Maminkou s eMiminem už pár let - společný od Jiřiny a Dany

Rodičovství

Ahoj naše milé paraleny, nurofeny a alnagony :o)) Hlásíme se po vydařeném společném víkendu na jižní Moravě a jdeme podat hlášení.  

Jiřina píše:

Pátek, dvě odpoledne. Dorážím z práce - čekala jsem, že budou děti s tatínkem připraveni v autě a já jen nasednu. Prdlajs, tatínek spí na gauči. Takže plánovaná půl třetí nehrozí, ale těsně po jsme naloženi, vyženeme děti, ať počkají u našich, protože tam ještě musím zajít vyfotit koťata (v sobotu už půjde jedno do služby). Vyrážíme něco po třičtvrtě na tři. Krom zácpy těsně před dálnicí se jede celkem hladce, děti část cesty spí. Do Brna dorážím kolem půl šesté. Vítáme se, Milan hlásí hurá hurá, jdu si dát pivo (čekal v pohotovosti, aby mohl v případě potřeby skočit za volant a jít nás hledat, ale my jsme trefili sami - však už jsme tam jednou byli). Už má zatopeno v grilu, takže zatímco my s Dančou vyměňujeme nejčerstvější informace, pánové s pivečkem zasedají ke grilu, topí a netrvá to dlouho a jsou hotové kuřecí steaky. Mňam. Děti zmizely u počítače nebo u televize, celý večer o nich pomalu nevíme. S Dančou jsme dorazily burčák, pak několik mnoho láhví vína. Hrajeme na kytarku a harmoniku (tedy ne my, mužové), pějeme a je nám prima. Je teplo, do domu zalejzáme až kolem desáté hodiny, je třeba zahnat a uložit děti. Spát jdeme v půl jedné.

Na sobotu plánujeme výlet na Pálavu. Já bych vyjela kolem deváté, Danča to odhaduje na desátou, tak kompromis - 9:30. A skutečně se to podařilo. Jedeme do Dolních Věstonic. Tam máme v muzeu zakoupit dvě turistické známky, tedy jen my, Dančáci je už mají, neb tam byl nedávno Tomík na školním výletě. Vyrazíme směr vpravo, ale Tomík říká nééé, muzeum je vlevo. A bylo. Tam nádherná plastiky Venuše v celé parádě, no jsme holky hubený, vedle ní :o)) Matýsek by chtěl něco papat. Je tam občerstvení, inzerují párek v rohlíku. Za pultem několik patnáctiletých děvčat, ty nám říkají - ale párek je zmražený! Nedokážou odhadnout, jak dlouho by to trvalo, takže jdeme bez párečku. Matýsek pláče. Jdeme na Dívčí hrad, vidíme ho v dálce na kopci. Cesta se stáčí k vinicím, ochutnáme víno, pak jsou podél cesty švestky, nacpeme se k prasknutí.  

*Já, ač z Jižní Moravy, jsem na Pálavě nikdy nebyla. Tak jsem byla zvědavá „vo co vlastně de". Sice jsem milovník jehličnatých lesů, ale tady je zase něco, co se jen tak nevidí. Uprostřed planinky se zvedá kopec a na něm docela obsáhlé zbytky hradu. Bohužel stejný nápad jako my, mělo ještě dalších asi tak 60 lidí, takže na hradě je plno. Nicméně vyhlídky do krajiny jsou vskutku nádherné. Kocháme se, fotíme, plánujeme kudy dál dál. *

Po konzultaci s mapou zjišťujeme, že možností, jak dál z Dívčího hradu, máme několik. Vrátit se stejnou cestou k autu - no to se nám teda nechce. Nebo to natáhnout do Horních Věstonic (asi 5 km), tam si sednout v hospodě a tatínkové dojdou po silnici (asi 2 km) pro auta.  

*Já coby lenoch, bych to klidně otočila a šla zpět, ale naštěstí jsou tu jiní, kteří operativně naplánují nádhernou cestu po vrstevnici až do Horních Věstonic. Ještě než se na ni napojíme, zjišťujeme, že hned vedle Dívčiho hradu, je jeho další část, na kterou se musí samostatně, je to kus hradního paláce (asi), je na dvě patra a dá se krásně prolízat. A světe div se, chvilku jsme tam sami. Já coby bojín výšek, si lehám do trávy, kochám se krásným hradem, teplem a naprosto modrou oblohou. Zažívám takovou tu krásnou vnitřní chvilku, kterou si budu v zimě promítat za zavřenýma očima. Zbytek výpravy na mně juká z oken a z pater. No užijte si to za mně :o) A pak teda vyrážíme po vrstevnici. Po cestě je naučná stezka, tak se zastavujeme a koukáme. Nemá to chybu. Ale švestky se hlásí a tak Hanička nutně potřebuje první zastávku. Za chvilku totéž Jíra. Nic nevadí, chvilku si odpočneme.  Je fakt krásně. Jak sejdeme z kopců, dostaneme se do soutěsky, kde jsou nádherné skály a na nich a kolem nich spousta horolezců. Fotíme a slibujeme dětem, že už za chvilku tam budeme - jako v restauraci a dáme si něco dobrého. Scházíme z Pálavy do Věstonic a výhled máme skoro jako u moře. Za náma krásné bílé skály, před námi obrovské plochy Novomlýnských nádrží. A švestičky se opět hlásí, Hanička má pauzu a my čekáme. Vesnička docela velká, malebná. Chvilku jdeme a nacházíme restauraci. Hurá!  *
*Objednáváme jídlo, pivo, sprite, jujce a relaxujeme. Děti už zase mají plno energie, vůbec jako by neměli v nohách 9 km v terénu. *

Restaurace je přímo na autobusové zastávce. Bus jede za hodinu a půl, to je tak akorát.* * Ani to dlouho netrvá a pozdní oběd máme na stole. Najíme se a tatínci sedají na autobus,za 15 minut jsou zpátky i s autama,*než přijedou, stihnou děcka ještě každý zmrzku! *

Je asi 5 odpoledne, nasedáme do aut a vyrážíme do Mikulova.  

V Mikulově zaparkujeme pod zámkem a jdeme na náměstí. Měli by mít 4 turistické známky. Skutečně mají, takže doplňuju sbírku na šest. Bohužel zámek Mikulov jsem vyfoukla poslední, ale prý nevadí, Danča místo toho kupuje turistické vizitky. *A nejen to, ještě volám bratrovi a doplňujeme sbírku mincí Pamětník. No útrata asi za 350,– Kč. *

Náměstí je nádherné, naprosto nás uchvacuje, dojdeme k zámku, jak se dalo čekat je už po zavíračce, nicméně prošli jsme co šlo a bylo to nádherný. Zde bych za sebe nechala mluvit fotky - najdete je v textu pod deníčkem, až je proberu :o)  

Asi v půl osmé jsme u Danči doma. Dáme si báječnou domácí nudlovou polívčičku, no vážně bodla. Tatínkové se vrhnou na pivo, rozdělají ohníček, tentokrát ne v grilu, ale v ohništi, a opečeme si buřtíky. Děti si pustí DVD v televizi, konkrétně Shreka3, a děsně se tam baví nad jednou pasáží, kterou si vracejí pořád dokola. No fakt, řvou smíchy, smích umocněn davem. Fakt legra to pozorovat. No a my si sedneme na houpačku, opékáme buřtíky a povídáme a povídáme … zase až cca do 10 hodin, kdy je třeba uložit děti. Pak už zůstaneme v obýváku, prohlížíme fotky, povídáme, ale únava je silnější než my, i když do půlnoci jsme vydrželi zase.  

V neděli máme v plánu nově zrekonstruovanou jeskyni Balcarku. Řešíme jak den  optimálně časově rozložit. Danča má na oběd připravené kuřecí řízečky, takže je obalíme, připravíme brambory, tatínkové mezitím zajedou do Makra, my jsme si totiž vymysleli koupit novou TV (nutí nás pokračující digitalizace, však jsem to tu už několikrát rozebírala, ne že bych si ji pořizovala z plezíru, prostě je to nutnost). No a v Makru je zrovna za velmi výhodnou cenu, kterou jsme rozhodli, že jsme ochotni dát. Milan jede s Petrem, aby mu výběr „schválil", máme s Dančou chvilku pokecat samy. Vracejí se v 9,45, to je akorát nejvyšší čas vyrazit a stihnout prohlídku v 11. Povedlo se.  

Cesta do Moravského krasu je krásná. Kolem Brna je spoustu lesů, kopců, takže příroda je taková rozmanitá. Je na co se koukat. Balcarka byla teď dva roky zavřená, protože za velké evropské peníze se opravovala a rozšiřovala o malou expozici. Se vstupenkami kupujeme i další turistickou známku. Na prohlídku jsme nachystaní první, ale za chvilku přichází spoustu lidí. Průvodce takový mladý, šikovný klučík. Výklad má vtipný a zajímavý. Uvnitř nás čeká krásná krápníková výzdoba, pěkně nasvětlená. Sem tam proletí netopýr. Ve Velkém dómu - největší jeskyní prostor - se občas konají koncerty, tak nám pan průvodce pouští jednu skladbu z CD, stojíme, koukáme, muziku podmalovává střídavé svícení na krápníkovou výzdobu na všech stranách. Prohlídka trvá 60 minut, ujdeme 800 m. V poslední „místnosti" je vybudované malé muzeum, posloucháme výklad o historii a prohlížíme si sochy medvídků - Matýsek si myslel, že to tak udělaly ty krápníky, tak mu vysvětluju, že to jsou sochy medvídků, protože zde v jeskyních bydleli. Jíra je taky medvídky nadšen a tak mu je Jiřinka vyfotí(ač nemám zaplacen poplatek za focení, ale Jírovu naléhání se nedalo odolat, jen jsem počkala, až průvodce zmizí z dohledu - ale stejně by asi nic nenamítal).Myslím, že to bylo moc hezké. Já osobně jeskyně můžu. No a čeká nás cesta zpět k nám.  

Kolem půl druhé jsme zpět v Brně, honem dát smažit řízečky a vařit brambůrky, balím věci, děti si krásně hrajou. Oběd jsme dali venku, my se přežrali až nad hlavu, děti nemají čas dojíst, musejí si jít hrát. Sedělo by se krásně, povídalo až do večera. Ale nejde to, nás čeká 200 km cesty, takže naložíme auto, zamáčkneme slzu v oku, loučíme se a v 15,45 vyrážíme. Cesta šla hladce, nikde žádná očekávaná zácpa, takže jsme v šest doma.  

No a dál, na tom už nic zajímavého. Vybalit, vyprat, vykoupat, uložit děti … ach jo a zítra zase do práce :o((  

Víkend byl krásný, času je pořád málo. No prostě nutnost akci zopakovat.  

Všechny zdraví Jiřina a Danča  

P.S: K oslovení na začátku deníčku - kdo to nezachytil, pochází z minulého deníčku, kdy Mado po napsání svého příspěvku psala, jak se jí ulevilo, že dokonce přestala bolet hlava. Prý jsme lepší než paralen. Tak proto.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 22.09.09 06:46

Hola hola, dobré ránko,
tak jsme se dočkali, super.
Hlásím se po ránu z domu, protože dnes jdu s Tomem na rovnátka. Včera jsem se od šéfové dozvěděla, že jsou ty zámečky na zuby za příplatek průhledné. Tak se na to hned zeptám. To mně docela štve, že nám o tom zubařka neřekla. Jestli zaplatím 4 tisíce nebo 4apůl je už v celku jedno. Tom dnes nepůjde do školy. Ono to trvá přes dvě hodiny než mu to namontuje, tak by došel akorát tak na oběd a myslím, že bude lepší, když se poprvé nají doma sám, aby věděl vůbec jak to jde. Taky mu bude muset vytrhnout ty dva zuby. Ach jo, jsem z toho docela nervozní. Beru si knížku a budu tam sedět a čekat. Prý si mám jít na hodinu do města, ale nechci se vracet do práce a tak nebudu riskovat, že mně někdo uvidí. Půjdu tam až ho potom na:,–(ím na tramvaj.  

Včera jsme měli úkol. Zařadit si Mm Ll a napsat dva řádky jedniček. Má to docela hezké. Psal to s tatínkem. Prý ani nebyl vzteklý nebo nervozní, tak mám radost.  

Taky jsem měla včera dobrý kup. V sekáči jsem si koupila kalhoty na lyže za 250,–. Dosud jsem lyžovala ve šponkách - asi jako jedinná v republice, ty mám od 7 třídy. Nechápu jak se do nich stále vlezu, ale asi byly koupené velké. Tyto jsou CaA, světle modré, super. Takové kalhoty tam v sezoně stojí 1500,– nejméně.  

Jdu trošku podklidit domácnost, protože odpoledne k nám přijde na návštěvu Matýskův spolužák s rodiči. Tatínek je můj kolega z práce. Je to ten Filípek, co s ním chtěl sedět. Tak aby se nelekli.  

Večer juknu.
zdravím Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 08:09

Hurá hurá, deníček je tu! Včera jsem se sice dočkala, ale po dvou hodinách probíráním fotek už jsem neměla sílu napsat.  

Tak jen pro ostatní - nevím jestli je to jasné - černý text je můj, červený Dančin :o))  

Já jsem včera taky udělala kup, jak jsem ti Dančo říkala, že potřebuju nějaký svetřík, v Tescu jsem viděla přesně co bych si představila. Tenký, lehoučký, přilehlý, dlouhý, tmavě šedivý (měli i jiné barvy). Jediný „problém“, že byl v kategorii "dívky 13-14 let). Nicméně podle velikosti mi přišlo, že by šel. Zkusila jsem si ho a je můj :o)) Sice když ho zapnu, tak se mi mezi knoflíčkama tvoří díry, ale stejně ho většinou nosím rozepnutý. Navíc já jsem ve 14 letech byla stejně velká jako teď :o)) Byl zlevněj z 340 na 170, tak mám radost. Možná si ještě dojdu pro béžový nebo fialový :o) Nevím, proč ho neměli v normálních dámských velikostech, nepřijde mi pro děti.
Jírovi jsem koupila krabičku na čaj na skauty na kápézetku, s medvídkama, a sešit na skautský deníček.  

Přišla jsem domů, stihla jsem se pohádat s babičkou, kvůli kravině, fakt, něco mi povídala, že v pátek na dálnici hlásili nehodu, na 25 km u Jesenice (tam na dálnici najíždíme). Tak říkám, že nevím, který je 25. kilometr, protože Jesenice je exit 11. No ne, prý je v těch místech cedule Praha 25 km. Hm jenže když se jede na Brno tak tam není Praha 25 km. „No s tebou se nedá mluvit, nic ti říkat nebudu“. Tak. Asi jsem ufon.  

Poslala jsem děti hodit dopis do schránky, pak šli ještě k babičce, stáhla jsem fotky. Pak přišel známý na zapojení nové televize. No je krásná, veliká, vidím dobře i bez brýlí :o)) Máme naladěno asi 11 programů (předtím přes set top box sotva 7 a to ještě na některé nešlo koukat, byly samý čtvereček). A to i bez antény. Krása. No nicméně když jsem se zeptala, jestli půjde nahrávat na video, tak mi řekl, že digitálně samozřejmě NE !!! No já na to jak to, když mám digitální televizi, no ale prý to video má vlastní signál a jen analogový. No a jak nás vůbec mohlo napadnout, že by to mohlo jít? To přece každý ví, že na analogové video nejde nahrávat digitálně. Tak jsem vám z toho byla taková znechucená. Že jsme jak pitomci, kteří takovou základní věc nevědí. My kvůli tomu kupujeme novou televizi, aby se dalo nahrávat, a stejně to nepůjde. Kolik let se mluví o digitalizaci, prý stačí set top a je to. Ale nikdo, nikdo nikdy neřekl, že na video se digitálně nahrávat nedá. Fakt jsem z toho byla špatná. No nicméně řešení je, samozřejmě bude stát asi 7 tisíc, a sice pořídit DVD nejen přehrávač, ale i rekordér. Navíc s pamětí, takže většinu věcí, které po skouknutí stejně smažu, bude stačit nahrát do paměti a nebude se muset vypalovat. A nebudeme muset řešit anténu na komíně, protože ta bytová (jen dvě vidlice) bohatě stačí. Ještě že ty nahrané kazety půjdou pouštět i při plné digitalizaci, mrzelo by mě těch 10 kazet (tj. 80 hodin) Večerníčků a totéž pohádek. No nic, techniko vpřed ! Nenávidím technický pokrok.  

Večer po uložení dětí jsem sedla k fotkám a mám to připraveno, jen jsem už neměla sílu něco posílat. Ještě to musím zmenšit a fotky sem nahraju, možná by se to mohlo podařit během dne, uvidím, jaký bude pracovní zápřah. V nejhorším odpoledne nebo zítra. Večer chci jít cvičit.  

Tak papa Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 22.09.09 08:14

Ahoj,  

děkujeme, super čteníčko :)))) Vážně jste si to bezva užili :)))))  

Tomáškovi držím palce k dnešnímu zubaři!!! Ale on je šikulka takže to zvládne v pohodě (amaminka taky :) ) S rovnátky zkušenosti vůbec nemám, ale průhledné by asi byly lepší, nebyly by tolik vidět.  

Holky, já jsem se včera večer dozvěděla příšernou perlu ze školních lavic: kámošky syn chodí do jedné ZŠ v Praze a chodí do třídy s klukem, který má rakovinu je po léčení „jen“ každý měsíc absolovuje testy (a nervy jestli je vše ok). Zdravý je v rámci možností, aby mohl chodit do školy. Kámoška vyprávěla, že jednoho dne volal mamce ze školy, že mu není dobře, maminka řekla, že pro něj přijede, ať je v klidu. (Musí se řešit i náhlé změny a nelze to nechat). Ale děti mělyx zrovna tělocvik a pan učitel nazdal, že když nemá om,luvenku na den od rodičů, tak tu vybíjenou hrát bude a basta. No jak mu bylo blbě, tak pan učitel prohlásil, že se nehýbe a potřebuje rozhýbat a dal mu trest  několikrát přeskákat tělocvičnu „žabáky“. Výsledek byl, že kluk omdlel, volali sanitu a leží v nemocnici. A pan učitel se tváří, jako že se nic neděje. Byla jsem z toho včera docela v šoku! Zjištění jak jsou někteří lidé laxní až do krajnosti mi docela dává zabrat.  

Pa  

LuckaH       

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 08:47

Lucko, no to je síla s tím chlapečkem. Někteří lidé by si zasloužili nafackovat.
Těším se na zítřejší oběd, doufám, že 12 h. platí. Anjeliko, doufám, že u tebe taky !
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 22.09.09 08:54

Neboj, platí, kdyby ne, už bych psala a moooc se těším :)
 L.

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 08:55

Tak holky, první várka fotek !!!
Další budou snad během dne. ****
Siesta na jednom krásném brněnském dvorečku:

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 08:56

Jedna prdelatá Venuše a dvě Twiggy:

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 08:56

Několikero podzimních motivů, většinu fotil Milan:

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 08:57

Vinice pod Pálavou, výhledy na Novomlýnské nádrže. A Tomík na stromě češe švestky.

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 08:58

Dívčí hrad ze všech stran

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 22.09.09 08:58

Fotky jsou suuuper :))))) Teda jak vypadá venuše jsem sice věděla, ale že je to až takový macek - no jste jak za groš kudly :)))
 L.

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 09:00

Teď měla přijít fotka Danči, jak se válí v trávě a jak na to bude vzpomínat celou zimu. Jenže nevím proč ji tu nemám. Tak z domova.
Místo toho jednu společnou.

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 09:02

U skalní soutěsky. To je prostě nádhera. Rozcestník je tam proto, že tak se jmenuje naše ulice. 

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 09:02

Ve skalách. Tom vypadá jak Krakonoš, jen mu chybí fousy.

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 09:04

Tady je fotka před Balcarkou u betonového krápníku. Sebe jsem tam dala proto, že si tam připadám úžasně štíhlá. A neberte mi prosím tu iluzi :o)))
Medvědi, co si Matýsek myslel, že jsou z krápníků. Já jsem si to osobně v první chvíli myslela taky. 

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 09:06

Ještě jedna :,-(a skalních fotek.

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 09:09

Tak a teď několik fotek z Mikulova.
Tohle je několik místních věží.

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 09:10
 
 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 09:11

Ze zámeckého parku

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 09:12

Na první fotce Svatý kopeček (ne ten u Olomouce, ale nějaký místní). Ta borovice byla naprosto nádherná. S fotkou jsem si hrála jak dlouho, nemohlo se mi podařit, aby byla takhle dominantní. 

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 09:13

a ještě jednou Mikulov, náměstí a zámek.

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 09:14

děti ve skále v hradní bráně

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 09:15

a ještě jednou u fontány

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 09:16

a ještě Matýsek v sukýnce (to jsou dvířka od skříňky)

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 09:18

a poslední fotka - tak jsem to zvládla všechno - naše letošní druhá koťata. Zvlášť to vlevo je nádherný, všimněte si těch modrých očí. Jsem zvědavá, jak bude vypadat, až vyroste. Už šlo do služby, o dvě ulice od našich, bude dělat radost nějakému pětiletému Adámkovi.

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 22.09.09 16:53

Ahoj holky,  

Jiřino, s obědem taky počítám. Vzala jsem si ze seznámku Tvůj mobil a kdyby něco, tak zavolám.
Výlet se vám krásně vydařil včetně počasí. Moc hezké fotky.
Lucko, to s tím tělocvikářem je otřesné!!!  

Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 18:16

Tak ještě z domova - Danča přemýšlející, na co bude v zimě vzpomínat :

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 18:17

a ještě jsem si vzpomněla, že slibuju nafocené Jírovy učebnice. Zatím máme pouze tyto

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 22.09.09 18:19

Tak ještě napíšu krátký komentík, večer se připojovat nebudu.
Odpoledne proběhlo hladce, udělali jsme úkoly, toustíky k brzké večeři (jdu cvičit), naplnili Jírovu kápézetku na skauta a začali měnit letní obrázky na podzimní. Mám podzimních nějak málo, musím asi 4 přidělat. Chybí mi motivy, budu muset něco pohledat.  

Teď už se tu půl hodiny mořím s vypálením fotek na CD, abych je nechala udělat. Nejde mi to, hlavně ty staré smazat. Ale už se to snad vypaluje. Achjo já a technika.
Za půl hoďky přijde kámoška a jdeme cvičit. Nechce se mi jako vždycky.
Papa Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 22.09.09 18:42

Ahoj, chválím Jiřku za cvičení :)) Gotky jsou skvělé… Jo a my máme učebnice jiné asi taky vyfotím a pošlu.
Tom čte s tatínkem, za chvilku bude večeře a do hajan. No a já snad po celodenním maratonu chvilku klidu…
Na zítřek se moc těším - Jiřko a Anjeliko :)
 L.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 22.09.09 19:07

to mají být fotky, pardon :( L.

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 23.09.09 07:54

Ahoj po ránu,
tak hlásím, že cvičit jsem byla. Zatím to nepociťuju, to přijde jako obvykle během dne. Až půjdu v poledne ze schodů :o))  

Cukřík nám včera přinesl první myšičku. Nejdřív ji válel venku po chodníčku, hrál si s ní, pak ji jedním hltem spolkl. Děti říkaly, že mu ocásek koukal z pusy. Já jsem myslela, že ji spíš někde ztratil, no ale fakt zmizela, tak ji asi fakt snědl.  

Jíra mi včera způsobil záchvat smíchu. Učím ho, že když přijde domů, má vyndat z batohu pití (většinou nedopité), krabičku na svačinu, umýt se a vzít si batoh do obýváku, abych ho zkontrolovala. Včera povídá: aha, svačinu vyndat, asi se maminko divíš, proč nemám pití. Mně spadlo do záchoda :o)) Já se řehtám i teď když to píšu. Jak se mu to povedlo - měl ho na obědě (nevím proč si tam bere láhev, ale bere). Chtělo se mu čůrat (ani jsem netušila že v jídelně jsou záchody) no a místo aby si to položil, čůral s lahví v ruce. Prý to učitelka vzala a už mu to nedala - no ani se nedivím.  

No další perlička se povedla mě. Přišla od pojišťovny taková ta zelená kartička o pojištění auta. Povídám manželovi, ať si to podepíše a uklidí. Ráno to tam pořád leželo, tak na to koukal, že je to až od 24.10., tak že si to tam dá, až ta předchozí skončí a rovnou to vyhodí. No a pak nějak mně padl zrak na moje papíry k autu a ono to bylo moje :o))) No aspoň mi to podepsal, my totiž máme psány obě auta na něj a tak se to pozná jen podle SPZ na které to je. Tak jsem se omlouvala, že ho honím, ať si to uklidí. No aspoň mi to podepsal.  

Dnes chceme odpoledne grilovat maso, když je tak hezky. Včera ještě v 8, když jsem šla ze cvičení, bylo teplo.  

Babička dala Jírovi prak, výborná věc do bytu, tak ho můžeme venku vyzkoušet. Dnes ráno jsem mu ho našla v posteli. Na zítra mají mít do školy nějaké bylinky - z výčtu máme mátu, meduňku, malinové listí (jestli už nebude zvadlé), budou ve škole vařit čaj z přírodnin. Zřejmě v rámci prvouky. V pondělí byli sázet s deváťákama obecní strom, jestli jste si nechali ty odkazy na jejich třídu, je tam další složka fotek. Každý dostal hrabičky, prý tomu stromu zazpívali a řekli básničku. Byli jak malí trpaslíčci :o))  

Dančo, psala jsem lidem na tu chalupu, pejsek je možný (chtějí snad 100 na den), ujišťovala jsem, že po Megy nezbývají hromady chlupů ani že nic nerozškrábe a nebude celý den štěkat :o))) Oni se divili, proč nejedeme na dovolenou sami, že oni se vždycky někde seznámí - no což se nám právě zrovna moc nedaří, takže my budeme rádi, když tam sami nebudeme. Takže zaplatím 2000 zálohu, je to od 7.8. do 14.8. a pak se dohodneme, na které dny byste přijeli.  

To je vše co mě po ránu napadá, těším se na oběd s holkama (chtěla jsem vzít foťák a zapomněla, tak dokumentaci pořídit nemůžu).  

Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 23.09.09 09:12

Ahoj, těším se ve 12 jsem na místě a jestli to stihnu, pro foťák skočím domů :))
 L.

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 23.09.09 13:27

Ahojky,
tak jdu podat rychlou reportáž po obědě. Anjelicu jsme poznali, dokonce známe i její pravé jméno (pokud se podíváte do seznámku, budete ho znát taky), ovšem nevím proč jsem měla pořád tendenci jí říkat Hanko :o))) Zapadla mezi nás bezvadně, dokonce i ke slovu jsme ji pustily :o)) Myslím že o možnost vypovídat se jsme se podělily spravedlivě. Hodina nám nestačila, bohužel po hodině a čtvrt už jsme všechny někam musely, tak se nedalo nic dělat. Jen to zopakovat :o)))  

Bylo to moc fajn, jako když se sejdou staré známé. Ba bych řekla i lepší. Já třeba když se sejdu se dvěma kamarádkama z gymplu, tak je to taky fajn, ale takhle krásně si nepokecám. Takhle tím jak si píšeme denně, tak o sobě víme všechno. Tak jen stačilo nakousnout např. že Jíra pije, pokud mu láhev nespadne do záchoda, a děsný výbuch smíchu. Prostě odpadlo to základní podávání informací, to jsme přeskočily a povídaly a povídaly - o první třídě, o tanečních … hrozně rychle to uteklo.  

Jde mi šéf, musím končit.
Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 23.09.09 14:27

Ahoj,

přidávám se - právě jsem dorazila domů :) Oběd byl perfektní, ale krátký … je ovšem pravda, že nám by nestačil ani víkend :))) Anjelika je moc fajn, určitě to zopakujeme :) Nejvíc se řešila první třída a jak se s ním sžíváme my i naše děti :))) a pak jsme vystřelily - Jiřka do práce, my s Anjelikou každá pro děti.

Já jsem dorazila pro Toma, který se dnes neučil, protože byli v divadle. Dorazili jsme domů, dala jsem Tomovi čas na jedno DVD a jdeme na úkol - už nám zbývá poslední a zítra to může odevzdat.

LuckaH

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 23.09.09 19:43

Ahoj holky,
jde na mě asi nějaká podzimní únava. Včera jsem vytuhla večer u VKV a teď jsem vytuhla s klukama u DVD. Ach jo. V práci toho bylo dneska moc. Moc jednání, zasedání pracovní skupiny …2× jsem naplnila myčku hrnkama od kafe a vody. Zítra přijdu a budu balit a péct bábovku, protože v pátek hned šup a jedem na Templák. Z práce jsem ještě šla koupit ty svítící tyčinky do pokladu. Zítra ještě musím koupit nějaký kokina.  

Včerejší rovnátka a s tím spojené trhání dvou zubů dopadlo dobře. Tom to všechno zvládl. Skřítková víla mu za příkoří hned - mým prostřednictvím - dala stovku. Průhledný rovnátka nakonec nechtěl. A kupodivu jak to má jen na jedné čelisti tak to vůbec nevypadá nijak divně. Dneska ve škole to prý děcka obdivovali a Anička (favoritka) mu řekla, že vypadá sexy. Tak fajn.  

Jiři fotky jsou krásný. Ovšem já si už nikdy nevezmu tričko s pruhama vodorovně! I když to mně asi stejně nijak extra nepomůže a na té fotce od Balcarky vypadáš fakt skvěle štíhle! Pro  nezasvěcené, Jiřinka má na sobě novou vestu - koupil si ji Petr a byla mu malá. A tím to určitě je! Prostě Ti padne.  

Jírova akce s pitíčkem je srandovní. Chudák, Matěj by z toho měl asi nervy. Včera jsme měli návštěvu - jeho spolužák s rodičema. Mates pořád chodil, maminko kdy budeme dělat tu úlohu…měli číst mMlLmmmlLLL (rozuměj malé m, velké M…) Tak z toho byli v šoku jak je disciplinovaný!) Ono ho to přejde.  

Jdu do vany, ještě mrknu.
Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 24.09.09 07:53

Ahojky, na mě teda taky jde nějaká únava. Ráno nemůžu vstát.
Včera jsem dorazila domů, Jíra udělal úkoly, připravili jsme věci na dnešek a šli jsme na zahradu, tatínek přišel taky brzy, rozdělal ohýnek, že budeme grilovat. Docela pohodička, teplo jak v létě, teplý vítr. Pak přišli naši, Dančo pokřtili jsme panáčky od vás, nalila jsem bezinkový likér - docela chutnal. Děti si nejdřív hrály doma, nemohli jsme je dostat ven. Pak venku, z prken od pískoviště si udělali klouzačku, pak po tom posílali míčky. Tatínek jim pak řekl, ať jdou laskavě uklízet, oni neposlechli, tak na ně vyjel, podle mě až zbytečně ostře, utekli domů, on je dohonil a schytali nějakou facku. Nicméně když se uklidnili, přišli ven a vzorně uklidili, dokonce mi pomohli odnosit věci domů.  

V půl osmé byli ve vaně, přečíst, poňuchat. Nicméně zase tam do devíti povídali a dupali. Nevím jak je donutit hned usnout. Ráno je nemůžeme vytáhnout z postele. Ráno si Jíra vzpomněl, že říkala paní učitelka, že už si mají donést smazávací tabulku. Tak ji vytáhl a k ní fixy a zrovna modrá mu chyběla a že si to teda nevezme, když nemá modrou. Kdoví kde ji zabordelil, ale ráno fakt nebyl čas to hledat. Tak se po ní podíváme odpoledne.  

Odpoledne jsem ho začala venku zasvěcovat do tajů morzeovky. Nějak pořád nedokáže rozlišit dlouhou a krátkou slabiku, takže třeba řekl I, jasně, ibis, čárka čárka. No nicméně J si pamatuje, tak budu postupně přidávat. Ještě jsme natrhali bylinky do školy, budou vařit čaj z přírodnin, tak nese mátu, meduňku, maliní a šalvěj a ještě jsem mu přidala hrst sušených šípků.  

Holky jak jste na tom s morzeovkou, pamatujete? Já jsem ji vždycky milovala, luštění, jde mi sice líp psaní, protože při čtení si musím odříkat celou abecedu, na první pohled poznám jen některá písmenka.  

Tak schválně: …/./--../-.-/-.--// -.././-.// .---/../.-./../-./.-///    

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 24.09.09 08:08

Ahoj,

Jiřko, jsi borec, zjišťuji, že už si z morseovky skoro nic nepamatuju a číst - no to už vůbec nejde - ach jo, budu muset oprášit .

My jsme včera s Tomem byli v kině na Vzhůru do oblak - bylo to docela pěkné a Tom byl nadšený. Večer jsme padli všichni v 9 do hajan a vytuhli, tj. přidávám se do klubu podzimní únavy nebo už zimního spánku??

Dnes je to hektické: sice jdu do práce až na 9, ale jsem tam až déle a pak rychle vyzvednout Toma, domů, přečíst a šup na tréning. Z tréningu přijedeme až večer a já pak ještě musím dodělávat něco do školy, takže to dnes vidím tak cca do půlnoci, ach jo.

Do toho Michal odjíždí na služebnku a vrátí se až v obotu v poledne.

Včera jsem s Tomem dodělávala domácí úkol a zjistila jsem, že i v psaní mu to musím vysvětlit, pak to s ním musím nacvičit, ale na čistopis už jdu pryč a on se snaží víc. No snad se to všichni naučíme :)

Chtěla jsem si už dát konečně tu barvu, ale zas to vypadá až na příští týden, teď to už zas nestihnu.

Jdu dobalit manžela na tu služebku, dát nádobí do myčky apod. - ozvu se z práce.

LuckaH

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 24.09.09 10:21

Ahoj holky,
ze společného oběda mám taky super pocit jako vy. Ani moc nevím co jsem jedla a škoda, že to tak rychle uteklo, mohly bysme klidně povídat ještě dalších x hodin.  

A teď jedna skvělá zpráva - byla jsem ráno na tom pohovoru a vzali mě!!!
Takže od listopadu nastupuju do práce. Budu tam místo jedné holky, co jde na mateřskou, asi tak do února tam budeme spolu, takže já jenom na 6 hodin a potom asi na plný úvazek. Těším se, no budou to u nás v domácnosti velké změny po těch sedmi letech co jsem byla doma (i když rok jsem při mateřské pracovala na 4 hodiny).  

Anjelica

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 24.09.09 10:23

Tu morseovku nepřečtu, kdysi jsem to uměla a bavilo mě to, ale teď bych zvládla asi už jenom SOS.
Jsem zvědavá jestli to někdo vyluští.
Anjelica

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 24.09.09 10:35

Anjeliko, gratuluju, moc moc, je to skvělé, že to vyšlo :)))) Chápu, že se asi těšíš a zároveň máš obavy ze změn, ale ono se to poddá :)))) Co na to rodina?  

LuckaH

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 24.09.09 12:30

Anjelico, taky moc gratuluju !!! Ono se to všechno poddá, je dobře, že budeš mít nějaký čas na rozběh. Musíme během října stihnout ještě aspoň jeden oběd. Super.  

Já mám taky takový povznášející pocit, podařilo se mi významně pohnout s jedním pracovním problémem. Hned je svět růžovější :o))
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 24.09.09 14:27

Ahoj, teda vy jste fakt analgetika na pochodu :) Jen vás čtu a hned mám lepší náladu :))))) Za chvilku svištíme na tréning
 Pa

LuckaH

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 24.09.09 16:58

Ahoj holky,
děkuju za gratulace, manžel má samozřejmě taky radost. Děti taky, hned se ptaly jak jsem dopadla. Držely mi palce. Ládík mi ráno radil, jakou si mám vzít a sukni a jaké tričko a přes to ten bílý svetřík, mami ten ti sluší. No byl dojemný. Myslím, že mi to pomohlo, jak mě všichni podpořili, včetně naší včerejší diskuse u oběda, že jsme perspektivnější zaměstnankyně než mladé holky:-)
Ládík měl dnes ze školy za úkol napsat několik řádků, nechala jsem ho psát samotného, no namastil to příšerně, během  chvilky, ale fakt si nedal vůbec záležet. Tak jsem mu řekla, že se mi to nelíbí, že to odfláknul, že asi nedostane dobrou známku. Na to mi odpověděl: „Hele, jsou to moje známky“. Je teda docela drzej, chlapeček. Docela mě naštval.
Anjelica

 
Uživatel je onlinemado
Závislačka 3872 příspěvků 24.09.09 20:46

překlad z morseovky - hezký den Jiřina
Hezký večer přeje Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 24.09.09 21:27

Ahoj holky!
s morzeovkou nemám problém. Rychlost už je teda minulost, ale po chvilce vím, že nám Jiřinka psala „hezký den Jiřina“. Já jsem měla od mala pomůcku, že když jsem nevěděla písmenko tak jsem si to jako zazpívala jako např. písmeno K - krákorá, -.- a já si udělám náááánanááá a po chvilce to naskočí.  

Jinak dneska ráno jsem se vzbudila a děsně mně bolel nosohltan. Tak to zůstalo až dosud a teď večer se mně spustila rýma. Ale není to zatím žádný drama, tak snad to brzy přejde a nikoho doma nenakazím. Matýska vyzvedával Tomík, já jsem dojela domů a klukům dovolila PC, já jsem se svalila v obýváku na sedačku a usnula. Nějak mně to zmáhá. Potom dojel Milan ze služebky a šli jsme i s Matějem do Penny nakoupit. Potom jsem doma trochu uklidila a upekli jsme bábovku.
Zítra nejdu do práce, mám to školení - boj proti stresu, nácvik relaxačních technik, dýchání, Schulzův autogenní tréning, jak získat znovu motivaci k práci apod… Tak jsem na to zvědavá. Jak přijdu, tak musíme sbalit věci a frčíme na Templák. Letos už zřejmě poslední venkovní akce. Počasí má být hezké, Tomovi se moc nechce, mně teda taky ne, ale až budeme tam, tak to bude fajn. V noci má být pět stupňů, od řeky je zima, tak musíme vzít nějaké teplé oblečení.  

Anjelico, moc gratulace k místu. A jako co budeš pracovat, Kdy nastupuješ už od 1.10.?
Jiři, k té chatě, píšu si to do diáře :o)  

Víc holky nevím. Nevím, jestli se zítra připojím, ale do neděle si beru omluvenku.
Matěj zítra nemá školu, jdou na výlet a příští týden jim začínají kroužky. Má tu keramiku.
tak papa D*

 
DanaCe
Echt Kelišová 8806 příspěvků 24.09.09 21:28

Mado, ty jsi mě předběhla? A kde Tě máme celý týden, je všechno OK?

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 25.09.09 07:44

Ahojky,
Dančo, Mado, vy skautky :o))) já věděla že nezklamete s morzeovkou :o)))
Dančo, víkend si hezky užijte. Má být krásně. To je takový poslední víkend za odměnu, já říkám.
S nosohltanem mám naprosto stejné pocity, začalo mě být tak nějak ulepeně včera odpoledne. Byli jsme na obědě a na náš stůl studeně foukala klimatizace. Jinde místo nebylo. No a dvě hodiny na to už mě bolel nosohltan. Cítím horké tváře, ale teplotu určitě nemám. Ale není to nic dramatickýho, to bude dobrý. Musí.  

Anjelico, Ládíkovy výroky jsou hezký. Takovou podporu jako rodina ti nikdo jiný nedá. A my :o))) A pak je to sebevědomí úplně o něčem jiném, viď? Tak jsem ráda, že jsi jako zástupce matek porazila mlaďošky :o))))  

Včera jsem dovalila z práce do školky, byla třídní schůzka. Povídalo se nejdřív obecně, prý jsou z 5 učitelek 3 nemocné, takže se jede, jak to jde. Nicméně děti pořád něco tvoří, mají tam papírovou perníkovou chaloupku a na ni malovali perníky (ale ne z perníku), mají to moc hezké. Bude na tom posvícení. Děti tam budou perníčky malovat (5 Kč za kus), z výtěžku pojede školka před Vánocema na výlet do pekla. Prý někde u Příbrami v bývalých dolech je peklo a pak se výtahem dojede do nebe, kde jsou andělíčkové … a pořádají tam akce pro školky. Tak doufám, že zrovna budeme zdraví. Mají teď akcí plánovaných víc, jen jsem to zapsala do diáře. Přespříští čtvrtek ten indiánský den.  

Ještě měla být beseda s psycholožkou, předškolní výchova, nástup do první třídy, teda byla, ale já jsem v půl šesté, kdy začínala, musela pro Jíru. Stejnou přednášku manžel slyšel loni okolo zápisu do školy, jak já jsem nemohla, v podstatě prý většinu toho známe z motoriky, tak jsem o tolik nepřišla.
Na skautech byli zase jen tři jako minule, příště mají přijít ještě další asi 4 děti. Jíra spokojen. Hráli hry. Začal hrozně chraptět.  

Pak jsem se stavili u babičky pro Haničku. Tam jsem se zase naštvala, ona tu H. sice vyzvedne, ale vůbec se jí nevěnuje, venku si zalejvala zahradu a H. byla v předsíni bosa (prý si někde namočila ponožky) a hrála si tam na podlaze s mušličkama. Den před tím mi B. říkala, že má pro děti zemlbábu, ať na ni přijdeme, tak když jsem se k ní hlásila prý že nám ji dá domů, ani jim to nebyla schopná naservírovat. Navíc teda zemlbába nic moc, zaprvé z krájených jablek a neoloupaných (já je loupu a strouhám), za druhý to nejlepší, a sice rohlík namočený ve vajíčku, rozpečený a křupavý, to tam nebylo, místo toho nějaká nedefinovatelná kejda. Tak už jsem pochopila, když mi druhá babička (manželova ta co loni zemřela) říkala, že když měl u nich někdo narozeniny, chtěl jako její dárek zemlbábu. Říkala jsem si, co je na zemlbábě. No ale tím že ji dělám jako ona, tak vidím ten rozdíl mezi mojí a máminou. Jestli ji někdo dělá jako naše mamka, ta moje je úplně jiná liga. Jíra to teda snědl, Hanička řekla že to je hnus a že to jíst nebude. Tak.  

Já jsem se pak věnovala hledání fixy na smazávací tabulku, prohledala jsem dole celou skříňku s hrama, kde to měli původně. Aspoň jsem to  všechno srovnala. Nebyla. Říkám to není možný, tak jsem šla znova prohledat Jírovi šuplík, kde to měl, a vida, byla tam. Jen ráno blbě koukal. Tak si to dnes s velkou slávou nese do školy. Úkol neměli, ještě že tak, vynechali jsme i motoriku. Hrozně chraptěl, přes spaním jsem mu namasírovala hrudníček eukalyptem, šátek na krk a taky jsem mu namasírovala eukalyptem chodidla a dala ponožky, ráno to bylo trošku lepší.  

Večer jsem se dívala na Jste co jíte. Já to nikdy neviděla. Byla tam holka chudák 165 kg. Když jsem psala o té manželce bratrance, odhadla jsem 120. Ve srovnání s touhle musí mít minimálně stejně. Říkali 90 kg tuku, který by byl potřeba shodit. To je síla. Milá holka už měla tak rozhozený metabolismus, že ani zvýšený pohyb a zdravá strava neudělaly nic. Prý běh na velmi dlouhou trať. No zase si říkám, když to někdo nechá dojít tak daleko …
Mimochodem ráno jsem se vážila, 66. Dvě tři bych potřebovala dát dolů. Přesně jak se mi ty špeky kříží v pase, je to nepříjemný. Ve srovnání s tou tlustou samozřejmě naprostá prkotina :o)))  

Víc nemám, kdyžtak během dne, když mě ještě něco napadne.
Hezký víkend.
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 25.09.09 09:19

Ahoj,  

nejdřív Daně přání krásného víkendu (všem ostatním taky, ale vy se - doufám - připojíte i během volna :)  

Jiřko, problémy s babičkou chápu. To co ty popisuješ se svou mamkou ta to je přesně moje tchyně. Takže jí Toma dávám jen v nutných případech a i tak má Tom instrukce co a jak, protože ona je fakt na můj vkus laxní. Já třeba žemlovku moc nedělám, ale pokud tak to musí být křupavé s jablíčky a rozinkami a tak - to já si to pak načančám :)  

Včera jsem prožila docela fajn telefonní večer - volala mi kámoška, kterou znám už asi 25 let, obě máme děti a podobné problémy a názory. Tak jsme pokecaly a naplánovaly výlet do Krkonoš na prodloužený víkend v listopadu. Tak už se moc těším :)))) Manžel je na Moravě a trnu jak pojede zítra zpátky, protože jsou manévry kvůli návštěvě papeže. (Aby třeba někoho nenapadlo zavřít dálnïci apod).  

Teď jsem v práci a to jsem hned ráno ještě zajela k našim zalýt kytky, vyvětrat a tak, aby jim to doma nezatuchlo , když se rekreují :))))  

No jdu raději něco dělat, abych tu neplácala. Krásný víkend všem
Ahoj  

LuckaH    

 
Jirina
Extra třída :D 13225 příspěvků 25.09.09 09:23

Ještě jednou já.
Vzpomněla jsem si, že jsem chtěla napsat o včerejší angličtině. Byla jsem po dlouhé době sama, chodíme ve třech, ale jedna kolegyně nepřišla vůbec a druhá až v půlce hodiny. Tak jsem měla učitelku sama pro sebe. Je to moc sympatická holka, jihočeška, asi 30 let. Když nikdo jiný nepřijde, tak jen konverzujeme. Tak jsem jí vyprávěla o víkendu na Pálavě a o tom jak jsme se vůbec seznámili a tak, popisovala jsem ty vinice a novomlýnská jezera (nechce se mi psát nádrže, to mi přijde moc betonový), že to vypadalo jak moře, tak na mě znovu dýchla ta příjemná atmosféra tam. To se vždycky rozkecám, když jsem sama :o))  

Pak jsem se učitelky psala, jestli v angličtině taky je morzeovka (to je určitě) ale jaký k tomu mají pomocný slova? Jestli to tak vůbec mají? Nebo podle čeho si to pamatujou? To by mě docela zajímalo JAKÝ ty  pomocný slova mají, v angličtině najít víc než dvouslabičný slovo je docela problém a navíc ty dlouhý a krátký slabiky … tak slíbila, že do příště zjistí, tak jsem na to zvědavá.  

Ještě jsem četla diskusi o školácích u sousedů. Zarazilo mě, že některé děti píšou úkol nanečisto? Mně to přijde, že úkol je k procvičení, takže cvičíme, a co se nepovede, tak se prostě nepovede. Tak k tomu přistupujeme a zatím celkem bez problémů. Nechávám na Jírovi, jak pečlivě to udělá. Vy někdo dětem gumujete, pokud to není 100% dle vaší představy? (Lucko ty nečti, chápu že váš puntičkář tě k tomu někdy asi sám donutí :o)))))
Ne že bychom úkol flákali, udělá to jak umí, přece nejde o to mít to dokonalé, ale procvičit se. Opakování matka moudrosti. I když u Haničky si ten pláč nad tím, že tohle písmenko se mi nepovedlo, docela dovedu představit.
Jak to máte vy?  

Jiřina

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »