Maminkou s eMiminem už pár let - Školku nevymysleli dospělí,

Rodičovství

Ahoj holky, teda dneska jsem si tu prohlížela diskuse a úplně mě nadzvedla jedna přispěvatelka v diskusi o adaptaci ve školce, která napsala, že školku nesnáší, školka je peklo a chudáčci děti.

Tak mě to donutilo vzpomínat, jak jsem se starším synem ještě v kočárku koukala přes ploty školek (máme tady v blízkém okolí tři školky) a dívala se, jak paní učitelky s dětmi jednají, jak spokojeně se děti tváří a musím říct, že nakonec jsem školku vybrala podle budovy (nechtěla jsem pavilonový panelák), protože chování učitelek k dětem a vybavení školkovních zahrad bylo všude parádní.

Tehdy ještě nebyl babyboom, tak se mě při zápisu tehdejší paní ředitelka ptala, do jaké třídy syna chci zapsat a já tvrdila, že do té těch nejmenších dětí (aby mu nedejbože někdo starší a ostřílenější neubližoval), pak jsem celé prázdniny měla obavy, jak se tam prtě moje dorozumí, snad tam nepříjde k žádné újmě.

Všechny mé obavy byly zbytečné, prvního září jsme ho s manželem dovedli do školky, tatínek mu řekl něco v tom smyslu, že už je opravdu velký kluk, když už bude chodit do školky a vešel s ním do třídy, prohlédli si to tam, pak odešel tatínek do práce a já tam s Ondráškem zůstala, už jenom proto, abych věděla, jak to tam probíhá a na co se ho příště mám ptát (-: .

Seděla jsem v koutku na pidižidličce a jenom koukala, syn prohlížel nové hračky, ke mě chodily malé holčičky a dávaly se se mnou do řeči, za chvíli jsem věděla všechno možné.

Vzpomínám, jak paní učitelka Andrejka (posléze nejoblíbenější osoba školky, když si dala ostříhat dlouhé vlasy, tak syn fňukal, že už to není jejich Andrejka), jak je zavolala, sedli si všichni na zem do kruhu a povídali si, učili se první písničku s tanečkem.

Doteď si vybavuju ty vykulené tvářičky tříletých dětiček a jejich očka upřené na Andrejku. Nikdo neplakal, nekřičel, děti byly plni všeho nového a úplně z nich sálala touha po tom, co ještě ve školce zažijí nového.

Vzpomínám, jak jsem pomáhala všechna ta prťata oblékat na zahrádku, kde pak všichni svorně kutaly v písku, pak se přihnala třída předškoláků a zahrádka se naplnila dětským halasem.

Vzpomínám na všechny ty písničky, básničky a obrázky, které pak hrdě v šatně syn předváděl, na první kamarády i lásku Nikolku.

Vybavuje se mi i to, jak už jsou to dneska všechno velcí kluci a holky, ale pořád, když mě potkají, tak mi říkají - ahoj teto a pozdravuj Ondru.

Školková a školní přátelství jsou ta nejpevnější, ti lidé vás tak dobře znají, že jim můžete říkat půlku věcí a zbytek už vědí a znají vás dokonale a neuráží se, nemusíte jim nic složitě vysvětlovat. Pokud by školka byla peklo, proč by mi syn říkal za pět minut čtyři hodiny - proč jsi pro mě přišla tak brzo??

Teď se dojímám nad tím, kolik kamarádů mladšímu synovi odchází do školy, že už od září nebudu potkávat v šatně tyhle velké malé kluky a jejich maminky, ale i to, jak jsem ráda, že syn bude ještě rok ve školce, že ještě celý ten jeden školkovní rok zažiju, ale bude už poslední - už pak nikdy nepůjdu pro dítko do školky, nebudu v úplném klidu z toho, že mé dítě je spokojené, je o něj kompletně postaráno a nikdo mu neubližuje a všichni ho mají rádi, paní učitelky i školnice ho dokonale znají a už mezi dveřmi vám povědí, jak se dneska měl a nejen co dělal, ale i jakou měl náladu a pocity u toho.

Je mi smutno z toho, když někdo říká, jak je dítě ve školce nešťastné, takhle malé děti mají být spokojené, ne se někde trápit.

Kdyby to šlo, zařídila bych, aby všechny děti měly tuhle naši atmosféru ve své školičce a byly tam rády.

Těším se na prázdniny, ale i na to, že v září zase zavedu toho našeho předškoláka do školky, budeme si číst jména nových spolužáků na skříňkách v šatně a společně se těšit, co nového nás v naší školce čeká.

Už se dojímám moc, tak končím Mada

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 26.06.09 20:37

Ahoj Mado,
díky moc za nový deníček. Příští po dovolené v Českém ráji, si vezmu já.
K Tvému tématu. Moc moc hezké. Nechci vědět a ani nebudu hledat, kde ta diskuse je. Musela to napsat nevědomá maminka, protože i já mám se školkou ty nejlepší zkušenosti. Pod všechno, co jsi psala se můžu podepsat. Ale stejně tak budu v klidu, jak půjde Maťa v září do školy. Bude mít stejnou paní učitelku, co měl Tom, tak můžu být klidná.  

Jak píšeš ty, už nikdy neuvidím střapaté hlavičky kutající na písku, když přicházím od tramvaje pro svého školkáčka. Nedá se nic dělat. Zase bude něco jiného. Nejpevnější přátelství jsou skutečně ty ze školky. Já mám tu svou jednu zá:,–(ní kamarádku už z jeslí, školka a základka následovala. Teď jsme se vrátili od ní z oslavy narozenin jejich tří dětí. Přesně jak říkáš. Cokoliv nakousneš už ten druhý ví. Když se to povede, je to skoro jako sourozenecký vztah. Ne nadarmo napsal Fulghum knížku „všechno co opravuji znát jsem se naučil v mateřské školce“. Ale víc o tom nemůžu psát, protože bych se rozesmutnila.  

Jinak gratuluju školákům k vyzu! U nás byla jedna dvojka, tak Tom dostal ten mobil. Je z něj patřičně nadšen. Tak máme s manželem radost. Jen Maťa řekl a co dostanu já! Tak jsem mu vysvětlila, že to má TOm za celoroční práci v klavíru (tam na vyzo samé jedničky) a ve škole. Tak to pochopil.  

Já mám rýmu jako trám. Nos mám odřený. Není mně dvakrát nejlíp. Maťa je taky jakýsi zasoplený, ale ten už snad víc než měsíc. Dneska se mně zdál jakýsi teplý, no měřit ho nebudu!  

Jiři, včera už jsem zapomněla psát k tomu nábytku. Ještě že jsi to napsala. Zrovna jsem chtěla jeden den napsat, jak to vypadá, jestli to budete kupovat a on už je! Tak to se těším na fotečky!!! Určitě to bude krásné!  

Anjeli, nás čeká poslední školkový den v úterý. Musím si Maťana vyfotit u skříňky se značkou. I Toma jsem si poslední den fotila.  

Tak holky zatím papa.
Hezký víkend!
PS: chybí mi aktuální informace o Cukříkovi? :o) Spal už někdy ve svém novém domečku?
 Dana

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 26.06.09 21:42

Ahoj holky, v poledne nás pozvala teta do města na oběd, pak jsme prošli obchody - mám nové boty, svetřík a Vojta kraťasy ze sekáče. Pak jsem zavedla staršího do skautu a vyzvedla Vojtíka ve školce, odnesla hromadu oblečení a rozloučili jsme se se všemi, popřáli hezké prázdniny. Když jsme jeli pro Ondru do skautu, tak mi vedoucí Míša nabídla, že na zítřejší výpravu do Brna - ZOO a kasematy vezmou se sebou i Vojtíka, ten hned začal skákat radostí, že jo, že chce se skautama vlakem na výlet. Tak jsem vymyslela, že pojedu s nima, Ondrovi jsem slíbila, že si ho nebudu „všímat“ a Vojtíka ohlídám, protože Míša bude mít na starosti hodně dětí a pak dávat celý den pozor ještě na pětiletého Vojtu. Kdyžtak se po ZOO odpojíme a uděláme si svůj program,ať nemá Ondra pocit, že je pod rodičovským dozorem. Bereme to jako výlet na začátek prázdnin, kluci nejeli delší cestu vlakem snad dva roky. Jak přišel tatínek z práce, tak jsme se vydali na kole do té nové pizzerie, jak si Ondík za vysvědčení přál, je to tam pěkné, mají opravdovskou pec, kde tu pizzu pečou a vidíš na to. Pořádně jsme se nadlábli a jeli zpátky, kluci byli pěkně vyfiklí v nových košilkách a kalhotech, ale nemohli jsme zpět jet normálně po silnici, tatínek vypral nějakou polňačku, samé bláto, tak jsem ještě před chvílí čistila boty. Musím si ráno přivstat, ať můžu připravit věci, protože po výletu do Brna jdou skauti do klubovny, pak do centra města, kde budou hrát hru ve městě, pak budou míst v klubovně vyhodnocení roku a táboráček, přespání na půdě klubovny a v neděli dopoledne si je máme vyzvednout.
Dani, díky za pochvalu deníčku a hlavně „mého názoru“ na školku, jsem ráda, že takhle nadšená nejsem sama. Taky čekám, až příjde to opravdovské léto, to se pak všechny zdravotní neduhy snášejí lépe. Blahopřejeme Tomovi k pěknému vysvědčení, je to šikula.
Kde jste všechny další holky přispěvovatelky…
Hezký večer Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 26.06.09 22:19

Jé Mado, tak to budete kousek od nás! Bydlíme u ZOO! Tak ať se Vám v ní líbí!!! My jdeme na výstaviště na tu výstavu psů, koček a hospodářského zvířectva. Dnes psali v novinách, že je to tam jak ve velkém statku. navíc je ještě výstava zemědělské techniky. Však zítra poreferuju.  

Jdu do hajan. Pšíkám tady a soplím. Asi si dám šťopeček slivovičky.
Dobrou
D.
Jiřce asi nejde to připojení! Madi, vemte  si nějaký piškoty pro kozičky. Sice je tam cedulka nekrmit, ale ze pár piškotů snesou!  

Jinak manžel mně hlásil, že jsem se upsala v tom názvu Fulghuma. Samozřejmě to všichni znáte, že všechno co doopravdy potřebuji znát, jsem se naučil… Omluva.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 27.06.09 13:26

Vidím, že tu jsem dnes sama, Mado je v ZOO a Jiřce nejde připojení :o(  

Tak jsme se naobědvali, udělala jse sekanou s bramborem a okurkovým salátem. Akorát nevím, vařit umím dobře, ale nálev na okurkovej salát prostě neumím! Nemáte nějaký zaručený recept!  

Jdu nabalit věci (pláštěnky a pití) a jdeme na výstaviště na psy, kočky a hospodářská zvířata.  

Zdravím. Večer mrknu.
D.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 27.06.09 14:41

Ahoj holky,

hlásím splněno ročník uzavřen :))))) UUFFFFF, hotovo … Spadl mi kámen ze srdce a konečně mám pocit, že může začít léto. Vše se lepší obrací (kdo tu psal o houpačce :) ) Mamka odjela k tetě, mé ledviny se začínají umoudřovat, tak snad už máme to nejhorší za sebou.

Nemám dočteno, tak jen info od nás:
TOm už ve školce ukončil a je doma - teda dnes odjel s taťkou na chajdu, za chvíli jedu za nimi. Včera měl poslední trening golfu, ale upsali jsem ho hned  i na letní kurzy, takže vlastně hned v úterý pokračuje :)
Musím doma vygruntovat, u nhás to po mém zkouškovém vždy vypadá jak u čuňátek :(
Taky řešíme dovolenou a zatím to předběžně vypadá, že odletíme za dva týdny do Tunisu, ale ještě to není stopro.

Zdraví všechny vynervovaná

LuckaH
P.S. Nějak mi nedochází, že se už nemusím nervit na další zkoušku :)

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 27.06.09 22:20

Ahojda,
připojení jde, hurá hurá !!!
Včera jsem si po práci vyzvedla jen Jíru, Hanička že bude spát u babičky. Chvíli jsme byli na zahradě, ale nebylo moc co dělat, našli jsme dva žampiony, Jíra že z nich chce palačinku :o))) Měli jsme tam Cukříka, rozhodla jsem se, že ho do pelíšku zavřu, zabarikádovala jsem mu vchod, nejdřív se domeček otřásal a pak rošťák stejně zdrhnul. Pak přišla šílená průtrž, tak jsme zalezli domů. Udělala jsem palačinky a na dvě jsem při pečení dala osmažený žampiony a to vám byla dobrota … dělám palačinky hodně vajíčkový, fakt to bylo moc dobrý. Ještě jsem si u babičky natrhala kopr a udělala jsem kulajdu, ze zbylých borůvek, co jsem včera koupila, jsem upekla koláč. Pak si Jíra hrál na počítači, já jsem dočetla čtvrteční noviny, od 8 jsme se koukli na ČT2 na Galapágy a pak už jsem počítač ani nevytahovala.  

Ráno jsem se vzbudila v půl deváté !!! Tatínek i s Lukášem odjeli už asi v 7 ráno zvučit na nějakou akci. V 9:15 přišel vyspinkanej Jíra, posnídali jsme koláček a vyrazili jsme ven. Potřebovala jsem dojít do místního textilu koupit tatínkovi dárek k svátku (Petr), dochází mu trenýrky, vždycky je kupuju tam. Vybrala jsem troje, ještě pokecala s majitelkou, když jsem pak přišla domů, zjistila jsem, že mi zabalila čtvery (vínový jsem nechtěla) tak nevím, jestli jedny vrátit, nebo je jít doplatit. Dolů jsme jeli autem, je to asi 1 km, nechtěla jsem Jíru přepínat po těch neštovicích. Ještě jsme si zašli dolů k řece podívat se, jak je daleko voda od silnice - ještě dost. Ale přívoz pro velkou vodu nejezdí.
Dole ve stánku jsem koupila rohlíky, v našem krámku nahoře mívali výborný pečivo z pekárny Hořovice, jenže teď to maitel pronajal vietnamcům a mají hnusný … dole je stánek kam vozí pečivo z pekárny ve vedlejší obci a rohlíky taky hnusný … acho jo co my budeme dělat, musím pohledat na internetu, jestli to někam do okolí vůbec vozí. Tak dobrý rohlíky nikde jinde nemají :o(((  

Po návratu jsme si vyzvedli Haničku, přišla rovnou i ségra, chtěla si pokecat a vidět fotky z Řecka a zůstala až do oběda. Dělala jsem sýrové kuličky, brambory a Dančo okurkový salát. Dětem moc chutná, velice jednoduchý, nastrouhám na hrubo okurku (zhruba celou), trošku osolím, 2 lžíce cukru, citronová šťáva (používám v lahvičce), zalít vodou. Děti to snědly ještě před obědem a Hanička pak říkala, jestli je na přidání, že jí to moc chutná. Prostě sladkokyselá, to je naše oblíbená chuť. Manžel to má raději ne tolik nasladko a s kysanou smetanou nebo mlíkem. Děti jsou v tomto po mně :o))  

Odpoledne jsme nanosili do nových šuplíku ve stolečkách celý obsah kreslícího stolku z obýváku, tak zase máme o jeden bordel míň. Včera dorazila pro mamku k narozkám ta taška a batoh, bylo to ve velký papírový krabici, tak Jíra si půjčil nůžky, vystříhal do toho okýnko a hrál si na želvičku :o))) Takže jsme museli vyluxovat zbytky papírků, taky jsem vyprala tři pračky, usušila a poskládala tři sušičky … Po obědě jsem si konečně chvíli sedla, pustili jsme si v televizi dvě pohádky. Pak jsem byli u babičky, dali si vínko, jenže naši šli někam na návštěvu, tak jsme pozvali ségru a šváru k nám. On je Pavel, aspoň jsme mu mohli předat dáreček k svátku. Rozložili jsme gauč a koukali jsme na nově na animovaný film. No a teď už se spí a je klid. Švára koukal na můj počítač a říkal, že problém je nejspíš u nich (beru signál přes wifi), takže funguju :o)))    

Lucko, moc gratuluju ke zkouškám, pamatuju si vždycky tu úlevu. Zuzka nám ani nenapíše jak na tom je?

Mado, deníček moc hezký, s pisatelkou diskuse (i když jsem ji nečetla) taky nesouhlasím. Školka není zlo, kterou vymysleli rodiče, ale je pro radost dětí. I když my jsme si zažili i krušné chvilky - ze začátku, když se tam Jírovi nelíbilo. Ale zvykl si a poslední rok se i těšil ( i když nakonec roku už se asi i nudil). V každém případě člověk se celý život setkává s věcmi, které jsou jinak, než by chtěl, takže školka je takové první zastavení - naučit se s tím vyrovnávat. Školka je fajn :o))  

Dobrou noc
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 28.06.09 20:00

Ahoj holky,
tak napíšu pár informací, ať máte ráno co číst!
Nejdůležitější zpráva dne! Našli jsme aktovku!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 28.06.09 20:17

Byla samozřejmě na půdě, schovaná v krabici. Tu jsme měli oba v rukách několikrát, ale byla tak lehká, že jsme naznali, že tam prostě nemůže být. A co myslíte? Byla tam!  

Jinak včera jsme měli krásný den. Šli jsme na to výstaviště. Počasí bylo tak akorát. Trošku pod mrakem, ale děsné dusno, na chvilku i vykouklo sluníčko, to zrovna když jsme seděli na koberci kolem ohrady, ve které probíhaly ukázky koní. To byla nádhera. Vydržela bych tam celý den. Zrovna jsme viděli ukázky Fríských koní. Jsou to černí kočárový koně s dlouhým ocasem a na nohách „od kolen“ mají taky dlouhé chlupy. Potom jsme viděli ještě několik koníčků, vždycky u toho měli krásný moderovaný výklad přes mikrofon. Bylo to vtipné a hrozně krásné. Viděli jsme toho hodně, v pavilonech byly ustájení koně, ovečky, kozy, slepice, morčata…různí hafíci a kočky. Naprosto nás dostala Majská mývalí. Bomba, obrovská kočka, vážící devět kilo.
Dostali jsme i čerstvě nadojené mléko od kravičky. To Vám tak strašně vonělo! Bylo moc dobré. Všechny zvířata byly čisťounký. Fakt moc pěkný. Jen Matěj, coby náš rodinný prudič, by to nejraději zhlédl z rychlíku. Nejhlavnější zájem byl skákací hrad, který byl zdarma a zmrzlina, kterou jsem slíbila! Ke vstupence jsme dostali tři poukázky na kapsičku žrádla pro kočky. Na stanoviště jsme došli 3×, vždy byla cedulka, přijdu hned, nebo přestávka. Tak jsem tam položila tři vstupenky a na drzo si vzala tři taštičky. Jak jsme došli domů, tak jsem kluky poslala k bratranci (kluci chodí s klukama do školy a školky) mají nová koťátka, tak ať jim to donesou.  

Večer jsme měli Jiři naprosto stejný program Rozdělali jsme si sedačku v obýváku a dívali se na tu kreslenou pohádku. Musím teda říct, že to byla děsná kravina. Kluci samozřejmě uhranutě čučeli, protože to oni by čučeli na všechno. Ráno jsme vylezli z postelí a zase nalezli do obýváku na sedačku, protože v telce byla pohádka Dařbuján a Pandrhola,  je to moje nejoblíbenější. I klukům se strašně líbí. Jak rostou jitrnice na stromech. Tak jsme takhle měli pohodu a dojel nám do toho tatínek ze hraní.  

Takže zbytek dne  jsem strávila vařením, pečením mufinů, uklízením, praním…celý den tady u nás bylo hnusně jako hrom. Celý den prší. Už je to trošku otravný. Ti všichni vytopení chudáci. Je to hrozné. Je mi jich moc líto a obdivuju, že někdo koupí pračku a doveze ji někomu tam. Je to krásné. Protože jak se vláda včera ve zprávách camrala, že budou rozdávat okamžitou pomoc 20 tisíc. No nevím, kdyby mně strhli dům a neměla bych nic, tak za dvacet tisíc..... škoda mluvít.  

Jiři ten salát dělám přesně jako ty. Možná jsem málo odvážná v tom slazení. Připadne mně ta chuť málo výrazná. Nicméně já sním všechno. Dneska jsem dělala špagety s masem, hráškem a rajským protlakem.  

Naši jsou  v Chorvatsku. Počasí pěkné. Máti včera volala, že jí paní majitelka hotelu nabídla, že jsou tam letos podesáté a že po létě hotýlek prodávají, tak že jim nabízí, aby tam zůstali týden na jejich náklady - ubytování, jídlo. Dopravu zpět že zařídí, tak jsem ji říkala ať neváhá, bere to a odpočinou si. Tak jsem zvědavá, jak se rozhodnou.  

Tom jde zítra ke kamarádce, té, co jsme v pátek slavili ty narozky. Manžela má doma bez práce, hlídá jejich děti, tak se nabídl, že pohlídá i Toma. Matěj jde do školky a ze školky je bere manžel ještě s jedním chlapečkem a budou u nás. Já dojdu až večer z práce.  

Tolik od nás vyčerpávající informace! Mado, těším se na zprávy, jak bylo v Brně.
Hezký večer a celý prázdninový první týden.
D.
Zadek kravičky od které jsme dostali mlíko! 

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 28.06.09 20:49

ahoj, já jsem jenom nakoukla, protože, můj syn, jde poprvé do školky v září, bohužel ne do školky, kterou jsme si byli „osahat“ (oddálené stěhování) a která je opravdu supr, ale ta do které půjde taky není úplně špatná a už teď se moc těší:D, taky je mi líto dětí, které do školky nechtějí, můj malej dokonce po první návštěvě ve školce vstával pak až do konce týdne(od pondělí) v 6 ráno (odjezd autobusu) se slovy „maminko vstávej, už musíme do školky“ těžké bylo vysvětlovat, že si musí počkat až do podzimu. Tak hezké poslední školkové prázdniny tomu Vašemu malýmu a nám všem přeju aby se děti do školky vždycky jenom těšili. Majčus a Vítek (3 roky)
PS: k názvu článku, pan Matějček svého času napsal: jesle si vymysleli dospělí, ale školku by si vymysleli i děti.

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 28.06.09 22:25

Ahoj holky,
Majčus, přidej se k nám do deníčku.  Právě jsme přijeli ze zahrady, kluky jsem nahnala spát, ještě v pokojíku diskutují s tatínkem. Včera byl hezký den, jela jsem se skautama do Brna a bylo to dobře, protože dětí jelo hodně a mladí vedoucí některé věci neřešili (jako vysící děti z otevřeného okna jedoucího vlaku), tak jsem pomáhala s dozorem. Byli jsme na Špilberku, pak jeli šalinou do ZOO, (už jsem pomalu zapomněla, v jakém je to velikém kopci), prošli jsme zvířátka, utratili hromadu peněz za občerstvení a různé blbiny. Když jsme přijeli zpátky, už jsem toho měla docela dost, Vojta taky, byla vana a postel. To skauti šli ještě přes celé město do klubovny, pak zase do centra města, kde hráli noční hru, pak zpět klubovna, táborák, vyhodnocení roku - už máme doma opravdového skauta, splnil všechny stezky a u táboráku dostal žlutý šátek s turbánkem. Spát prý (mají krásné spaní nově udělané na půdě klubovny) šli hodně k ránu. Dopoledne jsem si ho vyzvedla a jeli jsme na zahradu a v tu chvíli se spustily provazy deště, na zahradě byly hody, tak jsme s tetama připravily slavnostní oběd, byla tam jedna teta, druhá teta s manželem, třetí teta z Brna a my čtyři, obědvalo se venku pod přístřeškem i v dešti, cimbál co měl být na výletišti byl odvolán, ale během odpoledne přestalo pršet, přišel soused primář s manželkou i vnučkou pětiletou, místní starostka, další známá, co byla nedávno v Izraeli atd, Lidé se střídali, bylo dobré jídlo, zábava, i bez cimbálu jsme si zazpívali, byl i zážitek, když tetu napadl a pokloval kohout, soused doktor jí to ošetřoval a pak se hodinu řešilo, jak se kohout zařízne a udělá se z toho hostina a posezení. Vojtík si pěkně hrál s pětiletou dcerou koaliční poslankyně a jak jsem je sledovala, tak jsem došla k závěru, že od Vojty budeme holky odhánět a Ondrovi je dohazovat (nejdřív ho holčička vůbec nezajímala, pak provokoval Vojtu, aby si hrál s ním a ne s holčičkou a očividně nevěděl, jak slečnu zaujmout), udělali jsme hromadu fotek, děti byli kouzelné, soused přinesl pravý tyrolský klobouk, pak zapomněl, že chodí o holi a hrál s dětma fotbal. Vyprávěli se vtipy i opravdové zážitky, pilo víno, jedli dobrůtky. Zítřkem nám začínají prázdniny, tak věřím, že počasí se umoudří, hlavně tam, kde hrozí ta velká voda.
Hezký večer Mada  

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 29.06.09 08:44

Ahojky,  

u nás nic nového, neštovice nic …
Dančo, ta pohádka mi taky přišla jako blbost, ale já jsem to až tak poctivě nesledovala. Jen mi bylo divný, proč mají vemena i bejci??? Přece mu říkali Oťan nebo Otouš nebo jak, tak proč měl vemeno???
Děti už jsou najeté na letní režim, projevuje se to tím, že ráno spěj do devíti … Tatínek s Lukášem přišli z akce až v 7 ráno, tatínka jsem odvelela do postele, protože chrápal v obýváku. Dařbujána jsme propásli, nějak jsme na nic nekoukali. Udělala jsem oběd, po obědě jsme se svalili k telce a my jsme pospávali, i já jsem usnula, to už nevím kdy se mi naposledy povedlo. Kolem páté měla přijít ségra se švárou a naši, slíbili jsme grilovačku, i když bylo počasí nic moc, vypadalo to, že každou chvíli bude pršet, ale ani nekáplo. Seděli jsme venku asi do devíti. Dali jsme tatínkovi dárky k svátku (ty trenýrky), já jsem ještě upekla slaný dort, ten byl tak dobrej, že se snědl na posezení. Už jsem to tu psala na velikonoce, kdy jsem ten recept objevila, je to podobné těsto jako na vánočku, jen místo tuku je bílé víno a místo rozinek vyškvařená slanina. Má se to dělat jako cop, tentokrát jsem to udělala jako bochánek, hojně pokladla sýrem. Když byl hotový, rozkrojila jsem ho, naplnila plátky nivy, nahoře z nivy udělala P a nějakou ozdobu a ještě chvílku zapekla, aby se to rozpustilo. I švára říkal, že něco tak dobrého ještě nejedl. Moc mě to potěšilo :o)) Taky jsme domlouvali, co mám upéct na mamčiny narozeniny, abych jí trošku pomohla s pohoštěním, tak samozřejmě tuhle slaninovku a ještě upeču koláčky, v září budeme péct svatební, tak potřebujeme vzorky, upeču základní množství ze 1/4 kg mouky.
Dančo, ta výstava musela být krásná. Mado, ty vaše akce závidím, vždyť máte pořád něco, to musí být hrozně fajn. My tak maximálně grilovačku u nás nebo u našich, i když se sejde taky dost lidí, z toho vašeho dýchá ještě něco víc - ta chalupa, tetičky … super. Jen piš dál, ráda budu závidět.  

Papa Jiřina    

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 29.06.09 13:07

Ahoj,
koukám, že děti najeli na prázdninový nebo skoroprázdninový režim a my dospělí čekáme na teplo, co :)
Tom se včera ptal, kdy už nafoukneme bazén (na chalupě), tak jsem mu vysvětlila, že by v něm umrzl.

Majčus, zdravím, z tvého vyprávění na mě jde nostalgie, když náš Tom šel do školky - strašně to letí …

Dnes pracuju z domova a hlídám dceru mé kámošky, je to ta, se kterou jsme byli v zimě na horách, takže mám o zábavu postaráno, závidím, v dobrém, těm z vás, které máte hlídání - moje mamka odjela ošetřovat tu tetu a jinou hlídací babičku nemáme, protože tchýně je fakt nepoužitelná :(

Dano aktovka je super :), na hledání je do 1.9. času dost :)))) Jinak se musím přiznat, že nadojené mléko mi nevoní ale páchne :( nevypila bych, ale neprudím.

LuckaH

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 29.06.09 13:16

Omlouvám se za hrubku, asi už můj mozek taky „prázdninuje“­. LuckaH

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 29.06.09 14:06

Můj si taky, protože mě žádná hrubka do očí neudeřila :o)))  

Jestli tedy nemyslíš to děti najely / najeli - tohle já neřeším, protože většinou píšu „děti“, ale myslím „oni“ neboli většinou „Jíra a Háňa“ a to pak je s měkkým i … děti podle vzoru kosti se mi nějak příčí.
Jinou hrubku jsem v tvém příspěvku fakt nenalezla.
 J.

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 29.06.09 14:16

Ahoj holky,
Jiři díky za pochvalu, já si taky říkám, čím to je, že se k nám stahuje „celá vesnice“, možná kouzlem místa samého. Když ještě žil strýc, ten uměl udělat společenskou akci i se sbírání švestek, byl muzikant, uměl hrát na všechny nástroje, další muzikanty si pozval a to se slavíval třeba začátek léta, nebo začátek školy. Když začal po revoluci strejda jezdit jako soukromý autodopravce a parkoval na zahradě auta, tak tam byl často a vypomáhal polovině vesnice, když bylo potřeba něco udělat, dělalo se to u nás (strejda měl nejlíp vybavenou dílnu v okolí - teď ji zdědil manžel a neví odkud začít s úklidem, strejda měl svůj specifický ne-pořádek). Ale je to spíš lidma, než místem, před pár lety k nám jezdila na prázdniny příbuzná z Teplic v Čechách a ta byla vždycky vykulená ze všeho a pak to prý zase celý rok všem vyprávěla - jaké je to na Jižní Moravě, jak jsou lidé srdeční a přátelští, jak se starají o svoje blízké okolí, vždycky prohlašovala, že na severu jsou to všechno naplaveniny, že se tam stahují všelijací ztroskotanci a ona nemůže nikomu věřit - pořád všechno zamykala, hlídala, všechno přepočítávala na peníze. Pak taky její návštěvy jeden rok skončily, poté, co jsme ji nechtěli půjčit peníze na nějakou nepotřebnou věc, na kterou už nedostala spotřebitelský úvěr, zpřetrhala všechna pouta a docela by mě zajímalo, jak se teď má. No ale to jsem hodně odbočila. Manžel pochází z Brna a tchýně z malého městečka od Brna a ta rodina tam je taky tak družná, všechny oslavy a setkání bývají úžasné, včetně programu pro děti i dospělé. Když vloni manželův strejda slavil narozky, tak to bylo i s břišníma tanečnicema, cikánskou kapelou, pro děti ( a že jich tam bylo) zamluvený tenis, horolezecká stěna, squosch (nevím, jak se to píše). A tahle rodinná skupina lidiček od Brna pořádá každý rok tábor pro děti z téhle obce, dospěláci si na tábor vezmou dovolenou, program vymýšlejí už od zimy a dokážou krásně bavit sebe i děti, náš Ondra s nima vloni na tom táboře byl a každý den měli na internetu vyvěšené fotky toho, co všechno zažili a dělali a já jsem se nestačila divit. To jsou prostě vždycky takové „nabýjecí“ akce a príma setkání s příjemnýma lidma a to, co nikdy nepochopila ona příbuzná z Teplic, že všechno pro obec i okolí všichni dělají zadarmo, nic z toho nemají a když na akci vydělají korunu, tak ji vloží zase do další akce, bez toho by to nešlo.
Ježiš, to jsem se zase rozepsala, musím uklidit kuchyň, za chvíli jdeme na trénink, od rána peru, mám plný balkon, tak doufám, že se nerozprší, i když vzduch je nějaký divný. Zítra musím do práce, máme tu ředitelskou poradu -to zas bude zbytečný čas, kluky mi naštěstí pohlídá teta, sama mě to nabídla, nechci ji zneužívat, už je sice v důchodu, má 65 let, ale ještě chodí na kratší úvazek do práce - ekonomka v zemědělském výzkumáku, pořád řeší samé granty a dotace, ale nabídla mi, že se domluví a půjde do práce až od oběda do večera a kdyby porada byla dlouhou, tak to sbalím dřív (snad to nějak půjde, pan ředitel se rád poslouchá).
Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 29.06.09 14:21

No jo, musí to být radost.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 29.06.09 14:28

Jo je to děti nalei / y, ale dítě není podle vzoru kost, ale kuře :)))

LuckaH

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 29.06.09 15:34

Dítě je podle vzoru kuře, ale množné číslo děti je podle vzoru kosti.
Kdyby i množné číslo bylo podle kuře, pak by byly děťata / kuřata a pak by tam žádné i / y nebylo, protože pak by bylo kuřata nalezla / děťata nalezla :o))) To je věda, co.
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 29.06.09 15:45

Už jsem fakt mimo a nerozlišuju jednotné a množné číslo :((
Běhám tu mezi dětmi, vařením, úklidem bytu, debordelizací mých školních věcí a jde mi z toho hlava kolem. Udělalo se nějak hezky tak vyrazíme na chvíli ven, ozvu se ještě večer.
 LuckaH

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 29.06.09 15:55

Klídek jsou prázdniny :o))))))  tady je taky hezky (však jsem od tebe asi 2 km), ale zrovna jsem četla na internetu, že se zase prohnaly přívalové deště s bouřkou Pardubickem. Copak to nikdy neskončí???  

Což zase někdy oběd, jak jsi na tom? Vlastně když hlídáš děti tak asi těžko :o( Kdybys byla někdy v Praze sama a já zrovna nebudu pryč, tak napiš, ráda tě uvidím.

Papa J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 29.06.09 20:32

Ahoj holky,
Mado, ty Vaše akce mně připomínají ty naše Templáky, hory atd… Manžel má spolužáka z průmyslovky, který se odstěhoval do Liberce. Před nějakým časem jsme ho pozvali na ten Templák a on byl naprosto konsternovaný, že se dokážeme takhle domluvit a uspořádat takovou akci. Že to prý tam u nich nehrozí, aby se někdo s někým někde setkal (mimo hospody nebo tak) a uspořádal nějakou akci. My jsme zase byly na větvi z tohoto co říkal. Takže zkušenosti mám stejné.  

Jinak problém i/y děti řeším stále. Vysvětluju si to Jiři jako ty. Jsou to děti - tudíž kluci a holky tak měkké i. Ale správně česky jsou děcka - kuřata. Děcka dělala a ne děcka dělali. Asi tak nějak to prý je. Takže jsme na tom stejně, tak si to odpustíme, ne. No a děti - dělaly. To je jediná výjimka v pravidlech. Uf. Vyčerpávající lingvistické okénko.  

Dneska odpoledne se Brnem přehnalo X docela děsných bouřek. Šla jsem pro Toma do kroužku a oba jsme příšerně zmokli. Naštěstí něbyla zrovna hrozná zima. Spíš šílené dusno. Nicméně, jak to na nás chládlo, domů jsme dojeli docela prochladlí. Doufám, že to nebude mít následky.  

Taky se s Váma musím podělit o to, jak jsem dneska hrozně žrala. Já hnusné, tlusté, nedisciplinované cosi.  

Dostala jsem včera od kamarádky kupony na slevy do Mc Donald. Máme ho u práce. Kolegyně si tam občas kupuje k snídani snídaňový MC muffin. To je ta jejich bulka, v ní plátek sýra, slanina a volské oko. Dostala jsem lísteček na 1+1 zdarma. Tak jsem plná ideálů šla, že to koupím a jeden dám kolegyni. Když mi je dávali, tak jsem si říkala, tak to zase není tak velké, tak si nechám jeden na odpoledne. No jak jsem došla do práce, tak jsem snědla jeden a potom i ten DRUHÝ! Odpoledne jsem dostala od kolegyně dvě  fidorky. Prý jestli chci dát jedno vedoucí. No tak to já zase, že ne a že si nechám druhou na zítra. No a jak to dopadlo. Sežrala jsem obě. Teď jsem se vážila a mám 69 kilo. Hrozný!!! Maličkatou útěchou je, že zítra čekám „své dny“. Ach jo. Tak jsem se vypovídala! Holky ale od září!!! bude zase posilovna a cvičení v Sokolovně.  

Matýsek jde zítra naposledy v životě do školky. Ráno jsem ho fotila u skříňky a u mávání v okýnku. Zítra nám nadobro vrátí polštářek, pyžmko, odneseme papučky a tepláky…a bude konec. Odpoledne tady měl kamaráda, který je teda mladší, bude mu 5. ale má dva skoro dospělé sourozence a je větší než náš Matěj, takže se vyrovnali. Chlapečkovi se moc líbil Playmobil, Matěje pozvali na oslavu narozenin, tak mu koupíme nějakého panáčka. Kluci prý byli hodní. Jen Matěj se trochu předváděl. Tady máme obývák, televizi… šiška.  

Jiři, ty jsi kuchařka. Ten slaný dort vypadá moc dobře, jak ho popisuješ. Manželovi k dnešnímu svátku přejeme ať Tě pořád hrozně miluje! Hodně vydělá a samozřejmě zdraví!  

Tolik dnešní lehce tlusté okénko ode mně!
Pa Dana
JIŘI KDY DOJDOU TY NEŠTOVICE, JÁ SE ZBLÁZNÍM!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 29.06.09 20:34

Luci, to mlíko fakt hrozně vonělo. Krásně mléčně. Já mlíko nepiju, mám z toho střevní problémy, takže nic smradlavého bych nevypila. Asi to bylo tím, jak ty krávy byly vypucovaný. Manžel taky říkal, že si z dětství pamatuje, že chodili na chatě do konvičky pro mlíko a že to hrozně smrdělo. Nemám srovnání, ale asi to teda byla výjímka. No ona to byla nějaká šampionka, tak kdoví, čím ji krmili, že měla voňavé mléko.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 29.06.09 20:55

Ještě já, Jiři taky jsem si všimla, že ti býci měli vemena. Trochu ujetý. Nechápu důvod.
A ještě jednu humornou historku z dnešního dne. Ráno jsem si v trafice koupila časopis Marianne. V tramvaji ho otevřu a na strance na které  jsem ho otevřela byl zrovna nahý chlap. Přes celou stránku se vším všudy. A zrovna to teda „nebyl žádný chudáček“. Myslela jsem, že se propadnu. Ranní narvaná tramvaj. Vypadalo to, jak kdybych měla nějaký erotický časopis. Tak jsem ho zaklapla. No trapas!

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 29.06.09 20:55

Holky, možná na to jdu úplně blbě, už jsem ze školy taky nějaký pátek, ale já si vždycky říkám Ti nebo Ty, jakože ty děti, ti psi, a ze školy si jenom pamatuju, že nám říkali, že jediný kde to nefunguje je ty nebo ti koně. Tak nevím, češtinu mám ráda, ale v pravopise se občas ztrácím. Syn se učí sám, tak tam nové informace nenačerpám, leda bych si půjčila jeho učebnice.
Dnes jsem byla s klukama na tréninku, šli na hřiště, pak padlo pět kapek, tak malošci běželi pod střechu zimáku a větší kluci zůstali na hřišti, jenomže oni ten trénink mají mít hodinu a půl,ale ti trenéři toho mají málo, tak bežně trénují dvě hodiny, pak než kluci dojdou do šaten, než se osprchují, než se oblečou, jak jsou rozpohybovaní z toho tréninku, tak v té šatně běhají, skáčou, kopou balonem, no je to vždycky na celé odpoledne. Už bych mohla být poučená a chodit pro ně později, ale já si vždycky myslím, že zrovna dnes skončí přesně, ale zlatý oči. Dneska zrovna tak, vlezla jsem do haly, slyšela jsem tam malošky a už měli končit a ještě byla honička a pak fotbálek. Mají super trenéra, toho mladého otce, jak jsem vám dřív už psala a on jim vymýšlí krásné a hravé tréninky. Venku je snad 100% vlhkost, jak jaký je vzduch v té hale vám snad nemusím ani říkat. Zítra je poslední trénink a schůzka a prý, že v červenci mimořádné tréninky, kdo bude chtít. No já asi chtít nebudu (-: 
Mějte se, hezký večer Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 30.06.09 08:01

Ahoj vespolek,  

včera jsem se vrátila domů, na ulici poskakovaly děti, že Cukřík vlezl k sousedům a že se sousedi vrátili a že tam je pejsek a že se o Cukříka bojej. Báli se zbytečně, za chvilku přišel, pak k němu vlezl vzadu na zahradě a statečně na něj vrčel a prskal :o)) Nicméně mělo to za následek, že k našim neutekl, když už jsme šli domů, vrátil se. Chvíli jsme ho měli doma, pak jsme ho dali ven, nejdřív žalostně mňoukal a pak si vylezl na parapet a koukal na nás dovnitř. Já jsem na ten parapet vystrčila dvě kytky, který chytly nějaký svilušky, a on vám si vlezl do toho květináče, obmotal se kolem kytky a usnul. Pak ale začalo pršet, krčil se tam v růžku a mňoukal, tak jsem si přes pyžamo vzala bundu a v dešti ho donesla do pelíšku. Vydržel tam? Ani omylem. Manžel pak něco nesl našim a vrátil se, že kňučí před barákem. Tak znova ven, přenesli jsme mu pelíšek i se žrádlem před barák. Cukřík se pořád vtíral dovnitř, mňoukal, když jsem ho strčila do pelíšku, tak tam chvilku vydržel. Jenže ráno byl zase fuč, trdlo jedno pitomý, takovej krásnej pelíšek i s polštářkem a on se milostpánovi nelíbí.  

Tatínek chce jet dnes s dětma do lesa na houby, tak jsem na ně zvědavá. K večeři mám v plánu smažený květák, tak kdyžtak budou i obalovaný houbičky, jestli něco přinesou.  

Dančo, s tím časopisem. Zrovna včera Lukáš přišel, že si kupuje nějakej časopis pro mládež (není to hudební časopis, ale jméno si nepamatuju) a že tam byly zdarma žabky, tak si je zkoušel. Říkám no to musí být, časopis pro chlapce, samý nahý ženský ne? A on že né, já ti to přinesu, otevřel ho a co myslíš - plná stránka prsatejch ženskejch :o)) Tak prej ne ne, občas je tam taky auto, nebo něco o potápění, tak říkám fajn, čti si, ale já to fakt vidět nemusím :o)))  

S tím žraním tě plně chápu. Nedokážu si věci nechat „na druhý den“. Řeším to tak, že prostě v práci nic nemám a tudíž to sežrat nemůžu. Naštěstí na sladký moc nejsem. Držím se kolem těch 65, to zase bude po dovolené, protože tam vždycky víc žeru - v práci snídám jen jogurt, dopoledne mám jablko a pak normální střídmý oběd, po návratu z práce večeři a hotovo. Na dovolený to jsou tři rohlíky k snídani a pak pořád něco na výletech. No povíme si v září :o))  

Neštovky pořád nic, asi se taky zblázním, ale pořád je ještě čas. Začnu šílet až pokud je nechytne do konce týdne.
To je asi vše, musím jít pracovat, uzávěrka se blíží.
Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 30.06.09 17:51

Ahoj holky,
co se děje! Jiři, ty jsi tu dnes sama!
Tak máme za sebou absolvování MŠ. Ráno jsem zamáčkla slzu v oku a jednou provždy utrum. Ach jo. Matějovi je to naprosto fuk, jen já blbnu, že už mám dvě velký děcka.  

Dnes odpoledne zase začalo hrozně bouřit. Manžel pro mě přijel k tramvaji, zajeli jsme do obchodu nakoupit. Teď jsem udělala k večeři tousty v toustovači a talíř zeleninky. Venku se setmělo, tak asi zalezu do peřin a pustím si TV. Manžel má od zítra dovolenou, tak bude s klukama. Ve čtvrtek teda musí do práce, tak přijedou švagrovky na hlídání, zítra musím něco uvařit. Začíná nám období hlídacích provizorií a domlouvání.  

Víc nemám. Vlastně jo! Naše Meguška má dneska narozeniny. Má 14 roků. Tak jsme ji teď přáli, dostala kus sekané.
Tak zatím papa, když mě ještě něco napadne, tak napíšu.
 D.

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 30.06.09 21:09

Mado, moc děkuji za pozvání sice jsem s emiminem maminkou pár let (tedy dva roky:D), ale už patřím do jesliček a taky se tak často nedostanu k počítači, takže jsem takovej občasníček:D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 30.06.09 21:18

TAk pořád nikde nikdo!
Jen mám dotaz. Jak jsou teď takový výkyvy počasí, tak mně už čtvrtý den bolí hlava? Máte to taky někdo tak?
pa a dobrou D.

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 01.07.09 08:25

Ahoj vespolek,  

Dančo, s bolením hlavy taky bojuji, je to hrozné ty výkyvy. Včera u nás byla zase příšerná průtrž. Copak to nikdy neskončí?  

Tatínek byl s dětma včera na houbách, našli jich teda jen pár, nicméně jsem jich pár nakrájela a obalila a byla to dobrota ! Ze zbytku bude dnes tatínek dělat maso na houbách (jsem dnes celý den dlouho v práci) tak jsem na to zvědavá. To taky byla situace, já upatlaná od vejce a strouhánky, tatínek šel něco pomoct dědovi, děti venku s Cukříkem a začalo bouřit, tak na ně volám, ať jdou rychle uklízet (měli tam i deky na ležení a tak). Na to Jíra - jenže Cukřík mě posral !!! No tak co dřív, holt jsem smyla strouhánku a šla dítko svlíct a hovňajse vyprat. Fuj.  

Po koupání jsem děti kontrolovala od klíšťat, Hanička měla jedno čerstvě zakouslé, když jsem ho vytrhla, ani jsem nepoznala, kde to mám namazat. A hádejte kdo měl největší klíště? Já, která v tom lese vůbec nebyla !!! Chápete to, celé dny sedím na prdeli v kanceláři a zakousne se mi do ní klíště !!! Asi jsem ho musela chytit v pondělí na zahradě, lezla jsem mezi keřema a hledala žampiony, nosíme si jich odtamtud hodně. Už mě to svědilo a mám tam hryzanec jak od komára. Fakt člověk ani nemusí chodit do lesa.  

Dnes jsem ráno jela do práce 3/4 hodiny, na Strakonické byla v protisměru bouračka, naprosto nechápu, proč stál i náš směr, jakmile jsme to místo minuli (a v našem pruhu nic nebylo) jelo to normálně. No blázinec.  

Ráno byla v rádiu nějaká soutěž, tak jsem zkusila vytočit číslo a dovolala se a vyhrála jsem nějakou knížku (ani nevím co). V tu chvíli mi volá manžel, že asi nemám co dělat, když si telefonuju do rádia :o)) Zrovna jeli s Jírou v autě na grafomotoriku a slyšeli mě.  

Dnes budu dlouho v práci, teď přišla zpráva, že datový soubor, který má být ráno, bude někdy v poledne, grrr !!! Tak jsem si pro jistotu přinesla snídani, svačinu, oběd i večeři :o))) V noci se mi zdálo, že jsem ty neštovice nakonec chytila já !!! Ale nic, Hanička měla včera na bříšku pupínek, ale asi od hmyzu, ráno nic nepřibylo. No tak uvidíme jak to vlastně bude.  

Musím jít pracovat, tak papa
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 01.07.09 21:52

Ahoj Jiři,
tak nevím, co se děje, jsme tu samotné! Dnes za celý den jen Ty!
Teda klíště na zadku, teda to si fakt vybírá místo. Věřím, že Tě to štípe. Manžel má ode dnes dovču, tak byl s klukama v lese, donesli hříbků docela hodně a to jen do lesa nakoukli z kol. Jsou nakrájené na parapetu. U nás se smaženice a jiné houbové pochoutky nejí. U nás se ují akorát maso na houbách. Žampiony jíme, to jo, ale v přírodě bych si netroufla, myslím, že bych vyvraždila celou rodinu nějakou muchomůrkou. Večer šli kluci do vany, tak jsem je prohlížela a Tomík měl na stehně taky takové malé klíště. Tak jsme mu to zadezinfikovali.  

Já jsem přišla večer z práce a začala jsem vařit. Polívku, Vepřovej guláš, upekla jsem buchtu - piškot s jahodama, borůvkama, meruňkama. Teď jsem douklízela kuchyň. Zítra přijde hlídat švagrová a druhá za ní po O dojede, tak aby tu holky neměli práci. Já jsem se objednala na půl 3 na barvení řas a obočí. Když jsem byla na mateřské, chodila jsem pravidelně. Co jsem  v práci, nechodím nikam, protože nemám čas. Tak ať trošku aspoň vypadám. První den asi jako Kleopatra.  

U nás dnes nepršelo, ale honí se to tu všude kolem. Hřmí a zatím nic. Ale vlhko je příšerný. Včera jsme koupili chleba a dneska jsem ho celý plesnivý vyhazovala. V práci mně to říkala kolegyně a já jsem jí nevěřila, přijdu domů, chci si namazat chleba a je taky plesnivej. No děs.  

Prosímtě, jak se povedlo Cukříkovi Jiříka pokadit? To si nedovedu představit?  

Jinak nic nemám.
Lucko, kdy jedete do toho Maďarska? Neměli jste někdy na začátku prázdnin?  

tak zatím ahoj.
D.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 02.07.09 00:30

Ahoj,
tak jsem doklidila, ještě napíšu alespoň bleskovku a jdu do hajan.

Do Maďarska jedeme poslední týden v červenci, ale příští pátek odlétáme do Tunisu :)))) Včera jsem to byla zaplatit a tak už se moc těšíme. Letíme na 12 dní all inclusive, tak si alespoň oddechneme, už to fakt nutně potřebujeme.

Mám to teď hrozně hektické - práce nad hlavu, doma bordel, Tomík už doma, taťka bez mamky (ta se ale naštěstí příští týden vrací-teta nastoupila do rehabilitačního ústavu) a teď shánět a balit na dovču - no mazec!!!

Počasí raději nekomentuju - hrůza - včera jsme úrůtrži utekli, ale dnes jsme promokli na kost, alespoň že je teplo i když prší! Mě teda hlava nebolí, ale plně chápu …

Jiřko s tím klíštětem to je teda pech! Já jsem ho snad ještě nikdy neměla asi jim nechutnám ?

Vždy slíbím, že napíšu a skutek utek, tak teď nic slibovat nebudu a snad se polepším.

Zdraví LuckaH

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 02.07.09 07:35

Ahojky,  

včera jsem byla do sedmi v práci, uzávěrka probíhá docela hladce, na to, jaký byl skluz v datech. Udělali jsme spoustu práce, i spoustu dnešních činností, dnes má totiž hlavní účetní dovolenou (hlídá vnoučata a bude pracovat z domu) takže komunikace s ní je ještě mnohem těžší než normálně. Navíc má dovolenou můj „nový“ kolega, zítra už se vrací, musela jsem za něj udělat dvě drobnosti pro uzávěrku a s některými problémy se lidi taky obrací na mě. Tak si to umíte představit.
Jak to bude dnes nevím, systém opět není přes noc přepočítán, takže mám zatím čas. V 8,30 jdu na angličtinu.  

Přijela jsem domů, sbalili jsme děti na vodu. Hanička má na těle pár pupínků, babička tvrdí, že jsou to neštovice, já nevím, protože 1) nemá teplotu 2) vypadá to jak štípance od komárů 3) má to úplně jinou barvu než Jírovy, on je měl tmavě červené až fialové, Hanička to má růžové. Dnes se musí rozhodnout, jestli odjede s našima nebo ne. Manžel odjíždí asi ve 2 odpoledne na folkový festival (zahradu nebo co, někam daleko na Moravu), naši chtějí jet asi ve 4 na tu vodu. Doma zbyde Lukáš, který odjede v sobotu. Takže máme 3 varianty: 1. odjedou obě děti a my s tatínkem za nima dorazíme v sobotu 2. Odjedou bez Haničky, zítra ji pohlídá Lukáš a dorazíme v sobotu s Haničkou 3. rozjedou se jí neštovice, zůstanu s ní na víkend doma (to už bude třetí v řadě) a tatínek v sobotu odjede sám. No uvidíme.  

Lucko, hm Tunis? Tak si to krásně užijte a doufám, že pak poreferuješ a pochlubíš se fotkama ! Dančo, ty jsi nějaká akční, tolik toho vařit uprostřed týdne, a taky budeš nebezpečně krásná ! Barvit řasy? Tuhle lahůdku já si ráda odpustím, protože skoro žádný řasy nemám. Ani se nemaluju, pořád si říkám, že AŽ JÁ se JEDNOU namaluju, tak budou všichni koukat. Hehehe :o)))))  

U nás včera pršelo až večer, kolem šesté byl slejvák v Praze, ale když jsem jela domů, přesně jsem viděla předěl, kde ještě nepršelo. Ta vlhkost je hrozná. My chleba vyndaváme z mrazáku jen po čtvrtkách, takže se nemá moc co zkazit, ale schválně na něj dnes kouknu, manžel včera kus rozmrazoval.  

Kdepak máme Madu, někam odjeli? A Anjelica, Duant, ani už nemluvím o Monice, Zuzce, Petře … Fakt to není deníček jen můj a Danči :o))) Ještě že je tu Lucka, i když nám taky odjede.  

Hezké prázdninové dny všem
Jiřina

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 02.07.09 10:18

Ahoj holky, jsem tu, žiju.
Asi dva dny jsem tu nepřispívala a to z důvodu, který už asi neudělám, když mě zaujal nějaký název diskuze nebo deníčku, tak jsem si ho u kafe přečetla. A teď v poslední době mě to docela naštvalo, jak někdo dokáže být nekritický a razit pouze vlastní názor a když někdo jiný dělá něco krapet jinak,tak na něj zesílat hromy blesky. Asi to bude tím počasím, doufám, nemám ráda extrémismus v žádné podobě a hlavně takové ty zá:,–(y, co kdy a jak u dítěte jsou tak proměnné, že když si vzpomenete, jak to bylo, když mi jsem byly malé a co se razí teď…no raději toho nechám a budu číst, jen tady, tady jsou ostřílené, letité matky, které se nehádají, věci řeší intuicí a nikoho nepřesvědčují svoji vyčtenou pravdou, jako jedinou na světě.
A já jsem zvládla ředitelskou poradu, je dobrý, že už jsou kluci větší, že můžou být doma. Chvilku je hlídala teta, pak šla do práce, kluci byli asi tři hoď ky samotní a měla jsem obavu z toho, že kdyby se něco stalo, tak se nedostanou ven, z té děsné vlhkosti nám navlhnuly vstupní dveře do bytu (dělává to i v zimě, když je sníh, ale né v takové míře), takže kdo k nám chce dovnitř nebo zase od nás ven, musí jednat jak zásahová jednotka - rozběhnout se a ramenem vyrazit (už se těším, že ty nové drahé dveře rozbijeme, než vzduch odvlhne) a kluci by si tu jedinou únikovou cestu neotevřeli. Včera už se domů nemohl dostat ani tatínek, tak donesl ze sklepa dveře původní, takové lehké, papundeklové a ty jdou rozrážet lépe!
V úterý měl mít syn poslední hokejový trénink a vím, že jsem tu tvrdila, že červencové vynecháme,ale 1, včera na zahradě mě místní starostka tvrdila, že tohle naše dítě potřebuje pohyb jako sůl 2. ten mladý trenér (studuje a kromě trénování ho nezajímá nic jiného, je to úplný „mimoň“, ale v dobrém slova smyslu, když s ním mluvím já, tak se stydí, v životě je nepraktický, ale má mama hotel, ovšem u kluků má autoritu bez křiku a výhružek, oni z něj asi cítí, to jeho zapálení pro hru) a kdyby jste slyšeli, jak on nám rodičům před tréninkem vyprávěl, jak dělají nějaký cvik, protože se tím procvičí určitý sval, který za normálních okolností neprotáhneš, že hrají basket, protože otočky v basketu jsou podobné otočkám s hokejkou na ledě..no to byste to musely slyšet, to zapálení a nadšení, co z něj šlo. Takže dneska dáme ještě trénink (už jen starší syn, trenér mladšího má teď mimčo, tak to vidí reálně), i Vojtík může trénovat s těma staršíma, ale většinou se stydí, stojí opodál a tahá si tričko.
Včera jsme celý den strávili na zahradě, kluci vytáhli vodní klouzačku, nafukovací bazén, já vytrhala největší plevel v jahodách (no jo to je ta úrodná haná, tady roste všechno moc i ten plevel), posbírala jsem, co vyrostlo, navečer přijela teta, natrhali jsem rybíz pro další příbuznou a pak přišla místní starostka na večerní posezení, pravila - toto je nejhezčí místo ve střední Evropě! Teď prováděla vesnicí malíře ze Zlína, který graficky vypomáhá při tvorbě plakátů a pozvánek na společenské akce ve vesnici a ten prý, by chtěl udělat na naší zahradě svoji vernisáž.
Co bude dneska nevím, zatím jsem doma, měla bych to tady trošku porovnat, večer úděláme rodinnou radu a vymyslíme,co podniknem příští týden, kdy má tatínek dovolenou.
Jiřině přeju, ať to nejsou neštovice, Lucce krásnou dovču a Danči, ať přestane bolet hlava, taky jsem dnes vstávala s bolavou hlavou, hned jsem si na tebe vzpomněla.
Krásný den Mada

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 02.07.09 12:02

Ahoj,
Mado, na diskuze nedej a buď v klidu, nemá cenu se stresovat. Jinak úrodnou hanou fakt závidím i přes ten plevel.
Jak zvládáte tréningy v tom parnu a dusnu? Tom měl trning včera a předevčírem a hlavně v úterý jsem měla strach z úpalu či úžehu.

Jiřko, teda s pupínkama na vás myslím, aby to byli jen komáři, ale logistika jako hrom :)))

Dančo, ty budeš holka k nakousnutí :)) Já se teda sice maluju, ale v létě a třeba na dovče to fakt nehrotím. Teď potřebuju zastřihnout vlasy, tak jen doufám, že to stihnu do odletu. Toma musím vzít mašinkou na takové to „skoro do hola“ aby mu nebylo u moře vedro. Teda takhle napsané to zní strašně nelogicky, ale doufám, že chápete …

Mě hlava nějak nebolí, u mě je to vždy spíš z nervů a ty teď pominuly, tak mám klid. Ale soucítím s vámi, je to na pytel!

Tady byla bouřka a lilo klasicky večer - začalo před šestou.

K té dovče - je to poměrně narychlo, i když last minute to ještě není, ale už se jen osmkrát vyspíme (hláška Toma dnes ráno) a poletíme :)). Těším se na klid, moře a teplo. Letí se jen 2,5 hodiny- do Monastiru, tak to je pohoda. Určitě napíšu novinky až se vrátíme. Už jsme v Tunisu jednou byli, když Tomovi byly tři roky, ale v jiném hotelz a i v jiné oblasti, tak bude změna. V každém případě je tam nádherné moře a bělostný písek :)) I když teplota vody jen 23 mě optimismem nenaplňuje.

LuckaH

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 02.07.09 16:29

Ahojky,  

Mado, nenech se rozhodit jinýma diskusema ! Mně se to občas taky stane, zrovna nedávno tu byl článek „jak se pozná matka na MD“. Mně přišel děsně vtipnej, řehtala jsem se u toho, nejvíc jak popojíždí vozíkem v sámošce - sem, tam, sem, tam, jako by  měla kočárek, ač je v krámě bez dítěte …  No a pak koukám na komentáře dole a někdo měl tu potřebu napsat, že na tom není nic vtipnýho, že matka o sebe nedbá … To si pak vždycky říkám, proč to vůbec čtu. Do našeho deníčku taky párkrát zavítal někdo, kdo měl potřebu to tu kritizovat, ale naštěstí (klepu) už se to dlouho nestalo. Dokáže to nasr…, to vím.  

Luci, krásně si to užijte (předpokládám že do odletu se ještě mockrát ozveš), bílý píseček, hmmmm. Na Rhodosu byly oblázky, které byly super se jima probírat, ale na druhou stranu dost nepohodlný na nohy. Teplotu moře nevím, ale taky myslím bylo kolem 23 stupňů a bohatě to stačilo, tak neboj.  

Zprávy z domova: rodina se shodla, že to je od hmyzu, takže odjeli na vodu všichni. Já jsem ještě v práci, nemám kam spěchat, dnes a zítra budu slaměná. Je tedy doma Lukáš, ale to se nepočítá. Udělám si obložený talíř, dám si vínko a někde se svalím a přečtu celý čtvrteční noviny najednou :o))) Práce na uzávěrce jdou dobře, zítra bych to měla bez problémů dorazit (nemůžu pokračovat, přes noc se musí zase data přepočítat). Tím že máme v pondělí svátek, budu tu muset zítra zůstat dýl (ve srovnání s běžným pátkem), kdyby totiž měli nějaké připomínky k uzávěrce, ať je čas to vyřešit. No nemám kam spěchat. V sobotu tedy jedeme na vodu, aspoň provětráme novou loď. Vrátíme se v pondělí večer.  

Jdeme řešit něco u mě na počítači, tak vás musím zavřít.
Papa Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 02.07.09 20:23

Tak jsem sama doma a mám kecavou, Dančo spolíhám na tebe, že přijdeš :o)))  

Z práce jsem dorazila v půl šesté a doma nikdo … teda doma Lukáš, překážel mi v kuchyni, umytá neuklizená myčka a on si dělal sypaný čaj tím stylem - trošku rozsypáno po lince, trošku ve dřezu, jak myl sítko, a od téhož upatlané víko koše. Začala jsem uklízet myčku, když je otevřená, není okolo k hnutí, a on já ti pomůžu - hm to měl udělat než jsem přišla, takže jsem ho vypoklonkovala z kuchyně, poklidila, ohřála si večeři (manželovo včerejší vepřové na houbách, jen bylo málo omáčky, takže rýže suchá, navíc bych maso nakrájela na kousky a ne na plátky, ale jinak dobrý), a od té doby se válím, žeru … po večeři jsem si ještě dala plný prkýnko krájených sýrů, vínko … přečetla jsem skoro celé noviny a teď je mi už skoro smutno od samoty :O))  

Tak objeví se večer někdo a trošku pokecáme? To nesnáším když je poslední příspěvek můj :o((  

V práci dobrý, šéf mi slíbil po ukončení uzávěrky litr kvalitní slivovice - má přísun od kamaráda z Moravy a je opravdu exkluzivní, to i manžel říkal, že lepší ještě nepil. Šéf si mě vůbec hýčká, takového bych přála každému. Zítra se mi vrací kolegáček z Izraele, tak na něj už se taky těším. Přece jen tam ten týden bylo smutno.  

Myslím na děti, jaké je v západních Čechách počasí. U nás dnes ještě nepršelo, je to legrace, jak máme okna v obýváku na obě strany, máme na každé jiné počasí. Na jihozápad je totálně černo, na severovýchod světlé nebe a mraky nasvícené sluncem. Vždycky je to sázka, která strana zvítězí :o)) Koukala jsem na předpověď, bohužel tak jak bylo doposud na západě slunečno, teď se to otočí, když my tam jedeme - v Praze bude slunečno a tropy a od západu má zase přijít fronta a bouřky. Tak uvidíme.  

Dančo, ty neštovice, to je teda děs ! Jestli je H. dostane, pořád je šance, že přijedeme bez ní (nebo už je bude mít bezpečně za sebou), ale nevím co budeme dělat, když je mít nebude ani toho 13.7., protože nechat ji doma jen tak, to by se mi nechtělo. Vůbec Jíra na to vyzrál, byl doma 2 týdny a ona chuděrka taky, nechtěli ji ve školce, ačkoliv jí vůbec nic není, a teď jí pořád zběsile pozorujeme a ještě bychom ji nechali doma … no na konečné rozhodnutí si ještě budeme muset počkat.  

Papa Jiřina

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 02.07.09 21:06

Ahoj Jiři, tak já jsem tady. Nejlepší slivovici prý děláme my, nevím, nepiju, nedokážu ocenit, manžel taky ne, ovšem každoročně poctivě sbíráme a kvasíme švestky, pak trávíme čas v pálenici, což už je pohoda, rodinná sešlost, dobrútky, veselo, harmonika… Slivovice používáme jako „platidlo“, pro někoho, kdo pro nás něco udělá a peníze si nechce vzít. Však až někdy přijedete, tak ti nabídnu. Kromě švestkové máme i hruškovou, meruňkovou a prostě, jaké ovoce se hojně urodí.
Dobrého šéfa závidím, toho se drž. Moje šéfová je taky fajn, ale občas úplně mimo, ona je taková úleťačka. Nejlepšího šéfa jsem měla,když jsem dělala na gymplu sekretářku, byl to starší, čestný chlap z prastarého učitelského rodu, takový puntičkář, ale i Švejk - na všechno měl příhodu, s každým jednal na rovinu a žádné kamarádičkování neuznával, prostě radost mu dělat sekretářku, navíc si spoustu věcí udělal sám a nikoho neobtěžoval zbytečnostma.
Tak právě skončila rodinná rada stran naší dovolené, manžel definitivně příští týden může, už včera jsme dostali od něj za úkol, vymyslet kam, já jako nedobrovolný řidič propagovala někde blízko, nechce se mi řídit přes celou republiku. S klukama jsme vymysleli Pálavu a přilehlá Mušovská jezera. Teď večer kluci sedli k internetu a vyhrála Vranovská přehrada a zjistili jsme, že chatky výjdou přibližně cenově jako stan, tak letos zkusíme do chatek. Jinak vždycky jezdíme pod stan. Manžel mailem domluvil tři chatky, dva se mu ozvali okamžitě, že jo, tak zítra musíme sbalit vše potřebné, nakoupit jídlo  atd. Počasí vypadá příští týden i na koupání i na výlety,tak snad to bude OK. Beru si k ruce velký papír a jdu si značit, co si vzpomenu, ať na to zítra nezapomenu. Já na tom Vranově byla dávno jako malá na dovolené v přívěsu s tetou a strejdou a stejně starou sestřenicí a bratrancem a vybavuji si z toho přehradu s parníkem a pláž do kopce a jak drkotáme zubama, když vylézáme z vody. Jsem zvědavá, jak to tam bude vypadat teď.
Dnes večer volala tchýně a Ondra se jí vnutil, že ten další týden tam s Vojtíkem pojedou na prázdniny. Tak musím klukům sbalit věci i do města, protože zpět pojedeme přes Brno a necháme je tam. Babička s dědou jim vždycky vymyslí luxusní program, ale my je musíme dovést natvrdo. Nikdy se nestalo, že by zavolali, doveste kluky, chcete, potřebujete je pohlídat (přitom jsou to jejich jediná vnoučata) naposledy jsme tam byli na velikonoce.
Jo a jak se blíží dovolená, tak jsem to samozřejmě dostala, se zpožděním, abych se musela otravovat na dovolené a nemohla se koupat, ach jo, to je vždycky tak.
Víc už mě nenapadá, užívej si nic nedělání. Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 02.07.09 21:12

No tak ještě jednou já,
mluvila jsem s mamkou, volala mi, co má dát dětem na spaní. Navedla jsem jí podle barev, co má v tašce s prádlem hledat - červené tepláky a červenou tenkou mikinu pro Haničku, zelený tepláky a oranžový triko pro Jíru :o))) Prý teprve ve 4 hodiny vyjížděli, museli nosit věci do kempu dost daleko pěšky a teď teprve staví stan tak ať si připraví spací oblečení, než bude tma.
Je s nima i moje nejstarší ségra - zasloužila by si přezdívku pohroma, protože kde se ocitne, tam fakt není klid. Její syn (taky Lukáš, je mu 19 let) se prý nabídl, že zatím naseká dříví, sekl se do ruky a musela s ním do nemocnice na šití … Jíra mi chvíli chrochtal do sluchátka, nevím jak vaše děti, ale moje jsou do telefonu skoupý na slovo, tak že prý proč má na spaní tlustší triko než Hanička, no tak jsem mu poradila, že když mu bude vedro, tak ať si ho svlíkne, no tak prý aha tak jo :o))) Víc jsem z něj nedostala. V půl deváté si šli teprve opéct něco k večeři … ještě že jsou prázdniny !!!
 J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 02.07.09 21:12

Ahoj,
Jiřko nejsi tu sama neboj :)) Nesmutni … Teda šéfa závidím, já nemám špatnou šéfovou, ale jak to popisuješ - paráda …

Já sedím u počítače a prohání se mi tady Tom, který odmítá jít spát. No má prázdniny tak ať je po jeho.
Jinak jsem to zakřikla s tím bolením hlavy - už bolí, mrcha. :(

Dnes jsem zakoupila nové žabky (takové ty gumové jen mezi prsty uchycené „botky“) - vloni jsem je v Egyptě poslední den hodina do koše a domů už jsem je nevezla, nemělo to cenu. Jinak musím nakoupit opalovací mazadla, abychom se nespálili. I manžel se nechá namazat a musí, protože kvůli nemoci očí se velice snadno spálí.

Jiřko, na oběd bych ráda ale asi to vyjde až v srpnu teď je to na palici a nemám hlídání :(

Teď jsem skypovala se sestřenkou, která žije v Las Vegas - je super, že můžeme být v kontaktu, ale konferenční hovor pěti lidí třemi jazyky byl fakt mazec.

LuckaH

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 02.07.09 21:18

Ježiš Mado to mi ani neříkej, že ještě k tomu všemu co děláte umíte skvělou slivovici :o))) Čím dál víc přemýšlím, že vás navštívím - ne neděs se - ale což takhle nějaký víkend na jižní Moravě, jak máš daleko k Danče do Brna? Prostě tu vaši idylku musím vidět na vlastní oči :o))) Škoda že na letošek už jsou prázdniny naplánované, možná cestou z Beskyd 22.8. - budete-li doma - by se vás dalo na chviličku s celou rodinou navštívit? Zahrady v zámeckém parku už jsme měli v plánu loni a nevyšlo to, tak aby ta cesta zpět nebyla tak fádní …
Jen o tý slivovici nesmím říct manželovi, protože to bych pak zbytek cesty musela odřídit já.
Moc se těším, že tě jednou poznám osobně !!!
 Jiřina

 
mado
Závislačka 3876 příspěvků 02.07.09 21:20

Luci, já kluky zahnala spát před minutkou, užívají si taky tohom že mají čas si s tatínkem stavět z Lega auta, bagry, roboty a hrát do omrzení Monopoly a karty. Manžel si udělal jahody se šlehačkou, pro nás koktejl, tak jsem plna a jdu do vany a plánovat to balení a vymýšlet, jak zabezpečit na týden zahradu.
Jiři, na vodě ode mne pozdravuj!! Už jsem děsně dlouho nebyla a asi vyrazíme, až bude Vojta schopnej na háčku, jinak nevímk jak to poskládat. Hezky pokřtěte novou loď.Manžel je na zahradě v Náměšti?? My jezdívali na folkovou zahradu ještě do Strážnice, super bylo vítání sluníčka - zpívání celou noc až do svítání.
Hezký večer Mada  

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 02.07.09 21:25

Luci, když se byl ochoten namazat (zvnějšku - vnitřně není problém) i můj chlap, musí to zvládnout každý :o))) Nevím proč mají někteří ke krémování takový odpor, já se mažu docela ráda, občas mám pocit, že se usuším zaživa !!! Teď třeba ty 3 týdny po návratu od moře se mi tak podezřele loupou ruce a nohy, ráno se namažu, heboučká jak dětská prdelka, a v poledne v práci kouknu na nohy (holeně) a vypadají jako bych měla lepru, takové ty bílé šupinky, však to znáte.  

Já jsem loni objevila takové ty „křusky“ jak jim říká, od vietnamců (v originále crocs nebo jak) pantofle a jsem nadmíru spokojená, u toho moře fakt nebylo lepší obuvi. Žabky pamatuju z dětství, ale většinou mi vydržely pár dní a to přichytávátko mezi palcem na noze se utrhlo a byly na vyhození … a nějakou podivnou shodou okolností už se mi asi 20 let nedostaly na nohu … hehe. Jen mě vždycky ta mezera mezi prsty bolela. Jednou jsem je zkoušela v ponožkách a to fakt nešlo :o))))  

Chápu že oběd asi až po prázdninách, ale já to vydr :o))) Holky má vás všechny moc ráda, škoda, že teď společně nesedíme třeba ve skllípku :o))) tak si jdu dát další sklínku a budu na vás myslet - víc už nemůžu, neb bych ráno nemohla řídit a dopadla jako madin muž  a to teda nechci.  

Páčko Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 02.07.09 21:26

Jo, myslím že v Náměšti na Hané. Já tam s nima nikdy nebyla, vždycky to vyšlo tak blbě, že jsem musela být někde jinde. Ovšem je to hezký pocit být v práci nepostradatelný :o))))))
 J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 02.07.09 21:28

Já jsem takový nevodák, byla jsem jen jednou na raftech na Čuňovu a to už je ta cca 10 let :(
Tom ještě nespí, rozhodl se , že počká na tatínka, který už jede z práce. Včera spal od půl osmé do rána do sedmi tak je čilý :(

Já tu lehce šílím při slově balení protože:
1.na prodloužený víkend na chalupu
2.na dovolenou na 12 do Tunisu
3.Na týden do Maďarska
4.Toma na týden na tábor

a rozestupy jsou 1 max. 2 dny UUUFFF

LuckaH

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 02.07.09 21:31

to bude mít hezky vytížený prázdniny !!! U nás je to díky sušičce jednodušší - přijedeme a během pár hodin to může být znova v tašce. Jak na potvoru tak vytížený nejsme, takže to až tak nevyužijem, tedy využijem, ale o nic nejde, jestli mi rozumíte :o))

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 02.07.09 21:32

Ty šupinky dělá chlór ve vodě - to je nejhorší !!
Jo, sklípek bych taky brala - já mám takovou chuť se namazat a vyčistit hlavu, no děs!
 LuckaH

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 02.07.09 21:38

Já jsem tady taky! Ale dnes budu asi protivná. Omlouvám se. V práci problémy se stěžovatelem a i s jinými stěžovateli. Bohužel to tu nemohu ventilovat, ale velice ráda bych. Jen mi věřte, že je to nepříjemné. Pořád to mám v hlavě ach jo. Proč je svět plný blbců!  

Taky se mi povedla jedna věc. No na posr… Měla jsem jednu kamarádku. Opravdu hodně jsme spolu kamarádily a ona mně asi před 4,5 lety udělala takovou škaredou věc. Je to na delší povídání. Já jsem se tehdy, ale jo dá se to říct, naštvala a od té doby jsme se neviděly. A já jsem ji dnes (blbec!!) omylem zavolala na mobil. Potřebovala jsem mluvit s kolegyní z práce, která se křestním jménem jmenuje stejně a prostě klasika! Ale musím říct, že byla moc milá, docela jsme si popovídaly. Já jsem přiznala, že jsem ji nechtěla volat, že jsem se spletla, nicméně jak se má atd… Domluvily jsme se, že bychom si my dvě zašly někam posedět. Tak to beru tak, že se to asi stát mělo! Nejsem pomstychtivý tip a tak v sobě nemám žádnou zášť, ale ona sama tehdy nepřišla a já jsem se cítila velice dotčená. Pořád si myslím, že právem. Tak třeba se to nějak vyvrbí!  

Jiři z těch neštovic jsem na nervy. Mám takovou kacířskou myšlenku, celou akci zrušit. A uvidět se jindy. Protože si myslím, že Hanička je určitě dostane. Jen to bude prostě mimo všechny tabulky. A já fakt nemůžu riskovat léto s neštovicema. A samozřejmě by mně taky bylo líto nechat Háňu doma a jet jen s Jírou, ach jo. Je to těžký. Chápeš mě?  

Mado, příští týden přeju moc krásnou dovolenou na Vranclu. Taky jsme tam nikdy nebyly na dovolené. Ono je to vodárenské pásmo, tak ve většině ubytovacích kapacit mají, že tam nesmí pes. Byla jsem tam na táboře asi v páté třídě. Ale že tam je kam chodit to je jasný. Těch zřícenin, zámků, lodičky…jé užijte si to a určitě potom poreferuješ!!! Diskuse tady vůbec nečtu. Já fakt stíhám jen náš deníček. Já zase vždycky kroutím hlavou, nad každým novým deníčkem popisujícím porod. Mně, coby matku velkých dětí, to otravuje. Potřebovala bych nějaké informace o pubertě, škole atd… ale prostě to nečtu a je to každého věc.  

Lucko, Tunis. To bude paráda!!! Tak ať máte dobrý let i dolet i odlet a nádherný pobyt. To potom dáš taky nějaké fotečky, že jo!!! Toto jsou pro mě dovolené naprosto neuskutečnitelné! Kvůli tomu letadlu. Ale kdo se nebojí, tak aspoň něco uvidí. Neboj moře 23 je super. Venku bude horko, tak aspoň to moře musí trošku osvěžit!  

Dnes hlídala švagrová a druhá za ní dojela. Dopadlo to dobře. Jídlo zbylo, tak mají i na zítra. Odpoledne bychom měli jít ke známým z kapely. Mají krásný velký bazén a doma vnoučata - jak naši kluci, tak by si děcka pohrály a vykoupaly se. Ovšem pokud nebude bouřka, jak je celý tento týden zvykem. Dneska jsem vystoupila z tramvaje a šíleně pršelo. Tak jsem si zula boty a šla domů bosky. Mám letos na léto ty nové sandálky z kůže za tisícovku a to bych je úplně odrovnala. Jak byla zem prohřátá, tak to bylo i příjemné. Nikdo mně naštěstí neviděl.  

Víc nevím. Ach jo.
Jo vypadám jak Kleopatra. Obočí natřené. To musí trochu povolit. Ale jinak dobrý. Když já jsem v práci mezi samýma naparáděnýma ženskýma, tak musím trochu. Ale stejnak je mi to prd platné.  

Dobrou.
Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13228 příspěvků 02.07.09 21:40

Holky já jsem magor. Teď jsem slyšela nějaký zvuky (asi zvenku) jenže to znělo jak kašlání z chůvičky, tak jsem vystřelila nahoru, ale na chodbě jsem si uvědomila, že děti nejsou doma :o)) Tak to teda asi nebude z chůvičky, navíc je vypnutá, jsem bez dětí pár hodin a už jsem magor :o)))) Přitom co bych za to dala, když tu pruděj, ne?
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 02.07.09 21:45

Jé, Vy jste tu teď všechny! Teda Mada už se koupe!
Luci s tím balením mi mluvíš z duše. Já to strašně nesnáším. Taky to tak budeme mít. Myslela jsem na Jiřinčinu sušičku, hned jsem to probírala se švagrovou a ta zase, že všechno se v sušičce nesmí sušit. Jiři máš nějaká omezení? Ta doufám, že ten jeden den, co bude do Tomova tábora, že bude slunko a že všechno uschne!!!  

Jiři a manžel tam jel jen na otočku? Jako na ten festival? Já bych jela hned někam posedět, poslouchat. Jako něco pořádnýho.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 02.07.09 21:48

No já to řeším taky sušičkou, ale i tak je to na palici, nemám to moc ráda. U nás bude klid až v druhé půlce srpna a to už nás bude strašit škola.
 LuckaH

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Maminkou s Emiminem už pár let - o sportu


Reklama