Maminkou s emiminem už pár let - od Klei

Rodičovství

Nazdárek holky! Venku to vypadá jako nepodařené jaro ( kdeže loňské sněhové kalamity jsou?!!) a naše dítka nám odpadávají nemocni jako přezrále hrušky. Nahnat je však do postele, to je (aspoň u nás) nadlidský výkon!

Takže doufám, že než začne to opravdové jaro ( i podle kalendáře ) tak si dokážeme udržet naše duševní zdraví. Neb s nemocným dítkem doma, to je rozcvička a řádná masáž pro naše nervy.
Já jsem na tom ještě dobře ,páč moje druhé dítko ještě nemluví a nechodí, takže jsem ještě o spoustu věcí ušetřena.
Nejhorší období nastává, když už jsou naši andílci ( se sestrou s oblibou, ale ve srandě, říkáme - paraziti), částečně s nemoci venku, ale ještě ne na tolik, aby se mohli vrátit do škol a školek.
To se pak často stává, že naše nervy jsou napnuté jako špagátky, a v důsledku toho sem tam ječíme, běsníme a myslíme si, že máme nic nechápající a zlobivé dítka. Pravda, je ovšem úplně někde jinde. A nemyslím, že se to týká jenom období, kdy jsou dítka nemocné, často boucháme i když jsou zdravé jako řepy, to totiž mají síly a energie na rozdávání,jenomže nám maminkám jaksi ta energie chybí a proto se někdy chováme, tak jak se chováme ( no zkrátka, ječíme, vztekáme se, vždyť to znáte)
Ano, jsou mezi námi matky ,které svá dítka zvládají s přehledem a grácií a místo řevu, jsou klidné a schopné svým dítkům vysvětlit všechna pro a proti.
Já bohužel do této kategorie nepatřím,někdy mám sílu na to abych nevybouchla a v klidu všechno pěkně vysvětlila, ale přiznám se, že je někdy ze mě pěkná fúrie.Navíc to umocňuje moje znamení, jsem totiž Blíženec, takže žena mnoha podob a tváří. Co mě jeden den nechává stoicky klidnou, druhý mě dokáže vytočit na maximum. No zkrátka nemají to se mnou ti mí drobkové a manžel vůbec jednoduché ( ale zase nejsem až taková saň )
Já myslím, že ženské myšlenkové pochody, pocity a všechno co se v nás odehrává Vám nemusím popisovat, takže mě většina z Vás jistě chápe.
Pak až odezní všechny emoční bouře, začneme přemýšlet.
Hlavou nám plynnou myšlenky o tom, že vlastně ty naše dítka nejsou vůbec zlobivé, že jenom my pod tíhou starostí a našich nálad (holky co jsi budeme povídat, když se začnou" plašit„ hormony, tak to stojí za to, a když se to zkombinuje se vším ostatním, tak vzniká velice výbušná kombinace)často v sobě nenajdeme síluchápat naše dítka a jejich trápení a mnohdy i křivdy. Musíme si to přiznat milé dámy, často našim dítkům křivdíme a často je nechápeme. Bohužel nejsme dokonalé mámy!
Takže NAŠE DRAHÉ DĚTIČKY MOC SE VÁM OMLOUVÁME, ZA TO , ŽE JSME NĚKDY TAKOVÉ JEŽIBABY!!!!!
A ještě jednu věc bych chtěla v tomhle deníčku vzkázat: Mami, měla jsi svatou pravdu, když jsi mi říkala: „Počkej až budeš mít jednou svoje děti, tak to poznáš!" Ano, mami poznala jsem, takže mé často nespravedlivě vynesené soudy k tvé osobě (zvláště pak v období mé puberty), tak za ty se teď hluboce omlouvám.
Nyní jsem poznala, že být mámou je nelehký úkol a ještě se toho musím spoustu naučit! Častokrát si totiž neuvědomujeme, že děti kopírujou naše chování, takže se musíme naučit ovládat! (Zase nadlidský úkol!!!) Ale stojí za to, to zkoušet, protože když se pak přeneseme přes všechny trable,a v klidu si sedneme, začneme nostalgicky vzpomínat. Tak zjistíme jak ty svoje miláčky milujeme a že bychom pro ně dokázali všechno na světě!!!
Vzpomínáme na první úsměvy,na první zoubek, krůček, slova........­..Zamáčkneme slzu v koutku nad tím, jak ten čas letí.
V ten moment si říkáme, už nikdy se tak chovat nebudu, vždycky se budu snažit abych věci řešila v klidu a s nadhledem, musím se naučit vžít do pocitu svého dítka...........
Vše trvá pouze do té doby, než za námi přijde dítko s naprosto nemožnou věcí, nebo když se nám vztekající skácí k zemi.......­...........
No uznejte, že v ten moment nastartovat mozek tak, aby si uvědomil, že je to jenom vzdor a touha nás dostat tam kam potřebuje,a že to chce pěkně v klidu řešit je kolikrát nemožně těžké!
Zkrátka nejsme dokonalé mámy, nemáme dokonalé děti, ještě uděláme spoustu chyb, ale budeme se snažit je napravovat nebo raději vůbec nedělat. Svá dítka nadevše milujeme a to je to hlavní.
Nadále se v budeme snažit ovládat své emoce, budeme se učit naslouchat dětem a jejich potřebám, aby z nás jednou byli mámy, které dokáží včas podat pomocnou ruku,poradit a pohladit, ale i ukázat, kde jsou hranice!
Proto s námi naše dítka mějte trpělivost, protože vychovat z vás krásné, slušné a hlavně ušlechtilé bytosti, je opravdu veliký úkol, kterého se každá z nás chce zhostit tak, abychom na vás mohli jednou být pyšné!!!

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 20.01.07 09:45

Ahoj holky, že bych byla dnes první??? :-)  

Kleo, moc hezky jsi to napsala, přesně to samé cítím ale takhle bych to napsat nadokázala.  

Radula mě tahá od počítače že už má nachystané pexeso tak jdu hrát, stejně mě zase porazí, nechápu jak může mít to dítě tak dobrou paměť.  

papa Lola a nemocný spol.  

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 20.01.07 09:54

Nazdárek děvčata ,já jsem druhááááááá.

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 20.01.07 10:06

Ahoj,
nezbývá než podepsat.
Mám obě děti už týden nemocné, vlastěn vypadají že jim už nic není. Ale antibiotika budou brát ještě do středy a doma mají být do konce týdne. Obě jsou živé až moc, ven nesmí, v paneláku se energie špatně vybíjí.
Dokola malujeme, hrajeme karty, Monopoly a Smolíčka. Už z toho blbnu. Když si chci chvíli odpočinout a udělat si v klidu alespoň kávu, tak je během pěti minut z pokojíčku jeden velký binec, ve kterém se velmi hlasitě háídájí obě děti.
Nervy mám napjaté k prasknutí.
Už aby byli zdravé !!!!

šárka - taky nedokonalá máma

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16431 příspěvků 20.01.07 10:11

Ahojky! Ctvrtaaa-huraaa:-)
Teda Lesi, rikala jsi az v deset:-))jsi sikulka, diky…
A jdu cist…
 Z.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16431 příspěvků 20.01.07 10:15

Klei, mooc hezky denicek…a pravdivy!Taky nesnasim obdobi, kdy je Fijek zdravy-nemocny a musime sedet doma..neskutecne vymysli, nic se mu nechce hrat, chce behat, coz na 70m2 jde dooost tezko:-)
Chystame se k nasim -na obed a pro Fildu, zas to pripomina vypravu na severni pol..-proc ten miminek ma tolik veci?:-))
Mejte se krasne, zatim pa, Z. a kluci

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 20.01.07 12:06

Ahoj,   Kleo, díky za nový deníček, je moc pěkný. Musím jít, práce čeká, dneska vaří manžel, tak já můžu pracovat :-)
Ahoj, Petra    

 
Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 20.01.07 12:21

Ahoj holčiny, jsem mezi vámi nová :-) Můj nick je Desty, mám 2letého klučíka a i já někdy mám pocit, že ve výchově selhávám…prostě jsou dny, kdy to zvládám naprosto v pohodě a dny, kdy lezu po 4 už od rána .-/ a těším se,až si půjde po O lehnout, páč já zahučím taky - domácnost nedomácnost. Vrátila jsem zpět do práce na poloviční úvazek, což jsou 2 dny v týdnu,tak se aspoň odreaguju, ale stejně se často přistihnu u myšlenky,že se mi už po lumpínovi stýská :-))

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 20.01.07 13:14

Ahojky Desty, vítej mezi náma, doufám, že se ti tady bude líbit !

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 20.01.07 18:21

Ahoj všichni,
Klei, je to přesně tak, jak jsi psala!
Nemoci se pomalu rozšiřují na zbytek rodiny. Tomík odpoledne měl 37,5. Minulý týden byl tři dny doma, tak jsem myslela, že bude dobrý, ale jak to vypadá, tak nebude. Na zítřek jsme měli naplánovanou tu narozeninovou IKEU. Tak jsem se těšila a opět jako vždycky je všechno jinak. Je to k zlosti.
Vzpomínám, jak jsem před deseti lety už byla v porodnici a touto dobou jsem si myslela, že už to je to nejhorší, co mě mohlo potkat. Na to „nejlepší“ jsem si ještě ovšem počkala a Tomík se narodil až zítra v 8 ráno.
I na mě a na manžela začíná lézt choroba. Tak si jdu rozpustit coldrex a asi to tady zalomím. Maťa půjde brzo spát, tedy snad, vypadá tak.
Tak se držte a ahoj.
Dana a marodinec

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 21.01.07 01:25

Ahoj Dani,  

tak všechno nejlepší Tomíkovi  k narozeninám, hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka!!!!  

I na mě se pokouší něco vlízt (a manžel to není), tak se snažím odolávat. Adámek už je lepší, Zdeněk nás poctivě zásobuje všema možnýma čajema - prostě paráda.
Omlouvám se, že se nerozepíšu, ale teprve teď končím na PC a do 25.1. to nevypadá nadějněji. :-(  

Ahoj, PetraK

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 21.01.07 13:59

Ahoj holky,

Tomíkovi od Dany přejeme vše nejlepší k prvním kulatinám :-)))

Petro, úplně chápu jak se cítíš, když ti doktor řekne, že by možná bylo dobré vzít Adámkovi nosní mandli. Zítra v 7 ráno máme nástup na oddělení ORL. Třeba bych pak mohla o tom napsat deníček, určitě by to zajímalo nejen maminky  „u nás“.

Desty, vítej mezi námi!

Kleo, mluvíš mi z duše! Zrovna mám období, kdy ječím víc, než bych sama chtěla…

Holky, moc děkuju za podporu. Cítím se líp, asi taky díky jiným starostem, mám v hlavě guláš. Zítra na nás myslete. S Mišulou nastupujeme v 7. Dneska ještě může normálně jíst a pít až do večera. Ráno už nic, v noci nejlépe taky což není problém, Míša v noci ani nepije. Ráno to holt musí vydržet bez pití. V pátek bylo oddělení ještě ve stavu zrodu po stěhování tak věřím, že pokud bude Míša po narkóze bez problémů, zbytečně nás tam přes noc nenechají.
Dneska mě ještě čeká pořádná směna v kuchyni, aby tu kluci měli zásoby a já pak taky.
Tak se mějte, doufám, že se zítra večer už ozvu, aspoň krátkou zprávou.

Katka

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16431 příspěvků 21.01.07 18:23

Kati, moc drzime palecky, at vse je co nejdriv OK. a ten denicek by nebyl marny, taky me zajima, jak to probiha…
Pa, Z.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 21.01.07 18:38

Ahoj Katko,  

budu na Vás moc a moc myslet a držet pěstičky. Ten deníček by opravdu nebyl marný!  

Pa, PetraK

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 21.01.07 21:14

Ahoj Katko,
to mně asi nějak ušlo, že Vás čekají mandle!!! Moc držím palce a myslím na vás. Ať Míšu nic nebolí a vůbec ať už to máte rychle zasebou!!!
Díky za přání Tomíkovi ke kulatinám.
 Dana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.01.07 21:19

Katko,  

drzime palecky a budeme na vas zitra myslet, Misa to urco zvladne bravurne, tak at se pak vse rychle zahoji a nic neboli!!!
Denicek by opravdu nebyl marny!  

Sulanek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.01.07 21:22

TOMIKOVI JEN TO NEJ K PRVNIM KULATINAM A AT SE MU V ZIVOTE DARI, JE ZDRAVY A HVEZDICKY V OCICKACH MU ZARI HOOOOODNE DLOUHO!
Sulanek a Nika

 
Jirina
Extra třída :D 13084 příspěvků 22.01.07 09:29

Ahoj vespolek,  

Desty, vítej mezi námi. A jak se klučík jmenuje?
Petro, držím palce na ORL!  

Kleo, moc hezky napsané. Obzvlášť mě pobavila omluva za to, jaké jsme ježibaby. Já jsem zrovna byla včera ježibaba i s koštětem :o)) Jíra byl celý den s tatínkem pryč, vrátili se asi v 5. Chvíli před tím jsem donutila Háňu uklidit hračky. Jak přijeli, šla jsem vařit večeři. Už to, že ječeli a řvali a hned se tahali, mě vytáčelo. Po večeři jsem koukala, že pro samý hračky není kam šlápnout. Načež děti si vzaly balony a začaly po těch krámech skákat na balonech. Mě chytil šílenej amok, řvala jsem, ať koukají uklízet, dokonce jsem přinesla koště a smetla jim ty hračky na hromadu, že ten jejich bordel přeskakovat nebudu. Manžel jen seděl v křesle a smál se pod fousy. Ovšem jemu do smíchu taky moc není, celý den s Jírou venku, ušli asi 12 km, cca 5 z toho ho nesl na koni (oblečen má Jíra asi 20 kg). Fičel studený vítr, navíc den před tím v noci zmoknul, takže dneska ho bolí v krku jaksviňa. Naštěstí až do oběda nikam nemusí, než půjde pro děti, takže jsem ráno děti odvezla do školky a on to šel ještě zalomit. Já jsem zalamovala v sobotu i v neděli až asi do 9, v sobotu vstal s Haničkou on (Jíra byl u babičky), v neděli vstal s Jírou a jeli na výlet a pro Háňu jsem si k babičce došla až před obědem, takže jsem si hezky polenošila, dočetla jsem už pátou knihu od Ježíška, už mi zbývají jen dvě :o)  

Tak pa Jiřina a zlobidla (Jíra 4 a 4 měsíce, Háňa 3 a 2 měsíce)

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 22.01.07 09:38

Ahoj holky,
tak Danek dneska razil do školky tak jsem zvědavá jak dlouho tam vydrží! Tady včera odpoledne zase tak foukalo, že se nedalo jít vůbec ven.
Jsem ráda, že se vám deníček líbí.
Musím jít něco dělat, ale dneska se ještě určitě ozvu,zatím se mějte

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 22.01.07 10:26

Čau holky!

Už jsem napsala dlouuuuhý komentář, jenže Tomíšek mi stihl před odesláním vypnout PC! :-((( TO jsem se fakt naštvala, že jsem musela odejít na chvíli z místnosti, abych na něj nehartusila.
Teď nám nešel skoro 3 dny pořádně net, kvůli těm vichrům.  

Katko - ať vám to dobře dopadne a večer vás pustí domů. A u stromečku na Staromáku vám to všem mooooc sluší. A máš dost zesvětlené vlasy, ne?! Na té fotce z chaty je máš tmavší.  

Kleo - napsala jsi hezký rozjímavý deníček!  

Jiřinko - a kde byli „kluci“na výletě? A to manžel s Jírou často tak sám vyráží? To jsou teda dobří, že celý den někde vydrží venku!!! A kde obědvali? Jsem zvědavá, co?! Jooo, díky za info o Frndulčině sousedce! Tak už to holka asi zvládá líp, že?!  

Všem marodům přejem brzké uzdravení.  

Já jsem dnes ráno testovala!!! Snad poprvé v životě jsem doufala, aby tam byla jen jediná čárka. Ani jsem si nějak nepřipouštěla, že bych mohla být těhu, ale manža mě tak vystresoval a ještě včera hnal do Tesca pro test! Jsem dnes 35 den cyklu (mívám tak 26/28 dní) a včera ráno jsem si stěžovala, že jsem přibrala. Navíc jsem měla minulý týden křeče v břiše a myslela, že bude MS a ta nepřišla. Jenže já stále jen kojím a kojím, tak si myslím, že to není nic neobvyklého, že mám při tom cyklus tak rozházený. Navíc ta minulá MS přišla až po 2 měsící a trvala 1 den. Tak jsme trošku znejistěli, jestli to vůbec byla MS a jestli tím pádem nejsem třeba už na začátku 4 měsíce!!! Hurrááááá nejsem! Na testu byla čárka jedna jediná!!! Né že bych snad tak vehementně nechtěla třetí (kdysi jsem další mimčo hooodně chtěla), ale teď jsem z dětí tak unavená a vyšťavená, že na to ani nepomýšlím. A po pravdě jsem si už dokonce zvykla, že mám dva kluky a už ani tak intenzivně po holčičce netoužím, jak jsem předtím toužila. Taky bychom s manželem dětem rádi dopřáli určitý luxus - tím nemyslím co se věcí týče - ale spíš co se vzdělání a zájmů týká. Zkrátka abychom si mohli jednou dovolit zaplatit dětem určité zájmové kroužky, nebo třeba výbavu na hory až pojedou na lyžák, školné  na střední případně pak na vysoké (kdyby se nááááhodou někam dostali), výlety za poznáním apod. A na to jsou v dnešní době 2 děti tak akorát. Takže to bude asi náš konečný počet dětí. I když v koutku duše bych ještě jednou chtěla prožít ten ohromný zážitek „zrodu nového života“ a hlavně si užít malinečké miminko, když už mám takové dva velké kluky! :-))) Možná jednou..... Kdo ví.  

Tak a teď musím účtovat. Luky je ve školce zase jen do oběda, tak ať něco udělám. Minulý týden tam spal jen 2×. Jsem zvědavá, jestli se tento týden vůbec zadaří, aby tam spal. Ale včera nás šokoval. Po obědě když jsme ho dali odpočívat do pokojíčku, tak dělal hlouposti a přebíhal do naší ložnice a nakonec tam vytuhnul!! A spal 3 hodiny! Nechápali jsme. CHodila jsem ho kontrolovat a pak podezřívala, že bude marod, ale zatím se zdá OK. Večer ani moc neponocoval a usnul před devátou. Vstával dnes o půl osmé. Tak jestli měl nějaký spánkový deficit nebo co?!  

Peti - ať je Adámek OK a ty ať můžeš vesele účtovat. Máš to teď asi hoooodně narvané, co?! Každý den do cca 2 hodin do rána - to musí být záhul.  

Ahoj
Monča a kluci        

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 22.01.07 10:29

Taky se přidáváme ke gratulantům a přejem Tomovi všechno nej, nej, nej! Nejlepší dárek si už pořídil, tak ať si s ním co nejvíc vyhraje!
M.  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 22.01.07 10:34

Jo, holky ještě termíny na deníček:      

4. února  - PetraK  

18. února  

4. března  

18. března - Lola   
Kdo se dál hlásí?  

M.  

 
Jirina
Extra třída :D 13084 příspěvků 22.01.07 11:29

Ahoj Moni,
díky za zvědavost, ráda přidám detaily k výletu.
Tak tedy - manžel má kamaráda (bývalého spolužáka z učňáku, jmenuje se Mirek), který má dvě děti, sice už odrostlejší než my (15 a 10), nicméně hodně je bere do přírody a na výlety. Taky kdysi, když jsme se ještě neznali nebo ze začátku, spolu jezdili každý víkend na vandry atd. No a ten volal, že jde s dětmi na výlet - do Čerčan vlakem, pak do Zbořeného Kostelce a odtud zase vlakem zpátky.
Měli jsme jet všichni. Jenže - za prvé se mi nechtělo brzy vstávat (vyráželi už v 8), zadruhé jsem měla v plánu žehlit a trošku poklidit a vidina, že se večer vrátím uchozená a ještě budu stát u žehličky, navíc počasí hlásili nestabilní … No takže mě nechali doma a vyrazili sami (Hanička byla u babičky). Bylo to asi 12 km, ale bylo krásně, Jíra si to moc užil, hlavně lezení po zřícenině.
Po Vánocích, když byly prázdniny a já v práci, byli v této sestavě na výletě taky. To byli i s Haničkou, šli z Bojova přes Kocábu do Štěchovic. Je jasné, že naše prťata nemají šanci ujít 10 či 15 km, takže se musí nést. Teď Jíru si tatínek nesl sám, když byli i s Haničkou, vyhrál, protože ta k Mirkovi nechtěla a tak nesl Jíru on.
Jsem ráda, že takhle vyráží ven, mně tím odlehčí, dětem dopřeje zážitků. Akorát příště na to musím být připravená, abych mohla taky :o))
V létě plánujeme, že pojedeme na vodu, na jaře těch výletů taky pár zmákneme. Jinak Mirek  je dost pracovně vytížený, pracuje na živnosťák jako truhlář, takže je rád, že urve neděli. To on nám dělal vestavěnou skříň do předsíně a šatnu do ložnice, taky díky tomu jsme se poslední dobou hodně viděli a byl čas nějaký výlet naplánovat. A při dalším výletě se naplánuje další …
 Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 22.01.07 13:38

Ahoj všem, hlásím, že žijem. Od čtvrtka nám nešel net, tak jsem se nemohla ozvat.
beru si první volný termín na deníček. přijeli naši, končím!
 Ivča

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 22.01.07 20:11

Ahoj,
jsme doma!!!!! Už je v pohodě, ale že bych to chtěla podstupovat nějak častěji....... Když se probírala z narkózy, bylo mi hodně horko, dalo mi dost práce ji zvládnout. Ale už normálně jí, pije, čůrá a žvaní takže vše OK :-)
Katka a statečná Míša

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 22.01.07 20:12

Tak to je dobře že už to máte za sebou, jste šikulky

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 22.01.07 23:08

No hurá! Tak to proběhlo docela dobře! Tak ať se Míša brzo úplně zotaví a ty nám pak popiš, co se dělo. Klidně si na víkend připrav „extra“ deníček!
Ahoj
Monča a kluci

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 23.01.07 07:53

Ahoj! Vítám vás doma! Jsem ráda, že vš eproběhlo OK i přes menší humbuk kolem probrání z narkozy:)

A ještě jednou se omlouvám za svůj včerejší úlet:)

Gabča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.01.07 08:44

Ahojda!!!
Děti obě chrchlaj znamenitě :(, Tomáš v noci spí hodně mizerně, včera od 3 do 4 jsme tady čumákovali po bytě, prohlíželi si časopisy, no fakt super :(. Spí samozřejmě se mnou v posteli, jsem zvědavá, jak ho to pak odnaučíme, až bude zdravej :(.  

Mojda má taky šílený kašel, takovej snad ještě neměl, a že ze školky už přitáhl ledaccos. Dáváme Mucosolvan, Stodal, na noc Auerius - nic platný :(.  

Dneska je tady venku pěkné mrazivo a vítr. Tak na jednu stranu dobře, že nemusíme hned po ránu do školky :).  

Mějte se a hlavně, ať už jsou děti zdravé!  

Ivča a marodi  

Koukám, že deníčkové termíny budou skoro obsazené, kdo se ujme 4.3.? :)  

 
Jirina
Extra třída :D 13084 příspěvků 23.01.07 09:37

Ahoj „s jedním denně“ :o))
Katcho, super, že jste to zvládly, tímto se omlouvám, že jsem si vás popletla a držela palece Petře :o))
Ivčo, ať je vám líp!
U nás v práci klídek, čekám, jak se přižene sníh, zatím nic. Doufám, že zvládnu dojet domů, ty naše silničky …
Teď mě nic víc nenapadá, kdyžtak se ještě ozvu.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13084 příspěvků 23.01.07 09:38

Tak já se toho 4.3. ujmu, snad se zrovna něco zajímavého uděje :o))
Vede někdo seznam deníčků, můžete ho sem hodit?
 Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.01.07 10:11

4.února  - PetraK
18.února - Ivča
4.března - Jiřina
ten další má Lola.

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 23.01.07 11:21

Ahojky holky,
tady je dneska docela mrazivo, psala jsem si se ségrou a na jižní moravě - sněží!!!
Dneska jsem se vůbec nevyspala naše Áďa měla zse jednu se svých oblíbených nocí. Vzbudila se na kojení asi kolem 00.30 a pak skoro do 3 nespala, prostě si povídala a kopala do šprušlí u postýlky. Pak nakonec usnula, ale v 6 ráno bylo opět vyspáno. Myslela jsem , že mě trefí! Odvedla jsem Dana do školky a dala jsem jí asi kolem 9 spát, no spí ještě teď, takže evidentně má spánkový deficit jako já!!!! Jestli neusnu tak se ještě dneska ozvu. Tak pá

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 23.01.07 12:58

Áááá, tak Klea ještě spí!! :-DDDD  

Jooo, taky jsem dnes mrtvolná. V noci TOmík pořád prudil (asi poporůstají zuby a navíc pokašlává) a od dvou se do ložnice přestěhoval i Lukášek. Ve čtyři pak přišel ke mně (jinak spí na matračkách u zdi - pokud nespí ve své posteli v pokojíčku) a že ho tam něco kouslo a nastěhoval se mi do postele. Takže to bylo Luky-já-TOm-manža. Nemohla jsem se ani pohnout, tak jsem se stěhovala na matračky. O čtvrt na sedm Luky procit, zjistil, že spí vedle Toma, tak neměl nic lepšího než ho poplácat po zádech a zazpívat : venku se setmnělo, tahle noc nebude kráááátká (Karel Kryl)! A byl budíček! :-((( A prý, že noc nebude krátká! :-( To jsem šla spát o půlnoci! Brrrr.  

Jinak u nás sněžííííííí!!! Hurááá! Doufám, že nám to výjde a Tom se vzbudí před třetí, abychom mohli do školky s kočárem a bobama. To by se Luky radostí zbláznil. Dnes tam spí. Já byla ráno s Tomem pro jistotu u doktorky, jestli se mu ten kašel někde neu:,–(il a je to dobrý - zatím je to jen rýma z nosu, jak ho dráždí. Dostali jsme Ambrobene (ale v tabletách - žádné sirupy nechci, protože je do TOma nejsem schopná narvat) a tak mu to zkouším propašovat do jídla, ale je hroznej, hned to pozná! A máme i Pamycon pro LUkyho i pro TOma. Oba je pořád trápí rýma.  

Tak to je krátce od nás.
Deníčky jsou rozebrané, tak je to bezva!

Ahoj
Monča a kluci  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 23.01.07 13:00

Hihi, Ivi - to mi pak musíš dát návod, jak TOma odnaučit spávat s váma. Taky jsem si ho tak naučila, když měl rýmu a teď nevím, jak na to! Naopak se nám do postele tlačí už i LUky. A to jsem si vždycky říkala, že si nesmím děti naučit spávat v naší posteli. :-O  

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 23.01.07 13:51

Ahojky Monas, nespím, ale spala bych jako kotě!!!! Budu muset jít dneska spinkat se slepicema abych to všechno dospala, Danek se nám taky stěhuje noc co noc, fakt už mi z toho hrabe. Jenom už to děláme tak, že manžel chodí spát do pokoje s ním když se vzbudí a chce se sáčkovat k nám, protože to bychom se asi nevyspali ani jeden. Čekám na den, kdy to stěhování a buzení skončí, ale ten je asi zatím v nedohlednu!!!!
Začalo nám tady jemňoučce sněžit, tak jsem zvědavá kolik toho nasněží. Dáda si chůdě malý myslí, že když sněží, tak že zase budou vánoce! ( taky bych je brala, ale bez úklidu a pečení )
Tak doufám, že nasněží dost abychom mohli sáňkovat,to mě děsně baví, vždycky se u toho vyřádím i já, ještě abysme mohli na brusle a už budu úplně spokojená! Asi se vracím do svých dětských let anebo stárnu a blbnu!!!
Tak čau

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.01.07 13:54

Aktuální info od nás: tady zatím po sněhu ani památky!!! Ale jelikož nemůžem stejně ven, je mi to nějak jedno, spíš jsem radši, že nemusíme nic odklízet :)  

Koukám, že stěhování dětí do postelí rodičů není jen u nás, tak jsem hned klidnější .), ale je fakt, že manželskému životu to teda extra nesvědčí :) :)!!!! My jsme dřív taky spali všichni v jedné :), ale teď, co je Tom nemocnej, tak se taky vždycky odstěhujem- nevyspali bychom se nikdo a ještě by manžel riskoval, že to na něj Tom naprská -někdo nás živit musí, tak radši oželím dobré vyspání :)!

 
Jirina
Extra třída :D 13084 příspěvků 23.01.07 14:19

To já bych klidně brala i to pečení :o))
Od té doby, co u nás bydlí babička, zase ráda peču sladkosti. Dřív totiž jsem to upekla, každý si vzal kousíček a zbytek jsem musela dodlábnout já, když to nechtěli.
Babička má pořád na něco chuť a je děsně vděčný strávník, takže většinou peču na sobotu nějakou dobrotu a když se sní, na neděli jinou. Dáme si to po obídku, já si dám jeden díleček, zbytek dorazí babča ke sváče nebo druhý den, takže nejsou zbytky :o)) Ale dělám všeho menší množství, koláč většinou poloviční, ne celý plech, ale jen do dortové formy. Poslední dobou jsem zkoušela nějaké novoty odtud nebo z BC a měly úspěch. Jedno byl „Malakoff“ z piškot, druhé „Míša řezy“. Ještě toho mám v záloze spoustu, teď jem chtěla ještě bábovku „HRC FRC“, ale Jíra přinesl koláč, který pekl u babičky (nutno dodat, že to zřejmě pekla v horkovzd. troubě, neb to bylo vysušený, že to babička neuhryzala, takže jsme celý kus museli vyhodit). Už se zase těším na pátek, až budu péct :o)) Dítka ochotně pomáhají a já mám jistotu, že to nemusím sníst celý sama.  

Sněží tu taky, děsí mě pomyšlení na cestu autem.
Jiřina  

 
Jirina
Extra třída :D 13084 příspěvků 23.01.07 14:24

Ivi neboj, za pár hodin je sníh i u vás (jestli si dobře pamatuju, jsi někde od Hr.Kr). Odklízení se stejně nevyhneš :o))
Jediné řešení stěhování dětí do postelí rodičů je nekompromisně je vracet zpět. Na nás to občas zkouší Hanička, když má rýmu, nechám ji (nemusím k ní běhat vysmrkat) ale jinak zkouším nátlak, že postýlka bude plakat nebo že jí čert postýlku odnese, když bude prázdná, někdy i zvýším hlas, ale tohle nechci nechat vymknout kontrole.  

Jiřina

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 23.01.07 14:42

Ahoj holky,
sněhové info od nás-jihovýchod Moravy- asi 10 cm sněhu a stále intenzivně padá, děti sedí na oknem a jsou nadšené že se mohou aspoň koukat a společně slibují, že budou inhalovat heřmánek, pít vincentku a dělat všechno proto aby se uzdravili:-)
Dnes jsme byli na kontrole u dětské mudr, doufala jsem že už od zítřka půjde Lena do školy ale dětská nás poslala na ORL-Lenu od neděle pobolívala hlava a má rýmu usazenou v dutinách, naštěstí jen obyčejnou vodnatou rýmu, ORL říkal že jsme přišli zavčas že by tam rýma začala hnisat a bylo by hůř. Dostaly jsme stříkátko do nosu IRS 19 a prý to bude dobré. Radek nemá nález na průduškách ale kašle šíleně. Už mě to doma s nimi přestává bavit, hry už je nebaví a chtějí stále vymýšlet něco nového a jsem ráda že aspon dnes odpoledne půjdu na angličtinu a chvíli bude vymýšlet táta.  

Děti k nám v noci do postele nechodí, jen výjimečně když se jim zdá škaredý sen, nebo když jsou nemocní a kašel jim nedovolí spát, ale to většinou já chodím k nim do postele  

Mějte se
Lola a spol

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.01.07 14:54

Jiřko, já jsem odjakživa zastánce rodičovských práv a děti dávané odmalička do postelí rodičů jsem vždy odsuzovala. A to, jak některé holky po tom, co se stanou maminkama, odstěhujou tatínky z ložnice, se mi teda příčí úplně :( (jestli jste některá ten případ, tak si to neberte ňák osobně :) :) ). To mi pak tatínek přijde jako plemeník, který splnil svoji úlohu a na tulení už je tady někdo jiný :) :). Takže já se o náš prostor v posteli budu prát, neboj! Jenže teď jsou opravdu oba nemocný, malej nemůže skoro dýchat, jak má ucpanej nos, tak se asi v tý postýlce cejtí takovej bez pomoci :(. Tak to mě samo zlomí.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.01.07 15:05

Sněhové zpravodajství: zatím stále NIC!!!

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 23.01.07 15:18

Já ti nevím jak mám toho Dana zpacifikovat aby se přestal dožadovat toho, že s ním musí být někdo v pokoji. Ze začátku jsme k němu chodily střídavě s manželem, aby neměl pocit, že je odstrčenej když se narodila Adla. Vidí, že s námi spí v ložnici. ASi budu muset zkusit Estivilla, bude to zkouška naší trpělivosti,ale obávám se, že nic jiného nám nezbývá, ale za zkoušku to stojí

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 23.01.07 16:17

Ahoj holky,
je tu tolik komentářů pročtu si je až doma v klidu. Jen vám poreferuju, jak jsme dnes byli opět na kolečku u lékařů.
Včera jsem přišla večer z práce a Matěj měl 38, tak nezbývá nic jiného, než jít dnes k doktorovi,i Tom má pořád teplotu a čím dál větší. Ttak jsem se ráno vydala s dětmi k lékaři - tatíne doma též pobírá ATB. No nevím, jestli epidemie je, když je na 100 zdravých 3 nemocní - u doktorů u nás na středisku to vypadalo tak 100:100, takže jsme byli dvě hodiny u Dr, ta nás poslala na rentgen hlavy - oba kluky, tam jsme čekali další hoďku, výsledek je, že mají oba oboustranný zánět dutin a opět ATB. Takže mám radost. Chovali se tam hrozně. Nudili se a tak se hádali a pošťuchovali, já jsem po nich ječela - dnes bych se jim teda za ježibabství neomluvila, spíš oni by se měli omluvit mamince! Přišli i Matýskovi výsledky z imuno, to je naprosto v pořádku, jen trochu zvýšené alergie, ale ani na alergologii to není, tak ať mně prosím někdo řekne, proč má od července 7 ATB a od října je v podstatě neustále nemocný!!! Co mám jako dělat!
Jinak se tady chumelí a chumelí. Do okrajových částí Brna už nevyjedou autobusy, Dopravní podnik jako vždy vzorně připraven. Snad mě tramvaj domů doveze.
Katko, Míša je šikulka a ty určitě taky, že jsi ji tak podržela!
Ivi, já se hlásím ke kazičkám, co mají děti v posteli. I já to nemám ráda, ale u nás to má víc důvodů. Jednak manžel vstává ráno před pátou, tak aby mě nevzbudil, protože já mám, co se děti narodili velice špatné spaní. Probdělé noci, nebo 10× za noc vzhůru, aniž by byl důvod (nemocné děti) je u mě naprosto normální. Potom, Mates je vlastně pořád nemocný a dáváme ty ATB, nebo se dusí, nebo smrká, nebo čurá a k tomu všemu potřebuje moji asistenci a za další manžel už rok!!! vyrábí zábranu na horní postel k Tomovi do pokoje, aby se tam Matěj mohl nastěhovat!!!  A navíc, už to máme takhle zaběhnuté a zvykli jsme si na to - a to je asi nejhorší!!! Navíc manžel dost chrápe, takže s jeho návratem do manželského lože já ani moc nespěchám!!!
Jo ještě když jsem přišla od těch doktorů, bylo půl 12 a vedoucí jízlivě poznamenala, „to si někdo přijde až v poledne“! No nekopli byste ji! Já jo, jenže to bych si mohla rovnou sbalit věci.
Utíkám do chorobince. Ještě musím koupit papírové kapesníky - včera posmrkali 4!!! krabice
Dana a kluci  

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16431 příspěvků 23.01.07 21:35

Ahoj vsem!
nas jeden denne): snehu je u nas asi 5 cm, zjistila jsem, ze nekdo ztopil takovou tu ohradku dozadu na sane, z cehoz mam fakt radost-musim koupit novou…
Filip ma ve ctvrtek ve skolce tridni schuzky- asi to bude velmi vesele, protoze se mnozi stiznosti na jednu ucitelku a najednou presunuli schuzku na reditelstvi …tak jsem zvedava…
Maty byl dneska kupodivu-tuky tuk- fakt zlaty:-) miluju ho, sladouska, ale obcas bych ho s chuti nekomu podarovala:-))totez s Filipem-logopedicke cviceni je u nas boj-takze se tu minimalne trikrat denne ozyva srdceryvny plac…
Kati, Misa je sikulka, ze to tak zvladla…
Dani, sefka je pekna kra.a…ma deti? Jirkuv sef ma sice deti, ale u nich se stara jen zena, takze kdyz nekdo potrebuje volno kvuli detem, tak mu ho neda, ze pry maji na to babu doma..:-((Vubec netusim, co ti poradit, aby kluci nebyli porad nemocni…u nas asi opravdu zabaral ten Preventan…kdyz jsem Fijkovi davala Ribomunyl, tak stejne dostal anginu a k ni ATB, takze jsme se s Dr rozhodly, ze tohle ne…A co zkusit nejaky homeopaticky imunostimulator?Se­gra neco bere, nejaky sirup, ale co? a zabira ji to-tuhle ůzimu" jeste nebyla marod a to fakt obvykle chytne kazdeho bacila…
ke spani v posteli rodicu- Ivco, necti to:-))) Filip spal s nama do cca 18 mesicu, pak sel rovnou do velke postele…jsem mekota a on v postylce strasne rval…Matej spi taky s nama, ale to jsou ryze prakticke duvody(hezka vymluva:-))-to jeho jezeni co 2 hodiny…bych se uchodila…postylku ma v pokojiku-do loznice se nam nevejde…ale az zacne spat „normalne“ tak pomaze…:-))) Jirkovi kluci v posteli nevadi, ale dodrzuje svou pulku postele, takze pak nekdy spim jak sardinka…a jinak, Filip si k nam chodi lehat rano- kolem 6, coz uz je v pohode…obcas ma sice takovy ulet, ze to zkousi i v prubehu noci, ale to ho odnesu zpet do jeho pelisku…
Desty, vitej…a rozepis se vic:-) jsme tu zvedavky:-))))
jee, jsem se nejak rozepsala:-))
jen me jeste napadlo: co Esterka? Stiha nas aspon cist, nevite nekdo? A Monika-Nika? Dari se ji? doufam, ze jo…  

Zuzka a kluci

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 23.01.07 21:41

Ahoj holky!

Teď jsem byla po dlouhé době pozdravit holky na BC a informovala je o sněhové kalamitě u nás. Tak vám to zde musím překopírovat:  

Musím vás trošku „poškádlit“, protože u nás v nížině máme asi 12 cm!!! Začalo padat po obědě a když jsem šla ve tři pro Lukáška do školky, tak už bylo asi 5 cm, tak jsem pro něj jela s bobama a zpět jsem ho táhla za kočárkem! Ten byl táááák šťastnej. Doma jsme pak ještě shrnovali sníh (dnes už celkem 3×) a bobovali na sjezdu do garáže (máme podzemní garáže), z kterýho je teď skluziště, takže vyjet s autem nehrozí. Jenže s mým autem by se nedalo vyjet tak jak tak, protože mám letní gumy! :-( Teda to je vlastně náhradní auto půjčené od bráchy, protože to mé mi chystá na technickou, kterou jsem v pondělí neprošla. :-( Manža nechal stát auto před nájezdem. A pořád padá a padá. Zítra to tak dvacka bude. :-)))) Tak teď dumáme, jestli jet o víkendu lyžovat. Jenže Luky nemá boty, já lyže a manža nic, tak bychom museli domlouvat půjčovnu a nevím nevím, jestli nebude takový nával, že budem bez šance. No a taky kluci rýmujou a trošku pokašlávají, tak kdoví, jak to dopadne!   Dani - tak to je teda situace! Zase ATB!!! No to je na prd, co?! Tak ať už jim to konečně pořádně zabere a bacily a viry zmizí!  

Ke spaní s dětma v jedné posteli - Ivčo - přesněěě! I byla velkým odpůrcem! A když se v noci náhodou proberu do „trochu vnímám“ , tak se vždycky snažím Toma přesunout zpět do jeho postýlky! No a za 2 hodinky se zase divím: Kde se zde probohááá vzal, když jsem ho stopro dala do jeho postýlky! :-OOO Já ho totiž přesunu, on tam vydrží půl hoďky a zase začne mňoukat, zas ho beru k sobě, zase kojím a zas u toho vytuhnu a zase spí u nás! :-)))) Do doby než jdu spát (23-24 hod.) spí u sebe v postýlce, ale sotva se uložím, tak mě snad cítí nebo co a tak dlouho prudí, dokud prostě nezaspím jeho přítomnost u nás a pak si tam spokojeně spí! A přímo z něj čiší spokojenost. A pořád v noci jen kojím a kojím a už mi to začíná fakt vadit. Jenže nechce žádné UM, tak jsem z něj dost nešťastná. Dnes jsem mu prostě dala prachobyčejný krabicový kravský mlíko! Stydím, stydím. Ale ptala jsem se dnes u doktorky, jestli můžu, když nic jiného nechce, tak občas můžu plnotučný čerstvý kravský mlíko dát. Byla jsem dnes pro jistotu u dr. s Tomíkem kvůli tomu kašli. Mám strach, aby mu to nikde nesedlo, ale je prý OK a je to od rýmy. Tak máme Pamycon do nosu (na střídačku s Nasivinem) a Ambrobene v tabletách (chtěla jsem to tak, rptoože sirupy do něj nedostanu) na odkašlávání. No dvakrát se mi to dnes podařilo to TOmíkovi propašovat do jídla. Byla jsem šťastná, ale odměnou mi byl záchvat kašle, který se proměnil v šílené zvracení a pozvracel celou předsíň i s koberecem!   Jiři - snad cesta dopadla dobře! Dnes se u nás stavovali tchánovci a na cestě domů nevyjeli jeden kopec a museli to vzít 12 km objížďkou! :-(
Ahooooj a sněhu zdar!
Monča a Luky (3 roky a 10,5m) a Tomík (1r a 1 m)

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 23.01.07 21:46

Zuzko - taky jsem dala na rady a koupila ten Preventan. Dávám ho Lukymu asi 3 dny. Chutná mu to a to je hlavní. JEště se uvidí, jestli to bude fungovat. Ale krom toho dáváme i Protexin Vitality, který je na úpravu střevní mikroflory (je to lactobacilus) a měl by taky pomáhat.  

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16431 příspěvků 23.01.07 21:54

nad tim lactobacilem taky uvazuju- Filda ma i dost problemy s vyprazdnovanim, tak by to mohlo pomoct…

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 24.01.07 08:49

Mojdu jsme odsunuli do samostatného pokoje někdy na dvou letech a od tří spí bez problémů ve velké posteli (jako že z ní nezdrhá :) ), jestli si to pamatuju dobře.
Toma jsem přemístila z ložnice do pokojíčku někdy po roce, když jsem přestala v noci kojit. Do té doby - dokud byl v ložnici - tak se pořád budil, od doby, co spal sám, spinkal krásně celou noc. Jenže pak přišli před vánoci ty neštovice, začal se v noci budit - asi jak ho to svědilo - a od té doby je noční spaní katastrofa - na dnešek budíček asi čtyřikrát :(.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 24.01.07 08:51

O Esterce nevím nic :(, Monče-Nice se snad daří dobře, aspoň podle jejích nadšených posledních zpráv :). Třeba sem za čas napíše sama…
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 24.01.07 08:54

Dano, tak to bude ono - manžel nechrápe :), tak mi jeho přítomnost v ložnici nějak neva :) :) :)!!!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama