Maminkou s eMiminem už pár let – o ZOO na půl cesty

Rodičovství

Ahoj vespolek, Hlásím se s novým deníčkem – doufám tedy že jsem ho nevyfoukla Hance. To by mě mrzelo. Už od podzima jsme s Dančou a její rodinou plánovali společný výlet. Jenže ono se těžko výletuje společně, když jedni jsou od Prahy a druzí z Brna … Ale někdo vymyslel výbornou věc – sejdeme se na půli cesty. Chtěli jsme do nějaké ZOO a přesně na půl cesty mezi Prahou a Brnem se nabízela Jihlava. My tam byli asi před 15 lety a už si nic nepamatujeme. Už někdy v lednu jsme naplánovali termín a zařekli se, že pojedeme, ať bude předpověď počasí jakákoliv. Ač předpovídali déšť, riskli jsme to – minulý víkend taky nepředpovídali nic moc a přitom bylo celkem hezky. Takže jsme vyjeli. Den byl jako malovaný, slunečný, a ten déšť se naštěstí nekonal.

Společné foto před vstupem.

Hanička u kormidla

Surikaty

Hrošík, lamy a mary.

Tuleni, co nejsou lachtani.

Tygří majestát

Jihlavská specialita - dvouhlavá zebra.

Horní silueta ukazuje, jaké rozpětí křídel má orel. Dole pod ním Vrabec to...

Opelichaný plyšák - medvěd malajský

Někdo pózuje ochotně, někdo méně (rys, opice nevímkteré, lemuři kata a mangusta)

Velký tobogan (bohužel mimo provoz) a děti u koziček.

Závodníci na rychlých kolech

Fousáči s cukrovou vatou

Největší atrakce - giboni, ten hnědý má mimčo

Nosálové a mýval.

Po mohutném plánování trasy a času, kdy máme vyjet, jsme se dohodli plus mínus na desátou a skutečně jsme dojeli jen v párminutovém rozmezí. Danča volala ve chvíli, kdy už jsme kroužili Jihlavou, tak ani nestihli sníst rohlíky a byli jsme tam. Když jsme sjížděli k parkovišti, už na nás z dálky mávali, takže jsme přesně věděli, kam směřovat. Na pokyn „držte nám místo vedle sebe“ nám drželi půl parkoviště :o) To bylo jásotu a vítání !!!

Hned u vstupu jsme utvořili frontu, než Danča vybrala všechny turistické vizitky, razítka, my placku, vstupenky a šlo se.

Jihlavská ZOO je moc krásná. Kdo tam ještě nebyl, určitě se tam stavte. Na rozdíl od pražské není tolik „mega“, takže nehledejte velká zvířata, jako jsou sloni, žirafy. Ale určitě to není na úkor kvality. Expozice jsou krásné, přehledné, volné – na každém kousku je nějaké zvířátko vidět, jen těch druhů opiček co jsme viděli !!! Navíc v pražské ZOO jsem nikdy neviděla tolik zvířat takhle zblízka. V Praze jsou obrovské výběhy, které stojí spoustu času obejít, aby člověk viděl, že tamhle někde 100 metrů daleko jsou pod stromem klokani. Tím rozhodně nechci pražskou ZOO hanit, každá je jiná a každá má něco do sebe. Ale vyprávím o Jihlavě a tak chválím Jihlavu.

Hned u vchodu nádherná expozice surikat. Měli tam i dvě miminka. Těžko se tedy fotilo za sklem, ale snad z fotky něco viditelné bude.

Pak byl dětský koutek, pirátská loď klouzačka, prolejzačka, schody z a do podpalubí, takže to chvíli vypadalo, že snad ani na okruh nevyrazíme. Pak se šlo kousek kolem shetlandských koníků, oveček … a pak už to šlo ráz naráz.

Všechna zvířata byla ukázněně venku a pózovala. Líbilo se nám prostě všechno, ať už hrošík, lamy, kočkovité šelmy, tuleni (o kterých tatínek dětem tvrdil, že jsou to lachtani, protože tuleni v ČR v žádné ZOO nejsou – až jsem jej vyvedla z omylu). Pštrosi, pak podivné prasátko jménem babirusa. Pavilon malých opiček, ve které nám přímo nad hlavami ve větvích spal lenochod. Nesmím zapomenout na nádherný areál malajských medvědů – to je velmi zvláštní druh medvěda, který prostě vypadá jak trošku ošoupanej plyšák.

Na konci areálu je dětský koutek – kozičky, mezi které se dá jít, hladit je a krmit je. A pak úžasné dětské hřiště. Bohužel velký tobogan byl zavřený (a třeba by se tam stejně neodvážili), různé síťové prolejzačky, slejzačky a vylejzačky, taky asi 30-metrová lanovka. A autíčka – elektromobily. Tam museli všichni, všichni jezdili ukázněně, jen Jíra šněroval cestu a pak málem sjel ze svahu dolů.

Za půlkou bylo občerstvení, dali jsme obídek – stejček, klobásku, hranolky. Děti jedly celkem ukázněně, nikdo se nepokecal ani mu nic neupadlo, nevylilo, nikdo se nevztekal a neádal, že tohle nechce a tamto zase chce  – no prostě naprosto v klídku. Dětem jsme pak slíbili cukrovou vatu – Danče že Tom to nejí a Matýsek by poprosil ochutnat. Hanička mu dala ochutnat a už šupajdili pro další dvě.

V druhé půlce nás nejvíc zaujaly opice – giboni. Gibonice lar seděla na větvi s miminkem. Okolo poskakovali giboni černí. Lítali a řádili v provazišti, až jsme pištěli smíchy a radostí a Hanička říkala, že už nikam nepůjde a navěky zůstaneme u opic. No japonský gymnasta hadr.

Dalším velkým zážitkem byl obrovský papoušek – snad ani ne papoušek ale papouch – ara hyacintový. Bohužel toho se mi vyfotit nepodařilo, možná Danča fotku mít bude. Obrovský, snad metrový sytě modrý papouch, zrovna je tam krmili a zaútočil na chlapíka. Ale asi je zvyklý, nevypadal nijak vyveden z míry.

Další dlouhá zastávka u nosála a mývala. Mají krásné výběhy a vzorně tam ťapali a krásně byli vidět. Takže je uvidíte taky, aspoň na fotce.

Do ZOO jsme vstupovali něco po desáté, odcházeli jsme po třetí hodině. Prochodili jsme to celé, v klidu, žádné tlačenice, a opravdu se nám tam moc líbilo. Při východu (jak jsou takové ty točivé mříže) Jíra málem přizabil Haničku, když to roztočil, pak z toho vystoupil a chudinku ji tam nechal připlácnout. Ještě že měla batoh, který to trošku zbrzdil. Načež jsme my málem přizabili Jíru.

Jelikož v Jihlavě jsou 4 turistické známky, a ne jen jedna – to měl zjištěno Milan – rozhodli jsme se, že to v ZOO zdaleka neukončíme. V Jihlavě je též vyhlášené podzemí, tak jsme se jej vydali hledat. Na prázdném náměstí nás asi na třetí pokus nasměrovali ke katakombám. Měli jsme štěstí, došli jsme asi 30 minut před poslední prohlídkou. Koupili jsme druhou placku a tatínkové se vydali na náměstí koupit třetí (čtvrtá bohužel byla vyprodaná). Vrátili se těsně před čtvrtou, kdy už děti vyšilovaly, že půjdeme na prohlídku bez tatínků.

Bylo to hezké, krátké tak akorát, zajímavé. Nejlepší byla svítící chodba – fosforeskující, řekl by člověk, jenže prý to vědci zkoumali a žádný fosfor tam není. Zůstává to záhadou a vědci dodnes marně přemýšlí, proč, když se zhasne, jedna chodba svítí.

Pak už jsme se vydali zpět k autu, tedy ještě přes náměstí a se zmrzkou , nastalo loučení a slibování, že se brzy zase uvidíme.
No a jen jsme sedli do auta, začalo lejt. Když jsme dojeli na dálnici, nastala ukrutná průtrž, ale zvláštní – za námi černo, nad námi déšť a před námi slunce. Tady musí být někde duha !!! A byla. Takovou jsem snad ještě neviděla – bohužel byla za námi, tak se nedala vyfotit, ale nezačínala někde v nebi nebo za kopcem či za střechama jako jindy, vedla přímo ze stromů vedle nás, ohromný most se dvěma oblouky, a tolik barev jsem snad nikdy neviděla. Dančo jak že je ta pomůcka jak jdou ty barvy za sebou?

Hned za duhou zase svítilo sluníčko, a to až domů. Pak jsme v autě povečeřeli oloupané řízky – nevím proč, ale ač dělám řízky vždycky stejně, teď se mi z nich totálně sloupala strouhanka. Je pravda že dělávám kuřecí nebo krůtí, tohle byly vepřové, ale tak strašlivě se mi nikdy neoloupaly. Nevím, co bylo špatně. Pak děti zdechly a vzbudily se až doma v garáži.

No jak vidíte, stručná být neumím, ještě že jsem to ani neslibovala.
Výlet byl moc krásný a těšíme se Dančo na další !!!

Jiřina

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 06.04.10 07:19

Ahojda, tak jsme tady a já nic nového nemám :-D

Hezký zkrácený týden
Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 06.04.10 09:27

Ahoj,

Jiřka nezklamala a napsala krásný deníček i se super fotkama :-) :-) . Díky.

To jste si to ale pěkně užili!

Včera jsme se stavovali u mamky, které mezitím natekl příšerně krk, takže má podbradek jak kdyby vážila metrák. Vzhledem k tomu, že má nemocnou štítnou žlázu, jde dneska k doktorovi na endokrinologii a uvidí, co se dozví.

U nás jinak nic nového, týden bude sice kratší, ale věcí se musí stihnout skoro jako normálně, takže bude pěkný mazec.

Jiřko, Hanko platí zítřejší oběd ??? Já se moc těším.

Zatím se mějte hezky :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 06.04.10 10:38

Ahoj Lucko,

posílala jsem Ti maila ohledně spotřebičů. Více osobně.

Doufám, že Hanka přijde, moc se těším, že se poznáme. Klasika ve 12 na zastávce.

Jiřina

 
Hanka1
Extra třída :D 11492 příspěvků 06.04.10 15:53

Ahoj holky,
jdu vas pozdravit. Prileteli jsme dnes nad ranem - pristalo to chvilku po ctvrte hodine. Do postele jsme se dostali v pul seste a vstavali v pul jedenacte. Mne jeste kolem sedme vzbudila skolacka. Pripadam si jak po flamu, i zaludek mam jak na vode a to jsem si nic pod srcem neprivezla… :lol:

Jinak se musim omluvit ze zitrejsiho obeda - nejak blbe jsem si domluvila plavaci nahradu a jeste prijde i pani na uklid, protoze pristi tyden nemuze, tak se mi ji nechce odrikavat. Tak snad priste.

Jinak jsme se meli fajn, denicek jste mi nevyfoukli, pac jsem vubec netusila, ze bych mela nejaky napsat. Tak pristi si vezmu ja, jen reknete kdy a ja neco sepisu…Hanka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 06.04.10 17:15

Ahoj holky,
Jiři ještě jednou deníček chválím, chválím, chválím! Fotky jsou super, ty koláže nemají chybu. Holky v podstatě do jihlavské zoo nemusíte, tady to máte vyčerpávající!

Já jsem teď přišla z práce a jdu dělat vejcovou tlačenku. Zítra přijdu z práce až hodně pozdě. Máme nějaké zahraniční přijetí, velká sláva, celodenní seminář a večer raut. Tak budu jedna z hlídaček, umývaček a dohližitelek. Jsem z toho celá odvázaná.

Jo holky oblíbili jsme si každý den v 18.00 na přimě takový pořad o vaření. 5 lidí a každý den vaří u někoho jiného a navzájem si to kritizují a hodnotí. Vítěz dostane 25tisí korun. Tento týden jsou tam známé osobnosti. Bývá to zajímavá sonda do života lidí. Nekoukáte na to někdo?

Jiři mám dát ještě nějaké fotky? Můžu i ty s Vaším taťkem?
tak papa D

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 07.04.10 07:26

Ahojky,

Hanko, to mě moc mrzí, že ti oběd nevyjde. Tak příští termín řekni ty a já se přizpůsobím. Holt na vás budeme vzpomínat s Luckou samy. Hanko kdyžtak můžeš stejně deníček o Barceloně napsat, však jsi nenapsala skoro nic. Nech tenhle chvíli, než se dostaneme a druhou stranu, a zase se máme na co těšit.

Danuš, na fotky se těším, a co ten ara hyacintový, vyšel vám?

Včera jsem přijela domů a zase jsem byla hodinu sama doma, tatínek šel s dětma na kolo. Rychle jsem se najedla, abych stihla vytrávit do cvičení. Jedli jsme vajíčka v různé podobě, ještě zbývají čtyři, ty myslím hravě dorazíme dnes. Sešlo se nám jich asi 12. Děti je mají rádi jen tak na chleba s máslem a hořticí a my taky, dnes k tomu jen udělám salát. Má být hezky, tak bychom mohli odpoledne chvíli na kolo.

Naši říkali, že by jeli do Egypta - snad příští týden - a vzali Haničku, jak slíbili. Tak proč ne, nejdřív nechtěla, ale snad se už nechala přemluvit, že to bude prima.

Na cvičení jsem byla, moc mě to nebavilo, nebyla kámoška a bylo nás tam hrozně moc, já to nemám ráda takhle blízký kontakt s cizíma ženskýma. Ale přetrpěla jsem to. Uvidím, jestli budu chodit dál, protože je tam fakt tlačenice. Už jsem byla asi 6× za sebou tak to by mohlo stačit :-D
Taky tam začly chodit před námi místní ježibaby, nacvičují vystoupení na čarodějnice. Chodí tam starostka, místostarostka, učitelky ze školky, cvičitelka za sokola a další místní „celebrity“ a to vystoupení je vždycky hrozná legrace, Dančo to tu zrovna budete, tak uvidíte náš místní folklor :mrgreen:

Víc mě nenapadá, těším se s Luckou na oběd.
Papa Jiřina

 
mado
Závislačka 3882 příspěvků 07.04.10 10:50

Ahoj holky, zdravím a vezmu to popořadě :-D Taky jsem zvědavá, co napíše Hanka o výletu za hranice všedních dní :wink: !
Taky se musím zeptat Danči, jak se dělají takoví kluci, jako je Tom - ve třinácti letech chtít spát s maminkou v posteli, chtít dobrovolně jet na výlet do ZOO a ještě s hordou malých dětí, žádného věkem k němu…fakt mě to zajímá. :mavam:
Velikonoce jsme trávili v Brně, v sobotu celý den za Lužánkama na zimáku. Co mě dost nepříjemně překvapilo, že ta sportovní zóna je tam úplně zchátralá, velký fotbalový stadion na spadnutí, jeden zimák už spadnul, plavecký krytý bazén vypadá taky značně omšele, i když snad ještě funguje. Jediné pěkné je ta nově postavená hala pro trénování mládeže, jinak běs, děs, okolí zarostlé, neudržované…V ne­děli jsem byla navštívit tetu, co k nám v létě jezdívá na zahradu a vloni si tu zlomila nohu a přišel k tchánům manželův brácha s přítelkyní, v pondělí jsme jeli „po manželových příbuzných“, nejzajímavější je vždycky pro kluky třináctiletý Radim, on je velký chovatel všeho živého, ale chová netypické tvory, všelijaké plže, mlže, ještěry, chameleony, sklípkany, hady…jezdí s tím na burzy, o každém tvoru ví kvanta informací, tak tam se vždycky zdržíme, než si hlavně náš tatínek „pohladí“ všechny ty plazy a pavouky :roll: a pak ještě je Ráďa velký skejťák, tak předváděl našim klukům triky a věnoval Ondrovi několik „správňácky skejťáckých“ triček.Pomlázky máme asi třikrát víc, než vyfotila Danča, to je hrozný, zas přiberu :-( , nikdo klukům nedá jen jedno vajíčko, ale celý balík, teď se to pronásobí dvěma a pak je doma řada čokoládových zajíců všech velikostí, i obarvená vajíčka kluci dostali, dokonce i křepelčí.
Dančo, zatím jsme byli vždycky na velikonoce v Brně a tam tedy chodí kluci s tatínkem, protože se objíždějí příbuzní autem, většinou se vidíme po dlouhé době, tak všude se zdržíme na popovídání atd, kdybychom byli doma, tak asi bude Ondra chtít chodit s klukama (zrovna včera si v práci kolegyně stěžovala, jak její syn, co chodí do sedmé třídy, tak v devět ráno v dešti vyrazil na kole s kámošema a celý promočený se vrátil v půl čtvrté s tím, že mamka přece ani netuší, kolik mají spolužaček :lol: ), tak nějak by to vypadalo u nás, kdybychom zůstali doma.*
Jak je ten týden kratší, tak spousta lidí si to plete, co je za den, včera na fotbalový trénink přišli jen tři kluci, tak trenér řekl, že dají trénink jen hoďku, což se mi hodilo, měla jsem navečer ještě pracovní schůzku, když jsem ale přišla po hodině ke stadionu, tak koukám, že naši tři kluci jsou přiřazeni k těm starším, náš trenér už tam není a vůbec to nevypadá, že by měli končit. No zima mě tam byla, foukalo, klukům to nevadilo, ti běhali, Vojta se pak převlíkl do brankářského a válel se po zemi, no nakonec v sedm slavnostně skončili, já byla totálně zmrzlá, na pracocvní schůzce jsem dostala domácí medovinu, tak jsem se rozehřála a rozkecala a po návratu domů už byli kluci povečeření a v posteli :lol:
A už jsem zase děsně dlouhá, tak se mějte, ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 07.04.10 14:00

Ahojky,

hlásím se po obědě, už jsem to říkala Lucce, tak se zase budu opakovat - je to úžasné mít kamarádku, která ví, co jsem dělala včera a předevčírem a pak se stejně sejdeme a nemůžeme huby zastavit :-D :-D Bylo to moc fajn, bolí mě panty ještě teď a rozhodně to není ze žvýkání masa (daly jsme si shodně kuřecí steak s lilkem a cuketou a šťouchané brambory a opět to vůbec nebylo podstatné). Hanko a příště snad už i s tebou !!!

Prásknu na Lucku že si koupila nový černý lodičky a moc hezký!

Ještě jsem Lucce říkala jednu drobnost, kterou jsem chtěla napsat hlavně Danče. Včera jsem si před odchodem na cvičení vyčistila zuby. Večer jsme pak seděli, dala jsem si skleničku vína, manžel u toho pořád něco zobal, měl tam misku s oříšky, mandličkama, rozinkama a tak. Pak mu říkám, jak je to od něj nehezký mi tam tím vonět, když ví, že mám vyčištěný zuby. Tak on na to, že mi prý trénuje vůli :-D :-D :-D Tak Dančo třeba by ti takový trenér taky prospěl - no není to fajn, když se člověk před nezřízeným žraním může ovládnout a odolat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mado kluci jsou teda koledníci !!! Já se přiznám, že já nic než vařená vajíčka nerozdávám. Jíra toho přinesl snesitelně, navíc když to vydělil dvěma, aby se poctivě rozdělil s Haničkou, tak to není tak šílený množství (no k tomu ten náš poklad a beránčí čokovajíčka …)Já jim na to nechodím, bez problému si to sežerou sami a myslím, že ani do konce měsíce to nevydrží. No uvidíme.

Kdepak máme Anjelicu a velikonoční zážitky? Kolik toho Ládík vykoledoval a co zatím Magdalenka, nezáviděla mu? Rozdělil se?

Papa Jiřina

 
mado
Závislačka 3882 příspěvků 07.04.10 14:28

Jiři, to je u nás problém, kluci až tak na sladký nejsou, u nás by to vydrželo dlouho, kdyby jim na to nechodili rodičové. Kromě sladkostí si ještě vykoledovali spousty mašliček na tatar, letos měli pánové jen jeden tatar a ještě loňský, protože nějak nezvládli si uplést čerstvý, ještěže jsem ten velký loňský schovala, jinak teda nevím, s čím by chodili na mrskut.
Oběd s Luckou závidím…
Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 07.04.10 14:47

Holky z Moravy to je hezký ty vaše slova - tatar, mrskut … nebýt to v kontextu tak vůbec nevím „vo co gou“. My používáme pomlázka a koleda :-D I Danča psala „vymrskali“, pro nás „vykoledovali“. Je ta čeština pestrá :-D ale to už tu bylo v souvislosti s vasilama, co si tak pamatuju.

J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 07.04.10 15:02

Ahoj,

tak já jsem dorazila do práce a hned jsem se začetla :mrgreen:

Oběd už popsala Jiřka. Je to moc fajn, vidíme se sice sporadicky, ale huby nám jely teda obstojně :oops: -ještě že ten internet a hlavně to emimino existuje !!
Jinak jsem viděla ještě další fotky ze ZOO i malého Ondráška, tak jsem se pokochala. Trošku jsme smutněly, že to Hance nevyšlo, tak doufáme, že příště.

Jo, čeština je krásná, já taky vždycky jen z kontextu vytuším která bije :lol: My tu slang nemáme, ale prý zas zpíváme (no já teda orčitě :mrgreen:)

Jak už psala Jiřka, zakoupila jsem botky na podpoädku - Jiřka hned uhodla, že jsou určené ke sborovým šatům. Byla jsem dnes na druhé a poslední zkoušce u švadleny a v pátek už si jdu pro hotové. Jen pojedu asi i s Tomíkem, protože nebudu mít hlídání, ale ono to dlouho trvat nebude, jen je to přes celou Prahu.

Taky jsme s Jiřkou probraly množství aktivit, zvládnutelných v jednom dni. Tak jsem se přiznala, že mít vše u nosu, je občas i nevýhoda, protože mám pocit, že se to vše dá zvládnout a pak jsem jak honicí pes.

Jdu chvilku pracovat.
Pa :mavam:

 
Anjelica
Kelišová 5089 příspěvků 07.04.10 15:55

Ahoj holky,

my jsme nakonec přijeli z chalupy už v neděli večer, takže na velikonoční pondělí jsme byli v Praze. Magdalenka brečela, že to není fér, že koledují jenom kluci, že by chtěla být taky kluk. Fakt z toho byla chudinka nešťastná. Tak chodili spolu, jenom po sousedech, vykoledovali sladkosti, vajíčka, dárečky, ne moc, přiměřené množství.

Dano, kolik toho vykoledovali vaši kluci je naprosto neuvěřitelné.

V práci toho za 4 dny musím stihnout co normálně za 5, takže mám fofr.
Až vyzvednu děti, pojedu si vyzvednout kalhoty, koupila jsem si a musela si je nechat zkrátit, tak už jsou hotové.
Zítra jsou ve škole třídní schůzky, jsem zvědavá.

Lucko, gratuluju k novým botkám.

Anjelica

 
mado
Závislačka 3882 příspěvků 07.04.10 16:34

Právě jako milovník češtiny :-D jsem využila „po našem“ a napsala vám to, věděla jsem, že bude odezva a že holky bystré hned poznáte vo co go!
Tatar= to zapletené proutí, kterým hoši vyplácejí dívky
Mrskut, šmigrus= ten samotný akt vyplácení + následné obdarování
Tatar by měl být každý rok nově upleten, z čerstvého proutí, z jasných tradičních důvodů, tzn. vyplácí se proto, aby dotyčná byla celý příští rok, zdravá, plodná a pružná jako to jarní proutí.
Kdysi na základní škole jsme psali ve slohu popis Ladova obrázku a já si vybrala jeden s jarní tématikou a všechny „tatary“ jsem měla červeně podtržené, protože to češtinářka nenašla ani v nářečovém slovníku a nepocházela z našeho kraje.
Nic víc nevím, teď jsem zavedla Vojtíka do keramiky a přesvědčuji Ondru, že i když zítra jede reprezentovat školu ve vybíjené, tak je dobré se podívat na učení, že to stejně bude muset dohnat, nechce to pochopit a tváří se, že mu snad ubližuju..
Ahoj Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 07.04.10 21:45

Ahoj holky,
teda tady to dnes jelo, to je fajn!
Jiři, včera jsem zapomněla, to slovo na duhu je „Čeněk Opil Žanetu z Martiny i Fernetu“ barvy jsou podle prvních písmenek, teda červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, indigo,fialová. Tak tak nějak. Duhu si teď nedovedu představit, tak ta indigo mně tam tak nesedí, ale jsou to ty tmavý barvy z jednoho konce.

K tomu trenérovi vůle, bohužel ani vyčištěné zuby pro mě nejsou žádná překážka :mrgreen: to bych se spíš nasrala, že mě tam dráždí! Ach jo. Dneska na té pracovní akci jsme se bavili o tloustnutí atd. Byli tam s náma na prezentaci naše dvě kolegynky vysokoškolačky. Mladé holčiny z jednoho našeho oddělení. Ta jedna, kočka jako lusk, luxusně oblečená, takový typ Lindy Rybové. Váha 65 kg. Tak říkala, že teď během čtyř let zhubla z 98 kg!!! To vůbec nechápu a nedovedla jsem si ji představit. Prý jen dodržuje pravidelné jídlo. Když jsem to ještě nevěděla, tak jsem si říkala, kruci ta baští. Jak byli všichni na semináři a my „hlídaly“ raut, tak jsme uzobávaly a ona baštila jeden toust z a druhým. Raut byl vegetariánský, tak mám dnes pojezeno hodně zeleniny na všechny způsoby :oops:

Zítra jdeme s Milanem na oční. Milan má už krátké ruce a já jsem nebyla na kontrole sto let, tak jsem nás po vánocích objednala oba a zítra je konečně den D.

Mado, jsem ráda, že jste toho taky hodně vymrskali, my jim na to taky chodíme. Jo jak se dělá takovej chlapeček, jako je náš Tom netuším, ale já přikládám velkou váhu k tomu „umazlit už od mala!“ I když teď jsem mu podepisovala 3/4 předběžné známky a dvojkama se to jen hemží, tak jsem teď vedla kázání a v jeho očích jsem si mohla přečísti jak ho prudím!!! Nicméně tradiční pusinky na očička a čelíčko před spaním na hezké obrázky si nechal dát!!! :hug:

Luci, k lodičkám gratuluju a závidím. Já lodičky neumím a ani nemůžu nosit. Upadly by mně nohy asi po 5 minutách!

Anjelico, teda ty tvoje kalhoty, vždyť ty jsi tak vysoká, si nedovedu představit, že sis je potřebovala nechat zkrátit! A dostala Magdalenka něco od brášky?

Holky dnes jsem se v noci vzbudila ve dvě hodiny a už neusnula, tak jdu do hajan.

Zítra mám cvičení - 2× nebylo, teda jednou nebylo a jednou jsem to nedala, tak zítra musím :poblion:

tak papa :mavam: Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 08.04.10 08:07

Ahojky, zasílám svůj raníček :-D

Včera jsem v 16,00 vypadla z práce a v 16,45 už jsem seděla na kole. Jeli jsme dolů k řece a pak podle vody až do sousední vsi, je tam hřiště s prolejzačkama (takové ty předpotopní z našeho mládí), tam si děti pohrály a jeli jsme zpět. Musím říct, že se mi s dětma převrátily hodnoty, protože dřív jsem nesnášela na kole kopec nahoru a teď nesnáším kopec dolů, protože se o ně bojím. I když Jíra sjede bravurně a Hanička když se necejtí, tak kolo raději vede. Nahoru pak vyjeli i takový táhlý kopec, který předtím nedali ani náhodou. I když Hanička naříkala že už nemůůůůže, tak ho vyšlapala taky.

Večer jsem byla úplně mrtvá, Petr se ptal, jestli už mám vyčištěný zuby - mám - tak jo tak už můžu a donesl si oříšky. Dančo mě už to ani nenasere :mrgreen: jen jsme se zasmáli. Ať si žere. Když spí jinde, tak mi to nevadí, protože když na noc žere, tak pak chrápe. Ale vhodný vzor pro děti to rozhodně není.

Děti koukly na Animáčka a hnali jsme je nahoru, ať jdou sami. No jo, ale není u nich zahrnuto, říkám. Tatínek že to nevadí, že už je stejně skoro tma. A Jíra na to - no jo, tak to musíme zahrnout, abychom tu tmu neviděli !!!

Večer volal děda, že do toho Egypta by tedy měli jet v noci z neděle na pondělí. Včera mi říkal, že už všechny zájezdy z last minute do Egypta zmizely, tak že asi nepojedou, jenže shodou okolností je momentálně v Egyptě na tomtéž místě přítelkyně mého kolegy, tak jsem se ptala, s jakou cestovkou, tak jsem to řekla tátovi a on se na jejich stránky díval a tam volno měli. Ještě že jsem mu to řekla, protože vždycky jezděj s Fisherem, tohle je Eximtour. Večer to zabukovali a dnes by to měli zaplatit a můžou jet. Musím Haničce večer vyzkoušet plavky, abych jí eventuelně zítra koupila nové.

Dančo, teda ta holčina z 98 kg!!! To mě spíš přijde divný, že někdo do takový váhy dotloustne. Ještě větší zázrak je to pak zhubnout - a hlavně si to udržet. S Anjeličiným zkracováním kalhot mě napadlo přesně totéž :-D Anjelico s tou Magdalenkou je to podobný jako u nás. Nejtěžší jsou Velikonoce tam, kde je v rodině i kluk i holčička.

Víc nemám, za chvíli jdu na angličtinu.
:mavam: Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5089 příspěvků 08.04.10 09:56

Ahoj holky,

ty kalhoty měli jenom superlong, tzn. dvakrát prodloužené a ty mi přece jenom byly trochu dlouhé.
Normální délku bych určitě zkracovat nepotřebovala.

Jiři, Hanička tedy bude cestovatelka. K moři bych jela hned, i když Egypt mě zrovna moc neláká. A ty budeš mít doma pohodičku - jedno dítě, žádné dítě, viď?

Anjelica

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 08.04.10 19:07

Ahoj,

Dančo, tak jaké bylo cvíčo ? Já mám kamarádku , která je stejně „vysoká“ jako já a taky se jí podařilo zhubnout z 94 kg na 50 za rok a chlup. Byla tedy pod dohledem lékařů a dodržovala přesný jídelníček, no taky jsem zírala, protože my se známe od 11 let a vždy byal kulaťoučká a teď je toženská jako lusk 8-o
Jinak k botám - mě lodičky užil nosit už od mlada, když jsem mrňavá, musím alespoň trochu povyrůst. Už jsem trochu odvykla, ale stále zvládám alespoň 2× týdně být celý den na podpadcích, abych nevyšla ze cviku.

Jiřko, díky za mail, už jsme se dohledali, tak tam půjdeme příští týden vše dojednat. Ještě jednou díky moooc :kytka:

Hanička bude cestovatelka, tak jen šťastnou cestu ať si to užije a zase se v pořádku vrátí, viď. To bude Jírovi doma smutno …

My jsme přišli před chvíli z tréningu, Tom večeří a já koukám na zprávy. Za chvilku ho zaženu do postele. Večer pro změnu učím. Zítra si jedu ke švadleně pro ty hotové šaty na sbor. Večer jedeme na chalupu. Tento týden byl opravdu krátký.

Hezký večer :mavam:

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 08.04.10 19:07

Ahoj,

Dančo, tak jaké bylo cvíčo ? Já mám kamarádku , která je stejně „vysoká“ jako já a taky se jí podařilo zhubnout z 94 kg na 50 za rok a chlup. Byla tedy pod dohledem lékařů a dodržovala přesný jídelníček, no taky jsem zírala, protože my se známe od 11 let a vždy byal kulaťoučká a teď je toženská jako lusk 8-o
Jinak k botám - mě lodičky užil nosit už od mlada, když jsem mrňavá, musím alespoň trochu povyrůst. Už jsem trochu odvykla, ale stále zvládám alespoň 2× týdně být celý den na podpadcích, abych nevyšla ze cviku.

Jiřko, díky za mail, už jsme se dohledali, tak tam půjdeme příští týden vše dojednat. Ještě jednou díky moooc :kytka:

Hanička bude cestovatelka, tak jen šťastnou cestu ať si to užije a zase se v pořádku vrátí, viď. To bude Jírovi doma smutno …

My jsme přišli před chvíli z tréningu, Tom večeří a já koukám na zprávy. Za chvilku ho zaženu do postele. Večer pro změnu učím. Zítra si jedu ke švadleně pro ty hotové šaty na sbor. Večer jedeme na chalupu. Tento týden byl opravdu krátký.

Hezký večer :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 08.04.10 21:37

Ahoj holky,
tak jsem tu s mým obvyklým „večerníkem“ - když Jiřinka má raníček!

Cvíčo bylo náročné. Po 14-ti dnech abstinence jsem teda byla ztvrdlá jako hrom. Já jsem teda nikdy nebyla zdatná v takových těch roznožkách a předklonech až na zem. Hekala jsem jak stará důchodkyně. Nicméně jsem byla a dosud jsem nic nesnědla!!! Jako po cviču - před tím jo :oops: no a teď půjdu do hajan.

Jsem ráda, že je zítra pátek. Chtěla bych sundat záclony a umýt nějaké okno a převlíct peřiny. V sobotu bychom měli jet s máti na výlet do Buchlova na zámek. Jiři, jak přijedete na podzim k nám, tak pojedeme do ZOO do Lešné do Zlína. Jo!

Dnes na tom očním to byl mazec. Nechápu, k čemu Ti doktoři mají objednávkový systém, když jsme čekali 2,5 hodiny, nekecám!!! Bylo to velmi náročné. Nicméně já zrak dobrý, na levém se mně dělá trochu cylindr, ale jen čtvrt dioptrie, tak to necháme být, tak jak to mám. Občas se mi totiž trochu rozmlží zrak a musím zamrkat. A taťka vyfasoval na „krátké ruce“ 3/4 dioptrie, tak půjdeme vybrat nějaké fešné brýle na blízko :mrgreen:

Dnes by měl narozeniny ten přítel od kamarádky, jak jsem byla na pohřbu, tak na něj vzpomínám. Asi se za ní v sobotu navečer zastavím. Zítra ji napíšu sms. Dnes jsem ji psala e-mail, ale zapomněla jsem na to.

Víc nemám. Jen mě ty studený rána už pěkně otravují. Už se fakt těším na pěkné teploučko. Na víkend se má zase ochladit a ozimit.

Jiři, Haničce Egypt moc přeju, bude se mít fajn. Nebojí se letadla?

Holky víc nemám. Fotky přidám v sobotu nebo neděli, jo!
papa Dana :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 09.04.10 08:10

Ahoj při pátku,

tak zase můj raníček :-D

Včera nic nového, přišla jsem a nikdo nebyl doma, tak jsem rychle poklidila kuchyň, udělala pomazánku k večeři a sedla si, že si v klidu přečtu noviny. V tu chvíli dorazil tatínek s Haničkou, jestli chci jít na kolo, a já řekla že nechci. No měla jsem jít, ale já když na něco nejsem předem připravená, tak se narychlo těžko rozhoduju.

Našla jsem Hániny plavky, ať si je vyzkouší, tak běhala nahatá po baráku a oblíkala se a svlíkala a úžasně v nich kroutila zadkem :-D :-D dvoudílné jí sice jsou, ale už jsou vyšisovaný a vytahaný, tak se zajdu podívat, že bych jí koupila nový. Celkový má dvoje, ty jí sice jsou, ale s její frekvencí čůrání jsou dost nepraktický, protože když má plavací rukávky, tak si je vždycky musí sundavat … takže bych raději dvoudílné - koneckonců jí bohatě stačí spodek - i když podprdu si oblíká děsně ráda.
O letadle jsme se nebavili, jestli se bojí … minule to bylo tak napůl, že se jí to líbilo a zároveň se jí moc nelíbilo přistávání. Letět by se mělo někdy o půlnoci, tak doufám, že většinu cesty prospí. Jinak myslím, že Jíra bez Haničky vydrží snáz než ona bez něj. On se dokáže líp zabavit sám, navíc se mu budu víc věnovat co se týče školy, aby četl a tak, protože na to moc nebývá čas.

Danuš, v Buchlově i Buchlovicích jsme kdysi byli, tak kdybyste kupovali placku, vezmete nám taky? Místa kde už jsem byla mi přijdou fér, že mi ji koupí někdo jiný :-D ZOO Lešná bereme, slyšela jsem o ní, že je moc krásná, ale pro nás samotné nedosažitelná. Tak už se těšíme. My bohužel pořád nevíme termín toho našeho posvícení (a budou-li podzimní prázdniny 27.9., když 28.9.je svátek a úterý), ale už bychom měli termín vymyslet, ať si ho rezervujeme (aby Petr nebral žádné hraní). Až budete u nás tak to zapíšeme do kalendáře.

Včera byl Jíra na skautu, dala jsem mu s sebou šusťáky, ať se převlíkne, samozřejmě tam lítal v džínách a už je má děravý. Nechápu, celkem tlustý džíny a na kolenou je má tenký jak papírek, takže samozřejmě prodřený. Dnes se zastavím u nás v bazárku, jestli by tam na něj něco neměli. Nebo mu tam našiju záplatu, ale když ona je tam ta látka tak tenká, že by to asi stejně nedrželo. Lemra mrňavá.

Víc nemám, asi zajdu do Tesca teď hned, než přijdou kolegové a bude se po mně něco chtít. Za ty tři dny jsem udělala strašně moc práce, vůbec první týden v měsící udělám tak 70% práce z celého měsíce. Teď už budu mít trošku volněji, jestli se nevyskytne něco mimořádného

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 09.04.10 09:01

Jelikož jsem žena činu, tak jsem vyběhla do Tesca a hned jsem zpátky. Mám pro Haničku hezoučký plavky, takový typ co se jim říká tankini, neboli normální kalhotky a k tomu volný tílko na ramínka. Tmavěmodrý s růžovou kytičkou a obrázkem hello kitty. Myslím že bude nadšená, navíc ten vršek je mnohem lepší než podprsenka a lepší než jednodílné kvůli čůrání. Ještě jsem jí vzala ponožky. Pro Jíru ponožky nebyly, potřeboval by, protože minule jsem mu vzala příliš malé, ale v jeho velikosti měli jen bílé, regál poloprázdný. Musím počkat, až ho doplní. Navíc tam měli zřejmě nějaké tajné slevy, protože místo 240+140, co bylo na visačkách, jsem platila 180+105, což vychází přesně 25% sleva. Příjemné.

Taky jsem vzteklá, protože jsem potřebovala fotoalbum. Když jsem vyzvedávala fotky v Droxi, šla jsem najisto - a nic. A v Tescu taky nic. Já nevím, to mě dere. Dřív jsem dělala fotky 9×13 a kupovala album takové to vysoké úzké, otevřelo se jako kniha a pak se po obou stranách odklápěly fotky, na 100 fotek. Pak najednou nebyly. Tak jsem začla používat jiné - klasickou knihu, na každé straně 2 fotky nad sebou, na 200 fotek. Po nějakém čase zase přestaly být, tak jsem přešla na velikost 10×15. Ty už mám asi tři roky. Takže jsem automaticky nechala udělat fotky 10×15, jdu pro album … a všechny alba mají zase jen 9×13 nebo ty rolovací. To je fakt blázinec. Copak nemůžou jednu věc dělat průběžně pořád? Kdo to má pořád měnit, pak se mi to v knihovně kácí, když má každý album jiný rozměr :twisted: :twisted: Budu muset oběhnout nějaký další papírnictví. Ach jo.

Volala jsem známé, jak zítra ten výlet, tak snad jo. Nemá být moc extra počasí, ale uvidíme.

Psala ségra s Ondráškem, už má malej 3 kg a 51 cm, teď někdy se měl narodit, tak akorát dorostl. Běhá teď po nějakých kontrolních vyšetřeních, zatím byli na jednom a je v pořádku, čekají je další dvě.
Jinak s jejich rekonstruovaným bytem se to má tak, že do 14 dnů mají být hotový vnitřky, tak teď vybírají nábytek … říkala jak je ten den krátký, že si říká, co všechno stihne a je večer a nemá nic. Hehe a Ondrášek mě vyslyšel a prý zesral celý přebalovák :-D :-D No je z něj nadšená a píše, jaký má návaly citu, že by ho láskou snědla. No všechny to známe, že?

Tak papa a už jdu konečně pracovat.
Jiřina

Příspěvek upraven 09.04.10 v 09:40

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 09.04.10 21:14

Ahoj holky,
teda dneska nikde nikdo?
Jiři, pokud pojedeme (když bude pršet, tak ne) tak vám placky samozřejmě koupíme.

Co říkala Hanička na plavečky? Určitě musela být nadšená! V kolik v neděli jedou? A Vaši si aspoň taky odpočinou, že!

Milan pro mě dnes přijel do práce, přijeli jsme domů, vzali kolobrndu a jeli pro Matěje do školy. Tom byl na klavíru. Vzali jsme to pěšky na zmrzlinu a domů. Já jsem umyla okna do ulice (3) a vyprala záclony. Já hned nevěším, škrobím, žehlím. Takže to bude až zítra. Ale na těch oknech a okolo je vždycky tolik prachu. Umyla jsem země a jak přišel Tom, tak jsme zase vzali kolobrndy a šli všichni ven na hřiště. Před osmou jsme přijeli, tak jsem si uklidila kuchyň, Milan povlíkl postele. Tom kouká na Kameňák, Mates spí, já jsem u PC a taťka si čte. A já jdu za chvilku taky.

Víc nemám. O víkendu budu na příjmu.
Jiři, kam máte zítra jít? Ani jsem to nepostřehla, jestli jsi to tu psala, nebo jsi mi to říkala minulý týden.

tak papa D. :mavam:

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 10.04.10 11:37

Ahoj,

jůů, přišlo jaro a počasí nepočasí všichni jste venku a tady nikdo :lol:

Já jsem včera z práce došla pro Tomíka do školy, sedli jsme na tramvaj a zajeli ke švadleně pro mé sborové šaty. Dopadly docela dobře, tak se vám někdy v nich vyfotím a nebo pošlu odkaz na sborové stránky, tam jsou průběžně fotky z koncertů.

Doma jsme byli pře třetí, tak jsem se vrhla trochu na domácnost, přesadila jsem kytičky do větších nádob, Tom mi k tomu četl. Chtěla jsem ještě upéct chleba, ale vzpomněla jsem si pozdě a už bych to do odjezdu na chalupu nestihla. Přesun na chalupu proběhl klasicky - Tom usnul v autě, tak jsme ho jen přenesli, svékli a spal dál. Hygienu udělal až ráno.

Dnes jsme se vzbudili brzy a Tom dostal nějakou smutnou náladu i plakal, ale nic jsme se nedozvěděli, asi to bylo bezdůvodné, jen si potřeboval zasmutnit. Pamatuju, že i já jsem jako malá měla tyto stavy.

Dnes dělám k obědu řízky s bramborem a hlávkový salát k tomu. Tom sedí s Michalem u úkolů - klasika.

Ještě zdravotnické okénko - mamce nenašli nic, všechny hodnoty v normálu, jen ta sedimka je vysoká, poslali jí na imunologii. Je jí už lépe, ale je to divočina a mě samozřejmě napadají šílené scénáře 8-o.

Jiřko, Haničce šťastnou cestu !!!!
Dančo, ty jsi teda pilňous, že škrobíš záclony. Jak dlouho už hraje váš Tom na klavír?

Hezký víkend :mavam:

L.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 11.04.10 11:02

Ahoj holky,
tak jsem pořád nakukovala, jestli ještě někdo napíše a nic, tak se do toho budu muset vložit!!!

Milan šel s klukama do kina na nějaký 3D film. Něco kresleného o nějakém drakovi. Ale fakt nevím na co. Nicméně já jsem SAMA DOMA! Nechápu, to jsem nebyla ani nepamatuju. Kluci si k snídani dali polívku, hustou kuřecí s knedlíčky, zeleninou a já k obědu budu dělat čínu s bramborama, vařenu brokoličku a hrášek. A má na to klid a čas. Takže mám všechno nachystané, ale ono je to za chvilku hotové. Nic náročného. Takže si v klidu umyju hlavu, vyfoukám, opiluju si nehty (mám takové trošičku delší, přeláknu to ještě bezbarvým lakem), no prostě paráda!!!

Doma uklizeno je. No ono by bylo pořád co, ale prdím na to. Max. umyju WC, to asi jo a končím!!! Peru, ale to se pere samo.

Včera jsme měli hezký den. O půl 10 jsme vyzvedli mamku doma a jeli jsme na zámek Buchlovice a odtud na hrad Buchlov. Jiři, placky pro Vás máme!!!

Zámek krásný, měli jsme štěstí, zrovna probíhala výstava hraček a aranžmá z tulipánů. Ty já miluju. Jsou to moje nejoblíbenější kvítka. A staré hračky, paráda. Všechny ty kuchyňky, medvědi. Jednoho jsme měli, po babičce. Bohužel ho už brácha dávno vyhodil. Teď mě to mrzí. Byl to takový starý piliňák, s kloubovýma nohama, když se otočil, tak bečel. Říkali jsme mu Gagulik. Jako že seděl na gauči, tak Gagulik. Babička mu vždycky dávala nějaké naše staré trencle, hrozně jsme se u toho jako děcka vždycky nařehtali. Když jsme přišli k babičce, tak jsme hned k němu letěli, jaké má! Počasí nám vyšlo. Všude pršelo, ale tam ne. Bylo teda hodně čerstvo, ale procházku parkem jsme v pohodě zvládli. V parku je asi 20 nádherných pávů. Z toho 4 albíni. Tak jsme je nafotili.

Ze zámku jsme jeli na hrad, tam se teda zatáhlo a dokonce začalo pršet. Do prohlídky jsme měli 3/4 hodiny čas, tak si kluci dali v restauraci bramboráčky. Hrad krásný, ale byli jsme dost zmrzlí. Než jsme ho prošli - prohlídka trvala hodinu a půl - tak pršet přestalo. No a potom jsme jeli domů. Dojeli jsme až večer. Tak jsem udělala tu polívečku a sledovala jsem zpravodajství o té letecké havárii. Je to hrozné, je mi jich všech strašně líto. Myslím, že taková tragédie nemá v dějinám obdoby.

Jiři, tak odletěla Hanička? Zvládli jste všechno nabalit? Máte vysoké faktory na opalování?

Luci, Váš Tomík je dobrej, že se u toho přenášení nevzbudí. Mates se vzbudí vždycky - v autě vždy usne - a když ho teda budíme, nebo se vzbudí tak z 99% je na zabití. Řve a řve a řve. Včera když jsme přijeli, tak řval hodinu. Nepomůže žádné chlácholení, hlazení. nejlepší je nechat ho být, on se vyřve a za hodinu přišel jako sluníčko a „můžu si pustit poči?“

Náš Tom hraje na klavír 4 roky. Je to potvora, kdyby cvičil, tak je fakt dost dobrej, ale on hraje tak max hodinu týdně. Ale já vytrvám a do devítky prostě bude chodit. Budu se modlit, aby ho to chytlo a začal hrát víc. Nebo třeba na kytaru, to je mně jedno, ale ať něco umí, když má talent. Když jsi byla malá, cvičila jsi ráda? Asi ano, že. U holčiček je to většinou jinak.

Odpo jdeme na narozeniny k Lídě. Pro Kačenku mám lesk na rty a troje šatičky pro bárbínku. U nás v papírnictví/hrač­kářství mají pěkné šatičky od 40 - 70 kč. Tak jsem vzala troje. Ještě vezmeme dětské šampáňo.

V pátek jsem si uklízela ve skříni a zjistila jsem, že nemám žádné oblečení. Nemám žádné letní kalhoty do práce. Mám jich několik, ale už X let a to ještě poděděné po CA švagrové. Tak se půjdu někdy - až budu mít chvilku do města podívat. Jenomže ty dětské aktivity - včera hrady, dnes 3D kino, zítra chceme jít plavat, stojí strašné peníze. Tom má asi jen dvě trička s dlouhým rukávem, které mu jsou a netáhne mu na záda, Matěj zase nemá mikyny. Má po Tomovi a už z nich vyrůstá. Ach jo!

No nic, jdu na tu hlavu.
zatím papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 11.04.10 15:35

Ahojky, hlásím se v rychlosti. Přišla prostřední ségra, v pátek měla narozeniny, tak se na chvíli stavila vyzvednout si od nás dáreček (dali jsme ji hru Blokus - když ji dostali děti k Vánocům, tak se jí líbila). Ona je odborník na hry. Taky jednu novou dostala (včera to slavila u našich s kamarády), tak se chlubila.

Včera jsme byli celý den na výletě a večer jsem padla jak mrtvola, tak jsem se sem nedostala. Ale postupně.

V pátek jsem vypadla z práce už v jednu, nějak jsem měla všechno hotové. Stavila jsem se u nás v bazárku a Jírovi vybrala troje džíny, ještě Haničce tepláky a všechno to stálo 55 Kč, slovy padesát pět korun za 4 kusy. Ty džíny jsem teda neodhadla moc dobře (ty co mu jsou jsem změřila, ale netušila jsem, že mu jsou delší), takže jedny bude mít hned a dvoje posléze, až tyhle zase zničí. Za tu cenu i kdybych je měla mít jen na záplaty. 10 Kč za kus, i když sekáčové, to je fakt bomba. Hanička se tu pak promenovala v nových plavkách, byla nadšená.

K večeři jsem udělala slané trojhránky, to jsem nedávno objevila recept - kynuté těsto se rozválí jako na štrůdl, naplní se čím chcete - buď sýrem s česnekem, nebo slaninou a sýrem … navrch se to polije máslem a nakrájí na trojúhelníčky. Ono to pak při pečení nakyne a jde to krásně oddělit, jak buchty. Část jsme snědli a zbytek jsem chtěla vzít na výlet. Ukázalo se to jako výborné jídlo na cesty, žádné mazání a plnění, drží to tvar, je to celkem trvanlivé, když je to pečené … asi je vezmu Dančo i do PM parku. S dětma jsem večer poléhávala u televize.

Na výlet jsme se domlouvali v týdnu, je možné, že jsem to nepsala, vymysleli jsme jet do Staré Hutě u Dobříše (přímo od nás tam jede vlak), tam je památník Karla Čapka - jeho bývalé letní sídlo, kolem asi 6km dlouhá naučná stezka. Měli jet známí, co s námi jezdí na vodu, jeli vlakem už z Prahy a my k nim v půl desáté přistoupili.

Ráno jako malované, na jedné straně modré nebe, na druhé se trochu kabonilo.
Ve vlaku jsme se nadšeně vítali i s další rodinou, která se přidala na poslední chvíli, taky s náma jezdí na vodu, (Dana je ségra kamaráda Mirka a mají 5-letou Janičku a 3-letého Ríšu). To bylo radosti a vítání !!!

Ujeli jsme kousek a děti začly tahat svačinky. Hanička kouká do batohu - ale moje krabička tu není :cry: :cry: no, nebyla. Ráno jsem jí nabalila ty trojhránky a balila si k tomu dobrůtky a pak jsem jí řekla, ať si to donese do batohu a ona to neudělala. A já jsem to nezkontrolovala. No to byly slzičky. Hani neboj, my se s tebou rozdělíme o naše. Uklidnila se až když tatínek slíbil, že jí nějakou dobrůtku koupíme.

Ze Staré hutě k tomu památníku byl asi kilometr. Pak jsem šla najisto koupit placku (za Buchlov a ice moc děkujeme !!!). Paní se ptala, jestli nepůjdeme na prohlídku, ale uznala, že pro tak malé děti by to nebylo. Aspoň nás vzala do občerstvení, dali jsme grog, teplou čokoládu, nějaké fidorky, brambůrky s příchutí pečené kuře. Bylo tam moc příjemno, takové rodinné. Bývalo to před válkou letní sídlo Čapků, je tam rybník, starý hamr … no hezké. Pak jsme vyrazili na okruh, podle potoka, moc hezký les i hezká cesta, počasí akorát.

Zhruba za půlkou okruhu u kamenného mostu jsme se rozhodli (teda už jsme to vymysleli předem), že odbočíme z cesty a půjdeme podle říčky Kocáby do vesnice Pouště. Tam to Mirek zná, tak prý trefíme. Šli jsme cestou necestou, docela sranda, protože cesta tam samozřejmě nevedla, tak jsme se asi dvakrát škrábali strání téměř kolmou.

Do Pouští jsme trefili, došli na zastávku Mokrovraty. Bohužel Mirek si to špatně pamatoval a hospoda ve vsi nebyla, do vlaku byla půl hodina, ale přečkali jsme bez problémů. Celou cestu bylo docela hezky, pršelo jen chviličku a malinko - tak akorát, abychom vyzkoušeli nové pláštěnky.

DOmů jsme dorazili před šestou, pršet začalo asi 50 metrů před domem. A pak pršelo celou noc a ráno až do oběda - padaly sice řídce, ale obrovské sněhové vločky.

Já jsem vykoupala děti, pustila jim Animáček a usnula hned u toho. Pak chtěli něco na DVD, tak jsem to zase pustila a usnula. V 9 jsem je zahnala, dokoukala Vratné láhve, pak jsem si něco pustila a viděla závěrečné titulky. Šíleně mě bolely nohy, ušli jsme asi 10 km.

Ráno se spalo do 8, aspoň že tak. Pak jsme skoro do jedenácti lenošili u televize. A pak už kolotoč - pračka, sušička, sporák, myčka, sušička, upekla jsem plněné koláčky, převlíkla povlečení postelí, teď ho ještě musím sobě převlíct zpátky. Dopoledne jsem odstranila velikonoční výzdobu, vyhodila ven obilíčka, sundala tisíc kuřat a vajíček z květináčů.
Teď je tu ta ségra, hrajou něco s dětma, sbalila jsem Haničku a víc už do večera dělat nehodlám. Letí jim to dnes o půlnoci, tatínek je v 9 veze na letiště.

Ráno jsem se dozvěděla z internetu o tom polském vládním letadle - to je vázně šílený. Zase si říkám, když spadlo letadlo včera, že přece zítra nespadne další … Zásadně vždycky když někdo někam letíme, těsně před tím je někde letecký neštěstí. Brr, už abych měla Haničku v pořádku zpátky.

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 11.04.10 15:46

Dančo, Tom tedy hraje od 3.třídy? A co Matýsek, plánujete ho taky dát na klavír? Já - nevím jestli už jsem to psala - se chystám pořídit si digitální pianino ke čtyřicetinám. Holky to zní děsně ta cifra. Já jsem taky kdysi hrávala a láká mě to, zkusit si občas brnknout, tak pak přijdu o radu, jaký si mám koupit noty - vůbec nemám ponětí a po sluchu hrát neumím. Že by pak třeba hrála Hanička. Já chodila od druhé třídy, tak ji bych zapsala taky tak. Co Jíra zatím nevím.

Ještě Dančo jak jsme byli včera na výletě, naši známí mají kluka, kterému je 13 jak Tomíkovi. Váš Tomík je proti němu opravdu klučík, teď teprve vidím to srovnání, dřív mi nedošlo, že jsou vlastně stejně staří. Tohle už je pořádnej puberťák, i když na výlety pořád ještě jezdí (to jeho 18-letá sestra ta už s námi nejela). Ono je to taky tím, jakého má sourozence - Váš Tom s 7-letým Matýskem je něco jiného než ten jejich s 18-letou sestrou.

Co se týká usnutí v autě, děti se budí s vypnutím motoru. Háňa když je nedospalá, tak taky příšerně kňourá. Jíra usne málokdy, ale když už, tak je pak taky na ránu.

Dančo, budou nějaký fotky z výletu? Já ty svý procházela, ale nic extra tam nemám - les, potok, rybník, jez … tak tentokrát asi nic nedám.

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 12.04.10 07:58

Ahojky,

kde jste všichni?

Tak Hanička nám odjela, tatínek je vezl v 9 večer na letiště. Bojovala s únavou, ale vydržela. Prý byla na letišti statečná, jiné děti prý tam rodiče vláčeli a ona šlapala sama a ještě si táhla kufřík.

No v noci jsem myslela na bůhvíco všechno. Ráno jsem honem pustila zprávy, ale nic o letadle tam neříkali, tak jsem se uklidnila :-D Asi v půl osmé psal děda, že dojeli, Hanička je v pohodě, a kolem desáté dostanou pokoj. Myšička moje maličká.

Ráno byla cesta do práce hrozná, protože na Zbraslavi je zase zavřen kus cesty, jenom přes most jsem jela asi 15 minut, stálo to všemi směry až na obzor :twisted: :twisted: Jak tam staví ty nové mosty - napojení plzeňské dálnice na brněnskou, sleduju, jak se to rýsuje … teď zřejmě přišel na řadu nový kruháč z našeho směru. Doufám, že to bude brzo hotový, takhle je veškerá doprava odkloněna přes Zbraslavské náměstí a je to vážně šílený. Dorazila jsem do práce o 20 minut později než obvykle (ne že by to vadilo, ale raději sedět v práci, než popojíždět v autě v zácpě).

Nového nic nemám, včera jsem všechno napsala.

:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 12.04.10 08:38

Ahoj,

zdravím všechny a hlásím, že už mě zas bolí ledviny, ale nic děsného, tak snad to tentokrát ustojím.

Jiřko, za Haničkou nesmutni, ona brzy přijede :mrgreen:
Je to holčička šikovná!

Hudební nástroje - já jsem hrála na klavír od druhé třídy, protože jsem po tom od 5ti let strašně toužila, asi do 16 let. Samozřejmě jsem ráda necvičila a byla jsem děsnej lempl, ale alespoň 4× týdně jsem hrála. No nic valného to nebylo :oops:. Pře vzpomínce na etudy, se mi zvedá žaludek ještě dnes! Náš Tom chce nástroj, buď klavír nebo kytaru, už od loňska, ale od druhé třídy stačí! I tak toho bude mít dost.

Jiřko, ta cifra narozenin ale zní - neboj za chvilku se připojíme všechny! Za klavír chválím (to víš, jak říká můj manžel jsem ujetá…) .

Neděle u nás byla poklidná - odpoledne jsme byli na návštěvě u známých, kteří mají 5ti letého kluka, tak si docela pěkně hráli. Pokecali jsme, bylo to fajn. Večer jsme koukali na PGA tour (golf) a já jsem u toho luštila nějaké noty a pak skripta. Spát jsme šli moc pozdě, takže jsem úplně vyřízená.

Jdu něco dělat, hezký upršený den :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 12.04.10 19:43

Ahoj holky,
Jiři, tak jsem ráda, že Hanička už je na místě. Věřím, žes měla strach, ale to, co se stalo byla tak mimořádná událost, že taková se už nikdy nestane. Haničce závidím teplo. Já jsem celá zmrzlá. Už je té zimy dost!!! Doufám, že nám v playmobil parku vyjde počasí. Představa, že dva dny proprší…jak pan Bouček posílal ty propozice, tak se teda těším, čím dál víc!!!

Luci, my doma nemáme klavír, ale máme elektrické klávesy s klavirním rozsahem a s dynamikou úderu. Klavír bychom neměli kam dát a tohle se nám tehdy zdálo takové lepší. Byly hodně drahé, něco kolem 15 000. Teď kupodivu hrál :lol: Má naprosto skvělou paní učitelku. Teď si donesl nějaké noty, co má v počítačové hře, tak se bude učit skladby ne klasiku apod.

S Matějem netuším. Ze začátku to vypadalo, že nemá žádný hudební sluch, ale už z něj začíná být takový zpěváček. Netuším. Projevil přání, že by chtěl chodit do chovatelského kroužku k nám do domu dětí. Tom tam chodil taky asi dva nebo tři roky. Je to hodinu a půl. Půl doby se starají o zvířátka a druhou půlku hrají různé hry. Ve škole chodí na keramiku. Jinak nevím, kam se bude vyvíjet. Ale nechám to zase až tak od té třetí třídy

Já jsem dnes měla úspěšný den. Stavila jsem se do sekáče, vedle práce - takový lepší, drahý - vždycky když píšu, že jdu do sekáče, tak jdu tam. Koupila jsem tam Tomovi krásnou jarní bundu. zatím má, ale na podzim už mu nebude. Stála 180 (původně je z CA) je taková šedo-oranžo-bílá. Hlavně na sobě má ty reflexní šedé proužky. Já na to hodně dbám. A pak ještě za 55 Kč perfektní plátěné - takové silnější plátno - oranžové 3/4 kalhoty. On takové rád nosí. Jsou plné kapes. Ta cena mě překvapila, protože tamjsou fakt dražší věci. No a sobě!!! Za 395 8-) krásné 3/4, tmavěhnědé kalhoty. Do práce, ale jsout takové moderní. Mám z nich velkou radost. Zítra si je vezmu do práce!!!

Milan mě potom vyzvedl s Matějem v práci a šli jsme do knihovny. Já za tou kamarádkou a půjčila jsem si CD Bobba Mc Ferrina. Milan si napůjčoval knihy a potom jsme šli do mekáče - kdo tam nechodí, neukamenovat :wink: - a koupili klukům - Tomovi na domů - 2× Happy Meal. Jako dáreček tam jsou zrovna dráččci, z filmu na kterém včera byli. Platila jsem to stravenkama, takže žádná ztráta a kluci byli spokojení.

Víc holky nemám. V práci je plno lidí nachlazených, tak snad nás to nechytne. zítra večer bychom chtěli jít plavat.

Tak mějte hezký večer.
A kde jsou všichni!!! Hani, nějaké aspoň trošku podrobnější informace o Španělsku? Kde jste byli, co jste viděli, jaký byl hotel…

Hola hola, pište!!!
pa D :mavam:

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 12.04.10 22:22

Ahoj,

teda tady se spí :wink: :?: , že tu nikdo není?

U nás nic moc, je mi zima - už chci taky teplo a jaro nebo nejlépe léto, ale pořádné ! Tom dopsal celý úkol a už má klid až do pátku :-). Zítra jdeme s Tomem na sbor a večer přijde tchýně hlídat. Překvapila mě, že se nabídla na hlídání, ona není hlídací typ. A já jdu na sbor - máme sopránovou zkoušku.

Dobrou noc :mavam:

 
mado
Závislačka 3882 příspěvků 12.04.10 23:01

ahoj holky, já bych psala, čtu vás pravidelně, ale byla jsem odhlášena, asi malou Lesinou, normálně mě to hlásilo, že jsem nežádoucí :-( a mohla jsem si jenom číst. Hodně mě to znejistělo, jsem si říkala, s kým budu kecat, když mě tady nechtěji :mavam: , ale už je to dobré, už jsem zase u vás :-D
U nás taky zima, déšť, listopad jako vyšitý.
Přesto celou sobotu byli kluci na veliké rytířské skautské výpravě na hradě Loukov;měli se bezvadně, plnili rytířské úkoly, vedoucí s nima jeli v převlecích za mága, alchymistu, krále a královnu, sice po příjezdu jsem musela vyprat vše včetně bot, čepic a batohů od bláta, ale spokojené děti jsou nejvíc.
Měli jsme s manželem po dlouhé době sobotu sami pro sebe, tak jsme ji strávili prací na zahradě :wink: (kluky jsme předali ráno v sedm na nádraží a večer v sedm je zas vyzvedli)
Jiři, Hanička si to určitě užije, náš Ondík byl taky v šesti letech s tatínkem v Egyptě (Vojtík byl ještě maličký), a vzpomíná si na to doteď. Měli ten zájezd hodně poznávací, byli v Káhiře, na pyramidách, v národním muzeu, v poušti, jeli ponorkou, hodně se potápěli - seznámili se tam s klukem, který vozil turisty na ostrovy se potápět a s ním pak jezdili člunem se potápět na místa, kde toho bylo hodně vidět.
Dančo, taky škrobím záclony, ony pak lépe a déle drží tvar, ale mám záclonu jen v obýváku a pidizáclonku v kuchyni, jinak ne.
Včera večer nás kluci překvapili, když si hráli na příjezd Obamy a Medvěděva, nevím, kde k tomu přišli, na TV se dívají jen na sportovní zprávy, tak asi z rádia, posloucháme Radiožurnál, nějak nemusíme taková ta ujuchaná rádia. Tak kluci vytáhli všechny sanitky, policajtský auta,vojáky, dokonce i lego zametací auto, vybrali ty nejvhodnější „opanceřované limuzíny“ a domlouvali se vysílačkama a byli to úžasné hlášky.
Taky si budu muset začít do školky nosit notes, protože kdo si má pamatovat všechny ty akce, jakože jdou do divadla, tak dítko vhodně obléct, pak jdou zas cvičit, tak mu dát věci do fitka - ´to jdou pozítří, je tady otevřené nové fitko, tak jdou tam vyzkoušet netradiční sporty. Zítra mají zoubkování, to jsou takové ty přednášky o zdravých zubech, minulý týden byli v divadle ve Zlíně, no jak máme za týden míň než dvě akce vypsané na nástěnce, tak je to nějaké divné :-) a pak mám každé ráno cestou do školky pocit, zda jsem na něco nezapomněla, co měli na ten den mít!
Jo ještě, holky, nevaříte některá z kuskusu :?:
A víc toho fakt už nevím, doufám, že už budu online a brzo se zase za váma dostanu
Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 13.04.10 08:23

Ahoj, zase tradiční raníček ode mne :-D

Včera jsem konečně koupila album na fotky. Jak u blbejch. Celou dobu jsem lepila popisky k fotkám přímo na fotky. Teď jak jsem se naučila ty koláže, tak píšu text přímo na fotky. No a co myslíte? Album má uprostřed dva řádky na popisky :twisted: :twisted: Jako chápete to když to teď konečně nepotřebuju, tak tam teď konečně to místo je? Tak to mám prázdný, no. Bezpopiskový alba teď neexistujou. :cert:

Taky jsem koupila otci k svátku knížku, a hned jsem se začetla, abych ji stihla do 24.4. přečíst (je to Ed McBain a další jsem mu kupovala k Vánocům - je to řada se stejným detektivem). Z 200 stran jsem se dostala asi na 70. Akorát jsem zjistila, že asi na pěti místech je prohozena pravá a levá stránka, takže je číslování např. 23, 24, 25, 26, 28, 27, 29, 30, 32, 31 … tak ji budu muset dojít vyměnit. Pak už jsem z toho byla zblblá, jestli mám číst vpravo nebo vlevo.

Uvařila jsem večeři, pátrala jsem na internetu co ze zbylé rýže a objevila bramborové rizoto. Je to neuvěřitelně dobrý. Na cibulce se podusí 2 brambory nastrouhané nahrubo, přidá se libovolná zelenina (já měla kukuřici, rajče a pórek), trochu sojovky a přimíchá se vařená rýže. Sežrala jsem dvě misky.

Tatínka bolí zub, takže trpěl, dnes jde na čištění kanálků. I on si vzal prášek na bolest a to už je co říct.

Jíra úkol neměl, odpoledne si asi hodinu hrál na počítči (nebyl na PC snad 3 týdny), tak byl klid. Když jsem ho pak koupala, tak se ptám, jestli mu chybí Hanička - mysleli jsme oba na totéž, ale Jíra to vyslovil - „mám celou vanu pro sebe“. Večer pak ale přišel a naříkal, že nemůže spát, když tam Hanička není.

Ale pak provedl hroznou věc, máme takovou tu „inteligentní“ (debilní) modelínu, která sice svítí, ale rozteče se a nejde z ničeho sundat. On si to večer připlácl na koleno a šel s tím spát. Ráno tatínek řval jak bizon, že máme dítě debila, protože se mu to samozřejmě nalepilo na celé pyžamo, že jsme ho museli vyhodit. To fakt nejde dolů a měl to asi na 20 cm2, zevnitř nohavice okolo celého kolena. No prý chtěl aby mu noha svítila.

Pyžámko bylo úplně nové, dostal ho, aby ho beránek nepokakal. Naštěstí nebylo drahé, asi 80 Kč, tak jsem mu řekla, že mi dá ze svého 80 Kč a já mu koupím jiné. Za blbost se musí platit, to se nedá nic dělat.

Ráno zase ta objížďka na Zbraslavi … doufám, že už to brzo otevřou.

Taky mě na konci května čeká technická na auto, takže nevím, jak se budu dopravovat do práce - jestli MHD, na které jdu půl hodiny pěšky, nebo se naučím řídit manželovo velké auto a pojedu jeho. Ty dva roky od minulé technické nějak děsně rychle utekly.

Dnes mě čeká cvičení a tradičně už od rána se mi nechce. Ale přemůžu se.

Danče gratuluju k skvělému nákupu !!!

Mado, hra na Obamu nemá chybu! No ještě že si nehráli na Kacynského. Teď jsem četla, že v den státního smutku (asi sobota) by měla být omezena kultura. Jedno divadlo prý zrovna má hrát operetu Polská krev, tak ji asi budou muset za něco vyměnit, protože je to nebetyčná ironie.

Víc nemám, :mavam: Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5089 příspěvků 13.04.10 12:08

Ahoj holky,

já vás čtu, ale nestíhám psát.
V neděli jsme byli na Matějské, sice byla zima, ale bylo to fajn. Já tedy skoro na nic nechodím, protože se mi dělá špatně, z některých atrakcí se mi dělá špatně, když to jenom vidím. Ale manžel chodí rád na všechno, byli jsme tam i se ségrou, takže bral i jejího Jiříčka, protože ségra ani švagr o to taky moc nestojí. Děti byly samozřejmě ze všeho nadšené.

Dnes se chystám do knihovny, doufám, že vyberu něco pěkného, už dlouho jsem nic nečetla, mám absťák.

Mado, školkové a školní akce si ukládám do mobilu, hned jak si to přečtu na nástěnce, jinak bych si nepamatovala vůbec nic.

Jiři, jsou nějaké zprávy o Haničce?

Anjelica

 
Anjelica
Kelišová 5089 příspěvků 13.04.10 12:10

Jo, Jiři, a jak dlouho ta technická trvá? Já tam zajedu ráno a do hodiny jsem vyřízená. Mám jít na technickou v létě a taky mi ty dva roky hrozně utekly.
Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 13.04.10 12:25

Ahojky,

o Haničce nic, snad je vše ok.

Technická bude trvat, protože budu potřebovat i údržbu, vyměnit olej, a vše zkontrolovat, aby to technickou prošlo. Manžel mluvil i o brzdových destičkách a tak. Máme v servisu známého, jak dlouho to bude trvat to je otázka, ale počítám raději pár dní, aby se to všechno stihlo a technickou prošlo (ten známý to na technickou připraví a pak ji i zajistí). Mám 12 let staré auto, takže by se určitě něco našlo. No uvidíme.

J.

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 14.04.10 08:24

Ahojda, tak včera už po mně nikdo :?: No to je teda kázeň :think:

Včera mi odpoledne volal Lukáš, že byl u doktora a je nemocný (nějaká lehčí viróza, má byt v teple a klidu). Tak už mám zase dvě děti. No je s ním těžký, tři víkendy u nás nebyl, to pořád nějaká oslava narozenin, koncert, kámoši, diskotéka … tak jsem říkala, jestli to spíš není po flámu, tak prý asi jo - byli na koncertě, uřícený, pak šli ven, studený pivo, druhý den zase diskotéka … na intru ponocujou, tak nemá kdy odpočinout. Odpočine si jen u nás. No takže je u nás, sice kašle, ale nic moc mu jinak není, tak se tam bude až do neděle povalovat. Manžel musel opustit jeho pokoj a spal v obýváku. No jestli nebude chrápat tak bych ho přijala zpátky do ložnice, ale on mi pak nadává, že do něj strkám a budím ho, když mě to chrápání vzbudí. Včera byl s tím zubem, prý už to tolik nebolí.

Včera jsme ještě dojídali zbytky, já jsem pak upekla makový koláč (koláč unavené ženy), je fakt bleskurychlý, tak tam aspoň Lukáš něco má - pořád tam brousí co by sežral :-D

Cvičit jsem byla, bylo nás tam 29 :twisted: :twisted: takže narváno. Kámoška byla, říkaly jsme, že ještě počkáme jednou dvakrát, jestli to neopadne, a pak budeme místo cvičení chodit na kolo. Cvičí se blbě, když je tam tělo na tělo. Ale včera to bylo zrovna dobrý, protahovací cviky na záda a na břicho. Docela mi to uteklo.

Večer jsem odolala a nedala si koláč, protože už jsem si před cvičením vyčistila zuby. Dnes jsem ho měla k snídani.

Ráno jsem jela do práce 50 minut :twisted: :twisted: místo obvyklých dvaceti. No děs. Prý ta objížďka bude jen do neděle, tak ještě dvakrát to musím vydržet. Jinudy cesta nevede. V neděli už by měl být otevřený nový kruháč na novém městském okruhu.

Dnes máme odpoledne v práci školení první pomoci pro děti, jsme pozvaní jen my kdo máme děti. Tak jsem na to zvědavá. Už jsem kdysi od stejné firmy absolvovala školení první pomoci klasické a bylo to dost dobrý.

Děda se z Egypta neozval, ale asi je vše v pořádku, však se to dozvíme po návratu. Jako jsem nevolala učitelce na škole v přírodě, tak sama volat nebudu. I když možná bych sms poslat mohla, Haničce poslat pusinku.

Psala ségra s Ondráškem, že teď běhají po vyšetřeních a zatím mají všechno v pořádku. Vybírají nábytek, teď jim montují kuchyň, už budou tento týden vnitřky hotové a do konce dubna se chtějí přestěhovat.

Víc mě nenapadá.
:mavam: Jiřina

Příspěvek upraven 14.04.10 v 08:25

 
Anjelica
Kelišová 5089 příspěvků 14.04.10 16:47

Ahoj holky,

Ládík má neštovice! Už včera se mu udělal takový pupínek na břiše, ale to nás ještě nenapadlo, dnes ráno, že je unavený, tak jsem ho změřila, měl 37,3 a během chvilky asi pět dalších pupínků. Tak jsme šli k doktorce. Zůstala jsem s ním dneska doma, od zítřka ho bude hlídat máma. Snad se to v práci nezbláznilo, zítra budu muset všechno dohnat. Aspoň jsem dneska udělala spoustu práce doma, vyprala jsem povlečení, vyžehlila horu prádla, k obědu jsme měli langoše.
Magdalenka má zítra narozeniny, hrozně se těší, že bude ve školce rozdávat dětem bonbony. Snad ještě nebude mít taky ty neštovice.

Anjelica

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 14.04.10 17:32

Ahoj,

tak já přidávám jedno chorobové okénko, u Tomáška ve třídě je spála 8-o tak jen doufám, že jí Tomík nechytí. Má to inkubační dobu 21 dní, tak to máme na dlouho. Neštovice Tom také neměl. Anjeliko, myslím, že jak jsou jednou neštovice v domě, dostane je i Magdalenka, ale třeba zrovna ne!

Já jsem včera běžela s TOmem na sbor, večer udělala večeři, přišla tchýně a já jsem mazala na zkoušku sboru - bylo to náročné - zkoušelo se po jednotlivcích :oops:. Dnes je Tom s druhou babičkou a já jdu - velká změna - zase na sbor. Poslední zkouška před koncertem.

K večeři jsem klukům udělala kuře na paprice s těstovinami, nandala pračku myčku, uklidila prádlo po paní na úklid, dodělala něco do práce a za chvilku půjdu…

Teda, Jiřko, 50 min. na cestě to je síla 8-o . Jinak tě obdivuju, protože já bych psala minimálně obden smsky - no jsem matka stíhačka :oops:.

Pa :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 14.04.10 19:43

Ahoj holky,
včera jsem se už nepřipojila. Padla na mě dřímotěnka a Milan mně vypl PC, tak už jsem to nechtěla celé rozjíždět. Tak jsem tu dnes.

Včera jsem přišla z práce nějaká plná energie (dala jsem si zelený čaj) a tak jsem udělala trochu inovovaný ten vepřový guláš s fazolkama a upekla jsem perníkovou bábovku. Dnes už se to všechno snědlo. Uklidila a pak už nebyly kapacity na nic jiného. Matýsek donesl trojku z diktátu. Byl z toho celý špatný. Musím říct, že ty diktáty má teda horší. Má zatím samé jedničky občas dvojku, ale má to celé doškrtané, no úprava hrozná. Asi mu dělá problémy když to slyší a má si vzpomenout a psát. Tak to budeme trénovat, aby z toho neměl nervy.

No a dneska taky nic extra. Sice jsem si taky dala zelený čaj, ale energie nulová :-( po cestě z práce jsem vyměnila eura do PM parku.

Teda holky s těma nemocema, už se začínám nervovat, abychom nic nechytli. Luci, nemusí to Ládík dostat, vždyť Hanička to od Jíry taky nechytila! Nicméně u nás taky pořád nebyly.

Dneska mamka vyzvedla Matěje ze školy po O, tak byl rád. A doma mně vyžehlila kopu prádla. Což je super!!!

Jinak holky nic nemám. Zítra jdeme s Tomem na kontrolu s rovnátkama a večer bych měla jít do cvičení!

tak zatím papa.
Marodi držte se.
D :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 14.04.10 19:45

A ještě!
Magdalence k zítřejším narozeninám všechno nejlepší :palec: , hodně zdraví :srdce: , štěstí :kytka: , lásky :srdce: a krásných dárečků :huban:

přeje teta z éčka :-D

A Anjelico, jaké budou dárečky a oslava? Pečeš dort?

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 14.04.10 19:46

Mado klučičí hra je super! Mají teda fantazii. Z kuskusu nevařím, ale chutná mi to. Matěj to míval velice často ve školce k obědu.

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 15.04.10 08:12

Ahoj ve spolek,

Magdalence k dnešním prvním půlkulatinám všechno nejlepší, krásnou oslavu a spokojenost nad dárečky :kytka: Ládíkovi pofoukání na neštovice. Taky na neštovice myslím, Hanička je loni nechytla a teď prý jsou ve školce. Za 14 dní jedeme do toho PM parku, tak aby nám to nepřekazily.

Přišla SMS z Egypta, cituji dědu: Hanička je fantasticky hodná, akorát nechce do moře, ale v bazénu by byla pořád. Zítra prý do moře půjde. Včera objela pláž na velbloudu, dnes jsme byli na poloponorce. (sms přišla včera, tak včera znamená převčírem). Myšička malá.

Včera jsme měli to školení první pomoci. Už jsem to jednou absolvovala, dost silně jsem to prožívala, měla jsem chvílema co dělat se udržet. Bylo to hodně autentické, ta školitelka je taková hodně rázná, takže když vypráví, že 5 minut bez dýchání a definitivní změny na mozku … no chtělo se mi brečet, člověk by vůbec neměl mít fantazii. Musím si o tom pokecat se šéfem, který tam byl taky, abych ty svý emoce z toho nějak rozmělnila. Dýchali jsme do anduly dítě a anduly mimino. No je mi úzko když si jen představím, že bych něco z toho měla potřebovat.

Ráno jsem vstávala a byla skoro tma, pošmourno, hnusno. Zřejmě spousta řidičů vyjela později, protože Zbraslaví jsem projela celkem v pohodě, zpoždění oproti normálu jen asi 7 minut, což je po včerejšku super. Tak snad ještě zítra a bude to hotový.

Co se týče Jírových známek, nijak to neprožívá, skoro bych řekla, že je mu to jedno. Teď má zase v písance střídavě 1, 1-2, 1!, 1*, 2, 2-3, i když jednou měl v notýsku 4 - to jsem tu psala - a pár trojek ze psaní. V jeho případě je to pořád dokola - nepozornost, nepozornost, počítat umí, ale když místo 14-2 počítá 14+2, protože si toho mínus nevšiml, tak je mu to prd platný. A ta úprava !!!
Ale jo, celkový dojem je tak na 1-2 a to u kluka jako je on považuju za úspěch.

Víc mě nenapadá, za chvíli jdu na angličtinu.
Luci už máte nové spotřebiče?

:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 15.04.10 09:36

Ahoj,

Magdalence k jejím dnešní narozeninám vše nejlepší, zdravíčko, štěstíčko, hodnou mamku s taťkou a bráškou :kytka:

Známky já neřeším, paní učitelka známkuje jen diktáty a TOm má samé 1. Úprava v písance jak kdy, on když se soustředí, tak píše jako když tiskne, ale výpadky jsou tristní 8-o Ale bylo mi řečeno, že mám na něj yvsoké nároky neúměrné věku, tak se snažím kldnit.

Jiřko, spotřebiče ještě nemáme, jseme tam příští týden, protože tento nebylo kdy. Máme to tak napěchované, že není času ani minutka. Hanička je zlatíčko, viď. :-)

Kuksus jsem jedla na dovolené, ale doma ho nevažím. Nevadí mi, ale není to mé oblíbené jídlo.

Já jsem včera večer absolovovala poslední zkoušku sboru před koncertem, který nás čeká zítra. Dnes jdu na třídní schůzky, tak jsem zvědavá, co se dozvím. Jsem strašně utahaná z toho odporného počasí, vůbec nemám na nic sílu. Tom jede s tatínkem na tréning a večer se konečně uvidíme - dva večery jsem ho viděla jen spícího.

Tak já se přesunu do práce a pak ještě kouknu, pa  :mavam:

 
Hanka1
Extra třída :D 11492 příspěvků 15.04.10 11:17

ahoj holky,
konecne prihlasena :palec:

Nez to zapomenu tak Magdalence vse nej k narozeninam, hlavne at si je hezky uzije a oslavi. Jinak Anjeliko, to je shoda - vezla jsem holky k nasim kvuli tridni schuzce a mama taky delala langose. Mela v mise testo a vzdy na prani podle toho kdo prisel usmazila. Mnam.

Ja byla na tridni schuzce a pi uc. mi tak hnula zluci, ze mne zaludek bolel jeste vecer, i rana. Ted uz mne jen pali zaha po cokoladovem zajicku :poblion: Pani ucitelka opet opakovala svoji mantru, ze nase prvnacka je moc detska :roll: Jako by to v prvni tride bylo na zavadu. Je mila, pozorna, kamaradka, hrava je, ale na hrani behem tydne nema cas a hraje si jen v druzine. Uz se mi chtelo rict, ze tim, ze neni drza, neodmlouva, neksichti se, neprotaci oci tak je asi spatne. Proste mam pocit, ze si pani ucitelka zaradila do skatulky „detska“ a nehne s tim. Jo prvnacky ma prvne, takze proto mozna se ji zda moc detska, nevim. Jinak je pry chytra, vnimana a nic ji neujde. Psani je trosku tvrdsi, ale vidi velke zlepseni, cte krasne, malinko se zhorsila v matematice - coz jsem si vsimla i ja, takze ji davame priklady navim. A je pomala. Ale to je od mala a povahou :wink: Kazdopadne jsou ctyri prvni tridy, jednu budou rozdelovat, takze v kazde tride pribyde 5 deti, zvazuju ji od druhe tridy dat k jine ucitelce, nerada bych, aby se to s ni tahlo do konce prvniho stupne. Vcera jsem to nezavazne nadhodila a vubec neprotestovala, s detma se totiz znaji navzajem z druziny. Tak jsem si tu ulevila…budu rada, kdyz mi na to sdelite svuj nazor, nechci a doufam, ze nejsem ten typ matky co vidi svoje dite v tech nejlepsich barvach - vim kde ma slabiny, ale ze by handikepem bylo to, ze je detska mi zveda mandle 8-o

Jinak Hanicce cestovatelce zavidim to teplo, hned bych se jela pri tomhle hnusu nahrat do tepla. Jen doufam, ze je nepostihne Faraon. Sousedovic holcicka byla s babickou a tetou pres jarnaky v Egypte, ona byla pry v pohode, ale teta s babickou :poblion:

Jinak na nestovice je starsi ockovana, mely je ve skolce asi 4× od te doby a nechytla je. Kdyby je chytla, bude mit lehky prubeh. Mala je rozockovana ctyrvakcinou, druhou davku by mela dostat ted v dubnu a s tim i starsi klistovku po trech letech, coz mi pripomnelo zavolat doktorce, aby mi tam pripravila recepty.

Jinak u nas nic, dnes snad prezujem i druhe vetsi auto. Mame jet do bazenu, ale mozna to zrusim, vetsi rymuje a mensi se mi taky nezda. Navic pojedu s gumama v kufru, tak je tam musim utesnit, aby tam nelitaly. Nebo naopak - mne bazen zvedne naladu, holkam proplachne dutiny a bud budou ok, nebo je to polozi definitivne.

Jinak teda zkusim nadhodit Lesi ci adminovi, aby nebylo verejne cteni komentu pod denickem, jak jsem Vam vcera psala mailem - jestli v tom neni neco noveho.

Jo pristi tyden mam schuzku v praci, neco odborneho resi, tak mne prizvali, tak jsem na jednu stranu potesena, na druhou doufam, ze budu vedet…

Jdu si predchystat obed. Tak zatim. Sorry, ze nereaguju jednotlive, ale jsem nejaka negativne naladena diky te skoly a to pocasi k nalade tomu zrovna neprida…Hanka

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 15.04.10 12:34

Hani, buď v klidu,z mínění učitelky si nic nedělej. K přestupu do jidy - nevím, váhám. Jak bude školačka vysvětlovat ostatním, že jde jinam, aby se jí nesmály, či nepůsobila v novém kolektivu jako "rušivý element. Ale zase chápu, že paní učitelka má trochu zvláštní přístup. Když se přijde do třídy našeho Tomíka o přestávce, tak má paní učitelka stále nějaké dítě na klíně a čte pohádku …

Pa

 
Anjelica
Kelišová 5089 příspěvků 15.04.10 12:49

Ahoj holky,

to počasí je fakt děs, ale nedepkujte, má se to zlepšit (aspoň o málo).

Hanko, nic bych si z toho nedělala, na tom být dětská nevidím nic špatného. Klidně bych ji do jiné třídy přeřadila, pokud to tak cítíš a je napětí i mezi Tebou a tou učitelkou, tak to určitě není dobré. V tomhle věku ještě děti nějaká strašně pevná kamarádství nemají, a jak píšeš znají se z družiny, tak bych v tom neviděla problém. Prober to hlavně s manželem a uvidíte.

Děkuju všem za přání Magdalence k narozeninám. Rodiná oslava bude v sobotu, ale vzhledem k neštovicím nepřijde ségra s dětmi, ani manželova ségra s dětmi. Nikdo z nich je ještě neměl. Takže dorazí jenom babičky a dědečkové. Dostane velkou knihu čtyřlístku, ještě jsem jí koupila kalhotky, babičky určitě taky něco přinesou, takže nakonec toho bude mít hodně. Dort dělám nepečený ze smetany a piškotů, letos si poručila, že ho chce ozdobit lentilkami. Udělám ho zítra večer.

Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13234 příspěvků 15.04.10 13:00

Ahojky,

teď mě systém odhlásil a jak jsem se chtěla přihlásit, napsala jsem automaticky přihlašovací heslo do firemních systémů :lol: tak jsem se divila, proč mi to nejde :-D

Hanko, Lesině to určitě nadhoď, i když já s nima o tom komunikovala a zdálo se mi, že se do toho nikomu nechce. Navrhovali nám přesun do uzavřené diskuse a já diskuse prostě nějak nemám ráda. Samozřejmě kdyby šlo zamknout naše komentáře tak bych byla jen ráda.

K té učitelce - mně taky nepřijde nic divného být dětská. Ale pokud to učitelce vadí a skřípe to mezi vámi, určitě bych přesun do jiné třídy zkusila. Teď jen kterou si vybrat - jestli vůbec dostaneš možnost si vybrat. Když nesedne učitelka tak je to blbý na všechny strany. Zase furt lepší být ve škatulce „dětská“ než „raubíř“. Jíra by se hodil do škatulky „on je takovej jinej“ ale paní učitelka k němu má naštěstí přístup přesně vhodný, takže tu naši bych rozhodně neměnila.

Teď jsem si dala k obědu salát (a včera taky - jdu do sebe), přišla jsem a měla jsem pocit, že bych ještě něco sežrala, ale o půl hodiny později se cítím děsně přecpaná. Já mám asi reflex z pocitu nasycenosti nějaký opožděný. Proto se taky dost často přežeru :-D naštěstí v práci na obědě si není co přidat, tak je to dobře. Manžel si na večer vyžádal čočku na kyselo s uzeným, včera jsem ji namočila (včera večer už se mi vařit nechtělo) tak snad se povede.

Počasí mě taky štve, taky cítím, že už melu z posledního. Už aby byla sobota.

Holky chci se zeptat, řešíte někdo úlohy mensa ve čtvrteční MF Dnes? Já mám ráda zvlášť ty šifry. Dnešní jsem vyluštila, ale minulou ne - ať se snažím jak se snažím.

:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 15.04.10 13:53

Jiřko, já luštím jen noty :oops: a učím se texty - latinha, francouzština, angličtina, ruština, polština - jen té češtiny je nějak málo :mrgreen: . Mně říkaly učitelky už ve školce, že náš Tom nezapadá do kolektivu. Tady celkem zapadl, ale vše si moc bere a řeší - takové ty vztahové věci, jak říkáte, že je vaše děti neřeší, tak Tom strašně. Ono i ten pojem dětský je strašně široký - Tom je v něčem dětský a rád si hraje ale v sociální oblasti je zase o dost napřed (tedy ne, že by to byla výhoda). V kombinaci s tím, že vypadá na 5, je to super :nevim:

Pa

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 15.04.10 21:00

Ahoj,

vím, že už jsem otravná, ale jdu se k vám vypsat. Zítra máme se sborem koncert a bude to můj první opravdový před lidma v kostýmu a mám děsnou trému. Jsem debil, vím to, jsem dospělá a takto tu magořím :roll: :oops: Tak na mě zítra večer, prosím, myslete.

Jinak dnes byly třídní schůzky, tak jsem se dozvěděla, že pojedou příští rok na lyžák, ale letos školu v úřírodě vynechají. Taky jsme se dozvěděli jak utěšeně přibývá případů spály - u Tomíka ve třídě už 4. No a jinak hodnocení bez problémů. Dnes psali diktát tak mi paní učitelka ukazovala jedničku :-)

Za chvilku mi přijde žákyně na doučko z matiky a k tomu hlídám dceru kamarádky, t.j. mám přechoně na jednu noc 2 děti. Michal odjel pracovně mimo Prahu a bude až zítra odpoledne.

Jdu logaritmovat. Hezký večer. :mavam: :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 15.04.10 21:46

Ahoj holky,
Hani, věřím Ti, že s tím máš starosti. Učitelka je fakt blbá. To se nedá nijak napsat. Těžko říct, co poradit, fakt nevím. Třeba to nemyslela zle. Nechcete si ještě zkusit promluvit? Každopádně to tak trochu vypadá, že tu máme všechny takové trošku jiné děti. U nás je to jednoznačně Tom. Taky je na svůj věk hodně dětský. I tím, že se chodí mazlit a pusinkovat, spí s plyšákem, ven chodí s pistolkou. Ve třinácti možná divné, ale mně to fakt nepřipadne. Brácha takhle blbli s klukama ještě na VŠ. Mám pocit, že už byl po vysoké a leželi u našich v našem dětském pokojíčku na zemi a vystřihovali si motorky z prospektů velké ceny. Jeden inženýr, jeden veterinář apod. Pořád lepší než aby chodil za výměník kouřit s jinýma klukama. Naštěstí jak oni se všichni znají už od školkových let - jako spolužáci - tak jsou takhle ujetí všichni. I to, že Tomovi pořád všichni říkají Tomášku. Jako ne posměšně, prostě je to Tomášek.

Hani, uvidíš, ono se to nějak vytříbí. Ale pokud je malá spokojená a není z učitelky vystresovaná, tak bych to asi nechala být. Ona každá učitelka je „nějaká“. A teď si vyber, viď? Každá radíme něco jiného.

Já jsem večer byla cvičit, ale do sebe jsem nešla, snědla jsem kus blaťáckého zlata a jdu do postele.

Včera nám tu otevřeli - ve vedlejší městské části - krytý aquapark, tak se chystáme, že bychom možná zašli. Na víkend nemáme žádné zvláštní plány. V sobotu chceme uklidit na zahrádce - pokud přestane pršet. Už ze sklepa vyndám všechny muškáty. A večer jseme ke Tomíkovýmu spolužákovi na zahradu - bydlí na konci naší ulice - na opékání buřtů. V neděli přijdou naši s bráchem na oběd. Poručili si ražničí. Bratr ještě dva pruty na dom. Tak se těším, že se všichni sejdeme.

Jo včera nám tu na dvoře zamordoval jestřáb kosí rodinku. Rodiče ulovil a snědl. Na trávníku je plno peří. Šla jsem se podívat do přístřešku, kde měli hnízdo a žádní mladí tam už nejsou a hnízdo je spadené. Tak buď už vylétli, nebo je sežrala kočka nebo kuna. Už jsme zvyklí. Málo mláďátek se dožije dospělosti. Vždycky to někdo sežere. Nejhorší jsou sojky, jaké dělají nálety na hnízda a pak vytáhnou mladé a… To je téma, že!

Jiři, to školení, jak jsi psala. Věřím, že když je to tak sugestivní, že je to hrozné. Taky bych to asi rozdýchávala. Raději nemyslet.

tak mějte hezký pátek. Konečně. Snad už to sluníčko vysvitne. U nás celý den pršelo. V podstatě 4 dny s malýma přestávkama stále prší.

papa Dana :mavam:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »