Maminkou s emiminem už pár let (pokračování deníčku Nika, Ad

Rodičovství

... tentokrát od Ivči: Vstříc novým zítřkům...    Přeji hezký den všem, které zůstaly, těm, které sem tam něco napíší, i těm, které jen nakouknou, aby neztratily přehled, jak se mají „holky z éčka. 

Poslední dny jsem na emiminu proseděla víc hodin, než za uplynulých několik měsíců. Zabrouzdala jsem všude možně, objevila jsem například i hodně staré soukromé zprávy, ve kterých jsem psala o čtyřměsíčním Mojánkovi! Začetla jsem se, zavzpomínala a nějak se nešlo té nostalgii ubránit. Pořád si to tady opakujemea pořád je to stejně neuvěřitelné, jak nám děti rostou před očima.

„Nedávno" se narodil Tomášek a teď už lítá po bytě tak, že ho nestíhám zachraňovat před boulemi. Mojdaje velkej kluk, který je už v mnoha věcech samostatný.

Když se narodil Mojda, užívala jsem si ho jako miminka, protože to bylo moje první. Teď si užívám Tomáše, protože si naopak myslím, že už je to moje miminko poslední.

Když se narodil Mojda, čekala jsem na chvíli, kdy bude větší a budeme moct podnikat rodinné výlety, chodit na společné procházky, jezdit někam na kolách.. Pak jsem ale najednou zatoužila po tom, abychom mu pořídili bráchu nebo sestřičku. Upřímně, moje duše toužila po holčičce, ale když mi v porodnici dali do rukou druhého kluka, mohla jsem se pýchou rozplynout… A zase to šlo všechno od začátku - noční vstávání, miminkovské nemoci a s tím související strach a k tomu přibyla sourozenecká láska i žárlivost. Cením si každého dne, kdy jsme spolu, i když někdy bych je oba přetrhla. A přemýšlím o tom, že jednoho dne bude z Mojdy školák a Tomáš půjde poprvé do školky a najednou bych to všechno zastavila a chtěla bych mít pořád ty svý dva malý, bezstarostný, kluky, i když mi dokážou někdy dát setsakramentsky zabrat.

Někdy mě přepadá obava, jestli jim zvládnu předat všechno, co jsem si přála, jestli je vychovávám tak, aby z nich jednou byli dobrý lidi a jestli pro ně budeme tou skvělou mámou a fajn tátou, za kterýma se budou rádi vracet. A jestli jim dokážeme být oporou, když zrovna nebude v jejich životě všechno tak jednoduchý, aby stačilo stulit se do náruče rodičů jako je tomu teď.

Čas ale nezastavíme, takže nám nezbývá, než být připravené na ty zítřky, které nás neminou. Těšme se z každého dne, i když někdy dětičky zloběj, jak zákon káže a máme pocit, že bychom byly nejšťastnější, kdyby si je nějaká babička nebo teta odvezla minimálně na týden.

Původně jsem chtěla stvořit nějaký odlehčený deníček, ale to se, holky, nedalo… prostě mě to vzpomínání a přemýšlení nad uplynulými lety nějak přemohlo. Tak humor příště, jo?

Krásné podzimní dny všem přeje
Ivča a naše dva poklady, který teď zrovna spinkaj a doufám, že se jim něco hezkýho zdá

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.10.06 09:39

Lesino, tys na to snad číhala, až to pošlu!!! Odeslala jsem to před pár vteřinama… :). dík!
a já píšu pořád komentáře ve starém deníčku…

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 02.10.06 09:49

Ivčo, já taky píšu komentáře ve starém a po odeslání se dozvím že už je nový.
Jdu si ho přečíst.
 Lola

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.10.06 09:56

Lolo, četla jsem o tvém „zážitku“, teda taky nic moc :(. A chudák holka, ještě v takovýhle situaci myslet na to, jak to „schytá“… Naštěstí můj manžel se k tomuhle staví ve smyslu „jsou to jen plechy, hlavně,že bys byla ty i děti v pohodě“. Nedovedu si představit, že bych byla na půl mrtvá a přemýšlela nad tím, že mě partner „dorazí“, dost smutný :(.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 02.10.06 12:36

Jee Ivi, to je hezky denicek a moooc se mi ted hodi:-)))Porad si nedokazu predstavit, jake to bude- mit doma 2 deti…
Ja chtela mit jedinacka- a tim jak Filip rostl, jsem si uvedomovala, ze to fakt neni dobry napad…Ted se tesim- tesime vsichni, tak jsem zvedava na realitu:-))
Jinak Filip ma od vcera opet horecku- v noci 40- tak jsme meli super mejdan- koukali jsme do pul 2 na dokument o chobotnicich, nez  se vypotil a usnul…Pry ted radi nejaka viroza s temahle horeckama- super:-(((
Dnes jsem byla na kontrole u Dr.- cipek porad 2cm, ale pry kdyz zacnu umyvat okna, tak bych do nedele mohla porodit:-))Jenze nejblizsi 2 porodnice jsou momentalne plne az po strechu…  

No nivc, jdu vysvetlit Filipovi, ze ted je cas spat a kazetak si muze prachovkou utrit potom…Po kom je to dite tak cistotne?:-)))  

Zuzka

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 02.10.06 13:51

Ahoj holky!!!

Ivčo- deníček se ti mooooc povedl! Je krásně rozjímavý a popisuje pocity, které sama pociťuju!
Je to až neskutečné, jak ten čas s dětma letí! Asi se nám to teď někdy nezdá - zvlášť když děti prudí, ale jednou budeme na tohle obodbí našich dětí vzpomínat jako na nejkrásnější!
Zrovna včera u nás byla večer švagrová a mají 15-i lettou dceru!!!! No doposud jsem měla neteř za hodnou a rozumnou holku! Včera jsem zůstala poněkud zírat! Začaly jim asi hodně těžká léta! Nadarmo se neříká - malé děti malé starosti velké děti velké starosti! Holka se jim přes net „zamilovala“ do 29 „kluka“!!!  Nikdy ho neviděla, ale pořád o něm básní a chce jet za ním, on za ní, pořád si telefonují! No hrůůůůza! Když jsme jí domlouvali, že to nemyslí vážně, tak nás uzemnila, že holky od nich ze třídy „berou“ chlapy do 40!!!!!! Jééééžiš! A to ještě říkala, že jedna od nich má  dokonce ženatýho!!! Pomooooc! To snad neeee?! :-O Švagrová by neteř nejradši roztrhla i za ni!!! A při domlouvání - máte chodit na diskotéky s klukama vašeho věku, tak nás uzemnila: Ale na ty kašlu, ti jen hulej trávu!!! :-O Ježííííš! Mě ta budoucnost tak děsíííí!

 A jaký jste měli víkend? My fajn! V sobotu jsme byli nejdřív mrknout u nás na radnici na svatbu a protože jsme přijeli brzo, tak jsme viděli i tu předchozí. A byla to svatba šéfa hasičů a tak mu tam hasiči udělali parádní estrádu! Fotky pak  hodím do fotoalba, tak kdo bude chtít, tak pak mrkněte! Ještě je teda nemám stažený z foťáku. Snad večer nebo zítra!  Hasiči tam přijeli se 4 hasičskýma autama, na jednom byl jeřáb a na něm až úúúúplně nahoře zavěšený obrovský čáp s malinkým hasičem v zobáku. Když vyšli svatebčani ven, tak nejdřív museli skládat slib (takové ty srandičky jako: ženich: slibuju, že nikdy nestrčím ruce do náčeňové vody........a proto manželce pořídím myčku :-) apod. Pak dostali svatební dar: maketu hasičské stanice včetně hasičského auta (asi 1×1×1×m), aby měli dle ženichova vyjádření: ráno pro podávání hlášení v ložnici správnou atmosféru. :-))) Pak byl přípitek, pak nepozorovaně zapálili tu hasičskou stanici a přijeli „hasiči“ (v historických kostýmech a na historickém hasičském autě) a jeli hasit! Tak vytáhli vidle, nabodali na ně buřty a nad „ohníčkem“ opékali!!! A tak musel nastoupit ženich s nevěstou! Vyfasovali bezpečnostní vesty, ženich musel (na historické stříkačce) čerpat vodu a nevěsta hasila! Pak bylo hlášení, že se nad městem pohybuje obrovský pták a letí k nim! Tak „sletěl“ shora čáp s malinkým hasičem v zobáku! No bylo to celé perfektně udělané a vypadalo to jak nějaké vystoupení „divadelního spolku“ ! Super! Takovou svatbu zažije málokdo!  

No a v neděli jsme byli na výletě na nedalekém Běleckém mlýně! Jeli jsme tam vlakem - teda já a Luky. CHtěli jsme jet všichni, ale při výjezdu z domu začalo poprchávat, tak jsme měli strach, aby kluci nezmokli a tak jsme se rozdělili. Manžel nás hodil na nádr a sám jel s TOmáškem na místo určení autem. My dojeli vlakem. Na místě má být ranč a hospoda, ale bylo to všechno zavřeno! Prý do 1.10! Smůla! Ale ani tak to nevypadalo, že by to měli dnes otevírat! Vrcholili tam stavební práce. Tak jsme se prošli po okolí, v jednom stánku si dali párečky, Luky s pohoupal na houpačkách a počkali jsme na další vlak a jeli zase stejným způsobem domů. Výlet se ale docela vydařil.  

Tak to je v krátkosti od nás. Ještě jsem nenahlídla do starýho deníčku, tak nevím, co se kde událo!
Ahoj
Monča a kluci

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 02.10.06 16:59

Ahoj,
Ivčo, napsala jsi to výstižně. A myslím, že je to deníček optimistický. Sice z toho máme občas hlavu pořádně zamotanou, ale pořád jsou to spíše příjemnější starosti. Jinak vláčky máme jen ty z Ikey, teď už je teda připravené nádraží a ještě jsme se s manželem dohodli na mašince na baterku, asi Thomase. Kamarádky kluk je vláčkomaniak tak tam sbíráme inspiraci :-D Na vánoce mám už tím pádem nějaké dárky vymyšlené. A Míša teď k svátku dostane Baby Annabell takže i k vánocům máme široké pole působnosti v různých doplňcích.  

Mončo, to jsou teda starosti s neteří! Já mám 9-ti letou neteř a zatím je to teda legrace. Např. když mi tchýně líčila jak se holčina na chalupě asi 100× za den česala a voněla, když k sousedům přijel asi 10-ti letý kluk :-D No ale taky bude asi hůř. Já když vidím a slyším ty skupinky tady na sídlišti, mám husí kůži…

Před hodinou jsme přivedli Míšu ze školky, venku prší tak trčíme doma. Musím je jít nějak zaměstnat. Taťka má dneska florbal a dorazí někdy kolem osmé. Tak je nesmím nechat moc rozjet. Ale paradoxně, když jsem na ně večer sama, zvládáme to nějak lépe, než když je manžel doma. To jsou vždycky jako urvaní z jeho přítomnosti, blbnou a pak nejsou k uklidnění. Ale to je asi taky všude podobné… A ještě k vývoji nočníkování: jednou teda zvládnul celou akci sám, pak začal čůrat v ložnici na koberec, ale po mém zděšeném výkřiku to zastavil a větší část šla do nočníku. A pak jsem našla „podezřelý“ flek na koberci v obýváku a už má radši plínu… Myslím, že pro začátek toho dneska do nočníku zvládnul dost :-)
Hezký večer!

Katkaa Míša a Víťa

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 02.10.06 17:02

Ahoj,
Ivčo, moc hezky napsaný deníček, jen do je pravda. Mám stejné pocity, i když zatím jen s jedním dítkem.  

Ohledně té autonehody, my to máme rovnou pod oknem. Je tu takový pitomý kopec se zatáčkou, sice sem teď dali 30km, ale stejně tady spoustu lidí „lítá“ jak o život a pak to opravdu boj o život je. Sepsala jsem už v roce 2000 petici, aby s tím něco dělali, trošku se něco povedlo vylepšit, ale celkově jsme stále na bodu mrazu (nechci Vás unavovat detaily). Naposledy tu byla nehoda, kdy dodávka nedala přednost cyklistovi. My přijeli domů a před domem v křižovatce ležel chlap, vedle totálně zdemolovaný kolo, okolo pár lidí, někdo mu dával první pomoc … měl poraněnou páteř, krev žádná - a to je snad ještě horší. Jenom se klepal, musel pro něj nakonec vrtulník a vezli ho do Motola. Jak dopadl už nevím (je to asi 3 měsíce), ale mohlo mu být tak 30-35. Hrůza … Fuj, obrátím radši list …   Školení mám za sebou, to byl zase „voprus“, bohužel jich mám ještě zase dost před sebou (musím kvůli Komoře mít určitý počet hodin za rok).  

Chtěla jsem v listopadu zaskočit ve Vyškově do Dinoparku a včera jsem zjistila, že mají otevřeno jen do konce října. Ach jo. (Ve Vyškově má manžel babičku, dědu a v nedalekých Kozlanech i tetu, tak tam jezdíme). Tak jsme koukali, kam bychom vyrazili tuto neděli. Když bude hezky, vyzkoušíme Dinopark v Plzni, ale když bude ošklivo, tak nevím nevím. Nemáte některá nápad? Aby to nebylo na půl dne daleko (jsme od Prahy) a aby to bavilo Adámka?  

Manžel si chce se mnou vypít kafe, co to? :-))) Tak peláším do obýváku. Ještě přijdu.
PetraK    

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 02.10.06 17:11

Moni, tak s tou neteri to bude asi klasika dnesni doby…Kdyz jsem ucila jeden rok prvacky (holky15-16 let), tak dobra polovina z nich mela chlapa- fakt se asi neda rict kluka:-( kolem 30 a neprislo jim to divny…Boze, Jirkovi je 26- pri predstave, ze mu v 30 rupne v hlave a misto nas si pritahne domu 15-ti letou fiflenku je mi zle…
Kaci, tak ty se tak vzdelavas?Jen vzdelavej, at nezakrnis:-))))A kafco s manzelem?Co provedl?:-)))U nas to zacina slovy:Zuzi, vis..:-)))))  

Zatim papa, Z.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 02.10.06 17:40

Boze, mne uz fakt hrabe- samo, ze to s tim kafem a tak patri Petre:-))
Kaci, u nas je taky uspavani s tatkou o nicem- ja prectu jednu pohadku a odchazim, on je schopny s Filipem blbnout do zblbnuti- meho:-)))  

Z.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 02.10.06 17:42

Manžel neprovedl nic, jen měl světlou chvilku … :-))) Ovšem zase taková idyla to nebyla - rovnal si u toho svoje doklady a já pro změnu pletla. Ale už jsem zpět u PC a pracuju - a zároveň mrkám sem.
Pa, PetraK

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.10.06 20:38

Zuzi, já se naštvala právě teď. Kvůli stejné věci a asi po stopadesáté tento rok :(, a pořád to nepřekousnu a pořád se rozčiluju a pořád se kvůli tomu hádáme :(.

Když jsme doma s dětma sami, dám v sedm spát Toma, Mojda mrkne na večerníček, jde se osprchovat a i když si ještě „vyhučí“, že chce chvilku k telce, vím, ž euž mám klid. I kdyby usnul, jen ho přenesu do postýlky. Jenže když je doma manžel, tak ječej, lechtaj se a dostat ho do sprchy je nadlidský výkon! :( Dnes se zadařilo až ve čtvrt na devět a ještě navíc u toho pak remcá. Tak jsem byla opět jako sfinga, nepříjemná a manžel řekl, že se po čtyřech dnech vrátí a já se tvářím jak vrahoun. Jenže mě to od nich prostě přijde sobecký… To já nemám právo mít už v osm klid? Řekla jsem manželovi,že když si s ním chce teda blbnout, ať si ho pak taky jde osprchnout a dát spát, aby ON přicházel každý večer o zprávy nebo začátek filmu… K tomu dělá jen oči, že furt jen hudrám, ale z gauče se nehne… Jéžiš, jak já jsem naštvaná. Celý den idyla  a pak zas tohle! My nemít děti, jsme furt snad v líbánkách, ale kvůli dětem se chytnem snad každý den :(.
Než jsem M dala spát, tak manžílek chrní u telky. Kdyby mi aspoň mezitím uvařil to kafe. Povídali, že mu hráli, o tom si můžu nechat leda zdát :(. No nic, jdu se uklidnit k žehlení…
Ivča momentálně vytočená na max :)

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 02.10.06 20:48

Proc mam pocit, ze popisujes situaci u nas doma?:-)jen tady je to umocneno tim, ze Jirka neni doma kazdy vecer- kvuli praci, ale treba jednou za 2 nebo 3 dny, nebo klidne az v patek…Pak ma pocit, ze si musi Filipa uzit- jenze nechape, ze vecer to fakt neni ono…
A uplne nejvic me vytaci, kdyz se snazi propasovat Filipa k nam do postele- kdyz spaval s nama, byl manza za:,–(ne proti, co spi Fijo v pokoji, tak to je vecer co vecer (kdyz je doma):Filipku, nechces jit k nam? NE!NECHCE!!!- a i kdyby chtel, ma smulu:-))jak si totiz zvyknul spat ve svem a v klidu , tak ma u nas problem usnout, takze se ve finale stejne v noci stehuje do pokojicku- coz je fakt super, kdyz ma rano vstavat do skolky- ne ze by se tam teda vyskytoval casto- vzhledem k nemocnosti:-((
Taky jdu relaxovat k zehleni…A to nastvani vydychej- pry to funguje- na me teda ne- ja hned jecim:-)))
 Z.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.10.06 21:02

Zuzo, díky díky díky!!!!! :) Za co? Za to vědomí, že v tom nejsem sama… U toho sprchování jsem totiž ještě s Mojdou sváděla boj, jestli může spinkat s taťkou v posteli!!!! Tvrdě jsem bránila své pozice a řekla, že s taťkou spí v postýlce mamka a že jeho postýlka by byla smutná. Jo, to je přesně o tom - tatínek ho jednou za čas naláka na spaní v ložnici, aby si ho dostatečně pomazlil a on by tam nejradši pak lezl každý večer…
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.10.06 21:03

Není ten tvůj taky Blíženec? :) :)

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 02.10.06 21:06

Neni, je Panna- ale rekla bych, ze je to veeelmi podobne:-)muj tatka je Blizenec, tak mam srovnani:-)
To pradlo mi tu snad kyne nebo co..:-))
 Z.

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 02.10.06 21:11

Ahoj holky!
Tak jsem ten první pracovní den přežila bez ztráty na životech :). Budíček byl teda zběsilost. Obzvlášť proto, že Kája za noc 7× řval, jako když ho na nože berou. Ještě večer jsem tady vše pro kluky přichystala a vydala přesný harmonogram prací, aby to s nimi manžel stíhal a dopravil se do práce relativně včas a nemusel tam dřepět do večera. Podle mě měl být v sedm ve školce a v sedm a pět minut už na cestě do práce. Když jsem mu volala v 7.45 kde je, tak teprve školku opouštěl. Mě z nich klepne. Já jsem byla před půl sedmou už v autobuse - samozřejmě že jsem ho dobíhala. Moje plíce na něco takového nejsou stavěné, takže jsem to vydýchávla až na 4. zastávku. U metra je nějaká objížďka, tudíž autobus stavěl na nějakém pro mě záludném místě. No běžela jsem s ostatními (jako Otík :)) ) a doufala jsem, že ten dav běží do metra. Klaplo to. Na tramavaj jsem následně čekala na můj vkus dost dlouho. Nebylo ovšem o co stát. Takovej puch jsem dlouho nezažila. Navíc najednou začal tramvaják hlásit do mikrofonu, že žádá cestující veřejnost, aby si postoupila dále do vozu a umožnila výhled řidiči. To mi nemají dělat! Absolutně mě to vyšokovalo a netušila jsem, co se ode mne očekává. Ale vzhledem k tomu, že se nikdo ani nehnul, tak jsem se nehýbala taky. Celou dobu mého cestování jsem měla trapnej pocit, že je na mě okamžitě poznat, že jedu po sedmi letech do práce a že v MHD jsem nebyla stejně dlouhou dobu. Visela jsem tam na tý tyči a snažila jsem se koukat nikam. Míjeli jsme nějaký obchod, kde bylo napsáno „krachcen“. Tak jsem si tak přemýšlela, v jakém jazyce to asi nejspíš je, jak se to asi vyslovuje a co to vůbec znamená. Jak jsem si to pořád omýlala v hlavě, tak mi to najednou doteklo. Mám pocit, že jsem fakt zrudla hanbou. Mají tam mít sakra mezeru, no ne?! Nad dalším nápisem „bankrot“ už jsem tedy nedumala. V práci jsem byla pár minut po sedmý. Zamířila jsem rovnou do hlavního sekretariátu, kde jsou holky už od sedmi. Vyplnila jsem mraky papírů, vyfasovala klíč od kanclu, uvařila si kafe..... Tak jako já kontroluju večer Honzovu aktvovku. Stejně tak dbá manžel o mě. Prošla jsem sérií otázek typu - máš kafe (neměla), máš hrnek (neměla), máš mlíko (už nějaký ten pátek ne-é), služebák (našla jsem ráno), tramajenku (taktéž objevena až ráno)..... Takže to kafe jsem si udělala jen díky manželovu dozoru. Před půl osmou jsem se přemístila do své kanceláře, kde na mě čekal prázdný stůl (počítač nedorazil) a židle. Vedoucí byla u zubaře a její zástupce, se kterým sdílím kancelář má dovolenou. Tudíž jsem tam seděla a čuměla do zdi nebo z okna. Výhled celkem dobrej - chrám sv. Víta, Petřín i se svou rozhlednou, cirkus na Letné, stadion Sparty. No ale že bych na to musela zírat 4 hodiny? To mě dost děsilo! V půl devátý rozrazil dveře manžel a když mě tam tak viděl, tak se nade mnou slitoval a řekl, ať jdu tedy k němu. Ale taky celkem dost nuda. On si tam jednal a já seděla „schovaná“ za monitorem. Karty jsem teda mohla klidně hrát doma. Pak jsem tam ovšem objevila tv kamery ze senátu a z posl. směmovny. Ve sněmovně teda mrtvo. V senátu taky… až na uklízečku. To jsem nevydržela a vyprskla smíchy. Když to postoupilo blíž ke kameře, tak se navíc ukázalo, že je to uklízeč. Chudák se tam motal s hadrem mezi lavicema a otíral je. V deset konečně dorazila moje vedoucí a ujala se mě. Jinak jsem na uklízeče civěla snad až do konce pracovní doby. Ale jemu  zbývalo  dodělat pár řad, tak nevím, co bych pak dělala já. Asi zase pro změnu civěla z okna. Tak jsem vyfasovala nový zákon k nastudování, protáhla mě po celým baráku, aby se mnou vyřídila vše potřebné a představila některým kolegům. A tím moje pracovní doba skončila. A zase tramvaj, metro, autobus a hurá do školky, autem domů, uspat Káju, ve dvě do školy, zpět domů, objednat mailem obědy pro Honzu, ve tři na keramiku s Honzou, zase domů, sebrat prádlo, uvařit večeři, pěšky se psem pro Honzu (chytil nás slejvák)  a  úprkem domů, trapnej pokus donutit děti dělat podzimní výzdobu, dodělání večeře, koupání, Večerníček a hajdy do postele.  Mám dost. Odpoledne volala ségra, že dává výpověď a odchází k soudu. Takže budeme mít za pár let „doma“ soudkyni. Tak takhle vypadal můj první den v pracovním procesu.
Esterka & spol

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 02.10.06 21:17

Teda Esterko, ja na tebe cely den usilovne myslela, aby se ti nestala zadna katastrofa a tys to zvladla!!!!:-))))))jsi fakt holka sikovna!!! Ale desi me predstava, jak to bude u nas za nekolik let vypadat:-)
No nic, jdu konecne dozehlit, tak dobrou…
Z.    

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 02.10.06 21:49

Ahoj holky!
Ivčo, deníček je moc hezký. Četl se mi dobře a hlavně mě hřál  ten pocit, že v takových pocitech nejsem sama. I když v reálu z toho mám spíš depku. Honzíkovo chování a jeho vztah ke mě, to je věc se kterou se snad nikdy nesmířím a obávám se budoucna. V poslední době se mi vybavují takové divné momenty z jeho raného dětství a tak si tak dumám nad tím, zda právě taková věc nemohla mít nějaký zá:,–(ní vliv. No nic, to je na dlouho a hlavně na Chocholouška.   Petrus, moc ráda tě tu vidím. Koukám, že se u vás událo hodně věcí - Luky ve školce, stěhování, návrat do práce… Já na vás vždycky intenzivně myslím, když někde ve vaší oblasti řádí přírodní živly. Luky i Verunka jsou jak tvoje zmenšeniny. Manžela jsem na fotce nikdy neviděla, ale taková podoba mamince se hned tak nevidí. S tchýní to určitě proběhne dobře. Proč taky dopředu myslet na katastrofy?   PetroK, školení jsi koukám přežila, i když to byl vopruz. Snad to máš na nějaký čas z krku. Teda nevzpomínám si na takovou světlou chvilku v chování mého muže. Ten tvůj má teda veliký červený puntík.   Zuzko, ty mě s tím svým termínem porodu děsíš :). Bože to už je fakt za rohem. Nech prádlo vesele dál kynout. Nebo porodíš u prkna:). Bacha na to! U nás je na rozdovádění dětí naprostý specialista můj táta. Oni se začnou chovat jako šílený a děda si najdenou vzpomene, že jejich chování je fakt za hranou. A najdenou začne řvát na mě, ať si je jdu uklidnit, že se chovají jako zvířata, že on chce mít klid atd. Jedinej koho bych pak šla nejradši sklidnit, je právě on.  

Teda teď koukám na SuperStar a to, že musí zpívat ten právě vyřazený, je docela maso. Jak může někdo, kdo skoro brečí, zpívat?
Esterka & spol.

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 02.10.06 21:53

Estero, no vidíš, jak jsi to perfektně zvládla… a dobře jsi mě svým komentářem pobavila, jako vždy, díky, to jsem potřebovala.
Ivčo, deníček se ti povedl a přinutil mě k zamyšlení… abych někdy svoje chování k dětem přehodnotila, když NESNESITELNĚ ZLOBÍ a mám pocit, že je nechci dlouho vidět a že bych je dala komukoli kamkoli jen abych měla hodinu klidu JEN pro sebe:-) Zrovna včera jsem si připadala jak hysterická fúrie… já vím, chce to klíííííííííd a užívat si opravdu toho, že jsou dětičky ještě malé, tulivé a hlavně že jsme zdraví.
Vybaluju tašky, vrátili jsme se z víkendových návštěv, jsem nějaká vyčerpaná:-) takže toho moc nenapíšu, až asi zítra.
Ještě pročtu komentáře ve starém deníčku.
Zítra vedu Marcelka po 14 dnech nemoci poprvé do školky, tak jsem na to zvědavá, podle všeho se ale moc těší. Jen doufám, že tam zase hned něco nechytne.
Mějte se, Johanka

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 02.10.06 21:54

Esteerko, FUJ já jsem tě hnusně oslovila!!! Promiň, to byl překlep/úklep:-)

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 02.10.06 21:54

A ani napodruhé se mi to nepodařilo napsat dobře! Měla bych jít asi už do postele.

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 02.10.06 21:56

Zuzko, přeju rychlé uzdravení Filípkovi, hlavně to od něj nechytni…
Jéééé ty už budeš brzo rodit? Unikají mi informace… nečetla jsem pořádně minulej deníček… takže už bude Tulíčko na světě, moc se těším.
Johanka 

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 02.10.06 22:13

Tak jsem zběžně prolítla starý deníček, co tam přibylo za komentáře za ty dva dny…
a všimla jsem si, že se ozvala po dlouhé době Petrus, vítej zpět, doufám, že nám aspoň jednou za čas písneš, jak se máte, taky se musím podívat do nové galerky na fotky (nejen od vás).
Katko, dodatečně gratuluju k nočníkovému úspěchu. Jinak Ivčo, k tvému dotazu ohledně nočníkování, já tohle budu řešit až nejdřív kolem toho 18.měsíce, dřív by mě to ani nenapadlo, proč se trápit o rok déle když pak později, až je dítko na ovládání svěračů zralé, je to záležitost pár dnů nebo týdne. Jasně, že každé dítě je v tomto jiné, některé až výjimečné (třeba Nika Šulánkovic), ale vždyť o nic nejde… nějakej měsíc sem, tam, hlavně ať je to v klidu. Se Ši­monkem nám to dobře vychází na léto, až bude mít pár měsíců před druhým rokem.
Marcelka jsem s nočníkem začala seznamovat taky až kolem roka a půl, totálně ho ignoroval a pak si těsně před druhým rokem začal sám říkat, že se mu chce čůrat i kakat a chodil rovnou na záchod. Nočník jsme vlastně nepotřebovali. Na ten záchod se naučil během 2 dnů. Ušetřila jsem si spoustu nervů (i pro dítě) a vylévání nočníku a  vytírání podlah po nehodách:-) a teď to nehodlám dělat jinak. 
Lolo, přeji brzké uzdravení Leničce a všem ostatním nemocným dětičkám!
Johanka, Marcel 3 r.8m, Šimon 1 rok  (holky, prosím, mohly byste se „podepisovat“ v každém deníčku třeba u rvního komentáře kompletně, i s věkem dětí? díky - nebo jsem jediná, komu se to líbí pro přehlednost?)

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 02.10.06 22:17

Tak pokračuju.
Katcho, gratuluju Vítkovi k nočníkovým úspěchům. Já myslím, že to byl super výkon!   Kristýno, Luka si oslavy určitě patřičně užil. Zapomenuté dárky může přinést Ježíšek. Snad z pyžama zatím nevyroste :). Kdy vlastně Luka slaví svátek?  

Dřevěné koleje (plus mraky doplňků) máme od Mašinky Tomáše. Původně jsme měli tuším od firmy Hopi (?), ale to byla fakt hrůza - v podstatě nepoužitelný. Mašinka Tomáš, Brio atp. jsou drahý jako prase, ale vždycky to rozložím mezi různý příbuzný (jako Ivča), takže už se nám to začíná slušně hromadit :). Navíc i díky tomu, že už to dostávají oba dva kluci. Na veletrhu jsem teď koupila od Bria výhybku na dálkový vládání - asi stejnou jako dostane Mojda? Jdu omrknout ceny na internetu, jestli to byla výhodná koupě. Tak asi ne tak hned, manžel mě odtud žene sviňským krokem. Ale já se vrátím.....
Ahoj Esterka & spol.

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 02.10.06 22:22

tak upřesňuju Esterka, Honzík 7 let a měsíc, Kája 3 roky a 9 m.

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 02.10.06 22:25

Se mnou si hlavu nelam. Já, jakožto správný dyslektik, jsem si toho vůbec nevšimla. Prostě tupec každým coulem!
 E.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 02.10.06 22:56

U nás je to taky podobný - manžel si s Adámkem pohraje, ale pak mu řekne: jdi za mámou, já už mám zprávy, takže se za mnou přiřítí rozdováděný špunt a já mám ze zpráv prd. Stejně tak, když večer usíná a volá z postýlky - kdo myslíte, že tam teď letěl? Já od PC nebo manžel od TV? Vyhrává, kdo hádal, že od TV se nikdo nezvedl (a to já to mám od PC o patro níž, sice bez dveří, ale přeci jen po schodech).  

Právě jsem zjistila, že se nám pravděpodobně zbláznil pes. Posledních cca 5 let pije a žere z nerezových misek. Asi před hodinou pro mě pořád chodila, to ostatně dělá často, ale pořád jsem jí nějak nerozumněla. Až dneska - ona se té vody v misce bojí, jak se houpe, tak se to večer při osvětlení blýská. Já se z ní snad zblázním - či-li jsem ji dala narychlo nějakou starou umělohmotnou misku a ona vypila 3 misky vody. To jsem panička, co? Chudák, chodila pít vodu ven a já jí ještě nadávala, že co by jako chtěla, když jsem jí do misky nalila čerstvou vodu. Ale kdo se má v těch psech vyznat… 5 let nic a pak chce něco jinýho.   Esterko, jsem ráda, že si to dneska zvládla. Určitě to bude lepší a lepší. Koukala jsem dneska na ČT1 s Hudkou a nějak jsem tam nic s Tebou souvisejícího neidentifikovala. Jsem úplně blbá nebo se to bude vysílat jindy?  

Končím, manžel mě vyhazuje, chce si napsat jídelák.  

Pa, PetraK a Adámek, 3 roky a 8 měsíců  

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 02.10.06 23:04

Ha ha ha. Tak pokud jsi chtěla vidět naši ruinu, tak jsi se koukala úúúplně zbytečně. Bude to až 30. října (nebo tak nějak).  

Původně jsem sem chtěla nacpat fotky, ale jdu radši do postele. Vypadá to totiž, že zítra jdu do práce zase :). Bože už mě asi nikdo od toho nazachrání!
Tak dobrou noc.
 E.

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 03.10.06 06:00

Ahoj vsem,
Ivco, denicek je krasne vzpominaci, skoro jsem tu bulela. Fakt strasne rychle rostou a casto si preju, aby se to zastavilo. Dokonce uz me obcas chyta, ze by to treti miminko nebylo marny…ale pakt vitezi rozum- zatim :)
Tak Esterka nastoupila do prace, drzim palce, at to vsechno zvladas! Ja snad taky sezenu misto, doufam  do zacatku pristiho roku. Uz jsem napsala asi na 7 nabidek. Bylo mi receno, az napisu tak na 10, tak mozna jeden zamestanavatel aspon zavola a kdyz budu mit jooooo velky stesti, tak me pozvou na interview. No a pak mam celych 10-20% nadeji, ze to misto dostanu. Hahaha, tak to jsem doma jeste pet let!
Luky mi ted ve skolce breci, ne celou dobu, ale po chvilkach. Bohuzel mu ucitelky nerozumi, co chce nebo co se deje. Doma mi pak rikal, ze mu byla zima. Ucitelka mu sundala mikinu v domneni, ze je mu horko. No a on ji to neumel rict. V prvni skolce brecel cele tri mesice jako blazen. Uz jsem ho nekolikrat chtela odhlasit a ucitelka mi to rozmluvila. Asi to bylo dobre, protoze pak tam chodil rad a nasel si i prvni lasku! Ted byl nastup ve skolce jednodussi, ale stejne obcas breci kuli blbostem.
S tchyni to zatim jde, zato jsem se chytla s manzelem. Ivco, jak pises taky......kuli detem!
Luky si nerad cte knizky, nevydrzi sedet a hlavne nema rad, kdyz mu je cteme my. On si je chce prohlizet sam. Jenze manzel mu ji proste chce cist  a chce, aby mu Luky odpovidal.....No a to je kamen urazu. Luky mu neodpovedel, tak manzel udelal tu nejvetsi pitomost- zacne na nej rvat. Luky se rozbrecel tak ho zavrel do pokoje a jeste potme. Bohuzel jsem byla zrovna ve sprse a jeste jsem mela pustenej vetrak, tak jsem to neslysela. Fakt mam sto chuti mu zabalit kufry! On fakt nema naprosto zadnou trpelivost.
Tak uz jsem se tu uklidnila, Luky usnul normalne, tak z toho snad nebude mit zadne trauma.
Mejte se,
Petrus a deti

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 03.10.06 08:08

Peti, chudacek Luky ve skolce…Filip ma ve skolce jednu pani ucitelku moooc hodnou a druhou teda spis nic nez moc:-((Kdyz zacal chodit do skolky, byl takovy stydlin, tak si s sebou nosil medvidka- a ta „zlobiva“ ucitelka mu ho brala a po:,–(ila ho vzdycky na okno- taky mi trvalo desne dlouho, nez jsem zjistila, co ho trapi…Pak jsem to te ucitelce vysvetlila- jakoze ten medved je takovy nejaky prostrednik mezi Filipem a skolkou a byl klid…
No a k tomu manzelovi- ja mam pocit, ze ti tatinci si jsou veeelmi podobni. Jirka taky v nekterych vecech nema absolutne trpelivost- ke vsemu tim, ze je hodne v praci, nema moc prehled o nasich aktivitach pres den- tznnevi, co Filip dela rad a co nerad- nedavno se silene pohadali u Clovece, nezlob se- Filip nedokazal pochopit, ze Jirkovi padla asi 5*po sobe sestka, tak se zacal vztekat, no a manzel na nej zacal rvat, ze je rozmazlenec a tak…obcas mam pocit, ze je vychovavam oba a jeste jim delam rozhodciho…
Hezky den…Jo a Esterko, do prace se fakt obvykle chodi kazdy den:-)))
Zuzka, Filip 3roky8m, Tulicko-Matej 39tt+2

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.10.06 09:20

Ahojky,

ESTERKO, už včera jsem chtěla napsat, ale nějak mě to nepustilo. Úplně s Tebou cítím, to muselo být děsný…po 7 letech cesta do práce…ta MHD dost šokující.  Ovšem „krachcen“ mě dostal…hledala jsem v tom nějaké kachny, ale pak mi to taky doteklo. Bože, co nás čeká při návratu do pracovního procesu? Ani si to nedovedu představit. Hlavně to skloubení práce a vyzvedávání dětí ze školky, školy…no to bude stresu. Zvládej to dobře.

papa VABE

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 03.10.06 10:02

Ahoj holky,
Zuzko - Tulíčko bude Matýsek - to jsem ráda. To tu budou dva Matějové.
Jinak včera jsem se celý den nějak nemohla připojit. Měla jsem toho tolik na srdci, že jsem si i dělala poznámky a dnes ráno jsem marně přemýšlela co která poznámka znamená. Tak nevím, asi mi v té hlavě něco chybí či co!
Matýska máme už od pátku moc nemocného. Do dnešního  dne má pořád hrozně vysoké horečky. 40 není vyjímkou. Má angínu a od včera Aspen, tak snad už to bude lepší. Je chudák úplně zmordovanej.Od včera je u našich, protože já musím být v práci.  Teda, já mám takový pocit, že musím být v práci. Mám strašnou vedoucí a jsem tu jediná z 55 zaměstnanců, kdo má dvě malé děti. Jsem tu vlastně i já nejmladší, takže nějaké pochopení moc není. A já jsem blbá a ustrašená a mám strach zůstat doma. Ale asi se pochlapím a prostě zůstanu od zítřka aspoň do pondělka s ním. Na školku to nebude ani celý příští týden. Začíná na ty angíny nějak trpět. Jen letos v létě už měl 3! Nechci ani domyslet, co nás čeká přes zimu!
Esterko! Na tebe jsem včera strašně myslela. Nedá se nic dělat. Pokud nechceš další mimčo, do práce se musí. Ale je to hnus. Jak já bych ráda byla manželkou bohatého rentiéra a byla v domácnosti!
K dřevěným vláčkům - to je u nás taky velký hit. My teda kupujeme ty TESCO. Jsou pochopitelně mnohem levnější, ale zase je fakt, že aspoň tady v Brně jsou v podstatě jenom před vánocemi. To pak peníze jenom lítají. Máme jich plnou obrovskou bílou bednu z IKEA a loňský ježíšek nám ještě přinesl dřevěné silnice od PLAN TOYS a dřevěnou garáž. Dá se to vzájemně kombinovat. Bedna sídlí v obýváku - i přesto, že každé dítě má svůj pokoj a tak když se chceme večer jít dívat na televizi, tak absolvujeme překážkovou dráhu. Jinde to nemají proto, protože tam mají zase jiné věci. Ale v jedné z chův v akci řekla chůva památnou větu, že hračky po zemi nejsou nepořádek - což mě tedy utěšilo. Dalším obr hitem jsou stavebky PLAYMOBIl - panáčci, zvířátka, lodě apod. Taky šílené drahé, ale super. Troufám si říct, že za těch několik let je v tom šíleně peněz.
Ještě ke galerce. Je fajn, že má svůj deníčkový název, bude to přehlednější.
tak papa, končím, ať vás to baví číst.
Dana (Matěj 3,5 Tom 9,5)  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.10.06 10:06

Četly jste „Zůstávám věrná“? Jana mi mluví z duše… Ale už si dávám pusu na zámek a s názory na tuto věci končím :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.10.06 10:08

Už včera jsem tady čekala Monáčka a zatím nic… Ještě, aby se nám tak zase po letech ta holka znova ztratila :) :) :)!!!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.10.06 10:18

Esterko!!!
Když tak čtu tvůj obr komentář (a samo se u toho bavím), napadá mě jediné - píšeš příští deníček :)! U tebe totiž není problém stvořit během pár minut stránkovou slohovku  :). Z toho se nevykecáš :) :)!!
Ivča  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.10.06 10:26

Esterko,
Mojdův vztah ke mě je taky hodně zvláštní, leckdy mám pocit, že je to na dětského psychologa. Někdy si ale říkám, že chyba nebude úplně zcela jen na mé straně, ale trochu se na tom podepisuje i fakt, že manžel vychovává „kamarádsky“, já zřejmě spíš  „autoritativně“, což je dost velký rozdíl a není těžký uhodnout, kdo pak v Mojdových očích „vyhrává“… :(.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.10.06 10:30

Johanko,
beru na vědomí a pokud si vzpomenu, tak u každého z příštích deníčků budu psát u prvního komentáře k článku i věk dětí. Máš rpavdu, že pro nakukovatele je to pak o hodně přehlednější… a vlastně i pro nás - já sklerotik si ráda nechám „oživit“ informace :).

 
HankaV
Povídálka 22 příspěvků 03.10.06 10:32

Sice mi 2× neprislusi se k tematu vyjadrovat, protoze nejsem aktivni prispevovatelka ani clenka z zadneho z denicku.  Ale byla jsem a doufam, ze i nadale zustanu aktivni citatelkou denicku Nika, Adamek a kamarad a Stesticek.  Moje ditko ma v tuto dobu 3 a ctvrt roku a denicek Nika a spol. jsem cetla jako tehotna a Stesticka pak uz s prckem.
Je skoda, ze to s emiminem a jeho osazenstvem dopadlo tak jak dopadlo, nevidim do toho a vetsinu zde „znam“ jen „virtualne“ takze mi neprislusi hodnotit. Jen jsem chtela dodat, ze ja si cestu najdu jak sem na emimino, tak i k sousedum stejne jako na rodinu a jine miminkomaminkove stranky (i kdyz na ty uz ne tak pravidelne).
Jenom mi jako pozorovatelce prijde, ze „zvyrene“ vody se castecne uklidnily, oba tabory k sobe nachazeji postupne cestu a mozna by nebylo tak od veci nechat stare bolistky castecne zhojene ci je nechat postupne hojit, nerypat se v nich a zbytecne tak i nadale „nevyrit“ i nadale vodu svymi osobnimi city a pocity, az uz jsou jakekoliv…
Uznavam, ze byt aktivni clenka a prispevatelka denicku, ze bych mozna reagovala jinak, ale chci sem svuj komentar dat ciste z pozorovatelskeho aktivne-pasivniho clenstvi…

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.10.06 10:35

Jé, tak to jsem ráda!!!!! Já to totiž pochopitelně prošvihla! :)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.10.06 10:37

Hanko,
beru :)! Já prostě nějak nevydržím mlčet, zvlášť, když čtu věty v duchu „no, já se taky moc nechtěla stěhovat, ale když šly ostatní holky…“, to mě fakt nadzvedává. No nic, ono to přebolí a život půjde dál.

„neposlušná“ Ivča :)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.10.06 10:43

Fakt v „chůvě“ říkaly, že hračky po zemi NEJSOU nepořádek????? Tý jo, to musím sehnat a nahrát naší mamce!!!!! Ta vidí roztahaný hračky po jídelně a už ve dveřích to komentuje slovy: „…tady je ZASE binec!“ Byly časy, kdy mě to vytáčelo, teď jsem se naučila to ignorovat a je mi líp :)!!!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.10.06 10:44

pro upřesnění: vytáčela mě ta hláška, ty hračky nikoliv :) :).

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 03.10.06 10:57

¨Nemame my nejen stejneho chlapa, ale i stejnou mamku?:-)))))tuhle hlasku slychavam veeelice casto.-)zvlastni je, ze kdyz je Filip u nasich, tak roztahane hracky nevadi:-)
 Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 03.10.06 10:58

A stejně je to celé blbost, to dělení deníčků. Stejnak sem Šulda i Veronika občas nakouknou, takže to  celé tím spíš moc nechápu.
Ale sledovat oba deníčky je nad moje časové možnosti. Nechápu, co bych jako obyčejný uživatel, který píše do nějakého deníčku mohla mít zá:,–(ního proti webmasterovi apod.
Dana  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.10.06 10:59

:) :) :) A Filda má podobné hlášky jako Mojda :), my se snad musíme někdy sejít osobně!!!! :)

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 03.10.06 11:00

Dani, s anginama je to u nas podobne:-( mame stesti na pani dr.- dava ATB jen v nezbytne nutnych pripadech- jinak by je snad Filip mel porad…a pres zimu 4-5 angin je naprosto normalni:-((Ted dostane neco na obranyschopnost, tak uvidime, snad se to zlepsi…

 
HankaV
Povídálka 22 příspěvků 03.10.06 11:05

Ivco, ja to chapu. Jak uz jsem psala, tak byt aktivni clenkou jakehokoliv denicku tak budu zrejme asi taky reagovat jinak pac jsem povaha, ktera dlouho mlci, ale kdyz pohar cehokoliv pretece tak pak bouchnu treba kvuli uplne malickosti…a ze rozdeleni tohoto ac „stareho“ prima Nika denicku zadna malickost neni.

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 03.10.06 11:22

Ahoj holky,tak se zase hlásím…U nás nic moc závratného.Žijeme jak se dá,já jsem v poslední době trochu mejdanovala a jsem z toho unavená.V pátek raut v Duranu-pediatrické dny,další týden nás pozval jeden podnikatel do Pardubic klub Ponorka,protože  mu u nás na klinice zachránili dvojčata,to bylo dost dobrý,za týden zase sponzorská žranice a kuželky.....atd.Do toho občas nějaké to povyražení s kamarády a kamarádkami,ale je to fajn,dřív jsem seděla doma jak buchta,teď se chodím bavit a je to změna.

Ivčo,deníček je hezký,já mám trochu strach z odchodo Nika do školy,přece jen.když s mi nechtělo,tak jsem si je nechala doma a bylo to,pak už bude muset chodit každý den ať se nám chce nebo ne.

Taky doufám,že na ně nebudu v budoucnu úplně sama,přece jen podle mě potřebují na d sebou mužskou ruku.Docela se je V. bere,ale vadí mi,když se před nima obírá s tou pipinou a je ten hodný,kdo je bere do zoo a do bazénu,zatímco já je budím brzy ráno a nutím je chodit do školky.Jakmile na stane nějaká změna,dám vědět,jdu ještě na chvíli dospávat noční ahoj Nika

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.10.06 11:49

Mojda z nepochopitelných důvodů ráno brečí, když ví, že bude ve školce po „o“ spát. Učitelka i ředitelka mi říkaly, že je to malinko herecký výkon, protože sotva odejdu, je klid, ale stejně mě to rve srdce, když říká: Maminko, a proč nemůžeš přijít po obědě? A já nevím, co mám vymýšlet. Nějak prostě chci, aby si zvykl na „povinnosti“. je to blbost?? A taky mi Tomáš zrovna v poledne většinou spí a je to hroznej stres, když Mojdovi slíbím odchod po o, pak kvůli tomu Toma budím a ten je pak hodinku rozmrzelej :(… Ach jo. Zrovna dneska jsem z toho nějak rozhozená :(. Je snad jedinej z větších dětí, který má ráno slzavé údolí. Přitom jinak je to hroznej king. Ale uvnitř citlivka :(.
Mončo, večer dorazím!!!! Asi kolem půl osmé. Máš doma kluky?

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.10.06 11:55

Zuzi, jak to mamka vůbec mohla přežít??? Manžela Blížence??? :) :)
Nedávno jsem četla na netu jejich horoskop a k tomu byla následně diskuze! Hele, tam snad jediná ženská nenapsala, že by to byl dobrý partner pro život!!! :) Super kamarád, obětavý člověk, milující děti, ale jako přítel nebo manžel - na zabití!!!! Švagrová se smála, že to nemám ani číst,že se jen utvrzuju v neměnném :) a zoufám si :).

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama