Maminkou s emiminem už pár let - od Dany výlet do Playmobil

Rodičovství

Takže tu máme další cestovatelský deníček. Tentokrát náš společný, dlouho dopředu avizovaný, výlet do Playmobil parku, v městečku Zirndorf u Norimberku v Německu. Těch zážitků je tak neskutečně mnoho, tak doufám, že mně myšlenky nebudou skákat jedna přes druhou, popíšu všechno věrně, na nic důležitého nezapomenu a o všechno se s Vámi podělím, protože vězte, že je o co. Celá akce byla, z pohledu naší rodiny, naprosto bombastická a předčila všechna naše očekávání.

Před vstupem do PM parku. Foceno v neděli ráno.

Hrad z dálky.

Při rýžování zlatých nuget. Náš tatínek a kluci.

Neděle dopoledne, nikde nikdo. Naši si hrají v řekách. Hračky tam nejsou moc...

V dálce pirátská loď, vepředu všechny naše děti na vorech.

Tak tady máme lovení v mušlích. Byly takhle čtyři za sebou. Já se právě...

Ukázka hraní uvnitř.

Schválně, kolik je tam prasátek?

Samozřejmě to pramení z toho, že naši kluci a tím i my rodiče, jsme nadšenci do malých panáčků, které vyrábí německá firma už 35 let. Podle nich se začali u nás v socialistickém ČSSR vyrábět staří známí Igráčci. Ale plejáčkoví panáčci jsou prostě něco úplně jiného. Zpracováním, barevností, materiálem, doplňky.

Tak a už k výletu. V pátek jsme vyrazili do Prahy na nocleh k Jiřince. Tam nás čekal naprosto perfektní servis v podobě nachystané večeře o třech chodech (křidýlka, sýrové smažené koule, salát), nachystané peřinky. Prostě pohoda. Všechno jsme snědli, aby ne, když to bylo tak dobré a tatínci vyrazili obhlídnout místní čarodějnice. Tedy ne ženské, ale kapelu, která hrála na Filipojakubské noci. My mamky jsme mezi tím nasmažili řízky na cestu. Abychom v té daleké cizině nepomřeli hlady a nemuseli utrácet těžce našetřené euráče za drahé jídlo.

Děti byli naprosto v pohodě. Hráli si na schovku, s hračkami, koukali na TV. Byli moc hodní. Ani jsme o nich nevěděli. Do postele jsme je zahnali až v deset. Nicméně náš Mates nespal ještě v 11, protože spal v autě po cestě a pak mu to nešlo.

Ráno vycházelo všechno přesně na čas. Měli jsme limit v 7.30 odcházíme z domu i kdyby to mělo být v pyžamu. Odcházeli jsme v 7.30 z domu, nasnídaní – mimochodem opět ol-inclusive – oblečení a hlavně natěšení!!! Cesta do Prahy, parkování, jízda metrem – naprosto bez kolizí. Jen při vystupování v cílové stanici se po schodišti z metra na zastávku autobusu přehnal takový průvan, že jsme s těma taškama měli co dělat a Jírovi se sfoukl klobouček.

V autobuse jsme my dostali čestné přední místo, bohužel to se na naše slabé nervy stalo kontraproduktivní, neboť pan řidič byl lehce šílený a za cesty a řízení dělal: smskoval, telefonoval, posílal přes blue tue nějaké soubory komusi, utíral si zamlžené okno po celém prostoru čelního skla, ovládal video, z peněženky vybaloval fotografie manželky a dcer a ukazoval je majiteli cestovky….no haluz. Takže jsme lítali od krajnice ke krajnici. Nicméně hned při odjezdu nám pan Bouček (majitel e-schopu a pořadatel zájezdu) rozdal dárkové taštičky s novým katalogem a 5 ks různých panáčků. Bylo vidět, že o tom přemýšlel, protože my klučičí rodina jsme měli samé klučičí panáčky a Vrabcovi měli dvě holky – panáčky, pro Háňu. Což teda oceňuju. Ještě jsme dostali dvě samolepky.

Nicméně, čas plynul a my jsme dorazili do Playmobil parku. Počasí bylo krásné. Teplo, mráčky, občas sluníčko. Dostali jsme vstupenku a na ruku razítko a mohli jsme si to začít užívat.

Jak jsme tam vešli, tak jsme měli takový ten pocit „ kam dřív, ať to všechno stihneme, projdeme, zvládneme“. Naši kluci byli hrozně natěšení a Jíra s Haničkou myslím taky. Všem nám lezly oči navrch hlavy. Tak jsme vytáhli mapku a jeli podle ní. Areál je dost velký, ale všechno je hezky po ruce, všechno je vidět. Lidí sice dost, ale všude jsme se dostali, všechno jsme vyzkoušeli.

První byl před námi hrad. Obrovský v životní velikosti – takový jako máme my doma. V něm plno prolízaček, lanových výstupů, děcka lítali jak urvaní z řetězu. Bylo těžké je uhlídat a nepřijít o ně. Když přišli jedni, zmizeli druzí nebo z každé rodiny po jednom. V hradu byl i „sál“ s trůnem na který když se někdo posadil, tak to zahrálo královskou fanfáru. Potom vězení – to by se občas hodilo, hradby, brány. Krása. Z hradu jsme šli na Noemovu archu. U ní byl takový areál ve kterém byly jako řeky/vany. Dlouhé a v nich všechny možné plejáčkové věci na a do vody. Ryby, lodě, vory, hroši panáčci. Tak tam si děcka pohráli a pojezdili.

Potom nás čekal statek, kde si děcka mohli vyhřebelcovat plejákové koně, podojit plejákové krávy, prolézt si statek, napumpovat vodu z plejákové studny. Vedle toho byly motokáry a jízda na traktoru. Výškově jsme spadali do motokárové kategorie, tak si Matěj zajezdil. Měl teda slabé nožičky a ostatní cizojazyčné děti ho teda předjížděly. Tom byl zase moc vysoký a zavazely by mu kolena.

No a odtud jsme šli na western. Tam byla senzační atrakce. Obrovské pískoviště a v něm se nacházely „zlaté valounky“. Za 1 euro bylo možno si zakoupit plejáčkovou truhličku (koupili jsme 4, ač jich doma máme aspoň 10) a těžili jsme zlato. No naprostá zlatá horečka. Vidět dospělé, jak tam lezou po čtyřech v písku, srandovní. U toho byly taky takové různé westernové atrakce – takové městečko, jako např. salon, kde se balonkem shazovali lahve (dřevěné), důlní chodba s dynamitem, kočár se spřežením, prolézací bedny.

Odtud jsme šli na lagunu. Kde byla zakotvená pirátská loď (my ji doma máme, tak si kluci připadali jak piráti) a k ní se chodilo po dřevěném mostku, nebo kládě (samozřejmě bezpečné) nebo se k ní dalo připlout na voru. To bylo jedno z velmi povedených zastavení. A my v rámci „předvodácké přípravy“ jsme si vyzkoušeli ježdění na vorech – a myslím, že i úspěšně. Pak tam byli ještě takové „vory“ z jednoho břehu na druhý, které se sem a tam dopravovali tak, že jste se tahali na laně. Nedokážu to popsat, ale podle fotky pochopíte. U tohoto areálu byly toalety vybavené sušičkami a obsluhou. Sloužili k usušení namočených pirátů. V naší skupině se namočil jen Tomík a to druhý den, tak jsme ho nesušili, ale převlíkli až v autobuse.

Tam jsme se teda vyřádili pořádně. Trošku už začalo poprchávat, ale bylo teplo, tak nám to ani nepřišlo.

Vedle toho byl areál, výpravy do buše – stromový dům. Taky nádherná atrakce u které nejvíc času strávil náš Matěj a já jsem si až doma u fotek uvědomila, že jsem si ji vůbec neužila a neprolezla. I když to byla fakt paráda – dům ve větvích kam se tradičně lezlo po síti, odtud skluzavka, s výlezem kdesi v podzemí. Jenomže vedle tohoto byl další areál se třema mušlema, které chrlili vodu – byly trošku pootevřené, tak na děckou ručku, voda z nich odtékala potůčkem a tyto mušle v nějakých intervalech chrlili plejáčkové drobné dárečky. Opět bylo možno si koupit za jedno euro krabičku mušličku a tyto vychrlené věci lovit. No to bylo něco na nás s Jiřinou a děti. Bohužel se docela rozpršelo, ale lovecká vášeň v nás asi z pravěku skutečně přetrvává a tak jsme sundaly bundy, vykasaly rukávy a lovili – hvězdice, koníky, ještěrky, v různých barvách. Nebyly jsme samy, na vlastní oči jsem viděla německé dítě vysvlečené do spodního prádla, jak tam leží na mokré zemí a na sebe chrlí tu vodu. My jsme vypozorovali, že jak začne mušle „divně chrčet“ tak chrlí hračky a je třeba ji obstoupit z obou stran a rukou vevnitř vířit a rozhánět vodu, tím se hračky dostanou ke kraji a je možné je vylovit. Obě rodiny jsme nalovili nejen dvě krabičky/mušličky, ale velké krabičky od pití. Sem jsme se vraceli opakovaně, protože to bylo úžasné.

No a rozpršelo se docela hodně, ale my jsme měli venek v podstatě prolezlý, tak jsem šli do vnitřního pavilonu – jednak na oběd, zmrzku, pivo a děcka si hrát. Tento krytý pavilon – nevím jak to nazvat, měl dvě části, jednu s prolézačkami – ovšem nepředstavujte si něco tak obyčejného jako je hřiště u pískoviště, prostě opět věže pospojované lanovými žebříky, sítěmi, skluzavkami až kdoví kam a druhou část, kde bylo občerstvení a hlavně hrací prostory. Třeba vikingská loď v ní stolečky a lavice a všude obrovské množství hraček. Všechno tematicky roztříděné, u zámku – holčičí, záměk, domy, U hradu klučičí – hrady, majáky, zvířata… No prostě bomba. Bylo tady teda hodně dětí, ale svoje místo jsme si našli a myslím, že si děti pohráli dostatečně.

No a pak šli Vrabcovi na oběd – meníčko za necelých pět euro, ale bylo k tomu pití v krásném hrníčku z plastu na kterém byl měnící playmobilový pirát – to si samozřejmě necháte, hračka, samolepka a velká porce kuřecích Nugetek a hranolek. (ten panáček a hrníček v obchodě stál dohromady 3 eura, takže za jídlo necelá dvě, což je fakt super). A my jsme šli do obchůdku. Kluci měli s sebou svoje našetřené peníze (hodně!), byli hodní, samozřejmě by toho chtěli daleko víc, ale i tak jsme šli se dvěma plnýma taškama, kluci nadšení. Něco jsme jim koupili i my rodiče. V tomto směru návštěva byla 100% úspěšná. A protože jsme měli nákup ve velké hodnotě tak jsme zdarma dostali playmobilovou hru s pirátem, drakem, sudy od rumu a hrací plán s kostkou. Musíme poprosit dědu aby nám přeložil plán a mohli jsme si zahrát.

No a první den nám pomalu skončil a čekala nás cesta autobusem do Norimberku do hotelu. Jak jsme sedli do autobusu, začalo děsně pršet, ale to už nám bylo jedno. Hotel byl krásný, my jsme bydleli úplně nahoře ve čtvrtém patře (chápete proč já pořád přitahuju ty výšky!!!), a měli jsme pokoje vedle sebe. Pokoje měly balkon, TV, koupelnu s vanou. Moc pěkné. Čisté, útulné. Děti si hned vybalili hračky a začali třídit. To stejné probíhalo i na sousedním pokoji. My jsme šli na návštěvu k Vrabcům, dali si vínko, probrali další chystané společné akce, zejména vodu a šli spát. Byli jsme docela utahaní.

Ráno jsme vstali a měli v ceně i snídani. Ta byla tedy skvělá. Myslím, že jsem ještě nikdy nesnídala pršut, džus, slunečnicový chleba s lískovými ořechy, ovocný salát, kávu. No samé dobrůtky. No a potom zase hurá směr playmobil park. Teď jsme se měli těšit, protože Němci chodí v neděli dopo do kostela, tak by mělo být v parku volněji. A bylo to tak. Bohužel po nočním vydatném dešti byly dřevěné části vlhké a kluzké, což hned zjistila Hanička, když uklouzla v oddělení stavba a narazila si kořen nosu. No bylo pláče, ale vůbec se nedivím. Ještě teď se mně kroutí palce, když si na to vzpomenu. Tak si z parku kromě hraček odnesla i pěknou odřeninu a modřinu. Nicméně, už jsme věděli, co nás čeká, tak jsme šli na jisto. Opět to stejné kolečko. Tentokrát jsme měli štěstí, protože na motokárách nikdo nebyl, tak se svezli všichni čtyři. Tom u toho skutečně vypadal jako tarantule.

A taky nás čekala jedna novinka. O půl 10 otevírali novou část s Mayskou pyramidou a dinosaury. Všechny děti dostaly zdarma dáreček. Playmobilové vajíčko a vevnitř byl dinosaurus. No radost největší. Takže jsme ještě navíc mohli prolézat ještě toto. Pochopitelně jsme si opět „zalovili“ v mušlích, narýžovali zlato a prochodili co se dalo.

No a potom nás čekala cesta domů. Vše proběhlo OK a my jsme ve 20.00 dorazili domů. Kluci šli hned stavět. Nešlo to jinak.

Kromě té spousty atrakcí musím vyzdvihnout ten perfektní servis ze strany PM parku. Všude čisto, vzorné toalety – včetně malých pro velmi malé děti, občerstvení. No prostě paráda. Už teď jsem přesvědčená, že se tam ještě někdy podíváme!!!

Tak kdo dočetl až sem, tak je borec. Omlouvám se, že je to tak dlouhé, ale nemohla jsem nic vynechat.

Ahoj Dana

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 03.05.10 21:57

No teda já zírám!! Lesi mnohokrát díky, vždyť jsem to teď odeslala!!! 8-o 8-o 8-o
Tak holky čekám na Vás.
Další fotečky mohou následovat :jazyk:

 
mado
Závislačka 3882 příspěvků 03.05.10 22:25

První a to už mám i přečteno a fotky prohlédlé, Dančo super :palec:

 
Jankap
Kelišová 5101 příspěvků 04.05.10 08:45

Perfektní článeček, zvláště proto, že se do PM parku výhledově taky chystáme.
Jen ten řidič… Já bych si písemně stěžovala. Ta stížnost může někomu zachránit život.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 04.05.10 08:50

Ahoj po ránu,

nemám moc času (mám plnou hlavu uzávěrky). Nicméně deníček jsem přečetla jedním dechem a je to přesně tak jak to bylo, nemám vůbec co dodat, Danuška to napsala naprosto skvěle a dokonale! Ale nebojte, až budu mít klid se zamyslet, nějaké postřehy připojím.

Pro tuto chvíli napíšu jen to, že naše nákupy v Playmobil shopu byly sice střídmější, dali jsme si limit 20-30 EUR na dítě, což jsme dodrželi - při prvním nákupu za 24 a pak každému ještě za 5. I tak toho měli hodně. Byli nadšení.

Jenže hned doma jsem vyzuřila, protože Hanička ztratila jedno nově koupené morče (dodnes se nenašlo) a navíc celý kelímek mokrých úlovků z mušlí smíchala s novými panáčky a celé to vysypala na zabordelený stůl. Tím pohár mé trpělivosti přetekl a bizonila jsem tam, že si nic nezaslouží, když se k tomu neumí chovat.

A šli jsme do sebe všichni. Rozhodla jsem, že se to prostě MUSÍ všechno roztřídit, konec vystavených hraček na policích, všechno půjde do krabic a dokud se neuklidí obsah jedné, druhá se nevyndá. Včera jsem přišla v 6 z práce a děti říkaly, že chtějí jít uklízet a třídit a jestli jim pomůžu. Uklízeli jsme asi hodinu, je hotová asi tak pětina pokoje, ale budeme pokračovat a snad se to povede. Tatínek dojede do OBI přikoupit krabice různých velikostí, aby každý druh hraček měl své místo a nemohli se vymlouvat, že to není kam dát. Takhle už to prostě nejde. Jíra nadšeně říkal - to je výborný, když to budeme mít uklizený, nebude už nikdy žádný velký úklid !!!

Co si tam vybrali - Hanička úžasný kolotoč, posadí se na sedátka 8 malých panáčků a nádherně se točí. Moje holčičí srdíčko plesá, opravdu jsou to krásné hračky. Pak ještě z větších klokánka s klokánětem a koaly s miminky na stromech. Jíra měl nějaké indiány, pak krabici kde jsou surikaty a různé kopečky a schovávačky (pro tohle si šel Matýsek druhý den taky). No prostě závidím jim to. Už se těším, až to všechno posbíráme ze všech koutů pokoje a roztřídíme. Bohužel Jíra je proti, aby se to spojilo, co je obou, takže holt bude mít každý své piráty, každý svá zvířátka … pak už se to celkem liší, Jíra má rytíře, Hanička víly, princezny, pokojíčky.

Tak jsem na to zvědavá. Hániny plejáčky jsem zatím netříděné naházela do dvou krabic, má toho dvě veliké krabice od bot. Jíra má ty piráty objemnější, takže u něj toho bude víc. Ale jiná cesta není - když vidím, jak to mají v Brně všechno rozkrabičkované, tak to jít musí. Taky jsem jim vyhrožovala, že jestli si to nebudou uklízet, tak to všechno sbalím a pošlu Tomovi s Matějem. Snad to zabralo.

Ještě jeden postřeh - Danča nenapsala, jak na závěr Hanička dorážela na jejich Tomíka. Jak po něm házela holčičí kukadla a pak mu v metru seděla na klíně :-D :-D Jestli my nakonec nebudeme příbuzný :-D :-D Ale Tomík je super kluk, žádný frajírek, jak by odpovídalo jeho věku, tak se nedivím, že na něj letí i takhle malé holky. No snad nám to tak vydrží a ten soulad mezi našima rodinama bude stále tak prima.

Tak jsem se rozepsala víc než jsem chtěla, ale musím pracovat, pak až budu mít klid, tak si deníček přečtu znovu a budu si dělat poznámky, co bych mohla dodat. Fotky jsem včera doma stáhla, ale už jsem byla příliš líná si jít pro flashku a donést si je do práce, takže to vidím až na víkend.

:mavam: Jiřina

 
Hanka1
Extra třída :D 11492 příspěvků 04.05.10 09:15

Ahoj holky,

denicek moc pekny a dobra inspirace na vylet. Jenom mi sdelte jak dlouho tam asi trva cesta? My mame zalusk i na ten Tropical Island, ale to spis az na podzim se nahrat. PM park by v lete byl idealni.

Jinak skolacka ma zapecetene dve druhe stolicky za osm stovek, ale co se tyka zubu, tak to jsou dobre investovane penize, pac mame jen jedny :wink: Pristi pondeli jdeme na dalsi dve a rovnou vezme i mne, pac tam ma skulinu, tak se tam vejdu, jinak by mne objednavala sestricka a to je tri tydny az mesic. Pry ma velke ryhy v zubech a i pres dobre cisteni by to byla otazka casu, nez by se ji zacly kazit. Tak jsem rada, ze se tomu da predejit. Pak jsme dostali tip na Elmex gelee a mame jednou tydne pouzivat - posiluje sklovinu. No vcera jsem nechala v lekarne skoro dva tisice jen to fiklo. Ockovani klistovku po trech letech skolacce, sobe antiko a jeste Priorix Tetra s nestovicema pro malou mi museli objednat a dneska vyzvedne manzel, tak jsem mu hned zatepla rikala at si pripravi skoro sedmnact stovek :roll: Zdravi mame jen jedno…

Jinak u nas nic noveho, mala byla u babi a pry moc hodna, ted si hraje s drakama z McDonald menu. Ten 3D film Chytte draka jsme jeste nevideli, ale pry je moc pekny. Vcera jsme videli plakaty na 3D Garfielda kocoura treti dil a snad maji davat i Shreka ctvrty dil Zvonec a konec, tak budem mit „kulturni“ jaro. Ja mam nejake slevenky do kina, ale urcite jako naschval ne 3D neplati a manzel maji neco z prace zase do druheho komplexu kin. O vikendu ma byt hnusne, tak vyrazime.

Fotecky moc pekne - prijde mi, ze vsechny deti hrozne vyrostly, hlavne Hanicka nebo u te je to nejvic videt. Jestli mate nejake odkazy nebo blizsi info o PM parku, tak sem s tim :lol: . Manzel vcera jasal jak objevila za slusnou cenu dovcu na prelomu cervce/srpna v Bulharsku (z cehoz ja dvakrat nadsena nejsem), jenze nepocital v te dobe uz dvouletou malou a letistni poplatky a bum - najednou to vyskocilo skoro na 65 tisic a to at se na mne nikdo nezlobi - za Bulharsko nehodlam dat. Takze to vidim, ze sednem do auta a bud to jisti, dle pocasi, Jizni Cechy a Lipno nebo nejaka jezera v Rakousku, ci mozna i Italie. No ale nepredbiham, treba se postesti nejaky Last…
A co vy holky - uz mate plany ci rezervace na letni dovci?
 Hanka

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 04.05.10 09:51

Ahojky,

tak mám chvilku, než mi účtárna zaúčtuje dohadné položky, abych mohla pokračovat v krasojízdě. Znovu jsem si deníček přečtla a mám dvě strany jen poznámek. Tak se „těšte“ :mrgreen:

Hani, Hanička opravdu vyrostla. Od Jíry je jen asi o 5 cm. Dokonce je větší než Matýsek, který je o 3/4 roku starší.

Informace se dají najít na www.panacci.cz, hned na první stránce jsou informace o příštím zájezdu. Někde byl i odkaz na německé stránky, ale ty momentálně nemůžu najít.

Danča nepsala o cenách, ty byly fakt bomba. Vstupné na celý den pouhých 7 EUR. 175 Kč. Parkovné na celý den 2 EUR. Neskutečný. Dětské menu 4,70 včetně pití včetně krásného plastového kelímku, velká porce hranolek a kuřecích nugetek, ze dvou jsme se pohodlně najedli tři. A ještě malý plejáček jako dáreček. Pivo 2,80. Zmrzlina 0,9 EUR. A výborná. Ceny v shopu zhruba třetinu co stojí tady. Komplet oběd nás vyšel na 500 Kč. Nepamatuju, že by nás kdy v ČR vyšel ve čtyřech lidech levněji.

Akorát nám se to prodražilo díky ubytování v hotelu. Platili jsme cca 2500 na osobu, děti snad 2100, nás to vyšlo na 9000, co jsme platili cestovce. Říkali jsme, že příště bychom jeli autem. Je to tam z Prahy nějakých 300 km, krásné dálnice, takže bychom tam byli určitě za 3 hodiny, spíš za míň. Cena za parkování je směšná a čas strávený v parku by byl zhruba stejný, jako jsme měli my. Spočítala jsem, že jednodenní autem by nás ve čtyřech vyšlo nějaké 2 tisíce místo 9. To je rozdíl. Ale rozhodně nelituju, že jsme jeli takhle, pro příště už totiž „víme“. A že nějaké příště bude, tím jsem si skoro jista. Ne letos, ale možná příští rok na podzim???

Teď už musím končit, budu pokračovat průběžně.
 Jiřina

 
mado
Závislačka 3882 příspěvků 04.05.10 11:08

Ahoj holky,
zdravím z podmračené Hané, Vojtík je dneska na olympiádě mateřských školek našeho okresu, tak od rána očima rozháním mraky, aby alespoň na to dopoledne nepršelo, když už se docela ochladilo.
S řidiči autobusu mám za poslední dva roky, co jezdím s klukama na hokejové zápasy, botahé zkušenosti a bohužel všechny negativní. Předem se všem solidním omlouvám, ale mi nepříjde,že se mezi řidiči aubusů nachází normální a hlavně střízlivý člověk :-(
Včera jsme měli taktéž bohatý den na zážitky s Vojtíkem. Začnu po obědě, kdy jsme šli do logopedie, byla tam před náma teta z Klokánku se čtyřma dětma, no teda klobouk dolů před všema těma tetama, zvládat nezvladatelné děti a ještě přitom být v klidu…Vojta seděl, jak zařezaný a jenom koukal..pak jsme pokračovali na kožní ambulanci, která je poblíž, paní doktorku znám (její otec byl mým šéfem), Vojtovi se děsně rychle udělala bradavice na prstu a ještě zevnitř prstu měl takové znaménko nebo pihu, která se rychle zvětšovala.Paní doktorka sídlí v krásném domě, nově opraveném, vevnitř v čekárně velké akvárko s rybkama, terárium s hadem…hlavně jsme vůbec nečekali…při vyšetření Vojtu svlékla do půl těla a zjistila, že má vzadu na paži klíště a že mu ho zrovna vytáhne (podotýkám, že Vojta nikdy u doktorů nedělal žádné divadla, řev a podobné hysterické projevy, nikdy jsme ani za doktory nedávaly žádné úplatky), ovšem tentokrát chytil nějaký amok, či co, nebrečel, ale děsně se kroutil, nechtěl posedět a hlavně všechno chtěl vidět a furt mluvil, v zápalu akce začel doktorce tykat, takže to probíhalo asi tak, Vojta:„Ukaž, co mi budeš dělat, co to máš, tatínek to dělává špendlíkem..“ doktorka, údiv´:„špendlíkem? klíště“..já: „To si pleteš, špendlíkem vyndáváme třísku“, doktorka:„Vojtíšku, seď“..Vojta skočil z lehátka dolů a šel ke stolečku s připravenýma věcma..a zase komentoval: „A co to máš toto a proč na tu vatu dáváš to žlutý, to bude štípat..“ Já: „Vojto sedni si a netykej paní doktorce“ doktorka rezignovaně:„Mě to nevadí..“ a začala klíště potírat Vojta vykroucenej jak paragraf: „Já na to nevidím, proč to klíště není jinde..“ a tak to pokračovalo i s bradavicí - co to m áš, proč to děláš, nebude to studit, pálit, štípat..na závěr ani sladkost od paní doktorky nechtěl a řekl to takovým stylem, jakože by si od ní ani pes kůrku nevzal..i mě prohlédla znaménka před létem a ani registrační poplatek nechtěla, prý by měla platit ona Vojtovi za silný zážitek. Tak jsem to dlouho vydýchávala, protože naši kluci byli většinou všude zakřiknutí, nemluvní a sedávej panenko v koutě a takové výstupy mě vždycky uvádějí v šok. Pak jsme pokračovali městem do sportovního obchodu, že musíme koupit nový balon na zahradu (v neděli se manželovi podařilo velkou sekyrkou (u nás pantokem) rozseknout balon, kluci si kopali a balon letěl směrem k manželovi, který sekal velké špalky a ten balon přistál zrovna na ostří sekery a v mžiku byl prázdný, tak bylo smutnění a slib, že koupíme nový a lepší, tak mě Ondra poučil, jak se kopačáky číslují a rozdělují podle tvrdosti a velikosti), ve sportu jsem viděla za výkladem přesně stejný balon, jaký mají Vojtík ve fotbale, tak jsme šli najisto. Ovšem balon měli poslední a jen v té výloze, která byla zevnitř zaskládána jiným zbožím, tak paní prodavačka přeskládala půl obchodu a podala artistický výkon, aby nám ho podala a když se ještě zeptala, zda si ho vezmeme, tak bych už neměla to svědomí, jí říct, že ne. Vojtík byl spokojen hrdě nesl balon k autu a řešil, že ve fotbale nemají ten balon, tak světlý, jsem ho uklidnila, že když s ním párkrát kopnou na zahradě, tak už taky tak světlý nebude :-D
Protože pršelo, tak jsem navrhla, že půjdeme do knihovny, kam stejně musíme. Doma jsme sbalili Ondru a knížky a šli jsme, kluci vybírali, já se taky kochala a pak jsme si vybrali a u stolu klukům paní knihovnice knížky odkódovala a popovídala, jaké nové akce a soutěže připravují, ušli jsme asi tři metry k lavičce, kde jsme měli boty a já jsem si všimla, že těch knížek půlka chybí - za tři metry, rovné trasy, knížky nikde, paní knihovnice vykřikovala - to je záhada, máme tu bermudský trojúhelník, čímž všechny ostatní děti zpozorněly, co se jako bude dít…no po několika minutovém hledání v malém prostoru se knížky objevili na vozíčku, připravené k založení, mají tam novou mladou paní knihovnici a ta snaživě nějak s toho stolu při odkódování část knížek vzala a dala na ten vozíček, který stál bokem a ještě ty knížky zase zakódovala, tak jsme se obuli a při odchodu zase na nás pískal ochranný rám, ale knihovnice volali, ať jdeme, že je to dobré.
Naše knihovna je hrozně fajn, hlavně to dětské oddělení, kromě půjčování knížek, časopisů a CD tam vymýšlejí různé akce, soutěže, předčítání, nocování…škoda, že máme málo času se těch akcí zůčastňovat. Knihovna je nová, moderní, barevná, všude koberce, polštářky,„bobky“ a děti tam různě polehávají po zemi mezi regály a čtou si. Taky je tam taková asi metr hluboká díra 3×3 m plná polštářků na válení, plyšáků..a tam vždycky „naženou“ celou třídu, buď školky nebo školy (minimálně 1× za měsíc chodí kluci se školou do knihovny)a předčítají jim paní knihovnice, nebo jim něco vyprávějí, nebo mají pozvaného třeba myslivce, ten jim vypráví o lese na jaře, děti se tam povalují, poslouchají a pak jim knihovnice doporučí knížky k tématu..To se mi moc líbí, to za nás nebývalo :wink:
Tak a už jsem zas děsivě dlouhá a nikdo to nebude číst! Jo, ještě, manžel má zánět spojivek, ale k doktorce nepůjde :nevim: , oko zarudlý, no chlap :wink:
Jiři, příjemnou uzávěrku :mavam:
Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 04.05.10 11:23

Ahojky,

Mado, po tobě to člověk vždycky dočíst musí :mrgreen: Chlámu se tu nad popisem Vojtovy prohlídky. Vás chci poznat naživo !!! Mimochodem když už jsem to nakousla, Mado plánujeme s Dančou společný víkend u nich někdy začátkem září (padl termín 10.září ale nejsem si jista, jestli je ze všech stran potvrzen). Chceme jet do ZOO Lešná. Tak nás napadlo, že se tam buď s námi potkáš, nebo pojedeme druhý den do zahrad v Kroměříži a potkáme se tam?

Popis rozseknutýho balonu je teda silnější kafe, mohlo to dopadnout mnohem hůř, ještě že si taťka něco neudělal. Já jednou volala manžela z okna na oběd, zrovna řezal motorovkou venku dřevo. Neslyšel mě, tak jsem shrábla trochu sněhu (nevím teda proč řezal dříví za sněhu) a hodila to po něm. Ten se lekl a tak strašně mi pak nadával, co se mohlo stát !!! Vůbec mě to nenapadlo. No raději nedomyslet.

Ještě jsem chtěla k letní dovče na Hančin dotaz - my letos k moři nee, stálo to příliš peněz na to, abych to byla ochotná dát každý rok. Na konci července pojedeme na týden na vodu, v srpnu pak máme na týden rezervovanou chalupu s krytým bazénem v Horní Cerekvi (u Telče) - tam s námi na půl týdne pojedou Danča a na zbytek ségra s Ondrášem - a na poslední týden v srpnu máme zase rezervovvanou chaloupku v Hojsově Stráži na Šumavě. Jinak budeme výletovat o víkendech, naplánované toho máme spoustu - spolu s Danči rodinou 2× v červnu, 1× v červenci a pak to září.

Už zase musím pracovat.

Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5089 příspěvků 04.05.10 12:42

Ahoj holky,

Dano, díky za deníček, výlet se vám vydařil, to je fajn.
Já bych byla hotová z toho řidiče. Po dálnici se bojím jezdit a k tomu tohle, byla bych zralá na panáka.

Mado - vaše návštěva u doktorky, někdy se děti „předvedou“, co? A co sis půjčila v knihovně? Já teď čtu knížku Lázeňská kůra od Ivanky Deváté, taková oddechovka, docela sranda.

Dano, jak se Ti líbí ty Malé ženy?

Ohledně dovolené - jedeme na přelomu srpna a září na Rhodos a už se strašně těším. Je to tedy drahé, naposledy jsme byli před třemi roky, každý rok tolik za dovolenou taky nedám. A aspoň se vždycky o to víc těším. Moře mám strašně ráda, vždycky říkám, že si na důchod koupím malý domek u moře a budu tam žít.

Anjelica

 
mado
Závislačka 3882 příspěvků 04.05.10 12:43

Jiři, do září je daleko, já plánuju tak výhledově na tři týdny dopředu, ale určitě se domluvíme, taky vás ráda poznám face to face :-D
I když, jak jsem psala, naše děti se většinou jeví tak, že to vypadá, že ani mluvit neumějí, to jenom někdy mívají nějaké záhadné chvilky opačného ražení :-D
S tím balonem jsem to napsala možná nepochopitelně, ono to vůbec tak drasticky navypadalo, balon se kutálel směrem k manželovi a trefil se přímo na ostří sekery, kterou manžel držel v ruce, opřenou tím „sekacím“ o zem, náhoda, jak hrom, že se to zrovna tak podaří a balon během vteřiny udělal pssss a kluci přiběhli a koukali, v balonu trhlina 4cm. A tak teď mají nový lehký kopačák se smajlíkem, tak na tom vlastně vydělali.
Hezký den, u nás od rána neprší, držím tu oblohu očima :-D
Ahoj Mada

 
mado
Závislačka 3882 příspěvků 04.05.10 12:54

Anjelico, já si nepůjčila nic, byli jsme jen v dětském oddělení, do dospělého jsme už nešli, už jsem byla i tak „plna zážitků“. Tu Ivanku Devátou jsem kdysi četla, jak psala, že když v lázních mezi ženy přisedne chlap,tak se začnou chovat, jak slepice :lol:
Na dovču plánujeme Itálii, autem, od nás je to letadlem nadlouho a nasložito. Moře mě každý rok neláká, spíš hory, ale jednou za čas se ráda „ohřeju“, navíc jsme moře slíbili Vojtíkovi, naposledy byl u moře, když měl dva roky a už si to moc nepamatuje. Pak uvidíme podle času a možností, zda dáme i nějaké hory (většinou jezdíme po vlastní ose se stanem, tak to se dá sbalit z hodiny na hodinu a jet), kluci mají týden soustředění s hokejem, mají to po sobě na přelomu prázdnin a Ondra skautský tábor, asi koncem prázdnin, pak taky kluky půjčíme tchánům a prázdniny jsou pryč.Hlavně se těším na zahradu, jak se tam zase budou organizovat všelijaké posezení a teta z Brna říkala, že zase přijede na delší dobu…už aby to teplo bylo :-D
Ahoj Mada :-D

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 04.05.10 13:02

Ahoj,

teda holky - Jiřko, Dančo - užili jsme si to parádně, popis super a fotky taky. K prasátkům - děti doufám nepočítáte :lol:

Mado, takto se náš Tom tedy jako Vojtík - chová u zubařky. Netyká jí, ale smlouvá :-) . Následně řve!

Dovolená - my letos moře taky neplánujeme - v červenci jedu s kámoškou na Lipno, pak rodinka na hory (asi Tatry), Tom má týden tábor. V srpnu máme týden sborové soustředění v Železné Rudě, týden chalup (minimálně) a jinak se uvidí.

Jdu pro Toma do školy a pak na sbor, doufám, že se stihnu připojit večer.

Pa :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 04.05.10 13:31

Ahojky,

tak zase já. Uzávěrka je hotová, tedy v našem lokálním systému. Je to takový podivný, spíš čekáme, co bude centrála vyžadovat dalšího. Každopádně mě teď čeká tvůrčí práce, veškeré výkazy, které dělám pro interní použití, budu muset brát z jiných zdrojů, tak to budu muset nějak nastavit. Holt si vedení bude muset zvyknout na jiné tabulky, no.

Mado, tak to jo, s tou sekerou, já si představila, jak měl sekeru nad hlavou a kopli mu do ní míč :roll: to jsem nepochopila, že ležela. Škoda míče, ale když na tom vydělali, není co řešit.

Anjelico, Ivanku Devátou sbírala ségra, vždycky když jsem jí k nějakým narozeninám či svátku kupovala další, tak jsem si ji přečetla. Taky jsem ji měla ráda. Říkali jsme jí I9.

Jinak projdu ještě své poznámky k deníčku.

Vrátila jsem se s významným spánkovým deficitem. Ze čtvrtka na pátek jsem pořádně nespala, protože a) jsem byla přežraná a přepitá z grilování b) mozek pořád vymýšlel, co si mám vzít s sebou a nemám napsané na seznamu. Z pátku na sobotu jsem nespala kvůli cestovní horečce. V sobotu v hotelu jsem zase nespala, protože v cizím prostředí blbě spím obecně, navíc byly v posteli divné matrace.

Dančo díky za pochvalu all inclusive :-D :-D Já se ráda takhle o návštěvu postarám, tak jsem ráda, že to bylo oceněno :lol: Jinak uložit čtyři rozjívené děti je docela náročný, jednou stranou to zaženete do koupelny, aby to proběhlo kuchyní a z druhé se to vrátilo … Jíra si hrál na kašpárka, tak myslím že i musela padnout nějaká facka, aby se zkrotil a zalezl.

Cesta autobusem mně tak hrozná nepřišla. Jak už psala Danča, vyfásli první řadu, což mi způsobilo deficit kecací. Představovala jsem si, jak budeme sedět za sebou a celou cestu prokecáme. Jenže v první řadě nesmí být děti, takže jsme seděli v pořadí Danča s Milanem, jejich kluci, já s Háňou, Jíra s tatínkem. Kromě občasného hozeného pohledu se víc nedalo. V televizi běžely nějaké pohádky, které se vymykaly mému vkusu, takže toho jsem si příliš neužila - říkala jsem si, jestli jsem si neměla sednout dozadu, protože pochybuju, že odtamtud někdo mohl vidět. Hanička cestu částečně prospala (na mé noze), Jíra sledoval televizi. Já jsem si schrupla chvíli.

Cestou tam jsme stavěli těsně před hranicema, náš tatínek šel na benzínku si koupit pivo, rozbalili jsme řízky. Celý zbytek zájezdu skončil v McDonaldu. Říkali jsme si, jak jsou ty lidi všichni tlustý, to my s Dančou byly skoro nejštíhlejší matky. No jestli to pořád žere tak, jak sousedi od nás přes uličku, tak se ani nedivím. Děti mě pak dotáhly na mekáčskou klouzačku, no kdyby tušili, kolik klouzaček je čeká …

V parku jsme se cítili zezačátku děsně roztěkaně - proboha jak se tu najdeme? No ale kupodivu se nikdo neztratil, tak nějak všechno logicky navazovalo. Ale zezačátku jsme se pořád hledali. Navíc Jíra se vždy nahoře rozhlídl, uviděl něco atraktivního a hned chtěl mazat dál, zatímco ostatní si chtěli užít toho místa, takže jsme tam poletovali jak čamrdy.

Mně se taky líbilo všechno, ale nevíc asi ty lovící mušle, jak o nich psala Danča. Nevadí že prší, že cáká voda, kde se bera ta ochota klečet na mokrém kameni a lovit ráčky, kraby, mořské koníky. Stopadesátý měl stejnou hodnotu jako stopadesátý třetí. Máme jich dva plné kelímky. No prostě ÚLOVEK. Kromě Toma do vody šlápla i Hanička, a to na konci prvního dne - naštěstí jsme si v hotelu mohli pustit topení a botku usušit.

Takže z naší strany vše probíhalo stylem „honem honem“. I oběd. Domluva s německy mluvící obsluhou byla legrační. Manžel si vybral pečené koleno, ale paní mu k tomu cpala houskový knedlík. Když jsme striktně odmítali, tak že hranolky. Ukecali jsme to na chleba :lol: :lol: a ona pořád nemohla pochopit, proč nechceme knedlík, když je v ceně. Že je v ceně i dětské pití jsme pochopili až u pokladny, takže jsem způsobila zácpu. Honem jsem dětem objednala fantu, jak se první nalila, rozhodli, že oba chtějí kofolu. Pak jsme venku rozlívali obojí do lahviček a kelímků, aby měli stejně, načež to samozřejmě dopadlo jako obvykle - Háňa tu svoji colu vylila a mezerama v laťkách na stole protekla na moji nohu, že. A ještě řvala, potupena, že něco pokazila

V hotelu bylo příjemně, nejdřív jsme říkali, že si děti nebudou nic skládat, že by to poztráceli - takže až na velkou krabici si poskládali všechno :lol: :lol: ale tomu se prostě nedalo odolat.

V neděli jak už Danča psala, Hanička zahájela pádem přímo na nos, má tam hezký strup (naštěstí nic nezmodralo - Danča se bála, aby to neměla zlomený). Ječela teda pořádně. Ani si v herně nechtěla pohrát s letadlem. Měli tam takový ooobrovský, dovnitř se dala nastrkat celá posádka i s cestujícíma. Fakt nádhera. Ale pohrát si v rychlosti, to naše děti neumí.

Na motokárách byl klid do té doby, než Hanička do něčeho málem narazila a my se začli smát - hned se urazila, mamino pamino, ty se mi chechtáš, a hned pláč.

No ale to jsou prostě naše děti, obecně to nemělo chybu. Zrovna teď jsem to u oběda líčila kolegovi, byl s dětma v Legolandu, ale říkala jsem mu, že to se asi vůbec nedá srovnat.

Doma ještě proberu fotky na dokreslení atmosféry, ale neslibuju, že to bude dnes. Až se k tomu dostanu.

Teď jsem se vyčerpala.
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 04.05.10 21:47

Ahoj při večeru,
tak jsem pořád taková plná těch všech zážitků. Fakt to bylo super. Ještě jsem si vzpomněla, že tam mají dobrou „vychytávku“. Hned za vstupní branou jsou v bedničce takové papírové náramky - něco jako v porodnici a ty je možné popsat - jméno a telefon a umístit dítěti na ruku. Když se ztratí - což fakt nebylo vůbec složité, tak ho vyhlásí a rodiče si pro něj přijdou. A věřte, že se hlásilo každou chvíli. Naštěstí se to netýkalo nás.

Anjelico, Malé ženy pořád čtu. Je to hezké, to ano. Ale nemám na to klid, večer už ani sílu a zase nějak extra strhující (jako například ty knížky z Afgánistánu) to taky není. Obecně teď vůbec málo čtu. Bohužel nemám kdy. U nás doma jsou všichni rozmazlení, nikdo si po sobě nic neuklidí, je to všechno na mě. Jeden den jsem dělala test, zda někoho napadne doplnit toaletní papír na záchodě. Nenapadlo. Takže se dostanu do postele tak o půl 11, to přečtu půl nějakého článku z časopisu a tím to hasne. Takže zatím nemůžu říct :nevim:

Ráno jsem se vydepresila z informace, že u Matýska ve třídě už jsou x dní neštovice. Už je mělo pět dětí. Tak jsem dnes preventivně koupila nějaký speciální krém na neštovice, co mně doporučili v lékárně, abych byla připravená. Matěj byl včera takovej trochu načnutej. Dneska ho svědí očička. Myslím, že je to z té klimatizace z autobusu. Nakapala jsem mu tam, tak snad to bude dobré.

Mado, ty Vaše zážitky, taky dobré. Děcka se někdy nedají odhadnout. No hlavně, že paní doktorka měla pochopení a nedělala z toho žádnou vědu.

Ještě Vám napíšu jednu humornou historku ze včera. Je teda taková intimní, ale pořád se tomu přichechtávám :oops: . Ráno jsem si brala spoďáry a všimla jsem si, že jsou trošku odtržené od gumičky v pase. No nic, vezmu je a pak po vyprání přišiju. Jenomže!!! Šla jsem na oběd a cosi mě lechtalo na zadku a škrtilo v místě, kde byla ta gumička. Tak jsem to šla zkontrolovat a … normálně se mně odpáraly po celé délce gaťky od té gumičky a držely jen na kousku. Takže gaťky mně plandaly na zadku a držely tak tak. Představa, že to je v létě a já půjdu a normálně mně spadnou kalhotky… Tak jsem šla hned do CA - jedinné ho mám nejblíž - a koupila si nejlevnější kalhotky co tam byly a to růžové se Snoopykem. Tak jsem kočka :lol: Na WC v práci jsem se pak převlíkla.

No nic, jdu spát. Zítra dlouhý den a Milan si pozval chlapy k nám domů na hraní. Tak jsem pekla sekanou. O zbytek se postará sám. Nějaké šunečky a zeleninku. Já přijdu až večer.

Jsem ráda, že se Vám deníček líbil. A přemýšlejte, která budete další!!! Protože za chvilku budeme zase kdoví kde.

Dana :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 04.05.10 21:49

A ještě já. Omlouvám se za ty příšerné hrubky - ve shodě přísudku - které provází tradičně mé příspěvky. Prostě jsem blbá a hlavně jsem Vám to chtěla věrně vylíčit, tak na takové blbosti, jako je gramatika prostě nebyl čas :zed:

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 05.05.10 07:42

Ahojky,

Danuš teda růžový spoďáry :-D Já musím říct, že ty co jsem si koupila (5 ks za stovku) mě samozřejmě škrtí v tříslech. Takový ten díl co pasuje do rozkroku je moc široký a tím to na stranách přečnívá a škrtí. Jako už vážně nevím kde si mám spoďáry koupit. Když vezmu větší velikost, tak mi padají, ale nohavičky stejně škrtí. Debilní střih, no, potřebuju hodně vykrojený, ale ne tanga. No budu nosit ty starý, který pasujou dobře, dokud se nerozpadnou a do tý doby snad na nějaký narazím. Mám je už asi pět let, jednu sadu z Quelle, tak už mají nárok na důchod.

Včera jsme se pustili opět do pokojíčku, za hodinku jsme to téměř dorazili. Poličky jsou v podstatě prázdné. Tatínek si napočítal rozměry a počet beden a zkusí se podívat v OBI, jestli by nějaké boxy vybral. Pak už jen plejáčky roztřídit a můžeme si konečně hrát.

Na dnes zbývají už jen psací stolky, které mají chaoticky totálně narvané šuplíky a jsou pokryté bincem, který je taky třeba roztřídit. Ale poličky jsou vzorně vyprázdněné. Když to tak vidím, tak těch hraček zase tolik nemají :lol: :lol: rozhodně na další plejáčky je místa dost.

Musím říct, že i děti to uklízení bavilo, vyhodila jsem plný koš všeho možnýho. Pak jsme si udělali obloženou večeři, respektive vytahala jsem všechny salámy a sýry a zeleninu a krájeli jsme si to každý až na stole a hezky si u toho povídali. Prostě rodinná idylka. Večer usnuli celkem bez potíží.

Jiřina

 
Hanka1
Extra třída :D 11492 příspěvků 05.05.10 09:04

ahoj holky,

prihoda se spodarama dobra. Jinak ja kupuji spodary v MarksSpencer - balicky jsou po 5 ks a maji ruzne strihy od snurkovych tang pres normalni, pak asi troje strihy klasickych, jedny babickovske bombardaky a asi dvoje sortkove. Ja teda nezasivam a rovnou to leti…Navic tak kolem dvou stovek se tam daji poridit i takove ty „lepsi“ s polokrajkou a tak. I podprsenky maji dobre. Jinak mne se v praci taky jednou paraly kalhotky, v supliku jsem mela pri pripad jakekoliv „nehody“ rezervni, ovsem ty jsem si zapomnela prevliknout a nechala je na zachode. Tak se kolegyne taky smaly…

Teda takovy „upgrade“ hracek v pokojiku bychom taky potrebovali, taky to tam ma skolacka pate pres devate. Ale pan vcera zameril skrine, tak nas poradna probirka ceka a to i vcetne nasich hadru. Vse co jsme nemeli rok na sobe tak poleti (krom teda mych kostymu do prace, ty fakt ted ke kocarku nenosim). Videla jsem u Ikea, ze na to maji specialni kontejnery, tak to tam odvezem.

Jinak u nas nic - venku je hnusne, rano mne asi v pul sedmy probudili popelari, vzdycky se leknu, jestli mame venku popelnici, ale vcera jsem ji za plot vyndala ja. Skoncila KS, takze za chvili tu mam cupitalku, uz vyvolava. Tak cus a hezkou stredu. Hanka

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 05.05.10 09:55

Ahojky,

Hanko, MarksSpencer na spoďáry zkusím. Mám ho tu taky.

Teď mě vyvedla z míry skautská vedoucí. Mají jet v neděli na nějaké závody, ale musí mít skautský kroj. Tak jsem říkala, že buď bez kroje, nebo Jíra nepojede. Zaprvé bych ho nestihla koupit i kdybych chtěla a za druhý pořizovat pro Jíru drahý kalhoty, který bude nosit do lesa, mi přijde trošku blbost, když do školy nosí džíny za dvacku ze sekáče. Má skautský tričko a šátek s trubánkem a víc mi pro něj přijde nesmysl.

Mado a Dančo, mají kluci skautské kroje? Myslím tím kalhoty a košili. Mně to prostě přijde celý postavený na hlavu. Já to chápu, že je to hezký, když jsou všichni stejně oblečení, ale to tak do místnosti na slavnostní nástup a ne do přírody. Stejně by k tomu měl bundu, eventuelně zářivě oranžovou pláštěnku. Zajímá mě váš názor. Mám ustoupit a zakoupit, nebo závody vynechat, případně ho tam vnutit oblečeného normálně? Ještě budou skauti prodávat kytičky proti rakovině, na to kroj beru, ale na to mi přijde že je Jíra malej, takže na to jsem ho nepřihlásila.

Tatínek právě volal z OBI, vybírali jsme po telefonu velikosti boxů na hračky. Pro Jíru dva veliký (jeden na lego-city a druhý na sbírku dinosaurů a jiných potvor) a dva menší (no menší, cca 30×35 cm a řešili jsme jestli výška 11 nebo 18). Pro Jíru jsem doporučila jeden 11 (na panáčky) a jeden 18 (na zbytek) Na krajiny už box má.
Pro Haničku dva 18 (na pokojíčky a králíkárny a tak) a jeden 11 na panáčky. Celkem 7 boxů zhruba po 200 Kč. Zatím jich máme doma 6 a všechno plný. Tak jsem na to zvědavá, jak se jim to podaří udržovat. Dneska se mi v noci zdálo, jak si hrajeme s plejáčkama - vidíte, že i já se na to těším :-D

Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5089 příspěvků 05.05.10 10:17

Ahoj holky,

Dano, přesně toho jsem se bála, že Malé ženy budou mít pomalé tempo, proto jsem si je zatím nikdy ještě nepůjčila. Při takovém nedostatku času musím mít knížku, která mě upoutá, tak že ten čas tomu věnuju. Na čtení mám taky málo času, od té doby co chodím do práce na plný úvazek. Ta Ivanka Devátá je docela tenká, čtu už ji asi měsíc a ještě nejsem ani v půlce. Máma říkala, že ji u nás přečetla za den, když hlídala Magdalenku.

Jsem zvědavá, jestli budete mít taky neštovice.

Příhoda s kalhotkami mě pobavila, taky se mi něco takového kdysi stalo, že mi praskly a byla jsem v půlce dne bez kalhotek. Tak jsem prostě byla naostro. Moje oblíbená značka kalhotek je altlantic, ty vydrží fakt dlouho. Marks and Spencer už mi někdo doporučoval na podprsenky, v normálním prádle většinou nemají mojí velikost (90B) a tam prý se dají koupit i takovéhle.

Jo a s úklidem je to u nás úplně stejné, ten test s toaletním papírem ani dělat nemusím, je mi jasné, že by dopadl stejně. Pořád nepořádek, nikdo po sobě nic neuklidí, a to jim to pořád opakuju do zblbnutí. Asi budu muset ještě přitvrdit.

Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 05.05.10 10:42

Anjelico, ta Ivanka se skutečně dá přečíst za den. Taky jsem ji takhle čítávala. Ale musí být chuť a nálada a hlavně čas.

To je legrační, jak má každý příhodu s rozpadlýma spoďárama. Já přemýšlím, co se mi vtipného stalo, ale nic mě nenapadá. Snad jen že mi zůstal u zadku kus papíru a zrovna jsem někde byla, kde se nedalo na ten záchod hned vrátit a napravit to, tak jsem docela trpěla. :oops:

S úklidem ve společných prostorách domu (tj. krom dětského pokoje) já neustále buzeruju, ať si každý uklidí to, co kdo kde pohodil. Manžel poslechne, děti jak kdy. S toaleťákem by u nás asi test dopadl dobře, neb máme na záchodě další balíky, takže na držátko ho dá ten, kdo ho první potřebuje, když je rolička prázdná. Ale i ze sedu na míse se tam dosáhne, takže není problém. Je pravda že se dost často stává, že ten slepený konec papíru vyjde na mě. Ale asi ho taky nejvíc používám. Ale že by na WC nebyl vůbec, to se nestane.

Jiřina

 
mado
Závislačka 3882 příspěvků 05.05.10 12:18

Ahoj holky,
Jiři, Ondra má pouze skautskou košili, kalhoty jsem snad ani nikde neviděla, pokud tu košili budeš kupovat, tak si pospěš. zrovna v pondělí mi říkal místní majitel outdoorkového obchodu, že fabrika, která má jediná licenci na výrobu skautských košilí, tak zkrachovala a nemá na skladě už ani nit. Že on dovyprodá zásoby a neví, co bude dál.Skautská košile je sice drahá, ale zase kvalitní, chvíli vydrží, pak ji můžeš prodat jinému malému skautíkovi. Naši skauti nejsou nikterak zásadoví, co se týká pravidel a předpisů, ale na košili vedoucí trvala, používají ji nejen na soutěže, ale výpravy, hlavně na tábor, setkávání s jinými skautskými oddíly. A taky, jak bude nosit šátky, které bude postupně dostávat? Mimo košilí mají oddílová trika, které si sami batikují, to má i Vojta.
K nepořádku, naši hoši jsou taky bordeláři, všichni tři, jednou za čas mě přejde trpělivost, zařvu, oni něco uklidí, sice ne dle mých představ, ale uklidí, ovšem za chvilku je zase všechno roztahané. Úklid hraček provádíme tak, že jak kluci odrůstají, tak se roztahovacích hraček zbavujeme.
Včera jsme měli schůzi z hokeje starších, dneska budeme schůzovat o mladších. Bylo to fajn, jako rodičové už jsme byli rádi, že se zase vidíme. :-D :-D Hodně se mi líbilo, jak se nám vedení a trenéři „zpovídají“ a takoví ti tatínci, majitelé velkofirem, tak ti na to šli ryze ekonomicky, měli sebou z netu vytisknuté výsledky hospodaření a požadovali vypracované výhledové plány na dalších pět let. Vše v klidu, na úrovni a co z toho bylo nejpozitivnější, tak všem dohromady šlo jen o to, aby to všechno bylo co nejlepší pro děti. Trenéři natěšení a protože je to začátek nové sezóny, tak Ondra už je braný jako páťák.
Jinak, Lucko, možná má Tomík jiné osnovy, ale teš se na vlastivědu čtvrté třídy, to se berou české dějiny a dětem k tomu ve škole pouštějí filmy na interaktivní tabuli, tak z toho mají dětičky víc znalostí, než rodiče :wink: , včera jsme s Ondrou asi hodinu řešili husity, zda byli dobří, či zlí…že vyhrávali, jen když to dělali z nadšení a všichni měli společné cíle…jak získaná moc a majetek „pohřbí“ vůdce všech „revolucí“…pak jsme si na internetu pouštěli Kdož sú boží bojovníci a Husitu od Nohavici a Tulipán od J.Suchého. neznáte další s hustiskou tématikou?
Za chvíli pokračuji do kulturáku na schůzi volební komise, Vojtu povede do keramiky Ondra.
Ahoj, ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 05.05.10 13:10

Tak zase já. Úpím tu nad nějakými novými tabulkami a tak se jdu na chviličku odreagovat.

Mluvila jsem se skautskou vedoucí, tak prý než vůbec, raději na skautské závody bez kroje. Taky říkala, že nakonec stačí košile, ale můj miláček prostě nic s límcem nosit nebude a přes to vlak nejede. Ale má skautské tričko, v září říkala, že jde o ten šátek - ten jsme koupili, žlutý - a prý se nosí i k tričku, mikině, tak fakt nevím proč by byla třeba košile. Stejně bude mít navrch mikinu nebo bundu. Tak jsem si uhádala co jsem chtěla a o to mi jde :-D

Jinak husitům, jestli ta písnička od Nohavici je „pásával jsem koně u nás ve dvoře ale už je nepasu“ tak asi nic dalšího nevymyslím. Napadá mě „Pohár a kalich“ - zvedněte poháry pánové už jen poslední přípitek zbývá … je to od Asonance či koho, ale nevím, jestli je to o husitech :-D Co je ten Tulipán, napiš kus textu, jestli mi to něco říká.

Tak odreagováno a jde se zase pracovat.
Jiřina

 
mado
Závislačka 3882 příspěvků 05.05.10 15:54

Ahoj Jiři, pásával jsem koně u nás ve dvoře - to je ten Husita od Nohavici. Suchý byla už za nás povinná četba, určitě znáš - přišel mi k svátku gratulovat Olda a přinesl mi žlutý tulipán a reprodukci od Marolda, je ná ní vidět bitva u Lipan…to jsou takové „protiválečné“, tak je mám v oblibě.
Jsem zpět z předvolební schůze - bylo to rychlé a asi vypadám důvěryhodně, jsem místopředseda a ještě jsem stihla kluky před centrem volného času, Ondra v poho dovedl Vojtu na keramiku. Jak od zimy (co se naučil Ř), říkáme Vojtovi předsedo a v návaznosti na to Ondrovi místopředsedo, tak Vojtík při čekání na paní učitelku v keramice rozvinul teorii, že on je předseda, Ondra místopředseda, já místopředsedka a tatínek sprostý člen :lol: (a to tatínek sprostě ale vůbec nemluví, to spíš já si občas vulgárněji „ulevím“, od něj jsem sprosté slovo snad neslyšela, on to neužívá, ani když mluví o někom „hodně nepříjemném“, tak nikdy nepoužije, to byl blbec,debil, dokonce ani za volantem).
Taky je u vás tak nevlídno, ráno v práci jsme zhodnotili, že léto už asi bylo a už zas je podzim :nevim:
Jdu na další schůzi - to se mám, tentokrát hokejovou „skrzevá“ Vojtu, už včera mi ten jeho trenér říkal, že bude v šatně s třeťákama, protože s nima bude i hrát - no to zase pochytí „nezbytné dovednosti“…
Ahoj Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 05.05.10 22:26

Ahoj holky,
tak návštěva odešla a musím říct, že jsme si velice pěkně zapěli :-P
Teda Jiři, já se tady řehtám až slzím při tvé příhodě s papírem u zadku. Nicméně i já jsem toto zažila. A těší mě, že jste každá měli nějakou „spoďárovou“ příhodu.

Šprndu jsem si koupila dnes. Potřebovala jsem nějakou hladkou do triček. Koupila jsem v HM, bohužel v mé blbé velikosti 80A, která značí tlusté tělo a malá prsa měli jen jednu takovou šedou, ale vypadá moc hezky, je to taková ta trošku dole vycpaná pusch apka, tak když jsem si ji oblékla, tak jsem čuměla, co to tam jako mám 8-o no dobrý. Tak mám radost. Budu si ji šetřit pod hladký trička. Ještě bych potřebovala nějakou světle tělovou, ale fakt v té 80 se to blbě shání. V 75 velikosti mně z boků vylízají špeky no hnus :poblion:

Jiři k uklizenému a roztříděnému plejáčku gratuluju. Taky to doma musíme pořešit, protože už nám nějak nestačí naše IKEA úložná sestava, tak asi koupíme ještě jednu a postavíme ji na to. No hlavně u nás je toho 80% pořád rozestavěného, tak nevím.

V práci nic extra, dlouhý den.
Zítra máme ve škole besídku ke dni matek. To za Tomíka neměli, to je novinka, tak jsem zvědavá. A večer bych měla jít do cvičení, nebyla jsem 2×, tak půjdu.

Anjelico, přesně jsi to vystihla - pomalý rozjezd.

Jiři, Milan Ti ty fotky samozřejmě vypálí, ale prosím měj strpení. Nejdřív se k tomu dostaneme v pátek, tak příští týden to bude. Ale musím říct, že ty fotky nejsou nic extra. Docela mě to překvapilo, ale fakt žádná sláva. Prosím taky mně vypal ty Vaše.

Náš Tom nechodí do skauta. Já mám k tomu krojování trošku averzi, ale asi košili bych koupila. Aspoň by byla jedna k ušpinění určená, ale pokud Jíra nesnese košili, tak se nedá nic dělat. Tom chodí do oddílu v České tábornické unii. Mají jenom šátek, ale ten my nemáme. Mívají totiž výroční ohně jednou za X let a ještě za nás nebyl. Ale má takový šátek se znakem jejich oddílu, který dostal vloni na táboře a ten on nosí. A taky má tričko.

No nic jdu do hajan.
Anjelico, neštovice zatím nic. ťukám ťukám :zed: a u vás je jaká?

Jinak připojuji se ke zlobě na počasí!!! Co to jako má znamenat, my chceme sluníčko :mrgreen: kytičky :kytka: a vůbec, že jo!!!

Tak dobrou
Dana :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 05.05.10 22:29

Jé Madi, ty budeš ve volební komisi? To je hrozná otrava, že? Kolem voleb je hrozně práce. Dřív, než jsem byla tady na tomto oddělení, tak jsem byla na Odboru vnitřních věcí a tam jsme zajišťovali kontrolu těch volebních lístků, pořád dokola, komunikace s volebními zástupci jednotlivých stran, potom pohotovost v den a noc voleb, hlášení výsledků na ČSÚ nebo kam, kontrola volebních místností - to jsem já nedělala, protože nemám zkoušky. Naštěstí. Vždycky je to práce na půl roku dopředu. Teda komunální volby, velké volby do Parlamentu řeší krajský úřad.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 06.05.10 10:12

Ahoj vespolek,

tak hlásím pokojíček vzorně uklizen. Vrhli jsme se na to v půl páté a skončili v půl osmé, akorát v šest jsme se odskočili najíst, páč už nám všem kručelo v břiše. Jsme hrdinové. Takhle uklizeno jsme nikdy neměli. I děti večer říkaly, jak mají krásný pokojíček. Počítala jsem Hániny plejáčky, jen těch malých má 8 na kolotoči a dalších 12 v krabici, 4 miminka, asi 25 dospělých. Jíra si to třídil sám. Taky jsme dohledaly všechny pidivěcičky, žádné pidizvířátko z noemovy archy se neztratilo, dvě děti tam mají pantoflíčky a ty taky existují, ke kočárku se našla rukojeť i všechna kolečka. Jen to jedno oranžové morče, které to celé odstartovalo, se nenašlo. Už se těším na sobotu, bude hnusně a my si to všechno vytaháme a postavíme a budeme si hrát. Taky máme skluz v Mateřídoušce, už má Jíra zase květnovou a my nepřečetli ani březnovou. Prostě pořád není čas.

Dnes měla přijít paní na úklid, tak jsem si říkala, že konečně jednou u dětí vyluxuje, když je tam uklizeno a volná podlaha, ale volala, že má něco s nohou, tak bohužel. Tak jsem vyluxovat nařídila tatínkovi s Haničkou. Já přijdu až večer, jdu do kavárny na tu autogramiádu knížky kamaráda, kterého jsem asi 12 let neviděla (už jsem to tu psala, že jsem měla radost, že posílal pozvánku).

Danuš, možná ty fotky ani nekopíruj. Já jsem procházela svoje a mám víceméně totéž. Udělám koláže z toho co mám. Mám já ti poslat svoje? Ne že bych z těch fotek byla přímo zklamaná, ale čekala jsem víc. U té vody je toho hodně proti světlu. Jestli chceš pak vám pošlu ty koláže. Předpokládám, že jsi do deníčku vybrala ty nejpovedenější fotky. Akorát jestli bys mi mohla mailem poslat ten hrad, já ho mám z jiného pohledu, máš ho mnohem hezčí. Když si ho odtud stáhnu, tak tam mám logo emimino.

V práci toho mám hodně, musím končit.
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 06.05.10 10:15

Jo a taky horuju za lepší počasí. Tohle je zase návrat někam do října. Už mě to nebaví.
Manžel včera koupil tři solární lampičky, tak bych je chtěla instalovat a k tomu potřebuju taky nějaké to soláro, ne? V mokru se v hlíně hrabat nebudu.

Z domova vám pošlu fotku kvetoucí tařice, to je fakt bomba.

J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 06.05.10 17:33

Ach jo, tak hlásím, že máme asi neštovice. Šli jsme na tu besídku a v půlce nám šli děti dávat kytičky a přáníčka a vedle mně seděla jedna maminka - gynekoložka - a hned, je on už má taky neštovice. Tak Matýsek začal hrozně plakat a šli jsme domů. Měli ještě hrát divadlo a Matýsek měl být hlavní hrdina, dokonce si do školy vzal rekvizitu konvičku. Ale jak začal plakat, tak jsem tam nechtěla šířit mezi rodiči poplach. A paní učitelka hlásí, tak to už jste sedmí :mrgreen: viděla jsem tam ty různé maminky s miminky v náručí, tak jsme raději zmizeli.

Tak Anjelico, vy jste nejčerstvější postižení? Za jak dlouho se to vysype Tomovi? A jak dlouho trvá než se osype Matěj? Zatím jich má asi pět, jednu větší na krku, ta je puchýřková a ty ostatní vypadají spíš jak štípance od blechy. Myslím, že trošku má teplotu. Doufám Jiři, že to nedostane Hanička, když jsme byli spolu už byl asi infekční, ne?

Ach jo.

Tak budu doma tak do středy a pak se musíme nějak podělit. V po a út mám dovolenou - ten další týden, jedu do Karlových Varů a pak ten další týden máme jet do jižních Čech, tak nevím, jestli už to nebude mít Tom. Jak dlouho je ten nemocný asi doma?

tak zatím papa.
D. :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 07.05.10 07:57

Ahojky po ránu,

Danuš, jejej neštovice! O nás si nedělej starosti, kdyby je Háňa teď chytla, nijak extrémně by to nevadilo, protože na nejbližší víkendy nic plánované nemáme. Aspoň by to měla za sebou. Ale co jsem studovala loni když je měl Jíra, tak nejvíc infekční je dítě tak 1-2 dny před výsevem, což bylo tak od středy, max. úterka a to jsme se neviděli, takže pochybuju, že v neděli byl Matýsek nakažlivý. Držím palce k hladkému průběhu. A odkud že je má, ze školy?

Já vám musím napsat o včerejší nevyvedené akci, i když už jsem to rozdýchala a s odstupem to za nepovedenou akci nepovažuju.

Jak jsem psala, ozval se jeden dávný kamarád, že vydal knížku básniček a zve všechny známé na autogramiádu. Já jsem se těšila, protože si vzal moji kamarádku, že ji tam uvidím. Je to taková dávná kamarádka, poznaly jsme se před 21 lety na chmelu před nástupem na VŠ, prováděly jsme spolu šílené věci, chodily spolu na vodácký kroužek, na pivo, no prostě klasické kámošky. Po prváku ona odjela dělat au-pair do Ameriky, taková první porevoluční vlna. Když se vrátila, neuznali jí prvák, takže ač my byli ve 3.ročníku, ona byla znovu v 1. Pak se poznala s tímhle Danem a byli jsme společně na lyžáku od školy, to byla výborná akce, vzpomínáme na to dodnes. On je taky muzikant, chodily jsme s tou kámoškou na hraní jejich kapely, dokonce Petr jim pak do nějakých písniček nahrával harmoniku, s Danem se potkávali na různých hraních.

Naposledy jsme se viděli na nějakém hraní a to je asi 12 let. Pak jsme si asi před 2 lety s Danem vyměnili pár mailů, psal mi, že se vzali a mají dvě holčičky (věkově zhruba kolem našich).

Takže jsem šla natěšená, že kamarádku uvidím, zavzpomínáme. No a přijdu tam, koupila jsem si Danovu knížku, podepsal mi ji, tak jsem tam tak postávala, protože on na mě neměl čas a já tam nikoho neznala. Pořád se ptám, kdy kámoška dorazí. No a on že až tak v sedm (bylo půl páté). Já jsem chtěla být do osmi doma. Tak jí volal a dal mi ji v telefonu. No a zklapla mi čelist, protože jsem čekala, jak mě bude s nadšením vítat, a ona nic, no že je v práci (řekla jsem jí, že jsem taky byla v práci, a ona aha, ale to asi začínáš v šest ráno, ne?). No prostě že ještě jede domů a dřív než v 7 že nedorazí a ani se netvářila, že ji to nějak trápí. Tak jsem ještě říkala, jestli by za náma někdy nepřijeli, no tak že třeba někdy jo.

No tak jsem si říkala, co já tam budu trčet, tak jsem se s Danem rozloučila a jela jsem domů. Bylo to kousek od Karlova mostu, pršelo, zrovna jsem si říkala, proč já se v takovém počasí někam ženu. Samozřejmě jsem měla mokrý boty skrz naskrz a kalhoty pomalu po kolena. No a jak jsem tak byla vykolejená, došla jsem na zastávku tramvaje, tam asi tisíc lidí s deštníkama, tak jsem si říkala to já nevydržím, dojdu na další zastávku. Tak jsem tak šla a uvědomila jsem si, že někde asi napůl cesty (bylo to ode mne z práce asi 5 zastávek) jsem z tramvaje viděla prodávat kytičky v květináčích a že si tam teda dojdu a něco si koupím pro radost !!! Skutečně jsem tam došla, našla, a vybrala! Nechala jsem tam 180 korun, ale to mi vůbec nevadilo, vybrala jsem rozmarýnu, bazalku, netřesky, pak nějaký modrý kvítek který mělo jméno latinsky a začínalo na A a víc si nepamatuju a pak veronica - to je podle mě rozrazil. Ještě jsem cestou koupila dětem jahody a dorazila jsem domů v šest celkem spokojená.

Celou cestu jsem nad tím přemýšlela, a došla jsem k závěru, že jsem vlastně pitomá já, proč si myslím, že někdo s kým jsem před 20 lety něco zažila, mě po takové době bude jásavě vítat? Neviděly jsme se minimálně těch 12 let. No prostě Dančo zase ty bývalé kamarádky ! Nic nečekat a neřešit, to je jediný lék.

Ráno jsem vezla kámošku Vlaďku, vždycky mi tam ráno okukuje tu kvetoucí tařici :-D Tak hned prohlížela ty nové kvítka (postavila jsem to v květináči na skalku). Svítilo sluníčko, nad kopceme nad řekou se válela mlha, no ráno jak malované :-D

Jak jsem psala, že taky vozím do práce otce, tak to skončilo. Dělá v IT firmě a nemají zakázky, protože většinou mají státní, čekají co bude po volbách. Teď hodně lidí propustili a lidi na dohody, jako byl on, těm dohody ukončili. Že možná někdy v budoucnu, kdyby potřebovali (dělal jim tam nějaké testování dat) tak se ozvou. Takže včera jel naposledy, protože si potřeboval ještě něco odvézt a byl objednaný u doktora. Tak jak jsem se těšila, že až přestane chodit do práce, tak mi odpadnou starosti ho vozit a pořád se přizpůsobovat, a najednou když to nastalo, tak s toho žádnou radost necítím. Můžu si odpoledne jezdit jak chci, ale najednou mě to nijak netěší.

Slibuju, že příště napíšu zase něco normálního, nedepresivního :-D

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 07.05.10 08:07

Danuš ještě k těm neštovicím. Loni mi doktorka říkala, že dítě je infekční tak 5 dní. I když potom neštovice nemá vyhojené, prý s tím v Německu po 5 dnech normálně chodí do školy. Jíra byl doma 14 dní, ale to proto, že už pak byly prázdniny. Určitě to pamatuješ, jeli začátkem července s našima na vodu a já šílela, že by neměl na sluníčko. Tak jim to celý propršelo :-D taky vezli mastičku, kdyby to chytla Háňa, čekali jsme ještě do půli července, kdy jsme byli v tom Českém ráji, a nic. Jíra je chytl kolem 20.června, jestli se dobře pamatuju, když jsme se vrátili z Řecka.

Doktorka mi na to doporučila Tanno-hermal Lotio, to je taková bílá tekutina, ale jelikož je klasicky chytl v pátek a s doktorkou jsem to řešila až v pondělí, tak jsem ho mazala jen jednou a pak už to nebylo potřeba. Taky nám dala ditiaden (nebo diazepam? teď už nevím), to hlavně pro začátek, když to svědí, tak aby to nesvědilo a zklidnilo ho to. Raději se dnes s doktorkou domluv, protože to taky máte na víkend, ať zbytečně netrpíte.

J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 07.05.10 08:55

Ahoj holky,
Jiři, úplně chápu Tvoje pocity z toho včerejška. Měla bych to úplně stejně. Nevím, čím to je, že se lidi takhle změní. Pro mě byla velká škola ta Sabina - z Prahy, jak jsem Ti říkala jak se teďka ozvala. Napsala asi třikrát, naposldy chtěla vědět, kdo má jaké děti, tak jsem jí to napsala, ale to ji asi zase tak vydepresilo, že už se aspoň tři týdny neozvala. Až napíše, tak už na ni kašlu. A jak píšeš už to nebudu řešit taková dávná kamarádství.

Teď mám taky potíže s jednou spolužačkou ze školy. Chtěla půjčit nějaké knížky (4) tak jsem jí je donesla do práce, šla s ní na oběd - ač mám za 23 korun oběd v závodní jídelně. Už je má taky asi 3/4 roku a tak jsem ji psala, ať mně ty knížky vrátí. Tak si prý pro ně mám přijít, nebo že půjdeme na oběd. Tak jí slušně píšu, že ne, proč bych platila drahé menu a chodila si já pro knížky, ať mně je prostě přiveze domů. No a nic se neděje. Už nebudu dělat takového vola. Tak stejně jedna kamarádka chtěla kalendáře. Pracuje kousínek ode mně. Tak jsem jí je na vánoce nabalila ať si pro ně přijde, že na oběd nepřijdu, že mám oběd v závodce. Tak jsem čekala, že když ona něco chce po mně, tak buď si přijde, nebo řekne, že mě na ten oběd zve. To bych šla. Ale fakt nevím, proč bych to měla dělat. Výsledek je ten, že mám kalendáře pořád v práci.

No a k neštovicím. Je to dobrý, žádná teplota se nekoná. Má jich asi tak 20, z toho jen dvě velké. Natíráme to přesně tím, co jsi Jiři psala.

Tak jdu něco dělat. Ať využiju toho, že jsem doma.

papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 07.05.10 09:06

Dančo s těma kamarádkama je to fakt těžký. Nebo spíš to máme my těžký, ty a já, že máme takový povahy. Těžko se smiřuju s tím, že každý takový není, ale už čím dál tím snáz. Škola života :cry:

Říkala jsem si, že si trošku počtu k tý knížce a pak tomu Danovi napíšu, že jako děkuju, pochválím mu knížku (i když já na verše moc nejsem a nic světoborného to není, jak jsem tak nahlížela) a napíšu mu, že pozvání k nám platí, ale že si nejsem jistá, jestli o to stojej … navrhnu nějaký termíny a pak to nechám na nich. Můžou mě už jen překvapit.

To je dobře, že Matýsek nemá teplotu. Jíra měl ještě před vysypáním, říkali jsme si, že to je kvůli aklimatizaci po návratu od moře (vrátili jsme se v úterý, ve středu byl ve školce, ve čtvrtek měl teplotu a v pátek mu naskákaly). Proležel středeční večer, celý čtvrtek i pátek, to mu fakt bylo ouvej, v sobotu dovyskákaly ostatní neštovice a pak už to bylo dobrý, jen to svědilo.

J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 07.05.10 09:54

Přesně prototo se mně líbil film Sněženky a machři II. S jakým nadšením svolával Viky svoje spolužáky na hory. Vkládal do toho přesně to nadšení, že se jako uvidí po letech a navážou tam, kde byli. Jenomže všichni už byli někde jinde a celé se to prostě podělalo. Sakra deset hodin a já jsem nic neudělala!!!

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 07.05.10 14:02

Ahojky, tak já valím domů. Žádné plány na víkend nemám, snad jen že zahrabu do hlíny ty kytičky ze včerejška a celý víkend budeme lenošit a hrát si s plejáčkama :-D :-D

Danuš, prosím, pošli mi mailem tu fotku hradu (jak je v deníčku) a pak jestli máš nějaké hezké společné. Já nemám o moc víc jiného, tak je asi zbytečné to vypalovat. Že bych přes víkend udělala ty koláže.

Víc nemám, vypínám počítač a jedu pro děti.

Holky kde jste ostatní - co plánujete na víkend?

Hanko, Lucko, vyjde nám ve středu ten společný oběd?

Mějte se všichni fajn.
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 07.05.10 19:40

Ahoj vespolek,

kde jste všichni? Danuš co neštovky?

Tak si představte, že máme doma strašilku. To je taková potvůrka, hmyz asi nebo co? Hanička mě přemlouvala, jestli si může vzít ze školky, prý se jim tam přemnožili, tak paní učitelka rozdává. Škemrala tak dlouho, až jsem svolila. Dnes jsem pro ni šla, byli na zahradě, na lavičce hromada věcí a jedna sklenice … jasně, je naše. No je to taková potvůrka asi jako pavouček, prý teda vyroste, máme dvě a třetí utopenou. No ještě že nechtěli křečka :-D Jen musela slíbit, že strašilka neuteče a nešlápnu na ni v noci na chodbě.

Jinak jsme dorazili, tatínek odjel, Jíra že pro mě má spoustu věcí ke svátku matek, tak dvě donesl. Malovanou dlaždičku a takový nevím co, jak mističku z papíru na něco? No jsem na to zvědavá co všechno vyrobili. Já bych tenhle svátek nijak nemusela, ale přece dětem nezkazím radost.

Upekla jsem koláč a šli jsme si konečně hrát s plejáčkama, jak jsem slibovala. S Haničkou jsme vyskládaly pokojíčky, našli všem panáčkům správný klobouček, korunku, čepičku, botičky, vílám křidýlka. Mrňouse jsem vozila na kolotoči. Pak už byl čas na večeři, tak jsme to uklidili, žádný škemrání, že to zůstane vytažený - za 3 minuty vzorně uklizeno na obou stranách. Jen je dost blbý, že si nemůžou hrát spolu, Jíra jí pořád na ten kolotoč pašoval rytíře a piráty. Zítra zkusíme zvířátka, ty dnes zůstaly v krabicích. Taky zjišťuju, co všechno ještě potřebujeme :-D tak se pan B. nemusí bát, že nebude mít kšeft!

K večeři jsem udělala květákové placičky, pak jsme si klasika rozbalili gauč, sledujou Animáčka, pak si pustíme nějakou pohádku (Zázračná planeta dnes není, je hokej).

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 07.05.10 19:44

Tady je slibovaná fotka mojí tařice

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 07.05.10 20:12

Pustila jsem se do koláží, tak vám sem ještě něco dám.
Spousta panáčků v Playmobil parku.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 07.05.10 20:36

z nové expozice s dinosraury (foceno přes plot den před otevřením, kdy tam nikdo nebyl)

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 07.05.10 20:40

Jiři krásné!!! Taky bych chtěla poslat ty koláže. Koukáme teĎ na Bylo nás pět, tak pak si to přečtu a ozvu se!!!
Dneska je to týden, to je hrozný, jak to utíká.

S těma kolážema jsi fakt šikovná. A pracovitá, já nejsem schopná ničeho.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 07.05.10 20:45

ještě jednou dinosauři

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 07.05.10 20:46

Danuš, mě ty koláže hrozně baví. Z každý fotky si vyříznu jen to hezký, takže cizí lidi okolo, nebe, stromy, to prostě odstraním a fotka se mi zvětší.

Tak další - Hanička na divokém západě.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 07.05.10 20:53

A ještě ze stavby. To je to auto, co si na něm Hanička v neděli ráno natloukla nos. Fotky s Haničkou jsou ze soboty. To barevné dole jsou jakoby kameny, různě je to tam nabírá, přebírá, přesýpá… no prostě úžasné.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 07.05.10 21:08

Na statku. Hanička dojí kravičku.

Takhle z fotek to vypadá, že jsem měla s sebou jenom jedno dítě - zatímco Háňa pózuje ochotně, Jíra je vidět sporadicky a většinou v akci. Pózovat ho moc často nedonutím.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 07.05.10 21:11

Tak neštovky dobrý. Má jich už dost, ale bez teploty, bez nějakého výrazného svědění. Kéž by to tak probíhalo i u Tomáše. Teda až a jestli je dostane!

Jinak jsem dnes vyžehlila hromadu prádla, bohužel jsem sundala ze sušáku další hromadu, tak ta čeká na zítra. Naložila jsem Milanovi maso na grilování na chatu. Jedou tam teda jen s Tomem, já s Maťanem budu doma. Budu na zahrádce dozasazovávat letničky. K obědu máme naloženou čínu.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 07.05.10 21:21

A ještě pirátská loď a překonávání laguny na vorech.

Danuš, máš na fotce nás spolu na voru? To jsem bohužel nefotila.

Pošli mi to, prosím mailem, i s tím hradem, teď už nemůžu dál pokračovat.

Mám vám ty koláže vypálit a poslat, nebo to stačí dovézt, až se uvidíme na Templáku?

A máš nějaký hezký fotky kde jsme my spolu?

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 07.05.10 21:30

a poslední fotka - úžasný kolotoč, děti mohly na vlastní kůži pocítit, co je to odstředivá síla. Lítali dolů jak padavky :lol:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 07.05.10 21:49

Jiři, těch fotek, kde jste vy mám asi třicet, tak jsem si je označila a jdu ti to tedy zkoušet poslat.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 07.05.10 21:50

Danuš dík, děti jsem uložila, mám puštěného Krause a válím se v peřinách s notebookem, tak tu ještě chvíli vydržím :-D

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 07.05.10 22:16

TAk je odesláno, prosím o nějakou zprávu, zda to všechno přišlo. Taky u toho poslouchám Krause.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 07.05.10 22:19

Teď se koukám, že jsem Ti poslala skoro totožnou fotku lodě z dálky, nevšimla jsem si toho a zdála se mně taková hezká. Tak tu vymaž!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »