Maminkou s emiminem už pár let - pololetní od Lucky

Rodičovství

Ahoj mé virtuální kamarádky, ostatní čtenáři a fanoušci. Protože počet komentářů v našem novoročním deníčku utěšeně narůstá, nabízím nový deníček, aby bylo kam psát. Nejsem žádný literát, a tak tento můj výplod berte s rezervou :oops:

K sepsání toho deníčku mě inspiroval fakt, že se blíží zápis do prvních tříd (někde možná už probíhá). Naší rodiny už se netýká, ale protože máme v deníčku několik nastávajících prvňáčků a máme pomalu 1. pololetí za sebou, dovolila jsem si trošku rekapitulovat.

Co znamená první třída pro naše děti ?
V prvé řadě asi nejprve velké těšení a následně částečné zklamání nebo ochladnutí - prostě pořád něco musí a nemají tolik času na hraní :mrgreen:
Nový režim - už neexistuje ukecat mamku a nejít do školky. Do školy se prostě musí ! Zvyknout si na novou odpovědnost je pro naše drobečky opravdu náročné.
Kladem určitě jsou noví kamarádi a paní učitelka. A za další klad lze považovat rozšíření obzorů - můžou číst 8-o

Co znamená první třída pro nás rodiče ?
Nejprve jsme nervozní a máme jisté obavy, jestli to naše „mimi“ školu zvládne. V den D jsme dojatí a následně docela rychle zjistíme, že to naše ratolest zvládne a celkem se uklidníme. :-)
Následuje velká změna režimu - je potřeba ohlídat vše potřebné do školy (kdy je tělocvik, kdy plavání apod.), je třeba zvyknout si dělat svačiny a shodnout se s prvňáčkem alespoň na nějakých potravinách (opravdu nejde svačit čokoládu, či jiné slaďurky).
Další nemilou změnou jsou naše tekoucí nervy u domácích úkolů. Tedy ne, že by byly naše děti hloupé nebo neschopné, jen prostě nechtějí (rády by dělaly něco úplně jiného - třeba stavěly z lega :roll: )

Podotýkám, že toto jsou poznatky matky jedináčka, která tímto obdobím prochází poprvé. Věřím, že ty z vás, které už to jednou prožily, jsou více v klidu a razí heslo jedné mojí klegyně „důležité je první třídu přežít“.

A tak závěrem - přežijte první třídu v pohodě a nebojte se, bude líp, teď už nám klepe na dveře puberta :lol:

Ahoj

LuckaH

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13237 příspěvků 18.01.10 09:14

Ahojky Lucko,

moc hezky napsané.

U nás bych řekla první třída probíhá celkem hladce. Nebylo žádné extra těšení, tím pádem nenastalo žádné zklamání a vystřízlivění. Jíra to bere se stoickým klidem - mám jít do školy, tak jdu do školy. Není co řešit.

Na úkoly jsme si zvykli celkem snadno, protože jsme byli zvyklí dělat úkoly na motoriku. Postupem času nás to samozřejmě obtěžuje - sejdeme se kolem páté a donutit Jíru udělat úkol, zároveň dělat večeři a zabavit Haničku, by ho nerušila, to je vážně o nervy.

Abychom toho neměli málo, příští rok si první třídu zopakujeme. Hanička má zápis 12.2. Už přesně víme, jak to bude probíhat (stejně jako loni), už Haničku péruju, aby uměla, kdy se narodila. Víc není třeba, vše by měla sama zvládnout. Stejně jako Jíra před nástupem do školy neumí číst, zná sice většinu písmenek, ale neumí spojovat. Nedělám si s tím starosti, protože u nás když to zvládl Jíra, musí to zvládnout Hanička taky.

Už to vidím za rok, jak budeme psát úkoly dvoje, jedny prvňácké, druhé druhácké, a já budu skákat mezi nima oběma, protože oba mě budou přesně teď potřebovat.

Dnes jsem si ráno po dlouhé době zkusila je vypravovat sama. Ve čtvrt na sedm jsme vstali, Hanička tradičně kňučela, že nechce, Jíra se tvářil, že spí, ale tu se vynořila ručička a vtáhla pod deku trenky, tu se vynořila znovu a vtáhla tričko. Když jsem oblíkla kopající Háňu (čekat až se oblíkne sama na to po ránu vážně nemám nervy), odkryla jsem Jíru a už byl pod dekou v trenkách a ponožkách. Hanička si tradičně vymýšlela - je mi zima, ale nechci mikinu, chci culík, au to tahá, nechci perník, proč jsou v něm hrozinky … Jíra se nasnídal celkem v klidu, vzal si máslové sušenky a když jsou máslové, namazal si tři máslem a další tři k nim pospojoval. Samozřejmě mu to zabralo spoustu času a nestihl je sníst. Já jsem se zatím vysprchovala a před sedmou je hnala do koupelny. V 7:05 jsme byli venku. Odvedla jsem Jíru ke škole a s povzdechem jsem šla s H. do školky. Školu máme blíž, takže když zrovna nebudou hromady sněhu jako dnes, až budou ve škole oba, naložila bych je, o pár metrů dál vysadila před budovou školy a jela do práce. Ke školce to sice není daleko, asi 300 m, ale v neodklizených závějích (kde je to odhrabané stojí auta) … musím říct, že teď už nás školka organizačně brzdí a těším se, až i Hanička bude „velká holka“ a bude chodit do školy. Ještě pět měsíců a kousek.

Vrátila jsem se domů asi v 7:20, tatínek se ještě nevrátil (jel vrátit to veliké auto), tak jsem začala odhrnovat sníh. Napadlo dalších asi 15 cm, ovšem do toho začalo pršet. Hnus. V půl tatínek přišel, dodělal to, aby se daly otevřít vrata, v 7:45 jsem jela do práce a v 8:10 tu byla - dřív než oba kolegové. Cesta teda nic moc, vyjeté koleje, uklouzané, auto mi plavalo do strany, ale jela jsem pomalu. Od Zbraslavi už byly silnice suché, v pohodě. Horší to bude odpoledne zase u nás do kopce, ale to už je pár metrů od domu, tak to snad zvládnu.

Víc nemá, těším se na vaše postřehy.
:mavam: Jiřina

P.S: Lucko co oběd ve středu 27.1.? Hanko, co ty? Přidáš se k nám do seznámku? Anjelico, pošleš mi znovu tu přílohu?

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 18.01.10 13:08

Ahoj,

Jiřko, já toho 27. předběžně můžu :-)

Situace na silnicích - Jiřko obdivuju Tě, v tom hnusu co je venku bych za volant nevlezla! Já naštěstí dojdu všude kam potřebuju pěšky. Jiný problém jsou padající zbytky rampouchů, sněhu a kde čeho ze střech - spadl mi jeden asi 10 cm za mnou v podstatě ve chvíli, kdy jsem prošla :-o

Pa

 
Anjelica
Kelišová 5089 příspěvků 18.01.10 14:22

Ahoj holky,

Jiři, jsem v práci a seznámek mám uložený doma, zkusím poslat znovu večer.
Na hory odjíždíme ve středu kolem poledne.

U nás první třída probíhá také hladce a těším se až bude chodit i Magdalenka. Pro mě je její vození a vyzvedávání ze školky velké zdržení, je to relativně daleko od Ládíkovy školy i od našeho bytu, navíc úplně jiným směrem. Zápis nás čeká příští rok.

Anjelica

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 18.01.10 14:53

Ahoj,

no u nás je první třída taky docela v klidu, jen já jsem prý dle mých kamarádek náročná a perfekcionalistichá matka :-)

Holky, jaké dostanou vaše děti vysvědčení - známky nebo slovní? U nás bude asi obojí.

Pa :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13237 příspěvků 18.01.10 15:39

Ahojky,

vylezla jsem v poledne ven, prošla obchody se slevama, ale nic moc. V CA jsem si koupila dvě trička po 125 Kč (zelený a růžovofialový), zkoušela jsem i troje kalhoty, ale potřebovala bych velikost 38K a ta nebyla.

Teď mi přišel ubrečený mail od těhotný ségry, jak se pohádali a její manžel chce zastavit tu přestavbu u našich. Nejstarší ségra ho prý nařkla, že by jim chtěl všechno organizovat a že je stejnej jak ten její ex, což švára se naštval a odjeli.
No jestli nebylo líp, když s náma ta nejstarší nemluvila. :zed:

Lucko, středu si píšu do kalendáře.
K autu - věř mi, že kdybych do práce došla pěšky, taky by mě do auta nikdo nedostal. Ale hodinu a půl dvakrát denně, to se mi obětovat nechce. Rychleji naše MHD těch 17 km nezvládne. Sedám do auta opravdu a jedině kvůli práci a jezdím jak s hnojem.

Anjelico - přesně jak píšeš, i mně s Hániným nástupem do školy odpadne vyzvedávání na dvou místech. Blíž než do školy už to opravdu mít nemůžu.

Začíná mě bolet v krku.
:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13237 příspěvků 18.01.10 15:53

Jo a k vysvědčení - paní učitelka říkala už v listopadu, že na vysvědčení budou mít všechny děti „samé jedničky“ tj. předpokládám, že to budou známky a bude jich víc než jedna - nevím jak vy, ale já měla v první třídě jednu obrovskou jedničku přes všechny řádky. Na rozdíl od manžela, který měl obrovskou trojku - to jsem ještě od nikoho jiného neslyšela. Občas se někdo chlubí, že měl dvojku. Rodiče na něj asi hodně dlabali.

Na konci první třídy jsem měla „samý“, tj. asi 8 jedniček, z každého předmětu. To bylo asi na tři roky naposled, protože pak jsem měla vždycky dvojku ze psaní, a když ne ze psaní, tak z pracovní či výtvarné výchovy. Jednou dokonce z vlastivědy. Pak jsem až do osmičky měla buď žádnou nebo jednu dvojku - pamatuju se na dvojku z dějepisu na konci 6.třídy a víc už bych se musela podívat. Pak jsem měla „samý“ až u maturity, na gymplu v prváku v pololetí jsem měla samé dvojky a trojku ze zeměpisu, pak už postupně dvojek ubývalo, na konci čtvrťáku jsem měla snad dvě nebo tři dvojky. Jak já jsem to tenkrát dělala :-D Na VŠ už jsem měla jedničku spíš sporadicky, nejvíc jsem měla trojek, ale i ty se počítaly.

Jinak slovní vysvědčení si nějak neumím představit, má někdo zkušenosti? To píšou třeba: píše hezky, ale hodně gumuje? Nebo: počítá dobře, ale je nepozorný? Nebo: čte hezky, slabikuje, spojuje? Nějak mi přijde ta známka přijatelnější, srozumitelnější.

Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 18.01.10 17:21

Ahoj,

Jiřko, to jsou vdy těžce stravitelné konflikty - myslím ty rodinné. Já to taky vždy oplakala a byla jsem z toho špatná ještě kolik dní. Tak jen, aby to ségra ta těhotná) neodnesla jinak …
Chápu, že doprava do práce má přednost, ale jsi fakt dobrá :palec:

K tomu vysvědčení: mně přijde známky od 1 do 5 jako malé nic neříkající rozpětí. Dvojku může mít skoro jedničkář a taky skoro trojkař a jaksi se to nepozná. Takže, já jsem na slovní hodnocení zvědavá. Zkušenosti samozřejmě nemám. :-)

Jiřko, pátrala jsem v paměti po mých známkách :nevim: v první třídě jesm na tom byla stejně. Od druhé jsem měla vždy 2 ze psaní a výtvarky. Samé jsem měla ještě ve čtvrté, v páté, v sedmé. Jinak jedna max, dvě 2. Na gymplu to bylo vždy vyznamenání.

Je to legrace, já tu píšu o svých známkách a Tom si tu vedle mě počítá úkol z matiky :-)

Pa :mavam:

 
Anjelica
Kelišová 5089 příspěvků 18.01.10 19:50

Ahoj holky,

Jiřino a Dano seznámek jsem poslala znovu, snad to bude v pořádku, dejte vědět.

Ládík má teplotu skoro 39. Ach jo. Měl jít zítra do školy. Ráno byl na kontrole, moč i sedimentace v pořádku a teď odpoledne tohle.

Anjelica

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 18.01.10 20:02

Ahoj Anjeliko, teda 8-o copak to Ládík chytil a kde - že by něco „přinesla“ Magdalenka ze školky. 39 je fakt dost ! Uf tak přeju jen brzké uzdravení, aby jste už to churavé období překonali. :kytka:

Pa :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 18.01.10 21:16

Ahoj holky,
Anjelico, manžel mě vyhnal, abych Ti napsala něco pozitivního! Neboj, to má Ládík jen znovu nějakou virozu! Věř mi, přesně tyto situace znám velice dobře. Je to docela depresivní. Jednak Ti ho je chudáčka líto, protože je pořád zavřený doma, jednak, kdo ho zase bude hlídat a jednak - z čeho to proboha zase má! Přesně takhle jsme to mívali všechny předchozí roky. Nejhorší to bylo vloni, když se 14 dní léčil z „virozy“ a nakonec jsme skončili na pohotovosti se zápalem plic a zánětem dutin zaráz. Moc držím palce. Hlavně se zkus nenervovat. Ono tu bude dobré. Příští pondělí půjde do školy, neboj! Půjdeš k doktorce? Vezmete CRP? Buď je to viroza, nebo měl slabá ATB a prostě bacily byly silnější! Kolikrát jsem se v zoufalství doktorky ptala, jestli nemá náhodou nějakou hroznou nemoc - jejíž jméno ani nechci napsat!!! Doma jsem brečela, že to snad ani není možné. Prostě beznaděj. Tak Tě chci povzbudit!!! BUDE TO OK, neboj!!!

Luci deníček moc pěkný. U nás na vyzo budou známky. Jiři teda úplně mě šokovalo, co měl Petr za vyzo v 1 třídě. Prosímtě, jak to tehdy bral, vždyť to musel být chudák úplně vyřízený. To byla zřejmě nějaká nesmírně debilní učitelka. Já jsem mívala samé do 4 třídy - ve třetí třídě jsem měla dvojku ze psaní (máme tu nějaký klub ne!) a pak od pětky tak jednu až dvě dvojky. Na ekonomce to bylo horší, protože jsem to strašně flákala - už jsem chodila s Milanem a škole jsem fakt moc nedala. Takže jsem měla od konce prváku vždycky tak 3 - 4 trojky. Maturita byla za čeština 2, ruština 1, ekonomika ústní 1, ekonomika písemně 3. Takže docela v pohodě. Tu písemku jsem měla kupodivu dobře a jedničkářka ji ode mně opsala. Učitelovi se nezdálo, že to tak bylo a jí dal jedničku a mně trojku. Protože jsem to tam měla hodně přeškrtaný! No sranda. Dál už jsem nešla. Vy jste tu všechny šikulky vzdělané!

Teď jsem dosmažila obr hrnec řízků na TOmovu zítřejší pubertální oslavu. Nakrájela jsem je na malé proužky a nasmažila takové jednohubky. Asi ze 6 velkých kuřecích prs. Ať si dají. Matěj jim pomůže.

Ten je OK, zítra jde do školy, ale mám strach, že to teprve přijde. Jak půjdou zítra s družinou ven, tak se nachladí a bude to.

Jinak nic nemám. Jen, že u nás od včera do dnešního odpoledne strašně sněžilo. Jsme tu vážně jako v krakonošově. Je to vážně mazec. Ranní cesta do práce byla dobrodružná!!!

tak ještě mrknu co jste psali.
pa D. :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 18.01.10 21:26

Ještě jsem se koukala do minulého deníčku. Anjelico, bunda a ostatní na lyže super! Ani jsem si nevšimla, jestli jsem včera psala, že jsme Tomovi v Hervisu koupili tu tenisovou raketu. Teda řeknu vám, to jsou ceny! To je děs. Koupili jsme dvě. Jednu s krátkou rukojetí a jednu dlouhou. Cena dohromady po slevách asi 1500 kč. Žila jsem v domění, že nějakou obyč koupíme tak za 500! No není problém koupit raketu od 4 tisíc nahoru. Ještě jsme koupili ten vak Tomovi na lyže a dnes mně kolegyně z práce donesla takové držáky na lyže i s hůlkama. Že je jí to na lyže malé.

Ještě k té první třídě. Musím říct, že jsem z toho měla docela obavy, ale je to naprosto v pohodě. Matěj nemá s ničím problémy. Pero drží teda jako prase hrábě, ale píše fakt moc hezky. Počítání to je sranda. Pořád se motají do desítky a to je pro něj opravdu lehké. Takže vše OK. Tak jsem ráda.

pa D.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 18.01.10 21:54

Ahojky,

tak hlásím, že jsem nějaká samonaštvávací :nevim:
Toma jsem šoupla do postele už v 8 a vrhla jsem se na vaření, protože jdu zítra večer zpívat a děti budu mít od zítřka přechodně dvě. Tak aby tu s tatínkem nestrádaly :mrgreen: Máme tento týden zkoušku sboru v úterý i ve středu a z toho zítra tam budeme jenom ženy tak to bude masakr 8-o. Dnes jsem si sedla asi na 15 minut ke klavíru a něco jsem přezpívala, abych z toho nevypadla … no tak uvidím.

K tomu vysvědčení - Tomova paní učitelka tvrdila začátkem školního roku, že všechny děti budou mít samé, tak jsem ráda, jestli dostaneme k tomu i to slovní. Ale protože od pí. učitelky vím, že je to v pohodě, tak jsem klidná. Špatně to snáší babičky, protože oni by raději takový ten tvrdý přístup už od první třídy. To mi ale přijde zbytečné.

Jinak asi nic nemám, tak tu nebudu plácat - dobrou noc :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13237 příspěvků 19.01.10 08:12

Ahojky po ránu,

Anjelico, seznámek došel, moc děkuji. Znovu vyzývám Hanku (nějak se nám odmlčela) - nechceš se do seznámku přidat? Budeme to vědět jen my - Danča, Lucka, Anjelica, Mado a já, stejně tak ti pošleme informace o nás?

S tím vysvědčením, Petrova trojka v první třídě - já spíš myslím, že učitelka byla alergická na jeho maminku. On se samozřejmě flákal a nikdo ho k ničemu nevedl. Jen ta babička, ale ta s nima tehdy nebydlela. Rodina nic moc, však víte, jak skončili - táta umřel v 48 letech (ani jsem ho nepoznala) protože měl nemocná játra (po žloutence či co) a místo aby držel dietu, tak flámoval a pil … Matka nikdy nepracovala, během let propila dědictví po svém otci (půlku domu, za jehož druhou půlku babička koupila byt, který my teď pronajímáme), a umřela jako alkoholička na rozklad organismu v 57 letech. Jeho ségra taky pila, takže jí už jako dítěti byl odebrán Lukáš. Babička tvrdila, že Petr by dopadl taky tak, kdyby nepoznal mě. Byla u nás hrozně šťastná, že jsme normální a vyznáváme normální lidské hodnoty a vztahy.

U našich je asi dusno, protože táta dnes ráno zaspal, musela jsem na něj 5 minut čekat, ani se neomluvil. Je vidět, jak se užírá. Včera jsem s ním jela odpoledne, ale nechtělo se mi lít olej do ohně, tak jsme mlčeli. Mlčíváme často, on nemá problém sednout do auta a usnout. Ségra (tt) se víc neozvala. Petrovi ale včera volal švára, jestli nezná nějakého elektrikáře, tak snad to s tím zastavením stavby nebude tak vážné.

Teď jsem naštvaná, doktorka mi říkala, že až doberu prášky, mám dát moč do laborky. Abych se nemusela zdržovat, poslala jsem tam Petra. Teď mi volal, že mi ale měli měřit i glukózu a to se dělá z krve !!! Tak tam musím zítra. Nechápu proč glukózu a proč mi doktorka neřekla, že mám jít i na krev??? To jsem z toho vážně kanec. To mě fakt nassss… však víte.

Koukám s vlastním prospěchem jsme tu na tom všechny stejně, jojo ty dvojky ze psaní :mrgreen: Luci a co by babičky jako chtěly? Do té školy chodit s ním? Ježiš vždyť jim to může být buřt.

Anjelico, to jsem zvědavá, co se Ládíkovi vyklube. Snad bude brzo dobrej.

:mavam: Jiřina

 
Hanka1
Extra třída :D 11494 příspěvků 19.01.10 08:52

Ahoj v rychlosti, vyuzivam KŠ. Rychle jsem vas prelitla.

Mame doma maroda a to starsi, dorazila se dle mne v patek na bobovani. Pak spala u segry a pry byla zvadla uz vecer, rano 37,5 tak ji nasi privezli a nedeli i vcera ji bylo blbe. Hlavne ji prvne potrapily usi. MOc nesmrka, tak je ma zalehly a boleji ji. Je unavena, bleda a spava. Kdyz ji kapnu do nosu, tak je to hned lepsi, kasle a nema chut k jidlu, ale hlavne hodne pije. Takze si uzivame. Ach jo, co nadelame…

Tot rychle nic moc zpravy od nas. Do seznamku se Vam pridam, jen mi napiste co a kam mam napsat a poslat. Hanka

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 19.01.10 09:28

Ahoj,

zdravím všechny marody a přeju, aby se rychle odmarodili :-)

Jiřko, tu glukozu taky nechápu, mně jí nikdy nedělali :nevim:. No jedno píchnutí zvládneš, jen je k vzteku, že tam musíš.

Ke známkám našich manželů - Michal měl velkou dvojku a pak vyznamenání a na průmce také jen 3 z češtiny - on je ryze technický typ, naučel se shodu přísudku s podmětem až se mnou.

Jiřko, pošleš mi prosím seznámek až se do něj napíše Hanka a eventuelní další změny? Já ho mám někde zasutý :oops:

Jdu pracovat, opatrujte se

Pa :mavam:

 
Anjelica
Kelišová 5089 příspěvků 19.01.10 09:49

Ahoj holky,

na vysvědčení jsem mívala samé jedničky, jenom ze psaní dvojku, myslím od druhé třídy, to už si přesně nepamatuji.

Děkuji všem a obzvlášť Daně za povzbuzení ohledně Ládíka. Měl v noci pořád horečku, ráno se zdál lepší, ale určitě mu zase stoupne. Hlídá ho táta, já půjdu dřív z práce a zajdu s ním k doktorce, je tam dnes odpoledne. Potom ho musím odvézt k našim, protože zítra jedu na ty hory. Skoro bych radši zůstala doma s ním, ale máma i manžel mi říkají ať jedu.

Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13237 příspěvků 19.01.10 09:53

Ahojky,

Hanko, pošli mi soukromou zprávou údaje - jméno a přjmení, narození, město kde bydlíš, jména dětí a jejich narození (abychom mohli gratulovat :-D ) a e-mailovou adresu. Já tě přidám do seznámku (mám uložený aktualizovaný od Anjeliky) a všem rozešlu.

V seznámku jsou ještě i dlouho nepřispívající duše, mám je vyřadit? Konkrétně Ivik, Monas, PetraK, mismiska, Katka … nad Zuziky ještě přimhouřím oko. Zatím jsou ve skrytých řádcích. Co myslíte, úplně odstranit?

Musím končit.
Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 19.01.10 11:24

Ahoj,

Jiřko, já bych si asi ten původní seznámek schovala, ale v nové verzi už asi odstranila - nevím :nevim: .
Pa :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 19.01.10 17:24

Ahoj holky,
Jiři, teď říkali ve zprávách, že se u Vás ve městě v chatové kolonii stala vražda! Teda Vy tam máte živo! Pořád něco.

K seznámku, hlasuju až na Zuzku, ta jednou za rok napíše - vyřadit. ostatní holky už nepíšou, tak je to zbytečné.

Já jsem dnes koupila k nějakému svátku, narozkám, vysvědčení - nevím určo se to bude hodit, z knižního klubu Pexetrio. Jiři, vy to máte, že jo? Měli za 199 dvě balení, ptáky a savce. Zdá se mi to super. Jiři to se hraje stejně jako pexeso? Otáčíš zaráz tři karty? Je to zabalené a nechci to rozbalovat. Pak jsem tam ještě koupila knížku Velryby a delfíni. Z edice ze které už máme nějaké. Zrovna nedávno jsme s klukama hledali něco o velrybách v jiných atlasech, co máme. Taky jsme Tomovi koupili tu koloběžku. Holky na cenu se mě ani neptejte. Hrůza. To teda nevím, co dáme chudákovi Matějovi.

JInak u nás právě probíhá pubertální oslava. Zatím jsou v klidu a hodní.

Anjelico, pokud má kdo hlídat, tak určitě jeď. Odpočineš si a užiješ ty všechny nové věci, co máš.

Luci, užij si dnešní a zítřejší sbor.

Jiři teda ta nejstarší ségra, myslím, že jste všichni ostatní z rodiny vážně moc hodní. Ona je vážně příšerná. Ségře tt a švagrovi se ani nedivím. Ale určitě se to srovná a bude zase fajn. Vaši jsou asi taky vážně skvělí, že prostě neprasknou do stolu. No když jsou tam ty holky, ono to moc nejde. Ale je evidentní, že ségra si myslí, že všichni jsou blbí, ale ona je chudina, ne?

Tak zatím papa
D.

Jinak glukozu teda vůbec nechápu? Jaký to má vztah k močáku? Je to odběr z prstu. Tak to vydrž.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 19.01.10 17:51

Ahoj,

tak jsme právě přilétli z Tomova zpěvu,vařím přílohu k večeři, peču muffiny k snídani a děti dělají úkoly. JAK ZVLÁDÁTE DVĚ DĚTI !!!! Mě by asi za chvíli kleplo - oni jsou hodní, ale té práce kolem je prostě víc . V sedm jdu na sbor a až přijdu musím se ještě učit - no prostě takový normální den ne ? :mrgreen:

Dančo, kdy začíná puberta ?? Já nevím jestli to přežiju. Teda asi jo ale zkončím buď v blázinci a nebo v kriminále.

Jdu vytáhnout muffiny, opatrujte se.

Pa :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 19.01.10 21:06

:mavam: Luci nedokážu říct. Náš TOm je nestandardní puberťák, protože je moc hodný. U nás se to projevuje tím, že se hodně smějeme jeho hláškám. Ale řekla bych, že tak právě teď v těch třinácti. Oslava byla super. Byli moc hodní. Před chvílí odešli poslední. Fakt jsem o nich letos nevěděla. Hráli hry - karty Magic,na PC a kecali v kuchyni u stolu.

Holky, co budete dávat - jestli teda něco - děckám za vyzo. Já jsem teda vždycky Tomovi nějaký malý dárek dávala. Na pololetí, na konci trošku větší. Nebo jak to oslavíte. Je to jejich první vyzo.

Jdu si umýt hlavu a půjdu do hajan.

Zítra se asi neozvu. Z práce pojedu za Milanem na hraní. Kluci budou chvíli večer sami doma. Budeme na telefonu. Já pak tak do 8 dojedu. Tak vlastně se ozvu večer. Teď bych ještě chtěla zabalit ty dárečky, co pro něj máme. Abych to měla na čtvrtek nachystané.

tak zatím pa
Dana

 
Anjelica
Kelišová 5089 příspěvků 19.01.10 21:21

Ahoj holky,

tak jsem byla s Ládíkem u doktorky - má opět angínu. CRP měl 45 a ještě mu udělala výtěr z krku, měla tam nějaký test, stálo to 70,–, prý to pojišťovna neplatí, ale byl hned výsledek - a to ten, že je to streptokoková infekce. Byla jsem ráda, že máme hned diagnónu, vzhledem k mému odjezdu na hory. Máme chodit do nemocnice na penicilinové injekce. Byla jsem tam dnes odpoledne, další zítra ráno, a pak každý den, v pátek kontrola a řekne se co dál. Smůla je, že manžel zrovna zítra taky odjíždí na služební cestu do Rakouska. Chudák moje máma to tady bude muset zvládnout sama vždycky i přes noc.
Doktorka říkala, že se někdy stane, že je v těle nějaké ložisko, ke kterému se antibiotika nedostanou a nemoc se vrátí, nebo (což je podle mě horší) je někdo v rodině přenašeč a znovu ho nakazil. Dost mě děsí ta zameškaná škola. Zatím tam byl v lednu 2 dny.
Zítra tedy odjíždím na hory, doufám, že tam přijdu na jiné myšlenky, dost mě ten dnešek zdeptal.
Omlouvám se za sebestředný a monotematický komentář, ale jiné téma prostě momentálně nemám.

Přeju všem ať jsou zdraví!
Ahoj Anjelica

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 19.01.10 21:44

Ahoj,

tak jsem se právě vrátila ze zkoušky - byl to masakr, ale zvládla jsem i zpívání po jednom. Je to pěkný adrenalin. V tu chvíli člověk fakt nevnímá nic jiného … absolutní relax… tak zítra zase :-). Zatím kolegyně moc neznám ,ale jsou příjemné a poradí, když chaoticky listuju v notách a marně hledám opus xy, takt yz :-)

Anjeliko, preju Ti ať si užiješ hory a pěkně odpočineš. Neboj Ládík se uzdraví a školu zvládne, vždyť je to šikulka.

Dančo, chápu, že se projevy puberty asi dost liší, no necháme se časem překvapit. Zatím je to takové moje přerostlé mimi :oops: .

Dárek za výzo - asi přímo dárek hmotný od nás nedostane, máme naplánováno jít na večeři.

Zatím se mějte jdu se ponořit do skript.

Zítra pa :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 19.01.10 21:46

Anjelico, to je dobře, že jsi nám to napsala. Já myslím, že měl Ládík toto stejné už minule a měl špatná atb. Ono se to těžko pozná a dělat u každé teploty ty testy, se doktorům nechce. CRP zas až tak vysoké není. Určitě je to v začátcích a bude to brzy OK. To asi chodíte na pendepon, ne?

Každopádně hory si užij. Nic si neudělej a jak přijedeš, tak se nám ozvi, jak se máte a co a jak bylo!

ahoj D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 19.01.10 21:48

Jo Luci, jaké muffinky pečeš? Můžeš poslat nebo napsat recept?
U nás tedy vede Dr. Oetker 8-)

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 19.01.10 22:19

Tak místo učení tu brouwsuju :mrgreen: tak posílám receptík na muffiny:

1 vejce
100 ml mléka
100 ml oleje
1,5 hrnku hladké mouky 0,5 hrnku cukru
1 lžička prášku do pečiva
Do těsta buď kousky čoklády, nebo kakao, nebo skořice.
Těsto netřeme, pouze šup šup. Hrnky - velké 0,25 i větší. Pečeme na 200 st. celsia 20 minut.

Máme je rádi a receptík je to rychlý.

 
Jirina
Extra třída :D 13237 příspěvků 20.01.10 08:43

Ahoj vespolek,

tak jsem si zrovna říkala, že nemám co psát - a jeje to je námětů !!!

Dančo, jak jsi psala o té „vraždě“ u nás. V neděli přišla manželovi sms od kamaráda hospodského: „zapíchli krámského, zřejmě Kristýna“. Tak si říkal, proč mu to posílá - usoudili jsme, o koho asi jde. Dva místní odporní santusáci, flákači, povaleči, dají se vidět před obchodem s lahváčem v ruce. Jemu je (bylo) něco kolem 50, Kristýna je asi o 5 let mladší než já, ale vypadá o 20 let starší, tlustá, hnusná, bezzubá, špinavá, smradlavá ženská. No hnus. Žádná škoda. Prý se vožrali a pohádali. Já to tedy v televizi neviděla, asi koukám na jiné zprávy (pouze ČT1). Je zajímavé, že kohokoli jsem se ptala, všichni vědí. Dnes jsem byla ráno na Zbraslavi na té krvi, je tam jedna paní, kterou znám od vidění - je tam už léta, a druhá byla nová. Ptám se na původní kolegyni, ta totiž byla od nás. No a ona hned - jé vy jste z XY, tam se stala vražda !!!

Ráno jsem zase vypravovala děti, vstali jsme o 10 min. dřív, tatínek mi je pomohl vzbudit a oblíct (to je vždycky nejhorší), v půl sedmé odjel pomáhat ségře1 (tj. nejstarší) ještě něco do Mar.L. dodělat a odvézt. Danča to přesně vystihla, ona je taková nejchytřejší a největší chudinka. Vždycky byla takové to „navrch huj, vespod fuj“, jak já říkám, miloučká, ale úlisná. To já naopak byla navrch drsňák s dobrým srdcem. Všichni samozřejmě měli rádi ji, ale když nás pořádně poznali, měli raději mě :-D No řeknu vám, já s ní vyrůstala (je o 1,5 roku starší) a nikdy jsme se dlouhodobě neshodly. Jak se muselo něco řešit, hned byl problém.

No takže jsem vypravila děti, kupodivu to šlo hladce, v 6:55 jsme byli v autě, za tři minuty u školy (družina je od sedmi, ale už tam učitelka byla), nechala jsem tam auto a s H. pěšky do školky (byla tam první), zase do auta a na Zbraslav, zaparkovat na náměstí a na polikliniku. Tam jsem byla hned hotová, ptala jsem se na tu glukozu proč to (brali krev normálně z žíly) a když jsem řekla, že jsem byla zároveň i na prevenci, tak je to prý určitě součást preventivní prohlídky. Je fakt že glukózu mi nikdy neměřili, vždy jen jaterky a cholesterol. Nikdy jsem s ničím problém neměla. Tak snad i tohle bude ok, i v těhotenství byl cukr v pořádku. Pak zase na parkoviště, potěšili mě, protože se platí až od osmi, a ve 3/4 na 8 jsem byla v práci. Nádhera.

Dančo, vašemu Tomovi přejeme všechno nejlepší !!! Má to zítra, že? Hodně zdraví, prima kamarády, prima rodiče přát nemusím, protože to má, ať zůstane fajn, daří se mu ve škole a splní se mu všechno co si přeje !!!

V Knižním klubu jsem byla v pondělí. Koupila jsem si nejdřív v CA dvě trička a pak knihu (Agathu Christie). Dala jsem to do taštičky k těm tričkám. Pak jsem si venku chtěla zapnout bundu, tak jsem tašku chytla mezi kolena, no a nějak se mi zhoupla a já ji stiskla naštorc, bolest jak blázen, a od tý knihy mám na noze ukrutnou modřinu. To je co, zranit se knihou :-D Jinak pexetrio je fajn, přesně jak v pexesu, ale otáčí se tři karty najednou.

V seznámku tedy nechám jen nás pravidelné + Zuzku, rozešlu hned jak budu mít údaje od Hanky.

Anjelico, teda to je síla, další angína. Hlavně že to hned víte a hned se to bude léčit. Školu dožene. Hlavně si krásně užij hory a nenervuj se, bude to dobrý.

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13237 příspěvků 20.01.10 08:59

Ještě to hlavní, co jsem vám chtěla psát.

Jíra mi včera přinesl dopis. Psal ho sám.
To vám prostě nemůžu nedat :mrgreen:

Píše velkým tiskacím písmem:

DO ŠKOLI SY VEZMU 10 A 20 KORUN NA ČAJ a ČOKLDU (pro vysvětlení - mají tam automat na kafe, ale když jsem mu nutila dvacku, tak si ji nevzal).

Pokračuje:
MUSYM MÁMŇE ŘÝCTZE MUSYM POZVAT BARU JINAK SE MOU NEBUDEKMRADIT. MÁMA MUSÝ ZAVOLAT.

No zkrátka, chce, aby jeho kamrádka z béčka Bára přišla někdy o víkendu k nám a nejsou schopni to zkoordinovat. Úžasný je, jak jsou ty I a Y přesně opačně. Ptala jsem se, proč má SY tvrdý Y, tak prý kdyby bylo měkké, takby to bylo ši. Vysvětlovala jsem mu, že Ď, Ť, Ň mají za sebou měkké i, které jim bere ten háček, tak si myslel že i č, š, ř … No je to miláček.

Tak jsem mu do krabičky na svačinku napsala papírek (psacím) Dobrou chuť, Jíro, tak jsem zvědavá, co na to bude říkat, jestli mi odepíše. Někdo to psal u sousedů už na podzim, že dětem dává ke svačině vzkaz, ale my jsme toho schopni až teď.

Jinak k dárku za výzo, vůbec by mě to nenapadlo. Mám doma ulité nějaké zbylé plejáčky, tak dostane plejáček.

S penězma. O epizodě na podzim, jak utratili všechny peníze, jsem psala. Pak jsme začli dávat kapesné - vždy v neděli každému 10 Kč. K narozeninám dostali něco třeba od babičky nebo tety. Výjimečně za „dobrý skutek“ jsem dala i 20. No a nějak před Vánoci jsme na to zapomněli a dávat přestali. Teď jsem jim tedy v neděli dala každému 20. Jíra byl línej si to odnést. Říkám - jestli si to neodneseš, tak ti to zase vezmu. Mně to je jedno, na to Jíra. Tak jsem dvacku dala do kuchyně. Leží tam ještě teď. Několikrát jsem mu připomínala, ať si to odnese - mně je to jedno, jestli mám peníze nebo ne. No přece mu to nebudu cpát do peněženky, když sám nechce !!! Nemají žádnou motivaci, na co si spořit. Hanička to počítala (za pomoci Lukáše) a má už skoro tři stovky.
Co vaše děti a kapesné, skákají lačně po penězích, nebo je jim to jedno?

:mavam: Jiřina

 
mado
Závislačka 3885 příspěvků 20.01.10 09:50

Ahoj holky,
teda Dančo hodný puberťáky sedící u stolu jsi měla vyfotit (aspoň pro mě :lol: ). U nás probíhala oslava vloni tak, že už ze školy s Ondrou přišli spolužáci, hrál se fotbal, hokej v bytě, pak přišli takoví ti letití kámoši i se sourozencema a maminama (kdy jindy už bychom se viděli :nevim: )a co si pamatuju, tak nejlepší hra byla po sobě házet těma desítkama plyšáků, co doma máme. Nejhorší bylo to hemžení vůbec vyfotit, na „nejlidnatější“ fotce je asi 12 dětí. Vojtík má narozky v létě, tak to se dá slavit na zahradě. Ale Ondrovi se to blíží, tak se ho musím zeptat, jak jsi to přeje letos slavit - no pokud bude chtít pozvat i hokejový oddíl…I když vloni měl normálně depku, že on těch deset let nechce, že mu stačilo devět..a nedávno taky prohlašoval, že zas už bude starší…
Anjelico, držím palce, ať je malému brzo lépe, je to na houby, když jsou děti nemocné.
Lucka je čímdál větší hvězda ve sboru :potlesk:
Jiři, dopis je parádní, už se docela těším, jak mě to čeká podruhé. Jak jsme byli na dni otevřených dveří ve škole, tak se mi to tam moc líbilo, ale ve školce má to „své jisté“,je to tam takové příjemné, přátelské. Zrovna tento týden od pondělí padal dva dny sníh a Vojtík se „stěžoval“, že konečně se dá na školkovní zahrádce stavět iglů a sběhuláci a oni musejí do škol. Máme ve městě asi 7 škol a do pěti nejbližších chodí předškoláci na návštěvu (ve školách jim připraví úkoly, posedí si v lavicích, pak soutěže,v jídelně svačinku, v tělocvičně si zasoutěží, dostanou dárky a jdou zpátky do školky).
Jiři, ještě se vrátím k těm kroužkům, ono je vždycky lepší nabídka a podmínky v menším městě, to je jasný, ale třeba k nám do hokeje vozí rodiče děti až z 50 km vzdálených míst denně na tréninky a jsou to rodiče z různých sfér od dlouhodobě nezaměstnaných až po časově nezávislé podnikatele. A to ještě máme trenéry, kteří vyzvedávají děti z družin, u autobusů a následně je zase rozváží domů.
A teď už nevím, co jsem ještě chtěla.....jo, dneska jsem ve školce napsala Vojtíka na seznam dětí k psychologické konzultaci - naše školka spolupracuje s nějakou klinikou v Brně a nějaká psycholožka-logopedka jezdí 2×za rok do školky a ve spolupráci s rodiči si s dítětem prohovoří, pak napíše posudek pro rodiče i učitelky MŠ, aby věděly, jak dítko dál směřovat, v čem vylepšovat a teď je tam nabídka, že ve spolupráci s rodiči zkonzultují děti, co mají jít do školy a upozorní, co by v mohlo být ve škole problém nebo co vypilovat, před vstupem do školy.
Ježiší, už jsem zase obr komentář.
Ahoj Mado

Příspěvek upraven 20.01.10 v 09:51

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 20.01.10 11:55

Ahoj,

"a výsledek se brzy dostavil - přišla jsem o hlas " (upravený citát z Cimrmana) — dnes jsem se vzbudila a mám hlasivky jak po výprasku, mluvím hodně potichu, abych si je nenamáhala. Úplně cítím, jak trpí (tedy ty hlasivky). Tak jsem volala sbormistrové a říkám jí, že nevím jestli dorazím večer na zkoušku, z tohoto důvodu. A ona na mě, že to je v pohodě ať si vykloktám, že to chce jen tréning. Že to normálně rozezpívám. No to to pškně začíná. Tak jsem vykloktala, vypila už asi čtyři teplé čaje a opravdu, když nemusím, nemluvím, abych byla do večera fit. :roll:

Holky, televizi vůbec nestíhám, ani zprávy, takže jsem ohledně vražd trochu mimo mísu.

TOMOVI od Danči vše nejlepší k narozeninám.

Jiřko, modřinou od knihy jsi mě pobavila. No možné je prostě všechno, že jo. :lol: Dopis od Jíry je super. Tom mi dopisy píše taky, ale já mu teda neodepisuju, to mě nenapadlo.

Kapesné - Tom pravidelně nedostává, vše co potřebuje, dostane. Občas dostane něco od dědečků nebo babiček - tak to si střádá. Ale říká, že nemá, za co by to utratil.

Mado, já chci taky depku z desátých narozenin :cry:

Jdu pracovat

Pa :mavam:

Příspěvek upraven 20.01.10 v 11:55

 
Hanka1
Extra třída :D 11494 příspěvků 20.01.10 13:11

Ahoj holky,
oslavencum vse nejlepsi.
Jirine jsem poslala data do seznamku. Jinak same spatne zpravy - mlada ma spatnou sedimentaci i poslech, takze zitra rano nas ceka rtg plic a dutin. Takze Anjelico vitej v klubu nemocnicku…
Jsem z toho pekne zdepkovana, navic ten „vylet“ k doktorce ji totalne zdrchal, ted tu chudera lezi-spi v obyvaku, nechce nic jist, jen pije. Je zahlenena a bleda, pusinu uplne suchou. Od rana jsem do ni dostala jen Actimel.
Mala dostala posledni ockovani a muze mit reakci a teplotu, tudiz i byt mrzuta. To nas ceka pekna noc…
Jdu, at tu nesirim spatnou naladu. Hanka

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 20.01.10 13:23

Ahoj Hani,

chorobám smrrrttttt. Přeju ať se vám brzy uleví. Ono je toho teď všude plno, spousta lidí kolem mě lehla, tak ať už je jen líp. :kytka:

Pa

 
Jirina
Extra třída :D 13237 příspěvků 20.01.10 13:51

Ahojky,

po dlouhé době vidím venku modré nebe a sluníčko !!! Šéf odjel na hory a bude až v pondělí, tak mám „volno“ - nic moc na práci nemám. Půjdu domů dřív, počítám tak ve tři.

Hanko, děkuji za údaje, ještě mi prosím napiš svůj e-mail, ať to mám kam poslat, a jestli chceš i mobil.

Takže v seznamu je aktuálně Jirina, DanaCe, mado, LuckaH, Anjelica, Hanka1. Ve skrytých řádcích jsou „občasnice“ - Zuziky, mismiska, Duantnefret. Ostatní jsem vymazala.

Rozešlu to vám všem hned jak budu mít mail na Hanku.
Anjelico a Dančo, vám to mám poslat domů, nebo do práce?

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13237 příspěvků 20.01.10 14:01

Jo a Hani ať je malé brzy líp !!! Pročítám ty údaje, teď si uvědomuju žes to psala, že jste všechny v červnu. To máte hodně slavení najednou. A všechny máte svátek o prázdninách. Ostatní se můžou dohadovat, jak se vaše holky jmenujou - nebojte, seznámek pošlu, slibuju :-D . Nejpozději zítra ráno.

O mě se od pondělka pokoušela nějaká viróza, začalo to bolením v krku (nosohltan), nicméně dnes už je to zase lepší, tak snad je to na ústupu. Tuhle zimu jsem ještě tu klasickou virózu neměla, vždycky než se to stihne rozjet tak to přejde. Hurá. Loni touhle dobou už jsem měla za sebou minimálně tři. Děti taky. Tak jsme posílili imunitu, nebo je to tím, že jsme byli u moře? Každopádně ať tak či tak může to tak zůstat.

Výsledky moči budu mít až v pondělí, paní doktorka je až do konce týdne na nějaké konferenci. Bojím se, že to dobrý není, nějaký „divný pocity“ mám pořád. Koupila jsem si další urologický čaj (už jsem vypila dvě balení - teď mě napadá, že to už bych asi víc neměla, musím pořádně přečíst pokyny na krabičce) a včera jsem si koupila přesličku a udělala si koupel. Vím, že mi to jednou krásně pomohlo. No uvidíme. Jinak jak vylezlo to sluníčko tak je mi celkem fajn.
Jdou nám sem jasné a mrazivé dny. Teda prý.

:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 20.01.10 16:44

Ahoj,

Jiřko, pokud se stále necítíš v pořádku, tak to není dobré a vzhledem k přicházejícím mrazům můžeš k tomu ještě přistydnout. Je otázka jestli ti zabrala ta atb (či ci to bylo). No v každém případě držím palce, aby to už polevilo.

Holky, nevím přesně jaká je předpověď, ale venku opravdu přituhuje. Doufám, že až půjdu ze sboru, tak někde neumrznu :?:

Tak děti jsem nahnala k úkolům a jdu uklidit vyžehlené prádlo, další dát do pračky a pustit pekárnu na chleba, aby se chlebík upekl než přijdu večer domů. Je to nějak v jednom letu, doufám, že budu mít večer ještě sílu podívat se na učení. Včera jsem nad tím seděla nakonec jen asi 2 hodiny …

Zatím se mějte
Pa :mavam:

Příspěvek upraven 20.01.10 v 16:45

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 20.01.10 21:48

Ahoj holky,
Jiři, prosím seznámek do práce. Já si to tam vytisknu a vložím do svého diářku, abych Vás měla stále aktuálně po ruce.

Hani, teda to je pech. Tak ať jste brzo OK. Ať na rtg nic není! Jinak pokuď je zahleněná, tak žádné mléčné výrobky! Ani ten actimel bych nedávala. Lepší koupit nějaká probiotika v lékárně. Budu na Vás myslet a čekat na zprávy.

Holky omlouvám se, pokud jsem v těch nemocech vždycky „nějaká chytrá“. To jen se snažím předat své často získané informace a vědomosti!

Jiři tak pokud Ti dělal i prevenčku, tak to je jasné, že brala ze žíly. Tfuj :poblion: to je vždycky hnus!!! A radím koupit si dobrý, kvalitní brusinkový džus. Naředit 1:1 vodou a celý den pít!!!

Já se cítím v poho. Ale je fakt, že na to pití se snažím hodně dbát. Ale zítra ráno jdu na gyndu. Taky na „garančku“. Jestli si vzpomínáte, jak jsem tu kdysi psala, že „po tom“ trošku krvácím :oops: :oops: :oops: , tak teď když jsem taky brala ta atb na ten močák, tak to byla síla. Úplně jsem se vyděsila. A probíhá to u nás samozřejmě standardně. Tak se na to zítra chci pořádně poptat. Hledala jsem na netu a mívá to souvislost s tím močákem, tak snad to bude OK. Od té doby raději žádné pokusy nebyly. Teda né, že by mně to nějak vadilo :oops: Tak konec sexuologického okénka. Však jsme tu samé holky, až teda na občas nakukujícího Hančinýho a mýho muže :oops: :oops: :oops:

Jinak jsem si dnes normálně musela koupit nové kozačky. Šla jsem do práce v sukni, abych teda taky reprezentovala. I proto, že teď večer jsme měli tu oslavu na hraní. Milan tam ještě je, já jsem jela za klukama, kteří byli poprvé samotní doma. No a vzala jsem si svoje staré kozačky - zakoupené u našich vietnamských spoluobčanů. Moc hezké, z koženky. A normálně než jsem došla z domu do práce, tak ta koženka zpuchřela a ze skoro celých bot se oloupala a visela v cárech. No vypadala jsem jak bezdomovec s botama ze smeťáku. Tak jsem si koupila nové boty. Holky normálně konec ledna a stály 1800 kč. To jsou slevy na prd. A to byli nejlevnější. Byla jsem ve třech obchodech. Bohužel já mám dost širokou nohu, nesnáším boty do špičky a nemůžu mít podpatek. Čímž jsem tedy dost omezená. Kdybych byla popelka a snesla v zimě 10 cm jehlu, tak bych si vybrala. BOhužel. Tak jsem musela připlatit :mrgreen:

Ještě Jiři, jak jsi psala o tom kapesném. Zrovna včera jsem se o tom bavila se svým bratrancem, který si tu byl vyzvednout kluky z té oslavy. Mají to - a my taky - stejně jako Vy. Prostě žádný extra zájem o kapesné. Z důvodu, že prostě všechno v podstatě mají. Dokonce měl vymyšlené i takové motivační bodování - např. vysátí krbu - 3 body, zametení podlahy - 1 bod apod. Podotýkám, že mají dům asi tak velký jako vy. A za třeba 15 bodů bylo 50 Kč. Takže si kluk mohl libovolně přivydělat. Nezájem. U nás Matěj zatím nic nedostává. Tom ty dvě stovky na měsíc, ale taky se o to nijak nedere. Teď na leden jsem mu je třeba nedala. Nic si nekupuje a jízdenky a pití atd. mu kupuju já. Ani kredit neprovolává. Našetřeno má teď deset tisíc a ani neví, co by si chudák koupil. Playmobilový hrad za 7 tisíc nedovolím, to je jasný. Tak je to takový zamotaný. Občas si koupí ty Magicový karty nebo obaly, ale jinak nic.

Jdu to poslat. Je to dlouhý.
D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 20.01.10 22:05

Mado, sedící puberťáky jsem vyfotila. Jak to Milan stáhne, tak vložím :lol:

Jinak holky, musím, koho nebaví nostalgie ať nečte.
Děkuju všem za přání k TOmovým narozkám.

Musím se zasnít. Kdo nemá rád popisy cizích porodů, ať přeskočí. Já to taky nemám ráda, ale prostě musím :lol: Před 13-ti lety už jsem byla v porodnici. Od rána mně bylo blbě, měla jsem přesně den před termínem, břicho jako megabalon 112 obvod. Ve čtyři jsme jeli. Měla jsem kontrakce, odešla zátka. A já propadla panice, že je mně celej den zle a co když se s tím 9 měsíců nosím a pak se něco stane.
Při příjmu jsem byla otevřená na 2 cm, ale už si mně tam nechali. Milan jel domů, že ho na to nejlepší zavolají. A já že se mám jít prospat. No to byla debilní rada. Já celá vyplašená, myslela jsem si, že už to co prožívám je šíííílené. Bláhová, co přišlo potom bylo asi milionkrát horší. Dali mně prášek na spaní a to neměli dělat. Začalo se mně dělat zle na zvracení, dali mně ledvinku. Při představě, jak se trefuju :poblion: do té ledvinky mně to raději přešlo. Lehla jsem si, praskla voda. Všude kolem bylo vody jak v plavecké pětadvacítce. Začala jsem mezi kontrakcema upadat do spánku a mluvila jsem z cesty. Najednou se tam objevil Milan, šli jsme na porodní a já strávila noc na baloně. Nobelovu cenu za tento vynález. Milan masíroval, mluvil na mě, smál se mně, když jsem ze spaní tvrdila, že si mamka zlomila nohu. Ráno v 8 doktor naznal, že teda půjdeme. Od noci už jsem měla kapačku na posílení kontrakcí. Jak jsem si lehla na záda, bylo po kontrakcích. Všichni kolem mě stáli a čekali co bude. Já nic. Tak že teda musíme jít na to, nebo se udusí. Bylo to jako tlačit medicimbal nosem do kopce. Nakonec nástřih - který bolí i teď po 13ti letech - a první vylezla ruka, pak hlava a pak Tom. Moje štěstí. Můj první. Nejkrásnější chlapeček. Největší z porodnice. Rovná 4 kg. Moje láska. :srdce: První je první. :hug: No a pak už byly jenom samá pozitiva a sociální jistoty.

A je to jak včera a přitom je to 13 let. Teď se hodně vytáhl, za dva roky půjde na gympl.

Ach jo.
:mavam: Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 20.01.10 22:15

Tak jedni hodní puboši!Náš TOm je ten v tom maskáčovém triku Power, zrovna jazykem hledající zbytky popcornu!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 20.01.10 22:18

Ještě ke dnešní slezině. Krásně jsem si zapěla :-P Bylo to fajn!
Tak jsem zase byla dlouhá. Doufám, že se vždycky ráno při otevírání éčka těšíte, co jsem Vám večer napsala :lol:

dobrou noc a hezký den
Dana

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 20.01.10 22:30

Ahoj,

holky hlásím, že venku děsně mrzne - ráno to bude klouzat, tak na sebe zítra dávejte pozor.

Dančo, to jsem zvědavá, co se na gyndě dozvíš.
Tom je krásný kluk :-) Já jsem taky vždy v den Tomových narozenin na měkko a vztpomínám - dosti podobný popis a na ten konec a váhu miminka :-)
Jo, teda to s těma botama to je o nervy 8-o Já teda špičaté boty můžu, ale jehly v tomto počasí né.

Před chvilkou jsem dorazila domů - děti už spí, Michal kouká na TV a já jsem se odreagovala u komentů :-) a jdu se učit. Dančo, lehce závidím muzikanta manžela :-. Michal sice nemá nic proti, ale nadšení damozřejmě chybí. Naše zkouška sboru dnes probíhala pro mě už známým způsobem, moc jsem si to užila - tak zase za týden.

Pa :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13237 příspěvků 21.01.10 07:59

Ahojky,

Dančo, to víš že se vždy těším na ráno, co mi napíšeš. Tak ono je mu už 13 let. Teď jsem si uvědomila, že jsi ho tedy měla ve 22 letech. Ne jako my ostatní staromatky po třicítce :mrgreen: No vlastně asi nejsem tu náhodou jediná prvorodička po třicítce? No jo, asi jo :lol:
Tak jsem se nad tím tvým popisem porodu zasnila, že jsem zapomněla na práci a vyprchal mi čas v sapu a odpojil mě :mrgreen:

Jdu vám poslat seznámek, mám tu toho teď nějak víc, abych stíhala angličtinu.
Papa J.

 
Jirina
Extra třída :D 13237 příspěvků 21.01.10 09:51

Tak jsem po angličtině. Už nevím, co jsem ráno chtěla psát.

Dančo, vzorně si hrající puberťáci, to se vážně nevidí. Buď ráda.

Mně včera volala maminka Báry (Jíra vzkaz vyřídil) a domluvily jsme se, že k nám Bára přijde v pátek odpoledne. Ona se hrozně omlouvala, že Barunka pořád naléhá, že se s Jírou dohodli, tak jsem ji uklidňovala, že je to v pořádku. Je fajn, že se děti dokázaly domluvit.

Odpoledne bylo celkem poklidné, Jíra udělal úkol a vzpomněl si, že už dlouho nedělal Chytrolína. Tak si to dotáhl, všechny pracovní knihy a sešity, které různě dostal - se slovy „ještě se vykadím a jdu na to“. Hanička dostala nové Sluníčko, tak jsme taky skládali a malovali a vyplňovali. Vydrželo jim to až do Večerníčku. Jíra pak našel sešit o poznávání času, bylo tam třeba jak je dlouhá minuta - kolikrát za minutu tleskne, vyskočí, vyjde schody, řekne své jméno, tak to samozřejmě musel všechno vyzkoušet. Akorát oběhnout barák jsem ho nenechala - náš barák oběhnout nejde, je to dvojdomek.

V koupelně mě dorazil, protože chtěl vysvětlit, co je to kuva a pía, no tak jsem říkala, že je to ošklivá paní, která se svlíká a ukazuje nahatá a bere za to peníze. Oni hned, že v pánském provedení je to úchyl. A Jíra že ji chce vidět a že jí ty peníze chce dát. Tak jsem pak řekla, že tohle jsou prostě nadávky, které se neříkají, a vymýšleli jsme nadávky, které se říkat můžou - doprčic, doparoma, sakryš fidlum, kakraholte … no docela legrace.

Jinak situace u našich špatná, ségra 1 se jim tam nastěhovala, protože ji ségřin tt švagr vyhodil z bytu, který jí půjčil, protože se bojí té její exekuce. Výborný. Naši jsou z toho úplně hotový, mámu bolí břicho, nespí, táta vypadá jak utrápenej, ráno přišel pozdě a ještě se na mě osočoval, jak to má jako stíhat, když je jich doma pět. Prý už má ségra nalezený nějaký byt u nás ve vsi, ale až od půlky února nebo co. Ségra tt je uražená a do této atmosféry tam ani nechce jezdit. Já jsem se rozhodla o víkendu probrat všechny miminovské věci a roztřídit jí, co bude potřebovat hned, aby věděla, co bude muset koupit. Je mi jí líto. Ale zatím kde bydlet má a v nejhorším bude ze začátku s mímem tam a až to bude vyřešené a hotové, tak se přestěhujou. Nic je netlačí.

Mám o mámu s tátou strach, aby je to zdravotně nepoložilo. Nemám jim jak pomoct.

No to je zase depkoidní. Omlouvám se, ale pomůže mi, že to napíšu.

:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 21.01.10 11:08

Ahoj,

Jiřko, díky za seznámek :-)
Jiřko, vůbec se neomlouvej, jen to ze sebe hezky vypiš. Tohle jsou takové ty situace, které nejdou vyřešit a člověk se tím užírá. Tak nás ber jako terapii. Bohužel jinak pomoci nemůžeme. Chápu, že se bojíš o vaše. A co takhle sednout si se ségrou a popovídat si o tom, to by nešlo? A nebo by to možná nemělo valného smyslu, viď.

Jíra je skvělej a Háňa taky, s dotazy mě pobavili. Já dnes odevzdávám holčičku kámošce a budu už mít zas jen své dítě. Jinak u nás asi nic - já klasické zkouškové, tak to tu ani nebudu rozebírat :-?

Hezký den

 
mado
Závislačka 3885 příspěvků 21.01.10 12:13

Ahoj holky,
Dančo, teda mě ten tvůj popis porodu - teda průběh, docela děsil, skoro jsem ti chtěla napsat tu klasickou kravinu, že sis to „neužila“, protože jsi byla „mladomatka“, pak jsem si uvědomila, že já jsem měla Ondru ve 24. letech - tak tím to nebude.Ale výsledek je super, hodného puberťáka závidím, pokud je ještě zdílný a něco se od něj dozvíš, tak úplně paráda.
U nás mrzne, klouže, vzbudila jsem se s migrénou jak hrom, odpoledne máme ve školce setkání s vedením a prvňáckýma učitelkama okolních základek. Ondra vyzvedne Vojtu a zavede ho na fotbal a za přislíbení, že si může s sebou vzít MP4 a tenisky (na případné trénování s maloškama), tak tam s ním zůstane a vyzvedne je pak manžel s angličtiny.
Jiři s tou rodinnou atomosférou je to na houby :-( ,snad se to uklidní a nevyhrotí ještě víc.
Ahoj Mada

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 21.01.10 18:53

Ahoj holky,

odevzdala jsem hlídanou holčičku a tak jsme zase ve třech - tady je takové ticho a klid !!! :-)

Venku je mi hrozná zima tak jen doufám, ze na mě nic neleze. Asi si uvařím pořádný čaj s citronem a nacpu se vitaminama. Jiřko, jak Ti je.
A co všechny nemocné děti? Hani, jak dopadl rentgen?

Hanko, díky za údaje do seznámku - je to legrace jak se vám holčičky povedly v jednom měsíci.

Danča a Mado tedy opravdu byly mladomatky :mrgreen: Já jsem měla Toma v 29 letech a teda musím říct, že jsem si to taky neužila. Mado, mně ten Dančin popis přišel normální…

Jdu zabalit kluky na chalupu - odjíždí rovnou odpoledne, takže už je neuvidím. Já jdu na zkoušku a pojedu za nimi asi v sobotu k večeru.

Pa :mavam:

 
mado
Závislačka 3885 příspěvků 21.01.10 20:40

Ahoj,
tatínek právě klukům předčítá pohádku, mění hlasy, předvádí pantomimu, no dělá z toho atrakci a pak se ty děti mají v klidu připravit na spaní :-?
Luci, já jsem na první, no vlastně i druhý porod byla tak natěšená, že když už se to blížilo, tak jsem nemohla dospat, jakože zítra už to bude :-D , takže má psychika stokrát přeprala nějaké hodiny bolestí…jo, to už je tak dávno, jak to letí…
Dneska odpoledne bolení hlavy povolilo a já jsem vyrazila do školky, Ondra vyzvedl Vojtu a zavedl jej na fotbal, ve školce to bylo fajn, sice jsem podobnou schůzku absolvovala už několikrát, ale teď to bylo fakt už naposledy…Nejdřív povídali lidi z vedení tří nejbližších škol, pak paní učitelky, pak učitelky tříd specielních, co jsou v těch školách, jako logopedická, dislektická, pro nadané děti…no, když tam občas říkali, co by mělo dítě do první třídy umět, tak jsem přemýšlela, zda má vůbec Ondra šanci chodit do školy :roll: Po schůzce jsem se ptala naší školkovní učitelky, zda může Vojta vůbec do školy jít, tak se smála a říkala, že Vojta s přehledem, že by ho klidně viděla ve třídě pro nadané děti…což my teda ne, my jsme pro klasiku, nic specielního, spíš jsem to viděla na logotřídu, ale to prý taky nehrozí - Ř dopilujeme a sykavky jsou o cviku (Vojta když chce něco rychle říct, tak si děsně šlape na jazyk, v logopedických sezeních si dává bacha a mluví ukázkově)
Dančo, jak jsi dopadla na gyndě?
Jiři, hlavně podpoř rodiče v současné situaci, protože všcihni jste jejich děti a oni jsou teď v nezáviděníhodné chvíli.
A víc už nevím… :nevim:
Hezký večer Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8813 příspěvků 21.01.10 21:51

Ahoj holky,
tak na gyndě jsem dopadla následovně. K paní doktorce chodím už asi 9 let. Jako odborník je skvělá, je milá, má všechny možné přístroje, ale…neumí si zorganizovat čas a tak ač objednaná na 8.45, jsem se dostala na řadu v 10.15 hod. Vůbec nechápu, jak může za hodinu ranní ordinace nachytat takovou sekeru. Takže už jsem byla lehce vytočená a když mě konečně pozvalaa, tak jsem byla docela protivná. Asi to byl ten správný přístup, protože mě opravdu velice velice pečlivě vyšetřila. Má takový přístroj na sledování toho čípku. Jako takový mikroskop - tam - myslím, že říkala, že se to jmenuje kolonoskop, nevím,kecala bych. Takže prohlížela ze všech stran. Uklidnila mě, že se nemám obávat nějakého nežádoucího bujení. Že u mě je to tak, že mám ten čípek po tom potratu zašívaný a jak je to pozašívané, tak je tam hodně té odchlipující tkáně, ta je křehká a prokrvená a při mechanickém podráždění :oops: může krvácet. Pro jistotu mně kleštičkama odebrala asi tři vzorky. To bylo srandovní jak vedle mně stála sestra se zkumavkama a paní doktorka do nich házela kousky tkáně. Vypadalo to trošku jak v Obecné škole, když si kluci přilepili ty jazyky na to zmrzlé zábradlí :lol: Doporučení je následující. Za 14 dní bude histolka, kultivace a ještě cosi, co jsem zapomněla. Asi je tami trochu zánět, ten bychom dle výsledků přeléčili a objednala bych se na plastiku čípku. Pro Mado, protože ta zná místní termíny, nabízela Obilňák (Fakultní nemocnice - porodnice). Ten jsem zavrhla, chtěla bych jít na Žluťák (Masarykův onkologický ústav), který se touto prevencí taky zabývá. Navíc je to tam nesrovnatelně hezčí, tak proto. Je to zákrok na dva dny. Jeden den udělají, druhý den domů. Postě ho kus uříznou. To stejné jako konizace. Jen ta se dělá při špatných výsledcích stěrů a konizace je spíš kosmetická záležitost. Tak se tam půjdu objednat. Tak doufám, že výsledky dopadnou dobře.

Jste hodné, děkuji za zájem.

A mně taky zajímá co Hanka? Jak dopadly RTG? 8-o

NO a z práce jsem šla k holičovi a potom domů, popřát tomu mému zlatíčku. Z dárečků měl radost. Mado, Tomovo narození trvalo sice na můj vkus docela dlouho - vlastně 14 hodin, ale to je normálka a bylo to hezké i tak. Já jsem docela statečná, tak mně to nepřipadlo nijak hrozné. Vedle v „kóji“ jedna maminka řvala jako bizon. Tak to u mně nehrozilo. A hned pak jsem byla naprosto OK. Ještě jsem zapomněla, že jsem měla hematom přes :oops: :oops: :oops: až do půli stehen. To bylo nepříjemné. S Matějem to bylo ještě lepší, ale to se zase zasním až za měsíc.

No a zítra konečně pátek :potlesk:
U nás mrzne až praští.´Musím si nakrémovat nohy, úplně mě štípou, jak je mám vysušené.

Jiři, přemýšlela jsem o té situaci u Vašich. Musím říct, že je mi jich teda strašně líto. Už mají taky nějaký věk, vychovali 4 děti, tak by zasloužili mít trochu klidu. Já bych - být na jejích místě - asi nejstarší sestře odebrala děti - ona ať si vyřídí svoje problémy, děti navštěvuje to jistě, ale neotravuje život všem ostatním a až bude mít vyřešeno a kde v klidu bydlet, tak ať se usadí. Chudáci Vaši, těhotná ségra, Tvůj Petr - ona vzdálenost Praha a Mariánky taky není zrovna malá. Já vím,jsou to blbé rady, takhle bez bližší znalosti situace, ale ona je takový problémový člověk, že stejně kolem ní bude pořád nějaké ale.

Jiři Jíra je teda éro. S těma dotazama ani ne, to je hezké, že se ptá rodičů a ne nějakého kamaráda, ale že ji chce vidět! To mu řekni, ať si raději za kapesné koupí něco hezkého :lol: :lol: :lol: Jsme se tomu doma hodně nasmáli! Matěj se teda ještě neptal. Ale je hezké, že jsi mu to tak vysvětlila. U nás v rodině traduje taková historka,když byl brácha malý, tak ho mamka koupala a on se jí ptal „Mami, co je to pi.a“ a máti celá vyděšená mu říká, „no to je takové škaredé zvířátko“ a na to otec z kuchyně „že jsem si doteď nevšiml!“ :jazyk:

Luci, závidím, že kluci tak jezdí na chalupu. Máš klid. A kolik zkoušek vůbec teď máš? Na jakou se teĎ učíš? A ty už vlastně končíš, že jo? A co budeš mít za titul? Pochlub se, když jsi taková šikulka!

Mado je hezké, že nástup do první třídy berete tak zodpovědně. Neboj určitě to zvládne na samé 1*

Jo ještě jsem dnes Milanovi koupila v drogerii Rosman za 69 Kč vystřihovač chlupů z nosu (ty teda nemá) a z uší. Ty má. Je to super. Už ho nemusím tahat pinzetou.

Tak dobrou, pro některé hezké ráno!!

pa :mavam: Dana

 
mado
Závislačka 3885 příspěvků 21.01.10 22:44

Ahoj,
Dančo neboj, já jsem po konizaci (taky jsem z toho byla pěkně paf a divila jsem se, kde jsem k tomu přišla), zákrok není nijak strašný, pak to hodně krvácí. Na Obilňáku jsem rodila, na ten mám dobré vzpomínky, i když to prostředí nic moc. Na Žluťáku mě děsí už ten název „onkologický“.
Na tu školkovněškolní schůzku jsem šla, abych zjistila, co nového a jsem ráda, že nic, že do školy mimo aktovky a pouzdra nic kupovat nemusíme, což je super, že zůstalo. Jenom mě opravdu udivilo, jaké mají požadavky na prváky, opravdu v některých bodech se občas nechytá ani Ondra.Tak jsem chvíli měla obavu, že se Vojtovi málo věnujeme (to víš, druhé dítě, s prvním jsme poctivě dělali všelijaké ty knížky tipu Velká kniha předškoláka…), ale paní ředitelka mě uklidnila, že Vojta je hvězda třídy a nezdá se jí, že by byly problémy. A ještě nás čeká ta vyhlášená brněnská psycholožka, tak čekám taky jen pozitiva a jistoty :-? (ikdyž dětičky často překvapí a navzdory rodičům se předvedou :wink: :wink: :wink: )
Jdu vymýšlet, co vařit o víkendu
Ahoj Mada

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 22.01.10 09:13

Ahoj,

Dančo, jsem ráda, že se tvůj gynekologický problém vyřeší. Operace není nikdy příjemná, ale budeš mít klid (a my na tebe budeme myslet).

Holky nestíhám - drtím na zkoušku - zítra finanční právo - fuj - :poblion:. Tak na mě myslete. Dani, ještě nekončím, mám to rozpůlené. Ostatní jindy teď musím padat.

Mějte se krásně

Pa

 
Jirina
Extra třída :D 13237 příspěvků 22.01.10 09:35

Ahojky,

teda Lucko, ty děláš zkoušku v sobotu? No budeme na tebe myslet a držet všechno co máme. Co obsahuje finanční právo si vůbec neumím představit.
Odbočka - včera jsem něco slyšela, že se má na základních školách zavést předmět finanční gramotnost. Myslím, že je to velmi dobře. Spousta lidí nemá o finančních věcech naprosto žádné znalosti. Včera psali, že loni bylo přes milion exekucí (jestli jsem to teda správně pochopila), to je pomalu v každé třetí rodině … Lidi si berou vysoké úvěry a vůbec nepřemýšlí.

K situaci u našich - nic nového nevím. Dokud nebude mít ségra s holkama kam jít, nic se nezlepší. Jen to vydržet a přežít. Nemá smysl s nikým diskutovat, protože to nikam nevede.

Včera jsem ségře tt psala seznam, co by mohla potřebovat - na porod, do porodnice, vybavení na mimčo (kromě oblečení) tak jsem zvědavá, co ona na to. V tomhle období já už nadšeně okukovala krámy :mrgreen: Ona má oproti mně výhodu, že na to má peníze, já jsem musela hodně škudlit.

Dančo, s operací na tebe budu myslet. Výsledky budou určitě dobrý. Já vlastně vůbec nevím co to ten čípek je a co to s ním teda máš. To je taková ta jakoby kulička, kterou nahmátnu, když si „tam“ strčím prst? :oops: Já tam nahmátnu jakoby křížek jakoby řez. No doktorka nic neříkala, tak snad je to ok :oops: :oops: :oops: Já bych si měla zopakovat základy biologické gramotnosti.

Děkuji za optání, jak mi je - nic moc. Včera jsem měla těsně pod 37 - teplotu vůbec nemívám. Zlobí mě rýma. Ten močák, já vám nevím, jestli si to nenamlouvám. Koupila jsem si kapičky Rowatinex, píšou že je to na onemocnění močových cest a ledvin. Musím počkat do pondělka na výsledky, teď ani nevím, jestli chci nebo nechci, aby byly v pořádku - kdyby ne, je jasný, že si nevymýšlím a bude se pokrčovat v léčbě. Kdyby byly dobrý, tak jsem z toho jelen. No nic, nemá smysl se dohadovat co bude. Piju hodně, brusinkový džus jsem nesehnala, teda manžel mi koupil od Happy Day nebo co, ale byl tam podíl ovocné složky 30% a z toho ještě 10% jablek, tak to je naprd, navíc na ty kapky by se nemělo pít kyselý. Jiný tam neměli. Ty kapky by měly být účinnější. Piju hodně a do pondělka musím nějak přežít. Dnes jsem byla od 5 ráno vzhůru, ucpaná rýma, cítím se taková upatlaná, z toho mě bolí hlava. O víkendu nebudu dělat nic než lenošit pod dekou a snad se to zlepší (paralen plus to jistí).

Včera u nás nic nového, Jíra přišel v šest po skautu a naštěstí neměl úkol, tak jsem udělala k večeři toustíky, manžel odešel do studia (už asi 2 roky nahrávají CD u kámoše z naší vsi a teď to mixujou nebo co, já už se mu jen směju, že to nikdy nebudou mít hotový), tak jsem koukla na Ordinaci a na krasobruslení a šla jsem do pelechu.

Díky bohu je pátek.
A příští týden máme první vysvědčení. Jíra měl včera v notýsku ze psaní 2! ale nevím co mu známkovala. Mají už třetí písanku, včera ji přinesl. Taky druhý díl matiky, teď píšou devítku. Ve slabikáři snad Š nebo co.

V práci jsem dnes sama, oba kolegové jsou na horách. Tak snad bude klídek. Tak jsem zvědavá, který bude v pondělí víc hekat a jestli na záda nebo na kolena :mrgreen: Hlavně ať se ve zdraví vrátěj.

:mavam: Jiřina

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »