Maminkou s emiminem už pár let - tentokrát od Dany ledničkov

Rodičovství

Ahoj holky a broučci (většinou už školkáčci a občas sem tam školák nebo mladší zlobidlo!) Slíbila jsem Vám deníček. Ale musím přiznat, že ten prvotní elán a nápad se v tom shonu nějak vytratil, ale sliby se mají plnit. Tak k tomu prosím přistupujte tak, že Vám chci napsat co je u nás nového.

V pondělí večer jsem stála před knihovnou, co si jako večer před spaním přečtu. Většinou pročítám staré noviny nebo časopisy, které si navzájem vyměňujeme s mamkou. Ale tentokrát jsem si řekla, že by se hodilo něco „důstojnějšího" a tak jsem sáhla po knížce Roberta Fulghuma -Ach Jo. Hned ve druhé kapitole je fejeton o ledničkách. O tom co v ní je ao vztahu pisatele k ní. Ovšem velice zajímavý je odstaveček o výzdobě dveří. A tak mě napadlo uspořádat takovou malou anketu, co kdo z nás má jako výzdobu na ledničce. A abych šla příkladem popíšu tu naši! Protože u nás jsou dveře ledničky taková malá galerie.

Než jsme měli děti, vůbec mě nenapadlo si na dveře něco dávat. Jak by se čistila a vůbec!! Ovšem stačil první přírůstek a objevila se první fotka. S tím, jak jsem byla doma a manžel chodil do práce, se na ledničce objevil papírek, do kterého se připisoval nákup. To aby taťka na konci týdne jen odtrhl co je třeba a po cestě domů nakoupil a navozil. Pak na „mražák", ten je dole,přinesl Ježíšek (nebo návštěva, už nevím!) magnetky ovoce a zeleniny - pro lepší výuku. Pak začala školka, takže přibyly první neumělé obrázky a další magnetky, tentokrát písmenka a číslice. Za pár let se narodil další brouček. I ten dostal svůj prostor pro fotky a přímo „eldorádo" byl mražák s magnetkami, které jsme asi 100× za den sundávali a dávali zpět.

Současný stav? Téměř dokonalý. Povedené fotky obou kluků, nějaká fotka z príma společné dovolené, přáníčka ke dni maminek - od obou!!! A dokonce tematická výzdoba dle ročního období nebo svátku. Takže teď je na ní kromě všeho, co jsem už popsala (ovšem pozor, aby jeden neměl víc fotek a obrázků než druhý!) papírové sluníčko.

Takže šup sem s vašimi ledničkami. V:,–(ím se, že ani jedna není úplně prázdná.

Hezký poslední květnový týden
Vám přeje
Dana a kluci

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 24.05.07 07:27

První. Ale číst nebudu.
Moc díky za rychlé zveřejnění.
Dana  

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 24.05.07 08:04

Ahoj holky a Dančo zvlášť,

to je báječný téma! My máme lednici totálně plnou a to pouze magnetků :o)) Začalo to :,-(ou ovoce a zelenina (asi 6 kusů). Pak přinesl Ježíšek takové ty placaté magnetky (obrázek na magnetové ploše) :,-(u Makovou panenku a Krtka. A od té doby nosí magnetky každý. Tu slona a kočičku, tu kočičku a berušku, často při nákupu chci udělat radost nějakou drobností, tak koupím magnetek za 10 korun, při posledním nákupu to byly žlutá a růžová kočička a ještě před tím žlutá a růžová hvězdička :o))

Fotky tedy na lednici nedáváme, je to tam taková změť. Ještě máme velký mrazák, na něm je několik magnetových puzzle (jeden čas byly na prince jogurtech) - jedna je celá, další asi tři jen torza, než jsme nasbíraly celé, akce skončila. A pak nevím které dítě dostalo od tety :,-(u čísliček a písmenek. Občas to děti všechno sundají a nosí a hrajou si s tím, někdy to tam vyrovnají, ale spíš je to naplácané na sobě hlava nehlava :o)

Co se týče lednice uvnitř, vládne u nás celkem pořádek, většina věcí má své stálé místo, takže i když je narvaná, vypadá uspořádaně, správně uspořádané se mi tam vejde i několikero zbytků s jídlama. A to zdaleka není největší, viděla jsem i větší lednice, ale zatím stačí (pravda, těsně po nákupu tam mísu z remosky nenarvu, ale běžně jo).

Jinak se úspěšně zapracovávám, tahle firma mě baví, takže je to zatím ok - doufám, že to dlouho vydrží.

Jiřina v práci a Jíra s Haničkou ve školce

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 24.05.07 09:02

Ahoj,
Dano, paráda! Musela jsem se jít podívat do kuchyně, protože si nejsem jistá momentálním stavem naší lednice :-))) A je to tak, že je neobvykle poloprázdná. Pouze nahoře je jedno starší Michalčino veledílo a pár reklamních magnetek. Svého času byla obložená výtvarnými díly, ale od té doby, co mají magnetickou nástěnku v pokojíčku, je hlavní galerie tam. Navíc vše co je v dosahu Vítka je víc na zemi než kdekoliv jinde… Mají hezkou :,-(u s obrátky krtečka a kamarádů, ale magnetky nějak špatně drží, na lednici i kdekoliv jinde. Kamarádka, která  je dětem dala, mají taky takové a drží nesrovnatelně líp. Tak je máme v pokojíčku na tabuli z Ikey na té magnetické části, resp. jsou vyrovnané dole, protože sklouznou…

Včera byly asi skvrny na slunci nebo co, protože děti opět řádily neskutečně. Míša si vystřihla hysterák na hřišti, nebýt to tak daleko tak odtud sama odejdu a nechám ji tam… Večer jsem si psala ještě s jednou kamarádkou a jejich děti měly hooodně podobný program…
Mončo, vlastní syn tě stříhnul!?!? ;-) Naštěstí to dopadlo relativně dobře, je tu teda šikula a „poslušný“, že… Vítek včera rozstříhal Míšiny ponožky, na noze je myslím zrovna neměla…

Míša kašle a kašle, teplotu ale nemá tak k doktorce zatím nejdeme, dávám jí Stoptusin a na noc čtvrtku Prothazinu. Ale líp si odkašlává tak snad do příštího týdne bude OK.
Majtě sa!
Katka a kuckalka a rošťák

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 24.05.07 09:43

Ahojda! Holky… k tématu: my na lednici nemáme nic,protože máme vestavěnou, takže z venku dřevěná dvířka jako je ostatní linka, tam magnetky nedržej. Takže máme pouze vyzdobenou nerezovou mikrovlnku - těmi obrázky z Prince jogurtu :), které se mohou dávat třeba i na sklo a tak. A uvnitř jedné skřínky v lince mám vylepené buď fotky dětí nebo nějaký Mojdův aktuální výkres :).  

Letím uklízet a musíme na nákup, v úterý jsme měli tatínka na operaci ruky, já myslela, že ho pustěj tak v pondělí a on volal, ať už s ním na dnešek počítáme s obědem!! Jsme totálně vyžraný, nákup mě bohužel nemine :(. To miluju! Ve  vedru a s oběma dětma… Mám zas období, kdy mám z dětí nějakou depku, protože jsou to hotoví divoši! DO toho mě na zahradě ničí pes, no radši se nebudu rozepisovat, ať na vás neprsknu blbou náladu :).  

Užívejte sluníčka a zase napište!
Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 24.05.07 09:45

Jiři, a co se týká lednice uvnitř, tak to ti závidím, že máš pocit uspořádanosti… Mě připadá, že bych to mohla obden přerovnávat. Pořád nějaké zbytky od jídla. Navařím pro děti, onï do toho zobnou a musím to někde přechovávat. Občas mám pocit, že lednice obrovská, skoro nic kloudnýho k jídlu v ní není a přitom tam není co kam dát :(: Většinou bejvá narvaná smetánkama a zeleninou.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 24.05.07 09:48

Katko, podle chování mých dětí bych usoudila, že jsou skvrny na slunci permanentně. Nevím někdy, co je lepší. Když je jeden z nich u babičky, tak se druhej nudí a pořád mi je pod nohama. Když jsou spolu doma, tak si sice chvilku hezky hrajou, ale teď zrovna už se navzájem nabažili jeden druhýho a neskutečně ječej. Včera jsem si říkala, že bychom prostě v paneláku nemohli bydlet ani náhodou!!! By nás po týdnu na základě sousedské petice vystěhovali!!!!!! to totiž člověk neslyší vlastního slova, cooni vyprodukujou za kravál! Já to nechápu. Snažila jsem se být celkem přísná, ale přesto se každý den potýkám s pocity, že se mi ta výchova děsně vymkla :(.  

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 24.05.07 11:31

Ahoj všem!

My máme na lednici fotky, Danovi obrázky a magnetky (plyšové, plastové atd.)
Máme magnetky i na mrazáku a něco málo i na myčce (ale tam to nebývá pravidelně)

U nás je pohodička dítka jsou docela v klídku,. Jenom jsem jsem nedávno suše zkonstatovala, že Adéla bude asi pěkný číslo a v:,–(ím se že bude i pěkný vztekloun. Její nejoblíbenější slovo je NE!!! A používá ho pokaždé když se jí něco nelíbí............

Dáda je stále ve školce a stále zdravý ( ťuk, ťuk, ťuk......). Jen co se z ní vrátí lítá venku na dvořa a zahradě. Když se vrátí Mirek z práce tak spolu pořád něco dělají a je umění ho v půl 8 nahnat domů.

Teď jak jsou ty horka tak chodíme s Ádou ven až odpoledne kolem 16.30 dřív to nemá cenu, je mrzutá z toho tepla. Chystám se jí koupit nafukovací bazének, protože do velkého jí dám až v něm bude voda teplejší. Zatím má asi 22 stupňů.
Jinak mám docela šoky z toho, co všechno malá strčí do pusy, je jako vysavač, neustále má něco v puse a já trnu co to zrovna je. Strčí tam prostě všechno. Nepamatuju, že by tohle Dáda dělal. Taky strkal kde co do pusy, ale né v takové míře jako Adéla. Vždycky když vidím, že má našpulenou pusu, tak se jí ptám co tam mám ( jako by mi mohla odpobědět, že?! Asi už mi ze všeho hrabe!!!!) jenom se culí a já jí tam pak lovím .............­........!

Zkrátka taková normální rodinka!!!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 24.05.07 14:32

Ahoj holky,
tak manžel byl dneska s Tomíkem na alergologii. Představte si, nemá žádnou alergii!! Takže nás asi vážně nemine to trhání mandlí. Doma to probereme, objednám je oba a budou mít pokoj. Ach jo.
Včerejší erupce na slunci potvrzuju. Mates se vztekal přímo ukázkově. Jako když byl malý. Řval bez příčiny jako tur, tak mu manžel vklidu domlouval, ovšem to bylo jako když hrách na stěnu hážeš. Stál v kuchyni a vztekal se. Tak dostal mírný lupaneček vařečkou na zadek. Ovšem to bylo něco na jeho ego. Stál a řval a čůral. Všude kolem to teklo. Hrůza. Když byl malý tak to dělával běžně. To už byl výraz největší pomsty a vzdoru z jeho strany. Já jsem byla vklidu a dál jsem si četla noviny. On tam stál v těch čůránkách a byl v šoku, že to na mě nepůsobí. Za chvilku byl klid!!!
Dneska je u nás na přehradě první z přehlídky ohňostrojů. Tak se půjdeme podívat. I když musím říct, že z toho radost nemám. Nemám takové akce moc ráda. Považuju to za zbytečně vyhozené peníze.
Jinak dnes jsme nejčtenější článek dne! Tak pište, piště.
Dana  

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 24.05.07 15:19

Dano, to tě obdivuju, že jsi dokázala zachovat klid, když se Mates počůral! Sice vím, že to nejvíc zabere na vztekající se dítě, ale když čůrá, vidím rudě a nedokážu zachovat klid :-/ A že mě Vítek trénuje! Dneska se např. počůral nahoře na Míšině palandě…
S mandlemi s vámi soucítím, máme to nedávno za sebou. Zkus se s doktorem poradit, jestli by nebyla lepší spíše ambulantní operace, dělají to na Homolce a kamarádka si to moooc pochvalovala. Mates je docela malý, měla bych strach, aby přece jen nenastaly nějaké komplikace, ale třeba už by to taky zvládl. Vědět to dřív tak jsme do Motola nešly ikdyž jsme tam nakonec taky nespaly. Jejda, teď si nejsem jistá jestli jste z Prahy :-O to jsem ale trdlo!
 Katka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.05.07 19:07

Ahojky,

už včera jsem chtěla napsat, vrátili jsme se z chaty, ale zase se to dlouho načítalo.

Operaci máme úspěšně za sebou. I když byl jeden zádrhel, prý jsme nebyli objednaní…no přece nepůjdu na operaci jen tak „na blint“, ne? Takže já jim volala, oni si to poznamenali a v úterý před výkonem mi řekli, že s námi nepočítají, že jsme si nevolali…totál blbost, ale vzali nás jako poslední. S Adámkem jsem byla do té doby, než usnul. No samozřejmě hysterka veliká, uspali ho maskou, takže ho píchali až když spal. Za půl hoďky bylo po všem. Udělali i pindíka, takže si dovede představit, jaké bylo každodenní přetahování, aby to zase nesrostlo. Teď už je to ale OK. V pondělí mu i vytáhli stehy, takže je to vše za nááááááááááámi.

Já v pátek jela na srazík po maturitě po 19 letech. Náramně jsem se bavila. Přišli jsme všichni až na 4 lidi, což považuju za max. úspěch.

Dnes jsme byli v ZOO. Bylo nádherně a snad všechny děti v ZOO se ráchaly ve dvou malých bazénkách u mašinky. No naše samozřejmě taky. Bylo to teda ledový, ale byly tam jen chvíli. Pak musely uschnout na sluníčku. Domů jsme dorazili až po 17 hodině, což jsem teda neplánovala. Ale ony nechtěly jít domů. Já jsem totál hotová, protože jsem celou dobu tahala ten velký vozík, tak mám dost.

Jdu vytáhnout Em z vody.

papa VABE

PS: PETRO, už  asi 19 týden?!?!?! To je neskutečnýýýý­ýýýýýýýýýýý. Jsem si říkala, že Adámek má svátek 24.12, tak ať to Štěpánkovi není líto, že to bude mít taky přijednom, viď?

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 24.05.07 21:43

Ahoj holky,  

dnes jsme měli firemní „show day“ - jednou za rok se pozvou všichni obchodní partneři a představují se jim nové výrobky, jsou tam prezentace, občerstvení, atd. Bylo to ve veletržním paláci, tak jsme se byli všichni podívat, a když jsem tak obcházela ty naše ledničky, tak jsem si na tom představovala ty magnetky u vás všech doma :O)))  

Jinak práce mě baví, takže chodím (jezdím) domů v dobré náladě, už druhý den jsem na děti vůbec nekřičela, pomohla jsem jim uklidit bordel na zahradě, nechala jim vybrat, ať si vyberou z lednice cokoliv k večeři (neměla jsem vařeno, vybrali si pribináček), prostě hodné vstřícné děti. Až ve čtvrt na osm Háňa přišla na to, že musí oblíct všem panenkám čepice a pro dvě je nemohla najít a chytla takovej hysterák, že to už jsem dlouho nezažila. Já jsem to tedy ustála, ani jsem nekřičela, ani jsem jí nenamlátila, snažila jsem se ji uklidnit, což se mi na chvíli povedlo, ale než jsem je vykoupala a uložila, startovala na každou blbost, no síla. Pak přišla řvoucí, že nemůže najít dvě panenky, ale ve změti všech jejích panenek ležely na peřiňáku …  

Teď už je tam klid, naštěstí.
Tak pa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 25.05.07 08:28

Katko, jsme z Brna, ale je zde také jednodení chirurgie. Ráno přijdeme oba a druhý den jdeme domů. No u Matesa to ještě zvážím, ale Tomíka to asi nemine. Zatím na to nechci myslet.
 D.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 25.05.07 10:48

Ahoj holky,
vezmu to popořádku:
U nás jsou na lednici všechny možné magnetky - ovoce, zvířátka, krteček, Ferda Mravenec, Auta, Darling (z doby Erinky) a pak z boku papír,  co se má koupit. Ale magnetek je tolik, že se mi už roztáhly i na myčku :-( Když byl Adámkovi asi rok a kus, tak miloval sundat všechny magnetky a házet je zpátky na lednici, strašně se radoval, když se magnetek „chytnul“. Teď už ho to moc nebere … Jinak v lednici mám asi stejný pořádek jako Ivča - ačkoliv je nacpaná (a snažím se, aby každý typ výrobku měl své místo, jenže Zdeněk to jaksi neakceptuje …), mám pocit, že tam není nic k jídlu, ale nic dalšího se tam už nevejde :-( Máme tam taky hodně ovoce, zeleniny a mléčných výrobků (hlavně pro Adámka, já o to moc nestojím).  

Mně naopak přijde, že asi poslední 2 dny je Adámek nějaký hodný. Sice občas zazlobí, ale jaksi to ustávám v pohodě. Pouze večer cítím, že „startuju rychleji“. Má na zahradě nafouknutý bazének s Nemem, vyloženě si to užívá, cachtá se tam apod. Když byla Erinka, tak nafukovací předměty nesměly na světlo boží - jinak s nima udělala krátký proces. No a potom si vždycky vzpomene, že by chtěl plavat s kruhem ve velkým bazénu, ale tam sám nesmí, tak musí vždycky někoho umluvit. Většinou s ním jdu já, ale včera jsem tu měla kamarádku z bývalé práce, tak uprosil dědu. Loni ze začátku při vlezu do bazénu řval jak blázen, ale letos se toho nemůže nabažit :-)   Dani, je super, že děti nemají žádnou alergii! Ty mandle Vám nezávidím, nás to asi čeká taky, ale jelikož jsem kousíček od Prahy, tak mám v případě nouze políčeno na Homolku. Zatím (klepy klep, abych to nezakřikla) se Adámek po tom Luivacu zlepšil, už to budou dva měsíce, co s ním začal a měl jen 1 týden urputný kašel, který jsme ovšem zvládli udolat Silomatem, průduškovým čajem, citronem a propolisem.   Verčo, mám velikou radost, že už to máte všechno s Adámkem za sebou! Četla jsem to vedle na BC, ale už jsem se nedostala k tomu tam napsat.
Jojo, 19. týden a v úterý už začínám 20. Ještě jednou tolik a bude nás o jednoho víc, strašně to letí! Už mám pěkný bříško, takže pro okolí je naprosto jasný, že jsem těhu. Prostě už to neututlám :-) Akorát jsem si musela nakoupit nějaké letní těhotenské věci, protože s Adámkem jsem měla větší břicho až na podzim a v zimě, to už jsem nosila teplejší věci, ve kterých bych se teď doslova upekla.  

Zítra se chystáme odpoledne na výlet na Konopiště, je to u Benešova, to máme asi 25 minut autem. Je tam velký park, dovnitř do zámku s Adámkem nepůjdeme, moc ho to nebaví a je to na něj dlouhý. Ale slíbili jsme mu, že si může vzít kolo a projet se v parku okolo rybníka. Jsem zvědavá, jestli nepřijde nějaká bouřka a nebudeme muset zůstat doma…  

Přeju všem krásný slunečný víkend,
Pa, PetraK  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 25.05.07 19:39

Kleo,
když čtu o tom strkání do pusy, tak mi to nedá… i když jsem to sem původně psát  nechtěla,n eboť mě pořád provázejí výčitky… ale třeba to bude varování ipro ostatní.
Minulý víkend jsme strávili na JIPce, protože Tom v sobotu odpoledne v nestřeženém okamžiku vypil MOjdův sirup na kašel Aeurius s obsahem anithistaminika. Byla to 120 ml lahvička, nová, a když jsem k němu přišla,  byla celá fuč - těžko říct, zda vylitá či vypitá a již 7 ml roztoku (což jsou pro představu asi tři čajové lžičky) je pro dvouleté dítě toxických. No panika jak hrom, byla jsem zrovna bez auta, takže volat sanitu atd… No zažili jsme si dost. !!!!! (Pro tyto případy skutečně doporučuji mít v mobilu číslo na pražskou Toxikologii  224 915 402, jsou tam tuším 24 hod. denně a máte hned jistotu, co podniknout.) !!!!
Mojda právě taky nikdy nic do pusy nestrkal, nevšímal si kytek, který jsem měla normálně v bytě na zemi, Tom je přesněj opak :(.
Jo, a psala jsem o tom mail „naší deníčkové“ Monče od Lukáška a Tomáška a tuším, že v tématu bylo něco o „takové normální rodince“ :) :). U nás je totiž pořád rušno :) nebo spíš :(, v tomto případě!  

Ivča a raubíři

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 25.05.07 19:45

Jiři, tak bych asi taky potřebovala jít co nejdřív do práce, já na ně řvu snad furt, nějak mám pocit, že se to nedá ustát v klidu :(

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 25.05.07 21:50

Ivi, máš recht, vždyť jsme na MD nastupovaly současně - první dva roky byly krásné, třetí kritický a ten čtvrtý mi přišel za trest :o) Ještě, že už jsem v práci, to už jsem konečně sama sebou a můžu si děti náležitě užít poté, co se v práci realizuji.  

Po týdnu v nové práci z toho mám velmi dobrý pocit. Už jsem zvládla samostatně zvládnout čtyři hlášení pro statistický úřad, které tam ležely jak kostlivci ve skříni po mých předchůdcích. A v jednom modelu, který cosi počítal a pořád byly rozdíly, jsem jim přesně zmapovala chyby a jak se mají napravit, to šéf docela uznale koukal :o) no snad mi to vydrží, ale fakt mě ta firma baví, jsou na mě milí a hodní a respektují mě a jsem úplně nový člověk.  

Dnes jsme si užili příjemné odpoledne. Náš tatínek hrál v místní zahradní hospodě s jedním folkařem (jestli někomu říká jméno Štěpán Kojan) a my jsme za ním měli s dětma přijít. Jenže to začalo tím, že jsme se balili a nemohla jsem najít svoji ledvinku na drobnosti. Taťka mi někdy v týdnu říkal, že ji půjčil dětem, ovšem prolezli jsme několikrát celý byt a nic. Řekla jsem, že nikam nepůjdem, dokud se nenajde. Vyslechla jsem si několik verzí, jak se začarovala a utekla a přeměnila a bůhví co, ale kde si s ní hráli, to si nikdo nepamatoval. No zdrželo nás to snad třičtvrtě hodiny, než jsem ji našla na skříni (kdo ji tam asi dal, že). Ve chvíli, kdy jsme chtěli vyjít, začalo tak strašně lejt, že to jsem už dlouho nezažila. Tak jsme se zase zuli a vrátili se domů. Ještě že tak, protože jinak bychom venku promokli a bylo by po muzice. Když přestalo, dala jsem dětem holinky a vyrazili jsme, hezky si cestou užili ráchání v loužičkách. V hospůdce byli naprosto vzorní, když se hrálo, Jíra vydržel krásně sedět a poslouchat jak dospělý posluchač. Hanička se po mně sice trošku válela, ale byli zlatíčka, takže jsme tam od těch šesti vydrželi až do devíti, pak už začlo být zima a zase se blýskalo, chystala se další bouřka, takže jsme dovalili domů, jen si vyčistili zuby a během pár minut usnuli, zlatíčka. Zítra chceme na výlet a ještě nevíme kam, musím něco pohledat na internetu.  

Tak pa Jiřina a spinkající zlatíčka (pro dnešek :o)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.05.07 08:18

Kde jste kdooo? :)  

No je pravda, že my jsme pořád venku na procházkách  nebo kluci jsou naskákaný v bazénu, když je tak krásně. Koupili jsme jim minulý týden oběma vestičky, tak jsem trochu klidnější a můžu si zaplavat s nima.  

Jdu to tady dát dokupy, ať zase můžem někam vypadnout.  

Ivča

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 28.05.07 09:00

Ahoj já jsem tady, teda v práci :o)) už od 7 hodin.

Těšila jsem se, že všechny pondělní reporty zvládnu sama, ale když jsem spustila první query, tak mi to ohlásilo, že nemám přístup do všech adresářů, takže budu muset čekat na šéfa, ať mi půjčí jeho heslo, než mi to tam někdo nastaví - to bych se z toho picla :o((

V noci krásně sprchlo, ale už je zase dusno. My jsme tedy zatím dětem bazének nedali (velký bazén nemáme), já z nich vždycky rostu, protože půl hodiny nosím vodu a oni si tam pak natahají krámy z pískoviště a je voda špinavá, že jim do ní nedovolím vlézt. Koupání nějak vychytané nemáme.

Tak se hezky vyráchejte.
Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 29.05.07 08:28

Ahoj,
my teda venku moc nejsme, o bazénu nemůže být ani řeč. Míša stále není úplně OK, navíc v neděli ráno si začala stěžovat, že ji bolí ucho :-( Sice se to nerozjelo, ale stejně se ji snažím držet v klidu. Ale dohromady s Víťou - umíte si to představit… Mě tááááák lezou na nervy!!! Proto ani moc nepíšu, jsem protivná sama sobě.

Jiřino, já ti asi závidím! To je hnus, co?! Z tebe čiší taková spokojenost - v práci, doma z dětí - no prostě idylka! Tak si to užívej, jsi šikula :-)

Veroniko, super, že to Adámek s tou operací zvládnul a vy taky! To přetahování po zákroku si teda nechci ani představovat, ale hlavně, že už je všechno v pořádku :-)

Ivčo, konečně jste zdrávi a užíváte si koupačku, to je dobře :-)

Dala jsem si kafe s kapkou vaječňáku tak snad bude ten den veselejší :-)))
 Katka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.05.07 22:12

Katko, buď klidná, hlásím se do řady „protivů sama sobě“ :) a Jiřce tak trochu taky závidím!!! Chjo, dneska byly děti docela hodný, ale to jen proto, že jsem se jim fakt věnovala. Jenže jsem zas nic nestihla doma, tak jdu teprve teď uklidit kuchy'n a ostatní, což taky není ideální. Prostě mám pocit, že vždy je jedna věc vykoupená druhou, nikdy ta pohoda není stoprocentní.
Jo, a jsem na sebe naštvaná proto, že si pořád na něco stěžuju :), ale když ono to tak pomáhá! :) Jen se bojím, abych za chvíli všem nelezla na nervy, když už lezu sama sobě. A to jsem byla takový „živý“ člověk a z ničeho jsem si nedělala hlavu. Teď si připadám pořád na pokraji sil a nemám na nic náladu… a to je léto!! Podzim mě asi dorazí :) !!! Jiři, potřebujem tvůj optimismus a přístup k životuuuuu! :) :) :)  

Katko, kluci sice nemaj rýmu ani kašel, takže řáděj ve vodě každý den, když je na to počasí -  díky tomu, že máme krytý bazén, byli i dneska, i když venku to nebylo nic moc. Pod zakrytím je to jak ve skleníku :), hic. Ale Mojda si pořád stěžuje, že ho bolí hlava. Mudr. mi řekl, že si vymýšlí, ale jelikož pořád polehává, tak si myslím, že nekecá… Jsem z toho už docela nervozní. Taky mi připadá docela unavenej, někdy si jde sám od sebe lehnout a taky málo jí, poslední dobou skoro vůbec… Tak nevím, co se děje. Kdyby mu aspoň dr. vzal krev nebo já nevím!!!! Asi příště na doktora přitlačím!
 Ivča

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 30.05.07 10:05

Ivčo, neboj, taky se dočkáš a půjdeš do práce :o)) Kdy vlastně? Tomík je někdy v létě, takže už za rok? Musím říct, že pro mě byl taky nejkrutější ten poslední rok, jak už ty děti nejsou miminka, tak je to o nervy.

Už máš nějakou představu, jestli se budeš vracet do původní práce? To už si vůbec nepamatuju, kde jsi pracovala, no vždyť je to taky 5 let :o))) Ale mezi tím doma s dětma X v práci je nebetyčný rozdíl, v práci je mnohem větší klídek :o)))

Takže holky, jste úplně normální, vykecejte se tady a bude líp :o) Mimochodem to byl taky důvod, proč jsem chtěla děti rychle za sebou - aby ta doba strávená doma nebyla tak dlouhá, i ty 4 roky bohatě stačily.

Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.05.07 11:18

Jiřko, chtěla jsem být doma do čtyř let Tomáška, takže do července 09, ale nevím, jestli to vydržím :(. Na jednu stranu je mi ho líto, že ho ve třech vyšoupnu do školky, když Mojda si užíval toho, že chodil „po o“, ale na druhou stranu jde o záchranu mého duševního zdraví :)!!! Ono se taky uvidí, jestli něco najdu.
Před mateřskou jsem pracovala v reklamní agentuře - dělala jsem tam faktury a takové ty věci „okolo“ - pokladna, cesťáky, příprava papírů pro účtárnu… , pořád mi přibývala práce, pak už jsem byla ráda, že jdu na mateřskou, protože to bylo stylem: zvládlas tohle, zvládneš i tohle a mě připadalo, že mám práce dvakrát tolik, než když jsem nastoupila (a samo za stejný peníze). Ale te´d bych si ráda k tomu pc sedla a „odpočnula si“ :) :) :), proti mateřský mi to připadá, že to byl ráj! Šéf je zvláštní povaha, po mě se v rychlém sledu vystřídaly tři asistentky, s žádnou nebyl spokojený, jedna psychicky nevydržela jeho komunikaci-nekomunikaci :)a odešla sama, takže relativně mám šanci, že by mě vzal zpět. Teď se prý dopracovali k tomu, že nemají asistentku žádnou, což mi připadá, že je hrozný - nikdo pak nic nehlídá - termíny, poštu - jeden to pak hází na druhýho. Jenže já jsem měla pocit, že bych chtěla po mateřské změnu, dělat spíš v nějaké obchodní firmě - mám ráda, když se „něco děje“, ne jen sedět v kanclu a něco psát do počítače. Dřív jsem pracovala ve firmě, která vozila kosmetiku. Používala jsem tam angličtinu (což se hodí, jinak to člověk časem zapomene, když ji nepoužívá), objednávala zboží, komunikovala se zákazníky, jezdila na veletrhy a výstavy, to bylo takové víc akční a fakt to bylo moje nejlepší zaměstnání v životě - tam jsem byla 6 let!!!! Jenže se obávám, že až nahlásím ty dvě děti, tak se zaměstnavatelé zrovna nepoperou :). Chci to zkusit pak přes personální agenturu, že bych třeba s nějakým předstihem začala chodit po konkurzech, abych si udělala aspoň představu, co kde ode mě budou chtít. Jenže mám dost depku z toho, jak se všechno posunulo dál. Když jsem odcházela na mateřskou, tak se zálohovalo málem ještě na diskety :) :), dneska je to samý cd, jiné programy, modernější technologie, abych nebyla pak v maldém kolektivu za exota :). Asi zkusím před tím i nějaký kurz, abych se do toho zase dostala a nebyla za blba :). Teď jsem na tom tak, že mám problém zkopírovat cédéčko a nebo stáhnout fotky do foťáku a to jsem v dobách zaměstnání s počítačem byla celkem kamarádka :).
 Ivča

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.05.07 13:59

Ahoj holky!

Tak vás po delší době zase zdravím. Abychom „nevyšli ze cviku“ a pořád se hýbali, tak nám příroda našla zajímavý program!!! Při sobotní bouřce nám v noci nateklo do sklepa. Tak jsme měli o zábavu postaráno. Z nej­horšího jsme to s manželem zlikvidovali v sobotu v noci a pak jsme pokračovali v neděli. A to jsem si v sobotu večer spokojeně říkala - hurá, mám vcelku uděláno, bude klidná neděle, jen co dodělám pár menších prací! No a rup - práce zas jak na kostele. Hrůza. Ještě dnes to nemáme vyschlé a celá garáž je v šíleném stavu. Ale dnes to asi taky ještě nevyschne, spíš to vypadá na déšť.  

Jinak jsem do toho ještě začala odstavovat TOma. Začala jsem v noci z pátku na sobotu, kdybych to tušila, že budem vytopení, tak bych to odložila. Ale holt už jsem začala, tak jsem chtěla vydržet. Takže víkend byl pro mě naprostý masakr. Tom to totiž nechtěl tolerovat. První dvě noci to byla naprostá hrůza. Z neděle na pondělí jsem naspala asi tak 3 hodiny!!! Jinak Tom vřeštěl, vztekal se, kopal, bouchal ručkama a dokonce útočil na mě. No byl fakt jak šílenej. Flašku nechtěl, hrnek s mlíkem taky ne! Já byla hotová. No ale musím to zaklepat, dnešní noc už se dala. SIce se opětovně několikrát budil a zase dělal hrozné „ciráty“, ale už se mi ho daří donutit napít se trošku vody a pak ho zvládnu uklidnit. Před spaním se už i napil trošky mlíka. Asi tak 75 ml, ale pro nás děsnej úspěch!!! Dávám mu obyčejné plnotučné. Žádné sušené už nekupuju. Stejně vždycky 2/3 flašky vyleju, tak by to bylo naprosto zbytečné.  

Odstavit jsem se ho rozhodla ze dvou důvodů - noční spaní už byl naprostý horor a pořád chtěl být přisátý a druhým důvodem je čtvrteční potápění! Já jdu normálně ve čtvrtek o půl osmé na kurz potápění. Nechápu, že jsem se nechala švagrem ukecat! :-O Jdem společně se švagrovou (manžova sestra), švagrem, nějakou jejich kamarádkou a já. BUdem mít neoprén, kyslík, ploutve a co já vím co ještě! TO bude „šou“! :-))) Doufám, že se neutopím. :-)  

Včera jsme měli ve školce besídku. Bylo to hezké, jen to naše dítko nás s manželem poněkud překvapilo. Luky se naprosto nesoustředil. Měli cvičit se stužkou a pak si jí položit na zem  a pokračovat - Luky si dřepl na zem a jak dlouho si tam tu stužku rovnal, aby ležela úplně narovno. Při zpívání si tam pak zase sedl na zem a nezpíval apod. Nevím, co to mělo znamenat. Jestli se vždycky tak špatně soustředí?! :-( Musím se poptat učitelek. Ale možné je, že byl rozespalý. Včera jsem ho nechala ve školce i na spaní a oni je pak asi kolem čtvrt-půl třetí budí. Luky ale vstával dost brzo a věřím tomu, že pokud usnul, tak se nemohl pak o té půl třetí nemohl vzbudit. Ale to fakt nevím. Jen v to doufám, že to bylo tím.  

Jiři - to je paráda, že se Ti v práci tak líbí.  

Ivčo - tak proč to neudělat tak, že bude Tomášek chodit do školky na dopoledne a budeš doma do 4 let? Povolí Ti bývalý zaměstnavatel zůstat s ním do 4 let doma? Když bude chodit jen na dopoledne, tak Ti pořád půjde rodičák. Horší, jestli Ti ho vezmou ve školce. U nás momentálně neberou, protože mají plno.  

Katko - ať jsou děti brzo OK. S marodama je to vždycky hrozná otrava!  

Tak končím.
AHoj
M.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.05.07 14:04

Jo, Dani a k tématu  - co máme na ledničce musím napsat, že hrůůůzu! Máme tam fůru magnetek a od nich totálně zničenou ledničku. Magnetky na ledničku dáváme až od té doby, co jsme se přestěhovali z paneláku do domu a lednička je ve skříni, takže to není vidět. V paneláku jsem to nepovolila, protože jsem měla strach ze zničených dvířek a jak se ukázalo, tak zcela oprávněně. Lednička už dosluhuje, tak pak budem mít nějakou vestavěnou, ale zatím budu muset ty dvířka polepit aspoň samolepící tapetou, protože jsou fakt hnusné. :-(
 M.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 30.05.07 15:39

Ahoj holky,
tak podávám hlášení:-)  :  

U gynekologa dobrý, Štěpánek roste „jak z vody“, měří cca 20 cm a váží něco málo přes 200 g. Ledviny, srdíčko, žaludek, močový měchýř - všechno má a vypadá, že úplně v pořádku. Na ultrazvuk se díval se mnou a s doktorem nejen Zdeněk, ale tentokrát i Adámek. Chtěl jet mermomocí s námi, tak jsme ho o to nechtěli připravit. Tentokrát byla dopravní situaci „lepší“, zvládli jsme to za hodinu a čtvrt, na Průmyslovou jsme stáli „jen“ od bývalého Meinla :-(((
Večer jsem šla na to trhání - to víš, že se mi tam teda chtělo … Zdeněk si dělal srandu, že to je jak táhnout psa k veterinářovi… To jsem teda dopadla :-(
No, ušetřím vás detailů, ale kromě toho, že injekce prostě trochu píchne, jsem pak už nic necítila, ani ten standardní tlak injekce - doktor to dělal tak pomalu a opatrně, že jsem se v duchu začala stydět, že jsem se tak bála. Ani mi moc nezdřevěnila pusa, takže jsem se bála, jestli ta anestezie bude stačit … Pak vzal ten šperhák, dvakrát mi do toho zubu zatlačil a při třetím zatlačení jsem cítila, jak mi něco praská až pod okem a šup, byl prevít venku. Či-li vlastní trhání netrvalo ani minutu. UF! MÁM TO ZA SEBOU! Potom jsem se samozřejmě bála, co bude, až to přijde k sobě. Radši jsem si vzala na noc hned ten Paralen a modlila se, aby aspoň trochu fungoval. V noci jsem vstávala k Adámkovi, protože nevím, zda jsem vám psala, že je zase doma. Kašle, resp. kašlal jak tuberák a samosebou opět k tomu ihned zvracel. Naštěstí (klepy klep, abych to nezakřikla) se to lepší, ale radši ho necháme doma až do pátku. V pátek mají totiž ve školce k MDD soutěže apod., či-li nejlepší věc, jak by se mohl zase uřítit. Takže když jsem vstávala v noci k němu, tak jsem cítila, jak mě bolí celá kost, ale honem jsem to šla zase zaspat. Pobolívá to ještě teď, ale zvládám to bez prášků - Paralen je stejně na prd. Podle Zdendy, který to musí podle mých pokynů denně prohlížet :-) se rána zatahuje pěkně, tak už jen doufám, že nechytnu nějaký zánět apod. a že to bude v pořádku už úplně. Ovšem doktor (který mi mimochodem denně volá jak mi je :-)  ) ještě přitom trhání odhalil, že se mi miniaturně kazí dvojky nahoře, tak půjdu o víkendu na vrtání, ale to už je proti tomuhle sranda. Holt si začíná Štěpánek vybírat daň …
Včera jsem do kanceláře už ani nevpáchla, byla jsem ráda, že žiju. Při vzpřímené poloze to bylo ok, ale jak jsem trochu ohnula hlavu dolů, tak jsem myslela, že se mi celý krevní systém nacpal do díry po zubu. Dneska jsem sice dopoledne taky nepracovala, ale zítra už budu muset. Teď jen vyřídím všechny emaily. Dopoledne jsem šla po nákupech - koupila jsem si konečně další podprsenku, tentokrát bílou, k tomu rovnou i kalhotky string, takový správně pérovací, vypadá, že je budu moc ještě dlouho nosit. Vedle v hračkách mě Adámek ukecal na Spidermana, Tomíkovi (synovcovi) k MDD jsem koupila ještě dřevěný domino se zvířátkama. Pak jsem si vyzvedla naplněnou cartridge a ještě jsem ulovila pěkný těhotenský džíny bez laclu. Domů jsme přišli ve 12.45. Ale aspoň jsem měla pocit, že jsem tu dobu „řádně využila“ (i vítr v peněžence do dosvědčoval…).

Ivčo, tak doktora opravdu přitlač, ať vezme Mojdovi krev, třeba má jen málo železa a je zbytečný se pak s tím trápit.

Mončo, vytopený sklep a garáž Ti fakt nezávidím. Já to zažila dvakrát - jednou když nám vlítla do opravované místnosti (budoucí ložnice) naše vlastní studna a podruhé, když jsem byla těhotná s Adámkem a byly v roce 2002 v létě záplavy a nám prostě a jednoduše ve sklepě začala vyvěrat spodní voda z celého kopce - týdenní boj, jak odčerpávat a vynášet vodu ven v kýblích, aby se nedostala výš, nepřeju nikomu. Takže vím o čem píšeš a je mi Vás mooooc líto! Je to strašný! Držím pěsti, ať to máte rychle suchý!

Koukám, že jsem se pěkně rozepsala, tak končím, abych tam neměla „přečíst zbytek komentáře…“
Pa, PetraK

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.05.07 07:58

Petro, málo železa má určitě, bereme na to nějaký MALTOFER, jestil si pamatujidobře název :(.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 31.05.07 11:13

Tak třeba je unavený právě kvůli tomu železu. Ale stejně zkus doktora trochu přitlačit. Normální to určitě není, aby zrovna Mojda polehával. Budu držet pěstičky!
Pa, PetraK

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 31.05.07 13:19

Ivi, to je blbost - „líto, že ho ve třech vyšoupnu do školky“. Prostě mladší dítě musí do školky dřív. Jíra šel taky až od 4 a Hanička od 3. A oba budou až do Hániných 4 chodit po obědě a pak oba na celý den, to se prostě nedá nic dělat. My se ségrou když jsme byly malé, tak s námi máma byla až do mých 2 let (jsem mladší), ségra šla pak rovnou skoro do předškoláků a já do jesliček … Záchrana tvého duševního zdraví je přednější :o)))

No a co se týká hledání práce - mě to dost překvapilo, páč na děti se mě nikdo neptal a až na nějaké výjimky většinou vůbec nevadilo, že jsem tak dlouho doma. Prostě jsem navázala tam, kde jsem přestala. A můžu říct, že i po těch 4 letech doma jsem pořád v obraze, prostě jsem se dostala zpět ani nevím jak, a to jsem to měla stížené tím, že do jiné firmy - i když možná je to plus, protože je na podobné úrovni, jako ta moje před 5 lety …

Rozhodně nevěš hlavu (a nevymlouvej se na to! :o), jestli jsi ve větším městě, určitě u vás existují personální agentury, chce to jen zkusit. Vím že je to těžký, když máš ještě minimálně ten rok před sebou. Myslím, že i na původním místě uspěješ, vždyť ty jsi taková šikovná :o))

Tak ahoj
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 31.05.07 13:21

Jo a ještě jsem chtěla napsat, že v mladším kolektivu rozhodně nebudeš za exota, ale za zkušenou, která už ty děti má a už nebude na tu mateřskou odcházet …

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 01.06.07 07:49

Ahoj holky,
omlouvám se, že neplním jeden denně. Bohužel v práci toho tolik, že na net absolutně nestíhám a večer doma okupoval PC manžel, protože dělala něco do práce. Teď tu ještě nikdo není, tak jen ve zkratce.
Mates má angínu. Předevčírem přišel ze školky a měl 40. U něj to není nic neobvyklého. Takže máme ATB. No blbý. Pochopitelně se to vůbec nehodí. Chtěli jsme zítra na kola a dneska grilovat, když je ten den dětí. Mimochodem co dostali dětičky ke svátku? Já jsem nevydržela a dary rozdalal již včera. Jen drobnosti. Tom byl nejvíc na větvi z pirátského šátku. Byl v Bravíčku - to jsme samozřejmě stopili, protože jsou tam opravdu neuvěřitelné prasárny. Matěj dostal tank.
Jak bylo ve zprávách, o té opilé učitelce ve škole v Brně, tak do té školy chodí Tomík. Je to zřejmě škola k pohledání. Ředitel byl odvolán pro nesrovnalosti v účtu - když to řeknu kulantně a teď ještě ožralá učitelka. No nevím.
Tak se mějte moc hezky.
Ještě k těm ledničkám. Kromě všeho toho, co jsem psala v deníčku, tam máme pochopitelně tisíce magnetek - :,-(u krtečka, plyšového medvídka z preventanu, a různé magnetky, které byly třeba jako dárek k něčemu, nebo jsme je dostali od někoho z dovolené - např. malá basa vín - z Chorvatska, Býčí hlava - ze Španělska apod. O dveřích ani nemluvím. Poškrábaný jsou pěkně, ale pod tím nánosem (fotek, obrázků a magnetků) to není vidět.
pa Dana a kluci  

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 01.06.07 12:26

Ahoj holky,
všem dětem přeju k dnešnímu svátku hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka!!!!   Dani, je mi líto, že má brouček angínu. V tomhle počasí je to děsná otrava :-(  

Zítra je u nás POPOLES - pochod pohádkovým lesem, ale hlásí, že má pršet, tak se to bojím Adámkovi říct. Pokud by totiž pršelo a my nešli, tak budou doma hrozný scény  - nic se mu nebude líbit, všechno bude „blbý“ apod. Radši to tedy tajím a pokud bude ráno jakž takž, tak mu řeknu, ať se oblékne a prostě půjdeme.  

Včera jsem celý den strávila přepojováním počítačů. Konečně jsem se dočkala dodělaného nábytku do kanceláře, který Zdeněk tedy smontoval. Pak jsem musela z jednoho stolu všechno přesunout na ten nový (PC, fax, telefon, internet …) a zprovoznit novou tiskárnu. Což sice chvíli trvalo, protože nechtěla tisknout, ale nakonec jsem proházela kabely a bylo to. Jedno vítězství bylo za mnou. Na ten původní stůl se musel přestěhovat počítač a monitor z ložnice mojí mamky, kde pro mě pracovala a zprovoznit to s tiskárnou. To byl sice taky horor, ale donutila jsem to, aby to tisklo normálně. Jenže z toho účetního programu, který je v DOSu, to prostě netiskne, resp. tiskne to obrázkové písmo. To je sice veselý, ale účetně naprosto nepoužitelný :-( Protože je to můj starý, zrekonstruovaný počítač, tak jsem furt přemýšlela, jak mi to vlastně kdysi fungovalo - a ráno mě osvítil duch svatý … Uvědomila jsem si, že jsem tam měla vytaženou jakousi ikonu, na kterou jsem před vstupem do účetního programu musela kliknout a ono to pak tisklo normálně. Či-li jsem volala pánovi, který mi spravuje počítače, jestli si to pamatuje (asi 6 let zpátky) a říkal, že tedy něco zkusí, takže přijede v pondělí a budu se „modlit“, aby to rozchodil. Pak už snad horor s novou kanceláří bude končit, i když ještě mám objednaný plochý monitor pro mamku, to taky nevím, jak ten „starý“ počítač „zkousne“.  

Jdu obědvat, dneska jsme s Adámkem pozvaný k našim, tak nemusím aspoň vařit :-)  

Užijte si hezky víkend,
Pa, PetraK

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 01.06.07 13:35

Jo ještě máme na lednici :,-(u magnetek z filmu Auta. No prostě blázinec. Ale myčka, pračka je čistá!!!
 Dana

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 04.06.07 07:20

Ahoj holky,

dlouho jsme tady nebyla. Chystaly jsme tchánovi na víkend oslavu 60-tin. Bohužel nám nevyšlo počasí!!! Začalo pršet a my jsme musely všechno stěhovat dovnitř. Blázinec!!!
Díky přípravám na oslavu a tomu, že k nám už ve čtvrtek přijely naši, jsem chodila spát až kolem půlnoci a naše malá princezna jako naschvál vstává v 05.00!!!! A to s přesností švýcarských hodinek!!!! Takže od čtvrtka spím asi 5 hodin denně!!!
Tento týden budu chodit spávat se slepicema, abch to všechno dospala.

Jinak to vypadá, že budeme všichni marodi!!! Dáda má kašel jako hrom, takže do školky nejde. Mě bolí šíleně v krku, kloktám šalvěj a cucám Propolki, protože jako kojící mamina, nic jiného nemůžu! A Adélce se spouští rýma!!!
Musím říct, že nám ten další týden krásně začíná!!!

Jdu si umýt hlavu, skáknu do obchodu pro čerstvé pečivo a mám v plánu sladké nicnedělání!!! Sice bych potřebovala vyprat, ale venku je zataženo a nebudu riskovat, že mi zmokne prádlo, takže snad zítra!

Takže se zatím mějte, pá

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 04.06.07 11:29

Ahoj všem!
Jdu na vás s dotazem…
Kamarádce se naskytla příležitost nastoupit do práce, ale v době nástupu ještě nebudou jejímu dítěti, se kterým je momentálně na mateřské, 3 roky.  Počítá s tím, že od nástupu do práce by nepobírala mateřskou, ale jak je to s nárokem na školku? Může ani ne tříleté dítě dávat do školky na celý den? Nebo je to nějak omezené - 4 hodiny denně, 5 dní v měsíci???? Já se v tomhle moc nevyznám, to se přiznám…:(  

Díky všem, kteří budou vědět, jak to je!!!! a odpoví mi.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.06.07 12:51

Podarilo se mi nejaky zazrakem (po velkem usili) prihlasit, tak odpovim:-)))
Pokud uz nebude pobirat RD (pokud by ovsem kluka hlidal nekdo jiny a nechodil do skolky, pobirat muze az do 4 let …teda do skolky by mohl, ale do 3 let pouze na 5 dni v mesici a pak do 4 let na 4 hodiny a pak neztraci na RD narok), muze dat maleho do skolky ci jestli klidne hnedka na cely den. Pokud ji ho ve skolce uz vemou na plny uvazek neni problem (mivaji s tim nekde problemy) ho tam mit kazdy den uz ted.
Snad tu zmateninu chapes:-)))  

Sulda (co nema na lednici nic, jelikoz ji ma vestavenou a na dreve nic nedrzi:-)))

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 04.06.07 14:31

Ahojte!
Kleo, 5 hodin spánku je teda zatraceně málo! Snad se ti podaří to dohnat. Nemoci pošlete dopryč!!!

Ivčo, jestli je kamarádka smířená s tím, že mateřskou brát nebude, může být dítě ve školce myslím neomezeně. Ale záleží to samozřejmě na školce, jestli jí ho vezmou. Pokud by chtěla i nadále pobírat mateřskou, mohl by prcek do školky jen 5 dní v měsíci před 3. narozeninami, potom na 4 hodiny denně do 4 let.

U nás se marodi prostřídali. Míša je v pohodě, ale onemocněl nám taťka. Od pátku měl nějakou střevní chřipku, z práce přijel ještě dopoledne a většinu času trávil na WC. Odvezl nás k našim a kurýroval se doma. Jenže Smectu jsem omylem přibalila k našim věcem a on nebyl schopen si koupit jinou ikdyž byl na poště a lékárna je od ní vzdálená asi 10m :-/ Škoda slov. Takže ještě v neděli nebyl ok, protože se 1. neléčil a za 2. ho honily už chutě tak se pořádně nadlábnul. No horší než dítě… Míša šla dnes do školky, ale nevím nevím jestli si ji radši nenechám zas doma, řádí tam totiž spála :-( A díky tomu nejspíš bude zrušená školka v přírodě :-( To mě asi švihne, protože Míša se těší a bude zklamaná a já už taky počítala s tím, že si trošku odpočinu;-)
Vítek děsně prudí, odpolední spánek si zrušil resp. není síla, která by ho přiměla v klidu ležet aby mohl usnout. Takže je pak půl dne protivný až hrůza.
Omlouvám se za neoptimistický komentář.
 Katka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 04.06.07 15:24

Já jsem dneska dostala u zubařky antibiotika, mám zánět dásní, takovou bolest bych nikomu nepřála. Myslela jsem, že mi roste osmička a ona je to „jen“ ta dáseň. Zubařka se zhrozila, jak rozsáhlý zánět mám, prý se na tom asi podepsala i únava a stres, no docela mi vynadala, že bych si na sebe měla dělat víc času a odpočívat. Ha, to se řekne :).
Jdu teda relaxovat, naši mi dneska vzali děti na hlídání, včera jsem nebyla schopná se o ně vůbec starat :(. Manžel má pravou ruku po loket v sádře po prodělané plánované operaci, tak jsme teda dvojka :). CHudáci děti.
Ivča  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 04.06.07 15:26

díky moc, informace předám:)

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 04.06.07 21:29

Ahoj vespolek,  

koukám, že taky „jeden denně“ neplním :o((
Teď jsem strávila pracovní víkend - dělali jsme se šéfem moji první uzávěrku a při běžném režimu by nebylo dost času vše si vysvětlit. V pátek jsem byla v práci od 7 do 7, v sobotu od 9 do 7 a v neděli „až“ od 1 do půl 6 - původně jsem sice chtěla neděli odpískat, ale ještě že tak. Probrali jsme to v klidu, zbytek, který zbyl na dnešek, jsme dělali asi na dvacetkrát, protože vždycky bylo třeba hasit něco jiného, někdo mailoval či telefonoval či chodil a to se zkrátka nedalo. No takže zpět k tý neděli, říkala jsem, že bych nejradši nešla, protože mám hluboké nedostatky v údržbě domácnosti - naštěstí ve čtvrtek byla paní na úklid, ale stejně. Tak jsme se dohodli až na odpoledne a já jsem za dopoledne všechno stihla - vyžehlit, převlíct postele, vyprat 2 pračky, pověsit prádlo, uvařit karbanátky a ještě upéct koláč - měla jsem se sebe dobrý pocit, jak jsem efektivní :o))  

Takže uzávěrku máme hotovou, jako všude je spousta ručních úprav a oprav, prostě každá firma má svý specifika. Plně pojmout účetnictví celý firmy za týden zkrátka nejde, ale jsem v obraze a teď mám celý měsíc si to všechno projít sama, sestrukturalizovat, spoustu věcí (automatizace) dodělat a uvidíme, co v červenci, tam je ještě závěrka pololetní a navíc v těch 3 dnech není víkend, ale budeme na to dva, tak to snad zvládneme. Ale baví mě to a šéfík když mě představoval nově nastoupivší kolegyni říkal, že jsem tam sice tři týdny, ale vím už toho tolik, jako bych tam byla půl roku, to mě docela potěšil. Jinak je úplně v pohodě, všechno ví a přitom nemachruje, prostě nadřízený k pohledání :o))  

Dnes jsem potřebovala vypadnout dřív, neboť jsme celá rodina byli objednáni na čtvrtou hodinu k zubařce (už od února, kdy jsem vůbec netušila, že budu měnit práci). Byla jsem smířená, že manžel půjde s dětma sám a já holt půjdu jindy, ještě v půl čtvrtý to vypadalo, že nemám šanci stíhat, ale nakonec jsem ve 3/4 vyrazila a ve 4 jsem byla doma (tedy u zubařky, máme ji pár metrů od domu), trhla jsem rekord, byla jsem doma snad za 17 minut! Děti držely vzorně, krásně ukázali zoubky, mají to v pořádku, tak dostali hopíka. Pak jsem šla já, i já jsem byla pochválena, protože jsem trpěla na hrozný krvácení dásní, až mě doktorka poslala k zubní hygienistce (loni na podzim), ta mi dala mezi zubní kartáček, naučila čistit zuby a dásně mám v pohodě. Zubařka mi do nich dloubala docela fest a ani kapka krve, tak jsem dostala taky obrovskou pochvalu. Pak jsme s dětma čekali než bude hotovej tatínek, ty hopíky byly za trest, Háničce spadl pod takovou skříňku a nechtěl ven, ona ječela jak blázen a já tu skříň musela nadzvednout, abych ho vydolovala. Tak jsem s nima šla čekat ven, jsou tam klouzačky, a Háňa lezla na houpačku a upadla  a odřela si loket - ne moc, jen trošičku, ale krev tekla a ona ječela jak hysterka, že má „kef“ :o)) V 5 jsme byli doma a jelikož manžel slíbil jedný mý známý, že jim bude sekat trávu, zatímco budou pryč (příští týden se stěhujou na 2 roky do Rumunska, jejich taťka tam dostal práci), a doposud vždycky pršelo, když se tam měl stavit, tak jsme zašli všichni, já jsem pokecala s kámoškou, děti si pohrály, dostali jsme kafčo, dortík a tatínek sekal trávu :o)) Docela příjemně strávené odpoledne, ani bych neřekla, že byl pracovní den.  

Už jsem dlouhá jak týden (snad jsem vám absenci vynahradila), tak končím. Ivčo, Kleo a všichni marodící, ať vás nic nebolí a je vám líp!
Mějte se prima a ahoj
Jiřina  

P.S: měla jsem psát deníček, ale nemám téma, tak ještě týden vydržíme a pak se někdo přihlásíte???

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 05.06.07 09:24

Ahoj Ivčo,  

to je mi Vás tedy moooooc líto! Zánět dásní? To musí být strašný! A co že to ten Tvůj manžel má s rukou? Vím, že jsi psala, že ji má v sádře, ale už jsem nepostřehla, co se mu to stalo.
Pa, PetraK  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 05.06.07 09:41

Byl na plánované operaci. Ze zápěstí mu brali štěp a ten mu vkládali někam k palci, měl omezenou hybnost.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 05.06.07 12:54

Ahoj holky,
nějak jsem se nemohla připojit, tak jsem nepsala. Všechny ostatní deníčky fungovaly, jen ten náš mě k nám nechtěl pustit.
Dneska jsem byla s Matějem na kontrole, vše vypadá OK. Podle toho jak řádí mu už opravdu nic není. V pátek mám dovolenou a jedeme do Českýho Rudolce na srub. Huráá já se těším do lesáá.
Dnes jdeme kupovat Tomovi kufr na tábor, obhlídnout koberec a koupit manželovi nové kraťasy, za ty, co jsem spálila. Uf, už teď jsem unavená z představy jak budeme lítat.
Musím končit.
Dana  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 07.06.07 12:25

Ahoj holky!

Vidím, že s deníčkem zapadáme kdesi dozadu a já se fakt stydím, že vůbec neplním ten svůj jeden denně. Ale asi jako většina z vás prostě nestíhám. A obávám se, že až příjdou prázdniny, tak to bude ještě horší. V zimě to šlo, v pět se setmělo a nedalo se chodit po venku a zalezli jsme domů, v osm uložili děti a byl klid. Teď je naháníme do postele v devět a pak ještě razím na zahradu dohnat co se s nima nedá! Takže na psaní nazbývá čas. Já toho teď měla fakt hooodně. Sotva jsme o víkendu nastěhovali zase věci do sklepa a ještě jsem ani nestihla umýt znovu položená lina, protože jsem tam ještě odmražovala mražák, tak zas „pro změnu“ přišla včera ohromná bouřka s velkýma kroupama. Tak jsem měla zase co dělat - poumývat oba balkóny, přetřít okna (bylo to zacákané od truhlíků), umýt venkovní schody, pak jsem se zas pustila do umytí sklepa a pořád dokola. Naštěstí nám teď do sklepa nehrkla voda. Taky jsem to chodila pořád kontrolovat a odčerpávali jsme čerpadlem. A kdybyste viděli tu zahradu! No je mi do breku - všechno pobité, rajčata polámaná, sazenice salátových okurek „zadupané“ do země, takže z nich nic nebude, mrkev leží, hrášek stejně tak, kytky taky pěkně potrhané - no hrůůůůza. Snad už nic takového nepříjde.  

Jinak se máme vcelku OK. Jen jsem teď měla lítání po doktorech - musela jsem na pravidelnou kontrolu na gyndu, kam jsem se nejdřív ozvala z toho důvodu, že jsem chtěla léky na zastavení laktace a sestra mi řekla, že tam musím přijít taky na pravidelnou prohlídku. :-( No mám to už za sebou. Prsa jsou už taky dobrý, ale hlavně díky homeopatikám, které jsem si na to nakonec pořídila. Taky se mi ulomil kousek stoličky, tak jsem musela k zubařce. Strach jsem měla šílenej. Nic mi nedělali snad 5,10 let. Fakt nevím. Tak jsem se klepala. Taky mě pobolíval zub na druhé straně. Tak jsem se bála, že bude vrtání a k tomu ještě ten ulomený zub - manža mě strašil můstkem! Tak naštěstí to paní zubařka jen šikovně zaplombovala a můstek se nekonal. Ufff! TO sem si oddechla. No a ten druhý bolavý zub byl kousek vypadlé plomby - takže převrtání a zaplombování. To se mi pak tak ulevilo. :-)  

A ještě jsem vám nenapsala o tom potápění před týdnem!!! Bylo to parádní!!! Trošku náročné bylo narvat se do toho neoprénu, když jsem z toho byla trošku taková vystresovaná a tak jsem se celá zpotila. Pak jsem si zapoměla „plivnout“ na sklo u brýlí, aby se mi ve vodě pořád nerosili a tak jsem místy špatně viděla. :-) Pak na:,–(it bombu a masku a šlo se na věc. Strašně se mi to líbilo, ale musím přiznat, že ve mě byla chvílemi malá dušička. Zvlášť, když jsme šli poprvé do hloubky (do 4 metrů) a najednou mi začali zaléhavat uši a strašně mě v nich píchat (na to nás upozorňovali a připravili nás, co máme udělat) a já začala trošku zmatkovat a nevěděla, co hned udělat, ale zase jsem věděla, že se nesmím vyřítit nad hladinu, abych si nepoškodila plíce. Tak  co teď?!?! Zvládla jsem to a protlačila vzduch do uší a tím jim táááák ulevila! TO se mi oddechlo. :-)))) Pak se mi to už jen a jen líbilo. Ale byla to vcelku dřina. ANi jsem to nečekala, že to bude takové náročné. Šla bych se hned zas potápět, ale teď mám smůlu, protože u nás zavřeli kvůli opravám lázně a otevřou je až někdy v říjnu. :-( ŠKoda. No ale pak to asi určitě zopakujem. Taky budou nějaké fotky, tak vám pak hodím do galérky.  

Tak a teď musím ještě účtovat, tak končím.
Ať jste všichni zdraví a hlavně si užívejte hezkého počasí. U nás je dnes zase hic! Snad nepříjde zase bouřka!!!! :-(  

M.  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 08.06.07 13:51

Cooooo????!!! Opět nikde nikdo?! Polepšete se! :-))) Já jsem ta pravá, která to může psát, co?! :-)  

U nás je hiiic! Jdem na zahradu, napustíme vaničku (bazének je u našich a nechce se mi táhnout domů) a budem se cákat. Dopoledne jsem byla vysát auto, pak se ho pokusila na wapu umýt, ale Tomík mi tam začal natahovat, tak jsem to pak ručně domývala doma. Tom pobíhal kolem. Nejdřív oblečený, pak se totálně zacákal a ušpinil, tak jsem ho vyslíkla. Už jsem měla auto napucované, tak mu jen říkám, že jen utřu tu kaluž vody před autem a jdem. CHtěl si vlézt do auta, tak říkám: a nechceš lulat. Vrtěl hlavou že ne, ale on si stejně ještě neříká. No pustila jsem ho dovnitř. Byl tam asi 2 minuty!!! Za tu dobu mi stihl pročůrat sedadlo a vytahat z balíčku vlhčených ubrousků asi polovinu a naházet je na zem! :-(((( Zuřila jsem. Tak jsem měla po „napucovaném“ autě. :-(  

Ahoj
M.  

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 08.06.07 14:08

Ahojky

Tééééééééda Móňo - potápění???!!!! To teda klobouk dolů před tebou. Musí to být super,ale já bych to asi nezvádla!

JInak u nás nic moc nového. Mě už v krku nebolí,ale mám úžasnou rýmičku!!! Tu nesnáším ze všeho nejvíc-ucpaný nos!!! Prokápávám si ho mořskou vodou.

Dáda pěkně odkašlává, zvládli jsme to sami. Ani jsem nešli k Dr. Dávala jsem mu Hedelix v kombinaci s Mucosinem a zabralo to. Jenomže do rána chůdě moje malý lítal na WC. Má průjem a dneska se mu k tomu ráno přidala teplota. Tak celý den polehává což mě teda úplně šokuje!!!
Dokonce když jsem mu řekla, že možná v pondělí do školky ještě nepůjde, že uvidíme jak mu bude, tak začal brečet!!!
On prý do školky musí, protože tam bude „jeho EVIČKA“.
Je to mladá praktikantka, která má u nich asi 14 dní praxi. Zná jí tady od sousedů. Vždycky když přišla tak Danek trávil celou dobu s ní. Malujou spolu vodovkama, nebo mu na ruce maluje barvama pavučiny ( máme teď Spidermanovskou mánii)
To mě taky úplně dostalo, můj syn brečí, že nemůže do školky!!!! TO JE TEDA GÓL!!!! ( to už asi nikdy nezažiju)

Adélka je v pohodě, myslela jsem, že bude mít rýmu a nějak jí to přešlo.

Dneska jsem dělala marmeládu z jahod. Včera večer jsem si  pro ně jela, koupila jsem kilo za 45,–Kč. Byli tak nádherný a veliký, že mi to skoro bylo líto, dělat z nich marmeládu.

Áďa včera zbouchala jahody, třešně, pak večeřela kaši a pak se ještě ode mě napila mlíka! No vraždená kombinace,ale všechno je o.k. Ani se z toho nepo.........­.............­...

Jo holky, ještě jsem chtěla jak je to s dalším deníčkem? Vůbec nevím jak kdo má termín. Písněte mi jak to je. Pokud bude nějaký volný, tak se dobrovolně hlásím. Sice nevím o čem bych pslala, ale určitě bych něco málo sesmolila.

Tak letím, zatím páááá

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 10.06.07 10:30

Ahoj holky,
nepsavá nálada vládne naším deníčkem ;-) Jsem na tom stejně, kromě psaní se mi nechce asi dalších 1000 věcí, občas jsem snad líná i dýchat…
Mončo, potápění muselo být úžasné! Já se kdysi asi 2× potápěla v Chrvatsku, ale bylo to bez výcviku, na jednu bombu s potápěčem, takže radši o tom moc nemluvím… Ale byl to nádherný zážitek, byla jsem asi v 5 metrech, nebála jsem se vůbec, protože mě ten chlapík vlastně pořád držel, akorát s ušima jsem měla trochu problém. No, mít peníze, moc by se mi to líbilo, naprosto chápu, že tomu lidi úplně propadnou. Pomlácená zahrádka od krup musel být smutný pohled, tak ať to všechno rychle doroste! Tomík se zřejmě necítí v napucovaném autě dobře tak si upravil po svém, šikula :-))))

Kleo, vy máte taky pořád vzrůšo, že jo :-) Rýmičku pryyyyyč! A hlavně ať je Danek v pohodě a netruchlí doma po Evičce :-)))

Ivčo, doufám, že zánět už ustoupil a je ti líp!

Dano, jak jste pořídili na nákupech? Já bych potřebovala manžela donutit, aby si šel vybrat nějaké nové kraťasy, nejlépe džínové, ale dostat ho do obchodu, to zas bude porod… Jo, kdybych po něm chtěla, aby si koupil nějakou součástku do počítače, to by bylo nadšení!

Petro, jak dopadnul Pohádkový les? Já byla minulý víkend s dětmi u našich v Lounech a tam pršelo, večer už teda ne. My jedeme na dětský den asi příští sobotu, pořádá to manželův bývalý zaměstnavatel, bude tam spousta prcků tak se docela těším, snad to vyjde.

Jiřino, ty jsi taková pohodářka, už se asi opakuju, ale nedá mi to :-) Haničky výraz „mám kef“ je mi důvěrně známý :-) Míša to říká dodnes, sice už artikuluje správně, ale tento obrat používá a nedá si to vysvětlit. Když tuhle sletěla ze schodů a měla sedřenou nohu, ještě asi po 4 dnech mě upozorňovala při koupání „pozor, tam mám tu KREV!!!“

Holky, ta moje kočička mi zítra přece jen odjede do školky v přírodě! A já jsem z toho nervózní jako prase! Včera ráno manžel s dětmi odjel, vrátí se někdy odpoledne. Tak já dokupovala nějaké věci a balím tašku. Ještě musím dodělat masku na maškarní a napsat pohledy. Do toho jsem si samozřejmě rozdělala spoustu věci, které nejde dělat s dětmi. Spát jsem šla včera po půlnoci což není mým zvykem. Ale zase jsem celou noc spala vleže :-) takže super.
Ještě bych poprosila o radu, jestli máte někdo zkušenosti s křečovýma žílama. Sice je snad nemám, ale včera mi asi praskla nějaká žilka nad kotníkem, mám to tam podlité, jako modřinu, ale určitě jsem se tam neuhodila. Mám to něčím mazat? A je nějaká prevence?
Už končím, to je obrkomentář za uplynulé dny bez komentáře :-)
 Katka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 11.06.07 10:08

Ahoj holky,
no to je nekázeň. Od čtvrtka jen čtyři příspěvky?
Hlásím, že jsme se včera vrátili z prodlouženého výletu do jižních Čech. Jezdíme tam do Českého Rudolce (u Dačic) do lesa na takovou super drsnou chatu - srub. Bez wc, vody, el..
Počasí bylo, naprosto super. Dva dny jsme strávili na Zvůli (rybník) u vody. Večer u ohníčku až do noci, nebe plné hvězdiček, no paráda. Děcka byla super. Vážně jsme si strašně odpočinuli. ¨Ovšem návrat do reality,kdy je doma hrůza binec, X praček prádla, všechno roztřídit, spacáky, deky, karimatky, baterky …ale stálo to za to!!!
Dneska jsem ráno dostala ve školce fotku Matýska. Tak mě to tak dojalo, že už je to takovej školkáček. Vypadá tam moc hezky.
Taky se musím pochlubit, Tomík měl minulý týden postupové zkoušky v klavíru a byl z ročníku nejlepší.
Jinak nákupy proběhly velice úspěšně. Manžel si docela rád kupuje nové věci. Tak jsme vlítli do CA a koupili jemu kraťasy, dlouhé odepínací pláťáky, k tomu košili, Tomovi 2 trička a Matýskovi pláťáky, kraťasy a teplákovou soupravu i s tričkem. Toto vše stálo 2000,–. Což mi ani nepřijde tak šíleně moc!!!
Tak holky pište piště!!
Jo Jiři, jaké jsou tvoje zkušenosti s uklízecí paní!
Dana a kluci    

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 11.06.07 11:36

Ahoj holky,
my jsme včera většinu dne trávily u bazénu, voda měla 27 stupňů, takže super koupání. Koupala se i Adélka a byla z toho u vytržení. Asi to bude další „kachna“ v rodině. Dáda vodu miloval taky od mala.

Dadík je ještě doma,už sice jenom tak pokašlává,ale chci mít jistotu, že už nemá průjem. Dneska byl zatím jenom dvakrtá na WC, tak snad už je to na ústupu.

Áďa dneska opět vstávala v 05.00,ale naštěstí pak ještě usnula a spala do půl 9. Teď půjde po obědě. Mám v plánu skočit do bazénu a nachytat trochu bronzu!!!

Holky jak je to s tím dalším deníčkem. Vím, že v tom předchozím byli rozepsané termíny. Písněte mi když tak, který je volný, hlásím se jako dobrovolník!

Jdu dovařit oběd ale budu nakukovat.

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 11.06.07 11:39

Ahoj Káťo,
taky si nedovedu představit, že by mi měl Dáda někam takhle odjet. Byla bych z toho taky na nervy, stejně tak po celou dobu co by tam byl.

Tak nás průběžně informuj jak to zvládáš ty a Míša (jestli s ní budeš nějak v kontaktu)

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 11.06.07 12:31

Ahoj,
tak Míša je už v Krkonoších. Včera večer ale ještě vystřihla hysterák (asi na rozloučenou…), že nikam nejede, ať vybalím tašku. No dalo mi práce ji přesvědčit, že teda jezdit nemusí, ale tašku v 9 večer fakt nevybalím. Ráno před 6 vyskočila z postele a snad ještě v polospánku hulákala ať vstávám, dám do batohu pití a svačinu a jdeme! Svoje spací mazlíčky narvala do velké tašky a byla na odchodu :-O Odjezd byl v 9… Ona to zvládla naprosto bez zaváhání, já měla problémy. Při nastupování se tam totiž rozeřvala jedna holčina ze třeťáčků, museli ji doslova servat z maminky, no horor. Máma uřvaná, mě taky „cosi“ tlačilo v očích, ale zvládla jsem to. Holčičku v autobuse uklidnili ještě než odjeli takže to bylo v pohodě. Ještěže jsem tam měla Víťu, jinak si tam snad sednu na chodník a bulím! Ten byl ale naštvaný, že nemohl jet taky (měl sebou i batůžek) takže jsme rovnou mazali na zastávku MHD a jeli kamsi autobusem… Využila jsem to na nákup měkkých koleček ke kanc. křeslu - nejdou tam na:,–(it - a samolepících sítí do oken - ty sice nalepit šly, ale bohužel jsem je nalepila na blbé místo a okno teď nejde zavřít… Teplou, studenou a do klece se mnou!!!
Vítek spí tak jdu nějak předělat to okno. Kolem jedné si můžu zavolat jak dojeli. Jsem nějak mimo, až dodělám to okno, dám si snad panáka ;-)
 Katka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »