Maminkou s eMiminem už pár let - tentokrát od PetryK

Rodičovství

Ahoj holky, jak jsem slíbila, posílám nový deníček: Celý minulý týden jsme byli v Albrechticích v Jizerských Horách. Počasí nám přálo zprvu hodně, sněhu bylo relativně dost, dokonce když jsme v sobotu odjížděli, tak byla u nás doma taková vánice, že se mi ani nikam nechtělo. Postupně se však lyžařské podmínky zhoršovaly, bylo nad nulou a do toho občas pršelo. Nicméně, my jsme byli rozhodnutý si hory užívat v maximální možné míře.

Jeli jsme tam již podruhé, tak jsme věděli do čeho jdeme. Navíc tam s námi jela i rodina mého bratrance, který má shodou okolností také Adámka, ale „jen" 3,5 letého. Domluvili jsme se proto, že je budeme dávat do lyžařské školičky, která je k dispozici u Tanvaldského Špičáku II., což je pěší chůzí asi 5 minut od pensionu, kde jsme byli. Musím přiznat, že jsem měla obavy - náš Adámek se sice doma asi 2 dny před odjezdem postavil na lyže a vypadalo to, že by mu to mohlo jít (na rovině), ale když mu to začalo klouzat, dal se do breku a vzdal to. Uklidňovala jsem se, že je přeci nejdřív taky budou učit někde na rovině a prostě se uvidí, jak se mu to bude či nebude líbit. Skutečnost byla ale jiná …

Prvně jsme se vydali do školičky v neděli, 28.1., den po Adámkových 4. narozeninách. Známá, která dělá taky instruktorku na lyžování, mi doma říkala, že nemá cenu učit dítě lyžovat dříve než ve 4 letech. Tak jsem si říkala, že mi jsme to dodrželi doslova. Trošku jsme byli rozladěni, že nebylo hned volno, museli jsme čekat do 13.00, což byly cca 2 hodiny. (Kvůli špatné zimě si spousta instruktorů našla jinou práci a najednou jich bylo málo. Potom jsme si to zamlouvali už na 2 dny dopředu.) Skočili jsme se proto na to řádně posilnit obědem. Náš Adámek měl mít Martina a druhý Adámek Ivu. Pro mě vyvstala další obava, že náš Adámek se bude cizího kluka bát a musím se přiznat, že jsem druhému Adámkovi Ivu trošku záviděla. Když nastala hodina H, přišel k nám mladý kluk, cca 25 let, vysoký, štíhlý, trošku vousky. No, upřímně řečeno, čekala jsem, že náš Adámek začne řvát a bude to hotové. Natahovat sice začal, ale do breku se nakonec nedal. Na rozdíl od druhého Adámka, který plakal naplno. Čekala jsem tedy, že se kluci začnou učit někde pod sjezdovkou, ale jaké bylo překvapení, když šli rovnou na vlek! Martin si dal Adámka na koleno a šup, už jeli nahoru. Asi Vám nemusím popisovat ten strach, co jsem měla o naše jediné dítě. Ale sjeli to bez větších problémů, Martin ho držel v pluhu u sebe a jízdu od jízdy se Adámkova nervozita vytrácela, takže po první hodině, na kterou jsme to měli každý den zaplacené, se Adámek naučil plužit. Pod kopcem jsem ho vždy chytla, řádně pochválila, pohladila … Měl prostě 100 % servis :-)

Nebudu Vás déle napínat, asiby Vás to stejně nebavilo číst - ve středu už jezdil na vleku úplně sám (byl to klasický vlek Poma, někdo tomu říká talíř - žádný ten vyloženě dětský, prostě normálně pro dospělý) a od čtvrtka sjížděl i dolů úplně sám. Těsně před koncem sjezdovky byly umístěny branky jako most a slalomové dětské tyčky, což se mu moc líbilo a moc rád projížděl „na bobečku" branky a pak vymrskl i slalom kolem těch tyček. Musím říct, že jsem v tu chvíli byla na něj pyšná jako páv. Až do čtvrtka měl Martina, jen v pátek byl Martin na školení, tak měl Veroniku. Ta mu dala i takové kolečko, a to byl Adámek v sedmém nebi, protože měl „konečně volant". Či-li nakonec byl Martin lepší než nějaká mladá holka, protože v těch začátkách Adámka udržel a ten mu začal věřit. A že na našeho Adámka je potřeba síla!

Druhý Adámek proplakal téměř celou školičku. Což mě utvrdilo v přesvědčení, že pokud dítě není vyloženě talent (jako například děti, co bydlí přímo na horách - říkám, že se rodí už s lyžema na nohou), nemá opravdu cenu učit je lyžovat dřív než ve 4 letech. Přeci jen to vyžaduje určitý stupeň spolupráce, a to se těm mrňouskům špatně vysvětluje.

My se Zdendou jsme si taky aspoň trochu zalyžovali, sice z celého týdne asi jen 3 dny, ale lepší něco než nic. Stáli jsme na tom po 9 letech, ale opravdu se to nezapomíná. První jízda byla trošku kostrbatá, máme navíc nové lyže, na které si člověk musí přeci jen zvyknout, ale pak už to šlo jak po másle. Někdy jsme se střídali - já dvě jízdy, Zdenda dvě jízdy a ten druhý byl vždy pod sjezdovkou u Adámka, pak chodil Zdeněk lyžovat když Adámek odpoledne spal a jednou byl na noční jízdě. Já byla taky na noční jízdě jen jednou a bylo to super. Škoda jen, že jsem nemohla jít častěji, ale většinou večer pršelo. Nezbývá než doufat, že příště nám bude počasí přát víc. I když na druhou stranu, bratránek jezdil původně v termínu o týden dřív, což já nemůžu kvůli DPH, letos to změnil, abychom mohli jet společně a pak mi byl za to vděčný, protože o týden dřív na horách nebyl sníh vůbec žádný. Aspoň k něčemu mi to DPH bylo!

A co Vy a Vaše děti, jak jste na tom s lyžováním?

Ahoj, PetraK a Adámek (4 roky)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 05.02.07 15:23

Prvnííííí! Jdu číst.
Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 05.02.07 16:09

Ahoj Petro,
nádhera - museli jste si to krásně užít. My jsme na tom s lyžováním bohužel bledě. Já jsem lyžovala tím stylem, že jsem byla na horách 1× v 7. třídě, 1× v prváku na gymplu a pak asi 3× na vejšce. Všichni uměli lyžovat a já jsem se plácala „od lesa k lesu“, tedy nikdy moc nepadám, ale jezdím pomalu. Martina Adámkovi závidím, to by snad naučil i mě. No a jelikož manžel je na tom podobně, tak prostě lyžařský sport nepěstujeme. Ale až se jednou rozhodneme, asi si najmeme 4 instruktory - pro každého jednoho - a ručím za to, že nejlíp to půjde dětem. Zatím stáli na lyžích jen jednou, naši mají nějaké prastaré dětské „běžky“, obešli dvakrát barák a tím to skončilo, páč je to nebaví. Ale určitě se budou bát rychlosti stejně jako já, no prostě uvidíme, až pro nás - rodiče nastane ten pravý čas. Manželův kamarád má na horách chatu, tak snad to jednou vyjde.  

Jinak jsem dnes psala ještě do starého deníčku, objevila jsem nový až před chvilkou.  

Tak pa
Jiřina s Jírou (4 roky, 5 měsíců dnes přesně) a Haničkou (3 roky, 2 měsíce a 2 týdny)    

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 05.02.07 16:16

Jo a Petro, tu chatu má ten náš známý také v Albrechticích v Jizerkách :o)) Byla jsem tam kdysi 1× na počátku našeho vztahu (je to 15 let), to jsme byli ještě nezadaní (já jsem byla do počtu) a tenkrát jsem se opila po rumu a svého nynějšího jsem poblila :o)) tak jsem si ho označkovala a už jsme spolu zůstali :o)))
Nutno říct, že to poblití bylo takové decentní a že mi to od té doby vrátil i s úrokama :o)
 Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 05.02.07 16:18

Adámek je BOREC!!!! No fakt jste si tu užili krásně :-) Jistě máte nějaké fotky malého lyžaře, že jo? ;-)

Míša stála prvně na lyžích taky až ve 4 letech, sice jsme to zkusili i rok předtím, ale to jenom řvala. Ona se zkrátka s lyžema na nohou nenarodila :-) Ale loni jsem ji učila jen já na kopci u babičky, tahala jsem ji do kopce na hůlce jako na pomě (to by jí šlo :-)) a dolů se pokoušela o pluh, ale já jsem ráda, že kopec sjedu natož učit lyžovat… Takže nějaké závratné výsledky to nemělo, kromě fotek na lyžích, pózování jí šlo taky moc pěkně :-) Letos nevím jak to bude :-/

Jinak v Albrechticích jsme byli na střední škole na lyžáku! Bydleli jsme nahoře jak je ta rozhledna. A nejvýraznější zážitek mám z toho, když nás jednou odmítli vzít na vlek, že už je prostě moc hodin a my to museli vydupat nahoru v přeskáčích s lyžema na zádech. To byla tenkrát málem moje smrt, sportovec zrovna velký nejsem.

Vítek spí, musela jsem mu dát sirup, naříkal a hřál. Celý den leží takže to je přesně ta situace, kdy bych byla vděčná za krapet toho zlobení :-(

Katka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 05.02.07 19:29

Ahojky holky,  

Petko, super lyzovaci denicek a Adamka chvalim, je to sikulka a naucil se lyzovat docela rychle!!!!  

Ja mam ditko lyzovaci, zacalo uz v loni ve 3 letech, zaklady jsem naucila sama (byla to makacka, uf) a pak uz jsem ji davala do hromadne lyzarske skolky a ta si to tam krasne uzivala … uz loni jezdila na dospelacke pome i kotve a dokonce i na sedackove lanovce (proste ty deti po:,–(ili k normalnim cizim lidem a poslali nahoru … jednou takhle na mne mavala kdyz ja jela na kotve pod touto lanovku). Jezdila s detmi tak o pul hlavy az hlavu vetsimi, byla uplne nejmensi a nejmladsi, ale zato sikovna, sjizdeli na Miseckach ruzne sjezdovky a ja pychou malem praskla:-)))) Rozhodne se vsak s lyzema na nohou nenarodila a ja teda taky ne … ja lyzuji, ale do skveleho stylu mam HODNE ALE OPRAVDU HODNE DALEKO, ovsem lyzuji s radosti!!! Naucila jsem se jakz takz jezdit az na VS, takze jsem dukaz toho, ze i v dospelosti se to da naucit…  

LEtos se Nika prave o minulem vikendu tvarila poprve na lyzich, ze tohle v zivote nedelala, vyfasla vsak starsiho ucitele a ten se k ni tak i choval a jenom ji vozil na tyci, docela mi to vadilo. Dalsi den vyfasla mladeho ucitele, kteremu jsem rikala, at je na ni tvrdsi a doda ji odvahy, ze urco jezdit sama bude … a do pul hodinky uz jezdila a na konci zatacela docela rychle dle toho, jak ji kreslil na zemi hada, fakt sikula!!!  

Takze muzeme nase deti brzy poslat na hory spolu a my muzeme vykecavat nekde v baru na sjezdovce:-)))  

Jinak se srazit muzeme kdykoliv, ale Nika musi nejdrive dobrat ATB, coz bude asi zitra… ze by nekdy pristi tyden?  

Mejte se tady bajecne, jdu hodit dite do vany a umyt mu hlavinku  

Sulanek  a Nika

 
Cervicci
Povídálka 20 příspěvků 05.02.07 19:45

Ahoj holky, omlouvám se, že jsem vám vnikla do deníčku, ale zrovna před chvílí jsme se bavili o lyžování a kdy je nejlepší začít. Tak děkuji za radu. :-) Jen jsem se chtěla zeptat- kolik stojí hodina s instruktorem lyžování? Díky, Míša.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 05.02.07 20:25

Ahoooooj holky!!!!  

Všechny vás moc zdravím! Teď jsem byla pár dní bez netu, protože nám nefungovalo připojení a už mám absťák! Musím to všechno honem dočíst. :-))) Kdyby mi vždycky aspoň večer manžel neumožnil stáhnout přes jeho mobilní připojení poštu, tak jsem úplně odříznutá od civilizace. :-D)))  

Ještě jsem nic nečetla, tak ani nezvládám na nic reagovat. Doufám, že jste všichni OK a zdraví. A teď jdu honem přečíst deníček od Peti, který mě mooooc zajímá!!! Hlavně o výuce lyžování Adámka!  

Tak zatím ahoj.

Monča a kluci

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 05.02.07 21:00

Tak mám přečteno!!!  

No Peti, tak to je paráda, že to tak Adámek zvládl a je z něj takový lyžař!!! Strašně mě mrzí, že tady u nás v okolí slezl všechen sníh a lyžovačka nehrozí. V minulém deníčku jsem psala, jak jsme o minulém víkendu Lukymu honem dokoupili přezkáče (lyže dostal od Ježíška) a vyrazili s ním rovnou na kopec do Hluboček u Olomouce. Hned jsem šla domlouval lyžařskou školku, ale volno bylo až od 16.00 hod a navíc už to bylo jako noční lyžování za 400 Kč na hoďku (místo 280 Kč), takže jsem si vzala kontakt a domluvila se, že přijedem v týdnu! No a hned po neděli začal tát sníh a měli jsme smůlu. Takže z toho nic nebylo. Já tam Lukyho jen tak trošku „potáhala“ po malém kopečku a trošku se ho to snažila naučit, ale nic moc! Učitel sjezdování ze mě určitě nebude. Taky s manželem nejsme zrovna výborní lyžaři, ale baví nás to a chtěli bychom k tomu kluky vést a jezdit s nima na hory. No teď ještě ten sníh, aby napadl!  

Jiři - tvůj blinkací pobyt na horách je dobrej! Bezva seznámení s manželem. :-)))  

Kači - tak Vítek je marod?! Jéje, tak ať se brzo zmůže na kapičku zlobení!  

Míšo - tak jak už jsem psala výš, tak v Hlubočkách je hodina s instruktorem běžně za Kč 280,– a večerní za Kč 400,–.   Šuldo - no Nika je myslím sportovní talent! Tu ti můžem všichni jen závidět. Taky bych se dmula pýchou. ;-)  

U nás jinak nic nového. Jen jsme měli víkend ve znamení oslav - slavila jsem -náctiny! Chachacha! :-)))  Kéž by, ale bohužel! :-((( Ale dostala jsem zlaté náušničky. Sama jsem si je vybírala, ale už i to vybírání mě tak „uspokojovalo“, že jsem si to fakt užila. :-))) Zatím si je šetřím a nosím jen na vyjímečné akce, ale po plese, který u nás bude 17.2. je už nechám na uších.  

Ahoj  

Monča a kluci

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 05.02.07 23:11

Ahojky!
jen v rychlosti, nez zalezu do perin:-)
Lyzovani u nas nic moc- ja nemam zadny styl, ale nadseni velike:-) a manzel uprimne nenavidi zimni sporty- pri vyuce brusleni se propadl do rybnika, na lyzaku si zlomil ruku a pri bobovani nohu-no proste talent:-)))
takze u nas to vypada na lyzarskou skolku pro Filipa-jenze to by muselo nasnezit:-)
zatim chodime bruslit- dva-trikrat tydne chodi do kraso pripravky a uz mu to docela jde- udrzi se, po padu se sam postavi, objede kluziste…Dneska zaroven s nima mely trenink uz zavodici deti -a to jsem zirala- oni uz normalne skakali!!
Jdu do perin, nejak me boli hlava- a uz se vidim, jak v sest vstavam-blee:-)
Zuzka a kluci

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 06.02.07 07:19

No nazdárek Zůzo, kde jsi ? Večer se chodím dívat jestli tě náhodou nepotkám na chatu a nic!

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 06.02.07 07:24

Ahoj holky
tak dneska jdeme s andělama k doktorce. Danek jde na kontrolu a Adu beru sebou, protože kašle. Tak ať si jí  raději poslechne a já mám klid. Už abysme všichni domarodily, protože to je hrůza!
Až se vrátíme, tak písnu jak jsme dopadly
Ještě k tomu lyžování, na hory jezdíme taky do Jizerek. Manžel lyžuje,ale já jsem na tom naposledy stála v 7.tř.na základce. Dana to na horách baví, sníh miluje, ale na lyžích ještě nestál. Nejezdíme nějak pravidelně, takže s učením lyžování je to těžké. No uvidíme. Příští rok bude Adélka větší, takže bychom mohli znovu vyrazit.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 06.02.07 07:54

Ahoj,
Víťa se včera odpoledne prospal, probudil se zrovna když mu přišel taťka z práce. Tak se spolu nadlábli a od té doby je Víteček fit! Pravda, když řádil ještě ve 22,15, už jsem tak nadšená nebyla… Ale pak už byla noc v naprostém klidu a probudil se s úsměvem na tváři. Takže chřipka - rychlovka, ještěže tak!

Mončo, mě se blíží 17. narozeniny! Manžel byl nedávno plnoletý! Holt podruhé, no.....

Kleo, přeju, ať jsou děti zdravé, taky už se za to skoro modlím! Včera jsem Míše koupila Preventan Junior, když jsem na něj četla chválu.

Zuzko, manželovi se ani nedivím, že zimní sporty nemusí - s touhle úspěšností :-))) Filip je šikula, bruslit umím asi tak stejně jako on ;-)

Jiřino, originální způsob označení budoucího manžela :-)

Jdu si udělat pořádné kafe, abych se vzchopila. Manžel se mě ráno ptal jaké máme na dnešek plány - odpověděla jsem, že já mám jediný: PŘEŽÍT!
 Katka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 06.02.07 08:25

Ahojky,

PETRO super deníček…hele, ono mě to pustilo napsat koment…hurááá­ááááááá. Adámek je šikula, že to tak hezky zvládnul.

My jsme si snad „vyžrali“ období nemocnosti…Adámek měl před 3 týdny ATB, pak to chytila Em…pak zase Em, ale už na ATB a chvíli na to Adámek bez ATB…tak myslím, že už by to mohlo stačit.

Jdu vařit těstáče, jdeme na plavčo, tak ať se tam můžeme najíst.

papa VABE

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 06.02.07 11:13

Ahoj holky, Šuldo, Verunka je fakt šikulka, úplně chápu Tvůj pocit plný pýchy. Jak jsem psala, měla jsem ho taky a bylo mi u toho kráááááásně! Sejít se můžeme kdykoliv, až bude Verunka ok, když zase nechytne něco Adámek :-(   Mončo, dodatečně vše nejlepší k náctinám! Hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka.   Verčo, doufám, že už Vás ty nemoci nechají být na pokoji. Budu držet pěsti.    

Lyžařská školička na Špičáku stojí 250,–-  Kč na 50 minut a k tomu lístky na Pomu, jeden je za 10,–- Kč, většinou to sjíždějí za tu dobu 5×, náš Adámek i 8×, tak musel Zdenda běhat přikupovat lístky :-)  

Fotky z lyžování nějaký mám a další fotil bratránek, jakmile mi je pošle, tak je sem hned šoupnu.  

Zatím pa, PetraK      

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 06.02.07 14:30

Veru, já nevím, ale asi bys ještě neměla chodit s Em plavat. Teda nechci do toho kecat, ale četla jsem na BC, že byla teď Em marodná a Adámek měl ještě včera horečku, viď? Já bych jim dala trošku času na „vzpamatování“. Zvlášť, když Adámek ještě není fit. Ona bude Em oslabená po nemoci, tak ať to od něj zase hned nechytne. Taky jsem se dočetla, že máte příští týden prázdniny! My taky! To zas bude - obě děti doma, co?! :-(
Tak hlavně ať už jste všichni OK.
Ahoj
Monča  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 06.02.07 14:33

Kači - plán PŘEŽÍT je faaakt dobrej. TO mě rozesmálo. Ale na druhou stranu cháááápu!  

A ještě - prosím nesmějte se mi - teď jsem trošku za blbku, ale plnoletost je 18 nebo 15. ;-))) Teda myslím, že 18, ale trošku mě mate vydávání občanky v 15-i. :-)))  

M.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 06.02.07 14:33

Kleo, tak ať u doktorky dobře dopadnete a žádné léky brát nemusíte. U nás je to s TOmíkem vždycky šílený boj do něj něco dostat!

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 06.02.07 14:36

Zuzko - tak to je manža na zimní sporty fakt talent. :-)))  

No ale Filda to evidentně po něm nepodědil!!! Tak on chodí trénovat krasobruslení?! To zírám. Taky bych bych byla pro, kdyby se Luky naučil bruslit. Tak mě to přivádí na myšlenku, že se zkusím stavit u nás na staďáku, jestli tam není pro takové malé děti nějaká přípravka.  

Zatím ahoj
Monča a kluci (TOm spící, Luky ve školce a pak si ho bere babička - huráááá)

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 06.02.07 15:13

Ahojky holčiny!  Hlásím se zase po hoooodně dlouhé době. Poslední týden v lednu jsme byli na horách a pak v práci tradiční měsíční report.....  Na horách to bylo fakt super. I když to ještě ten týden před naším odjezdem vypadalo dost bledě, nakonec jsme i lyžovali.              ­Nejdřív to vlastně vypadalo, že snad ani neodjedeme. V pátek po té vichřici u nás nešel proud…nešlo to 23 hodin!!!L((. Takže jsme neměli samozřejmě nic sbaleno a navíc hlásili další silný vítr a tak jsme mysleli, že se tam ani nedostaneme. Když jsem tam ale volala, říkali, že cesty jsou průjezdné a tak jsme nakonec vyrazili. O víkendu bylo ještě teplo a tak jsme chodili na procházky, ale v pondělí začalo mrznout a sněžit. V úterý jsme jen bobovali, a ve středu konečně došlo i na lyže. Vleky ještě nejezdily a tak jsme děti tahali na hůlce na kopec…to byla ale fuška. Od čtvrtka už to jezdilo a bylo nádherně…sluníčko, krásný sníh, prostě paráda!  No a s lyžování jsme na tom tak, že Anežka „lyžovala" poprvé ve 2 letech. Nebylo to tenkrát vůůůůbec naším záměrem, ale......od Ježíška tenkrát dostala takové ty kluzky co se připevňují na boty. Jeli jsme na hory s kamarády a jejich o rok starší dcerkou. Pro ni už měli normální lyže a zkoušeli lyžovat. Jenže když to Anežka viděla, zapůsobil velký vzor a musela taky. Protože to bylo na těch kluzkách dost nebezpečné, naběhli jsme tenkrát do půjčovny a půjčili taky normální lyže. Tenkrát jsme si je spíš pouštěli mezi sebou…jeden je odstartoval a druhý dole chytalJ)) Nicméně je to bavilo. Loni jsme už jezdili na sjezdovce…ze začátku jsme je pro jistotu měli přivázané na laně jako pejska a učili jsem je sami…zatlačit na kolínko… a ono to šlo! Já tedy nejsem kdovíjaký lyžař, ale lyžuju rádaJ))) Martin lyžuje líp než já a pořád se mi směje, že jezdím rozvážně a opatrně…

Letos už holky v pohodě jezdily na pomě nahoru a měly hroznou legraci z toho že mi ujížděly. Měla jsem strach co si po roce budou pamatovat, ale ono se to asi opravdu nezapomíná..... Anežku to strašně baví a i když v sobotu hodně sněžilo a na vleku to bylo fakt nepříjemný, nemohli jsme ji dostat ze sjezdovky… Ta kamarádky holčička lyžuje taky moc pěkně, ale evidentně ji to tolik nebaví… Párkrát to sjede a začne smlouvat, kdy už půjdeme na oběd a že má žízeň a že je jí zima…prostě jí to jde, ale nechytlo ji to.  Takže si myslím, že je to hodně individuální.­....není prav­da, že je lepší počkat a začít až ve 4 letech. Anežka měla na lyže hrozný „tah" a tak myslím nemělo cenu jí to odepírat Nehledě na to, že bychom s ní tenkrát asi ani nevydrželyDalší naší kamarádky chlapeček zase ani ve 4 na lyže nechtěl a šel radši bobovat..... Prostě každý to má jinak.  Jinak u nás vše při starém…tedy vlastně až na to, že na doporučení článku tady na emiminu jsem si objednala knihu Respektovat a být respektován a okamžitě jsem se do ní začetla tak, že jsem šla spát skoro v půl třetí! Pokouším se v naší komunikaci uplatňovat aspoň ty „jednodušší" zá:,–(y a zdá se, že to funguje! Už jsem měla opravdu dost neustálého opakování pokynů…přišlo mi, že na Anežku jen ječím a stejně to k ničemu nevede. S tím, co jsem zatím „vyzkoušela" jsem ale moc spokojená! Uvidíme jak dlouho nám to vydrží, ale budu se snažitJ))) Takže poslední dobou je u nás míň vyhrocených situací a celkově jsme (všichni!) klidnější…  Fakt mě dostalo třeba to, že jsem vyzkoušela cestou do školky použít místo obvyklého „ Jak to že zase nezdravíš?!„… „Když dospěláci někoho pozdraví, je hezké, když děti taky pozdraví.“......a hned za rohem jsme potkali jednu maminku co právě vedla dítě do školky a Anežka jako nejvzornější dítě pod sluncem…„Dobrý den!“ A hezky nahlas, ani jsem jí to nemusela připomínat! Jinak se většinou tváří jako že se jí to vůbec netýká a maximálně si něco zabrouká „pod fousy"...... Tak nám držte palce!  Tak koukám, že jsem chtěla napsat krátký komentář a je z toho zase román…tak sorráček!!!!  Mějte se!  Pa Blanka+Anežka  

   
 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 06.02.07 15:25

Mončo, je to těch 18 ;-)

VŠECHNO NEJLEPŠÍ! Hlavně, že básním o sobě, ale tobě jsem nepopřála! Takže ať jsi zdráva a děti taky, ples si užijte a naušnice taky!
 Katka

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 06.02.07 18:37

Ahoj Blanko,  

oni instruktoři o těch 4 letech nemluví kvůli tomu, jak to koho nadchne, ale kvůli kolením vazům - ty jsou prý od 4 let „připravený“, ale dřív mohou (rozumněj nemusí) způsobit potíže v dalším vývinu.
Pa, PetraK    

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 06.02.07 20:58

Ahojky,
tak jsem byli dneska u Dr. Dáda už je v pohodě, jenom ty antibiotika má dobrat a Adeluška to na průduškách naštěstí nemá, takže obyč. nachlazení a  kašel. Tak jsem ráda. Doufám, že už je to všechno za náma a už to bude jenom dobrý!

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 07.02.07 08:09

Ahoj vespolek,  

koukám, že jsem včera neposlala „jeden denně“, tak dnes snad splodím dva :O)) Pořád chrchlám, manžel taky střídavě nadává, kdy kašle a kdy ho bolí v krku, no hnus :o(( Děti chodí do školky, jsou celkem ok.  

V práci nastoupil nový kolega, zřejmě nám tu bude šéfovat, protože přišel z pozice finančního ředitele, kde měl pod sebou asi 15 lidí, ale jelikož to není namachrovaný mladíček, ale chlapík tak 45 let, tak bych i byla ochotna ho „brát“ :o)) To není vše, ještě nastoupí další člověk, v pátek se přijde ukázat, jelikož je ve výpovědní době, nastoupí až od dubna. Tak budeme 3-členný tým - já a dva chlapi - tak uvidíme, jak nám to bude fungovat. Doufám, že si práci rozdělíme rozumně, tj. já urvu to, co umím a co mě baví. Současný kolega končí příští týden, tak jsem ráda, že už je tu někdo nový a nemusím to přebírat já.  

Tak ahoj Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 07.02.07 09:03

Ahoj!
Veronice a malé Nice přejeme vše nejlepší k dnešnímu svátku!
Veroniko, koukala jsem do galerky na BC a mooooc ti to sluší!

Jiřino, dva noví kolegové, hm, skoro závidím ;-))) Tak ať se vám dobře spolupracuje!

My jdeme dnes hromadně celá rodinka k zubařce. Je to tedy dentistka, odstraní zubní kámen ultrazvukem, dětem koukne do papulek, povozí je na křesle a zkouknou tam krtečka :-) Snad bude Vítek spolupracovat, bude to jeho premiéra.
Přes noc tady nasněžilo, teda ve městě už bych se bez sněhu obešla, navíc je to spíše břečka. Jdu si vyfoukat háro.

Katka

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 07.02.07 09:37

Ahoj,  

všem Veronikám přeji hodně zdravíčka a štěstíčka k dnešnímu svátku.  

Co jste říkali včera pohřbu Svobody? Já myslím, že to, co předvedl Renč a „jeho spolek“ bylo nechutný. Ať je pravda kdekoliv, tohle bylo rozloučení s Karlem a tím pádem uráželi jeho a nikoho jiného. Fuj, ať se stydí!
Ahoj, PetraK    

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 07.02.07 10:46

Ahojky Peťo!
Vím, vím…!!! Taky jsem psala, že to nebylo vůůůůbec naším záměrem. Jenže situace se tak vyvinula a pro klid v rodině to bylo prostě řešení. Taky to nebylo opravdové lyžování, ale spíš vyzkoušení toho, že to klouže a je to docela těžký. Fakt záleží na dítěti. Any dost brzy chodila a takové nestabilní „dis­ciplíny“ měla vždycky ráda..její nejoblíbenější na plavání cca v roce bylo chození po takových těch deskách v bazé­nu… Mimochodem třeba do lyžařské školičky bychom naši fňuknu nemohli dát ještě ani teď! Stačilo jen, že jsme se o tom zmínili a bylo zle :-((((
Jinak samozřejmě nemá cenu něco lámat přes koleno…taky jsem viděla na sjezdovce řvoucí děti, které se rodiče snažili postavit na lyže a oni by radši sáňkovali. Na to bych tedy fakt nervy neměla. Někoho to třeba nechytne vůbec…to se prostě nedá nic dělat!
Pa Blanka

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 07.02.07 11:44

Přesně tak, souhlasím s Tebou - nic se nemá lámat přes koleno. Já osobně bych taky neměla nervy nutit něco dítěti, když by to zarytě odmítalo. Někdy to sice jinak nejde, ale někdy to jde přehodnotit.
Any je teda dračice, běhat po deskách v bazénu - já bych se přerazila :-)
Pa, PetraK

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 07.02.07 12:31

Neboj, to by ses nepřerazila…byly to takové ty pěnové desky co plavou na vodě a děti po nich měly přejít a skočit do vody. My je samo drželi za ruku. Takový trénink udržení rovnováhy. Někdo se vůbec nepostavil a lezl po čtyřech :-))))
Jinak zdravím Říčany!  O víkendu jsme tam měli jet gratulovat švagrovi k narozkám, ale nejspíš prý bude muset do práce, tak asi až příští týden… 
Pa Blanka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 07.02.07 13:14

Jsme zpět od zubodravce. Vítek nezklamal - nespolupracoval :-/ Zachraňovala to Míša, která byla vzorná a byly jsme obě pochválené jak má krásné zoubky :-) My dospěláci musíme na RTG a pak teprve bude to čištění. Ale prý pojišťovna na to přestala přispvat takže to vyjde na 1000,– :-O Ale lepší za prevenci než za opravu!

Petro, F. Renč se teda předvedl! Já ho moc nemusím, na můj vkus je příliš promiskuitní, ale tohle opravdu přehání! Navíc nejspíš naočkoval i Svobodovo starší děti, protože přece původně stáli za Vendulou a teď najednou tohle :-O Že se nestydí!!! No, on se bohužel nestydí :-(

Katka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 07.02.07 15:08

Děkuju, děkuju moc všem. Stále mi trvá, než se mi načte „komentovací“ část.

Papa VABE

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 07.02.07 22:02

Čau holky!!!!

Tak to nejdůležitější hned na začátek - všechno nej, nej, nej velké Veronice i malé Nice! Doufám, že proběhly parádní oslavy! :-)))  

Blani - tak Anežka je teda nadšená lyžařka! To je paráda, že ji to tak baví a jde.  

Kači - tím odstraněním zubního kamene dojde i k vybělení zubů? Něco na vybělení bych brala. Mám je po pití kávy trochu zažloutlé. Míša byla vzorná, no a Vítek je ještě cvrček, tak se nelze divit, že nespolupracoval.  

Dnes jsme po dvou letech koupily světla na chodbu a na schody. Teda nevím, proč jsme to neudělali dřív. Pořád nám tam trčí dráty s objímkou a obyč. žárovkou. Dnes jsem se naštvala a koupili jsme úplně obyčejné placaté světla ve výprodeji v OBI za 189. ALe určitě to bude vypadat líp než ty žárovky. TO už byla ostuda - po 2 letech bydlení. Včera v JYSKU jsem zas pořídila závěsy na verandu - zimní zahradu. SIce by se mi tam nejvíc líbily bambusové rohože, ale už jsem je tam 2× měla a měnila, protože mi zplesnivěly. Je tam děsná vlhkost. Ty poslední vydržely 2 měsíce! :-(
Luky si dnes v OBI chtěl koupit kytičku. Nejdřív si vybral umělou anturii, ale nakonec jsem ho nalákala na živou prvosenku - žlutou se žlutým květináčem. Hned jak jsme přijeli domů, tak si ji běžel zalít. NO utopil ji v tom květináči! :-))) A pak polil celou chodbu. :-))) Snad tu péči chvilku vydrží a přežije. :-))) Vypadá nádherně - takový posel jara.  

Ahoj  

Monča a kluci  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 07.02.07 22:17

Blani, asi se po té knížce taky poohlídnu. Už ji zde chválilo víc lidí, tak bude asi dobrá!  

A ještě ke knížkám - musím vám říct, že čteme Lukáškovi večer Neználkovy příhody a mooooc se mu to líbí. Já u té knížky jen nestačím zírat, jak je psaná, jako by v současné době a ne v roce tuším 1955!!! Ten autor jako kdyby někdy „nahlédl“ do budoucnosti. Taky se mi docela dobře a lehce čte. To taková Božena Němcová  a její pohádky psané tou staročeštinou - to je maso! :-)
Luky si teď k narozkám přeje druhý díl Neználka - V Slunečném měste nebo tak nějak se to jmenuje.
M.  

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 08.02.07 08:24

Ahoj holky,
dneska jsem nabitá pozitivní energií tak pozor na mě :-))) Včera jsem totiž byla poprvé v životě na spinningu a bylo to super! Ze začátku jsem teda měla co dělat, ale tak po 15 minutách se člověk dostane do tempa a rytmu a jelo to skoro samo ;-) Dneska jsem patřičně rozlámaná, ale skvělý pocit. Zítra jdeme zase, chodím tam se 2 maminkami ze školky.

Mončo, nějaké pigmentové skvrny se u mě taky najdou, to prý přeleští a bude to. Vyloženě vybělení to není, to je podstatně dražší. Ale celá procedura trvá asi hodinu a efekt je opravdu viditelný, zuby jsou hladší a lesklejší.

Hory se prozatím nekonají, tam co jsme měli jet není sníh :-/ Takže bychom byly s mámou a dětmi samotné v chalupě, kolem dokola nikde nic, nejbližší obchod 10 km. To nemá smysl. Budu doufat, že ještě nějaký sníh napadne nebo až si bude moct vzít manžel dovolenou tak dojedeme někam dál za sněhem.
Hezký den všem!
 Katka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 08.02.07 08:29

Luky je teda zahradník :-))) Do péče dětí se asi nejlépe hodí voděnky, zalévání je oblíbená činnost, nejlépe několikrát denně, že?
 Katka

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 08.02.07 09:18

Ahoj holky,   Katcho, teda ten spinning je asi fakt báječný, jak to tak čtu. Nikdy jsem na něm nebyla, či-li ani nevím, o co přicházím.
Adámek má jít taky teď někdy k zubaři, naštěstí je to téměř rodinný přítel, takže vždy, když k nám přijde, tak musí Adámek otevřít pusu a on mu tam koukne. Tím se ho snažíme zbavit strachu až to půjde na ostro v ordinaci. Na druhou stranu musím uznat, že když toho doktora vidím v bílém plášti, tak zatrne i mně. Uvidíme, co na to pak Adámek. Určitě budu referovat.  

Zatím pa, PetraK

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 08.02.07 11:00

Ahojky,
taky se hlásím - u nás nic nového, jen v práci teď jsme v kanclu tři a každou chvilku mi někdo stojí za zády, tak moc nemůžu na internet. Příští pátek starý kolega končí a nějakou dobu tu budeme zase jen dva, tak snad bude víc prostoru.
Mějte se,
 Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 09.02.07 09:03

Ahoj!
Nikde nikdo, vstávejte! ;-) Já dnes měla budíček v 6,30 což je dobré, před 6 je to zlé a po 7 je to téměř zázrak :-) Dneska bych měla jít zas na spinning. manžel něco večer mám takže beru obě děti sebou, jsem zvědavá jak to zvládnou. Snad dobře, ještě s nimi budou další 2 děti ze školky.
Kleo, jak jsi na tom fyzicky a časově? Už jsi zkoušela Pilates? Co kdybychom už nějak odstartovaly to společné cvičení? Na spinning bych měla chodit 2× týdně a mezi tím bych ráda 1×, ale lépe 2× zařadila cvičení. Tady Dana myslím psala cosi o hubnutí nebo cvičení, nepletu se, že ne?
Tady právě vylezlo sluníčko tak půjdeme ven.
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 09.02.07 09:54

Ahojky,
já dnes měla budíček celou noc - Jíra kňoural ze spaní, až kňourání přešlo v kvílení a začal hicovat - taťka ho změřil a měl 38,5, tak spali v obýváku, abych se aspoň trochu vyspala. Já taky furt chrchlám, takže nic moc. Mám teď v práci oba nové kolegy, ten jeden je tu jen na skok, protože ve staré firmě mu běží výpověď, nastoupí v dubnu. Vypadají, že to s nima docela půjde, žádní namachrovaní mladíci.
Akorát mi pořád někdo kouká do PC, takaže moc nemůžu psát.
Tak se mějte, kdybych se sem už nedostala, hezký víkend. U nás bude v léčebném duchu.
 Jiřina

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 09.02.07 13:37

Ahoj,  

tak koukám, že už se všechny asi někde opalujete. Noc byla začarovaná i u nás, nejdřív začal Adámek kašlat, sice jen jednou, ale to mu stačilo na to, aby se z toho samo sebou poblinkal a pak jsem já nemohla spát jak mě bolelo v krku. Ráno jsem dala Adámka do školky a šup na krční a výsledek? Mám zánět hrtanu, ach jo. Musím stříkat Bioparox, protože mi doktor nechtěl dát jiná ATB, co kdybych už byla opravdu konečně těhotná, jenže při naší smůle v poslední době těhu určitě zase nejsem. To je taky na mašli.
Zatím pa, PetraK

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 09.02.07 16:31

Ahoj holky, jenom v rychlosti,
dneska přijede ségra s dětma, takže budu mít příští týden o zábavu postaráno. Takže kdybych nepsala, tak na to nemám kdy, ale věřte, že na vás nezapomenu, doufám, že vy na mě taky ne.
Dáda už je v pohodě, antibiotika dobral, teď bude měsíc doma (preventivně), takže doufám, že jsme už domarodily. Adélka ještě pokašlává, ale není to nic hrozného, rýmu odsáváme, dávám jí Mucosolvan a taky to s ní vypadá líp.
I když dneska v noci byla zase x krát vzhůru, a nevím proč. Moc jsem toho nenaspala
Tak já zase letím, musím holkám nachystat spaní.
Jo holky ještě jsem se chtěla zeptat, už vám přišel papír o oznámení zvýšení rod.příspěvku,mě ještě ne a to má v pondělí přijít, tak jsem zvědavá. My teď musíme předělávat všechny doklady, protože se nám změnil okres, takže doufám, že s tím nebude problém, teď spadáme do okresu Praha východ, takže veškeré úřady budou asi buď v Praze nebo v Říčanech, to zatím ještě nevíme.
Tak se mějte, pokusím se příští týden nějak ozvat

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 10.02.07 14:18

Ahoj holky, doufám že nebudu moc bita že místo jeden denně mám jeden týdně:-(
Ale co chodím do práce tak vážně moc nestíhám, v úterý chodím na angličtinu, ve středu na spinning a ve čtvrtek vozím děti na kurz plavání a v pátek většinou někam jezdíme…
Katcho, docela náhoda, já byla ve středu také poprvé na spiningu a zalíbilo se mi to, je tam moooc pěkný mladý cvičitel tak budu chodit každou středu-bohužel 2× týdně mi to nevyjde. Nebolel tě po cvičení zadek z toho sedadla? mě teda děsně, nohy vůbec, jsem zvyklá jezdit na kole ale v práci jsem nevěděla jak se po:,–(it abych to vydržela. kámoška co byla se mnou měla vyztužené cyklistické kalhoty ale prý ji ta vycpávka sjela a taky ji bolelo zadek, ale stejně si je taky půjdu koupit, třeba to bude aspon trochu lepší…
musím končit, přišla návštěva, doufám že se dnes jěště ozvu
Lola a spol.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 10.02.07 18:24

Ahoj holky,
tak hlásíme návrat z Beskyd. Dovolená byla super, náramně jsem si odpočala, protože jsme to měli i s polopenzí, tak doufám, že mi načerpaná energie dlouho vydrží!!! Deníček je super, akorát se to hodí. My jsme Matěje do školky ještě nedali, necháme to až na příští rok. Sice jsme tam lyžičky měli a zkoušeli jsme „ťapat“, ale nic moc. My jsme si ovšem zalyžovali parádně. Byli jsme na Bílé. Sníh sice rychle tál a dokonce hodně pršelo, ale tak nějak jsme to zvládli. Jeden den jsme si udělali pauzu a jeli do Rožnova do skanzenu, což mě naprosto nadchlo. Nikdy jsem tam nebyla, tak jsme si to prošli, ale v létě, když je otevřený celý areál, to musí být paráda.
Děcka na závěr dostaly diplomy a medaile a balíčky s dobrůtkama. Bylo nás tam hodně - 6 rodin - 7 dětí, takže o zábavu nebyla nouze.
Teď jdu pověsit pračku a další nacpat. Naštěstí mám v pondělí dovolenou, tak se tím vším snad prokoušu. V pondělí odpoledne jdu k holičovi a skočím si ještě na řasy a obočí, jsem nějaká „zanedbaná“.
Tak vás všechny moc zdravím.
Dana a kluci

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 10.02.07 18:29

To jsem ještě já,
Ivi a Mončo, dík za sms Esterce. Víc udělat nemůžeme. Asi má důvody. Ale nezastírám, že mě to moc mrzí, že už sem za náma nechodí.
 Dana

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 10.02.07 20:57

Ahojky,

tak se zase ozývám. Máme za sebou rušný den…teda ten byl ve čtvrtek, kdy jsme jeli k zubaři. No děti připravený, že otevřou pusu a dr. se podívá na zoubky. Ouha, oba dva měly jeden kazík. Tak jsem se s dr. domluvily, že to spácháme u ní v ordinaci a teĎ hned. Poslala by nás do Motola, kde se prý s dětma moc nemazlí…chceš - nechceš, vezmou ho a buĎ vyvrtají násilím nebo rovnou vyrvou zub. Samozřejmě obě dvě děti při výkonu řvaly, já jim držela nohy, ruce, sestřička pusu, ale byly to malé kazíky, tak to vrtání bylo chvilkové. Adámek řval víc, Em se taky pochlapila, ale bylo to už lepší. Uf. Vedro nám bylo všem, ale máme to za sebou. Pak šupem s babi do IKEA, kde jsem potřebovala vyměnit závěsy. Oba dva měly být stejné, ale chyba…asi soudruzi v Číně, nebo kde se to šilo, udělali chybu. Rozdíl cca 25 cm. Tak jsem to reklamovala, bez problémů, ale musela jsem si je znovu koupit, za kasama otevřít a přeměřit. Opět nějaký nesoulad, tak zase k reklamacím, ať mi dá ty předešlé, že to zkusím zkompletovat. Ještěže tam byla babi  a hlídala děti. To by jinak nešlo. Naštěstí se podařilo ze 4 vybrat 2 stejné…ale když jsem to doma pověsila, zase nějaký 5 cm rozdíl, ale to už jsem nějak vyřešila zahnutím nahoře u konzole.

V pátek jsme byli na výstavě dinosaurů na nákupním centru Chodov. Adámek byl nadšen, já už méně, ale aspoň jsme zabili čas. Bylo to poprvé, co jsme byli po dlouhé době - po nemocích venku. Stejně to ještě není u Adámka 100%, protože když běhá, tak hned potom kašle. Příští týden jsou na Praze 3 prázdniny,, tak to ani se školkou nebudu hrotit. Sice mě už asi klepne, ale radši vydrží bez kolektivu.

Jo a já byla v pátek večer na jednom pohovoru. Domluvil mi to bývalý kolega, tak jsem tam šla..když jsem mu říkala, že už bych šla do práce, tak jsem měla dětí nad hlavu.....znáte to. Nicméně po tom pohovoru jsem si uvědomila tu hrůzu chodit do práce od 9 do 18, nebo od 8 do 17 a ten šrumec, tak se mi to zase v hlavě srovnalo, že to ještě chvíli doma s těma malýma bestiema ještě vydržím. Cháchá…pak už to bude do důchodu a ta představa mě dost děsí.

Tak, jdu se umýt a zalehnout. papa VABE

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 10.02.07 21:11

Čau holky!  

Já jen v rychlosti naběhla popřát všechno nej, nej, nej Mojánkovi k dnešnímu svátku! Tak doufám, že proběhla parádní oslava a Mojda dostal bezva dárečky (třeba Lego, viď Ivi?!  :-))) a nějaké dobré kokynko k tomu!  

Dani - tak to je bezva, že hory tak vyšly!!!  

Všem marodům přeji brzké uzdravení!  

Jinak toho dnes moc nenapíšu, protože jsem totálně KO!!! Dnešní den byl ve znamení pokřiků - nech ho, neotravuj ho, nelez tam, neber to, nechoď tam, běž bokem a výsledkem je: * Lukyho naražený loket (spadl z linky),

  • natržená kůže na stehně - vztekal se a mlátil sebou na chodbě až zavadil o kovové ozdobné lišty na vrchní hraně dlažby (dobře mu tak, když se tak vzteká),
  • má opařená pravá ruka (zachraňovala jsem rýži, kterou chtěl Tomík strhnout z linky a jen tak tak unikl opaření),
  • nejlepší hláška dne - při mém odchodu na procházku směrem k manželovi: tak se pořádně rozluč s dětma, odvedu je do hlubokého lesa a budu ryyychle utíkat. :-)

*** nejčastější sousloví: vystřelím vás na Mars
***dvě tak sprostá slova, že by se za ně nemusel stydět žádný dlaždič :-)

  • jedno hoooodně ostré otitulování Tomíka, když ulomil kus sedačky.
 

Zkrátka - den blbec! Však to všechny znáte. :-)  

No a teď si už půjdu dát kotel (už mi stojí nalitý na lince), abych se vzpamatovala.  

Ahoj
Monča a kluci   **  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 11.02.07 09:24

Ahoj
Mončo, Tvůj komentář je super. Chápu tvé zoufalství. Hláška s hlubokým lesem se mi bude hodit. Bydlíme od lesa v podstatě kousek.
Vabe, s tou prací, to je hrůza, viď. Máš pravdu, pak už je to až do důchodu. Mně trvalo asi půl roku, než jsem si to v hlavě srovnala, že už to jinak nejde, že do práce musím chodit.
Dnes je opět den velkého uklízení po horách. Manžel s Matějem ještě spí, ale pak hned pustím pračku a začnu vařit. Musím taky skočit do OBI, odpoledne jdeme k sousedce - má narozeniny, tak musím koupit orchidej v květináči. Já mám asi tři za oknem a moc se líbí, tak tím asi nešlápnu vedle.
Tak hezkou neděli.
 Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 11.02.07 20:37

Holky, kdepak všechny jste!!!
Dana

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 12.02.07 08:57

Ahoj holky,
jsem ráda, že přibyly nějaké komentáře, skoro jsme se tu s Jiřinou a Petrou v týdnu bály ;-)

Lolo, zadek mě bolel, a kdyby jenom zadek ;-) Náš domácí rotoped má poněkud měkčí sedlo. Ty cyklistický gatě si chci taky pořídit. jsem si myslela, že je tam ta vycpávka tak nějak plošně všitá a nemůže se sesunout!? Kamarádka co tam byla  už po 4. prohodila něco v tom smyslu, že se cítí jako po porodu :-)

Kleo, užijte si se ségrou, děti se vyblbnou určitě :-)

Petro, zánět hrtanu? To je fakt na mašli! Tak ať Bioparox zabere. A třeba to má na svědomí oslabená imunita, nejvíc nemocná jsem vždycky byla v těhotenství :-) Držím palce!!!

Jiřino, vydařila se léčebná kůra?

Dano, hory jste si parádně užili! Nám holt letos není přáno :-( Víťu jsme zkoušeli po vánocích postavit na lyžičky a bylo to taky takové ťapání, no spíš mi připadal jak se sněžnicemi :-))) Tak třeba se za rok naučí lyžovat obě naše děti společně :-)

Veroniko, reklamace v Ikee by mě asi vytočila, jeětě že jsi měla sebou maminku. A ta pracovní doba je děsná! Vždyť by sis děti vůbec neužila a oni tebe! Já už bych ty svoje taky občas zavedla do hlubokého lesa (Mončo, fakt skvělý :-))), ale strašně rychle rostou a teď jsou ještě roztomilý tak si je chci užít. No, mám na to půl roku :-O Zrovna v pátek mi volala kolegyně z práce, že se mnou šéfová od podzimu počítá. To mě opravdu potěšilo, že se mnou ještě někdo počítá :-))) Půjdu teda ze začátku na poloviční úvazek. A zrovna dnes od 3,30 do 5,00 jsem přemýšlela jak to budu stíhat do půl jedné do školky pro Víťu :-O No hrabe mi!

Mončo, sobotu jsi měla teda rušnou! Ale tvůj výpis slovníku je ještě dobrý! Já bych to asi ani nemohla zveřejnit, když se u nás zadaří :-)

Víkend jsem si užila, jsem dostatečně zničená. V pátek kamarádky spinning zrušily, ale byla jsem na sebe tvrdá a dala si něco podobného na rotopedu. Akorát do kopce vestoje jsem vynechala… Ale do sluchátek Faith No More Midlife crisis a to byl fofr :-) V sobotu jsme zajeli na Ruzyň do Šestky na nákup, děti se zasekly v dětském koutku, my jsme si odpočinuli a všichni byli spokojení.
V neděli, když se Vítek po o prospal, jsme vyrazili na Barrandov do bazénu. Trošku jsem si i zaplavala a prckové se taky unavili, protože Víťan spal v noci neobvykle klidně :-) Končím veledlouhý příspěvek, tímto jsem dohnala víkendový deficit :-)
 Katka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 12.02.07 10:35

Ahojda!
Hlásím opět v rychlosti, že žijem, víkend jsme měli hektický, samá akce, vždycky příjezd a zase někam hned odjezd, tak si možná některé dovedete představit, jak to u nás vypadá… Mám pocit, že kam pohlédnu, tam jsou nějaký hadry :(. Ráno jsem vypravovala Mojdu do školky a modlila se, abych mu v tom chaosu dala dohromady něco na sebe :).Šel do školky snad poměsíci, tak byly trochu slzy a musím přijít po „o“. Tom byl zdravej asi týden a už má zase kašel jak hrom, skoro celou noc jsme nespali :(. Mám pocit, že aby byli oba dva zdraví, to už se dlouho nestalo… Nemůžem nikam na návštěvu ani nikdo k nám, abych neměla výčitky, že jsme jim tam něco naprskali. To je na bednu :(.  

Mějte se, snad napíšu víc, třeba zítra, až to tady zcivilizuju :).)
Ahojda!
Ivča a kluci

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 12.02.07 10:39

Mončo,
myslím, že tohle nevyžaduje žádný můj komentář, neboť můj nedávný mail mluví za vše :) :). Pořád doufám, že mě ten blázinec mine, ale už mám nakročeno…  

Mojda má výrazivo občas takové, že se nestačím divit. Nedávno mi řekl, že se se mnou nedá vydržet a když jsem ho minule nabádala k úklidu hraček, tak poslušně šel, z čehož jsem měla radost do té doby, než k tomu přišel komentář: Tak já jdu, no, abys furt nehudrala! 
A občas nabádá Toma: Zacpi si uši, to se nedá poslouchat, viď?  Připadá mi, že až Tom bude starší a spojej se proti mě, tak už nebudu mít šanci pro:,–(it si nic!!! :(
Nedávno jsem četla, že se děti skutečně nemají bít, protože to přejímají jako „obvyklou komunikaci“, což není správně. Ale ono to JDE je NEBÍT???? Někdy se fakt snažím tenhle způsob výchovy nepoužít, ale je to bohužel jediný, který někdy zabírá. :( Tak co s tím?  

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama