Maminkou s emiminem už pár let - už zase mořový od Dany

Rodičovství

Už je to tak. Rok se sešel s rokem a já mám opět deníček o dovolené u moře! Nebude asi moc dlouhý (to ještě uvidím), protože jsme neměli žádné exotické zážitky, jako Lucka, ale aspoň v kostce od nás, co a jak.

Cesta tam i zpět probíhala bez problémů. Připravila jsem se na to, že to bude hrůza hrůz a nebylo. Večer pustili film, tam - Rebelové a zpět Jak se krotí krokodýli. Kluci koukali, pak usnuli a spali až do rána. Mně se sedělo docela pohodlně. Autobusy byly pěkné, ale neměli anatomická sedadla, což bylo lepší. Nesedí se v takovém tom lavoře a když jsem trošku do strany, aby mohl Matěj spát, tak nesedím půl zadkem na vyvýšeném okraji. Po cestě zpět nebyl autobus vůbec plný, takže Tom i mamka měli každý svoje dvojsedadlo a já jsem seděla s Matějem.

Ubytování tam nás nijak nepřekvapilo. Všechno jsme znali, se vším jsme počítali. Ale, za ty roky, co tam jezdíme už to pro příště asi změníme. Už to tam opravdu hodně známe. Na žádný výlet jsme nikam nejeli. Všechny dostupné už jsme za minulé roky absolvovali a co ne, je moc drahé nebo dlouho lodí. Jela bych na výlet na Korčulu, ale to je 4 hod lodí tam, prohlídka a 4 hod lodí zpět a to se mi zdá dost dlouho. A drahé. Jídlo bylo oproti rokům předchozím o dost horší. Ne do kvality, ale do výběru. K snídani pořád to samé, ale to bývá všude, chyběla mi tam zelenina. Pořád dokola, sýr, šunka, máslo, taveňák, smažený vajíčka, vejce na tvrdo, med, paštika, marmelády… No ono co taky jiného vymýšlet, že? K večeři výběrze tří menu a potom ještě obrovský salátový bar, trocha z té zeleniny k večeři vážně mohla být k snídani. A k tomu ještě několikero druhů jídel na dojezení, převážně zeleninová jídla - teplá, nebo něco jako „čína", rizoto atd… Bylo toho hodně, to ano. Občas byl meloun, nebo banán. Jednou zákusky a zmrzlina.

Co bylo nádherné, je to moře. Letos bylo obzvláště nějaké krásné, čisté a teplé. Vlnky byly akorát. Jeden den bylo pod mrakem a hodně bouřilo, mysleli jsme, že bude pršet a nakonec z toho nic nebylo. Dopoledne nám na pláž nesvítilo sluníčko, což bylo fajn, přes poledne do cca 15.00 jsme byli na pokoji a potom jsme zase chodili tak do 17.30 k vodě. Kluci byli pod slunečníkem. My jsme v podstatě byli pořád ve vodě. Tom na to moře moc není. Možná tím, že byl už asi po 9-té. Slaná voda ho štípe, pořád se chodil sprchovat. Tak myslím, že si dá na další roky oraz. Na nějaké potápění ho neužije. Jeden den jsem ho opravdu musela „seřvat". Jedeme tisíc kilometrů, za tolik peněza on nechtěl jít do vody. Potom se zlepšil, ale Matěj si to užil daleko víc. Ale i tak si myslím byli moc spokojení. Dělali si hráze, jeden den jeden pán, co se tam potápěl - šnorchloval, jim do toho rybníčku házel pořád nějaké ulovené rybičky, tak se sbíhali různé děti a obdivovali co nám nalovil. Kluci si vždycky pohráli a potom je zase pustili do moře. Bylo to moc pěkné. Opalovací krém jsme ani moc neužili. Já to mazání nesnáším - horko, od slané vody a ještě popaplaná jakýmsi krémem. Tak jen ramena a záda. Nikdo jsme se nespálili.

Večer jsme chodili na vycházky. Jeden den na jednu stranu - z Bašky vody do Brely a druhý den do Baško polje (já nevím jak se to píše - omlouvám se). Ty západy slunce, ta vůně od moře, ta pohoda, to mně fakt bude chybět. Jak jsem dnes přijela domů, tak mně chybí ty syté barvy, ta modrá modrá, bílá z pláže… Dovezla jsem si asi půl kufru kamínků, tak si to na dvoře přeberu. Mušliček jen pár, protože za ty roky je jich méně a méně. Nevím, čím to je, jestli to moře opravdu vymírá, nebo je to tak vysbírané. Před deseti lety stačilo sedět a kolem sebe posbírat půl sáčku mušliček. Teď jsem nasbírala dvě hrstičky po celotýdenním hledání, prohrabávání kamenů.

Co mně docela otrávilo, bylo to, že jsme docela znatelně cítili, že nás ti Chorvati nemají rádi. Občas se skutečně našel někdo kdo nám to dával silně najevo. Obsluhovačky v jídelně chodily, jako bychom byli hmyz. V samoobsluze mně seřvala prodavačka, že jsem si vzala dvě igelitové tašky, vztekle jsem jí je hodila na pult. Ostatní místní si málem balili každý hrozen do nové igelitky, jen já jsem jí stála za „upozornění". Nejhorší zážitek byl, když si tam místní tři kluci hráli v uličkách fotbal a na Matěje volali, ať jde hrát s nima. Ten celý nadšený utíkal a potom se ho jeden kluk zeptal, jak mluví. Řekl, že česky. A tak to že ne, že s Čechama nehrají. To bylo pro mě hrozné. Tak jsem to Matějovi zaonačila, že nechtěl, protože jsou malí a že by mu nerozumněli. No co asi doma slyší takový prcek od rodičů, že už má takový názor.

Ale i přes to to bylo hezké. Možná se vám to bude zdát takové otrávené, ale ne. Moc se mi to líbilo, jen jsem taková utahaná a už chci abychom měli nový deníček, nebo bych to všechno hned zapomněla.

Postupně dám fotky a k tomu ještě nějaké komentáře.

Ahoj do posledního zbytku prázdnin!

Dana

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8805 příspěvků 16.08.09 15:08

No to je rychlost! Děkuji!!!
Teď jsem na zahrádce. Trošku to tam proberu a večer přijdu. Mám dvě stránky poznámek na co chci reagovat z minulého deníčku.
Pa D.
Jiři, máte krásné počasí, to je fajn. Ty budeš mít taky plno zážitků!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8805 příspěvků 16.08.09 20:53

Vidím, že nikde nikdo, tak jdu vkládat fotečky. Snad to půjde.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8805 příspěvků 16.08.09 20:55

Tak to byla večerní pláž. Přes den bylo tedy velmi narváno. Teď pohled do našeho pokojíčku. Takhle jsme spali všichni tři na posteli. To bylo tedy kruté. Zas to měl Matěj zadarmo. Těch ran do ledvin a do čela, co jsem dostala …

 
DanaCe
Echt Kelišová 8805 příspěvků 16.08.09 20:56
 
DanaCe
Echt Kelišová 8805 příspěvků 16.08.09 20:58

Jo takhle jsme si každý den kupovali ovoce. Teda řeknu vám, u nás nemůže být nikdy tak dobré jako tam. To sluníčko je na tom vážně poznat. Já mám ty zelené plavky a mamka ty tykysové. Prodavač byl moc moc hezký! Nevím, jestli je vidět.
Teď jedna večerní, s pivkem …

 
DanaCe
Echt Kelišová 8805 příspěvků 16.08.09 21:00

Na balkoně s nákupem z lodě. Všimněte si velikosti těch broskví! A ta chuť…

 
DanaCe
Echt Kelišová 8805 příspěvků 16.08.09 21:02

A poslední, Rybička v rybníčku. Bohužel nebyla zlatá. Fotek mám mraky, takže když tak můžu ještě nějakou přihodit.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8805 příspěvků 16.08.09 21:03

Ale sakryš to jsem se spletla, to si kluci dělali domeček z kamínků. Omlouvám se.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8805 příspěvků 16.08.09 21:04

Ještě mi to nedá! Tuhle jsem poslala Milanovi MMS. Je moc hezká.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8805 příspěvků 16.08.09 21:22

Tak a teď k minulému deníčku. Abych neskákala vezmu to chronologicky.
Jiři:
jak jsi popisovala to ujídání, když vaříš a potom výsledek, že děti nejedí. To je jako od nás! Vždycky říkám, ježkovy voči, vždyť samostatně to všechno jíte a mňamňáte a co to má znamenat!!!
Svátky slavíme taky. Já sama, jak jsem stará, tak mám radost, když si na mně někdo vzpomene. Je to hezké a zůstaně vzpomínka na celý život!!! Haničce opožděně všechno hezké, vzpomínala jsem, že asi některý den to má a že se už těší z plejáčků.  Inovovaná hra - místo klacíku placačka též nemá chybu. Jsem se fakt řechtala.
Mamčina kočička už má zase koťáka? Kolik? Necháte nějaké? To je teda promiskuitní kočka! To už tam Cukřík chodit nebude, neboj. Jak Jíra budil Háňu kocourkem v posteli, nepsal tu onehdá někdo, že už má vstup do domu po znečištění sedačky zakázaný!!! Ale to nejde, že? Takhle si ho děcka víc užijí.
Bolení pusy - taky dobrý, asi měl P pravdu, že? Však počkej v pátek. Za tu chvilku co tu máte naplánovanou to MUSÍME všechno stihnout, ne?   Mado:
musím před tebou smeknout, co všechno stíháš. Teď mám na mysli ty žně. Jsi tedy opravdu mimořádně pracovitá. Výchovu k ekologii chválím!!!  A třídíte odpad :o)  

Jak jsi psala o těch pastelkách, máš pravdu. Ty co jsi popisovala jsou nejlepší. Taky je kupujeme. Namalovaný obrázek má takovou sytou barvu. Teď v tom pouzdře - vybaveném má taky Koh-i-norky, takové ty jak nají jen dřevěný bezvarvý tělo a barevnou špičku. Taky malují dobře, ale připadne mi, že se hůř hledá ta barva, kterou potřebuješ, tak koupím nové a vyměním mu je.
Peřiny - taky škrobím. Sice teda žehlím jen polštáře, ale taky to mám ráda. Nejvíc přes léto. Jak to krásně uschne na sluníčku a hned to povleču. To je vůně. Jinak teda musím říct, možná jsem to tu už psala. Před nějakým rokem jsem koupila pro mně a Milana prací peřiny. Polštář a přikrývka + malý polštářek. Říkala jsem si, jak to vždycky jednou za rok vyperu, že ty péřové polštáře máme takové „užgryndané“, ale vrátila jsem se k nim zase. Prostě spaní v peří se fakt nic nevyrovná. O víkendu dávám peřiny vyvětrat ven. I v zimě. Taky je to  fajn.   Luci:
pro Tomíkovy potíže se zuby mám pochopení. My to máme s Matějem. Hodně zubů už se mu kýve. A fakt se těším, až mu narostou nové. Má je hodně zkažené. Ale to jsem zde taky psala.
Družinu a obědy my musíme vyřešit  taky. Obědy ještě před nástupem do školy. Poslední týden je půjdu zaplatit a družina se vyřídí hned jak nastoupíme do školy. U nás je to tedy taky pár kaček za půl roku. Ta vaše suma je tedy dost otřesná? Co tam s nima za ty prachy dělají?   všeobecná temata:
zamčení deníčku. Jiři však jsme to probírali v ráji. Jsem pro všemi deseti!!!
Ještě k tomu podzimnímu setkání. Holky prosím neurazte se, nebo nepochopte to Jinak. jak k nám přijedou Vrabčáci na podzim. My si je chceme užít sami. Nevím, co by na to řekl Milan, kdybych mu na výlet přibrala další rodiny. Ale pro sraz bez chlapů, třeba s dětma jsem pro. Ale zase u nás neubytuju dvě rodiny, to fakt ne. Tak když Vás něco napadne, tak sem s tím.
Tak tolik k minulým vašim četným komentářům.
Teď to zavřu a napíšu znovu.  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8805 příspěvků 16.08.09 21:29

K dnešku.
Jak jsme dojeli, tak jsem se trošku prospala a pak začala vybalovat a prát. Bohužel umřela mi po druhé pračce pračka. Takže Jiři, za chvilku jdu na vaše stránky a v pátek se domluvíme. Ještě k tomu pátku. Samozřejmě  s tím počítáme. Už jsme to tak naplánovali. Psala jsi, že dojedete v poledne. Ráda bych udělala oběd. Když upeču kuře s bramborem nebo rýží, jí to děti? Prosím neřeš práci - peče trouba, ani peníze - kuře stojí 60 korun, ale to, jestli Vám to přijde vhod, třeba aby Vám děcka nedoblili auto apod. Pokud nenapíšeš sem, tak Ti zavolám. Opravdu srdečně Vás zvu.
Pak jsme šli trošku na zahrádku. Teda z takového pidi čtverečku jsem vytrhala dva pytle trávy. Trávu mezi kachličkama. Fakt nevím, kde se to stále bere. Zítra bych se chtěla jít podívat do zahradnictví a vyhodit nějaké hrůzy, co tam už mám. Např. petunky. To je fakt hřbitov.
Od zítřka mám ještě týden dovolené…hurááá.
Odpoledne půjdeme objednat okna, ve středu k našim na hřiště, ve čtvrtek asi na koupák, pak nabalit na víkend - mimochodem se má ochladit na 21 stupňů a v pátek Vrabčáci a snad tradá Kaproun. Luci budete kousek od nás.  

No nic. Už je mně tu až moc. Hojností komentářů jsem si uhnala „nejčtenější článek dnes“.
Tak je to holky i na Vás.
papa a všem hezký - Jiři vám obzvlášť dovolenkový - týden.
 Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13224 příspěvků 16.08.09 21:56

Ahojky,
hlásím se v rychlosti, máme se krásně, jen připojení nic moc :o(( Navíc máme 2 místnosti, v jedné chce spát tatík, ve druhé nechtějí spát děti, a já se mám vrtnout kam?
Takže si píšu deníček na papír a ozvu se až z domova.
Papa Jiřina

 
mado
Závislačka 3869 příspěvků 16.08.09 23:15

Ahoj Dančo, zdravím tě vymáchanou z moře. Jiřině přeji super dovču!!!
Já měla hodně náročný víkend, jak už jsem psala, tak od pátku do neděle pořádal náš hokejový klub turnaj pro kluky 3tých,4tých a 5tých tříd. Bylo to velkolepé a super a hlavně se hned na začátek musím pochlubit Naši kluci vyhráli 1.místo ve 4ťácích (teda ne že by Ondra to nějak zá:,–(ně ovlivnil, ale šmrdlal to hezky a byl užitečným hráčem týmu a  asi talismanem, vždycky,když byl na ledě, tak dala jeho lajna gól), mají pohár, medaile, diplomy. Na šatně bylo šampáňo, kluci šťastní a to je hlavní.
Byl to turnaj mezinárodní, v každé třídě bylo asi šest mužstev, hned na začátku všichni dostali krásné šiltovky HIS s logem turnaje+trička, na krk „machršňůry“ s logem turnaje, všechno bylo bezvadně zařízeno a vše fungovalo. Jak už jsem psala, tak jsem slíbila pomoc, protože to všechno organizovalo a zařizovalo sponzorsky pár rodičů. Získala jsem „funkci“ obsluhy ve VIP místnosti, chodili tam trenéři, hosté, zástupci města, „slavní“ hokejisti, a já se učila na servírku, presovač jsem se naučila ovládat rychle, pivo neumím natočit doteď (vždycky jsme se na ně smála a pověděla, ať si to pivo natočí samotní), bylo to fajn, hodně akční, nohy mám pořádně uchozené, najedená jsem - doplňovali jsme obložené mísy (jeden tatínek má masozpracující firmu, druhý likérku, třetí hospody), tak si dovedete představit ty hromady dobrot, měli jsme tam i vnitřní gril a ještě se nějaké jídlo vozilo z internátu, kde byly ty hokejové oddíly ubytované a kam všichni jezdili kyvadlově (měli jsme jen pro sebe jeden bus MHD) na obědy a večeře. Fakt to mělo parádní úroveň, za loňský rok jsem s Ondrou objezdila pár turnajů, ale takový zajištěný a ještě pro všechny úplně zadara (ani jídlo, ani ubytování si nikdo neplatil), jsem nadšená, že byl zrovna u nás. Navíc jsem si v zápalu práce potykala s kdekým a rychle mě ten čas mezi Ondrovými zápasy utekl (to jsme vždycky fandili a prožívali to infarktově), kluci byli zlatí i tím, jak oni samostí si mezi sebou fandili, když hráli třeba třeťáci, tak čtvrťáci a páťáci byli nalezlí na mantinelu, povzbuzovali se, bubnovali, trenéři, co ke mě pak chodili na občerstavení, říkali, že taková atmosféra není ani při prvoligových zápasech můžu. Ovšem turnaj skončil, Ondra sbalil diplom a medaili a že jedeme na tábor, tak jsme v půl sedmé večer vzali ráno sbalený bágl, sedli do auta a jeli směr Slezská Harta, to je vám konec světa, tábor fakt skautský, zapadlá vesnice, pak asi 4 km roztřepaná cesta, pak polňačka, pak neposekaná louka a dole až u vody stojí tři celtové stany, jeden pro kluky, druhý pro holky, třetí jídelna a jinak daleko široko nikde nic, jo ještě kadibudka, v těch stanech mají ze dřeva udělané palandy na které si dají spacáky a na zem pod sebe bágly a takhle tam spí vedle sebe  pohromadě, žádná budova, auto, elektrika v dosahu, Ondra vypadal spokojeně, pár holek sedělo na karimatkách na zemi a vyráběly z korálků a mezi nima se krčil jeden kluk, který hned Ondru mohutně přivítal a že mu vše ukáže, Ondra nás hned vyhazoval, ať už jedeme, ve stanu skočil na tu palandu, ta se rozpadla, tak šel manžel do auta pro kladívko a opravil to a jeli jsme zase hodinu a půl domů. Na jednu stranu se těším, až budu mít Ondru doma a na druhou vím, že to už bude konec prázdnin. Hlavně, aby se ve zdraví vrátil, že si nebude pravidelně čistit zuby, pro to se svět nezboří. Teď jdu ještě třídit fotky z turnaje, tatínek tam toho nafotil spoustu i to, jak kluci blbnuli na šatnách, když měli volno mezi turnaji, to bylo dle Ondry ještě lepší, než to vítězství.
Tak se mějte a dobrou noc Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8805 příspěvků 17.08.09 21:26

Ahoj Mado,
neboj tábor dopadne dobře. Počasí taky vypadá slibně. Zážitků bude spousta. Zase když takhle spí všichni dohromady, tak se nebudou bát. Tom to má taky takové - latríny, polní kuchyně. A toho druhého máte kde? Asi mi to uniklo.
Raut na zápase musel být super. Hned bych si něco dala.  

Zítra jedeme s Tomem na ortodoncii. Dozvíme se jaká rovnátka a zda vůbec. Matěje musím vzít s sebou, nemá ho kdo hlídat. Odtam jedeme objednat okna.  

Dnes u nás byl kamarád a máme vyměněnou baterii v koupelně. Blbá baterie a ta stará koupelna tak prokoukla. Byla to příšerná práce, ale mám z ní radost.. TAky jsme odpoledne zašli do PENNY, příští  týden máme ty vodácké vánoce, tak musím nakoupit nějaké dárečky. Tím, že je před začátkem roku, tak jsem dětem koupila velké gelové tužky á 100 Kč, jedné malé tříleťačce měli za 100 dřevěnou farmu a zvířátka - akce sleva z nějakých třista na sto. Tomovi jsem koupila nové pouzdro. Má stále pouzdro z první třídy, tak snad se mu bude líbit.  A ještě musím něco koupit Matějovi - vidím to na nějakého Plejáčka. Dospěláky musíme spočítat a zajdeme do obchodu, který se jmenuje „Hraboška“. Mívají tam úžasné věci za pár kaček. Minule jsem odtam dostala takovou speciální baterku za dvacet korun, jak jsme sháněli Tomovi boty do vody, tak tu stejnou měli ve Sportu za čtyři stovky. Tak jsem hleděla. Viděla bych to na nějaké takové drobnosti. Jde hlavně o děcka. Mamka nám napeče vanilkové rohlíčky. Ještě musím koupit svítící tyčinky pro děcka na večer.  

Jiřka dnes psala SMS, k dnešnímu ránu měli deset placek. No do konce týdne jistě přibudou! Však nám poreferuje.
tak papa
 D.

 
mado
Závislačka 3869 příspěvků 17.08.09 22:09

Ahoj Dančo, ty vodácké vánoce musejí být super.
Jo, turnaj byl bezvadný, ještě dneska jsem na to celý den vzpomínala, mělo to skvělou atmosféru, bylo tam 250 dětí a žádný problém, žádný úraz, všechno v pohodě, přátelsky, bezvadná organizace, děcka byly úplně zlatý, hodný, spokojený. Byl to první ročník a protože se to tak povedlo, tak příští rok prý bude zas.
Vojtu máme s babičkou na chalupě na Vysočině. Jezdí tam každý rok, babička se svýma dvěma sestrama a jejich vnuci. Jedna teta už má vnuka velkého, tak byla náhradní babičkou našeho Ondi, aby každá měla k sobě jednoho kluka. Takže tam byli týden tři babičky a tři kluci (naši dva+Radek 12 roků). Naše babička je taková organizátorka a každý rok vymýšlí bohatý program pro kluky. A nejen to, ale jsou i medaile, diplomy, jídelníček, odměny. Letos měli vánoce i s dárečkama, ozdobeným stromečkem, cukrovím a štědrovečerní večeří, pak druhý den velikonoce s barvením vajíček, pak zimní olympiádu, měli zimní bundy, kulichy, jezdili z kopce na starých bobech a lyžích…měli táborák, stezku odvahy, westernové městečko a já nevím, co ještě všechno. Ondra přivezl hromadu odměn, diplomů a měli jako každý rok vyrobené svoje trička a každý kluk měl svého patrona a soutěžili jako spolu… My jsme pro Ondru jeli ve čtvrtek večer, abychom ho stáhli na ten turnaj a Vojtík tam ještě zůstal, je tam krásně, lesy, koupací rybník, babička vyvařuje dobroty, všichni se mu věnují a hrají si s ním. Během tohoto týdne ho pojedeme vyzvednout do Brna nebo ho babička s dědou dovezou. Dneska jsem šla kolem školky a už na mě volali kluci z pískoviště "Ahoj teto, kde máš Vojtu! "tak mě to potěšilo, že je vše při starém a příští týden se bude Vojtík vracet do známého přátelského prostředí.
Hezký večer Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13224 příspěvků 18.08.09 20:31

Ahojky zase v rychlosti,  

Danuš, k tomu pátku. Myslím, že podle mapy k vám trefím. Jen bych potřebovala napsat, kterým exitem sjet z dálnice a ještě znovu připomenout číslo baráku - vím, že jste asi čtvrtý z kraje, jen si nejsem jistá, z které strany my přijedeme. Až budeme vyjíždět, dám vědět, počítám, že k vám pojedeme tak 2 hodiny, ale těžko předjímat. Máš třeba vyzkoušené jak to k vám trvá z Olomouce, že bych se odtud ozvala? Čím dřív vyjedeme a dorazíme k vám, tím víc času na sebe máme. Už se moc těším. Za ten oběd moc děkujeme, stačí nám maličko, dětem z kuřátka klidně stačí spodní část stehýnka (hlavně na kostičce :o))) a jedna brambora - jedí jak vrabečci - mně taky stačí trochu a tatínek moc nemůže, aby pak nespal za volantem :o))) Moc si toho vážím, super.  

O dovolené psát nebudu, to až z domova souhrnně. Mně se tu osobně moc líbí, děti občas pruděj, manžel taky, ale to je asi normální. To bych musela jezdit sama :o) Dančo, moře muselo být super, fotky krásné. Mado, gratulace k hokejovému vítěžství ! Moc hezky se to čte.  

Ke koťatům - ano, našich kočka je pěkná děvka. Kocourci půjdou někam do služby, ještě nevědí kam, ale určitě si dalšího nenecháme. Jedno Cukřidlo stačí. Domů skutečně nesmí, jen když ho děti nesou a nepustí z ruky. S dítkem  chovající kocoura přivřu oči. Však v tý posteli byl jen vteřinku a už jsem je hnala !  

Pastelky - tlusté trojboké jsem kupovala jednou, jsou super a máme je doposud. Máme mraky klasických „tenkých“ pastelek, ale ty nepíšou. Tyhle píšou krásně.  

Peří - já bohužel nemůžu, mám alergii na peří, sice ne nijak extrémní, ale hned poznám péřový polštář, protože celou noc prokýchám. Máme doma vše z umělotiny.  

Dančo - snad s pračkou vydržíš. V pátek se dohodneme, hned v úterý jak přijdu do práce ji objednám a ve čtvrtek ji můžete mít. Můžu ti dát slevu i 50%, to mám pro své nejbližší a ještě mám pro letošek 6 možností a tolik už bych toho asi stejně neodebrala. Tak vydrž  ! Ještě proberu s kolegou ze servisu, které modely jsou míň poruchové. Doufám, že bude dost na skladě, jsou teď tovární prázdniny a ne vše máme. Ale určitě něco vybereme.  

To je snad vše, jdeme vylovit děti z vany.
Papa Jiřina

 
mado
Závislačka 3869 příspěvků 19.08.09 10:03

Ahoj holky,
hezky si to v Brně užijte.
Jiři, přeji klidný zbytek dovolené, úplně tě chápu, člověk se snaží a zbytek rodiny má furt nějaké výhrady, taky mám někdy pocit, že lepší by bylo jet sama. Nejen na dovolené, teď nedávno jsem tady s bývalou spolužačkou a nedalekou sousedkou řešila, že by bylo úplně nejlepší,kdybychom ty manžele sestěhovali k sobě do jednoho bytu a ženský s dětma do druhého, protože všude je to úplně stejný a ti chlapi všichni úplně stejně prudí.
Jiři a co Lukáš, už jsi dlouho nic nepsala.
Jinak nic nevím, v práci nic moc, na zahradě dozrává milion ovoce, který už nikam nevejde. Ondík na táboře snad žije, nemáme na ně žádné spojení, počasí jim přeje a já si myslela, že budu víc nervózní, jak jsme ho odvezli, tak jsem kupodivu v klidu. Vojtík je s babičkou furt na Vysočině, nějak se jim nechce zpět do Brna (už je tam dva týdny), dnes jsem ho objednala i ke klinické logopedce, ať tu školkovní podpoříme a přemýšlím, jak jim ve školním roce časově skloubit ty hokeje, fotbaly, logopedie, flétny, skauty, keramiky, když u ničeho ještě pořád nevím přesné termíny konání.
Hezké prázdniny a kde jste všechny další holky!!!!!!!! Mada  

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 19.08.09 20:13

Já jsem tady, ale přiznám se, že máme dost akcí s miminama, tak se spíš vykecávám jinde. Dnes jsme měly sraz s dvěma kamarádkami v Kolíně, tak to bylo fajn. ;) Maruška je na dovolený s holkama, co spolu vydávají časopis, jezdí každý rok. Vojta neustále hraje na kytaru ;)
Nás čeká v září na čtrnáct dní Anglie, aby i Jasmínčina prababička, která už nemůže cestovat, viděla malou. Je jí 90 let ;)

Jinak vidím, že si všechny pěkně užíváte a děti též ;)

Než člověk stihne převlíct Jasmoně po obědě, ona si ještě zvládne nalepit do vlasů dudlíka

Duant alias Lucka 2

 
DanaCe
Echt Kelišová 8805 příspěvků 19.08.09 20:45

Ahoj holky,
Duant, Jasmínka (jak píšeš Jasmoň - to je super, když zlobí, tak je Drsoň?) je krásná. S tím dudínkem místo květu ibišku je krásná. Dnes v noci se mi zdálo, že jsem těhotná. V Chorvatsku jsem si zapomněla vzít prášek a tak se mi to nějak promítlo do snu. No to bych tedy vážně nerada řešila.Občas se mi to stane a zatím se nikdy nic nestalo, tak doufám, že nebude platit „tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu“…  

Jiři všechno Ti napíšu - snad ještě dnes večer. Milan je na hraní, říkala jsem mu, že jak dojede, že už Ti to musím napsat!!! Moc se těším. Je super, že jsi napsala, že děti raději spodní stehýnka, zítra nakoupím špalíčky, ať si všichni smlsneme. V ledničce už se chladí pivko i birel. Akorát bohužel Milan bude v práci, tak se neuvidíte. Akorát u nás doma bude mírně, spíš teda dost bordel, Budu mít nachystané a chystat ty věci do JČ. Tam je to z celého léta vždy nejvíc věcí. Stan, vaříč, spacáky, stoleček, židličky…prostě odstěhovat půl domácnosti.  

S tou pračkou jsi moc hodná. Teď si ještě projdu veb a udělám si poznámky, co a jak.  

Mado, o těch prázdninách s babičkou jsi psala. Nějak jsem na to zapomněla. Babička je hrozně hodná, že si tak chystá pro děcka program. A už má manžel ten řidičák? Moc děkuju za fotky. Ta poslední s tím pohárem je krásná. Ta cena jim zůstane, nebo je putovní?  

Včera jsem byla s Tomem na té ortodoncii. BOhužel se mu fixní rovnátka nevyhnou. Dostane zatím na horní čelist. Má totiž skus zub na zub. Teď začne růst a prý roste spodní čelist - tím, jak je vlastně volná. A měl by potom předkus - teda podkus. Takže dostane rovnátka na horní zuby, aby ji trošku zvětšili. Byl z toho špatný, plakal. Tak jsem se mu to snažila vysvětlovat. Zbytečně bych ho kvůli křivému zubu netrápila, ale předkus vážně nechci aby měl. Snad to zvládnem. 16 jdeme na jakési gumičky na zadní zuby a za týden na to už mu to budou montovat.  

Dnes jsme byli u našich na obědě a potom s klukama na vycházce a na hřišti. Nakoupila jsem si u našich v Lídlovi. měli tam kulatý květináč chryzantém za 49, tak jsem doma vyhodila chuděrky petunky - fakt bída a mám tam tuto lehce podzimní výzdobu. Zítra toho máme v plánu hodně. Koupaliště - třeba je to letos naposledy, vlastně asi určitě. Od 1.9. jsou koupáky zavřené a příští týden jsou kluci u našich, potom doma nachystat nějaké věci na pátek a večer jdu s mamkou do IKEA. Chci ji koupit nákupní tašku na kolečkách . Dívala jsem se na web a mají krásnou buď červenobílou nebo černobílou kytičkovou.  Není to žádná ta pro staré báby. Máti pořád tahá těžké tašky a kvůi gynekologickým obtížím by neměla. Sama konečně svolila, že to není žádná ostuda. Já osobně, kdybychom nejezdili na nákupy autem si ji koupím taky. Bydlíme na kopci tak proč bych se dřela.  

Kdepak máme Lucku?
tak zatím papa D.

 
mado
Závislačka 3869 příspěvků 19.08.09 21:20

Ahoj holky,
Lucko, Jasmínka je super!!!!
Dančo, to je blbý s těma rovnátkama, ale jak si zvykne, tak už to Tomovi ani nepříjde, než aby měl problémy v dospělosti. Holt, každý má něco..
Jo o babičce jsem psala jenom, že tam kluci pojedou. Babička je hodně přezaměstnaná, i když teď je rok v důchodu, ale pracuje i doma (je akreditovaná daňová poradkyně), tak v průběhu roku tam jezdíme jednou za čas na víkend, ale o prázdninách si vždycky udělá týden nebo dva a vezme si kluky (od jejich třech let, dřív jsem je nechtěla dávat, přece jenom se s babičkou moc nevídali). Babička roky jezdila jako vedoucí a hlavní vedoucí na tábory, tak program to vymyslet umí, i když má svoje mouchy (babička), je to našich dětí jediná babička, tak jim ji upírat v žádném případě nechci. V podstatě mám dobré tchány, do ničeho nám až tak nemluví a vím, že kdyby bylo potřeba, tak pomohou a kluky milují a celá rodina z babiččiny strany je úžasná a drží při sobě a jsou tam skvělé vztahy a vždycky tam rádi jezdíme (většina jich žije v malém městě poblíž Brna), až bude deníček zamknut, tak to městečko napíšu na plno.
A k fotkám, pohár si kluci nechají, mají v šatně poličku, už tam pár pohárů mají, ale tenhle velký se jim tam možná ani nevejde. Mě se taky Ondra na těch fotkách libí (hrdá matka), je tam takový velký a hlavně se tváří moc spokojeně (to je to hlavní, když jsou děti spokojené, tak jsou spokojené i jejich rodiče).
Manžel už papíry má zpátky, ale zatím nemá ještě služebního renaulta, zatím s ním jezdí jeho kolega, doufám, že to auto zase dostane. Nějak si nedovedu představit, jak v zimě budeme jezdit na ty hokejové turnaje tou stárnoucí rodinnou Felícií s univerzálníma pískacíma pneumatikama. Manžel to zatím neřeší, prý zima je daleko.
Hezky si to Dančo užíjte, jak s Jiřkou, tak na jihu Čech.
Ahoj Mada

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 20.08.09 22:10

Ahoj, už skoro týden jsem bez počítače (odešel mi notebook dověčných lovišť)  a tedy bez webu a emimina, teď jsem na chvilku na cizím, tak snad od příštího pondělí už budu online :) Prozatím omluvte mé neplánované  áčko :(
Nemám vůbec dočteno a tak jen rychlovka od nás :
Tom měl v úterý a ve středu tréning a musím se pochlubit (nevím, jestli jsem to už nepsala) postoupil do vyšší úrovně gofových dětských kurzů, tak jsme moc rádi, že mu to jde a hlavně, že ho to baví :) Mám dovču a máme program s Tomem - dnes koupák, zítra ZOO. Jinak klasicky šílím v práci.¨
Nejvíc mě drtí , že se kvapem blíží konec prázdnin a to moje „mimí“ už nastoupí :((  
Musím letět, holky užívejte si zbytku léta a Dančo s Jiřkou, krásný srazík :))))  

LuckaH 

 
mado
Závislačka 3869 příspěvků 21.08.09 09:02

Ahoj Lucko, to je absťák co (-:
Danči s Jiřinou přeju super pokec.
Já si pořád užívám bezdětnosti.Včera jsem byla posedět s bývalou spolužačkou na kafi, pak na zpáteční cestě jsem si od nich donesla ještě igelitku bot po jejich dětech pro Vojtíka. Doufám, že mu nebudou malé, dala jsem za ně 300,–
Dneska odpoledne bude rodinná brigáda v našem švestkovém :,-(u (budeme sbírat, třepat „trnky“). V sobotu si manžel vymyslel, že vymaluje na chalupě kuchyň (už se těším) a ve neděli už tu bude Vojtík.
Ahoj, ahoj Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8805 příspěvků 21.08.09 14:52

Mado tak u vás bude trnkobraní? A půjdou do škopíčku nebo do mrazáku?
Vrabčáci před chvílí odjeli. Samozřejmě z avizované půlhodiny byly hodiny tři, což bylo fajn. Jiřinka napíše nový Beskydský deníček. My teď finišujeme na chodbě se vrší hromady věcí na tři dny do JČ. Hrůza.
Tak ahoj, ozvu se v neděli.  

Jiři, doufám, že jste dobře dojeli domů.
všech krásný předposlední srpnový horký víkend!
 D.

 
mado
Závislačka 3869 příspěvků 21.08.09 15:10

No Dančo, sbíračka bude a do „beček“, už jich tam pár stojí s hruškama,které už není kam dávat, teď ještě přibudou ty švestky, to je tak na měsíc sbírání furt dokola. Pak se to pálí, ale nikdo to moc nepije. V té pálenici bývali velké akce, ještě když žil strejda, tak se v pálenici při dělání slivovice scházela celá rodina, muzikanti, zpívalo se, tancovala, jedlo, (vedle té technické pálící místnosti je ještě jedna větší se stolama), náš Ondra tam byl poprvé v půl roce a jak se mu v tom smradu tam spalo v kočárku.
To je fajn, že jste si to s Jiřinou užili.
Vyprala jsem Ondrovi batoh (topgal) do školy a za chvíli sedám na kolo a vyrážím na zahradu.
Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13224 příspěvků 21.08.09 21:46

Ahojky, hlásím návrat z domova, teď jsem si smazala celý komentář tak znovu, ach jo :o((  

Dovolená byla krásná, napíšu nový deníček, mám dvě A4 zápisků hustým písmem. Ale asi až v úterý, zítra jedeme znova pryč do pondělka, tak na to nemám čas a klid. Domů jsme dorazili asi v půl páté, od té doby jsem se nezastavila, vybalit prádlo, vyprat, upekla jsem punčový dort (ještě ho musím zítra polít) a slaninové copy, když už jsem v osm konečně myslela, že uložím děti a bude klid, česala jsem Haničku a objevila jí vši :o(( Nikdy jsem vši neviděla, ale nebylo pochyb. Volala jsem o radu kámošce Janě, dala mi nějaký přípravek Parasidose, tak jsem jí to na 20 minut nanesla a uvidíme. Má spoustu hnid, ale já mám čerstvě ostříhané nehty a nejdou mi vyndavat, se z toho zjevím :o(( Nevím jestli je nemám taky, manžel mi do vlasů koukal a nic neviděl, ale jen na to pomyslím, už se drbu. Jíra je naštěstí na ježka, takže ten má klid, tatínek taky. Zítra budu muset poprosit ségry, ať to Háně zkusí vybrat, ráno to ještě znovu uděláme tím přípravkem. Je fakt že ve školce vši byly mockrát a nikdy jsme je nechytli, tak teď si to užijeme :o(((  

Jinak návštěva u Danči byla moc příjemná, byl doma i Milan, oběd byl výborný, semleli jsme všechno, probrali jejich krabici turistických placek (s našima čtyřiceti jsme žabaři, ale my je sbíráme teprve ani ne dva měsíce), říct jsme si stihli spostu věcí, včetně plánů na příští léto …  

ale teď musím končit, Hanička zapomněla v autě koťátko a bez něj neusne, tak jdu lovit plyšáka. V pyžamu.
Zatím papa Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 22.08.09 11:23

Ahoj, hlásím se z chalupy, kde mám jiný ntb, tak jsem on line, doma snad v pondělí :(
Mado, zaujalo mě, že pereš topgal - vydrží ?? Tom ho má taky, tak až bude umazaný, abych věděla, co s ním.
Jiřko a Dančo, super :))) Jiřko, Haničkyý je mi líto, ale třeba pjdou vši pryč šup šup.

My jsme na chalupě, čeká nás sbírání jablek (Mado, trošku vím o čem mluvíš, u nás se taky sbíralo o sto šest, ale už jsme to prokáceli a je celkem klid až na jablka na všechny způsoby a cca 250 litrů moštu.) Jinak docela pohoda :) budu péct jogurtový koláč, k obědu dělám karbanátky - prostě klasika.

Dneska ráno, Tomík řešil v posteli, že se bojí do školy, tak jsme to rozebrali, že trošku se bojí všichni, ale žeč není čeho se bát, že si na novou školu a děti zvykne … Už začíná být na větu „Jak se těšíš do školy?“ alergický …

Pa LuckaH

 
mado
Závislačka 3869 příspěvků 22.08.09 20:30

Ahoj holky, tak jsem doma zase sama, manžel se ráno rozhodl, že vymaluje na chalupě kuchyň (je to vážně třeba, topí se tam kamny). Ráno vše vystěhoval, stěny omyl, oškrabal a začalo pršet, takže to houby schne, zato je tam zima, vy:,–(il i okna, vlhko. Tak jsem neměla co dělat, všude naskládané věci, venku deštivo, vyjela jsem domů s tím, že mi zavolá, až bude chtít jet domů /prý počká a pak to ještě přetře/ nebo se tam vyspí a ráno si přivstane.
Zítra nám tcháni dovezou Vojtíka (od pondělí napochoduje do školky), tak vymýšlím, co jim připravím za občerstvení, je to nevděčná činnost.
Jo taky dneska volal Ondra, prý je půlka tábora, tak volá, podle hlasu byl spokojený, veselý, vše dobré, tak mě to moc potěšilo, že se má dobře.
Lucko, Topgal je dobrá volba (Ondra měl první a kus druhé třídy klasickou aktovku, pak se mu rozbilo zapínání), pořád vypadá jako nový a peru ho tak, že ho namočím, ošudlám pracím mýdlem, nechám chvíli stát, vezmu kartáček na ruce, tím to protřu, dám do vany, osprchuju a dám na balkón usušit a batoh je jak nový. Já vůbec  na většinu věcí používám prací žlučové mýdlo, využívám služeb DM drogerie, kde mají ekologické prostředky, hlavně žlučové mýdlo v takové plastové nádobce s malinkým kartáčkem nakonci, čímž se dají ošudlat skvrny před daním do pračky, pak klasický mýdlo na praní ze kterého dělám sliz na praní,prášek už vůbec neumím používat, jen gel na vlnu a jinak peru ve slizu, taky v DM mají sůl na rostlinné skvrny, což taky při našich věčně zašmudlaných dětech využiju. Hlavně je to všechno neporovnatelně levnější oproti jiným odstraňovačům skvrn.Klukům taky kupuju kosmetiku v DM, mají tam dobré šamponogely (to potřebují ve sprše na trénincích - jedna lahvička na tělo i na hlavu), zubní pasty pro juniory (což je specielně pro Ondrovi čerstvé druhé zuby) a když jsem při penězích, tak tam mají různé barvící šampony, gely na malování po těle ve vaně a podobné blbiny.
Lucko, gratuluju Tomovi k pokrokům v golfu. Ty jo, to je sport, o kterém skoro nic nevím a je mi záhadou.        To jsi Tomovi pěkně řekla s tou školou, že se bojí všichni, je to tak.        
Jo a jak se mě Danča už dávno ptala, to víš, že třídíme odpad, děti jsou to učeny ve školce i škole a doma máme specielní koš na petky a sáčky a papír, sklo taky dáváme bokem. Hlavně u nás je to o hodně lepší třídit než v Brně, protože tady jsou na každém kroku specielní kontejnery - papír, tetrapak, sklo, plast  … ve školce i škole každý rok sbírají nějaké extra suroviny (jako víčka z petek, staniol, kelímky od jogurtů…) už jsme prostě třídili kde co. A sběrný dvůr máme kousek. Já jsem ta, co vyvěšuje v domě  instrukce, protože někteří nechápou, že ty roztříďovací kontejnery tam tolik let nestojí pro okrasu   (manžel je taky ekolog a hlavně předseda tady samosprávy vlastníků domu, tak jak na schůzích začnou důchodci vykřikovat o přidání popelnice na směsný odpad, tak jim vytrvale vysvětluje, že je třeba třídit, nikoli kupit na hromadu a mě pak může trefit šlak, když jdu druhý den vyhodit smetí a v popelnici je vyhození komplet celý počítač a i obr krabice od nového PC - to mám pak otrávenou náladu dost dlouho).
Hezký večer, ahoj Mada   

 
mado
Závislačka 3869 příspěvků 22.08.09 20:36

Já skleroza, Lucko, jaký děláte mošt z jablek a hlavně, jak takové množství uchováváš?? My totiž máme všeho moc (to víš, staré, klasické, nepřešlechtěné stromy, tak to rodí providelně), ráda bych ty výpěstky uchovala na zimu,ale hledám dobrý recept (teda jabka ještě nesklízíme, ta máme podzimní). za to rajčat,malin, švestek, rynglí, hrušek máme nepřeberně.
Ahoj Mada

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 23.08.09 10:18

Ahoj Mado,
my máme jablka od letních až po zimní a vždy tuny - jak  říkáš staré nepřešlechtěné, takže rodí jak diví :)) Máme tu  nedaleko moštárnu místního svazu zahrádkářů a když si tam přivezeš vlastní jablka tak je hodí do lisu a odvezeš si mošt hned vlastní :)). Po dlouhém zkoušení se mi osvědčilo do vymytých lahví od okurek nalít mošt a nechat projít varem - sice vitamíny asi zemřou, ale vydrží celý rok a je to určitě lepší než kupované hrůzy. Jinak co se kvantity týká - podělíme rodinu a známé a je to, minulý rok jsme jablka dali i Tomově školce, tak měli žemlovku, závin atp. :)

Ke golfu - manžela k němu přivedl kámoš a mě to chytlo pak taky, tak hrajeme oba. No a Tomík když to u nás viděl, tak to chtěl samozřejmě taky zkusit a chytil se taky, tak jsme ho přihlásili do začátečních kurzů a teď už postoupil, tak byl hrdej :)))  On už to není sport snobů, resp. poznáš, kdo to hraje pro hru a kdo pro prestiž a vybavení jsme si nechali poslat z Anglie a vyško to nesrovnatelně levněji.

Teda to je manžel dobrej s tím malováním, Michalovi to vždycky trvá …

Jdu loupat jablka na závin :))

LuckaH

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 23.08.09 14:44

Ahoj holky,

já zas dostala od kamarádky švestky, tak jsem včera dělala švestkový knedlíky z tvarohovýho těsta a dnes peču švestkovej koláč. Jasmínka je dost ‚ukecaná‘, pořád dokola něco žbrblá a opravdový slovo, který umí je ‚táta‘
Včera se mi vrátila Maruška z týdenní dovolené v Českém ráji, dokonce tam holkám vařila koprovku, co jsem jí naučila a prej děsně chutnala, tak jsem hrdá ;)
Já byla ve středu v Kolíně s dvěma kamarádkami a v pátek tu měla jinou kamarádku, co mi přinesla ty švestky. Ta má sedmiměsíční holčičku…no miminkovskejch kamarádů máme díky e-miminu dost, tak to je fajn, moje máma vždycky když vidí ty srazy s dětma co podnikáme, tak vzpomíná, jak ony byly většinou zavřený samy doma s dětma, to se nedivím, že jim lezlo na mozek ;)

Tady už Jasmínka jako velká slečna ;)

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 23.08.09 14:50

Ahoj Duant, teda Jamínka už je opravdu slečna :)) To náš Tom byl v jejím věku plešoun, plešatej :))
 LuckaH

 
DanaCe
Echt Kelišová 8805 příspěvků 23.08.09 22:08

Ahoj holky,
Lucko já mám zase dobrý zkušenosti dát čerstvou jablečnou šťávu do pet lahve od vody - tak 3/4 a dát na mrazák. Večer potom vytáhneš, ráno je rozmrzlé a mňam jako čerstvé. My máme jablek taky mraky. Ale většinou strupaté a sklep teplý, takže dlouho nevydrží. Teď začne období, kdy se budou pořád sbírat shnilá jablka. Já nějak na ty dary přírody moc nejsem. Koupím si množství, co akorát potřebuju.  

Jinak k našemu víkendu. Odjeli jsme v pátek za krásného počasí. Na tábořišti už bylo pár kamarádů. Postavili jsme stany a sedli k oni a povídali. Večer se přihnala bouřka, která nás zahnala do stanu. Jak přešla, tak jsem ještě vylezla k ohni. A povídali jsme až do dvou hodin. Zůstali jsme nejdýl. Já a dva kamarádi. Ráno jsme vstali a bylo sice ještě teplo, ale už začalo mžít. Šli jsme se ještě projít k rybníku a na stará místa na táboře, kde máme všichni spoustu vzpomínek. Historky jen sršely. Kolem 11 se zatáhlo a začalo šíleně lít. Taky se ochladilo na 14 stupňů a to byl konec. Kluci byli u ohně a já jsem jela z dalším kamarádem a jeho holčičkou do Maříže - tam se vyrábí keramika, taková specifická. Obrázky, jak když je namaluje malé dítě. Je tam možnost si hrníček nebo talířek  namalovat. Do druhého dne ho vypálí a buď si ho vyzvednete nebo pošlou domů. Hrneček stál 150,–. Tak jsem si namalovala, že si jej v neděli vyzvednu. Moji kluci nechtěli jet. Byli s Milanem na táboře.  

Dojeli jsme zpátky na tábořiště, kde na mně čekal promrzlý zbytek rodiny. Byl už večer kolem 18.00hod, Milan zavelel, že jedeme domů. Bylo mně to hrozně líto, ale fakt to nemělo smysl. Prý potom pršet přestalo, ale v noci bylo chladno. Tak jsme naházeli mokré věci do auta a jeli domů. Vyspali jsme se krásně v teple v posteli. Dneska mně volal ten kamarád, že mně hrníček vyzvedl a já si pro něj zajdu zítra k němu do práce. Takže náš víkend skončil docela neslavně.  

Dneska jsme celý den sušili stany. U kamarádky jsem si vyprala jednu pračku, mamce nandala na dvě a teď jsem si nachystala věci do práce. A zítra znovu nástup. Představa, že další dovolená bude až na vánoce je hrozná. Sice mám volno ještě toho 1.9. ale to je jen jeden den.  

Zítra dáváme kluky do pátku k našim. A čeká nás tento týden docela vyřizování. Obědy ve škole, domluvit Tomovi klavír …  

Tak papa
D.  

 
Jirina
Extra třída :D 13224 příspěvků 23.08.09 22:27

Ahoj vespolek,
nečekaně zdravím o den dřív, než bylo v plánu. Podělalo se auto. Už cestou do Bechyně na sraz rodiny něco zlobilo, laicky popsáno při brždění z kopce pak nešel přidat plyn, muselo se přes neutrál. Manžel volal kamarádovi co má autoservis, prý to bude buď čerpadlo nebo ucpaná nějaká hadička nebo nějaká prkotina. Dojeli jsme, cestou vytrvale pršelo. Popis akce přeskočím, to až za chvíli. Dnes jsme chtěli jet na hrad (zříceninu) Dobronice, pořád jsme to auto řešili, jestli to vydrží. Manžel šel zkusit nastartovat … a nenastartoval. Jeden z příbuzných ze strejdovy strany co v Bechyni bydlí má kamaráda automechanika, tak přijel, zkoušeli něco laicky řečeno nevím co a u toho vybili baterku a nepodařilo se jí kabelama dobít. Pak už neměl čas. Takže tam auto muselo zůstat, ráno si ho odtáhne do dílny, dobije a zkusí zjistit, co je vlastně za problém. Tím bylo jasné, že Pelhřimov se nekoná a že bůhví jak se dostane domů auto a co my s dětma. Tak nám nezbylo než se přidat k rodině dnes odjíždějící, já s dětma se narvala k našim a naše věci k ségrám do auta a tatínek tam zůstal a my jsme teda doma. Hrozně jsem se těšila, no nedá se nic dělat, stávají se horší věci.  

Středověká žranice se vydařila, v sobotu jsme vyjížděli, pršelo. Jak znělo v pokynech, měli jsme celý měsíc pravidelně odříkávat modlitbu ke svatému Petru, patronu počasí, aby v tento sobotní srpnový den nepršelo. Asi jsme něco podcenili, celý srpen bylo pěkně, jen tento jediný pouhý den celý dočista propršel, i když Petrů se tam sešlo pět. Ach jo. Cestou jsme za deště řešili ty potíže s autem, ale dojeli jsme. Původně jsme se chtěli někde těsně před cílem převlíct do oblečků (jak se ukázalo, udělali to tak všichni), ale v tom dešti to nešlo. Dorazili jsme na místo, a už to viděli, jak jsou všichni skvěle namaskovaní. Nádherné středověké róby, to se nedá popsat, to se musí vidět. Honem jsem aspoň našla oblečky pro Jíru kašpárka, Hanička nechtěla, tatínek se převlíkl v chaloupce a já to prostě nestihla. A už nás vítal král s královnou a pážaty, za zvuku písně „jede kráááál, jede krááál“ jsme vstoupili do zahrady a byli přivítáni medovinou. Já jsem se pak taky oblíkla - situaci jsem docela podcenila svými šaty ze sekáče, v převleku totiž přišli všichni, někteří vlastní výroby, jiní z půjčovny, no prostě nádhera. Hanička se dala přesvědčit až během večera.  

Na zahradě byly tři provizorní přístřešky, pod nima stoly, sedící lidi, a slejvák jak blázen a to vytrvalý. No nicméně přežili jsme, všechno se zvládlo i v dešti, i když strejda byl chvílema dost na nervy. Sešlo se nás z naší strany snad 28 a ze strejdovy dalších asi 10, které my jsme až na vyjímky neznali. Nicméně bylo to super, myslím že jediný mimo rodinu tety, kdo zvládl jména všech přítomných, jsem byla já (je to tak trošku můj sport :o)) Zvlášť oni měli problém s náma. Která neteř patří ke které tetě, kdo má kterého partnera a k tomu děti … myslím, že v nás budou mít hokej navěky  :o)  

Teta upekla 20 kuřat, vycházelo to jedno na dvě osoby. Šílený množství. Dostali jsme do dvojice prkýnko, kuře, hadrový ubrousky a kosti házejte za sebe. No jo jenže teta hodila za sebe, šmrncla střechu přístřešku a kost přistála strejdovi na hlavě, takže od tohoto bylo upuštěno. Nicméně žranice dobrá :o)) Spousta zbytků, samozřejmě, budou mít zásobu ještě tak na dva týdny. Pak se počasí umoudřilo, udělal se oheň a pomalu jsme se v mrholení a ustávajícím dešti přesunuli k ohništi. Pak přestalo definitivně (bylo asi 7 večer), ségra s nastávajícím švárou vytáhli kytary, manžel harmoniky a hrálo se … takhle jsem si už dlouho hezky nezazpívala (naposledy v Sedmihorkách s Dančákama), se švárou snad vůbec poprvé (mají s manželem spolu kapelu a on je hlavní skladatel, textař, kytarista i zpěvák). Staré Redly, Žalmany, AG Flek, no nádhera. Ugrilovalo a snědlo se 40 steaků. Děti jsem uložila v 11, kolem jedné v noci nás zbývalo posledních asi 10, pokecali jsme, super. Netušila jsem, že strejda, kterého vídám fakt jen tak 1-2× ročně (kdysi s rodinou léta nemluvil, nějaká blbost z minulosti), že skvěle hraje na valchu a zná všechny písničky a zpívá … Na těch pravidelných srazech na sebe míváme pár hodin, na takhle dlouho jsme se ještě nikdy nesešli. Bylo to moc prima, spát jsem šla až ve dvě hodiny, což je asi můj novodobý rekord.  

Spali jsme v chatičce, mají v patře čtyři šikovné ložničky, do každé se vešly 3 až 4 lidi, ostatní odešli spát k strejdově přízni, takže jsme se všichni rozmístili. Na podmáčeném trávníku nebylo možno postavit stany, takže nouzové řešení bylo využito. Nakonec spal ve stanu jen náš táta a jeho brácha se ženou a ostatní se umístili pod střechou. Ráno začal Jíra už v 8 pokřikovat, tak jsme rychle vstali a vylezli ven. Teplo, slunce … no k naštvání. Ale ne, shodli jsme se, aspoň že tak, ten déšť měl taky něco do sebe, na co se bude vzpomínat. Pomohla jsem tetě a sestřenkám umýt milion kusů nádobí, manžel pak řešil to auto, ségry šly do Bechyně na zámek, tak jsme šli s nima - nejdřív na věž a pak do kláštera, sice krásný kostel, unikátní stropní klenba, ale zdlouhavé, takže na zámek už nám nezbyly síly (ale aspoň 1 placka). No a pak se ukázalo, že zbytek musíme odpískat, takže asi v půl páté jsme se naložili do aut a odfrčeli. Bylo mi to hrozně smutno, poslední den dovolené, těšila jsem se, jak ještě večer posedíme se strejdou před chaloupkou. No nedá se nic dělat, všechny plány vyjít nemůžou. Letos nám vyšlo všechno, ani ty neštovice moc nezkřížily plány. Akorát to bude stát další peníze. No co nadělám, jsou horší věci na světě.  

Já zítra budu muset dojet na velký nákup, nemáme doma nic a tatínek plánoval nakoupit v úterý, ale bůhví jak to bude s autem a bez něj u nás nelze … Většinou nákupy obstarává on, no snad to zvládnu i já. A v úterý do práce … Háně jsem musela znovu umýt vlasy vším šamponem, živé už jsem nenašla, ale spoustu hnid, musím zítra koupit specielní hřeben všiváček a vyčesávat a vyčesávat … snad se toho rychle zbavíme a hlavně už se to nevrátí !!!  

Měla bych jít psát deníček o Beskydech, ale nevím nevím, jestli ještě mám dost síly. Fotky ze středověku budu muset počkat na ségru, až je stáhne (já nic nenafotila), dostali několik úžasných dortů, umělecký díla, sestřenky vyrobily dort ve tvaru pečené kachny na pomerančích. Společnou fotku všech zúčastněných kdyžtak pošlu mailem kdo bude chtít, tolik lidí se mi nechce zveřejňovat (škoda toho zamknutí deníčku, že to ještě nefunguje, bude-li vůbec …)  

Teď už ale fakt končím.
Jiřina    

 
Jirina
Extra třída :D 13224 příspěvků 23.08.09 22:29

Danuš koukám že jsme tentokrát dopadli skoro stejně :o((

 
Jirina
Extra třída :D 13224 příspěvků 24.08.09 00:31

Uf tak po dvou hodinách dřiny jsem deníček sepsala. Mám snad pět stran ve Wordu. Tak mám ho poslat hned nebo se na tu dýlku chcete ještě nějakou chvíli psychicky připravovat? Na fotky už dnes nemám sílu, tak asi vše až zítra.  

Dobrou noc
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13224 příspěvků 24.08.09 21:13

Ahojky,
nikde nikdo, tak nechám deníček ještě chvíli u ledu. Dnes jsem se skoro celý den nezastavila. Ráno dát děti k babičce (řvali že nechtějííí), v lékárně jsem koupila přípravek na vši s vyčesávacím hřebínkem, pak na nákup. Měla jsem vozík naložený k prasknutí - basa piva, karton mlíka, minerálek, jogurtů, bebéček, víno, pytel prášku na praní, no docela jsem se nadřela to naložit do auta a doma vynosit. Stavila jsem se u známé co má textil, nabrala jsem si pro Jíru čtvery potenciální kalhoty a tepláky. Tepláky prošly, hurá, bude mít na tělocvik. Džíny odmítl slovy fuj džíny - s ním je to těžký, protože nejen že se mu nelíbí, to bych ho přesvědčila, ale je mu všechno hrozně široký. Jedny zateplené džíny si nechám, na dýlku jsou mu akorát, v pase na gumu sice volnější, ale asi pořídím pásek a s tím by to šlo - nespadnou mu, to zase ne. Druhý zateplený byly na knoflík a to nešlo. Další tenký džíny na knoflík se mu nelíbily a taky byly velikostně úplně mimo. Ještě jsem vzala takový dlouhý černý kalhoty, jsou trochu elastický, ale dost dlouhý. Nicméně prohlásil jé to je nádhera, v pase mu jsou volnější, ale pásek to zachrání, jen je budu muset zkrátit a jak poroste popouštět, vypadají, že by mu mohly být dlouho. Fakt z nich byl nadšen. Měla tam ještě tytéž světlé, asi je vezmu taky. Ještě mi známá říkala, že pojede nakupovat, měla tam takový pěkný hnědý pláťáky na gumu v pase, ale byly malý, tak by vzala větší, budou-li. Ještě se můžeme stavit u nás v bazárku, akorát je to pod střechou a bylo příliš vedro na to se tam plahočit a v tom vedru něco zkoušet.  

Po obědě jsme šli na zahradu, Háně jsem vyčesávala, ale je to naprd, má tenký vlásky a ani ten hřebínek tu hnidu nevytrhne, takže jsem stejně musela ručně. Zkusila jsem si to i sobě a našla jsem jednu veš živou a pár vajíček, tak jsem si tea-tree šampon večer nanesla taky, do toho jsem svlíkla všechny postele, vyprala, vysušila, povlíkla. Pak jsme šli s dětma na bezinky, přinesli dva košíky, hodinu jsem to obírala, pak vařit, pasírovat, z kila šťávy jsem udělala džem, ale nějak málo ztuhl, z dalšího litru sirup. Ještě jsem chtěla dělat nějaký likér, mám na to ulitou láhev vodky, ale nepamatuju se, kde jsem návod četla a nemůžu to najít, tak si asi láhev vodky otevřu a budu testovat poměr, ale to až zítra. Ještě jsem upekla makový koláč, venku se odněkud linula vůně, tak se Jiříček ptal - maminko ty něco pečeš, já bych měl chuť? No tak jsem upekla.  

V sedm dorazil tatínek, auto tam nechal, zítra ráno ho odtáhnou k našemu servisákovi do Prahy, je to zatím špatný startér a tam by museli týden čekat na náhradní díl, v Praze to snad půjde rychleji. Takže tam auto nechal a přijel vlakem. Zatím to stálo tři tisíce, to jen za odtah a tu práci tam (za tu si vzal ale opravdu málo). No a pak startér a až se vymění, teprve se uvidí, jestli to bylo to čerpadlo či co, bez nastartování to není jak diagnostikovat.  

No a teď už konečně chvíli sedím a zítra jdu do práce :o( Nějak je mi pořád líto toho včerejška, ani ne tak toho Pelhřimova, ale těšila jsem se, že všichni odjedou a zůstaneme tam další večer sami jen se strejdou a pokecáme. Manžel strávil večer s ním a jeho bráchou a švagrovou a prý to bylo moc příjemný. Ach jo.  

Dančo, psala jsem těm lidem s chalupou s bazénem, jak jsme se bavily. Tak si představ, že příští léto už mají obsazené !!! Jediný volný je druhý týden v srpnu, jak to bývá touto dobou s váma, nepojedete-li k moři, šlo by to, mám to zarezervovat? Za týden chtějí 13 tisíc, což 6,5 na rodinu mi nepřijde špatný, to je necelých 1000 na den (letos jsme Beskydy měli za 1200 na den a bez bazénu). Jsem s nima v kontaktu, tak dej vědět, jestli to mám držet nebo ne. Je to pakárna řešit teď dovolenou příštího roku !!!  

Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8805 příspěvků 24.08.09 22:25

Ahoj holky,
Jiři, teda koukám, že jste taky dopadli tak napůl! S tím autem mám pochopení. To se vždycky hodí nejmíň. My to měli v tom ráji! Tak ať je to jen nějaká drobnost za málo peněz! Na fotky se těším. Mně určitě pošly.
S těma všima - všema to bereš statečně, docela si nedovedu představit, že bych to měla. Dneska jsem přišla od holičky, nic neříkala, tak snad k nám žádná nepřeskočila. Děcka se vymejou, ale na ty moje dlouhý, to by byla sranda. Ale je fakt, že kdyby na světě nebylo nic horšího, že. Už z dob školky jsme na vši připravený, tam to bylo taky občas, u nás nic. Mám v koupelně jakýsi šampon. Ne teda tea tree, ale jakýsí vší :o) teda proti vší.  

Kluci jsou u našich. Já jsem dnes v práci první den přežila. Venku je hezky. Poslední dny. Za čtyři měsíce přijde Ježíšek. Ach jo.  

Víc dnes nemám. Jdu do hajan.
Jo ještě k té dovolené. Jiři, vybereme něco jiného. Já jsem o tom potom přemýšlela, my to v té oblasti docela hodně známe, tak bychom asi chtěli jet někam, kde jsme nebyli. Probereme to, jak budete u nás. Pokud budete chtít. Ale hlavně, teď nejsem schopná říct, ten termín. To je nejdůležitější.  

papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13224 příspěvků 25.08.09 10:43

Ahoj holky,
kde jste kdo? S Dančou jsem mluvila, ta je v práci bez netu, ale co vy ostatní?
Já už jsem v práci taky, zase mám pocit, jako by žádná dovolená nebyla. Ale jo, mám celkem čistý stůl, mailů bylo jen asi 20 z nichž jen 2 obsahují drobný úkol. Super, budu celý týden chodit brzy domů, šéf je na dovolené, takže práce by neměla přibývat.
Poslala jsem ten předlouhý deníček o Beskydech, doufám, že se vám bude aspoň trochu líbit. Škoda že jsem si do práce nevzala fotky, měla bych čas a klid je probrat, večer se mi doma nebude chtít.
Papa Jiřina  

 
milacek2
Nováček 1 příspěvek 18.06.10 15:43
WOW

Máš moc dobré fotky :-D , dáš sem ještě jednu prosíím :oops: , moc se mi tvé fotky líbí :andel: , děkuji :palec:

Vložit nový komentář