Maminkou s eMiminem už pár let - od Jiřiny narozeninový

Rodičovství

Jíro, vstávej. Máš narozeniny. Jíra rozloupne oko, zatváří se kysele a zase ho zavře. Pak uvidí balíček a nahodí líbezný úsměv. Zavedli jsme totiž doma takový zvyk kdo má narozeniny nebo svátek, hned ráno dostane aspoň jeden dáreček do postele. Jelikož normálně odjíždím do práce dřív, než vstávají děti, nedá se nic dělat a musím si Jíru probudit dřív. Rozbaluje si nádraží k dřevěné vláčkodráze, vagonek a nové trenýrky. „Moc hezký, děkuju, to jsem nečekal. To už přece není to moje malé miminko !!

Ano, šest let je to, co se narodil. Již tradičně - jako při každých narozeninách - zamáčknu slzu při vzpomínce na ten první okamžik, kdy vykouknul na svět. „Jé, chlapečka???" sly­ším se znovu, čekali jsme totiž holku a narodil se Jíra. Nebudu se opakovat, protože to všechno jsem tu vzpomínala už mockrát.

 
Už to není malé miminko. Začal zase chodit do školky, líbí se mu tam. Pamatujete na první rok, kdy nám první čtyři měsíce probrečel, až jsme museli k psychologovi? Teď nastoupil do „nové" školky (rozuměj oddělení pro předškoláky, v budově na druhé straně zahrady), poprvé bez Haničky, čekali jsme problémy, ale místo toho je nadšen z nové učitelky, z nového prostředí, z toho, že ho Hanička konečně neprovokuje. Ráno se do školky těší. Letos v létě se konečně naučil čůrat „po chlapsku" ve stoje, ačkoliv ještě na jaře tvrdil, že NIKDY čůrat ve stoje nebude, ve školce při malé potřebě seděl a měl problém, protože se mu kluci smáli. Tatínek mu to názorně ukázal a najednou to jde, i když si občas načůrá trošku na boty či gatě :o)  

Celý den se ptal, kdy už mu bude přesně těch šest let. Má smůlu, narodil se ve 22,55 večer. Vyprávěla jsem mu, že už ráno začal vypouštět bazének, ale seděl na špuntu, takže to maminka hned nepoznala, že je to voda z bazénku. Živě si to pamatuju. Ráno jsem zjistila, že ze mě cosi v malém množství odkapává. V poledne jsme dojeli do porodnice, do cca 6 večer se nic nedělo, pak přijel tatínek a dlouhých 5 hodin na porodním sále (nikdo jiný tam nebyl, takže mě nehonili jinam, respektive řekla jsem, že už prostě jinam nedojdu). Narodil se až hodinu a pět minut před půlnocí.  

Zase jsem vzala do ruky Deník našeho děťátka. Znovu a pokaždé se mi orosí oči, když si čtu blahopřání k Jírovu narození, které jsem si tam přepsala:

„Milý Jiříčku, přeji Ti, abys byl celý život tak šťastný jako Tvoje maminka v den, kdy Tě přivedla na svět".

A při druhém se mi spustí vodopád podruhé, pokaždý, když to čtu:

„Do botníku přibudou teď navíc botičky, na stůl jedna lžíce, do pokoje postýlka a do všech srdcí mnoho radostí". Jsem blázen?  

Konec nostalgie.

Narozeniny byly hezké, dort se sice nevydařil tak, jak bych si přála - jedna část byla dost tekutá, takže jsem uvařila čokoládovou polevu a tou to všechno zpevnila. Samotný dort byl ale na můj vkus příliš sladký, i když dobrý byl, to jo.

 
Přišla teta a babička s dědou, Jíra dostal nejdřív hru a gorilí pexeso, od babičky pak legový vrtulník a čtyřkolku, od nás knihu domalovánek, další hru, další trenýrky, kalhoty a co ještě? Už si nevzpomenu.

Koneckonců je to všechno na fotce:

 

704×528 .[image](){bor­der:0} *]

Po dortu jsme šli na zahradu ugrilovat masíčko a poseděli až do tmy. Těta s dětma trpělivě postavila vrtulník i čtyřkolku a Jíra si s tím hrál. Řekl mi, že to se mu líbí vůbec ze všeho nejvíc a že si Ježíškovi určitě napíše o další lego :o)) Zatím jsme měli jen Duplo, malého lega dostali každý jednu figurku ve školce a už je většina poztrácená, nicméně máme teď spoustu prostoru pro Vánoce. Knížka se mu líbila taky, ještě večer si obkreslil a vybarvil první obrázek a říkal, že tohle moc rád dělá a že si nechá na každý den jeden obrázek, aby to stihl, než půjde do školy :o)) Na hry zatím nedošlo, to až časem.

Ještě společná fotka s oběma dárečkama:

704×528 .[image](){bor­der:0} *]

Ještě jsem slibovala fotky předzahrádky, už je to konečně hotovo, takže pro porovnání: Takhle to vypadalo ještě před 2 měsíci:

704×528 .[image](){bor­der:0} *]

A takhle to vypadá dnes:

704×528 .[image](){bor­der:0} *]

Detail případně hodím do komentáře, ať adminy moc nezahlcuju fotkama.

 

Jiřina a dnes 6-letý Jíra a Hanička (4 a ¾ roku) 

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 06.09.08 10:27

Tak jsem si tu sama první, tak ještě přihodím jednu fotku - detail zahrádky

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 06.09.08 10:34

K fotce - akorát tam kazí dojem ta popelnice, ale okolo ní ještě bude ohrádka. Chtěli jsme to totiž vyřešit jako Chytrá Horákyně, aby byla na ulici a zároveň se do ní dalo sypat zevnitř, abychom ji nemuseli v den kdy jezdí popeláři vyndavat za plot. To se nám podařilo, jen ta optická ohrádka ještě chybí.
K rostlinkám - na prostředku určitě poznáte levanduli (jestli to teda je levandule :o))) urejpnutá od známé. Za ní trošku vyšší keřík - Perovskie Lebedolistá.  

Vpravo v těch miskách mám vysetá semínka karafiátků a hvozdíků, neměla jsem to kam dát, snad z toho ještě něco bude. Rostlinka karafiát úplně vlevo, skoro není vidět.  

To narůžovělé vpravo vepředu je myslím Echeveria, měla jsem to jako pokojovku, ale hrozně si lehá a pořád mi padala, tak jsem ji zkusila ven. Nějaké sukulenty venku přežijí, na zimu ji přikreju a když nepřežije, holt nepřežije. Za ní je taky pár sukulentů, ani nevím jak se jmenují, vpravo vzadu nějaké Sedum, které jsem měla jako pokojovku a taky pořád padala.  

A čtyři zvířátka, kdo najde :o)) To jsem dětem koupila jen tak pro radost, kromě šnečka, toho dostal Jíra od kohosi jako dárek k narození.  

Ještě je tam spousta místa, takže se můžu realizovat, jak se mi zachce :o)) Taková moje malá radost.  

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 06.09.08 13:13

Ahoj Jiřinko,
předzahrádka krásná, krásná, krásná!
Dárečků plno krásných!!!
Nečetla jsem, večer napíšu!!! Teď jedeme na kolo.
pa Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 06.09.08 13:17

Jo zvířátka jsou veverka?, šneček, želvička a žabička na kamení!!!
Ještě bych tam vetkla nějaké solární světýlko :o)
zatím pa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 06.09.08 17:31

není to veverka, je to slepička :o)) ale je to na tý fotce hodně špatně vidět. Želvička a žabička na kameni dobrý, ne ? :o)  

Se solárními světýlky nemám zkušenost, poradíš?  

Dnes asi rozkvetu, už od oběda se snažím poslat fotky do fotosběrny. Dřív jsem používala Droxi, ale po 5 hodinách neúspěchu jsem to vzdala. Vůbec se to nestahovalo, 3 hodiny stálo na jednom místě. Navíc mě to pak nechtělo přihlásit a pořád házelo chybu. Přitom to bývalo tak pohodlný, v sobotu to tam pošlu a v pondělí nebo úterý si fotky vyzvednu, Droxi mám kousek od práce.
Tak jsem se naštvala a zkusila Rossmanna (mají taky akci 1 Kč za fotku). Jenže ten na Praze 5 není, budu si muset dojet do Modřan. Už to bylo skoro stažené, načež mi počítač řekl, že přechází do úsporného režimu a vypnul se - teda jen částečně, ale stačilo to natolik, aby se to stahování přerušilo. Grrrrrrrrrr !!!!!!!
Spěchám na to, ve středu jedu na Slovensko a chtěla jsem vzít kolegyni fotky. Přece mi neříkejte, že se to nepodaří!

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 06.09.08 19:26

Se z toho picnu. Z těch fotech. Natáhla jsem to podruhý, abych pak zjistila, že to tam mám dvakrát :o((((( A odmazání jedné fotky trvalo asi 10 minut, takže jsem to stornovala a nahrávám potřetí. Nechat udělat 250 fotek = práce na celej den :O(((
Venku se blejská, že by bouřka? Zatím u nás doma dělám bouřku jenom já :o)
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 06.09.08 21:56

Hezký večer,
tak to vypadá, že už jsme si u zase zbyly jen my dvě :o(  

Ze včerejšího koupaliště nic nebylo. Z práce jsem letěla jak blázen do školky, doma už byl Tomík na značkách a jak jsem dorazila domů, tak kamarádka co jsme měli jít spolu volala, že už žádné koupaliště v Brně není otevřené. Ve středu zavírali!!! Nechápu to, když hlásí do soboty vedra, tak snad mohli vydržet. Tak jsme chtěla vzít kluky, že pojedeme k nim a že půjdeme do lesa na vychajdu a pak na zmrzku. Jenomže odezvou mně byly jen kyselé obličeje, tak jsem všechno zrušila, vzala si časopis a šla si lehnout do postele. Asi 1minutu jsem si četla, než jsem vytuhla.  

Dneska bylo dle očekávání krásně. Dopoledne jsem dala peřiny na dvorečet, vyprala ložní, uvařila oběd, tatínek s klukama v dílně vyráběli model lodě a po O jsme jeli ke kamarádce na návštěvu. Mají u Ivančič u Brna mlýn, ve kterém bydlí a u toho na louce u řeky občerstvení. Tam jsme chvilku zůstali, kluci si snědli párek a ledňáka a pak jsme sedli na kola a jeli kolem řeky až do Dolních Kounic. Nádherná projížďka po rovince, kolem řeky, lesíčkem, mezi nádhernýma chatičkama. V Kounicích zrovna byly slavnosti a řemeslnický jarmark, tak kluci vyprosili každý nový dřevěný meč a jeli jsme zpátky. Na mlýně byla pohodička, plno lidí, kluci proháněli koťata a já jsem kamarádce pomohla  v tom občerstvení - bylo to super odreagování. No a před chvílí jsme přijeli.  Už jsou zaražení v posteli, protože Matěj už byl protivnej jak noc.  

Tak já jdu taky,¨
Dobrou.
Jo ještě vložím žlutý domeček.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 06.09.08 21:58

A ještě jednu!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 06.09.08 22:00

A ještě poslední!

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 07.09.08 00:52

Dančo,
krásný žlutý domeček, moc hezky vám to prokouklo, máte být na co pyšní!! Žlutá je náhodou moc hezká barva. My tu naši omítku máme sice spíš vyblitou žlutou, ale je prostě moc příjemná. Hezky se hodí do kombinace s hnědou.  

Chtěla jsem se zeptat, jestli máte i v bytě barevné zdi? My máme všechno bílé, uvažujeme, jestli s tím něco neudělat. Teď na dovolených, i v bytě kolegyňky ze Slovenska, i v apartmánu u Trutnova, byly v ložnici zdi oranžové a bylo to moc příjemné. My máme jen bílo …  

Já jsem den strávila posíláním fotek, nakonec se mi to do Rossmanna podařilo. Jinak jsem na děti jen řvala :o(( Včera byla Háňa večer u babičky, takže ráno jsem byla s Jírou sama. Přišel mě omrknout už asi v 8, přesvědčila jsem ho, ať mě nechá aspoň do 9.
Odpoledne jsme byli s oběma venku, chtěla jsem s nima hrát hry, ale akorát se rozčilovali. Pak chtěli modelínu a Jíra si ji napatlat do vlasů. Říkal, že včera se před barákem potkal s holčičkou od sousedů přes ulici (9 let), že mu prý říkala, že máme hezkou skalku. A řekla, že dneska přijde zase. No a on tam na ni trouba čekal. Je tam šílený vedro, pere slunce, odpoledne je tam i 50 stupńů, ačkoliv za barákem je hezkých 28. Pak si řekl, že tam chce večeři, vzal si banán a chleba se sýrem, banán snědl a na šlupku mu přiletěla vosa a nakonec přišel se strašným pláčem, že ho vosa bodla do krku. Chudáček maličkej. Namazala jsem mu to fenistilem a dala studenou žínku a ani mu to nenateklo. Pak chtěli pořád čekat na tu holčičku, sedli si vepředu na terasu a Jíra v mezičase otloukl čerstvý beton, který tam byl na okraji, no fakt na zabití. Pak je tatínek vyhnal nahoru a vyhlíželi z okna, ale nedočkali se. V 8 mi přišla kámoška a odešla před chvílí, tak jsem hezky vykecaná :o)  

Snad se tu zítra (dnes) někdo další objeví.
Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 07.09.08 10:24

Ahoj Jiři,
doma jsme měli také všude bílé zdi, ale jak jsem vloni rekonstruovali ten obývák, tak jsem do něj právě chtěla něco jíného. Tak máme dvě hlavní zdi takovoou meruňkovou. A protože zbyla, tak jsme ji dali i Matějovi na celou jednu zeď do pokojíčku. Musím říct, že je to moc hezké. Do obýváku nám vůbec nesvítí sluníčko a v kombinaci s dřevěnou podlahou a světlým nábytkem (IKEA-bříza) je to hodně zateplené a útulnější daleko víc než před tím. Sedačku máme zelenou. Jestli chceš, klidně vyfotím a pošlu. Ale jen tobě, aby to nevypadalo, že se tu chlubím. Barvu jsem si vybrala v OBI - mají tam vzorníky a tak jsem si je nabrala domů a potom chodila kolem zdí a zkoušela. Tak jsme to dělali i s tou venkovní. Ale jednoznačně doporučuju.
Jdu něco dělat. Ještě jsem v pyžamu!!!  

pa Dana  

Chudák Jíra, to je mi ho líto. Ale třeba ta holčička nemohla. Ať není smutný.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 07.09.08 10:29

jsem tu:-))
a zavistive koukam na ty vase domecky- fakt nadhera!!!! doufam, ze se taky jednou-brzy dockam:-))
Jiri, taky mame doma vsude bile zdi- a jeste na tom mame takovou tu strukturovanou barvu-protoze tady jsou silene krive steny, tak aby to aspon trosku zamaskovalo…ale u vsech znamych maji barevne a mne se to taaaak libi:-) jen mam obavu, ze by ti krive zdi tim vylezly jeste vic…ach jo:-) nechce se mi moc vrazet penize do tohohle bytu, ktery proste neni nas- a i ten najemni vztah je takovy podivny, takze radsi fakt moc ne- uza tak je tady 150 tisic v topeni a podlahach a stropech…a to mame pod kobercema jen lino…des.....na druhou stranu bude brzy treba detem predelat pokojicek, at se tam vejdou dve postele…no proste porad neco, vsak to znate:-)
k obedu mame rajsou omacku od vcera, tak to mam skoro bez prace- jen jsem slibila J domaci knedlik, to on rad, ale to mam za chvilku:-)) vecer pak musim uvarit obed na zitra, protoze to jsem v praci…
jdu vyvijet nejakou cinnost, zatim papa,
 Z.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 07.09.08 10:31

koukej se pochlubit verejne!!!! :-))
v pyzamu??? o pul 11??? neni to provokace??:-)) ja jsem od sesti vzhuru, ta mrnava bestie:-) Mates ma snad v zadku budik:-))
 Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 07.09.08 11:50

Jo Zuzi, to já jsem taky vzhůru od sedmi, ale napřed jsem na dvorečku zalívala vítka, pak chystala snídaně, pak přijeli naši a dávali jsme si na dvoře kávu a čaj atd…
Dneska jsme chtěli jet na koupák do Blanska. Ráno jsem se dívala na net na počasí a dle předpovědi už v tuto dobu mělo být u nás zataženo a škaredě. Zatím je naprosto jasno a horko. Tak pořád váháme.
zatím pa
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 07.09.08 11:52

Oprava, nezalívala jsem vítka, ale kvítka "o)

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 07.09.08 15:56

u nas se pomalinku zatahuje ted, ale cely den je prijemne- proti vcerejsimu vedru na padnuti…
jdu varit ten gulas na zitra:-))
 Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 07.09.08 16:05

Ahojky,  

já se taky přimlouvám za další fotky !!! Naše sedačka je vidět na těch narozeninových fotkách. Nábytek tu ještě máme starý, takže obývák víc fotit nebudu. Jestli se nepletu, tak jídelní stůl jsem sem dávala, když byl nový (někdy vloni), a dětský pokojík taky. Mohla bych hodit fotku kuchyně, tu jsem asi nedávala, vůbec tu můžeme probrat interiéry, exteriéry už máme probrané ze všech stran :o))  

Ráno mě děti vzbudily v 7, ale nechaly mě spát až do 8, občas se na mě chodili koukat :o)) Asi v půl deváté přišli ke mně do postele, vstávali jsme vzápětí. Dívali jsme se na Hřišti 7 na nějaký seriál o dinosaurech - docela se jim líbil. Pak jsem šla ven, potřebovala jsem si umýt auto zevnitř - mám ho 2 roky a ještě jsem ho ani neluxovala, na palubní desce bylo šíleně prachu a okýnka skoro neprůhledný (v týdnu jsem byla v myčce, ale ta meje jen zevnitř :o)  Háňa měla šatičky a chtěla jít se mnou, ale byla jí zima, tak chytila takovej vztek, vztekala se tu snad hodinu, zatím jsem stihla všechno udělat. Pak jsem ještě umyla garážová vrata, trochu to prokouklo, i když tam šedivá špína pořád prosvítá.  

K obědu jsme měli smažený květák, obalila jsem i kus cukety a docela to bylo dobrý. Pak jsem ještě dala vařit vepřové na rajčatech a kus plecka peču, ať máme na celý týden - hlavně tatínek má problém, on jediný nemá obědy. Ve středu odpoledne jedu na služebku a vrátím se ať v pátek večer, tak ať mi tu nehladoví celý týden :o) Chtěli jsme jít ven, ale sotva jsme vyšli, začalo pršet, takže jsme byli chvilku na prolejzačkách, pak si došli do večerky koupit zmrzku a domů. Jo a ty holčičky od sousedů, jedna se houpala na houpačce, tak ji Jíra zavolal, a už jsou tu obě :o)) Nejdřív jsem říkala, ať jdou na zahradu, samozřejmě už jsou u dětí v pokojíčku :o)) Aspoň se jim chvilku nemusím o zábavu starat já, jen doufám, že je tu teď nebudu mít každý den.  

Ty holky to taky nemají v životě jednoduchý. Tu starší (3.třída) rodiče adoptovali, protože nemohli mít vlastní. Hned vzápětí se jim podařilo zázrakem otěhotnět, takže mladší dcerku (2.třída) mají vlastní. Matka ji měla až skoro ve čtyřiceti. A pak onemocněla rakovinou prsu a loni zemřela :o(( Tatínek je autoklempíř, takže na ně moc nemá čas, naštěstí mají hned vedle babičku, která se o holky hodně stará (už od malička). No takže jsou to trošku takový ty děti ulice, vděčný za každou pozornost, naštěstí naše ulice je dost klidná, máme je opravdu hned naproti, tak jsem docela ráda, že si naše děti našly kamarády - sami a aktivně :o) Ty holky se s nima pokoušely o kontakt už několikrát, ale Jíra vždy odmítal. Prostě trošku vyspěl - najednou.  

Tak já jdu hledat tu fotku mojí kuchyně. A prosííííím !!! Vy taky - každá aspoň něco :o))
Jiřina      

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 07.09.08 16:07

Praha hlásí zataženo a místy déšť. Ještě dopoledne bylo celkem hezky, ale sotva 20 stupňů.

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 07.09.08 16:13

Tak našla - tohle je moje kuchyň. Komu by se zdála velká, je to tak - má cca 3,5×3,5 metru.  V pravém rohu ještě není vidět lednice, pak už je stěna, na které není nic, jen průchod do obýváku. Na čtvrtě stěně vlevo jsou dveře do chodby a v rohu velký pultový mrazák.
Zjistila jsem, že mám čerstvě nafocený i zbytek bytu - záchody, koupelny, ložnici - chtěli to po mně ze stavební spořitelny kvůli úvěru. Ale tam není nic moc ke chlubení, fotila jsem to za provozního nepořádku, takže si netroufám to sem dát.
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 07.09.08 16:20

OPRAVA  

myčka auto samozřejmě umyje jen zvenku, ne zevnitř, škoda že se nemůžu do příspěvku vrátit to opravit, teď jsem za blázna :o)))

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 07.09.08 16:31

Ještě jsem chtěla napsat Jírovy míry - za měsíc mi poskočil asi o 4 cm, takže v 6 letech má 116 cm a 19,9 kg.
Hanička teď taky hodně poskočila, má 110 cm, ale váhu nevím, nebyla doma, když jsem vážila Jíru, ale má něco kolem 16 kg.  

Volala mi ségra, že by se stavila, má pro Jíru dárek k narozeninám a pro Haničku opožděně k svátku, tak budou muset holčičky domů :o)
 Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 07.09.08 19:42

ahoj pri veceru:-))
byla jsem cvicit, J mezitim vykoupal, nakrmil a ulozil deti- tomu se rika delba prace:-)) chce mit reprezentativni zenu, tak at se snazi, ne?:-))
Jiri, kuchyn je kraaasna…ty jo, holky, fakt vam zavidim- samozrejme v dobrem:-)) nase kuchyn je dlouha nudle- des- na delku cca 6 metru, na sirku asi dva:-( a jeste primo z venkovni chodby vstupujete do kuchyne, proste tam neni predsin…uz dlouho se chystame tam udelat aspon minipredsinku, jenze je porad problem s plynem a vodou- jak to natahnout- protoze v miste, kde bych chtela linku jsou dvere…proste O NICEM:-))
jdu tem hadatum dat aspon pusu na dobrou noc, dneska mi pekne pili krev:-))
 Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 07.09.08 20:04

Zuzi a jak vy to vlastně máte s bytem? Jste v nájmu? A někde stavíte domek? Zjišťuju, že vlastně nic nevím, tak se doftipuju z toho, co tak píšeš, nebo co si pamatuju  …  

Dělba práce super, já jsem dneska děti koupala a manžel jim četl, taky už je uloženo :o)
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 07.09.08 20:33

Jiři kuchyň moc pěkná. A víš co se mi líbí !, Že máš po lince vytahané různé věci. Odkapávač - u nás stále vedle dřezu, v podstatě nádobí co myju ve dřezu neutírám, dám do odkapávače a pak poklidím, když potřebuju další místo. Vůbec nádobí má u nás takovou fluktuaci, pořád samé sklinky, lžičky…, pak tam máš to pití, taky máme jedno místečko,  kde máme konev s čajem, dobrou vodu a nějaký džus nebo minerálku stále v pohotovosti. A podobně.  

Taky vyfotím, až pořádně uklidím :o)
Dnes jsme pracovali na zahrádce. Pleli jsme jahody a já kytičky - byly toho tři pytle od odpaďáku. Pak jsem sekala minitrávníček - vlastně jsem nikdy nedávala fotku obráceně od domu do zahrádky. Taky zkusím. Kluci si hezky hráli na písku, taková domácí idylka.  

Pak jsem upekla buchtu a žehlila a žehlila. Teď se kouknu na Pojišťovnu a pak se musím jít vykoupat a vyfoukat hlavu.
Tak dobrou.  

Jen mně trápí, že se už vůbec neozývá Peťa s Mončou. A nová Lucko, kde jsi ty :o)
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 08.09.08 07:14

přesně, neustále mám něco vytahané, ale považuju to za uklizené, stačí mi, když ty věci jsou na místě kde být mají. Ještě je neustále vytažené prkýnko (nebo dvě). Pak mám na kraji místo na různé papíry, nechávám tam věci, na které se nesmí zapomenout. Když pak jdu něco dělat a potřebuju místo, jen přirazím lahve víc k oknu, papíry odnesu, abych si je nepocákala a mám místa dost. Odkapávač má své místo vedle dřezu, neuklízím ho, neustále na něm něco je. Když potřebuju další místo, použiju levou část linky vedle odkapávače. Pak mám ještě odkladné místo vlevo od sporáku, tam je asi půl metru.

Jo a kde třeba necháváte mobily, máte na ně nějaké speciální místo? My právě v kuchyni, tam jak je vidět bílý papír tak tam někde, i je tam sešitek na zapisování a tak podobně. Do ložnice si mobil vůbec neberu, takže když se na mě chce někdo dozvonit když spím, má smůlu.

Těším se na tvoje fotky.
J.

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 08.09.08 07:20

Ahoj při pondělku,

včera jsem všechno napsala, tak nemám nic nového.
Tento týden mám pracovně krátký - nebo jak se to vezme - dnes mám dopoledne nějaký workshop, máme tu celofiremní personální školení na téma rozvoj manažerské i nemanažerské úrovně zaměstnanců a jak spolu lépe vycházet a dnes dopoledne máme přípravný workshop, kde máme definovat vlastnosti dobrého manažera a zaměstnance. Jde tam 5 šéfů jednotlivých oddělení a za každé oddělení jeden vyvolený no a za finance tam jdu já, tak jsem na to zvědavá, snad to k něčemu bude.

Ve středu odpoledne jedeme se šéfem do Bratislavy, čtvrtek a pátek tam máme školení, takže se dva dny nebudu ozývat, Dančo přežiješ to?

Taky si říkám, kde je Peťka, Monča, Lucka … holky, napište taky !!! A Klea už se taky dávno neozvala.

Všem hezký týden
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 08.09.08 14:31

No tak kde jste kdo dneska, to je morálka tady !!!

:o)))

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 08.09.08 15:45

Já jsem tady, neboj. Jen jsem si říkala, že nechám prostor i ostatním :o)
Po dobu tvé nepřítomnosti to sice vydržím, ale budu tu opět trpět samomluvou.
Klei už jsem 2× psala e-mail. Jednou se mi vrátila automatická odpověď, že je na služební cestě a jinak nic. Tak asi už nic nebude :o(
Dnes jsem zakoupila další dva vánoční dárečky. V knižním klubu knížku - Švejka - pro manžela, projevil přání a Tomíkovi knížku o pirátech.
Sobě jsem koupila na tržnici kytičku chryzantém, tak mi tu v kanclu svítí jako sluníčka.  

Matěje jsem přihlásila do keramiky - doma udělal scénu, že nikam nechce chodit, asi ho vyměním za hodnou holčičku :o)  

Tak papa
Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 08.09.08 15:54

hehe to kdybys viděla včera Haničku při vzteklém záchvatu, byla bys ráda, že máš chlapečka. Ovšem když se oblíkne do šatiček a vezme si korunku, hotová princezna :o)

Já mám v Knižním klubu taky vyhlídnuté dárky (nakoupím to z diet za služebku), a sice viděla jsem v katalogu nějakou knížku o dinosaurech, Jíra si jí všiml taky, tak jsem ho opatrně naverbovala, že o ni napíšeme Ježíškovi - ještě že ty děti mají stejný vkus jako já a dají se usměrnit. Hanička si na stejné stránce vybrala nějaké počítací kartičky s krtkem, a pro sebe tam mám novou Agathu Christie. Hezky pomaličku dáreček k dárečku … Akorát Háňa má ještě v listopadu narozeniny, takže budu muset něco nasyslit ještě na to.

Dančo, já myslím, že i když si tu budeme psát samy dvě, že to má smysl. Tím spíš se někdo další občas připojí.

Jsem žhavá na zprávy Ivči z nové práce, jak je tam nadšená.

Papa, už jdu domů.
Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 08.09.08 16:13

ahoooj, jsem tu:-)
byla jsem v praci,odtamtud se nepripojim, protoze jsem porad pripojena doma:-)) ach jo, tak jsem myslela, ze udelam „detem“ hezky zaćatek skolniho roku, necham je nasbirat par peknych znamek- a oni neumi spellovat:-(( takze petky jen litaly:-( je mi z toho nejak smutno, asi to moc zeru:-)
Dani, Fijka je taky treba do vseho „nutit“- nakonec do krouzku chodi rad, ale nez se nekam ´vybere, to je silena akce…
Jiri, bydlime v byte v baraku, ktery patri J babi a jejim sourozencum- je to barak s sesti bytama (ale spis rodinny dum nez bytovka:-) ), takze jsme tady v najmu…no a se stavenim- zatim jsme ve fazi, kdy mame pozemek a mame na nem elektrinu:-)) a Jirka tam ted stavi srub na zakazku (cekal, nez se mu uvolni a upravi prostory na podnikani tady v Tesine- uz to skoro je:-) …takze tak.....
jejda, ja jsem tak unavena:-)) ach jo, jsem zrala vlezt do pelechu a spat:-)
jdu se probrat uklizenim pradla ze susaku:-))
 Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 09.09.08 08:19

Dobré ránko,
tak včera odpoledne nikdo!!!
Já jsem byla včera dlouho v práci a pak jsme měli nějaké vyřizování - bráchovi odvézt opožděně dárek k narozeninám, k našim pro podpis na smlouvu - jak vyřizujeme tu přípojku vody atd…
Domů jsme přijeli pozdě a u Kriminálky Anděl jsem vytuhla. V noci se mně zdály divoké sny a křičela jsem „už buďte ticho“. Asi už blbnu.  

Dnes máme ve škole i školce třídní schůzky. Půjdu jen do školy - Tom je na druhém stupni, tak to je důležitější. Těch školkových schůzek už jsem absolvovala spoustu.
tak pa.
 Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 09.09.08 08:56

Ahoj Dančo,

taky jsem se dívala na Kriminálku Anděl a taky jsem měla divoký sny - nejdřív se mi zdálo, že se vrátila babička (zemřela 2000), že prý neumřela, ale celou dobu byla někde ukrytá a teď utekla (stará babička UTEKLA !!!). Já jsem řešila, že jsme vyhodili všechny její věci, ale aspoň se k nám domů podívala - nikdy u nás nebyla, v roce 2000 jsme neměli ještě ani schody.
Nevím co to bylo za asociace, onehdá jsem zrovna říkala něco ve smyslu „škoda že se toho nedožila babička“ - snad u tý skalky nebo čeho, ale to jsem myslela tu babičku co s náma bydlela. To je zvláštní, jak to podvědomí funguje.

No a pak jsem byla na letišti a oni mi tam říkali, že jestli mám nějaké „nebezpečné“ předměty, mám je dát do zavazadlového prostoru. Já jsem řekla, že nic takového nemám, a začala jsem si balit věci v nějaké koupelně a nabalila 3 velké tašky !!! A pak jsem řešila, jestli se mi to vejde do povinné váhy, protože u sebe nemám EURA, abych zaplatila nadváhu. Byly tam nějaký velký láhve nevím čeho a já jsem je slejvala dohromady, abych ušetřila místo a váhu.

A pak mě zbytek noci otravoval komár.
Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 09.09.08 08:59

hele, Dani, vcera odpoledne jsem tu byla ja:-))
nakonec me teda skladani pradla neprobralo, ale misto toho me rozklepala zimnice, takze jsem byla o pul seste v posteli…myslela jsem, ze se z toho vyspim- zatim to nevypada…a ke vsemu zacal snoplit a pokaslavat Mates…ach jo, jdem se vyvalit na gauc a cist si:-)
 Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 09.09.08 09:15

Zuzi, taky vím, že nejsi NIKDO, Danča určitě myslela další holky, které jsme vyzývaly :o)))

To máš štěstí, že dnes nemusíš před studenty :o)) A na jaké škole vlastně učíš a ve které dny? Možná jsi to už psala, jen já si to nepamatuju :o)
Ať jste brzy fit!
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 09.09.08 10:09

Já jsem pochopitelně myslela po Tobě!
D.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 09.09.08 13:04

Dani, no to doufam:-)))
Jiri, ucim na prumyslovce- v pondelky a ve ctvrtky…
holky, my jsme si s Matym sli lehnout k pohadce- asi o pul desate- a ja se vzbudila ted, Maty jeste spi… je toto normalni??? hmmm, ted jsem si zmerila teplotu-mam 37,3-coz je u me „umiraci“, takze uz chapu, proc je mi tak desne.....jdu si uvarit Coldrex:-)
zitra ma Maty ve skolce tridni schuzku- v osm rano- co jako delaji pracujici maminky??? a u Filipa ve skolce to zatim vypada, ze tridni schuzky jen tak nebudou, coz me mrzi-chtela jsem se zeptat na pripravku pro predskolaky…ted je to tam takove veeelmi divoke s ucitelkama- jedna odesla do duchodu-nesehnali za ni nahradu, druha je na dlouhodobe nemocenske (zabil se ji na motorce syn- v Recku-pracoval tam a nebyl pojisteny- tohle nepochopim…takze vse plati z ruky, chudera…), vedouci ucitelka porad nekde v cudu…a v bezne tride je 24 deti, v logo tride 12 a celkem tam jsou dve ucitelky…kecam vlastne od vcerejska uz tri-jednu sehnali na zastup-puvodne chteli, at jdu ja, jenze to neslo kvuli praci a pak taky kvuli Matymu…
 Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 09.09.08 15:10

Ahoj při odpoledni,

holky myslete na mě dneska večer, po třech měsících jdu cvičit. Vůbec se mi nechce, ale co nadělám - MUSÍM.

Nic nového nemám, děti ve školce, manžel má nějakou práci, já v práci …

Zuzko, rychle se vyléči! To je určitě taková ta únava z počátečního šoku ze změny. Já si pamatuju, že když jsem nastoupila do první třídy, byl to na mě takový nápor, že po dvou dnech jsem usnula v družině v parku na lavičce. Musí to být šok po takové době … ale vyspíš se a bude dobře, určitě.

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 10.09.08 07:44

Ahoj všem,

tak jsem včera vyrazila na cvičení a ono nebylo :o(( Chápete to? Člověk se na to celý den psychicky připravuje, přizpůsobí tomu jídlo, dokonce jsme ani nešli s dětma odpoledne ven, protože bychom určitě zašli na pivo a po něm se cvičit nedá … a já tam přijdu a tam nikdo, ani tam nebyla žádná cedule, jen jedna paní taky přišla, taky minule nebyla, ona jim to možná cvičitelka minule říkala, že to nebude, ale jak se to má dozvědět ten co tam nebyl?
Tak jsem byla docela zklamaná.

Dneska ráno mi tatík v autě povídal, že chtějí jet ještě v říjnu k moři a že by si vzali jedno dítě. Ale já má DVĚ !!! Řekla jsem mu, že buď oba, nebo žádnej. Moc dobře si pamatuju tu křivdu, když kdysi před lety ségra jela s babičkou do Holandska a já ne. Já jsem měla jet další rok a nikdy už na to nedošlo. Ne, nic takového, nechci, abych měla týden doma ubrečený uzlíček, že on chtěl jet taky. Oba nebo nikdo, na tom si trvám. Máte to taky tak?

Odpoledne jedeme na Slovensko, chtěla jsem se večer sejít s tou bývalou kolegyní, jak jsme u ní v létě bydleli a celou dobu ji bolely zuby, ale na SMS ani na maily mi nereaguje, tak jí prostě zavoláme až tam dojedem a uvidíme. Zítra bude večeře se slovenskými kolegy, určitě se to zase protáhne a nevyspím se, jako vždycky :o)

Tak se mějte fajn
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 10.09.08 09:29

Jiři, s tou dovolenou máš mou podporu!!! Co to je za Sofiinu volbu, podle jakého klíče by si vybrali jaké dítě!!!
A navíc v říjnu k moři- vždyť už je brzo tma a po ránu a večer už je zima!!!  

Já jsem včera byla na třídní schůzce a dnes hned jsem platila 105 - školní mlíko, 100 - do výtvarky, Matěj 200 cvičení předškoláci…  

Tak se měj Jiři  na služebce hezky a brzy se ozvi.
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 10.09.08 09:43

v říjnu k moři - oni chtějí někam do Tunisu, s tím by problém nebyl, jezdívají každý rok touhle dobou. Ale Sofiinu volbu nedovolím!
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 10.09.08 15:21

Zuzi, tak jak je? Co choroba je na ústupu?
Ivčo, co kluci ve školce? A ty v práci, co máš za náplň práce a co kolegové?
Peto, Mončo, Lucko - máte několik „A“   :o) D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 12.09.08 10:45

Holky, holky, tak Vy mně tady tak necháte!!!  

Včera přišel Tom ze školy a že ho bolí hrozně hlava, tak jsem mu dala prášek a zahnala ho ležet. Ráno se vzbudil a měl 38! Tak já nevím, tři měsíce jsou v podstatě venku na vzduchu, plno ovoce a vitamínů a sotva jde mezi děcka tak onemocní. Navíc v pondělí mají jet na tři dny na školní adaptační kurz na který se moc těšil!!! Tak leží doma, jí vitamíny a snad se z toho dostane brzo.  

Včera jsme se dívali na Jste to co jíte. Donutila jsem manžela, aby se díval se mnou, protože vždycky odešel s tím, že na takové idiocie se dívat nebude. Tentokrát vydržel a nestačil se divit. Já jsem mu říkala, že to není jen o tom, že je někdo tlustej a běhá, ale že se dozví, co děláme špatně atd.. No bylo to poučné a manžel hleděl. Tak jsem ráda. Aspoň ví, že to nejsou moje výmysly, že pytlík brambůrek večer u televize je hnus největší.  

Tak zatím ahoj a všem hezký víkend.
D.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 12.09.08 10:53

jsem tu,ale bohuzel jen jednim okem…
nestiham totalne nic:-( Jirka je v praci od rana do vecera, finisuje se stavbou, resi dalsi dve zakazky a papiry a vse kolem delam ja- takze naceneni, projektanta, telefony, maily a papiry, papiry a papiry…fakt asi utecu:-))
ale konecne je mi trochu lip, Matymu teda ne- porad vola, ze chce curat, vytlaci dve kapky a za deset minut znova, tak jsme posilali moc na bakteriologicke vysetreni, tak uvidime…
Dani, teda, chudak Tom- treba se do pondelka vylezi a bude moct jet…
zatim pa, Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 13.09.08 20:45

Ahojky,  

Dančo neboj, už jsem zpátky!!!

Teda čekala jsem tu za ty tři dny nějaký nový fotky a nic …  

Na Slovensku bylo dobře, moc dobře. Ve středu jsem ve 3 makala z práce, potřebovala jsem vyzvednout fotky, které jsem slíbila přivézt ukázat slovenské kolegyni. Stihla :o) Ještě jsem vyzvedla děti ze školky, Jiříček měl recept na perníčky, které prý musíme upéct příští víkend, páč týden na to bude u nás posvícení a děti je budou ve školce zdobit a potřebujou jaksi materiál. Z 1 kg mouky !!! Já, která dělá max. ze čtvrt kila, no budeme mít trénink na Vánoce. Ale jo, docela se těším, ochotně upeču.  

Asi v půl páté si mě vyzvedl šéf ještě s jedním kolegou a vyrazili jsme. Dojeli jsme do Bratislavy v 8, měli jsme šílený hlad, tak jsme si sedli do baru v hotelu. Byl to tedy dost drahý hotel, když jsem viděla ceny, říkala jsem si, že třetinka piva za 110 Skk mi nebude chutnat, ale šéf říkal klídek - když nás firma pošle do takovýho hotelu, tak za nás zaplatí i jídlo, nebudeme se nijak omezovat, tak jsme se neomezovali. Dali jsme si jídlo, láhev vína, pak druhou a prokecali jsme se až asi do jedné hodiny, kdy už zavírali, tak jsme museli spát. Tedy bála jsem se jak bude ráno, celou láhev vypiju málokdy, ale bylo to kupodivu úplně v pohodě. Původně jsem měla v úmyslu, že za námi večer přijede Silva, co jsme u ní v létě v Bratislavě bydleli, ale vůbec nebrala telefon. Druhá kolegyně pak říkala, že nikdy nebyla spolehlivá, takže ji to nepřekvapuje. No ale mrzelo mě to.   Školení bylo únavný, představovali nám tisíc a jednu změnu, co nás čeká. Změny jsou letos dost radikální, jak jsem nadávala loni, tak to byl jen slabý odvárek. Nicméně i v angličtině jsem celkem držela niť, dokonce jsem se párkrát horlivě zapojila do debaty :o)) Bylo to až do šesti večer, pak jsme šli s kolegy na večeři. Původně nás bylo šest, ale tři odešli vzápětí po jídle a já se šéfem a s Boženou (slovenská kolegyně co s náma byla v létě na výletě) jsme poseděli až do jedenácti, kdy zavírali. Bylo to moc fajn, hezky jsme pokecali. Toho vína jsme tentokrát vypili 4 lahve !!! a to jsme pili jen my tři a jednu skleničku měl ten kolega, co odešel, asi bych se nad sebou měla hluboce zamyslet, kolik jsem toho vypila, i když tentokrát žádný následky, zcela zázračně jsem to přežila úplně v pohodě. My jsme se pak se šéfem vrátili taxíkem na hotel, ještě se nám nechtělo spát, tak jsme se šli projít podle Dunaje - chtěli jsme na UFO, ale bohužel už měli po zavíračce, tak jsme si ještě dali na baru „digestiv“ a spát jsme šli zase v jednu.  

V pátek bylo školení jen asi do jedné, pak už jsme vyrazli domů. Jenže šéf se chtěl stavit u nějakýho kámoše v Napajedlech, který pálí slivovici, takže jsme si trošku zajeli, slivovici natankoval, já jsem dostala sedmičku od cesty a domů jsem dorazila asi v půl osmé.  

Vytuhla jsem u televize něco po deváté :o))  

Ráno mě Hanička (Jíra byl u babičky) chodila hladit asi od 7 hodin, nakonec jsme vydržely v pelechu do 9.  

Dopoledne mi H. pomáhala třídit fotky, strkat je do alba, lepit popisky. Pak přišel Jíra a hned mě vytočil, protože se začal vztekat, že jsem mu vyhodila krabičku od kinderčokoládek - má tam jen dvě v obrovský krabici, pitoma. Urazil se a šel si hrát nahoru a Hanička mi hezky pomohla s obědem - dělala jsem francouzské brambory, takže mi loupala vajíčka a krájela brambory na kostičky, plnohodnotná pomoc.  

Po obědě jsem jim slíbila, že půjdeme na šípky a bezinky. Minulý týden jsem koukala, že už je oboje zralé. Bezinek jsme nasbírali 2 košíčky, dělala jsem z toho sirup (prvně) a je dost dobrý, i Jíra konstatoval, že je lepší než kupovaný. Ještě mám půl litru šťávy, asi z toho udělám marmeládu. Šípky nasuším (zítra si musím u našich půjčit sušičku) a budeme dělat čajíky. Už mám pocit, že mají děti zase rýmu :o((  

Jo a naši s tou cestou k moři - chtějí do Egypta - tak nakonec to vypadá, že fakt vezmou Jíru. Hanička totiž sama řekla, že je ještě maličká a pojede až příští rok. Máma jim řekla, že kdysi, když bylo synovci 6, ho měli u moře v Itálii a naučil se tam plavat, tak se teď prý naučí plavat Jíra. No tak jo, když kvůli tomu H. nebude mít trauma, tak ať si Jíra jede. H. pojede kdyžtak za rok, když bude J. v první třídě. Akorát mu musíme urychleně vyřídit pas, nemáte někdo zkušenost kolik to stojí, jak dlouho to trvá a jestli musí mít fotku, nebo ho vyfotí tam?  

Už jsem zase dlouhá, musím končit.
Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 14.09.08 14:03

zas ja a zas v rychlosti:-))
porad zarizuju krouzky a ne a ne se z toho vyhrabat-musi mi to casove pasovat, coz se zda jako neresitelny problem…saaaakrys:-)
vcera jsem tady mela 4 deti- hlidala jsem deti kamaradce-jsou stejne stari jako nasi kluci, tak to bylo fajn…sice jich bylo fakt vsude plno:-))) ale byli vsichni mooooc hodni:-)
dneska dopoledne jsme byli na bazene, moc jsme si to uzili- Maty je teda sileny vodnik- s rukavkama plaval v klidu vedle Jirky do hluboke vody…zirala jsem- na to, ze nechodime na plavani pro mrnata, tak je uzasny…ale budeme muset zacit-byla by skoda ten jeho „nestrach“ z vody zanedbat:-) Fijek je po mne-opatrny:-))) ale jako-za hodku na bazene a 20 minut ve vyrivce jsme dali skoro 300 Kc- docela sila…ale mame s J zavazek, ze ty nedele dopoledne jsou fajn doba, ze bychom mohli chodit pravidelne, takze koupime permanentku a nechame si to proplatit v ramci bonusu od pojistovny:-) ja uz svuj „procvicila“, Maty za nej ma Priorix, Fijek plavani a dostane novou prilbu na kolo a Jirka bude mit plavani, no:-))
za moment jedeme do KI na Snehurku-muzikal, co hraje Tesinske divadlo- holky, fakt uz jsem asi stara- ja ho videla pred 15 lety:-))) a je moc pekne udelany- trpasliky a zviratka v nem vzdy hraji deti z tesinskeho dramatickeho krouzku:-) kdysi v nem hravala spoluzacka:-) ted uz by byla stara i na Snehurku:-)))
jdu si vyzehlit vlasy, at nejak vypadam:-))
pokusim se nakouknout jeste vecer, zatim pa, Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 14.09.08 15:42

Ahoj holky,
Jiři, tak vidím, že jsi si služebku užila - to je fajn. Ono je to potřeba občas takhle vypadnout.
Zuzko, vy jste teda sportovci. Seš fakt borec. A ty Jiři s tím zpracováváním surovin seš taky šikulka. Já se přiznám, že trhání šípků je prokletí mého dětství, kdy jsme museli s otcem každý podzim s batůžkem na šípky. Byli jsme celí podrápaní a doma jsme pak museli nůžkeme stříhat ty „šušně“ na koncích. Pak jsme celou zimu pili šípkový čaj, pořád se to vyvařovalo dokola v takové té skleněné konvici až to nemělo žádnou chuť … čili moje děti znají pouze čaj šípkový z pytlíku. Ale děda vytrvale sbírá a suší, takže si užijí u něj :o)  

My o víkendu: Tomík musel včera celý den ležet a kurýrovat se. Naštěstí už mu včera nic nebylo. Takže zítra frčí na ten adaptační kurz se školou. Ještě ho musím nabalit. My jsme byli doma, Od 10 do 15.00 jsem vařila a pekla štrůdl, takže jsem toho pak moc nestihla. Večer se stavili naši z chaty, tak jsme poseděli a pokecali a taky se tady stavila moje nejlepší kamarádka s dětma půjčit si mimočítankovou knížku pro prostřední dítko do školy. Známe s od jeslí, takže s oblibou říkám, že je to moje nejstarší kamarádka (rozumněj služebně - tzn. kamarádíme spolu už 32 let :o) Mamka ji pochopitelně zná taky, tak jsme si příjemně popovídaly. A večer jsme si rozdělali sedačku v obýváku a dívali se na DVD - Prázdniny Mr. Beana - a řechtali jsme se vydatně. Kluci to mají rádi, když se takhle díváme všichni společně na nějaký film, který vyberou oni.  

No a dneska jsem moc vařit nemusela, protože jse měla ze včera, tak jsem si umyla okno v kuchyni a pak jsme zajeli do OBI a zase jsem si koupila nějaké kytičky. Vřesy a 4 konifey - maličké do truhlíku. Tak jsem to teď sázela a taky jsem ještě sázela různé „oplégry“ co jsem dostala od sousedky a plela jsem růže … Manžel trhal jablka - měli jsme takovou podzimní symbiózu.  

Zítra se chystám v práci vytisknout si nějaké podzimní motivy na slupovací barvičky a musíme zase něco vyrobit. Celý týden tam nemám vedoucí, tak snad budu mít trošku klid. Taky musím klukům koupit nová natahovací prostěradla. Mají ty nové madrace a ta stará prostěradla jsou jakási malá - zkrátka levně koupená a naprd.  

Takže hezký i když studený (brrr) týden.
papa D.
PS: jdu žehlit !!!

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 14.09.08 19:02

Ahoj, tak se taky hlásím.
Právě odjela kamarádka s dětma. Dnes to bylo teda docela na mrtvici. Pozvala jsem je na oběd, protože je znám, všechno jim hrozně trvá (známe se z gymplu a už tehdy byla hrozně pomalá), takže když mají přijet po obědě, většinou obědvají pozdě a než se přihrabou, jsou čtyři. Tak jsem je pozvala na oběd, že v půl 1 přijedou a v jednu jíme. V půl jedné volali, jak to uděláme, že dělali úkoly (děti jsou v první třídě) a manžel neví, kdy bude moct !! Řekla jsem jim ať jedou hned a manžela nechají doma - ani jsem s ním nepočítala. Tak že jo. Dojeli v půl druhé !!! Naše děti už skuhraly hladem, no ale aspoň vzorně všechno snědli. Ani jsme neměli dojedeno a dorazil jim manžel. Já ho moc nemusím, je takovej ten všechno ví, všechno zná, takže když jsou tu oba, moc si s kámoškou nepokecáme. No nic, on odjel asi v 6 a ona s dětma před chvílí. Aspoň mi do počítače nainstaloval skyp a icq, já jsem na to taková lemra, doposud jsem to nepotřebovala.  

Dopoledne jsem myslela, že se pominu. Dala jsem mýt myčku, pak jsem tam ještě něco přidala a ona se zasekla a nenapouštěla vodu. Prostě ne. Pořád bliká chybová kontrolka, v návodu píšou „kontaktujte servis“. Volali jsme tedy známému, co má servis, řekl že to je asi oběhové čerpadlo a cena nového 3 tisíce. Tak jsem si představila, že budu 14 dní bez myčky, a rozhodla jsem se, že pořídíme novou. Je přece jen 6 let stará a v nic moc stavu, má po stranách hodně plísně a rez - pozůstatek toho, jak jsme tu zpočátku žili bez omítky, všechno nám vlhlo. Když si ji objednám v práci, můžu ji mít možná hned zítra, nejdýl v úterý, a mám 50% slevu, čili mě vyjde na nějakých 7 tisíc nová. Tak. Za 14 dní budeme mít 15 let výročí od svatby, tak bude pořádný dárek. Zaplatit to můžu až za měsíc, takže ani finance hned řešit nemusím. Říkala jsem si, že tahle práce je vůbec to nejlepší, co mě mohlo potkat, protože už jsem na spotřebičích ušetřila pěkných pár tisíc a to mám zatím 2 a teď tedy další dva - kromě myčky jsme ještě rozhodnuti pořídit osvěžovač šatů, je to takový vak , dá se tam oblečení na ramínko a za půl hodiny je jak z čistírny. Můj do hospody chodící manžel to potřebuje, já ho totiž ve smradlavém oblečení nepustím domů, takže se svlíká ve sklepě a domů chodí v trenýrkách :o))  

Sirup z bezinek je moc dobrý, ještě jsem z půl litru šťávy udělala džem. Jinak Jíra pěkně chrchlá, smrká, zítra s ním manžel pojede pořídit pas, tak jsem zvědavá,jestli vůbec bude moct do školky.  

Musím končit
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 14.09.08 19:04

Zuzi, to jsem ráda, že my nemáme kroužky jak řešit, Hanička má v pondělí po školce zpívání a tanečky -  zítra by to mělo být prvně, tak jsem zvědavá - a to je všechno.  

Chuť k plavání závidím. My jsme chtěli začít na jaře chodit do bazénu, jenže děti pořád chrchlaly. Jíra už chrchlá zase, mě z toho picne.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 14.09.08 19:06

Dobrý nápad na podzimní motivy, nechceš mi něco poslat e-mailem, ať nemusím hledat?
Budu muset dokoupit barvičky. Jinak máme až vánoční :o))  

J.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.09.08 21:31

Holky, moc vás zdravím!  

V práci jsem opravdu zatím nadšená, už proto,ž e je to po šesti letech vítaná změna!!!
Ale zatím si nedovolím lézt přes den na internet, nevím, zda-li se to tam toleruje či ne, nechci si prostě udělat nějakou nepříjemnost. A když přijedu z práce, mám toho do večera nad hlavu, takže psaní moc nestíhám.
Mějte se a ahoj!
Fotečky krásný!!!! Chválím všem!  

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »