Maminkou s eMiminem už pár let - od Jiřiny z hor

Rodičovství

Ahoj všichni, tento deníček nebude o dětech a bude tak trošku sebestředný :o)) ale doufám, že mi to odpustíte, musím se s vámi podělit o zážitky z Alp, kde jsme byli s firmou na horách.

Vyráželi jsme ve čtvrtek po obědě firemními auty, ale nikoliv houfně, každý po své ose (bylo nás dohromady asi 30). Cíl - Soelden, středisko na jihu Rakouska, nedaleko od Italských hranic. Jeli jsme přes Německo a někde za Garmisch-Partenkirchenem na nás začaly vykukovat hřbety kopců. Pro mě naprosto úchvatná podívaná, pro mé kolegy běžná záležitost - nikdo tam nebyl prvně v životě jako já, takže jak Alenka v říši divů jsem byla sama :o)) Nádherné kopce, na vrcholcích zasněžené, tak vysoké jsem si je ani představit nedokázala, mezi nimi údolí se zelenýma loukama, jen ty fialové kravky mi tam chyběly :o)) Na místo určení jsme dorazili asi v 21,30, to už byla tma, takže závěrečná podívanou jsem si bohužel neužila - až ráno.
Většina kolegů už na místě byla, sedli jsme do baru, dala jsem pár piv a ve 2 hodiny jsem usoudila, že fakt už musím jít spát (na rozdíl např. od mé spolubydlící, která přišla na pokoj až v 6 ráno a to jsme v 7 vstávali).

Soelden je v nadmořské výšce asi 1300 metrů a nad ním ční kopce až do výšky přes 3 tisíce. Jedním z nich je ledovec, na který jsme měli jet lyžovat. Kolegové se pořád nemohli dohodnout, jak se nahoru dostat - pár metrů od hotelu jezdil skibus v desetiminutových intervalech a bylo to 5 minut jízdy k lanovce - to jim ovšem nestačilo, takže prý pojedeme autem a necháme ho na parkovišti u poslední lanovky pod ledovcem. To se nezdařilo, zhruba od půlky byla cesta uzavřená. Někteří se vrátili, naše skupina se rozhodla, že tam auto necháme, sjedeme k jiné lanovce a pak se přes několik různých hřbetů dostaneme na ledovec. Nazuli jsme tedy lyže a já jsem s hrůzou zjistila, že jsou se mnou samí dobří lyžaři. Jak to bývá, z lidí, kteří tvrdí, že neumí lyžovat, vždycky nakonec jen já opravdu neumím. To se ukázalo hned vzápětí, kdy mi skupina ujela hned po pár metrech. Jen můj šéf, kterému po večerní pijatice nebylo příliš dobře, se mě ujal a celý den na mě obětavě čekal :o)). Vyjeli jsme lanovkou na první kopec - úžasné čtyř až osmisedačkové lanovky - a postavili se na mou první sjezdovku. Červenou. Hlásila jsem, že to nesjedu. Ale sjedeš. No tak dobře, když myslíte. Na:,–(ila jsem svůj styl od lesa k lesu, tedy mírným traverzem šněruju sjezdovku, a když se mi to nedejbože trošku rozjede, přetočím oblouk, tím se zastavím, otočím do protisměru a tak pořád dokola, dokud se nedokloužu až dolů. Ukrutně z toho bolí nohy, z toho věčného brždění, ale je to pro mě jediný způsob, jak se bezpečně dostat dolů. Sice vůbec nepadám, ale šíííleně dlouho mi to trvá :o))

Zbytek kolegů už byl dávno bůhví kde, když jsem konečně sjela dolů. Tentokrát jsme vyjeli na jiný kopec a tam přes asi 4 další sjezdovky a lanovky jsme se dostali pod lanovku vedoucí na ledovec. Tam se mi ale moc líbilo. Sjezdovky široké, mírnější, takže jsem si to užila, ovšem na mé rychlosti (pomalosti) to teda nic neměnilo :o)) Kolega na mě každých asi 50 metrů čekal, docela mě to štvalo, že jsem taková brzda, on je lyžař dobrý, ale jak mu bylo špatně, byl rád, že se může zastavit a rozdýchat :o)) Pak začala padat mlha, pomalu nebylo vidět na krok. Jen bílobílá tma. My jsme jezdili dál, i když mě mrzelo, že se nemůžu kochat okolím. V některých pasážích jsem si říkala, že je to možná dobře, aspoň nevidím ten šílený svah pod sebou, takhle jsem viděla na nejbližší tři metry. Šlo mi to pořád stejně - pomalu a bezpečně s příšerným stylem :o)) Jeli jsme některé modré, některé červené sjezdovky, a prý jsem překonala i svah, na kterém se jezdí světový pohár, tak jsem na sebe byla náležitě pyšná :o)) V poledne jsme se zastavili na oběd, dala jsem výýýbornou nudlovou polívku, která spočívala v obrovské naběračce plné úžasných nudliček přelité vývarem. Postavila mě na nohy :o) Okolo druhé hodiny odpoledne už jsme toho začínali mít dost, vůbec nebylo vidět, mně se do toho ještě mlžily brýle, takže jsem k tomu nic neviděla vůbec nic, bolely mě stehna a kolegovi bylo blbě. Akorát jsem zjistila, jak si v tom bílu dokonale vyčistím hlavu, protože v té bílé tmě se mi podařilo nemyslet vůbec na nic. Jindy to nejde, ale v bílé v mlze na lyžích to jde dokonale. Doporučuju :o))

Pak už jsme se rozhodli skončit, ovšem čekala nás dost hnusná cesta k autu. Je to taková lyžařská cesta kopírující silnici, ale bylo to strašný, je dost úzká, místy prudká, nakloněná na stranu. Začalo foukat a sněžit, protivítr a sněho-déšť s krupičkou, která štípala do tváří a mlžila brýle, že nebylo vidět vůbec nic, jela jsem jak po slepu. Na prudkém jsem brzdila, jak jsem se bála, nohy bolely jaksviňa, na mírnějším se mi to zase zastavilo, že jsem se musela odrážet. No myslela jsem, že to nikdy neskončí, naštěstí asi po 20 minutách skončilo. Fakt jsem toho měla dost.

Dojeli jsme na hotel, hodila jsem horkou sprchu, zalehla a vzbudila jsem se akorát tak na večeři. Pohlédla jsem do zrcadla a s hrůzou jsem zjistila, že mám úplně rudý obličej, tedy kromě míst, kde jsem měla brýle, rudý ksicht a bílou maskou na očích, že jsem se styděla mezi lidi :o) Ovšem nic jiného mi nezbylo a s úlevou jsem zjistila, že několik kolegů vypadá úplně stejně. Přesně bylo znát, kdo lyžoval a kdo ten den proseděl v hospodě.
Večeře byla o pěti chodech, vždy jsme si mohli vybrat ze dvou variant. Spousta různých kousíčků sice skvěle naaranžovaných, načančané obrovské talíře, kde vždycky bylo pár kousků, a za chvíli další talíř a další a další … salát (výborný), předkrm, polívka, hlavní jídlo (naštěstí spočívající jen s kousku masa a dvou pidibrambůrek) a sladký dezert … No kulinářský zážitek, ovšem upřímně řečeno bych dala přednost pořádné flákotě. A to jsem tu ještě nezmínila úžasné snídaně, tak výtečný míchaný vajíčka jsem ještě nejedla, opečená slaninka, ač nejsem zvyklá na teplé snídaně, naprala jsem se k prasknutí a pak mi na oběd stačila pouze polívka (v hotelu jsme měli jen polopenzi tj. snídani a večeři).

V pátek večer byla nahoře v horách velkolepá šou, na kterou nám firma zaplatila vstupenky. Jmenovalo se to Hannibal a byla to legenda o jakémsi vojevůdci, který se snažil v těchto místech překonat Alpy (pokud by někdo věděl víc, poučte mě). Autobus odjížděl v 7 hodin, což byl docela kalup stihnout po pětichodové večeři, na konec jsme museli i dobíhat. Dole v Soeldenu pršelo, ale čekali jsme, že nahoře snad nebude pršet, ale sněžit. Narvali jsme na sebe všechno oblečení, co jsme měli a vyrazili. Cesta busem byl taky zážitek, protože autobus za asi 15 minut překoná převýšení přes 1500 metrů. Serpentýny kolmo vzhůru, někdy se ten autobus vešel do zatáčky přesně na míru, měli jsme pocit, že narazíme do skály. A pak ten sráz pod sebou dolů … brrr, raději se nedívat. Dorazili jsme nahoru, na parkovišti tam stála nějaká stovka autobusů. Za chvilku to začalo. Musím říct, že mě to tedy dost zklamalo, za prvé průvodní slovo bylo v němčině, takže jsem chytala každé dvacáté slovo a pointa příběhu mi tedy zůstala utajena :o( Bohužel jsme na tom byli všichni podobně. Bylo připraveno spousta efektů, které však díky špatné viditelnosti dost zanikly, nejlepší byl tanec sněžných rolb, kdy se jich přihnalo asi 10 a začaly se tam točit a blikat a tancovat … To bylo fakt pěkný. Spoustu atrakcí museli zrušit, například tam bylo v plánu cosi s helikoptérama, které ovšem nemohly vzlétnout. Akce končila asi v půl desáté, hned jsme se hnali na parkoviště urvat nějaký autobus. Zde musím vzdát hold rakouské logistice, nevěřila bych, jak je snadné naplnit stovku autobusů. Na příchodu k parkovišti nás dávkovali do tří oddělených koridorů, přijely tři autobusy a vypustili nás přesně tolik, kolik se do nich vešlo. Během minuty byl bus naplněn a mohl vyrazit a tak dále pořád dokola, než se odtamtud dostali všichni
Spát jsem šla večer asi v 11, byla jsem tak unavená …

Druhý den ráno bylo zataženo a sněžilo i dole. Nahoře to vypadalo ještě hůř než včera - bílá tma a viditelnost téměř nulová. Ledovec byl kvůli bezpečnosti úplně zavřený, vyjeli jsme tedy skibusem a lanovkou na první kopec a jezdili tam. Zase jsem byla jen se svým šéfem, tak jsem pořád doufala, že někoho potkáme. Napadlo asi 30 cm sněhu, což pro mě zase bylo něco nového jízda v hlubokém sněhu, moc mi to nešlo … Hned na první sjezdovce jsme potkali skupinku asi 10 kolegů, mezi nimi můj konkurent o titul nejhorší lyžař, tak jsem měla radost :o)) Taky na sebe každých pár metrů čekali, tak jsem se těšila, že budeme jezdit spolu. Ovšem po první vyjížďce na vrchol všichni prohlásili, že jdou do hospody. Jen jedna kolegyňka se k nám přidala a tak jsme celý zbytek dne jezdili ve třech. Bylo to moc fajn, vždycky na mě počkali, aspoň si stihli pokecat, někdy jsme se zakecali i déle, nebýt té mlhy, bylo by to docela fajn. Na oběd jsme zašli na skvělou gulášovou polívku, ale po ní už mě tak bolely nohy, že jsem to chtěla zabalit. Jenže bylo nutné vyjet na vrchol a sjet po jiné sjezdovce k lanovce vedoucí k nám dolů. Mlha se trošičku zvedla, že už bylo vidět, navíc ona sjezdovka byla modrá a mně se to zase začalo líbit, takže mých posledních jízd nakonec bylo asi šest. Skončili jsme okolo 3 hod. odpoledne a vydrželi jsme na svahu ze všech nejdéle. Odměnou za to nám byly nejrudější obličeje ze všech - fakt nechápu, že se člověk spálí v tak šílené mlze. Slunečný kotouč jsme viděli kdesi nad námi, jak se marně snaží tou mlhou prokousat, ale takhle se spálit, fakt nechápu. Jinak pády jsem měla za celou dobu jen asi tři a to vždycky tak trapně - jednou jsem si v nulové rychlosti přišlápla spodní hůlku a zřítila se do sněhu, podruhé něco podobného, když jsem dojížděla do hlubokého sněhu. Do třetice když jsme stáli zakecaní s kolegy všichni nad sebou (já nahoře), přijeli dva Holanďani - jeden si stoupl nad nás a druhý ho vzápětí porazil, takže ten vrchní srazil mě a já jak domino ještě kolegyňku pode mnou. Tenhle jediný pád byl bolestivý, neb onen Holanďan mě stihnul kopnout lyží nebo hůlkou do zadku, tak tam mám náležité jelito. Lyžování bez modřin tedy asi fakt nejde :o))
Po příjezdu do hotelu jsem šla skočit do bazénu, byla to nádhera, protože při plavání se používají úplně jiné svaly, tak mi bylo najednou krásně lehko … moc mi to pomohlo.

Nebudu už unavovat dalšími detaily, spát jsem šla brzo, protože jsem tam normálně vytuhla v křesle, jak to mívám ve zvyku doma u televize :o)) Ráno jsme měli po snídani odjíždět, vzbudili jsme se a venku ažuro, fakt k naštvání, asi dvě posádky aut se rozhodli, že ještě půjdou lyžovat, my jsme to ale zabalili a vyrazili domů. Dnes nám v práci líčili, jak ten den byl úžasný, modré nebe, na svahu čerstvý prašan a nikde nikdo … Pukali jsme závistí, ale mně se něco takového poštěstit nemůže, asi se budu muset víc vylyžovat a trošku si to zasloužit nebo co …

Končím, jestli mě ještě něco zajímavého napadne, hodím to do komentáře. Taky vám z domova přidám fotku mého úžasně rudého obličeje - jak indián na válečnou stezku, budu muset chodit kanálama, než se mi to trošku spraví :o))

Všechny zdraví
Jiřina

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 14.04.08 10:41
 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 14.04.08 10:46
 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 14.04.08 10:48
 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 14.04.08 11:48

první!!!
Jiři to je rychlost. Zatím jsem nečetla, to si nechám na doma, ale fotky jsou nádherné, takže jsi si to myslím užila. Pročtu doma večer a naíšeme si :o)
 Dana

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 14.04.08 12:33

Ahoj,  

jeste jsem necetla, ale praskly me do oci fotky:-)) nadhera…
desne me boli hlava…a venku je nejak podivne dusno- normalne mi pripada, ze bude bourka:-)) asi starnu a stava se ze me barometr:-))
jeste se ozvu:-) teda pokud me muz pusti k pc, chce delat nejakou prezentaci- on pc analfabet:-)) tak kdybych ho zabila, doufam, ze mi budete do basy psat:-)))
Z. a lumpici

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 14.04.08 13:03

Ahoj,
jsem ráda, že sdílíte mé nadšení z fotek :o)) Fakt to pro mě byl sedmý div světa.

Ale zpět k realitě - dnes nám na baráku vyměňují vchodové dveře. Měli jsme tam dřevěné, sice na míru stavěné, ale za těch 10 let se rozeschly a do předsíně šíleně táhlo a tím i do celého přízemí. Teď jsme získali nad plán nějaké finance, tak jsme se rozhodli dveře vyměnit za plastové (od stejné firmy jako máme okna, vyjdou skoro na 30 tisíc!!!) Ale mají všechny bezpečnostní prvky, které jsou třeba pro pojistku domácnosti, ty staré by neprošly, snad už tam nebudeme mít takový průvan jako dřív.

Manžel mi volal, že ok, přijeli, vybourali staré, na:,–(ili dveře a odešli na oběd, než to zatvrdne. On pak zjistil, že zřejmě navrtali kabel na vypínač, protože nejde v předsíni zhasnout!!! Tak se asi bude muset kus kabelu vyměnit nebo co, samé komplikace. Navíc chtěl dnes zajít s Haničkou k doktorce, aby si ji poslechla, jestli taky náhodou nemá zánět průdušek. Jenže doktorka je tam jen do 4 (a pak až ve čtvrtek) a neví, jestli oni do té doby odejdou. Nemůže to tam nechat s otevřenýma dveřma! Jsou to dveře do baráku rovnou do předsíně, žádnou halu nebo něco tam nemáme, prostě rovnou do bytu. No snad to dobře dopadne. Nesmím si odpoledne zapomenout vzít nový klíč :o))

Jiřina

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 14.04.08 16:10

Ahoj při pondělku!!!

Jiřinko - fotky z hor jsou úúúžasné!!!

U nás nic nového. My s manželem jsem se přes víkend jakž takž vylízali z toho pokašlávání a posmrkávání,ale ještě to není 100% ono.
Dítka ty jsou naprosto v pohodě. Celý víkend  trávily venku, bylo fakt krásně. Domů jsem je hnala až kolem 7, Dana ještě později, když nemusel do školky!
Ten ty poslední hezké dny, šel rovnou ze školky ven.
Přišel, v chodě se převlíkl a mazal ven, dovnitř se ani nedostal, až večer!!!
Kéž by to počasí chtělo vydržet,ale zítra se má prý zase ochladit a má pršet!!! Doufám, že to nebude trvat dlouho. Počasí na mě totiž hrozně působí.
Když je hnusně mám depku!!!

Jinak taky doufám, že za náma Katuš aspoň  sem tam přijde!

Hezký zbytek dne

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 14.04.08 18:33

Tady vám přikládám fotku mého úžasně rudého obličeje - ve skutečnosti to vypadalo ještě mnohem hůř, naštěstí už to trošku bledne. A loupe se mi nos :o)) 

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 14.04.08 18:34

a to na fotce ještě není vidět spálený pruh mezi brýlema a čepicí :o)

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 14.04.08 18:41

Ještě jednou já :o))  

z práce jsem vypadla v rychlosti ve čtvrt na 4, aby taťka stihl s Haničkou doktorku. Doma ukrutný nepořádek, pánové od dveří akorát odjížděli a na mě zbyla ta hrozná práce - vyluxovat celou předsíň, zrcadlo u skříně bylo zasviněný od země až po strop, jak zarovnávali zeď okolo dveří, no fuj tajbl. Do toho čerstvě probuzená uřvaná Háňa, že nikam k doktorce nechce. Manžel jí jen nazul boty a nandal bundu a odnesl ji k doktorce (máme to asi 5 min chůze). Samozřejmě, zánět průdušek a ATB, kupodivu jiná než měl Jíra. Už to bude koncem týdne měsíc, co jsou jeden nebo druhý doma :o(( My jsme zatím s Jírou vyluxovali předsíň, pak jsem i umyla to zrcadlo a zametla a vytřela terasu přede dveřma. Dveře máme otřít až zítra, až to zaschne. Kabel je provizorně zapojen, natáhli tam jiný, jen bude třeba kolem dveří zvenku i zevnitř vymalovat. Ale dveře jsou pěkné, bezpečnostní zámek, tak snad už tu nebudeme mít meluzínu jako dřív. Já taky kašlu, že si můžu plíce vykašlat, tak se asi zítra odpoledne stavím u své doktorky, ať si mě poslechne, jestli to taky nemám na průduškách - očekávám, že jo a ATB se taky nevyhnu - no nebudu malovat na zeď předčasně. Každopádně neschopenku si brát nebudu, v podstatě je mi líp než minulý týden, teď už jen to definitivně vykašlat a bude to.  

Pokračuju ve velebení sušičky, včera jsem přijela z hor, vyprala 2 pračky a ještě večer to bylo všechno zpátky ve skříních …  

Víc mě teď nenapadá, tak se loučím.
Jiřina  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 15.04.08 09:56

Jiři, mám jen vteřinu, tak nestihnu pročíst celý deníček, jen ti musím napsat, že už po přečtení první věty ti - v dobrém! - ZÁVIDÍM!!!
Doufám, že sis to užila a nabrala sil do běžného života :).
Ivča a kluci, oba nemocní :(

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 15.04.08 10:57

Holky, já se omlouvám nic nestíhám. Ještě jsem nepřečetla ani čárku, tak se nezlobte, že nereaguju. Za chvíli si dovolím Vám přeposlat na e-maily ze seznámku dotazník jedné kolegyně z práce, která končí VŠ. Kdybyste měly čas prosím věnujte mu chvilku.
Snad večer napíšu taky něco od nás.
Dana
PS: na dvoře mám prádlo a byla tady docela prudká pětiminutová bouřka. Jak je u Vás?

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 15.04.08 11:45

Ahojky,  

ted jsem se vratila s klukama od MUdr- podezreni na spaloveho bacila…me brzy rani mrtvice nebo utecu do poli nebo tak neco:-)) nakoupila jsem plastelinu, prstove barvicky, tak doufam, ze to doma prezijeme:-))
jdu je nakrmit a zkusit nacpat do posteli:-))
zatim, Z.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 15.04.08 12:40

Zuzi, mně o tom vykládej!!! Mojda bude doma teprve druhý týden (měl horečky, zvracel, kašle, rýmuje), dr. doporučil, ať si ho nechám doma měsíc, ale to už teď vím, že nevydržím a nejpozději v pondělí půjde!!!! Musím si zachránit zdravý rozum! Odděleně to jsou zlatý děti, jak jsou spolu, je to skutečně něco nepředstavitelného… :(. Hádaj se, řežou se, křičej na sebe, žalujou na sebe, některé nejspíš dobře znáte :(.
No a Tomáš do toho začíná už od včera taky teplotovat, asi to chytil od Mojdy, tak to mě klepne s konečnou platností! Když se totiž dá jít ven, lze to jakžtakž přežít, ale bejt s nima víc jak týden zavřená doma - to je utrpení!
Ivča    

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 15.04.08 13:23

Ivco,
to taaak potesi- vedet, ze v tom nejsem sama:-)) dohromady jsou proste k nesneseni- dneska se servali v DM drogerce kvuli malemu kosiku- jsem myslela, ze se hanbou propadnu:-))
Drz se!!!
 Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 15.04.08 13:26

Naše jsou už doma čtvrtý týden, z čehož pouze Hanička chodila minulý týden sama do školky.

Máme výsledky Jírových odběrů - vše je v pořádku - tak proč má pořád zelenou rýmu? MUDr. říkala, že má začít chodit ven a prý se to zlepší. Asi půjdou do školky oba po neděli.

Na rozdíl od vás z nich nevyšiluju já, ale manžel :o))) Ale snáší to statečně, včera jim koupil čtvrtky a vyrobili úžasnou masku draka - až to vymalujou, vyfotím a pošlu - rozhodně je to pro děti přínosnější být s tátou než s maminkou :o)) Na druhou stranu asi na rozdíl od vašich taťků chodím z práce relativně brzo, abych mu zachránila zdravý rozum :o))

U nás prší, šla jsem ven a nevzala si deštník - jsem pitomá, mám jeden v autě a druhý v kanclu a byla jsem líná se vracet, šla jsem sice jen kousíček, ale hlava mi mírně namokla … jako by mi ten kašel nestačil …

Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 15.04.08 16:32

Tak já hlavně tvrdím, že ty tatínkové to maj jednodušší - teda u nás určiě - navařím, napeču, nachystám kupičky, on vpodstatě jen „hlídá“ a to je hodně znát, že :(.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 15.04.08 16:33

… a ještě hlídá tak, že neřeší boty a bundu a tepláky od bláta, nově např. i od hovínka, protože malýho vypustil na zahradu, kde nebyla vysbíraná hovínka po psovi, ona to maminka přece dá zase do pořádku!!! Grrrrrrrrrrrrrrrr!

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 15.04.08 19:12

tak u nas tatinek jede pracovne uz dva mesice v kuse denne od sedmi rano (nebo sesti) do nejmene sedmi vecere- vcetne vikendu(ted byl po dlooouhe dobe v nedeli odpol doma- tak jsme byli na tom pingpongu)- takze je spis zazrak, ze se „potka“ s detma…ach jo, snad se tohle obdobi uklidni…sice jsou penize treba, ale ne za kazdou cenu…
 Z.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 16.04.08 06:43

Filip kasle jako kurak, co kazdy den stahne nejmin dve krabicky…Mates kasle ostre, jako kdyz poradne boli v krku…a me uz taky boli v krku…ze nam zavidite? :-))
jinak Dobre ranko:-)
 Z.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 16.04.08 07:54

Zuzko, uklidním tě, u nás stav úplně stejný. Tomáš kašle tak, že se skoro dáví a do toho občas přiletím s kýblem, protože jak se dáví, tak mám vždycky pocit, že se z toho musí až pozvracet :(.
Takže taky paráda.
A tatínka máme taky v práci od nevidim do nevidim. Protože sice se pořád říká, jak lidi sháněj práci, ale když maj opravdu makat, tak za měsíc odcházej - a to i za velmi dobrý peníze!!!! - takže manžel vždycky někoho přijme, ten se tam chvilku ohřeje a buď ho vyhoděj oni, protože se někde zašívá nebo řekne, že takhle makat se mu nechce a odejde sám :( - no a tím pádem on to dohání za ně a má toho až nad hlavu.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 16.04.08 08:11

Ahoj,
tak hlásím, že mám taky ATB. Sice doktorka říkala, že na plicích ani průduškách to nemám, ale ten kašel je hroznej. Snad se to už začne zlepšovat. Nabízela mi neschopenku, ale to jsem nevzala, stejně doma nebudu a zadarmo už vůbec ne.

Musím vám nafotit toho draka, co taťka vyrobil, je úžasnej. Jak jsem psala, že si Jíra vybral meč a sekeru, tak si hrajou, že Hanička je princezna, kterou unesl táta drak a Jíra s drakem bojuje, aby princeznu vysvobodil. Hned by s tím mohli do divadla :o))

Dnes jdu s kamarádkou na oběd a s jinýma dvěma kámoškama na večeři, doufám, že mi ten kašel už začne konečně polevovat. Nechci to rušit, protože se domlouváme už asi měsíc a několikrát jsme to rušily a přesouvaly.

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 16.04.08 08:13

ještě jednou já

Dančo, vyplnili jsme ti ten formulář, měla bys ho mít v mailu.
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 16.04.08 09:10

Ahoj všem při tom hnusném, deštivém, studeném středečním dopoledni!! Moje akce s dotazníky má odezvu, všem Vám děkuju za, jste hodné šikulky. Nemějte strach, že bych si to četla. Přísahám, že mám tolik práce, že to rovnou přeposílám té kamarádce. Ale ozvala se Zuzka - Suzzete - část mejlíku zde:
Na e-mimino jsem nezanevrela, mam ho dokonce nastavene jako domovskou stranku na netu a tak vas stale mam pod dohledem J. Uf, stalo se toho hodne, zacla jsem pracovat na Evropske Komisi (bydlim v Bruselu), takze moje pracovni doba konci v 17.45 kazdy den ; a jeste dalsi veci. Vim, ze to neni vymluva, ale jsem kolikrat po praci tak vyzdimana, ze mi dela problemy korektne se vyjadrovat pred detmi, natoz pak na vasem foru. Ale slibuju jak pionyrka ze se zapojim do diskuze. Jsem fakt rada, ze jste na me nezapomnely…  

m

ejtese hezky,  

Zuzka- Suzette
a zpráva od Peťky zde:
posílám vyplněný dotazník. Vím, že jsem na emiminu dlouho nebyla, ale březen a duben jsou pro mě jako pro účetní šibeniční měsíce a teď navíc ještě s miminkem je to doslova blázinec na entou. Určitě se po 25.4. ozvu, sama se na to moc těším, stýská se mi po vás :-)             Pa, P.

Jinak mamka jde dnes na tu operaci. Tak jsem mírně „na nervy“. Hlavně pak to čekání na výsledky. Matěj kašle taky jak hrom. Dobral celou lahvičku ditustatu a dnes jsem mu začala dávat mucosolvan. Kašle jen ráno, tak nevím co to je.
V poslední době je to u nás hrůza. Já jsem asi nějaká slabá nátura, či co, ale už mě to nějak zmáhá. Hlavně ten stav domácnosti, ale jaksi to vadí jenom mně a nikomu jinému. Do toho ten pokojíček, část věcí je vystěhovaná do chodby, tak tam chodíme jak na překážkové dráze. Do toho se počurává pes. Naštěstí jen na jedno místo na chodbě. Už to lepší nebude, je to dáma v letech, tak se na ni nesmím zlobit, že to v noci neustojí. V sobotu jedeme za manželovou sestrou, má narozeniny a všechny nás pozvala na oběd, na jedné straně se těším, ale na druhé straně mi ten den bude chybět.

No nic. Deníček jsem pořád nečetla. Nezlobte se.

papa Dana  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 16.04.08 09:11

Je to nějaký rozházený, omlouvám se, snad se vyznáte.
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 16.04.08 13:02

Dančo, a nefunguje pro pejsky něco jako nočníček? Nevím tedy, jestli je psí dáma v letech schopná se na něj naučit. Naši příbuzní naučili pejska na takový ten tác co je v kuchyni pod odkapavačem na nádobí, dali na to nějaký hadr, pejsek se na to vy…, pak to jen sebrali a hadr vyměnili. Normálně s ním jezdili i na návštěvy, v předsíni položili a psík když potřeboval, došel si tam ulevit. Aspoň bys to pak nemusela uklízet :o))

Díky za zprávy o Zuzce-Suzette a Peťce, už se taky těším, až napíšou.

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 16.04.08 14:18

Jo to tak funguje. My ji zase dáváme noviny. Máme tam dlažbu, tak to ničemu nevadí. Je to jen v noci. Asi tím, jak se večer nažere, tak má plný žaludek a střeva a tlačí jí to na močový měchýř. Pořád si říkáme, že ji budeme dávat v poledne - teda Tomík, jak přijde ze školy, aby do večera vytrávila a v noci nemusela běhat. Ale za ty roky už to máme tak zazvykané, že se nám to těžko mění.
Přišla jsem z oběda, koupila jsem Matějovi podkolenky. Síla za 65 korun, ale oběhala jsem pár obchodů a stojí to tak všude. A ze stánku ponožky nechci. A v CaA jsem jim koupila letní trička po 65 Kč.  

Jdu něco dělat.
Dana  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 16.04.08 16:17

Dano,tak jsem to vyplnila, chtěla poslat a nešlo mi to, a teď už mi nejde otevřít ani původní dotazník - můžeš mi to poslat znovu, prosím?
Jinak, zrovna tohle jsou otázky, nad kterýma jsem skřípala zubama :( - u nás totiž zřejmě funguje „tradiční role“ a nějak mi to začíná lézt po letech na nervy :(.

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 16.04.08 17:21

Ahoj marodi!!!
Téééda Vás je!!! Všem přejeme brzké uzdravení!!!

U nás je všechno v pohodě, všichni jsou zdraví, tak doufám, že to dlouhoo vydrží!!!
3.5. jedu na moravu, máme školní sraz ze základky tak se i docela těším, protože jsem dneska zjistila, že tam bude moje nej kámoška, se kterou jsem úplně ztratila spojení. Holt nás život každou zavál úplně jinam.

Tak já jdu něco dělat

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 16.04.08 17:28

My máme sraz v půlce května… po dvaceti letech! Koukala jsem na to nejdřív jako blázen, ale .. je to TAK!!! :)

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 17.04.08 07:33

Já jsem se zrovna včera sešla s dvouma kamarádkama z gymplu a řešily jsme, že příští rok bude 20 let od maturity … A další rok pak 25 od základky. Letí to hrozně.

Ivčo, jak píšeš že máte doma „tradiční“ role, my jsme ten dotazník s manželem vyplnili a zrovna jsem konstatovala, že to máme úplně obráceně :o)) Já bych řekla že to tak nějak funguje i líp.

J.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 17.04.08 09:05

se máš! On by se mnou hlavně nic takovýho vůbec nevyplňoval!!!

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 17.04.08 09:32

Ahoj marodi, tak jak se Vám daří?

Doufám, že budete všichni brzo fit, když venku začíná být krásně! Mám hned lepší náladu, když svítí sluníčko.
Zítra se chystám objednat ke kadeřnici, ať se na ten sraz pořádně připravím!!!! Vezmu sebou i Dana, protože už začíná brblat, že má kudrny a že ho to cuchá, když ho češu! Nevím jestli jsem vám sem někdy vkládala fotku mého synáčka, když mu necháme narůst háro, tak pro jistotu jí sem hodím.
Hezký den

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 17.04.08 09:41

Kleo, super kudrnáč! Musím přiznat, že u nás doma používám hřeben pouze já :o)) Jíra a tatínek jsou na ježoura, Hanička je na krátko, ale má vlásky tak rovné, že to ani není třeba česat (případně je nutno rovnou použít namočené ruce). Hřebínkem jí pročísnu pouze po umytí.

Ale inspirovala mě jiná věc - děkuju za tip, k večeři budou palačinky, už se na ně těším !!!!!

Ivčo, ty jsi v dotazníku vyplnila jen tu svou část? Můj manžílek se toho zodpovědně chopil a svědomitě to všechno vyplnil :o)) akorát občas brblal, že je blbě položená otázka a žádná odpověď se mu nehodí.

Dnes (nejpozději zítra) přijde znova firma, co nám dávala nové dveře, protože to na:,–(ili křivě a jsou zkřížené rámy a nejdou pořádně zavírat a zamykat. Opravdu super :o((( Doufám, že zase nadělají svinčík jako minule, ale bojím se, že budou-li tam sekat, tak jo. Už aby to bylo.

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 17.04.08 13:49

Ahoj holky,
tak nevím, venku je zima jako v Rusku. Pak zase přijde střih a bude rovnou léto.
Teď mně volal Tomík - ve hlase hrůzu, jako kdyby nám vymřela půlka domácnosti- že má 38 horečku. Tak jsem zvědavá, co se z toho nakonec vyklube. Ach jo.  

Klei, máš kráááásného kudrnáčka. To je úplně škoda stříhat!
Musím končit.
 Dana

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 17.04.08 15:00

On už teď takový střapáček není!
To je 1,5 roku stará fotka, ale kdybych mu nechala narůst háro, tak by to asi tak nějak vypadalo

Tady už se  taky mírně ochladilo, ale ráno to vypadalo, že bude krásný den, svítilo totiž sluníčko.
Ale počasí už má snad být jenom lepší a lepší, tak uvidíme!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 17.04.08 22:20

Klei, vidím, že nám tady zvedáš náladu veselými obrázky!!! To je super.
Dnes jsem konečně přišla domů v čase jako normální člověk. Takže jsem se vrhla na úklid. Vysála jsem, vytřela, roztřídila, uklidila, naházela do pračky všechno to oblečení co se tady povalovalo za čtyři dny. Tak mám z toho dobrý pocit. Taky jsem si zvládla nabarvit vlasy a teď už půjdu do hajan.  

V pokojíčku je položená půlka podlahy. Zítra zajedem do OBI koupit garnýž a lyšty a snad to do konce týdne uděláme a příští týden si přestěhujeme ložnici a Matějovi uděláme pokojíček. Konečně nebudu muset cestou do své skříně dělat sprint mezi stavbami a panáčky. Ale na druhé straně si nedovedu představit, že zase budeme mít společnou ložnici s manželem. Děsně chrápe a já celý život mizerně spím, tak mi tento stav skoro i vyhovoval. Oddělené ložnice máme v podstatě od té doby, co se nám narodil Matěj - tzn. 5 let. No uvidíme.  

Mamka má po operaci, včera jsem za ní večer byla. Už tam štrádovala po pokoji a spravovala si peřiny. Byla na konizaci čípku, tak snad to bude stačit, následné odběry budou OK a nebude muset na celkovou operaci. Pan doktor říkal, že to vypadá, že ne, ale že pochopitelně počkáme na výsledky histologie. V pondělí jde domů.  

Jiři, deníček jsem si konečně přečetla. Tvůj údiv z hor naprosto chápu. Já jsem taky v takových horách nikde nebyla, takže bych byla vykulená stejně jako ty. To je super, že jsi si to tak užila. Nebylo to manželovi líto? A dětem? A co opálení už trošku vybledlo? Ta fotka je dobrá. Kamarádi, co takhle jezdí na lyžovačku do Alp, tak než se to naučili, tak pravidelně jezdili se spálenou pěšinkou v hlavě, pleší, konečky uší apod..  

Zuzko, můžu se zeptat co dědeček? Omlouvám se, jestli jsi tu něco psala, nepostřehla jsem to.  

Taky jsem si dnes koupila samoopalovací krém. Nějak tu jarní náladu musím udělat. Jsem bílá jak moučný červ, tak trošku zdravíčka - byť umělého.  

Tak dobrou všem a zítra ahoj
Dana

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 18.04.08 12:16

Ahoj vsem!
Dani, nene. nepsala jsem o dedovi:-) je na tom porad stjne- porad teplota, porad atb, porad mu odsavaji hlen z plic…nekomu­nikuje, nepoznava…a babi trva na tom, ze si ho vezme domu…no, nevim, jestli je to dobry napad…
a jinak- Maty ma podle vysledku z vytreu z krku menigokoka- nastesti jsme to chytli uplne na zacatku, takze silna atb- a pokud nebude v sobotu ok (tzn bez teploty), tak mazeme do nemocnice…ach jo…
jdu veset ven pradlo a jeste nakouknu, omlouvam se, ze nereaguju, ale nejak nemam diky Matymu myslenky…
 Z.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.04.08 13:05

Zuzi, tak ať je malej brzo v pořádku a nemusíte do nemocnice!!!!
My máme od rána taky ATB, pro změnu zánět středního ucha - Tomáš. Mojda dobral ATB včera večer, tak proč by je zase nedostal ten druhej, že jo… ufff.
Mějte se a hlavně buďte zdraví - je to na mozek, když je venku hezky a vy sedíte zavřený doma :(.
 Ivča

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 18.04.08 13:45

Ahoj holky,
Zuzko, to je strašné - meningokoka? Ještě že vám udělali ten výtěr. A jak vypadá, má ještě teploty? A to mu dělali kvůli tomu kašli? Uf, úplně mě oblívá, když si představím co by… Ale naštěstí se na to přišlo a určo všechno zabere a do žádné nemocnice nebudete muset!!! Moc na Vás myslím a držím vše co mám.  

Ivčo a vy zase marodíte s Tomíkem? To je vážně na pořádnou dávku lexaurinu. Já nevím, co se to děje. Mám pocit, že až přijde ta obávaná chřipková epidemie, tak vymřeme všichni.  

Já jsem po obědě, klasicky jsem se stavila na trhu a koupila klukům hrášek,jahody, mladou mrkvičku, okurek, ředkvičky. Manžel pro mě ve 14.00 přijede a frčíme pro Matěje do školky. A doma se vrhneme na pokojíček. Tomíka mám doma, teplotu nemá, tak nevím co to je. Občas mívá takové výkyvy, že má horečku a pak nic. Říkala jsem to doktorce a prý to nic není. Jeho imunitní systém prý vždy zareaguje brzo. Jinak holky všem doporučuju ten bronchovaxon. Nechte si ho v září pro děcka napsat. Opravdu co to brali a dobrali - od listopadu do konce ledna - tak nic! A to vloni měl Matěj od července do března 10× ATB!!!. Vlastně už zpředloňska na loni. A vloni napodzim už měl 3× než jsme si to nechali napsat - na radu mé ošetřující MUDr. - a výsledek opravdu je. Neříkám, že nemají rýmu a kašel apod… ale zatím to vždycky ustáli. Tak a teď jsem to zakřikla a večer bude mít Matěj 40cítky.  

Jdu uklidit kancelář a frčím domů.
Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 18.04.08 14:04

Ahoj před víkendem,

meningokoka - to je hrozný :o(( Ale virus ve výtěru snad ještě neznamená, že mu už musel začít škodit, to je fajn, že jste to zachytili, určitě se to dobře vyléčí.

Nám už jdou konečně zamykat dveře. Včera u nás byli pánové od té firmy to předělávat, museli šikulové celou půlku futer vybourat a u:,–(it znovu. Prý jsou fakt jak Pat a Mat :o(( Dneska to měli ještě přijít doštukovat, ještě jsem s manželem nemluvila, jestli tam opravdu byli.

Už se těším domů, přece jen jsem unavená, s atb normálně chodím do práce. Dětem už snad kašel taky ustává, v pondělí jdou na logopedii a v úterý mají jet se školkou na výlet do Pičína za skřítkama (už jsme tam byli vloni, ale má tam k tomu být ještě nějaké dětské představení) tak snad budou schopni.

Víc mě nenapadá, tak přeji krásný víkend a marodům zlepšení zdravotního stavu a to už definitivně. Už snad bychom to nejhorší měli mít za sebou ne? Jaro je tu …

Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 18.04.08 18:30

Holky,
diky moc, ze na nas myslite…verim, ze bude vse ok, musi byt!!!! Dani, vcera, kdyz jsem se to dozvedela, tak mi bylo uplne fyzicky spatne- pri predstave, co by se mohlo…ale ne, musi to byt ok!!!!
Nastesti se na to prislo uplne na zacatku- jen problem je, ze je Matej oslabeny tim nachlazenim a pokusem o anginu (v tom vyteru vysel i streptokok)- takze tohle by mohlo udelat zle…pokud je telo jinak v poho, tak se to projevi jen jako nejake nachlazeni nebo tak…kdyz ma oslabenou imunitu, tak zanet mozkovych blan nebo sepse…radsi ani nemyslet…
Maty mel pres den mirne pres 37, ted ma 37,7, snad bude v noci ok…
Uzijte si vikend!!!
 Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 19.04.08 20:22

Ahoj holky,
Zuzi - tak jaká byla sobota? Co Maty? A co Vy ostatní, taky vás přeléčují ATB?  

My jsme dnes jeli na návštěvu k manželové sestře. Sešli jsme se tam celá jejich rodina a bylo to moc hezké. Ovšem jak jsme přijeli, tak jsem lehla do postele a celou dobu jsem spala. Dostala jsem rýmu a je mně tak všelijak. Manžel navrtal garnýž do pokojíčku a zítra budeme stěhovat ložnici!!! Já se tak těším až už to bude hotové.  

Ráno jsme zajeli do OBI - pro tu garnýž - a při té příležitosti jsem si tam koupila plno kvítek. Různá semínka, afrikány a pod. a v květináři velké kopretiny, a srdíčka. No ať je hezky a můžu to všechno nastrkat do hlíny. Dnes tady celé odpoledne prší, už je to otravný. No myslím, že to vnímáte stejně.  

Tak zatím ahoj
Dana

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 20.04.08 13:32

Ahoj vsem!
to pocasi je uplne odporne- vubec se mi nelibi:-))
ale jinak mam dobrou naladu- Maty je dneska prvni den bez teploty, sice mu z nosu porad tece, ale uz jen pruhledna „voda“, proti tomu zelenemu hnusu pohodicka a ani moc nekasle, takze super…a ja od zitrka drzim dietu (vice info zde:-) https://www.emimino.cz/modules.php?…= a normalne uz se tesim:-))
zatim papa a hezky zbytek nedele vsem!
Jo a Dani, nakup kyticek je super!!! ja jsem sice zahradnik naprosto na houby, ale koupila jsem aspon nejake kytky na okno a zasela nejake bylinky, tak uvidime, co z toho bude:-))
 Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 20.04.08 17:28

Hezkou neděli i od nás,  

o víkendu jsem nic moc nedělala, spíš tak lenoším. Tedy uvařila jsem a každý den jsme něco upekli (a každý den jsme to taky snědli :o)) Vyprala, vysušila a poskládala jsem asi 4 pračky, převlíkla postele (nejdřív u nás, vyprala, vysušila a zase povlíkla zpátky), druhý den dětem (ty je chtěli vyměnit).
Včera byl manžel pomáhat jednomu známému na stavbě baráku, dnes na oplátku ten známý přišel k nám (je to takový všeuměl, spoustu věcí nám na baráku dělal) a dodělali nám konečně fasádu na sklepě. Ještě chybí takové ty nejhorší začišťovací práce, ale to největší je hotovo. Teď plánujeme dodělat zbytek před barákem - zámkovou dlažbu, plot, vrata … a jestli se to podaří, tak snad budeme mít definitivně barák hotový. Je to 18 let, co jsme začali, takže je skoro na čase :o)
Včera bylo hnusně, ale ani mi nevadilo, že nikam nemusíme. Povalovali jsme se a odpočívali (teda já tomu říkám odpočinek, ale v podstatě celý den poskakuju v kuchyni nebo mezi pračkou - sušičkou …), večer jsem v 9 vytuhla u televize, pak jsem se odkulila do postele a vzbudila jsem se v 8 ráno, Háňu jsme dokonce na sirupek museli budit.
Dnes jsme asi na hodinku šli s dětma ven, zašli jsme k nám na zahradu - koukala jsem, jak už mi krásně roste pažitka, tak jsem si hned natrhala na pomazánku. Teda mezi tím plevelem jsem ji musela lovit, budu s tím něco muset udělat. Když ono je to těžký, je tam ještě spousta stavebního materiálu a to je něco pro Jíru, takže bych to raději nejdříve uvedla do uživatelné podoby, bude muset tatínek pomoct. Taky jsme zjistili, že nám na zahradě samy od sebe vyrazily fialky, tak jsme si natrhali do vázičky. Upekli jsme sladké rohlíčky plněné tvarohem, jsou úžasné, sežrala jsem 3 a kdybych mohla, sežeru klidně všechny :o))
Děti jdou zítra s tatínkem na logopedii, odpoledne Háňa k doktorce na kontrolu. V úterý mají jet se školkou na výlet za skřítky, tak jsem zvědavá, jestli už budou moct taky. Snad už máme všechny choroby za sebou. Docela už se těším na nějakou tu prácičku na zahradě, ovšem nejdřív si musím koupit rukavice, nesnáším hlínu na ruce, a taky tam mám spoustu šíleně pálivých kopřiv, takže holýma rukama se mi do toho nechce. Už se těším, až ten zbytkový bordel bude uklizen.  

Pa Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 21.04.08 09:17

Zuzi, dietu bych nevydržela, znám se :(. Ale spíš bych potřebovala trochu vylepšit fyzičku, fakt jsem na tom bledě :(. už se těším, že bude dýl světlo, dám děti spát a pojedem se sousedkou po osmé někam na kole - tady je celkem dost možností, bydlíme za městem, provoz minimální. A kdybych se tak donutila doma šlapat na spinningovým kole!!! Jenže jsem LÍNÁ!! :(.
A k cvičení se taky nějak nemůžu přinutit. Ale když vidím, jak to všechno povoluje… :), tak bych měla začít co nejdřív!

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 21.04.08 15:20

Ahoj při pondělku,

nikde nikdo, tak napíšu zase já.
Manžel byl s dětma u doktorky, Hanička má být doma do konce týdne, Jíra minimálně do středy (taky bude do konce týdne), dostal nějaké nosní kapky s ATB, pořád zeleně smrká, ale výtěry má v pořádku. Ach jo. Manžel je pátý týden v kuse s dětma doma, musím se podívat, jestli už mu neroste svatozář.

Zítra bude hlídat babička (moje máma), je to měsíc, co babička (prababička) zemřela a pořád nebylo kdy se stavit na pohřebním ústavu pro urnu a taky doplatit pohřeb, přesně od té doby co zemřela jsou děti nemocné. Navíc by manžel zrovna měl práci u toho známého na baráku, takže půjde pracovat o víkendu a zase budu na děti sama. No taky to nemáme jednoduché.

Dnes s nima byl taky na logopedii, Hanička má pochvalu za R, prý ji nemáme opravovat (když je ve slově R i L, řekne všude R), na to jak je stará tak je prý moc šikovná. Jíra naopak musí víc trénovat, prý u R dává jazyk špatně na stranu, tak musí trénovat u zrcadla. No to nevím, jak ho donutíme trénovat, bude muset tatínek ještě dokud je s nima doma. Obecně je Hanička mnohem snaživější, Jíra na trénování prdí a ona poctivě zkouší, dokud jí to nejde (ne že by se neuměla vztekat, když jí to nejde, to zase jo). Určitě to s ní půjde i ve škole hladce, to s Jírou budou nervy ho k něčemu donutit.

Hrozně hezky si poslední dobou hrají s geomagem, postavili si z toho maminku, tatínka a děti :o) a srandovně za ně mluví. Tak Jíra dostane k svátku další :,-(u, tentokrát s modrýma tyčinkama, ty ještě nemáme :o)) Obecně nám přebývají kuličky a tyčinky chybí. Už se svátku nemůže dočkat, škoda, že nepůjde do školky, aby vzal bonbonky. Snad to nebude vadit, že je vezme až v pondělí.

Už to dnes balím, doufám, že se ještě někdo ozvete, ať mám ráno co číst!
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 21.04.08 16:52

To víš že jo, přece tě v tom nenechám!!!
Já jsem dnes měla perný den. Ráno jsem šla na gyndu na preventivní kontrolu. Vysolila jsem 30 Kč, aniž bych měla - za prevenci se nemá!!!, ale budu se s někým dohadovat. Člověk je rád, že ho pořádně vyšetří. Všechno mě bolí, jako dole, vaječníky i tak zevnitř, prý je to normální, protože mám pokleslé pánevní dno, navíc jsem blbě sešitá a navíc jsem měla nástřih čípku - to při tom ukončení těhotenství, takže jsem tam dole pošitá jak - nenapadá mě přirovnání. Doufám, že i cytologie doadne OK.
Mamku dnes pustili z nemocnice, tak snad bude taky vše OK. A hlavně brácha byl dneska po půl roce na onkologii na kontrole - už je to 4,5 roku, všechno je OK, ale ty nervy jsou šílené. Dělají mu vždy CT, krev, UTZ - opravdu důkladná kontrola. Tak jsme hrozně rádi.
Matěj měl dnes ve škole velkou slávu. Měli peruánský den. Mají tam přijet i děti z Peru. Školka totiž už mnoho let podporuje jednoho Peruánského chlapce - je sirotek a tak vychodil díky tomuto nějaké školy a teď se už bohužel musí vrátit do rodných hor a bude se školka snažit najít nějakého nového chlapce nebo holčičku na „adopci“. Tak je na zahradě nějaká slavnost, budou se tam prodávat výrobky dětí - obrázky apod., aby bylo něco v kasičce. Maťa se na to hrozně těšil, tak tam s ním šel tatínek, protože maminka je v práci. Jiři máme to jaksi v tomto stejné, viď?  

Dnes jsme spali první noc v novém pokojíčku. Ještě není přestěhovaná velká skříň, to necháme asi na víkend, ale byla to nááádhera. Matýskovi jsem koupila nové zelené prostěradlo, aby to měl v pokojíčku veselé.  

Mějte se krásně, zítra ahoj.
Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 22.04.08 07:36

Dančo, a co chrápání???

Já jsem na tebe myslela v sobotu - manžel vytuhl v obýváku (to mě může vzít čert, když mě vzbudí děti, on nikde, tak jdu dolů, on tam chrní na gauči, leží na zádech, světlo mu svítí na hlavu, chůvička kňourá a on nic). On chodí spát podstatně později než já a má „noční služby“ u dětí, tedy za předpokladu že ráno brzy nevstává a já jsem druhý den doma, to k dětem chodím já.
No nic, takže se přesunul do ložnice a celý zbytek noci jsem ho mlátila, ať nechrápe. Teda ne že bych ho mlátila, plácám ho po ruce a když to nepomůže, tak po obličeji, aby se otočil na bok. No máme to těžký :o))

To je fajn, že jste všichni v pořádku, není nic důležitějšího, viď? A co měl brácha před 4,5 roku, můžu se zeptat?

Já jsem včera přišla domů, děti měly puštěného Rákosníčka a děsně jim vadilo, že se bavíme - dospělo to tak daleko, že jsme šli ven a nechali je doma! Tedy jen před barák, jak se dělala ta omítka na sklep, bylo potřeba ze schodů odřezat ochranné fólie. Taky jsme řešili zahradu, budeme muset nakoupit nějaký živý plot - na asi 7 metrech plotu se sousedama jsme měli na plotě takový ten rákos, aby k nim nebylo vidět, jenže velký vítr to celý vyvrátil a museli jsme to sundat. Tak chci kouknout na Starkla, měli tam nějaké thúje za rozumnou cenu, tak chci kouknout jak velké je dodávají. Manžel vyndal ze sekačky vrtuli, že ji dá nabrousit, no jo zase nám to začne, každé 2 týdny sekání trávy …

Dnes jdu domů dřív, děti bude hlídat babička a manžel jde konečně zařídit to co už měsíc odkládá, ale tenhle týden je (tedy měl by být) nejklidnější z celého měsíce, tak si to můžu dovolit.

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 22.04.08 08:23

Ahojky všem,
Jiři chrápání kupodivu zatím žádné. Spíš myslím chrápu já. Ale já jsem stejně několikrát za noc vzhůru. Nejmíň 3× a to tak, že vstanu, jdu vypustit psa na dvůr - čůrat, jdu i já, musím počkat než si dáma najde vhodné místo na zahradě, pak jí jdu dát vodu do misky, jdu si lehnout a pět minut poslouchám jak dělá klap, klap, klap po dřevěné podlaze, než si najde místečko na pelíšku. A takhle to celé opakujeme nejméně 3× za noc. Já teda jdu čurat jen 1×, zatím, všeho dočasu, takže ty zbylé dvě pauzy jdu kontrolovat a zakrýt děti, což je někdy fuška, protože vyrvat jim peřinu z pod noh, nebo zad, nebo jak si na ní leží, je kolikrát dřina.  

Navíc dnes v noci byl u nás šílený déšť. Lilo doslova jako z konve. Na zahrádce se nedá naprosto nic dělat, protože je všechno podmáčené.  

Já jdu dnes s kamarádkou do restaurace na večeři. Měla narozeniny a tak nám to setkání vždycky vyjde na její a na moje (vánoce) narozeniny. Tak se těším. Jen doufám, že se manžel stihne vrátit ze služební cesty a vyzvednout Matěje ze školky.  

Tak zatím papa.
Jo Jiři o tom bráchovi ti pošlu SZ, hned jak bude čas.
 D.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »