Maminkou s emiminem už pár let - od Dany, ranní rituály

Rodičovství

Naše ranní rituály (pondělí až pátek), jak bych si to přála!   Ráno vstávám hned jak mi zazvoní budík na mobilu, to je 5.45 hod, nebo se můžu do 6.00 hod trošku povalovat, ale pak hned z postele ven. Otevřu okno, ať se vyvětrá v ložnici, rozhodím postele, „postavím a natřepu polštáře. Pak se jdu vysprchovat, uvařím čaj pro děti, poklidím v kuchyni včerejší nádobí do myčky, nachystám snídaně pro kluky, svačinu Tomíkovi do školy a sobě do práce. Přitom poslouchám a po očku se dívám na TV na snídani na NOVĚ. V 6.30 je jdu budit. Budím je hezky, pusinkami. Ke každýmu si na chvilku lehnu do postýlky a hladím ho a říkám mu, co ho celý den čeká.

Veselé, usměvavé děti vylézají ze svých postýlek a jdou se do kuchyně po:,–(it ke snídani. Tomík má pochopitelně nachystané věci do školy už ze včera, tak mám nutkánía samozřejmě to udělám, pohladit ho po vlasech. Děti snídají, já si chystám věci do práce, svačinu, mobil, peníze atd. a povídáme si, kam kdo odpoledne půjde. Potom je raníček, kluci si oblíkají mnou nachystané oblečení, po raníčku je čištění zubů a poté odcházíme já s Matějem do školky, Tomík je doma. Ještě se dívá na telku a potom zamyká a odchází do školy. Klíče samozřejmě má a schová si je.
Já si po cestě do školky s Matýskem pěkně povídám - máme to asi 10 minut z kopce. Ve školce se převlíkne, vyčůrá a jde do třídy. Já jdu ven a celou cestu až za roh mávám. Pak jdu na tramvaj a krásně v pohodě stihnu dojet do práce na 8.00hod

Naše ranní rituály - realita.

Ráno mě budí mobil v 5.45 hod. Naprosto otupělá (protože v noci 2× vstávám čurat se psem), šmátrám po zemia snažím se ho najít. Celou dobu nadávám, že už je ráno a dovoluju si ještě chvilku poležet. V 6.20 už teda vážně vstávám a nemůžu se vymotat z peřiny. Když nezapomenu, tak vyvětrám a peřiny ledabyle rozhodím. Kdyby k nám přišli naši, ať to nekomentují, že si ráno neustelu. Pak se jdu osprchovat, 10 minut reguluju vodu, střídavě se opařím, střídavě mrznu, čímž jsem dokonale vzbuzená. Pak už je 6.35 hod a já začnu nervóznět, že už to zase nestíhám. Pobíhám doma jen ve spodním prádle, pouštím psa na zahradu a jdu budit kluky. Spí tak tvrdě, že bych vedle nich mohla řezat dřevo. Hladím Tomíka po hlavě a budím ho, k Matějovi si lehám a škrabu ho na zádech a budím ho. V odpověď se mi ozývá řev - rozuměj brekot - že ještě nééééé. Takhle se přetahujeme asi 10 minut. Nakonec Tomík sám - je rozumný - jde do kuchyně, kde hledí a hledí. Říkáme mu pomalík. Matěje nesu řvoucího v náručí do kuchyně. Pouštím jim TV - minimax, abych je aspoň trochu navnadila. Matěj řve, vymýšlí si snídani - pečínku apod… do toho Tomík zesiná, že nemá hotový úkol, popř. má donést věci do výtvarky, jako např. nařezané dřívka, bílý hadřík…prostě něco, co doma rozhodně nemáme. Nejlepší varianta je, že nemá pouze nachystané věci do školy.

Začínám řvát a ženu ho si věci nachystat. Trvá mu to celou věčnost. Střídavě vlítávám do pokoje a popoháním ho, hledí z okna. Řvu. Letím do kuchyně, Matěj drží v ruce Kinder mléčný řez a má ukousnutý pidi kousek. Chystám Tomovi svačinu do školy, hledám krabičku - zjistím, že ji má stále v aktovce a v ní nesnězenou svačinu ze včerejška. Řvu. Starou svačinu si beru do práce, novou vkládám do krabičky. Začínám být na pokraji zoufalství. Vždyť jsem včera všechno kontrolovala a vše bylo OK!!! Čištění zubů probíhá docela v pohodě. V 7.15 - naprosto po limitu - vyrážíme z domova, já + Matěj, Tomáš sedí ve slípech v kuchyni a dušuje se, že to v pohodě stíhá. Po cestě do školky si povídáme. Odpovídám donekonečna na otázky typu proč a jak. Nemám na to nervy. Řešíme to každé ráno, ale snažím se vlídně odpovídat. Ve školce už jsou nějaké děti v šatně, což je impuls pro Matěje, aby se začal předvádět - rozuměj dělá ze sebe vola. Já ho pořád popoháním. Ještě čůrat, přečíst jídelníček, pusu a mávat a mávat až za roh.

Do práce dorážím v 8.15h, ještě že mám starou svačinu. Pouštím PC a jdu hned na e-mimino, kouknout co nového. Do 9.30 se vzpamatovávám.

Jak je to u vás!!!

Dana a kluci (Tom 11 a Matěj 5)

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 28.05.08 10:20

Jsem první, hurá!!!!!!
Jdu číst

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 28.05.08 10:36

Teda Dani, musím říct, že jsem se zprvnu lekla, jak pěkně to u vás ráno funguje a že to snad ani není možný… není, to mám radost :-) Už jsem začínala propadat depresi…  

U nás není moc o čem psát. Díky Štěpánkovi je každé ráno jiné. Někdy se vzbudí brzo, např. v 6 a ještě třeba na půl hodiny usne od 6.45 do 7.15. Jindy, jako dnes, se vzbudí v 6.15 a už neusne. Když Adámek nejde do školky, je to jedno a nechávám ho spát jak dlouho chce. Když ale jde, tak ho budím v 7.30, taky hučí že se mu nechce, někdy dokonce pofňukává. Pak jde na záchod, do koupelny. Nesnídá, protože jak je nervózní, stejně by nic nesnědl, popř. vyzvracel. Naštěstí mají ve školce svačinu v 9.15, což o víkendu snídáme, takže se nic neděje. Když ho vezu do školky já, tak mezitím kojím a v 7.45 přichází mamka pohlídat Štěpánka než se vrátím ze školky. Já se rychle oblíkám, namalovaná už jsem, pomůžu Adámkovi s oblíkáním a v 8 vyrážíme do školky. Když ho veze Zdeněk, předám ho v 8 Zdeňkovi, který si pro něj přijede a věnuju se dál Štěpánkovi.  

Naopak je u nás blázinec večer, kdy v 19.00 dělám Štěpulkovi kaši, krmím, pak sprchuju Adámka, koupu Štěpánka, ve 20.00 kojím, držím na krknutí a šup se Štěpíkem do postýlky, usíná mezi 20.15-20.30. Mezi tím vším ještě uklízím v kuchyni a v koupelně co kde vidím. Cca v 19.05 zjišťuji, že je v pokojíčku takový bordel, že tam nemůžu se Štěpánkem ani vkročit, přičemž mi Adámek už dopoledne slíbil, že si to uklidí. Řvu tak, že téměř přicházím o hlasivky, Adámek nafukuje pusu a uklízí. Během týhle hodiny se vyčerpám na dno svých skromných večerních sil, takže se vzpamatovávám okolo 21.00 kdy večeřím, protože to prostě jindy nestíhám. Pak se většinou postavím k žehličce a když nemám žehlení pletu. Pokud ovšem hoří daňové termíny, plynule přecházím z us­pávání Štěpánka do účtování :-(
Adámek si jde lehnout okolo 21.30 a do té doby odpovídám neustále na otázky proč, kdy, kde, jak.  Zdeněk přichází z práce okolo 22.00, jde si do kanceláře napsat jídelák na další den, vrací se domů ve 22.30 a já si jdu lehnout okolo 23.30-24.00, cca v 1.00 už zase kojím … ****
Ivčo, psala jsem Ti ještě komentář do starého deníčku.  

Pa, PetraK 

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 28.05.08 10:41

Já už mám přečteno, tak jdu napsat, jak probíhá ráno u nás.

Vstávám první a bez dětí, takže to mám trošku jednodušší.
V 6:22 mi zvoní budík. Vylezu hned, protože kdybych ještě chvilku ležela, určitě bych usnula (poslední dobou se budím dřív a ležím až do toho zazvonění). V horní koupelně si beru župan, jdu do kuchyně. Slupnu piluli HA, připravím si snídani a svačinu do práce (z ledničky popadnu jogurt a nějaké ovoce, dřív jsem z mrazáku lovila rohlík, ten jsem v rámci zeštíhlení odbourala). Položím si to v předsíni na botník, jdu na WC a do koupelny. Vyčistit zuby, rychlá sprcha a jdu zpět do ložnice. Jakmile je víc hodin než 6:35, musím sebou pěkně hodit. Rychle se oblíknu. V předsíni vezmu kabelku, narvu do ní svačinu a mobil, nandám si hodinky. Nazuju boty, na okně popadnu klíče od auta a od baráku. Je cca 6:42, jelikož vozím další dva lidi, musím být přesná. Vycouvám z garáže, garáž ovladačem nezapomenu zavřít :o) a popojedu kousek do kopečka a pak za roh, kde mi do auta nastupuje můj táta a kamarádka. V 6:45 vyjíždíme a pokud není cestou moc zácpa, asi tak v 7:10 zajíždím na Smíchově do firemních garáží.

Pustím počítač a rádio, dojdu si pro čaj a lžičku, jím jogurt a čtu emimino :o)) No a podle toho, kolik jste toho kdo napsal, si spustím firemní e-mail a pustím se do práce :o))

Výše popsaný proces se opakuje se železnou pravidelností úterý až pátek, pouze v pondělí jezdíme o 20 minut dřív.

Ufff.
Když ráno odcházím, zbytek rodiny ještě spí. Vstávají tak v 7. Občas se staně, že mě někdo přepadne když se oblíkám, to pak musím děti honem pohladit a opusinkovat, mám vše rozpočítané na minuty :o)) abych stíhala a nebyla hotová moc rychle a pak na spolujezdce nečekala. No, někdy je to hoňka :o))

Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16430 příspěvků 28.05.08 11:35

Ahoj holky,
ani nectu, ani nepisu, kdyz zapnu net, tak jen vyrizuju postu a ostatni potrebnosti a jinak…resim, co bylo, je a bude…a ani nejak nemam chut to ventilovat.....jsem chvilemi protivna i sama sobe, tak se na me nezlobte…trosku se dam dokupy a ozvu se. slibuju…
 Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 28.05.08 11:57

Ahoj holky,
tak jsem ráda, že je tu deníček.
Vidím, že rána jsou všude, s dětmi i bez, náročná, což mě těší!!!
Dnes jdu brzo z práce domů, protože na 15.20 je Matěj objednaný k zubařce na vrtání. Chudinka. Tak s ním půjdu já. Venku je krááááásně, na víkend hlásí tropická vedra, tak asi vyrazíme někam k vodě.  

teď jdu na O. Zahájila jsem další kolo diety - včera jsem se vážila a KATASTROFA.  

papa D.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.05.08 12:56

Jo, jo, četla jsem, třeba za pár let budem šílet spolu :), až si kluci vymručej „mašinu“ …

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 28.05.08 14:01

mně se už nějakou dobu daří držet na 66 kg (ale musím se vážit ráno naprosto nahá a po WC :o)) ale níž to nesleze a nesleze … Tak jdem do toho spolu? Odbourala jsem ranní rohlík, ale víc už nevím kde brát a večerní pivo si nehodlám odepřít …

Jak na to jdeš ty?

Hanička šla dnes poprvé po 2 týdnech do školky, minulý týden byla na výtěru z krku a má to v pořádku. Jíra včera dobral antibiotika, na výtěr jde zítra a bude-li to v pořádku, výsledky budou v úterý, pak už snad půjde i on.
Háňu prý ve školce vítalo procesí holčiček a taky se našel Jírův ztracený medvídek Brumik, kterého si tam občas bral. Zřejmě ho tam poslední den před nemocí měl a zapomněl ho tam - postrádat jsme ho začli asi před týdnem a vůbec jsme si nebyli jisti, ve kterém okamžiku ho ještě měl. Tak to bylo radosti.

J.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 28.05.08 15:08

Zuzi, že by nějaké trable v souvislosti s tím, co jsi psala v předminulém deníčku? Držím palce, ať se dáš brzy do kupy a pak za náma přijď, a jestli nechceš, abysme vyzvídaly, vyzvídat nebudeme :o))
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 28.05.08 20:52

Jiři já nevím, jak bych na to šla. Já jsem prostě žravka. Vážila jsem se právě večer po večeři - byli u nás naši, tak jsme si dali do nosu a všichni se pak vážili a mně to navážilo 68 a něco. Tak  jsem se vydepresila. No asi máš pravdu. Ubrat pečivo, zařadit zeleninu. Na víc pohybu není kdy. Bohužel.  

Odpoledne jsme byli s Matějem u té zubařky. Vystřihl parádní scénu. Takže jsme vyvrtali jen jeden zub. Má tři kazy. Celkem jich bude už mít šest. Naštěstí jsou to mléčné, bohužel je to zřejmě důsledek těch předloňských opakovaných angín a ATB. Čistí s Tomem stejně a ten nemá ani jeden kaz. Na jedné straně se mu nedivím, že tak plakal, ale na druhé straně jsem se styděla a nejraději bych zalezla pod křeslo. Takže jdeme příští týden zase. Pokaždé platíme 30 kaček. Tak se nám chlapeček prodraží!!! Bohužel nezabrala ani motivace - playmobilový drak - snad to příští týden aspoň trochu ustojí a dostane ho.  

Je fajn, že Haničce dopadl výtěr dobře. Ať Jírovi dopadne taky. Za chvilku jsou prázdniny a zase budou ze školky doma. Jak to vůbec řešíte - vlastně zbýváš jen ty Jiři, ty jsi pracující. Matěj bude chodit jeden týden do náhradní školky a zbytek se prostřídáme. I naši budou muset hlídat.  

Tatínka máme na hraní, tak si jdu číst. Kluci leží v posteli a koukají na TV. Zítra jdu na UTZ s tím žlučníkem. Jaksi mě to přestalo úplně bolet, tak tam budu zřejmě zítra opět za vola.  

Tak papa
Dana  

PS: Zuzi, ať se Ti podaří starosti vyřešit a přijď se odreagovat k nám!!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 28.05.08 21:03

Ještě zkusím vložit fotku našeho domečku.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.05.08 21:43

pěkný!

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 28.05.08 21:53

Hehe „tatínka máme na hraní“ je taky můj oblíbený citát :o)) dneska zrovna ne, sedíme u počítače a já se snažím překopírovat 5 vyjpůjčených CD Charlie McCoye. Nevím jestli jsem tak levá - asi jo - že mi trvalo hodinu, než jsem přišla na to, jak se to dělá. A to už se mi kdysi podařilo něco přepálit asi 3×. Skoro by člověk neřekl, že se prací na počítači živím a sedím na něm denně 8 hodin. Jo takhle v excelu, to bych uměla, ale jinak jsem jak kripl :o)))  

Vážit se po žranici, to je teda blbost :o))) To bych těch 68 měla taky. Vůbec máme hodně společné :o))  

Chudák Matěj se zoubkama. Naše děti jsou naštěstí ok, dnes byl ale u zubařky na 2 plombách tatínek, a to ho ještě dvě čekají. Jíra byl s ním a byl vzornej - hlídala ho sestřička :o)
O prázdninách bude s dětma tatínek. Možná si je na pár dní vezmou naši, ale s nima je to těžký, teď jedou na 14 dní se ségrou do Norska, v létě chtějí jet na vodu, což pustit děti na vodu s nima se mi moc nechce. Já mám z těch 9 týdnů prázdnin 3 týdny dovolené, ve zbytku budou s tatínkem. Bude pracovat jen příležitostně stejně jako teď. Holt budeme muset počkat, až budou chodit do školy a pak to řešit nějakýma táborama. Na druhou stranu ještě že tak, že jsme pracující jen jeden z rodiny. Neumím si představit, jak bychom to museli kombinovat.  

Hele Dančo že bychom se u vás někdy stavili??? Zatím teda jen žertuju :o)) ale je fakt že v srpnu pojedeme na Slovensko a to pojedeme přes Brno, ten můj manžel by si s tím tvým určitě velmi rozuměl :o)) a my máme taky tolik společného … No, můžeme o tom přemýšlet, jestli v týdnu od 10. srpna budete v Brně, třeba by se něco spáchat dalo. V Brně jsem byla jen asi 3× v životě … říkala jsi, že ZOO máte za barákem … No jen takový bláznivý večerní nápad :o)))))))))  

Jo a baráček vypadá krásně, je to v klidné vedlejší uličce, nebo se mi to zdá? Ten klídek a ticho tam úplně vidím :o)) Budu muset nafotit naší krychličku :o)))
Jiřina    

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 29.05.08 09:51

No ten je parádní, taky mi připadá, že je v klidném prostředí. To se máte!

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 29.05.08 10:42

Ahoj holky,  

včera jsem si uvědomila, že jsem vám ani nenapsala, jak to dopadlo s mým tak „perfektně“ naplánovaným odpolednem v úterý. Možná si vzpomenete, že jsem psala, jak dopoledne kmitám, abych si odpoledne aspoň chvilku lenošila na zahradě na lehátku… takže prdlajs..... ani jsem si nesedla! Štěpula se v kočárku pořád budil, Adámek taky pořád něco potřeboval… fakt jsem si nesedla ani na 5 minut. To byl den…
Odpoledne vyfotím náš dům, ať to tu máme zase pěkně tématický :-) Minulý deníček se zahrádkami se mi moooooc líbil!  

Pa, P.      

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 29.05.08 13:18

Péťo, já jsem si v neděli koupila knihu (nového Dicka Francise, 320 stran) a během víkendu jsem to přečetla!!! Teda ne že bych ležela na lehátku, ale i přes den se našly chvilky, kdy děti něco dělaly a já jsem si mohla číst. Tak moc se mi kniha líbila, že jsem jí začala číst znova :o))

Domek určitě nafoť, o víkendu učiním totéž. Už se těším :o)) Mně se ty zahrádky taky moc líbily, stejně jsou to dnes technické vymoženosti :o)))

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 29.05.08 13:22

Ahoj vespolek,

ani jsem vám nenapsala, co mám dnes za akci :o)) Měla být tradiční firemní hospoda, ale tentokrát je pojata netradičně. Máme večer ve škole vaření (sponzorujeme je a vaří na našich spotřebičích). Dostaneme tam kuchaře, suroviny, rozdělíme se na skupinky a budeme si večeři vařit sami :o) K tomu pivo, vínko a nějaké pochutiny, abychom neumřeli hlady, než se to uvaří :o)

Více napíšu zítra, teď už musím letět, něco se po mně chce.

Jiřina

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.05.08 07:49

Čau holky!

Dani - když jsem začala číst deníček, tak jsem se upřímně vyděsila! Říkala jsem si, že to není možný, že to někde tak FUNGUJE! Pak jsem se trošku uklidnila, když jsem si opětovně přečetla úvod deníčku! :-) Přesto přiznávám, že u nás je to mnohem větší chaos, když se snažíme vstávat. Je to dáno taky tím, že já jsem ráno „nepoužitelná“. Sice mě děti naučily fungovat i po ránu, ale je to taková 50%výkonnost. To se mi mnohdy stane, že jim nachystám kakao, dám vyčůrat Toma, případně přichystám nějaké jídlo a v okamžiku, kdy dosednu na gauč, když se ráno probírají na gauči u pohádek, tak okamžitě opětovně vytuhávám. :-(
Jinak se dnes moc nerozepíšu. I přesto, že jsem se na sklonku zimy dušovala, že letos na zahradu „nešáhnu“, protože toho mám dost litání kolem kluků, domu a účta, tak mě zase „chytla blbá“ a místo bot, který potřebuju jsem poobjížděla zahradnictví a nakoupila fůru rostlinek a zase začala „upravovat“ zahradu. Takže jsem teď pořád na zahradě.  Taky mi v týdnu nešel net a tak jsem místo brouzdání vytáhla pár srovnávacích fotek zahrady, co se tam za rok uskutečnilo a nestačila jsem zírat. Doufám, že se to letos zase kapku posune, abych se mohla příští rok zase radostně dívat, jak se to za rok změnilo.
Odpoledne odjíždím s Lukáškem na relaxační víkend pro maminky s dětmi. Jedem do Rožnova pod Radhoštěm. Měla jsem jet s oběma, ale Tomáška nemám odvahu nikam táhat, aby mi neonemocněl, když teď sotva doznívají neštovice. V obličeji má ještě škaredé strupy, ale na těle už to má skoro všechno sloupané. Jsem zvědavá, jak to manža s Tomem sám zvládne. No bude muset. Bude mít na starost jen jednoho a navíc má celý víkend rozplánovaný, že jeden den jede ke svým rodičům a druhý půjde k mým rodičům. Tak bude mít vcelku pohodičku. Aspoň já bych ji měla, kdybych měla na starost jen jednoho a ještě šla každý den na oběd k jedněm rodičům a chvíli tam ještě zůstala a nechala se starat příbuzenstvo. :-)))))  Ale doufám, že my s Lukáškem si to taky náležitě užijem!
Takže se ozvu po neděli. Ahoj
Monča a kluci

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.05.08 07:54

To bylo loni zjara a teď stejný úsek letos:  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.05.08 07:58

A líp:  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 30.05.08 09:37

Ahoj holky,
včera jsme měli pěkné odpoledne. Manžel pro mě přijel a jeli jsme pro Matěje do školky, tam už s ním byl i Tomík. Ve školce byla sláva, protože slavili 10 let založení „nové školky“. Ale nezůstali jsme tam. Vzali jsme kluky a frčeli domů. Tam jsme sedli na kola a jeli na přehradu. My si tam vždycky dáme nějakou dobrůtku, ledňáka, párek, pivo … a kluci lezou po prolízačkách, lítají k vodě atd. Bylo tam moc hezky.  Ale mě 5km projížďka tak zmohla, že jsem prospala celé zprávy.  

V Brně máme teď ty ohňostrojové slavnosti, tak jsme my starousedlíci přetrpěli noční ohňostroj. Docela to šlo. Horší jsou ty kolotoče - které z duše nesnáším. Je od nich hluku „jak od kolotočů“. Ale o víkendu na ohňostroj půjdeme. Taky je v sobotu na přehradě koncert Žalmana a spol, tak to určitě půjdu. A v neděli je na hladině přehrady „letecká a námořní bitva“. Tak pokud tam nebudou miliony lidí, tak vyrazíme. Když už tam bydlíme.  

Jinak máte pravdu. Náš domeček je na hrozně klidné ulici. Jsme takový venkov ve městě. jsme v takovém dolíčku. Kolem nás jsou paneláky. Ale  žádná katastrofa. Vzdálenost je dostatečná, všechno ve vzrostlé zeleni.
Jiři, návštěva by byla určitě možná, jen bohužel v tom termínu jak jsi psala ne. Já jedu s klukama 8.8. do Chorvatska.  

Mončo, pokrok na zahrádce je znatelný. Jak jste zrekultivovali ten trávník? Zrovna včera jsem se dívala na Zahrada je hra - akorát ¨jsem se nasr… byl tam evidentně nějaký multimilionář. Pozemek jak golfové hřiště. Nechal si dělat umělé zavlažování, dětské hřiště - takové nemají ani ve školce, automatická sekačka na trávu … taky si nechal dovézt travní koberce. Efekt okamžitý. Ovšem naprosto v jiné cenové hladině, než se budeme kdy pohybovat my.  

Dneska jdeme večer s klukama k našim na chatu - mají  ji 15 minut od nás - tak je to hezká procházka. Budeme opékat buřtíky. Mimochodem UTZ na žlučové cesty dopadl OK. Nic mně není. Jen mám zvýšenou tvorbu žluče, to už bude navždycky a není to žádná tragédie. Problémy jsem si  uhnala nehorázným žraním.
Jinak jsem se ráno vážila a po vykonání všech potřeb tam bylo 66!!! Tak jsem docela štíhlá holka :o)  

Všem hezký víkend.
Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 30.05.08 10:22

Ahoj vespolek,

naše včerejší akce byla taky podařená. Byli jsme na Žižkově ve škole vaření. Bylo tam asi 5 pracovních ostrůvků, u každého připravené nádobí, suroviny, recept, varná deska, krájecí plocha. Obešla jsem si recepty a zvolila mexické „chili con carne“ (na ostatních se vařilo thajsky - to jsem vyloučila kvůli kokosovému mlíku, které nemám ráda, u dalšího indicky, tam mě zase nezaujalo maso se skořicí a kari). Pustili jsme se do loupání, vaření, přidaly se ke mně 2 kolegyňky a šéf kibic, který si ani nevzal zástěru, jen do toho „kecal“ (ale v dobrém) a nosil nám pivo :o)) a pořád chtěl přidávat na pálivosti, což jsme protestovaly, až jsme nakonec udělali jednu verzi dámskou a druhou pořádně pálivou. Náš pokrm byl chuťově zdaleka nejlepší, to jsem ale čekala, proto jsem si to vybrala. Hrozně jsme se přejedli.

Po nějaké době se stolky uklidily a připravili nám dva recepty na dezerty - u našeho se dělaly nějaké čokoládové mističky - rozpuštěná čokoláda a máslo, cukr, žloutky, sníh z bílků, do mističek a zapéct - to nebylo nic extra, u druhého dělali palačinky, ty byly super. Věděly jste, že se do palačinek přidává sodovka? A olej? Byly naprosto mňamózní, křupavé, měkkoučké, takové se mi doma nikdy nepovedou. Pak jsme ještě poseděli, popili vínko, před jedenáctou jsme si objednali taxíky a ve 23,30 jsem byla v posteli.

Dnes budu asi v práci dlouho. Příští týden tu máme návštěvu - nějakého papaláše z centrály, má se pro něj připravovat prezentace. Bohužel zrovna během uzávěrky. Tak se snažíme si to předpřipravit, dělali jsme na tom celý týden a teď počkáme na konečná čísla za květen a zkusíme udělat co budeme moct už dnes. Je to děs jak se všechno točí okolo jednoho člověka, ředitel je z něj vyprděnej a přenáší neklid na ostatní … No snad to dobře dopadne.

O víkendu ani nevím co budeme dělat, naši jedou někam pryč, tatínek má hraní dneska, no určitě něco ugrilujeme :o)) a budeme odpočívat.

Nafotím ten náš dům, Mončo prosím nafoť taky. Je úžasné, jak jste na zahrádce pokročili. Víš co se mi hrozně líbí? Ta hromada oblázků, kterým máte dům obložený, na fotce je vidět takový roh. Hrajou si na tom děti? Náš Jíra si jednou vydržel u známých na zahradě v kamenech stavět v podstatě celou návštěvu :o)) My tam zatím máme štěrk, ale ještě to nemáme definitivně začištěné, asi je tam taky k jejich radosti pořídíme :o)) Jíra miluje všechny možné kameny, klacíky, ani venku nepotřebuje hračky :o)

Dančo, neva že se termínově nesejdeme, třeba to vyjde jindy.

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 31.05.08 20:40

Ahoj vespolek,  

koukám, že jsou všichni na zahrádkách a nikdo nepíše … tak aspoň já :o))
Včera jsem byla v práci nakonec do 4, tatínek měl hraní, děti jsem si od babičky vyzvedávala asi v půl páté. Byli na zabití :o(( Jíra byl spocenej v mikině, nechtěl ji sundat, pak se převlíkl do tepláků a nechtěl ven, že je tam moc vedro. Řvala jsem tu jak zběsilá :o( Nakonec přijel Lukáš (synovec - pamatujete, žádali jsme o svěření do pěstounské péče, mimochodem utekly dva měsíce a zatím nic neproběhlo) a nějak ho přesvědčil, že šel ven. Nicméně byli protivný pořád, já jsem jen ječela, je to znát, když jsem unavená z práce, stačí mi málo k úplnému vytočení. Večer jsme se od 8 dívali na ČT2 na miminka a spát jsme šli celkem v pohodě. Ráno přišli až v 8, hurá.  

Odpoledne jsme jeli do Braníka na den dětí s Posázavským pacifikem. Byla jsem tam s dětma předloni a manžel loni. Nějak mi to přišlo nic moc, pobyli jsme tam asi hodinu a půl (ve 4 už to končilo), prolezli pár mašinek, děti se svezly na drezíně, snědli zmrzku, cukrovou vatu, táta pivo, buřt, jak má být :o)) koupili jsme balonky, celkově vyplázli asi tři stovky a jela jsem s dětma domů (manžel jel opět hrát). Až do večera jsme byli na zahradě, dnes to bylo celkem v pohodě, zabavili jsme se. Děti pořádaly popcorn, který jsme v Braníku koupili (chtěli tisíc jiných pochutin a tohle jsem vybrala jako nejvhodnější). Zbylo jim 7 nevyloupnutých zrnek, tak je Jíra vyskládal na pískoviště, že si je nějaký ptáček přiletí sezobnout. Pak rozvíjel teorie: když přiletí jeden, sezobne jich 7. Když dva ptáčci, každej bude mít 3 a půl nebo každej tři a o zbylý se poperou :o)) Zkoušel to i s 3, 4 atd. počtem ptáčků, docela legrace. Pak zkusil na Lukášovi tu jeho úlohu kolik je mu půlek. Řekl mu, že jemu je 5 a půl neboli 11 půlek a kolik je tobě Lukáši? Lukáš koukal tumpachově a vůbec nebyl schopen pochopit, jak to má počítat !!! Pak jsem ho teda navedla, že když je mu 16, kolik je mu půlroků? Jo aha, a spočítal 56! Na druhý pokus 36, pak se konečně dostal ke správným 32. Když jsem mu připomněla, že už mu je skoro dalších půl (je narozen v prosinci), spočítal, že je mu 32 a půl půlek místo 33!!! On má teda s matikou velký problémy (v prváku na střední škole čekáme, jestli propadne nebo ne), ale že mu bude ani ne šestiletej klouček vysvětlovat, jak to má počítat???  

V sobotu u nás jezdí Family Frost, slíbila jsem dětem, že koupíme zmrzlinku, ale čekali jsme do 8 a nedočkali se. Tak buď dnes vynechali, nebo museli jet ještě než jsme se vrátili domů? Děti byly zklamané a já docela taky, dnes byli moc hodní, zasloužili by si to.
Nafotila jsem náš domek, v dalším komentáři vložím.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 31.05.08 20:50

Takže takhle to vypadá z ulice. Jak je vidno, jsme dvojdomek. Vpravo dole obývák, nad ním dětský pokoj. Vlevo dole chodba, vlevo nahoře taky chodba (v ní je babiččina jídelno-kuchyňka, nyní moc nepoužívaná, jen tam skládám prádlo ze sušičky.
Předzahrádka ještě není hotová, ty garážový vrata jsou pořád šíleně špinavý - jak zaprší, odráží se to od hlíny a nacáká na ně. Zábradlí je taky hnusný, provizorní, časem chceme vyměnit.

 
 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 31.05.08 20:52

Další totéž z opačné strany (ze zahrady). Vlevo nahoře ložnice, vpravo nahoře pokoj babičky (nyní Lukášův).
Vlevo dole obývák, vpravo dole kuchyň.
Zábradlí stejně jako vpředu je hnusné a chtělo by vyměnit, na boku schodů ještě není dodělaná omítka.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 31.05.08 20:57

Do třetice z boku, tam jsou vždy jen vpravo WC, vlevo koupelna. Jsou přesně nad sebou, akorát okýnka koupelen nad sebou nevyšla, protože v horní je nejdřív umyvadlo a nad ním zrcadlo, pak teprve okno, dole je zkraje pračka a nad ní okno, pak umyvadlo se zrcadlem.
Ten čtvereček vlevo dole je větrák z digestoře v kuchyni.
Omítka na sklepu taky ještě není definitivně hotová, chybí špalety na oknech atd., ale pořád to vypadá líp než dřív, ještě před měsícem tam byly pouze cihly.
Ze čtvrté strany to nafotit nejde, neb tam jsou přilepeni sousedi :o)) 

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 31.05.08 21:02

Ještě naposled já :o)
Soutěž krásy by náš dům rozhodně nevyhrál, sousedi mají vpředu nahoře lodžie, což vypadá mnohem líp, ale to naše je podstatně účelnější, takže se tím nijak netrápíme :o)) Oni to mají vevnitř dost blbě a nelogicky řešené.
A teď prosím vaše domky a domečky, ať to tu máme hezky seřazené jako v minulém deníčku.  

Jo a Dančo, ty jsi pořád nenapsala, jak bylo na tom Templáku :o)
Venku teď pěkně bouří, potřebovali bychom, aby zapršelo (a naplnily se sudy na dešťovou vodu) ale obávám se, že zase nic a zaprší jen sousedům za kopcem :o((
Jiřina  

P.S. Jo tak omyl, už leje, krááásně svěží vzdoušek, to mám ráda, májové deštíky :o))

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16430 příspěvků 31.05.08 21:42

Ahoj vsem!
jen jsem zahlidla fotky domecku-moc hezke:-) a jinak ani nemam docteno, ale zkusim to ted- tady uz vsichni spi:-)
Ivco, dluzim ti odpoved, sesumiruju to v hlave a napisu, slibuju…
Jiri, vyzvidani mi nevadi.-) ale to tema neni moc prijemne…manzelska krize jako prase (omlouvam se za vyraz) a asi je uz pozde na vsechno…takze proto neni nalada…aktualne pomaham shanet jerab, at J. dodela zakazku, mame to z krku a …asi si pujdeme kazdy svou cestou…smutne, ale fakt......
holky, vite, ze jsem strasne moc vdecna, ze jste? i kdyz ted ani nectu, pisu vyjimecne, ale proste vim, ze kdyz je mi tak jako dneska, tak to emimi otevru a najdu vas tady…
hezkou nedeli,
Z. a lumpici

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.06.08 13:04

Zuzi, já už se lekla, že se mnou nemluvíš! :) Nebo že jsem tě tak zaskočila :(.
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.06.08 13:13

Skočila jsem sem jen v rychlosti, než usne Tomík. Kluci chtějí být pořád venku, tak mi nezbývá, než tam být s nimi - ale přiznám se, že mi to neva :), až na to, že doma teda všechna práce stojí. Tak jsem aspoň plela, něco zasázela, až mi manžel provrtá do truhlíků díry, tak se ještě chystám dosázet poslední kytičky a mám snad hotovo!
Kluci by nejradši byli celý den v bazénu, ale chudák Tomášek,ač namazán 16 a nahnán ihned po bazénu do stínu, má solární kopřivku - ty děti po mě zdědily všechno blbý, co se dá - slepý, hluchý, alergický :(, takže ho asi budu vypouštět jen v tričku :(.
Mějte se, dopíjím kávu a běžím rychle něco udělat doma.
Ivča a kluci  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.06.08 13:40

Kluci jsou oba víc pod vodou, než nad vodou, Tomáš plave pod vodou od loňska, fakt tam vydrží dlouho, babičky šílej, když viděj, jak skáče s rozběhem do bazénu a pak se dobu nevynořuje :)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.06.08 13:57

Mojda plavec

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.06.08 14:00

Tomášek potápěč

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 02.06.08 09:14

Ahoj všem

Ivčo, bazén upřímně závidím! Naše děti nemají kde vodničit, takže se zatím vody bojí :o((

Zuzko, copak se to u vás děje? Má to souvislost s tím jak jsi psala v minulém deníčku? Držím palce, ať se to vyřeší a zase se u vás rozjasní.

Včera jsme byli s dětma odpoledne na dětském dni. Bylo to u nás ve vsi, pořádala to veškerá místní sdružení - fotbalisti s hasičema, skautama a ochránci přírody. Bylo to docela fajn. Děti dostaly kartičku a měly plnit disciplíny - opičí dráha, kop balonem do brány, kop na kuželky, hod balonkem medvědovi do pusy, lovení rybiček, proudem vody z hasičské hadice sestřelit plechovky, vylézt po síti nahoru … docela fajn. Bylo to na fotbalovém hřišti, takže jsme docela připečení, ale děti byly spokojené, na rozdíl od loňska ochotně soutěžili. Za splněnou kartičku dostali buřtík a pitíčko, buřtíky jsme opekli, snědli a šli domů. Ještě poslední atrakce - na hřišti pustili zavlažování, děti se svlíkly do spoďárů a lítaly tam pod proudem vody. Hanička byla nadšená, vždycky si akorát přišla nechat utřít nos, Jíra se zdržoval na druhé straně, takže běhal, ale morký nebyl.

Pak jsme šli ještě k našim - dnes odjíždějí na dovolenou, taky pekli buřtíky. Pak se začalo blýskat a přišla bouřka, teda ani ne tak bouřka, jako šílený slejvák a krupobití. Seděli jsme pod altánem, posléze přeběhli s dětma do baráku se schovat, byly to kroupy velký asi jak pecky od meruněk a padaly snad půl hodiny, odrážely se od trávníku a skákaly dva metry vysoko. Silnice se rázem změnila v řeku. Večer jsem ještě byla kontrolovat zahradu a dvě hodiny po dešti byla pořád zahrada posněžená kroupama, cukety samozřejmě na cáry, rajčátka to snad přežijou :o) Truhlík se zasazenýma seminkama byl plný vody, takže z toho asi nic nebude. Ale v noci se krásně spalo, bylo to příjemný.

Dnes mám uzávěrku, v práci dlouhý náročný den, tak musím končit.

Jiřina

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 02.06.08 09:24

Ahoj holky!    

Já jen v rychlosti, musím se jít věnovat Tomíkovi.  

Na relax víkendu to bylo super. Moc se nám to líbilo a užili jsme si to. Ačkoliv to nemělo nic spojené s relaxováním  a naopak to byl hodně aktivní až adrenalinový víkend. Popíšu později. Tomíkovi jsem moc nechyběla, víc mu chyběl brácha. Když jsme přijeli a Tomík nás uviděl, tak se začal objímat s Lukáškem, pak ho chňapl za ruku a táhl ho pryč (něco mu chtěl ukázat) a já jen volala: Tomi, Tomi, Tomi, chtěla jsem mu dát aspoň pusinku a on vůůůůbec nic! :-((( No brácha byl cennější. :-) Zato večer se pak ke mě tulil a spokojeně se na mě furt usmíval.  

Zahlédla jsem fotečky! Jiři, dům vypadá moc hezky! Máte novou fasádu?  Ani jsem netušila, že máte domek tak velký. Je vidět, že bude kolem něj ještě dost práce, ale to je kolem baráku vždycky.  

Ivčo - ten bazén a kluci plavci jsou úžasní! To Tomášek plave bez jakékoliv duše apod.?To jsou dobří.  A nemáš strach? Vodu máte vyhřívanou? Kolik má stupňů?  

Ahoj
Monča a kluci  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 02.06.08 09:46

Ahoj holky,
vidím, že jste byli přes víkend pilňušky. Asi ani nestačín na všechno reagovat, určitě na něco zapomenu.  

Jiři, domeček máte jako hrad. Myslím, že by v soutěži krásy jistě skončil na předním místě!!! Líbí se mi barva fasády jakou máte. Chceme teď dělat ze dvore - ale v našem případě se jedná pouze o vyspravení opadaných míst a natření nějakou barvou. Taky bych chtěla takovou okrovou, či žlutou. Máme „bílou“ a protože na dvůr nám hrozně svítí sluníčko, nedá se tam v poledne vůbec být, jak se to odráží a bodá do očí.
Jíra je počtář šikulka. Vážně hledím. Já jsem skončila s pochopením matematiky tak v 5-té třídě, na ekonomku jsem šla proto, že se tam nematuruje z matiky. Takže obdivuju.  

Ivčo, bazén je super!!!! Máte krásnou čisťounkou vodičku. Musí to být bezva si doma hupnout do vody, když je vedro. Kluci jsou šikulky s tím plaváním. Naši kluci oba dva jsou „páni opatrní“. Tom plave - bodejď když je mu 11, ale běda si namočit jen špičku nosu, natožpak hlavu - tragédie. No a Matěj, ten byl ve vodě maximálně do pasu. Už teď rezolutně prohlašuje, že se teda u moře ROZHODNĚ nebude koupat. To si hošánek jenom myslí!!!  

Zuzko, to je smutné. Věřím, že víš co děláš. Taky vím, že na domluvu musí být dva. Tak se držte!!!  Snad se Vám to podaří všechno ustát - kvůli klukům - i kvůli Vám!!!  

Jinak náš víkend byl fajn. V pátek měla naše Megy (pes) 13 roků, tak jsme šli k našim na chatu (15 minut cesty od nás - taky na přehradě) na „oslavu“. Opekli jsme šunkové klobásky a společně s našima jsme  se docela prdli. Bylo to fajn. Pořád jsme se chechtali, děcka z nás měli dost. Domů jsme došli už potmě. Bylo krásně teplo. Úplně prázdninová nálada. V sobotu jsme byli doma - jen jsem si cvičně skočila do zahradnictví - měli 50% slevy na kvítka, je 230,– kč jsem koupila tři koše kvítek a pak to celé odpoledne zpracovávala. No nekupte to!!! Jen musím koupit nějaký postři na mšice - potvory už je mám na růžích a na verbenách. Ivčo nemáš nějaký osvědčený!!
V podvečer přišli známí z ulice, co s nima jedeme v pátek do JČ. Abychom se domluvili, co kdo vezme, v kolik kdo pojede apod…, tak jsme poseděli, popili a šli se podívat na přehradu na ohňostroj. Bylo to pěkné,dneska je další, tak půjdeme zase.
V neděli jsem šla s klukama na kolotoče - bléééé a podívat se na bitvu o přehradu. Bylo to i ve zprávách, možná jste to viděli. Modely lodí a letadel ze druhé sv. v.. Bylo to pěkné, ale mít hodinu Matěje „za krkem“ na koníčka bylo docela náročné.  

Holky musím končit, chce se po mě práce.
D.  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 02.06.08 09:48

Jiři máte kolem pěknou krajinu, viď. Vzadu vyčuhuje nějaký kopec. Nebo se mýlím.
 D.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 02.06.08 11:24

Ahoj holky,  

Jiřinko, domeček máte parádní! Fasáda bezvadná a účelnost je to, co já cenním nejvíc. Takže fakt bezva!
Ivčo, děti máš teda pěkný vodníky :-) Ze solární kopřivky si nic nedělej, já mám kůži po mým tátovi, je pěkně sněďoučkej, ale žádný cikán, má modrý oči :-) Skvěle se opaluje a já jsem v tomhle po něm. Sluneční kopřivku mám ojediněle u moře a vyráží se mi jen pod krkem. Adámek je kůží po mně, taky se skvěle opaluje, hned dohněda, ale vyrážku od sluníčka chytá velmi často, a to na břiše a prsou, tam opravdu hodně. Jelikož mám sestřenici kožní doktorku, která samozřejmě opalování nerada vidí … ale pomůže, když potřebuju, tak to mažeme Excipialem Hydrolotio, to je dobrý na promazávání i normálně a když ta vyrážka svědí, tak namažeme Locoidem. Jinak mu taky dávám tričko, aby se to zklidnilo a když to má hodně - jako zrovna teď, tak chodí s tričkem i do bazénu. Co se týče plavání, je na tom Adámek bledě. Letos už v bazénu stačí, tak jsem okamžitě odbourala kruh, včera zkoušel křidýlka, ale moc ho neunesou - víkendovou váhu měl 27,5 kg!, na:,–(ila jsem mu dietu, když má hlad a není nárok na jídlo (rozumněj snídaně, oběd, svačina, večeře), dostává mrkev. Asi jsem ho tak vyblbla, že ho neunese motorka, že za mnou včera ráno po probuzení přišel, já jsem tloukla špačky u Štěpánka a povídá mi: „Maminko, Ty teď asi nemáš čas mi oloupat mrkev, já mám hlad.“ No, musím říct, že mě to dostalo, tak jsem mu vysvětlila, že nemusí jíst pořád jen mrkev, ale že musí omezit třeba 3 housky k večeři …  

Náš domeček jsem nafotit zatím nestačila, Štěpánek v těhle vedrech špatně spí, tak furt lítám více méně kolem něho. Adámek šel dneska po víc jak měsíci do školky, moc se mu nechtělo, tak jsem zvědavá, co bude říkat.
Letím uklízet, dneska přijede tchýně s rodinou popřát klukům k MDD a doma je to jak po výbuchu.
Pa, P.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 02.06.08 12:12

Ještě jednou já :o)

Díky za komplimenty k domečku. Je opravdu velký, má rozměry cca 9×11 metru, takže dvě patra po 100 metrech čtverečních a k tomu o stejné velikosti sklep.
Je to novostavba, stavěli jsme cca od roku 1994, v roce 1999 jsme se nastěhovali do hrubé stavby. Kolaudace byla až 2005, fasádu jsme dělali předloni, omítku na té spodní části (sklep) asi před měsícem. Je to fakt, jak to novým kabátem prokoukne, kdysi jsem zaslechla malou holčičku - šla s maminkou okolo a s pohledem na náš dům se ptala: a maminko, proč je tenhle domeček rozbouranej? Maminka vysvětlila, že jen nemá omítku :o))) Tak už rozbouranej není :o)))

Tak se těším na vaše domy!

Jíra šel dnes taky skoro po měsíci do školky (naposledy byl 7.5.), ve čtvrtek byl na odběru a výsledky ještě nemáme, ale nic mu není, tak nevím, proč by měl sedět doma. Ve středu se budou fotit.

Jdu pokračovat v práci, zatím to jde hladce, ale nechci nic zakřiknout …

Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.06.08 12:47

Moni, vodu nemáme vyhřívanou, ale bazén je zakrytý, takže teď už tam bude voda kolem 28 stupňů, kafíčko.
Nejradši by tam byli furt. Přiznám se, že Tomášovi dost věřím - skočí do bazénu, doplave pod vodou ke kraji, sám si vyleze, je fakt skvělej, a já jsem hrozně ráda, protože já se vody bojím, potápění nesnáším. Mojda je taky vodník, pod vodou dělá kotrmelce, plave na dno, dělaj spolu blboviny. myslím, že když už ten bazén je, je potřeba, aby se tohle všechno naučili. Protože co si budem povídat, může se stát, že by třeba náhodou do tý vody nějak spadli (nebo je tam nedopatřením strčí pes), a pak je daleko větší šance,ž e by se s tou situací vypořádali. Mojda přeplave celý bazén,ale styl vypilovaný moc nemá - takový „prsa“ kombinovaný s čubičkou :). Když už nemůže, doplave to pod vodou :).  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.06.08 12:50

Jiřino, tak to máte opravdu slušnou rozlohu!
Myslím, že jakýkoliv dům je zvlášť v hezkém počasí pro ty děti skvělá věc!!!!! Vyjdou z baráku, jsou venku a já si to taky užívám.  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.06.08 12:53

3 housky k večeři???? Připadá mi, že ani jedno  z mých dětí nesnědlo nikdy housku vcelku!!! Snad jedině celej rohlík, když jdem na procházku a chtěj něco v obchodě, tak jim každýmu vrazím do ruky rohlík a ten snědí. Ale Mojda jinak heká nad půlkou, když už máme housky, tak ji rozříznu podélně, namažu máslem, dám na to šunku a každej dostane tu půlku. A i tak se tvářej, že to jako nemůžou sníst. Pak nemá bejt Mojda chrt… :(.  

A je statečnej, jak je na mrkvi :).  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.06.08 12:54

Dano, tuším, že jsem kupovala Fast nebo Mospilan, ten je možná na mšice i na molice. Ale určitě ti někde v zahradnictví poraděj.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.06.08 12:56

Sluníčko je agresivní jak hrom!!! Tomáše jsem ráno důkladně mazala čtyřicítkou, přesto mi připadá, že má opět malinko šmrncnutá záda!!!! :(
Asi ho budu vypouštět do bazénu v triku.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.06.08 13:08

O kytkách mi nemluv!!! Do zahradnictví už nelezu, protože nebudem mít co jíst!!! :(

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 02.06.08 13:41

My máme po včerejšku pěkně připečená ramena. Strávli jsme od 14,30 do cca 17,00 hod. na plném slunci a mě vůbec nenapadlo nás namazat! Jak jsme v tričku, prostě mi to nedojde. Měla jsem tričko bez rukávů a ramena mám pěkně rudá (ale nebolí to), děti taky měli trička obtisknutá. Naštěstí na žádné vyrážky netrpí, v podstatě je nemažu nikdy ničím, ani po koupání, nemají to rádi (viz náš tatínek, ten než by se nakrémoval, raději se namaže vnitřně :o)) Ač jsou oba blonďáčci, moc se naštěstí nepřipalujou.
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 02.06.08 15:08

Holky vidím, že to tady frčí!!!
My se teda mažeme. Tady v ČR se nikdo z nás neosypává, ale u moře ano. Kluky láduju taky mrkví a betakarotenem. Letos jedeme k moři až v srpnu, tak doufám, že už budou mít základ tady z domu. Ale i tak, nemáte někdo tip na něco chladivého na namazání, když se osypou. Ono to dost svědí. Kdysi mi Dr. poradila, rozpustit půlku kalcia s céčkem a pít - proti alergické reakci, ale  jednou mně kamarádka u moře půjčovala takový chladivý, mátový gel na popálená ramena apod. a bylo to velmi příjemné. Bohužel jsem na nic takového nikde nenarazila.  

Krásně mi letos rozkvetly ty žluté růže. Tak mám radost. Taky svítí a pálí jako hrom. Žádná bouřka se nekoná. Mohlo by trochu, ať nemusím zalévat jahody.  

Dnes mi mamka koupila parfém. Od Salvadora Dalího - Sea a SUN, taková letní vůně. Stál 1000,–!!!!!Kč. Když byla v té nemocnici, tak si ¨prý  řekla, že když to dopadne dobře, tak že mi koupí voňavku. Tak mám pochopitelně radost.  

Ještě dvě hodiny v práci uááá. Jdu zapsat poštu.
 D.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.06.08 16:10

Kdysi jsem si kupovávala od Avonu jakýsi chladivý gel Aloe Vera, zklidňovalo to vše - popálenou i tyto vyrážky, ale už to asi nedělají :(.  

Já se čtrnáct dní před odjezdem k moři láduju Claritinem a Beta karotenem, to je jediná prevence, která je mi známa. No a pak si kupuji Rakytníkovou Indulonu, má faktor tuším 15 nebo 16 a ta docela taky pomohla proti té kopřivce.  

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 03.06.08 09:42

Dani, už jsem to psala někde nahoře, že je perfektní Excipial Hydrolotio, používám ho i normálně, když má někdo z nás sušší pokožku nebo po opalování, když to namažu Adámkovi na tu vyrážku, během půl hodiny je to výrazně bledší. Stojí myslím cca 100, ale když ho mám na recept, stojí mě to jen 30 za položku na receptu. A to svědění zastaví Locoid Cremo, nevím, zda je volně prodejný, mám ho taky vždycky na recept, namažu to a během 5 minut to přestane svědit a je po vyrážce.
Příští středu mají ve školce zahradní slavnost, každá třída se učí nějaké básničky, písničky atd. a pak to předvádějí rodičům. Včera mi Adámek přinesl pozvánku, která byla schovaná v papírovém domečku, který sám vyrobil. Problém je, že já mám ten den v Praze školení. Pořád jsem vymýšlela různé alternativy, ale když mi dneska ráno předváděl, co všechno říká on a jak to pěkně umí (na to, že byl ve školce včera prvně po víc jak měsíci jsem teda čuměla), tak jsem se rozhodla, jdu zrušit školení a prostě a jednoduše má moje dítě přednost, nevím, nad čím jsem tak přemýšlela!  

Jdu dělat výplaty, ach jo.  

Pa, P.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 03.06.08 11:07

Tu Excipialku taky používáme. Teda jen občas, Maťa mívá trošku atopický ekzem - teď už teda dlouho nic nebylo. A to druhé jsem si hned napsala a zeptám se v lékárně. Moc díky za tipy.  

Včera byl u nás další ohňostroj. Bylo to úžasné. Kluci šli spát až o čtvrt na dvanáct, tak jsem je ráno nechala spát a manžel přijel o půl osmé a zavezl je na devátou do školy a školky.
Tomík má zítra školní výlet do Prahy, tak snad mu vyjde počasí. Tady u nás je pořád šílené horko a slunko pálí. Zkusím doma vyprat jednu pračku, třeba to uschne. Taky bych měla žehlit atd…
Myslela jsem si, že když nebudu mít šéfovou a že bude klid a omyl. Nevím, kam dřív skočit. Tak zatím papa
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 03.06.08 11:08

S tou besídkou jsi Peťo dobře udělala. Asi by to bylo pro Adámka hrozné, kdyby tam neměl maminku. Já kolikrát na besídkách zírám, kolika dětem tam nepřijdou rodiče. To si absolutně nedokážu představit, to musí být tak šílené zklamání.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »