Maminkou s emiminem už pár let - Novoroční od Dany

Rodičovství

Ahoj v novém roce 2009. Uvolila jsem se, že napíšu takový bilanční deníček. I když popravdě, letos nejsem já ta pravá, která by měla co bilancovat. Uplynulý rok byl pro naši rodinu jedním z nejhezčích. Takže musím být spravedlivá a na váhách má dáti  dal, převažuje to dal.

Jsem za to moc ráda, protože několik předchozích let bylo vždycky nějaké trápení. Ale měli jsme štěstí, vždycky to nakonec dopadlo dobře. Přinejmenším jsme vyšli aspoň posílení. Takže letošní rok očekávám s velkou pokorou. Budu hodná, nebudu si přát nic víc, než abychom byli za rok v tuhle dobu ve stejné kondici a sestavě jako letos. Uplynulý rok nám nastavil vysokou laťku a tak spíš já sama v sobě si dávám předsevzetí, že nebudu moc náročná. Vloni jsme si pořídili spoustu hmotných věcí, byli jsme na horách,na několika krásných prodloužených víkendech, dovolených u nás i u moře.Spravili jsme si zase další kus domečku, který máme strašně rádi. Měli jsme krásné a bohaté vánoce. Takže když to tak vidím, nejdůležitější úkol pro další rok je to, aby kluci nebrali toto všechno jako samozřejmost. Aby viděli, že za tím vším je to, že manžel a já hodně pracujeme a museli jsme se hodně snažit. Aby si z toho vzali příklad. Musím jim párkrát připomenout hodnotu peněz, protože než je vyberu z bankomatu, tak musím být dlouho v práci.

A další důležitý úkol je ten, že musíme trávit hodně času spolu. Myslím, že se s manželem snažíme, víc už to v mých očích ani nejde. Taky někdy musíme mít čas jen každý na svoje záliby a nebo jeden na druhého. Ale abychom pořád měli nervy poslouchat jejich povídání a trable, abychom je neodbyli s tím, že teď nemám čas, až za chvilku. Protože to za chvilku už nemusí přijít. A u Tomíka začíná být věk, že když párkrát takhle narazí, tak se prostě přestane svěřovat a to bych si strašně nepřála.

No a abych nebyla jen taková filozofická, tak bychom příští rok chtěli vyměnit okna, koupit nové auto, udělat Matějovi nový, dětský, školácký pokojíček…

Taky začnu určitě zase chodit do posilovny a určitě zhubnu!!!

Za rok si to zase povíme!!!

Dana a kluci

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 03.01.09 08:36

prvni:-)) a jdu cist a osetrovat lazaret…uz lehnul i Mates:-(
 Z.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.01.09 10:14

Dano, moc ti to všechno přeji a do nového roku chci popřát, aby byl stejně hezký jako ten loňský, třeba i hezčí.
Bilancovat nebudu, u mě by to bylo příliš bolestné…
Vám všem ostatním přeji do nového roku jen to nejlepší, zdravé děti a co nejbezstarostnější život!  

Ivča a kluci

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 03.01.09 10:28

Ahoj holky,
Ivčo, Tobě obzvlášť přeju, ať příští lednový deníček máš ty a je plný krásných dobrých zpráv. Já věřím, že to tak bude!!!
Zuzko z těch stránek jsem vážně nadšená! Pokud víš ještě o něčem podobném, tak dej vědět!!!   Jiři, doufám, že poleháváš a bereš nějaké sirupky a čajíky!
Lucko, dneska jsi sama? Jsou chlapi na lyžovačce? Jé já bych šla na lyže. Letos musíme Tomovi pořídit boty na lyže, ze starých vyrostl a Matěj nemá lyže vůbec. Bohužel všichni, co mají malé děti jedou s náma na hory, takže si to nemáme od koho půjčit. Musíme se jít podívat do nějakého bazárku, nebo do půjčovny.  

A ostatní ostudnice, kde jste!  

Já jsem zapomněla popsat našeho Silvestra, ale teď uklízím jak Divá Bára, tak se ozvu až večer. Jedeme si po O pro kluky a jdeme na vychajdu.  

Jinak holky, já ještě, deníček jsem nechtěla psát, abych se dotkla někoho, komu se zase až tak vloni nevedlo, neberte to prosím, jako vychloubání. Ono letos může být všechno jinak.  

Dana  

Jo a děkujeme za odtučnění komentářů!!!

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 03.01.09 10:54

Ahoj,
tak se připojuju k novoročnímu deníčku - je moc pěkný a takový optimistický - Dano, myslím, že se Ti povedl a nikdo to nijak špatně nevezme :)

Jiřkojak Ti je, doufám, že se kurýruješ :)

Zuzko je mi líto, že už lehli všichni, kde to chytli už jsi zjistila původ ?

Jinak já jsem dnes zase sama, ale jedna změna tu je jsme na chalupě v Krušných horách - trošku jsme se přesunuli.  Tom má totiž každou sobotu  až do půlky února lyžařskou školu. Tak jsem na něj zvědavá.  On začal jezdit  v únoru 2008 tak už jezdí docela obstojně i s lyžema u sebe, ale stále nám přijde, že „sedí na zadku“ tak doufám, že se to naučí pořádně.  Co se týká  výbavy tak tu jsme kupovali v únoru komplet novou pro všechny - protože jsme jeli lyžovat asi po osmi letech a měli jen stará pádla a Tomík nic - no byl to pěkný vichr v peněžence …

A co nás čeká v novém roce? No snad už trochu klidu - ten podzim byl hrozný. Jinak v únoru lyže v Itálii a v létě Tatry (ne lyže ale chodit). Doma nás čeká udělat Tomíkovi nový pokojíček pro budoucího prvňáčka a pokud to stihnem a budou penízky tak i pracovnu pro mě a manžu.

Zatím se loučím, nic inteligentního mě nenapadá tak abych tu neplácala játry, jdu klukům obalit sýr k obědu - přijedou v jednu :)

Ahoj

Lucka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 03.01.09 20:35

Holky, kde jste kdo!!!
Zuzi, Jiři, jak je v nemocech?
 D.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 04.01.09 10:36

Ahoj, tak hlásím novinky od nás: Tomík začal ve dvě v noci zvracet a vydrželo mu to až do rána :( Zatím bez teploty, je na ledovém rehydratačním roztoku po lžičkách každou minutu a půl. Je to skvělé :(
Pa jdu ošetřovat a prát
 Lucka

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 04.01.09 12:17

chudak malej:-((
u nas vypadalo, ze Filip uz bude lepsi- rano 37,3- jenze zacal silene chrchlat- ale uplne neuveritelne a ted jsem mu namerila 39,6…bezva:-(((  

Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 04.01.09 12:51

Ježišmarja holky, co to máte za choroby? Moc na Vás myslím.
Lucko, co to je ten rehydratační roztok? To se přiznám, to jsem nikdy neslyšela?¨
My jsme teď doobědvali. Dělala jsem polívku s játrovýma knedlíčkama - nejsem takový borec, abych se škrabala s játry, kupuju v Globusu játrovou zavářku a doma si do mražáku nadělám jenom kuličky. A pak pečené maso, špenát, vrtule. Teď jsem si ulomila ještě kousek studentské pečeti a jdu si chvilku číst. Myčka myje a já budu potom muset žehlit!!! Už od včerejška z toho mám kopřivku :o)  

Venku je krásně zima a od rána sněží. To krucinál nemohlo takhle sněžit před týdnem, aby si toho děcka užili? Včera teda bylo u nás nádherné sluníčko. Byli jsme na vycházce kousek za Brnem v Ořešíně. Je to tedy ještě Brno, jezdí tam Městská hromadná doprava, ale jinak je to nefalšovaný venkov. Kousek za ním je ranč s koňma. Bylo tam nádherně. Taky tam mají naprosto suprové dětské hřiště. Máti tam v létě s klukama jezdila. Je tam i taková „opičí dráha“ pro dospělé,  která končí lanovkou. Tam se kluci vyřádili nejvíc.  

Zuzko, půjdete zítra k doktorovi? A jak to děláš, když se potřebuješ učit a kluci jsou ve stavu, kdy tě potřebují u sebe. To ti tedy nezávidím. A manžovi je líp?  

Lucko chalupu v Krušných horách závidím. Předloni jsme byli na dovolené v Adršpachu a seznámili jsme se tam s jedněma lidma z Krušných hor. Tak strašně krásně nám o nich vyprávěli,  že to za čím jezdíme do Adršpachu, je v Krušných horách taky. Spousta skal, loupežnických hradů - zřícenin a krásná příroda. Prý si už nemám představovat Krušné hory jako pustinu s mrtvými stromy. Je to tak?  

Tak jdu si chvilku číst. To prádlo na mě tak vyzývavě kouká!!!
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 04.01.09 13:15

Tak aby tu nebylo tak smutno, dám sem nějaké obrázky ze včerejška. Postupně bude to hříště a nakonec kůň!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 04.01.09 13:17
 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 04.01.09 13:18
 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 04.01.09 13:19

Pochopitelně jsem blbá! Tak prosím natočte hlavičky, chtěla jsem jen pro názornost tu opičí dráhu!!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 04.01.09 13:20
 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 04.01.09 13:30

A ještě jednu ze Silvestrovské zelňačky. Pěkně jsme promrzli, pěkně jsme se najedli, pěkně jsme si zapěli a kolem 16 jsme dojeli domů. Tam jsme si pustili na DVD Anděl páně - moji oblíbenou pohádku, u té jsem pochopitelně usnula a ve 20.00 jsme šli k sousedům přes několik domů, tam jsme byli přes půlnoc. Hráli jsme na kytaru staré trampské fláky, staré písně od HOP TROPu, děcka si hráli…příjemný večer.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 04.01.09 13:32

Tak a poslední, nebudu Vás unavovat. Mají krásného kocourka, vlastně dva - ještě syna od tohoto. Jmenuje se Damián, ale říkají mu Mamute. Na té fotečce to tak nevyzní, ale je opravdu obrovský - a nádherný.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 04.01.09 15:40

Ahoj vespolek,  

Dančo, díky moc za nový deníček. Je krásně napsaný. K loňskému roku musím říct, že i u nás byl podobný, laťka je hodně vysoko. Sice už jsem bilancovala, že nám odnesl babičku, ale zase díky tomu nám přinesl Lukáše a rodinná nálada se tak nějak zklidnila. Taky jsme si pořídili dost hmotných statků a hodně si užili. Byli jsme poprvé na horách na lyžích a pak třikrát na týdenní dovolené. Letos máme v plánu moře - uvidíme, jestli na to bude a jak to bude. Hory zatím nevypadají konkrétně, ale rýsuje se prodloužený víkend (čtvrtek až neděle) druhý týden v únoru. Naši známí mají v tomto termínu už zaplacený pobyt v jedné chatě, tak snad bude místo, abychom se na poslední chvíli přidali.
Bohužel jinak moc nemáme s kým jezdit ani kam, takže se dost těžko konkrétně plánuje. Dančo, napadlo mě nějaký ten víkend se spojit s vámi? Jestli byste nás teda brali do party? Jenže s náma je to vždycky těžký říct předem,  hlavně kvůli manželově hraní. Prostě jsme otevření čemukoliv.  

Co se týče pátku, byla jsem v práci do 21 hod. Od 7 ráno, to je 14 hodin. Ale posunuli jsme se kupředu natolik, že jsme tam dnes nešli, snad za pondělí a úterý stihneme tu roční uzávěrku dodělat. Ivčo, dívíš se, že někdo 2.ledna pracuje? Věř mi, že na financích se pracovalo všude, kde jsem kdy byla. Jo marketing, prodej a objednávky, ty měli volno. Já jsem zase měla volno na konci roku, takže si neztěžuju. Navíc po tom náročném dnu byl hned víkend. Musím říct, že i přes to bolení v krku jsem energie měla dost, je znát, že jsem přes Vánoce lenošila a odpočívala.  

Když jsem odjížděla z práce, s hrůzou jsem zjistila, že venku leží sníh. V Praze to bylo v pohodě, silnice posolený, takže jen vlhý, sníh jen na chodníku. Po cestě ze Zbraslavi k nám už to tak suchý nebylo, ale taky ok. Dojela jsem až do naší vsi, přejela závory a pak je velký prudký kopec, táhlý, uprostřed ještě zatáčka, dlažební kostky. Přede mnou auto zastavilo a pak muselo couvat, aby se rozjelo. Já jsem se neměla moc kde rozjíždět. Šmýkalo se mi to šíleně, motor řval, a já jsem ten kopec prostě nebyla schopná vyjet !!! Po několika pokusech jsem to uprostřed v zatáčce vzdala, zavolala jsem manželovi, ať mi přijde pomoct. Přišel asi za 15 minut a říkal, že je to síla. Kopec nebyl posypanej a silnice jak mejdlo !!! Zcouval to dolů, rozjel se a jel jedním kolem po chodníku. A vyjel. Já jsem byla tak grogy, že jsem chvilku ležela bezmocně na gauči a pak jsem šla bez jídla spát. Celý víkend mám hrůzu z pondělka, jak ten kopec bude vypadat dolů. Kdyby to aspoň posypali, ale proč, že? Lidi, zabte se !!! Teď tak jemně popadává, ráno vyrazím raději dřív, manžel mi slíbil, že kdyby připadlo víc sněhu, pojede se mnou až pod ten kopec a pak dojde domů pěšky. Tak na mě prosím myslete. Mám z toho fakt strach. Bohužel jiná cesta mi do práce nevede, na MHD to mám půl hodiny pěšky a ještě jezdí jen do 18 hod odpoledne (přívoz přes řeku, MHD je na druhém břehu) a jelikož budu dlouho v práci, neměla bych se dostat jak domů. Ach jo.  

Včera jsem lenošila, už mi bylo líp, markantně se to zlepšilo. Odpoledne přijeli příbuzní - moje teta (tátova sestra) se strejdou a sestřenicí, pokecali jsme, vypili 3 láhve šampusu, bylo to prima. Odcházeli asi v 8, Já jsem uložila děti, tatínek odešel hrát a pustila jsem si v televizi z videa Zkrocenou horu. Docela se mi to líbilo. Ráno jsem se vzbudila v 9.  

Začali jsme s přípravou na nový nábytek, ten jediný kus nábytku, co se nebude vyhazovat (jestli pamatujete z fotek ten hnědý napravo) jsme vyklidili a přesunuli do ložnice, znovu jsem si ho naplnila a přesunula tam věci, které moc nepoužívám (např. starou sbírku pohledů, svatebních gratulací atd.). Věci co tam byly a zůstanou dole jsme zatím uložili do úložného prostoru ve válendě v obýváku. Na přesun do nového nábytku už se těším, snad to nebude tak náročné.  

Ahoj Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 04.01.09 15:41

Fotky moc krásný, ten kocour je parádní kus !!!

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 04.01.09 16:09

Teď jsem si ještě svoje komentáře z minulého deníčku zkopírovala do wordu (vždycky když vyjde nový, tak to tak dělám) a tím jsem vlastně uzavřela rok 2008. Víte kolik toho mám za loňský rok? 116 stran !!! a to používám docela malý písmo. Jsem asi blázen :o))
Takže jsem načla rok 2009 i tady. Musím jít ještě zaplatit nějaký složenky, tak končím.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 04.01.09 16:17

Ještě jednu prosbu na MONČU,doufám, že čteš :o)  

Psala jsi, že děláte kapra už před Vánoci. Poslala bys mi prosím recept? My jsme měli kapra už třikrát, na Štědrý den klasika obalovaného, pak v červeném víně s mandlemi a dnes kapra naloženého v křenu. Ještě mám v mrazáku na jedno jídlo, jen bych chtěla vyzkoušet nějaký nový recept, tak prosím, napiš mi. Dík předem.
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 04.01.09 17:17

Ahojky,
jen ve spěchu - mezi převlíkáním po… postele a praním - pár řádek :)
Fotky jsou moc hezký a kocour je docela obřík :)
Rehydratační roztok „Kulíšek“ bral Tomík už jednou při silné střevní viroze - prodávají to v lékárnách bez receptu - tak jsem ho zas na:,–(ila. Je to prý hnusné, ale zabírá to, aby nedošlo k dehydrataci (kvůli které nám už jednou hrozil špitál)..
Chajdu máme v Krupce - to je město asi 10.000 obyvatel  mezi Ústím n. Labem a Teplicema a je to docela idyla. Musím říct, že už to opravdu není měsíční krajina. Např v jednom dolu či co to bylo tak tam to zrekultivovali a už to dva roky napouštšějí a bude tam krásné jezero na koupání. Kopce na lyže za domem (skoro), golfové hřiště v létě taky :))
Zatím musím letět snad večer bude víc klidu.
Ahojky Lucka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 04.01.09 17:19

Já jsem si taky říkala, že bych si vytiskla celé ty deníčky. Jednou až budu stará bába a kluci budou velcí, tak by se jim to mohlo hodit, jak jsem tady o nich mluvila.
Jdu navštívit sousedku. Žehlila jsem, ale jde to ztuha. Ještě tam toho je spousta.
D.
Zítra si mám volat na tu gyndu a večer jdu do posilovny. Teda snad. Pochopitelně se mně nechce!!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 04.01.09 21:22

Tak teď mně nějak éčko blbne. Napsala jsem zde koment, při odeslání řekl, že nejsem zaregistrovaná, tak jsem vypla zapla, deníček otevřela komentáře žádné ?  

Jen jsem chtěla říct, že na stránkách naší školy, kam bude chodit Matěj www.zsheyrovskehobrno.cz jsem se dozvěděla, že 15 a 16. ledna máme zápis. Na stránkách jsou fotky tříd a v 6.A je i náš Tom. Sedí tam vpravo dole v šedé mikyně, vedle kluka v oranžovém.  

Musím tento týden obejít rodiče dětí, co spolu chodí do školky a co chceme, aby spolu chodili i do školy, abychom napsali žádost na paní ředitelku.
Jdu si sušit vlasy.
Dobrou.
 D.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 04.01.09 22:55

Ahoj holky!  

Dani - pěkný deníček. Musím říct, že i my máme za sebou hezký rok a doufám, že ten příští bude taky aspoň takový. Stejně jako ostatní máme spoustu plánů. Především chceme vzít děti k moři. Lukášek o moři vykládá už od loňského léta (hlavně o tom, kdo z dětí byl u moře), tak mu to chcem taky splnit. No a druhá věc, která nás čeká je pořízení nějakého většího bazénu pro děti. Zatím jsme jen chodili plavat k našim na ten s horním nafukovacím kolem o průměru 3,6m. Teď bychom chtěli něco kapku většího.  

Jinak Jiři - toho kapra peču klasicky na plechu potřeném sádlem, kde nakladu plátky kapra osolené, opepřené a opaprikované (trošku sladké a trošku pálivé papriky). Na to dám nakrájenou papriku (čerstvou), cibuli, okurky (krájím je do vějířků - rozříznu zavařený okurek a pak ho po jedné straně nahusto za sebou naříznu) a dám péct. V průběhu pečení podleju vodou. Toť vše. Rychlé a jednoduché. Doufám, že bude chutnat!  

Jsem KO a to musím ještě žehlit. Včera a dnes jsme byli na horách. Dala jsem si za cíl, naučit Lukyho lyžovat. Už jsme to zkoušeli loni v lyžařské školce, ale jen to prořval a pak na lyže za nic na světě nechtěl. Letos jsem mu slíbila, že ho budu učit sama. No včera jsem na něj byla tak drsná, že si určitě říkal, že v lyžařské školce by mu bylo líp. Já byla nanervy, protože furt fňukal a pořád se válel ve sněhu a odmítal se pořádně učit. No pak jsem se totálně nas…a a řekla, že se na to můžu vykašlat (ale ještě radši bych ho přetáhla hůlkou :-) a jdu pryč, když mě nechce poslouchat a furt fňuká. Dokonce jsem mu řekla, že je kopyto a nikdy se to nenaučí. :-(((( Žádná matka, macecha já jsem! :-( A odcházela jsem z kopce. Luky začal fňukat, ale chytla ho panika a honem honem chtěl za mnou, abych neutekla a světe div se - on jede!!! :-)))) Tak jsem mu zas kousek poutekla a zase kousek pojel. A ono to faaaakt jde! :-) Tak z toho byl tak překvapenej, že mě dokonce začal i poslouchat a pak vcelku s potěšením začal zkoušet lyžovat. No a dnes už jezdil na vleku a celou dětskou sjezdovku dokázal sám sjet. Pak jsem si dokonce vytáhla lyže i já a párkrát jsme to sjeli. On sám pomaloučku přede mnou a já za ním. Tak byl tak šťastnej a spokojenej, že mu to už jde. Jen konec byl takovej vcelku špatnej. Jedna holčina (asi tak 15-17let) to napálila do takovýho toho elektrickýho rozvaděče (krabice) u vleku. Rovnou hlavou a zůstala ležet. :-( Odnesli ji hned na nosítkách a odvezla ji sanitka. Netuším co jí bylo, ani jsem neviděla ten pád. Jen jsem zrovna s Lukáškem šla od okýnka, kde se kupuje jízdenka a oni procházeli s těma nosítkama přímo kolem nás. O tom co se stalo mi pak říkal známej. Lukášek z toho byl docela vedle. Pořád se mě ptal co se jí stalo a proč měla zavřené oči. Já byla přesvědčená, že je měla otevřený, ale byla celá taková zčervenalá, taky ubrečená, ale už si nejsem moc jistá, každopádně mi jí bylo hrozně líto. A Luky z toho byl pak hodně špatnej a bál se jet a tak jsme potom jeli už jen jednu jízdu. Jen doufám, že ta holčina neměla přiskříplou míchu. Helmu měla, tak s hlavou snad nic neměla. Je to hroznýýý. Sama jsem pak strašně znejistěla. Stalo se jí to až úplně dole pod svahem! :-(((  

Tak toť od nás a já jdu žehlit!  

Všem marodům brzké uzdravení!

Monča a kluci  

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 05.01.09 07:17

Ahojda,
já jsem už od 6:40 v práci. Bála jsem se zaprvé sněhu, za druhé pondělní zácpy, takže jsem si raději přivstala. Napadlo jen trochu, kopec posypanej nebyl, ale na jedničku jsem ho sjela celkem bez potíží. Horší to bude odpoledne nahoru, jestli se to ujezdí a neposype. Ale snad posype, doufám. Podle řeky jsem jela pomalu, ale ve směru na Prahu to bylo odfoukaný, to protisměr je horší. V Praze už je to jen mokrý. Projela jsem ještě před hlavní vlnou ranní špičky.
Mončo, díky za recept, zkusím to. Kolik těch okurek tam tak dáváš - na každou porci tak jednu? A pečeš to normálně odkryté nebo přiklopené? Na plechu asi odkryté, viď. Člověk by neřekl, co nejasností může být v obyčejném receptu, který ti připadá naprosto jednoduchý :o)))  

Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 05.01.09 08:44

Ahojky,
zdravím všechny pracující - u nás je stav takový, že Tom už nezvrací, ale je na dietě, tj. doma a já s ním. Mluvila jsem s šéfovou a pracuju z domova, přes mail a internet. Do práce šel jen mažel a frfňal, že sněží :))

Receptík na rybu vypadá moc zajímavě, asi ho taky zkusím, my jíme ryby dost často (cca 1× týdně), tak aby byla změna.My budeme tento týden dojídat zbytky - šunkofleky ze zbytku uzeného, zapečené brambory a tak.

Učení dětí na lyžích je fakt dost náročné - u nás učil manža a byl dost nervní i když jinak je spíš flegmatik. Tom celkem nefňukal jen jednou plakal a měl krizi, že se to asi nenaučí, ale za den kopec sjel takže se to dalo. Pak bylo ještě náročné naučit ho na pomě a kotvě, ale za párkrát to zvládl.

Jdu Tomovi změřit teplotu - ráno neměl, ale mám pocit, že už zas hicuje.

Zatím ahoj
Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 05.01.09 08:53

Co se týká lyžování, my jsme tu asi nejvíc pozadu. Loni jsme na lyžích stáli prvně. O nějakém učení se nedá mluvit, protože sami příliš lyžovat neumíme. Nicméně jsme jezdili mírný kopeček, každý s jedním dítětem za ruku, na pomě každý s jedním na koleně, a šlo to. Letos - jestli to teda vyjde - bychom je chtěli zkusit dát do školičky. Problém je, že já sama se hrozně bojím, sice sjedu  cokoliv, ale šíleně pomalu a šíleným stylem, takže jako příklad moc sloužit nemůžu. Manžel je na tom podobně. Navíc zatím nemáme místo kam jezdit … vybavení si musíme půjčovat, nechceme to kupovat, když na lyžích stojíme jednou za sezónu. Manžel má jen lyže, loni si půjčoval boty, já si půjčuju celou výbavu od ségry. No prostě musíme se naučit vůbec na hory jezdit.
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 05.01.09 09:02

Ahoj holky,
tak na gyndě vše OK. Tak jsem ráda.
Jinak lyžování - jezdíme teprve čtvrtým rokem. Tom se to naučil ve školičce. A Matěje jsme dali vloni do školičky poprvé tak to bylo jenom takové oťukávání a letos půjde každý den na hoďku dopo a hoďku odpo. Já nemám nervy ho to učit a navíc v té lyžškolce na Bílé mají perfektní vybavení - pojizdný pás, pro pokročilejší takový vlek, jen lano, doho se drží rukama, kolotoč, branky… Jezdíme na hory jen jednou ročně, tak si to chceme všichni užít. Jinak by to dopadlo přesně tak, jak Mončo popisuješ. Je to teda šíleně drahé, ale s tím už počítáme a aspoň si můžeme my tři ostatní zalyžovat spolu. Já mám lyže staré, ještě rovné - takže jsem totální exot na svahu, ale kašlu na to. Manžel má nové - z druhé ruky, ale krásné a Tom má taky z druhé ruky, ale také pěkné. Matějovi to musíme letos nějak pořídit. Tom lyžuje v helmě, my dospěláci ne. Vy holky máte helmy?  

Jdu zase něco dělat.
D.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 05.01.09 09:12

Dančo, já teda helmu nemám, při té mé pomalosti … Děti samozřejmě jo. Já musím říct, že jsem si lyžování s Haničkou užila skoro líp, než v Alpách s firmou. Já žádné náročné kopce nepotřebuju, stačí mi dětský „idioťák“, tam se mám pod kontrolou :o))
A kdy vy jedete na hory a kam? Zase s partou jako loni? Musím říct, že partu závidím. Včera jsme to řešili s manželem, že máme jen 2 spřízněné rodiny, se kterýma se dá něco podnikat, a ještě omezeně … Nějakou novou partu bychom brali. Tak kdybyste podnikali nějaké společné akce, kam by mohl i někdo „další“, dejte vědět, myslím, že bychom klidně zapadli - teda manžel se svou harmonikou určitě :o)) Ale samozřejmě se nechceme vnucovat, vím že když se lidi znají hodně dlouho, těžko se přijímá nový element …  

Uzávěrka jde pomalu, ale ještě na to máme celý dnešek a zítřek.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 05.01.09 09:16

Ještě jsem chtěla ke školním batohům.
Na jaké parametry se mám koukat? Ukazovala jsem si ty Topgaly Jírovi (odkaz mám uložen doma), ale nelíbí se mu smajlíci - prej „ty blbý ksichty“. Tak jsme listovali a líbil by se mu jiný, teď nevím přesně jméno a odkaz nemám, ale je dvoukomorový, modrý s rákosníčkem na kole a stál polovinu než ten se smajlíkama … Co myslíte, je vhodný? Jíra je s výběrem hotov, víc ho to nezajímá. Prej maminko hned to kup.
Od dob našich školních aktovek se to tak strašně změnilo, že fakt netuším, na co se zaměřit. Možná z toho děláme přílišnou vědu? Když si vzpomenu, s čím jsem chodila já … a přežila to :o)))
Tak díky za rady.
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 05.01.09 09:19

Ahoj Dano, tak to mám radost, že to dopadlo dobře :) Spadl ti kámen ze srdce, viď.
Jinak helmu má zatím jen Tom, ale my si je chceme letos ve slevách pořídit taky, pro jistotu. Ne že bychom jezdili jak draci, ale je to bezpečnější. Tom má zatím 36,9 tak uvidíme, kam se to vrtne :(
 L.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 05.01.09 09:22

Ahoj Jiřko, nevím jak je Jíra veliký,my jsme si ho byli i vyzkoušet v obchodě, protože Tomík je mrňous, tak aby mu seděl a byl za ním vidět a aby se do něj vešla A4 (formát knihy). Tom zase nechtěl s pohádkovými postavičkami :)) Jinak si myslím, že je to celkem jedno, nevím. Na www.topgal.cz když si otevřeš u toho vybraného modelu podrobné info tak tam je k tomu i diskuze, jaké jsou s tím zkušenosti a tak.
 L.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 05.01.09 09:23

Ještě Dančo na těch dětských stránkách - kde jsi narazila na flétnu? Já se tam nějak nemůžu zorientovat. Děti flétnu dostaly, ale nemám ponětí, jak je začít učit. Od druhého pololetí má mít Hanička něco v rámci pondělního zpívání, bohužel dnes to nestihnu, tak se učitelky nemůžu zeptat.
Manžel říkal, že nějaký známý je učitel na flétnu a chodil by klidně děti učit domů, ale prý až budou ve škole a budou zvyklí spolupracovat - 5 let je prý málo. Ale 2 roky flétnu zahálet, to se mi nechce nechat.
Poradíš?
Díky J.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 05.01.09 09:25

Jíra je taky mrňous, nechce se mi ho tahat po obchodech a pak mu ho nekoupit, takže vybrat si na internetu by pak nehrozilo … Zkusím se podívat na ty diskuse.
Dík J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 05.01.09 09:29

Jiřko, jen pro info jaké jsou Jírovy „míry“ ? Tom má 108 cm a necelých 17 kg :)
 L.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 05.01.09 09:40

Jíra má asi 19 kg, víc než 108 určitě, ale kolik přesně, to si nevzpomenu, asi tak 116??? Ale asi víc, 112 měla Hanička na 5-leté kontrole … musím se doma podívat na metr. Však je ale taky starší, dnes 6 let a 4 měsíce přesně. Chci aby pak ten batoh měl aspoň 3 roky …
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 05.01.09 10:07

Jiři na těch stránkách je to na hlavní stránce, vlevo je ten zelený pruh co a jak tam je, pod tím je logopedie a pod tím je „Pojďte si s námi hrát“ a tam je seznam lekcí na flétničku.  

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 05.01.09 14:13

Ahoj,
my jsme si byli vyzkoušet vybranou aktovku, proto aby TOmík mohl napsat ježíškovi, kterou přesně chce. Pak jsme to samozřejmě objednali přes web.

L.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 05.01.09 14:25

Aha, tak díky. Našla, vytiskla jsem si první 4 lekce, zkusíme to. Škoda, že děti neuměj číst, hodilo by se to.  

Včera si Jíra vytáhl nějaké starší Sluníčko a krásně si s tím s Haničkou vyhráli, malovali, „učili se“, pak vymalovali nějaký pohled a děsně se u toho bavili.
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 05.01.09 14:26

Luci, a jakou jste teda vybrali? Vlastně jestli jsi ten odkaz dávala ty (nejsem si jistá) tak topgal se smajlíkama?
 J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 05.01.09 14:58

Jiřko, no máme topgal se smajlíkama modrý www.topgal.cz/…04/D---Blue/ k tomu i penál a taštičku na krk. Neteř, která je stejně stará jako náš Tomík tak ta má www.topgal.cz/…525/U---Pink.
Kámoška, jejíž syn má tu se smajlíky taky tak ten už jí má třetím rokem, tak doufám, že Tomovi taky vydrží.
 L.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 05.01.09 16:29

Jo, tak jsi to byla ty s tím odkazem :o)) Ukazovala jsem to Jírovi, ale smajlíky zavrhl. Haničce by se ten růžový líbil, ale zatím jí ho pořizovat nehodlám, do školy jde až za rok. Koneckonců i s tím Jírou máme ještě času hafo … Zkusím kouknout v Tescu, co by tam měli, podle toho pak Jíru buď někam vezmu, nebo vybereme rovnou ten po internetu.
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 05.01.09 17:15

Jiři nene, odkaz dávala ZUZKA.
Jdu z práce. Uf. Blázinec. Jdu si zaposilovat.
papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 06.01.09 07:32

Ahoj všem,  

tak co Dančo, bylas cvičit? Já dnes asi nepůjdu, zaprvé nevím, dokdy budu v práci, za druhé pořád dost kašlu. Ráno jsem vlezla na váhu a 65, takže dobrý. Uvidím, jestli se zase dostanu na těch 63.  

V práci jsem byla asi do pěti, cesta šla, kopec jsem vyjela, ale po vesnici nic není posypané, tak mám hrůzu do každého kopce. Víc už snad sněžit nebude. Ráno dolů to šlo celkem bez problému, dojela jsem do práce stejně jako jindy. Ale je znát, že je míň aut.  

Včera jsem dětem vytiskla 4 lekce nácvik psaní, hned se na to vrhli a byl od nich půl hodiny pokoj :o)) Svědomitý dětičky. Zkusila jsem i tu flétnu, ale to jde s obouma najednou těžko, prošli jsme 3 lekce, Jíra by pořád chtěl dál a dál, aniž by předchozí zvládl, no musíme trénovat. Ptala jsem se ve školce, flétna bude až od září, takže jedine můžeme trénovat sami. Ovšem od toho září už se Jíry týkat nebude, protože už bude ve škole.  

Tak ahoj, jdu dál bojovat s uzávěrkou - ale jsme na dobré cestě !!!
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 06.01.09 08:55

Ahoj při úterku,
ano ano, cvičit jsem byla. Rovnalo se to teda mučení. Při dvacetiminutovce na orbitreku jsem myslela po třech minutách, že zemřu bídnou smrtí. Nakonec  jsme to vydržela jen čtvrť hoďky. Ale zaposilovala jsem si vydatně, bylo nás tam tlusťošek málo,tak byly stroje volné. Dnes cítím protažené nohy, zadek, břicho. Ale mají tam taková divná zrcadla, určitě ztlušťují, protože pohled byl hrozný. Tudíž na váhu nepolezu až někdy :o)  

Lekce jsem si vytiskla všechny - psaní - ale vzhledem k mému pozdnímu příchodu domů jsem děti akorát opusinkovala a šla spát. Dnes bychom mohli něco udělat. Flétničku Maťa nemá, ale v únoru má narozky i svátek, tak mu ji pořídím. Takovou nějakou tu levnou za dvě stovky nebo tak. Teď bude mít narozky Tomík a to teda nevím, co mu dáme. Máme hru na PC, chtěla bych mu koupit nové hodinky a ?  

Zatím papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 06.01.09 09:02

My máme taky flétnu za dvě stovky, úplně stačí. Ale nevím, jestli na to pískání budu mít nervy, zvlášť v dvojím provedení najednou :o(  

Jak jsme stěhovali tu skříň z obýváku, našla jsem staré budíky. Takové ty klasické, obrovské, tikací. Děti se rozhodly, že si je nařídí a budou na ně vstávat. Tak je to u nich jak v hodinářství :o)) Pořád s nima blbnou, tak vyhrožuju, že jim je vyhodím. To byste nevěřily, blbé budíky a takové radosti z nich :o)
Jdu na další lekce flétny, mám chvíli času.
Papa J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 06.01.09 09:28

Jé, holky, vyše děti k tomu zápisu do 1. třídy nějak trénují - to náš Tom teda moc ne. Dělá jen to co umí a trochu pokračuje podle toho co chce, ale já to nějak nehrotím. Píše velká tiskací písmenka, s manželem trénují obloučky na psací, slabikuje některá slova z mého starého slabikáře a máme doma knížku úloh pro předškoláky tak ty dělá. Ale když to tak čtu tak bude asi děda posleda :(

Jinak odvahu ke cvičení závidím, já se slibuji, že jen co odzdobíme stromeček a na jeho místo vrátíme šlapadlo, budu se alespoň trochu snažit.

L

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 06.01.09 10:04

Luci, buď v klidu! Naše trénování je akorát v tom, že jsem to vytiskla. Netrénovali jsme ještě nic. Z knížky Malý chytrolín nemáme na rozdíl od Jiřinky ani jednu stránku. Maťa k tomu má jakousi averzi. Navíc on naprosto neumí malovat a včera mně v posteli zpíval travička zelená, co by eventuelně zapěl u zápisu a poznala jsem to akorát podle slov!!! Zato , když jsem mu včera říkala, že ve školce nebyl tři týdny, tak mně odvětil aha to je 21 dní? Na toto je šikulka. Narozdíl ode mně. Spočítat 3×7 je u mně docela výkon :o)  

Jo stromeček, kdy holky odstrojujete! Já jsem si říkala, že ho necháme ještě do příštího víkendu. Nedodržujeme tři krále. Jenom trošku poklidím z vánoční výzdoby - to už jsem i udělala o víkendu, ale stromeček je tak krásný, že nám ho je líto.
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 06.01.09 10:06

Jiři ten nový nábytek bude určitě super!! Kdy to budete instalovat? Hodíš potom fotečky? Budete to mít krásné, nové, voňavé!!

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 06.01.09 10:18

To víš, že se pochlubím, hned jak to bude hotové !!!
Manžel tam včera volal, aby se dohodl, kdy nám to dovezou, ale ten chlapík prý zrovna obhajoval diplomku :o) a byl celý den nedostupný (manžel mluvil s jeho kolegou) tak snad to dohodne dnes.
Spodky skříněk nainstaluje manžel sám, přemístíme do nich věci. S těma knihovničkama však bude potřebovat pomoct, takže jejich navěšení bude záviset na tom, jak bude mít kamarád čas.
Doufám, že to bude vypadat tak, jak jsme si to vymysleli! Musím říct, že ten obývák se hrozně provzdušnil, jak zmizela ta jedna skříň - přitom v ložnici působí tak drobně, ne robustně jako dole. Už se fakt moc těším.
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 06.01.09 10:23

Jíru to docela baví, ale moc mu to nejde, takže jsem ráda, že je ochoten trénovat. Stejně si to dělá po svým. Pořád drží tužku jak prase kost. To o rok mladší Hanička to umí mnohem líp, opravdu krásně maluje i vybarvuje. Takže shrnuto - jsem ráda, že se zabavěj něčím užitečným. Chytrolín Jíru čas od času popadne, udělá klidně šest stran naráz, ale některé ho nebaví a ty přeskakuje.  

Stromeček necháváme, dokud nepřekáží a příliš nepadá. Letos půjde dolů hned jak to bude potřeba kvůli novému nábytku, asi tak. Zatím drží :o)) Ale čokoládové šišky a mikulšci jsou už dávno sežraný. Taky je mi líto ho sundat, když je pořád hezký.
 J.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »