Maminkou s eMiminem už pár let – o radosti

Rodičovství

Velikonoce Velikonoce přicházejí, zpívejme přátelé Po roce Velikonoce Velikonoce přicházejí, šťastné a veselééééé. Máma píchá vajíčko, máma vyfoukne vajíčko, Máma barví vajíčko ….. Jó

Velikonoce Velikonoce přicházejí, zpívejme přátelé
Po roce Velikonoce Velikonoce přicházejí, šťastné a veselééééé.

Máma peče pletánku, máma peče beránka …

Velikonoce Velikonoce přicházejí, zpívejme přátelé
Po roce Velikonoce Velikonoce přicházejí, šťastné a veselééééé.

Co mám děti, přepadají mě silné návaly radosti, které jsem dřív nezažívala. Když byli miminka, bylo to skoro pořád.
Teď už se nával radosti objevuje méně často, ale o to silnější a nečekanější. Dneska mě totálně vykolejila tahle písnička, kterou si pro mě nacvičili (jistě jste poznali nápěv Vánoce, Vánoce …).

A tak jsem tento deníček pojala tak trochu filozoficky.
No, to je na mě trošku silné slovo :o)

Poučena tím, že štěstí nebude a nepřijde, až …, ale štěstí je právě teď a tady a jen si ho musíme hýčkat a užívat, musím říct, že ty návaly štěstí - nebo radosti, jak chcete – se opravdu dostavují. Snažím se je zachytit a pořádně si je zapamatovat.

… Jíry vlastnoručně psaný recept na koláč … … jedu na vleku na lyžích, tma, umělé osvětlení, měsíc v úplňku. Ticho, jen fičí vítr a poletují sněhové vločky. Z dálky slyším cinkat kostelní zvony – ale to nějak nehraje, je čtvrt na šest, aha, to mi cinkají hůlky o sebe … … sobotní odpoledne, s Haničkou jedu na bobech. Před náma jede Jíra, přejede skokánek, vyletí do vzduchu a zase dosedne zpátky, ve mně doslova exploze citů, řehtám se jak pominutá, až se mě ptají, jestli se mi něco nestalo… … čtu Danči popis Matýskova dopisu – „taky Tom a já Matýsek“ a hned se mi orosí oko… … páteční večer, zapálíme si na krbu všechny svíčky, zahrabeme se do peřin a koukáme na pohádku … … otisky kočičích tlapiček po ránu na špinavém autě …

Nic dalšího konkrétního mě zrovna nenapadá. Ale určitě to znáte, ty „čisté radosti“, o kterých si tu píšeme. Máte v zásobě ještě něco, o čem jste nepsaly? Máte něco, co vám ty příjemné pocity způsobí spolehlivě? Sem s nima !!!

Jinak já jsem dneska zase projevila bystrost :o) Někdy v říjnu jsem si koupila stolní kalendář, něco z přírody. Pak jsem druhý kalendář dostala od mamky k narozeninám. První je v obýváku, druhý jsem postavila do kuchyně. Dneska tak koukám na ten v kuchyni, je tam na obrázku bažant. Pak jsem šla obývákem a koukám, tam na kalendáři taky bažant. Napadlo mě, že už jsem ho někde viděla. No jo, jsou stejný! Jen ten jeden kalendář má písmenka vpravo a druhý vlevo. Jíra je donesl k sobě, listuje dopředu, listuje dozadu, ano, dva stejné kalendáře, jen ten jeden má obrázky trošku větší. Pointou je fakt, že jsem pro zbytek večera měla velmi rozvernou náladu, jak jsem bystrá, že jsem si toho všimla „už“ po pěti týdnech roku :o)

Tak hodně štěstí a radosti i z blbostí !
Jiřina

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 04.02.10 08:25

Ahojky,

deníček je tu, hurá, zase můžeme chvíli číst a psát bez přílišného listování :mrgreen:

Včera jsem přijela domů v půl páté, během dne jsem vymyslela, co navařím, aby měli děti s tatínkem až do pátku obědy. Vrhla jsem se do toho s vervou - tatínek hrál zatím s dětma člověče nezlob se - na oběd tvarohové knedlíčky a hráškovou polívku, na večeři toastíky a ještě na chuť vaječnou tlačenku. Za hodinu bylo hotovo včetně úklidu.

Večer jsme děti nechali dívat na Hádej kdo jsem, já jsem si u toho zapla počítač a spáchala nový deníček.

Dančo, mrzí mě, že jsem ti ho „vyfoukla“, pořád nemáme nikdo nic a pak najednou nápad obě najednou :mrgreen: Tak příští je tvůj, jen co přelezeme na druhou stranu, jo?
To je dobře, že Tom na hory pojede, on to tam zvládne, hlavně že bude spokojen.

Jinak nevím, na co jsem chtěla ještě reagovat, Lucko fajn, že ti sbor dává přesně to co má - radost a uvolnění. Super.

V noci zase Hanička „strašila“, vzbudila se a šla dolů - já někoho slyšela na schodech, tak jsem vylítla, zavolala jsem na ni, ozvalo se „mamí“, úprkem vyběhla schody, zalezla do pelechu a spala. Tak nevím, co to způsobuje, proč nás chodí v noci hledat dolů. Čumáček malej.

Ráno u nás bylo -6, včera +4, to jsou zase šoky. Ale ať je jak je, hlavně ať neprší. Včera krásně svítilo sluníčko - tedy v autě mi to moc příjemný nebylo, protože před tím nebylo kam uhnout.

Víc nemám, jdu na angličtinu.
:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 04.02.10 09:06

Ahoj,

Jiřko super deníček - máš pravdu ty návaly mám taky (a přechodem to ještě nebude :mrgreen: ) Naše děti a vůbec rodiny jsou náš poklad :srdce:

Teplotní výkyvy jsou strašné !

Psala jsem ještě do minulého deníčku o mém prvním koncertu, tak jen kdyby to zapadlo tak já to „krhounsky“ napíšu i sem - pojedeme do Svitav , tak kdyby někdo chtěl nebo to měl blízko … ráda vás uvidím :-)

Včera jsem Tomíka vůbec neviděla - byl s našima. Dnes mi vyrazil dech když mi řekl, že mu paní učitelka řekla, že ho seznámí se svým bratrem (nebo čím) jaderným fyzikem 8-o . No Tom jí asi jak jsem pochopila vyprávěl něco o vesmíru :roll: . No doufám, že jaderného fyzika teda doma mít nebudeme …

Valí se mi sem práce

Zatím se mějte krásně :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 04.02.10 16:15

Ahoj holky,
Luci, proč ne jadernýho fyzika? Dana Drábová taky někdy půjde do důchodu ne? :lol:

Jiři, super deníček. Musím teda říct, že v první chvíli jsem si myslela, jestli ses nezbláznila :dance: teď velikonoce? Je teda pravda, že s vánocema jsme tu strašili od září, ale velikonoce byť jsou za dva měsíce, jsou ještě tááák daleko.

Ale mám to přesně jak píšeš. Jsou to takové návaly citu a štěstí k dětem, že to kolikrát musím úplně rozdejchat.

  • když se jde Tom ve třinácti letech pomazlit a je jen o půl hlavy menší než já
  • když spím s Matějem na manželských postelích a v noci mě vzbudí šátrání pod mou peřinu se slovy „můžu jít na návštěvu?“ a zbytek prospíme na 10 cm ač máme celou velkou postel
  • když si kluci krásně hrají a říkají si Tomášku a Matýsku

když… :huban: :huban: :huban:

Jiři do minulého jsem ještě psala o tom výletu do Playmobil parku. Mrkni se prosím na stránky panáčků. Včera jsem to říkala Milanovi, asi určitě bychom jeli. KDyž byste nejeli, poskytli byste nám azyl z pátka na sobotu? Ale jeďte!!!!

Mám pokračování Matějova psani"

„rozhodl semse pokračovat. Protože ji mám moc rát moji mámu a tátu a Toma ty mám rát 5. Máme 2 ptáčky. Ti mám taki rat. konec“

Takže překlad do češtiny. Pětka znamená, že je nás pět, moji rodiče a my. Všechny nás má rád. Všimněte si, že já jsem na prvním místě, takže jsem prostě nej žena jeho života :lol: :huban: :srdce: Miláček můj! :hug:

Jinak zdravotnické okénko.
Dnes jsem si volala k doktorce na gyndu pro výsledky. Histologie a vše okolo dopadlo dobře. Žádný karcinom se nekoná. Ale mám streptokoka :oops: Ten s největší pravděpodobností způsobuje to krvácení. Zítra ráno si jdu pro penicilin a nějaké glogule. Penicilin dostane i Milan (nebo prý i ostatní sexuální partneři :oops: ) Po dobrání kontrolní stěr a pak se uvidí. Prý ještě jakási vakcinace proti tomu streptokokovi.

Tom má 37,nic mu není. Tak povalí. Přinejhorším se pro něj prostě pojede.

U nás bylo teda ráno -13, teď je určitě kolem nuly. Ráno to tu bylo jako v mrazíkovi. Všechny stromy namrzlé. Je velká vlhkost a všechno namrzá a pěkně klouže.

Večer jdu do cvičení :dance: ach jo!

papa Dana :mavam:

Příspěvek upraven 04.02.10 v 16:16

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 04.02.10 16:19

TeĎ se Matěj pochlubil, že má zase škrtlý razítko! Zase se vybavoval. Brečí tady. Jen ať brečí, ať si to zapamatuje.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 04.02.10 19:31

Ahoj,

Dančo, náš Tom taky řeční při vyučování - no vraždila bych, ale co naděláme :zed:
Je dobře, že se u gynekologa našla příčina a taková celkem pohodová, nic děsného. Je to pořád lepší než být nervozní z krvácení a nevědět proč. Teda tak to mám já, pro mě je hrozné nevědět.
Psaní Matýskovo je prostě „k sežrání“ :-)

No k tomu jadernýmu fyzikovi se vyjadřovat nebudu - i když z mé strany je jediný problém, vždyť bych mu nerozuměla !!

Zítra na mě myslete - jdu na zkoušku (už zase). Teď jdu uloit Toma a zasednout ke skriptům.

Pa :mavam:

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 04.02.10 20:22

Ahoj holky,

Lucko držím palce na tu zkoušku!

Dano, ty hory budou určitě v pohodě, já bych děti taky poslala za těchto okolností.

Jiři, moc hezký deníček, chvilky čistých radostí, moc hezké téma. Nejšťastnější jsem, když se dívám na děti jak se bezstarostně smějí, jak se umějí radovat z naprostých blbostí a chechtají se jako blázni. Jsem šťastná, že mají jeden druhého a že je mám já oba dva.

Jiři, taky jsi mě pobavila s tím kalendářem. Vzpomněla jsem si, jak jsem si jednou koupila tričko a dala jsem ho mámě, ať mi ho dá k vánocům, aby nemusela nic shánět. Úplně jsem na to zapomněla a pak jsem ho vybalila pod stromečkem a říkala jsem si, že mi máma vybrala fakt pěkný tričko. Teprve pak mi došlo, že jsem si ho vlastně vybrala sama a taky mě to dost rozjařilo.

Zítra pátek, víkend se blíží!
Ahoj
Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 04.02.10 21:33

Luci držím držím vše co mám! :palec:
Tom má pořád 37. Ach jo. Zítra večer uvidíme. Krizová varianta je, že ho tam Milan v neděli odveze.
Tak pa, těším se na víkend. Už jsem utahaná. Dnes ve cvičení jsme si docela dali do těla.
pa D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 05.02.10 13:31

Co se to děje? Dnes jsem tu jedinná, nebo zlobí éčko u nás doma?
Jsem z práce doma, jdeme balit. Tom t.č. 36,8 Uf.
 D.

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 05.02.10 13:35

Ahojky, nějak nemám z práce čas, pokusím se ozvat o víkendu z domova.
Dančo, o to playmobilím výletům jsem ti taky chtěla napsat, prozkoumám to a dám vědět, jestli bychom jeli taky - ale s azylem z pátku na neděli můžeš 100% počítat. Koukala jsem, že je to 1-2.5. tj. v pátek budou čarodějnice …
Prozkoumám a dám vědět.

Zatím papa, víc napíšu zítra (no nic nového stejně nemám).
 J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 05.02.10 13:53

Ahoj,

jste skvělé - držely jste palce moc dobře, protože mám za 2 hurááá :-)

Dančo, ta přetrvávající teplota u Toma je děsná. Jak už bere dlouho ta atb? Ale neboj, on odjede a užije si to.

Jiřko, tak příští středa by už snad měla klapnout - budeš moc se sejít na oběd ?

Já mám před sebou skvělý víkend vlastně jen sama pro sebe - máme sborové soustředění - tak jsem Toma odeslala s Michalem na chalupu a jsem doma sama. Jen mě tak napadá, že moc doma nebudu, protože od 9 do 17 soustředění a v sobotu jsem pozvaná večer ke kamarádce s tím, že u ní i přespím. Tak to doma opravdu moc nepobudu. :oops:

Dančo, co Matýsek, nezávidí bráchovi, že jede na hory? Žárlí na sebe vůbec takhle sourozenci? Já si to pamatuu z dětství, ale my jsme byli kluk a holka.

Jdu zas pracovat, hezký den :mavam:

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 05.02.10 16:42

Ahojky, tak jsem doma a rovnou chvíli bez dětí …

Lucko, moc gratuluju ke zkoušce! Ty jsi tady naše největší šikulka. Se středou počítám a ještě si napíšeme.

Dančo, snad bude Tom dobrej, odjede a užije si to.
Matýsek je šmudlík, jen se pořád nemůžu dopočítat, jak je vás pět - jste přece čtyři a s dědou a babičkou šest, nebo v tom je nějaká jiná logika?
Streptokok se vyléčí a bude zase dobře. A na tu konizaci teda nejdeš?

Tatínek byl včera s dětma v tom muzeu Prahy, líbilo se jim to tak docela, prý žádné extra nadšení neprojevovali. V tom nejlepším sále prý bylo plno, tak se k obrazovkám moc nedostali. Dnes byli na Petříně, ale pro změnu bylo zavřené bludiště, tak šli jen na rozhlednu (100 Kč dospělý, 50 dítě) a přivezli dvě placky po 30 Kč. Prý zdražili. Když jsem přijela, akorát obědvali grilované kuře, co jsem jim koupila včera v Albertu. Pak šli ještě někam na procházku, autem k lesu, prý je někde v lese obora, to se musím vyptat. A teď jsou u babičky a přijdou za půl hodiny.

Zítra jede Jíra se skauty na výlet, předchozí dva mu nevyšly, tak snad to vyjde. Tatínek mu koupil dětský batoh, dostane termosku s čajem a udělám mu řízeček a housku a vezme si nějaké sušenky. Jdou i neteře, tak snad dobrý. Hanička zůstane doma a jako odškodné jsem jí na odpoledne pozvala kamarádku - musím využít, že Jíra není doma, on je vždycky hrozně provokuje.

Nic důležitého na práci nemám, vyprala jsem pračku, teď se suší, vařit večeři nebudu.

Anjelico, to co popisuješ s tričkem úplně chápu. Hlavně že chápeš tu mojí rozvernou náladu potom :mrgreen:

Z práce jsem urvaná, sice jsem tam kromě pondělka byla normálně dlouho, ale za týden jsem udělala tolik práce, co jindy za dva. Ještě bude náročný příští týden a pak konečně pár dní volna. V posledním únorovém týdnu je nějaké dvoudenní školení ve Varšavě, šéf chce, abych jela taky, ale musí s ředitelem probrat, jestli na to jsou peníze, ten se totiž vyjadřoval tak, že v plánu s žádným školením není počítáno. Asi se bojí, že by pak nezbylo na jeho cesty s obchodními partnery, přitom tohle je pro nás docela zásadně důležité. No já to nehrotím - bude bude, nebude nebude.

Jinak s Velikonocema … děti se na ně ptají sotva skončí Vánoce. Aby se bylo na co těšit. Navíc přespříští víkend začíná předvelikonoční neděle, 6-týdnů před V. Loni jsem o tom psala deníček. Můžu pak oprášit.

Jdu se podívat na ty playmobily. Á už se mi vrátili tak já musím.
:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 05.02.10 18:37

Ahoj,
děkuju za pochvalu :oops: jsem úplně vycucaná - asi si dneska půjdu brzy lehnout, abych byla zítra fit. Jsem zvědavá jak zvládnu zpívat dva celé dny 8-o sice doma „hubu nezavřu“, ale toto je přece jen něco jiného a daleko těžší.

Já jsem tak přemýšlela nad tématem tohoto deníčku nad těmi chvilkami absolutní radosti a zjistila jsem, že jsem se posunula. Zatímco když byl Tomík miminko nebo batole, stačilo ho vzít do rukou a přičichnout … Jak roste už sice miminkovsky nevoní, ale zas je s ním větší zábava a trávení času je skvělé. To jsou i takové maličkosti, když třeba jede přede mnou na vleku a já slyším jak si zpívá …
(prý aby ho poma neshodila).

No konec úvah, jdu si udělat něco k večeři a zalezu do pelíšku. Zítra se asi neozvu - od rána jsem na soustředění a večer u kamarádky - tak až v neděli odpoledne.

Pohodový víkend :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 05.02.10 19:53

Ahoj holky,
Jiři těch pět je počítáno bez něj. Sám sebe nepočítá, tak proto!

Luci gratuluju. Teda dvojka, jsi fakt dobrá. Tak si pěkně oddechni, zasloužíš si to. Volný víkend závidím. Máš jej docela často. Ale asi to bylo kvůli učení, viď? To taky není ono. Taky bych si dala ráda víkend jen pro sebe :-(

Tom je OK, jen huhňá. Ty teploty teda fakt byly pět dní. Už jsem byla vydepresená. Teď mám zase další depku, že když nebyl týden venku, tak aby ho to neskolilo. No pořád něco řeším. Má nabaleno. Batoh na záda, tašku do ruky (lyžáky, helmu, lyžařskou bundu) a vak s lyžema. No dá si do těla, než to všechno odnosí do chalupy. Ale neřeším to. Teda řeším, ale nevyřeším. Od toho je tam pedagogický dozor :-)

Zítra ráno ho teda odvezeme na sraz ke škole a budeme doma. Budu prát a musím uklidit koupelnu a teda trochu i ten Tomův pokoj. Odpo půjdeme určitě ven. Na řece je snad sto kačenek, tak se na ně půjdeme podívat. Pokud nebude teda strašně foukat.

Víc mě nenapadá.
Jo na tu konizaci zatím nemusím. Pravděpodobně se vyléčí ten streptokok a přestanu krvácet. Potom tedy nebude důvod ke konizaci, protože nemám špatné výsledky. Nemám ani žádného toho papylomavira, co způsobuje rakovinu, jak je na něj to očkování pro děvčata.

Zítra k obědu bude sekaná a brambory. Možná v neděli pojedeme s Milanem na lyže. Matěj půjde k našim a my si pojedeme sami zalyžovat.

tak hezký večer a víkend
Dana :mavam:
Teda Jiři to je teda dobrý, že za 14 dní je ta předvelikonoční doba. Musím vyhrabat tu Brumíkovu knížku o velikonocích :dance:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 06.02.10 10:34

Ahoj holky,
tak se sem musím jít vypsat.
Ráno jsme vezli Toma na ten sraz na hory. V dobré víře, jdu učitelovi, který má vést zájezd říct o těch atb. že je tom dostal jako zajišťovací, že je má do pondělka. Musím říct, že velice ostře až arogantně nám spolu s paní doktorkou řekli, že v tomto případě Toma na žádné hory nevezmou, že jsme neoprávněně vyplnili bezinfekčnost. No bylo to hrozné. Asi deset minut jsme se tam dohadovali. Ani nenabídli, abychom Tam Tomáše v pondělí dovezli dodatečně. Na to jsme se museli zeptat. Ale musíme mít od naší doktorky speciální potvrzení, že můze lyžovat. Nejvíc mě štvalo, že se ani jednou neobrátil na Tomáše a nesnažil se mu to lidsky vysvětlit. Jen na nás hučeli. Ach jo. Tomík je z toho samozřejmě hotovej, plakal. Tak se ho snažíme utěšovat, že ho tam taťka v pondělí dopoledne poveze, aby mohl už od odpoledne lyžovat.
Na jedné straně je chápu, ale na straně druhé kdyby to řekli vlídně, lidsky, ale oni na nás fakt hučeli jak na nějaké blbce. Co že to máme za doktorku, že mu dá atb jen „pro jistotu“ apod.

Ach jo. Nemám vůbec chuť nic dělat. Pořád o tom přemýšlím. Vloni nejel na hory, protože dostal chřipku. Letos toto. Má strašnou smůlu.

ahoj D.

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 06.02.10 10:37

Ahoj holky,

Lucko, gratulace k udělané zkoušce.
Volný víkend závidím (v dobrém). To je můj sen (zatím nesplněný a asi v dohledné době nesplnitelný).

Dano, pedagogický dozor není to samé co maminka, viď? Taky bych to řešila. Ale oni to zvládnou. Mají toho teď ty děti moc, my jsme třeba helmy neměli a asi i spoustu jiných věcí. Ládík pojede poslední týden v březnu taky na hory. Mají toho v seznamu napsáno tolik, že bych to snad neunesla ani já, natož ty malé děti. Jsem na to zvědavá.

Zatím ahoj, jdu uklízet a vařit.
Anjelica

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 06.02.10 10:42

Ach jo, Dančo, teď jsem si přečetla Tvůj komentář. Je mi Tomíka líto. Ten přístup by mě taky naštval, i když toho učitele částečně chápu. Ale ta stejná věc se dá říct různými způsoby.
Anjelica

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 06.02.10 14:28

Ahojky,

teda Dančo, to je fakt pech :twisted: A nejhorší je, že kdybyste nic neřekli, tak by to prošlo. A kam vlastně jedou? Je to blbý, jestli to doktorka dovolila, zbytečně přijde o dva dny. No co se dá dělat. Snad je v pondělí ještě dožene.

Jíra ráno odjel na skautský výlet, ale začal na nás, že nikam nechce, začalo to tím, že se večer ptal, jestli si může vzít nožík - rybičku, že Haničce něco vyřeže (jako by to snad uměl). Táta mu ale říkal, že tam nebude čas něco vyřezávat, že se prostě půjde … a na to on že teda nikam nejede. Večer jsem mu usmažila řízeček, tak jsem říkala, že když nebude výlet, nebude řízek. Nakonec teda šel, jen díky tomu, že jely sestřenice. Prý si na nádraží schválně sedal do sněhu, aby byl mokrej a nikam nejel. No odjel. Jelo od nás asi 6 dospělých a 5 dětí. Je to nějaký celoskautský přechod Brd. Tak jsem zvědavá, s čím se vrátí.

Hanička se ovšem nedokáže sama zabavit, takže celý dopoledne pořád chtěla něco dělat se mnou. Tak jsme upekly koláčky - makové a povidlové, ona je mazala, zdobila … Pak jsem udělala salát, k obědu jsem dělala játra, Hanička má taky řízek - nutno využít, protože játra by nejedli, všechno mi podávala, vyndavala. Vyprala, vysušila a vyskládala jsem tři pračky, pak jsem dokonce vytřela podlahu v kuchyni - byla už šílená, nedělala jsem to ani nepamatuju :oops: ale paní už tu nebyla 14 dní a přijde až za týden, tak jsem se jednou přemohla. No máme docela dobrý mop, tak to zase taková dřina nebyla :lol: Hanička pak se mnou škvařila špek a opékala cibulku, krájela brambory …

Teď jí přišla kamarádka, tak snad bude pokoj.

Dančo, dívala jsem se na ten playmobil park. Skoro jsem Petra přesvědčila. Vy už jste si to zarezervovali? Přijde mi to teda drahý - víkend nás vyjde skoro na 10 tisíc - ale zase si říkám co, za něco peníze utratit můžeme. Tak snad pojedeme. Hraní tam P. zatím žádné nemá, sice hrává na čarodějnicích, což je ten pátek, ale to by se nějak udělalo, abychom ráno mohli. Nevíš ten autobus jestli je s WC? A nevíš jestli pak v tom parku už je všechno v ceně vstupenky? Koukala jsem na ty různý atrakce, to bude určitě super. Tak já jdu panu B. napsat pro další informace.

Ještě jsem koukala do kalendáře, jak jsme se bavili některý víkend se sejít na půl cesty - v ZOO v Jihlavě. Což na velikonoční víkend? Petr má v sobotu nějaké hraní - nejsem si jistá, jestli celodenní nebo až večer, ale kdyžtak by to šlo i v neděli. My určitě na Velikonoce nikam nepojedeme, tak by to šlo. Jo a taky jsem koukala, až budeme v létě u té Telče, že Pelhřimov je tam kousek, takže to muzeum rekordů můžeme navštívit společně? Já už se zase začínám těšit na letní dovolené a jak maniak plánuju, kde co navštívíme. Máme zarezervovanou chalupu na Šumavě na poslední týden v srpnu, tak to už vidím Černé a Čertovo jezero, Čeňkova pila, Chalupská, Jezerní a Tříjezerní slať, Kašperk … Hmmmm ale to nás ještě čekají hory :mrgreen: No prostě jedna čistá radost za druhou. Mimochodem, k další čisté radosti patří každá získaná turistická placka, asi jsem fakt magor :mrgreen:

Víc nemám, doufám, že budou holky hodný. Kačky mamka (moje kámoška) se pak pro ni staví a posedí chvilku a dáme si skleničku.

Naši mají dneska výročí svatby, tak nás lákali, ať přijdeme, ale P. má večer hraní a navíc Jíra se vrátí kolem 17 hod. z výletu a to ho tak akorát naložím do vany a budu se modlit, aby nenastydl, takže jsem navrhla, ať přijdou zítra odpoledne oni k nám.

:mavam: Jiřina

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 06.02.10 14:49

Teď jsem si vyhledala na internetu, co je to za tu skautskou akci, kam jel dnes Jíra. No že jsem to neudělala dřív.

41.ročník přechodu Brd - sraz všech středočeských skautů. V předchozích letech se na Kytínské louce, což je cíl výletu, sešlo několik stovek skautů. Měli s sebou mít potkávací kartičky, které si budou vyměňovat, já jsem Jírovi nakreslila čtyři a každou asi 8× namnožila, tak jsem zvědavá, co přiveze. Prý bude i soutěž o nejhezčí kartičku. Kdybych to tušila, že je to až tak velká akce, tak bych si dala mnohem víc záležet. No snad budou děti spokojené.

J.

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 06.02.10 20:15

Ahojky, tak docela klidné odpoledne. Hanička s kamarádkou byly celkem hodné, sice trochu rámus byl, ale byly nahoře a daly mi dvě hodiny pokoj. Něco po čtvrté tatínek dovezl Jíru od vlaku, měl totálně mokré boty a ponožky (a to už měl ponožky vyměněné a druhé mokré v batohu - nejdřív to vypadalo, že je zapomněl ve vlaku, protože v batohu nebyly, až si vzpomněl, že jsou zvenku v kapse na pití). Přivezl spoustu vyměněných kartiček, to je docela legrace, odkud všud tam lidi byli. Byl celkem spokojenej, moc jsem toho z něj nedostala, akorát měl všechno snědeno a přesně mi vypověděl, kde co snědl a kde se napil :mrgreen: Prý hráli nějakou hru po cestě, ale on nechtěl.

Těsně po Jírovi přišla kamarádka pro dcerku, ale holky byly pořád hodné, tak jsem ji pozvala dál a daly jsme si sklenku vína, trochu pokecaly - uvědomila jsem si, jak dlouho už jsem ji „neviděla“, sice spolu jezdíme téměř denně v autě, ale já řídím a nemám šanci jí vidět do obličeje :mrgreen: Tak mě překvapilo, že je nakrátko ostříhaná :mrgreen: To mám zase postřeh :mrgreen:

Odcházely nakonec až po půl šesté, Kačka u nás chtěla spát, pak už řádily, chtěly si hrát ve vaně, až nakonec odcházela s brekem, páč dostala od mamky na zadek.

Pak jsme povečeřeli koláčky, zahráli si hru a šli se koupat. Přečetla jsem, Jíra přečetl jednu stránku a vyprosil si, že ještě nebudou zhasínat, vlezl si k Haničce do postele, že jí bude číst z knížky Brumíkovy Velikonoce. Ten pohled na ně, zase ta chvilka čisté radosti. Mimořádně se nemydlej, ale ležej v jedný postýlce a Jiříček Haničce čte. :huban: :huban: :huban:

Zítra budu vařit kuře ala bažant s rýží, ještě udělám zadělávané kuřecí žaludky na večeři (a doufám, že zbyde na pondělí). V pátek máme zápis do školy, v sobotu jedeme na hory, tak konec týdne bude hektický, všechno sbalit, taky chci s sebou něco navařit (vymyslela jsem řízky a kuře na paprice - tam bude kuchyňka, tak ať máme něco do zásoby), navíc v pátek má kolega, co je se mnou v kanceláři (mmch právě oslavil rok u firmy), třicetiny, tak jsem mu chtěla něco upéct, ale nějak se nejsem schopna rozhodnout co vlastně. Jestli dortík, bábovku, nebo raději něco slaného, třeba sýrový dortíček ??? Kdo by byl schopen rozhodnout za mě, ulehčil by mi dilema (trilema, čtyřlema …)

Víc nemám. Nějak tam dupou, tak jim půjdu zhasnout.
:mavam: JIřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 06.02.10 21:15

Ahoj holky,
tak jsme to už nějak rozchodili. Co naděláme. Tomovi jsme slíbili, že se zítra půjdeme podívat po té kameře. Kterou si koupí za ty našetřené peníze. Tak byl strašně rád.

Odpoledne jsme šli na procházku, Tom teda nechtěl. Tak jsme šli jen s Matějem. Na řeku nakrmit kačenky, ale o víkendu nemají o rohlíky nouzi, tak seděli na zamrzlé řece a hleděli. Ale byla to hezká procházka.

Taky jsme hráli plno her, loupežníky, z pohádky do pohádky - mimochodem jsme neměli návod, tak jsem se dívala na net a první odkaz, který byl, byl z emimina z diskuse, kde byl naskenovaný návod i odkaz na návod, tak jsme si ho vytiskli :lol:

TeĎ tady blbnou, dělají si domeček z přikrývek, no myslím, že za chvilku budu vrba mlátička a půjdou spát (to je z Harryho Pottera).

Taky jsem se prokousala těma fotkama. Koláže budeme dělat zítra. TeĎ už jsem uklikaná.

Jiři s tím Playmobil parkem. Je to drahé velice, to je bezpochyby. Ale beru to tak, že peníze máme, sice to tedy naruší rozpočet, to bezpochyby, ale děcka jsou malý teď jednou a asi víc příležitostí s nimi mít nebudeme. Takže jedeme. Pochopitelně to bude dražší, protože jim tam rozhodně koupíme nějaké plejáčky. To zas jo. Nenutím Vás, my jsme Boučkovi psali, zítra pošleme přihlášku.

Jiři, na víkend hlásí další výrazné ochlazení a prý má napadnout několik desítek cm sněhu, tak to na Tebe budu hrozně myslet. Ono sníh je super, ale pokud bude padat po kyblech, tak to je taky k ničemu, že :mrgreen:

Jinak nic nemám.
Ten Jírův přechod Brd to muselo být moc hezké.

Jo Jiři o té Šumavě, jak jsi psala, tam všude jsme byli. Je to nádhera, určitě jeďte a navíc Šumava je rájem placek. Tam jich nasbíráte za půl výplaty, to nás určitě předeženete 8-)

Tak zatím dobrou.
Dneska musím říct, že mně deníček hodně pomohl. Fakt jsem byla docela vydepresená a nechtěla jsem doma přidělávat dusno.
Tak dobrou
:mavam:

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 06.02.10 22:19

Tak hurá, Danča :o) Celý večer tu na tebe číhám a teď jsem se zahleděla do map, že jsem tě prošvihla.

Na tý Šumavě jsem tam všude taky byla. Ale ráda tam pojedu znovu. Kvůli plackám :mrgreen:

K tomu playmobilparku - poslal vám pan Bouček nějaké další informace? Mně zatím nic. Teď by se mi hodila ta služební cesta do Polska, protože bych ušetřila diety v eurech a měla bych na útratu tam. Jinak mám z ľoňska asi 50 Eur. Tak bych hned měla na útratu. Ještě to s Petrem znovu proberu, ale vidím to, že jo !!!

Já jsem prdlá, už vymýšlím co ten společný víkend v červenci. Hledám nějaký kemp kolem Zvíkova, že bychom si vzali každý chatičku. Tam se vám určitě bude líbit - Orlík, Zvíkov, Blatná, Březnice … taky ráj placek. Minimálně ty dva hrady nad řekou. To by bylo fajn, kdyby to vyšlo. Jak to tak vidím, budeme vydělávat jen na dovolenou. Ale to je asi v pořádku. Dům už máme a léta jsme si odpírali a vše šlo do domu, tak teď si budeme užívat dovolených.

Děti už chrněj, byla jsem se ptát, co to čtení - tak Jíra říkal, že je to naprd, protože co chtěli číst, buď byla blbost nebo moc dlouhý :lol: A prý našel nsmysl - ukazoval mi to - v textu bylo „vezmi oplatky např. albert, club, bebe, fidorka …“ a on ví, že to jsou sušenky a ne oplatky !!! Tak jsem říkala, že fidorka ale je oplatka, tak se upokojil. No jako bývalý zaměstnanec přece musím vědět, jaký je rozdíl mezi sušenkou a oplatkou :mrgreen: :mrgreen:

Dobrou noc,
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 07.02.10 10:26

Dobré dopoledne,
Jiři, já vůbec nevím, jaký je rozdíl mezi sušenkou a oplatkou? Můžeš mě zasvětit?

Trochu poklízím, u nás je zataženo a sněží. Nasypala jsem plná krmítka ptáčků a hned jsou jich tam houfy. Dokonce po zahradě pobíhala veverka a lezla i do ptačí budky. Tak jí nahoru na terasu taky dáme nějaké oříšky. Chudáci, co Ti zvířátka mají dělat.

K obědu je čína a rýže.

Jiři na tu vodu se strašně těšíme. Ale musíte nám dát podrobné instrukce co a jak si vzít. Protože my jsme fakt naprosto neposkvrnění! Na vodě se budeme určitě motat jak hovna pod splavem, no bude to sranda!!!

A počítáte s tím Templákem? To se v červnu uvidíme 2×.

Jinak nic nemám. Umyla jsem si vlasy, tak si je jdu natočit a sušit. Při sušení v helmě budu vystřihovat hvězdičky z Aquila čajů, protože konečně mají pěkné dárky. Je to z jakési dračí pohádky, jsou tam clony do auta, magnetické šipky, kšiltovka, společenská hra, povlečení. Tak myslím, že jich máme hodně, tak něco navybíráme.

Odpo mrknu.
Holky včera jsme se s Milanem dívali na DVD film od Hřebejka „U mě dobrý“, viděli jste to některá? No naprostá bomba. Nic podobného jsem ještě neviděla. Jako zasazení do prostředí apod.

papa D. :mavam:

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 07.02.10 11:29

AHojky,

Dančo, díky za ten odkaz na playmobil park. No probíráme to a pojedeme taky. Teď jsem Petrovi ukazovala fotky a říkal, že jestli teda jede i Milan, tak jedem. Snad už nebude plno.

Ta voda, hovna pod splavem, nás oba opravdu rozasmála :mrgreen: :mrgreen: Nějak to zvládneme. Vybereme nějakou volnější trasu, po vodě pojedeme v sobotu a uvidíme, jestli i kousek v neděli. Musíme vybrat nějaký hezký úsek. A taky objednat hlídání dětí, s našima je to těžký, protože mi vždycky slíběj cokoliv, a pak jim do toho něco vleze a je to. Ale v nejhorším dám děti ségře a švárovi. To už budou mít mimino. No nějak to půjde.

S Templákem samozřejmě počítáme taky.

Film od Hřebejka bych ráda viděla taky, šlo by to vypálit?

Co se týká oplatky a sušenky. Oplatka se dělá z tenkých plátů, které se mažou náplní asi tři nebo čtyři vrstvy, a pak se krájejí na řezy. Viz třeba zlaté oplatky, florenty, fidorky, tatranky … a hrozně droběj :-D Naopak sušenka je litá, těsto se nalije do nějakých forem už v konečném tvaru a pak se jen zabalí. Viz např. club, bebe, albertky. I lázeňské oplatky jsou oplatky. Na oplatce dělá chuť ta náplň. Sušenka plněná být nemusí (ale může, např. disko), ale už je ochucená sama o sobě.

Veverka na zahradě musí být romantická. U nás zase posněhává.

Děti zloběj, mají v pokoji binec jak v tanku, tak jsem řekla, že je nechci vidět, dokud to neuklidí. Jíra se v noci počůral, asi následkem studených nohou na výletě (docela jsem to čekala), takže jsem mu o půlnoci převlíkala prostěradlo a otáčela matraci. Teď to peru. No snad to bude dobrý a hory nebudou ohroženy. Už abychom tam byli, to jsou vždycky nervy před odjezdem.

To je asi vše, jdu obrat ovařené maso.
:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 07.02.10 13:52

Ahoj,

uuuufff, teda než jsem se prokousala, vy jste ale psavci :-) :-)

Dančo, teda to je hrůza :twisted: takové jednání. Je mi líto, že je Tom z toho smutý, ale věřím, e to nakonec dopadne a dojede za nimi v pondělí. O přístupu pedagogů - chápu, že oni mají své hledisko, ale vše jde řešit lidsky a toto je tedy úděs!

Jiřko, teda ale Jíra je šikulka, že ten přechod zvládl a užil si to. Mokré ponožky nevadí, pokud to neodstoná :-) .

Venku se spěkně ochladilo a dnes vykouklo i sluníčko, tak je hned veseleji.

Hudební okénko (v případě potřeby přeskočit :-) ):
Dva dny usilovného zkoušení sboru byly super. S těmi lidmi je ohromná legrace, věk se zcela smazává, mnohdy i pohlaví ( :mrgreen: např sbormistr: hlásí „nastoupí alty“ a po dvou taktech dodává „Vláďo, kdy sis změnil pohlaví?“) Plánovaly se akce do září. Kolegyně mě braly míry na sborové oblečení, neboť pojedu nejen do Svitav, ale patrně i do Krakova 8-o No doma mě asi roztrhnou … V létě bude soustředění na Šumavě, na které vezmu i našeho Toma (děti vítány, bude jich tam spousta - dětí i vnuků).
Proběhlo také společné pivo v hospodě a jiné. Bylo to moc fajn a překvapilo mě, že mi to po těch dvou dnech stále zpívá i mluví :-) .

Teď jsem přišla a rychle se pouštím do domácnosti - musím uklidit, uvařit, upéct, aby bylo vše hotovo na zítra a normální pracovní týden.

Vypovídala jsem se vám, tak jdu něco dělat. Hezký zbytek neděle :mavam:

 
mado
Závislačka 3758 příspěvků 07.02.10 16:36

Ahoj holky,
Lucko, sbor musel být paráda. Mám pocit, že když člověk zpívá, tak ze sebe uvolní všechen stres a je mu příjemně. Jejda, já už jsem si dlouho nezazpívala z plných plic, nějak mi chybí to nadšení do toho a jakoby i dechová kapacita.
V pátek jsme se vrátili z Vysočiny, no paráda, sněhu po pás, krásná sněhová peřina, chalupa totálně zapadaná, cesty neprohrnuté, no bílá romantika. Dvakrát jsme byli na sjezdovkách, 1× na sedačkové lanovce, to se klukům líbilo, pak na jiné sjezdovce, která dle mého odhadu byla „o hubu“, ale kluci jezdili bravurně, nohy u sebe (koukala jsem, kolik velkých dětí jezdí stylem pluh), skokánky, blbosti, výdrž měli neskutečnou.. večery jsme trávili u kamen, protože jsou prázdniny, tak kluci mohli chodit spát pozdě, hráli jsme karty, šachy, logika (v tom byl Vojtík mistr světa :-D , max 2 nápovědy a znal řešení),Ondra nám vyprávěl v posteli příběhy, venku stavěli kluci iglů, hlavy vrážely do sněhu, aby zjistili jeho kvalitu :lol: , no nestačila jsem u kamen sušit oblečení, Ondík zkusil i běžky (ovšem ty moje jsme na půdě nenašly, tak jezdil na dlouhých dospěláckých a boty měl asi o 5cm delší), ale dobrý, ušel kus cesty, ale jak nelyžuje s hůlkama, tak pořád nechápal, na co ty hůlky má. Vojtík se nám „zamiloval“ do čepice (chalupa je rodinná, tak tam jezdí i manželovi příbuzní, co mají už větší děti, tak oblečení, které už jejich dětem není, tak nanosí do našeho pokoje pro kluky)a byla tam úžasná kukla tmavěmodrá s šiltem a křiklavě zelenou bambulkou a na krku byl vyšit dinosaur a měl na sobě dvě rolničky, no úleťácká čepice, Vojta ji první večer měl na hlavě i v kuchyni a museli jsme ji vzít s sebou z chalupy domů, ač má doma asi 20 ks různých zimních čepic :-D
Domů jsme jeli v pátek, protože Ondra chtěl stihnout trénink (je zodpovědně zblbnutý od trenéra, který jim tvrdí jak se budou zlepšovat, když budou poctivě chodit na tréninky a snažit se při trénování), tak půlku cesty pořád dokola nás popoháněl, že příjde pozdě..V Brně jsme se stačili stavit u babičky, která Ondíkovi upekla skvělý dort na dětskou oslavu jeho narozek (babička už pekla, kde co, co si děti nebo ona sama vymyslela, jakože mašinky, traktory, školku, Ferdu mravence na dvou nohách- to byl oficiální název od Vojty, aktovku, dinosaura, znak hokejového klubu, fotbalové hřiště..)tentokrát je to člověče, nezlob se, normálně upečený korpus, vysoký asi 10 cm a nahoře z marcipánu, hrací plán, figurky, kostka, dá se s tím opravdu hrát člověče, nezlob se. Dort máme v lednici, bude v akci až v úterý, kdy vypukne oslava. Ještě babička upekla Ondrovi dvě jedničky (jakože má 11let), ty už jsme snědli, ještě v pátek navečer přišla teta s tříletým Adamem z Rakouska (jeho maminka je ta žena od bratrance, jak jsem psala, že před vánoci porodila v půlce těhu postiženou holčičku, pak jí ještě praskla jizva po prvním císaři a teď začala masívně krvácet, tak jela znovu na kliniku a znovu jí řezali, dostává transfúze…no chudera si to vyžírá se vším všudy :-( )
V sobotu měl Vojtík zápas v Přerově, jel s ním tatínek, já doma prala, vařila a vymýšlela, co všechno musím zařídit a připravit na tu oslavu. Dneska hrál zápas pro změnu Ondra, ale už přijeli zpátky, teď si tady momentálně stěžuje, když mu tatínek připomněl, že zítra je škola a ať si porovná aktovku a ukáže mu angličtinu (na prázdniny žádné úkoly nedostaly).
A Vojta konečně umí Ř, sice to ještě vyráží,ale už to tam je!! Celé prázdniny jsme mu říkali předsedo,protože v tom slově mu to šlo poprvé, teď už to zvládá i na začátku slov, hurá, říkala paní ředitelka, že má zkušenost, že jak jde Ř, tak pak se vypilují i sykavky - třeba se fakt v té první třídě už domluví :roll:
Dančo, s tím lyžákem je to blbý, ale určitě se nakonec ukáže nějaké pozitivum toho pozdního příjezdu tam (mám s tím bohaté zkušenosti, když se něco po… tak nakonec je ta náhradní varianta lepší, než původní). Plně tě chápu, lyžák v sedmičce je fakt taková zlomová záležitost, co si pak pamatujeme celý život.
Už jsem nekonečně dlouhá a nevím, zda to má hlavy paty, protože mi tu pořád někdo chodí a něco po mě chce…
U nás nesněží, pořád je tu trochu namrzlého sněhu, už asi tři týdny stejně, pošlete nám trochu sněžení, aspoň malinko, jenom aby děti mohly bobovat a lopatovat na školkovní zahradě :lol:
Hezký den, jdu něco „užitečného“ dělat Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 07.02.10 20:15

Ahoj holky,
Mado to se krásně četlo. To jste si to fakt museli užít! Nešel by ten dort vyfotit, když je babička taková šikulka. To je hezké.
Pohodičku na chalupě úplně závidím!
Luci taky sis to pěkně užila. Vidíš, já bych řekla, že ve sboru musí být všichni takoví upjatí a ono ne! No moje šéfová taky od mládí zpívá ve sboru a to co občas říká na zážitky, taky se směju. :lol:

My jsme odpoledne jeli do IKEA, teda tam jen já s mamkou, Matěj šel do koutku. Milan s Tomem šli do Datartu obhlídnout tu kameru. Na netu je nejlevnější, tak se na ni jen podívali, nechali si to popovídat a teĎ večer si to objednali. Doufám, že dojde brzy, vzali bychom si ji už na hory, abychom mohli zdokumentovat ty naše lyžařské výkony :-D

Pak jsme se setkali v půlce IKEA, já jsem dostala dáreček, plyšového pejska bígla. No jsem jak malá. Je fakt nádhernej, máme ho v obýváku na sedačce. Jmenuje se pochopitelně Meguška :lol: Ještě jsem koupila Matějovi do pokojíčku lanko na závěsy. Milan mu to tam musí nainstalovat :lol: a budeme na to věšet ty obrázky, co nosí ze školy. To jsem fakt překvapená, co ta paní učitelka s nima dovede. Protože Matěj opravdu neumí malovat a obrázky jsou moc pěkné. Taky jsme si s mamkou koupili dlouhé lžičky (na půl). Mám takové skleněné hrnečky na svařák a normální lžička je moc malá, to pak míchám víno a mám v něm ponořené špičky prstů :lol: No prostě, když to shrnu, jak vlezu do IKEA, tak mě to vždycky stojí peníze. Jó ještě jsem prostě životně nutně potřebovala košíček do obýváku. Máme pod stolem v polici karty, kostky, figurky, domino… tak aby to bylo pěkně pohromadě a úhledné. No životní nutnost uznejte :-D :-D :-D

Milan volal na hory panu učiteli, má ho zítra přivézt, musí mít od dr to potvrzení. Snad to dopadne dobře. Je hodná, tak snad to pochopí a potvrzení vydá. No a snad dobře dojedou a vezmou si ho tam. Uf. Prostě pořád nějaké nervy.

Jiři, věřím, že máš obavy z nemocí. Byl by to z pr… pech, kdyby Jíra nebo Háňa teď něco chytli. Já jsem říkala, že jak pojedeme na ty jarky, že je snad nechám od středy do odjezdu v sobotu doma, aby snad ještě něco nechytli. Protože to bych už fakt nerozchodila!!!

Holky víc nemám.
Hanko, co malá, už má dobraná atb na ten zápal plic, je OK?
Tak hezký týden všem
Dana :mavam:

 
mado
Závislačka 3758 příspěvků 07.02.10 20:46

:wink: Dančo, dort vyfotím a pak pošlu nějaké fotky z oslavy. Už to bude rok, co sem chodím, ty jo, to letí, na minulé Ondrové oslavě jsem dělala Jiřinin vánoční punč. Slavíme teď tak, že hned po škole příjdou s Ondrou spolužáci, kteří pak prchnou na svoje kroužky a autobusy domů a pak odpoledne příjdou kámošky se stejně starýma dětma, co spolu slavíme narozky od roku dětí, děti si pohrají (i ty druhorozené máme +- stejně staré) a maminy pokecají.
Jo, pročítala jsem deníček zpětně, odkaz na skauty a povídání o panu doktorovi :oops: , ti pošlu mailem (je to fakt sympaťák) :wink:
Rozohnila jsem se teď u diskuse Silná averze k ex partnerovi…no nemusím chápat všechno a všechny, že jo :wink:
Ahoj Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 07.02.10 22:03

Mado nedalo mi to a na tu diskusi jsem se koukla. V podstatě vůbec nechápu princip tady těch diskusí. Zapojuji se pouze komentářem do diskusí o úmrtí miminka, z vlastní zkušenosti vím, že jakékoliv slovo útěchy je na místě.

Ta diskuse co jsi tu psala, je teda příšerná. Vůbec nechápu, že tolik anonymů si vydrží psát, nadávat, urážet se na šesti stránkách. S Tvým názorem tam naprosto souhlasím. Myslím, že volný čas by se měl využít rozhodně k něčemu jínému než to co je předvedeno tam.

Nedělej si z toho těžkou hlavu, kdo ví, zda je to vůbec pravda. Lituju Lesinu, že musí sledovat i toto. Fakt děs.

Mě zase nadzvedla dnešní reportáž ve 168hodin o „létání miminek“. Jak jsem hledala tu tvou diskusi, tak jsem narazila i na tuto. No naprosto šíííílené! Vůbec nemám slova k tomu cokoliv napsat. Dle mého názoru je to prostě na zákrok na sociálku pro matky absolvující tento kurz a na zákrok od policie pro pořadatelku.

Tak a teď mám jít jako v klidu spát, jo?

pa :mavam: Dana

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 07.02.10 22:19

Ahoj,

na váš popud jsem se do těch diskuzí podívala a je mi z toho :poblion: . Nevím, ale opravdu mám hodnoty někde jinde a vůbec vnímám asi věci a lidi jinak. Ani jsem to nedočetla .....

Kluci dojeli nadšení z lyží asi v šest hodin - tak rychle večeři, vykoupat atd. no klasický nedělní blázinec. Tomík byl spokojený, jen jak jsme se vlastně od pátečního rána neviděli, tak byl takový tulící brouček :srdce: …

Jinak já už zase sedím nad učením. Další zkouška v pátek.

Dančo máš pravdu, že teď jezdí kluci často sami, ale tím, že se učím, tak nemám pocit volného víkendu. Jen tento byl výjimka, protože jsem se fakt věnovala vlastně jen svému koníčku …

K tomu sboru - oni ti lidé vypadají upjatě na podiu, protože mají trému, ale jinak jsou úplně normální … spíš srandisté a sbormistři taky - no nachechtali jsme se ukrutně. I když se samozřejmě docela tvrdě makalo (aby to nevyznělo, že jsme si udělali víkend u kafíčka a pivečka).

Na fotku dortíku od Mado se taky těším !! Vojtíkovi gratulace k R a Ř :kytka:

Jiřko, zatím náš oběd ve středu vypadá reálné :-) .

Tak se mějte krásně, zítra nikde neuklouzněte (u tam zas mrzne) a já jsem jdu učit

pa :mavam:

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 08.02.10 08:15

Ahojky,

koukám jak blázen, nebyla jsem tu půl dne a půl stránky komentářů ! Super !

Mado, po tobě se to vždycky moc hezky čte. Taky jsem se chtěla přimluvit za fotky, ale koukám, že už to holky píšou. Obdivuju každého, kdo umí hezky nazdobit dort.

U nás odpoledne nic nového, Jíra mě vyprudil, že jsme oba řvali, pak řval i tatínek - týkalo se to bince v pokojíčku. Dnes to musí douklidit, jinak to fakt vyházím rovnou do poplenice. :twisted: :twisted:

Odpoledne jsem pospávala u pohádky, pak šla H. se sestřenicema chvíli ven, pak jsme byli u našich - vypili jsme asi tři lahve šampusu. Byla tam i nejstarší ségra, ale přežili jsme to :-D On ten její (pořád ještě manžel) prý byl nařčen, že byl šéfem nějakého gangu policajtů !!! tak ona k tomu půjde svědčit a prý má strach, že jí něco udělá - no holt když si někdo zahrává s takovýmhle člověkem … my to poznali rovnou, že to je grázl, ale když se rodině nevěří … tak snad jen ať už to mají za sebou a hlavně o tom nechci nic moc vědět.

Večer jsem pospávala u filmu na jedničce, nějak jsem zase hrozně unavená. Tak ať už jsme ve zdraví na těch horách. Zase má v týdnu sněžit, to je fakt blázinec, vždyť leží sníh - s maličkou přestávkou - skoro dva měsíce.

Dančo ta reprotáž v televizi mi zvedala žaludek (a adrenalin) už v ukázkách, takže jsem si zakázala se dívat. Ani nevím, jestli se jít podívat na ty diskuse, co tu o nich píšete, ale asi si nebudu kazit náladu cizí stupiditou.

Víc nemám, jen hodně práce.
Dančo panu B. jsem napsala o přihlášky :mrgreen:

:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 08.02.10 19:36

Ahoj holky,
tak dneska máme za sebou další hektický den.
Tom nakonec na hory odjel, Milan ho tam odvezl. TeĎ volal celý spokojený. Večer teda mají diskotéku, což v jeho věku je vopruz, že! Paní doktorka mu stihla udělat i 13-ti letou prohlídku. Doporučovala nám očkování na meningokoka a posílá nás na ortopedii. Tomík má křivá záda. Jednu lopatku výš než druhou. Už jsme chodili vloni. No ono to chce cvičit, což samozřejmě neděláme. Tak si musím najít všechny ty staré nálezy a objednat nás tam.

Zítra jdu s mamkou do města. Tak přijdu až večer.

Luci, já jsem to taky celé nečetla, jen jsem to tak prolítla a Tvůj názor :poblion: je naprosto trefný. Na ty miminka jsem bohužel ukázku neviděla, tak jsem to viděla v té reportáži. Naštěstí teď ve zprávách na čt1 k tomu byl komentář, bude se to šetřit policií.

Víc nemám.
Jiři, jdu se podívat, jestli máme od pana B přihlášky, pokud ne, hned mu taky napíšu.

papa Dana :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 08.02.10 19:57

Jiři tak jsem mu teĎ taky napsala o přihlášku.
Ještě jsem holky něco chtěla, ale už si nevzpomínám :dance: . Tak zatím :mavam: D.

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 08.02.10 20:24

Ahojky,

jdu sem v rychlosti, Dančo přihlášku jsem od pana B. dostala, poslala jsem ji zpět - píše mi, že zatím nemám nic platit, že čeká, až se nás sejde 30.
To je dobře, že Tom odjel a že je spokojen.

Já se asi zítra stavím u doktorky, mám pocit, že se mi ten močák zase vrátil. Tak jí odpoledne donesu moč a uvidíme. Nechci před těma horama nic podcenit.

Jinak v práci toho mám hodně, odpoledne jsme měli dvouhodinovou poradu - tedy poradu, takové výroční sezení, kde nám prezentují výsledky (které já počítám) a co bude letos nového atd. Docela mi ty dvě hodiny chyběly, ráno to musím dohonit.

Ta služebka do Varšavy je potvrzená, takže toho v únoru už moc neodpracuju - příští týden tři dny dovolená, další týden dva dny pryč. Bude to náročný, ale jedou i Slováci, tak se těším, že zase uvidím kolegyňku.

:mavam: Jiřina

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 09.02.10 16:58

Ahojky,

nepsala jsem tu náhodou, když měly holky močové problémy, že už mám dlouho pokoj? Hm tak prd. Byla jsem u doktorky a zase je to tam. Dostala jsem na 10 dní Biseptol. Akorát půlku z toho na hory. Nesmím pít alkohol, což holt přežiju, ale říkala, ať si dám pozor na sluníčko, kdyby svítílo, že by mi mohla naskákat vyrážka. No co se dá dělat. Hlavně aby to zabralo a bylo už jaro.

Nic nového nemám, v práci jsem makala jak šroub a udělala jsem většinu práce, co jsem chtěla do pátku stihnout, a to mám ještě 3 dny.

Tak zatím pa
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 09.02.10 20:00

Jiři sakra ty máš teda pech. To je mi mi líto. On ten Biseptol je pěknej drek. To Ti měla dát raději něco jiného. No asi nechtěla dávat atb. Tímto se to dříve léčilo. Tak u toho se myslím nesmí nic kyselého a mně doporučovala vyřadit mléčné výrobky. To prý na ten močák není dobré. Tak se drž. A hlavně pít a pít a pít!

Já jsem dnes byla s mamkou ve městě. Koupila si v CA tričko, já nic, protože pořád něco utrácím. Ale Milanovi jsem něco koupila k narozkám, takovou drobnost, ale nemůžu ji sem napsat :o)

Jinak budeme mít doma králíčka. Kolegyně v práci má dceru, která žije v Praze. Má doma tři zakrslé králíčky a když spolu byli na vycházce venku, tak se stalo :srdce: :srdce: :srdce: aniž by si toho někdo všiml a narodili se před 12-ti dny malí králáčci. Tom si králíčka přál, tak máme jednoho zamluveného. Jsou moc hezcí a co hlavně, od malinkata budou zvyklí na lidi, což je fajn. Doma mám poslané fotky, ale vybrat si musí Tomík. Na jednoho máme s Milanem tip, ale ať si vybere Tomík sám.

Luci nechtěli byste pro Tomíka taky králíčka :lol: Klec si půjčíme od švagrové, měli králíka deset let. Tak koupíme jen domeček, krmení apod. Literaturu dostal Tom k narozkám, tak snad nám přežije.

Teď jsem si uvařila bezinkový čaj, lupnu si do něj bezinkový sirup a medovinku a sednu si k TV.

Jo mého plyšového bíglíka mně zabavil Matýsek, prý je krásně heboučký. Včera šel spát (se mnou do ložnice, když nemá v pokoji Tomíka) a měl tam kolem sebe úplnou zoologickou. Dvě myšky, opičku, bíglíka, polštářek, mucací plínky.

Jo a máme další dopis od Matýska.

Mám rát mamku i taťku a bičku (má být babičku :lol: ) a taki ďědu a Tomáše. Neřykal sem to v jednompsany pro maminku že máme 2 ptáčki mám ťe rát mamko a taki babyko vas fšechny rát.

Tak nevím jestli nám z něho neroste nějaký disgrafik :lol:

Víc nemám.
Holky kde je Vás víc!!!
Jiři, kam že to jedete na ty hory. Máš nějaký webový odkaz, ať se můžu mrknout?

Jinak s tou velikonoční sobotou - pořád na to zapomínám - to samozřejmě není problém. Záleži na počasí. Však se domluvíme jak se to bude blížit.

tak pa Dana :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 09.02.10 20:02

Jiři služebka do Varšavy se hodí ne? Budou eura. Do Polska bych někdy hrozně ráda na poznávačku, tam musí být krásně.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 09.02.10 20:35

Tak přihláška odeslaná. Stejné instrukce - čekat až nás bude 30. Zatím je nás 8 :lol: :lol: :lol:

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 09.02.10 20:56

Ahoj,

Jiřko, služebku závidím, ale ty ledviny fakt ne. Je mi to líto, ale věřím, že to ustojíš. Drž se.

Dančo, králíčka ne, řešíme stále kočičku :wink: ale děkuju za nabídku.

Jinak já jsem v jednom kole, učím se, píšu s Tomem úkoly, dělám finance pro náš i Tomův sbor (no mám toho málo ne :mrgreen: ), o práci ani nemluvím.

Pa :mavam:

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 10.02.10 08:58

Ahojky,

Děkuji za podporu, Lucko tobě i za sms, večer mě potěšila. S obědem počítám a moc se těším, však jsme se viděly naposledy s Anjelicou někdy v říjnu !!!

S těma ledvinama - není to zánět ledvin, ale močových cest. Ten biseptol jsem na to brávala vždycky - měla jsem to už několikrát. Taky si pamtuju Furantoin, tak jsem se doktorky ptala, tak místo něj je právě ten Macmiror, co jsem měla minule. Sestra když tu moč měřila, tak říkala, že tam je hnis, ale je to hned v začátku. Tak snad to bude dobrý. Že se nemá kyselý to vím - prý se můžou v ledvinách vysrážet nějaké krystalky - ale že by se nesmělo mlíko, to naopak, dokonce to mám mlíkem zapíjet. Doufám že to brzy zabere a budu už mít na nějakou dobu zase vybráno. Naposledy co pamatuju jsem to měla před 3 lety a předtím když jsem čekala Haničku - takže frekvence zhruba po třech letech. A většinou to mívám hned dvakrát za sebou. Prostě nic nového. Jen jak jsem se kasala, že už dlouho ne, tak jsem to asi přivolala nebo co.

Dančo, králíček musí být roztomilý. A jaks to myslela že s nima šla paní na procházku, to je bere ven jako pejska na vodítku? A variantu „hlídání“ až pojedete pryč máte? Jinak to je takové milé, ňuňací zvířátko, tiché a klidné, tak myslím, že dobrá volba.

Těch 8 na playmobil park jste vy 4 a my 4. To jsem zvědavá, jestli se těch 30 lidí sežene. No ne každý asi reaguje hned.

Matýsek je teda poeta :mrgreen: je to miloučký.

Na hory jedeme do Albrechtic v Jizerských horách, pár metrů od domu je sjezdovka na Tanvaldském Špičáku. Odkaz z hlavy nevím, ale obec má v adrese něco jako albrechtice-jh nebo tak, když to dáš do vyhledávače, určitě ti to vyleze. Albrechtic je spousta, tak je důležité to jh (Jizerské hory). Kdyžtak pohledám, kdybys to nenašla.

Služebka se hodí, opravdu hlavně kvůli těm eurům, jestli tedy nějaké zbydou. Bude na útratu v playmobil parku.

:mavam: Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 10.02.10 09:08

Ahoj holky,

Jiři a Lucko užijte si oběd, budu na vás myslet, škoda že nemůžu s vámi :-(
V Albrechticích jsem kdysi byla dokonce několikrát s holkama, když jsme byli na střední škole. Bydleli jsme dole pod sjezdovkou na nějaké chatě tak 50 metrů od vleku. Teď už je tam asi lanovka, dlouho jsem tam nebyla, ale je to tam fajn.
My jedeme o jarních prázdninách na Špičák na Šumavě.
Dano je fajn, že budete mít králíčka, děti budou nadšené.

Anjelica

 
mado
Závislačka 3758 příspěvků 10.02.10 09:56

Ahoj holky,¨
dneska je to 11 let a pamatuju si to docela přesně. Taky jsem 10. února usínala až nad ránem, ležela jsem na oddělení rizikového těhotenství v Brně na Obilňáku, tedy jen tu jednu noc, protože Ondík byl koncem pánevním, tak byl porod vyvolávaný na termín, tak jsem v noci dostala nějakou kapačku a skoro celou si povídala s vedle ležící maminou, která tam byla už pár týdnů, přeleželá, vyspaná…a já byla natěšená, že teda jako opravdu, už to fakt bude. Brzy nad ránem mě vzbudila sestřička, udělala nějakou přípravu, klystýr a strčila do ruky papíry a poslala na porodní sály. Doteď si pamatuju ten pocit, jak jsem šla s kabelou přes setmělé nádvoří nemocnice, nikde nic, ticho a já měla takové doteď neznámé pocity těšení se…to mi nezkazil ani lékař končící právě službu, který mě prohlédl a řekl: A jé jé, konec pánevní, to si tady užiješ„… a odešel se domů vyspat. Přišel tam můj "oblíbený“ protekční pan doktor - domluvil mi ho můj místní endokrinolog, který, když jsem otěhotněla, tak naznal, že moje nemoc a těhotenství je neprobádaná věc a volal svému učiteli do Brna, ten mu řekl, že už pouze publikuje, ale jeho syn, že teď právě nastoupil po škole a ať tedy zkusím zavolat jemu. Já tak učinila, přijela jsem, s panem doktorem - dnes už primářem s tituly před i za jménem, jsme si padli do oka, já byla jeho asi hodně VIP pacientka, pamatoval si mě i za čtyři roky, když už u něj rodila podruhé, sestříčky kolem mě chodily a ptaly se, zda jsme s panem doktorem příbuzní, že se tak stará. Příbuzní nejsme, ale nadchl mě, protože, když jsem u něj byla poprvé,asi v 12tt, tak mě prohlédl, lejstra pročetl a povídá: Víte, já o té vaší nemoci moc nevím, ale když budete chtít moji péči, tak se uvidíme za 14 dní a já do té doby nastuduju, vše co se vaší nemoci týká…Což mě nadchlo, takové přímé, nenamachrované jednání.
Zpět k porodu, kapačka do ruky, ultrazvuk, tři doktoři u toho seděli a verdikt zněl: To mimino nemá víc, jak tři kila,to půjde…
Sprcha a balon, odkud mě sestra vyhnala na monitor (tenkrát se modernizovaly porodní sály, tak jsem rodila na nějakém oddělení, takže koupelna kilometr po chodbě, pak se zase utírat, oblékat…monitor jsem si prosadila na balonu, bolesti vyvolávaného porodu jsou lahůdka, hned od začátku po minutě, po pár hodinách už jsem únavou zavírala oči a vždycky, když jsem je otevřela, uviděla jsem načančanou pidi postýlku, připravenou pro miminko…sice to bolelo, ale ničeho jsem se nebála, děsně moc jsem se těšila a plně důvěřovala „svému“ doktorovi, který tam pobíhal, potykal si s manželem, pak se mě přišel zeptat, zda si může přizvat na konzultaci přednostu kliniky, mě to bylo úplně fuk, v tu chvíli bych roztáhla nohy před kýmkoliv..přednosta doporučil další utrazvuk, kapačku…porod nepostupoval, Ondíkovi se ven nechtělo..žádný posun, ozvy mimča klesaly, jdem na sál (i s touto alternativou jsem počítala, měla jsem udělané předoperační vyšetření, v zádech katetr, či jak se to jmenuje, připravený k epidurálu - hold, pan doktor myslel na vše), převoz na sál, vedle vozíku jde manžel, který vytahuje roztřesenýma rukama z kabely foťák (pak stejně fotit úplně zapomněl..)ležím, koukám na velké hodiny, je přesně 16 hodin, anestezioložka se mě ptá, co to bude, říkám, pan doktor nám slíbil chlapečka…je to kluk, volá anestezioložka, a právě nám počural pana doktora…ukazují mi malinký, růžový mimino, vůbec nechápu, že je to moje dítě, manžel odchází za skleněný box s dětskou lékařkou a naším synem, furt mě to nedochází, koukám na hodiny je 16,10 hod, personál se baví o viagře, tehdy to byla žhavá novinka, uvedená na trh v ČR, tak to probírali z medicinského hlediska…na sál přichází přednosta kliniky, pořád mu padá rouška z pusy, chválí naše dítě i práci mého doktora, mám prý skvělou protekční jizvu (což je fakt a slyšela jsem to z více stran a dnes už tu jizvu vůbec nenajdu), přinášejí mi Ondru, je zabalený, jen hlava mu kouká…díváme se na sebe a nevím, kdo z nás je víc vykulený, přichází dětská lékařka a hlásí, že chlapeček má 50cm a 3,5kg (už je mi jasný výkřik pana doktora, když Ondru vytáhl" Ježišmarja, rychle mi ho zvažte, on je nějaký veliký..)nakonec měl nejvíc rozumu Ondrášek, že se „nazačal rodit“, protože při takové váze, by byl u KP asi dost problém (pak věřte UTZ), já si nějaké problémy nepřipouštím, vůbec neuvažuju, že by něco mohlo být špatně…odvážejí mě na pooperační, jsem tak "nastartovaná, nevím, zda jsou to emoce, hormony, nějaké léky, celou noc nespím, na všechny okolo se směju, se sestřičkama si povídám, za okny poletuje sníh a já bych nejraději vzala svého několikahodinového syna, položila jej do kočárku a šla ho ukázat celému světu…
A dnes má ten náš růžový uzlíček 142cm a 32 kg, včera s dětma měl oslavu, popíšu později, až se z toh vzpamatuji, 11 dětí od 13ti hod, první dva odešli až v 19 hod, poslední ve 21 hod,hrál se hokej, fotbal, házeli po sobě plyšákama,hrály na schovku, ukrývaly se ve skříních, v kuch. lince, v peřinách, skákaly z postelí, válely se po sobě…ale prý všem se u nás moc líbilo :-D
Hezký den Mada

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 10.02.10 10:05

Jé, Anjelico, na Špičák na Šumavě my jedeme v létě - konkrétně do Hojsovy Stráže. Vy budete přímo v Železné Rudě?
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 10.02.10 10:36

Ahoj,

Mado, to se tak krásně četlo :-) Taková pohoda i přes konec pánevní … To já vám sem snad raději můj porod v květnu popisovat nebudu :oops: GRATULACE ONDROVI - VAŠEMU VELKÉMU PRVOROZENÉMU :kytka: :kytka:

Anjeliko, budeme na tebe myslet, až se budeme cpát a s plnou pusou mlít páté přes deváté … :mrgreen: Na Danču taky :-)

U nás jinak vše při starém - včera s Tomem na zpěv a pak ještě dodělat úkoly. Večer zase velká změna - skripta … Je to u mě silně stereotypní…

Dnes se těším na oběd s Jiřkou :lol: pak rychle ještě do práce, večer na sbor a po návratu zase skripta … ( no nejsem já debil :nevim: )

Těším se až Mado popíše Ondrovu včerejší oslavu muselo to být mohutné :mrgreen:

Pa :mavam:

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 10.02.10 12:38

Ahoj,

Ondrovi všechno nejlepší k narozeninám.

Jiřino, my budeme bydlet přímo u sjezdovek, v hotelu Kolibřík. Byli jsme tam už loni. Ten hotel sice není nic moc a podle mě je předražený, vzhledem k tomu vybavení, ale zase je to hned u dětských vleků s lyžařskou školičkou a k lanovce je to taky kousek.

Těším se na info z oběda :-D

Anjelica

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 10.02.10 14:06

Ahojky, tak jsem tu z oběda s Luckou, neodtrhly jsme se od sebe dřív než za hodinu a půl (ale pak už jsme opravdu obě musely letět), mluvily jsme asi tak trojnásobnou rychlostí, než mluví běžný člověk, abychom si stihly říct všechno … no vydržely bychom takhle klidně celý den, viď Lucko?

Lucka s sebou měla noty na sbor, tak mi je ukazovala a taky vzorek předvedla, heč :-D No teda na takovou výšku já bych potřebovala minimálně žebřík :-D

No prostě bylo to moc fajn, holky škoda že nemůžeme chodit spolu všechny. Nebo že by zase nějaký srazík?

Už zase sněží, tady tak drobounce (a vytrvale) tak mám zase strach, jak doma vyjedu kopec. Dolů už jsem si zvykla, to už ani neřeším, jestli nasněžilo nebo ne, protože to co už jsem dokázala sjet snad horší být nemůže (no nikdy neříkej nikdy). Teď jsem četla, že oteplovat by se mohlo začít kolem 10.března, to je ještě měsíc …

:mavam: Jiřina

 
Uživatel je onlineJirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 10.02.10 14:08

Jo a taky bych popřála jedenáctiletému Ondíkovi všechno nejlepší k narozeninám, hodně úspěchů v hokeji, skautu i ve škole a ať je to nadále takový skvělý mladý pán !!

V popisu porodu jsem si Mado moc hezky početla.
 J.

 
mado
Závislačka 3758 příspěvků 10.02.10 15:31

Ahoj, tak jsme zapsaní, asi i dobře :-D
Hned u dveří dostal Vojta papír na úkoly, pak ve třídách různé úkoly, skládat puzzle, skákat na balonu, kreslit pohádkovou postavu, provlékat šňůrky, nalepovat z geometrických tvarů domeček (to pojal Vojtík abstraktně, uprostřed udělal malý čverec kolem čtyři další čtverce a to byly ty domečky, pak dodal s trojúhelníku střechu, okýnka, komín..)až to všechno spnil, šli jsme nahoru, kde ve třídě byly dvě učitelky, jedna si povídala s Vojtou, druhá s rodiči (to byla ta, ke které chci, aby Vojtík chodil do třídy, měla i Ondru, tak se známe, tak to byl příjemný pokec), pak si Vojtík vybral dárky a bylo to všechno, potom na chodbě, kde byla spousta dalších rodičů a dětí si Vojta na zem rozložil všechny ty omalovánky, tužky, fixy,pexesa…co dostal a začal si to prohlížet, všem pod nohama. Přečetla jsem si dopis od školního skřítka pro budoucího prvňáčka a normálně jsem měla slzy v očích…
Teď šli s tatínkem do keramiky a flétny a koupit dárek kamarádovi, který ho pozval v neděli na narozky.
Já se vytočím doma a jdu za Ondíkem na zimák, pomoci mu s kabelou, protože zítra mají se školou bruslení, tak si bude brát brusle, přilbu, rukavice…
Děkuji všem za přání Ondrovi :srdce: večer vše vyřídím :mavam:
Ahoj Mada

Příspěvek upraven 10.02.10 v 16:02

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 10.02.10 18:20

Ahoj,

tak ještě jsem se připojila než vypadnu na sbor.
Koukám, že info z oběda už Jiřka podala :mrgreen: Bylo to moc fajn - Hanko, musíš se určitě někdy přidat a Anjelika samozřejmě taky :-) . Já jsem sice něco malinko zazpívala (no zazpívala ani ne, aby netrpěly u stolů okolo :oops: ). Jídlo bylo dobré, ale klasicky v podstatě nevím, co jsem jedla - fakt to nebylo podstatné.

Vojtíkovi od Mado gratuluju k úspěšnému zápisu :kytka:

Jiřko, jak jsi dorazila domů - neklouzalo to ?? Opatruj své močové ústrojí a hlavně se bal do deky :mrgreen: .

Dančo, jak je v Brně?? Tady zase přituhuje, ach jo, já už chci jarooooo !!!!

Jiřko, jak jsi psala teda do 10. března asi umrznu.

Opatrujte se tu, já si jdu zazpívat :lol: .
Pa

 
Uživatel je onlineHanka1
Extra třída :D 10979 příspěvků 10.02.10 19:40
:lol:

Příspěvek upraven 02.07.12 v 15:17

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 10.02.10 21:14

Ahoj holky,
teda tady je komentářů. Pečlivě jsem přečetla, dělala si poznámky a teď budu reagovat :lol:

Mado, včera večer jak jsem vypla počítač, tak jsem si říkala, kruci, já jsem nepopřála Ondrovi, tak bohužel jsem dnes poslední, ale celý den jsem na Vás myslela. Naši kluci jsou skoro stejně staří, takže si to už dovedu představit. Takže Ondrovi přeju hlavně zdraví, zdraví, zdraví, úspěchy v hokeji, skautu, štěstí na dobré lidi kolem a i Tobě přeju ať ten vztah maminka/syn je teď co nejpevnější a nejhezčí, ať má Ondra ve Vás důvěru a v bráchovi parťáka :kytka:

U popisu porodu jsem si normálně pobrečela. Jména těch doktorů by mně docela zajímala, můžeš mi napsat e-mail? Buď ráda, že to nakonec ten KP nebyl. U prvního mimča, no ten císař byl nakonec nejlepší řešení. Škoda, že sis před tím musela prožít ty bolesti.

Vojtíkovi k předškoláctví taky gratuluju. Už je taky skoro velkáč? Jakou bude mít aktovku/batoh? Po Ondrovi nebo budete kupovat nový, nebo dostal k narozkám?

Jinak na popis oslavy se teda moc těším. Prosím nevynechat nic!!! Ty jo takový časový rozptyl to byl asi nezvládla. Vy máte třípokojový byt? Jsi vzorná matka! Já se tedy taky snažím být tolerantní, ale letos jsem skříně, postele apod. zakázala.

Jiři, s tou vycházkou králíků jsem to myslela tak, že je pouští po bytě. Ven nechodí, to ne, hlavně teď v metru sněhu :lol:

A s tím počtem účatníků jsem se taky asi špatně vyjádřila, myslela jsem jako, že je nás potřeba 30 a už je nás 8 jako Vy a my :lol: To víš,jak já píšu večer, tak už mám závity opotřebované :-?

Hani, tak je dobře, že už je malá skoro dobrá. Ona ta krátká rekonvalescence je potřeba. Vycházky apod. I tak bude unavená jak začne chodit do školy. Však za chvilku jsou jarky, tak to dospí.

Anjelico a proto že bych nerada zapomněla, tak vím, že pozítří 12tého máš narozeniny. Tak dovol, abych už teď (aspoň budu první) Ti popřála hodně zdraví :dance: , štěstí :palec: , lásky :srdce: , klid a pohodu v práci i doma, zdravé děti :hug: a vůbec ať máš ten den hezký :kytka: Na cifru nehleď, až bude opačně, bude to horší, že :-(

Jinak já dnes nic nového nemám. Teď tu sedím s natáčkama nahlavě, suším se foukací helmou. Byl dlouhý den, došla jsem domů, doma sám Mates, Milan jen nakoupit. Maťa ani nevěděl, kde taťka je. No máme to do obchodu kousek, hned po mě přijel a jel na hraní. Myslím, že za chvilku už dorazí.

Zítra mám cvičení, už se těším, tento týden jsem ještě nikde nebyla. Jen žeru sladkosti :think:

U nás dnes trochu posněhávalo, ale spíš to bylo takové s děštěm. Zima ani moc nebyla. Nebo už jsem zvyklá :mrgreen:

tak ahoj a hezký čtvrtek. Kdy začíná ta předvelikonoč­ní doba?

Jo s tím hlídáním králíka, to není problém. Vždyť máme ptáčky, takže to vždycky zaskočí sousedka (co našli psa) a nebo když jedeme s nima, tak sem chodí taťka. Já mu vždycky nachystám a on jim nasype.

Na dvůr nám lítá ten jeden kos s bílým pérem v ocase. Každé ráno jdu ptáčkům nasypat do budky a on tam už v ní sedí a čeká. Dneska jsem mu řekla, jestli mu to mám nasypat na hlavu, tak s řevem trochu poodletěl, já jsem nasypala a hned šel „snídat“. No pěkně si je tady rozmazluju.

papa :mavam: Dana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »