Maminkou s emiminem už pár let - PODZIMNÍ... od Anjelicy

Rodičovství

Zdravím všechny své virtuální kamarádky, i čtenářky našeho deníčku. V minulém deníčku jsme otevřely téma hřbitovy a vzhledem k tomu, že je podzim a dušičky se pomalu blíží, zkusím napsat ještě něco víc.

Na hřbitov chodím ráda už od dětství. Je tam takový posvátný klid, ale ne jako v kostele, je tam zároveň příroda a spousta věcí k pozorování a k zamyšlení i pro ateisty jako jsem já.
Chodíme na Olšany, kde mám pohřbenou babičku z maminčiny strany, je tam i dědeček, ale ten umřel dřív než jsem se narodila.
Nebo chodíme na hřbitov ve vesnici, kde máme chalupu, to je častý cíl našich procházek. Děti komentují výzdobu hrobečků, kdo se o ně hezky stará a kdo ne. Ládík říká, že mi bude na hrobeček nosit krásné kytičky, protože ví, že je mám ráda. Možná je to trochu morbidní, ale mě to přijde i takové hezké.
Babička s dědou z tatínkovy strany a tatínkova sestra mají rozprášený popel na jednom kopci, v místech kde to měli rádi. Chodíme tam na dušičky, je to docela dlouhá cesta lesem a příjemná podzimní procházka.

Takže, kdo se naladil, vydejte se na hřbitov, užijte si podzim s jeho nádhernými barvami, povyprávějte dětem o lidech, které jste měli rádi a už tady s námi nejsou. Úplně nejlepší to bude v nových kozačkách:-)

Anjelica

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 09.10.09 22:01

Hurá hurá, konečně jsme se dočkaly! Já jsem se teda vyjevila ještě ve starém deníčku :o( tak si to tam klidně přečtěte.
Anjelico jojo, jak píšeš. Chodit na hřbitov patří podle mého k dobrému vychování!
Díky za deníček. Jen prosím v tom záhlaví chybí to „Maminkou s emiminem už pár let“.. To abychom věděly, že to je ten „náš“ deníček.
Holky a kdo bude mít nové kozačky, tak pochlubit se!!! Já to teda nebudu. Dívala jsem se u Bati a stály obstojné tři tisíce. Což je teda hrůza.
papa D.

 
Anjelica
Kelišová 5023 příspěvků 10.10.09 09:46

Ahoj holky,
za chybějící část názvu se omlouvám, ale už je to snad správně.  

Magdalenka má angínu. Má antibiotika, tak budeme muset být doma. Jenom doufám, že to Ládík taky nechytne, má jet v pondělí na školu v přírodě a těší se tam.
Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 10.10.09 10:07

Ahoj holky,
Anjelico, jsi hodná. Moc díky. Já jsme si to pak vyčítala, abys to nepochopila špatně, jako, že Ti za to nadávám, to ne! Tak ještě jednou díky.  

U nás je mimořádně hnusně. Od rána prší. Brzo jsem vstávala, tak jsem vzala psa a šla nakoupit maso. Budu péct sekanou, dělat hovězí guláš, knedlík a zítra budou obrácené řízky. Takový masový víkend. Ale to my můžeme. Jak jsme šli zpět, tak jsme docela zmokly. Drakiádu jsme zrušili, protože když je takhle, tak pochopitelně žádní draci nelítají. Tak jsou kluci u PC, já nacpu další pračku a snad udělám i ty věci co jsem měla naplánované minulý týden. Na jedné straně je fajn, že nikam nemusíme. A budeme se „válet“ doma. Tak budu občas nakukovat a informovat Vás co a jak.
Tak  holky, už máme nový deníček, tak kde jste všechny, Hanko, Lucko, Mado, Jiřííí?  

papa D.

 
Anjelica
Kelišová 5023 příspěvků 10.10.09 15:36

Ahoj Dano,
určitě jsem si to špatně nevysvětlila, neboj. Sama jsem to s tím názvem zjistila hned potom co jsem článek odeslala a psala jsem Šárce ať to opraví, ale nakonec to vyšlo bez toho.
U nás se nic neděje, Magdalenka včera hodně spala, dnes už jí je docela dobře, akorát jí bolí v krku když polyká, tak moc nejí. Snažím se jí udržet aby ležela. Tak jsme většinou spolu na gauči, prohlížíme si fotky, časopisy, povídáme si. Teď kouká na DVD.
Ládík s tatínkem jeli na chatu, zůstanou tam až do zítřka, chtěli sázet nějaký strom, tak jsem zvědavá jaký vybrali. Jsem ráda, že jeli, aspoň se částečně eliminuje riziko nakázy.  

Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 10.10.09 16:22

To jsou vždycky nervy, aby se děcka navzájem nenakazily. Určitě je dobře, že jeli kluci na chatu. Aspoň máte spolu klid a do zítřka už to bude OK.
My jsme teď podnikli příšernou výpravu do OBI. Jeli jsme koupit takový ten podstavec na kolečkách pod velký květináč. Máme na dvoře velký fikus a zítra bych ho chtěla nastěhovat domů. Přijeli jsme tam a já jsem se rozhodla, že si ještě koupím dva hliněné květináče na kvítka. Jedno na vzrostlou šefleru, taky se letnila na dvoře a jeden na fikus, co mám v práci a je vážně příšerný - teda ne ten fikus, ale ten květináč. Už je celý ztrávený a olupuje se. Tak jsem vzala dva a dvě podmisky, potom jsem uviděla krásný glazovaný velký obal na květináč, zeleno zelený pruhovaný, tak jsem to překombinovala, že by se mně hodil vlastně ten - byla u něj cena 159, že do něj koupím umělohmotný a budu to mít na tu šefleru. Tak jsme šli vrátit jednu tu keramickou :,-(u. Při zkoušení velikosti umělohmotného květináče do toho krásného keramického obalu jsem si ten podstavec položila vedle květináčů.  

Výsledek je následující. U pokladny se zjistilo, že zelný obal nestojí 159 jak bylo psáno, ale 439, tudíž jsem řekla ať si to jdou spravit, protože to mají blbě a že ho tedy nechci. Tak mám doma jednu keramickou :,-(u, jeden umělohmotný obal, který je mi nanic, protože k němu nemám podmisku a doma jsem zjistila, že jsem nechala ten podstavec u těch květináčů.  Tak jsem na sebe vzteklá. Celá akce k ničemu. Zítra tam zajdeme znovu (máme to kousek od domu) a dokoupím umělohmotnou podmisku a ten podstavec na fíkus. Ach jo!  

Kluci si hrají, já bych nejraději spala. Ale jdu se uklidnit vyrobením nějakého  WC slupovacího obrázku.  

Po O jsme se dívali na můj oblíbený film pro pamětníky Nebe a dudy - celý jsem ho probrečela. Je to strašně dojemné.
pa D.

 
Anjelica
Kelišová 5023 příspěvků 10.10.09 20:06

Ahoj Dančo,  

tak jsme tady dneska asi samy.
To s tím OBI je k naštvání. Ale kytičky Ti budou dělat radost ještě dlouho, až se povede je pře:,–(it.
Ten film pro pamětníky neznám. Já si jdu pustit americký romantický film Dům u jezera. Asi to bude blbost, ale když jsem sama doma, tak se to hodí. Magdalenka už spí. Odpoledne plakala, že jí bolí v krku a nemůže jíst. Chudinka, nemohla jsem jí nijak pomoci.
Já vždycky brečím u filmu Madisonské mosty. A co ostatní? Holky, napište vaše největší dojáky.
Anjelica  

 
mado
Závislačka 3764 příspěvků 10.10.09 21:41

Ahoj holky, super, že máme nový deníček!
U nás vše normálka. Kluci vyjímečně v tuhle hodinu ještě koukají na fotbal. Už za tmy jsme přijeli ze zahrady, kluci vůbec nebrali v potaz, že prší, lítali za balonem, váleli se po trávě, přišli za nima ještě další dva kluci ze vsi, manžel pomáhal strýcovi dělat jablečnou šťávu, já s tetama jsme přebírali brambory do sklepa na zimu, letos máme hojnou úrodu, i žlutých i červených brambor. Pak jsme si sedli ven pod střechu, uvařili kafe, teta, co je matrikářka, vytáhla víno, co dostala dneska od svatebčanů, ani zima, ani déšť nevadil. Dneska celý den měli mít kluci skautskou výpravu, ale je přeložena na příští týden, což je škoda, protože máme hokejové turnaje, tak se nám objevilo náhle volné dopoledne, kdy si Vojtík udělal úkol do školky (předškoláci mají svůj sešit ve kterém dělají úkoly a někdy je dostávají i na doma), pak trénoval s tatínkem flétnu (jak vlak u přejezdu), ještěže nemám ten hudební sluch. Ondra se připravoval do školy - mají složit tříslokovou básničku o ježkovi (vymyslel zatím jednu sloku).Ještě ráno byl tatínek s Vojtou na školce bruslení a aby ledu neměli málo, tak po obědě ještě šli na bruslení veřejnosti, večer chtěli ještě jít na hokej mužů, ale jak jsme se zdrželi na zahradě, tak to propásli.
Včera měli kluci dva dlouhý tréninky, Vojta na tom Ondrovým vlezl do herny na zimáku (je tam teď nově udělaná místnost, která plní funkci heŕny pro malé, stůl na psaní úkolů pro starší a zákoutí pro maminky se sedačkou, stolkem, lednicí, kávovarem…), tak jsem si skládala nějakou dětskou mozaiku, (Vojtík se tam skamarádil se synem snad nejbohatšího podnikatele regionu a já jsem měla vždycky k tomu klučíkovi takový odstup  a konečně jsem zjistila, že je to milý kluk). Pak přijel manžel z práce, vzal kluky a jeli na zahradu dělat šťávu z našich jablek, já jsem zatím připravovala večeři a dnešní oběd (měla jsem v plánu být na zahradě, jak budou kluci na skautské výpravě), měli jsme nadívané kuře s bramborovou kaší (někdo ty brambory ze sklepa sníst musí) a na zítra mám hovězí na ptáčky (Dančo taky maso), Chodím tady kousek do obchodu, který je podnikový místního vepřína a jatek, tak mám pocit, že podporuji region a navíc takové chlazené kuře od nich je úplně jiná chuť, než nějaké Xkrát rozmražené z hypermarketu.
Jinak ještě ve čtvrtek měl Vojtík ve fotbale zápas se Zlínem, naštěstí se hrálo u nás,  ti malí kluci v těch slávistických dresech jsou tak roztomilí. Od listopadu už budou trénovat v tělocvičně.
Ve středu si donesl Vojtíšek z keramiky první výrobek - sluníčko - už visí v předsíni, prožíval to náležitě. Ve čtvrtek odpoledne měli ve školce ekologický kroužek a dělali zajímavé věci, pozorovali přírodu na školkovní zahradě, pak si hráli na pračlověky v blízkém parku a ve třídě malovali výkres pampeliškou, sedmikráskou, trávou…vede to nějaká externistka a vypadá to zajímavě. Od října jim začali ve školce kroužky a cvičení ve velké hale. Jak už jsem jednou psala, že jsem s klukama chodila nejdřív na cvičení rodičů s dětmi a pak kluci samotní, je to ve velké basketové hale, vedli to dvě super ženský, který to s dětma uměli, doteď si s jednou píšeme mailem a hlavně tahle Jitka dokázala tu tělocvičnu vybavit takovýma pomůckama, co byste jinde neviděli a domluvila spolupráci s fakultou tělovýchovy z Olomouce a ti je nejen sponzorují,ale mají to i jako výukové pracoviště a každý den dopoledne (kdy byla jinak ta hala nevyužita) tam chodí některá z místních školek a dětské cvičení vedou instruktoři z té fakulty. Na konci školního roku je závěrečné cvičení všech školek, o tom jsem tady taky na jaře psala, jak byla plná tělocvična dětí ve stejných tričkách a cvičili aerobic na motivy nějaké pohádky a pak cvičili na nářadí.
Dojímací filmy moc nemusím, to spíš ty prvorepublikové pohádky, jak psala Danča, Nebe a dudy znám. Co si vzpomínám, tak jsem brečela v kině, když končil Kolja. Docela mě dojímají filmy s dětma.
Víc už dnes nevím, ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 11.10.09 08:20

Ahoj vespolek,  

jdu se připojit v tuto nezvyklou dobu, doposud nebyl čas. Abyste věděly proč, jdu to popsat.  

V pátek jsem přijela z práce asi ve tři, děcka byly u babičky, byly tam i sestřenice. Krásně svítilo sluníčko, viděla jsem, že lítaj po zahradě, tak jsem vzala košíčky a nůžky a vytáhla jsem je všechny čtyři ať jdou se mnou na šípky. Při cestě pouštět draka jsem minulý týden objevila jeden pěkný keř. Pak šli všichni k nám, holky si chtěly hrát u nás. U babičky je to těžký. Ona se jim nevěnuje, protože má pořád něco na práci, tentokrát krouhala zelí, navíc v předsíni švára se synovcem bourali dveře, bude si s nejmladší ségrou přestavovat patro, aby se tam trvale usídlili, a musí dělat vlastní vchod rovnou ze vstupní haly, aby prach nešel k našim dolů. No prachu a bordelu šíleně. Takže šly všechny děti k nám, hráli si, já jsem si obrala ty šípky a přečetla část čtvrtečních novin. Na šestou jsme měli přijít zase zpátky, budou se péct klobásky na ohni a přijedou obě ségry, prostřední měla včera svátek, tak jí popřejeme.  

Přišli jsme, klobásky se pekly, ségry vylezly ven. Předali jsme dáreček (Dančo tu samou vestičku co mám novou já), nejmladší ségra prozradila sladké tajemství, že budou mít miminko !!! Je ve 13 týdnu, termín někdy v půli dubna. Jupí jupí to mi udělala radost, tak jsem tam střídavě tak juchala. Druhá ségra tím až tak nadšená nebyla, je přece starší, taky by chtěla, no ale taky budou přestavovat bydlení, tak to zatím musí odložit. S klobáskama jsme šli dovnitř, tam i třetí ségra, synovec, všudě plno věcí a děsnej nepořádek, že ani nebylo si s tím jídlem kam sednout, Usedla jsem tedy k velkému jídelnímu stolu (většinou se tam jí u malého v obýváku), měli tam nějaké chlebíčky, dortík … Povídali jsme, pak se mamka zvedla, že musí jít pokračovat s tím zelím, koupila 60 kg (asi 20 hlávek) a nakládá ho do sudu na kysané. Tak říkám, ať si to vezme tam. Donesla si tedy vál, struhadlo, a my seděli kolem ní, popíjeli vínko, já jak jsem měla dobrou náladu jsem se stala hlavním bavičem, vyprávěla jsem veškeré historky z práce, z Jírovy školy … náležitě přibarvené, takže jsme se fakt nasmáli. Trošku jsem se picla, nebudu popírat. Pak si táta přinesl druhý vál a druhé struhadlo a strouhal zelí taky, já jsem nožem krájela odpadlé listy. Hezky nám to šlo od ruky, ségra to cpala do bandy, holky šlapaly, na závěr jsem šlapala i já, když už na to neměly sílu. No prostě legrace. Děti tak různě pobíhaly k počítači a tak, takže od nich byl klid. Vydrželi jsme tam do jedenácti, pak už padali únavou, tak jsme museli jít spát.  

V sobotu jsem se vzbudila brzy, tatínek chrápal, musela jsem vylézt. Dopoledne jsme měli obecní běh do schodů, chtěli jsme se celá rodina zúčastnit, tak jsem potřebovala předvařit oběd. Pečenou plec (ta se pekla sama) a zrovna jsem taky měla zelí, tak ho aspoň nakrájet a dát dusit, a bramborový knedlík, aspoň jsem uvařila a nastrouhala brambory, že to pak rychle dodělám.   Šli jsme tam na půl desátou. Jelikož se naše ulice jmenuje Nad Schody, ke schodům to opravdu není daleko. Asi 100 metrů. Schody vedou právě okolo obecního hřbitůvku, jsou tam staleté památní stromy, tak to tam hraje barvami. Anjelico, máš pravdu, hřbitov je nejhezčí na podzim. Ten náš určitě, je hezký sám o sobě. Schodů je asi 50 a soutěží se kdo je rychleji vyběhne. Zapsali jsme se do kategorií. Prvně běželi pejsci. Náš Šmudla to dal za 19 vteřin. No a pak od nejmladších dětí, Haničku dali do kategorie 6-8 let, ačkoliv jí 6 ještě není, ale podle roku narození tam prý patří. Děti do 5 let běhají po cestičce vedle schodů. Jsou tam i roční, dvouletý prťata, které spíš táhnou rodiče. Takže běželi postupně - sestřenice Tina, Hanička, sestřenice Nina, Jíra, pak dlouho nic, až bratranec Lukáš (to už v kategorii muži 19-40 let), pak já se ségrou ve stejné kategorii ženské. No a zbytek, švára, babička, děda. Jíra si tam našel takový pěkný kámen, pořád mi ho dával hlídat, což jsem odmítla, tak si ho dal do kapsy a běžel s ním v kapse :o)) No a docílené časy? Lukáš to dal za 11 vteřin, skončil třetí ve své kategorii, vyhrál jeho bratranec, dlouholetý vítěz a rekordnam, byl lepší jen o nějakou setinu. Švára za 13, pak byla desetiletá sestřenka, ta měla 16 vteřin, moje ségra 17, já 18 něco (tak aspoň psa jsem porazila :o))) babička 19, sestřenka 20, děda 23, Hanička 31 a Jíra 36. Paradoxně Jíra dostal cenu, protože byli ve své kategorii jen tři. Hanička byla až šestá, já asi nejhorší, protože jsem byla až čtrnáctná (z 21). Naše věkové kategorie jsou nejobsazenější, No bojovala jsem s dvacetiletýma holkama. Až se za dva roky posunu do kategorie 41-60, tak budou šance vyšší, protože tam není taková účast. V naší byly všechny ty maminky prcků a dětí. Ale bylo to moc příjemné, na závěr jsme si dali místní výbornou zelňačku za 15 korun a v jednu jsem došla domů dodělat oběd. Knedlíky byly uplácené rychle, jen to zelí pořádně nechtělo měknout, tak holt jsme ho jedli ještě trošku křupavé.  

Jdu to poslat

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 11.10.09 08:33

Tk snad to stihnu dopsat, než děti vstanou.  

Po obědě na mě padla únava, tatínek si lehl v obýváku a usnul, přišly sestřenice, děti byly nahoře. Pak že jdou k babičce. Babička je původně vyhnala k nám, že mají návštěvu (švagrovou mojí nejmladší ségry s tříletýma dvojčatama). Ale když chtěli tam, nechala jsem je. Chtějí tam vždycky hlavně kvůli počítači, doma jim ho moc nedopřeju, ale tam ať si hrajou jak chtějí. Asi v 5 jsem šla pro ně, potřebovala jsem si půjčit sušičku na ovoce. Tam plno, ale pojďte, sedněte si, k večeři bude maso, tak počkejte … No tak jsme počkali a šli jsme domů zase v sedm. Mohlo by i dýl, ale nekompromisně jsem je vyhnala, na večer jsem měla jiný plán. Naložili se do vany, já jsem zatím uklidila pokojíček, se sestřenkama postavili vláčkodráhu přes celý pokoj až do dveří :o)), roztáhli jsme si v obýváku gauč, nanosili polštáře a peřiny pro hosty a chtěli jsme se dívat na Zázraky přírody. Nevím jestli ten pořad znáte, je jednou měsíčně na ČT a nám s Jírou se moc líbí, jsou tam různé hádanky ze světa zvířat, hosté hádají, my hádáme taky a počítáme si body, pak tam vysvětlují proč co a jak. Hanička vzápětí usnula, my to s Jírou dokoukali, v devět jsem je uložila a byl hned klid.  

No a já jsem měla v plánu vytáhnout noťas a jít vám napsat, ale vážně jsem neměla sílu, takže jsem pochrupávala u televize, bylo tam něco o Menšíkovi, ale viděla jsem jen velmi velmi málo. V deset jsem přelezla do pelechu.  

No takže jsem krásně vyspinkaná, v půl osmé mě vzbudil chrápající tatínek, tak jsem se přesunula dolů, ležím zahrabaná v peřinách od večera, udělala jsem si snídaničku, pustila Hřiště 7 a čekám na děti. Už jsem tam slyšela dupání, tak jsou tu za chvíli.  

Venku poprchává, dnes asi budeme taky lenošit, Jíra musí udělat úkol, začneme malovat WC obrázky vánoční - slíbila jsem babičce k svátku (2.12.) vyrobit celou :,-(u obrázků na všechna její okna, tak máme ještě času dost, ale můžeme začít. Na oběd jsem vyndala krůtí prsa, nevěděla jsem co z nich, ale jak píše Danča, obrácené řízky je dobrý nápad, takže díky za inspiraci, budeme mít stejný oběd. Co ty k tomu, vařené brambory? A nějakou zeleninku, zase jsem sklidila dvě hrsti maličkých rajčátek, ještě tam tak možná 1 až 2 várky dozrajou.  

Co se týče oblíbených filmů, dojáky asi žádné nemám, já mám hlavně problém, že po hodině usnu. Madisonské mosty se mi taky líbí, ale musím je vidět po kouskách, ten film má snad 3 hodiny. Jinak moje oblíbené, na které kouknu ráda vždycky, jsou Pelíšky, Na samotě u lesa, Zvíře, Vesničko má středisková, Saturnin, Trhák … víc mě momentálně nenapadá. Mám moc ráda První dáma country music, tu jsem viděla kdysi asi ve třinácti u nás v letním kině, ale tu už v televizi hrozně dlouho nedávali.  

Hezkou neděli všem.
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 11.10.09 08:37

Jo a ještě k tématu - mě v nových kozačkách taky neuvidíte, protože je nenosím, nemám ráda vysoké boty. Výška po kotníky je pro mě maximum, nesnáším obepnutá lýtka. To je taky důvod, proč v zimě nenosím sukni, nesnáším totiž i punčochy. Takže sukni jen v létě v sandálkách a naboso :o)))  

Jestli pršet přestane, tak na ten hřbitov na chvíli zajdeme. Máme to tam fakt kousíček. Je tam obrovský habr nebo co to je, má červené listí i normálně, do toho žlutozelné duby a lípy … hra barev.  

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 11.10.09 09:06

Dobré ránko!
no tak vidím, že se nám to tady večer a ráno rozjelo :o)
Mado, u Vás v kraji je snad nějaká dobrá voda, nebo co. Připadne mně, že žijete úplně jiným stylem života, takovým klidnějším, sepjatějším. Kluci teda mají záběr, to se fakt nevidí. Podle toho co popisuješ, jsou to takový zdraví, klasičtí kluci.  

Jiři, hezky jsem si početla. Už jsem si říkala, kde jsi, ale taková rodinná symbioza u zelí, to samozřejmě omlouvá. Úplně vidím tu pěknou atmosféru. To je super. Ségře k miminku gratuluju, tak budete mít v rodině další mimčo, to je fajn. Co by chtěli?  

Na Menšíka jsem se taky dívala. A stejným způsobem jako ty. Některé pasáže nevím. Najednou tam byl jiný pořad :o) Ale moc se mi to líbilo.
K obráceným řízkům dělám normálně vařené brambory a hodně zeleniny. Mám tam papriky, rajčata, ledový salát, ředkvičky, okurek. Tak to všechno nakrájím na velký talíř ať máme vitamíny.  

No nic, naši za chvilku přijedou, jdu se vysprchovat a převlíct. Jsem tu taky v pyžamu.
Jo k těm filmům. Já jsem brečící typ. Raději se takovým filmům vyhýbám, protože mě to vždycky hrozně emocionálně zasáhne a neumím to potom hodit za hlavu. Madisonské mosty klasika a potom pro mě (stejná herečka) Vzpomínky na Afriku a teď v poslední době film Návrat do Cold Mountain. Americký historický film, překvapivě až ne s takovým emerickým happy endem. Jinak krásné filmy jsou pochopitelně ty, které psala Jiřinka, ale u těch nebrečím, jen je mi tak hezky. Určitě jich je víc, ale nevzpomenu si.  

papa D.
Jiři, jak dopadly koťátka, přišli si ti lidi, co u Vás zvonili, jak měli zamluvené kotě?

 
mado
Závislačka 3764 příspěvků 11.10.09 13:19

Ahoj holky, tady se to teda rozjelo, paráda!
Hlásím, že taky „budeme mít miminko“, teda my už na straý kolena už ne, ale bratranec ve Vídni, co mají tříletého Adama, tak včera jen tak mezi řečí teta prozradila, že čekají druhé. Ani nevím, kdy, ale každý další prcek do rodiny je radost.
Líbilo se mi, jak Jiřina psala o tom závodě do schodů, úplně jsem si to představovala. My jsme byli dvakrát po sobě na podobné akci v té obci, jak je teta starostkou, vždycky na silvestra je tam běh,rozdělený na kategorie, první rok dostal Vojta odměnu za nejmladšího účastníka (měl asi dva a půl roku), Ondra se taky umístil na bedně, odměny byly bohaté, ale hlavně ten první rok bylo hrozně moc sněhu, běželi jsme tunelem v závěji do pasu a já jsem si oběhla taky svoji kategorii a můžu říct, že mě to teda pěkně vyčerpalo, hodně jsem obdivovala ty holky, co zvládli 20km, to bych asi padla.
Dneska ráno byl tatínek s Vojtou na školce bruslení, pak si hrál a učil s klukama a já pořád něco vařila a uklízela a prala (musela jsem to namočit, včera jsem dovezla náruč špinavých věcí ze zahrady a to se tak lehce nevypere. Odpoledne má Ondra první letošní mistrovský zápas, naštěstí hrají doma, tak se půjdeme podívat a fandit (hned s hokejem máme program na deštivé odpoledne) a pak se ještě uvidí. Teď v pokojíku drtí tatínek Ondru s angličtinou, našel si na internetu stránku vydavatele jejich učebnic angličtiny a mají tam ještě i výukový program na internetu a ke stáhnutí spoustu materiálu, tak je podstatně z toho nadšenější, než syn.
Ahoj Mada    

 
mado
Závislačka 3764 příspěvků 11.10.09 13:19

Ahoj holky, tady se to teda rozjelo, paráda!
Hlásím, že taky „budeme mít miminko“, teda my už na straý kolena už ne, ale bratranec ve Vídni, co mají tříletého Adama, tak včera jen tak mezi řečí teta prozradila, že čekají druhé. Ani nevím, kdy, ale každý další prcek do rodiny je radost.
Líbilo se mi, jak Jiřina psala o tom závodě do schodů, úplně jsem si to představovala. My jsme byli dvakrát po sobě na podobné akci v té obci, jak je teta starostkou, vždycky na silvestra je tam běh,rozdělený na kategorie, první rok dostal Vojta odměnu za nejmladšího účastníka (měl asi dva a půl roku), Ondra se taky umístil na bedně, odměny byly bohaté, ale hlavně ten první rok bylo hrozně moc sněhu, běželi jsme tunelem v závěji do pasu a já jsem si oběhla taky svoji kategorii a můžu říct, že mě to teda pěkně vyčerpalo, hodně jsem obdivovala ty holky, co zvládli 20km, to bych asi padla.
Dneska ráno byl tatínek s Vojtou na školce bruslení, pak si hrál a učil s klukama a já pořád něco vařila a uklízela a prala (musela jsem to namočit, včera jsem dovezla náruč špinavých věcí ze zahrady a to se tak lehce nevypere. Odpoledne má Ondra první letošní mistrovský zápas, naštěstí hrají doma, tak se půjdeme podívat a fandit (hned s hokejem máme program na deštivé odpoledne) a pak se ještě uvidí. Teď v pokojíku drtí tatínek Ondru s angličtinou, našel si na internetu stránku vydavatele jejich učebnic angličtiny a mají tam ještě i výukový program na internetu a ke stáhnutí spoustu materiálu, tak je podstatně z toho nadšenější, než syn.
Ahoj Mada    

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 11.10.09 13:44

Ahojky,
tak jsem si sedla s kafíčkem a jsem na řadě s počítačem, tak můžu na chvilku.
Dopoledne jsem byla v pyžamu snad do desíti. Děti i tatínek přišli po deváté, dávali Rychlé šípy, tak jsme společně koukali. Dnes to bylo napínavé, našli Vontskou kroniku :o)) To jsme byli ještě v pyžamech a v peřinách. Pak jsme koukli na Toulavou kameru, já jsem šla s Haničkou do pokojíčku, aby mi ukázala, co už umí na flétnu, taky jsme uklidili pokojíček (a konečně jsem ho nafotila). Jíra zatím dole dělal s tatínkem úkol. Pak jsem každému dovolila půl hodiny na počítači. Sestřenice je zase naučily nějaké stránky Hannah Montana, Hanička si to hrála, je tam nějaká panenka  a kliká se na oblečení a ona si to oblíká. No stránky pro holky. Já jsem zatím udělala obrácené řízečky, salát, bramborovou kaši. Jíra pak protestoval, že obrácené řízky jíst nebude, že chce normální !!! Prudič votravnej. Pak jsem poklidila, talíře, zbytky, zalila kytky a teď jsem si chvíli sedla. Pustili jsme si Velkou pardubickou. Děti mají nahoře uklizeno, tak šli lepit nějaké listy na papír (Jíra je někdy před týdnem přinesl ze školy a zatím ležely na stole). Tak jsem zvědavá, jak u toho nadělají a co z toho vyrobějí. Počasí je hnusný, sice občas vykoukne sluníčko, ale ven mě nic netáhne. Budeme hnít doma.  

Dančo, co si ségra přeje za mimčo, myslím že je jim to jedno. Asi by raději holčičku, hlavně aby byla hodná tak jako ona. Ona byla Jitka moc hodné dítě, takové vzorné, vstřícné. Prý i švára byl docela klidný a hodný, na rozdíl od své starší sestry. Ta má dvojčátka, tříleté holčičky, a moje ségra říká, že jsou někdy jak tajfun. Tak ona by si přála hlavně děťátko hodné :o))) Jména zatím vybraná nemají, holka snad Anička, ale pro kluka mají zatím víc variant. Každopádně na velkém ultrazvuku si to nechá říct. Říkala, že hned u doktorky dostala nějaký dárkový balíček, já jsem sice tehdy nic nedostala, ale pamatuju si, jak jsem se na každou kontrolu těšila. Však to taky pamatujete.  

S těma filmama - já brečící typ nejsem, ale tak nějak těžce nesu násilí, nespravedlnost … takže je dost málo filmů, které snesu. Spíš u novodobých filmů oceněných spousty cen kvetu, jaká je to kravina. Dost těžké se mi zavděčit. Dobrý film z poslední doby, co se mi líbil? Snad Vratné lahve a Once. Podle mého měřítka je dobrý film ten, na který se ochotně podívám znovu.  

To mám radost, že vás náš běh do schodů zaujal :o))) Byl to 16. ročník, pořádá komise mládeže a tělovýchovy při místním obecním úřadu. První ročník byl někdy v roce 1983, byl každý rok až do roku 1996, kdy byla komise zrušena. Pravidelně jsme se zúčastňovali, ségra mi říkala, že jsem prý svou kategorii dokonce několikrát vyhrála, prohlíželi si starou kroniku (to si nějak nepamatuju) s časem kolem 14 vteřin. No to jsme byly mladé dorostenky, jestli jsme tehdy byly v kategorii tři, zase to nebyl takový problém vyhrát :o))) Pak byla komise zrušena a deset let se běh nekonal. Až ho oprášili místní sokolové, teď byl asi čtvrtý novodobý ročník. Na předchozích jsem nebyla, vždycky jsem buď zapomněla nebo jsme byli někde pryč. Zvlášní že všechny ročníky běžela Hanička, nejdřív v kategorii 0-3 roky, pak dvakrát 4-5. Žádných úspěchů se zatím nedočkala, byla dvakrát poslední a jednou předposlední :o))) CHodila s babičkou a vždycky odmítala běžet, tak závodila pod donucením. No jo žádný rekordmani nejsme a nebudeme, ale přesto to bylo pěkné. Musím ji naučit prohrávat.  

Víc nevím co jsem chtěla, jdu stáhnout ty fotky.
Papap JIřina

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 11.10.09 13:48

Takže první fotka - nová postýlka Haničky a záběr na její část pokoje. Má vysunutý noční stolek. 

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 11.10.09 13:49

a totéž v bleděmodrém - Jírova půlka pokoje. Stoleček má zasunutý. Ty malé šuplíky jsou opravdové šuplíky, hluboké asi do půli postele. Ten velký je velký přes celou šířku postele, obrovský. Hanička tam má uložené všechny své panenky, Jíra nevím, možná ještě nic. 

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 11.10.09 13:51

a ještě Hanička nafotila kuchyňku, tu asi před 3 lety přinesl Ježíšek (vyrobená tatínkem). Teď na ni pořádně nezbylo místo, tak jsme ji šoupli na chodbu, tam je takový šikovný výklenek jak na míru. Dveře vlevo od kuchyňky vedou do ložnice, hned vpravo jsou dveře do dětského pokoje.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 11.10.09 14:22

Ahoj holky,

tak se vám sem jdu trochu vypsat. Jsem nějak na mraky jak fyzicky i psychicky. U mě přetrvává děsná rýma. Už smrkám druhý týden a stále to nepolevuje. Zajímalo by mě, co jsem to chytla :( Jsem děsně unavená, ale teplotu nemám. V rodině je to strašné - moje babička i teta (ta v Maďarsku) jsou obě v kritickém stavu jedna v nemocnici a druhá odmítla  nemocnici a je u ní moje mamka. Prognoza špatná, mamka na nervy, já taky (jsme asi nejbližší příbuzné).

Ale dost, nebudu vás tu nudit …

Téma hřbitovy - chodím na ně ráda, kvůli klidu. Takové ty staré jako třeba Slavín na Vyšehradě mám ráda i kvůli historii (prostě moje úchylka). Anjeliko, mně to morbidní nepřijde, vždyť je to přirozené a Ládíkovi určitě taky. Nové kozačky mít letos taky nebudu, protože jsem si koupila nové minulý rok a ještě jsou o.k.

Nejoblíbenější filmy - u mě to závisí na konkrétní náladě, ale asi Madisonské mosty (to se přidám), filmy pro pamětníky moc nemusím, já mám ráda filmy s Davidem Suchetem - tj. Hercule Poirot, Pelíšky, Božská Ema dál mě nenapadá.

Jiřko, postýlky jsou moc pěkné :))

Kluci jeli omrknout chalupu - jablka, mošt apod. Vrátí se dnes odpoledne. Jsem doma sama. Čas trávím úklidem, vařením. Nedělní večer - to zas bude frmol - vybalit, vykoupat Toma, připravit s ním vše na zítra do školy, pro sebe do práce. Taky jsou u vás nedělní večery takové hektické?

Ve středu bude u nás spát karádčina dcera, které je osm. Kamarádka potřebuje hlídání, tak jsme se domluvily. Děti si pohrají, můžou taky plánovat, co si vezmou s sebou na hory, kam jedeme v březnu společně.

Magdalence brzké uzdravení!

Pa

Lucka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 11.10.09 14:54

Luci, s tetičkama je mně to líto. Ale proti věku není léku. Je to asi těžké to nějak v rodině podomlouvat. Tak snad ať to všechno co Vás asi čeká, zvládnete.
Jiři, postýlky jsou krásné a pokojíčky úplně prokouly! Už se těším jak budeme dělat ten Matějův. Takže vám to závidím. Ten vysouvací stoleček je vážně paráda. Matěj bude mít taky jednu tu zeď takovou prázdnou, tak mám naplánováno, že mu tam koupím velkou nástěnnou mapu světa. Mám to naplánované jako vánoční dáreček. Mají takovou krásnou, světadíly a na ní zvířata, co kde žijí. Tomovi možná koupím politickou, aby věděl, kde který stát je. Protože já mám v tomto naprosto mizerné vědomosti.
Na Velkou pardubickou se taky koukám. Mám to puštěné a zatím poklízím, ale na hlavní závod se budu dívat. Však jsem tu psala jaký jsem nadšenec.
No nic, mrknu večer.
Mado, objednávku napíšu zítra, jo?
zatím holky ahoj D.

 
Anjelica
Kelišová 5023 příspěvků 11.10.09 19:52

Ahoj holky,  

tak Ládík měl teď teplotu 38,4, takže škola v přírodě asi padá. Ach jo. Uvidíme ráno.
Magdalence už je celkem dobře.
Jiřino, postýlky pěkné a ta kuchyňka se mi taky moc líbí. Manžel je šikovný.
Dano, Ládík má nad postelí taky mapu. Má tam Českou republiku a už teď má lepší přehled o tom kde je které město než lecjaký dospělý.
Lucko, s tetou a babičkou je to smutné. Drž se, ať jsi zdravá a můžeš podpořit maminku. Myslím na vás.
Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 11.10.09 20:12

Anjelico, teda to snad není možné. Ale ta škola v přírodě je příští týden, ne? Tak třeba to bude jen taková rychlá viroza a bude to pryč. To je takový pech. Už to máte jistě zaplacené, že. Uvidíš zítra, co z toho bude.
Odpo jsem byla s klukama na vycházce. Domů jsme dali ze dvora fíkus. Teď jsme všichni vymydlení, umyté hlavy, kluci si na chvilku pustili PC a my koukáme na superstar.
Tak holky hezký týden. Ve zprávách říkali, že má být už zima, vítr a na horách sníh.  Ach jo.
Pochopitelně jsem si o datových schránkách nenastudovala vůbec nic. Upřímně jsem si na ně ani nevzpomněla. Boty jsem taky nevyměnila. Takže skore je tak 50:50. Jako úkoly:splněno.  

tak papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 12.10.09 07:52

Ahoj vespolek,
ta zima mě taky děsí ! Minulý týden teplotní rekordy a šup o dvacet stupňů dolů na 4. Hnus. Musím rychle přezout pneumatiky na autě, děsím se těch namrzlých rán. No ale dřív než v pátek se tam prostě nedostanu. Ještě že jsme v nižší poloze, tady snad ještě sněžit nebude. Aspoň tento týden ne. Ráno déšť, hnus, tma. Už aby posunuli čas.  

Anjelico, rychlá viróza by to mohla být, my měli dvě minulý týden. Opravdu dvoudenní, to jsem ještě nezažila. 39 teplota, druhý den trochu, třetí den nic, zdravé dítě. Naděje žije :o))  

Pardubická byla naprosto famózní, ten Váňa. To je neuvěřitelný. Superstar jsem dokoukala až do konce, mrzí mě, že jsem ještě neviděla kluky. O holkách bych už měla přehled, líbí ze mi Leona, Markéta, Monika, Slovenky jsou takové pěkné všechny, ale žádná nevybočuje. Rozhodně bych dnes vyřadila tu Adriane, vypadá jak chytrá horákyně, na jedný straně hlavy ježka a na druhý dlouhý vlasy, jak říká můj kolega „bordel na hlavě“. Nezpívala nic moc. Ze Slovenek bych vyřadila Paulínu nebo Nikoletu. Tak jsem zvědavá jak to dopadne, ale v pondělí se dívám na Vyprávěj, takže si to asi přečtu až zítra na netu. Nebo někdo poreferujete.  

Víc mě nenapadá, hezký týden Jiřina    

 
Anjelica
Kelišová 5023 příspěvků 12.10.09 08:53

Ahoj holky,
tak Ládík měl dnes ráno 39. Odjížděli dnes, takže smůla. Kdyby se mu náhodou udělalo líp, tak ho tam ještě odvezu. Ale vzhledem k tomu, že se vracejí už v pátek, tak to moc nadějně nevidím. Ládík je smutný. Co se dá dělat.
Anjelica

 
mado
Závislačka 3764 příspěvků 12.10.09 09:19

Ahoj,
Anjelico, tak to je fakt smůla, jedině ho můžeš utěšovat tím, že se zhoršilo i počasí. Za rok pojedou zase. Teď s tím  počasím asi bude marodů daleko víc.
Lucko, držím palce, ať už se to přehoupne a zas je líp.
Dančo,nejspíš kolem dušiček pojedeme do Brna, mohla bych ti tu „objednávku " vzít a uviděli bychom se, nebo ti to nechám u tchánů a vyzvednete si to, až budete mít čas a cestu.
Jiři, postýlky moc pěkný i celý pokojík. Superstar nesluduji, tak nevím.
U nás leje jako z konve, ale je teplo, úplně jsem se lekla, když večer ve zprávách hlásili to ochlazení, mám na zahradě v přepravkách jabka, ještě asi 7 nepřebraných beden, ale zatím to u nás s tou zimou tak nevypadá.
Jinak včera odpoledne hrál Ondík mistrák se Vsetínem, byl to pěkný hokej, žádné fauly. Přišla jsem tam později, protože Vojta šel po obědě spát a budila jsem ho za dvě hodiny a ještě by spal, tak jsme se vypravili (tatínek už byl na zimáku), Vojtíka nejvíc zajímala opět místní herna a kluci tam. Musím zjistit, kdo tu hernu vybavoval, je tam parádní ikeácký vybavení, tak ať můžu pochválit. Po hokeji doma kluci hráli dámu  a pak s tatínkem dělali "jabkový dort“ - tj.rozvěřené jabka s pudingem. Já jsem žehlila, měla jsem i ložní, ale už zas mám na čas pokoj.
Tak vzhůru do nového týdne, ahoj Mada

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 12.10.09 18:13

Ahoj,

děkuju moc za povzbuzení, jste moc hodné :) U nás zatím stav setrvalý. Je to teď náročné, snažím se zvládat svoje povinnosti, postarat se o taťku, který je to sám, když je mamka v Maďarsku a ještě moje školní povinnosti, no prostě je to síla.

Anjeliko, Ládíka je mi líto, utěšovat asi moc nemá cenu, ale třeba si to užije jindy a jinak. Což mu takhle pozvat, až bude zdravý kámoše domů ??

Zima je děsná a já jak jsem rozhozená, tak je mi zima snad ještě větší :( Závidím Moravě teplejší počasí :)

Dnes jsem v práci odeslala jednu dlouhodobou záležitost a hned se valí další, takže o práci je fakt postaráno. Tomík je zatím zdraví. Minulý týden trochu kašlal, omlouvala jsem ho z plavání, ale už je v pořádku, takže normální plavecký režim :) Tak je rád. Je to náš vodník :))

Už jsem vymyslela, co si koupíme s manželem k vánocům - nové matrace do postele :)) Máme snížený strop, tak tam. Ale máme to atypické - 2×2 metry, tak to bude problém sehnat. Musím se podívat …

Jdu dodělat večeři a snad se ještě večer mrknu.

Mějte se pěkně i přes to škaredé počasí

LuckaH

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 12.10.09 21:39

Ahoj holky,
tak Jiři vypadli: Ahmad Hedar, Ján Bošeľa, Lucia Láncošová a Adriena Croft. Tu jsem teda taky nepochopila. Jako ten zpěv. Mě se z kluků líbí ten Chodúr a z holek ta cikánka z Brna, Monika Bagárová. Jinak mně to jaksi všechno dohromady splývá.  

Mado, tak jo, to by šlo kolem těch dušiček! Dneska jsem slíbila napsat, nezlob se, napíšu zítra. Ještě se chci zeptat bráchy. Tak vydrž, prosím, děkuju.  

Anjeliko, Ládíka je mně vážně moc líto. Ale znám to. To je prostě ten zákon schválnosti. Tak když to tak dopadlo, tak ať je brzo lépe. Už má třetí den takovou vysokou teplotu, viď? Byli jste u doktora?  

Já jsem dneska v práci měla příšernou honičku. Kolegyně měla na dnešek domluvené doktory, nakonec si vzala dovolenou, protože ji poslali ještě kamsi na rentgen. Tak jsem lítala mezi svou šéfovou a náměstkem. To bylo vypálít CD, zavolat tomu a tomu, okopírovat to a to, do toho jsme měli výběrové řízení, takže dojít pro občerstvení, nanosit to přes půl radnice, navařit konvice kávy, obsloužit, potom to všechno sklidit, odnosit, umýt, zajít na poštu pro certifikát k datovým schránkám.....tak jsem dneska docela hotová. Děsně mně bolí nohy.  

Ráno pršelo. Vzala jsem si svůj nový deštník za 99 Kč. Když jsem ho rozdělala, rozbil se. Účtenku nemám. Je to k vzteku. Nějak negativně působím na deštníky. Tak jsem si koupila nový. Doma jsem ho rozdělala a teda nic moc. Dávám mu tak jedno pršení a bude kaput. Ale tentokrát jsem si lísteček nechala.  

Zítra jsem měla jít na seminář, ale kolegyně má zase nějakého lékaře a náměstek nutně potřebuje ráno nějaké telefonáty, tak dojdu do práce a potom půjdu do jiné budovy na to školení. Je to seminář trénování paměti, tak to mně teda taky zajímá. Protože krátkodobou paměť teda nemám dobrou. Nezapamatuju si telefonní číslo nebo řadu slov za sebou. Tak třeba se něco dozvím.  

Luci drž se. Blbé je, že k tomu máš tu školu. Viď. Na to potřebuješ klidnou hlavu. A to teď nejde, že!
Ještě se pochlubím, že jsem si udělala WC obrázky, košík s jablíčky  a dva ježečky. Jiři, co jsi dělala s děckama Ty za obrázky?
Jo ještě jsem se po práci vydala na svůj průzkum po obchodech - akce zimní boty. A vážně nechápu. Asi letos žádná zima nebude, protože všechny boty jsou na podpadku jako hrom, tenounká kůžička, slabá podrážka. A cena šílená. Já nemůžu mít boty na podpadku. Neumím v tom chodit a hrozně mně z toho bolí nohy. Mám nohy špatné. Velké kostky, propadlou klenbu a příšerně ploché. Přitom celý život nosím ortopedické boty. Ale to je prostě kostra a tu mám špatnou. Po mamce, ta už má nohy 2× operované - kostky i klenbu. Já potřebuju aby ta bota byla trochu elegantní, ke kalhotům (ne riflím) na nízkém širokém podpadku nebo ne, kožené s kožíškem na zavazování nebo nějaký suchý zip na bok. Prostě normální botu. Neexistuje. Už jsem z toho docela otrávená.
Tolik ode mně!
papa D:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 12.10.09 21:41

Mado a Tobě se taky líbí IKEA?

 
mado
Závislačka 3764 příspěvků 12.10.09 22:02

Ahoj Dančo, jo líbí se mi Ikea, mám ráda takové jednoduché, funkční tvary. Dneska po tréninku zase Vojta skončil v herně, bylo tam dětí, jak smetí, někteří psali úkoly, někteří hráli fotbal, někteří karty…zjistila jsem, že ta místnost byl nápad několika vícedětných maminek, co tam tráví hodně času, nejvíc vybavovala jedna rodina, jak jsem psala asi v pátek, jsou to majitelé firmy nadregionálního charakteru, mají obrovskou haciendu za městem a tři syny jak schodečky, s paní jsem si dneska potykala, ono je to příjemná ženská, která nelenila, některé věci vzala z domu, pak sedla do auta a sjela do Brna do Ikei a nakoupila další vybavení pro mimina i větší děti, vše, co by se mohlo hodit. Vojta nemínil moc odejít, tak jsem šla domů sama (vzpomněla jsem si, že máme už minulý týden úklid společných prostor) a manžel tam zaběhl pro kluky, Ondra byl na tréninku menších, potom na tréninku čtvrťáků, potom měl posilovnu, tak to bych tam proseděla celé odpoledne. Kluci přišli po sedmé hodině, povečeřeli a Ondra si ještě na PC psal tu vymyšlenou básničku o ježkovi, manžel mu to zítra vytiskne v práci. Nakonec vymyslel docela hezkou a dlouhou básničku.
Hezký večer mada

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 13.10.09 08:02

Ahojky po ránu,
včera byl v práci klid, nastoupil ten audit, dostali podklady a zatím nic nechtěli. Tedy po mně. No bude hůř. Do toho začínáme sestavovat plán, tisíc prezentací … Po přečtení zpráv o počasí jsem se rozhodla, že s tím autem zajedu na přezutí už dnes. Zítra má být po ránu mrznoucí déšť a to vážně nehodlám riskovat, že ten náš kopec nesjedu. Ach jo, už mi to zase začne, ten strach, jestli do rána nenasněží a jestli dojedu. Bohužel jsem na to auto odkázaná. Takže chci vypadnout hned jak to půjde, třeba ve dvě, šéf má naštěstí pochopení, navíc jsem tu už od začátku měsíce byla třikrát po dvanácti hodinách, takže nemůže nikdo nic říct. Stejně by nikdo nic neřekl, šéf je rozumný, naštěstí.  

Dorazila jsem domů před půl pátou, za chvíli babička přivedla zmoklé děti. V tom dešti šli pěšky. Musím jim pořídit nějaké deštníky, babička měla, ale děti jen bundičky a čepičky. Tak každému vlastní deštníček.  

Jinak mě stihli odpoledne několikrát vyprudit, ono to prostě neposlouchá když tomu něco říkám, takže musím začít křičet … Jíra zlobil u úkolu, měli kroužkovat malé a velké O a on to zakroužkoval a pak to všechno zakroužkované čárou spojil, no podepsala jsem to, ať si to s učitelkou vyřeší sám. Dostali první sešit, písanku, tam už budou psát docela maličký písmenka. Hned na první straně má 1*, no ovšem je to motivační známkování, já bych dala za 3 !  

Pak jsem chtěla, aby udělal dopředu, co mi učitelka napsala za dnešek, nejde do školy, jde na sono žaludku. Dvě stránky v živé abecedě, čtení písmenek, pak obrázek a měl písmena, která zná, zakreslit do mřížky. Jíra neslyší samohlásky, takže měl třeba lopatu, z toho už dělali kromě T všechno, tak napsal L, P, a ten zbytek jsem ho mořila a nebyl schopen na to přijít. Dělal to skoro hodinu. Já bych na to nervy neměla takovouhle bandu učit !!!  

Večer jsem se dívala na Vyprávěj, ovšem byla to pasáž, jak v 1968 přišli Rusáci, a řeknu vám (kdo to neviděl) jak tam pobíhali se samopalama, zastavili vlak, v něj se jednomu pánovi udělalo špatně a někdo je žádal, ať ho zavezou do nemocnice a oni to odmítli, no prostě takovýhle rádoby násilí já prostě nemůžu, tak jsem od toho odešla. To fakt nemůžu. Já vím že to muselo být hrozný, ale já z toho pak mám zkažené dva dny, pořád na to bezpráví musím myslet. Však jsem vám psala, že já můžu jen lehké komedie. Tak jsem si pustila kousek superstar na Lukášově televizi, sice zrovna byla 10 minut reklama, ale tu Adriane jsem viděla. Tu holku jsem taky nepochopila, takže jsem ráda, že je pryč. Té Slovenky mi bylo líto, měly vypadnout jiné, jedna z těch dvou, co říkala porota. Z kluků jsem neviděla ani ťuk, takže kdo vypadl mi může být jedno, protože je vůbec neznám. Čekala jsem, že aspoň dají ukázky, přehled pátečního vystoupení, nic. Holt je dávají v blbej čas, v pátek ani v sobotu většinou na televizi nekoukám. Dančo a jak zpívali ti dva co vypadli? Já z těch jmen ani nepoznám, kdo je Čech a kdo Slovák. Ta Monika z Brna se mi taky líbí, jen jsem netušila, že je cikánka, jak se to pozná? V tom medailonku mi nepřišla, že by měla nějak snědou rodinu. Jedině to příjmení, ale tentokrát se jmenujou všichni nějak divně, takže mám fakt problém rozlišit, kdo je Čech.  

Dančo, s botama chápu, já jsem kupovala nové před 2 lety, nakonec jsem koupila takové úplně hladké, nízký široký podpatek, uvnitř kožíšek, zip netradičně vzadu, černé, hladké, nijaké. Nic lepšího jsem neobjevila. Nosím je ke kalhotám, které je překryjou. Sukni bych v zimě mít nemohla, nemám k ní nic - punčochy, kabát, boty, nic. Jak jsem psala, já můžu sukni jen v létě, když toto není potřeba :o)) Radím zajít do normální obuvi, vyhnout se všem Baťům a podobným. Tam já jsem taky nikdy na normální botu nenarazila. Tedy jestli u vás něco takového je. U nás naštěstí na Zbraslavi stará dobrá klasická obuv je, většinou tam skutečně najdu co potřebuju.  

Už jsem zase dlouhá … tak papa
Jiřina

 
mado
Závislačka 3764 příspěvků 13.10.09 08:55

Ahoj holky, teď se tady předehřívám do foroty, dopoledne mám „volno“, tak pojedu na zahradu třídit a uskladnit ta jabka, až se zima zeptá, kde máš jabka, ať nejsou zmrzlá. Zima došla už i k nám.
Ráno jsem byla ve škole, domluvit se s učitelkou, kdy zítra končí, protože mají celý den na dopravním hřišti a já mám domluvenou pro kluky kontrolu na endokrinologii. Dle paní učitelky to stihneme v poho. Jsem mile potěšena, na třídních schůzkách se mi paní učitelka zdála ´taková upozaděná, nenápadná.Ale jak jsem se ní teď asi 20 minut bavila, tak jsem zjistila, že je to fajn ženská na pokec a hlavně, že ona nevypadá, ale má ty dětičky dokonale přečtené, to co mi říkala o Ondrovi, tak úplně přesně pasovalo.Vidí Ondru stejně jako já, co pro mě byla novinka, tak je prý úžasně velký cit pro spravedlnost, potyčky nevyvolává,ale koriguje, zastává se slabších (proto zatím jen jedna poznámka), inteligentní, pohybově nadaný, občas úplně mimo…
Boty, ale předloni jsem si koupila pěkné kozačky s kožíškem (v dětském, výhoda podměřečnosti), byli bezva, vydrželi ovšem jen jednu sezonu. Kozačky s vysokým podpadkem mám asi dvoje a už pár let, protože v nich běžně nechodím, bych se zabila, zvlášť v zimě a navíc, jak jsem pořád v poklusu, tak potřebuju jisté a pohodlné boty. Musím se podívat, jaké boty (kromě těch podpadkových) na zimu mám. Pokontroluju i manželovi a klukům, jedině vím,že Vojtík má dost zimních botů, něco z loňska, něco po Ondrovi, něco jsem koupila od kámošky po jejím klukovi, ale Ondra nemá nic zimního. Holky, kde kupujete dětem kvalitní boty za rozumnou cenu. Mám zkušenost, ať koupím v Renu, u Bati, u vietnamce, tak mám pocit, že kvalita stejná. Když se klukovi, co nemá ani 30 kg prošlápne ta mřížka pod patou u baťovek, tak to moc nechápu, u stokilového chlapa či botů od vietnamců bych to pochopila (velká váha, špatná kvallita).
No nic, končím, jedu mrznout na zahradu, po obědě beru Vojtu, má logopedii a pak se dle počasí rozhodneme, zda půjde na trénink v hokeji nebo fotbale (jakože ho nezavedu na hokej, který je dřív, s tím, že neprší a půjde trénovat fotbal a až tam dojdeme, tak zjistíme, že se sešli tři kluci a tím pádem trénink zrušen, protože většina rodičů si myslela, že je na trénink zima).
Hezký den Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 13.10.09 13:15

Ahojky,
Mado, my kupujeme boty v Praze na Zbraslavi (okrajová část Prahy naším směrem), je tam speciálka prodejna bot pro děti. Většinou z nich dřív vyrostou, než je stihnou zničit. Jediné co se opotřebuje rychleji než vyroste noha jsou většinou sucháče, ale bota, podrážka, podpatek … to drží. U vietnamců kromě sucháčů většinou prodřeme podrážku. No kdyby se neměnila sezóna, třeba v zimě by jim letní sandály ještě byly, ale v létě už ne, že.  

Manžel byl dnes kupovat Jírovi zimní boty, tak jsem na ně zvědavá. Musím projít Hániny, určitě má něco po Jírovi, ale asi jí taky koupíme nové. Zajímavé, že manžel chtěl boty i pro sebe, ale v dospělé obuvi ještě zimní nemají !!! Já moc boty neničím, nahrazuju je až když mi přestanou vyhovovat - např. najednou potřebuju zimní boty do terénu, což jsem dřív nenosila. Takže zatím mi ty předpředpřed…loňské stačí.  

Taky mi tatínek volal, že byl v poledne v pneuservisu a před ním 5 aut, tak vyrazím co nejdříve.
Večer jdu cvičit.
Páčko Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5023 příspěvků 13.10.09 15:43

Ahoj holky,
Dano, u doktorky jsem s Ládíkem nebyla, myslím, že mu spíš prospěje ležení v posteli, než cesta k doktorce. Navíc bych s sebou musela brát i Magdalenku, která taky není úplně zdravá.
Každopádně oběma už je dnes líp, zato já jsem vyřízená, chytla jsem to od nich. Tak se tady mátožím, polehávám. K obědu jsem jim udělala bramborák.
Hezké a pohodlné boty koupit je problém. Poslední roky to řeším tak, že kupuju značky ECCO a Gabor, ty jsou fajn, ale drahé.
Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 13.10.09 22:10

Ahoj holky,
tak k okénku boty hlásím úspěch. Jak jsem šla z práce do jiné budovy na to školení, tak jsem šla přes celé město,ale jinudy (Mado pro Tebe, která znáš, z radnice na Maliňák), tak jsem po cestě (na Kobližné) narazila na obchod Stival - asi 2 roky jsem tam nebyla, tak jsem tam nakoukla a byly tam! Jsou od Riekru - mně většinou vyhovují nejvíc, v podstatě takové, jak Jiři popisuješ. Jsou kožené, tlustší podrážka se vzorkem s malým podpadkem - širokým, taková tmavěhnědá barva, zip na boku, kožíšek. Takové klasické elegantní. Trošku vyšší, ale potřebuju je pod kalhoty do práce, takže se tam schovají. No a stály bez koruny rovné 2000,– Sice hodně, ale byl to limit který jsem si dala.  

Horší bylo zjištění doma, že klukům oběma jsou vloni koupené nové zimní boty malé! S tím jsem teda nepočítala. Zítra s ním jde Milan na kontrolu na rovnátka a po cestě se staví v obuvi - my máme ve vedlejší městské části, takovou malou obuv a ta bývá velmi dobře zásobená. Klukům tam vždy dobře koupíme. No a Matějovi se pokusím mrknout na půdu, co tam je po Tomovi.  

Anjeliko, teda ty bacily si na Vás zasedly. Tak ať je líp co nejdřív. Dneska jsem si od kamarádky půjčila tu první knížku od toho afgánského autora, jak jsme si tu psaly, tu jsi četla ty, že?  

Jinak školení nebylo nic extra. Bylo to o zlepšování paměti. Různé techniky apod. Jedinné, co jsem si odnesla byl a věta na zapamatování barev duhy a to: Čeněk opil Žanetu z Martiny i Fernetu. A první písmenka značí barvy, červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, indigová, fialová.  

Zítra zase dlouhý den. Dneska byla u nás pěkná zima. Mám venku ještě všechny muškáty, tak nevím, jestli to přežijou. Strašně fučelo a jednou přišla taková přeháňka, že se mně zdálo, že i trochu sněží. Takový ten déšť se sněhem.  

holky jdu do hajan.
papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 14.10.09 08:01

Ahojky,
včera jsem vypadla z práce v půl druhé a jela si přezout auto. To je pro mě vždycky stres. Na jedné křižovatce jsem dala blbě přednost. Myslelal jsem že hlavní vede zprava nahoru a ona vedla rovně. Stála jsem tam a zleva ještě jedno auto. Když jsem měla pocit, že jsem na řadě, tak jsem vyrazila, naštěstí dost rychle, že se nic nestalo, jen to auto za mnou šíleně troubilo. Tak jsem z toho vyklepaná dojela do pneuservisu. Tam já nikdy nevím, jak se postavit, jsou tam přes ulici takové jakoby kóje z odložených pneumatik. Nikdy nevím, kam si najet, abych nacouvala, tak jsem tam vjela popředu. Takže všichni koukali do silnice a já do pole. Vedle mě takové veliké auto, takže jsem neviděla, kdo je vedle. Naštěstí jen asi 4 auta přede mnou. Pak jsem myslela, že je ještě přede mnou červené auto, co stojí na kraji, ale až pak jsem zjistila, že je to zřejmě majitele, protože v něm nikdo neseděl. No a pak najet na tu rampu, to mám taky problém, tak jsem tam tak stála a viditělně se mi třásly nohy. Pro chlapa banalita, pro mě vrcholný stres. Brrr. Pak mi ty pneumatiky naložili do kufru tak blbě, že se mi cestou domů v zatáčkách přelejvaly ze strany na stranu. Přijela jsem domů docela hotová.  

No ale doma jsem byla ve tři, vyzvedla jsem Haničku (nééé já ještě nechciiii). Tatínek byl s Jírou na tom sonu, ze zprávy moc moudří nejsme, je tam psáno, že při sono kardie během 5 minut nastal 3× velmi slabý reflux. Je to správně, nebo ne?  No uvidíme, jaký závěr z toho vyvodí alergoložka, jdou tam za 3 týdny. Zatím dáváme Jírovi večer 1/2 tabletky claritenu a NEKAŠLE. Teda 7 tabletek stojí 120 Kč, no ale je to na 14 dní, tak se nedá nic dělat. I když sirup mu taky zabírá.  

Večer jsem šla cvičit, pak jsem padla vyřízená k televizi. V noci se mi zdálo, že jsem někde na rautu a žeru, tak jsem se vzbudila taková nějaká nacpaná. Knedlík v krku a nejde polknout.  

Dančo, gratuluju k botám ! P. včera koupil Jírovi, hezké, takové hnědé až do zrzava, kožíšek, sucháč, bez pár korun tisícovka. Dnes musím probrat, jak je na tom Hanička, ale nějaké po Jírovi tam snad budou. V nejhorším to další tisícovka jistí. Pro sebe si nekoupil, neb ještě nic neměli. Já mám předpředloňské.  

Včera mi volala kamarádka, co pracuje u hračkové firmy, že už pro mě má objednané hračky, tak za ní asi v pondělí sjedu a mám první vánoční počin. Pro Haničku barbínka princezna Růženka s princem, pro Jíru autodráha s dinosaury a :,-(a autíček a dva vrtulníčky, pro celou rodinu hra Ufo útočí a ještě hra blokus. Včera jsem znova koukala na plejáky, vidím to tak, že každý dostane jeden dražší - Jíra chce pořád ty piráty s lebkou (stojí skoro tisíc), pro Haničku jsem vybrala dětský pokojíček a pokojíček pro mimi, oba celkem taky zhruba kolem tisícovky. No a myslím že přidáme nějaké drobnosti, pár kousků oblečení, nějakou knížku a končíme. Aby se nám Ježíšek nestrhal, až to ponese :o)) S kolama uvidíme, nebudeme to lámat přes koleno, jestli k Vánocům nebo až na jaře, podle nabídky.  

Anjelico, to je dobře, že už je dětem líp. Tak ať se ti to taky brzy zlepší, ať dáme ještě jeden oběd, než nastoupíš do práce. Co středa 21.10.? Lucko? Další středa je svátek a říjen končí a pak už Anjelica nebude moct.  

Musím pracovat, papa Jiřina    

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 14.10.09 10:18

Jen v rychlosti, já bych 21.10. mohla :) L.

 
Anjelica
Kelišová 5023 příspěvků 14.10.09 13:03

Ahoj holky,  

Dano, tak ať se Ti Lovec draků líbí. A taky gratuluju k novým botám.  

Jiřino, Ládík byl asi ve 3 letech taky na vyšetření kvůli refluxu. Sleduje se pět epizod. Myslím, že Ládík měl z těch pěti taky u tří mírný reflux, tzn. že se mu obsah žaludku vrací do jícnu. Není to úplně v pořádku, ale nic vážného to taky není. Pak mi naše dětská doktorka říkala, že tohle vyšetření (sono) je hrozně nepřesné. Je ještě jiné vyšetření (složitý lékařský název už jsem zapomněla), kdy se dítěti zavede nosem tenká hadička do žaludku a 24 hodin se má zapisovat, jak dítě jedlo, pilo, kdy zakašlalo, kdy případně zvracelo. Tak tohle vyšetření jsem odmítla, myslím si, že reflux nemá. Tenkrát to zkoumali, protože Ládík neustále příšerně kašlal, fakt jsem chvílemi myslela, že se ukašle k smrti, několik let jsme se kvůli tomu nevyspali. Všechna vyšetření na alergii apod. byla negativní. Doktoři říkali, že příčinou takto nevysvětlitelného kašle může být reflux, tak to zkoumali, ale já jsem si myslela od začátku, že je to blbost. Nakonec jsme jeli k moři a začali chodit do solné jeskyně a kašel ho úplně přešel.  

To s tím servisem by pro mě taky byl vrcholný stres, naprosto Tě chápu. Já mám u auta rozbitou převodovku. Bude potřebovat vyměnit, to bude zase peněz. Už dlouho se mi špatně řadila jednička, ale měla jsem na to už takový grif, že mi to ani nevadilo. Ale teď už mi tam nejde ani dvojka, někdy vůbec nevím jestli mám zařazenou dvojku nebo čtyřku. A jestli mám jedničku, trojku, nebo pětku taky ne. Tak se třeba rozjíždím na jedničku, ale chcípne mi to, protože tam mám trojku. Nebo jsem jela do kopce, myslela jsem, že na trojku, vůbec mi to nejelo a pak jsem zjistila, že tam mám pětku. Už se s tím fakt bojím jezdit. Zkoušela jsem přemluvit manžela, ať mi auto do servisu odveze, ale nemá čas, tak to bude na mě. Gumy mám zatím letní.  

Na ten oběd bych šla ráda, ale moc to na toho 21.10. nevidím. Magdalenka teprve v neděli dobere antibiotika a v pondělí jdeme na kontrolu. Myslím si, že ve středu obě děti do školy a do školky nepůjdou. Ta další středa je státní svátek. Asi by se mi nejlíp hodilo pondělí 26.10. Ale třeba by to klaplo i na toho 21.10., jenom to zatím nemůžu slíbit.  

Manžel odjel na služební cestu až do pátku, tak jsme tady sami, docela jsou ty dny dlouhé, když nemůžeme nikam chodit. No musíme to nějak vydržet.  

Anjelica    

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 14.10.09 13:26

Ahojky, tak jsi mě docela uklidnila, že to nic není. Já jsem si to myslela taky. Ale manžel ten reflux má, taky s ním žije. Každopádně u Jíry je to spíš alergie. Musím končit J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 14.10.09 20:49

Ahoj holky,
zrovna dnes jsem si na obědě s kolegyní z práce, co má holčičku stejně starou jako já Matěje povídala, že ta malá má taky ten reflux. Proběhlo u nich to vyšetření, jak Anjelico popisuješ. Museli zapisovat, jestli zrovna leží, sedí. Prý pořád poplakávala, že ji to bolelo. Měla takový doškrabaný jícen. A teď berou nějaké léky. Ale nevím jaké. Má ještě mladší holčičku a u té to pozoruje taky. Prý vždycky začala polykat, nebo si ublinkla, když se ohýbala. Třeba seděla na WC a hrála si na zemi.
Tak moc přeju, ať to u Jíry nic není.
Jiři, ty boty, to je teda taky síla. Milan dnes kupoval ve městě Tomovi a stály taky rovnou tisícovku. Takže během dvou dní vyfičely tři tisíce za body. Super.  

Jinak tento týdem jsem nějaká přetažená. Máme toho moc. Lítáme z práce pro děcka, nákup, boty atd… každý den přijdu až večer. Dnes třeba v sedm a to už se toho teda nic moc udělat nedá. Milan dělal s Matějem úkol do písanky, měli pět řádků, což je dost. Já jsem Tomovi slíbila, že mu pomůžu s referátem do zeměpisu o Africe, tak teď jsme skončili. V kuchyni je opravdu přííííšerně, jako v celém bytě, ale už nemám sílu. Zítra jdu z práce domů, Tom vyzvedne Matěje, sraz doma. Hned jdeme zpět do školy, protože tam je nějaké družinové odpoledne a potom bych měla jít do cvičení. Takže dojdu zase až  v osm. Milan musí být taky dlouho v práci. V pátek dojdu z práce, vyzvednu Matěje, doma počkáme na Toma, odvezeme je k našim, protože jdeme na tu oslavu. Ach jo.
holky, mějte se moc hezky. Víc toho nedám. Jsem ráda, že Vás mám. Obídek závidím. Anjelico užívej posledních pár dnů doma!!!  

Mado, jdu poslat objednávku!
papa Dana

 
Anjelica
Kelišová 5023 příspěvků 14.10.09 21:00

Dano,
z nepořádku v bytě si nic nedělej. Je to prkotina.
Tohle je nějaké náročné období. Asi je to tím počasím. Zase bude líp. Můžeme se už těšit na vánoce. Můžeme si tady psát co vybíráme dětem za dárečky. To je vždycky největší radost. Jiřina už psala, co má v plánu.
Já chci koupit dětem dohromady stavebnici Geomag, jednu už dostali loni, ale je toho málo a můžou stavět jenom malé věci, tak chci přikoupit. Taky jim chci koupit nějaké kasičky. Mají už každý nějaké penízky, tak ať si to mají kam dávat. Jinak ještě nevím, ale určitě něco vymyslím a budou toho mít spoustu jako každý rok.
Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 15.10.09 07:45

Ahojky,
tak jak je u vás? U nás po ránu regulerní chumelenice. V řijnu. Tereza na bílém koni, to jsem fakt nezažila. Naštěstí to neleží ani silnice nijak neklouzaly, tak jsem byla v práci docela brzy.  

Haničku dnes po obědě vyzvedne babička a jedou do Mariánských Lázní. Tam bydlí nejstarší ségra s neteřema. Jak jsem psala, po letech se vrátila k rodině, když je v nouzi. Rozvedla se (nebo respektive rozvádí, ještě to není hotové), odstěhovala se od manžela. No jo jenže pracuje jako obchodní zástupce, každý čtvrtek odpoledne má porady kousek od Prahy, a holky jsou samy. Po škole choděj samy na kroužky a tak, ale večer samy být nemůžou. Ještě má 19-letého synovce, který holky dřív obstaral, jenže ten je teď od září v Praze na koleji, nastoupil na VŠ. Tak minulý týden vzala holky na čtvrtek a pátek ze školy a hlídala je mamka u nás. No a teď je jede hlídat k nim. Nebudu komentovat o nevděčnosti a vypočítavosti, to je mezi mámou a ségrou. Každopádně mě napadlo, že by mohla vzít Haničku, jediná ještě nechodí do školy a sestřenky miluje, takže včera jsme sbalily batůžek a dnes po obědě pojedou. Jíra trošku naříkal, že on nemůže, vysvětlila jsem mu, že to má Hanička kompenzaci za to, že ještě není ve škole. Taky by chtěla, když všichni do školy chodí a ona ne. Vrátí se buď v pátek odpoledne nebo zůstanou do soboty. Tak jsem hledala zimní boty, kdyby už tam ležel sníh. Loňské jí nejsou. Tak jsem jí s sebou dala po Jírovi, ty jsou jí sice ještě trošku větší, ale lepší než nic, kdyby tam fakt sníh ležel.  

Takže dneska vyzvednu Jíru v půl šesté po skautu a snad bude trošku klid. Včera chtěl na počítač, dostali nějaké letáčky o Ježíškově cestě (Dančo pamatuješ tu hru o Ježíškovi a jeho pomocníčkách). Byl tam nějaký www odkaz, tak se těšil, že ho vyzkouší. No byl docela zklamán, když se odkazem dostal zase jen na tu hru, co už zná. Ono tam toho bylo tedy víc, ale jelikož neumí číst, tak k ničemu. Abych nad ním stála a četla mu to, na to fakt nebyl čas. K večeři jsem udělala v rychlosti bramboráčky z mrazáku, Hanička si poručila palačinku.  

V posteli když jsem jim četla, si Jíra prohlížel letáček co byl u playmobilu (teď jsem mu dávala nějakého rytíře jako odškodné za doktory). Tak prý ukážu ti, o co si napíšu Ježíškovi. To, to, to … z každé strany aspoň jeden. Tak jsem říkala, že se zbláznil :o)) Dančo, chtěl by ten mikrosvět. Máte z té série něco? To by mě zajímalo. Prý by hrozně chtěl aby si plejáčci měli s čím hrát.  

Anjelico, ty geomagy jsou fajn. Taky jsme měli geomagové období. Mají každý asi 3 :,-(y, takové ty druhé nejmenší, nějaké panýlky. Je fakt že už to dlouho nevytáhli. Vytažené je neustále lego duplo. Včera jsme s manželem vymysleli, že oba potřebujeme pyžama. Já mám tři, ale dvě z nich už jsou takové vetché, tenké. Takže bych jedno nové uvítala. Tak mám další inspiraci. Budu si to muset přepsat a postupně začít obstarávat. Ať to pak není takové vydání během jednoho měsíce. Ovšem teď v tý zimě se mi nikam nechce. Ale budu muset začít. Naštěstí toho není moc na obíhání, většinu objednám.  

Víc zatím nemám. Uvidím během dne, včera jsem to musela típnout na rychlo, přišel šéf něco řešit.
Tak papa Jiřina

 
mado
Závislačka 3764 příspěvků 15.10.09 13:59

Ahoj holky, zdravím z opravdové zimy a to u nás nesněží, ale fouká, zataženo, vlezlo.....já už chci jaro.Vojtovi jsem ráno vytáhla takovou skorozimní bundu a jak to tak vypadá, půjdu snad hledat i rukavice. Brr
Dančo, ty mě povídej něco o tom, jak pořád někde lítám (-:
Včera měl Vojtík ve školce podzimní dílničku - vydlabávali jsme dýně, bylo to fajn, taková poklidná atmosféra, jak je to malá třída, tak to má své výhody, pokecaly jsme s maminkama, s učitelkama (musím se chlubit, že Vojta byl jenom chválen), děti nadšeně ukazovaly, co kde ve třídě mají, stavby, obrázky, výtvory, každá mamina donesla něco na zub, tak jsme ochutnávaly, děti měli taky něco připraveného, tak nás obsluhovaly, dýňáky jsem rozsvítily jen ve třídě, protože venku by je to rozfoukalo, doufám, že se počasí umoudří a dýňáci se dostanou i před školku, bývá to tam vždycky pěkné, když jdeme ráno za šera do školky a dýňáčci tam svítí. Vydlabaný dýňový vnitřek a semínka jsem si vzala domů, udělám dýňové zelí a semínka suším - máte se semínkama někdo nějakou zkušenost či tip i třeba na další zpracování dýně (mám na chodbě ještě tři menší a jednu obr máme ještě na zahradě). Ještě jsem včera v poho stihla Vojtovu flétnu, přijeli jsme přesně na minutu a zaparkovala jsem ve dvoře ZUŠ (nikde žádná cedule, že se to nesmí), teď asi 3× byl s Vojtou na flétně tatínek, tak jsem ho chvíli neslyšela, takže jsem si zase „užila“ pana učitele, on je fakt pohodář, mě to trhalo uši a to nemám hudební sluch, ale moc se mi líbí, jak s Vojtou komunikuje, tak příjemně přátelsky a když mu ukazoval, že příště bude nová nota a je tam písnička Běžela ovečka, Vojtík si ji začal prozpěvovat, tak pan učitel hned ke klavíru a že si ji zazpívají spolu. No když si vzpomenu na tu „herdegbabu“, co měl starší syn a to jsem s ním ani dovnitř do třídy nechodila.
Ještě předtím jsem s klukama šla na tu endokrinologii, no mají to tam pěkné, ale ta minulá doktorka, ke které jsem chodila ještě já, ta byla daleko pečlivější, brala to opravdu z gruntu tu kontrolu, tady ta na děti ani moc nesahala, prohlížela je v nátělníku, trenkách a podkolenkách. Braní krve dobrý, Ondra úplně v poho, ani jsem nevěděla, že už mu ji sestřička bere, Vojtík byl trochu vystresovaný, protože mu dopředu řekla, že mu vezme krev a pak to dlouho trvalo, než na to došlo, tak tam obíhal tu velkou ordinaci, jak „nervózní pejsek“. Krevní obraz bude už v pátek, zbytek až za tři týdny, doufám, že to bude OK, Vojta je zas nějaký bledý, světlé kruhy kolem očí a pusy. JInak mi za doktrory dáváme dětem bolestné jen vyjímečně, když se nám do cesty dostane nějaké hračkářství nebo tak něco, není to pravidlem. Je to sice nepříjemné, ale takových nepříjemných chvilek ještě budou v životě mít.
Taky nevím, jak jsme na tom, teď v logopedii, klinická logopedka (mladá holka, s Ondrou jsem chodila k její mamce, teď ona přebrala ordinaci) v úterý na logopedii mi říká, ať s Vojtou ve školce ty sykavky netrénují, že má nějakou leter-něco, že prostě to má blbě naučené a že by to sám od sebe nedělal a ať jim ve školce řeknu, ať trénují L. Tak jsem to ráno opatrně paní ředitelce říkala a ona na mě hledí a prý, že ona s ním sykavky nedělá a že nic blbě neučí a že té mladé logopedce zavolá, tak doufám, že celá akce nebude proti Vojtovi a nebudou proti sobě bojovat dvě logopedky.
Holky, v mezích možností příjemný den, všem nemocným brzké uzdravení, ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 16.10.09 21:41

Ahojky,
trpím absťákem, celý den jsem se na emimino nemohla dostat. Akorát nevím, jestli jsem ve staré či nové verzi?  

Včera poklidné odpoledne, byla jsem doma před půl pátou, udělala jsem večeři - toustíky a salát a v půl šesté šla pro Jíru do skauta. Je to kousek, přece nepojedu autem !!! Ale lilo, tak jsem vzala dva deštníky a šla. V klubovně moc příjemná atmosféra, zatopeno v kamnech, děti pořád jen tři, kromě vedoucí ještě mladá praktikantka. Hráli hry, Jíra nadšen. Poznávali poslepu nějaké jídlo - měli tam mrkev, papriku … taky dostal na domů šifru, je to těžký, jak ještě neumí číst a psát. Už má taky skautský tričko a šátek, tak byli všichni tři ve stejnokroji. Nádhera. Doma jsme se najedli, udělal úkol a byl pomalu večerníček a spát.  

Dnes v práci na mě padala šílená únava, moc jsem toho neudělala, protože nemůžu pokračovat v přípravě plánu - chybí mi podklady. Utekl první týden auditu, šéfové měli odpoledne první schůzku s auditory, ale výsledek se dovzím až v pondělí.  

Dnes jsem vypadla brzy, ve čtvrt na tři už jsem byla doma i s Jírou. Upekli jsme bábovku, vyprala jsem jednu várku prádla, pak byl asi dvě hodiny na počítači a já si v klidu četla. Pak přijela babička s Haničkou, Hanička nadšená, takže žádný stres. Nejlepší hláška: měli jsme k obědu moc dobrou polívčičku, ale já jsem ji nedojedla, protože mi nechutnala, ale měla moc dobrou vodičku !!! Od osmi jsme v pyžamech koukli na zázračnou planetu, bylo to o hadech a moc zajímavý, teď už je nahoře klid a já jsem se snad konečně dočkala éčka, tak rychle píšu.  

Ozvu se zítra. Hezký víkend
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 17.10.09 10:26

Ahoj holky,
tak si myslím, že jsme stále ve staré verzi, že se to prostě nezdařilo. To neva, já jsem takový staromilec, takže jsem spokojená.  

K událostem z minulého týdne. Na družinov odpoledne jsme nakonec nešli. Jak jsem došla domů, byla u nás hrozná vichřice a sněžení. Matýse říkal, že se mu ani nikam nechce, tak se přiznám, jsem ho nijak nepřemlouvala. Byli jsme doma. Já jsem konečně uklidila, vyprala pračku a za chvilku se stavila kamarádka a šli jsme do cvičení.  

Včera jsme odvezli kluky k našim a šli na tu oslavu. Bylo to pěkné. Ale chlapci se nějak brzo ovínili a pak pletli akordy a písně. Tak jsme v jedenáct využili toho, že jedna paní jela autem domů - bydli ve stejné čtvrti, tak jsme jeli s ní. Ono to od pěti do jedenácti stejnak stačilo. V nejlepším se má přestat. A teď si ležím v pyžamu v posteli a čtu si sobotní noviny! Po telefonu jsem zkontrolovala kluky u našich - nic jim nechybí, tak fajn. Ještě chvilku poležím a pak se na to tady vrhnu.  

Jen mně v noci chytla jakási příšerná křeč do lýtka. Úplně jsem volala au au. Lýtko mně ztrvrdlo jako kámen, pak jsem to nějak rozhýbala, ale pořád to hrozně bolí. Nemůžu moc chodit. Tak si koupím nějaký vápník-zinek-hořčík.  

Jiři a jak babička jeli do těch Mariánek. Autobusem? Tam bych jela taky hned. I když já jsem ten milovník Karlových Varů.
Jo holky už celý týden Vám chci napsat, abyste si v obchodě všimli (nejlíp v Albertu), Dr. Oetker má nové zdobení. Nevím teda kolik to stojí, viděla jsem to v těch novinách Albert. Jsou to cukrové sněhové vločky, vypadá to moc hezky. Třeba na perníčky nebo jiné cukroví. TAk mrkněte na to.  

K vánocům. Taky o tom přemýšlím. No hlavní dárek bude ten playmobil co si přejí. Každý tak za 1000,– Musím toho koupit víc, něco levnějšího dostanou i u našich. Potom každému nějakou knížku. Tomovi jsem si říkala, že mu koupím z nakladatelství UNIVERSUM - Nejúžasnější atlas celého širého světa, Jak bylo skoro všechno vynalezeno, Jak funguje neuvěřitelné lidské tělo. Jsou to tři knížky. Koupím asi nějaké dvě, protože v lednu má hned narozky. Byl letáček v časopise JUNIOR, který mu kupuju a dělali jsme podle toho referát do toho zeměpisu. Je to takové kreslené, moc to nedokáž popsat, ale líbi se mi to. Je to takové přijatelné pro nevelkého čtenáře. No a Matějovi jsem se dívala, že bych mu koupila tlustou knížku Kocoura Vavřince. Je to komiks - určitě to znáte z dětství. Na ty vánoce už by si to mohl číst sám. Pak taky měli v knižním klubu za 100 kč knížku jak se co maluje. Návody, jak malovat zvířátka atd… No potom jsem si říkala Tomovi tenisovou raketu, chtěl chodit do tenisu, ale bohužel to nejde, protože už toho má dost a 2× týdne to prostě nevyjde. Kurty máme kousek od domu, tak budeme chodit tam. Jednu si koupíme i my s Milanem. Maťovi nějaké hotwheels autíčko. Projevil přání. No a potom ty mapy, jak jsem psala a nějaké filmy na DVD. Musíme navštívit místní půjčovnu :o) Možná to přehodnotíme, ale takhle to mám naplánované. Určitě se mezi to vloudí i něco malého jiného. Uvidíme, taky podle peněz. Čekají nás ty okna a Matějovi nový pokojíček. Ten bude hlavním dárkem sám o sobě, ne!  

Holky určitě jsem něco chtěla, ale nevím co,když tak se připojím!
Anjelico, jak je dětem? Lucko a Tobě?
Mado, já vím, ty jsi super logistik. Já jen, že když dojedem večer, tak to prostě už nejde. Ale dnes a zítra si to užijeme. Zítra chceme jet na tu výstavu jak jsem Ti posílala.
mějte hezkou sobotu, rozsviťe si svíčky a bude nám hezky i tak, ne!  

papa D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 17.10.09 12:05

Jo Jiři, z té série mikrosvět nemáme nic. Taky by mě zajímalo, jak to vypadá. Není to drahé, tak to kupte a uvidíte.
Jaké máš ty WC obrázky?
 D.

 
Anjelica
Kelišová 5023 příspěvků 17.10.09 16:11

Ahoj holky,  

dětem už je dobře a mě taky. Ven tedy ještě nechodíme. V pondělí jdeme na kontrolu, tak uvidíme.  

Jiřino, Mariánky jsou tedy trochu daleko! Ale aspoň měla Hanička hezký výlet.  

Já mám ráda Karlovy Vary i Mariánské Lázně. Klidně bych jela taky.  

Anjelica

 
Hanka1
Extra třída :D 11012 příspěvků 18.10.09 17:38

Ahoj, zdravim. Nedavno jsem tu mela napsany zas obr koment a bohuzel to spadlo a neulozilo se. Od ctvrtka jsem se sem nemohla diky prechodu na novou verzi dostat.
Jinak u nas nic noveho, nejdriv marodil manzel, pak ja - holky nastesti obe ok. Ve skole uz p. ucitelka zacala rozdavat dvojky, my jsme vyfasli dve za skladani pismenek. Zjistila jsem, ze to neni tim, ze by pismenka neumela, ale tim, ze ma v deskach pekny binec. Takze jsme pismenka srovnaly a hned donesla dve jednicky.
Toz od nas asi vse, hezky zbytek nedele. Hanka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 18.10.09 20:19

Ahoj holky,
tak vidím, že o víkendu účast malá. Tak se těším na zítra večer, až si počtu, jak jste se o víkendu měly?
Hani, ahoj, to je dobře, že už jste zdraví. U nás frčí dvojky od začátku, ale my máme zatím jen jednu. Horšího nic paní učitelka nedává. Teda zatím. To nevím, až přijdou nějaké trojky, jak to Matěj vydýchá! O víkendu jsme žádnou úlohu neměli, tak byla pohoda. Do zásoby jsme nic nedělali. Ale ve čtvrtek jsme psali úkol do písanky, takové ty fajfky - trénink na M, no to byla katastrofa. Nervy na uzdě jsem neudržela. A několik jsem jich i vymazala. Matěj pak písanku kropil slzama, „paní učitelka říkala, že když se mně to nepovede, že to nemáme mazáááát!“ No jo, no, ale byl to děs. Po mém mazacím zásahu to vypadalo přijatelně. Zatím to tedy paní učitelka nerazítkovala, tak nevím.  

Dneska jsem dopo vytízala zem. Už jsem to nedělala hodně dlouho a taky to tak podle toho vypadalo. Milan na dvoře vyrýval jiřiny a ostatní podzimní práce. Já jsem vařila, ale tentokrát jsem se taky moc nevytáhla. Pekla jsem maso, pak jsem pod to vysypala pytlík  mražené zeleníny - mrkev, hrášek, a rýži. Noc extra to nebylo, ale já jsem potřebovala něco co se „dělá“ samo.
Po O jsme šli na tu výstavu. To bylo super, různé pokusy, hlavolamy, hádanky, všechno si mohli vyzkoušet, ošahat, poskládat. Byli jsme tam dost přes dvě hodiny. No a pak jsme jeli domů a u tramvaje na nás čekal Milan se psem, jen tak to šel zkusit, jestli už nepřijedeme. Tak se akorát trefil. No a pak tradiční nedělně večerní program, koupání, hlavy, nehty, nachystat aktovky…  

Dopoledne jsme taky objednali přes net vánoční dávku playmobilu. Jiři je toho přes tři tisíce. Ale je to pro oba k vánocům od nás, od našich, mikuláši a i k narozkám. Už jsem to vzala hopem.  Aspoň nebudeme platit poštovné a balné.  

Zítra z práce si jdu sednout chvilku s bývalou kolegyní z toho pracoviště, jak jsem měla tu šílenou šéfovou. Tak se těším.
Tak všem hezký týden. Holky toto letí. Mně připadá, že pořád jenom přeju hezký týden!
papa D.
Jiři, ještě by mě zajímalo, jaké máš to cvičení. To je aerobic, nebo posilování nebo od všeho trochu? U nás se to jmenuje rehabilitační cvičení. Prvních dvacet minut bývá takové rozehřátí v chůzi v kruhu kolem tělocvičny, kdy děláme různé cviky za chůze a potom je takové posilování - hlavně na záda na podložkách. Teď ve čtvrtek jsme měli poprvé cvičení na balančních podložkách, je to něco jako půl balonu. Na tom stojíme a cvičíme a vlastně tím, že vyrovnáváme rovnováhu a u toho cvičíme, tak je to pěkná makačka. Máme tam jednu opravdu starou paní a ta to všechno zvládá taky. To teda klobouk dolů. Vždycky když jdu od tam, tak se cítím taková pěkně protažená, ovšem druhý den jsem jak pomlácená cepem :o)

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 18.10.09 20:27

Ahojky, taky si myslím, že jsme ve staré verzi. Taky mi to vůbec neva.  

Od pátku jsem se na počítač nedostala. V sobotu jsme byli s dětma celý den sami doma. Dopoledne jel tatínek nakoupit (velký 14-denní nákup) a taky sjel do Makra pro DVD rekordér. Tak jsme plně připraveni na digitalizaci. Tedy ještě se s tím musím naučit zacházet. Tento měsíc jsme zatím moc neutráceli, tak jsme se rozhodli, že si to můžeme dovolit. Pak jel hned na hraní - pomáhal kamarádovi zvučit nějakou dechovku.
Děti byly na počítači, já jsem vařila (kuře a la bažant). Jedli krásně, Hanička vůbec poslední dobou hezky papá, asi růstový spurt nebo co.  Po půl třetí jsme jeli do toho kina, Doba ledová 3. Nefungoval jim počítač, tak jsme si mohli sednout kam jsme chtěli. Děti vybraly okraj třetí řady. V prvních dvou nikdo nebyl a v té naší až na druhém konci. Nemají rádi kohokoliv kolem sedle, hlavně ne cizího vedle, celí já :o))) Bylo to hezké, smáli se, líbilo se. 270 Kč je teda síla, ale co se dá dělat. Nic není zadarmo. Dojeli jsme domů a přišla na chvíli ségra (co čeká miminko), švára se u našich pustil do rekonstrukce ze všech sil, musejí v patře zbourat staré stropy, našim léta teklo střechou, před asi 3 lety přistavěli a udělali nad tím novou střechu sedlovou. Tak bude potřeba zlikvidovat tu původní. No peněz jako želez, ale oni je mají, tak budou mít krásné bydlení. A naši jistotu, že se o ně na stáří někdo postará. Ideální kombinace.  

V 8 jsem děti uložila a pustila si superstar - konečně kluky. Dančo, jasný favorit Martin Chodúr. Alelůůůja  je nádherná písnička. Docela mě překvapil, já totiž myslela, že podle jména je to Slovák. Taky jediný vypadal normálně. Všechny ty onaušnicovaný a opiercovaný dětičky. Toho vietnamce jsem moc nemohla rozdýchat, nesnáším „bordel v ksichtě“ jak říká můj kolega (tj. piercing na obličeji) a navíc zpěv teda nic moc. Pak ten přeslazený slovenský blonďáček. Jediný kdo stál ještě za řeč Denis Lacho, dle poroty i dle mě nejlepší Slovák.  

Ráno jsem byla vzhůru ve čtvrt na osm, říkala jsem si, že až za týden posunou čas, budu tak vstávat i do práce. Docela se na to těším, zase chvíli za světla. Na dnešek jsme si naplánovali restovací den, ne tedy podle anglického „have a rest“ tj. odpočinek, ale vypořádat resty - dlouho odkládané věci. Včera jsem odmrazila lednici, dnes byl na řadě velký mrazák. Plánuju to už čtvrt roku. Tatínek mi vyměnil filtr v digestoři. Pak naladil to DVD. Lukáš měl dnes svátek, chtěla jsem aby mu manžel koupil bomboniéru, když byl včera nakupovat (jinak jsme mu už s přestihem dali k svátku batoh a ještě jsem mu koupila patery nové ponožky). On prý néé, raději mu něco upeč. Tak jsem upekla koblihy. Udělala jsem dvojité množštví, bylo jich asi 40. Lukášovi jsem jich dala tak polovinu, co nesnědl hned jsem mu zabalila na intr. My jsme zbylých 20 snědli během 10 minut :o))) Jen Jíra jich měl 7, já asi 5. No dobré byly :o))  

Pak jsme šli přece jen na chvíli ven, tedy víc než na hodinu, ségra se švárou a mamkou šli procházku k řece, že se švára chce koupat (koupe se ve Vltavě i na Vánoce, blázen). Docela příjemná procházka, ke konci začlo trochu krápat, docela jsem byla vymrzlá. Zašli jsme ještě k našim na čaj a pokecat. Tatínek s Jírou šel napřed, Jíra na počítač. Pak jsem s Haničkou namalovala 4 obrázky (Dančo, malujeme už vánoční pro mamku k svátku, už máme 7 - nějakého andělíčka na sáňkách, zvoneček, dárečky, dnes mikulášskou botu, kouličku s motivem zasněženého kostelíku, sněhuláka a svícínek, mamka si přála kompletní výzdobu). a byl večer.  

K vašim komentářům: Babička jezdí autem, u nás naopak neřídí děda. Když si pořídili první auto (když mi bylo 17) tak to zkoušeli oba a mamce to šlo líp. Děda nějak špatně prostorově vidí, takže raději neřídí vůbec. Všude jezdí mamka. Autobusem by to bylo od nás šílený. My asi nejsme taková klasická rodina, spousta věcí je u nás jinak. Jsem za to ráda. Ségra šíleně nadává na svou tchýni (nadává na ni i švára) - ona ho hrozně uzurpuje a šíleně mu vyčítá, že na ni nemá čas a tak, bydlí ve východních Čechách a nemůže pochopit, že už má svou rodinu a nebude jezdit každý víkend k matce. Vyčítá mu a on je pak na ni zlej. A pořád to řešej. Zlatá naše mamka, už jsem to tu asi psala, ale ať je jaká je, dala nám všem volnost a teď teprve si toho vážíme, když vidíme, že v některých rodinách to základní co u nás nefunguje. Zaplať pánbůh za moji rodinu. Fakt.  

Danuš, díky za tip na zdobení vločky. Určitě v Albertu kouknu. Je zvláštní, že u nás kam jezdíme nakupovat (velkoobchod v Lipencích) už mají vánoční kolekce napůl vyprodané. Kupujeme mléčné duté šišky Orion a už jsou pryč. Tak se tatínek díval v Makru, ale tam ještě sezonu nemají. Škoda, vím, že to vždycky musíme koupit hned v září a nějak jsme to letos prošvihli.  

Kocoura Vavřince pamatuju. Měla jsem dvě knihy, takové čtvercové. Hrozně se mi líbila myš Julie, pamatuju si jak jezdila na lyžích :o)) Jestli to uvidím, šla bych do toho taky, dík za typ. U nás taky plejáky. Jo a autíčka hotwheels ! Kamarádka pracuje u firmy co je dodává, už mám od ní něco objednané, zrovna zítra si pro to jdu. Má možnost 40% slevy oproti běžným cenám. Tak mám objednanou autodráhu jurský park pro Jíru a :,-(u autíček, pro Haničku barbínku Růženku s princem. A ještě dvě hry. Zajedu k ní zítra přes oběd, pracuje v centru Prahy, mám to tramvají 10 minut. Už se na to sama těším.  

Dančo, s tím mikrosvětem se nemůžu rozhodnout. Koukala jsem, že je tam dětský pokojíček a plejáčci tam mají na hraní mikro noemovu archu. To chci koupit Haničce. No už se na ty vánoce těším, hlavně jak budu shromažďovat ty dárečky pro děti :o)) Dneska jsem to řešila na procházce s mamkou a ségrou. Mamka jim koupí dohromady ten CD přehrávač, ségra nějaké DVD pohádky. To úplně stačí. No budeme si průběžně psát, že, a kochat se navzájem.  

Tatínek mi tu chrápe na gauči, budu ho muset vyhnat k sušičce (dal si prát montérky jako vždy až odpoledne, takže skládat si to bude sám).
Papa Jiřina    

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 18.10.09 20:34

No sláva Jiřinka, jdu si počíst už dnes!

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 18.10.09 20:40

Jé Dančo teď jsme psaly naráz, tak snad si to ještě dnes přečteš.  

Jiřiny, hmmm, Jiřinka by je taky měla vyhrabat. To lupení mám olámat? Mám je letos prvně, ještě jsem to nedělala. No bude-li každý víkend tak jako dnes, tak tam asi zůstanou do jara. A vy:,–(ím tam růže, tak ! Děsně nerada něco dělám na zahradě, protože se to musí.  

To cvičení co popisuješ je přesně to naše. Prvních 20 minut chodíme do kruhu a děláme cviky za chůze. Někdy k tomu mačkáme overbally nebo činky - takové ty půl kila do každé ruky. Ale většinou bez ničeho. Pak pár dřepů a na karimatkách cvičení na zádech, na břiše, někdy i na boku. Mezilopatkový svaly, břišní, pánevní dno. Taky jsem poté nádherně protažená a druhý den jak zbitá. A taky chodí i staré dámy a taky se stydím, jakou mají výdrž. Cvičí nás rehabilitační sestra.  

Jo a už dávno jsem se chtěla zeptat na tu kámošku, co se ti potají vdala, tu bývalou kolegyni. Byla jsi s ní, proběhlo nějaké usmíření, vysvětlení?  

A co přesně od plejáku? Já to vidím cenově podobně. Dva adventní kalendáře a pro každého zhruba za tisícovku. Ještě chci přikoupit nějaké ty levné, ať mám v zásobě na různé úplatky :o)) V obchodech většinou nic moc nemají.  

Já Jírovi negumuju, většinou si gumuje sám. Zatím jsem nervově vždycky vydržela, i když u toho dělá blbosti. Většinou ten úkol vrací od mazání celý zmačkaný. Ale je to jeho, tak ho jen usměrňuju, ale nemluvím do toho. Bych ho musela přerazit ! Většinou je pogumovaný i stůl.  

Jiřina

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama