Maminkou s emiminem už pár let-tentokrát od Loly

Ostatní

Ahoj holky, Jak už jsem psala do starého deníčku tak o víkendu budu příliš zaneprázdněná,budeme slavit Radulův svátek a pak pojedeme na celodenní návštěvu ke známým, takže kdo ví, jak bych stíhala napsat deníček a myslím si, že ono neuškodí napsat jej o malinko dřív, aspoň nebudeme tak zapadlí.

Venku se nám udělalo krásné jaro a my si jej letos maximálně užíváme. Ráno nikam nespěcháme, vyjdeme z domu před půl osmou a pomalu a v pohodě jdeme ke škole, kde opustíme Lenu a pak do školky, žádný ranní shon a stres, jaký býval, když jsem chodila do práce, museli jsme jezdit autem, neustále jsem děti popoháněla abych stihla dojít na 7.hodin do práce, děti bývaly rozespalé, protivné. Odpoledne je postup zase opačný, začínám ve školce u Radka a pak pokračujeme ke škole, kde vyzvedáme Lenu buď z družinky nebo z kroužků-v tomhle se nic nezměnilo , dětem vůbec nevadí že jsem doma, Radula nechce chodit domů ze školky po obědě a Lena také ne a mě to samozřejmě nevadí, aspoň mám víc času pro sebe.Odpoledne býváme do 18 hodin venku, buď v parku nebo u kamarádek co mají podobně staré děti anebo jen doma na zahradě, kde to děti asi baví ze všeho nejvíc.

Je to přesně 14 dní co jsem bez práce a už jsem si na tu myšlenku zvykla, předtím jsem to brala jako osobní prohru, měla jsem pocit že jsem úplně neschopná a neměla ze sebe dobrý pocit, říkala jsem si že možná jsem mohla vydržet a bojovat, děti už by byli třeba pořád jen zdravé a situace by se uklidnila…Ale myslím že ne. Novou práci hledám stále, pročítám inzeráty, ale tady na maloměstě nemám moc šancí na práci odpovídající mé kvalifikaci, na zkrácený úvazek a s tolerantním šéfem, co by chápal dětské nemoci a dojíždět nemohu ani nechci. Zas tak zbytečná ale na tom světě nejsem, dělám doma účetnictví třem malým podnikatelům (Petro, Mončo asi se smějete tomu počtu, že?) a poslední týden jsem se nechala zlákat kamarádkou k prodeji bylinných produktů přes internet, ale od toho si moc neslibujiprotože já nejsem typ člověka, který by někomu něco vnucoval a ani sama moc nevěřím těm slibovaným účinkům…no ale zkusit se má všechno a tak zkouším:-)

Na závěr bych chtěla popřát všechno nejlepší malé princezničce Berunce Emě, která 18.3 oslaví krásné druhé narozeniny, hodně zdravíčka, spokojenosti, spoustu krásných dárečků a moc dobrý narozeninový dortík:-)

Vám všem přeji pěkný sluníčkový den

Lola + Radek 4r+2m + Lena 7 ¼ r.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 13.03.07 14:09

První?
Dokonce jsem i přečetla! Lolo, práci v pravou chvíli najdeš, nenudíš se a užíváš si klid, to je důležité.
Jaro si užíváme podobně, včera jsme byli venku snad do půl 7! A stejně jsme šli domů s křikem, že si Vítek chce ještě hrát. Dneska jsme byli i dopoledne, aby se utahal a brzy usnul. Výsledek - nespí dosud! No má smůlu, ve 3 jdeme pro Míšu a venku zůstáváme. Tak hezký slunečný den!
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13084 příspěvků 13.03.07 15:25

Ahoj Lolo,
to je pohodička, viď? Skoro závidím :o))
Existují u vás takové ty agentury zprostředkující práci? Věřím tomu, že práci určitě najdeš, ale proč si neužít hezkého jara, že :o)
Tuhle práci jsi našla až po MD, nebo ses vracela do své původní? Já jsem ani netušila, jak snadno se po MD chytnu, kór ty když umíš účetnictví, určitě se chytíš.
Tak budu držet pěsti.
 Jiřina

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 13.03.07 18:21

Ahoj Lolo,  

krásný deníček, díky. Neboj, nesměju se počtu firem, které děláš, já na mateřské začínala se 2 a podívej se, co jich dělám teď … Někdy se to rozběhne ani člověk neví jak :-)))
Pa, PetraK

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 13.03.07 19:45

Nazdárek holky,

tak očkování  i lžičku jsme zvládli bez problémů ,ale u klasické prev.prohlídky malá řvala jako tur!  Jak se k ní Dr. přiblíží tak spustí a slzy má jak hrachy. Přitom máme úžasnou doktorku, už je to 65 letá paní, strašně milá a hodná. Bohužel naši Ádi se zkrátka nelíbí. Naše míry v 10 měsících jsou 9800g/74cm.
Dáda byl dneska od 11 dopoledne venku. I oběd jedl venku pod pergolou, prý, aby mu něco neuteklo. Teď padl do postele jako podťatý. Adélka byla taky dneska utahaná, ta už od 18.45 spí jako špalík. takže já už mám klídek.

Mějte se všichni krásně

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 14.03.07 06:25

Jééééééé, děkujeme za přání.

Hezký deníček, a s tou prací si nedělej starosti. Co se má stát, se stane a Ty určitě nějakou najdeš.

No my včera měli první karambol na motorce. Em klasicky najela na chodník a přepadla přes řidítka. Na to, jakej je tvrĎák, řvala celkem dlouho, až domů. Ale muselo to bolet, to jo. Chudinka moje malá. Mastila jsem koupit vodu, abych jí to vymyla ze rtu a brady. Ona tu pusu už má takhle „rozšlehanou“…no snad se to nějak spraví. Chtěli jsme taky koupit boty, ale žádné neměli, tak se musí zatím ještě pařit v zimních.

Musím končit, i Adámek se probral…papa VABE

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 14.03.07 09:02

Ahoj!
Veru, díky moc za podrobný popis! Zkusila jsem včera Víťu přesvědčit, že plínu nemáme. Snažila jsem se ho udržet na záchodě, na nočníku, kroutil se, pořád omílal KAKAT DO PLÍNY až jsem nakonec podlehla. Už jsme spěchali do školky tak holt dostal plínu a bylo :-/ Ještě počkám a zkusíme to později. Berunka je teda pěkná dračice, když už jezdí tak rychle, že se i vyseká! To muselo bolet! Au au au! Dneska už o tom doufám neví :-)

My jsme se včera vrátili z venku jak prasátka. Nejdřív děti válely sudy, pak jsme jeli takovým lesíkem, kde byly zbytky louží a bláta - Vítek nezklamal a tím největším sajrajtem projel i s motorkou. Takže špinavá motorka a Vítek až ke kolenům. Ostatní děti si motorku půjčovaly takže mi jejich maminky děkovaly… Míša to završila před barákem, kde šlápla do psího ho…  Večer jsem ještě byla na spinningu. Byla tam zatím rekordní účast, 6 ženských a 6! chlapů. Nevím jestli to bylo tím množstvím lidí a patřičně vydýchaným vzduchem, ale byla jsem totálně vyřízená. Dneska se šetřím po všech stránkách :-) Ve školce je dnes hravé odpoledne a protože na zahradě natírají prolejzačky tak budeme vevnitř. Mají připravený i nějaký program, krom toho mají dnes pyžamovo - brýlový den. Byla opravdu fešanda :-)

Mončo, ten návod na pěstování ananasu mám z Vlasty speciálu květiny. Ale nevypadá to, že bych byla úspěšná :-( Plesniví to.  Zkusím postup od Loly. Já ho vypěstujuuuu!!!!!

Jo, a manžel včera koupil pekárnu chleba! Je to nějaká levná noname, ta menší tak jsem zvědavá. Mám za úkol nakoupit suroviny a až přijde z práce, budeme péct. Už jsme o tom uvažovali dřív, ale brala jsem to jako další krám. teď mě docela přesvědčila Monika Brýdová v Loskutákovi.
Tak hezký den!
 Katka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 14.03.07 09:05

Adélka je pěkná holčička, ty moje houžvičky tolik nevážily ani v roce ;-) Na lžičku jde Vítek příští týden. Jsem moc zvědavá jestli už nějak zapomenul ten zážitek z ušního a bude spolupracovat. Jinak to bude bitka…
 Katka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 14.03.07 09:18

Ahoj holky,
tak jsem se zařekla, že už nikdy nebudu psát, jestli jsme zdraví nebo ne!!! Ve starém deníčku jsem si lebedila, jak jsme zdraví. Stačilo jít včera jednou ven na prolízačky a hned jsme měli večer teplotu, takže jsem doma na OČR. Tentokrát jsem si říkala, že nebudu naše otravovat a zůstanu do konce týdne doma. Šéfce jsem poslala sms a ani neodpověděla, tak na ni kašlu. Určitě v práci chodí a nadává, ale jí se člověk nezavděčí nikdy. Navíc mám přes půl pusy opar a na tváří mi vykvetl nádherný obrovský pupenec. No prostě krasavice k pohledání!!!
Lolo nebuď smutná, zase máš pohodu a jsi ušetřená těchto „nerváků“. Pokud to jen trochu zvládnete finančně zůstaň s děckama doma. Jak to teď vlastně je, když jsi na pracáku, jak dlouho dostáváš nějakou tu podporu, nebo jak se to jmenuje.
Aspoň si pěkně uklidím, zkusím v pátek umýt okna a vyprat záclony. Prostě si to užiju. Doufám, že Maťa bude lepší, že to bude jen nějaká virozka. Má rýmu a trochu kašle. Tomášek dnes reprezentuje školu na oblastním kole ve zpěvu, tak na něj myslím. Zpívá moc hezky, vybral si Valčíček od Brontosaurů. Brouček můj.
Ještě nakouknu.
Ahoj Dana a kluci  

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 14.03.07 09:42

Ahoj Dano,
máš pravdu, nepsat, že jsou děti zdravé, že jsou hodné a pod. - okamžitě ti dokážou opak! Já se taky hrozila, že Vítek si dá druhé kolo, ale naštěstí zas nudle ustaly. A hlavně neměl teplotu. Tak ať je Matýskovi dobře! Ono možná stačí, že se zpotí, zaleze sluníčko a foukne vítr a je vymalováno :-/
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13084 příspěvků 14.03.07 09:51

Ahoj holčiny,
docela se to tu rozjíždí, to mám radost za hojnou účast :o))  

Já jsem byla včera taky cvičit - asi po 5 týdnech - rehabilitační cvičení. Zatím mě ještě zas tak moc nic nebolí, ale ono to přijde, zítra nesejdu schody :o))  

Co děti - Háňu asi dáme zítra do školky, Jíra zůstane do konce týdne doma a uvidí se. Zase nás zaměstnává babička - dělaly se jí modřiny po nějakých lécích na tlak, tak jí je doktor vyměnil a teď zase tvrdí, že se jí točí hlava, tak mu bude dneska volat. Taky je prý míň pohyblivá, dýl jí trvá, než vstane a dojde na záchod, takže to často nestihne - budu jí muset asi pořídit nějaký vložky při inkontinenci, chůďa malá, ať se nemusí pořád převlíkat. To stáří je strašná věc. Jinak babička má v sobotu narozeniny (77), tak jsme jí nakoupili nějaké věci do dárkového balíčku (kompoty, marmelády, kapučino, bombošku, kosmetiku atd), upeču dort, už mám objednané u místní květinářky frézie, tak snad bude spokojená - v životě jí nikdo oslavu neudělal. Ještě jsme jí chtěli koupit novou postel, protože ta její byla hrozně proleželá, tak jsme jí dočasně dali válendu z obýváku, ale ta je nízká, než z ní vstane, tak se po…, manžel už něco vyhlížel, ještě se chce kouknout jinde, zda by byla levnější (viděl asi za 7 tisíc postel vysokou 55 cm, polohovací rošt pod hlavou, pružinová matrace), s tím že je tam nějaké čelo či co a když to koupíme bez toho (s tím by se nám to nehodilo) tak to může být ještě o něco levnější. Do soboty to asi nestihneme, ale aspoň jí to dáme jako slib.  

Děti si poslední dobou nejraději hrajou na Moju (pro nezasvěcené - mládě gorily z pražské zoo, možno sledovat na www.rozhlas.cz/odhaleni), dívali se na ni na internetu a pak si na ni hrajou :o)) Já jsem se včera nemohla vynadívat, Moja běhala ke sklu, za nímž jsou lidi (návštěvníci zoo), vždycky do něj zabušila a pak uskočila a metala tam kotrmelce, tak jsem to dětem popisovala a hned si na to taky hráli - no legranda.  

Tak pa
Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.03.07 11:20

Ahoj všem!
Lolo, díky za nový deníček!!!
Teď se budu zřejmě objevovat jen sporadicky - ale i když nepíšu, snažím se všechno číst! - protože jsme s dětma skoro celý den venku a večer musím dohánět, co jsem přes den tím pádem nestihla. Navíc, když je slunečno,přiznám se,ž e mě to táhne víc na zahradu, než na net, takže v příspěvcích se asi teď nepřetrhnu.
Za okna jsem si už nedočkavě dala truhlíky s petrklíči a už se těším, až vystrčím balkonovky. Předevčírem jsem nechala v zahradnictví šílenou sumu peněz za nějaké nové keříky, já jsem prostě nemocná :).
Mějte se krásně, buďte zdraví (to se nám teď téměř nedaří, rýma a kašel je od ledna na denním pořádku :( ).
Ivča a kluci

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 14.03.07 14:01

Jiři, já Tě v tomhle hrozně obdivuju! Že jste si vzali babičku domů. A ještě když je to manželova babička! To musí manžel opravdu hodně ocenit, jakou má obětavou manželku! Já tohle znám moooc dobře od mého dědy i od manželových prarodičů, jaká je s lidmi v tomto věku náročná práce a mnohdy i komunikace. Musím přiznat, že bych na to asi neměla. I když, co by mi zbylo, že?! Ale fakt jsi dobrá!  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 14.03.07 14:13

Čau holky!!!

Lolo - hurá, že je nový deníček! Je fajn, že jsi na té nezaměstnanosti našla i pozitiva! Teď, když je tady jaro, je to vlastně fajn, že si ho můžeš užívat. A práce se časem určitě najde. S tím účtem - no já se nesměju ani náhodou. Já dělám vlastně jen 2 firmy. Sice jednu z nich opravdu velkou a to komplet veškerou administrativu a agendu. Pomalu začínám přemýšlet nad tím, že profesně doma nějak zaostávám. Uvažuju o nějaké rekvalifikaci, kurzu nebo něčem podobném. Nejvíc mě láká asi daňové poradenství. No nejvíc práva, ale na ty nemám - ani čas ani schopnosti.   Kači a Dani - přesně! Já radši už taky nehlásím - jsme zdraví, hodní atd., protože hned jak to napíšu, tak je to naopak!

Dani - s tím OČR je to bída, ale aspoň budeš mít trochu času, podělat si doma co potřebuješ. A navíc nemusíš s tím oparem a „pupencem“ mezi lidi. :-)   Kleo - taky jsme byli očkovat na lžičku. Taky jsem si při tom domlouvala očkování kluků proti neštovicím. Paní dr. mi to zjišťovala a dnes jsem tam volala a tak mi říkala, že v očkovacím centru jí to prý nedoporučují. Prý je to tak 80-i % úspěšnost a navíc, když to ty očkované děti dostanou, tak pak mají horší průběh! Což mě teda zarazilo, protože jsem všude četla, že je to naopak skvělé a průběh je mírnější.  Tak fakt nevím. No ale dám asi přednost klíšťovce. Tak jsem ji už LUkymu domluvila. Mám se stavit pro recept a až ji budem mít, tak ho naočkují. Tomíka ne, protože toho teď čeká hodně ostatních povinných očkování.  

Jinak vám musím říct, že jsem zoufalá z Lukyho spaní! On chodí spát večer kolem 20-20.30 hod. a vstává poslední dobou kolem 5.30!!!! To přece není normááááální! Pomóóóc! Proč nás to dítě nenechá vyspat. Kdyby spal aspoň odpoledne, ale on doma prostě nespí. Ve školce jo, doma ne. Teda ve čtv a pátek, jak jsem ho nechala skrz ten kašel doma, tak to spal, ale to bylo vyjímečné. A to se ho snažím venku fakt utahat.
Dnes odmontujem balanční kolečka na kole! Jsem zvědavá, jak (a  kdy) se naučí bez nich jezdit. Má docela vysoké kolo, tak z toho mám strach. Co vy ostatní? Už jste všichni bez bočních koleček?  

Ahoj  

MOnča a kluci

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 14.03.07 14:22

Jéjé, chuderka Em! No snad už na všechno zapoměla a nic jí nebolí, aby na motorku nezanevřela. :-)))  

A už chystáte oslavy? A co odplínkování? Už je to definitivní?  

Veru, dívala ses v pondělí na Gilmorky? TO byl děsnej konec, co?! Nejvíc mě štve, že ta série skončila a teď zas budem jak dlouho čekat na pokračování.  

M.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 14.03.07 15:24

A ještě! Jsem zapomětlivka.  

A chtěla jsem se zeptat, jestli jste někdo slyšel o nějakém očkování, které se dává při opakovaných rýmách a zahleněních. Dnes mi to říkala maminka Lukáškova kamaráda ze školky. Prý jim to doporučili na ORL, že se malýmu stále opakují rýmy. Jmenuje se to nějak Provent nebo co? Né Preventan, ten užíváme taky a zdá se mi dobrý. Tak prý si to objednávali u Dr. a prý je na to čekací doba půl roku! Mají to snad už teď zcela vyprodané! Bude to až na podzim. Slyšeli jste o tom někdo?  

Ještě jedna jobovka ze školky- zítra si povezem domů budku pro ptáky s kovou tyčí, na které budka stojí, protože ten náš „Herkules“ ji zlomil! Zase vyběhl ze školky a chytl se tyčky a točil se kolem ní dokola. No tyčka byla už trošičku nalomená, tak dokončil dílo zkázy a manža to teď bude muset nějak spravit.  

Jo a byla jsem dnes v Tescu. Udělala jsem děsivej nákup, ale to proč to píšu je, že tam mají v akci cyklistické helmy. Dětské i dospělácké. Koupila jsem „dospěláckou“ LUkymu. Stála asi 190 Kč. Nevím, jak mu bude, ale ta dětská se mi zdá už malá a navíc ji bude potřebovat Tom. Dospělácká je velikost 56-64 cm a to je myslím pro Lukyho už dobrý. Ještě vyzkoušíme.  

Botičky - ty nás ještě čekají. Jen Tomíkovi jsem pořídila nové u Bati. Jsou moc hezké, ale nevím, jestli nebudem muset kupovat nové, protože jsou na lepící zip a TOmík stáčí špičky nožek dovnitř. Paní dr říkala, že by to chtělo šněrovací boty. Uvidíme, co nám řeknou zítra na ortopedii, kam máme doporučení.  

Zázrak - Luky na půl hoďky usnul. No ale pak ho TOmík vzbudil! :-( Aspoň můžem ven, když je tam tak krásně!  

Tak zatím ahoj.
M.

 
Jirina
Extra třída :D 13084 příspěvků 15.03.07 07:48

Moni,
díky za chválu, ale není to standartní situace, jako v jiných rodinách. Babičce se rodina moc nepovedla, jediný můj manžel je „normální“, její dcera (manželova matka) i vnučka (manželova sestra) skončily jako naprosto nezodpovědní lidé, svou blbostí (leností) přišly o všechno, co měly, akorát chlastají, no hrůza. Pak jsem se objevila já se svojí „normální rodinou“, babička si nás všechny hrozně oblíbila, ráda k nám jezdila, protože se dostala mimo své stresy a problémy. Celá rodina si s ní už dlouhá léta tykáme - to taky není normální, že? No a zkrátka jsme jediný, koho má, takže to ani jinak dopadnout nemohlo. Je mi skoro bližší než moje vlastní babička (zemřela před 6 lety), není na rozdíl od ní urážlivá, nepomlouvá atd. Navíc mě šíleně obdivuje, protože na rozdíl od žen v její rodině jsem jak z jinýho světa. Sice je to někdy těžké, ale ne tak, jak se zdá.
Včera jsem její situaci vyřešila - vzpomněla jsem si, že manžel kámošky dělal obchodního zástupce inkontinenčních pomůcek, tak jsem zavolala, jestli nemají ještě nějaké zbytky doma - samozřejmě měli, tak máme 4 balíky, babička byla nadšená, hned se jí psychicky ulevilo, zřejmě je přistydlá na močák, tak to dnes budou řešit s doktorkou.  

Jiřina  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 15.03.07 08:27

Ahoj holky,
tak mám úplně výčitky, že jsem doma na OČR. Matěj měl večer 37.2. Dnes nic, tak mám nutkání ho dát zítra do školky a na druhé straně si říkám co blbnu, ať si to doma užiju! Ach jo.
Jiři, naše oblíbené je také sledování Moji a celé gorilí rodinky. Ty kamery jsou super. V sobotu ráno taky řádila, houpala se v tom koši a pořád vypadávala, pak mlátila bedničkou a vyhazovala ty piliny nebo seno co tam mají do vzduchu. Myslím, že by jí kamarádka v jejím věku moc pomohla.
Dnes skočím s Matějem k té paní doktorce. Jo Tomík včera ve zpívání skončil 4. Tak myslím, že je šikulka.
Jinak s kolem jste všechny úžasné. Já se přiznám, že jsme to ještě ani nezkoušeli!!! Když se to učil Tom, tak to zaboha nemohl pochopit. Naučil se až v 5 a půl. Tak jsem si nějak myslela, že to bude stejné a hlavně prostě není čas. Ale musím to vyzkoušek. Podám zprávu.
Tak hezký den.
Dana a kluci

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 15.03.07 09:01

Ahoj holky,
Dani, na pracáku mám první tři měsíce 50% z průměrného čistého výdělku a další tři měsíce 45%, potom už nebudu mít vůbec nic ale doufám že tak dlouho doma nebudu. Finančně zas tak nestrádáme, pořád mám víc než když jsem byla na rodičáku, jenže manžel má náročné koníčky a tak by byl rád kdybych vydělávala a on do nich mohl investovat podle svých představ:-)  Také už raději nepíšu, že děti jsou zdravé, přesně jak píšeš, kdykoli to napíšu nebo řeknu tak do druhého dne začnou soplit.  

Katcho, vyfotila jsem náš ananas a zkusím ho dát do fotogalerie, ta fialka se tam kape asi proto aby to neplesnivělo, možná že na to existuje i nějaký speciální přípravek. Já jsem moc nevěřila tomu, že z něj něco bude, ale daří se mu. Jen nevím, co dělám špatně v zimě, to mi vůbec neroste a chřadnou mu konečky, v létě ho dám ven na dvorek, nestarám se o něj a vždycky pěkně zmohutní a nabere zdravou zelenou barvu.  

Mončo, Radek ostuda ještě nejezdí na kole ani s bočními kolečky! Párkrát to zkoušel, ale neujel ani 50 metrů a už ho bolely nožičky a chtěl abych ho táhla. Na tříkolce jezdí ale taky moc neujede. Zato na koloběžce drandí pěkně rychle, to vedle něj nestíhám ani běžet, půjčuje si od Leničky velikou s velkými nafukovacími koly a jezdí jako drak. Ale to že nejezdí na kole mě mrzí, Lena jezdila na kole bez bočních koleček už ve třech letech…já vím, hlavně sourozence nesrovnávat!
O tom očkování při opakovaných rýmách jsem neslyšela ale zajímá mě to. Pokud by něco podobného existovalo a hlavně bylo účinné tak to jdu hned nechat naočkovat obě děti i sebe! Pokud by jsi zjistila něco bližšího tak šup sem s informacemi. S tím očkováním proti neštovicím jsi mě překvapila, já jsem myslela že je účinné na 100%, přemýšlela jsem že bych nechala naočkovat děti, Lena má 7 let a ještě neštovice neměla i když už několikrát s nimi přišla do styku (divné, že?).
A moje účetnictví? Dělám jej jednomu kamarádovi už šest let, je to soukromý autodopravce a od loňského roku ještě jeho kamarádovi-také soukromému dopravci a pak jednomu známému, který má malý obchůdek s jednou prodavačkou, důchodkyní, takže opravdu žádné terno to není. Máme předem dohodnutou částku na hodinu kterou mi zaplatí a já jim  jen napíšu kolik hodin ročně jsem to tomu věnovala, doklady mi nosí jednou měsíčně a já se tomu věnuji opravdu jen několik hodin měsíčně.
Včera se stal Radulovi na zahradě moooc škaredý úraz. Honil psa a jak běžel tak si nevšiml pahylků růží, které jsem ostříhala, zakopl o ně a spadl do nic, při pádu ještě stihl otevřít pusu tak si vrazi ten ostnatý pahýlek do pusy. To bylo pláče a krve, nechtěl si vůbec nechat vytáhnout trny z dásní a vnitřní stany tváře (vůbec nevím jak to nazvat). po asi hodině přemlouvání a neustálého pláče jsem mu vytáhla 5 trnů, ale večer mu pusa napuchla a doufám že se mu tam nedostala nějaká infekce. Ráno říkal že už ho to nebolí a chtěl jít do školky, ale nepuchlou tvář má stále, tak jsem ho raději dala jen do oběda a potom raději skočíme k doktorce.
Mějte pěkný den
Lola a spol.    

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 15.03.07 09:05

Dano, jasně, užívej si doma na OČR, když není Matějovi moc blbě tak  si stihneš udělat práce, na které jindy není čas.
Gratuluji Tomíkovi ke krásnému místu v soutěži!
Pá Lola  

 
Jirina
Extra třída :D 13084 příspěvků 15.03.07 09:25

Ahoj poránu (dnes už podruhé),  

Lolo, to zní šeredně, zapíchlý kus růže do pusinky :o(( Foukám na dálku, ať to malýho nebolí. Mám pocit, že ty děti vydrží víc než my, já si něco takovýho udělat, tak trpím půl roku.  

Dani, já si gorily občas pustím v práci na internetu a pak to doma dětem vyprávím (či předvádím), no bžunda. Včera mě zase Hanička nutila, ať si sednu vedle „skla co jsou za ním lidi“, běhala do něj bouchat a pak vystřihla parádní kotrmelec (no proti Moje hadr), fakt je to legrace, škoda, že nějaká kamera nezabírá specielně Moju. Už se moc těšíme na další opičátko a ono pořád nic, snad ho nebude mít v břiše navěky, ne?  

Tak ahoj
Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16431 příspěvků 15.03.07 10:53

Ahoj vsem!
hlasi se jedna ostuda…asi na me jde jaro, jsem unavena, ale uplne desive..:-(uz jsme opet s Matym na krmeni se v noci co hodinu- trva to tyden a ja uz fakt nemuzu…nejhorsi je, ze to neni o zvyku, ale to dite ma opravdu hlad! uz fakt nevim, co s nim…
Fijka jsem ted mela 14 dni doma-byl porad desne unaveny, tak Mudr delala komplet vysetreni, ale vse je OK…tak to snad byla taky jen „jarni unava“…od uterka je opet ve skolce-konecne je trocha klidu:-)) zacina totiz nejak moc vyskakovat-mam pocit, ze mam doma pubertaka a ne 4lete dite…
aaa, nekdo mi tu nevoni:-)
Zatim pa, Zuzka a kluci

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 15.03.07 13:58

Lolo ježiši, co se to tomu Ráďovi stalo? Dej vědět, co na to říkala MUDr. Muselo ho to chudáka strašně bolet. To je hned. Já si vzpomínám jak jednou Tomík - bylo mu asi tak 7 stoupl na dvoře na vosu a jak skákal po jedné noze, tak chtěl vyskákat tři schodky do domu, ujela mu noha a přerazil si nos. Byla to scénka jak z Neváhej a toč, ale chudák to odnesl parádně. Pak vypadal jak boxer. Oteklý nos  a kolem očí plno modřin.
K těm neštovicím - my jsme je taky ještě neměli - teda jako kluci. Tak nevím. Přiznám se, že nemám odvahu je nechat nakazit, jako Verča, ale je to tak určitě lepší. Tomovi je deset, tak mám strach, aby to pak nebylo nějaké komplikované. Spoléhám, že teď na jaře to přijde. No to se v práci zblázní, až budu doma.
Přiznám se, že doma toho moc navíc neudělám. Jsem taky nějaká unavená - jaro - tak to teď jdeme s Matějem zalomit. Přečtu si noviny.
Jo holky z Prahy a okolí, nebyli jste někdo na té výstavě o pravěku? Chystáme se celá rodinka - teda bez Matěje, tak dejte prosím vědět, zda to stojí za to. Ať náš megavýlet Brno - Praha není zbytečný.
Dnes jsme byli u MUDr. Mám OČR do pondělka, Maťovi nic není. Jen opět dutiny, tak máme Pamycon a v pondělí si máme skočit na ORL, pokud to nepřejde. Má zaraženou rýmu. Tak napařujeme nohy. Měli bychom být prý celý týden doma, ale mu opravdu krom rýmy a teploty max 37,2 nic není. Tak myslím, že pofrčí do školky, pokud tedy nebude mít teplotu.
tak pa
 Dana

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16431 příspěvků 15.03.07 14:49

jee, Dani, na zarazenou rymu pomaha naparovani noh? A jak se to dela? Mates uz ma ucpany nos asi 14 dni a potrebuju, aby byl do pondelka OK-mame jit na ocko, tak ze bych to na nem zkusila:-))
Jo, a na tom praveku, byla myslim Verca-Euka s detma…
Lolo, tak jak je Radeckovi?
 Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 15.03.07 20:17

Jo jo na zaraženou rýmu je napařování noh dobré. Napusí se t do lavorku nebo do kýble horká voda, co nejvíc to sneseš, a napařovat tak pod kolínka, celá lýtka. Prohřejí se žíly, ohřeje se krev, ta roztáhne dutiny, tak nějak to je. Pak je důležité do sucha utřít a teplé ponožky a do postýlky. Prostě, aby neběhal bosky po bytě. Samozřejmě to není všelék, ale nic tím nepokazíš. Já mu vždycky hodím do kyblíku nějakou hračku, třeba kačenku nebo něco, aby ho to bavilo. Pochopitelně je plná kuchyň vody, jak cáká.
Dej vědět, jak to dopadlo.
pa Dana

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16431 příspěvků 15.03.07 22:06

Dani,
diky za radu:-)
Ted uz se tady konecne spi, ale zase chrci OBA- me asi picne:-(
Pa, Zuzka a lumpici

 
Jirina
Extra třída :D 13084 příspěvků 16.03.07 07:43

Ahoj všichni,
tak dnes přišla Hanička v 6,15, ještě dřív, než vstávám do práce! Dnes ještě nejdou do školky, snad v pondělí. Navíc si vzpomněli, že se potřebujou nahatý zvážit, takže se svlíkli a v půl sedmý už byli v kuchyni snídat - no tatínek z nich byl na větvi. Já jsem tedy taky vstala dřív, v 7:15 už jsem byla v práci, tak doufám, že se mi dnes podaří dřív vypadnout. Už se těším, až posunou čas (to se mi fakt nikdy nestalo se na jarní posouvání těšit, dokud jsem neměla děti), pak se snad trošku znormalizujeme (a budeme je ráno budit násilím).  

Včera odpoledne jim tatínek vymyslel divadlo - vzal si stojan na mikrofony, nastavil ho do šířky, přes to přehodil deku a bylo. Máme maňásky kašpárka a pejska, tak jim vykládal nějaký blbiny. Pak dal kašpárkovi do ruky harmoničku a na druhou hrál. Samozřejmě to vypadalo, jako že hraje kašpárek, Jíru na to chytil jak na vařený nudli :o)) Jíra si pak maňásky vzal, dal je tam nahoru, nejdřív reklamoval, že jemu nepovídají :o)) a co má tedy udělat, aby taky mluvili, nemohli jsme mu vysvětlit, že to mluvil tatínek. A pak mu samozřejmě kašpárek na tu harmoniku nehrál - tatínku proč mi nehraje, co dělám blbě? No mohli jsme se potrhat smíchy. Ještě jim tatínek vytáhl velikou knihu - Špalíček veršů a pohádek - a četli jim z toho, dětem se to moc líbilo, Jíra pak chtěl číst ode mne, ale nemohl pochopit, že tu knihu nepotřebuju - skoro všechno umím zpaměti. Byla to jedna z našich nejoblíbenějších knih, když jsme byly malé. Ovšem ta naše se nezachovala, tahle je po tatínkovi, který z ní ostuda nezná vůbec nic!  

Večer jsem jim zase musela vyprávět, co dělala Moja - včera to fakt bylo veselý, nejdřív seděla u Kamby a drbala ji na zádech, Kamba něco žrala (vypadalo to jako kus čínskýho zelí), pak se předklonila, vyblila si to do ruky a žrala to znovu (pardon, kdo zrovna snídáte :o) a takhle pořád dokola - ke konci už to bylo hodně tekutý, vždycky si labužnicky olízala prsty a Moja na ni dotírala, že by chtěla taky, ale Kamba jí nedala :o)) Včera jsem jim to ovšem odmítla vyprávět u večeře a zakázala jim si na to hrát :o))  

Tak ahoj
Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 16.03.07 09:02

Vy jste se teda s těmi komentáři rozjely!!! Vůbec nestíhám číst! Děti překvapivě zase obě nemocný, mě už z toho klepne a to je láduju nějakým rakytníkovým sirupem od léčitele, který má zvyšovat imunitu a mnohým mým kámoškám to pro děti pomohlo. No u nás to je zase nanic. Už mě to štve. Takhle krásně a my budem doma, protože Tom je jak topení. Navíc celou noc kašlal takovým způsobem, že mi to připadalo, že se pořád dusí. Skoro jsem nespala a pak v šest budíček, jsem docela hotová.
Mějte se tu krásně a užívejte sluníčka!  

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 16.03.07 09:44

Ahoj holky,
Jiřko, vy máte v tatínkovi úplný poklad, když čtu jak tatínek děti zabaví a jak jim vymýšlí stále novou zábavu a nové hry tak jen tiše závidím…můj manžel mi to vysvětlil když byla Lenička malá, prostě ho to nebaví hrát si s dětmi!  Sem tam se přemůže, ale raději pouští televizi nebo pc.
Včera odpoledne byl s Radulou sám s tátu doma, vezla jsem Lenu na kurz plavání a pak jsme jeli i s kámoškou na nákupy, a Radek byl nadšený že s tátou vyráběl šuplíčky, že mu bylo dovoleno vrtat s aku vrtačkou a pak s aku šroubovákem  zašroubovával vruty,  to jsou pro Radka ty nejlepší hry s tátou:-) my jsme si zatím v Přerově nakoupily, Lenička botičky-ach jo, takový výběr botek tam měli, růžové, červené ale Leni se líbily černé, které vypadají jako kopačky, ale šprajcla že jiné nechce, a zase černá barva má výhodu že je nebudu muset tak často mýt:-) Já jsem si koupila černé, moc pohodlné balerínky, tak jsem taky spokojená.
Radek má tvář pořád jako křeček tak jsem s ním byla dnes ráno u doktorky, ránu v tváři má hlubokou a z druhé strany se mu udělala modřina ale zánět tam není, stačí to natírat fialkou. Říká že ho to vůbec nebolí a tak mazal do školky, ale zase jen do „o“.
Mějte pěkný sluníčkový den
Lola a spol    

 
Jirina
Extra třída :D 13084 příspěvků 16.03.07 11:04

Lolo, s tím tatínkem je to trochu relativní, sice zabaví děti, ale zase domů nepřinese ani korunu… Ale poklad to je, to jistě, u nás spíš já nemám nápady - taky už jsem je za ty 4 roky doma všechny vyplýtvala, on je doma teprve krátce :o)
Jiřina 

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 16.03.07 11:49

Ahoj holčiny,

Lolo, díky za fotku ananasu! To Radkovo zranění vypadá hrozivě! Je to kluk statečný, že si nechal vyndat všechny trny ikdyž je mi jasné, že to bylo s bojem… S Míšou potřebujeme nové boty obě, tak asi o víkendu. Dneska ráno ale zlobila, že bych ji nejradši nechala chodit v onucích :-/

Jiřino, tvůj muž je fakt poklad, ten můj nemá na hraní s dětmi buňky. Ještě tak rozebírat počítač, to i Víťu baví, vždycky si donese BOBOVÁK a šroubujou :-)

Myslíte, že se dá zprotivit písnička Není nutno? Za poslední 3 dny jsem ji slyšela minimálně 50× a už z ní nejsem nadšená…
Katka aSvěráko-Uhlířofil Vítek

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 16.03.07 12:51

Připojuji se k těm, kdo mají „hrací“ tatínky, koukám, že si toho ani pořádně nevážím :)! Mě někdy připadá, že jančí víc než ty děti, tak spíš nadávám :) :). U nás jsem spíš já ten suchar - nakrmit, přebalit, přestrojit a pak si děti hezky tiše sedněte a moc maminku neotravujte :), tatínek je naopak velmi akční!!!

 
Jirina
Extra třída :D 13084 příspěvků 16.03.07 13:10

Není nutno si včera prozpěvovala Hanička, tak jsem jí to taky asi 5× zazpívala. Do toho Jíra tloukl zcela mimo rytmus do bubínku, no úchvatný :o) Já osobně ji moc nemusím, protože ji znám moc dlouho - většinou si spíš oblíbím něco nového.
Tak vydrž!!!
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13084 příspěvků 16.03.07 13:12

Ivi, jako bys psala o mně - kozorožko :o)) Fakt na tom něco bude :o))
 Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 16.03.07 17:38

si piš :) :) :)!

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 16.03.07 22:39

Ahoj!  

Tak jsem ještě nakoukla před odchodem do lože a už mi to fungujeeee! Sice nějak blbě, ale aspoň něco. Nechtělo se mi emimino vůbec načítat. Teď mě to taky málem nepustilo napsat komentář.
Moc se už nerozepíšu. Ještě musím dole shrábnut nádobí a pak chci (musím) jít spát, nebo mě to zahubí! Dnes chtěl Tom vstávat v 5, tak jsem ho v 5.15 „ukecala“ ke spánku a v 5.30 přišel Luky, ale toho se mi už ukecat nepodařilo, takže vstávačka. Poslední dobou je to náš obvyklý čas a jsme z toho zničení!  

Lolo - chudák Radeček! To muselo boooolet! Posíláme pofoukání.  

Ivčo - tak to tě lituju! Zase trčet doma s marodama, to musí být už fakt psycho, viď?! :-(  

No končím. Fakt musím! Zítra jedem do Brna na veletrh, tak ať jsem provozuschopná!   Čau
M.  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 17.03.07 16:08

Halo halo - kde jste kdo?
dnes byl válecí den. Koukli jsme na Kupce benátského na DVD - super a teď jsem snědla dvě buchty. Tak abych si na to moc nezvykla, tak jdu žehlit.
Mony co bylo na veletrhu zajímavého. Prý tam byli i nějaké akce pro děti?
 Dana

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 17.03.07 20:11

Dani, válecí den je super!!! Taky bych brala. :-)  

My se místo toho štrachali na veletrh. Ale s výsledkem jsme vcelku spokojení. Hlavně jsme Lukymu koupili autosedačku 15-36kg. Chvíli teď jezdil jen na bobku a měla jsem z toho „bobky“. :-))))) Kočárek TOmíkovi jsem nakonec nekoupila a ani ještě zatím nevím, jaký pořídím.
Ale tam bylo lidííííí! Hrůůůza. Co je na tom nejhorší, tak je to vlastně veletrh nábytku Mobitex a k tomu jsou jako doprovodné veletrh ProDítě a Model. No abych tak řekla, tak mi přišlo, že v pavilónech nábytku je nejmíň lidí. A měli nejvíc místa!  ProDítě byl jen jeden pavilón a bylo tam děsně narváno (asi nejvíc ze všech). Nebylo tam k hnutí. V pavilónu Model to bylo asi tak „průměr“. To byla výstava modelářů! A to vám bylo bezvadné. Ani jsem to nečekala, ale modeláři tam měli udělané takové obrovské plochy, kde jezdili s modely - aut, jeřábů, kamionů apod. Měli tam třeba  lom, kde nabírali písek (opravdový), šutry z vody, parkoviště, dálnice, myčku aut atd. Pak tam byl bazén, kde jezdily lodě, na konci haly bylo zasíťované místo, kde lítaly letadla, pak tam byla taková plocha, kde předváděl rychlé akrobatické auto a pod. Klukům se to mooooc líbilo. Nejvíc Lukyho braly motokáry, které jezdily před halou. Zrovna se udělalo ale děsivě zima, poprchalo a fučelo, ale Luky pořád otravoval, že chce jít na motokáru. Mysleli jsme s manželem, že to bude pro děti min. od 6 a Luky by to nezvlád. No ale bylo to pro děti od 4, tak jsme to zkusili a jezdil bezvadně! Ten byl ták nadšenej. V tom pavilónu ProDítě byl taky nějaký hrací koutek pro děti (ale to nevím kde), byl tam kolotoč, módní přehlídka a nějaká další vystoupení. Ve dvě tam měl vystupovat Uhlíř s písničkama, ale to už jsme nečekali. Jeli jsme ještě do Ikea na oběd, protože na veletrhu se nám nechtělo vrážet 45Kč za klobásu nebo smaženej sýr v bulce. To se nám teda zrovna moc nepozdávalo! V autě nám vytuhl Tom, tak jsme ho pak dali do kočárku a celou Ikeu prospal. My se v klidu naobědvali, LUky pak chtěl jít do koutku a my mohli v klidu nakupovat. Z koutku jsme ho pak nemohli dostat. :-))) Pak jsem chtěla utrácet ještě za oblečení, ale nakonec jsem si nic nevybrala (teda vybrala, ale neměli mou velikost :-(  )
No byl to vcelku úspěšný a pohodový den. Jen to počasí mohlo být kapánek lepší.  

Jak se máte vy ostatní?

Ahoj  

M.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 18.03.07 14:49

Ahoj,

Berunko, všechno nejlepší k tvým druhým narozeninám! Užij si vybalování dárečků, ať tě brácha moc nezlobí a ať jste všichni zdrávi!

Hlásím se také k pohodovému víkendu! Včera jsme byli u našich a podařilo se nám tam zanechat děti;-) Takže jsem se tím pádem vetřela do klubu Vratných lahví :-) Moc jsem se nasmála! No a ještě před tím jsem vyčistila koberce, které už fakt stály za to, natřela jsem si bednu, ze které si vyrobím skříňku na balkon - na zalejvací flašky, hlínu, květináče. Dneska jsme udělali velký nákup a oba s manželem jsme si koupili boty, pro Míšu mám vyhlídnuté, jsou růžové tak je určitě schválí :-) A až se manžílek vyhajá - je udřený ;-) tak vyrazíme pro děti. Škoda, že musí máma do práce :-)
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13084 příspěvků 19.03.07 11:11

Ahoj při pondělku,  

u nás víkend taky proběhl v poklidu, jen kdyby děti pořád tak neječely :o) Fakt nějak zdivočely, já jsem celý týden v klídku a tichoučku v práci a o víkendu můžu doma zešílet - to je nápor na uši! Večer už se zmůžu jen na - neřvi, neječ, mluvi potichu, neperte se, neber jí to, dej mu to … a těším se do práce :o)  

V pátek večer přijela návštěva se stejně starou holčičkou, protáhlo se to do pozdních hodin - odjížděli v půl desáté, ale děti byly hodné a hezky si hrály, tak proč ne. Říkala jsem si, že budou ráno hezky spát - jo prdlajs, v 6 Hanička přišla, myslela jsem, že mě vomejou. Už aby posunuli čas, vstávání dřív než já do práce mě fakt ubíjí, a zvlášť o víkendu.
V sobotu přišli na oběd naši, babička totiž slavila narozeniny (77), tak jsme jí udělali oslavu, dortík … snad se jí to líbilo. Akorát pak spěchala na záchod nahoru, pořád odmítá chodit „u nás“ jak říká, dole, ale to se jí vymstilo a nedoběhla… Ovšem nějak to nateklo bůhví kam, pak tak strašně páchlo na záchodě, holky to jste nezažily, v neděli jsem 2× vydrbala celou podlahu a byly tam chcajdy cítit pořád, musím koupit nějakou voňavku (poradí někdo něco vhodného a nepředraženého?).
V neděli jsme lenošili, udělala jsem nějaký úklid, uvařila … no a po tom ječení dětí už jsem se zase těšila do práce.
Tak ahoj
Jiřina  

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 19.03.07 15:00

Ahojky Katko,

díky moc za přání. Oslava byla celkem povedená. Em uvytržení z dárečků a nechala se pusinkovat, ale při rozbalování se už rozjela a byla nadšená…2 panenky, golfky kočárek, postýlka s povlečením, kasička a nějaké blbosti. K dortu byli 3 ježci a celkem jsme si pochutnali. Je to neskutečný, jak to letí.

Já jsem si taky u Vratných lahví dost odpočinula. Víc takových filmů…a víc chvil bez dětí. Uaaaaaaaaaaaaaah.

papa VABE

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16431 příspěvků 19.03.07 19:16

Ahojky Jiri,
my mame doma Airwick automatic- ten si nemuzu vynachvalit, jenze ta porizovaci cena je dooost vysoka -cca 350,– strojek a jedna napln- ja mela stesti-koupila jsem v DM strojek a dve naplne v akci za 220,–, jinak jedna napln stoji 120,– a vydrzi fakt 2 mesice-kdyz mas nastaveni na 36 minut-coz staci…
Jinak mam na zachode-kde je nam desne citit odpad:-((, njn, stary barak- ja panelakova jsem z toho na prasky, puvodni obyvatele nemaji problem…- Brise fresh cotton- je super-voni jako vyprane pradlo:-) Jinak bych zkusila poradne vytrit octem-ma neutralizovat pachy a nebo nekde do rohui misku s octem treba na 2 dny polozit…
Musim za detma, zatim pa…
Zuzka a lumpici

 
Jirina
Extra třída :D 13084 příspěvků 20.03.07 09:52

Ahoj Zuzi,
díky za nápady. To Brise fresh cotton - v jaké je to formě? Já znám sprej, pak takovéto „mejdlíčko“ co se zavěsí na bílém proužku plastu do mísy, nebo „tuhé“ (balené podobně jako niva), co se otevře a jak to voní, hmoty ubývá. Každopádně nápad s octem si zapíšu za uši, to je asi nejlevnější a nejrychlejší varianta.  

Jinak jsme babičce poslali moč do laborky a má nějaký zánět - tak proto - dostala ATB, takže předpokládám, že to inkontinenci odstraní. Záchod už nesmrdí, asi se to vyvětralo a pomohlo důkladné vytření podlahy.  

Mě taky začal bolet močák, asi jsme společně nastydly (nakažlivé to není, babička se hned ptala Mudr), takže se nalejvám urologickým čajem a doufám, že to samo přejde - zobat prášky se mi moc nechce.  

Jiřina  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.03.07 10:56

Moni, tvůj mail jsem četla, krásně jsem si početla a odpověď mám tak na půlhodinové psaní, takže až bude více času, ju?  

Mějte se všichni krásně, jdu se věnovat zlobidlům, pořád je to nějaký náročný… :(.  

Ivča a kluci

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 20.03.07 11:50

Ahoj holky,

Ivčo, je to o nervy, viď, já ti rozumím, jako naprostá většina holek tady! Ale bude líp! Ikdyž, líp v tom směru, že kluci nebudou tolik nemocní. Jinak Mojda je velká osobnost a bude tě dostávat asi pořád. Chvíli bude líp, chvíli budeš šílet.  Já byla minulý týden v sedmém nebi jak Míša ochotně chodí do školky, spí tam, dostala za odměnu barbínu (tu prý už neostříhá ;-)). Takže včera to ještě jakž takž šlo, dneska ráno už prudila a nespí. Za chvíli až se Vítek nají (papá sám…) jdeme pro ni, asi budu muset vzít golfáč, protože Vítek je ospalý a chci sjet koupit Míše boty. Mám je vyhlídlé a teď tam snad moc lidí nebude, na co jarní boty??? A včera venku předváděla jeden hysterák za druhým Míšina spolužačka… Já už bych se asi neudržela a naplácala jí… A to je to jinak normální fajn holčina! Prostě měla „svůj den“.
No jo, tak jdu poklidit po Víťově stolování, převlíknout ho a pomalu vyrazíme směr školka.
 Katka

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16431 příspěvků 20.03.07 17:12

ten Brise mam ve spreji- a fakt si ho nemuzu vynachvalit- a stoji cca 45-50,–
tak at je babi brzy ok.
 Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 20.03.07 21:35

Ahoj holky,
tak dnes jsem byla po čtyřech dnech OČR v práci a musím říct, že to byla hrůza. Jak mně se nechtělo. A Maťovi, ani nemluvím. Ovšem dnes šly paní učitelky v tom největším sněhodešti na vycházku. Asi mají ve školce moc dětí a potřebují nějaké nechat onemocnět. Doufám, že to nebude náš případ, máme totiž na pátek-sobotu naplánováno hlídání kluků u našich a my s manželem, že bychom šli do kina na Lahve. Máme totiž v neděli 12 výročí svatby. Včera jsem dostala kalhoty a větrovku na kolo, mám z toho strašnou radost. Už jsem si připadala vážně hloupě v triku a elasťákách ze stánku. Všichni jezdí vymódění, tak teď už budu taky. Včera jsme Tomíkovi koupili nové kolo. To staré necháme Maťovi. Je stejné, jako měl, akorát větší a už má přehazovačku vpředu i vzadu. Tak mám taky radost, akorát teď musíme už trošku šetřit. Bylo těch výdajů nějak dost.
Holky nevíte něco o Esterce? Už asi nic,že?
Veru Berunce přejeme taky moc zdravíčka, ať má pořád taková krásná kukadla a dělá Vám radost. Omlouvám se, že nepíšu aktuálně, ale nestíhám to kontrolovat se seznámkem.
Tak se mějte hezky
 Dana

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 20.03.07 21:44

Čau holky!  

Zdravím z Antarktidy! :-))) Aspoň tak to u nás teď vypadá. Dnes to byla opravdová hrůza. Postihla nás sněhová kalamita. Napadlo zde asi 25 cm těžkého mokrého sněhu. Dopoledne nešla elektrika, net nešel celý den. :-(
Já potřebovala účtovat, ale měla jsem smůlu. A to mi TOmík jak naschvál spal dnes 2,5 hoďky! Až to budu zítra dohánět, tak mi určitě naspí tak 30 min. :-((( No moc se nerozepíšu, musím jít makat. Jen vás tak informuju, jak je u nás jarně. Odpoledne jsem se pokoušela dojít s kočárkem a Lukym ke kamárádce asi tak 1km. No po cca 300 m jsme se museli vrátit domů, protože jsme byli totálně durch! S autem jsem neměla šanci vyjet, protože mám výjezd do kopce ze sklepa a to bylo bez šance. Lukyho ráno vezl a v poledne ze školky přivezl manžel.   Jiři - na močák je dobrý brusinkový džus a ještě jsou nějaké česnekové přírodní „antibiotika“, které si však nemůžu vzpomenout, jak se jmenují. Snad Alicofor. ALe fakt nevím. S přírodní léčbou zánětu močových cest mám zkušenosti, protože tak začalo mé těhu s Tomem! Vlastně díky tomu, jestli můžu užívat léky na akutní zánět moč. cest jsem dělala těhot.test.   Ivčo - „hezky“ sis početla. :-)))) Vždyť to byla taková slátanina. :-) Těším se na odpověď!   Veru - četla jsem deníček na BC a parádně jste si užili oslavu. A Berunka je fakt kočenka!  

Mějte se fajn

Ahoj
M.  

PS: Co těhulka Peťa?! Jak se asi má? Určitě maká na přiznáních. No snad jí to jde od ruky a nemusí často běhat na záchod se zdvíhajícím se žaludkem.

 
Jirina
Extra třída :D 13084 příspěvků 21.03.07 11:41

Ahojda,
kde jste všichni? Je skoro poledne a jsem dnes první …  

Jak je to u vás se sněhem? U nás ležel jen mírný poprašek, silnice až do práce byly naštěstí holé, ale místy docela pohádka - jedu lesem, nade mnou se sklání ojíněné stromy, fakt jak ze zimní pohádky, ještě klika, že se to na silnicích nedrželo, tak jsem se mohla kochat :o))  

Děti šly dnes po 2 týdnech prvně do školky, tak doufám, že nám to nějakou dobu vydrží - aspoň do velikonoc, prosím! Na velikonoce asi prvně pojedeme pryč, máme nabídku od manžova kamaráda, co spolu byli s dětma na výletě, na jejich chalupu někde u Českosasského Švýcarska, takže se docela těším. Akorát asi pojedeme domů už v neděli, zaprvé kvůli babičce, aby nebyla moc dlouho sama (stejně budu muset zajisti, aby se na ni někdo zašel podívat, naštěstí naši bydlí za rohem),  a taky aby mohli jít koledovat - sousedi je určitě budou čekat. Navíc jsme zavedli tradici - „beránek“ jim po bytě poschovává čokoládová vajíčka a po probuzení je hledáme, loni i předloni mělo obrovský úspěch, takže musíme zopakovat. No uvidíme, jen doufám, že budeme všichni zdraví.  

Jiřina

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 21.03.07 12:31

Ahojte,
nám včera napadlo asi 20 cm. mokrého sněhu, celý den nám nešla elektrika, cestu do angličtiny jsem si včera musela prokousávat nejen závějemi ale hlavně popadanými stromy a polámanými větvemi. Dnes to všechno taje, všude je břečka a kaluže, ze střech padají masy těžkého sněhu,  první jarní den jsem si představovala trošku jinak.
Děti byly ale nadšené, včera jsme do školky jeli na saních a odpoledne doma stavěli na zahradě sněžné psy a kočky:-) Poprvé za tuto divnou zimu! A pak v noci oba začali kašlat, naštěstí ráno už jen trochu, Radek má zíta ve školce keramiku a Lena ve škole kroužky a plavání, tak doufám že ještě do pátku vydrží zdraví.
Dnes musím Radulu ve školce vyzvednut hned ve 14 hodin, půjde si koupit nějaký ten dárek ke svátku a odpoledne budeme péct „jarní dort“ a Radula si ho chce upéct sám, já mu prý budu jen trochu pomáhat:-)
Jiřko, nápad s beránkem co schovává vajíčka se mi líbí, taky ho letos vyzkouším! Jen nevím, jestli už na to Lena není velká, ale Radula bude nadšený, možná by nebyla špatná zahrada a pozvat pár kamarádů…díky za skvělý tip!
Mějte se
Lola a spol.  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 21.03.07 12:43

Jé Radeček má dneska svátek. Tak hodně zdravíčka a štěstíčka a ať si vybere nějaký pěkný dar.
U nás (tzn. v Brně) už není po sněhu ani památky. Ale zataženo je pěkně.
Mějte se fajn. Musím pracovat. Pa.
 Dana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama