Maminkou s emiminem už pár let – opět od Dany – Karlovarský

O životě

Tentokrát nebude deníček o výletu s dětmi, ale o mém vlastním. Každý rok – pokud to jen trochu jde – jezdím s maminkou do Karlových Varů na takový malý lázeňský pobyt. O děti je vzorně postaráno a myslím, že nám všem jen prospěje, když maminka není čtyři dny doma.

No a co Vám napsat o pobytu. Prostě pohoda. Byli jsme ubytované v lázeňské léčebně Sadový pramen. Ten se nachází přímo vedle hlavní kolonády. Bydlely jsme nahoře v posledním patře, takže jsme měly krásný výhled do parku a na hotel Thermal. Pokojíček krásný s předsíňkou a koupelnou.

A naším jediným zájmem během těchto pár dnů byly procházky, popíjení pramenů, nakupování korálků (na kolonádě v obchůdku Jablonecké bižuterie) a vůbec pohoda a relaxace.

Jenomže výsledek se dostavil. Za čtyři dny pohody a normálního dietního lázeňského jídla – večeře o půl 6 a pak nic – jsem přibrala skoro tři kg. Což jsem teda byla opravdu zděšená. Tak mně držte palce, ať jsou rychle pryč, protože to už je fakt mazec. Ale musím říct, že si vůbec nejsem vědoma nějakého přežírání. Vůbec ne. Prostě ten klid a dřímnutí před obědem a po večeři je vidět!!!

S mamkou už máme takové lázeňské rituály. Hned v sobotu jsme šly na vycházku na vyhlídku k jelenovi. Na konci lázní, krásnou vycházkou do kopečka je asi bronzový symbol KV – jelen. Protože KV byly založeny Karlem IV., když byl na lovu jelena a ten spadl do nějakého vřídla. Jako ten jelen, ne Karel. Vždycky mu z Brna přivezeme mašličku a odznáček a vyšperkujeme si ho tam. Bohužel poslední den jsme se šly rozloučit a už to bylo ukradené.

Pak jsme byli na prohlídce pod vřídlem. Bylo to moc zajímavé. Dozvěděla jsem se, že vřídelní voda je dešťová voda, která prosakuje do hloubky 2km, cestou sbírá minerály a potom tryská na povrch. Jedné kapce dešťové vody trvá dva roky než se stane kapkou vřídelní vody. Taky složení minerálů se každý den mění, tak některý týden jsou ty kamenné růže do červena, některé do rezava. A trvá týden, než „zkamení“ a mohou se prodávat. Viděly jsme tu místnost, kde jsou zavěšené a potom, jak se každý den mění. Taky jak se musí každých 15 let měnit celý rozvod, protože jsou trubky zaneseny vřídlovcem – kamenem, který se usazuje v těch trubkách. Z toho jsem si koupila takový hezký šperk na krk. Na kůžičce takové stříbrné srdíčko a v tom je ten kámen taky ve tvaru srdíčka.

O tom, že jsou KV plné našich sousedů osvoboditelů se asi nemusím zmiňovat. To je bohužel fakt. Je mně to v podstatě jedno, kdyby se uměli chovat. A to tedy krutě neumí. Klidně si stará bába dá v recepci nohy v botech na protější sedačku. Při přistoupení do výtahu neřeknou ani bůůů a u jídla máte pocit, že se pobijí.

Ale i přesto všechno jsou Vary krásné. Domy opravené, teď na jaře všechno různozelené. V parcích všechno kvetlo. V hlavě mám takovou rovnici, která platí pro mě Vary = pohodička.

No a takhle jsme si vegetily. Dopo procházka, oběd, polední klid, velká procházka, večeře, povečeřový klid, procházka a spánek. Proceduru jsme si tedy žádnou nekoupily, protože 15 minut částečné masáže stálo 300,– Kč, pohár v cukrárně Elefant 190,– . Tak jsme ani neměly potřebu. Dvakrát jsme si koupili na vycházku jeden teplý lázeňský oplatek do ruky.

Cesta domů probíhala v pohodě a doma!!! A představte si, byl doplněn toaletní papír!!!
 Dana

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13089 příspěvků 21.05.10 11:20

Ahojky,

Danuš, moc díky za deníček. Krásně jste si to užily. Závěrečná pointa mě rozesmála :-D :-D :-D

Hele četla jsi od Šmída Proč bychom se … o Karlových Varech? Nevím přesně jaký to mělo podtext. Vzpomněla jsem si při čtení o jelenu spadlém do vřídla. Asi je úžasné tu knížku číst, když je člověk přímo tam nebo ty místa zná. Já znala jen něco, takže některé pasáže mě moc nebavily.

Jinak když jsem ti vyprávěla o mé babičce po žlučníku (prohlížely jsme fotky) tak jsem ti neřekla, že ona každoročně jezdila do KV na lázeńskou kůru. Tedy nejsem si jista, jestli opravdu každý rok nebo ob rok. Několikrát jsme tam za ní byly, mám fotku, kde je mi asi 5 let a šíleně se šklebím nad léčivým pramenem. To si i pamatuju, jak jesm s tím „bumbátkem“, neboli lázeňským kalíškem, no víš co myslím, obíhala prameny, nalila, ochutnala, zašklebila se a vykřikovala jsem tam - fuj, tahle je ještě hnusnější :-D :-D

Naposledy jsem byla v KV někdy na VŠ, byly jsme s kamarádkama na horách na Mariánské a byly tam na celodenním výletě. Ochutnaly jsme všechny pramenty včetně třináctého, po kterém jsme se večer náležitě ztřískaly večer v chalupě. :-D

Vlastně jsem Vary ještě „šmrncla“ 2× loni, protéká skrze ně Ohře, kterou jsme loni 2× jeli. Ale v centru jsme nebyli, teče na okraji města.

Psala jsem ještě do starého deníčku, ale už se mi to sem kopírovat nechce, tak kdo chcete si to tam přečtěte. Nic světoborného, jako vždy :mrgreen:

Teď už musím končit.
:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 21.05.10 15:03

Ahoj holky,
Jiři Šmída jsem četla ale myslím ani nedočetla. To víš, že 13tý pramen jsme taky ochutnaly! Ještě dnes v práci jsem v kabelce našla štamprlátko - takové to, co je na té malé láhvi, tak jsem se v duchu smála.

U nás leje, ale je docela teplo. Jdu rychle balit. Mám na to dvě hodiny. V 17 odjíždíme. Tak holky papa.

Jdu si přečíst ještě ten starý deníček.

v pondělí ahoj
Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 21.05.10 15:09

Jé teď se koukám a jak jsou reklamy vedle deníčků, tak je tam reklama jednak na welnes pobyty v KV a taky reklama na Playmobil fun park!!! To bychom měli Jiři dostat nějakou provizi, ne!

Anjelico, já jsem taky na měkko, cokoliv hezkého a týká se to dětí a školy.

Jo ráno jsme byli u dr s těma očima. Naznala, že je to alergie. Tam máme jakési kapky 2× denně kapat, aerius sirup a na noc opthalmoseptonex. Ten aerius dávat nebudu. Znám to na sobě, je to prostě podrážděná spojivka.

Jo jo Jiři, to je přesně ten srub, s tou polívkou atd.
tak a už jdu fakt na to!!!

d.

 
Jirina
Extra třída :D 13089 příspěvků 21.05.10 19:37

Ahojky,

já mám nějakou melancholickou náladu. Zase jsme se hádali v práci. Ne osobně, ale kvůli jednomu problému (pokračování ze včerejška), ale šéf pak mi psal takový jako že už to není se mnou spolupráce jako dřív a tak … no já jsem mu odpověděla, že necítím, že by stál v tom problému na mé straně. Já jsem se totiž strašně rozčílila a řvala jsem na něj - teda ne jako že on je blb ale že v tý centrále jsou dementi, že řeší něco jiného, než potřebuju - no asi jsem to přehnala, ale když mě to fakt hrozně vytočilo, že ten můj problém nechce nikdo vyslyšet. Jádrem je fakt, že jsem dělala jednu korekci a zaúčtovala se na špatný účet a středisko. Místo aby mi tu korekci přemapovali správně, tak se nám snažili vysvětlit a) že to tak vlastně nemáme dělat b) že to středisko je správně. Přitom to bylo sedm obdobných transakcí, šest proběhlo správně a na té sedmé se to zaseklo. No tak mám ze sebe takovou špatnou náladu, musím se umravnit a nevím, jestli to dokážu.

Ve školce jsem vynadala kámoščině dcerce, ona je totiž pěkně drzá a Hanička si poslední dobou nosí do školky svačinu, protože jak je tam dlouho, má odpoledne hlad. A Kačka na ní vždycky půlku vyloudí a sežere jí to. Ona mi řekla, že ona taky jednou měla svačinu a s Haničkou se rozdělila, ale snažila jsem se jí vysvětlit, že to je prostě Haničky a že ona sama rozhodne, jestli se rozdělí, nebo ne. Probírala jsem to i s učitelkou, potvrdila mi, že Kačka je ten typ, který vyhrožuje - když mi nedáš rohlík, tak s tebou nebudu kamarádit (apod. dosaďte si co libo). Tak jsem zvědavá, jestli to zabere, jezdím s její mámou (tj. mou kamarádkou) denně v autě - teda ona se mnou - jí jsem nic neřekla, nějak se mi do toho nechce.

U našich jsme si vyzvedli Jíru, tatínek tam dělá ségře obložení schodiště. Naši jeli na vodu, tak tam nikdo není. Jíra si hrál a kvílel, že nechce domů, měl tam rozloženo spoustu hraček, ale uklidil a šel.

Doma jsem udělala zelníky k večeři, Jíra pak chtěl na počítač, chtěl si v počítači kreslit, jenže to já mám na CD a nejsem schopná to uložit na plochu :twisted: no tak jsem ze sebe taková celá otrávená že bych před sebou nejraději utekla. Teď jsem si otevřela počítač a udělalo se mi trošku líp. Snad to přes ten víkend rozdýchám a v pondělí nám centrála ten problém vyřeší tak jak já potřebuju, abych už za to nemusela bojovat. Je to děsně vysilující a zanechávem cestou hrozný škody :cry: Šéf měl odpoledne s tím příslušným člověkem z centrály debatu po telefonu, ale na výsledek už jsem neměla sílu čekat.

Konec melancholie, jdu se s dětma zahrabat do peřin a dívat na Zázračnou planetu.

A kdepak jste všechny? Hanko, proč nepíšeš? Jsme napojené na facebooku tak už vím jak vypadáš :mrgreen: :mrgreen:

Holky hezký víkend, sluníčko a s ním lepší náladu !!!
 Jiřina

 
Hanka1
Extra třída :D 10965 příspěvků 22.05.10 11:17

ahoj,

ja v tydnu nestihala. Utery a streda byl doma tatinek, pac mu byl nachcipany, tak jsem se k pc nedostala a ve ctvrtek jsme byli plavat. Vcera jsem vezla holky k nasim a segre.

V utery nam prijdou montovat skrine, tak musim vyklidit nasi stavaji a vubec nevim, kam to mam davat. Asi vyslu manzela do nejakeho hypermarketu pro bananovy krabice az zaplnime kufry a tasky co tu mame.
Taky hodne veci vyhazim.

Jinak jsme byly v kine na Garfieldovi a nic moc. Ja myslela, ze to bude hrane, jako ty predchozi dva dily a pouze ten kocour bude plasticky animovany ve 3D, ale bylo to animovane vsechno. No hlavne, ze mlade se to libilo.

Ve stredu jsem byla s kolegama v hospode, kolegovi se narodil chlapecek, ale doma jsem byla uz po desate.
Jinak u nas nic noveho, krom toho, ze mne boli moudraky, tak mne to snad dokope se v pondeli objednat na to vytrzeni, uz…

Jinak doufam, ze Lucka je ok a Mado a Zuzce drzim palce s vodou. Ja chtela dneska sekat a zase dopoledne prselo, to pocasi posledni dva tydny je des. Hanka

 
Hanka1
Extra třída :D 10965 příspěvků 23.05.10 09:27

Nikde nikdo?

Ja vcera tridila vecicky po male a segre jsem vytridila 3 bananove krabice a jednu velkou tasku z Ikea s vecickama od 9 do 18 mesicu. S nekterym jsem se kochala a uplne se v nich videla jak malou tak i starsi :huban:

Manzela po delsi dobe nebolela haxna, takze posekal i pohnojil stromky. Pekne vyrostly, stribrny smrcek, ktery zdobime vanocnima svetylkama jsem predloni ozdobila ze zeme, loni si brala stolicku a letos to vidim uz na zidli.. 8-o

Dneska se vrhnem na loznici, ale tam to pude rychle - veci co nenosime, tak par jich nechame na doma a zbytek poleti, do kufru a tasek dame nositelne. Truhlar totiz pouzije tyhle korpusy, ktere jsou pekne a bytelne a taky delane na miru od truhlare jeste z prvniho prazskeho bytu a k nim dodela zbytek a kostru s posuvnymi dvermi, takze ve finale se trochu i usetri. Hlavne to bude stal min nez pulku toho, co nam spocital Woodface :roll:

Vcera jsme si dali vecer od deviti kino, chtela jsem Zeny v pokuseni, ale to uz nehrali, tak Robina Hooda s Ruselem Crowem (hral i Gladiatora a ja ho teda hodne muzu, muj typ :hug: ). Bylo to hezky, manzel rikal (ma rad historii, romana, data a vubec - idealni pro budouci hodiny dejepisu) ze i historicky dobre pojaty, akorat ke konci ze z toho udelali zas nesmysl a kravinu. Bylo to fajn - pekne vyprava, coz v dobe pocitacu jde, ale i nadherne obrazky zeleneho anglickeho venkova - to uz clovek ale nevi, co je realita a co pocitac, kazdopadne pekne na pohled a co jsem ocenila, ze ac pres mnozstvi bojovych scen, tam nejsou zadne krvave zabery - jako tece jim krev z pusy a tak, ale zadne otevrene rany a sekance…Tocil to Ridley Scott - Titanic, Gladiator apod. a Lady Marion hrala Cate Blanchet, to mam taky rada - neni to zadna prvoplanovita krasavice, ale ma v sobe neco hezkeho zenskeho a je tu jako cernovlaska. Nevecerela jsem, dala jsem si nachos se salsou, takze povedeny vecer :dance:

Ted mne vzbudila sekacka, nekteri sousede jsou uzasni, cely tyden na to nehrabnou a jelikoz mame sberny dvur otevreny v nedeli od 9 do 10 hodin prave kvuli sobotnim pracem a nedelnimu klidu, tak nekteri to chteji strhnout v nedeli rano. Ja zas mam pifku na souseda vedle, je tu sam mladej kluk, rodice delaji v cizine, tak krom toho ze nevyleze, tak jednou za uherak poseka travu a protoze na devatou nevstane (jeho slova), tak se nam vedle plotu kupi pytle s travou. Jak je chladno, tak to jde, ale vyleze slunicko a zaparena trava zacne smrdet, nehlede na mysi a podobnou havet kolem toho. Manzel mu vzdycky vynada, on se urazi a pak si stezuje sousedovi dalsimu.

Jinak Jiri s hadavou to neres, ja mela tyhle stavy v praci taky - marnost nad marnost, zvlast kdyz prisel nekdo bezdetny, svobodny, kterej nema rodinu a po vecerech co delat, takze tam vysedava do sedmi a dyl a chtel neco resit v pul treti a ja ve 3 mastila, abych tu stihala v pul paty skolku :zed: , dopoledne se k tomu samo nedostal, kdyz dorazil na pul desatou…Pak mne ve skolce dorazila matka, ktera je doma, pac ma rodicak do 4 let a vodi holku do skolky nachrchlanou az hruza. Mlada to pak chytla a ja horkotezko shanela hlidani po te, co uz tak nemocna nebyla, mne skoncil paragraf, ale na skolku to jeste nebyla. Tyhle ohleduplne matky, co chteji mit doma klid bych povesila za palici do pruvanu, aby se jim rozsvitilo. Ja kdyz mela mimino, tak jsem s kazdym kychnutim nechavala starsi doma a i ted v prvni tride jsme promarodili uz 2 mesice, z toho tech 6 tydnu byl zanet dutin a pocinajici zapal plic z toho ledna…

No nebudu se rozcilovat, v patek tu brousily dve kocky, jedna je teda krotka, takova drobna cerno-bila krasna, druhej je souseduv macek Macek a ten mi nasral do zahonku s rajcaty, ze to tak musim na plnou hubu/klavesnici napsat…jsem to lovila specialni lopatkou na tyci, kterou mam na tento ucel :poblion: , svinak jeden - pohladit se nenecha, ale bobky tu nechat to jo. Jeste, ze piskoviste mame s poklopem..to by vypadalo..

No ja koncim, jdu chystat snidani a pak jdu skrinovat..hezkou nedeli a ozvete se.

Jo hokej vcera - to byly nervy, ja se chtela uklidnit, ze jsem vesela pradlo, ale to neslo. Jsem zvedava na dnesek, pry dostanem od Rusaku, na ne hrat neumime, pritom ja vcera tak fandila domacim Nemcum…
 Hanka

 
Jirina
Extra třída :D 13089 příspěvků 23.05.10 14:01

Ahojda, tak nějak mám blbou náladu furt.

Včera odpoledne jsem vyhnala děti nahoru a pustila si hokej, asi uprostřed druhé třetiny přišla ségra s Ondrou, tak jsmě si sedly venku na houpačku. Tatínek zatím jel do Prahy k druhému švárovi, co nemá auto, aby mu odvezl nástroje na hraní. Měli jsme jet do Kunratic na akci divadlo v parku, nevím jestli jsem tu o tom psala, ale zase se rozčílím, jen na to vzpomenu. Prostě tatínek řeší muzikanty a na rodinu kašle. Prý až ode mne se dozvěděl, že je to akce pro děti a že bych tam teda jela s dětma. No nic, proto jel švárovi pro ty nástroje už odpoledne, protože ten se tam neměl jak dostat, když nemá auto. Čekali jsme na konec hokeje, odněkud byl na zahradě slyšet řev, tak jsme si říkali, aha, to jsme vyrovnali. Já viděla až nájezdy a hurá, povedlo se.

Pak jsme teda jeli do těch Kunratic, pobyli jsme asi dvě hodiny, děti si daly trdelník, pití, pak tam měl přes hodinu Uhlíř pořad s hodinou zpěvu, tak to se nám líbilo. Asi v 7 nás tatínek odvezl domů a vrátil se tam, protože od půl deváté hráli oni s kapelou.

Doma jsme si rozložili gauč, Jíra vyndal videokazetu a upustil a rozbila se a nešla převíjet :twisted: tak jsme museli vybrat jinou pohádku. Já u toho tradičně usnula, v 10 jsem je zahnala a šla si číst do postele.

Dnes by mě nechali dlouho, ale já si už od 7 četla. Pak klasický kolotoč, vařit, prát, ale měla jsem vše připraveno, tak jsem se i stihla kouknout na Hříchy pro pátera Knoxe. Manžel posekal trávu.

Na večer jsme chtěli grilovat, je docela teplo, trošku se to roztrhalo, ale teď už je zase zataženo, tak uvidíme.

Kolem třetí se staví ségra, už se budou v týdnu stěhovat, tak řešila, jak to udělat s obsahem lednice a mrazáku - takže jsem jí navrhla, ať zmrzlé přiveze dnes, já mám v mrazáku místa dost, a na chlazené věci, co nebude potřebovat, jí zapnu lednici po babičce nahoře. Tak už si bude moct v klidu odmrazit a připravit lednici na stěhování. V úterý jim dovezou postel, respektive bude hotová a půjčí jim k tomu za levno náklaďáček, tak to chtějí spláchnout a odstěhovat si velké kusy. No nemají to zas tak složité, postele, kuchyň, vestavěné skříně i sedačku s obývákovým nábytkem, to všechno si pořizují nové a staré v bytě nechají, takže spíš půjde o krabice s věcma než o nějaké velké věci. Dorazit to chtějí v sobotu, to už bude hotová poslední věc - vnitřní zábradlí nad schodištěm, a o víkendu tam budou poprvé spát jako ve svém bydlišti.

Děti si hrajou nahoře, já jsem si pustila televizi a budu chvilku lenošit, než ségra dorazí.

Neštovice nic.
:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13089 příspěvků 24.05.10 09:40

Ahoja,

tak já se těšila, jak si tu po ránu počtu o vašich víkendech, a nikde nic :cry:

Danuš, víkend se vyvedl, ne? Co neštovky?
Mado, co voda?

Hanko, taky máme na zahradě smrček. Kdysi jsme ho měli jako vánoční v kontejneru, ale nějak se mu doma nelíbilo, tak jsme ho zasadili do země a na Vánoce zase kupujeme řezané. Měl sotva metr, když jsme ho sázeli, je to asi 8 let a teď už má metry asi tak tři …

Ty filmy co popisuješ - já nesnesu ani náznak násilí. Jako jo, když je to detektivka, někoho zabijou a pak to vyšetřujou. Pamatuju, jak jsem utekla z kina ze Statečného srdce (Mel Gibson), ano, hezká výprava, záběry, ale když tam hlavní hrdinku podřízli, to jsem fakt nerozchodila, takže jsem asi po hodině zbaběle utekla. Od té doby hodně rozmýšlím na co jít do kina. Já ani moc nemusím dějiny, vždyť to byly samý krutosti - středověk, války, okupace …

Včera odpoledne nakonec docela příjemný, chvíli se ségrou a Ondrou (už má 5 kg) na procházku, pak dětem do krámu pro nanuka, chvilku na koťátka, mezitím tatínek u nás na zahradě udělal oheń, tak připravit na grilování, nanosit … přišli všichni k nám, poseděli jsme asi do půl osmé. Vykoupat děti (i s vlasama), koupila jsem Háně nový rozčesávadlo a ráno to šlo o poznání líp než dřív, tak snad mi u toho nebude tak trpět.

No a pak ten hokej, ještě že jsme tak záhy vedli, já bych to nepřežila. Uprostřed poslední třetiny jsem chvíli zdřímla, a pak jak Rusové dali gól, to jsem málem zkolabovala, aby už byl konec. No je to paráda, nevím jestli jsem to tu vzpomínala, že jednou už se nám to takhle podařilo, snad 1999 nebo 2000, postoupili jsme do čtvrtfinále jen díky nečekané prohře už nevím jakého favorita, snad Rusů se Slováky nebo tak nějak, a nakonec to taky celé vyhráli. Akorát si myslím, že kdyby to dopadlo opačně, tak naši by byli rádi i za to stříbro. Docela mi přišlo neslušný, jak ti Rusové ty medaile sundavali a šklebili se na celý svět. Tím ukázali, že si ten titul nezasloužili, tak. Když si byli převzít ten talíř (pohár za 2.místo) tak jsem čekala, že ho mrsknou mezi díváky.

Spát jsem šla samozřejmě pozdě, pak jsem nemohla zabrat, takže jsem teď jak praštěná. Svítí sluníčko, tak snad to bude dobrý. Přes poledne jdu ven, jak jsem opěvovala ty nové botasky, tak jsem si blbec koupila moc velké, já jsem zvyklá na číslování 24, 25 … a automaticky jsem popadla 39 v domění, že je to 25. Mám nohu mezi 24 a 25, sice jsem si je tam zkoušela a přišly mi dobrý, ale jsou mi moc velký. To jsem blb, co. Doufám, že je tam ještě budou za ty tři stovky mít, holt tyhle snad někde udám (nemůžu je vrátit, protože jsem v nich celou sobotu chodila). Co mám staré tak jsem si taky koupila 39, jako dá se to, ale vepředu před palcem mám zbytečně moc místa.

Víc nemám, :mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13089 příspěvků 24.05.10 12:50

Hele to tu dnes fakt budu sama?

Byla jsem venku, je tam docela vedro. Ale má zase přijít krupobití, tak jsem na to zvědavá.

Botasky jsem koupila nový, samozřejmě ty původní v 38 neměli :twisted: , pět stohů krabic nejrůznějších velikostí a ani jedna 38 :twisted: tak jsem vzala maličko jiné, tyhle byly do modrošedobíla, nové jsou do bíločernočervena. Taky za 300. Teď jen musím někoho přesvědčit, aby si ode mne odkoupil ty 39. No musím já si to takhle komplikovat :-( Danuš přikoupila jsem dalších 12 autíček na Templák.

Nálada už je lepší, šéf měl v pátek debatu s centrálou, v podstatě uznali, že to co já chci je správně a má logiku, nicméně nikdo není oprávněn to jednoduše přenastavit. Takže jsem dostala transakci, která to dokáže částečně opravit a slíbili nám v průběhu uzávěrky kdykoliv přeúčtovat cokoliv o co požádáme. Takové malé vítězství. Nějak mě to ale netěší, jo kdyby to šlo bez toho hádání … ale zase si říkám, že bez toho hádání bych třeba výsledku vůbec nedosáhla. Takže jo. Šéf taky říkal, že na tu naši hádku myslel celý víkend, no je to pro mě poučení, abych se příště víc krotila. Když nejde o život …

Včera jak jsme byl na zahradě, děti tam objevily žampiony. Tatínek že si myslel že jsou to pýchavky a většinu jich posekal s trávou. Tak mi vydloubali celý zbytek, nanosili domů, že prý jim to dneska udělám k večeři. To jsem zvědavá, jestli to někdo bude jíst ale pokusím se, přáli by si to jako placičky. Asi to trochu osmahnu a přidám mouku a vajíčko, no uvidím. Bude to teda piplačka to očistit od hlíny. Měli je nechat víc vyrůst.

Jiřina

 
Hanka1
Extra třída :D 10965 příspěvků 24.05.10 13:03

ja tu jsem, ale hned zas jdu. Venku je dusno jak v pradelne. Venku mam na susaku jednu pracku a v pracce dalsi, tak to jdu honem hodit ven na susak k baraku.

Odpoledne maji prijit bourky a krupobiti, fuj, krom toho, ze se bourky bojim, tak jeste v tom ridit a navic s detma za zady. Jeste jdeme ze skoly rovnou na DOD lidove skoly umeni, uvidime jestli si tam skolacka vybere nejake zpevy.

Vcera hokej byl narez, druhou tretinu jsem nevydychala nervama a prepla, ovsem ta posledni taky stala za to. Po vyhre jsem se sla mrknout jestli skolacka spi, ze bych ji rekla, ze jsme vyhrali. Spala, koukala se mnou na prvni tretinu a v euforii misto druhe jsme koukali na H2O na DisneyChannel, coz normalne se ji v pul desaty nepostesti.

Jinak mame pul baraku vybydleneho - zitra do loznice a decaku prijdou montovat vestavene skrine, tak je vsechno prestehovane. Mne zbyva vyklidit jeste jeden roh skrine, ale to povetsinou vsechno pujde vyhodit a svoji skrin a tam bude rychla probira, pac je vsechno poskladane. Po poveseni pradla jdu na to, vareno mam od vcera - teda spis ugrilovano a mala si vybrala spagety, tak je bude mit. Ja tu mam jeste zbytek halusek z patku, tak jestli budou k jidlu, dam si je a grilco ze vcera necham manzelovi k veceri.

tak pa a vetsi ucast! mimochodem co Lucka, ozvala se nekomu? Hanka

 
Hanka1
Extra třída :D 10965 příspěvků 24.05.10 13:09

Mimochodem, co rikate na smrt zpevaka Petra Muka?

Slysela jsem to v radiu a zustala jak oparena, nejen krom toho, ze mu bylo 45 let, ale hlavne, ze po sobe nechal asi triletou holcicku + dve dospele dcery, je mi z toho tak nejak smutno, divne… :zed:

 
Jirina
Extra třída :D 13089 příspěvků 24.05.10 13:35

Ahoj Hanko,

tady se právě přehnala bouřka, provazy deště, kroupy, déšť, ale trvalo to pět minut a už mi zase praží slunce do monitoru.

Co se týče Muka, četla jsem, samozřejmě je to hrozný, takhle mladý člověk, nicméně já jsem ho nemohla vystát, jak se objevil v televizi, přepínala jsem, ty jeho -hyí koncovky no :poblion: (tím mám na mysli např. stíhýn katedráhál) ale teď už je to jedno, že. Nejvíc jsem nesnášela Zrcadlo, které báječně zpíval Karel Černoch, od Muka to pro mě bylo naprosto nesnesitelný. Jeho rodiny je mi hrozně líto, jeho dcerka přece za to nemůže, že se jeho zpěv třeba někomu nelíbil. Četla jsem že zrovna vydal nové album, které bylo úspěšně přijaté … otázka je, jestli se léky předávkoval omylem nebo schválně, to se mi prostě nezdá. Smutný.

J.

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 24.05.10 20:03

Ahoj holky,

to s tím Mukem mi přijde hrozné, jen 45 let. Slyšela jsem to v práci v rádiu a zrovna v tu stejnou chvíli si to přečetla kolegyně na internetu a říkala nám to. Docela mě to sebralo, zrovna dneska, není mi celý den dobře, bylo hrozné dusno a do toho takováhle zpráva. V časech Oceánu se mi některé jeho písničky docela líbily, ale nějaká skalní fanynka jsem nebyla.
Právě když jsem se to dozvěděla z rádia, volala učitelka ze školky, že Magdalence nějak není dobře, tak jsem pro ní jela. Prý si stěžovala, že jí bolí bříško a pořád odbíhala na záchod. Odpoledne se vyspala a snad je to dobré.
Dnes byl zvláštní den.

Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 24.05.10 20:24

Ahoj holky!!!
Jiři, já jsem dneska měla dovolenou a přijeli jsme až v podvečer!!!
Jinak teď je u nás šílená bouřka. Prší nám do oken z ulice, což nikdy neprší, tak je to prostě celé nějaké špatné. Doufám, že za 14 dní na Templáku nám takhle pršet nebude, protože to by bylo fakt moc špatné.

Neštovice nic. Asi je teda nedostane. Počkám tento týden a příští ho nechám naočkovat.

Jinak co jsem to tu četla za depky, Jiři!!! Prostě potřebuješ změnu vzduchu, tak vydrž do Templu.

Hani, doufám, že už je u Vás všechno na svém místě. Nové skříně jsou určitě krásné. Holky budou mít teď každá svůj pokojíček, že? Budete to mít hezké.

Jinak já jsem teda zase Muka mohla. Je mi ho moc líto. V poslední době mně nějak ty různé zprávy o úmrtí nedělají dobře. Tak si to víc do hlavy dávat nebudu.

No a jinak (já za to nemůžu, že každý odstavec začínám jinak, omlouvám se :roll: ) my jsme se v jižních Čechách měli báječně. Ach jo.

Sluníčko svítilo celé tři dny. Včera přišla 2× malá přeprška. V sobotu a přes den v neděli -tak do 15.00hod foukal docela vítr, ale večer se to uklidnilo a byl nádherný teplý večer. Dělali jsme oheň, děcka lítaly kolem chalupy se svítícíma tyčinkama a hrály na Harryho Pottera. Měsíc svítil tak, že jsme vrhali stíny. Bylo to strašně krásné.

Jezdili jsme na kole. V sobotu jsme najeli jen 20 km, ale já jak nejsem zvyklá už ani chodit se psem, tak jsem měla večer tak příšernou svalovou horečku, že jsem fakt myslela, že je to moje poslední hodinka. Nohy mě hrozně bolely. Ale dala jsem si ibalgin a do rána to bylo OK. Projezdili jsme lesy, rybník Zvůle, dali si pivko, všechny možné skalní útvary. Dneska ráno jsme jeli na Landštejn - na hrad jsme neměli potřebu jít, tak nám nevadilo, že je ponděli a je zavřeno, byli jsme tam milionkrát a asi ještě milionkrát tam pojedeme, ale dali jsme si obídek, leželi v trávě a koukali do mraků. Bylo to prostě super.

Zkusím Vám vložit pár optimistických obrázků, abyste přišly na lepší náladu, jo!

Nejkrásnější bylo ráno vyjít z chalupy, sednout si na lavičku a koukat na srnky jak se pasou na louce. Strašně to tam miluju a máme s Milanem takové (asi nesplnitelné) přání, mít tam chalupu. Třeba někdy.

Zítra jdu do práce a docela se i těším. Teď v posledních dnech jsem si fakt odpočla. Akorát bych potřebovala aby svítilo i tady a usušila jsem všechno prádlo :nevim:

tak zatím papa
Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 24.05.10 20:41

Ráno před chalupou.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 24.05.10 20:42

A srnky, že nelžu :lol:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 24.05.10 20:44

Tom chystá dřevo na oheň.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 24.05.10 20:46

V okolí je hodně takovýchto různých skalních útvarů. Tohle je Ďáblův pecen. Tam jsme našli „kešku“. Našli jsme celkem dvě. Tuhle já :palec:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 24.05.10 20:47

Sobotní večeře. Eko matky, ať raději nerozklikávají :lol: a nebo jo, vedle je i talíř se zeleninou 8-o

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 24.05.10 20:49

Přímo u chalupy je ohrada s bizonama. Jsou to nádherná, tichá zvířata. Že jsou na naší straně ohrady jsme poznali jen podle zvuku ukusování trávy.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 24.05.10 20:50

A poslední. Rybníček kousek od Landštejna. Je to tam strašně krásné i když z fotky to až tak nevypadá. Je to jen takový brčálník, ale krásně čistá voda, je vidět až na dno. Jsou tam žáby, čolci, užovky, různý vodní hmyt. Moc hezké.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 24.05.10 20:54

Tak to je všechno :lol:
Zítra bere mamka Matěje po O, tak to je dobře. Milan jede na služebku a my v práci máme po O oslavu šéfových narozenin. OBjednali jsme ze závodky salát a řízek. Šéfovi sýr, je vegetarián. Docela se těším.

Tak papa a doufám, že jste naplněny optimismes :mrgreen:

Bouřka od nás odešla, ale Milan musel vylézt na půdu a poštelovat posunuté střešní tašky.

Zítra si schovám kvítka pod střechu, pořád do nich prší :evil:
papa D.

Příspěvek upraven 24.05.10 v 21:20

 
Jirina
Extra třída :D 13089 příspěvků 25.05.10 07:54

Ahojky,

Danuš, krásný popis víkendu, máš pravdu, to je přesně to, co bych potřebovala. Je to tam krásné, závidím. A to jste byli sami nebo s nějakou partou? Já jsem ti včera psala do práce, nějak jsem nepochopila, že se vracíte až v pondělí. Už se moc těším na Templák a věřím, že počasí bude hezký. Musí !!!

My teď v sobotu jedeme do Sedmihorek. Tam jak jsme spolu zpívali u kiosku až do noci. Manžel té známé, která tam pracuje, má kapelu, dřív hrával v nějakém rádiu a pořádá festival zpřátelených kapel. Tak tam Petr taky bude hrát. Mají tam sraz ve tři, ale my pojedeme už ráno a trošku zavýletujeme. Hlavně objedeme Kost a Trosky, tam jsme sice byli, ale ještě jsme nesbírali placky, tak si je zajedeme koupit. Pak asi uděláme procházku sedmihorkovým skalním městem. Tam jsme šli jen kousek. Odpoledne tam budou ty kapely, tak to snad bude hezký.

Ještě nevíme, jestli bude volná chatička na přespání. Prý je totálně plno, protože je tam zároveň nějaká jiná akce, ale mám slíbeno, že pokud se něco uvolní, je to naše. Jinak bychom museli večer domů, ve stanu se mi spát nechce. To se dozvím až v pátek, mám té známé volat.

Včera nic nového, z těch natrhaných žampionů jsem pár očistila - moc se to nedalo, byly mrňavý a plný hlíny - a osmahla jsem je se solí a kmínem. Jak škvarečky, to dětem moc chutná. Jen co na zahradě povyrostou další, zopakujeme. Jíra měl dvě strany úkolu, tak to docela trvalo.

Moje auto si odvezl manželův známý, co má autoservis, udělá mi pravidelné údržby (výměnu oleje a tak), zkontroluje co je třeba, případně rovnou udělá, a obstará mi technickou. Tak jsem dneska v práci manželovým velikým golfem. Cestu jsem zvládla, ale už se zase těším na svoje malý autíčko. Snad bude brzy hotové, říkal tak 1-3 dny, podle toho, co bude třeba všechno měnit. Do pátku by mělo být zaručeně. Snad budu mít zase na dva roky pokoj, od poslední technický před 2 lety jsem ani jednou do servisu nemusela.

Ráno jsem se vzbudila a zase mě pálí v nose, tak nevím, jestli jít večer cvičit. Možná to odpískám, mně se prostě nechce, když je tam tolik lidí. No uvidím.

Ještě jsem vám chtěla napsat, že Ondrášek už má 5 kilo. Ve čtvrtek mu budou tři měsíce, neskutečně to letí. Je to pěkný žrout, křikloun, a pořád se chce chovat, ségra ukazovala, jak jí narostly svaly na rukách :-D jak ho pořád nosí.

Dnes asi napíšu Lucce, co se děje, že za námi nechodí.

:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 25.05.10 11:23

Ahoj,

zdravím vás všechny po mém delším neplánovaném áčku - nemocničním :-? Z virozy normální se vyklubaly opět problémy ledvinové a to tak moc, že jsem nemohla mluvit, chodit až mě dali do kupy v nemocnici. Dnes mě pustili a tak se běžím hned přihlásit. Jiřko, tvou sms jsem ráno dostala akorát ve chvíli, kdy se řešilo mé propuštění :-)

Kluci doma zvládali za pomoci mojí mamky docela v pohodě, bude dodatečně slavit Tomovy narozky.Nemám vůbec dočteno, tak to jdu napravit a ještě se ozvu.

Pa :kytka:

 
Jirina
Extra třída :D 13089 příspěvků 25.05.10 11:31

Ahoj Luci, to jsme ti toho zdraví popřály málo :-D Doufám, že teď už to bude dobrý. Myslela jsem si, jestli nejsi zase v nemocnici. Tak jsem ráda, že už nejsi. Drž se, kočko.

Dodatečně i Tomíkovi vše nej k narozeninám, a hlavně to zdraví a to fakt není fráze.

:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 25.05.10 11:39

Ahoj,

to jsem ještě já - padlo to na mě 15.5. večer - ještě jsem dala s bolestmi koncert sboru (to ještě bylo docela ok) a 15.5. koncert Tomova sboru (to už bylo hůř) a večer jsem padla!

V každém případě děkuju za gratulace, jste kočenky hodné :-)

Jiřko, nesmutni a nehádej se opravdu se drž hesla „dokud nejde o život. jde o …“. I když já to taky umím, nedat si pozor na nevymáchanou pusu a pak vylizovat, co jsem si natropila.

Danuško, děkuju za sms, jsem ráda, že jste si to v KV užily. Je fajn mít takový krásný vztah s maminkou, my bychom s mamkou spolu asi takto nevyjely, protože jsme každá jiná a mamka má stále tendenci mě vychovávat :roll:

Jo, abych nezapomněla, Tom byl na sedmileté prohlídce - 118 cm, 20 kg, zdravý jak řípa, jen prostě prcek.

Zbytek zase za chvíli :-)
Pa :mavam:

 
Hanka1
Extra třída :D 10965 příspěvků 25.05.10 11:42

ahoj ja vas taky zdravim,
dobre, ze „vidim“ Lucku a te preji hodne hodne zdravi a at se da brzo do kupy.

Jinak k Mukovi - kdyz byla po revoluci doba Oceanu a Shalomu, tak se mi par pisnicek libilo, ale nijak jsem ho nezrala, spis se mi tenkrat libil Zentour s Ledeckym, no proste klasicky popik. Ted mne tak mijel, nevadil mi ani jsem ho nevyhledavala. Takovy neutral. 45 let je hrozne malo a navic to, ze ma s druhou zenu tu malou holcicku, no radsi o tom nepremyslet.

Dneska mne dostal na Diny blogu jeji posledni clanek, krasny, ale hrozne smutny…

My jsme ve fazi montovani, pres to vsechno mala spi v malem - zatim skolacky pokojicku, jeste ze mala postylka ma kolecka, vcera bylo v pokoji skolacky, pac ja vystehovavala skrin nasi v loznici. Takze zijeme v kuchyno-jidelne-obyvaku, vcetne ukolu a tak. V pokojicku jsou veci a postylka, v pracovne krabice, skolacky pokoj ma v jednom rohu sestehovane vse, vcetne jejiho psaciho stolu. Pak jenom koupit postel, pridelat policky a sestelovat komodu. Manzel vcera presekal zasuvku - desne se u toho vztekal, ale udelal to pekne - jak profik, ale tech nadavek u toho :roll:

Vecer byla burina poradna - taky nam prselo kolmo do oken a pres mikroventilace nam litaly zaclony jak blazen. Sudy 200litrove, co mame u okapu na zalevani byly plne snad za 10 minut, dopoledne bylo zatazeno, pak drobne sprchlo, ted sviti slunicko, tak nevim, jestli mam hodit pracku nebo ne. Vcera jsem venku ususila dve - bylo dusno jak blazen. Rano jsem se vzbudila s bolehlavem - jak po flamu, sla jsem si dat vlaznou sprchu a vzala to i s hlavou a hned mi bylo lip. Pak kafco a Nurak, furt jsem matoha, ale je to lepsi a to na Pivni festival jdu az ve ctvrtek :lol:

No to je roman, takze Dance rychle zapracovani, Jirine a Anjelice lepsi naladu a Mado a Zuzce zadnou vodu uz…Hanka

 
Jirina
Extra třída :D 13089 příspěvků 25.05.10 12:34

Ahojky

Hanko, tobě zase přejeme zdárné dokončení přestaveb, pak už se budeš jen kochat a radovat z uklizeného domu. Super.

Ještě k tomu Mukovi, jak včera říkali v televizi, že zemřel nečekaně, manžel na to: jak nečekaně? se nedivím - tak jsem se ptala, jak to myslí, no nějaký jeho známý zvukař nebo kdo s ním (Mukem) přicházíval do styku na různých akcích a prý byl dost často nechutně nalitej, slušně řečeno hodně často hodně pil a pak se choval dost nekontrolovaně, tak prý není divu. Každopádně jeho zpěv jsme doma měli hodně neradi a v tom jsme se vzácně shodli. Ale ve 45 je pořád brzo i na upití se, to bezesporu. Jsem zvědavá, jaká bude oficiální verze, jestli prášky nebo co. Prý se rozhodně nechoval jako bych chtěl se životem končit, co jsem tak četla.

Bouřka u nás včera byla taky, raději jsem vytáhla pevný telefon ze zásuvky (za těch 10 let co tam bydlíme nám 3× uhodil blesk do telefonního sloupu, odnesl to 1× modem a 3× telefon). Padaly kroupy jak pecky, skákaly po terase, tak jsem musela každému dítěti jednu ulovit. Jíra ji snědl, čuně.

Hanička jede ve čtvrtek se školkou na výlet, do Pičína na skřítky paní Klimtové. Už tam byli loni, ale prý ráda pojede znovu. Ještě před tím jsme tam byli jako rodina a ještě jsme ty skřítky znovu viděli na výstavě na Švihově. Jíra zase příští úterý jede do divadla Minor, zrovna jsem koukala na internetu co budou hrát - nějakou novou hru Hračky.
V pondělí budou v první třídě konzultační hodiny, minule učitelka říkala, že už nebudou klasické schůzky, ale pozve si rodiče na přesně určený čas, asi na 15 minut. Tak jsem na to zvědavá, napsala jsem, že odpoledne je mi jedno v kolik hodin, tak čekám, že mi napíše konkrétní hodinu, kdy se mám dostavit. Tak se těším co se dozvím (Danuš, já zase začínám každou větu „tak“), když tam jsou všichni rodiče najednou tak moc není čas se bavit o konkrétním dítěti. Teda doufám že se nedozvím moc negativního.

:mavam: Jiřina

Příspěvek upraven 25.05.10 v 12:38

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 25.05.10 12:56

Ahoj,

tady v centru lilo dnes už 3× a včera večer byla pěkná bouřka s blesky a hromy.

Jiřko, nás čekajáí třídní schůzky nějak na začátku června - ty klasické, konzultační jsme měli v lednu. Neboj, Jiřko, dozvíš se samé klady a pozitiva :lol:
Ještě k Ondrovi - to je pěkný žrout, když už má 5 kilo a byl takový drobek :lol:

L.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 25.05.10 19:00

Ahoj holky,

Luci, Vašemu Tomíkovi k narozeninám (omlouvám se, že pozdě) hodně zdraví, štěstí, klid ve školy, dobré kamarády a hlavně zdravou maminku :kytka:

Tak teď už víme, co je s Luckou, tak by se mohla ještě ozvat Mado, abychom znaly stav vodních toků!!!!

Zuzi, neznamená, že když jsem vyfoukla deníček, že už jako nenapíšeš!!!

Oslava v práci byla dobrá, akorát já moc na ty řízky a salát nejsem, tak mně to teď leží v žaludku. Jo a ráno jsem se vážila a karlovarský kila navíc už jsou fuč!!! To tím intenzivním cyklotréninkem.

U nás taky odpo přišla průtrž, jen tak na pět minut. Jinak je dusno.

Toma jsem nechala ze školy doma. Ráno měl 37,4 a odpo přes 38. Tak čekám jestli ty neštovice přijdou nebo ne. Zítra mají poslední den :zed: On je samozřejmě rád, válí se u telky.

tak zatím papa.
Dana

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 25.05.10 21:20

Ahoj,

tak si jdu počíst - mám absťák :mrgreen:

Uložila jsem Toma, přečetl mi kousek Robinsona, přitulil se a usnul. Jak jsem tu nebyla tak je „nedotulenej“ :-) Teď jsem si uvařila velký hrnek čaje a jdu se učit. Odpoledne jsem tady tak trochu uklízela, ale opravdu jen velmi lehce. Uvařeno jsme ještě na dnešek měli od taťky (mého), ale na zítra jsem Tomovi slíbila lasagne. Michal dohání nashromážděné resty, tak jej eště v práci.

Dančo, Tom ještě neštovky neměl - myslím tvého? Já, že už je docela velký a naše dr. říkala, že ve vyšším věku už raději očkovat :nevim: .

Ještě se přidám k tomu Mukovi - zprávu jsem slyšela z radia a přemýšlela jsem, jestli to není kachna. Já jsem sice Muka nikdy nemusela, ale umřít v takovém věku s malou dcerkou, to je síla.

Tak já se jdu ponořit do skript.

Pa :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 25.05.10 21:56

Jo jo Luci, neměl. Vždycky ho to nějak minulo. Chtěli jsme ho naočkovat teď a dostal Matěj ty neštovice, tak buď to dostane nebo ne. Odpoledne měl 39, ale nic mu není. Možná je to normálni viroza, protože na srubu řádili jako hrom. Váleli se po zemi apod. Uvidíme, uvidíme.

Ty jsi dobrá, že se zvládáš učit. Vždyť musíš být po té nemocnici zesláblá?

Luci a jaké byly dárečky pro Tomíka a pro Tebe k narozkám?

tak dobrou
D.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 25.05.10 22:13

Narozeninové info: dostala jsem svetřík - takový krémový k sukni, hnědé kalhoty, a nějakou kosmetiku, a samozřejmě růže :-) TOm dostal Robinsona Crusoea, pexetrio, mikroskop a nějaké drobnosti jako oblečení, které není středem jeho zájmu :mrgreen:

Učit se musím, protože chci uprostřed zkouškového odjet se sborem na velký mezinárodní festival do ciziny, tak jsem si to nahustila co to jen šlo.

Pa jdu zalehnout ke skriptům :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 25.05.10 22:23

No tedááá, na mezinárodní festival do ciziny? A to nám jako říkáš jen tak :dance: :dance: :dance: No to je super! Tak se hlavně musíš dát 100% do pořádku.
A kdy a na jak dlouho a kam? :lol:
Tak už taky vypínám a jdu do hajan. Tom spí se mnou, kdyby mu v noci nebylo náhodou dobře.

Dárečky hezké. Crusoe byla moje nejoblíbenější knížka z dětství. Ne moc ten začátek, ale pak to na tom ostrově a ty ilustrace od Buriana byly nádherné.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 25.05.10 22:24

Jo Jiři, jak Jíra snědl tu kroupu, jsme se tomu s děckama a Milanem smáli :lol: myslím, že by mě to jako děcko taky napadlo. Vyzkoušet se má všechno, že?

 
Jirina
Extra třída :D 13089 příspěvků 26.05.10 07:53

Ahojky,

hlásím, že mi vůbec není dobře. Asi nějaká viróza. Ach jo. Mohutně stříkám do nosu vincentka sprej, posnídala jsem paralen plus. Bolí mě svaly, pálí v nose, ale řekla bych, že je to lepší než včera. Teplotu nemám.

Autíčko mám opravený, manžel říkal, ať nepočítám s tím, že by to stihl za den - a vida. Odpoledne ho ten známý přivezl, chválil, jak je v dobrém stavu, prý podstatně lepší než manželovo (jsou stejně staré, ale moje má naježděno polovinu km co manželovo a taky je pořád v garážích). Vyměnil olej, brzdový destičky, nějaký filtry, zadní stěrač, stínítko, které nedrželo nahoře, opravil centrál, který u spolujezdce nezamykal, obstaral technickou. Sice 4500 Kč, ale snad zase na dva roky pokoj. Jak měl sundaná kola, tak mi ještě přehodil zimní za letní. Prý obě sady kol jsou v dobrým stavu a rozhodně netřeba měnit. To manžel bude muset na podzim koupit dvě zimní a příští jaro pak novou sadu letních. No a taky prý se tím mým hezky jezdí :-D což musím potvrdit, protože se mi taky řídí líp.

Doma nic novýho, nic moc jsme nedělali, úkol Jíra neměl.

Co se týče knížek z dětství, já jsem Robinsona nikdy neměla, když jsme ho četli asi v páté třídě, nosili jsme ho do školy, ale my měli doma jinou verzi (původní od Daniela Defoe) a tu správnou mi nikdo nekoupil, tak jsem to bojkotovala a nijak mě to nezaujalo. Asi bych si ho měla přečíst teď :-D Jinak já četla spíš holčičí klasiku - Pipi, Luisa a Lotka, Heidi děvčátko z hor, Děti z Bullerbynu, Kluci, holky a Stodůlky a tak. Až asi v šesté třídě jsem začala chodit do místní knihovny a přečetla komplet všechny Mayovky co tam měli. Pak jsem se dala na detektivky.

Až jako dospělá jsem objevila Rolfa zálesáka, a k té se dost často vracím. Je tam spousta moudrostí, kterými se opravdu řídím. Zrovna jak jsem slibovala že napíšu další deníček o jedné knize, tak jsem tam nějaká moudra z Rolfa chtěla přidat, tak jsem ho vytáhla a znova ho přečetla. Jenže máme už takový strašný salátový vydání, musím se kouknout v knihkupectví, jestli by ho neměli v novějším vydání. A klidně i jinou knihu od Setona, protože jsem jinou nečetla.

Pak jsem ještě objevila Foglarovky, ty dostávala ségra, takže jsem už jako asi dvacetiletá přečetla všechny, co měla. A westerny od Zane Greye.
No když už jsem u toho výčtu tak mám doma kompletní sérii Dicka Francise, pak ještě dva autory píšící stejnou tématiku (detektivky z dostihového prostředí), všechny knihy od Agathy Christie, které vyšly v Knižním klubu za posledních asi 15 let, co jsem v klubu členem, Zdeňka Šmída, Jana Šmída a jeho Čisté radosti mého života (4 knihy), Otu Pavla, Milenu Holcovou a to je asi vše podstatné. Až bude pořádně číst Jíra, začnu Foglarovky kupovat jemu, bude-li o to teda stát, a přečtu si je všechny znovu :lol:

Dančo, gratuluji k váhovému úbytku. A jaká je to cifra?

Luci, držím palce na zkoušky. Průběžně nás informuj o termínech. A o sborovém turné chci taky vědět víc !!!

:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 26.05.10 10:56

Ahoj,

měla jsem tu paní na úklid, tak píšu až teď.

Jiřko, copak to na tebe sedlo :-( honem s dej do kupy, pij čajík s citronem i taková slivovice by byla dobrá.

Knížky - Tom čte Robinsoma převyprávěného pro malé čtenáře, protože ten originál je na něj ještě moc obtížný. Já jsem v dětství četla mišmaš - od Robinsona a Guliverových cest, přes Robinsonku a Děti z Bulerbynu až k Malému Bobšovi. Milovala jsem a dodnes mi to vydrželo - historické romány Kožíka a Vaňkové a taky detektivky Gardner a Christie.

K festivalu malé info: jedeme na 4 dny 10.-13.6. do Krakowa na mezinárodní festival sborového zpěvu. Budeme soutěžit ve dvou kategoriích, tak to se moc těším, to bude adrenalin 8-o. Jedeme tam busem (alkohol a zpěv povolen od svítání do soumraku i déle :mrgreen:) a máme zajištěné ubytování i stravu a doufáme, že se stihnem i podívat po Krakowě. Já už jsem tam sice byla, ale je tam moc pěkně. Tak jsem zvědavá, jestli se umístíme.

Jsem zvědavá, jak je Tomovi od Danči, jestli se neštovky rozjely, nebo ne. A co Mado?! A co ostatní - Hanka, Anjelika?

Zatím pa :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13089 příspěvků 26.05.10 11:30

Luci, já jsem takhle převyprávěné pro děti přečetla celého Shakespeara. Sice už si to nepamatuju, četla jsem to jednou, ale dobrý. V normálním překladu se to číst nedalo. I tak jsem měla co dělat, abych držela nit. V některých knihách jsem bohužel neměla štěstí na tu správnou verzi.

Gardnera taky můžu, mám jich pár doma, ale cíleně je nesbírám. Když už jsme u toho tak ještě Ed McBaina, toho kupuju tátovi (a nejdřív si to přečtu sama).

Slivovice by byl dobrý nápad - až se autmo dopravím domů. Ale bohužel vyschla :cry: mám tam jen rum, takže buď groček, nebo svařáček. Včera jsem si večer vzala paralen a na něj už jsem nechtěla míchat alkohol, možná jsem to měla udělat opačně (svařák bez prášku). Momentálně se cítím líp, svaly mě nebolí, jen trošku cítím kdesi hluboko v nose příchuť zánětu. Vyplachuju vincentkou, snad se to víc nerozjede. Manžel byl nakupovat a donesl obr obrovské brambory, takže jich pár (slovy dvě) oloupu a udělám bramborák, ten jsem nedělala ani nepamatuju.

Soutěž se sborem si nádherně užiješ, uvidíš. Je to fajn mít najednou takovou novou partu. Závidím.

Holky já tu pořád někomu něco závidím :-D ale myslím to samozřejmě přejícně. Tím že píšu „závidím“ tak tomu vlastně uděluju maximální možné ocenění :-D :-D

:mavam: Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 26.05.10 15:46

Ahoj holky,

Lucko, na tu soutěž ve sborovém zpěvu budu držet palce.

Jiři, ať se rychle uzdravíš! Já když píšu závidím, tak tím taky myslím, že závidím a zároveň přeju. Prostě, že je to dobré a klidně bych to brala taky.

Robinson se mi jako malé líbil, hlavně se mi líbilo, jak si dělal čárky, aby věděl kolik uplynulo dní. To mi přišlo jako skvělý nápad. Myslím, že naše děti jsou na to ještě malé.

Já jsem četla úplně všechno, byla jsem pořád v knihovně. Detektivky jsem jeden čas četla taky hodně, Agathu Christie, Dicka Francise, Ed McBaina. Teď jsem snad už patnáct let žádnou detektivku nepřečetla, zrovna jsem si říkala, že bych na nějakou dobrou klidně měla náladu.
Já pořád čtu tu Ivanku Devátou, už ji mám dva měsíce, budu ji muset vrátit. Zbývají mi tak dvě kapitoly, nějak na to vůbec nemám čas.

Včera přes oběd jsem vyrazila na nákupy a koupila jsem si plavky, kraťasy a tílko. Takže na léto jsem připravená, už by mělo přijít. Ještě by to chtělo nějaké letní šaty.

Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13089 příspěvků 27.05.10 07:50

Ahoja,

nic nového nemám, je mi podstatně líp, včera jsem si dala večer dva svařáčky, tak asi zabraly.

Odpoledne klasika - vyzvednout děti, s Jírou úkol (Hanička si milosrdně hrála nahoře), i tak to dělal přes půl hodiny - z matiky jednoduché slovní úlohy, napsat psace odpověď do maličkých řádků … tak jsem pěnila. Pak jsem udělala k večeři slibované bramboráčky, snědly každý tři a ani u večeře necekli, takže klídek, pak si šli hrát nahoru, zavolala jsem je na večerníček, převlíct do pyžama, umýt, animáček a hají. Všechno klaplo.

Ráno jsem nemohla vstát, už chci fakt hezký počasí.

Víc opravdu nemám.
:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 27.05.10 10:16

Ahoj,

Jiřko, taky už chci teplo a sluníčko, ale obávám se , že nebude :-? Ale Jíra s Háňou jsou hodňoučký :potlesk:

Já jsem včera byla na sboru - Michal mě odvezl a ve zkušebně je teplo, tak nebyl problém a zkoušet se prostě musí hlavně před soutěží! Kolegové byli moc fajn. Zrovna jsem si tak říkala, že je to dobrá parta, která mě přijala a cítím se v ní, jak odjakživa, i když vlastně jen 5 měsíců 8-o. Cesta do Krakova bude dobrá, ale zpět bude docela úmorná, protože jedeme až po vyhlášení výsledků a závěrečném koncertu cca v 8 hod v neděli.

Jinak už jsem docela ok, jen jsem musela včera použít make-up, protože jsem strašně bledá.

Zítra jdu na zkoušku, tak na mě myslete, hlášení o stavu podám následně :mrgreen:

Pa :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13089 příspěvků 27.05.10 10:22

Lucko, budu na tebe myslet. Jsi borec !
J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 27.05.10 11:19

Jiřko, nepřeháněj :oops: nejsem jediná studující! :-)

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 27.05.10 12:34

Ahoj holky,

Lucko budu na tebe taky myslet a držet palce!
U nás v deníčku jsi jediná studující, tak si tě musíme hýčkat a náležitě povzbuzovat.

Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 27.05.10 21:45

Ahoj holky,
Luci tak předně - zítra držím palce a vůbec všechno co mám! Zítra se nemaluj, ať jsi bledá, třeba to zabere :-D Každopádně čekáme na informaci!!!

Jiři, doufám, že je líp. Zítra je pátek, tak to přes víkend vylež a vyodpočinkuj 8-) My jsme o víkendu taky doma. Jednak Tom marodí - dnes byl teda už lepší. Teplota vylezla na 38 jen jednou, jinak neměl, ale neštovice nic. K doktorce jsem nešla, ale pokud bude mít přes noc nebo ráno, tak tam s ním skočím, no a jednak jsme ani neměli kvůli počasí nic v plánu.

Jinak teda s tím počasím to je fakt mazec. Dnes odpo bylo u nás 20 stupňů, je tu jako v prádelně. Asi 4× pršelo. Já jsem se po zimě těšila, jak budu venku sušit prádlo a zatím jsem sušila jen jednou. Úplně mně jímá depka, že máme před sebou tři měsíce léta a ještě jsme se neohřáli. Ráno pořád chodím v bundě, už je to fakt na budku.

Dneska jsme šly do cvičení a čekala nás tam zpráva, že cvičení kvůli nemoci naší cvičitelky odpadá. Tak jsem šla domů, vzala Matěje a šli jsme na půl hodiny k sousedům na kraji ulice. Mají morčátka a králíka, měli je venku v ohrádce, tak jsme se šli na ně podívat. Jejich chlapeček chodil s Matějem do školky, teď chodí do jiné školy, tak si kluci popovídali.

Jiři na tu cifru se mně ani neptej. Prostě to jedno ráno tam na začátku nebyla sedmička, ale zítra si tím zase fakt nejsem jistá :zed:

Zítra jdeme odvolit, já mám volbu jasnou :lol: a pak bych doma chtěla něco „porychtovat“.

Jaké máte holky plány na víkend?

tak papa
Dana

Anjelico, gratuluju k nákupům!!! Já bych taky brala nějaké letní šatky. Ještě jsem se ale nikde nedívala.

 
Hanka1
Extra třída :D 10965 příspěvků 28.05.10 09:26

ahoj zdravim vsechny,

jsem ve viru vyklizeni veci z krabic a kufru a trideni veci a naprosto konsternovana mnozstvim mista, ze nevim co kam. To nas ceka jeste presun pokojicku, takze probirka hracek, ale to musim udelat bez holek a starsi koupit postel, takze to zas tak akutne nespecha.

Vcera jsem byla v Letnanech na Pivnim festivalu. Bylo to dobre, akorat mne mirne boli hlava :zed: a to jsem mela jen tri piva, je fakt ze nejake 16tky tmave a kvasnicove, tak je to holt znat. Rano jsem se u Kouzelne skolky natahla u tv, ale zvuk posouvajiciho se nocniku po dlazbe a do toho jecivy Frantisek s Majdou teda nic moc. Zlata BebeTv, kde jsou jen animovane postavicky a jemna hudba :roll:

Skolacku mame diky volbam v jejich skole doma, takze ta jeste vychrapava. Ja odpo pojedu odvolit do Prahy a jasno uz mam - hodim to knizeti :think:
O vikendu nas cekaji dva detske dny a oslava narozenin sousedky, takze veselo.

Takze hezky patek a stastnou ruku u uren :palec:
Hanka

 
Jirina
Extra třída :D 13089 příspěvků 28.05.10 09:59

Ahojda,

u nás nic nového, odpoledne poklidné. Hanička byla se školkou na výletě do té Pohádkové země, tak celý odpoledne mluvila o tom, že určitě u nás doma bydlí nějaký skřítek a když mu dáme med, tak určitě vyleze a třeba ztratí čepičku. Snažila jsem se jí vysvětlit, že skřítci doopravdy neexistují, nedala si to vymluvit, prý nějakého živého málem viděli, ale zrovna nevylezl. Tak si dala na noční stolek dvě lentilky, samozřejmě je nikdo nesnědl, tak je ráno naštvaně snědla sama. Prý příště tam musí připravit med, na to se skřítek určitě chytne.

Tak nevím, jestli to přejít, nebo s ní hrát hru, že ušiju potají nějakou čepičku a jako ji skřítek ztratí, aby měla radost.

Taky přinesla další dvě strašilky. Tak máme tři velké a jednu malou.

Jíra dostal na skautu skautskou košili (zřejmě po někom, kdo z ní vyrostl), ještě že jsem ji nekupovala, protože bych určitě nevzala tuhle barvu. Musím vypárat domovenku a našít novou, nechápu proč, liší se jen v tom, že ta nová je o dva centimetry užší a má být prý přímo nahoře u švu, na té košili je o kousek níž. To mi přijde podivný, bazírování na takových blbostech, jsem myslela, že skauti jsou normální.

U Jíry se normálně učí, i když jsou v té škole volby. Nevím přesně ve které třídě budou, ale buď přímo v jejich, nebo naopak naproti družině. Ale mají normální režim, tak jsem z toho jelen. Já budu volit Nečase, protože když nebude premiérem Nečas, tak bude nečas. Tedy u nás kandiduje někdo jiný, prvních asi osm mají jako povolání „poslanec“, tak jsem zakroužkovala od devátého do dvanáctého. Stejně to asi k ničemu nebude, i když na letácích tvrdili, že můj hlas rozhodne. Zrovna jsme se se švárou dohadovali, protože on taky tvrdil, že jeho hlas rozhodne a ne můj :-D

Odpoledne upeču maso na zítřejší výlet, budeme mít studenou vepřovou plec, dětem udělám kuřecí řízečky. Jedeme hned ráno do Sedmihorek, uděláme tam okruh skalním městem a dokoupíme nějaké placky z míst, kde už jsme byli, když jsme je ještě nesbírali. Pořád ještě nevím, jestli tam přespíme, protože zatím nic volného není, ale ještě je šance, že se zítra během dne něco uvolní. Jinak bychom večer po hraní museli domů.

Dnes večer ještě jdeme k nejstarší ségře (no moc se mi nechce), mladší neteř má narozeniny.

Hm tak píšu že nic nemám a zase je to román :-D Jo holky jak jsem slibovala ten nový deníček o knížce tak jsem to napsala a ve wordu mám skoro čtyři strany, tak nevím, jestli bych to neměla rozdělit na dva. Ještě ho budu chvilku sušit a až se dostaneme na druhou stranu, tak ho pošlu.

:mavam: Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 28.05.10 11:21

Ahoj holky,

u Ládíka ve třídě jsou volby, museli vyklidit ze třídy všechny věci, ale do školy normálně šli, budou se učit v nějaké jiné třídě, která je volná, protože děti šly na na výlet. Ládík je smutný, že nejdeme k volbám do jeho třídy, bydlíme v jiné části městské části a máme volební místnost jinde.

Magdalenka má dnes ve školce nějaký malý výlet, půjdou do lesa. Hrozně se těšila, měla připravený batůžek a čekala u dveří kdy už se půjde. Jindy ji musíme nahánět, aby se konečně vypravila.

Taky mám od včerejška pro Magdalenku kolo - 16 ´´ Author vital, prodala mi ho kolegyně za 1000,– korun (loni měla 12´´ a to už je fakt malé). Bude pro ní na tuhle sezonu lepší než 20´´ Author cosmic po Ládíkovi, ten je přece jenom ještě trochu velký. A Ládík si ho tím pádem může ještě letos nechat a nemusíme mu kupovat nové 24´´. Takhle se nám i líp vejdou do auta. Tak mám radost.

Jiři, Hanička je roztomilá s tím fantazírováním o skřítcích. Nevím jestli bych tu čepičku ušila, přijde mi to hezké, ale zase tím to dítě „podvádíš“.

Plány na víkend - manžel říkal, že švagrové dvojčata mají narozeniny (4 roky), takže snad bude nějaká oslava, ale nevěděl jestli v sobotu nebo v neděli. Tak uvidíme, snad už to dnes zjistí a večer mi řekne. Kromě oslavy asi půjdeme jezdit s tím „novým“ kolem.

Anjelica

Příspěvek upraven 28.05.10 v 11:23

 
Jirina
Extra třída :D 13089 příspěvků 28.05.10 11:37

Anjelico, já taky nevím, jak ty skřítky pojmout. Když jí čepičku ušiju, bude mít radost, nejen že tu je skřítek, ale že měla pravdu. Ale přesně jak píšeš, podvádět ji nechci. A opravdového skřítka tu prostě nemáme :mrgreen: No tak baby raďte, že.

Gratuluji k novému kolu, určitě ho Magdalenka užije. Kolik měří?

Papa J.

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 28.05.10 13:07

Ahoj,

já myslím, že měří tak 116 cm. Fakt měla radost, hned na něm drandila po garáži. V garážích byl včera vůbec nával, protože pršelo, tak jsme tam byli my s kolama a ještě přišel soused s dětmi, že si tam prý někdy chodí zahrát hokej.

Anjelica

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »