Maminkou s eMiminem už pár let – škola smyku

Rodičovství

Ahoj všem, jsem tu s novým deníčkem, který bude – doufám zajímat hlavně řidičky. Loni jsme v práci dostali k Vánocům dárek – poukaz na kurs ve škole smyku. Nejdřív jsem si říkala, co s tím budu dělat. Co já jsem za řidiče. Jakmile trošku nasněží, jezdím jak s hnojem. Na co škola smyku. Nikdo z rodiny to taky nechtěl. No nicméně zima je na krku a já už z těch zasněžených rán mám zase hrůzu, jezdím denně do práce v létě v zimě, protože do naší vísky na kraji Prahy nejezdí MHD, po Praze po Strakonické to většinou jde, ale těch asi 6 km od nás do Prahy, když tak v noci napadne sníh a není to prohrnuté, opravdu stojí za to. Tak jsem se rozhoupala a na kurs se přihlásila. Bylo třeba obětovat celou neděli, ale obětovala jsem ji. Docela to stálo za to.

Škola smyku se nachází nedaleko Dobříše, tedy po Strakonické dálnici. Musela jsem si koupit dálniční známku, svým autem po dálnici nejezdím, protože nemám kam. Zase jsem chtěla jet svým autem, na které jsem zvyklá. Ráno mlha jak blázen, takže jsem jela pomalu – nechápu, jak se někteří řidiči můžou řítit stotřicítkou do něčeho, kam nevidí. 90 km/h bylo na pokraji mých možností.

Na místo jsem dorazila s předstihem a s napjatýma nervama – to je vždycky, když jedu někam, kde to neznám. Byla jsem tam zbytečně brzy, ale dočkala jsem se a kurs začal. Nejprve v motorestu teoretická část. Začátek věnovaný bezpečnosti jízdy. Z ukázek z crash testů mi vůbec nebylo dobře.

Další ukázky, co všechno člověk musí předvídat, kde se může vynořit chodec, jaká hrůzostrašně dlouho brzdí kamion. Co se stane s nepřipoutaným člověkem. Houpal se mi žaludek. Na tohle jsem strašně citlivá. Druhá část byla o fyzikálních zákonech při jízdě. To už bylo zajímavější. Jaké síly na auto působí, proč a jak reaguje.

Že existují auta nedotáčivá (většina aut s motorem vepředu a pohonem na přední kola), které mají při vyšší rychlosti v zatáčce tendenci nezatočit, ale jet rovně. Pak auta přetáčivá, u kterých má v zatáčce zadek tendenci předehnat předek. Co to udělá, když auto brzdí a nemá srovnaná kola. Teorie byla velmi zajímavá, nicméně nejsem moc schopna ji tlumočit. Na vlastní kůži jsme si to měli odpoledne vyzkoušet na polygonu.

Ještě si pamatuji 4 rady ohledně zimních pneumatik: Zimní gumy mají být 4 (na všechny kola - nestačí na ty, na které je pohon), vzorek 4 mm, mají se používat max 4 roky (nezáleží, jestli jsou sjeté, ale ta pryž prý po takové době trouchniví - já je mám čtvrtý rok, tak se nad tím budu muset zamyslet) a mají se používat 4 měsíce v roce. To mi tedy taky přijde divné, já je většinou mám od půlky října do půli dubna, což je půl roku. Letos jsem přezouvala až na konci května.

Pak následoval oběd, já v tu dobu už pěknou žaludeční neurózu, raději jsem si dala jen polévku. Když mám stres, nejsem schopna jíst. A už se jelo na polygon. Dojeli jsme tam zhruba v jednu odpoledne a intenzivně jsme jezdili asi do půl páté. No uf.

Kluzná dráha je kus rovné plochy natřené nějakou specielní barvou, na kterou ještě stříká voda asi z pěti vodotrysků. Nejprve jsme si to měli objet jen tak volnou jízdou a pak nám instruktor předvedl, co budeme trénovat. No ještě že jsem neobědvala. Rozjet se a u druhé kuželky (asi 3 metry od začátku kluzné plochy) začít brzdit až do úplného zastavení, a to postupně v různých rychlostech.

Zde je třeba zmínit auta s ABS a bez ABS. Auta „s“ můžou brzdit natvrdo. Dupnout na spojku, na brzdu, a držet. Auta „bez“, což je můj případ, musí brzdit přerušovaně, jinak se zablokují kola. Dále nám pak ukazovali, jak se na tom klouzadlu budeme vyhýbat překážce, projíždět brankama. Po závěrečném čísle jsem to chtěla vzdát. Auto se přiřítilo, šláplo na brzdy a otočilo se třikrát dokola. K tomu MĚ nikdo nedonutí. To po mně nemůže nikdo chtít. Rozklepaná sedám do auta a jdeme trénovat.

Nejdřív ještě - zkontrolujte si, zda máte dostatečně nafouknuté pneumatiky. To jako já? O to se přece stará manžel. Ani netuším, jak mají být nafouknuté. Naštěstí u vzduchu stál pán, který nám to všem zkontroloval a dofouknul. Pak kontrola, zda sedíme v autě správně. Nemá se příliš „ležet“, když se natáhne ruka, zápěstí má volně viset přes vršek volantu. Když se sešlápne pedál, noha má být natažená.

Jelikož jsem mrňavá, resp. mám krátký nohy, sedím narvané úplně co to jde vepředu, kolena skoro na volantu. Byla jsem pochválena, že je to správně. Jen mi pán zvedl opěrku hlavy, která má končit cca 5 cm nad hlavou. Já s ní nebyla schopná hnout. Volant je třeba držet v poloze „třičtvrtě na tři“, tj. jakoby na hodinách na trojce a devítce. V této poloze mnohem víc vytočíte bez přehmatávání a ručkování na volantu. Poloha „za deset dvě“, jak nás učili dříve, se nedoporučuje. Že já to normálně držím spíš v poloze „půl čtvrtý a deset minut“ to jsem raději nepředváděla.

Bylo nás tam asi 20 aut, což bylo teda poměrně hodně. Člověk se dost načekal. Jezdilo se tak, aby na kluzné dráze bylo vždy jen jedno auto, teprve když bezpečně odjelo, mohlo další. Pak zastavit u instruktora, poslechnout si hodnocení a další pokyny a jet dál – kluzná zatáčka, slalom mezi kuželkama, prudká zatáčka, dojet auta před sebou a pak už jen neutrál, spojka, jednička, dva metry popojet, neutrál, spojka, jednička, než přišel zase na řadu. Ale jo, celkem to odsejpalo, vždycky jsem si na tu chvíli pustila rádio, tak se to dalo.

A už je tu první pokus. Rozjet se třicítkou a začít brzdit. S tím rozjezdem jsem měla docela problém. Moje auto (12 let stará Felicie) nemá žádnou extra akceleraci, takže abych na závěr dosáhla třeba šedesátky, bylo třeba až do poslední chvíle dupat na plyn. Většinou jsem to šidila a nejela tak rychle, jak nařizovali. Navíc instinkt mi bránil se na takovém povrchu tak rychle rozjet. Takže ten první pokus. Rozjet, spojka, brzda a přerušovaně brzdit. Tak vím, jaké to je, když se kola zablokují, protože jsem samozřejmě brzdila málo přerušovaně. No uf.

Řekli mi, co jsem věděla, že tu brzdu držím moc dlouho a mám zrychlit. Tak jo. V dalších dvou pokusech už to bylo lepší. Sotva jsem si na to zvykla, přišel nový prvek. Do dráhy postavili z kuželů tři branky a totéž – rozjet, brzdit, ve chvíli, kdy se vyhýbám překážce přestat brzdit, vytočit se brankou, druhou, třetí, a dojet. Ono to šlo!

Nejdřív jsem myslela, že to všechno smetu, ale opravdu když se mi podařilo brzdit tak, aby se kola nezablokovala, začít točit volantem ve chvíli, kdy jsou kola srovnaná a přestanu brzdit, tak se ty branky daly krásně projet. O** to víc mě překvapil další prvek, totéž, ale bez brzdy. Nikdy bych nevěřila, že to jde.** Takže rozjet, v určeném místě sešlápnout spojku a krásně bez problému projet branky. Tenhle prvek se mi líbil nejvíc. Bez brždění.

No a šlo se na další. Jedním kolem po kluzné ploše, druhým po suchém asfaltu. Opět stejné brždění. V prvním pokusu, jak jsem se snažila rychle rozjet, jsem se divila, proč mi to nebrzdí. No proč, když jsem místo brzdy šlapala na plyn! Takže znovu. To už bylo lepší. A pak zněl pokyn „a jdeme na otočku“. To nedám, říkám. Prostě ne. Prý kolega si k vám sedne a řekne vám. Tak si ke mně přisedl a jeli jsme. Prý rozjet to co to dá, jedním kolem na kluzné, druhým po asfaltu. Pak prudce šlápnout na spojku, brzdu a zatáhnout ruční brzdu. To bych potřebovala tři ruce.

Tak já vám tu ruční zatáhnu. Hlavně držet volant. No teda. Rozjela jsem, dupla na to a pak už si jen pamatuju, jak jsem ječela. Uf, to už nechci nikdy v životě zažít. Připadala jsem si jak na centrifuze. Ostatním se to líbilo a šli na smyk znovu a znovu. **Já jsem vylezla z auta celá zelená a klepou se mi ruce ještě teď, když si na to vzpomenu. **
Mimochodem pořád tam žertovali ve smyslu, že komu se to nepovede, převrátí auto na střechu, dokonce dvoum řidičům, kteří měli velká auta (jeden Toyotu Rav4, takový to veliký auto, kterýmu prostě říkám džíp, druhý VW van, což je už skoro dodávka), vůbec nedovolil ten prvek dělat, že by se opravdu mohli převrátit. Netuším, nakolik opravdu bylo riziko to auto (to moje auto) převrátit, každopádně ho mám ráda a víc se mi nechtělo osud pokoušet.

Posledním prvkem byl takzvaný úhybný manévr. Jedete po rovné ploše a najednou se vynoří překážka (chodec, auto), kterou byste srazili a musíte se na poslední chvíli vyhnout. Udělali nám z kuželek zábranu, vysvětlili, co máme dělat. Nejdřív opět postupně 30, 40, 50 km rychlostí – začít brzdit (bez ABS přerušovaně), pustit brzdu, vyhnout se, vrátit se na původní stranu silnice, dobrzdit, zastavit.

Napoprvé se mi podařilo zablokovat kola moc prudkým bržděním a smetla jsem všechny kuželky široko daleko. To už jsem toho měla fakt dost. Druhý a třetí pokus byly lepší. A pak přišlo totéž, ale bez brzdy. Nikdy bych tomu nevěřila. S pouhou sešlápnutou spojkou na tak strašně kluzkém povrchu jsem překážku objela naprosto bez problému. Vysvětlení je takové, že tím, jak se sešlápne spojka, kola se odpojí od motoru, auto se odlehčí a je mnohem lépe ovladatelné. V zásadě bez brzdy to šlo mnohem líp než s ní.

Pak už byl konec, poděkování, rozdání certifikátů a rozloučení. Já na to ale musím pořád myslet. Dokázala bych to v reálu zopakovat? Hlavní pro mě byly tyto poučky: Brzdit přerušovaně. Když brzdím, netočit volantem. Když točím volantem, nebrzdit. Když nevím co mám dělat, sešlápnu spojku. A samozřejmě přiměřená rychlost. A dobré pneumatiky. Ještě jsem se dozvěděla, což jsem netušila, že je od letoška povinnost vozit v autě reflexní vestu. A to ne zahrabanou někde v kufru, ale v kabině, po ruce. Tak už ji mám taky. Prý dokonce v Rakousku je nutno mít v kabině tolik vest, kolik je pasažérů.

Rozhodně nelituju obětované neděle, i když bylo tak krásně. Určitě to mělo smysl si to vše vyzkoušet. I když ten smyk, to se mi teda opravdu nelíbilo. Pokud o škole smyku někdo uvažujete, určitě to realizujte. Prý se řidičské schopnosti zlepší tak o 20%. No uvidíme. Každopádně když jsem večer dojela domů, byla jsem tak akorát zralá dát si panáka na nervy :o)))

Hezký den všem
Jiřina

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 23.10.10 15:27

A to jako já jsem před chvílí napsala komentář do starého!!! Ježkovy voči, tak si to prosím přečtěte tam!!!

Jiři přečtu za chvilku, musím uklízet, papapa d :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 23.10.10 16:26

Ahoj, tak už jsme tady, super.

Teda jsem trochu zklamaná, protože nechápu, kdo v textu udělal ty zvýrazněné věty. Ty přece vůbec nejsou podstatné. Když to přelítnu pohledem a čtu jen ty tučné, tak se stydím, co jsem to napsala za kravinu. Tak si to prosím odmyslete, to jsem nedělala já.

Danuš, já si to pyžamo nechám od Ježíška. Ty dva měsíce to ještě vydržím. Abych pod tím stromem něco taky měla :lol: Kdyžtak ti to všechno ukážu, až tu budete, jestli teda děti usnou dřív než my.

Teď jsem se vrátila od ségry, měli tam švagrovu sestru, ale jinou než znám (má ještě dvě nevlastní), je z Ostravy, viděla jsem ji kdysi na jejich svatbě a teď podruhý. Bylo to fajn, přišla jsem před chvílí, odpočinek mi končí, za půl hodiny tu mám děti. No nedá se říct, že bych celý den prolenošila, ale vynahradíme si to večer, vykoupeme se, rozložíme si gauč a budeme se dívat na to, co jsem ráno nahrála. Jsem zvědavá, jak budou unavení.

:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 23.10.10 16:29

Jiři když jsem nakukovala do jiných deníčků, tak si tam holky taky stěžovaly na to vytučněné. No asi záměr admina. Ale to ničemu nevadí, pusť to z hlavy. Jedeme do OBi.

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 24.10.10 08:52

Ahoj holky,

Jiři, velice zajímavé „nedětské“ téma. O té teorii ohledně bezpečnosti by se mi určitě zdálo ještě dlouho potom. Já v takovýchto podmínkách jezdit neumím - když prší, jezdím hodně pomalu a když napadne sníh a ještě to není odhrnuté a posypané radši nejedu vůbec. U nás se naštěstí dostanu všude i MHD. ABS v autě mám.

Magdalenka chce, abych dala smajlíky :hug: :hug: :dance: :dance: :nevim:

Včera jsem byla na těch nákupech ve městě. Domluvila jsem se ještě se ségrou a šly jsme spolu (ona byla zrovna náhodou taky bez dětí). Byla jsem docela úspěšná, koupila jsem si zimní bundo-kabát, dvě trička a jeden svetřík.

Děti byly ještě na oběd u babičky a pak je vzal manžel do divadýlka na představení „Proč to mají vlci těžké“ :potlesk: Říkali, že to bylo hezké.

Anjelica

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 24.10.10 09:25

ahojky,

jen v rychlosti, tak nejak prezivame…ve ctvrtek byl pohreb, kluci dobrali atb, ovsem Maty ma zelenou rymu zpet a Filip je celkove na facku…uaaaa, uz jsem z nich uplne vyplivnuta…

za chvili se stavi tatka a vyrazime do kina…jeste nevim, jestli Sammyho dobroudruzstvi nebo Ja, padouch…uvidime na miste :-)

hezkou nedeli vsem!

Z. a spol.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 24.10.10 09:36

Ahoj,

Jiřko, deníček moc hezký a zajímavý. Já v takových podmínkách nejezdím, tak jsesm zírala a ráda si početla. To zvýraznění taky nechápu a hned jsem si říkala, že neebude původní, ale nech to koňovi …

Dančo, mně dlouhé návštěvy nevadí, spíš ten následek, že pak nestíhám.

Jinak dva měsíce do vánoc jsou tristní !!!!!

Anjeliko, gratuluju k nákupům!

Stav u nás je nemocniční-Tom má teplotu a děsně kašle a smrká, takže bude celé prázniny ležet. To je k vzteku, když si představím, co vše jsme chtěli podniknout. Nejvíc mu momentálně vadí, že nepojede zítra na letiště pro babičku s dědou.

Pa :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 24.10.10 10:17

Ahoj vespolek,

tak děti se včera vrátily s hodinovým zpožděním (na cestě vlakem jsou nějaké výluky, tak si tatínek hodinku počkal na nádraží, protože nikdo nevěděl, kdy ten vlak přijde :think: ) Takhle nadšení snad ještě nikdy nebyli. Očička zářily víc než na Vánoce, Jíra věčný nespokojenec a hnidopich vyprávěl, jak to bylo super, kolik tam bylo tanků, že lezli dovnitř (podrobnosti jsem z nich nedostala), byla tam nějaká tanková prolejzačka a nějaký tank dokonce střílel. Měli tam nějakou soutěž, Jíra byl v družstvu se dvouma klukama, Hanička s prvňačkou a neteří třeťačkou. Prý odpovídali nějaké otázky a měli všechno správně. Prý jedna otázka byla který stát nebyl ve válce - to přece takhle malé děti nemůžou vědět - a Hanička řekla c) a bylo to dobře. No prostě úspěch, takže se tam někdy budeme muset vypravit. Placku nepřivezli, prý byli jen venku a nebylo to kde koupit. Já pamatuju, že v těch Lešanech byly kasárny a vojenská posádka, tak asi se zrušením povinné vojny z toho areálu udělali muzeum. Vlastně o tom vůbec nic nevím a to to máme za humny.

Večer jsem je vykoupala, rozložili jsme gauč a dívali se s tatínkem na Piráty z Karibiku (proboha kolik dílů ještě bude? Přijde mi to stupidní). Já si četla. V deset jsem šla spát, ještě to běželo, Jíra prý dokoukal do konce (končilo to v půl dvanáctý) a H. u toho usnula. Já se ráno vzbudila v šest a už jsem neusnula :twisted: od půl sedmý jsem si četla. Děti přišly v osm.

Teď volala nejstarší ségra, že neteř má svátek a děti mají odpoledne přijít na malou oslavu. Tatínek odešel někomu s něčím pomáhat (pak mají přijít k nám na ten bojler). Jak ségra volala, tak jsem říkala dětem, že tatínkovi pošlu sms, že až se bude vracet, ať koupí čokoládu a bonbony. Za chvíli přišel, že ještě neodešel a byl na záchodě, tak jsem mu sms-kovala na záchod :lol: :lol: Tak nechápu, proč se loučí a tváří se že jde pryč, když je ještě doma. Řešila jsem to s dětma dole na chodbě a vůbec netušila, že je ještě doma, měl tam i domácí boty, no nevím, kde se tu vzal a přoč se neozval, přece to všechno musel slyšet, že říkám dětem, že mu zavolám. Chlap, no.

Je pod mrakem, jsem nějaká malátná.

A dva měsíce do Vánoc … hodně, nebo málo? Mně to přijde ještě moc. Dětem taky. Hned jak se překulí listopad, objednám zbytek, co mám v plánu.

:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 24.10.10 10:32

Dobré ránko,
Jiři, tak jsem si početla deníček. Jsem tu asi jediná neřidička, ale bylo to fakt zajímavé. Myslím, že když je autoškola už tak drahá, tohle by k tomu rozhodně měllo být povinné.

Jinak je půl 11 a já jsem v pyžamu. Spali jsme do devíti. Kluci dřív, ale ti se vždycky přesunou na TV do obýváku. Navařeno mám od včera, i napečené mufinky, tak jsem si ráno v ložnici pustila nově zavedenou telku a koukala na animal planet. No takovou pohodu jsem neměla ani nepamatuju.

Teď si jdu umýt hlavu, ostříhat Milana a půjdu žehlit. Odpoledne jdu s mamkou do IKEA.

hezkou neděli. U nás je zataženo a depresivně.

Zuzi, držte se a Luci já vím, že je to s nemocema blbý, ale nic s tím nenaděláš, tak ať se Tomík vyleží, už mu to přece musí zabrat a musí být bez teplot!!!

papa D :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 24.10.10 10:38

Jé Jiřinko my tu bylo skoro společně. Do těch Lešan musíme jet někdy až budeme u Vás. To se našim klukům bude stopro líbit. Oni jsou oba (i tatínek svou profesí) takoví vojenští nadšenci.

Nic mám úplné výčitky, že nic nedělám.

Ještě Kačce k tomu bytu. Přemýšlela jsem o tom a přiznám se, že záplavy by mě vůbec nenapadaly. Ve druhém patře to snad ani není potřeba. A dvě komory na chodbě jsou rozhodně lepší než jedna malá šatna v bytě a bez komory. Protože když budete mít skříně v chodbě, tak aspoň budeš udržovat aktuální počet bund a člověk se vyhne takovému tomu „to se ještě hodí“. Ale mně připadne u těch dvou pokojů 12m dost málo. Ale když píšete, že to je normální velikost tak asi jo. A má to nějakou lodžii nebo balkon? Tak dobře vyberte. A bude tam svítit sluníčko?

papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 24.10.10 11:00

Ahoj Danuš, zrovna jsem koukala na stránky toho muzea. Prý tam mají asi 600 exponátů. Otevřeno červen a září o víkendech, červenec a srpen denně kromě pondělka, víc ne. Vstupné se neplatí. Tak snad to příští léto zvládneme. Ježiš toho je tolik, co musíme navštívit !!!

Já už jdu něco dělat.
:mavam: J.

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 24.10.10 16:26

Tak děti odešly k sestřenicím a já jsem zase sama doma. Ségra chtěla něco přepálit, tak jsem otevřela počítač, tak když už tu sem, nakukuju, že tu nikdo není. Aspoň jsem vylezla ven a zazimovala jsem rozmarýnu (dala jsem ji do květináče a do garáže), protože loni mi umrzla. Už by to chtělo zazimovat zahradu, ale ještě budou něco venku nahazovat kolem okýnek do sklepa, takže se zatím nemůže co je třeba narvat pod střechu.

Jak jsem včera psala o těch džínách, co jsem koupila, tak ty pro Jíru byly holčičí a perfektně padnou Haničce, tak má hezký zateplený kalhoty na zimu a Jíra má smůlu. Mám tu po někom jedny zateplený džíny, ale to byl asi nějaký tlouštík, protože v pase mu jsou velký a na dýlku chybí asi 10 cm.

Už nevím, co jsem víc chtěla - jdu dočíst tu knihu. Pátou během dvou týdnů :lol:

Jiřina

 
anecak
Echt Kelišová 7642 příspěvků 24.10.10 18:20

Ahoj holky,
tak už je zase víkend za námi, ale naštěstí jenom 2 dny a čeká nás prodloužený víkend, ve středu jedeme do Krkonoš, už se fakt těším. Akorát mě dneska nepotěšila kamarádka, jak jsme u nich v pátek byly, tak její neteř se včera večer osypala - neštovice, tak doufám, že my z toho mít nic nebudeme a že odjedeme.
Jiři, deníček je pěkný, musel to být fakt zážitek, hlavně, když si to člověk vyzkouší, jak auto reaguje v horších podmínkách.
Anjelico, včerejší nákupy byly zjevně úspěšné, to je fajn, když člověk sežene, co potřebuje.
Lucko, to mě mrzí, že u vás zatím není nemoc na ústupu, navíc, když bude mít Tom prázdniny a měli jste určitě spoustu plánů, ale třeba se to ještě do středy nebo čtvrtka zlepší a bude líp.
Jiři, to je fajn, že se dětem včerejší výlet líbil. My tam byli taky, je to opravdu pěkně udělaný, mají tam docela dost exponátů a fakt to stojí za návštěvu.
Danuš, tak jak dopadli nákupy v Ikei? My tam původně chtěli taky zajet, chceme omrknout ty jejich kuchyně, přemýšlíme, že bychom si ji pořídili tam, ještě uvidíme.
Zítra do toho bytu zase jedeme, chceme si to ještě jednou pořádně okouknout a přeměřit, jestli ty míry na papírech fakt sedí.
Ještě jsme předělali trošku ten plánek a nakonec, jestli do tohohle bytu půjdeme, tak z toho uděláme 4kk (z obýváku kus ubereme na ložnici a ještě k tomu uděláme malou šatnu, pak už nebudou potřeba v podstatě žádné skříně). Balkon ten byt bohužel nemá, což je jediné mínus, ale nedá se nic dělat. Jinak je ten byt směřovaný na jih a na východ, takže sluníčka tam budeme mít dost.
Tak zatím ahoj
 Katka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 24.10.10 20:06

Ahoj holky,
nákupy v IKEA byly samozřejmě úspěšné, jak jinak. Nikdy se nevrátím s prázdnou. Takže jsem koupila ubrousky - mají velké, pevné bílé 100ks za 39 klukům na svačiny, štětku na WC za 9 kč, kupuji ji pokaždé, když tam jsem, takovou plastovou dozu na nudle do polívky, hlavně vonné a normální čajové svíčky (denně jich vysvítím hodně, pořád někde něco pálím, v obýváku, kuchyni, chodbě na dvoře ve svícnu i v dýňákovi) a kamarádce Beátě dárek na vánoce. Přála si takovou smaltovanou vázu, vypadá to jako stará konev. Mně by se taky taková líbila.

Jiři ty jsi teda čtěnář na 1*. Jsi šikulka.

Kači mně by teda ten balkon děsně chyběl. Kde budeš sušit prádlo a sedět v neděli ráno s kafíčkem?

Víc nemám. Zítra zase práce ach jo.
Milan se dnes skoro celé odpoledne učil s Tomem matiku. V MF vyšly srovnávací testy. Tom je bude dělat v úterý a teda naše plány na průmyslovku jsou ohroženy. Zjistili jsme, že má tedy velké mezery. Přitom nosí z matiky jedničky. Nevím tedy, co je v té škole učí. Musíme to vzít do vlastních ruk - teda Milan, já bych nevypočítala vůbec nic - a trošku se s ním učit.

Tak hezký týden. Příští týden bude asi dušičkový víkend. Pojedeme do Třebíče na hrob.
papa D.

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 24.10.10 21:57

Oj Hanka

Příspěvek upraven 13.12.14 v 00:11

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 25.10.10 08:13

Ahoj zase při pondělku,

to je super, že vlatně je hned zítra pátek. Ráno se i vstávalo líp, tatínek odjel v půl sedmý, když jsem šla budit děti, H. už byla pod dekou oblečená, takže to šlo rychle. V sedm jsem odjížděla a byli hotoví, což je docela problém, protože babička je chodí kontrolovat až před půl osmou, navíc v televizi žádná pohádka nebyla. Snad to tam nějak zvládli.

H. zase v noci „strašila“, volala mě a chodila po pokoji, pak ze spaní volala na Jíru, ať něco někam postaví, když jsem k ní přišla, stála v pokoji. Asi je fakt náměsíčná, sleduju, že se to děje, když je úplněk.

Včera večer už nic zajímavýho, pustila jsem se do té knihy od Browna, začetla jsem se hned, ségra dočetla na str. 51 a odložila to, že to číst nebude, já jsem za večer došla taky tam a rozhodně dál číst budu. A pak už končím a do Vánoc už nečtu nic !!! Měli jsme puštěný ten seriál s Bohdalkou, ale nic moc, vůbec bych to vidět nemusela. Taky jsem si u toho napůl četla.

Dnes by měli dovézt to piano, tak jsem na to zvědavá. A jdu objednat plejáčky.

:mavam: Jiřina

 
anecak
Echt Kelišová 7642 příspěvků 25.10.10 20:23

Ahoj holky,
tak mám za sebou návštěvu ortopeda kvůli zápěstí, píchnul mi injekci a prý by měla na 4-6 týdnů zabrat, tak uvidíme. Vzhledem k tomu, že kojím, tak mi nemohl dát prášky a když slyšel, že plánujeme dalšího prcka, tak byl celej nadšenej.
Ruka sice trochu bolí, ale to je tou injekcí, uvidíme zítra :-)
Danuš, nákupy v Ikea úspěšné, jak koukám :-) akorát se trochu divím, že tam jezdíte o víkendu, my tam byli o víkendu jednou a víckrát by mě tam nikdo o víkendu nedostal, lidí úplně všude plno, hrozný fronty. Dřív jsme tam jezdili dost často kolem devátý večer ve všední den, teď už to nejde, ale i kolem šestý sedmý v týdnu se to dál.
Dneska jsme byli ty byty ještě okouknout a jdeme do toho :-)
K tomu balkonu - na prádlo si chceme pořídit sušičku a kafe jsem stejně ráno nikdy venku nepila, když jsem chodila do práce, tak nebyl čas, o víkendu jsme na balkoně snídali snad 10×, víckrát ne a odpoledne se tam stejně nedalo být, když bylo vedro, máme ho směřovaný na jihozápad, takže se tam kvůli sluníčko nedalo být. Sice bych balkon radši, ale když tam nebude, nedá se nic dělat.
Jiři, to jsem ráda, že se ti Brown líbí :-) podobně laděné knížky má i Steve Berry, jsou taky hodně čtivé. Pobavilo mě, jak píšeš, že už do Vánoc nic číst nebudeš :-) vydržíš to? Já bych bez knížek být nemohla :-)
A dovezli piano?
Hezký večer
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 26.10.10 07:48

Ahoj při pátku,

jo, já mám dnes pátek, pak čtyři soboty a neděli :lol:

Katko, včera jsem cestou z práce koukala přes řeku na ten váš dům. Je to takový ten bílo - červeno - šedý, vedle černé budovy Nestlé? Takhle přes vodu vypadá moc hezky. Přišlo mi, že malé balkonky tam jsou, ale možná to je na chodbě.

Je to úplně nové, čili prázdné? A kdy plánujete stěhování? To teď budete mít plno zařizování, co. Ale příjemné.

Piano přivezli, překvapil mě rozměr krabice, musí tam být nějak složený. Na krabici bylo, že má 71 kg, což piano by mělo mít asi 38, tak že by bylo tolik obalů? Zatím to manžel se švárou nastěhovali nahoru do pokoje, a až bude mít čas, tak to rozbalí a zkontroluje. Já nevím, jestli ho smím vidět nebo ne, do narozenin mám ještě dva měsíce.

Odpoledne nic zajímavýho, dočetla jsem Browna asi do čtvrtiny. Večer jsme koukali na Kriminálku Staré Město, hned ze začátku mě napadlo řešení, kdo je pachatel - no trefila jsem se, tak jsem se vytahovala, že když člověk přečte 5 detektivek za týden, tak rozřeší všechno :mrgreen: :mrgreen:

Je fakt že jak mám něco rozečtený, tak tomu věnuju každou volnou minutu a nic se mnou není. Když to dočtu, celá rodina - i já - si oddychne.

V práci teď dělám na počítači nějaký povinný školení, máme absolvovat do konce roku 16 hodin technických školení a 8 všeobecných. Jsou to takové hodinové lekce, na konci je kvíz a ten je třeba udělat aspoň na 80%. V průběhu jsou kvízy, které ukážou správnou odpověď, tak si to zapisuju a většinou se to dá, ale jeden jsem dělala snad na pětkrát. Když si připočtete, že je to všechno v angličtině … no jak ve škole. Docela jsem z toho i vyčerpaná.

Včera děti řádily v koupelně, tak jim říkám, že by si měli uvědomit, že Ježíšek se dívá. A Jíra na to: a jejej. To byste měli slyšet ten tón. Tak hned začli slibovat, jak budou hodní. Jíra už přinesl z dikátu 2× 1*, takže čtyřka je odčiněna.

Nevím co jsem ještě chtěla.

:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 26.10.10 09:19

Ahoj,

u nás už špitální režim polevil - Tom sice duchcá, ale jinak docela dobré, tak mu necháme válecí týden - školu nemají od včerejška a kroužky odvolám dnes - a doufáme, že pak už bude v pořádku. Děkuju moc za přání. No ale, aby to nebylo tak jednoduché - chrchlá tatínek :-x

Katko, k těm neštovicím, není nikde dané, že to malá dostane. Hodně záleží na její imunitě. Náš Tom je ještě nedostal a to jsem ho šla několikrát vědomě nakazit!

Dančo, nákupy v IKEA chválím, taky tam chci vyrazit, ale zatím není kdy. Mám to taky ráda. Neboj Tom matiku určitě dožene, je to chytrý kluk, jen budete asi muset suplovat školu. Je teda k vzteku, že se člověk nemůže spolehnout, že látku ZŠ ho prostě v ZŠ naučí :nevim:

Holky, jáse styím, vy jste takové čtenářky ! Já jsem taky bývala, ale teď je síla tak jen na skripta a občas něco, ale zoufale málo.

Hanko, na tento film (Občanský průkaz) bychom taky chtěli zajít, až se Tom uzdraví, aby mohla mamka hlídat.

Jiřko, Jíra je šikula s diktáty :kytka: K té náměsíčnosti, je to docela možné nejvíce začíná ve věku mezi 6 a 7 lety a věkem se mírní. Já jsem taky strašila jako malá a kolem 13 let už byl klid. Gratuluju moc k pianu :kytka: :kytka:

Katko, k bytečku resp. k rozhodnutí gratuluju. To jsou hezké starosti, viď.

Ahoj :mavam:

 
anecak
Echt Kelišová 7642 příspěvků 26.10.10 13:34

Ahoj holky,
taky mám pátek, to byl super krátký týden :-)
akorát mě odpoledne čeká balení, což moc ráda nemám, ale bez toho bohužel neodjedeme.
Jiři, ten dům je přesně ten vedle Nestle. Balkonky tam sice jsou, ne teda u všech bytů a ty malý jsou dost tmavý „kobky“.
Ty domy (je to 8 vchodů) jsou úplně nové, první nájemníci se tam stěhovali asi před rokem a zatím je to tak z půlky prázdné, co jsme vypozorovali podle obsazených schránek.
Stěhovat bychom se chtěli někdy mezi lednem až březnem, ještě bude trvat minimálně do konce roku než se vyřídí hypotéka a než nám zaplatí tenhle náš byt, pak tam chceme udělat nové podlahy a předělat koupelnu. Naštěstí se stěhováním z našeho současného bytu máme čas do konce března, tak nás nic nenutí pospíchat, do konce roku by se to asi těžko stihlo a aspoň si Vánoce ještě užijeme v klidu.
Včera mi kamarádka říkala, že to neštovice nakonec nebyly, tak jsme toho ušetřený.
Lucko, to je dobře, že už je Tomíkovi líp, snad vás tatínek oba ještě nenakazí.
Půjdu ještě něco dělat, ať pak mám čas na balení.
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 26.10.10 15:28

Hlásím se před odchodem z práce, dodělala jsem všechny ty děsný školení, dnes jsem jich za 7 hodin stihla asi 9 hodinových a jsem z toho totálně vyčerpaná, hlavně mě bolí ruka, jak jsem ty odpovědi vypisovala na papír. Snad mám na rok zase pokoj.

Já akorát „při pátku“ musím jít cvičit. Minule jsem nebyla. Zítra se těším, jak si přispíme. Snad.

:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 26.10.10 20:12

Ahoj,

zdravím vás všechny - konečně jsem sedla k telce, ale asi u toho usnu. Zítra se odpoledne staví kamarádka Jana, se kterou jsme byly v létě na Lipně, tak se těším, že bude trochu změna. Tom je docela dobrý, ale udržet ho v klidu mě opravdu vyčerpává.

Na zítra jsem dělala šunkofleky a na svátek plánuju kapříka a bramborový salát, abychom si připoměli vánoce.

Musím už začít nakupovat dárky, ale nějak nemám kdy. Stále mám Toma za zády.

Holky, dostávají vaše děti úkoly na prázdniny?

Zatím pa :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 26.10.10 21:39

Ahoj holky,
já nic nemám. Přiletěla jsem z práce a rychle nakoupit a uvařit klukům na zítra, Tomovi řízky na pětideňák s turisťákem a nabalit věci. Vzhledem k pozdnímu návratu z práce jsem s sebou musela hodit. Teď tu ležím u TV u „Na nože“ a jsem skoro spací.

Kluci budou zítra doma sami, Milan pak přijede naobědvají se, potom přijde Lída s holkama, ty s Tomem Milan odveze na vlakové nádraží a Lída bude u nás hlídat Matěje. No vysoká logistika.

Na volný čtvrtek se těším. Zítra večer přiveze kolegyňka z práce pejska. Maltézáčka. Bude u nás spát do čtvrtka až do večera. Tak s ním budu spát v obýváku na sedačce, protože pesan je zvyklý spát v posteli. Mně to nijak neva. Je malinkej a roztomilej. Jen doufám, že nebude moc smutnit. Kolegyňce budou měnit okna a má jen jednopokojový byt, tak by tam byl chudák. Aspoň se půjdeme ve čtvrtek hezky projít.

V práci jsme dnes měli rozlučku s náměstkem. Zelení na radnici budou v opozici, ale bohužel zatím nevíme, co bude dál. Je mně to moc líto, protože tak pracovitýho a fajn člověka jsem dlouho neviděla. No nedá se nic dělat. On se těší, protože čekají první miminko, tak bude mít jiné starosti.

holky, co už máte prázdniny, tak si je hezky užijte, má být docela hezky, o víkendu prý až 14 stupňů!!

papa D.

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 27.10.10 10:58

Hanka

Příspěvek upraven 13.12.14 v 00:13

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 28.10.10 08:08

Ahoj vespolek,

pro ty kdo to z mého popisu nepochopili, nebo si to prostě nepamatují - včera jsem měla z práce volno, tedy náhradní volno, za 28.9., kdy jsem byla v Budapešti. Takže mám v práci čárku a nejsem tam. V pátek si vyberu „sick day“, máme nárok na 2 za rok a ještě jsem je nečerpala. K tomu mi zbývá ještě 9 dní dovolené, druhý sick day si vyberu 23.12., od Vánoc do Silvestra 4 dny dovolené, na Silvestra míváme placené volno. 5 dní dovči mi zbyde na další rok. Toť moje plány.

V úterý se nic extra nedělo, úkoly na svátky nedostali, jen klasický úkol, jako bývá na druhý den. Hned jsme to udělali, úkoly na víkend zásadně děláme hned v pátek, ať pak máme (všichni) celý víkend klid.
Večer jsem byla cvičit, nějak to bylo náročné na zadek, protože teď se to rozleželo a šíleně mě bolí kyčle a stehna.

Takže včera jsme byl doma, tatínek jel pracovat, takže jsem si zavzpomínala na dobu, kdy jsem byla s dětma na mateřský. Je to už 4 roky, co jsem v práci. Ve všední den jsem nebyla doma ani nepamatuju. No kam až má paměť sahá, sice jsem párkrát měla home-office (práce z domova), ale to jsem většinou byla nemocná, když mám dovolenou, jsme pryč.

Tak jsme si to příjemně užili. Do 10 jsme byli v pyžamu, nejdřív pohádka v televizi, pak si děti šly hrát nahoru a já si četla. Na desátou jsem dala Jíru babičce a jela jsem s H. na Zbraslav. Koupila jsem jí zimní botky (1120 Kč !!!), ale krásné, fialovo-vínové, na dva sucháče, polovysoké a s huňatým kožíškem. Je to vel. 32, možná by jí mohly vydržet i na příští zimu. Snad jí tlapka tak rychle neporoste. Jíra má naopak loňské, takže příští rok budeme kupovat jemu.

Pak jsme jí šly koupit hodinky k narozeninám. Vybrala si krásné, s růžovo-duhovým páskem. Babička nám na ně přidala 500, stály 640. Hanička je taková zodpovědná, že je určitě bude nosit a hlídat, kdy už mají jít z družiny domů. Choděj sami ve čtvrt na pět, ale družinářka jim vždycky řekne až přesně a když ještě musí uklízet, přijdou domů po půl páté (máme to od školy 3 minuty). Tak bude hlídat, aby ve 4 začli uklízet a ve čtvrt už mohli hned jít.

Pak jsem jí s hodinkama vysadila u babičky, byli tam úplně všichni, takže si hráli se sestřenicema (teda spíš na počítači) a já šla domů udělat oběd. Dělala jsem špenátové knedlíčky, ty už jsem nedělala ani nepamatuju, přitom jsem je dělávala hodně často a mají je moc rádi. Při obědě Jíra rozvíjel debatu, jak jsme s tatínkem postavili hezký domeček, jak on to jako oceňuje. Tak mu říkám, proto jsme si vás pořídili tak pozdě, až když jsme to měli hotový - to mě si naši pořídili brzy a celou stavbu jsme se ségrou prožily s nima. Jíra na to: jak jako pořídili? Jo aha mami to tys brala ty prášky, a pak jsi je přestala brát a pak jsme se ti narodili. Ségra se pak přiznala, že mu to asi vysvětlovala ona. Pak se mě ptal, jak to dělají lidi, co mají víc dětí? Tuhle jsem jim vyprávěla o nějaký mamině (tady z éčka), má pět dětí, nejstarší je jako Hanička, a čekají šesté. No tak to řešil kdo bere a nebere prášky.

Odpoledne bylo krásně, šli jsme k ségře, ta tam měla kamarádku a ségru-učitelku, vzali jsme i neteře a šli na procházku, nahoře jsme chvíli pouštěli draka, lítal krásně. Pak děti zůstaly u babičky se sestřenkama venku a já jsem byla u ségry nahoře asi hodinu a povídaly jsme s druhou ségrou a tou kamarádkou. Moc příjemný.

Večer jsem dětem pustila Zázračnou planetu a četla jsem a uf, už jsem to konečně dočetla. Ztracený symbol, 450 stran za 3 dny. Teda musím říct, že se mi to z těch Brownových knih líbilo nejvíc. Má to spád a hezky se to čte. Pravda, občas jsem pochybovala, jestli některé ty technické věci opravdu existují, nebo je to výmysl, vůbec nedokážu posoudit, nakolik je to realita, jestli jako ta umělecká díla, o kterých píší, opravdu obsahují různé skryté údaje, jetsli CIA pracuje opravdu tak, jak popisuje, pak si říkám - jestli je to pravda - odkud to ten Brown ví. Se závěrečným pohledem na náboženství naprosto souhlasím.

Dneska je i tatínek doma a máme v plánu rozbalit to piano. Odpoledne naši říkali, že jedou na výlet - pár stanic vlakem a zpátky pěšky přes kopec. My to už jednou šli, ale opačně - je tam takový obrovský kopec, který teda půjdeme nahoru místo dolů. Tak snad se donutíme.

Danuš, tvůj včerejší mail jsem si přečetla až teď. Prosímtě ten nákup, mají to spočítané správně, já jsem měla nižší cenu za rukavice, takhle je to sečtené správně. Dám ti to všechno, to je jedno, že ty rukavky stály víc, jsem ráda, že to mám, takže 1770, jo? Přece na mě nebudeš doplácet !!! Jinak na vaření chystám žebrácké řízečky, několikrát jsem to psala a vždycky jsi říkala, že by sis dala :lol: :lol: Je to hrozně jednoduchý - řízky (mám v mrazáku kuřecí ze stehen) se přírodně osmaží a pak se pomažou hořčicí a posypou eidamem a nivou. Náš táta, když to jí, vždycky říká, že by chtěl být žebrák. K tomu pečené brambůrky. Takže opravdu nevozte nic. Na pátek udělám pečené slané ňamky, to nebudu prozrazovat, bude to překvápko. Přivezte kdyžtak jen nějaké pití - minerálky, které pijete, a pak by se hodilo na sobotu pár nealko-piv, když hned po obědě budeme spěchat na Hurvajze, případně pár kousků zeleniny jen tak k zakousnutí. Ráda bych tu sobotu dopoledne aspoň krátkou procházku (max hodina) u nás po okolí, už jste tu byli několikrát a z naší vísky nic neviděli. Taková předobědovka, oběd bude rychlý. Už se hrozně moc těšíme. Máš představu, v kolik byste v pátek chtěli vyrazit? Svezete se po části nového okruhu, tak ještě hodím Milanovi do mailu co je na cedulích a kterým směrem se držet.

:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 28.10.10 09:58

Dobré ráno,
Jiřinko s tou cenou, asi jsi mě špatně pochopila. Oni to špatně sečetli v obchodě a já si toho všimla až včera ja jsem Ti to psala. Takže já jsem platila 1680!!!

Jídlo OK. Přivezeme nějakou zeleninu (ty mrkvičky, jo?), pití. Taky se těším, ale budu se těšit opatrně, týden je moc dlouhá doba. Víš, co tím myslím, že jo! :roll:

Jak jsi psala o těch knihách, když dočteš, že se uleví celé rodině, tak jsem se tomu smála, protože to mám taky tak, ale u Milana. Pořád čte asi tak pět knih zaráz. Všude se povalují, na záchodě, v ložnici, obýváku. Čte samý ty válečný a životopisy různých generálů apod a to jsou knihy o 800 stránkách. No na budku. Vždycky po něm něco chci a najdu ho číst. Tak jsem na nervy.

To piáno bys ale neměla vidět!!! To přece přinese Ježíšek a narozky ne!!! To už pak nebudeš děsně áchat!!!

Kdy budete slavit Haniččiny narozky? To bude mít krásné dárečky.

No a co u nás. Tomášek nám odjel do Znojma a okolí na pětideňák s Kompasem. Včera volal. Jelo jich jen 9, on byl nejstarší s Barčou od Lídy. Ostatní jsou menší děti. Velkáči VŠ za nima přijedou v pátek, protože mají školu. Tak je mně smutno. Já jsem na něm taková závislačka, ale má se tam hezky a navíc je moc hezké počasí, tak si to užije. Doma by se váleli u TV a PC.

No a my máme od včera doma toho pejska. Je to super. Má skvělou povahu. Měla jsem strach, že bude sedět u dveří a kňučet, ale bral to tu naprosto přirozeně. Vidím, že mě bere nejvíc, taky mě nejvíc zná. Teď tu píšu a on mi sedí u nohou a olizuje mi je. Večer jsme šli na vycházku a ráno jsem si s ním udělala takové kolečko k přehradě, co jsme dělávali s Meguškou. Bylo krásné ráno. Namrzlé pole, na něm vrány, sluníčko se prodíralo. Moc hezké.

TeĎ budu vařit a pak odpo půjdeme všichni. Už se na to moc těším. Noc jsme zvládli v pohodě. Spala jsem s ním v obýváku na sedačce :lol: V noci jsme šli jednou čůrat na dvoreček, ale zaštěkali sousedovi psi a to neměli dělat. Děsně ho polekali. :cert:

Z práce jsem donesla aktuální katalog středních škol, gymnázií a učebních oborů v Brně a koukáme se co a jak. Jak jsem tu psala o té matematice, tak jsme potom s Milanem zjistili, že ve škole je naprosto nedostatečně učí. Jak budeme mít v listopadu třídní schůzky, tak to tam zkusím říct. Mají prostě zásadní mezery a nedělají třeba (v 8 třídě!!!) rovnice o neznámé - s X. Tak jsme na Toma hučeli zbytečně. On to prostě nezná. Byla jsem z toho úplně hotová a budeme muset suplovat školu a učit se s ním, abychom příští rok nezaplakali. Ale na takový starosti máte všichni čas, že!

A holky ostatní, kde jste! Mado, kluci asi závodí a trénují v plném proudu, že?

Luci, tak fajn, že je Tom už v podstatě OK.

no nic jdu něco dělat.
papa D. :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 28.10.10 11:54

Ahoj při poledni,

mám chvilku, než se uvaří brambory. Maso je ze včerejška - plec ve vlastní šťávě. To dám prostě plec do pekáče, dvě hodiny si to tam žije vlastním životem a hotovo. Studené jsme to večer uždibovali, teď k tomu budou brambory a fazolky na kyselo.

A piáno je sestavený !!! Já vím, že bych ho neměla vidět. Jenže vybalit a vyzkoušet se muselo (kvůli případné reklamaci) a navíc, když na něj mám na Vánoce hrát koledy, musím si je nazkoušet. Abych se začala učit 25.12. to by bylo pozdě. Ale zkusila jsem Nesem vám noviny a dám to z not, ani se mockrát nepřeklepnu. Někde to v tom mozku zůstalo, přitom jsem to nehrála určitě 15 let. Mám těch koled asi 20, tak je chci všechny nacvičit. Nebudu přece čekat na příští Vánoce. Zatím je piano nahoře v pokoji co spí tatínek, budu chodit trénovat tam, do obýváku ho dáme až na Vánoce. Navíc jsem si ho stejně zatím zaplatila sama, přispějou mi až v prosinci, tak co :mrgreen: Haničce se to hrozně líbí, musela jsem jí přehrát všechny písničky (má zpěvníček, jak loni chodila na zpívání s flétnou). Je to jen jednoruč, tak to jsem zvládla, tak za sebe mám radost, jak jsem šikovná. :-D

U nás není tak hezky jako včera, spíš pod mrakem, ale na ten výlet s našima asi pojedeme, nebudeme hnít doma.

Danuš pejska si užívej !!! Jo pro ty ponožky určitě zajdu, zrovna jsem si říkala, že si přikoupím taky - mám patery, což mi stačí akorát na 5 dní a tak rychle neperu a jiný se mi taky nosit nechce. Tak vezmu rovnou troje - snad je budou mít - a budeš je mít u mě. A nestraš že by to nevyšlo, jak bychom to udělali s tím Hurvajzem. Tak teď na dva týdny zákaz chorob !!!

:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 28.10.10 16:59

Tak nakukuju nakukuju a jsme tu samotné!
Peču bábovku a napouštím si vodu do vany. Matěj si hraje, Milan si taky cosi dělá. Pejsek chodí z pokoje do pokoje a všechny nás kontroluje.

Jinak nic nemám. Byli jsme na pěkné procházce, ale Matěj 2× děsně bečel. Jednou, že jsme si z něj dělali srandu a podruhé, když se mu vytrhl pejsek. Tak dostal šílený strach, že nám uteče. Já jsem mu před tím kladla na srdce, že ho musí šíleně pevně držet a on mu vyklouzl. No chudák měl fakt hrozné nervy. Naštěstí pejsek jen popoběhl za havranem a nikam se neztratil. Tak měl celou vycházku pokaženou :think:

Tom zatím nepsal. Vzpomínáme, kde asi dnes byli. Milan mu nachystal seznam turistických známek, které tam jsou a které nemáme, tak doufám, že nějaké doveze.

Zítra do práce. Ale mám jen do dvou. Tak to bude fajn. Myslím, že tam stejnak nikdo nebude, všichni mají dovolenou. Mamka bude hlídat.

tak zatím papa D. :mavam:

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 28.10.10 18:05

Ahoj holky, já tu jsem taky :mavam:
Všechny zdravím, jsem pracovně na PC a furt mi to píše, že se někde něco zálohuje, tak mi brání v práci, tak jsem si hned zašla za váma :wink:
Ondra po dopoledním hokejovým zápase odjel se skautama na strašidelnou noční prohlídku Bouzova a předtím mají pronajaté motokáry někde u Lipníka.
Vojtík po hokejovým tréninku dojedl oběd - původně jsme měli plný pekáč masa s bramborem zapečeným se šlehačkou - já byla v domnění, že zbude klukům i na zítra, náš dvacetikilový Vojta sedl po tréninku k pekáči (před tréninkem obědval) a snědl tři masa a všechny brambory a teď hraje na flétnu hoptropácké písničky ze zpěvníku, no občas se to dá hóódně vzdáleně poznat.Dobrý jsou jeho hlášky jako: Tři kříže nehraju, tam je těžkej cyrilek (nota C)…
Zdravím Jiřinku se školou smyku, jsi pěkně odvážná, že si to troufneš. Moje zážitky stran motorismu se vyčerpali při kontrole na STK, kam jsem zavítala s našim veteránem, vlastníme podobný letitý vrak jako Jiřina, tím, že jsem před kontrolou vytáhla autosedačky, tak se hodnota auta o polovinu zmenšila (máme v obou autech pořádný sedačky, i Ondra ještě jezdí s opěrkou na záda a hlavu a Vojta vleze do vnitřních pásů, nedělá mi dobře, vidět v autech dětičky, které visí za krk na pásech, protože sedí jen na podsedácích). Dojela jsem na STK, emise dobrý, tam mi chlapec říká a teď jeďte k tamté garáži a tam si počkejte. Tak jsem si tam hezky před vrata zaparkovala, ovšem už jsem nevěděla, že musím jít do kanceláře, tam dát doklady a oni mě pak v pořadí zavolají, tak si tam tak stojím, říkám si, že není žádná fronta, venku zima, tak sedím v autě (světla zapnutá, což ovšem nevím), hezky zavazím, vždycky se otevřou vrata, výjde nějaký mechanik, odmekne některé z blízko stojích aut, složitě mě objede a vjede dovnitř. Už mi to bylo nějaký divný, při příštím otevření se ptám vycházejícího chlapce, co to tam je za systém, posílá mě do kanceláře a hlásí, že mě přeparkuje, ovšem nezná můj zabezpěčovací systém :wink: , jakože řadící páka se jen tváří, že je zamknutá a protikus k imobilizéru není u klíčů, ale jen jako vypadnutý plíšek na palubní desce. Chlapec kroutí hlavou a já ještě netuším, že je to můj kontrolující technik. Jdu do kanceláře, tam vyřídím papíry (to je moje, hold čtyři roky ekonomky jsem nedělala zbytečně :-D ), výjdu z kanceláře ven, auto už tam nemám, do haly se nikudy nedostanu, paní v kanceláři nechce chápat, co a jak, nakonec se domluvíme a vpouští mě dovnitř přes kanceláře. Chlapec mě hned zve do montážní jámy a ukazuje mi, jak je to celé rezavé, jednak to vím, druhak tomu vůbec nerozumím, tak vytrvale přikyvuju každému jeho poznatku. Chlapec chce autem popojet k dalšímu kontrolnímu místu, jenže nějak nestartuje, projevilo se moje svícení světly při čekání před garážemi, sděluji mu to, a hlásím, že ta baterka občas blbne, chlapec na mě kouká, jak na mimozemšťana a udiveně prohlašuje: „A to se s takovým autem odvážíte přijet na kontrolu… :cert: Kaju se a začínám používat ženské zbraně - házím na něj smutné a ukřivděné pohledy - co taky jiného, jsme v garáži, kde smrdí olej a jsem zababoulaná v zimní bundě, chlapec je navíc ode mě mladší, tak fakt nevím, čím bych ho tak jako zaujala…mládí pryč, do důchodu daleko. Chlapec odchází, tak tedy nevím, na čem jsem :nevim: za několik minut, přichází další, živě spolu diskutujeme, jsem ráda, že ho děsně pobavilo, že mi scípla baterka při technické kontrole, slibuje, že mi ji přes kabely nahodí. Vrací se "můj“ svou prací zapálený technik, společnýma silama tlačíme auto po garáži k dalším kontrolám, když po mě pak chce šlapat na plynový pedál, jsem už tak rozhozená, že si nejsem jistá, co je brzda, co spojka. Kontrola lékárničky, chlapec jde do mdlob, obvazy prošlé od roku 1996, naštěstí nacházím další a novější lékárničku v kufru, ale dveře kufru mi musí chlapec podržet, protože už plně nefungují písty a hrozí, že mi celé zadní dveře spadnou na hlavu (v té chvíli už by mi bylo všechno jedno..to by bylo po mě).Dokončíme kontrolu, chlapec si mě bere ke stolu, připadám si jako u matury. „Tak, co s váma..“ Opět házím nejpřesvědčivější pohledy, jaké umím. Chlapce správně profesionálně nezajímá, že je to druhé auto jen na popojížďky po městě, že tak do roka jde do šrotu a pořídíme jiné. Dostávám rozhřešení, auto není ve stavu, že bych ním sebe nebo jiného účastníka silničního provozu někde zramovala, ale mám se mu za měsíc přijet ukázat a odstranit druhořadé závady. Uf, mám to na dva roky.
Ještě mi auto nastartoval a prohlásil, že nesmím vypínat motor než dojedu domů. Večer jsem své silné zážitky líčila manželovi, důkladně jsem zdůraznila, jak jsem musela působit, aby ta technická prošla a že máme odstranit jen drobnosti, oproti tomu, jak to vypadalo na počátku. Ovšem od řidiče dva roky nového auta nenacházím pochopení, prý v papírech to napsaný nemáš (co mě to stálo za snahu), tak to je dobrý, žádná rez se odstraňovat nebude a s těma tlumičema už to taky dojezdíš…tak zas nic, no :roll:
Pokračování příště…Mada :mavam:

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 28.10.10 18:56

Zdravím taky Lucku, doufám, že Tomovi už je líp.Luci, to CD mi nepřišlo, už 14 dní otevírám schránku s napětím a fakt někde se vyskytl nějaký zádrhel :nevim:
Dančo, je fajn, že jsi Toma pustila s turisťákem, ty to sice můžeš prožívat všelijak, ale je to pro dobro Toma, musíš se od něj odpoutat, zůstat i nadále mamiňákem by pro něj přinášelo jen a jen problémy.Takovej šikovnej kluk už v pohodě zvládne být sám za sebe, tak zatni zuby a vypusť ho do světa :srdce:
Se mi líbilo, jak jsi psala, že Matěj měl akcičku v družině a pak jsi ho tam nenechala, aby tam nebyl moc dlouho. U nás tak, jak ve školce to byla samá akce a činnost, tak družina to samé a náš Vojta „nikde nesmí chybět!“ Zrovna ten den, co ti jsi to psala, tak šli s družinou na dopravní hřiště - pěšky, čtyři kiláky tam, pak jezdění na kolech, kolobkách, zima jak na Sibiři, paní jim tam vařila teplý čaj, pak čtyři kiláky zpátky, pak šel domů, posvačil bílý jogurt oslazený Glukopurem a chleba s Lučinou (tak on svačívá) a šli jsme na fotbalový stadion, kde měli zápas, pěkně foukalo, kluci odehráli, vyhráli, v noci už ty holé nohy a ruce v zápasových dresech o sobě dali vědět, přidušeně prokašlal noc, druhý den musel do školy - měli ve třídě soutěž o nej jablíčko (tak hluboce jsem klesla, že při letošní neúrodě nemáme jediné svoje jabko a musela jsem mu koupit, naleštila jsem ho a Vojtík vyhrál), do družiny musel taky, protože měli indiánské odpoledne v městském parku s místním indián klubem. Po družině se ho ptám, zda moc nekašlal při vyučování - pravil: Ani ne, já jsem se spíš dusil.. :roll: fakt je ten, že pak na hokejovým zápase si tím vlhkem od ledu pěkně protáhl dutiny,zpotil se, večer se vysmrkal, odkašlal si pěkně a dobrý. Zní to drsně, ale ono to nebylo tak hrozný, neměl teplotu, „lezl po stropu“, jak běžně,. tak jsem to brala, že buď ho to zkolí nebo vyléčí. Bé je správně, fakt to zmrazivé vlhko na zimáku uvolňuje dutiny.Ježiši, teď to musím po sobě přečíst,aby to nevyznělo, že trápíme děti.Vše jsem pak při volbách konzultovala s naším ORL primářem a ten mé počínání schválil a doporučil čaj a kapky do nosu, s tím, že kdyby něco, že Vojtu poslechne, ale k tomu už nedošlo.
Volbama jsem trávila dva víkendy, u nás byl i senát, což byla úplně brnkačka, hráli jsme tam hru Česko a bezvadně jsme se u toho pobavili. Bylo moc fajn osazenstvo komise, holky studentky, jedna místní drbna, ale vtipná a pohotová, jeden mladej a pěknej hoch a jeden blb, ale fakt, takového hňupa, abys pohledal.Před­sedkyně byla bývalá skautka a když jsem v pátek prvních voleb říkala, že v sobotu příjdu později, že odvolím a odvezu kluky na sraz skautské výpravy, tak úplně poskočila, že do jakých skautů děti chodí, zjistili jsme, že do stejných chodila i ona a zavzpomínala se slzou v oku na všechny zážitky a byla z toho úplně naměko, jak to jsou super zážitky jejího dětství, tak jsme se shodli, že ty správné věci dítě nezažije doma u baráku ani v televizi, ani u PC, ale v kolektivu jiných děcek a za hranicema všedních dnů. (To šli skauti na výpravu do ostře chráněné oblasti, kde je les a soustava rybníků a chránění živočichové, tak část roku je tam vstup zakázán a teď na podzim tam musí být nádherně a Vojtík dostal před cedulí s prosbou lesa svůj první skautský šátek - hrdě ho měl uvázaný přes bundu, aby byl vidět).
Nakonec nám ty volby do senátu vyšli úplně nerozhodně, přesně půl na půl, celkem vyhrál náš bývalý starosta oproti bývalému senátorovi. U sčítání preferenčních hlasů na radnici jsme se nařechtali úplně děsně, to víte, malé město, každý každého zná, tak ty komentáře k tomu. Nakonec se u nás na radnici dostali fajn lidi, kteří by to město měli i dál spravovat se zdravým rozumem.
Zdravím i Kačku s novým bytem, to jsou samé příjemné starosti, taky se hlásím k těm, co mají sice lodžii, ale využívám ji jen k sušení prádla, žádná kafíčka a posezení, náš byt má asi 90m, ale nejlepší je na něm velká vestavěná skříň na chodbě (jsme jen dva byty na patře a celkem tři patra), tak skříň ani nezamykám a pak dva velké sklepy, ve kterých je momentálně děsně prachu, protože furt čekáme na opravu těch polystyrénů od zateplování přízemních bytů, které se konalo už na jaře, to je to, jak jsem si tady stěžovala na ty pracanty, kterých se člověk musí doprošovat, aby udělali, co mají ve smlouvě.
Zítra mají kluci, jak jinak, tréninky, Ondrův tréna :-D , když zjistil, že jsou prázdniny, tak zabukoval pro kluky celé dopoledne, mají to i s posilovnou, tělocvičnou a promítáním hokejových dovedností na videu. Vojtíšek mají hodně individuální tréninky - dnes dva trenéři na čtyři kluky - důvod, v jedné škole, ze které jsou ostatní kluci, je podezření na žloutenku, mají karanténu. (už se zná bacilonosič - jediný nepřizpůsobivý spoluobčan na celý první stupeň, všechny děti mají odebranou krev a čeká se na výsledky :cert:
Ježišmarja, to je dlouhý, to nikdo nebude chtít číst a já jdu dělat něco „užitečného“, třeba žehlit.
PS: Vojta se shání, co bude na večeři :nevim: , dle posledního měření na endokrinologii má 121 cm a 21 kg. Krevní obraz a hormony má v normě a ten prolaktin mu raději tentokrát nebrala :nevim: .Ondra se tam složil při odběru krve, bílý jak zeď,prý jsem měla hlásit, že omdlívá, jak to mám asi vědět, když mu berou krev jen jednou do roka a to u nich a nikdy předtím neomdlel.Bude mu za chvíli 12 let, měří 142, váží 34.Prý za rok vyrostl o 5 cm, aspoň něco, mě příjde, že z ničeho nevyrůstají.
Zdraví Mada :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 28.10.10 19:39

No konečně, hurá, ahoj Mado!
s Tomem to víš, že ho podporuju v takovýchto akcích! Jezdí tak od třetí třídy. Já si toho jsem vědoma, že musí být samostatný a myslím, že on docela je. Matěj bohužel ani zdaleka ne. To je ředitel zeměkoule, ten má na všechno lidi. Tom jezdí s Kompasem na tyto podzimní prázdniny každý rok. Už byli v Praze, Liberci, Plzni, Českých Budějovicích a teď na tom Znojemsku. Spí v klubovně u přehrady, včera říkal, že se tam netopí, ale je tam teplo, tak doufám, že teda jako fakt jo!!! No oni jsou beztak celý den pryč a do klubovny se vrací až večer.

Ted jsem si pracně natočila vlasy a nandala si foukací helmu a nejede. Zasmrděla, škytla a nic. V podobném stavu mám i fén. Tak už vím, co si koupím za případné Ježíškovy peníze. Pořádný silný fén. Ach jo. Docela mě to mrzí.

Mado, jsem ráda, že výsledky jsou OK. S tím jídlem to máme taky tak podobně. Matěj je malej a pořád jí. Teď v podvečer snědl dvě jablka, rohlík, řízek, bábovku, hrnek mlíka a pořád chodí, že má ještě hlad.

My jablka máme, ale jako každý rok jsou to takové chudinky, červavé apod. Takže když se to vykrájí, tak z toho zbyde kousek. Kdyby mně teď slyšel otec. Ne kecám, občas se tam dá najít i hezké jablko. Chuťově jsou výborné a zaručeně BIO :lol:

S tím autem to je blbý. Určitě bys potřebovala něco bezpečnějšího, když vozíš kluky, ale je to těžký, já to chápu. To by člověk musel vyhrát milion.

V sobotu nás čeká výprava do Třebíče na hrob a za tchánem. Už teď jsme z toho celí nakřivo :think:

tak papa D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 28.10.10 19:43

Jó ještě jsem chtěla k té Matějové akci. Měli tu družinovou drakiádu a Matěj vyhrál první místo za nejhezčího doma dělaného draka. Dělali ho vloni s dědou a vyhrál i vloni. Tak byl pyšnej. Mají hodnou paní družinářku, pořád něco vymýšlí. Po té drakiádě měli v jídelně nějaké tanečky a kapelu a Matěj tam nechtěl jít a já jsem byla docela ráda. Je fakt, že po celodenním kolotiči v práci nejsem moc zvědavá na nějaké ejchuchu večer v družině. Taky mně nejmíň polovina maminek připadne jak z jiného světa. Ale koukali jsme na fotky na webu školy a je tam Mates i s tím drakem.

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 28.10.10 20:45

Ahoj holky,

výlet byl docela fajn, došli jsme domů v šest, v nohách asi 6 km a docela fest mě bolí nohy. Najedli jsme se, teď jsme zalezli k pohádce, ale děti to moc nevnímají a malujou si u toho.

Mado opět nezklamala :lol: :lol: Moje auto zase až takový vrak není, sice starý je, ale předchozí majitel prochlastal papíry a měl ho několik let v garáži, než se rozhoupal ho prodat, tak je v dobrým stavu, já ho mám vlastně pořád v garáži, i doma, i v práci. Ani nemá moc najeto - 125.000 km odpovídá spíš pětiletýmu autu a ne dvanáctiletýmu. Náš servisman říká, že je ve skvělým stavu, sice že občas prdne tlumič a musí se vyměnit (jak se mi stalo letos) že tomu se předejít nedá, nemůže vyměnit preventivně všechno, ale oproti tomu mýmu je manželův Golf vrak ze smetiště. Přitom Golfem jezdíme na delší cesty. Ani se nebojím o bezpečnost, spíš že se někde něco podělá a zůstaneme bůhvíkde trčet. Technickou nám zařizuje on, poté, co auto zkontroluje, připraví a případné nedostatky opraví, takže výtky jsem žádný nedostala.

Mado, Hanička je větší než Vojta, měřila jsem je, J. má 127, H. 123. Přitom ségra učitelka (má je na hudebku) říkala, že je ve třídě skoro nejmenší, Jíra taky. Mimochodem děsně chválila Jíru, prý v hudebce krásně reaguje, učila je čtvrťové a osminové noty a měli je zapsat do taktů a Jíra vymyslel kombinace (správné), které nikoho jiného ani zdaleka nenapadly. Mám z něj radost. H. prý je taky děsně snaživá. Tak jsem zvědavá jak s tím pianem. Chodím si na něj šahat a vždycky si střihnu aspoň jednu koledu :lol: :lol: Už se těším, až ho budu mít dole, ale to až na ty Vánoce.

Jinak co do samostatnosti, myslím, že děti jsou celkem v pohodě, jak mě nemají za zadkem, jsou samostatné jednotky. Viz Jíra a pobyt na skautském táboře. Je fakt že já to tak neprožívám, když jsou pryč, přežiju to bez problémů :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Fén jsem dostala k promoci před 16 lety, babička mi tehdy chtěla koupit něco trvalých hodnot, já jsem odmítla šperky, ke kterým nemám vztah, tak jsem fén dostala a funguje dodnes. Babička už je 10 let po smrti. Teď si uvědomuju, že to 10 let bylo přesně včera, ani bych si na to nevzpomněla. Je pravda že ten fén až tak často nepoužívám, jsem líná se fénovat, spíš občas fénuju Háňu a když už, vezmu i sebe, jinak vlasy nechávám uschnout samy.

Zítra možná přijede kámoška, psala mi mail, co děláme v pátek, ale na sms, že jsme volní ať přijde, zatím nereagovala. Druhá možná přijde večer na víno.

To je zase román.
:mavam: Jiřina

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 29.10.10 08:48

ahoj holky,
beru si nedobrovolne omluvenku - mam ruku v sadre - pravou. Mam nastiply malicek, takze se zbyvajici prave ruky mi zbyvaji tri prsty sadra je az pod loket, tak datluju levou…
Treba zapnout hacky na podprsence je docela narocne, mam to od vcera, takze dneska zkusim sprchu s rukou v pytliku :-D
vsechny zdravim, Hanka

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 29.10.10 09:12

Ahoj holky,

tak jsem si krásně početla vaše dlouhaté příspěvky, hlavně mado :-D

Jiři, závidím ti dlouhé volno, já jsem v práci a byla jsem i ve středu. Děti dnes hlídá manžel a ve středu je hlídala moje máma.

Ve středu po práci jsme šli s dětmi do lesa, chtěly vyrábět podzimní věnce, tak jsme šli nasbírat nějaké listy, kaštany, žaludy, šípky, šišky… Došli jsme tak daleko, že jsme zpátky museli jet autobusem. Byla to strašně příjemná podzimní procházka. Cestou je rybník, tam jsme ještě nakrmily kachničky.

Včera jsme vyráběli ty věnce a taky jsme dlabali dýni, ta nám teď svítí na balkóně.

Dnes po práci jedeme na návštěvu k manželových příbuzným do jižních čech, budeme tam až do neděle.

Dano, toho pejska jsi si super užila, to je fajn, že je takový bezproblémový.

Jinak naše děti taky teď hrozně moc jedí. Co vařím vždycky k obědu a dřív mi třeba dvě porce zbyly do mrazáku, tak teď stejné množství normálně sníme. Včera jsem toho uvařila fakt hodně (vepřové plátky na másle), naštěstí jim zbylo i na dnešní oběd, ale už jsem měla obavy. Ládík vždycky říká, že je doma super, že si může přidat masa kolik chce, protože ve školní jídelně se prý přidává jenom příloha.

Mado, tvůj popis technické mě pobavil. No hlavně, že to na ty dva roky máš. Já jsem byla v červenci, takhle dramatické jsem to naštěstí neměla, auto jsme kupovali když se narodila Magdalenka, to bude v dubnu 6 let, ale už bylo tenkrát rok staré. Najeto mám necelých šedesát tisíc kilometrů. Ale vždycky z toho mám docela nervy, ne že bych se bála, že neprojdu, ale z těch chlapů, kdy mám kam najet a kudy.

Je fajn, že výsledky z endokrinologie jsou v pořádku.

Ládík nemůže najít flétnu, prý ji snad nechal ve škole ve své skříňce v šatně. Tak jsem si vzala jeho klíček a zkusím se tam přes oběd podívat, nestli tam někdo bude. Do pondělka by měl trénovat nějakou písničku.

Anjelica

Příspěvek upraven 29.10.10 v 09:15

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 29.10.10 09:16

Ahojky,

Hanko co jsi vyváděla? To je teda pech, nejen že to musí bolet, ale navíc fungovat bez pravý ruky … tak se drž! Zrovna včera jsem na tebe myslela, šli jsme procházkou přes tu ves, co mají chatu vaši tchánovci, tak jsem si říkala, která to asi je a jestli tam zrovna nejsi.

Dnes jsem vzhůru zase od šesti :twisted: To je pech, když vstávat nemusím, já to nechápu. No asi je to tím, že jdu v 10 spát, a těch 8 hodin mi asi stačí. Tak jsem začla studovat návod na piano, jsou tam nějaké demo skladby a různé efekty, tak jsem zjistila, že piano odkazuje na tlačítka, která na tomhle modelu nejsou, ale jsou na jiném. Tak jsem to nafotila a zapla jsem počítač, abych si mohla dopisovat s tím e-shopem a vykomunikovat správný návod. To je úžasný, když tam je třeba „stlačením jednoho z osmi zvukových tlačítek nastavte zvuk“. Žádný zvukový tlačítko tam není. Odpovídalo by to modelu FREDERIC, které má za klaviaturou řadu tlačítek. Já mám ale FELIX a to tam řadu tlačítek nemá. Mají univerzální návod zřejmě na všechny, to jsou matlové. Ještě je to ve slovenštině. Nevíte náhodou, jestli je povinnost poskytnout návod v češtině, nebo slovenština stačí?

Venku je krásně, kámoška se pořád neozvala, půjdu jí zavolat. Děti koukají na pohádku, já peru, suším … asi si půjdu zahrát.

:mavam: Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 29.10.10 09:19

Hanko, to jsi chuděra s tou rukou.

Jiři, návod MUSÍ být v češtině.

A.

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 29.10.10 10:26

cus, co jsem delala. No ja nic, ale manzel po mne hodil plastovou krabici, ja se lekla a misto abych ji chytla tak jsem ji rukou nebo spis malickem odrazila, tak ho mam nastiply…jeste jsem nezkousela jestli s tim muzu ridit, ale spis ne, takze nejvic potrestanej bude stejne on… :-) pac ted musi vsechno delat.

Jiri k tchanum my jezdime vetsinou jen na otocku jako rano tam a vecer zpet, spi tam jen holky. Navic oni tam pres zimu ani kvuli topeni nejezdi…

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 29.10.10 14:13

Ahoj,

nejprve krátce od nás - Tom už je v pořádku, já jsem to tentokrát nechytila a tatínek tak napůl, tedy trochu chrchlá, ale celkem to jde.

Ve středu jsme tu měli na návštěvě mojí kamarádku Janu. Má malou dcerku, tak si děti pohrály a my jsme měli klid na pokec. Bylo to moc fajn.

Včera byli u nás naši s první várkou fotek z jejich cesty po USA - dali jsme kafíčko, upekla jsem muffiny, tak to byla taková rodinná pohodička. Večer jsme zajeli na nákup a kromě potravin jsme koupili Tomovi zimní boty - Alpine Pro už vel. 33 8-o. Vybral si sám černo oranžové a na manželovo naléhání, že jsou holčičí (nejsou) nedal. Stály jen 699,– tak to šlo. Ideální by bylo, kdyby mu vydržely i na příští zimu, ale to moc reálně nevidím.

Dnes jsem Toma ráno donutila udělat zbytek úkolu z češtiny a ještě musím dohlédnout, aby cvičil na klavír. Ach jo, připadám si jak dráb!

Jiřko, Haničce gratulace k botkám a hodinkám. Je to už velká slečna.

Mado, popis STK mě pobavil. Ustálas to skvěle, ale teď by to chtělo novější vozidlo. To CD je mi záhadou, ale mám jich tu víc, zkusím poslat ještě jednou a tentokrát to dám do takové té bublinkové obálky, aby došlo. Ale až v pondělí, jo, prosím!

Danuš, teda chuděra Tom, resp. všechny děti z té školy, protože pokud nemají zodpovědné rodiče, kteří na mezery ve vědomostech přijdou včas a zapracují na tom, tak u přijímaček rupnou!

Hlásím našeho Toma do oddílu nenažranců-otesánků-hubeňourů také sní na co přijde a kde nic tu nic! Zrovna jsem tuhle prohlašovala, že je lepší ho šatit než živit-kyselinu naší.

Hani, brzké uzdravení :kytka: Znám tu absolutní neschopnost a což takhle použití WC :oops:

Anjeliko, flétna bude ve škole, neboj! Jen je to opruz tam pro ní chodit. CHápu.

Jdu něco dělat. Mějte se krásně. :mavam:

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 29.10.10 14:52

Ahoj,

tak jsem se vrátila ze školy, nebo spíš od školy, je tam zamčeno a nikde nikdo. Tak se bude muset podívat v pondělí sám. Snad tam bude. Jinak bude v pondělí na flétně bez flétny :-D
A nakonec to takový opruz nebyl tam jít, venku je nádherně, tak jsem si udělala příjemnou procházku. V parku jsem udělala podzimní fotky a jednu jsem si nastavila jako tapetu do mobilu a mám z toho radost. Do teď jsem tam měla moře, a to už jaksi není aktuální :-D

Lucko a co vaši, jak se jim líbilo? Kde přesně byli, co bylo nejlepší a tak. Mám strašně ráda cestování, ale s dětmi to zas tak moc nejde, tak si vždycky ráda poslechnu aspoň cizí vyprávění. A těším se, až si s manželem jednou vyrazíme na nějakou pořádnou cestu. Jeden kolega z práce, strašně fajn kluk, taky cestuje a dělá hodně fotek, které vystavuje na internetu a ještě tam k nim dělá docela podrobný komentář. Tak to si vždycky ráda počtu.

Zimní botky už máme taky (velikost 35). Že by vydržely na příští zimu se nám ještě nikdy nepovedlo, tak už ani nedoufám.

Anjelica

Příspěvek upraven 29.10.10 v 14:53

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 29.10.10 15:36

Anjeliko, byli v New Yorku, pak v Nevadě a v Californii a pak na Floridě. Máme tam příbuzné, tak měli zázemí. Byli tam 6 týdnů, takže návrat do zimy a všedního stereotypu je pro ně dost brutální.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 29.10.10 17:08

Ahoj holky,
Luci, tedy to se Vaši měli krásně. A je nějaká možnost, že byste se tam podívali i vy jako rodina?

Jiři s tím návodem to je pech. Bohužel to znám. Takhle jsme neměli návod ke kameře. Český návod tam musí být, ale když není tak prostě nic nenaděláš, že? Můžeš se rozčilovat, vztekat a to je tak asi všechno Je to k naštvání!!! Nicméně tvoje piáno má v pondělí svátek, je totiž Felixe :mrgreen:

Holky v sobotu se mění čas. Asi to do jara nepřežiju :poblion:

Hani s tou rukou je mi to moc líto. Tak snad Ti to brzy sundají. Je to určitě hodně nepříjemný.

Jinak já nic nemám. Ten náš blb má už dva dny nedostupný telefon, tak nevím, kde byli. A zítra jedeme do Třebíče na hrob.

tak všem hezký víkend.
Anjelico, jak jsi popisovala tu vycházku a to dělání podzimní dekorace, to muselo být moc hezké. Nechceš nám to vyfotit? Taky to mám ráda. Já jsem si na trhu zase koupila takové ty oranžové mochyně a zavěsila jsem si je v chodbě na trubku. Každý den taky svítíme v dýňákovi.

tak papa D.
Jo a flétna se určo najde, neboj!!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 30.10.10 08:21

Dobré ránko!
v pondělí nám kousek od domu otevírají nového Lídla. Ráno přišli letáčky. Tak se moc těším. Jeden je u našich a občas si tam zajdu koupit. Samozřejmě při otevírání jsou různé mega slevové akce a občerstvení zdarma, tak jsme se teď s Milanem smáli, že všichni důchodci z naší čtvrti budou mít v pondělí k obědu klobás s chlebem. Asi tam bude šíleně lidí a všechno bude vyprodané, ale mají tam dětské tepláky za 149 a teplé ponožky. To bych koupila ráda, ale rozhodně se nestanu frontovým bojovníkem.

Jinak od večera nic nového. Tomovi jsem se složitě dovolala přes holky od Lídy. Oni mají jiného operátora tak to šlo. Tom tvrdil, že tam NIKDE není žádný signál. Asi tedy všichni lidi ze Znojma a okolí nemůžou mít O2 :mrgreen: no budiž, hlavně, že vím, že je OK a má už 5 placek!!!

Dnes v noci se mi zdálo o králíkách. Byli jsme někde na návštěvě a na zahradě měli plno králíkáren a my jsme si hráli s těma králíkama. Bylo to docela hezké. Žádné starosti, je je tady je jeden a tady je jede…až mě vzbudil Matějův výkřik ze spaní „když oni mě honí“ 8-o

Za chvíli se jdeme sbalit a jedeme na ten hrob.
tak hezkou (i když u nás je hodně zataženo) sobotu.
pa Dana :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 30.10.10 09:28

Ahojda,

zapla jsem počítač, abych se podívala, jestli mi píšou návod k piánu. Nepíšou. Když se v pondělí neozvou, napíšu jim, že má svátek a že je to od nich nehezký.

Včerejší návštěva se velmi povedla. Kamarádka Bára, chodila k nám na základku, teď bydlí asi o tři vesnice dál, (psala jsem o ní v létě, že jsem u ní byla s Haničkou, koupali jsme se v bazénu, má 7-letou Klárku a tři vělké děti). Tak v poledne volala, že mezi jednou a druhou přijedou. Super, děti si v jednu nařídily budík a za deset minut už tu byly. Hned začli šíleně řádit, bylo krásně, tak že půjdeme ven. Cíl byl dojít k další spolužačce Hance, Bára pro ni měla nějaké prastaré fotky. Bylo to moc příjemný, z chvilky u Hanky se udělala hodina, pak procházkou zpátky, chvíli na hřiště, kolem páté doma. Udělaly jsme nějaké jednohubky, v tom mi volala kámoška Jana, co se mnou chodí cvičit, je taky ze ZŠ, takže Báru zná, no tak mi volala, že večer přijde na víno, jak jsme se domlouvaly v úterý. Tak jsem Báru přesvědčila, že na ni počká, ať se taky vidí. Děti stále řádily, na dveře nalepili obrázek dýně a pod to napsali Helouvín, vyzdobili si pokoj pavoukama a obrázkama strašidel a udělali mi s Bárou bojovku, vedli nás nahoru se zavázanýma očima a musely jsme potmě něco hledat v krabici za zvuku strašidelný písničky o pavoucích. Bylo to moc milý. Pak jsem vytahala nějaký starý fotky a smály jsme se, co jsme tehdy nosili za modely. Specielně šaty co jsme nosili to bylo strašlivý. Jana přišla po osmý, Bára s Klárkou odjížděla asi v půl desátý, pak jsem konečně uložila děti, Jana odešla asi v jednu. Říkám, příjemný prázdninový den.

Dnes je po ránu mlha, asi bude zase hezky. H. je se mnou vzhůru od osmi, Jíra ještě spí. Večer zase kašlal, snad to bude dobrý. Vymyslela jsem, že bychom šli zítra plavat, do Radlic, kam budou chodit se školou, aby to tam viděl předem. Jako mužský doprovod by šel děda, on tam v těch místech pracoval a má ještě nějaký nevyčerpaný plavenky. Teď jak už je doma, tak je línej tam jezdit, protože je neřidič. Tak půjde s Jírou do pánský šatny. Plánujeme tam jet zítra dopoledne, snad kašel zažehnáme a klapne to.

Dnes něco navařím a odpoledne asi půjdeme se ségrou a Ondrou ven. Včera jsme ji s Bárou potkaly, Ondra seděl v kočárku v kombinézce a la medvídek a byl k sežrání.

:mavam: Jiřina

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 30.10.10 19:49

Tak před chvílí jsem napsala dlouhý komentář a on se mi celý někam ztratil :cert:
Tak znova.
Ahoj všichni
dneska jsem měla opět silný kulturní zážitek :-D s autem.
V poledne hrál Ondra hokejový zápas a pak měl zápas Vojtík s Kometou Brno(tímto zdravím Danču). A Ondru jsem vezla do skautu, kde měli batikování klubových triček, už jsem byla skoro u skautu a vjížděla jsem ke klubovně a odtud vyjíždělo auto a protože je to tam úzké, tak jsem chtěla, ať to auto vyjede a v tu chvíli do mě v protisměru napálilo auto. Nic moc se nastalo, jenom podřené plechy. Akorát jsem se srazila s blbem. Vylezl z auta a začal na mě řvát: Dejte mi dvacet tisíc, občanku a řidičák, říkám: Nic vám nedám, a ptám se Ondry, zda je OK a ať jde do skautu, chlap řve, že volá policii, říkám" proč, vždyť se nikomu nic nestalo a škoda malá, to už slyším, jak říká to telefonu, že si přeje, aby policie přijela a řešila. Volám tedy manželovi a kamarádovi, který je městský policajt, naštěstí má zrovna službu. Přijíždějí měšťáci a za chvíli jedna mamina ze zimáku doveze manžela. Ten řeší s chlapem, kterého krotí, stejně tak, jak měšťáci, kteří mu říkají, proč jako volal republikovou policii, že se bude divit, až mu dají příjezd k úhradě. Já jsem v klidu, mám takovou povahu, že se rozklepu, až posléze.Chlap si povolává někoho s foťákem, a je děsně důležitý, nejvíc ho točí, že manžel je v klidu a já se kryju za policajty, nejdřív městské, potom republikové. ti mě litují, že s pánem bohužel mají co dočinění už několikrát. HOlky, poprvé dýchám do přístroje, zda jsem nepožila, hlásím to policajtovi, ten má radost, poskytuje mi azyl v policejním autě, na jeho radu tam upravuji protokol o nehodě, chlap zuří. vyhrožuje soudy, mám policajtovi sympatie, skoro s prosíkem mě říká, že mi musí dát pokutu, já neodporuju,mladý policajt mi doporučuje panáka a říká známou větu o srážce s blbem. Rozpomínám si na debatu před hodinou, kterou jsem vedla s Ondrovým trenérem, říkala jsem mu, že jsem ve volební komisi byla s jedním z jeho sousedů, a že to byl pěkný debil. On souhlasí a hlásí, že takových blbů v jeho ulici bydlí víc a „protože je z takového drsného "kraje“, tak proto je tak zocelený". Koukám na protokol o nehodě pro pojišťovnu a zjišťuju, že debil bydlí ve stejné ulici, jak náš trenér. Manžel mi sděluje, že se domlouval s kolegou z angličtiny, který má autodílnu, že tam dáme auto na opravy po technické kontrole, a že teď už je to tutovka, protože mám vysklené světlo. S úsměvem odjíždíme, debil nechápe. U zimáku nás vítají rodiče, hlásí, že o Vojtu bylo postaráno, nabízení radu, opravnu, známosti, právníka i panáka. Trenér hlásí, že Vojtík hrál za áčko třetí třídu a dal gól, /je to ten Ondrův trenér, zaskakoval za Vojtíškového, který měl svůj prvoligovlý zápas). Ptám se trenéra, zda zná pána XY, že jsem s ním měla před chvílí co do činění, trenér hlásí, že jo, ale že u nich v ulici bydlí tři ještě horší debilové, tak mu sděluji, že s těmi už se vážně nechci poznat, že ten volební a tento mi pro vzorek bohatě stačili.Z Kometou kluci první zápas vyhráli, druhý remízovali,trenér chválí Vojtu a uklidňuje mě, že to má horší, že on ty blbce zažívá denně. Jedu s klukama domů, manžel zůstal na zimáku s jinýma tatínkama - probírajhí taktiku na zítřejší zápas proti Zlínu. Ondra už je ok, po té nehodě byl v rozhozený,nejvíc z toho, jak chlap řval. |Teď mi pípla SMS od Ondrového trnéra, zda nepotřebuji nějak pomoci. No říkám to pořád, zlatí chlapci jsou ti trenéři .
Tož tak, si tady žijeme :lol: Ahoj Mada :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 30.10.10 21:42

Ahoj holky,
tak od rána po mě dva nové příspěvky a každý teda tak diametrálně odlišný. Jiři, to bylo fajn, že jste měli takové hezké odpoledne se spolužačkama. Nevím proč, ale najednou se mně vybavilo jak mně moji bratranci vždycky dělali stezku odvahy. Nastražili na mě šňůry do cesty, polštáře, podlízačky apod. za zvuků hudby z filmu 7 statečných a já jsem to po tmě a se zavázanýma očima šla. Měli velký poschoďový dům, tak na mě občas někde spadl polštář nebo v cestě byla židle. Strašně jsme si to užívali.

Mado zato Tvůj příspěvek, to je hrůza. Nedokážu říct, kdo byl na vině, ale to je nakonec jedno. Jsme jen lidi a každý může udělat chybu. My jsme vloni při cestě na dovolenou taky poprvé v životě nedobrzdili a narazili do chlapíka před náma. Prostě stane se a je úplně zbytečný takhle řvát a vyhrožovat. Natož na ženskou, která veze děcko. To je vidět, jakej je to idiot!!! Nic si z toho nedělej. Ho klepne, když se bude takhle rozčilovat. Tak přeju ať ta oprava není moc drahá!!!

No a my jsme byli v Třebíči. Nakonec se sluníčko prodralo a bylo fakt nádherně. I když hodně zima a foukalo. Celá návštěva proběhla v pohodě bez nervů. Nakoupili jsme v Intersparu - v Brně takový žádný není, úplně jsme hleděli na to množství zboží. A teď odpo a večer jsme byli u Vlasty a Břeti na návštěvě - narozkách. Bylo to taky moc fajn.

Na zítra mám naplánováno uklízení a praní, protože jsem teď dva dny vůbec nic nedělala a je tu fakt děsnej binec. Taky musím žehlit. A na večer musím Tomovi uvařit něco dobrého. Pět dní byl asi na špagetách s kečupem, tak bude mít určitě hlad. Tak uvařím polívku s nudlema (mamka mně udělala domácí) a upeču mu kuře s rýží. My máme zbytky ze včerejška.

Tak hezký večer a zítřejší neděli!
Mimochodem včerejší Vyprávěj opět nezklamalo. Je to prostě super seriál!!

papa :mavam: Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 30.10.10 22:03

Ty jo :nevim: synovec mně dnes na návštěvě dával odkaz na webové stránky kolegyně z práce, která také sbírá čajové obaly. Má jich skoro 12000!!! Má to moc hezky udělané. Když si do seznamu - vyhledávače dáte sonia.yanas tak hned první odkaz je na ty její stránky. Tak jsem z toho úplně rozhozená. Že je tolik obalů od čajů :mrgreen:

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 31.10.10 08:03

Ahojky,

teda Mado, ještě že se nic nestalo!!! Nějak jsem nepochopila, jak můžeš být na vině, když jsi (jak jsem pochopila) stála a čekala, až budeš moct odbočit, a někdo to do tebe napálil? V tu chvíli jsi překážka a on to napálil do překážky ne? Nebo jsem to pochopila blbě? A ze které strany tě srazil, zepředu, nebo z boku? No hlavně že jste v pořádku, plechy opraví, jsi dobrá, jak jsi to ustála - já se celá klepu jen si to představím. :think:

Danuš, ty čajové přebaly, to je fakt bomba. Nevíš jak dlouho to sbírá? Já mám pro tebe těch pětadvacet, ještě míváme v práci spoustu dalších, ale už dlouho to kolegyně nenakupovala, tak až bude nová várka, nasbírám ti další. My doma pijeme ovocné čaje z Jemči a ta přebaly nemá, bohužel.

Včera jsem dopoledne uvařila i na dnešek (kuře na paprice), k obědu bylo hovězí po štěpánsku s rýží. Odpoledne jsme šli chvíli ven, neteře volaly, jestli s nima nepůjdeme pouštět draka, šla i ségra s Ondrou. Šly jsme kolem hřbitova, tak jsme se tam stavily, takhle na podzim je to hra barev, zaprvé jak jsou ty hroby hezky upravený a za druhý je tam několik ohromných památných stromů, které hrajou všemi odstíny žluté, hnědé a červené. Šla jsem se podívat, kdy to ta babička umřela, tak ne 27.10., jak jsem tvrdila, ale 25.9., takže 10 let to bylo už před měsícem. Ale nevzala jsem s sebou svíčku, tak se pokusím vzpomenout, až půjdeme kolem příště. Taky bych měla dát svíčku babičce rozptýlené u nás, ale nechci to dělat teď, když se to dělá masově.

Draky tentokrát nelítaly, ani holek, ani náš, protože se nám rozbil, ztratilo se takové to plastové cosi, co se do toho uchytí tyčka, tak je na odpis. Zkusím se v Tescu podívat, jestli bych koupila nový. Tak jsme to vzali procházkou, jenže Ondra-medvěd řval, tak jsme šli domů. Teda k nim, děti byly ještě chvíli s holkama venku, pak ségra přišla, že dole u babičky pečou. Bez babičky. Vymysleli si recept a pekli - prý za ní přišli, co tam mají ještě dát, dali tam mouku, cukr, mléko, tak jim přidala olej, vajíčko, prášek do pečiva a kousky čokolády. Akorát závěru jsme se nedočkali, ještě na to udělali polevu a dnes odpoledne to máme přijít ochutnat. Večer jsem přetočila hodiny a dívali jsme se na StarDance. Vyprávěj si pustíme asi dnes.

No a po posunu času jsme od 7 vzhůru, před desátou jedeme s dědou na plavání. Tak jsem na to zvědavá. Ven asi nepůjdeme - možná můžeme zajít na hřbitov s tou svíčkou - a odpoledne půjdeme k babičce. Tatínek chce naposledy posekat trávu a připravit zahradu na zimu (odnosit ještě nějaký bordel, co tam zůstal po opravách, uklidit stoly pod střechu, vylejt sudy s vodou atd.).

Zítra snad bude v práci klid, máme na uzávěrku o den dřív, protože celý svět (kromě nás) má 1.11. volno - svátek všech svatých. Teda děsně mě dere, když někdo tvrdí, že dušičky jsou svátek všech svatých. Dušičky jsou přece 2.11., ne prvního, a je to svátek zesnulých. Každý zesnulý přece nebyl svatý. No ale Amerika má v pondělí volno, Itálie (naše centrála) taky, tak nám první den uzávěrky posunuli na úterý. Čili zítra mám den na víc a doufám, že půjdu domů odpoledne v normální dobu.

:mavam: Jiřina

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 31.10.10 09:17

Ahoj holky, jen v rychlosti, za chvíli jedu s Vojtíkem na hokej do Zlína.
Já jsem Jiři byla kouskem najetá v jeho polovině, i když je fakt, že je to rovná přehledná cesta a on už z dálky mohl vidět, že je tam málo místa a ubrzdit to, že mezi nás vletěl zepředu a odřel si celý bok, já mám jen rozbité sklo u světla. Sice manžel tvrdil, že se bude muset porovnat i ta čelní maska, ale že stejně se v angličtině domlouval s jedním kolegou, který má autodílnu, že by nám po té technické auto poopravili, jak si přát pán technik :-D , tak teď říkal, že už je to tutovka a v úterý v angličtině domluví detaily.Cenu opravy uvidíme,zase dvojnásobíme hodnotu vozu :wink:, ale určitě to likvidační pro rodinný rozpočet nebude.
Hlavní opravdu je, že se nic nestalo, chlap byl hňup, hned začal vyhrožovat soudama, během pěti vteřin jsme byli až ve Štrasburku. Mě docela bavilo sledovat, že čím víc mi jsme klidnější, tím víc on nabírá na nervozitě. Byl to takový ten člověk, co si myslí, že celý svět je tady proto, aby mu ubližoval a vůbec netuší, že celému světu je úplně ukradený.
Ne, že bych byla škodolibá :wink: , ale v pondělí v práci oslovím kolegyni, která má v této věci hodně možností, jak trošku hňupovi protáhnout plnění z pojistky, ať se rozštiluje ještě chvilku dýl.
Ondrovi jsem večer líčila v kostce, co se tam dělo (viděl to za plotem skautu) a na závěr mu říkám, že nejhorší je srážka s blbcem. Náš občas rozumný chlapec na to odvětil: Že nejhorší srážka je,když při ní někdo umře, ten blbec je až potom… :palec:
Ráno mi psal městský policajt, zda je vše OK a že ti republikový byli celí zjihlí, když jsem se jim na závěr omlouvala, že jsme je zdrželi takovou blbostí, od jiné rozumnější práce.
Manžel jel někde něco zařídit a klukům říkal, ať si na zítra připraví aktovky a zkontrolují, zda opravdu neměli žádné úkoly. Marná snaha :nevim: , už jsem byla v pokojíku pětkrát, jak je před hokejem, tak leží na zemi a na tabulce malují barevnýma fixama, všemožné hokejové situace, které mohou nastat.
Jdu na ně pošesté, tak zatím ahoj Mada

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 31.10.10 09:39

Ahoj,

Mado, jsi borec, žes to ustála, já mám břichabol za tebe. To byl ale debil :oops: . Vojtovi gratulace ke vstřelenému gólu!

Jiřko, taky nechápu, když někdo směšuje svátek všech svatých, Helloween a Dušičky 8-o U nás tedy v ČR samozřejmě volno nehrozí - trochu to nechápu, máme volných dnů tak málo a přitom domácí produkt nic moc …

U nás stav pohodový. Michalovi se udělalo už dobře, takže jsme na chalupě. Včera jsme sesbírali poslední jablka na mošt, dojeli do moštárny a já jsem udělala lasagne na oba dny k obědu. Odpoledne jsme jeli do Drážďan na nákup. Koupili jsme nějaké směsi do pekárny na chleba, dobré těstoviny, Michal si koupil nové dva roláky na lyže (nosí je pod lyžařskou mikinu) a TOmovi jsme sehnali oblečení na lyže - oteplováky a bundu komplet modročerné, moc pěkné za 59 euro. Tak už může padat sníh! Večer jsme přijeli už za tmy, taqk kluci vytáhli na balkon dalekohled a koukali na hvězdičky.

Dnes jsme s TOmíkem vstávali starého času v 8:30, venku ani vidu po včerejším slunku - prostě dušičkové počasí, tak jsme nechali tatínka spát a šli jsme v klidu snídat. Pojedeme dnes do Prahy asi hned po obědě, když je tak ošklivo a práce doma máme taky dost.

Pa :mavam:

L.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 31.10.10 09:57

Dobré ránko,
tak tu pobíhám po domě, protože je tu hrozně. No ale už se to rýsuje :palec:

Mado, teda Ondra je hlavička, má stopro pravdu. Podle toho, co jsi psala, ten borec je takový ten samovytáčecí typ, že? Dobrá studie pro psychologa. No ještě jednou, hlavně, že se nic nestalo a měla jsi štěstí na hodné policajty.

Ještě k těm svátkům. Přiznám se, že o existenci svátků svatých na 1.11. ve světě nevím vůbec nic a dnes jsem to slyšela poprvé. Je asi pravda, že se to směšuje. Možná taky říkám na dušičky a nebo „na všesvatý“ (tady na Moravě se to tak říká). Ale je mně to docela buřt. Helowena neslavíme jako takového, ani nevím, kdy to má přesně být, ale máme doma tu vydlabanou dýni už kolikátý rok a v kuchyni na okně mám dvě světýlka dýně na čajové svíčky a svítím v nich. Nijak mě to tedy neirituje. Ráda si to doma zdobím. S klukama jsme se o tom bavili vloni, že se to slaví v Americe a jsou tam ty průvody atd… aby jako věděli.

Jiři, jak jsi psala, že nechceš dávat babičce teď tu svíčku, když je to tak masové, tak to mně zase nevadí. Ale děsně mě vytáčí, když někdo donese na hrob super extra drahou dušičkovou výzdobu, hraje si tam na plačky a pak tam ta výzdoba zůstane rok aniž by ji někdo uklidil. Nebo zanedbané hroby, když vím, že děti nebo jiní pozůstalí jsou v plné kondici a jednou za měsíc by na ten hřbitov mohli zajít. Pro tyto případy jsou přece rozptylové loučky. Když k tomu nemám vztah a nemám čas chodit na hřbitov tak můžu své blízké zesnulé zaopatřit takto ne. Bohužel já mám takového bratra. Ani neví, kde leží babička s dědečkem, které jsou mrtví 20 a 30 let. Ale zase si myslím, že kdyby zůstal z celé rodiny sám, tak se postará, abychom neměli zpustlý hrob. Ježkovy voči to je esej. Doufám, že jsem se srozumitelně vyjádřila :roll:

Jinak tady je tak napůl podmrakem a polojasno. Ráno když jsem vstávala - nového o půl 7 - tak bylo venku úplně oranžové světlo. Ještě nikdy jsem to neviděla. Šla jsem se i podívat, jestli tam někdo nesvítí nějakou oranžovou lampou. Asi je to inverze.

Jdu vařit.

hezký den.
Luci, ty nákupy, to je super. Taky budu pro Matěje asi potřebovat kalhoty na lyže. Ještě jsme nezkoušeli staré, jak jsou. Musímje taky najít.

tak papa D.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »