Maminkou s emiminem už pár let - tentokrát od Monči

Rodičovství

Ahoj všem odvážlivcům, kteří si troufají přečíst můj historicky první (možná i posledníJ) deníček!

Sice moc dobře nechápu, kde jsem v sobě vzala tu odvahu a drzost, pokusit se zplodit nějaký deníček, ale když už jsem něco slíbila (a bohužel mě nikdo nevysvobodil), tak s chutí do toho!J)) Musím vás všechny předem varovat. Slohové práce nebyly zrovna moje hobby a navíc, jak už asi víte, jsem poslední dobou trošku v depce, tak to asi nebude žádné humorné čtení alá Esterka (kdepak se nám toulá ???).  

Tak jsem pořád přemýšlela, o čem vám mám psát. O dění posledních dní vás informuju pravidelně v komentářích a navíc to není ani natolik záživné, aby to stálo za samostaný deníček. Nakonec jsem se rozhodla trošku shrnout dobu posledních 10 měsíců (tedy bez 3 dnů) od narození Tomíška.   

Nejdřív musím říct, že to taááááák strašně rychle utíká, že tomu ani nemůžu uvěřit, že ta naše malá prdelka bude mít za chvíli rok!!! Pořád to mám ještě živě před očima, když se Tomík narodil a on mi tady místo toho už statečně lozí, stoupe, chodí, vzteká se (nějčastěji když mu nutím čepičku) a dnes dokonce dostal první plácanec na prdýlku (po té, co si opětovně asi po páté stáhl čepičku a nazlobeně odkopal deku, když jsme vyjeli s kočárkem v devět ráno na poštu a kouřilo se nám od pusy, protože bylo -3 st. C)!!!  

Z okna v kuchyni vidím přímo na porodnici a do okna pokoje, kde jsem s Tomíkem po porodu ležela. Často se zasním a vzpomínám. Je to moc krásné vzpomínání a přitom takové nostalgické. Když jsem loni před vánoci ležela v porodnici, tak jsem odtamtud hrozně spěchala domů (no jo vánoce za dveřma a doma do té doby jedináček Lukášek) a teď na to tak ráda vzpomínám. Navíc mám nějak pocit, že jsem si Tomíška jako malého miminka pořádně ani nestihla užít. Moc ráda se dívám na fotky a stále se vracím do vzpomínek. Mám tak trošku strach, že už nikdy nic takového nebudu moct zažít. Že už nikdy žádné miminko nebudu mít.  

Najednu stranu si říkám, že už mám „splněno", mám dvě děti, kluci nikdy nebudou sami a vždycky budou mít jeden druhého. Když Lukášek zlobí Tomáška, tak mu někdy říkám - nezlob ho, je to tobě ten nejbližší člověk, ten ti vždycky zůstane, až my tu jednou nebudem, je to „krev tvé krve", jen vy dva máte naprosto stejnou krev.JNo samozřejmě se nám z toho pak odvíjí sáhodlouhá diskuse za téma - a kde budete vy, mami?! Na hřbitově v hrobečku? A kdo vás tam dá? To tam budete jen spát? Můžu s váma mluvit? Apod. Znáte to!J  

Na druhou stranu mám v sobě takový jakýsi pocit - „neukončení" (tak nějak to nazvala má kamarádka). Prostě mám pocit, že jsem tenhle „samičí dar" zplození a vychování mláďátka ještě nepředala. Zkrátka se nemůžu smířit s tím, že bych už nikdy nezažila ty nádherné pocity, kdy zíráte na jakýsi maličký papírek a čekáte, jestli tam bude jedna nebo dvě čárky, pocit, že vám je jaksi divně a v tom bříšku se asi něco děje, následně pak čekání na první ťuknutí, požďuchnutí, pořádný kopaneček, nádherný pocit, kdy vaše starší dítko (dítka) hladí bříško a poslouchají, co se to tam děje a hlavně pak na ty fantastické pocity, kdy poprvé spatříte toho tvorečka, který si ve vás 9 měsíců hověl a pak přiběhne starší dítko, vy se rozbrečíte a zdá se vám, že se za ten den dva hodně změnilo a vyrostlo! Tu vůni miminek, ty trable s kojením, nalitá bolestivá prsa, noční únava a nevyspání, trápení s prdíky a pak první vědomý úsměv, první zoubek (který většinou opláčete - v mém případě to bylo oplakávání smutné, protože se mi to zdálo moc brzo ve 3,5 měsících a chtěla jsem mít  bezzubé mimi co nejdéleJ), první stříhání vlásků (to nás teprve čeká, ale už by se nám to hodiloJ) Chtěla bych to všechno zažít ještě jednou.  

Musím však říct, že si radši ani nechci představovat, kolik práce musí být se 3 a více dětma! Už ty dvě mi dávají docela zabrat. Jen díky tomu, že je Tomášek takové zlatíčko a „milášek", jsem ještě neskončila v blázinci. Luky byl od samého narození děsnej rarach. Nespával, měli jsme hrozné problémy s kojením, strašně trpěl na prdíky, hodně jsme běhali po doktorech kvůli zlobícímu očičku, nechtěl nikdy pořádně nic jíst, a je docela „živel" a nezkrotný „element" a někdy se fakt děsím, co z něho asi vyroste (ale budu se moc moc snažit, aby z něj byl slušný člověk). No vydá fakt za dva! Né-li za tři.J)) Tomášek je naopak od malička klidný, pohodový, spavý a usměvavý tvoreček. Do půl roku mi usínal sám v postýlce. Než chytl od bráchy strašnou rýmu a kašel a několik nocí mi prozvracel a já si ho „naučila" na usínání u prsa nebo udrncání v kočárku.L  

S jídlem je to boj!!! Z počátku snad ještě větší než u Lukáška. Ten mi od 6,5 měsíců aspoň začal jíst pribináčky a kupované zeleninové přesnídávky. Tomíka jsem musela plně kojit do 8-i měsíců. Prostě jsem do něj nic nedostala. Ale teď už se to začíná lepšit. Dokonce sní i moje uvařené polívečky, papá trošku banán, dokonce i jogurty. To Luky pořádně „nepozře" doteď. Takže mám pocit, že nakonec bude i s tím jídlem pohodovější. Taky je podle toho „macek"JJen s tím odstavováním to bude horší. Kojím skoro pořád. Ve dne a hlavně pak v noci! To je minimálně 4× za noc. Krom toho vstávám taky k Lukáškovi, který mívá hodně neklidné spaní a nejen že se strašně vrtí a často spadne, ale taky ze spaní naříká, volá apod. Takže se teda fááákt „vyspím". Ale už jsem si tak nějak zvykla. Hlavně díky tomu, že jsme měli jako prvního Lukyho, který byl strašný nespavec od samého narození (max. 4-5 hodin denně byla má obvyklá dávka spánku). Pevně věřím, že jednou nastane doba, kdy budou děti celou noc spát a já si budu „užívat" spánku a třeba někdy zvládnu dosnít i nějaký sen.J)) Teda pokud mezitím někdy náhodou nedojde k „přírůstku" do rodiny!JTa holčička by se možná ještě mohla zadařit. I když po pravdě musím říct, že po dvou klucích si už ani nedokážu představit, že bych měla holčičkuJ. A to když jsem čekala Tomáška, tak jsem měla obavy, že když se mi narodí kluk, tak mu budu toho jeho „pindíka" tak nějak zazlívat a negativně se to projeví v mém vztahu k němu!!! A teď?! Je to moje zlato a naprosto si mě omotal kolem prstu.J Jojo, mateřství! To s náma dělá divy, že?!J)) No těším se na budoucnost! Teď hlavně na vánoce!!! Dřív jsem je neměla moc ráda, ale od té doby, co mám děti je to úúúúplně jiné. A u nás to bude letos ještě trošku zvláštnější! Na Štědrý den to bude přesně rok, co jsme si z porodnice přivezli 4 denního Tomíška. Nejdřív jsem říkala, že se to letos slavit nebude, ale už teď přemýšlím, jaký mu upeču dort!J)) Když já je táááák miluju! Oba! I když zrovna dnes bych je jako tradičně nejradši „přetrhla". Hlavně toho staršího.J  

No kdo dočetl až sem je obbbbr hrdina! Tak díky!  

Ahoj  

Monča a Lukášek (3 r. 7m.) a Tomášek (za 3 dny 10 m.)  

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 17.10.06 15:48

Jestlipak to stihnu první?
Mončo, omlouvám se, ale už musíme letět do školky, deníček přečtu až večer. Ale už se na něj moc těším!!!!!
 Katka

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 17.10.06 16:01

Kači, tak jsem myslela, že si stihnu napsat první komentář, ale nestihla! :-)
Tak druhá! :-)))
No ale byla to rychlost s tím uvěřejněním. Takže administrátorům děkuji. :-)))
Monča  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 17.10.06 16:25

Ahoj holky,
krásný deníček. Děkuji za něj. Úplně tvé pocity chápu. A počkej, až půjdeš do práce - to jsem teprve měla pocit, tak a teď to období s dětmi končí a teď už budeme taková standartní rodinka - pochopitelně je to hloupost, ale měla jsem pocit, že jedna životní etapa skončila a teď bude druhá.
Ráno byla pěkná zima. Matýsek dnes vstal „prckou nahoru“ a celé ráno dost zlobil. Večer nemohl usnout - zabral až o půl 11 a ráno vstává do školky - což byla pochopitelně krize. Když jsme vyšli ven, tak bekal, že mu fouká na očička a že je mu zima do ručičky. No hrůza. Kolikrát dojdu do práce úplně „vypsychizovaná“.
Nic, pro dnešek v práci končím a utíkám domů. Čeká mě hora prádla a vůbec však to znáte.
Pěkné odpoledne a večer všem.
Dana (Tom skoro 10, Matěj 3,5)

 
Aka
Extra třída :D 11031 příspěvků 17.10.06 17:40

Ahoj Mončo,

Tvůj deníček mě kapku rozbrečel… Strašně krásně jsi napsala o těch pocitech, když mrňouska čekáš a když se Ti pak narodí a o tom, jak pak čekáš další a pozoruješ staršího sourozence, jak hladí bříško… je to nepopsatelné, ale vystihla jsi to moc hezky. Takže moc děkuji, že jsi mě na chvilku vtáhla do toho krásného období.
PS: A neboj…u nás to bylo tak, že po dvou klukách (5 a 2,5 roku) se před 3mi týdny narodila holčička!!! ;-) Tak držím palečky a neboj se jít do toho znovu…stojí to za to!
 Zuzka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.10.06 18:11

Tak já psala ještě do starého…no nic.

IVI,…taky už odpo odmítám chodit ven…znova oblékání…už na to nemám sílu…ale co proboha budeme dělat v ZIMĚ?!?!?!

papa VABE

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 18.10.06 09:30

Ahoj,

Mončo, tvoje obavy byly úplně zbytečné - deníček se ti moc povedl!!!! Jo, je to škoda, že miminka tak rychle vyrostou. Ikdyž - upřímě - já se tááák těšila až ten první rok bude za námi. Po zkušenostech s Míšou jsem věděla, že bude líp, když se ten bezbranný raneček trošku změní na človíčka, začne chodit, žvatlat a budeme si trošku rozumět. Já jsem asi divná, ale z toho miminečka jsem byla víc vystresovaná než nadšená. Hrozně jsem se o něj bála, o Vítka asi víc, protože byl docela dost nemocný. V jeho půl roce začala chodit Míša do školky a už to jelo, většina z vás to zná. A až teď, když V. oslavil 2. narozeniny, pořádně si je oba užívám. Občas se už i vyspím, občas se s nimi i rozumě domluvím, mnohem líp jedí (oba nejedlíci), je s nimi legrace, prostě jsou to parťáci. A jako každé děti - občas bych někomu zaplatila, aby si je vzal ;-) Pocit „neukončení“ mě už přešel, ale taky jsem ho měla. Ale mám holku i kluka, byt v paneláku, příjmy sotva průměrné, už takhle budeme mít co dělat, abychom jim dopřáli co budou potřebovat.
Jsem zvědavá, jestli se ke třetímu děťátku rozhodnete a přeju tu holčičku!!!! Velmi rychle by sis po 2 pindících zvykla na pipinku :-DDD

Kdepak je Esterka? Asi už ji v práci pořádně zapřáhli. A co kluci, už si zvykli na školu a školku?

Dneska jsem dala Míše už punčocháče a rukavice a teplejší bundu! V 5. patře jsme měli 3 stupně, školka je už skoro na okraji Prokopáče, jinovatka a na vycházce jí prý včera byla zima. Dneska se jí tam vůbec nechtělo a když mi mávala za oknem tak myslím brečela :-( Ach jo, je nějak čím dál lítostivější. Patří to k věku nebo čím to může být???
Vyrazíme s Víťou do jednoho šikovného sekáče. Miška má zítra svátek, hlavní dárek už sice dostala - Annabell, ale koupím jí na ni nějaký obleček. Originály odmítám finanacovat, tohle bude několikanásobně levnější a mají tam moooc hezké značkové věcičky. A je mi jasné, že to neskončí u jednoho oblečku na panenku ;-)
Hezký mrazivý den!
Katka a Míša 4r 8m a Víťa 2r

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 18.10.06 10:16

Lukáškovi od Monči všechno nejlepší k svátku!!!! Ať tě brácha nezlobí a rodiče se vytáhnou s nějakým super dárkem!

Luka od Kristýny taky slaví dneska? Jestli jo tak samozřejmě všechno nej nej nej!

Katka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.10.06 10:28

Pripojujeme se k zastupu gratulantu!!!  

Sulanek a horici Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.10.06 10:37

MÁME SUPER KAMÍNKA,
TOPÍME SI DOMA,
JMENUJOU SE VERUNKA,
HORECKA S NÍ CLOUMÁ:-(  

Tak takova situace je u nas, dlouho jsem si pochvalovala, jak je to bajecne, ze se nam nemoci vyhybaji. Beha to bez varovani pres 39, je to sila … nicmene Nika v mezicase poklesu teplot po podani panadolu nebo nurofenu vydatne radi a nema problem s nicim, nechapu … ja bych byla mrtvolka i v mezicase!!!  

Pracuji z domova, coz se moc neda … takze se tesim na uspesnou nocni:-(  

MONI, denicek je nadherny a dojemny … ja byt na tvem miste, do te holcicky urcite jeste jdu … tak za 5-6 let:-)))  

Mejte se bajo  

Sulda

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 18.10.06 11:38

Moni, přejeme všechno nejlepší Lukáškovi k svátku!
Deníček se Ti moc povedl, taky mi skoro ukápla slzička a pokud bych Ti měla poradit, tak do třetího určitě jděte, za pár let…My jsme si naplánovali dalšího mimíska až bude radkovi 10 let:-) A bude to krásná okatá černovlasá culíkatá holčička, co bude milovat sponečky a chodit jen v šatičkách:-)
Mějte se, musím letět do školky
Lola, radek 3 roky a 9m a Lena za měsíc a kousek 7 let

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 18.10.06 11:40

Suldo,
přejeme Nice ať vás brzy přestane hřát a ať je zdravá a běhá a řádí bez přestávek
Lola a spol.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.10.06 12:35

Ahojda,
vemu to letem světem, kluci se nějak začínaj řezat :).  

Deníček moc hezkej, Mončo,takže se bez obav v budoucnu můžeš ujmout nějakého dalšího :).   **Lukáškům **pře­jeme vše nej k dnešnímu svátku, prima rodiče, se kterýma je legrace a pořád jen nedávaj příkazy: Nesmíš to dělat, Musíš poslouchat, jíst, uklízet :) atd…!  

Dneska nám přijeli přidělávat zábradlí na balkon a k francouzským oknům -konečněěěě! Hned budu klidnější a můžem větrat ostošest :)! ( I když teď na to teda zrovna moc není počasí.)
Pes ukousl jednomu řemeslníkovi špičku u boty, mě vomejou :(. Pán to bere s humorem, já bych se viděla kdesi. Říkala jsem manželovi, že ho uvážu (psa), aby jim neškodil. A on, že ne, že jim přece nic neudělá. No, tak jim sice samo nic neudělal, jen má pán kratší botu! Je mi trapně… A štve mě, že jsem se nechala od manžela ukecat. Až mu to totiž řeknu, tak tuším odpověď: Jsi dospělá, tak sis to měla vyřešit podle svýho. Jak jinak :(.  

Jdu dokrmit Toma. Mnou nabízený blivajz odmítl (s chutí ho zbaštil naštěstí Mojda - jemu to mixovaný jede!!! ), tak mu vařím těstoviny-vrtule a má to. Mějte se krásně! TAdy je slunečno, tak mám hned lepší náladu!  

Kdo kupujete vláčkodráhy, tak jsem včera objevila jedny stránky, kde jsou některá příslušenství nejméně o stovku za kus levnější - mrkněte tam - www.rakosnicek.cz. Ale zatím jsem od nich neobjednávala, tak nemám zkušenost, jak rychle to dodají a jak to všechno funguje.  

Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.10.06 12:37

Přejeme Nikče brzké uzdravení. U nás je to bez teplot, zato nudle kanou ostošest a Mojdovi se k tomu přidal i kašel :(. Ráno chrchlá hrozně, přes den to jakžtakž jde. Mě bolí pořád v tom krku, dneska jsem pojedla k obědu bramboračku s kupou česneku, třeba to zabere :).  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.10.06 13:20

Máte někdo mail na atlasu? Mě se nejde dostat do schránky :(.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 18.10.06 13:22

TAky gratulujemeee­eeeeeeee!!!

papa VABE

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 19.10.06 10:20

Ahoj!
Kde se všichni touláte?!
Ivča má omluvenku, když jim včera nešla ta elektrika! :-))) Svítili jste svíčkama? :-)))    Dani - to mám radost, že ses ozvala. A s tím nástupem do práce máš pravdu! To budu mít asi opravdu hodně zvláštní pocity, protože opravdu jedna etapa mého života tím skončí.   Zuzko - díky za komentář! Gratuluju k malé babulce a přeju jí do života jen to nejlepší! To ti to parádně vyšlo. Po dvou klučících ještě holčička! :-))) A věděla jsi, že čekáš holčičku? Nebo sis nechala překvapení? Kdybych věděla, že mi to taky tak výjde, tak bych na manžu opravdu hodně tlačila, abychom do toho šli! Manža se tomu hoooodně vzpírá a do dalšího dítka se mu za žádnou cenu nechce. Je fakt, že kdybych měla mít dalšího kluka, tak bych si to asi víc rozmýšlela!   Šulánku - ať je Nika brzo zdravá! Bacily teď řádí všude! Bodejť ne, ráno mráz a v poledne krásně slunečno. Takové střídání teplot tomu malémo organismu (no vlastně ani velkému) moc neprospěje!  

Verčo - co Berunka, už je OK?! A Adámek? Jak se mu zlepšuje mluvení? Já jsem poslední dobou nešťastná z Lukáška. Mluvil už perfektně, říkal R a v některých slovech i Ř. No a poslední týden začal místo R říkat J ! Jsem z toho na nervy a když řekne třeba: „pjosím“, tak ho tak dlouho drtím a nutím vyslovit R, že mnohdy ztratí zájem o to, co vlastně po mě chtěl! :-) Snažím se s ním trénovat slova s R . Když má udělat vrrrr, jako vrtačka, tak mu to tak drnčí, ale ve slově to pak řekne špatně. Přitom to dělá jen v některých slovech. Někdy si všimnu, že v jiných slovech řekne R v pohodě! :-( Budem muset taky začít trénovat jazýček.  

Lukášek děkuje za gratulace. A hned pro změnu přejeme všechno nejlepší Michalce od Katchy. Takže hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky a hlavně super dárečky!  

U nás jinak nic nového. Luky je ve školce i když stále pokašlává. No zítra bude mít manžel volno, tak necháme LUkyho doma a pojedeme „na výlet“. Lépe řečeno shánět kačírek kolem domu. :-)))  

A teď už musím něco dělat! Tomíšek se mi už zase vzbudil. Spal jen 0,5 hoďky. Doufám, že si už nezačíná omezovat dopolední spaní. TO my mě šlehlo. Fakt bych už nic neudělala. Když mi spí odpoledne, tak už je doma Luky (chodí po obědě) a tak taky nemám šanci!
PS: Kde je Esterka, Johanka a Monáček? Snad jen nemají čas a nic zlého se jim neděje!
AHoj
Monča a kluci  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 19.10.06 10:21

Loli, takže vy už s třetím fakt počítáte? A taky už máte vybrané pohlaví. :-))) Tak ať vám to výjde!
M.  

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 19.10.06 10:52

Ahoj,
hlásím se od chrchlajícího, nudlícího Adámka s teplotou dnes ráno 37,9, a to chodil JEN 3 dny do školky. Mě snad klepne! Odpoledne ho vezmu k doktorce, ať si radši poslechne ten kašel, chrchlal celou noc. Vypadá to, jako kdyby měl opět to, co předtím. Navíc k tomu chrchlání se včera 2× pozvracel, Tussin mu na kašel vůbec nezabírá. Já mám mít hotová DPH do středy, to jsem zvědavá, jak to mám stihnout.  

Zaregistrovala jsem, že Nika Šulánkovic je taky nemocná, tak přejeme nejen jí, ale i ostatním marodům, ať se z toho rychle dostanou.  

Navíc jsem to včera zase dostala, takže miminko se opět nepovedlo.  

Jdu makat, dokud je tu babička a hlídá.
Ahoj, PetraK

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 19.10.06 12:37

Ahoj holky,
všem marodkům přeji brzké uzdravení! Je to blbý ty nemoci. Já každý den jako šílenec ošahávám klukům čela, jestli nemají teplotu. Cpu je Marťánkama a ovocem, ráno měl Mates punčocháče, rukavice a čepici. Představa, že by zase lehli - ani pomyslet.
Jinak se s váma musím podělit o „rozšiřování slovní zásoby českého jazyka“ od našeho Matěje. Někdy mám pocit, že jeho tatínek je nějaký marťan. Je nesmrtelný ve vymýšlení nových slov. Příklad ze včerejška:
já: Matýsku, co by sis přál od Ježíška!
M: no já nevím nějaké hravičky?
já: co to jsou hravičky?
M: no takové ty výdržky!  

Tak nevím a to je několikrát za den. Budu si to muset zapisovat, protože někdy je to k popukání.
K tématu 3 miminko. Teď jsem po ukončení jednoho antikoncepčního balení nedostala M, proběhlo asi 5 TT - negativní. MUDr. říkala, že prý se to někdy stává. No nadšená bych nebyla. Je super, když už kluci pomalu odrůstají. Tomík vůbec je samostatná jednotka. Sám do kroužků a z kroužků, sám doma.
No nic, jdu něco dělat. Piště pište! „Revoluční nálada“ pominula a nikde nikdo!
Esterko, Johanko!
Dana (Tom a Matěj)

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 19.10.06 14:14

Ahoj,
moc příspěvků tu opravdu nepřibývá. Ale asi je to pochopitelné vzhledem k tomu, kolik dětí je nemocných. To se jednomu ani moc psát nechce a poskakování kolem nemocníčka dá taky zabrat. Tak ať jsou děti brzy zdravé!!!
Vítek už nudlí minimálně, Míša vůbec, teplotu neměli ani jeden takže M. normálně chodila do školky. Už jim stříkám jedině Stérimar s mědí, to zabírá nejrychleji a nejspolehlivěji. Míša po ránu trošku kašlala a pomohl sirup Stoptusin. Echinaceové kapky se snažím dávat každé ráno, ale je to spíše obden… Ještě bude chodit 3 týdny do školky a pak už ji nechám týden před tou mandlí doma, aby se zbavila všech případných bacilů. No a potom asi taky 1, spíše 2 týdny bude doma. Z toho mám hrůzu už teď.

Petro, snad se zadaří příští měsíc, pořád ještě by to bylo letňátko :-)

Dano, HRAVIČKY bych snad chápala, ale VÝDRŽKY??? Zajímavý slovník :-))) A nestraš, že i s HA se může zadařit :-O Spoléhám na to, že když spolehlivě fungovala asi 13 let, ještě dalších 13 fungovat bude ;-)

My dneska měli slzavé údolí ve školce. Když už byla Míša převlečená, dávaly jsme si pusinky na rozloučenou a spustila :-(((( A to jim už začínala angličtina. Ale pořád mele havárjú, havárjú tak se asi včas uklidnila :-) Na panenku dostala 3 kousky oblečení (pyžamko, overálek a fleesové šatičky), ale víc nadšená jsem asi já :-O Pyžámko jsem hned oblékla (to ještě Míša nebyla doma), pak jí teda ona oblékla ty šaty. Nějak na to převlékání není… Ale v sekáči jsem pořídila ještě Vítkovi fleesovou vestičku bez rukávů s kapucí a všechno to dohromady stálo 250,– SUPER!!! Odpoledne máme to opékání buřtů, zamykání lesa a až se setmí tak ty lampiony. Ještě měla být drakiáda, ale nefouká. Naštěstí… Doufám, že zase budou mít jeden kotel s čajem extra pro rodiče ;-D

Katka

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 19.10.06 14:44

Ono je to hrozně vzdálená budoucnost, ale ráda bych, on to stejně bude zase zlobivej kluk, nebo holka „skorokluk“  

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 19.10.06 19:13

Tak Adámek měl teď 39,3, kašle každých 5-10 minut. To je síla. Musím s Panadolem ještě počkat, abych dodržela odstup 6 hodin, tak mu ho můžu dát nejdřív v 19.30. To bude noc. Nevím co dřív - jestli makat na PC nebo sedět a hlídat Adámka - při náročném kašlání se prostě pozvrací. Ještě že měl pěknou váhu, v pondělí měl 21 kg, taky se vytáhl, zase je mu všechno malý, má 109 cm. Já ty nemoci tak blbě zvládám, vždycky když vidím jak se trápí u kašle, tak mi to trhá srdce, ale jak mu mám pomoc? Nejradši bych kašlala za něj…
Ahoj, zdrcená PetraK

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.10.06 20:39

Ahojda!
Jo, fakt jsme večer svítili svíčkama, hotovej povídací večer jak za starých časů. Ale žádný pohádky jsme neříkali. Manžel celou dobu vysvětloval Mojdovi, PROČ to nejde - jak funguje elektrické vedení, co je transformátor a takový blbiny :) :) :). Protože Mojda pořád říkal: A když už mi pustíte ten Večerníček? a nějak nechtěl pochopit, že jsme na to malí páni!  

Esterka s Johankou asi nestíhají, co je s Monáčkem, to netuším. Jak se vynořila, tak se nám ztratila, což je škoda. Docela jsem se těšila na vyprávění, co s nima ty roky bylo… Třeba se ještě objeví. Snad je u nich vše o.k.!!!  

Mě už Tom spí jen jednou denně a asi jen hodinku. Ale zato večer odpadá brzo. Dneska už chudák tak zíval, že jsem ho dala do postele už v půl sedmé a než jsem sešla schody, tak už tam bylo ticho a chrněl.  

Ordinaci nahrávám, jdu číst, co jste sepsaly.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.10.06 20:43

Dano, kdybys náhodou byla těhu, tak se nějak dohodni s Petrou!!!! :) Asi drsnej humor, já jen, že ty vaše dva příspěvky jsou přímo pod sebou a úplně mě to svádělo -jedna zklamaná neotěhotnělá (ale Petruš, nevěš hlavu, jednou to vyjít MUSÍ!!! ) a druhá skoro se děsící těhu :) :). Já bych teda asi ten „jiný“ stav teď  taky zrovna nevítala. Někdy jsem stopro přesvědčená, že už nikdy více, ale někde úplně malilinkatě si říkám, že třeba za několik let…

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.10.06 20:47

Holky, holky,
to je hrozný, jak se tady marodí!!!! :(
U nás teda kašel docela v normě, v noci celkem klid, Mojda spíš kucká po ránu.
A Adámek má 21??? Mojas je teda fakt vychrtlej, tuším, že má stěží 16, i když se asi měsíc nevážil. Ale on je to hubeňour, všude samý žebro. To Tom asi bude jiný sádlíčko!! Ten taky nejí, ale že..! Teda sice jen to, co mu zachutná, ale pak o to víc… K večeři klidně jeden a půl krajíce chleba průhledně pomazaného máslem…Tchyně včera jen kroutila nad Tomovým apeti­tem hlavou a komentovala slovy: No, pánbůh ti to požehnej, jen aby ti nebylo blbě…

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.10.06 20:52

Budem doufat, že se pozvedne trochu morálka, až se děti uzdravěj. Teď je to fakt blázinec kolem nich celý den lítat a já včera ani neměla sílu zapnout net. I když už pak šla elektrika…  

Slyšely jste ve zprávách, že kvůli té vypadlé elektrice zahynuly tři žirafy v ZOO? Chudiny :(.  

Včera jsem Mojdovi říkala, že jestli nesní večeři, tak už jiné jídlo nedostane. Na to mi řekl: „Nevidím, že by byl večer, když ještě není tma, takže TOHLE NENÍ večeře! Takže já si dám večeři až potom…“ Grrrr! A musela jsem počítat do deseti, do dvaceti… :) :) :)
A dneska mě taky nějak „utřel“, docela hláška dne, jenže já co si nenapíšu, to zapomenu, tak vás v tuto chvíli „neobohatím“.  

Ahojda a konec nemocem!!!!  

Ivča a chrnící kluci    

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.10.06 07:48

Ahojda!
Už hodinu funguju… když spinká Tomáš, tak si Mojda usmyslí, že bude o půl sedmý vstávat on :(. Říkala jsem manželovi, že to není dítě, ale tyran!!!!! A chudák ženská, která si ho jednou přitáhne domů. A manžel na to: Jé, mě by nevadilo, kdyby nám zůstal. Ta představa mě trošku vyděsila :) :) :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.10.06 08:04

Holky,
jak se vám daří udržet nemocné děti v posteli????? Já už jsem z Mojdy na mrtvici. Je týden doma a jestli ležel hodinu denně, a to jsem mu k tomu samo musela pustit nějakou „projekci“. Nevydrží ani doma,jak zahlídne sluníčko, už chce jít ven. To je teda léčba!!!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 20.10.06 08:10

Dobré ránko,
PetroK - chudák Adámek, ale když je tak vysoká teplotka, tak nemusíš čekat 6 hodin, ale můžeš prostřídat po třech hodinách - např. Ibalgin po 3 hod paralen po 3 hod Ibalgin - prostě dva léky na odlišné bázi. Jsem vyškolená - jak měl Matěj tu hroznou angínu. Když tak ještě zábaly na ručičky a nožičky, vlažnou vodou 3× po 5 minutách. Stačí, když teplota klesne o dva dílky.
Pro dospěláky mám taky jeden tip -když bolí v krku, tak rozpustit acylpyrin a vykloktat s ním. Poradila mně to moje lékařka, že to tak dělá celá rodina a fakt to pomáhá.
Matěj včera parádně soplil - chodí do školky od pondělka! Jak si olizuje pusinku tak ji má úplně odřenou až do strupů, tak jsme mazali bepantenem. No pořád se něco děje.
Dnes jsem v práci až do noci - jsou volby a já pracuju na úřadě, tak máme „službu pro občany“. Aspoň si udělám resty. Zítra pojedeme na hřbitov - už jako dušičkově.
V minulém deníčku mě inspirovala Esterka s tou podzimní výzdobou. Tak jsem si udělala doma i v práci. Dokonce jsem dostala i svícínek - keramickou dýni - manžel nadával, že to jsou americké svátky, ale děti jsou nadšené.
Tak zatím ahoj a držte se!
Dana (Tom a Matěj)

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 20.10.06 08:13

Ahoj Ivi,
to znám, když jsou kluci nemocní je to u nás jak v CaA v dětském koutku. Celý den jede DVD. Tak si nedělej násilí. Ono si to dětské tělíčko řekne samo. Jak jim zaberou prášky, tak řádí, že?
 Dana

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.10.06 09:14

Jo, Loli, to jsem si taky myslela, že Em bude taková ta načinčaná holčička…no prostě ny ny ny…ale opak je pravdou. Když je ušmudlaná od čehokoliv, vůbec jí to nevadí. V pos…plíně může být hodiny. Už jsem zavrhla růžovou, protože je na ní špína moc vidět a teď volím červenou, tam se to trochu ztratí.....ale miluju ji příšerně, že bych ji láskou snědla!!!!

papa VABE

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.10.06 09:15

My prostřídáváme při vysokých teplotách po třech hodinách Paralen čípky a sirup (tuším Nurofen?).  

Acylpyrin doma nemáme, jinak bych to¨šla hned vyzkoušet. Týden bolest v krku, to je teda něco :(.  

Jdu, děti se bouřej!
Holky, pište!!!!!!    

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.10.06 09:16

Ahoj Moni,

u Em to byla nějaká virózka a zdá se už být OK. Adámek se lepší, opravdu mohu říct, že dělá pokroky. Jen to cvičení…to je kolikrát o nervy. Ale to se poddá. Jen jsem Ti chtěla říct, že jsem u dr. četla nějaký článek o logopedii a prý do 4 let by se děti NEMĚLY opravovat ve výslovnosti…teĎ si už nepamatuju proč…ale mě se to nezdá, já taky opravuju nebo spíš mu to zopakuju, jak se to říká správně,a le nedrtím ho, aby to říkal správně…vždycky mu řeknu,…vidíš, musíme trénovat, abychom to uměli :-)

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.10.06 09:19

Petro, u nás je to stále dokola…chvíli ve školce, chvíli doma…buĎ Em nebo Adámek.....asi si tím musíme projít všechny, co máme děti ve školce. Ach jo.

Ať jste brzo OK.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.10.06 09:21

Ahoj Petro,

mě dr. radila při takových teplotách střídat paralenový „preparát“  a teď nevím s jakým po 3 - 4 hodinách. To je rada jak víno, vím, ale já mám děravou hlavu. Promiň.

papa VABE

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 20.10.06 09:42

Ahoj,
Ivčo, kdyby Vítek nebo Míša dobrovolně leželi v posteli, mám obavu o jejich život. Pokud nemají teplotu tak ven taky chodíme. S rýmou to je snad v pohodě, to se venku i líp dýchá. S kašlem už je to horší, to obvykle kašlou venku ještě víc :-/

Včera to byla super akce. Vítr teda opravdu nefoukal, ale dětem to nevadilo. Ty, které na pouštění draka trvaly, běhaly tam s ním, resp. držely šňůru a za nimy lítaly chudinky matky s drakem ve výšce :-))) Toho jsem byla ušetřena :-))) Já jenom lítala za Vítkem a lovila ho z křoví, dělala mu záchranu na všech možných prolejzačkách a skluzavkách. On snad nemá pud sebezáchovy :-O Naštěstí přijeli naši tak mi byli nápomocní a sledovali Míšu. Máme nějaké trable s dědou, včera a ve středu už to bylo nějaký hustý tak se přijeli 55 km odreagovat s dětmi.
Pak jsme opekli buřta, dorazil manžel s lampiony, vypili čaj a když se konečně setmělo, vyrazil průvod světlušek. Ano, Vítkův lampion zbyl na mě :-) Víťan si hověl tátovi za krkem na koni :-) Prošli jsme sídlištěm a zpátky ke školce. Ta je u lesíka takže tam proběhlo „Zamykání lesa“. P. učitelka převlečená za Pána lesa měla proslov, děti jí odříkaly básničku a to byl konec akce. Samostatní jedinci spali ve školce, naše závislačka šla dom. Uťapkaný jsme byli všichni. Děti jen co lehly tak spaly. Jenže za 2 hodiny řval Vítek - dolní špičáky stále nejsou prořezané :-( Tak spal v mojí posteli a já dole na palandě pod Míšou. Ta se vzbudila někdy v noci na čůrání a pak nemohla usnout a hystericky se rozeřvala, myslela jsem, že ji zaškrtím :-/ Ráno šla do školky s tátou takže dalšího pláče jsem byla ušetřena. Ovšem jdu pro ni po O. Tou dobou samo V. spí… naštěstí je zítra a pozítří manžel doma tak budou částečně drtit i jeho. Ale na druhou stranu, jsou zdrávi takže co si stěžuju?!?!?!
Uzdravující víkend přeje
Katka a spol.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.10.06 10:12

PETRO… Tak takhle jsem to myslela.

papa VABE

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 20.10.06 10:49

Ahoj holky,  

díky všem moc za rady. Taky jsem měla pocit, že se může cosi střídat častěji, někde jsem to četla, ale dokud to člověk nepotřebuje, tak to pouští z hlavy.
Adámkovi naštěstí horečka do rána klesla, měl jen 36,9, ale v noci strašně kašlal každou hodinu, do toho se z toho 2× pozvracel (naštěstí do kýble), 2× jsem otevírala na chvilku okno, aby se vyměnil v pokojíčku vzduch. Usnul sice ve 22.45, ale ve 23.00 už byl zase vzhůru, dožadoval se, abych tam s ním byla. Usnul znovu ve 23.30 a v 0.45 opět vzhůru, což už jsem musela vypnout PC a jít si k němu lehnout. Usnul až v 1.30 a po hodině se budil s kašlem, popř. zvracením (že ho bolí bříško). Jsem grogy, hlava mě bolí jak střep, už včera jsem si lupla 2× Paralen, dneska to nebude evidentně lepší. Teď hlídá babička, tak to musím rychle využít a něco udělat.
Zatím pa, PetraK

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.10.06 11:15

To je teda zvláštní, že se NEMAJÍ opravovat!!! Já opravuju pořád, protože si myslím, že když si to slovo blbě zafixuje, tak se to odnaučuje těžko :(. Moje neteř ještě ve třinácti říká místo rtěnka „retěnka“ a já můžu vyskočit z kůže!!!! :) :)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.10.06 11:25

My jsme byli pouštět draka někdy minulý týden na rodinné procházce. No - skončili to hádkou téměř všech zúčastněných :). Mojda byl nadšen, jak mu lítá drak a pak chtěl, aby z toho Tom taky něco měl. Tak mu ho s tou šňůrou zahákl na kořárek. Jenže jak byl vítr, tak to milou šňůru samo  z kočárku vzalo a drak letěl vstříc nebesům. Já měla jen pantofle (byli jsme na poli za barákem), takže honička letícího draka po hrbolatém poli by byla do Natočto! Manžel  honil psa, aby nerozerval toho draka nebo neutrhl šňůru. Do toho řval v kočárku Tom, protože jsem od něj odběhla, řval Mojda, že se bojí, že mu uletí drak, já řvala na Mojdu, proč má takový blbý nápady a manžel řval na mě, že neumím uhlídat ani dítě pouštící draka… :) :). Když už jsem konečně „odchytla“ konec šňůry, tak jsem „chytře“ Mojdovi řekla, ať si dojde pro draka (abych už se víc nemusela vzdalovat už od tak dost ječícího Toma, kterému jsem se ztrácela z dohledu :) ), čímž jsem to ovšem dosti pos…ala, protože tím pádem se šňůra zašmodrchala tak, že už ji nikdo nebyl schopen rozšmodrchat :(. A manžel ji vztekle urval, řekl, že s náma zase někam půjde a odebral se vzdorovitě se psem k domovu ponechaje mě s dvěma řvoucími dětmi, já byla skoro taky na brek a k tomu jsem měla v ruce toho draka se zbytky života :(… No, to mám z toho, že pořád toužím po rodinném programu :).
Pa
Ivča  

 
Lukaska
Povídálka 41 příspěvků 20.10.06 11:59

Ahoj všichni,
měla jsem odmlku, protože jsem si chvíli dovolenkavala a jak sem s tim skončila, tak mi Lukášek začal marodit a tak sem s nim byla doma na paragrafu a byla sem tudíž odřízlá od netu!
Moc krásný deníček…taky jsem byla dojatá. Muj Lukášek taky teď číhá s ručičkou na mým břiše a čeká na kopanečky od brášky:-) Od tý doby, co ví, že budeme mít kluka (to jest od minulýho pátku), tak je celej šťastnej. A já ho pozoruju a nevěřim vlastním očím, že je z něj už tak velkej mužskej. A jak ty čtyři roky utekly jak voda! Teď si říkám, že třetí dítě už ne, ale co já vím, jestli časem nezatoužim pokoušet osud a zkusit ještě holčičku…a pak z toho bude třetí kluk:-) a mě z nadbytku mužskýho hormonu v domácím ovzduší asi trefí šlak!
Zatím papa Monáček

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.10.06 13:22

Ahooooj!
Ráda tě tu konečně vidím!
Tak už se nám na tak dlouho neztrácej a piš :)!
Za zády se mi dějou orgie, tak zase musím zmizet :(.  

Ivča a raubíři

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 20.10.06 15:08

Holky pomooooc!
Adámek má počínající zápal plic, má další ATB a jestli to nezabere (protože zvrací, kdo ví, jestli to v něm zůstane), tak honem do Krče. Klepou se mi hrůzou ruce, dýchá strašně, teď usnul. Vzala jsem ho ještě jednou k doktorce, protože se mi to nějak nelíbilo, a ještě štěstí, že jsem to udělala. Chudák mi v čekárně spal na ruce (už měl zase přes 39) a ještě mi tam zvracel. Z očí už mu jde hnis, fakt děsný. Do školky nesmí 3-4 týdny, jak mi sdělila paní doktorka, protože po zápalu plic se musí pořádně dát do kupy.
Jsem na mrtvici, strašně se bojím, jak to dopadne. Pořád se na něj běhám dívat, jestli dýchá …
Ahoj, PetraK

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 20.10.06 15:16

Peti, přesně jak píše Verča! Střídej Paralen (Panadol) s Nurofenem! Dáš Paralen a za 4 hodiny můžeš Nurofen, za další 4 zas Paralen.  

Já dnes byla s Lukym taky u doktora! Od půl čtvrté jsme nespali a Luky kašlal a kašlal a samozřejmě z toho zvracel! Opětovně suchý kašel! Tentokrát to doktorovi předvedl, takže dr. „pochopil“, že je to OPRAVDU suchý kašel a doporučil Silomat (Sinecod), dal nám opět Pamycon na rýmu (prý to je to, co ho dráždí) a Flonidan na zklidnění sliznic. V případě teplot Paralen. No tak snad už bude líp!  

Přeju, ať se Adámkovi brzo uleví.
Monča  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 20.10.06 15:18

Škoda, že neplánujete další! TO by byla ta nejlepší náplň nečekané „černé hodinky“, co?! :-D))))
Ale asi by vás Mojda s Tomem stejně nenechali! :-D
M.  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.10.06 15:20

Petro, to je šílený!!!
Nejsem přítelem nemocnic, ale pro klid duše bych ho tam snad aspoň na noc odvezla, pokud bych nějak mohla zůstat u něho… Pokud by si ho tam teda nechali.
Budu na vás myslet!!!! Určitě napiš, co s vámi je, když bude čas.
Ty děti nám dávaj zabrat :(.
Ivča  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 20.10.06 15:21

Fakt?!?!?! Tak to zírám! Mám docela podobný názor jako Ivča - myslím, že by si to pak děti zafixovaly špatně! Ale aspoň teď vím, že to nemám tak hrotit a prostě ho jen opravit a upozornit, jak se to má správně vyslovovat.
Dobře, že už je Em zdravá. Tak ať se vám teď nemoci vyhýbají.
 Monča

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 20.10.06 15:25

Tož jooo, no! :-)))) Příště si nejdřív přečtu všechny příspěvky, než začnu být „chytrá“ a radit, co že má Petra střídat! :-DDDD  

M.  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 20.10.06 15:32

Kači, vidím, že se vám akce vydařila na 1s hvězdičkou! U Ivči to bylo tak za 4, co?! :-)))) Ale hlavně Ivi, že vám ten drak lítal. My tak blbli předevčírem na zahradě. Měli jsme draky dva. Jednoho kupovaného, co dostal Luky k svátku a druhého jsme s manžou „za svobodna“ vyráběli. Páni řemeslníci vedle na stavbě se asi bavili, no nevzletěl nám žádnej! :-((( Takže u nás to bylo za 5!!!!
M.  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 20.10.06 15:42

Jejda Peti, tak to je hrůza! Zvrací pořád z kašle? Jestli je to od žaludku, že ho má prázdný a ATB ho tam dráždí, tak do něj musíš zkusit něco dostat. Jestli je to z kašle, tak neporadím. Sami s tím bojujem. Dali vám něco na ten kašel? A co zvlhčování vzduchu, nepomůže to? Má ten kašel suchý? Asi jo, u zápalu bývá suchý, že?! Tak zkus na radiátory rozvěsit mokré prostěradla. Nebo mu dej do pokoje sušák s mokrým prádlem. Ať se mu trošku zvlhčí sliznice a zlepší ten kašel. Pak už snad tak nebude kašlat. Ale pokud to bude pořád zvracet, tak možná to bude v té nemocnici bezpečnější. Asi by mu ATB (penicilín?) píchali a to bys měla jistotu, že to v něm zůstane a zabere. Byla to hrůza, když měl náš Luky vydržet v nemocnici, ale nechali si ho tam jen po nezbytně dlouhou dobu.Byl tam 5 dní. Pak ho pustili domů a dobíral penicílín v tabletách. Adámek to tam určitě vydrží. Když je mu tak zle a má tak vysoké horečky, tak stejně nebude mít na nic náladu. Ale teda horší bys to měla s tím, kdo by tam s ním zůstal. Jestli máš dodělávat tolik DPH, tak by to asi nešlo. CO manžel, zůstal by tam s ním?
Přeju, ať se vám to co nejdřív zlepší a do nemocnice nemusíte. Hlavně at už nezvrací a a ATB zaberou! Myslíme na vás!

Monča a kluci (prudíci)    

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama