Maminkou s Emiminem už pár let - o sportu

Rodičovství

Protože tady před pár dny proběhla řeč o sportování dětí, tak jsem se nad tím naším sportováním trošku zamyslela a vypsala jeho historii (to víte, nemám co dělat, jsem sama doma, manžel je s klukama na hokejovém turnaji)!

Nikdy jsme neměli s manželem nějaké vize, že z našich dětí budou velcí sportovci, ani jeden z nás jsme v dětství nějak výrazně nesportovali. Ale určitě jsem nechtěla mít doma kluka, který zakopne o vlastní nohu a bude kňourat při pár metrech chůze (turistika bylo naše „nejoblíbenější“ sportovní odvětví).

Když se narodil první syn, tak to bylo takové to mrštné a obratné dítě, které vyskakovalo od pěti měsíců z postýlky i kočárku, později k neutahání při procházkách na odrážedle, v plavání mimin se na něj chodil dívat majitel bazénu (mistr Evropy v plavání) a tvrdil: „Toho kluka je škoda dávat třeba do hokeje, ten má cit a talent pro vodu..“ Při dětském cvičení v sokole „nepadal z kruhů a švédskou bednu přeskakoval s přehledem“!Tak jsme uznali, že sport bude asi to pravé, co mu půjde!

V plavání jsme pokračovali, ale syna to nebavilo, jeho „cit a talent pro vodu“ se rozplynul v nezáživném tréninku, kde děti většinu času trávily čekáním v řadě na okraji bazénu.Pokračovali jsme ve všestranném cvičení a běžným pohybem, doma, na zahradě, na hřišti. Syn byl k neutahání (k naší velké radosti) na dovolených na horách, při výletech na kole (ve 2a1/2 letech sedl na malé kolo bez koleček a jel, ve čtyřech jsme ho postavili na lyže a jel).

Zatím to stačilo, ale jak se blížil předškolácký věk, rozhlíželi jsme se víc, co je k mání, začal chodit do školky bruslení, trenér nás nabádal, ať pokračuje dál, že mu to s hokejkou jde, říkali jsme zásadně NE, hokej je tvrdý, drsný, finančně náročný sport (kdybychom tehdy věděli). Syn začal chodit do florbalu, taktéž o ničem, jako to plavání, trenér mezi děti hodil míček a lítejte a mlaťte se tam, jak umíte, já si jdu psát SMSky, o místním fotbale jsem slyšela to samé (pokud budeš rodiči sponzor, může si tvoje dítě i do míče kopnout)!

Nic jsme nehrotili, nevymýšleli a neobíhali jsem místní aktivity, spíš jen tak z doslechu, co kdo povídal nás zajímalo. Jak syn začal chodit do školy, měla jsem zájem pro něj vybrat něco, cokoliv, kde bude mít svoji partu kamarádů, kde bude nějaký vedoucí, který bude mít k dětem vztah a kam bude syn chodit rád, a když s tím posléze přežijeme pubertu - díky za to.Začal chodit do skautu,tam to bylo a je super,ale jednou týdně bylo málo.

Náhoda, kruh se uzavírá,vracíme se na zimák :-) , při bruslení s družinou si syna zavolá hokejový trenér a zve jej na zítřejší trénink.Tak tam jdeme se všelijakými pocity, syn není extra společenské dítě a já mám pořád tu vizi těch drsných hokejistů. Hned další trénink dostává syn hokejovou výstroj a je chycen a zbytek rodiny taky. Konečně jsem našla, to, co jsem si představovala, kluk má partu kamarádů, trenéry, kteří mu můžou po lidské i sportovní stránce hodně dát, není to o honění za góly, brankami a vteřinami, ale o tom, že si zahrají, i po prohraném zápase jim trenér poděkuje za snahu, povídá si s nima a pro našeho synka je největší trest, že by nemohl na trénink, ochotně vstává o víkendech na turnaje a i my rodiče jsme si tam našli partu lidí, rodičů, kteří jsou fajn.

No a ten mladší syn, to stejné, neposedící dítě, navíc ještě dohánící ve všem staršího bráchu, taky jsme to u něj vzali přes ta plavání a fotbaly, abychom zase skončili na zimáku, kde už na ty prcky v šatně čekává trenér, který jim říkává: „kluci moji, šikovní“! a nemyslí tím pouze vlastní děti, umí to se všema dětma a oni se pak na ledě snaží už jen pro ten pocit, že dělají „oblíbenému“ trenérovi radost.

Před dvěma lety by mě nenapadlo, jak mi ledová hra, zvaná hokej vpadne do života a pevně se tam usadí :lol:

Hezký den všem, co to dočetli až do konce, přeje Mada

Hodnotilo 3 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 20.02.10 21:00

Tak jsem tady!
Ale deníček není celý, že jo?
Koukáme na olympiádu, tak se ozvu později.
Mado, moc hezké. Tak to tu máme ucelené celé. Moc Vám přeju, že máte štěstí na trenéry a na kolektiv vůbec. A taky že jste ochotní ho na ty tréninky vozit a v sobotu zápasy apod. Však jsme to tu mockrát probíraly.
 D.

 
mado
Závislačka 3766 příspěvků 20.02.10 21:40

Dančo, nevím, proč se to neodeslalo celé, chybí tam asi dvě poslední věty, nic podstatného.
Co bychom jinak v sobotu v takovém počasí dělali, když ne zápas ve ValMezu, :wink: Ondra dal zase gól, sice prohráli, ale spokojenost. Kluci přijeli kolem páté,tak jsme po jídle řekli, že jim dáme odpočinek u TV a můžou se podívat na jeden nahraný díl Ať žijí rytíři, který neviděli,no možná 20 minut vydrželi jakžtakž v klidu, pak zase skákali, běhali, šermovali se…no být tak celý den doma, tak zblázním a to se ještě snažím uklízet, zítra přijedou tcháni na celý den. Udělala jsem to jako ty, navařila jsem na dva dny, dneska jsem udělala hromadu segedínského guláše a bude i zítra, protože ještě tady při návštěvě vyvařovat se mi nechce.
Hezký večer Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 20.02.10 21:57

AHojky,

Mado, dočetla jsem, taky mi tam něco na konci chybí? Nicméně vám můžu jen gratulovat, že to takhle krásně nenásilně jde. Naše děti sami o sobě moc zájem neprojevují (pravda, taky jsem jim moc nedala možnost - ale co nabízí vesnice, to se s městem nedá srovnat). Takže jsme rádi, že zvládneme ty výlety a skauty a o vašem sportování si vždycky rádi přečteme a tu klučičí zapálenost jen tiše závidíme (v dobrém). :mrgreen:

Lucko, moc gratuluju k hotovému semestru !!! Ty jsi tady z nás nejchytřejší a nejšikovnější. Jsem na tebe pyšná :mrgreen:

Teď k nám. Včera odpoledne asi v pět přišli naši. Přinesli mi k svátku ještě nějaké bonbony a mraženého lososa - zrovna jsem chtěla vyndat z mrazáku toho, co mi dali k narozeninám, ale toho jsem tam nechala a ten nový byl dnes k obědu. Mňam. Poseděli u nás asi do půl osmé, děti si v klidu hrály na počítači, takže jsme si hezky popovídali - po dlouhé době. Bylo to fakt moc milé, bez žádných hádek, napadání … jsem ráda, že jsem jim řekla, aby přišli sami. Pojedli jsme dobrůtky, popili nějaké víno. K tomu jsme sledovali olympiádu jako kulisu. Když odešli, dali jsme si s tatínkem ještě párkrát Carcassone. Kupodivu jeho ta hra hodně chytla, je to fajn, že se to dá hrát i ve dvou i ve třech i ve čtyřech, ve dvou je to víc tvůrčí, stavíme si hrady a budujeme a já pořád vyhrávám - ve čtyřech jsem nevyhrála ani jednou. Asi máte pravdu s těma rozšířeníma, není všem svátkům a narozeninám konec, že, takže si pořídíme něco dalšího, kde je hodně kartiček, a upravíme si pravidla. Četla jsem diskuse na hrajeme.cz, tak snad něco vybereme. A ty Lovce si určitě kupte a my je pořídíme Jírovi k svátku a budeme to střídat.

Večer jsme koukali na Ať žijí rytíři, děti to mají moc rádi, nahráváme to a pouští si to pořád dokola. Já v půlce usnula.

Dnes jsem dopoledne pekla koblížky. Odpoledne byl masopustní průvod, zúčastnili jsme se, Hanička měla ze školky masku myšičku, Jíra si vzal princovský plášť a meč. Ale nějak nás to nebavilo, nebyl tam žádný jejich kamarád, průvod se děsně coural, zvonili u domů a vycházeli lidi a nalejvali jim panáky. Byl tam kluk převlečený za úžasnou slepici, to byla fakt boží maska, ale díky těm panákům byl v půli cesty střískán jak zákon káže. Došlo se do vedlejší vsi, kde byly vepřové hody, náš tatínek tam hrál s kapelou. My jsme šli napřed a ochutnali dobroty ještě před příchodem průvodu, pak jsme si počkali na zastřelení medvěda a šli jsme domů. Vzala jsem na cestu půlku koblížků (celkem jich bylo asi 40, ale malých) a všechno snědli. Odpoledne to k čaji dorazili, ani jedinou tatínkovi nenechali (já jich měla celkem asi šest).

Odpoledne jsem zadělala těsto na preclíky a když byli ve vaně, uválela jsem je a před chvílí upekla. Zítra jim to nadělí kmotra liška, jak praví Brumíkova kniha. Po cestě jsme to s Haničkou řešily, ona že ta liška jsem já, a pak se ptala, jestli náhodou nejsem taky beránek? No preclíky se celkem povedly, akorát se mi spekly, takže nemají dírky, za které jsem je chtěla věšet. No nějak je navlíknu na mašli a pověsím jim v pokoji.

Ještě k tomu H. zápisu, včera jsem se bavila s učitelkou ve školce, prý k zápisu přišlo 17 dětí ze školky a dalších 17 dětí cizích !!! To je ta naše škola vyhlášená! Ředitelka je z toho množství hotová, protože budou muset hledat druhou učitelku. Taky ta škola podporuje domácí vzdělávání, takže dalších 10 prvňáčků, co je tu hlášeno, bude vzděláváno doma.

Při té příležitosti jsem se na stránkách školy dočetla, že se první třídy tento týden přestěhovaly do nové budovy. Jíra nic neříkal. Pak mi babička říkala - všichni to vědí, jen on nic neřekne, babička se kamarádí se zástupkyní ředitelky - že jak přišel Jíra ve čtvrtek po horách, nevěděl, že jsou přestěhovaní do jiné třídy, tak tam prý plakal a nechtěl do té nové třídy jít, prý tam za ním šla sama ředitelka. Prý byl strašně roztomilej a celá škola z něj byla naměkko. Když jsem z něj páčila informace, nic mi neřekl - jen že se mu nová třída líbí. Ve čtvrtek budou třídní schůzky, tak novou třídu taky uvidím. Ale spíš je horší než ta původní, protože je to v rekonstruované staré budově, teď byli v úplně nové budově.

Už jsem zase dlouhá jak Lovosice, tak přeju dobrou noc a jdu věšet preclíky na mašličky.

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 20.02.10 22:14

Ještě jsem zapomněla podotknout důležitou věc - ač dnes předpovídali déšť, celý den bylo krásně, sluníčko jsem viděla snad po třech měsících, až jsem si musela vzít sluneční brýle. Z tohoto pohledu se masopust povedl. Akorát ty naše místní neuklizené cesty, brodit se vrstvama tajícího sněhu a všude vody … ale bylo nádherně, i když to sluníčko přece jen ještě nemá sílu a teplo rozhodně nebylo, i když teploměr na slunci ukazoval +9.

Další věc - včera i dnes přišel Cukřík a měl hlad. Sousedka prý říkala manželovi, že už ho pouštět do bytu nebude, ať si ho vezmeme domů. On jí řekl, že my ho ale budeme mít venku. No tak uvidíme. Když ho přestane krmit, on moc dobře ví, kam má jít. Tak jsme mu zase načli kočičí konzervu a na chvíli jsme ho vzali dovnitř pomazlit. Děti ho chtěly vyfotit, ale pořád se mlel, takže se nic nepovedlo.

J.

 
mado
Závislačka 3766 příspěvků 20.02.10 22:19

Jiři, naši kluci taky zájem neprojevovali. Samotní nikdy nepřišly s tím, že by chtěly někam chodit (teda kromě Ondry, který jako předškolák chtěl po školce bruslení do hokeje, tehdy jsme mu to rozmluvili na ten florbal), já jsem jim spíš nabízela, co jsem myslela, že by je mohlo bavit a byli v tom dobří. Jak už jsem psala, když od malinka vteřinu neposeděl, prováděl krkolomné až akrobatické výkony bez úrazu, tak jsem naznala, že do výtvarky ho asi dávat nebudeme (navíc držel tužku, jak prase kost). Ono ty děti dopředu nevědí, co je čeká, oni si to neumí představit, když jim řekneš - půjdeš do skautu! Tak ti logicky odpoví, že ne, protože neví o co jde. Já na to tedy šla metodou, zkusíš to a když se ti to nebude líbit ani podruhé, tak se domluvíme, co dál.Tak je to myslím i třeba s tábory, prvňák těžko dopředu ví, co ho čeká na táboře, i když mu o tom budeš vyprávět, těžko řekne sám od sebe, že chce jet na tábor. To jedině síla kolektivu, když pojede na tábor ještě pět dětí ze třídy, tak tam bude chtít taky, i když o táboře nic neví. Asi to chce vyzkoušet všechny dostupné činnosti a pak se uvidí, ti prvňáci jsou ještě malinkatí, ale třeba u Ondry mě už straší puberta a dělám si iluzi, že když ještě v předpubertálním věku si našel velké hobby, že s tím tu pubertu přežijeme, pak v pubertě, už ho budu těžko na něco lákat, to už si o mě bude myslet, že každý můj návrh je předpotopní názor (tiše závidím Danče vzorného syna, to je rarita :-D ,to se v moc případech neobjevuje).
Ježiš, jsem se zase rozepsala, už fakt končím, Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 21.02.10 13:08

Ahojky,

koukám že dnes jste asi všichni venku, nebo máte návštěvy. U nás je krásně slunečno, ale ven nepůjdeme - v těch potocích tajícího sněhu se nedá chodit. Navíc čekáme taky návštěvu, příde ségra (tt), která má dnes narozeniny, tak by se měli stavit a chvilku posedět.

Včera jsem se s těma preclíkama zmohla akorát je navlíknout na mašle po deseti a každému jsem jednu mašli navázala na madlo u skříně. Ráno v půl osmé Jíra přišel, že už se chce oblíkat, ale nemůže - no tak jsem musela vylézt a jít mu to odvázat. Samozřejmě že ještě v deset byl v pyžamu a oblíkání byla zástěrka, jak na to upozornit. Pořád se se mnou dohadovali, proč to nemohla být kmotra liška, ale já - tak jsem jim pak povídala, že jsem je pekla, když byli ve vaně. Ale beránek a Ježíšek jsou doopravdy, že jo! Končili debatu. Vyvracet jim to nebudu :-D

Dopoledne zase den karambolů, rozletěl se mi můj oblíbený skleněný pekáč. Smažila jsem na plotýnce cibulku, s tím že pak přidám maso a šoupnu do trouby. Přidala jsem kus masa a pink, pekáč na několik kusů. Mrzí mě to, protože jsem ho měla moc ráda, navíc jsem ho dostala jako dárek na rozlučku s kolegy z práce, když jsem odcházela na mateřskou. No nedá se nic dělat. Budu muset obhlídnout, jestli se takové prodávají, ale už mám předběžně vyhlídnutý náhradní od Tescomy, kde je teflonový nebo jaký spodek a skleněné jen víko. Aby do něj bylo vidět co se tam děje. Pak mi nějak vůbec všechno padalo z rukou.

Teď jsme doobědvali a jdeme se chvíli svalit, děti si hrajou nahoře (dostali nakázáno uklidit tak jsem na to zvědavá, ale zařekla jsem se, že dnes řvát nebudu).

Včera jsme sundali z oken vánoční obrázky a rovnou tam nalepili kuřátka, vajíčka, zajíčky. Když už je jen pět týdnů do Velikonoc. Takže před Velikonocema okna jistě neumyju, ale pak bych mohla obrázky koncem dubna sundat a okna umýt. Jsou rok nemytá. No uvidíme.

Víc zatím nemám, čekám co kdo napíšete.
Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 21.02.10 20:36

Ahoj,

Mado, krásný deníček :-) Moc pěkně napsané, že chybí koneček vůbec nevadí. Co se týká trenérů a přístupu, nelze než závidět.

Jak jste holky psaly, že se děti samy nikam nehrnou, tak Toma taky samotného nenapadne se někam přihlásit, ale když mu to navrhnu, tak většinou nadšeně souhlasí. Když jsem se ho v pěti letech zeptala, jestli by chtěl chodit zpívat do klučičího sboru, souhlasil. Přijímačky udělal a začal. Určitě tedy nevěděl, co to obnáší a tak jsem byla připravená, že mi po dvou zkouškách může říct, že ho to neba, ale nestalo se tak. …

Děkuju za gratulace :oops: aby jste mě nepřechválily ! Je pravda, že jsem ráda, že už je to za mnou. I Michal je rád, že se zase zapojím více do rodinného života - přece jen ty víkendy nebyly to pravé … Včera mi přinesl růži :oops:

Jiřko, koukám, že Jíra doma taky informacemi neplýtvá, viď - to je jako náš Tom. Většinou to nevadí, ale někdy by člověk i něco rád slyšel :-?

Mado, taky jsme ke všemu přistupovalo stylem, zkus to a uvidíš. U nás to však pak vypadalo např: Tom čtyřletý chtěl chodit ve školce na angličtinu, my jsme neprotestovali, zaplatili. Asi čtyřikrát byl na angličtině, kdy přišel s tím, že už tam chodit nebude. Ptala jsem se ho, co se stalo, že nutit ho nebudeme, ale ať poví důvod. Měla jsem strach, jestli mu tam někdo neubližuje, byl tam nejmladší, jediný čtyřleťák mezi předškoláky. Tomášek mi odpověděl se slzami v očích, že hráli nějakou anglickou hru a on nevyhrál! Já na to : „tys byl poslední?“ Tom: „Ne druhej“ No na zabití :roll:

U nás víkend jeden kolotoč - na chalupu pro věci na lyže, na nákup, pak do Prahy. Dnes dopoledne jsem vařila, kluci psaly úkoly. Odpoledne jsme jeli na druhý nákup a víkend je pryč. Takto travit víkendy se mi příčí, ale protože v pátek večer odjíždíme do té Itálie, tak nám nic jiného nezbývá. Máme to bez jídla a navařit na týden dá práci a musí být z čeho. Venku sice bylo hezky svítilo slunko, ale jak se oteplilo, jsem nějaká rozlámaná.

Zítra zase do práce, já ještě jdu na kontrolu na gyndu. Odpoledne začnu balit. V úterý má Tom zpěv a pak přijde hlídat mamka, protože já mám sborovou zkoušku (tedy jen soprány). Po návratu budu asi ještě balit, abych to stihla. Ve středu to bude obdobné - máme sborovou zkoušku tentokrát všichni :mrgreen: a po návratu budu vařit. No prostě bobinec :-)

Pa, přišla mi žačka na matiku, tak jdu …

Příspěvek upraven 21.02.10 v 20:39

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 21.02.10 20:47

Ahoj holky,
tak Vás zdravím při nedělním večeru.
Jiři, jak dopadla návštěva sestry? Dáváte si nějaké dárečky k narozeninám?
Já jsem ani včera nenapsala, jak jsme oslavili Matějovi a Milanovi narozky. Sice s předstihem, ale v pravou dobu budeme na horách.
Od rána jsem vařila, všechno se mi hrozně povedlo. Dneska jsme ještě dojídali. To je taková paráda nemuset vařit a přitom mít plnou ledničku!! :palec: Naši s klukama přijeli asi o půl 11, napřed jsme se naobědvali a potom jsme Matějovi i taťkovi popřáli. Matýsek měl ze všech dárků velkou radost. Dneska jsme mu nad postel dali tu nástěnnou mapu a zahráli jsme si ptáčkové pexetrio. Musím teda říct, že je to dost těžké, ale taky zábavné. Ale moje hlava, teda jen co otočím kartičku, tak už nevím co tam bylo a kde to bylo :mrgreen: sice jsem vyhrála, ale měla jsem štěstí. Od našich dostal plejáčkové kočičky s dětma, tisíc korun - 500 si má dát do pokladničky a 500 má na jaro na botasky, což jsem ráda. Potom mu mamka udělala tvarohový dort - to je spíš pro nás, on žádné sladkosti nejí, pouze mufiny, bábovku, perníčky, vanilkové rohlíčky, oříškovou bombonieru Tatiana a oříškovou Milku. Ostatní jen velmi vyjímečně. No určitě jsem ještě na něco zapomněla, ale mo toho není. A ještě mu mamka koupila v Lídlu - už teda dávno, měla je schované, krásné hodinky. Krásné velké číslice a ručičky jsou jako dvě pastelky, modrá a červená. Měl z nich velkou radost, pořád je nosi a důležitě se dívá, kolik je hodin.

Jak naši odešli, tak přišla kamarádka Lída (se stolem) s holkama. Když jsme se domlouvaly, tak jsem ji prosila, že pouze ve 100% zdravotním stavu, tak došli a hned mezi dveřma mně hlásila, že tu mladší bolí břicho. No co jsem měla mezi dveřma říct? Byli tady asi dvě hodiny, pak malá prosila, že ji to bolí ať jdou domů. Výsledek - dnes byli na pohotovosti, má teplotu, zvracela. Střevní chřipka. Jsem docela vzteklá a modlím se, abychom to nedostali. Ono to tu řádí, kolem nás to už mělo hodně lidí. A my máme v sobotu odjíždět na ty hory. No co už teĎ nadělám :nevim:

Dneska u nás krásně svítilo sluníčko. Bylo hodně teplo, ale netálo to. Odpoledne jsem šli k sousedům na narozky a teď večer jsem udělala těsto na perníčky. Zítra nebo v úterý je upečeme. Mám ty formičky z IKEA, zvířátka, abychom měli na hory.

Zítra jsem v práci na dva šéfy sama. Kolegyně má dovolenou, tak snad nebude žádná honička.

Jiři s tím cukříkem. Ta sousedka je vážně naprosto prdlá. Tak snad se Cukřík naučí chodit zase k Vám. To by bylo fajn, že?

My jsme ještě včera koukali na olympiádu, za chvilku budeme na hokej. To bude určitě nářez! Mado můžou se kluci aspoň na první třetinu dívat?

Jo Milan k narozkám dostal, dvd s nějakým válečným filmem, co si přál, brýle na lyže, deodorant, cyklokraťase a vlastně jsem mu ještě zaplatila ty lyžáky. Jo a hlavně mletou kávu z prodejny ARKO. Jsou jen dvě v ČR. V Praze a v Brně.

Tak to je asi všechno.

Jo holky dneska jsme se strašně nasmáli. Jak svítilo sluníčko na okna, tak na okně v kuchyni máme naprosto bombastický otisk ptáka. Dost velkého, řekla bych hrdličky. Nevím, co blbnou, pořád nám narážejí do oken, přitom tam mám záclonku, obrázky, kvítka, fakt nevím. Naštěstí vždycky potom odletí, nikdo to neodnesl životem. Ale je tam perfektně otisk celého těla, kresba křídel, oko, zobák. Knedlík, nevím, kam chtěl letět.

Tak zatím pa
A držme dneska palce, že jo :palec:
pa :mavam: Dana

 
mado
Závislačka 3766 příspěvků 21.02.10 21:17

Ahoj,
u nás dneska nic nového, dopoledne přijeli tcháni z Brna novým autem, kluci se předváděli, babička mi trošku předpřipravila daňové přiznání, zítra musím na zdravotní pojišťovnu, děda hrál s klukama stolní hokej, zítra děda odjíždí do lázní do Karlových Varů na tři týdny. Navečer odjeli, tak jsem uklidila a kluci šli v osm spát, takže Dančo na hokej nekoukají, včera vstávali brzo a dneska taky „strašili“ už v půl sedmé ráno. Včera u nás fest pršelo, dneska svítilo sluníčko, ale stejně jsme venku nebyli,ono je všude docela mokro, špinavo…už aby bylo jaro.
Dneska nějak přišla řeč na to,jak jsme vybírali jména pro děti, než se narodili. My jsme vždycky věděli, že to bude kluk, tak jsme nad holčičíma ani moc neuvažovali, kdyžtak by to byla Anetka, u Ondry na kluka ještě Matěj nebo Vojta, u Vojtíka byli favorité ještě Matěj (to propagoval manžel)a Šimon (to jsem chtěla moc já, už u Ondry, ale tehdy se to jméno nedávalo, tak manžel byl proti, že je to takové neobvyklé,pak se Šimon stal užívaným, ale zase vadilo, že má svátek na vánoce, což bychom mu nemohli udělat - tvrdil manžel). :lol: Jaké jména jste na své děti plánovali vy?
Hezký večer Mada

 
mado
Závislačka 3766 příspěvků 21.02.10 21:20

Jo Dančo, u nás taky řádí nějaká střevní potvora, vím o třech klucích, co skončili ve špitále na kapačkách s bolestmi břicha, ale většinou jsou to takové ty jednodenní záležitosti (tak, kdyby něco, do soboty to vyléčíte). Držím všechny palce, ať ty hory klapnou. Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 21.02.10 21:29

My jsme taky věděli, že to budou kluci. Tomáš byl jasná volba už dávno. Já jsem spíš chtěla už tehdy Matěje a Milan nechtě. Při druhém mu to už nevadilo. Kupodovu v okolí moc stejných jmen nemáme, tak se to neplete. Kdyby byla holčička :cry: tak to měla být Lenka. Kdybysme teď měli - čistě hypoteticky - tak by to byl asi Martin nebo Vojta a holka, těžko říct. Alenka, aby tam byla ta Lenka, ale Lenička už to nemůže být.

Ježkovy voči teĎ jsme dostali gól!!! To jsou blbci!!!
Mado, nechce mě vzít tchán s sebou do KV, já chci taky!!! Plánujeme s mamkouu poslední dubnový prodloužený víkend. Snad to klapne.

tak dobrou.
Luci, ty máš teda perný týden, tak to zvládni. A s tím jídlem je to výrazně dražší? Nedovedu si představit, že vařím na celý týden a ještě to tam vezu? To jedete autem, že? Autobusem to by bylo opravdu složité.
 D.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 21.02.10 21:30

Ahojky,

tak už jsem tu zas - žačce se vzbudilo dítě a volal manžel, že malou nezvládá utišit, tak přijde zítra.

Mado, jména u nás to bylo rodeo. Od začátku jsme říkali, že budeme mít holčičku - Kateřinu. Ve 20. týdnu nám pan doktor sdělil, že to ude kluk 8-o, tak jsme začali vymýšlet - chtěli jsme Františka a Ondřeje. Jedno jméno odmítli moji rodiče, druhé tchánovci. A tak byl duben, já jsem měla termín 13. května a jméno nebylo. A pak nějak náhodou jsme narazili na Tomáše a bylo hotovo :lol:

Dančo, to je k vzteku, takovou návštěvu, ale nemohlas děllat nic, to chápu. Neboj, to zvládnete a hory budou o.k.

Jiřko, to je fajn, že je vaše škola na vesnici taková známá, to je hned vidět, že má dobrou úroveň.

Zatím pa, jdu si pustit ten hokej, ale nvím, jestli na to budu mít nervy - už prohráváme :cry:

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 21.02.10 21:37

Ahoj,

Dančo, no ono to je s jídlem o dost dražší a my zas nejsme takoví jedlíci. Jedeme ještě se známými - oni tři, my tři. Objednané máme dva apartmánky vedle sebe s tím, že mají plně vybavenou kuchyni. A tak máme večeře rozdělené na půl a já abych nemusela tráviit hory u plotny si to uvařím a zavařím a odvezu. Hřeším na to, že máme velké auto :-) Jinak jsme přímo na sjezdovce a u vleku - paráda.

S těmi jmény, kdybych to řešila teď - tak Kačenka zůstává a chlapeček by byl Filip nebo David.

Zatím pa :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 22.02.10 08:51

AHoj vespolek,

tak ségřina návštěva se nekonala, přišel švára sám, že je ségra v porodnici. Bolely jí záda a začala trošku špinit, tak šla na kontrolu a řekli jí, že má kontrakce. Nasadili jí nějaké kapačky, teď jsem s ní mluvila a kontrakce se podařilo zastavit. Je 33+4, ale podle ultrazvuku to vypadá na 34 nebo víc. Původní termín měla 14.4. a teď říkali konec března / začátek dubna. No tak ty narozeniny oslavila ve špitále. Asi jí chtěl synek popřát osobně což se mu naštěstí nepovedlo. Tak jsem po švárovi poslala knížku, co jsem pro ségru měla (sama mi dala typ) a teď jsem jí volala, tak děkovala, že se to hodí a už ji čte. Zatím si ji tam nechají, aspoň bude pod dohledem. Moje kolegyně před rokem to měla podobně, termín začátkem dubna, 1.2. nastoupil nový kolega s tím, že spolu budou měsíc a ona ho zaučí, a 2.2. skončila v nemocnici a byla tam přes měsíc. Pak ji pustili a nakonec snad ještě přenášela. Tak snad to bude dobrý.

Dančo, klukům všechno nejlepší!!! A kdy má přesně Milan? A jaký je vlastně ročník, byly kulaté?

Jak ses ptala na dárky, v širší rodině si dáváme symbolické - knihu, bonboniéru, čaj, já do svátků a narozenin - pokud nejsou kulaté - dávám řádově 100-200 Kč. Já jsem od ségry dostala asi 5 sypaných čajů, krabičky a nějaké bonbony. Hodinky s ručičkama - pastelkama se mi líbily taky, ale Jíra si nakonec vybral s ručičkama - vrtulníkama. Ale vůbec je nenosí, zezačátku občas, ale letos je snad ještě nevytáhl.

Jak píšete o tom, co děti chtějí nebo nechtějí dělat. Když jsme nabídli angličtinu ve školce, bez rozmyslu do toho šli (a chodí dodnes). Jíra skaut taky chtěl okamžitě. Hanička zpívání, flétnu, žádné dlouhé přemýšlení. Ovšem když jsme Jírovi nabízeli teakwondo, které mu doporučili na motorice, nechtěl natolik, že jsme to ani nešli zkusit. Zrovna tak v září přišel známý, že má Jíra přijít na fotbal. Rezolutní NE a ani na první zkoušku jsme ho nedostali. Prý fotbal nenávidí a nejraději by zrušil všechna fotbalová hřiště. Nedonutili jsme ho a pak jsme se o to ani nesnažili. Můžu říct, že toho skauta stejně vidím raději. Žádné sportovní ambice nemáme.

Holky, ráno jsem v 6:40 vylezla ven a bylo SVĚTLO !!! Hurá, jaro se blíží !!!

Cukřík včera zase přišel, pustili jsme ho na chvilku dovnitř, ale během tří vteřin si začal brousit drápy o křeslo, tak šel rychle zase ven. Ale jídlo snědl.

Daňové přiznání jsem zrovna dělala, dnes ho připravím do obálky na poslání. Posílám je společně, manželovi ještě přehledy pro OSSZ a zdravotní pojišťovnu. Ale vše řeším poštou, nikam nechodím osobně.

Včera jsme po obědě začali hrát Carcassone a s malýma přestávkama hráli až do večera !!! S manželem nás to moc baví, vydržíme hrát fakt dlouho. Nejlepší je to, když si každý staví své hrady a odsejpá to, hru máme tak na 10 minut. To s dětma pořád někdo bourá kartičky a panáčky … Ale taky to jde. Švára ještě říkal, že mají nějakou verzi s námořníkama, že staví moře a ostrovy, ale to nevím, která verze by to byla.

Co se týče jmen, pro holku jsem vždycky chtěla Haničku a neptejte se proč, protože to už nevím. Na Jirkovi jsme se shodli hned, je to po mně a zároveň po mém tátovi a manželově tátovi, který umřel už dávno. Taky byl Jiří i oba jejich otcové. Horor byl vymyslet druhé klučičí, chtěli jsme Ondra, ale to by měl svátek a narozeniny současně (H. je 23.11. a Ondřej 30.11.), tak jsme nakonec vymysleli Jindra, ale jsem ráda, že jsme to nemuseli použít.

Večer jsme u Carcassonu koukali na olympiádu, od hokeje jsem odcházela po druhé třetině. O nic jsem nepřišla. Bývala bych raději koukala na kombinační slalom mužů, ale ten nedávali. Rychlobruslení jsem vzdala a mrzí mě to, máme další bronz.

Už jsem zase dlouhá, musím pracovat.
Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 22.02.10 13:02

Ahoj,

Jiřko, teda držím palce tvojí ségře, aby vše dobře dopadlo a mimísek se umoudřil a ještě se hřál u mámy. Jak to zvládá švára? Je hodně vystresovaný? Michal byl strašně, když si mě v nemocnici nechali a to už jsem přenášela :roll: - prý seděl v autě, klepal se a nemohl vůbec řídit a někam jet.

Včerejší hokej mě znechutil, proč raději nedávají něco pozitivního …

Dnes od rána döcela frmol, ale jde to. Na gyndě jsem dopadla dobře, takže zase za rok, pokud prý nebudu dřív těhotná - pan doktor je vtipálek …

Z chvilku jdu na finanční úřad odnést nějaké přehledy a pak na nákup, pro Toma a domů. Asi nic nového a pževratného u nás není. Po návratu z Alp bych eventuelně udělala deníček. To bude o čem psát a budou fotky.

Pa

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 22.02.10 13:16

Ahojky,

Luci, švára vypadal spíš překvapeně, než vystresovaně. On řídí u našich tu přestavbu a do toho má firmu (je zřejmě něco jako tvůj manžel, má vlastní IT firmu a víc nevím), takže i beztak toho má hodně. Zase si myslím, že je klidnej, že je ségra v bezpečí v nemocnici. Oni toho moc na mimi přichystáno nemají, protože do poslední chvíle nevědí, jestli se stihnou přestěhovat nebo ne. Ségra měla taky hodně stresu v práci, takže to všechno dohromady … miminko si řeklo o klid a ten teď snad bude mít. Ale výbavičky je dostatek, ségry švagrová má tříletá dvojčata, sice obě holčičky, ale prý čekala, že aspoň jedno bude kluk a má spoustu nepoužitého klučičího, dále postýlku, autosedačku, já mám tu haldu oblečení taky připravenou. Ono to půjde, je nás na tu pomoc hodně. Ale raději ať se mimi umoudří a ještě počká.

Dnes jdu z práce dřív, jdeme odpoledne všichni sborově k zubařce. Hanička má pořád všechny mléčné zoubky a Jíra taky, až na dvě spodní jedničky. Tak jsem zvědavá, co bude říkat.

No a ráno v 7 hodin letím do Varšavy, musím si na 5:15 :twisted: objednat taxík. Snad v pořádku dorazí. Jsem z toho vždycky nervózní týden dopředu, jestli všechno klapne. Akorát mi přišel program, dopoledne se budeme sjíždět, od 11 školení do 13 hodin, půl hodiny na oběd a pak až do 18 hodin. To nevím jak vydržím, navíc v angličtině. Pak je od 19 do 21 hodin večeře a od 21 do 23 je v programu bowling. To jsem na to zvědavá. Hrála jsem to jednou a pak mě měsíc bolela záda, tak nevím, jestli budu hrát. Bude tam zase babylon - Ukrajinec, Rus, Rumun, Maďar, Chorvatka, hlavní přednášející Ital, Irka a Polák, naštěstí spása naši přátelé Slovák a Slovenka. Beru počítač, ale nevím, jestli budu mít možnost se ohlásit, když mi bude pořád někdo koukat do počítače.

Tak na mě myslete a nejpozději ve čtvrtek ráno se ozvu.

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 22.02.10 17:58

Tak ještě jednou z domova.

Tatínek s námi k zubaři nešel, přišla jsem a byl jak mátoha, že má srajdu a blijdu - Dančo jestli on nebyl o víkendu s Lídou … Tak jsem ho vyhnala do pokoje (spí teď v Lukášově pokoji), ať to od něj nechytím. I když, včera jsme celé odpoledne hráli Carcassone a nic mu nebylo. Tatínka jsme přeobjednali, nejdřív jsem šla já, pak statečně Jíra, pak Hanička. Všichni v pořádku, za deset minut hotovo. Paní doktorka se divila, že mléčné zoubky nepadají, ale viděla, že opravdu drží pevně, tak neměla co řešit. Za půl roku se uvidí, nebo dříve, pokud se něco začne klubat jinde. Jíra už má všechny šestky, Hanička ještě žádnou. Akorát jsme půl hodiny čekali v čekárně, ale byli docela hodní, že jsem ani křičet nemusela. Mají pochvalu.

Teď koukají na Ať žijí rytíři, já jsem se na zítra sbalila, a za hodinu je naženu do vany.

:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 23.02.10 19:49

Ahoj holky,
tak se hlásím po denním áčku. Včera jsem přišla z práce po šesté, začala dělat všem večeře a v 19 jsem se rozhodla, že dnes perníčky péct nebudu, že už jsem fakt hotová. No a tak jsem si lehla ke zprávám a …nic z nic nevím. Na PC a Vás jsem neměla sílu, tak se omlouvám. Jak jsem se přesunula do postele, tak jsem chvilku nemohla usnout, ale ráno jsem dokonce zaspala! :-( To se mně nestalo snad od školních let! Do školy jsme tedy nešli do ranní družinky, ale byli jsme rádi, že jsme stihli dojít do osmi. Ráno jsme ještě zjistili, že se Matýskovi ztratilo pouzdro. No to bylo pláče. Tom slíbil, že ho s ním ve škole pohledá. Postupně posílal sms, že pořád nic, ale v poledne že už ho mají. Přinesl mu ho chlapeček z vedlejší třídy :nevim: teda nevím, kde se tam vzalo.

No a dneska se mně podařilo jít z práce už v 15.00 hod. Šla jsem dřív. Vedoucí si vzala dovolenou. Tak jsem došla brzo a mohli jsme napéct ty perníčky na hory. Pak jsem vysála,uklidila, napsala s Matějem úkoly…však to znáte.

Jiři, Milan má narozky 2.3., kulaté nemá, na padesátku snad nevypadá!!! Bude mít 47. Matěj se mu narodil jako dárek ke čtyřicátinám. Měla jsem na jeho narozky i termín, ale bohužel si trošku pospíšil :lol:

Doufám, že se máš na služebce hezky a taťkovi doma je už dobře. Teda jsem se mála s tím, jestli nebyl s Lídou :lol:

Luci k dobrému výsledku na gyndě, gratuluju! TO, co paní doktorka říkala, je hezké. Vyřiď to manželovi :lol:

Jiři s tou sestrou, doufám, že je v pořádku. No asi toho na ni bylo moc. Bydlení, přestavba, nervy s nejstarší ségrou. Tak je dobře, že je tam, bude pod kontrolou, daleko od všech starostí, odpočine si a přinejhorším to s mamkou všechno nachystáte, že jo.

Zítra jsem v práci až do večera, ach jo. A ve čtvrtek už musím začít balit. Zítra ještě něco vyperu ať to máme všechno OK.

Víc nemám!
mějte hezký večer a celý zítřek!!

pa :mavam: Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 24.02.10 07:25

Ahojky,
Jdu podat hlášení v půlce služebky. Přes den to nešlo, sice máme připojení na síť a na internet v kanceláři, takže zprávy na seznamu a olympijské zpravodajství jsem sledovala průběžně během celého dne, ale psát jsem si netroufla – s rizikem, že mi někdo kouká za zády (i když třeba Polák). Navíc jsem několikrát nakoukla a viděla jsem poslední příspěvek můj z pondělka.

Vstávání před pátou bylo kruté, zvlášť když jsem do 11 koukala na lyžování. Taxík stál před domem už když jsem vstávala, takže cesta proběhl hladce a včas. Před odbavením docela fronta, řekli nám, že v letadle už je posledních 6 míst a každé jinde, všechna prostřední sedadla. Nicméně ještě paní někam volala, jestli uvolní 18. řadu, že se nechává volná a obsadí až na poslední chvíli. Uvolnili nám ji, takže jsme seděli až úplně vzadu (letadlo asi pro 100 osob) a odměnou byl nádherný výhled. Nikdy jsem neletěla v zimě za světla, výhled opravdu moc krásný, ta zasněžená políčka. Nebyla skoro žádná oblačnost, takže po celou dobu letu jsem viděla na krajinu. Moc se mi to líbilo (já vím, Danče se točí hlava jen z té představy). Jediný orientační bod jsem zachytila Mělník – soutok dvou velkých řek, Labe a Vltavy. V 8 jsme byli ve Varšavě, taxík a za chviličku jsme byli v kanceláři. První.

Školení bylo až od 11, takže jsme si zapli počítače, zkontrolovali email, přečetli na internetu noviny …Asi v půl jedenácté dorazili Slováci, takže konečně si pokecat normálním jazykem. Musím teda říct, že Slovanům je anglicky rozumět dobře – byla tam kromě nás Chorvatka, Srb, Ukrajinka a Poláci. Těm jsem docela rozuměla i tu polštinu, ne stoprocentně, ale tak na 80% určitě. Některý slova mají stejný, hodně podobných. Nejvíc se mi líbil výraz pro mobil – telefon komůrkový. To mě rozesmálo.

Asi v půl dvanácté začalo školení, přednášející byly dvě Irky, tam už to s tím rozuměním bylo horší. Ale jo, celkem jsem se chytala, dost jsme rušili, protože jsme se šéfem hned chtěli diskutovat co jak my děláme a taky jsem potřebovala vysvětlit některé věci, které jsem nezachytila.

Oběd byl jen v jejich kuchyňce, ale moc dobrý – dvoje různé těstoviny, moc mi chutnaly mašličky s pestem a kuřecím masem, pak tam byla spousta salátů a nějaké tortily. Lehký chutný oběd, kterého jsem se s chutí přežrala a nebylo mi těžko.

Pak to pokračovalo asi do půl šesté, kdy byl konec. Pěšky jsme došli do hotelu, ubytovali se a hned jsme se sešli v baru, sedli jsme se Slovákama, dali si pivo, ovšem pak přišli ostatní, takže se stejně přešlo na angličtinu. Ptala jsem se co kdo na olympiádě, ale překvapilo mě, že to nikdo moc nesleduje. Irka mi řekla, že oni nemají sníh, ani Poláci nijak moc nereagovali. Poseděli jsme asi hodinu, přišel náš regionální šéf (je snad Angličan nebo co) a co chce kdo objednat k pití. Já neměla pivo ani dopité, ale nedal si říct, tak jsem si dala nealkoholické.

No a najednou šup, jsou tu taxíky, já potřebovala na záchod, ale nikde po cestě nebyly. Jelo se na večeři. Prý 10 minut. Tak jsem říkala to vydržím. No jelo se snad půl hodiny a já takový strašný muka. No nepočůrala jsem, ale trpěla jsem šíleně.

Restaurace byla hezká, ve stylu snad indickém, seděli jsme se Slovákama na kraji a vedle nás Chorvatka se Srbem. No taky jsme si rozuměli mezinárodně. Na stole už byla spousta různých předkrmů, takže takové to od každého něco … Špenát a salát a sulc a sýry … samozřejmě jsem se přeplácala už tím. Dala jsem jedno pivo a prohlásila ho za poslední. Pak ještě hlavní chod – přinesli to na tácech a nandejte si sami – jedno byla bílá ryby, asi pangas, se spoustou zeleniny, to mi moc chutnalo. Druhé zvláštní kombinace – pečená brambora na kolečka, k tomu krůtí maso a sladké červené zelí. Každé samo o sobě dobrý, ale spolu to nějak nesedělo. Na závěr ještě dezert, zmrzlina a jakýsi jablečný koláč, moc dobrý.

No a bylo devět a my bychom ještě povídali, ale zavelelo se k odjezdu na bowling. Klub „hulakula“, vypadal jak u nás za socialismu, nicméně dostali jsme asi pět drah a hrajte. I tam bylo spousta jídla, ale to už jsem ani neochutnala. Zapsali jsme se se Slovákama, mně se hned z kraje podařilo shodit dvakrát všechno, takže jsem výrazně vedla. V porovnání s ostatníma skupinama jsem měla víc než oni všichni dohromady. Kolegyně Slovenka si hned z kraje zlomila nehet, takže pánové házeli za ní. No ale všem se dařilo, takže jsme nakonec výkonem přes 400 bodů, přesně nevím, snad 430, to už si fakt nepamatuju, zvítězili. Družstvo na druhém mělo těsně přes 300: Takže si vezu domů zlatou medaili s kuželkama a mašlí v polských barvách a diplom za první místo v polštině :o) Ve druhém kole už ta koule šíleně ztěžkla, ani jsem ji nemohla zvednout, takže poté, co jsem dvakrát neshodila nic to doházeli pánové, ale i oni už toho měli dost. Zato v jiné skupině se Maďarovi dařilo a naházel 146, já se svými 130 byla na absolutním druhé místě. Ostatní holky měly tak okolo 70-80 bodů. To jsme reprezentovali dobře, co!

Pak už tam bylo na můj vkus moc zakouřeno, byla jsem přežraná a unavená. Asi v 11 Polák zavelel k odchodu a ptal se, kdo chce na hotel a kdo do dalšího klubu. Hlasovala jsem pro hotel, takže z naší skupinky jsme odjeli všichni. Lákali mě ještě na poslední drink, ale při představě, že pozřu cokoliv jsem se rozloučila a šla spát. Do postele jsem se stejně dostala až po půlnoci.

No a teď jsem čerstvá, nic mě nebolí, špatně mi není, takže jdu rychle mrknout na internet, jak jsme dopadli v hokeji. V televizi žádný zrozumitelný kanál není, nebo to neumím naladit. Máme sice připojení na internet v zahraničí používat pouze na nezbytně nutnou dobu, ale tohle je nezbytně nutné !!!

Takže kopíruju komentář bez čtení a vás si přečtu až potom. Píšu ve wordu, takže se předem omlouvám za úpravu a chybějící smajlíky.
Loučí se cestovatelka Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 24.02.10 10:12

aha, tak koukám, že jsem byla moc dlouhá a zkopíroval se jen kus. A já si to neuložila :o(((

Takže po kouskách dopíšu zbytek. Jestli si na všechno vzpomenu. Ach jo.

Tak to jídlo - kombinace vařená brambora, červené sladké zelí a krůtí maso, každé samotné ok, ale společně nic moc. Ještě zákusek, nějaký jablečný koláč - dobrý a zmrzlina. Sežrala jsem všechno :o)

Pak asi v 9 jsme jeli na bowling. Hala se jmenovala „hulakula“, vypadalo to jako u nás za socíku, ale dobrý, šli jsme hrát. Utvořili jsme tým se Slovákama. Mně se hned ze začátku podařilo shodit 2× všechno, pánům to taky šlo, takže jsme hned vedli - a výrazně. Kolegyně si zlomila nehet, tak pánové házeli za ní. Naházeli jsme více než 400 bodů (druhé nejlepší družstvo mělo sotva tři sta) a vyhráli. Takže mám zlatou medaili s polskou mašličkou a polský diplom (tedy v polštině DYPLOM). Přinesli stupně vítězů, Čechoslováci vyhráli, velká sláva! Já sama jsem měla 130 bodů, v absolutním pořadí jsem byla druhá, protože Maďarovi se ve druhém kole podařilo naházet 146. Ženské měly tak sotva 70 bodů. Ve druhém kole začly koule těžknout, že jsem je sotva unesla, takže už mě to nebavilo a házeli jen pánové. Ale to se nám už nepočítalo.

Bylo tam taky spousta jídla, ale už jsem ani neochutnala. V 11 jsme se zvedli k odjezdu, Polák třídil do taxíků kdo jede do hotelu a kdo ještě do jiného klubu. Naše skupinka odjela do hotelu, dokonce jsem odmítla závěrečný drink a šla spát. Byla jsem totálně přežraná, načuchlá kouřem, do postele jsem se dostala po půlnoci. Spalo se celkem dobře - sama pod dvojitou peřinou - neumím si představit se o ni tahat dva - a ráno jsem byla čerstvá a svěží.

To je asi vše, co tu chybělo, psala jsem ve wordu a na internet se připojila jen na chviličku, hlavně abych skontrolovala výsledky hokeje (vyhráli jsme my i Slováci, ale muselo to být napínavý) a jen jsem to zkopírovala.

Školení pokračuje diskusí, která se mě moc netýká.
Tak zatím
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 24.02.10 19:12

Ahoj holky,
Jiři, to víš nejsi tu, tak máme takové „prázdniny“, tak rychle napíšu ať máš co číst. TeĎ už jsi asi doma, že? Jinak Tvůj komentář se zkopíroval celý, tak to máme jeden a půlkrát, nevadí. Hezky se to četlo.

K medajli za kuželky gratuluju :potlesk: :potlesk: jsem na Tebe hrdá! Dobře jsi nás reprezantovala. A to jsi měla takový strach.

Jinak mělas pravdu, z toho popisu letu na mě šla hrůůza :cert: jsem ráda, že jsem to přežila - to čtení. Taktéž jsem ráda, že jsem přežila dnešní hokej. Nemohla jsem vstát, tak jsem se na to v noci šla dívat a bylo to tedy opravdu hrozné. Myslím, že si to snad ani nezaslouží, že nakonec postoupili. No zítra jedou domů. Moc tomu nevěřím. To jsem škarohlíd, že! Ale tak nějak to beru, že je to jejich povolání, je tam náš výkvět z NHL a kdesi cosi a hrajou jak blbci. No necháme se překvapit.

Jinak já jsem dnes šla taky dřív z práce. Vedoucí má další den dovolené, tak to bylo super, ale dnes jsem vůbec akční nebyla. Ležím tady u TV a hledím na ni. Mezi tím občas schrupnu. Z pokoje slyším Toma hrát na klavír a Matěj přišel poprosit o pití. Popřáli jsme mu ke svátku, tak byl rád, že má zase nějaké dárečky.

Za chvilku je půjdu vykoupat a ještě mrknu.
Taťku máme na hraní.
tak pa Dana :mavam:

 
Anjelica
Kelišová 5029 příspěvků 24.02.10 19:44

Ahoj holky,

Dano, Matějovi vše nejlepší k svátku.
Děti už hlásily, že dnes začíná matějská pouť a informovaly se jestli půjdeme. Nic jsem zatím neslíbila, ale až se ještě víc oteplí, tak asi zajdeme.
U nás nic nového, v práci docela fofr, snažím se udělat co nejvíc práce, když mám příští týden tu dovolenou. Měla už bych balit na hory, ale vůbec se mi nechce, nechám to na zítřek.
Jiři, tak služebka se celkem vydařila, viď. Popis byl vyčerpávající.

Anjelica

 
mado
Závislačka 3766 příspěvků 24.02.10 19:48

Všechno NEJ…Matějovi k svátku :mavam:
Já jsem dneska byla na třídní schůzce ve školce, bylo to hodně fajn, žádné organizační věci, hodinu a půl povídaly paní učitelky o dětech, jak se jim jeví, jak se za ten půl rok změnily, co kdo udělal, co kdo řekl, jaká byla legrace dnes na cvičení.....bylo to moc milé, hodně děti chválily, říkaly, že je letos super kolektiv, o skoro všech dětech mluvily moc hezky, ráda si poslechnu o tom, jak někdo jiný vidí moje dítko. Seděly jsme hezky na malých židličkách při kafču, koukala jsem, co tam zase mají od vánoční besídky za spoustu nových hraček a pomůcek…hodně se mluvilo o logopedii, o grafomotorickém vývoji, metodě dobrého startu.....no po prázdninách mi bude hodně smutno po této školce.
Včera mě Ondra zas pubertálně vytočil, třikrát jsem mu řekla několik věcí, co měl udělat a neudělal nic a ještě se cítil pohoršený, když jsem mu to večer vytýkala.
Ve vlastivědě berou ranné dějiny a měl hlášku: „když ti blaničtí rytíři byli tak dobří, proč nejeli na olympiádu…!!“
A je tak „zblblý“ z hokeje, že vyhrál třídní kolo v recitační soutěži a odmítl školní kolo, protože by nestihl trénink (a není sám, Matyáš, co hraje za páťáky, reagoval taky tak, říkala mi to včera jeho mamka).
Víc už si nepamatuju,
Ahoj Mada
Dneska jsem si oběhla jedno kolečko s daňovým přiznáním, zítra mě ještě čeká OSSZ a doufám, že pak žádný telefonát, že něco není OK.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 24.02.10 21:03

Anjelico, to mi nějak uniklo, že taky jedete na hory? A kam jedete? Tak fajn to bude dobrá rekonvalescence, že jo. To tu teda příští týden budeme mít volno. Jiři zůstaneš tu s Mado sama!

Holky díky za přání pro Matěje.

 
Hanka1
Extra třída :D 11012 příspěvků 24.02.10 22:28
:D

Příspěvek upraven 02.07.12 v 15:25

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 24.02.10 22:44

Ahojky
taky jsme koukali na štafetu, jsou to fakt šikulky. Nevím, zda vydržím být vzhůru i na Sáblíkovou. No uvidím. Hani my máme příští rok jarní prázdniny druhý týden v březnu a to si už netroufám jet tady u nás na hory. Na cizinu to u nás ještě nebude. Tam pojedeme fakt, až budeme všichni 4 dobře lyžovat. Kam jedete Vy? A i s malou, nebo tu budou hlídat rodiče?

tak dobrou.
D.
nakukovala jsem, jestli už Jiřinka nepíše. Zatím nic, asi probíhá vítání s dětma :huban:

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 25.02.10 08:13

Ahojky,

hlásím návrat, všechno klaplo a v 20,15 jsem byla doma, děti na mě čekaly, to bylo objímání a radost z medaile. Koupila jsem jim jenom jedny bonbony Krowky (vyhlášená polská obdoba našich karamelek). Dančo, mám na Play mobil park díky služebce ulito 100 Eur. Akorát psal pan B, že už je nás dost a můžeme zaplatit zálohu. Kolik eur budete brát? Já nic víc vyměňovat nechci, bude to stačit?

Včera jsem akorát padla v televizi a v leže jsem sledovala olympiádu. Teda na mužskou štafetu jsem si musela sednout. Měla jsem tep jako bych to běžela já :mrgreen: Ale nádhera. Pak jsem trošku zdřímla u rychlobruslení a manžel mě vzbudil než jela Martina. Teda ta je fantastická. Chudinka po závodě ani nemohla chodit. Nádhera, nádhera, moc jí to přeju, ona je mezi těma holkama takový hubeňourek. To jsou okamžiky kdy jsem hrdá že jsem Češka :mrgreen: Dančo, jak jsi předpovídala, hokej pro nás skončil. Vstala jsem něco před šestou, abych viděla aspoň konec, přišla jsem za stavu 0:0 a v tu chvíli jsme dostali gól a za chvilku další. No jo no. Slováci vedou nad Švédama, tak budu fandit jim.

Matýskovi taky přeji vše nejlepší k svátku i narozeninám (chudáček má to takhle najednou). O matějské pouti ani dětem neříkáme, nějak to nemusím, člověk tam je chvilku a nechá tam šíleně peněz, navíc bych na ty atrakce musela s nima. Úplně nám stačí naše malá letní pouť ve vedlejší vsi. Znám levnější způsoby, jak udělat, aby mi bylo špatně :mrgreen:

Koukám že máte kromě mado a Hanky jarní prázdniny všichni najednou, samozřejmě vám to přeju, ale budu tu skoro samotná :cry: no nějak to snad přežiju a budu se těšit, až se mi vrátíte. Anjelica pokud vím psala, že jedou na Špičák na Šumavu.

Holky, chtěla jsem se zeptat, nesbíráte někdo magnetky z kostíků? Akce skončila a chybí nám lachtan. Na oplátku můžu poslat něco jiného, protože z těch 20 druhů jich 13 máme víc než jednou. Zkusím obnovit kostíkovou diskusi, kterou jsem založila při minulé sbírce.

Musím končit, valím na angličtinu.

Ještě k tomu mému komentáři - včera ráno to skutečně končilo u večeře. Zřejmě to pak někdo z adminů dokopíroval, jinak si to neumím vysvětlit. Tak snad jste zkontrolovaly, že oba popisy spolu souhlasí :mrgreen:

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 25.02.10 08:15

Jo ještě Dančo, k narozeninám Milana - nemyslela jsem 50, ale 45 považuju taky za kulaté :mrgreen: Pořád si nepamatuju, kolik jste od sebe, tak už vím že 12.
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 25.02.10 12:39

Ahojky,

teď jsem byla venku a je tam jaro. Během těch dvou dnů, co jsem byla pryč, zmizel led a sníh z chodníků.
Holky, jaro BUDE !!!
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 25.02.10 16:12

Ahoj holky,
tak jsem přišla z práce, venku je fakt regulerní jaro!!! Ale příští týden se to má vrátit k nule. Doufám, že jo a že nám na Bílé něco - aspoň uměle - nasněží. Ale už to venku voní a dovedu si to představit. Teď tu svítí slunko, ptáčci cvrlikají, no paráda.

Jiři ještě že jsi mi to o tom BOučkovi napsala - jemu dáváme jiný e-mail, ne tiscali, tak na něj musíme jít a zaplatit. No my si budeme brát asi víc peněz než 100 eur. Počítám v tom i nějaké jídlo a kluci si budou určitě chtít něco koupit. Co zbude, tak si vezmeme do Chorvatska. Nevím, ještě jsme to s Milanem neprobírali. Já bych to viděla tak na 200 :mrgreen: (ale je v tom rezerva neboj!!!a kluci něčím přispějí ze svých naditých pokladniček)

Na hokej jsem se dívala přesně stejně jak jsi Jiři popisovala. A stačilo to :-?

Za chvilku přijedou vrátit půjčené lyže (Tomovi) a já půjdu s Matějem k holičovi a koupit nějaké drobné dárečky děckám na hory( čokoládky a svítící tyčinky a ještě pokud něco drobného uvidím) Děti bude tentokrát jen 5, tak se to dá.
Víc nevím, nandala jsem pračku, kluci jsou u PC, Milan má v práci audit, tak jdu relaxovat.

pa D. :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 25.02.10 16:14

Jo ještě na Matějskou pouť bych asi nikdy nešla. O tohle chlapečky ochudím. Já prostě nesnáším - cirkus, kolotoče a vše s klaunama :nevim: nevím proč.

Jo Jiři ne 12let, ale 11 a 3/4!!! To se počítá :pankac: Ne - to je legrace, to vůbec neřeším. Jenom to z legrace říkáváme.

á už nevím co jsem ještě chtěla :nevim:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 25.02.10 18:58

Ještě já. Jiři pan Bouček to poslal poštou, tak už to všechno vím. Ty prospekty jsou moc hezké. No už se těším, jen aby nám přálo počasí a bude to super!!!

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.02.10 07:31

Ahojky,

vidím že se asi všude pilně balí na lyže, tak nikdo nemá čas psát. Jestli si to ještě přečtete, hlavně Lucko a Anjelico, nevím kdy odjíždíte, ale přeju vám, ať je sněhu dost, svítí sluníčko a děti moc nepruděj, prostě si to krásně užijte !!

Dančo ty určitě ještě nakoukneš. Kdy jedete?

Prospekty mi taky přišly, ale nějak jsem neměla čas to probírat. Ale napsala jsem mu, že vy a my jsme spolu, tak ať jsme blízko sebe v autobuse i v hotelu. Tak psal, že vás k nám přiřadí. Já budu mít euro 140, ale nechci toho moc utratit zbytečně. Hlavně mi přijde, že už těch plejáků mají moc a až tak si s tím nehrajou. Tak jsem říkala že třeba každému dám 20 eur ať si nakoupí a zbytek bude na jídlo a pití. Ani nevím jak to s jídlem udělat, jestli si vezmeme na den něco z domova a tam si pak koupíme jen nějaké pivo a klobásu. Zase jít někde na večeři, aby nám to stačilo … no to se ještě domluvíme detaily, ať pak jsme na tom stejně, aby třeba jedny nešli na večeři do restaurace a druhý neseděli na pokoji s jídlem z domova :o)

Včera jsem koukala na hromadu na skalce, odtává od strany, takže půl metru od kraje už je holý. Na dvou místech už tam něco leze. Uvědomuju si, že jsem tam někam loni zahrabala sněženky. Vypadá to na ně. Z druhé strany leze něco co nevím co je, uvidím, až to ještě trochu odtaje. Zatím to vypadá jako salát a ten jsem tam nesázela :o)

Včera byly třídní schůzky, mluvilo se o těch horách - jedou už za dva týdny. Za 20 minut bylo hotovo. Viděla jsem novou třídu, ta původní byla hezčí, tahle je ale asi větší. Nového nic moc, mají dávat pozor na úpravu, prý už začne dávat i horší známky i do notýsku. Jíra prý se hodně zlepšil, je vidět snahu. Ve druhé třídě budou jezdit na plavání. Bylo to od pěti, v půl šesté jsem byla venku, akorát pro Jíru na skauta, byl na ránu, protože chtěl, aby šly sestřenice k nám a já jsem pochopitelně nechtěla.

Večer jsem z olympiády nic moc neviděla, protože jsme celý večer hráli s tatínkem Carcassone :-D

Zatím pa, ještě napíšu
Jiřina

Příspěvek upraven 26.02.10 v 09:33

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.02.10 09:24

Ahojky ještě jednou,

ještě trošku vyventiluju rodinné hádky - koho to nezajímá klidně přeskočte.

Včera jsem volala těhotné ségře. Je pořád v Podolí, miminko je ok, prý dostalo nějaké kortikoidy, které jsou potřeba pro dovyvinutí plic, takže kdyby se teď narodilo, bylo by ok. Prý má už 2 kg. Oni si nějak nejsou jistý týdnem, protože ségra měla před otěhotněním děsně rozházenou MS, takže podle ní je o 2 týdny zpět, než se jim jeví. Takže si nejsou jistí, v jakém týdnu vlastně je. Podle UZ to vypadá na 34. Je jí dobře, kontrakce se jim podařilo zastavit a už se neopakovaly. Jen jí tvrdne břicho, ale jinak je ok.

Ovšem o psychické pohodě se nedá mluvit. Říkala mi, že se švára včera zase pohádal s našima. Oni po něm chtěli, aby jeho zedník, kterého on sehnal, platí a honí to tam, aby se stihli do porodu přestěhovat, tak aby ten zedník šel něco dělat do bytu nejstarší ségře. Ona už má byt pronajatý, ale ještě se nepřestěhovala, protože tam chce vymalovat a prý tam chce měnit nějaké dlaždičky. Chápete to? Místo aby co nejdřív vypadla, tak tam překáží ještě další dva týdny, protože se jí nelíbí kachličky?? No a švára řekl, že jim ho nepůjčí, ať si nejstarší sežene svého zedníka. No a v tu chvíli je on ten nejhorší a nejšpatnější, protože jí brání se přestěhovat? Ona jim všem úplně vymyla mozky. Takže švára se s nima pohádal, řekli si prý hodně velké nechutnosti. S brekem přišel za mým manželem, že neví, co dělat, a že s tou stavbou nechce pokračovat. On je tedy hodně cholerik, dokáže hodně sprostě nadávat, na nejstarší ségru je už fakt alergickej. No Petr ho trošku uklidnil, pak švára odjel za ségrou do porodnice. Nějak nemám odvahu jí ani zavolat, jak na tom je. Místo aby všechno podřídili jí a pomohli jí a podpořili, aby to mímo ještě co nejdýl vydrželo, tak na ně budou takhle? No je mi z toho hrozně smutno. Vždycky se všechno točilo kolem tý nejstarší a já už jsem na ní proto taky alergická. Ségra v porodnici říkala, že jí mamka ani neodpovídá na sms a nebere telefon. Místo aby za ní chodila a hýčkala ji. Celý týden za ní nikdo nebyl, kromě šváry, který chodí dvakrát denně. Já jsem se k ní chystala dnes, ale něco na mě leze a navíc mám pořád na puse opar, tak nechci riskovat, že ji tím ohrozím. Uvidím jestli ji třeba nepustěj na víkend, kdyžtak bych za ní zajela aspoň o víkendu.

No je mi z toho celýho smutno.

Pardon, vím že mi nijak nepomůžete - ono až tak mně pomáhat v tomto není potřeba - ale jsem ráda, že jsem se z toho mohla vypsat.

J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 26.02.10 11:33

Ahojky,

nemám dočteno a vůbec jsem v hrozném časovém presu, tak se jdu jen rozloučit.

Omlouvám se, ale nějak neumím kloubit hodně práce, veškeré aktivity mimo a balení a přípravu na hory, takže chodím spát ve dvě ráno, vstávám v šest a na vás si sice vzpomenu, ale prostě nemám sílu zapnout počítač. Tak mi áčko promiňte. :oops: :oops:

Anjeliko, Dančo přeju vám krásné prázdniny, krásné počasí, hodné děti a trošu klidu :-)

Jiřko, tebe vítám zpět z Polska (opoždědně). Jediné co jsem četla je poslední tvůj koment o těhotné ségře. Chápu, že jsi z toho nervní, ale snaž se ségře do nemocnice alspoň volat a držet jí na dálku. Starší ségru nepředěláš a rodiče jsou patrně ve stresu a tak nereagují zcela racionálně. (Omlouvám se nechci nikoho urazit).

Mějte se tu krásné, za chvilku končím v práci, jdu dobalit, udělat řízky, housky a upéct buchtu na cestu a v 19 hod. odjíždíme. Cesta bude přes celou noc, tak jen doufám, že bude vše ok.

Opatrujte se :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.02.10 12:11

Lucko, díky, vystihla jsi to naprosto přesně.

Přeju vám šťastnou cestu a těším se na reportáž po návratu.

Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5029 příspěvků 26.02.10 19:07

Ahoj holky,

tak Lucka už asi právě vyjíždí. Já jsem si všechno přečetla teprve teď. Lucko a Dano, taky přeju hezkou dovolenou. My jedeme zítra ráno, jsem tady ve víru balení, ale dala jsem si pauzu. Už jsem docela unavená.

Já matějskou taky moc nemusím, ale jako malá holka jsem to milovala, tak nechci děti ochudit.

Jiři, to se ségrou je děs, co na to říct. Snaž se nenechat tím otrávit. Pošli té mladší aspoň nějaké uklidňující SMS. Petr je hodný, že se snažil šváru nějak uklidnit. Klidně nám to sem piš, vůbec to nevadí.

Anjelica

Příspěvek upraven 26.02.10 v 19:08

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 26.02.10 21:54

Ahoj holky,
Jiři, s těma penězama na výlet do Playmobil parku se určitě ještě domluvíme. Naši kluci si asi tedy koupí za víc, tak když tak na to Vaše děti připrav, ale u nás je to tím, že oni si s tím opravdu hrají 24 hodin. Vždycky když si to rozehrají, tak si říkám, že Vám to sem nafotím, protože to mají fakt vymakané. S tím, že jsi psala panu Boučkovi - Ty jsi šikulka, to mě ani nenapadlo, no to je super. Díky. S tím jídlem jsem o tom taky přemýšlela. No s sebou si vezmeme určitě jídlo i pití, aspoň tři petky s něčím. Tam bych to viděla na takové normální občerstvení - jak píšeš pivo - klobás - děcka hranolky a něco. Určitě žádná restaurace nehrozí. Na těch prospektech jsem viděla, že tam je taková zahradní restaurace, tak tam třeba něco vybereme. No a asi u nás ještě zmrzku. Hladovku držet nebudeme, ale utratit vše za jídlo taky nemusíme. Však na to máme plno času. To probereme neboj. A tam pak probereme Templák a vodu, co a jak.

S tou ségrou to je teda děs. Souhlasím s Luckou, ale jsou to chvíle, kdy je těžké být tolerantní a nad věcí. Těžko říct, zda to společné soužití bude fungovat. Vůbec se švagrovi nedivím, že nemá sílu a chuť pokračovat. Ségru určitě podpoř! Na světě není teď nic důležitějšího než její miminko a ona sama! Je to těžké. Klidně o tom piš. Mně to zajímá. Je to hrozný, že jsou Vaši na tu nejstarší ségru tak zahledění. Nejlepší by bylo, kdyby si zase našla nějakýho chlapíka a zmizela ze života, že?

Jinak jestli aspoň občan nakoukne Duant. Tak její Jasmínka má taky narozeninky. Tak malé vlasaté princezně všechno nejlepší :kytka: hodně zdraví, lásky :srdce: , žádné starosti a jistý krok :huban:

No a já taky balím. Odpoledne jsem přišla z práce - Milan mě vyzvedl. Docela jsem se vydepresila, protože celé odpoledne hrozně pršelo, nevěřila bych tomu, ale skoro všechen sníh už je pryč. Každý den sleduju sněhové zpravodajství a na Bílé je 40 cm. No pokud to vydrží, tak to stačí, ale nesmí do toho začít zase pršet. Je to na prd. Taková zima, mrazy, metry sněhu a v půlce února to zmizí :nevim: fakt nechápu. Příští neděli, ať to všechno roztaje, to už je mně fuk! Taky mně v rohu zahrady už raší narcisky a sněženky. Těším se, jak přijedu z hor, že si nakoupím nějaké kytičky do kuchyně na okno. Hyacint, petrklíč, sedmikrásku atd. Okna asi umývat do velikonoc nebudu, protože jsou letos docela brzy a já umývám vždycky až po blokovém čištění. Jsme pod silnicí a byla by to zbytečná práce. Tak asi jen vyperu záclony a utřu vnitřní parapety pořádně. Nalepím obrázky a můžou přijít velikonoce. Do dvora je umyju.

K tomu balení. Holky, co jedete, taky to u Vás vypadá,jak stěhování národů. To je milion věcí. Tašky s oblečením jsou jasné, ale těch milion věcí k tomu, pití, nějaké jídlo, děckám hračky (celá jedna bedna plejáků), a to nám lyžáky, boby a klukům lyže bere kamoš, protože jede jen sám s klukem a má obrovské auto. Tady doma to jde. zaparkujeme před vchodem a Milan to dle svého systému naskládá, ale tam na těch horách to taháme z parkoviště to poschodí jak nomádi. kde jsou doby, kdy jsme jeli s krosnou, kde půlku zabíraly lyžáky a s lyžema :-D

Víc nemám. zítra dopo ještě určitě nakouknu. Jedeme až o půl 11 tak snad bude ráno pohoda. Musíme k sousedům odnést ptáčka. Teď jsem věšela prádlo a poletovala tady po bytě od Toma z pokoje do Matějova pokoje, jako by tušila, že tu bude zase sama. No bude „na prázdninách“ u sousedů, taky mají ptáčka, tak si budou „vykládat“ :lol:

tak zatím pa.
D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 26.02.10 21:55

Jo zapomněla bych.
Všechny holky lyžařky krásnou dovolenou!!! Dobře dojeďte tam i zpět a za týden ahoj.
Já se ozvu příští sobotu.

 
Hanka1
Extra třída :D 11012 příspěvků 26.02.10 21:59

A :P

Příspěvek upraven 02.07.12 v 15:25

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 26.02.10 23:24

Tak ještě já.
Koukala jsem na slalom. Uf. To byly nervy. Já bych v té mlze napálila do první tyčky a bylo by po srandě. Bylo to moc hezké.
Doufám, že zítra budu taky tak brázdid svahy na Bílé :mrgreen:
Hani, to jak jsi popisovala to lyžování v Itálii. No to musí být paráda. Nikdy jsem to nezažila, třeba se nám to někdy poštěstí. Já, protože nemám to srovnání, jsem odvázaná z toho co tady je. Když si vzpomínám na lyžování za mlada, tak to byla hrůza, kdy jsme si sjezdovku museli ušlapat, když byla poma, byla to moderní vymoženost. Ale je jasné, že z lepšího na horší se těžko přizpůsobuje.

Tak jd do hajan.
Dobrou.
D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 27.02.10 09:14

Dobré ránko,
tak ještě já. Musím vložit malé ohlédnutí!

Dneska je to sedm let, co jsem ráno vedla Tomíka do školky. Potkávala jsem různé maminky,které soucítily s mým obr břichem. A častovaly mě povzdechy, jé vy jste ještě celá!

Bylo pondělí. První den jarních prázdnin. V pátek jsem byla na kontrole u své doktorky a ta říkala, že to ještě nevypadá, ale že jsou příští týden jarní prázdniny a ona má dovolenou, tak ať se jdu v pondělí nahlásit do porodnice. Tak jsem zavedla Toma do školky a Milan mě hodil do porodnice. V ambulanci bylo plno břichatic. Tak jsem si sedla a četla. Milan jel do práce. OBčas vyběhl ze dveří nějaký tatínek a radostně do mobilu hlásil pohlaví, proporce a stav. Mezi nima i vyšel manžel sestry od kamarádky Lídy. Byly jsme obě zaráz těhotné, ale já jsem měla termín až za čtyři dny. Alčin jsem neznala. Tak jsem si říkala, to je dobrý, ta se má, ta už bude rodit. Pak mě vzali na monitor a všechny možný vyšetření. Bylo mně moc fajn. Vůbec nic jsem netušila. Jen se Matěj nechtěl vůbec mlet, tak mně sestřička vždycky přišla „zatřást“ břichem. Všichni byli moc hodní. Při prohlídce se mně pan doktor ptal odkud jsme. Tak jsem řekla odkud a on, no to máte dost daleko (no asi 15 minut autem) a já na to a proč jako. A on no vždyť my si vás tu už necháme, vy už rodíte. :dance: Což jsem vůbec nechápala.

Tak jsem dostala přidělenou takovou mladou paní doktorku a starší porodní asistentku. Bylo dopoledne asi 11 hodin. Šla jsem na pokoj - dostala jsem oranžový - a seděla a říkala si, co to jako má znamenat, tam tedy budu měsíc než porodím, protože mně fakt vůbec nic není. Porodní asistentka mně nabídla klystýr a poprosila o holení. Já coby nealternativní matka jsem s tím neměla žádný problém a vše jsem bez problémů podstoupila. WC jsem měla na pokoji. Volala jsem Milanovi, že už to jako prý bude. Uklidnila jsem ho, ať přijde až normálně po práci, protože to fakt nehoří. A tak jsem si seděla, ležela, koukala z okna. Pak mně sestra nabídla, že mně praskne vodu a udělala ještě cosi (ten hamiltonův hmat) čímž to trochu rozjela. Vody moc neodtíkalo, střídavě jsem se sprchovala, hopsala na baloně. Trochu to už začalo, ale žádné drama. Najednou se kolem druhé otevřely dveře a přišel Milan. Tak jsem byla ráda. Asi ve tři už to začalo být silnější, Milan mě povzbuzoval ať pořádně dýchám, mně se tak nechtělo. Byla jsem docela v depce, že to bude zase dlouho trvat. No a tak to šlo asi do 15.00hod. Udělali mně monitor, který jsem zvládla úplně v klidu. Milan říkal, že kontakce na něm byly daleko větší než s Tomem a já jsem nic extra necítila. Bolelo to, to jo, ale tak nějak normálně. V těch 15.00 přišla paní doktorka, mrkla na mě a řekla, že to nepostupuje, že máme čas a odešla. Já jsem si ležela na boku a v okamžiku kdy zavřela dveře, jsem na Milana zařvala, běž pro ni, já rodím!!! Ten tam chudák stál a myslel si, že zase blbnu. Vždť mně právě prohlídla a otevřená jsem byla na 4 cm!!! NO ale šel. A od dveří už slyším paní doktorku, jé to nám to tedy skočilo a začalo to. Paní doktorka řekla, že si mám klidně ležet na boku, asistentka mně nabízela ať si opřu o ni tu horní nohu - což jsem se strašně zdáhala, ale když jinak nedala. Párkrát jsem zatlačila a Matýsek byl na světě. Bylo 15.25. Byla to paráda! V duchu jsem si říkala, že to mám odměnu za to, že jsem tam přesně před rokem a pár dny (6.2) rodila, dlouho, bolavě a se smutným koncem. Takže cesty byly asi ještě otevřené.

Matýsek moc neplakal, jen tak kníkal. Vedle mně ho otřeli, popsali, dali nám číslo, zabalili a dali nám ho do postele a nechali nás takhle samotné. Ještě ho teda dali přiložit. No po hodině ho odnesli na vážení a pod. A já jsem dostala k obědu krupicovou kaši. To bylo to nejlepší jídlo, které jsem kdy jedla.

Milan hned obtelefonoval celou přízeň a pak jel za Tomíkem, který se stal starším bratrem.

A je to jako včera a přitom tak dávno. A mojí druhé pusince je dnes 7 let!!!

Ach jo. :roll:
Tak se mějte holky, co jste tu zbyly -Jiři a Mado - hezky a napiště, ať si můžu číst, až za týden přijedu.
pa Dana :mavam:

jo a té sestře od Lídy se hodinu před Matýskem narodila holčička Magdalenka. Musím jim poslat sms. Tak máme děti stejně narozené.

Příspěvek upraven 27.02.10 v 09:17

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 27.02.10 10:08

Ahojky,

Danuš, krásný popis porodu, úplně jsem se zasnila. I když na mě působí jiné roční období, protože jsou oba na podzim (Jíra vlastně na konci léta). Tak Matýskovi všechno nej nej nej, hlavně zdraví a to ostatní už má - prima rodiče, skvělého bráchu a spoustu plejáčků :mrgreen:

Budu se těšit, až se mi všechny za týden vrátíte.

S tou ségrou - co píšete tak to je přesné, asi jsem se tentokrát vyjádřila hezky srozumitelně. Se vším souhlasím. Už aby se to všechno usadilo. S těhotnou ségrou jsem včera mluvila asi půl hodiny po telefonu, slíbila jsem, že se za ní zítra zastavím - celý týden za ní kromě šváry nikdo nepřišel a ani jí nikdo nevolá a nepodporuje. No ani se mi nechce k našim chodit a ptát se na situaci. Kašlu na ně, já je teď nepotřebuju.

Včera jsme zase hráli Carcassone, u toho koukali na olympiádu - slalom, pak štafeta biatlonu, chvilka boby a pak druhé kolo a skvělý bronz !!! Šárka je výtečná. Škoda, že těch disciplín pro ni vhodných není tolik, jako třeba různé délky slalomů, to by těch medailí mohla mít víc, jako Martina. Moc jsem jí to přála, ona je taková vážná, je vidět, že to má všechno v hlavě srovnané. Určitě to není medaile poslední.

Ráno mě nechali spát do osmi, pak se ukázalo, že tatínek spí dole a v 7 přišli na ním a koukali se na pohádky. Tak jsem měla klid. Tak jsem aspoň svlíkla postele a dala to prát. Až to usuším, hned zase povlíknu. Jdu vařit oběd (asi guláš) a asi taky něco upeču. Prostě normální sobota.

Odpoledne vyfotím, jak to vypadá s naší skalkou. Už tam lezou sněženky, vykukujou už i špičičky hyacintů. Ale to už jsem psala včera.

Všechny zdraví
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 27.02.10 10:31

Ještě já. Nakukovala jsem, jestli se Jiři objevíš. Za přání díky.
TeĎ jsem volala známým co jedeme společně na ty hory, jestli berou konvici, že jo, tak nemusíme my. Nasmáli jsme se, že to vypadá jako kdybychom se někam stěhovali na rok. Kamarád Tom říká, že u nich to vypadá, jako kdyby vystěhovali byt a nastěhovali ho do auta. Že mají víc krámů teď, než když jezdili s kočárem. Tak jsme se u toho nasmáli.

Tak ahoj, všechny zdravím pozdravem skol ski!

A za týden v březnu (úžasně to zní) ahoj.
Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 27.02.10 21:19

Ahoj holky moje zlatý,

i když tu nejste všechny, jdu se podělit o radost.
Ondrášek už se dnes narodil. Odpoledne jsme byli s dětma na procházce, zrovna jsme se o něm bavili, na co se na Ondráše těší nejvíc - prý jak si bude čůrat na hlavu :-D Ale to si ještě aspoň měsíc počkáme, říkala jsem. Asi 10 minut na to mi volá manžel, jestli jsem dostala sms. Aha, teď jsem si jí všimla, ještě jsem nečetla. Švára psal - Ondřej se narodil, 44 cm, 2,18 kg!!! Teda že nevydrží do dubna, kdy měl termín, to jsme tušili, ale že nevydrží ani do března!!! Takže bude slavit stejně jako Dany Matýsek, narodil se skoro i ve stejnou hodinu - v půl třetí odpoledne.

Pak mi volal otec, jestli to vím - jo vím - a jestli se nechceme stavit - no řekla jsem mu, že se mi ani nechce. Došli jsme domů a šli jsme s dětma z oblečků vybrat ty nejtitěrnější a dala jsem to všechno vyprat. Teď jsme to skládaly s Haničkou ze sušičky, u těch titěrných ponožek se radovala úplně stejně jako já - no je tohle možný, je tohle možný, takhle prťavý nožičky …

Ségra se ozvala asi v sedm, mluvily jsme spolu snad třičtvrtě hodiny. Prý za ní včera nakonec naši přišli, donesli jí kytku a omluvili se. Večer začala zase krvácet - prý měla děložní hrdlo něco, nevím co, proto špinila a proto ji tam vlastně nechali, jinak by ji na víkend bývali pustili domů. No a pak zjistili že má kontrakce a je na 2 cm otevřená a už to nechtěli zastavovat, ať se raději narodí. Oni už v průběhu těhotenství zjistili, že má v pupečníku místo tří cév jenom dvě, tak nechtěli nic podcenit.

Zněla ségra v pohodě a cítila jsem z ní tu prožitou euforii. Snadné to rozhodně neměla, popisovala podobné pocity, jako jsem měla sama, to strašlivé vyčerpání, úlevu po klystýru, a pak to tlačení, prý cítila, jak je to „kost na kost“ - ona je opravdu hodně úzká, tu strašlivou bolest při kontrakcích, kterou si ani neuměla představit, jak omdlívala při kontrakcích, no ale nakonec se konce dočkala. Prý krásně řval a měl poškrábanou hlavičku a obličej, jak se nemohl prodrat ven. No čtyřkilové dítě by asi neporodila. Švára prý byl nejdřív bílej jako stěna a nakonec tam dojetím plakal. Prý teď jel k našim, mamka mu psala, že zakopala válečnou sekeru. No tak snad to dobře dopadlo.

Malej je teda pro jistotu na JIP, má v nosíku hadičku s kyslíkem, plíce prý snad fungujou, ale pomáhají mu. No je dřív snad o 6 nebo 7 týdnů, ještě dřív než Jíra (ten byl v 35.týdnu). Je to zvláštní, proč my v naší rodině nejsme schopny dítě donosit. Máma teda nás donosila všechny na 4 kila a nejstarší ségra taky, ale táta prý se taky narodil v 7.měsíci a já i nejmladší ségra máme krevní skupinu 0 po něm a nejstarší B po mámě. Nebo prostě taková náhoda? Ségra říkala, že už vůbec nemá břicho, má ho ploché jako dřív. To já taky, já byla těsně po porodu snad nejhubenější co jsem kdy byla. Přitom některé ženské po porodu měly takové břicho, že nebylo poznat, jestli už porodily nebo ne. Tak nejsem divná jenom já, máme to v rodě, ale jen někdo :lol:

Naši asi mohutně slavěj, radovali se, že se jim počet vnuků a vnuček srovnal (teď to mají 3:3). Já jsem si otevřela lahvinku vína, tatínek jel na hraní. No ještě má Ondrášek před sebou dlouhou cestu, než půjdou domů, těžko teď něco předjímat, prý za ním zatím můžou jen oni a jenom dívat skrz inkubátor. Mají strach, aby nechytl nějakou infekci. Zítra za ní pojedu, ale netuším, jestli ho budu moct vidět. Jíra s Háňou se samozřejmě hrozně těší, chtěli by taky, tak snad to brzy bude možné.

No mám úplně dojemnou radost. Žádného synovce či neteř jsem takhle neprožívala. Nejstarší synovec, když se před 20 lety narodil, tak jsem zrovna byla na VŠ na letním výcvikovém kursu. Slavila jsem sice mohutně, ale tak nějak mi bylo jedno, jestli má 3 nebo 5 kilo. Neteře od nejstarší ségry se narodily, když byly vztahy na bodě mrazu. Asi je to taky tím, že je to první děcko po mých dětech a že prostě už „vím“ co to všechno obnáší. Už se na broučka moc těším, až ho uvidím. Blbý je, že po neděli mám v práci zrovna uzávěrku, tak se minimálně do středy netrhnu se tam zastavit. Prý si vzali ten nejdražší nadstandard (respektive jiný nebyl volný), takže dnes tam bude švára s ní a prý se konečně vyspí - celý týden byla ségra na pokoji si paní, která prý šíleně chrápala - tak si konečně odpočine po skvěle odvedené práci.

Uf, hlavně ať jsou v pořádku.

Papa čerstvě pětinásobná teta Jiřina

 
mado
Závislačka 3766 příspěvků 27.02.10 21:48

Gratulujeme k Ondřejkovi :kytka:
Neboj, určitě bude všechno OK, už to jméno je záruka kvality (mám s tím osobní zkušenost :-D ). Úplně jsi mi zvedla náladu, bylo mi nějak večerně smutno a teď se tady usmívám a hned jsem hlásila manželovi, že se narodil další Onďa :wink:
Ten náš dneska ztratil v aquaparku v Olomouci ponožku, tak dojel v botě na boso. Vojtíka jsem tam raději s těma skautama nepustila,(stejně hrál zápas v Přerově), ten by se tam ztratil celý :lol:
Hezký večer Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 27.02.10 23:00

Ahojky,

Mado, děkuji, věřím, že dnes je den Ondřejů a že i Ondřej Bank na olympiádě vyjede ve druhém kole slušný výsledek - po 1.kole je šestý.

Teď se tu stavil novopečený tatínek, chvíli byl u našich a zašel k nám, poseděli jsme asi hodinu a dopili tu načatou láhev vína. Nádherně jsme si pokecali, musím přiznat, že když nás s ním ségra před 6 lety seznámila, moc jsem ho nemusela, ale postupně jsem mu čím dál víc přicházela na chuť. Říkal, jak si strašně váží, jak ho ve čtvrtek Petr podržel. Ukazoval mi fotky, jak je Ondíček ještě umazanej, modrý nožičky a ručičky, ale krásnej nejkrásnější (ehm až po Jírovi :-D ). Má rozpláclej nosík, snad je to jen z porodu a vstřebá se to, ale je rozkošnej, dlouhý nožičky, velký chodidla, docela i vlásky (to my neznáme). Ségra prý volala, že se malému daří dobře, už mu odstříkala mlíčko a v noci si sestřička přijde pro další. Je to veliká šikulka, to já kojila až od druhého, ne-li třetího dne. Ještě jak jsem psala o tý chybějící cévce v pupečníku, prý tam měl nabalen nějaký sliz, na fotce to vypadá, jak když mu z pupku visí PET lahev, jak je to veliký a zelený. Ptala jsem se, jestli stříhal pupeční šňůru, švára ani nevěděl … no byl to pro něj všechno takový šok a zážitek, že na to nikdy nezapomene, co to obnáší porodit dítě. Jen tak dobře.

No můžeme si tu zahrát na sudičky a tomu našemu Ondřejíčkovi něco předpovědět, Mado jsme tu dnes jen dvě (třetí sudička stejně byla zlá). Takže první sudička: Ondro, čeká tě krásný dlouhý život, budeš hodný spravedlivý kluk, budeš rozumět počítačům jako táta (teta bude závidět), budeš sportovat, ale do reprezentace se nedostaneš, mamka i taťka na tebe budou pyšní. Bratranci a sestřenice tě budou milovat a pečovat o tebe (a taky zlobit) a určitě se brzy dočkáš sourozence a jestli to nebude holka, tak to bude kluk a bude stejně fajn jako ty.

Jsem se nějak rozněžnila :-D
Jiřina

 
Hanka1
Extra třída :D 11012 příspěvků 01.03.10 09:51
:potlesk:

Příspěvek upraven 02.07.12 v 15:26

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 01.03.10 10:55

Ahoj vespolek,

Hanko, jsme tu tři - ty, já a Mado. Kdepak se nám Mado toulá?

Holky děkuji za gratulace. Snad to bude dobrý. Včera jsem za ségrou byla, strávila jsem tam snad dvě a půl hodiny. Všechno jsme to probraly ze všech stran. Musím říct, že takovéhle souznění mezi námi nikdy nebylo. Ségra je o 10 let mladší, takže vždycky byla trošku někde jinde než já - když já stavila dům, ona studovala, když jsem měla děti, ona cestovala, teď zase oni staví … nicméně to její mateřství spojené s problémy v rodině nás hodně sblížilo, taky nikdo jiný neměl nedonošence. Malého jsem neviděla, je pořád na JIP, i když už dýchá sám, má hadičku do žaludku a nosí mu odstříkané mlíčko. Zatím má jen mlezivo, mačkala to půl hodiny a odevzdala půlku zkumavky - no každým dnem se to bude zlepšovat. Je statečná. Takže když za ním šla, nafotila ho na můj foťák - akorát jsem ještě fotku nestáhla. Je tam v modré čepičce, maličkej drobeček. Plánuju se tam zastavit ve středu místo oběda tak snad už ho i uvidím.

Jinak nic nového, děti ráno taky kašlaly, včera zase lítali venku a hrabali se ve sněhu. Jíra jede za týden na ty školní hory, tak by byla škoda, kdyby nastydl - musím je hlídat. Sníh na skalce odtává docela rychle, hromada je pořád, ale každý den se vynořují další a další rostliny (no samý rozblemcaný salát). Jsem zvědavá, v jakém stavu budou keře, ty jsou ještě zahrnuté.

Danča psala, že se sněhem u nich na horách nic moc, ale snad to stačí, aby si dostatečně zalyžovali.

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 02.03.10 07:37

Ahojky,

nic nového nemám, koukám účast velmi nízká … nicméně aby měla Danča a spol. co číst po návratu :mrgreen:

V práci jsem byla do šesti a byla jsem teda docela vysátá po 11 hodinách. Volala jsem sestřičce, malého pořád nemá u sebe, v neděli jí řekli, že snad v pondělí, ale během pondělka zatím (mluvila jsem s ní v poledne) nesehnala doktora a sestry nic nevěděly. Tak snad už ho má nebo jí ho dají dnes. Říkala, že mu zkoušeli dávát mlíčko stříkačkou do pusinky, ale je to lenoch, dvakrát cucne, oči v sloup a usne. Úplně vidím maličkého Jíru, to bylo totéž. Co jsem se s ním natrápila, než jsme se to naučili. Mlíka už prý má dost, každé tři hodiny odstříká dvě zkumavky. Hlavně aby začal rychle přibírat.

Domů jsem dorazila před sedmou, PPL odpoledne dovezla pro Haničku školní batoh, tak byla nadšená. Objednala jsem pro ně i pláštěnky, ani ne tak na dítě s batohem jako pro dítě s batůžkem na výletě, jsou moc hezké a myslím že šikovné a navíc neroztrhatelné. Mám Haničku ve foťáku, tak příležitostně ukážu. Celý večer jsme s tatínkem hráli Carcassone :mrgreen:

Sníh ze skalky ustupuje každým dnem, včera vykoukla levandule. Keře zatím v hromadě.

Jestli během dne najdu chvilku, hodím nějaké fotky.

Papa Jiřina

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama