám. Zdeněk je dneska, zítra i v pondělí na place, takže pomoc rovná se 0, mamka jede dneska odpoledne zase do Prahy k doktorovi, takže i tímto směrem nemůžu čekat pomoc. Honem si připravuju práci, kterou můžu dělat doma bez PC, až bude Štěpánek spát. Nějaký rovnání a našívání dokladů tady mám :-(  

Daně přeju rychlé uzdravení!!!  

A co se pečení týká, vůbec nevím, co udělám. Koupila jsem si nějaký Hery a čokolády na vaření, tchýně mi přivezla ořechy z Moravy od svých rodičů. To je zatím asi všechno, co jsem s „pečením“ udělala. Ale hodlám se o víkendu rozhodnout, co budu píct, rozhodně to ale nebudu letos přehánět - jednak na to nebudu mít čas, jednak se to stejně nikdy všechno nesní. Sice peču ráda, ale letos to holt budu muset zredukovat. No co, vynahradím si to příští rok.
Letím kojit.
Pa, PetraK

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 29.11.07 13:31

Ahoj,
pečení si užívám rok od roku víc, s dětmi to má úplně jiné kouzlo. Míša je plnohodnotná pomocnice, z perníčků vykrájela minimálně třetinu a prakticky vše je bezchybné. Vítek u toho naštěstí nevydrží moc dlouho takže škody nejsou velké :-))) Já vlastně ani nevím kolik druhů dělám, tak to teď zjistím: perníčky (převážně na stromeček, jen nepovedené jsou na stůl, upečeno máme, nenazdobeno), linecké (světlé i kakaové těsto, různé tvary takže druhy tímto naskakují), vanilkové rohlíčky, ovesníčky, kokosky, vosí hnízda. Něco mi vždycky dá ještě máma, babička a tchýně takže to je přes 10 druhů určitě. Měla jsem v plánu pečení na víkend, ale moc toho asi neuděláme. V sobotu přijedou naši a v neděli musíme vyklidit a rozebrat kredenc, v pondělí přijdou udělat tu kuchyň. Těším se, ale zakazuju si to, protože když nám ji dělali před těmi 4 lety, obrečela jsem to… Takže snad ten následující víkend cukroví dorazíme. Musíme. 11.12. mají ve školce besídku a to se vždycky nosí cukroví, tam se rozdělí na talíře, uvaří k tomu čaj a kávu, prostě je to opravdu vánoční atmosféra. Na to se těším snad víc než děti :-))) Tak jen vydržet zdrávi…

Je půl druhé, Klea už má snad osmičku venku tak ať to pak moc nebolí! Jednu mám vytrženou - rostla nakřivo, jednu mám normálně vyrostlou 9 let a bez problémů. Ostatní zatím nic.

Dano, brzké udravení!

Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 30.11.07 09:00

Ahoj vespolek,

dnes jsem se vzbudila a šíleně mě bolela hlava z rýmy. Chvilku jsem váhala, jestli si nevzít dovolenou, nakonec jsem se teda přemohla :o) V práci jsem si vzala dva paraleny plus a trošku se to zlepšilo, ale modlím se, aby už bylo odpoledne. Navíc nemám moc co na práci, je poslední den v měsíci, mně ta pravá zábava vypukne až první den nového měsíce.

Holky, nevíte náhodou, kde by se daly najít vánoční animace, nebo nemáte něco v počítači? Nevím, jestli se tomu tak říká, ale co mám na mysli - takové ty soubory s koncovkou .exe, my máme asi 4 s vánoční tématikou - například otevře se dopis, klikneš na známku, vyleze pohlednice, vždycky je tam napsáno,na co se má kliknout - na hvězdu, vyroste stromeček, na verandu, na stromeček naskáčou svíčky, pak se klikne na vrátka, přiběhne pejsek … Mně to kdysi kdosi poslal mailem a potřebovala bych další, děti otravují pořád dokola s těma co máme a už mě to nebaví … díky moc za rady.

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 30.11.07 13:01

Ahojky,

zase jsem tu sama - pojďte si se mnou někdo povídat!

Přes poledne jsem vyrazila ven, na Andělu už jsou vánoční trhy. Během 10 minut jsem tam utratila dvě stovky za různé nepotřebné maličkosti - znáte to -dřevěné ozdobičky na stromek, františky, dvě vykrajovací formičky, dva skleněné ptáčky na stromeček - jako nostalgie, takové jsme mívali doma - dvě roličky balícího papíru…

Já si pořád říkám, jestli už mám ty dárky zabalit, abych věděla, jestli mi stačí papír. Na druhou stranu loni jsem taky váhala a čekala a ještě že tak, děti vyráběly balící papír ve školce a Ježíšek ho musel na dárečky použít, tak jsem aspoň nemusela přebalovat :o)

Hodiny se nějak vlečou, už bych se nejradši viděla doma.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 30.11.07 13:42

Ahoj holky,
tak se hlásím a děkuju za přání k uzdravení. Ale je mi tak mizerně, jak mi snad ještě nikdy nebylo. Mám ATB 3 den a dneska je to snad horší než včera. Hrozně mě bolí na plicích a v zádech. A začala jsem vydatně kašlat. Tak mám z toho depku, zda je to opravdu jen zánět průdušek. Jsem poslední dobou jaksi hypochondr. Ale nikdy jsem to neměla, tak to vážně neznám. Nemáte někdo zkušenost! Jak si mám pomoc od těch bolestí. Teplotu mám jen lehce zvýšenou. Děti chudáci mají k obědu párky a počítač jede na plné obrátky. Ale já jsem vážně úplně kántry.
Tak se nezlobte, že Vám toho víc  nenapíšu. Pokud neumřu, tak se ještě ozvu.
pa Dana :o(

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 30.11.07 13:48

Kleo ty obrázky máš nááádherné. Šablonky máš z toho netu hossa? Ti andělíčkové a ten stromeček se zvířátky je bomba. Já chci taky?
 Dana

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 30.11.07 14:30

Ahojky Dančo, díky za pochvalu.
Ty obrázky mám něco z Hossa a něco z těch stránek od Brýdové,ale abych pravdu řekla tak už ani nevím, stahovala a tiskla jsem toho docela dost. Jestli budeš chtít, tak mi do SZ písni meil a já ti pošlu šablonky meilem.
Jinak Ti přeju brzké uzdravení, vím, že to není nic příjemného, tak ať jsi brzo fit.

Jinak včerejší trhání osmičky proběhlo v klidu a bez problému. Paní doktorka už na mě čekala. Měli mi ji totiž trhat už ve středu,ale sestřička mi volala, že jim celý den nepůjde proud, takže mám přijet ve čtvrtek, tak na mě čekaly.
Díra mi po ní zbyla jako vrata a hrozně mě svědí, nejraději bych to porýpla kartáčkem na zuby,ale to bohužel nemůžu!
Ještě bych chtěla příští týden sfouknout gyndu a mám to nepříjmené za sebou.
Za chvilku se chystám na okna, nalepím do nich ty WC obrázky a uděláme vánoční výzdobu, když už nám v neděli začíná advent.
Ještě musím schrastit recepty, abych věděla co budu péct a co na to budu potřebovat.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 01.12.07 16:37

Ahoj holky,
tak Vás zdravím při sobotním večeru. Musím konstatovat, že už je mi mnohem líp, tak jsem ráda.
Den jsme strávili příjemným nicneděláním. Včera jsem se vybičovala a uvařila guláš, tak jsme dnes opravdu jen polehávali, hráli hry. Manžel mi dnes koupil novou Marianne, tak si tady ležím u čaje, mám rožnutou svíčku a čtu si. Taková pohoda se mi nestala ani nepamatuju.
Jiři, nepíšeš, tak ti asi taky není nejlíp! Tak ať je už nachlazení pryč.
A ostatní, doufám, že nepíšete proto, že si chystáte adventní výzdobu na zítra!!!
Jo Jiři, chtěla jsi abych napsala něco víc o těch svých vánočních dárečcích! Zajímá tě něco konkrétního. Seznam už jsem sepisovala v minulém deníčku, ale klidně napíšu znovu. Jen jsem překvapená, že z Vás nikdo nekupuje ten Playmobil. To tak blbneme jen u nás!!! Vřele doporučuji www.panacci.cz

tak pa
Dana

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 01.12.07 19:12

Ahojky,

no konečně to naskočilo. Už týden se mi nedaří vám něco napsat.

U nás lazaret. Adámek od minulého pátku chřipkuje…teda chřipka už přešla, ale začal kašlat. Pak to měla Em a teď i já. Tak děs běs. Už pár dnů jím Panadol, tak to není tak drastický, ale kejchám a nudlím o 106 :-)

Jak jsem zjistila, tady je to něco podobnýho.

Zatím papa Euka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 02.12.07 11:09

Ahoj,
s těma nemocema je to hrůza!! U nás už to taky není tak idylické, Míša začala kašlat a smrkat, naštěstí žádná teplota ani únava. Včera tu byli naši i s babičkou tak jsme měli veselo. Večer jsem ještě rychle uhňácala těsto na linecké tak dnes dopoledne jsme s Míšou pekly, máme hotovo :-) Teda to linecké ;-) M. s dětmi zrovna odjeli do obchodu s počítačema. Včera jim dal do pokojíku nějaký vyřazený z práce a nějaký větrák či co tam rachotí tak je potřeba nový :-/ Samozřejmě se u toho stejně rvou, akorát ne v obýváku. Já bych jim to tam teda nedávala, ale M. to štve, že nás nechtěj pouštět na počítač :-O
Tak jsem si uvařila kafčo, na obličej napatlala masku a chvilku relaxuju. Ale musím hrábnout do šití, pro Míšu chci ušít k vánocům kabátek a klokanku pro Annabel a Míše princeznovské šaty. Ty co má už jí jsou malé a v únoru bude karneval tak to aspoň bude z krku :-) Jenže pozdě večer toho moc nepotrhám, to jsem už unavená a navíc tu rachotit se strojem…

Dano, ten Playmobil jsou něco jako Igráčci za zás, že jo! Akorát teda ty ceny jsou dost vysoké! Míše jsem před 3 lety koupila podobný hrací dům pro panenky, i se zařízením a figurkama. Bylo to ve slevě asi za 500,– lecos už teda rozlámali, ale hrajou si s tím oba, i Vítek :-) Ten ještě na ty figurky moc není, teď letí hlavně auťáky. U našich je krabice po mě a po bráchovi právě s těmi Igráčky a ani to ho moc nezajímá. Možná časem. Brácha si s tím hodně vyhrál.

Teď budu možná za trubku, ale jak je to tu s Ivankami a Ivami? Esterka je Iva? A Ivča je taky Iva??? Jestli jo, tak Ivám vše nejlepší ke včerejšímu svátku!! A dnes vše nejlepší Blance! A hlavně ať jsou všichni zdrávi!

Maska už zaschla tak jdu smýt:-)
Katka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 02.12.07 17:32

Ahoj holky,
tak jsem docela zoufalá. Mates dostal v noci opět horečky. Teploty přes 39 a ani přes den se nám to  nedaří nijak výrazně snižovat. ATB dobral 22.11.!!!! Tak to u nás vypadá tak, že já dobírám ATB - ovšem efekt nic moc, zítra jdu k doktorce, Tomáš bere už týden a má je do čtvrtka, ale rýmu má pořád šílenou. Vůbec to nepolevuje ani po Pamyconu. Takže zítra vyrážíme všichni k doktorce. Nevím, co mám dělat, jak je podpořit. Dostali jsme prášky na podporu imunity, ale ty se nasazují za úplného zdraví - což u nás není.
Je těžké je pořád nějak zabavovat. Navíc, když mně není dobře.
ach jo. Mějte se líp.
 Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 02.12.07 20:34

Ahoj holčiny,  

včera jsem tu byla - teda chtěla jsem - ale nešel mi internet - dnes jsem volala našim a byla spadlá anténa, tak proto (beru internet přes wi-fi od nich).  

Včera jsme byli na mikulášském karnevalu, jako tradičně naše děti skoro celou dobu vydržely sedět u stolů. Byly za čaroděje a čarodějku, docela jim to slušelo, fotku hodím do galerky, až stáhnu z fotáku (další 3 WC obrázky jsem plácla na okna, aniž bych je vyfotila a na oknech fotit nejdou, ach jo).
Akorát Hanička se párkrát skoro zapojila, chtěla jít hledat kamarádku a trošku jsme si spolu zatančily na parketu, na jeden z posledních tanců se dobrovolně vyslal i Jíra, takže jsme tančili ve třech :o)) K závěru přišel do sálu Mikuláš a tak tam divně koukal, ale Jíra říkal, že to není opravdový, že to je někdo převlečený, že tenhle je malej (nepřipadal mi nijak malej) a že loni přišel Mikuláš za oponou. A Bingo! Skutečně byl falešnej, opravdovej Mikuláš přišel na podium a byl o hlavu větší. Nevím, jak to poznal :o) Ovšem dva čerti byli strašlivý, Hanička začla kňourat, že si pro balíček nepůjde, nakonec jsem já vedla Jíru a musela vylézt na podium s ním, a to jsem ještě nakázala čertům, ať se otočí zády. Tatínek Haničku vyslal samotnou a hrdinka došla k Mikuldovi sama.  

Dnes jsme měli zpívání u obecního stromečku, jak jsem čekala, varhaník si hrál dle svého a neuspořádané dětičky (stály v chumlu kolem učitelky) se snažily ho stíhat. No nic moc. Děti si pohrály se zapálenou svíčkou a šli jsme domů. Tedy k babičce, naše babička je Blanka (tímto gratulace i Blance s Anežkou), nesli jsme jí dárečky a pobyli dvě hodinky na oslavičce. Nyní už bobani spí. Zítra budou prvně ve školce spát, tak jsem na ně zvědavá.  

Jinak v pátek jsem v místním krámku pořídila dárek pro babičku - blůzku!!! Znám se s majitelkou, nejdřív mi dala domů tři, ať je zkusíme - ani jedna jí nebyla - tak jsem je vyměnila za další čtyři a konečně jí jedna je. Tak hurá, mám splněno, ještě musím té známé zbylé tři blůzky vrátit a tu vybranou zaplatit. Nakonec mám pro babičku blůzku, 2 podprsenky, rukavice, deku. Možná ještě vymyslíme nějaké dobroty, ale to hlavní mám splněno.  

Ivča myslím je Ivana - jestli se teda nepletu - tak budu gratulovat k svátku až v dubnu. Ivi, kdyby to tak nebylo, tak mě oprav!!

Hezký večer
Jiřina  

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 02.12.07 20:38

Ještě k Playmobilu - já vůbec netuším, co to je!!! Myslela jsem, že je to nějaká počítačová hra (nebo televizní), a teď koukám igráčci, tak jsem z toho jelen. My jsme loni objevili igráčky v blízkém hračkářství, nadšeně jsme dětem koupili asi 4 kusy, ale nic jim to neříká, leží rozebráni na kusy po celém domě, takže další až budou trošku větší.
 Jiřina

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 03.12.07 10:31

Ahoj holky,
tak poslušně hlásím, že Adámek dnes šel po 2 měsících do školky. Jsem zvědavá, jak dlouho tam vydrží, když vidím, kolik je všude nemocí. Ale přece ho nemůžu držet doma pořád, že jo? Ale upřímně řečeno se toho děsím, ráno jsem poslouchala ve školce, jestli není někdo vyloženě nemocný, ale naštěstí jsem nic nezaslechla … Okna mají krásná nová, plastová, vymalováno, předělané záchody (tam jsem nebyla, jen jsem zahlídla, že to mají oranžově vymalované). Ale stejně ještě mají nějaké nedodělky, takže angličtina ještě tento týden není.  

Playmobil má Adámek taky, má čtyřkolku s panáčkem a rybáře s lodičkou. Ale víc ho baví ta čtyřkolka.  

Holky, já se picnu, víte na co mě Zdeněk ukecal Adámkovi pod stromeček? Na dětskou cross motorku! Ono nestačí, že má doma tu dětskou buggynu … teď ještě motorku. Navíc přibyl další argument: až odroste Adámek bude to pro Štěpánka. No jo, kdyby to bývala byla holka, mohla jsem mít argument já :-) Takže nám ji přivezou asi ve středu, Zdeněk objednal červenou, mám dojem, že se na ni těší víc než Adámek (ten to teda neví). Až ji pod stromečkem objeví, tak se z toho zblázní! A já taky :-(
Nevím, jestli mám psát :-( (že se o něj bojím) nebo :-) (protože jsem na něj pyšná, že mu to tak jde, fakt má na to talent). Už jen trnu, kdy ho Zdeněk přihlásí do nějakého klubu, sice se poptává, ale zatím nic v našem okolí nenašel. Všechny dětské motokluby máme z ruky …  

Co plánujete na Mikuláše? Zdeněk s jedním kamarádem pořádají pro pár dětí besídku, objednali čerty, Mikuláše i anděla, naplánovali nějaké soutěže atd. Bude to v nějaké klubovně (já tam ještě nikdy nebyla), tak řeším, jestli tam mám jít i se Štěpánkem. Přeci jenom to bude kravál (i když těch dětí tam má být asi „jen“ 8) a i lidí - 8 dětí + rodiče. To stejný řeším na 19.12., kdy je ve školce besídka ve třídách. Jestli tam vláčet i Štěpánka (pokud bude Adámek ovšem zdravý), když tam bude cca 20 dětí a rodiče. Aby šmudla hned něco nechytl. No nevím, máte s tím některá zkušenost?  

Jdu zase účtovat,
pa, PetraK

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 03.12.07 11:21

Ahoj Petro,
s Vítkem jsme besídku, Mikulášskou a karneval absolvovali až když mu byl rok a víc a to si to užíval náramně. Ale sem tam se tam objeví i nějaké to miminko a myslím, že si to zrovna moc neužívá. Ten hluk je dost velký a většinou mamina s mimčem musí odejít. Nemyslím si, že by něco chytnul pokud ho vyloženě děti nebudou pusinkovat což asi nebudou, ale spíš ten kravál. Zase Adámkovi by mohlo být líto, kdybys tam s ním nebyla vůbec tak spíš mít nachystané nějaké hlídání až by se Štěpánkovi přestalo líbit. My jdeme na Mikulášskou do školky, ale ještě potom přijdou Mikuláš s čertem i k nám, v té školce je to jen takové hromadné ke všem dětem. Doma má Mikuláš listinu hříchů a je velmi konkrétní :-)))
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 03.12.07 11:54

Ahoj při pondělku,

mám uzávěrku, ale jde to jak po másle, tak si na chvilku odpočinu od práce :o))
Tatínek jel dnes s Haničkou na ortopedii, nechali jsme se tam poslat, protože dost šmajdá. Jíra měl jít do školky, že Haničku před obědem taky přivede a měli tam prvně spát po obědě. Jenže Jíru v noci bolelo bříško (ze strachu??) a nemohl se vysmrkat, tak ho nechal doma s babičkou a ani jeden do školky nešli. Ortoped řekl, že má Háňa nohy trošku do X a tím vtáčením špiček si vyrovnává rovnováhu. Napsal jí nějaké ortopedické vložky, prý má maličko ale velmi maličko něco s klenbou, a za rok na kontrolu.

Co vaše školky, stávkují zítra? Manžel se na to ptal, u nás normálně funguje a navíc budou mít divadlo, takže půjdou oba a budou tam i spát. Jestli to teda vyjde :o)

Dnes jsem v práci dostala pro děti mikulášský balíček, docela mě to potěšilo. Jinak na středu pro ně má ještě něco mamka. Mikuláše s čerty už jsme viděli v sobotu na mikulášské, takže nám to tradičně dá jen na balkon :o))

Jinak na mě začíná padat ta pravá adventní atmosféra, protože dárky mám pořízené a teď už budu jen chodit a dokupovat drobnosti (např. další formičky na cukroví na trzích, hnědá WC barva, medovina). Popíjet svařák asi moc ne, jezdím autem, tak aspoň načichat :o)) Udělala jsem si rozpis cukroví, abych věděla suroviny, co je potřeba dokoupit - není to nic extra, jen hery běžně tolik nekupujeme :o)

Tak já jdu pokračovat v práci.
Jiřina

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 03.12.07 15:03

Ahoj Káťo,
spíš mi jde o to, že bych ho chtěla vidět já, protože zrovna dneska dostal od paní učitelky básničku, kde má zvýrazněné pasáže, které říká on a má se to doma naučit, protože ostatní děti, co chodily do školky, už to jakž takž umí. Takže bych pak moc ráda viděla, jak to zvládne či nezvládne. No a Štěpánek beze mě moc dlouho nevydrží, někdy kojím i po hodině - není se co divit, když takhle rychle roste a tloustne :-) Zase si říkám, že by tam nemusel být až takový kravál, když budou recitovat atd. a je to vždy přímo ve třídě, tzn. že nejsou spojené všechny třídy najednou. Možná se zkusím zeptat učitelky, co ona na to a jak to bude vypadat. Každopádně díky za názor.
Pa, PetraK

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 04.12.07 21:31

Ahoj holky,
co se děje, při úterku ani jeden komentář!!!
Tak napíšu  zprávy z naší domácí nemocnice. Včera jsem dostala nová ATB - Augmentin a tabletky Mucosolvan a musím říct, že je to hned poznat. Matěj kupodivu po sobotní a nedělní šílené horečce neměl včera od rána teplotu ani stupeň. Přesto dostal ATB - taky Augmentin, měl vysoké to RCP a má flekatý jazyk i čepy na mandlích. Ale už je v pohodě. Akorát bohužel nemůže ven. ATB má do příští středy. Tak jsem zavolala do školky a odhlásila ho do konce roku. Paní kuchařka se ptala jakého? Školního nebo kalendářního! Tak pochopitelně teď do vánoc. Na besídku do školky půjdeme, ale jinak ho nechám doma, ať ještě opět neonemocní. Paní doktorka říkala, že pokud by onemocněl, tak už má pouze jedny ATB a pak už mu nemá co dát. Tak musím říct, že jsem z toho byla včera dost špatná. Ale snad bude líp.
Jiři s tím rozpisem na cukroví jsi mě inspirovala, taky si ho zítra udělám a o víkendu začneme.
Teď ještě musím nadělat Mikulášské balíčky a půjdu do hajan.
Tak se mějte na zítřejší nadílku moc pěkně a ať se děti moc nebojí!!!
pa Dana a lazaret

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 04.12.07 22:55

Ahoj, rychle ještě písnu než padnu za vlast. Balíčky jsem právě dodělala, zítra ještě listinu hříchů, možná ji sfouknu v práci ;-) Ve školce je Mikulášská dopoledne což jsem ráda, odpoledne se nebudeme muset nijak honit. Na půl 6 přijdou Mikuláš s čertem k nám. Děti se těší, jen Vítek se občas ujišťuje, že ho čert neodnese. Je zajímavé, že se vždycky ptá, když vyvádí nějakou neplechu jako např. že se celý svlíkne a odmítá se obléct… Striptýz mu jde opravdu skvěle :-)))

Dano, to jste doktorce ty atb „pěkně“ probrali, že už by vám ani neměla co dát! No ale snad už je vše na dobré cestě! Já musím pět chválu na ACC, Míša začínala kašlat a smrkat a je téměř po všem! Asi ji teda nechám dobrat tu tubu, dávám jí to 2× denně a je tam 10 tablet.

Já dnes vyrazila po nákupech, když manžel dorazil z práce tj. v 6. Jela jsem teda jen na Butovice do Hypošky. Nakoupila jsem jen nezbytnosti k Mikuláši - omalovánky, foukací fixy a šablony, Míše hodiny na učení, Vítkovi jakousi kreslící tabulku. Jinak jsem si tam připadala úplně bezradně, hračky nějak neodpovídaly mým představám. No jsem na ty letošní vánoce zvědavá. S chalupou to vypadá bledě, bez sněhu to nemá smysl. Ale včera mi dodělali tu kuchyň tak jsem dnes umyla a hned nazdobila okno a mám z toho radost. O víkendu možná zajedeme k našim odvézt kredenc tak si asi rovnou přivezu chvojí ať to tu i voní jehličím. A teď už opravdu jdu omdlít do postele, v 5,45 bude budíček.
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 05.12.07 07:35

Ahoj holky,
to jsem ráda, že to úterý někdo zachránil - nechtěla jsem psát, když poslední příspěvek byl můj :o)

Včera děti poprvé spaly ve školce, proběhlo to bez problémů, nespali, jen odpočívali (to jsem radši), odpoledne měli divadlo, byl tam někdo převlíknutý za čerta, to je jediné, co si z vyprávění pamatuju, očividně se jim líbilo.

Dostali jsme v práci mikulášský balíček, tak jsem jim to včera donesla, že byl Mikuláš u nás v práci. Musím říct, že byli celé odpoledne moc hodný, jak přišli ze školky později než normálně tak si hráli a nezlobili :o) Na dnešek mám další balík - ač jsem nic nekupovala, je to částečně od babičky - čokoládové mince, třetí adventní kalendář, nějaké zvonky s fidorkama a malý plyšový štěkací pejsek - ten půjde k babičce, doma to poslouchat nebudu :o)) a ještě jsem dostala od známé z bývalé práce celou velkou figurkovou kolekci, dvě krabičky s brumíkama a ještě tradičně dáváme modré čokoládové šišky, protože na stromek věšíme jen červené a žluté. Nabalila jsem to do papírové tašky, je pěkně veliká :o) Nicméně jelikož už jednoho Mikuláše viděli na mikulášské a další jim přijde dnes do školky (pokud to bude jako loni) tak večer ho už k nám zvát nebudu a v nestřeženém okamžiku jim dám balík za dveře.

Náš tatínek jel dnes se známým do lesa na stromečky - známého bratranec tam má lesní školku - celý den mu budou pomáhat a za to přiveze stromečky za nižší ceny. Veze jich asi 10 pro nás a nejbližší tradiční okruh známých, ten známý je pak v Praze u sebe na zahradě normálně prodává. Takže ráno v 6 vyjížděl, mně přišla ve 3/4 na 7 babička, že děti vypraví do školky a taky je odvede a odpoledne přivede, ale počítám, že bych z práce vypadla brzy a vyzvedla si je ze školky sama, to určitě budou mít radost.

Uzávěrka klapla, včera jsem to dodělala a termín odeslání mám až dnes v poledne, jen mi chybí ještě nějaké drobnosti.

Tak se mějte pěkně a napište!
Jiřina

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »