Maminkou s eMiminem už pár let - od Katchy

Rodičovství

Máte slepého manžela? Já ano. Zrak má teda v pořádku, brýle zatím ani na dálku ani na blízko. Když se ve filmu jen mihne Macintosh, to zaregistruje okamžitě, ikdyž kouká třeba napůl jedním okem, neb děj ho vůbec nezajímá. Ale nové věci v bytě prostě nevidí a to nemyslím zrovna maličkosti. O novém oblečení nebo o mém novém účesu už vůbec ani nemluvím.

Poprvé mě šokoval asi po 2 letech našeho vztahu. Bydlela jsem u něj v bytě. Na víkend odjel na jakousi rally a já byla nemocná takže co doma. Měl tam takovou starou sedačku, potah potrhaný a přes to jen deka v jakési neurčité barvě. Už jsem měla koupenou potahovou látku ve vínové barvě takže ideální příležitost k překvapení. Celý víkend jsem se s tím trápila, protože jsem to šila jako nový potah, ne jen jako přehoz. Hotová sedačku zářila v obýváku jako nová, já se těšila na jeho překvapený výraz, ale toho jsem se nedočkala. Několikrát kolem ní prošel jakoby měl vínovou sedačku už léta. Já byla tak konsternovaná, že jsem ho ani neupozornila, jen jsem čekala, kdy konečně… Až když jsem se po půl hodině zeptala, jestli si všimnul něčeho nového, rozhlédnul se, všimnul si a byl nadšený! Já nechápala… Časem jsem si zvykla, že co mu nestrčím doslova pod nos, sám si nevšimne. Na jaře jsme byli se známými na výletě v Jindřichově Hradci. Manželovi se nechtělo s námi courat po obchodech tak si sednul do kavárny a že si pak zavoláme. V AlpinePro jsem narazila na hezkou bundu, známí mi ji schválili tak jsem si ji koupila. A že jim něco ukážu ;-) Starou bundu jsem uklidila do batohu a vzala si novou. Byla taky oranžová, ale jinak dost odlišná. Manžel se k nám připojil, ještě jsme chvíli chodili po městě, pak jsme jeli autem na chalupu (asi 10 km), tam jsme vykládali nákup a on stále nic. Známí kroutili hlavou, každou chvilku se mě nahlas ptali „NIC?„, já na to „NIC“, manžel nechápal o čem se bavíme. Asi po 2 hodinách se na mě zadíval a prohlásil „Jé ty máš novou budnu, nééé?„
Naposledy jsem ho otestovala minulý týden. V Baumaxu jsem si vyhlédla stojací lampu do obýváku. Děti byly pryč tak jsem vyrazila na nákup, smontovala a umístila. Manžel přišel z práce, chodil po obýváku, ale samozřejmě nic. Pak jsme jeli do kina. A hned jak jsme se vrátili, všimnul si! Přiznám se, že jsem to čekala až tak 2. nebo 3. den, lampa je celkem nenápadná. Nějak se zlepšuje.
Možná to mají v rodině. Tchýně mi vyprávěla o svém strejdovi, který hudroval, když si teta něco koupila a chtěla po něm montáž nebo zkrátka nějakopu činnost. Tak si holt teta jednou koupila SKŘÍŇ, známí ji to vynesli domů, smontovali. Strejda si týden skříně nevšimnul!
Máte doma podobný exemplář? Já nevím, jestli je to výhoda nebo nevýhoda. Nového oblečení si nevšimne takže odpadávají řeči „už zase sis koupila něco nového?!?“. Ale byt si zútulňuju jen pro sebe, klidně bude mít věci v banánovkách a na hromadách, o detailech nemluvě. Mě to vlastně ale vyhovuje, protože jsem v tomto dost nesnesitelná, jak není po mém. Třeba švagr, ale i tchán i můj otec rozhodují doma o každé prkotině, to bych nesnesla.
Tak pište jak je to u vás!
 Katka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 13.08.07 16:10

Ha ha, první ve svém deníčku :-))) A mám i přečteno ;-)
 Katka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 13.08.07 18:48

Katko to je teda exemplář:D U nás záleží na situaci. Někdy dokonce, než aby řekl svůj negativní názor, tak taktně mlčí:D

Ale asi lepší negativní reakce než žádná. Nicméně vidíš, Michal uspěl! Jen na ně nesmíme tak rychle!:)

Gabča

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 13.08.07 19:20

Ahoj holky,
tak u nás je to jiné. Zdeněk je kutil a rád sám cokoliv zlepšuje. Je pravda, že oblečení nějak speciálně neregistruje, ale to mě netrápí. Stejně mu většinou hned mezi dveřmi řeknu, co jsem si koupila :-) Ale co se týká bytu, tak naopak dělá občas překvapení mně (tedy spíš dělal, když jsem ještě jezdila do práce do Prahy) a vyžaduje „velmi nenápadně“, abych si toho nejpozději do 5 vteřin všimla.
Adámek se dožaduje večeře, musím jít.
Ahoj,
 PetraK

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 13.08.07 19:54

Ahojky Katko díky za nový deníček!

Taky mám sem tam doma podobného „slepýše“,ale abych mu nekřivdila, není to pokaždé. U nás je to podle míry únavy.

Jinak kopíruju sem příspěvek, který jsem psala ještě do starého deníčku:

Ahoj holčiny,
dlouho jsem tady nebyla, ale znáte to prázdniny!!!

Včera jsme se vrátily z chaty, takže peru, peru, peru!!!!!

Adélka rozvazuje čím dál víc, už se konečně nechá vodit za ruce, takže ťapkáme a já následně hekám, že mě bolí záda!
Danovi na dovolené vypadl jeho první spodní zoubek!!! Kýval se mu už před odjezdem, ještě některou noc na chatě mi říkal, že asi zajedeme za paní zubařkou, že ho chce vyndat. Vadí mu prý jak se kýve, že nemůže jíst ani rohlík. Jenomže asi den po našem rozhovoru se večer grilovala kukuřice no a ta to vyřešila za nás! Dáda se do ní zakousl a zub byl venku.
Takže „zoubková víla“ (to jako já!) bude muset něco koupit.

Ani nemám moc čas Vás dočítat,ale registrovala jsem, že Petruška nás i sebe trochu vystrašila.
Takže jsem ráda, že je všechno o.k. a Štěpánkovi a mamince se daří!

Jdu pokračovat.
Dítka se o něco tahají v pokoji, tak si dovedete představit ten „klídek“, který tady mám!!!

Mějte se všichni moc krásně a já se zase ozvu, slibuju!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.08.07 19:55

Katcho, díky moc za deníček :D!!! Řehtala jsem se od začátku do konce. Já ti to skoro závidííím!
Já mám doma přesný opak. Ten si všimne i toho, že mám se sousedkou stejně nalakované nehty, když se chodí v létě v pantoflích a pozná, jestli mám jiné tělové mléko nebo jsem koupila do obýváku novou kytku. To taky není žádný štěstí,věř mi :)!!!!
Tím pádem mu neunikne žádný drobeček, kapky na zrcadle ani to, že místo jedněch pantoflí na ven mám vyndané dvoje :). Člověk se s tím naučí žít, ale někdy si říkám, co bych dala - s prominutím :) - za ignoranta typu tvého manžela. Takže věz, že vše má své výhody a nevýhody.  

Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.08.07 19:58

Kleo, koukám, že jsme se tu po dlouhé době sešly :). My máme děti u našich, takže já moc nenetuju, protože užívám pohody a klidu a buď někde jezdím na kole nebo se hrabu na zahradě :).

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 13.08.07 20:33

Ivčo, můj bývalý byl asi dost podobný tvému manželovi, ale to byl boj. Nefungovalo to mezi námi co se týče bydlení, protože oba jsme měli svůj vyhraněný a dost odlišný názor a neslevili jsme. Na toho svýho ignoranta jsem si teda taky musela zvyknout, ale je to pro mě přijatelnější :-)))
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 14.08.07 07:43

Ahoj všichni a hlavně Katko,
díky za nový deníček! Já vám své zážitky naservíruju postupně, nějak mi doma nefunguje net (připojuju se k našim bezdrátově a asi to bude chtít novou anténu), takže budu psát během dne z práce.

K tématu - moc jsem se pobavila, u nás by to bylo taky tak, ale jelikož vím, že muži jsou z Marsu, tak na co chci, aby si všimnul, ho sama upozorním. Když chci pochválit nějaké oblečení, navlíknu si to a přímo upozorním. Co se týče nového účesu, můj muž ví, že nesnáším, když je komentován, takže taktně mlčí, když chci jeho vyjádření, řeknu si o něj a je to. Komentování účesu fakt nesnáším, což ostatní muži v mém okolí o mě nevědí a poučeni svými ženami, že mají chválit, mají blbé kecy a to mě vytáčí, takže to raději řeším tak, že mi kadeřník chodí domů a s čerstvou hlavou nikam nemusím :o)))

Musím říct, že i já jsem někdy slepýš. V kuchyni si teda všimnu hned každý prkotiny, která je jinde, ale třeba poslední dny ve školce děti malovaly trička, tatínek jim je dal na ramínka a pověsil v obýváku na garnýž, já přišla domů a půl hodiny jsem chodila, co je kde novýho, než jsem to našla :o))

Tak se mějte pěkně, díky za pobavení a já budu postupně psát během dne, teda jestli se dokopu :o)) Šéf má 14 dní dovolené, já tu mám zkontrolovat a opravit jakési výkazy za celý loňský rok a hned včera jsem udělala z 12 měsíců 5, takže času dost :o)) A příští týden si chci vzít 3 dny dovolené, už jsme dlouho nikde nebyli :o)))

Tak pa Jiřina

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 14.08.07 09:41

Holky  ahoooooj!  

Já jen v rychlosti k tématu deníčku, pak musím s dětma ven, páč mi tu děsně prudí!   Katcho - mám ho domaaaa!!!! Teda toho slepejše! :-)) Můj manža je na tom hooodně podobně. Ten se mě zas často po čtvrt roce zeptá, jestli mám to a to nového (teda co se týče oblečení). Co se týče domácnosti, tak po té, co ho upozorním na něco nového, tak si toho všimne a díky tomu, že to má na očích, tak už o tom ví. Ale sám by si toho byl schopen všimnout taky po „několika dnech“. :-))))  

Já jsem zas takový ten „malý špeh“, jak říká manžel. Asi něco podobného jako Ivči manžel. :-)))) Já doslova perlím v tom, že dokážu podle různých odpadků, fleků, drobinek apod. odhalit činnosti vykonávané členy naší domácnosti přinejmenších v předcházejících 12-i hodinách. :-)))) Nic přede mnou nedokáží zatajit. :-)  

Tak víc se ozvu později.  

AHoj
M.  

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 15.08.07 08:03

Ahoj všichni,

tak jsem se včera nějak ke psaní nedostala - nějak jsem se zažrala do práce nebo co :o)) tak se teď pokusím po kouskách vám naservírovat naše čtyři dni v ráji (Českém) :o))

Že pojedeme do Českého ráje jsem vymyslela hned, jak jsme se vrátili z vody. Přece nebudeme doma, když je kolem tolik krásných věcí! Ještě tomu pomohla jedna cestománie nebo jak se to jmenuje (v pondělí večer s Bartoškou a Donutilem), takže jsem najela na internetu na odkaz Český ráj a nestačila se divit, co tam na mě vychrlilo zajímavostí - skalní města, zříceniny, hrady, jeskyně, muzea … Takže jsem si naplánovala trasu, vytiskla průvodce a ve středu jsme vyrazili.

První cesta vedla do Železného Brodu, kde měla být prodejna bižuterie s předváděním výroby. Skutečně byla, jen to bylo trošku menší, než jsem čekala, ale zajímavé. Za sklem seděly dvě paní a vyráběly ručně vynuté perličky, paní z prodejny nám věnovala asi 10 minut výkladu. Ovšem všude byla vystavena spousta kamínků a skleněných zvířátek a různých věciček, takže to nemohlo skončit než nákupem první trofeje - malá skleněná želvička, pro Jíru žlutá, pro Haničku růžová, jsou moc krásné, ale kdo ví, ke jsou teď, ani ne po týdnu … Poté jsme se rozhodli ještě neplánovaně pro muzeum skla, i tam byla spousta krásných věcí (nákup druhé trofeje - korálečky na krk), akorát jsme to museli vzít trošku hopem, páč jsme přišli čtvrt hodiny před polední přestávkou.

Pak byl tak asi čas oběda, zašli jsme tedy do restaurace. Venku místo nebylo, ale vevnitř ano. Hned se dostavila první kolize, ťukali jsme si nápojem a Jírovi vyklouzla sklenička jahodovýho džusu a všechno na stůl. Naštěstí byl bez ubrusu a čilá číšnice donesla hadr, takže žádé újmy se nekonaly (jen chlapec dostal vynadáno). Zapomněla jsem podotknout, že tentokrát jsme jeli v pěti - kromě nás čtyř ještě manželův 15-letý synovec Lukáš. Oběd byl dobrý, jen děti dostali každý čtvrtku kuřete (objednávala jsem malý kousek, nejlépe stehýnko a dostali každý celou čtvrt s křídlem), ale nevadilo, nechali jsme si zbytky zabalit a večer se hodily :o)

Další vybranou štací byly Bozkovské jeskyně. Dojeli jsme na místo, bohužel hlídač na parkovišti nám sdělil, že v jeskyních je až do 16,30 vyprodáno, bylo 14 hodin, na dotaz co je jinak blízko zajímavého nám poradil potoční mlýn v Roztokách u Semil. Vzali jsme si telefon na rezervace do jeskyní a rozodli se zarezervovat návštěvu na pozítří a jeli do mlýna.

Bylo to asi 15 minut chůze z návsi krásným údolíčkem, samotný mlýn nás nadchnul, byl tam starý mlynář, který nás provázel, venku roztočil mlýnské kolo. Dnes se tedy už v mlýně nemele, ale je to takové jako muzeum a mlynářka nám pak všechno vysvětlovala. Měli tam taky nějaké loutky, prý kdysi venku u kola hrávali divadlo, taky tam měli Krakonoše, čerty a vodníky, moc se nám to líbilo. Když jsme vešli do mlýna, začala šílená průtrž mračen, když jsme vylezli, zase svítilo sluníčko, dokonce za zatáčkou už bylo sucho, jsme si říkali, že to snad mlynář uměle spustil na dokreslení atmosféry …

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 15.08.07 08:18

pokračování

Ze mlýna jsme jeli do Sedmihorek, kde jsem si vybrala kemp. Podle ceníku na internetu nás měl vyjít na noc zhruba na 180 Kč, což se nám líbilo, na místě jsme zjistili, že je to dvakrát tolik, neb na internetu jaksi zapomněli podotknout, že to jsou ceny mimo sezónu :o((( Původně jsme tam chtěli být tři noci, ale vzhledem k obrovskosti kempu jsme rozhodli, že se zítra přesuneme do Malé skály. V kempu byl rybníček Bažantník, šli jsme se tedy vykoupat, ale už bylo pozdě, takže jsme se hned převlíkli a šli, je tam písečná pláž a děti se chtěly popelit v písku, ale už na to byla zima. Aspoň se poklouzali a pohoupali a zaprolejzali, takových atrakcí není nikdy dost a vždy je těžké děti dostat pryč, znáte, že?

Chvíli jsme poseděli u stánku, kde zpíval jakýsi osamělý kytarista a asi v půl 10 zalezli do stanů. Jelikož nás bylo 5, museli jsme vzít stany dva, pánové s Jírou spali ve větším pro 3, my s Haničkou v malém stanu pro dva, který jsme si s taťkou pořídili někdy před 15 lety a pořád je super, jen se už do něj málokdy vejdeme :o)
V noci mě vzbudila šílená průtrž mračen, je to sice hezké poslouchat z pod plachty, ale hrozně se mi chtělo čůrat a do toho deště se mi nechtělo, tak jsem asi 2 hodiny trpěla, neb jsem nemohla ven ani usnout :o)))

Ráno nepršelo, ale museli jsme čekat, až nám oschnout stany, takže jsme vyrazili na výlet až někdy před polednem. Popojeli jsme autem asi 5 km a vyrazili na hrad Valdštejn. Je nahoře ve skalách, krásná vyhlídka. Bylo krásně, sluníčko svítilo, jen trochu bodavě. K tomu hradu bylo necelý kilometr, dále cca 1,5 km na Kopicův statek a skalní galerii. O galerii právě bylo v cestománii, o které jsem se zmiňovala na začátku, možná jste to někdo viděl - Vojtěch Kopic byl sochař, který vadil režimu, takže měl zakázáno sochat a místo toho utíkal do skal, které měl za chalupou a sochal tam do nich. Jeho skalní galerie je fakt nádherná, prodírali jsme se mezi skalami z kopce na kopec a pokřikovali - a tamhle ptáčkové, a lev, a chaloupka, a Masaryk a varhany a a a a … Už nějakou chvíli z dálky hřmělo, ale tady v tom údolíčku to znělo nějak hlasitěji, pak se začalo stmívat a pak to začalo. Naštěstí jsem měla vyhlídnutý skalní převis, pod který jsme vlítli a schovali se. Takovou průtrž jsem už dlouho nezažilo, po cestě se valily potoky vody, a trvalo to přes hodinu. Společnost nám dělala jedna podobně postižená rodinka z Plzně, se kterou jsme se pod převisem společně schovávali a byli to moc fajn lidi. Děti ke konci nevydrželi a navlečeni do pláštěnek se hrabali ve vzniklém potůčku a stavěly hráze … no děti. Takže byli zablácení až za ušima :o)) Asi po hodině začal déšť polevovat, takže jsme se rozhodli vyrazit na další cestu. Do vesnice byl asi 1 km, kde jsme chtěli poobědvat a pak se vrátit jinou cestou asi 2,5 km zpět na to parkoviště, jenže bylo jasné, že s dětma to nehrozí. Tudíž jsme se naobědvali, tatínek vyrazil sám :o)) pro auto a my si na něj hodinku počkali v hospodě v teple. Ale už nepršelo.

A dál někdy během dne, musím taky trošku pracovat :o))

Zatím ahoj
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 15.08.07 12:54

Koukám nikde nikdo, tak kde jsem to přestala?

Jo, tatínek šel pro auto, přijel pro nás a přesunuli jsme se do kempu na Malé skále. Tam chtěli za všechno jen asi 240 Kč, pršet přestalo, zašli jsme na pivo do kiosku s klouzačkama, takže spokojenost na všech stranách.

Kemp byl na ostrově mezi řekou Jizerou a náhonem. Večer měla normální barvu, ale večer někde v horách zapršelo a ráno měla barvu do červena jak kakao, to jsme koukali, co to může taky téct v řece. Snad prý nějaký kaolín to někde spláchlo či co.

Druhý den jsme měli na 11,30 objednané pořadí na prohlídku jeskyní. Nevím, jestli jste o tom někdo někdy slyšeli, já tedy prvně - Bozkovské dolomitové jeskyně, přírodní jeskyně, druhé největší po Koněpruských s největším podzemním jezerem v Čechách. Jede se do obce Bozkov (asi 10 km SV od ŽelBrodu), pak asi 700 m pěšky z parkoviště. Vstupenky na nás skutečně čekaly, berou do skupiny jen 20 lidí a chodí každých 10 minut a stejně se čeká na pořadí. Na jedné ceduli byly namalované takové kulaté krápníky rostoucí zezdola (jak nás poučil průvodce stalagnity, na rozdíl od stalaktitů, které rostou zhora dolů) a byly to takové bochany s čepičkou nahoře, tak jsem říkala Haničce, že jsou jako prsa. No a hned jak jsme vlezli do jeskyně a všichni se utišili a průvodce se nadechoval k výkladu, Hanička prohlásila: a kde jsou ty prsa, já je nevidím? Vysvětlila jsem, že asi budou v jiné jeskyni, a ona tam začla se chechtat a opakovat, že chce vidět ty prsa jako jsou ty tvoje maminko a ukazovala a šahala na mě - no docela legranda :o))
Jeskyní se prochází asi 10, nejvíc mě zaujal krápník řečený vepřový bůček, kus zdi velikosti asi 30×50 cm zbarvené jako prorostlý bůček :o)) Ještě jsme viděli sloní uši, ty zas byly nasvícené tak, že mi připomínaly spíš propečenou slaninku :o)) A bílou myšku a spousta dalších zajímavých tvarů, i ty prsa tam nakonec byly a průvodce je nazval husarská helmice :o) Poslední jeskyně byla veliká a tam to jezero s nádherně průzračnou zelenou vodou, dokonce nám průvodce na chvíli zhasl, abychom viděli absolutní tmu a pak nám to ukázal nasvícené v celé své kráse - nádhera.

Po jeskyních jsme se vrátili do Malé skály, došli na lehký oběd a pak vyrazili hore kopcom na hrad Vranov (Pantheon) trčící z výšky nad Malou skálou. Nahoru to bylo sice jen asi kilometr, ale prudce vzhůru kamzičí chůzí. Zakoupení vstupenky do skalního hradu spočívalo v zapůjčení klíče (za úplatek pochopitelně) k mříži mezi skalama. Bylo to parádní, všechno jsme prolezli, jen při výlezu na nejvyšší vyhlídku se Jíra zasekl, že už dál nepůjde, nahoru sice ještě dolezl, ale dolů ho musel tatínek snést.

zase za chvíli

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 15.08.07 13:17

Jiři, tak kde je to pokračování, čekám! :-))))   Čte se to parádně! A Haniččino dožadování „prsíček“ v jeskyni muselo být zábavné! Tam se to muselo rozlíhat, že to neušlo nikomu, viď?! My jsme byli před 14 dny s Lukáškem na výletě v Javořičských jeskyních! Taky se nám to náramně líbilo. A zrovna o tom byl taky teď v televizi dokument. Jmenovalo se to tuším Putování po Hané a bylo tam i o vzácném krápníku „záclona“, který ač je nasvícen obyčejnou žárovkou, tak září červeně díky nějakému obsahu železa. No nám se tam v té jeskyni náramně líbilo. Bylo to fantastické. Dřív jsme jezdili se školou i s rodinou a manžou na výlety do Sloupsko-šošůvských j., na Macochu apod., ale už si to moc nepamatuju, takže jsem z toho byla docela unešená! A hlavně z té zimy! :-) Původně jsme chtěli na Macochu, ale právě, že jsou tam „čekačky“ snad i měsíc nebo co, tak jsem zkusila zavolat do těch Javoříč. jeskyní a tam je to bez čekání! Byl to bezva výlet a máme z něj i nějaké fotky.  Tomíka jsme tam ale nebrali, ten byl s babičkou venku před jeskyněmi.  

Haničce všechno nejlepší k dnešnímu svátku!!!  

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 15.08.07 14:04

Asi ve 4 hodiny jsme opouštěli hrad Vranov a řešili jsme, ještě dojít ještě na další hrad Frýdštejn, který byl vzdálen cestou po hřebeni 1,5 km. Rozhodli jsme, že jo :o) Cesta do kopce, zase místy pro kamzíky, ke konci už nás to fakt nebavilo a při představě ještě cesty zpátky … No nicméně došli jsme akorát v 5 hodin, měli do pěti a hodný pokladní nás pustil do hradu za poloviční cenu (a bez vstupenek). Vylezli jsme až na nejvyšší věž, Jíra celou dobu tvrdil, že lezeme krokodýlovi do tlamy :o)) Docela foukal vítr, byli jsme spocení a před sebou ty 2 km zpět, takže jsme asi o půl šesté vyrazili zpět. Zpátky to šlo mnohem líp, přece jen z kopce se jde líp, Hanička sice chvílema kňourala, kdy už tam budem, tak jsem jí musela celou cestu vyprávět pohádky :o) a za necelou hodinku jsme byli v kempu. Protáhli jsme to rovnou ještě o kousek do restaurace na večeři, měli jsme hlad jak ti pověstní vlci. Nejdřív děti kňouraly, že tam nejsou žádné klouzačky (no fakt, prostě všude ještě nejsou), když se konečně uklidnili, přinesli jídlo - všem, jen ne mně, protože jsme seděli na zahradě, jídlo bylo nutno objednat vevnitř a tatínek jak objednával dětem porci na dva talíře, nějak to popletli. Tak jsme honem doobjednali i pro mě a Jíra se blbě naklonil nebo co hledal na stole a vylil mi celý pivo, stůl byl z prken a pěkně mezi nima mi to vyteklo všechno do klína a na baťoh. Moje poslední čistý kraťasy :o( No zuřila jsem pořádně, nebýt lidi okolo, tak tam ječím jak hysterka, takhle jsem nadávala jen jak hysterka poloviční :o)) A zima mi byla a vůbec a páchlo ze mě pivo a tak jsme se rozhodli, že se v kempu půjdeme vykoupat do sprch. Jestli znáte sprchy v kempech, musí se tam hodit peníz a pak se čeká, jestli něco poteče. Kemp byl zrovna narvaný, protože tam byly nějaké závody v orientačním běhu či co, nicméně jsem vzala Haničku, do tašky ručník a čisté oblečení a šly jsme. Jedna paní zrovna ze sprch odcházela a učila druhou, jak a kam ten peníz hodit, než jsme se svlíkly, i ta druhá vylezla ze sprchy se slovy, že je rychle hotová a že tam ještě nějaká voda asi zbyla, tak honem, tak jsme to s Haničkou stihly ještě v limitu na tu její desetikorunu :o))Hanička tam tak stála vyplesklá mezi nahatejma ženskejma, kterých se mezitím nahromadilo asi 5, já jsem tu svou nepoužitou desetikačku věnovala nějaký holčině, která přišla bez peněz smířená s tím, že se vykoupe ve studený a neteklo jí nic, no prostě dobrodružství i ve sprchách :o)))

Ještě jsem zapomněla napast o dopoledním hřišti - ještě před jeskyněmi (měli jsme čas) jsme se stavili cestou ani nevím kde, snad v Ž.Brodu, bylo tam parádní hřiště - firma Tomovy parky či jak se jmenuje, spousta dřevěných klouzaček, houpaček, zvířátek, sítí … no ráj pro děti, takže jsme tam utloukli asi hodinu času.

Pořád ještě nejsem moc dlouhá?

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 15.08.07 14:07

Děkujeme za gragulaci, odpoledne máme oslavičku, tak doufám, že nebude pršet, chtěli jsme být na zahradě a ugrilovat maso, přijdou naši.

Děti někde dostali kuchařku vaříme s Brumíkem, jsou tam různé dortíky a zákusky ze sušenek Opavia, tak si vybrala pro sebe ananasový dortík a pro nás ostatní zebra řezy, tak jsme včera plácali, jsem zvědavá, jestli to bude dobrý :o))

Tak já jdu na poslední část cestovního deníku.
J.

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 15.08.07 14:16

Tak asi poslední díl :o))

V neděli ráno jsme se vzbudili a pršelo, když jsme vylejzali ze stanů, spíš už jen krápalo, ale na balení nic moc, tak jsme prostě stany naházeli do auta mokrý, že je dosušíme doma.

Poslední výlet byl na Trosky, řešili jsme, jestli jít do hradu nebo ne, Hanička se těsně před tím poblinkala (ráno do sebe nacpala jablíčko a nějak jí asi nesedlo), nicméně výhled byl krásný, vylezli jsme na obě věže (tedy na tu vyšší - Pannu - lze vylézt jen k úpatí), tam zase perlil Jíra všetečka, byly tam úzký točitý schody a na nich lidi z obou stran, tak jsme čekali dole, Jíra mi vniknul do prostoru pod schody, bleskově našel vypínač a stiskl … Ze schodů se ozvalo pochvalné - jé, už rozsvítili a zase zhasli, on tam byl ukryt vypínač a lidi tam celou dobu lezli nahoru potmě, takže jsme rozsvítili a Jíra byl za hrdinu :o))

Úplně poslední zastávkou bylo v Troskovicích muzeum panenek a medvídků, sice dražší vstupné, ale nááádhera, děti byly unešený, hned zkraje bylo oddělení novorozeňat a tam panenky, že byly od mimin k nerozeznání (jsou to nějaké nové technologie, panenka vypadá jak opravdové dítě, i má skutečné vlásky a bůhví jaké očička, a prý stojí řádově deseti až statísíce korun!) Něco málo jsem nafotila (smělo se jen u vstupu a dál už ne), tak to pak někdy hodím do galerky a uvidíte, že jsou to prostě mimina!

No a pak už domů, vybalit, 3 pračky prádla, vyvětrat spacáky, to všichni znáte a tím už vás nebudu unavovat. Stejně jsem tu dnes trhla rekord v množství příspěvků, tak zase příště :o)

Zítra napíšu o Haniččině oslavě, bude-li co zajímavého, zatím vás zdravím a těším se na nějaké reakce.

Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 16.08.07 09:56

Ahoj holky,

Jiřino, jdu tě zachránit od samomluvy! Pěkně dokážete využít 4 volna! Naši prckové ve stanu ještě nespali. Mají Háňa s Jírou svoje dětské spacáky? Na chalupě totiž měly děti postavený stan na blbnutí a přes den tvrdily, že tam budou spát, ale večer měnily názor. Tak bych to s nima možná prubla, navíc zázemí chalupy vedle, to byla vhodná zkouška. S naši,a jsme jezdili pod stan hodně a líbilo se mi to tak M. i V. určitě taky bude:-)
Všechno nejlepší Haničce ke včerejšímu svátku, spoustu dalších pěkných zážitků s bráchou a rodiči!

Mončo, to jsem ráda, že máš podobný exemplář jako já :-))) A podle bordelu taky dokážu odhadnout, co miláček vyváděl. Dámskou návštěvu by přede mnou nezatajil :-))) Leda, že by dotyčná sama uklidila, ale to by mi byl zas nápadný pořádek :-))))

Kdepak je Dana? Dneska by měli tuším pokládat tu vysněnou podlahu tak doufejme, že nám nadšeně napíše jak je krásná (podlaha ;-))

My včera odvezli děti k našim, hurá! Mě z nich včera tak tekly nervy, to nebyla minuta bez řevu a hádek a když se zrovna nervaly, stejně ječeli, jsou prostě HLUČNÍ… Z Loun do Prahy jsem řídila, manžela teda po boku, ale začínám zjišťovat, že mi jeho přítomnost spíše vadí než mě uklidňuje :-O Asi je na čase podstoupit další POPRVÉ v mém životě - řídit úplně sama bez rádce vedle sebe. Zastavili jsme se v IKEE, kde jsem trénovala parkování, bylo už celkem prázdné parkoviště tak to šlo, ovšem na umístění auta jsme měli s manželem každý jiný názor… Stejně jsme nesehnali co jsem chtěla - rám na obraz, to je to moje veledílo :-) Tak možná seběhnu dolů k popelnicím, tam stálo rozbité zrcadlo v ucházejícím rámu :-)))))

Hezký den!
Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 16.08.07 10:19

Katko,
děti mají normální velké spacáky. Předloni jsme si kupovali nové spacáky, tak jsme vzali rovnou čtyři. Ve stanu jsme spali poprvé před 2 lety, to byly Haničce necelé dva roky a v pohodě.

Spíš je to nezvyk pro mě, protože se vedle mě vrtí a budí mě, doma jsou sami v pokojíčku a pokud přímo není nějaký problém, že začnou brečet, tak mě neruší, ve stanu jsem vzhůru skoro pořád.

Haniččina oslava byla moc hezká, dostala od babičky tabuli na psaní křídama, od tety zase vodovky, tak hned všechno vyzkoušela, pomalovala vodovkama krabici od tabule a spokojenost :o)) My jsme jí ještě dali stavebnici BLOK a navlíkací stromeček, takže si pohráli dostatečně všichni včetně dospělých :o)) a teta se jim celé odpoledne věnovala. Akorát večer už byla Háňa unavená a vystřihla vztekací scénu, tak si to trošku pokazila.

Byla jsem nadšená z dortíku, jak vypadal, chutnal a vůbec, doma vám hodím fotku do galerky, je fakt moc jednoduchý, lehký a malý, že se sní a nejsou zbytky a nejsou všichni přecpaný :) no prostě ideální. Jestli má někdo zájem, popíšu i s receptem.

Katko, já taky jezdím autem raději sama, uvidíš že si zvykneš, jen mít nutnost a motivaci. Já říkám, že když jsem si zvykla já, musí to zvládnout každý, za těch 18 let co mám řidičák jsem řídila vždy tak 1× ročně a najednou od listopadu jezdím denně a zatím jsem nikomu nic neprovedla (ani nikdo mně). Jen mám problém jet někam, kde nevím, kde zaparkuju, v práci mám vymezené stání v garáži (kromě pondělka, kdy parkuju na ulici, ale bývá místo bez problému). Kdyby místo nebylo, vůbec nevím, co bych dělala.

Už jsem zase dlouhá, tak končím a dávám prostor vám ostatním.

Jiřina

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 16.08.07 10:28

Ahoj,  

i já přeju Haničce dodatečně vše nejlepší k svátku!!!!!
Pa, PetraK

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 16.08.07 10:34

Jiři, problém s parkováním bych měla pokaždé, když bych přijela domů. Tady je to doslova děs a hrůza. Kamarádky, které k nám chodí na návštěvu, ač řidičky, sem prostě autem nejedou z tohoto důvodu :-( Tady se dá zaparkovat 9-15 hodin, pak už s obtížemi a od 19 je to takřka nemožné. Včera jsem dojela dokonce až před barák a nikde neškrtla což považuju za vítězství, konečné parkování stejně bylo na manželovi. Být sama, musela bych auto nechat někde na samém okraji sídliště kde zase hrozí vykradení či něco podbného - máme bohaté zkušenosti :-(
A recept na dort určitě napiš!!!
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 16.08.07 10:41

V tomto směru to mám jednoduchý, protože máme garáž na 2 auta (sice za sebou, takže je občas musíme přehazovat podle toho, kdo druhý den pojede první). I vjezd do ní je popředu a po rovnině. Parkovat někde na sídlišti bych taky nezvládla.

J.

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 16.08.07 10:42

Petro,
moc děkuji za Haničku a přejeme zase všechno nejlepší Tobě k svátku zítřejšímu!!!

J.

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 16.08.07 10:48

Recept na jednoduchý dortík aneb Brumíkovy Zebra řezy

potřebujete:

2 balíčky bebe sušenek (takové ty hranaté), jedny světlé a jedny kakaové

Nejdřív uvařit pudink (klasickým způsobem), vychladnout, budete z něj potřebovat cca 2 dl, takže zbytek můžou zatím děti zblajznout :o)

V misce ušlehat cca 80 g másla a asi 3 lžíce cukru (podle chuti). Přidat vychlazený pudink, ušlehat dohromady.

No a pak beru střídavě světlou a tmavou sušenku, namažu krémem a lepím nastojato vedle sebe tak dlouho, než dojdou sušenky nebo krém.
Vršek potřít smetanou nebo pokapat mlékem či ovocnou šťávou, zabalit do alobalu a nechat do druhého dne v lednici.

A to je všechno.

Pak jen rozbalit, možno ještě dozdobit na vrchu šlehačkou či ovocem, krájet šikmo. Budete mít krásný pruhovaný dortík, sušenky se krásně rozloží, krájí se dobře a za chviličku jsme ho celý zdlábli. Až budu mít doma opravený internet (snad ještě před víkendem), hodím do galerky fotku, vypadá fakt moc pěkně.

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 16.08.07 10:50

A zase já :o)

Volal manžel - před prázdninama jsme objednávali nový stůl a židle do obýváku (za moje odstupné :o) - no a právě volali, že je to hotové. Stačí jen dovézt peníze a možno objednat dopravu. Já se tak strašně těším, ten náš starý stůl už delší dobu proklínám.
Je to velký stůl z masivu 90×180 cm a 8 židlí, tak budeme mít královské posezeníčko!

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 16.08.07 11:37

Teď jsem našla na internetu fotku těch „prsou“ - krápníků.

http://www.tipynavylet.cz/galerie/9x3.jpg

Tak schválně, jsou to prsa, nebo helmy? :o))))))

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 16.08.07 11:44

Já bych řekla pořádná kojící prsa :-)))
K.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 16.08.07 15:41

Be-be roládu miluju! Jsem většinou první, kdo to nevydrží a zkouší, jestli už súši změkkly ! :D

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 17.08.07 08:06

Petro, všechno nejlepší k svátku, bezproblémový zbytek těhotenství a hodné děti!
 Katka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 17.08.07 12:54

Petro, připojuji se s přáním všeho nej, hodně zdraví, štěstí, lásky a a´t se ti splní vše podle tvých představ!
 Ivča

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 17.08.07 15:08

Ahoj!

Také jsem „přiběhla“ popřát Petře vše nejlepší k dnešnímu svátku! Tak to krásně oslavte a přeju nějaké bezvadné dárečky!
Ahoj
M.  

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 17.08.07 16:51

Ahoj holky,
díky moooooc za přání. Doma to budeme slavit zítra jak s tchánovými a rodinou švagrový, tak i s mými rodiči. To zas bude „hukot“. Určitě se ozvu co jsem dostala. Protože mám za nedlouho i narozky, tak oslavu spojuji (svátky na dárky moc nedržíme). Doufám ale, že dárky budou stát za to :-)))
Od Zdendy s Adámkem jsem ráno dostala Mozartovy koule a nějaké penízky, abych si něco koupila. Upřímně řečeno jsem to nenápadně nadhodila už předtím, protože bych ráda něco na sebe, ale ne zrovna v mé současné velikosti … Tak si musím počkat až po porodu … Nasyslím penízky, odrodím, zhubnu a šup do krámů … to mám vyhlídky, co? :-)
Zatím pa, jdu uklízet na tu zítřejší „slávu“.
 PetraK

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.08.07 13:19

Oslava je u vás asi už v plném proudu, tak si to užívej!!! :D

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.08.07 13:20

Takovejhle článek mě vždycky hrozně potěší :):
https://www.emimino.cz/…s/story/5772  

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 18.08.07 21:08

Ahoj vespolek,  

Ivčo, článek mě taky pobavil - skoro jsem se mohla v:,–(it, že tvůj odkaz je právě na tento článek :o)) Já upřímně řečeno bych hned u prvních schodů začala řvát :o)
Já tedy zdaleka tolik s dětma nevyjednávám, sice hysteráky máme docela časté (zvlášť Hanička), ale Jíra už docela ví, že se mnou vyjednávat nemá cenu.
Co se týká usínání, to u nás zrovna problém není, okolo půl osmé si už říkají, že se chtějí jít koupat a z koupání automaticky rovnou do postele. A bez řečí.

Včera jsem se nějak večer zapomněla u kámošky, vrátila jsem se v 1 v noci, vyžahly jsme dvě lahve vína a ráno mě tedy docela bolela hlava. Naštěstí tatínek vstal s dětma sám a nechal mě odpočinout. Po obědě jsem normálně usnula na gauči! Odpol jsme byli u našich, vydrželi jsme až do grilované večeře, pak jsme tam nechali Haničku a byla jsem doma s Jírou sama, nechala jsem ho asi hodinu si malovat na počítači, zírám, co už si všechno našel jak se dělá (systémem pokus-omyl), pak si na stránkách s gorilama skládal puzzle a úplně sám to zvládl, to jsem na něj byla hrdá (už umí na počítači víc než tatínek :o)))) Já moc hraní dětí na počítači nepodporuju, ale puzzle a malování mi přijde docela výchovné (nic jiného tu taky nemám), takže když je doma bez Haničky, ráda ho nechám se vzdělávat :o)  

Hodila jsem do galerky dvě fotky, dám vám sem odkaz, ať je nemusíte hledat - první jsou ty be-be zebra řezy:
 https://www.emimino.cz/…8150307b.jpg

a druhé náš úžasný nový jídelní stůl s židlema:
https://www.emimino.cz/…8170317b.jpg  

nejlepší je, že vždycky když domů pořídíme něco nového, zjistíme, co jiného si nutně musíme pořídit. Teď je na řadě naše postel (pořád máme prastaré válendy, jen matrace jsme pořídili kdysi nové a už nám nevyhovujou) a teď jsme zjistili, že nový stůl a starý černý nábytek (po babičce z roku 1950) se k sobě fakt nehodí. Nový sice chystáme, ale až na to budeme mít, plánovali jsme to až za několik let ale vidím, že se k tomu budeme muset dokopat mnohem dřív.  

Už jsem zase dlouhá, tak taky napište někdo jiný!  

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 18.08.07 22:30

A ještě jednou já - kvíz: panenka, nebo miminko?
 https://www.emimino.cz/…8120288b.jpg

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.08.07 00:22

Ty Be-be bych si dala hned :)!!!
Krásný stůl a židle, něco takovéh by se nám tak yhodilo! Odkud?

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 19.08.07 09:18

Ahoj holky,
Jiřino, ten stůl fakt moooc pěknej!
Ivčo, článek jsem si přečetla - důvěrně známé chování… Ale prostě to k tomu věku patří a kdyby to prckové nedělali, bylo by to víc divné, než když se takhle chovají. Prostě potřebujou konflikt a ikdybychom jim vyhověli, najdou si cokoliv jiného. Musíme přežít…
Petro, raději teda rovnou blahopřeju i k narozeninám! Zkusím pohledat seznam, kdyže je máš přesně, ale kdybych nenašla, tak raději přeju dopředu vše nejlepší!!!

Včera jsme měli s manželem po letech den jako za bezdětna :-))) Hned ráno co jsme se v klidu vyspali, jsme vyrazili do víru velkoměsta do Národního muzea na mamuty. To se mi moc líbilo. Krom toho jsme prošli Madagaskar a dobu kamenou a to je vše, zabralo nám to skoro 2 hodiny a už nás bolely nohy a kručelo v břiše. Tak jsme seběhli na Národní do Modré Zahrady na pizzu a pak domů, kávička a tak ;-) Zkoukli jsme film, já něco pozašívala, četla jsem si, udělala důkladný úklid koupelny, no prostě klidná pohodová sobota. Dneska je manžel do večera v práci takže jsem zase sama samička, ale možná přijede na oběd. Takže si to tu nachystám a pak mám v plánu Jysk na Butovicích a když se zadaří, dotvořím to své dílo a dám vám ho do galerky :-) Pokud se teda zadaří i toto, před chvílí jsem chtěla vložit fotku a nešlo mi to.
Hezkou slunečnou neděli!
Katka stále bezdětná a slaměná :-)

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 20.08.07 09:48

Ahoj při pondělku,

doufám, že si tu zase nebudu povídat sama!

Díky za pochvalu stolu, je opravdu báječný. V sobotu jsme pozvali moje rodiče na oběd, abychom ho zajeli - na kachní stehýnka pečené v jabkovém zelí, úžasná dobrota. Sedm se nás tam vešlo naprosto v pohodě, říkali jsme, že by se v případě nouze vešlo i 10. No my jsme velká rodina :o)) I ždile jsou skvěle pohodlné. Mimochodem ten stůl má přes 80 kg.

Jinak je to z firmy TON (doufám, že mě někdo nenařkne kvůli reklamě), stůl se jmenuje KUBIS. My jsme chtěli nadstandartní rozměr (standard je 180×90 cm a my máme x 100). Je to masiv bílý dub, mohli jsme si vybrat asi z 20 barev moření, tahle barva je koňak - váhali jsme mezi tím a třešní, nakonec zvítězil koňak. Normálně stůl stojí asi 12 tisíc, díky nadstandartu stál asi 16, celkem se židlema asi 34. Znovu děkuji předchozímu zaměstnavatei za odstupné :o)

Katko, vy jste Pražáci? Já si asi budu muset zase vzít tabulku, nějak mám chaos kdo je odkud, pletu si tě s někým z Moravy … Tak se nezlob :o) A hezky si užívej bez dětí!

My zase ve středu vyrážíme na cesty, ale jen na 1 noc, ve čtvrtek se vracíme a jedeme (i s dětma) na oslavu narozenin Mirka, co s náma byl na vodě. Můžeme i přespat, ale vidím to spíš tak, že se večer vrátíme a nebudu pít. Na pátek a sobotu musím ještě něco vymyslet, na neděli máme pozvané kamarády k nám na zahradu na grilovačku, no samé hezké vyhlídky :o)))

Tak se mějte všichni krásně a neflákejte to tady :)
 Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.08.07 10:07

Jiřko, to je náhoda!!! :) My máme vybraný taky od TONU, rozkládací, uvnitř s nějakým sklem, zkusím ho najít a dát odkaz.
No, tuším něco takového, ale tamten se mi jevil nějaký hezčí, tenhle hlavně asi nebude rozkládací. U toho rozkládacího tuším zůstane uprostřed dřevo, boky jsou takhle prosklené (nebo obráceně?)
http://www.ton.cz/…F0CrmAryysg5(wmwFBSK5)?iid=313&se­clid=-268909163-1187597140797    

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.08.07 10:10

my bychom chtěli určitě třešeň, máme třešňovou kuchyň a třešňovou podlahu v obýváku…

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 20.08.07 10:51

No to je vážně náhodička :o) kozorožko :o)
My jsme nechtěli rozkládací, ale už rovnou rozložený a tak je pořádně masivní.
Původně jsme chtěli třešeň, manžel když to objednával, tak mu říkali, že na koňakové židle je 50% sleva, jelikož se ty barvy zas tak neliší, přistoupili jsme na to. Pak nám volali, že se sleva nekoná, ale už jsme to nechali stejně na tom koňaku.
My zase máme kuchyň medovou, jinak v ložnici a v předsíni máme skříně calvados, ta je taky hodně podobná. Jinak máme v obýváku starý černý nábytek, který bychom taky potřebovali vyměnit - až na to dojde, asi to bude zase koňak :o)

Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 20.08.07 11:39

Ahojte!
Jiřino, já bydlím v Praze13. Z Moravy je Monča, myslím i Ivča.
Holky, dpoporučte mi těsto na pizzu, prosím prosím! Chci udělat zásoby do mrazáku, dělávala jsem z lískového, ale to se hrozně drobí, chci zkusit kynuté a těch receptů je tolik, že nevím :-/ Aby bylo tenké a ne ala buchta.
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 20.08.07 12:16

Katko,
já mám v těch Prahách nad č. 10 chaos - to jsou Modřany? Jestli jo, tak to jsme kousek od sebe, já jsem 5 km jižně od Zbraslavi.

Těsto na pizzu bych ti poradila, ale dělám přesně to ala buchta, to tenké nějak nemusím, je to jak koláč, ale výýýborný, zrovna to dneska budu dělat. Možná kdyby se udělala tenčí vrstva, tolik buchtoidní by to nebylo, nevím.
Ale stejně ho asi nedám dohromady z hlavy - dávám tam tvaroh, hl. mouku (400g?), olej, mlíko, vejce a prášek do pečiva.

Jestli bys přece chtěla, odpoledne ti z domova písnu přesný poměr.

Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 20.08.07 12:46

Třináctka jsou Butovice, Lužiny, Zličín, Stodůlky takže to mám blízko na ten Anděl. Jinak nějaké těsto jsem našla i v té kuchařce domácí pekárny tak jsem zvědavá, už to kyne. Akorát nevím jak s tím zamrazením. Chtěla bych zamarzit obložené i samotné na pizzachleba. Mám to těsto nějak předpéct nebo prostě zamrazit rovnou tak jak je?
 K.

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 20.08.07 14:09

Tak to stejně máme k sobě blízko - na ten Anděl. Nechtěla bys se mnou někdy zajít na oběd, když jsi bez dětí? Vlastně jen zítra, pak mám dovolenou. Nebo někdy jindy???

V nějaký diskusi holky psaly, že těsto mrazí normálně syrové. Pak to vyndáš a upečeš. Ale osobně to vyzkoušené nemám, dávám do mrazáku jen zbytky :o)

J.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 20.08.07 14:40

No bez dětí jsem asi ještě jen zítra! Takže to by byla ideální příležitost! Tak v kolik a kde?
Pizzy jsou hotové, 1 pizzachleba a 3 obložené - havaj, se šunkou a ananasem, ta nikdy nezklame :-)
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 20.08.07 14:55

Tak to je super :o)

Za rohem máme hospodu, kam chodíváme někdy na oběd - www.zlatyklas.cz, je to Plzeňská 9, tak přímo před ní ve 12?
Na stránkách najdeš i denní menu. Mají tam většinou klasické české hotovky, ale mezi nimi se najde i těstovinové jídlo a lehčí, já jsem tam byla vždy moc spokojená.

Prolítla jsem galerku, jestli tě někde uvidím, ať se poznáme :o) Doufám, že jsi to ty, blondýnka s brýlema pod vánočním stromečkem :o) já mám krátký tmavý vlasy a ráno ti napíšu, jakou mám barvu trička :o)

Tak se budu moc těšit!
Jiřina

P.S: díky za tip na havaj pizzu, večer se jí chystám dělat a úplně jsem zapomněla, že zbyl ananas z Haniččina dortíčku, tak budeme mít stejnou i večeři :o)

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 20.08.07 15:07

Zlatý Klas myslím znám, nedávno jsme tam měly sraz s kolegyněmi z práce. Ale je to tam nějaké předělané (asi už teda dlouho…), že se jde dolů po schodech. Já to tam znala kdysi, když byla restaurace normálně nahoře. Ta se teď předělává? Jo, to budu asi já, spíše blond, brýle s červenou obroučkou, asi budu mít zelené sako a modré džíny. Tak se těším!

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 20.08.07 15:44

Já jsem tam zase nebyla dřív, až teď (naposledy asi před měsícem). Jde se dolů po schodech, jedna část je tam trošku vyvýšená, mají část i pro nekuřáky. Můžu tam zkusit hodit rezervačku.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 20.08.07 20:33

Katko,
na zítra jsem rezervovala stůl pro dvě v nekuřácké části (doufám, že nejsi kuřák, ale já nesnáším, když mi někdo čudí do jídla).
Jestli platí telefon, co máš v seznámku, tak ten mám, kdyby něco.
Tak zítra.
Jiřina  

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama