Maminkou s eMiminem už pár let – pro vánocomily a vánocoholi

Rodičovství

Tak nám začal advent. Pro mě nejkrásnější období roku, které si plnými doušky užívám. Dárky mám dávno nakoupené, ukrývám je vlastním tělem (mám je uložené v úložném prostoru své postele), úklid nechávám na Velikonoce a dělám věci, které mám ráda. A hlavně je dělám s dětma.


1 komentář

Dnes jsme upekli perníčky. Těsto jsem dělala sama, o vykrajování se prali. Nejraději mají ty zbytky těsta na závěr, že si z toho “něco svého” uplácají. Společně jsme je nazdobili. Každému jsem přidělila tácek s vybranými kousky k nazdobení. Činili se oba hezky, bez blbostí, schválností, snažili se. Na můj vkus máme ty perníčky moc krásné. Loni jsme je dělali prvně, letos podruhé. I po neúspěchu z loňska jsem si znovu troufla na perníkovou chaloupku. Lukáš s námi perníky zdobil loni a pamatoval si, jak jsem se u toho vztekala, že mi díly nedrží pohromadě, až jsem je vzteky sežrala :mrgreen: a žádná chaloupka nebyla. Jenže pak jsem se někde dočetla, že chaloupku nejlépe podrží pohromadě špendlíky. Ségra mi půjčila formičky, takže jsem se s šablonkama nemusela malovat. Upečené tedy vypadaly hrozně, po sešpendlení to nebylo o nic lepší, jenže pak jsem to tak nějak zamatlala krémem a výsledek není – na mě – až tak špatný. Pochlubím se fotkou, posuďte samy. Lukáš zíral a obdivoval, čeho jsem schopna. :potlesk: Zítra perníčky navěsíme na větve a dokončíme výzdobu. Ale krásně tu voní už teď.

Uvila jsem adventní věnec (u vily víly vily a pes vyl … ano, opravdu uvila). Oškubala jsem na zahradě tůje a pár kousků ze smrku … taky nevypadá špatně. Zítra zapálíme první svíčku. Sundali jsme podzimní obrázky z oken, nahradili je vánočníma. No co, v listopadu sněhuláci … Letos mám dokonce dekoraci na vstupní dveře. Vánoce všude kolem …

A co z toho mám nejradši – večer jsme si s dětma pustili na DVD vánoční pohádky (musím probrat, které všechny máme, protože to prostě můžu), rozložili si gauč, natahali peřiny, zhasli jsme a na krbu si zapálili svíčky, aromalampu s vůní skořice, pomeranče, citrónu a smrkového jehličí … hmmmm. :roll:

Dopsali jsme dopis Ježíškovi, Jíra hnidopich si chtěl ještě něco připsat, a tak doplnil tři věci, přesně ty, které už pro něj mám. Nevím, jak ho napadly hodiny, ale mě napadly taky a už je mám v lůžku uložené. Letos to vypadá, že to s dárkama vyjde. :palec:

Teď už nás čekají – doufejme – samé pozitivní činnosti. Víkendy budeme věnovat pečení cukroví, děti už vypočítávají na prstech, které druhy si pamatují. Pouštěli jsme si domácí video, kde byly Jírovi 3 roky a Haničce 2, skákali na gauči, zpívali koledy a chrastili k tomu chrastítkama. Ano, I koledy si užijeme. Při každém pečení nastartujeme CD přehrávač, zavoníme si aromalampou, nebo dokonce františkem, prskavkou … Zítra u nás slavnostně rozsvěcí obecní stromeček. Při tom bude adventní jarmark (samozřejmě trhům v městech se to nevyrovná, ale svařák snad bude). Oprášíme recept na vánoční punč. Zajedeme – konečně – do regionálního muzea v Jílovém, kde se vždy vybranou sobotu konají vánoční předváděcí akce. V předchozích letech jsme zatím vždy zmeškali kvůli nemoci. Snad to letos konečně vyjde. Taky bychom mohli do kina na nějakou vánoční nebo zimní pohádku. Výstavu betlémů už mám vymyšlenou v Betlémské kapli.

V noci na prvního prosince si Ježíšek přijde pro dopis (ale to děti ještě nevědí) a donese čokoládové adventní kalendáře.
Odpadne to věčné

  • a kdy už přijde Ježíšek, za kolik dní?
  • za měsíc.
  • Ale já se neptám za kolik měsíců, ale za kolik dní?


No kdo to má pořád přepočítávat, že. Už si to budou moct spočítat sami.

Přeji všem krásný adventní čas, neuklízejte byty, ale svá srdce, a věnujte se svým blízkým – ti si to nejvíc zaslouží.

Jiřina

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 28.11.09 23:03

No tak ta chaloupka na tý fotce zas tak dobře nevypadá, ale z dálky, bez brýlí, v šeru … :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nestihla jsem dodělat popisky a odeslala jsem to předčasně, tak se omlouvám.

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 29.11.09 12:43

Ahojda, kde jste kdo?

já teď mám chvíli klidu (snad). K obědu byly řízky, měla jsem krůtí prso a tak jsem říkala co z něj, řízky mají děti nejraději, totéž v maso v jiné podobě by třeba nejedli, tak byly řízečky. Už jsou všechny pryč. Dopoledne jsme navěsili perníčky na větve, je to moc krásné.

Počasí vypadá hezky. Za chvíli mají přijet známí, dáme kafe a půjdeme na chvíli na procházku a pak na to rozsvěcení stromečku. První svíčku už jsme zapálili při obědě, znovu ji zapálíme večer při Adventním koncertu, jako vždycky.

:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 29.11.09 13:16

Ahoj Jiřinko!
adventní deníček krááásný. Nebudu taky nijak zvlášť uklízet. Dělala jsem to po těch oknech. Prach už je všude, ale prdím na to né :lol: Teď jsem si věšela na záslonu v kuchyni takový zvonečkový řetěz a zvrchu teda byl pohled. Na polici v kuchyni, kde mám takové ty hmoždíře atd. shora na lince je asi pět centimetrů prachu. Ale tam Ježíšek dárky nenosí, že! Ne tam to uklidím to jo.

Ještě jsem včera zapomněla napsat, jak jsme tu měli tu návštěvu, že se Matěj přecpal a potom v noci přišel, že bude zvracet, ihned vzápětí vyhodil obsah žaludku asi za posledních 14 dní. A přesně na ovčí kůži, co máme v ložnici u postele. Tak jsem to teď dala do pračky na program vlna a je to OK. Měla jsem strach, že se to roztrhá a ne, tak mám vypraného i berana :-D Jinak mu ráno bylo dobře. Prostě to sladké, mastné, brambůrky vše dohromady mu neudělalo dobře.

Ještě Jiři musím dostatečně áchat (rozuměj obdivovat, jako áááách to je krásné) věneček je krásný, jen se přimlouvám za nějaký talířek pod něj. Ta miska od květináče není zrovna nejlepší. Ale máš ho krásně uvitý, jako ze zahradnictví. A chaloupka je super :potlesk: , jak pro Jendu s Mařkou. Máš ji moc moc pěknou. Jen nevím, jestli bych já vydržela až do vánoc a neoloupala ji :-D

Takže Tvoji výzdobu hodnotím jako :palec:

Taky jsme po O. Nejraději bych si šla lehnout, ale to bych zase usnula a nic bych neudělalal, musím už vytáhnout to prkno a žehlit.

Včera ve městě to bylo krásné. Mám nějaké fotky, tak zkusím poprosit Milana, aby mi to stáhl a dám sem. Dali jsme si bramborák (51Kč :evil: ), kukuřici (36kč), koupila jsem klukům dva perníkové Mikuláše, všechno jsme si prošli, zazvonili na zvoneček, přáli přání, áchali nad stromečkem. Byla to taková krásná předvánoční symbioza. Na podiu zrovna zpíval Tomáš Kočko a orchestr, tak to bylo fakt hezké.

Holky, co si myslíte, že vánoce jsou daleko, my s Jiřinkou Vám to taky teď budeme pěkně připomínat, máte radost, že jo :-?

tak hezkou první adventní neděli!
:mavam: Dana

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 29.11.09 16:41

Baf!
Dlouho jsem se neukázala, přišla jsem vás pozdravit v tento adventní čas! Doufám, že se všechny máte krásně! Jiři, perníčky i věnec nádherný! Já včera taky spáchala věnec, perníčky začnu péct příští týden.

Jasmínka už stojí, leze, vypadá to, že brzy bude běhat 8-o …26. listopadu jí bylo 9 měsíců. A mně 20. listopadu 40! Ale let! :evil:

Snad občas nakouknu, docela se mi zastesklo :wink:

Jasmínka s mojí kamarádkou a jejím synem Kristiánem :wink:

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 29.11.09 17:13

Už nám taky svítí první svíčka :wink:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 29.11.09 20:20

Ahoj Duant,
fajn, že jsi se ozvala! Jasmínka je krásná, už devět měsíců, to je šikulka. Na té fotce vypadá spíš větší! A k Tvým narozkám, zdravíčko :srdce: štěstíčko :kytka: lásku a radost z dětí! Ta cifra je pořád dobrá, ne!!

Už jsem se tu jednou ptala, ale asi jsi tu nebyla, jak to dopadlo dceři s tou školou, dostala se na to odvolání, nebo co tedy studuje! Vzpomínala jsem na ni.

Koukám na superstár, tak po skončení mrknu, jestli tu někdo jste!

Jdu si zapálit taky svíčku.

:mavam: Dana

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 29.11.09 22:19

Ahoj Dani,

Maruška se nakonec dostala na ‚Holandský jazyk a literaturu‘ a tím pádem studuje i tu finštinu, protože na tu se dostala, ale bylo potřeba, aby studovala i jinej obor, protože je to dvouoborový studium a protože jí při tom dodatečným přijímacím řízení vzali na holandštinu, studuje i finštinu!

Dostala teď dokonce oficiální pozvání z finského velvyslanectví v Praze na recepci k finskému velvyslanci do jeho rezidence u příležitosti 92. výročí dne nezávislosti Finska! :palec:

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 29.11.09 22:20

Dani,

moc děkuju za přání…to číslo je ovšem hrozný :pocitac: :roll: :lol:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 29.11.09 22:29

Duant, tak to je fajn, že Maruška studuje to, co chtěla a to pozvání je tedy super! To chce nějaké nové super šatičky, že jo!

A co jsi dostala Ty k takovým narozkám!

Dneska mě ta suprstár moc neba :evil:

Jinak včera Matěj koukal na Slavíky a jak tam zpívala Dara, tak říká, teda ta je skoro nahá. Já mu na to říkám no a vidíš a to ještě byla na plastice nosu, pusy a má umělý prsa. A on v 6 letech na to hlásí. A to si jako myslí, že bude víc sexy !!! Tak jsem spadla pod gauč!

Zítra mám v práci trochu pohodu. Vedoucí má dovolenou, tak si asi udělám pořádek v šanonech na příští rok. V poledne se půjdu podívat do města na ty DVD Žena za pultem a večer mám sraz s mamkou, chce si koupit do kuchyně malý koberec pod stůl, tak půjdu jako odborný konzultant.

Duant, já Tě chápu. Já mám přesně za měsíc od Tebe o pět let míň a jsem z toho silně depresivní :dance: Při představě, že jsem třeba v půlce a ta první tak utekla…

Mado, jak dopadla upíří slavnost s tím světýlkem?
Tak holky dobrou!

:mavam: D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 29.11.09 22:32

Ještě jsem chtěla pro adminy!!!
logo e-mimi má krásnou adventní výzdobu :potlesk:

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 30.11.09 07:58

Ahojky,

tak zase máme pondělí, ach jo.

Duant, dodatečně všechno nejlepší k jubileu! Myslela jsem na tebe, že teď někdy máš narozeniny. Mě čeká totéž za rok. No jo no, mladší už nebudeme. Jasmínka je už velká holka. Děsně to letí.

Včera jsem už neměla večer sílu se znovu připojit. Odpoledne jsme byli na tom zpívání, dali si svařáček, koupila jsem za pár korun nějaké věci, co vyráběla Jírova družina. Školka zpívala hezky, povedlo se jim to, i když tempo písničky na ně bylo příliš rychlé, občas byli o tón pozadu, ale vždycky to dohnali. Pak dostaly holky košíček s perníkama a rozdávaly to lidem. No kdybych nešla s Haničkou, bloudila by tam ještě teď :lol: Museli jsme do lidí strkat a perníčky jim vnutit do rukou. Pak měly vystoupení děti z prvního stupně školy, rozsvítil se stromek a pak už jsme šli domů. Stavili jsme se na zahradě dát větve k vrbě, kde je rozsyspaná babička, taky jsme jí zapálili svíčku. V červené lucerničce, zapálili jsme ji asi v pět a když jsem šla v půl jedenácté spát, ještě světýlko svítilo.

Dančo, proč myslíš ten talíř pod věnec? Já právě nic tak velkého nemám, proto to dávám na tenhle, který jsem specielně na věnec koupila. Já ten věnec neustále někam přenáším, tak není jehličí všude.

Jak jsme šli na tu zahradu, musela jsem se smát. Říkala jsem dětem, ať nikdo nešlápne do ho… je jich tam od Cukříka požehnaně. Samozřejmě byla tma jak v pytli, tak nebylo vidět nic. Kdo myslíte, že si ho přinesl na botě? Bylo celý moje. Bléééé. :poblion:

Večer jsem u Superstar tak od půlky pospávala. Nejdřív to mělo spád, ale pak to už bylo ukrutně dlouhý. Jsem zvědavý kdo vypadne, tipla bych jednu z holek. Ze slavíků jsem viděla jen kousek, ale ta Dara včera zase vypadala, je celá umělá, no hnus. Nejraději mám přirozené lidi a na ní není přirozeného vůbec nic. :poblion: :poblion:

Jíra měl zase hlášku. Koukal mi na ruce, nevím jak se říká hřbetu ruky, u nohy je to nárt, ale u ruky? Mám tam takovou jako pomačkanou kůži. On mi povídá, maminko máš tam asi málo masa, proto máš kůži zmačkanou. Nebo je ti ta kůže velká?

Dnes chci odpoledne s dětma nafotit fotku na PF, nebo se o to aspoň pokusit, tak uvidíme, jak to půjde. Dekorace už by byla :lol:

Na emiminu ale adventní logo nevidím???

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 30.11.09 09:53

Holky ještě jsem chtěla napsat, jak mě dorazil Lukáš. Šla jsem mu něco uklidit do jeho pokoje a koukám, že tam má kulmu. Teda já myslela, že je to kulma. A tak se ho ptám - a on že žehlička na vlasy. On si žehlí vlasy! 8-o 8-o

Já to prostě nedokážu pochopit. Odpoledne jsem ho viděla v akci, z docela normálního vzhledu si vytvořil helmu, no že by tím něco vylepšil, spíš naopak. On to prostě dělá proto, že to dělají ostatní. Fakt je mi :poblion: z takovýho chlapa.

V hlavě nemá ani malou násobilku, ale na ní vlasy jak teplouš. Místo aby se nechal ostříhat.

Já taky kvetu z těch kluků v superstar, co to mají na hlavách. Jediný kdo normálně vypadá je Leoš Mareš nebo Habera. Ale to roští u těch ostatních, no blé. Někde jsem slyšela hlášku, že ze Šmajdy by člověk chytl hyperglykemický šok, jak z něj ta sladkost odkapává :-D :-D

Cítí to někdo podobně?

Já vím, řeknete si, buď ráda, že si Lukáš „jen“ žehlí vlasy. Ano, máte pravdu, jinak to s ním vskutku jde - na to kolik mu je. I když v osmnácti by už ta puberta mohla trošku povolovat, ne? Já v jeho věku přišla na VŠ a tam už se spolužáci chovali jak normální dospělí lidi.

Jiřina

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 30.11.09 12:40

Jiři, taky děkuji za přání,

Dančo, dostala jsem spoustu květin a dorty a bonboniéry a knížky a krémy, ale ten hlavní dárek, hodinky, jsem ještě nedostala, vybrala jsem si jedny, co zrovna nejsou na skladě, tak si počkám :wink:

Koukám, že dětičky už vystrkujou růžky, to pak člověka zaskočí, jaký už mají názory :wink:

Mně se z celýho Slavíka nejvíc líbila Černochová, jak zpívala, opravdu hodně dobrej zpěv a dobrá angličtina, což u nás málokdo zpívá anglicky přijatelně :wink:

Mně tu dodělávají instalaci nových vchodových dveří, tak je tu boží dopuštění, no to se nedá nic dělat, hlavně, že už budou nový dveře. Do těch starejch stačilo kopnout, kdyby k nám někdo chtěl nevítaně vstoupit :roll: :wink:

Příspěvek upraven 30.11.09 v 12:41

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 30.11.09 21:26

Ahoj holky,
omlouvám se, dnes nic nedám. Přišla jsem z práce, najedla se a začalo mně ukrutně bolet celé břicho. nevím jestli je to od močáku - to jsem si už v pátek kupovala ty brusinky, nebo od žlučových cest - žlučník nemám. Bolí mě všechno, plíce, ledviny, břicho. Vzala jsem si prášek a jdu ležet. Pokud to do rána nepřestane jdu k doktorce, protože je mně fakt mizerně.

ahoj Dana

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 30.11.09 21:29

Šmarjá Dani, tak ať je ti brzy líp! :kytka:

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 01.12.09 07:54

Ahojky,

Danuš, co to čtu? Doufám, že je ti líp. Moc na tebe myslím.

Včera se u mě stavil kamarád od hračkové firmy, přinesl mi pro děti nějaké lego, co jsem přes něj objednala, a pak zadarmo v poničené krabici obrovskou sadu policejní stanice a ještě adventní kalendář s piráty. Vyřešila jsem to tak, že policajty nechám Jírovi na svátek. Už by toho měl moc. Kalendáře mám ty plejáčkové, tak ho dostali dohromady.

Večer jsme nafotili PéeFku, teda nacvakala jsem asi 35 fotek, myslím, že pár hezkých vyberu (no stačila by jedna). Říkala jsem jim, že v noci možná přijde Ježíšek pro dopis a donese jim kalendáře, tak ať si uklidí v pokojíčku. Ráno byli zklamaní, že tam nic není. Ono bylo, ale schválně jsem jim to dala na jídelní stůl. Každému čokoládový kalendář, ne obrovský jako jindy, ale jen malý, ovšem čokoládky jsou naopak větší než jindy. Hanička říkala, že Ježíšek nosí opravdu moc dobré čokoládky :lol: A ten pirátský od lega dostali dohromady. Budeme to dělat tak, že vždy otevřou každý jedno okýnko a druhý den nic. Tak hned měli jednonohého piráta a stoleček s mapou. Tatínek je pak nemohl dostat z domova. Budou si to muset otvírat odpoledne, ráno na to není čas.

Mám uzávěrku, klasika - nejsou po ránu data. No tak uvidíme. Večer cvičit nejdu, to bych nestíhala, bude mě čekat dvacetikilový krocan na naporcování do mrazáku. Máma je vždycky touhle dobou kupuje v nějaké velkofarmě. Letos naštěstí jen jeden, už jsme krůtího nějak přejedeni.

Hanička dnes jede se školkou do pekla a nebe, tak jsem zvědavá na zážitky. Ráno něco říkali, že teď musí být fakt hodní, když už si ten Ježíšek přišel pro dopis, a taky aby Mikuláš něco donesl. Miláčkové.

Víc nemám, jdu se podívat po těch číslech.
Danuš a ty koukej být zdravá! Moc na tebe myslím, ať je to jen něco lehkého a jsi brzy fit. Advent je třeba si užívat jinak, né!

:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 01.12.09 09:24

Ahoj,

Dančo, tak máš strach o mě a zatím, co to čtu :cry: Doufám, že už je Ti líp nebo alespoň brzy bude.

Perníky jsou super.

Duant - gratuluju k narozkám i k moc šikovným dětem - Marušce i Jasmínce :-) Postupující věk raději neřeším, abych nepropadla depresi. Musíme si říkat, že zrajeme jako víno :mrgreen:

Jak jsem psala Danče, měla jsem áčko, protože mě odvolali bleskem pracovně do Švýcarska. Měla jsem tak čas to pořešit doma, ale emimi už jsem nezvládla.

Advent mám taky moc ráda, jen mi přijde, že vždy moc rachle uteče. Podle slov klasika „někdy je lepší se těšit, než to mít doopravdy“. Tomík dnes večer rozloupne první okénko na adventním kalendáři a začne počítat, kolik dní ještě. Do těď ho to nevzrušovalo.

Jinak finišuju v práci i doma a do toho má Tom ještě sborový koncert a jiné, asi se budu muset rozkrájet. :-?

Pa

LuckaH

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 01.12.09 10:11

Ahoj Luci, to jsem ráda, že ses ozvala. Taky už jsem měla obavy.

Já musím přiznat, že mám taky raději to těšení, než samotnou akci. Ta vždycky proběhne děsně rychle a pak mám takový pocit prázdna.

A jak bylo ve Švýcarsku?
Papa J.
:mavam:

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 01.12.09 10:23

Ahoj Jiřko,

no děsný fofr a komplet pracovní cesta. Vůbec jsem se nikam podívat nedostala, což mě mrzelo. Ale hlavně jsem byla naštvaná, že to bylo tak narychlo. :twisted:

Pa

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 01.12.09 10:53

Ahoj,
Epidemické hlášení od nás: Školka - z vyhlášení hygienika zrušeny všechny akce na tento týden, jako cvičení, kino, divadlo, dílnička v muzeu a i Mikulášská nadílka :-( . V jedné třídě k včerejšímu dni z 26ti dětí 4, v druhé z 26ti 6 dětí, u VOjtíka ve třídě ze 13 dětí 9 dětí, ovšem prosba, kdo můžete, nechte si děti doma! Škola - včera odpoledne v knihovně: „Ondro, kolik v ás bylo ve škole? Odpověď: "23, ale to bylo dohoromady z áčka, béčka i céčka…“!
Včera Onďovi k svátku telefonovala babička z Brna a divila se, že u nich klídek (jen odmítla očkování na chro, chro chřipku). Pak říkala, že až to dorazí do Prahy, tak budou plné noviny a TV chřipkové epidemie.
U nás stav dobrý, Vojtík včera začal kašlat a nějak zrychleně dýchal, ráno jsem ho vzala k dr. na poslech. Nic tam nemá, ovšem v lékárně jsem nechala 300,– za kapky na recept. U dr v čekárně nikdo nebyl - tak to nechápu. Vojtu mám doma,tatínek má pnutí, že když Vojtíkovi vlastně nic doktor nenašel,tak může dneska na trénink. Včera byl normálně na fotbale, byl jich plný počet, tak nevím, kde je ta epidemie, že by to byli odolní sportovci?
Ondra je OK - musím to pořádně zaklepat!!
Vánoce - v neděli večer, po příjezdu ze zápasů ve Vsetíně, kluci vytvořili dopis, který pak uvázali na balkon, pak začla ta děsná vichřice, o půlnoci si tatínek natáhl na pyžamo oblečení a šel dopis hledat kolem domu, aby ho někde nenašel Ondra cestou do školy. Dopis našel naštěstí tatínek a „zabezpečil“ ho.
Pořád myslím na Dinu, mám přístup k obrovské databázi mailových adres v práci, večer jsem přemýšlela, že tam rozešlu ty „prosebné“ maily z BC o pomoc pro Dininu rodinu. Konzultovala jsem to s manželem a „technicky“ by to neměl být až tak problém (máme složitější firemní poštu, z „outloku“ svého osobního jsem to technicky zvládla sama).
Ahoj, jdu Vojtovi pro oběd Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 01.12.09 15:43

Ahojky, mado hezký popis, jak tatínek v pyžamu hledá uletělý dopis Ježíškovi :lol: :lol:

S chřipkou u nás zatím ticho po pěšině, ani na třídní schůzce se o ničem nemluvilo. Snad ještě chvilku počká.

Uzávěrka jde zatím hladce, pořád čekám, co se zasekne. Zatím to vypadá, že snad půjdu domů celkem brzy. No kéž by.

Víc nevím co jsem chtěla.
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 01.12.09 18:28

Ahoj holky,
tak se hlásím živá a zdravá. Teda relativně. Včerejší asi pseudožlučníkový záchvat jsem si uhnala sama svou žravostí, on karbenátek a čokoláda je sice super, ale každé zvlášť v rozmezí aspoň nějakém. No na mou obhajovu, už celý den mně bylo „divně“. Ale holky večer jsem fakt myslela, že nebudu :andel: Nicméně močák a ledviny mě pořád bolely, tak jsem ráno vzala ranní moč a šla k Dr. Mado přesně jak popisuješ nikdo u doktorky nebyl, tak jsem se vyděsila. Zaklepala a paní doktorka tam byla. Protože od mala trpívám na bílkoviny v moči, už jsem to tak znala a počítala jsem s tím, že tam jsou! A jsou. Tak mám atb na deset dní. Paní doktorka se mě snažila přesvědčit, že když na to trpívám takhle opakovaně, že bych měla být doma v teple a klidu. Ale to nejde. Ale jsem ráda, že jsem šla. Ještě před střediskem jsem si říkala, že jsem hypochondr a „to bude dobrý“. Nicméně jsme se domluvily, že se to musí pořešit, ale vloni jsem byla na velkém ledvino-močovém vyšetření a vše Ok. Tak nevím. Přitom na pití jsem vážně poctivá.

Takže teď už je OK. Teď jsem si teda dala dva chleby se sýrem a šunkou a dobrý. Už jsem měla vážně hlad jako vlk.

Mado, teda jak píšeš o té chřipajzně u Vás musím Ti pogratulovat k dětem se zdravým kořínkem. Ten počet je teda fakt síla! Je to škoda, že? Tak snad to bude příští týden lepší a akce doženete.

Luci ahoj ze Švajcu :lol: dovezla sis čokoládku?

Jiři jak jsi popisovala to Vaše dnešní ráno, to muselo být moc hezké. A nákupy Lega no super!!!

Jo u nás ještě taky řádí strašlivá mužská nemoc. Taťka leží izolován v ložnici s rýmou jako trám. Já budu spát v Matějově pokojíčku.

Jo holky s tím těšením máte pravdu. Nejhorší je vždycky to jak po rozbalování dárečků už je po všem, všude binec, v obýváku papíry, v kuchyni zbytky z večeře.

Mado na Diny myslím taky. Každý den chodím na její blog, ale to já už dávno. Pořád to nechápu. Zítra mají pohřeb. Budu na ni myslet.

Holky ještě jednou moc moc děkuji za podporu! Zítra cvičit nejdu, paní doktorka říkala, žádnou fyzickou aktivitu. Tak mě to mrzí, ale nejsem Xena, tak budu doma.

papa Dana :mavam:
Jo Jiři Lukáš je super! Je to hezkej černovlasej kluk, tak ať si žehlí!!!Hlavně tu madurídu aby udělal, ne!!!

Příspěvek upraven 01.12.09 v 18:30

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 01.12.09 18:50

Ahoj Dančo, specielně na tebe jsem dneska myslela, jak se ti zdravotně daří, tak jsem ráda, že OK. Jo, jak včera volala ta naše babička, ta vychvalovala tvého muže, jaký je to sympaťák a fešák, fakt, pořád dokola o tom mluvila.
Taky nevím, jestli jsem ne neunáhlila s tím necháním Vojty do konce týdne doma, už dnes tady řádí, všechno roztahaný. Jo, Dančo, oni naši kluci normálně nemocní nabývají, oni mají vždycky něco extra - např. Vojta uzliny zvětšené na boku krku, teď ten testosteron…Manžel má lékařskou kartu, co si dovezl z Brna, když jsme se stěhovali, tj. 1997, tu kartu má v obýváku v šuplíku a v ní poslední záznam o odvodu na vojnu. Největší hypochondr v rodině jsem já.
Taky mám rozhozený žaludek :-D :lol: , přikládám to žaludeční nervóze, kterou jsem si vytvořila zkrzeva ten Vojtův testosteron.
Ježiš, já tady kecám a připálila jsem vajíčka natvrdo k mangoldu, který tady přihřívám, až příjdou kluci z hokeje. A to jsem vám ještě chtěla napsat, jak kluci vyráběli v sobotu sádrový betlém.....příště, teď jdu větrat.
Ahoj Mado

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 01.12.09 20:07

Ahojky,

zdravím vás všechny :mavam: specielně uzdravující se Danču :kytka: Máš pravdu, že občas si člověk zatopí svou neukázněností sám. Ale co se týká ledvina a podobných záležitostí, jsem ukázkový případ přístupu „to je dobrý, to přejde“ :cry:

Ze Švýcarska jsem stihla přivést (resp. tam koupit) jednu malou čokošku pro Tomíka. Jinak to bylo časově napjaté.

Zítra jdu nakupovat ještě nějaké dárky a věci na vánoce, konečně už mám pocit, že opravdu budou - no mám pomalé vedení :roll:

Zatím se mějte

Pa

Příspěvek upraven 01.12.09 v 22:23

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 01.12.09 22:35

Mado, jak se dají připálit vajíčka natvrdo? Vyvařila se Ti voda? Hlavně, že jste nechytli?
Jo babičce děkuju za pochvalu manžela :lol:
Zítra v práci do večera, ale zkusím poprosit šéfovou, jestli by mě nepustila trochu dřív domů. Večer bych šla s Matějem ke kamarádce na návštěvu. O té jsem ještě nepsala. Bydlí tady ve vedlejší ulici, je sama, manžel ji opustil s její kamarádkou. Má holku jako já Matěje a mladšího chlapečka. Čas od času se sejdeme a popovídáme co a jak.
Holky stejně to je hrůza že už je prvního prosince. Co kupujete manželům na vánoce? Od Jiřinky vím, co Vy.
A Anjelico a Hanko, kde jste. Anjelico co v práci? Je to lepší?

mějte hezkou středu! Dnes tady v podstatě celý den pršelo. Ach jo. Sluníčko kde jsi :zed:
:mavam: D.

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 02.12.09 07:36

Ahojky,
včera jsem byla v práci do čtvrt na sedm, ale udělali jsme velký kus práce i za dnešek. Dnes ráno klasika nejsou data přepočítaný, takže čekám. Snad to dnes dorazíme. To už vás asi nebaví, co, furt moje uzávěrky :mrgreen:

Domů jsem přijela akorát na večerníček, babička nám přivezla 21 kg krocana, tak jsem ho hodinu porcovala. Pak jsme koukli na Ordinaci a šla jsem spát. Žádný velký aktivity.

Dančo, to je dobře, že je to „jen“ močák. Já na to taky trpívala, vždycky jsem nastydla od nohou. Teď si na to fakt dávám pozor, pořád v ponožkách, doma v pantoflích. Jak cítím, že je mi zima na břicho, na stehna, hned je to tam. Kupodivu snad už 3 roky je to dobrý. ATB rychle zaberou a bude to dobrý. Hlavně být v teple, takže na cestu do práce žádný lodičky, ale pěkně kozačky.

Jo, Hanička byla včera v tom pekle, prý to bylo hezký, čert si tam chtěl nechat paní učitelku :-) Prý jí Mikuláš říkal, že se nemá tolik prát s Jírou a nemá se urážet. Všímavá paní učitelka to na každého hezky nabonzovala :-)

Dnes nic víc nemám. Jdu s kamarádkou na oběd - už jsem jí neviděla spoustu let a potkaly jsme se na ségřině svatbě.

Mado, připálený vajíčko, :potlesk: To já už vím, že od vaření k emiminu odbíhat nemůžu. To si vždycky říkám, že se „jen“ podívám, pak se začtu a hned je něco připálený.

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 02.12.09 16:00

Ahojky, nikde nikdo, hlásím uzávěrka hotová o den dřív, jdu domů jako normálně.
:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 02.12.09 17:09

Ahoj,

tak hlásím upečené dva druhy cukroví, nakoupená část dárků - uuuf, mám toho nějak dost.

Jiřko, gratuluju ke zvádnuté uzávěrce, ještě pár měsíců a budeš přebornice. :-) Jaký by sraz s kamarádkou ? Já jsem dnes potkala mojí třídní učitelku ze základky. Neviděla jsem jí asi 10 let, tak to bylo legrační …

Dančo, jak je?? Doufám, že už lépe a že jsi pěkně v teplíčku.

Kdepak se toulá Anjelika? Asi toho má teď moc než si vše zajede v práci i doma.

Holky, jaké druhy cukroví pečete? Já peču klasiku - vanilkové rohlíčky, perníky, linecké, pracny, žabí huby, kuličky z tatranek, vosí hnízda, ořechy. A co vy ??

Příští týden bude dost náročný - ve středu a ve čtvrtek odpoledne budu s dětmi z Tomovy třídy vyrábět na vánoční trhy a v pátek má Tom koncert, kde jsem se nabídla jako tzv. „hlídací maminka“ tj. kioordinace a hlídání kluků v zákuisí. No bude to asi síla.

Dnes večer přijde na kafíčko kámoška a pak musím ještě péct. Nějak mám pocit, že to nestíhám.

Pa

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 02.12.09 19:22

Ahoj holky,

Lucko, je to pravda, mám toho moc, ještě pořád se mi nepodařilo vše sladit, aby to bylo podle mých představ (tj. doma naklizeno, děti hodné …), ale to nebude nikdy :lol:
Dano, v práci je to už lepší, ono se to nějak zvládne.
Magdalenka měla v neděli večer teplotu 39, tak jsem ji nechala pár dní doma. V pondělí jí hlídala jedna slečna, která hlídá občas u sousedky, v úterý děda (můj táta) a dnes babička (moje maminka). Když jsem přišla domů, daly jsme si s mámou panáka whisky a nezůstalo u jednoho.
Holky, co Mikuláš? My jsme letos poprvé dětem domluvili čerta, Mikuláše a anděla domů. Tak jsem na to moc zvědavá, jak to proběhne.

Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 02.12.09 22:01

Ahojky,
hlásím se netradičně i večer - v televizi nic není, tak jsem probírala fotky. Z těch 35 co jsem nafotila na PF jsem vybrala asi 8 a z těch jsem se nemohla rozhodnout. Nakonec jsem jednu vybrala - tu vám zatím neukážu - ale pro ilustraci jsem ze zbylých udělala koláže, protože to prostě nemůžu všechno vyhodit.

Hurá, konečně i já vidím adventní logo emimina - už chápu, co Duant myslela. Nechápu, proč já to vidím až teď. A to není že bych si nevšimla, ale opravdu pořád bylo normální.

Lucko, sraz s kámoškou byl super. Vzpomínaly jsme, jak jsme se seznámily - no je to 20 let, co jsme spolu byly na táboře. Pak jsme patřily do společné party, která jezdila na tábory, na vandry, tancovala country. Tak se ty party různě prolínaly … a tam jsem taky našla svého muže a tím jak jsem opustila předchozího partnera jsem přestala tancovat. Jojo. Neviděly jsme se asi tak 16 let - naposledy jí pamatuju na naší svatbě. No a po letech jsem jí potkala na ségřině svatbě letos v září, protože ona se znala s mojí ségrou (brala jsem je s sebou na vandry) a zároveň i se švárou a prý s ním kdysi dávno dokonce krátce chodila. No takže jsme zavzpomínaly na mládí a hrozně jsme se nasmály. Jsem pozitivně naladěna na několik dní dopředu. Byla jsem s ní v „naší“ picošce, kam chodíme i spolu.

Anjelico, to je fajn, že už je v práci líp. Ono si to nějak sedne. Já musím říct, že s některými lidmi v práci taky nemám společnou řeč, dalo by se i říct, že mám pocit, že mě nemají rádi. Ale neřeším to. Chodím tam pracovat a ne se bavit. Šéf je se mnou spokojený a s kolegou z kanceláře vycházím a s ostatníma se chováme navzájem zdvořile a že někdo spolu chodí na tenis nebo do hospody i mimo práci, to mě prostě netrápí. Oni nikdo nemají děti, takže jsou prostě někde jinde.

Mikuláše asi zvát nebudu. Nezvali jsme ho nikdy. Spíš s ním přišli do styku na různých besídkách a tak. Hanička ho měla včera na té školkové akci. Uvidím co Jíra. Vždycky to řešíme tak, že nám dá tašku s dárečkama venku za dveře. Z mé strany šílené divadlo, nejdřív je odeženu pryč, podívejte, tamhle něco svítí, pak dárky instaluju a pak jako slyším dupání a tak, vy nic neslyšíte? já prostě slyším, jděte se podívat, no taky že jo, byl tu !!! Ale děti to baví a mě taky.

Lucko, cukroví já peču móře, ne že bych to potřebovala jíst, ale hrozně mě to baví. Ta atmosféra u toho … pékám tak 14 druhů, ale od každého tak jeden plech. Klasiky moc nedělám, už máme perníky, chystáme rohlíčky, linecké a pak spoustu různých druhů, které jsem tak různě posbírala … rozinková kolečka, mandlové hvězdičky, ořechové houbičky, kostky, pusinky, z loňska cosi nazvané masarykovo cukroví a od Ivči co sem psávala římovské hady, špičky alias vosí hnízda jsem upravila recept na bezrumové a dělám je růžové - s višňovou šťávou a marmeládou a říkáme jim kuželky - z původního receptu zbylo snad jen máslo :-D višně v čokoládě, kokosky se sušenýma meruňkama, do výčtu mi ještě něco chybí, ale to si teď z hlavy nevzpomenu. Budu průběžně informovat, jak budu tvořit. O víkendu minimálně 4 druhy uděláme a už se na to moc těším.

Jo tak abych nezapomněla tu koláž - pokus o PéeFku.
:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 02.12.09 22:05

Tak sem dám i tu druhou koláž, no. Jsem se u toho vyblbla :mrgreen:

Lucko prosímtě co jsou to žabí huby? To slyším (čtu) prvně! Letos zatím nic nového nemám, tak že by … :?:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 02.12.09 22:31

Ahoj holky,
Jiři o tom vánočním logu na emiminu jsem psala já :evil:
Jinak fotečky máš naprosto skvělé! Vážně moc moc hezké!!! Kdepak bydlí u vás ta perníková chaloupka. Jsi šikulka. Holky s tím pečením Vás fakt obdivuju. Mně to tak strašně nebaví. V neděli asi spácháme perníčky, děti se už ptaly. Mám takový recept, který nemusí měknout, stejnak je máme rádi takové křupavé. tak v sobotu udělám těsto a v neděli budeme péct. U nás se taky pekávalo plno druhů, ale už vloni jsme donutili mamku, aby udělala jen linecké a rohlíčky. To mají rádi děcka a všichni ostatní nic jiného nejí. Kromě mě, já jím naprosto všechno a naprosto všechno mně chutná. Viz můj žlučníkový záchvat!

Taky jsem byla na té návštěvě, kamarádka má přestavěný byt od března, tak jsme se v podstatě letos na návštěvu neviděly. Jen v létě třeba na hřišti nebo průběžně v obchodě. Tak jsme všechno semlely. O tom je ten advent ne!

V práci toho mám moc. Ale to všechny. S tím koncem roku je to hrozné. Zítra musím nachystat balíčky. Musím jít koupit sedm lahví portského vína. Teda nevím jak to budu tahat, asi na dvakrát. Z čehož jsem pochopitelně celá na větvi. Potom musím jít přes celé měso vyúčtovat reprefond. A udělat různé resty, protože pořád musím počítat s tím, že někdo lehne a budu muset zůstat doma. Což by byla katastrofa.

Jinak Milan kašle jak hrom, dnes ho ještě chytly záda, tak potěš. Ale to se všechno spraví!!!

tak se mějte moc hezky!
Ahoj :mavam: Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 03.12.09 07:29

Ahojky

Ježiš Dančo já teda jsem, ty tu chválíš logo a já to přisoudím někomu jinýmu ! Jen nechápu proč já jsem ho neviděla už v neděli nebo kdy to bylo :!:

Hanička prokašlala noc, nicméně teplotu nemá, ráno dostala kapky a šla do školky. Snad nám ji přes den nevrátí. Potíž je ta, že pořád nechce smrkat. Většinou kašle jak si lehne.

Jíra jede dnes do té perníkové chaloupky u Pardubic, tak jsem na to zvědavá. Ukazovala jsem mu na internetu, jakou má koupit placku, tak jsem zvědavá, jestli přiveze. Dostal 50 Kč a ještě 50 si vzal svých.

Dančo škoda že jsi tak daleko (nebo neměl by Milan ještě před Vánocema cestu do Prahy?). Já totiž to cukroví zase nemusím jíst, napeču toho hafo a pak toho půlku porozdávám. Že bych ti krabičku nabalila. Zítra se do toho pustíme.

Víc zatím nemám.
:mavam: J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 03.12.09 16:47

Ahojky,
tak jsem se konečně dostala k emimi, uuff. Teda to je strašný kolotoč…

Žabí huby - z těsta kolečka přeložená na půl, naplněná ořechovou náplní. Po stranách spojené, ale vepředu ne, takže to vypadá jako otevřená tlama. Dobré, málo sladké.

Jiřko, jak je Haničce ? Dnes mi volala kámoška, které má dceru ve školce, do které chodil Tom , že ve školce je spála - asi 8 dětí nemocných. 8-o

Za Mikulášem jdeme do mateřského centra, kam chodíme už od Tomova 1 roku. Bude to fajn, protože se tam už všichni známe- děti i rodiče :-)

Anjeliko, nepřeháněj to - naklizeno prostě nebude, jen uklizeno a děti jsou hodné jen když jsou nemocné :mrgreen: (To mi vždy říká naše sousedka)
Ale ten návrat po mateřské je prostě fofr, neboj bude líp. Jak je Magdalence?

Dančo, tak co močák a jak v práci - koukám, že taky finišuješ, viď. Je to síla…

Všem přeju krásného Mikuláše.

Ahoj

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 03.12.09 16:49

Copak je to za nekázeň! Celý den nikdo!
Jiři Milan už do Prahy asi nepojede. Navíc teď docela lehl. Včera ho chytly záda, tak byl dneska na injekci, na kašel má Erdomed. Tak si povybírá volno, aby se vyzdravil.
Zítra jsme spolu měli jít na koncert Hop tropu. Tak se mnou půjde Tomík. Taky se těším. Půjde se mnou jako můj velký doprovod.
Před chvilkou jsem přišla z práce, tak to tu musím pofackovat. Do cvičení nejdu. Skrzevá ty atb a nemám mít fyzickou zátěž.
Kluci zatím OK.
Jiři tak ať to Haničku rychle přejde. V noci a ráno to je vždycky nejhorší. Dávali jsme klukům,když bylo nejhůř čtvrtku dithiadenu.

tak zatím pa. Večer ještě mrknu!
Jiři napiš, jestli Jíra koupil tu placku. To by byl teda šikulka. To měli teda daleký výlet.

Ještě jsem se dívala do seznámku a protože bych zapomněla, tak napíšu raději hned.
Zuzi, 5.12 máš narozeniny, tak přijmi přání všeho krásného, hodně dárečků, nezlobivé a neušpinitelné děti a klid a pohodu doma s manželem :kytka:

ahoj :mavam: Dana

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 03.12.09 18:55

Ahoj holky, vzala jsem si notebook a jdu za váma, nemusím být u toho, až kluci podpálí kuchyň (Ondra si vzpomněl, že zítra mají ve škole jarmark a že chce zase udělat lodičky se skořápek a prodávat to tam, místo vyučování), tatínek vyzvedl Vojtu z fotbalu, přihnali se domů a začli tvořit -ovšem u nás to nejde klasicky - nakapat vosk do skořápek a upevnit tam svíčičku. Nad plamenem sporáku tam rozehřívají velké svíčky, vytahují z nich knoty, Vojta piplá horký vosk…no raději nevidět…
Na Mikuláše půjdeme zítra do skautu, když nám ve školce besídku zrušili, dneska byl Mikuláš i v hokeji, ale tam jsme taky nebyli, protože ve čtvrtek chodíme na fotbalový trénink a zítra odpoledne jede Vojtík na zápas do Zlína, tam bude taky Mikuláš, jsem říkala Vojtovi, že pokud tam bude i čert, takže je „nahranej“, čímž Vojta mírně, ale nej mírně znejistěl.
V sobotu asi pojedeme k tchánům do Brna a v neděli mají kluci zase zápas, ale naštěstí hrají „doma“.Zatím nic nepeču, ale určitě si dovezeme od babičky minimálně perníčky, tak budeme zdobit, což znamená, že úklid kuchyně si nechám až na potom.
A víc nic nevím, všem marodům, malým i velkým rychlé uzdravení,ahoj Mada

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 03.12.09 19:39

Ahoj holky,

Magdalence už je dobře, dnes šla do školky. To jsem ráda. Doufám, že zase chvilku děti vydrží zdravé.
Jiři, jak píšeš o té práci - souhlasím, ale měla jsem problém s tím, že jsem potřebovala některé věci vysvětlit a někteří kolegové byli krajně neochotní. Já jsem v dřívějším zaměstnání asi měla extrémní štěstí na dobré vztahy. Ale v pohodě, bude to dobré.

Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 03.12.09 21:37

Ahoj holky,
Anjelico, tedy Magdalenka je rychlouzdravovač, tak přeju ať to vydrží!
Já ráno vždycky vstanu a říkám si, co celý den udělám a jak dojdu z práce, tak jsem tak vyšťavená, že neudělám vůbec nic. Trochu poklidím, dala jsem prát pračku, ani jsem ji ještě nevytáhla, u zpráv vytuhnu. Kruciš, teď jsem si vzpomněla, že jsem si nevzala atb!!!
Milana chytly děsně ty záda, zašel odpoledne k doktorce, dosal nějaké léky a injekci a vypadá OK. Ale na koncert půjdeme s Tomem samotní. Těším se, uvidím se tam s kamarádkou. Byli jsme takové tři kamarádky, já tady s tou Táňou od sedmé třídy až do narození prvních dětí asi takové ty zásadní a největší. Má hodného muže, ale protože není z té naší party, tak žijí trochu jiným životem On je taky trenér hokeje (děti) tak obě jejich děti (kluk a holka) hrají hokej. Čas od času si zavoláme, já se ji snažím vždycky vytáhnout někam s náma, ale mají často zápasy a tréninky, tak to nikdy nevyjde. Už před prázdninama jsmem ji říkala o tom koncertě, tak chtěla jít s náma, tak se vážně těším, že se zase setkáme!Kdyby bylo víc času, přála bych si tyto dvě kamarádky pozvat na moje narozky někam na vínko a něco dobrého. No uvidíme.

V sobotu přijde Mikuláš. Jiři hezky se četlo to povídání jak u toho děláš takové to divadlo! Taky jsme to tak mívali. Vloni jsem vlastně psala ten Mikulášský deníček, jak k nám přišel ten úplně cizí Mikuláš a bylo to moc hezké. Většinou děcka dostávají dobrůtky na dvoře. Rozsvítím svíčku a u toho mají balíčky. O víkendu ještě nevím, jak to udělám. Když jsme měli jen Toma, tak jsme se vždycky chodívali projít ven, já jsem se pod záminkou - jé nezhasla jsem v koupelně - vrátila, všechno nachystala a pak když jsme přišli, tak Tomík jako hledal po domě, tam, kde už jednou byl, jsme to nachystali, vyškrtali několik sirek, jakože to je smrad od čerta a pak to našel. Bývalo to tak hezké.
Ovšem jednou jsme byli na Mikuláše v nemocnici s laryngitýdou.

Tak jsem se holky zasnila, určitě to bude hezké i letos. Dostanou Milka adventní kalendář, takový ten půl metr kinder čokoládky, kindervajco, ledový čokoládky s mašinkou Tomášem - i Tom i když je velkáč, lázeňské oplatky a ty plejáčky. Tomík kancelář a Matěj krmení ptáčků a ještě jednoho malého.

Asi možná ještě i něco, ale to už si nepamatuju, musím se podívat do šuplíčku. Jo ty DVD s pirátským příběhem Jack Holborn - příběh malého chlapce na pirátské plachetnici Molly.

papa D :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 03.12.09 21:38

Mado, lodičky jsme taky chtěli dělat, ale nemáme žádné skořápky! Což jsem teda nečekala! Jak to dopadlo! Máš zalepenou celou kuchyni?

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 03.12.09 21:51

Dančo dobrý, dokonce po sobě i uklidili. Jenom večer jsem zase měla s Ondrou řeč, on je fakt mimozemšťan, zrovna jsem říkala manželovi, že v Ondrově nitru se pohybuju jak slon v porcelánu, že pokud je Ondra po něm, ať mi teda řekne, jak na něj :think:
Hop tropy závidím, byli jsme na nich naposledy na koncertu v Malenovicích (byla to taková rychloakce, slyšeli jsme reklamu v regionálním rádiu, telefonicky si objednali lístky a večer vyrazili) i s Ondrou, ale to už jsou tak dva roky. Bylo to tehdy na podzim a předtím celé léto kluci pořád dokola poslouchali na starých kazetách všechny Hop tropy, Máky a Samsony, co jsme doma měli, tak to Ondra odzpíval s nima, ale pro podpis na plakát se styděl jít.
Dobrou noc Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 04.12.09 08:05

Ahojky,

Luci, žabí huby vypadají dobře! A že bychom se aspoň my dvě sešly před Vánocema na oběd a přinesly si ochutnávku cukroví? Já to svoje tak ráda rozdávám :lol:

Se spálou nestraš, tu jsme si loni všichni užili loni. H. kašle přesně jen ráno a v noci. Má rýmu a pořádně nesmrká. Začala jsem jí dávat bromhexin a je to lepší. Mně taky začal takový ten kašel - ráno, když vylezu ven, když se vrátím do tepla. V práci po cestě z oběda a 10 min po návratu kašlu jak zběsilá, přitom mi jinak nic není. Trpívám na to léta, tak to má asi po mně - zadní rýma, co neteče dopředu, ale dozadu, spouští se při změně teploty a nejde vysmrkat, ale musí se vykšlat. Dnešní noc už byla lepší, i když jsem nějak byla pořád vzhůru a spala jsem špatně.

Včera jsem dorazila v půl páté, Jíra byl na skautu, Hanička u dědy, tak jsem využila hodinky volna a pustila se do balení dárků. No stihla jsem tak sotva třetinu, ale vzala jsem to podle velikosti od největších a tak mám zabaleny hlavně ty velké krabice pro děti. Než dětem jsem nikomu nebalila. Ještě jsem dala stranou pro babičku a dědu a ty mám taky zabalené, vůbec jsem vytřídila co je pro ostatní a k narozeninám a tak. Hned jak bude příležitost, musím pokračovat, hlavně si nejsem jistá, jestli na to bude stačit papír, vůbec nemám odhad, kolik toho ve které roli je.

V půl šesté jsem Jíru vyzvedla na skautu, bylo tam asi šest holek a on :mrgreen: , z toho kromě jedné jeho spolužačky od páté třídy výš. Ale je tam spokojený. 17.12. budou mít besídku celé družiny, prý to bude déle, můžu přijít taky, ale prý dřív než v 7 ho nemám odvádět. Tak snad ten den nebudou mít úkol, jinak to ničemu nevadí. Vůbec neuškodí, že si takhle zvykne s „cizíma“ lidma a dětma. Cestou domů mi trochu vyprávěl o výletu, ale v zásadě jsem se nic moc nedozvěděla. Placky koupil dvě. Prý ta první to nebyla ona, tak koupil druhou. Koukala jsem na to, ona ani ta druhá nebyla ona - měli tam takovou tu malou, „falešnou“, s obrázkem chaloupky a textem Nálevna u všech čertů v Perníkové chaloupce. Moc hezká. Ale bez čísla. Ta druhá je s číslem - hrad Kunětická hora. Tu správnou tam prý neměli. No tak to vůbec nevadí, je to můj šikulka šikovnej. Když jsem z něj páčila co tam dělali, tak si to prý nepamatuje. Tak nic nevím. Snad budou mít na stránkách aspoň nějaké fotky.

Dnes prý budou mít ve škole Mikuláše, děti to teda neví, ale prozradila mi to kámoška, že jim to budou dělat jejich patroni deváťáci, a ví to proto, že její dcerka z devítky bude dělat anděla. Tak jsem zvědavá, co bude Jíra říkat. Já jsem ráno přišla do práce a na stole mě čekaly dvě taštičky s dobrůtkama pro děti od firemního Mikuláše. Letos je toho docela hodně, tak jsem ráda, protože kromě těch adventních kalendářů od playmobilu jsem nic nekupovala. Ale dám jim to už dnes a řeknu, že to je od Mikuláše z práce.

Mado, na hrátky s ohněm a voskem naštěstí máme krb, takže podobné činnosti provozujeme na dlaždičkách u krbu. Lodičky asi koupím takové ty plovoucí svíčky. Loni jsme lili vosk z nich do vody a teď jsem na to narazila zabalené v ubrousku, bohužel jsem to dost polámala. Ale vzpomněla jsem si, že jsem tam měla jakoby kolo, no a vida, kolo jsem si pořídila :mrgreen:

Dančo, Milanovi přejeme brzké uzdravení. Je to hrozné, jak to dokáže člověka úplně vyřadit z provozu, co. Tak ať je brzy fit.

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 04.12.09 09:24

Ještě jsem zapomněla napsat, že Jíra kromě dvou placek (dala jsem mu 50 Kč) přivezl perníček pro Haničku - takové maličké srdíčko, je jakoby vyřezávané, moc hezké, ale je tam napsáno „dekorativní perník“ tak jsem jí ho nenechala sežrat a přivěsila ho na větve. Prý stálo 18 Kč a bylo nejlevnější. Ještě koupil starší sestřenici lízátko. Na tu mladší si nevzpomněl, tak jsem říkala, že jí něco musíme koupit dneska, aby jí to nebylo líto. Měl s sebou ještě „svých“ 50 Kč. Dostali tam perník (takový ten kupovaný balený) tak ten si dal k večeři. Přesně vím, kde seděl v autobuse a s kým, ale co bylo za program, to jsem z něj nedostala. Říkal mi - jak by tam mohl být program, copak je to televize? To je logika, že, program říkáme tomu papírovému, co je v něm psáno co je kdy v televizi. No takže tenhle program tam teda nebyl :lol: :lol: Přitom učitelka říkala, že tam mají dvouhodinový program. Hm, chlap.

Zuzce taky posílám :kytka: k narozeninám, jestli si to tedy přijde přečíst.

:mavam: Jiřina

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 04.12.09 13:24

Cus holky zdravim. U nas nic noveho. Zacina mne z vas chytat depka ohledne vanoc, pac ja nemam ani prd a to doslova. Jo akorat pro holky po jednom velkem darku a smitec. Ale je zase fakt, ze mne predvanocni nalada zacina chytat az kolem Mikulase. Ten mame v mistnim Sokolu. Taky maji ve skole dneska od devataku, pry jim to prozradila p.ucitelka, aby se nebaly a kamoska tretacka pry videla jak si zkousi prevleky. Ve vesnici uz je vyzdoba, i nove se osvetloval verejne strom, deti dostaly balicky, my dospeli svarak a horkou cokoladu a zpivaly se koledy. Az na tu zimu to bylo fajn. Sousedi uz maji ozdobene obydli, par nadsencu si na to bere firmy, to u nas nehrozi. Mame jen venku ozdobeny velky smrcek a podel terasy male stromky a v oknech adventni svicny. Takze o vikendu lezu na pudu, kam schovame gril a venkovni sezeni a vyndame ozdoby. Asi mne z vas klepne, ale ja v tydnu uklizela boty zabky :nevim: Jinak nechapu vyzdobu ve stylu sobu a tak, teda nevim od kdy se do nasich krajin zatoulali sobi a Santove lezouci do oken. Detem se to libi, ja bych si to k baraku nedala. Jinak my peceni pachame dohromady s mamou a segrou, coz mi vyhovuje. Doma jen udelame s mladou dva az tri druhy, ona nam mala se bude motat pod nohama, coz s oblibou dela u vareni a ja u toho tecu. Jinak ja se te rymy zbavit nak nemuzu, zacala jsem i pokaslavat a to se cpu vitaminama, mackame si cerstvou stavu, tak snad se to casem upravi. Holky i manzel se nastesti drzi. Ve skole pry take zatim pohoda, tak velke tuk, tuk tuk.
Hezkeho Mikulase vsem preje skoro vanocne naladena Hanka. :andel:
Jo Mikulase bude u nas jen ve znameni Adventniho kalendare, protoze toho hodne dostane bokem a za dva dny o tom nevi a zeru to pak ja… :zed: :roll:

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 04.12.09 13:38

Ahojda,

chci ve 2 vypadnout z práce. Odpoledne jdeme k našim, tento týden má Iva, Jitka a Blanka svátek (máma je Blanka a Iva s Jitkou ségry), tak jsem byla v Oxalisu nakoupit nějaké čaje - mám pro každou jen bombošku (pro mamku navíc ty obrázky na okna). Rovnou jsem koupila čaje i pro Jírovu paní učitelku, pro vedoucí na skautu, pro šváru k Vánocům. Ještě jsem tam koupila tatínkovi pixlu na kafe, protože ho pořád máme buď v pytlíku, nebo přesypáváme do skleniček od Nescafé (nic moc). Pro sebe jsem si u stánku koupila lahev medoviny, aby nám Mikuláš taky něco donesl. V knihkupectví jsem konečně koupila Háně knihu o princeznách a Dančo stejný kalendář jako máte vy !!! Je opravdu moc pěkný, sice stál 170, ale už je můj. No a tisícovka v čoudu, že.

Dárky už mám ale v podstatě všechny. Ještě čekám až vyjde jedna kniha (pro ségru). Koukala jsem do Marks a Spencer, jestli by se mi nelíbilo nějaké tričko. Jedno by se mi líbilo, cena 129, to jsem říkala že je super, jenže to bylo 129 PZL a v Kč 799, tak to je zase na jedno tričko příliš, tak jsem si ho ani nešla zkoušet. No pro sebe si už asi nic nekoupím, budu muset počkat na slevy. Bylo tam vedro a všude lidi, tak se na to asi vykašlu.

Jiřina :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 04.12.09 15:56

Ahoj holky!
já jsem normálně včera měla jen Jiři Tvůj komentář, na Lucku jsem narazila až teď, jak jsi se zmiňovala o té spále, tak jsem si říkala, kruciš, to mě nějak uteklo!
S tím kalendářem to bude super, budete to mít taky hezky rozplánováno a bude přehled o všech akcích na celý měsíc.
Oblečení bych si taky nějaké pěkné koupila, ale počkám na leden. Teď je to fakt drsný. Medovinku si taky koupím.
S těma zabalenýma dárečkama jsi fakt dobrá. Já jsem to vloni taky tak brzo už měla. zítra večer je ta Mikulášská merenda, kluci budou u našich, tak možná v neděli ráno něco pobalím. Hlavně Milan musí v práci udělat obrázky - jako jmenovky na dárky. Vždycky máme z fotky vyříznutý jen obličej, já to pak v práci vytisknu a všichni hned vidí, co čí je. Asi jste to nepochopili, ale já to neumím líp popsat.
S mamkou jdu v pondělí do města. Něco si koupí k Ježíšku a hlavně se spolu projdeme.
Teď jdu trochu poklidit a večer jdeme na ten koncert.
Zítra zase přidám nějakou vánoční výzdobu. Na dveře na dvůr betlémek atd…

Na Mikuláše nám přijde kamarádčina (Lída se stolem) dcera. Matěj ji asi pozná, ale to neva, bude to hezké. Hlavně to musím někde potajmu nachystat, abych na něco nezapomněla. Ještě jsem včera v tom výčtu zapomněla na kolekci na stromeček.

Jiři, jaké ty čaje kupuješ? Já jsem si teď do práce koupila od Grešlíka - zázvor, med, citron. Docela dobrý.

tak papa D.

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 04.12.09 16:16

Ahoj holky,
Dančo, přesně takové jmenovky na dárečky dělal manžel,když byl Vojta ještě malý, aby mohl rozdávat dárky. Vytáhl výřezy z fotek a pak jsme to lepili na dárečky. Ale už je to tak dva roky zpátky, teď už používáme klasiku,takové ty tvrdé na půlku složené kartičky, které mají na titulu vánoční obrázek. Vevnitř je „adresát“ napsán tiskacím písmem a to Vojta v pohodě přečte.
Jsem teď vezla Vojtu před fotbalový stadion, kam přijel manžel a vezl i další kluky na mikulášský turnaj, Vojtík trochu znejistěl, jak zjistil, že tam budou i čerti, ale ujistil se, že je hodný a že by ho rodiče nedali, tak se začal děsně těšit na ten fotbal. No, co on dělal při čekání na trenéra s dresama, skákal tam, pět schodů naráz, na všechny se zubil, jezdil po zábradlí, poskakoval, prozpěvoval..prostě byl k nezastavení a já jsem z toho měla radost, že je tak spokojený a natěšený. Ondra měli dneska ve škole místo učení Mikuláše, čerty a anděle z druhého stupně, lítali po škole, přišel s černě pomalovaným obličejem a plnýma kapsama sladkostí. Prodával na jarmarku ty voskové lodičky a karty magiky, utržil asi 30,–, což považoval za neúspěch. Za chvíli pro něj pojedu na trénink hokeje a pak mají mikulášskou ve skautu, doufám, že Vojta z fotbalu přijede aspoň tak, že taky kousek toho mikuláše ve skautu stihne.
Jinak nám dneska Ondík vyzdobil okna, konečně namaloval pár vánočních obrázků barvičkama na sklo a to nemůžu ani raději psát, že v dětském pokojíku máme nějaké vánoční obrázky už asi tři roky - jsou to takové kýčovité obrázky jako mikuláš ve formuli, mikuláš v lokomotivě, kluci to někde vyhráli, nalepili na okno a ono to drží, akorát jak je to vybledlé, tak se musí moc soutředit, aby se zjistilo, že je to vánoční téma, tak to tam máme furt. Kluci tam nemají záclonu, jen nahoře závěsek, před okny máme vysoké smrky, tak tam zvenku není vidět.
Jo a v rámci vitamínů v zimě jim taky liju do čaje vlasnoručně vyrobenou bezinkovou šťávu, což tady nedávno poradila Danča, za což ji děkuju, to by mě nenapadlo a alespoň to do nich dostanu „nenásilnou“ formou.
Ahoj Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 04.12.09 23:13

Ahoj holky,
tak jsme se s Tomem vrátili z toho koncertu. No bylo to SUPER. V podstatě takový koncert pro nostalgiky, hráli všechny staré písničky. Když přidávali „tak už se škrábu strání plnou kamení“ tak musím říct, že jsem byla docela naměkko. Probehlo mně před očima celých 20 - 25 let zážitků na táborech, vandrech atd… Sešli jsme se tři holky a bylo to jako včera. Po všech stránkách super.

Mado, vidíš, ani nevím, že jsem tu psala o tom sirupu! Tak jsem ráda, že to užiješ. Kde ji skladuješ v lednici? Já raději ano.

S těma obrázkama to máš jedno. Tomík měl na okně tak asi tři roky sněhuláka ze slupovaček. Ovšem dostat ho z toho okna to byl taky nadlidský výkon.

Tak jdu příjemně unavená a naladěná do postele.

zítra ahoj.
Tom jde s oddílem do bazénu. Mají v jedné ZŠ pronajatý bazén, tak se těší.

Jo ještě vám musím napsat srandovní historku. Odpoledne než jsme jeli, jsem koukala na tenis na Berdycha. Jak začal výrazně prohrávat Milan se zvedl a řekl, že na to nemá nervy, že si jde zašopovat a odjel na nákup do Penny. Tak jsme se řehtali!

tak a teď už fakt dobrou :mavam: D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 05.12.09 18:57

Nakukuju, nikde nikdo! Mikuláši u nás byli hned dva, ale napíšu později. Teď jsem s konečně zbavila dětí a jdu se nachystat a frčím na Mikulášskou merendu. Taťka už jistě hraje a já mu nejsem morální oporou z placu!

Kde jste kdo!
Jiři byla radost z plejáčků!
pa D. :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 05.12.09 22:18

Ahojky, konečně jsem se dostala k počítači.
Včera jsem dětem přivezla z práce ty balíčky od MIkuldy, byli náležitě nadšeni, byly tam fakt dobré dobrůtky. Ve čtyři jsme šli k našim. Popřáli jsme babičce, z obrázků byla fakt nadšená, i když prý ještě musí umýt okna a vyprat záclony (no já bych byla proti). Hrozně se jim tam práší, jak se bourá ta stará střecha. Prý proto. No podle mě to je zbytečná práce a udělala bych to, až bude hotovo. Mamka se dře úplně zbytečně. Hanička hrozně kašle, my ostatní jen trochu, babička tvrdí, že to je z toho prachu u nich. Přijela i ségra (těhotná), nejdřív tam byla i nejstarší se sestřenicema, tak řádili - Jíra byl šíleně rozjívený. Když odjeli, řekla jsem, kde mají nějaké hračky, tak si s Haničkou vytáhli malé pokojíčky po nás a hezky si hráli, tak jsme konečně hezky pokecali (a požrali a popili). Šli jsme asi v půl deváté, nebýt toho, že H. fakt hodně kašlala a už prostě chtěla domů. Uložila jsem je, zalehla k H. do postele a poslouchala s nima Hurvajze . Jenže pak jsem si vzpomněla, že ještě musím naložit rozinky a oříšky do rumu na cukroví, ale spát jsem šla hned vzápětí.

V noci jsem se moc nevyspala, protože tatínek (přišel asi ve dvě a děsně rámusil) následně šíleně chrápal. Je taky nějak nachcípanej a nemůže se toho zbavit. Navíc trpí na krční páteř. Ale k doktorce nepůjde, to on néé… chlapi, no. Nad ránem jsem se přestěhovala do LUkášovy postele (je na víkend u svý mámy), ale stejně jsem toho moc nenaspala.

Po snídani jsem dala vařit krůtí hřbet a zadělala těsto na troje cukroví. Ze zbylých bílků jsem udělala s dětma sněhové pusinky. Docela se povedly, akorát vždycky vypadají jak knoflíky, nikdy to nahoře nevydrží tvar. Ale jsou pěkně malé a vysoké. Pak jsem obrala ten hřbet a udělala rizoto na oběd.

Po obědě jsme si chvíli sedli, pustili si pohádku, ale Jíra stejně pořád prudil, asi ve třičtvrtě jsem je vyhnala nahoru, že se chvíli natáhnu. Kupodivu šli a já fakt vytuhla. VZbudila jsem se za půl hodiny hezky odpočatá, tak jsme šli péct.

Nejdřív rozinková kolečka, pustili jsme si k tomu koledy, příjemná atmosféra. Akorát děti samozřejmě hrrr, oba chtěli vykrajovat. Tak jsem vytáhla z lednice druhé těsto, takový had, který se nakrájí a upeče (masarykovo cukroví se to jmenuje). Že to bude krájet a dávat na plech. A on hned a to je masarykovo, že jo, to já poznám, Masaryk byl náš první prezident, tak jsem koukala jak puk, protože si nepamatuju, že bych mu to povídala. Asi to má v hlavičce uložené od loŇska. Upekli jsme první tři plechy, pak došlo těsto, tak jsme vykrajovali ještě linecké. Sice mouka byla všude … no ale dobrý. Čtyři druhy hotové. Hanička na závěr všechno masarykovo obalila v cukru a nandala do krabičky. Jsou šikulky, i když je to o nervy.

Zítra ještě musíme udělat mandlové hvězdy, protože mi zbyly dva bílky a na to jsou přesně potřeba. Možná uděláme ještě jeden další druh. Když nám to tak hezky jde.

Pak už jsme čekali na Mikuláše, tatínek s nima něco hrál dole a já to rychle vybalila z ložnice a šoupla za vchodové dveře. Lekla jsem se, protože jsem si všimla, že na té tašce je napsáno Hanka Vrabcová, honem jsem tam připsala i Jírovo jméno, ale zbytečně, nějakého nápisu si vůbec nevšimli. Trik opět vyšel, jé hele, kouká sem čert, vy jste ho neviděli,honem se běžte podívat, jé on tu nic nenechal, a co když je to vepředu, viděli to skrz sklo, ale báli se otevřít, že tam ten čert ještě je :o) Hned chňapli každý po svém kalendáři, ani jsme nemuseli zjišťovat, co je pro koho. Hned otevřít, to je děsně baví, že můžou otevřít pět okýnek najednou. Byli nadšeni náležitě.

Pak jsme si zase pustili pohádky v televizi, udělala jsem k večeři obložený talíř, pak vykoupat, rozložili jsme si gauč a koukali na Duety. Jíra dnes byl děsně rozjívený. Nakonec jsem s Haničkou usnula, musela jsem se zmátořit a odnést ji nahoru. Teď už je klid, váhala jsem, jestli ještě vytáhnout počítač, ale jo, musím napsat, tak píšu :o)

K balení dárků, já to vždy jen píšu fixou na obal. Už jako prťata poznali J, H, M, T a to stačí. Tedy někdy se to plete, když mi někdo jiný z rodiny napíše Jiřka a pak Jirka, nebo i Haninka a Maminka je dost podobný. Takový práce s tím a pak je to během deseti minut všechno roztrhaný a vybalený. Takže jsem ráda, že to vůbec zabalím a víc neřeším.

Takže teď máme kalendářů … kolik? Každý jeden čokoládový, jeden hračkový, společný pirátský od lega, ještě jsme začali lepit adventní betlémek na okna (každý den jedna postavička nebo skupina). Už se to hezky rýsuje.

Danuš, čaje kupuju v Oxalisu, sama mám oblíbené Vánoční čaj (zelený), Alpský punč (to je černý ochucený) nebo Earle Grey Imperial. Včera jsem kupovala čistě podle názvu - mámě Dobrý rok, ségře Rodinná pohoda a druhé ségře Roiboos Advent. Pro Jírovu skautskou vedoucí Srdcová dáma a pro paní učitelku Vánoční dobroty. Mají jich tam opravdu mraky. Tatínek dostal pixlu na kafe od MIkuláše, hodnotil to jako dobrý nápad. Taky Mikulda donesl tu medovinu (ještě jsem ji nenačala) a plánovací kalendář. Nutili mě ho navěsit už teď, ale ješě musíme dojet ten s ptáky :o) Tak Dančo budeme mít zase stejný! Dám ho v kuchyni vedle lednice a nebudu muset na lednici neustále lepit papírky co kdy, abych to nezapomněla. Je opravdu hezký. Děkujeme za tip.

Bezinkový sirup už Jíra vypotřeboval, nám zbývá ještě trocha likéru.

Dobrou noc
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 06.12.09 11:09

Ahoj Jiři a všechny holky!
hezky jsem si početla o Vašem včerejšku!
Já jsem teď ráno vstala a udělala těsto na ty perníčky. Jiři, protože mně zbydou taky bílky (žloutkama potírám perníčky) zaujalo mně to, že děláš ty mandlové huby. Můžeš mně napsat recet? Třeba mně to pošly do práce. Já si ty bílky schovám a mohli bychom to teda taky udělat.
S tím kalendářem, budu na Vás celý rok vzpomínat :lol: jen si musím najít chvilku a už do toho začít psát, všechny akce, co o nich už víme, hory, Tom hory, narozeniny, den otevřených dveří ve škole. Jiři, taky jsem Vás s Petrem chtěla poprosit, zda byste neprobrali Petrovo hraní a tak orientačně nenaplánovai tu vodu? To bychom fakt strašně moc rádi jeli!!!
Ještě jsem teď pročítala blok Diny a psala ji tam Blanka. Přestěhovali se do Prahy, tak jsem si říkala, že bychom ji mohly zase napsat?

Jinak k našemu včerejšku?
Milan tady s náma nebyl, protože šel pomáhat s aparaturou. Já jsem celý den vařila a vařila, udělala jsem na odpoledne chlebíčky, mufinky a pudink. Tomík byl s oddílem plavat a my jsme si potom s Matějem na chvilku lehli a koukali na telku. Naši přišli asi o půl 4, tak jsme si povídali a jedli. Dcera od kamarádky měla přijít kolem půl 5. O půl 5 někdo zvonil, tak jsme vykoukli a byl tam čert Mikuláš a anděl, ale ne ti, co jsme čekali, ale jiní. Poznala jsem Tomíkovi spolužáky. Tak Matěj řek básničku, dostal bonbon a jak odešli, tak začal běhat po bytě a hledat. Tak jsem musela vymyslet náhradní řešení, řekla jsem mu, že to teda nebyl ten náš Mikuláš, protože mu neřekl, kde budou dárečky. Vzal to úplně v pohodě. Za chvilku zase zvonek, tak jsem nakoukla s tím, že pokud to bude zase nějaký cizí Mikuláš, že je poprosím ať jdou pryč, ale on už to byl ten náš. Pozvali jsme je dál, čert vypadal strašidelně, :evil: chřestil, hudral a Matěj byl tak vedle, že si narval ruce do kapes a nezmohl se vůbec na nic. Barunku coby anděla :andel: vůbec nepoznal. Společnýma silama jsme zazpívali travička zelená, dle domluvy mu řekli, že má jít za deset minut na dvoreček, že se tam andílek snese a něco donese i pro bráchu. Jak odešli, tak si Matěj vzal minutku na vaření, nastavil si deset minut a sledoval, kdy už to bude!!! Já jsem mezi tím na dvoře na obvyklé místo nachystala světýlko a dvě igelitky s dobrůtkama a plejáčkama. No to bylo potom radosti. Musím říct, že ten Milkovej adventní kalendář je moc hezkej. Jsou v něm opravdu velké čokoládky a pochopitelně moc dobré. Plejáčky jsme sestavili, je to taky strašně krásné. No a potom došel Tomík a hned mami byl už tady ten Mikuláš, tak jsem ho poslala na dvůr. Tak měl taky strašnou radost. Všechno si pak vzali k našim. Ráno jsem volala, jak se mají, tak už si hrají na četnickou stanici - Tom dostal tu kancelář, tam jsou knihy, PC, šanony, tak jsou nadšeni. Dokonce se domlouvali, že dnes uklidí pokojíček, aby si mohli znovu a jinak rozdělat plejáčky :-D

No a já jsem se večer nachystala a šla za taťkou na bál. Bylo to super. Měli strach, že dojde málo lidí, ale bylo plno. Hráli jako o život. Vážně se to vydařilo. Já jsem tančila se všema možnýma chlápkama, dokonce mně jeden dědula (příznivec kapely) řekl, „Danuško, ty seš tak hezký děvče, ty se mně tak líbíš“ Což i když je mu 70 se počítá, že jo !!! :lol:

za chvilku jdeme do Hervisu, koupit mně brusle k Jéžiškovi, dáme si tam v bistru čínský nudle s gyrosem, jedeme pro kluky a budeme péct.

Jo Jiři, chtěla jsem se zeptat, jaké koledy máte. Já mám z loňska a předloňska dvě CD z MF Dnes, to myslím máme stejné a potom je moje oblíbené CD Nerez v Betlémě. Tak to si pustíme k pečení!

hezkou druhou adventní neděli
Dana :mavam:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »