Maminkou s eMiminem už pár let – v ZOO Lešná

Rodičovství

ZOO Lešná je tady na emiminu takovou Mekkou. Mamky z Moravy se tam schází, zaznamenala jsem nějaké srazy a mnoho zmínek o ní. A pokaždé jsem záviděla, že něco tak hezkého je pro mě „skoropražáka“ nedosažitelné. Ovšem tím, jak jsme se spřátelili s Dančou z Brna a její rodinou, změnilo se to.

Uprostřed dole jsou ty miloučké opičky

Banány a tukani a ara skrz sklo

Jihoamerická pampa

Opičky kotulové

Austrálie, vlevo klokan albín

Měříme se s tygrem

Tygr ussurijský naživo

Medvěd ušatý

Miláčci lemurové. Dole druhý zleva je ten šilhající

Lemuři zobou z ruky, umějí číst a snad i zpívat (vpravo dole)

Na první fotce je vidět, jak jsou ti lvi blízko. Přeskočili by ty dvě vody?

Afrika zblízka (nebo z blízka???)

Teda vzdálenost mezi Prahou a Brnem bych doporučila snížit minimálně na polovinu. Proč to k sobě musíme mít tak daleko? No ale co se dá dělat, tak to prostě je, máme věrné kamarády 200 km daleko, ve virtuálním kontaktu jsme denně a ta společná setkání, kterých už letos bylo asi osm, si o to intenzivněji užíváme.

Ono ani z Brna to není hned za rohem, ale přes 100 km. Ambiciózní plán byl vyrazit v sobotu ráno v 8:30. Vypravit čtyřčlennou rodinu o víkendu v tuto hodinu je kumšt, a teď si představte dvě čtyřčlenné rodiny v jedné domácnosti … ale zvládli jsme to, se zpožděním jen asi 10 minut. My jsme prostě dobří :o)

K ZOO jsme dorazili až po půl jedenácté, tu vzdálenost prostě musíme ujet, navíc jsme trošku bloudili a cestou stavěli. Ale parkoviště byla téměř prázdná a už jsme v ZOO.

Během posledních let jsme navštívili spoustu zoologických. O Jihlavě, kde jsme byli letos v dubnu, jsem podrobně psala. V předchozích letech (co máme děti) to byla plzeňská, brněnská, Dvůr Králové, Liberec, nesmím zapomenout na pražskou ZOO, která je jediná, kde jsme byli víckrát (pravidelně aspoň jednou ročně). A každá je jiná a to je na tom to nejlepší. Nedá se říct, která je nejlepší, protože každá má svoje „něco“, kvůli čemu si zaslouží ji navštívit.

V čem je „nej“ ta zlínská? Moc se nám líbilo rozdělení po světadílech. Víte co, vezmu to popořadě. Kdo tam ještě nebyl, třeba ho moje vyprávění přiměje jet se tam podívat. Kdo už tam byl, může si to znovu připomenout. No a kdo tam chodí pravidelně, třeba se může smát, že to vidím úplně jinak. Co?

Na začátku jsou lachtani. Bohužel bylo asi 15 minut po krmení, takže toho moc nepředvedli. Vůbec jsme časy krmení a představování zvěře všechny zmeškali, ze začátku to bylo tak o čtvrt, půl hodinky, postupem času jsme se dostávali do skluzu většího a většího, takže jsme představovačku neviděli žádnou. Škoda.
U lachtanů je tropická hala Yucatan. Volně poletující (nebo spíš sedící) papoušci, vodopád, visutá lávka. Mě teda nejvíc dostaly maličké opičky, myslím že tamaríni, sedící v rohu, kam snad vůbec nepatřili, já nevím, vyčítavě to koukalo a jako by žalovalo, kde to sedí. Přišlo mi, že sedí jak na poličce. Děti si je chtěli vzít domů. Já taky. Miluju opičky.
Na palmách se tam zelenaly banány, ve vodě krokodýl, ryby trnuchy, které jsou jak vlnící se placky. No prostě moc hezký. A to jsme teprve na začátku.

Jihoamerická pampa. V ní černá a bílá lama alpaka a provádějí dle Danči „zábavu pro chudé“. Prostě se páří, nebo se k tomu aspoň chystají. Je legrační, jak to dospělí řeší, odvrací pohledy, smějí se. Dětem je to buřt – nějaký zvířata se páří, a co je jako na tom? V další ohradě pštros nandu (teda doufám, že je to druh pštrosa) a další lama, nazrzlá vikuňa. Musím říct, že jsou prostě sympatické.
Areál Amazonie jsme málem minuli, musel jsme se vracet. Zlínská ZOO je veliká, rozlehlá, našlape se spousta kilometrů. Značení místy mohlo být lepší, opravdu nemít plánek, hodně bychom toho minuli. Ale plánek jsme měli a pečlivě sledovali, tak není co vyčítat.
Ostrovy opiček kotulů. Jíra byl zklamaný, že nemůže mezi ně, Hanička si je chtěla pohladit. Já se je snažím vyfotit, ale pohybují se tak rychle, že se mi to moc nedaří.

Dále velké rybníčky, vodní ptáci, voliéra s papoušky. Shodujeme se, že ptáci nás až tak neberou. Já osobně mám nejraději kočkovité a opicovité. Nebojte, dočkáme se dostatečně.
Ještě měli být někde krokodýli, ale ty jsme buď nenašli, nebo už byli zazimovaní. Psali „v létě“, léto bylo, krokodýli nebyli. Co se dá dělat.

No a to už se blížíme do Austrálie. Nejsou tam zvířata (teda zatím), ale je tam občerstvení a dětský koutek. Občerstvení v Lešné je dle mého názoru na velmi dobré úrovni. Restaurací asi pět, v každé mnoho jídel v rozumných cenách, a že to nejsou jen hranolky nebo hamburgery. Dala jsem si výbornou zelňačku, Danuška topinku, zbytek si vybral klasiku – párek v rohlíku, klobásku, hamburger, který je pro nás vzácností. Ale měli opravdu pestrý výběr, ne jen takové ty ohřáté polotovary, ale např. kuře s rýží, řízek s bramborovým salátem, prostě vybral by si každý.

Děti objeví lanové centrum, ale chtějí 60 Kč a to nám zase přijde moc. Takže jsou rozladění a že tedy aspoň na trampolínu. Jenže ta se taky platí, dvacka za 3 minuty nám přijde dost, ale dobře, jdou. Hanička za chvilku naříká, že má mokré ponožky. Obsluha nařídí stopky a za 3 minuty je vyžene. Ani vteřinku navíc, i když tam vůbec nikdo není. Tady rozhodně palec dolů. Matýsek vyleze a prohlásí něco ve smyslu, že trampolína mu teda náladu nezlepšila. Jeho výrok aspoň zlepší náladu nám 
Z Austrálie je nejlepší průchozí expozice klokanů. Jenže Jíra by se s nima chtěl honit a to se samozřejmě nesmí, Hanička zase chtěla vlízt klokaní mamině do kapsy. Klokaní maminy jsou celkem malé, spíš by se vešly do kapsy nám :o) Klokani tak posedávají, hezký je klokan albín, který vypadá jak přerostlá myš.

A to už jdeme do Asie. Nádherná expozice tygrů. Jsou za sklem nebo za živým plotem (určitě odděleným i elektrickým plotem, ale ten je zarostlý). Dá se vylézt na terasu a když si stoupnete na lavičku, máte je jak na dlani. Jedna tygří mamina a tři dorostenci jsou prostě nádherní, pobíhají, honí se, hrajou si. Vůbec se nám nechce jít dál. Taky je tam maketa tygra, kam až dosáhne. 3 metry vysoko! Fotíme se u toho a zkoušíme, kam dosáhneme my.
Hned vedle je medvěd ušatý. Něco se tam černá, spí. Pak ho naštěstí něco vyprovokuje a jde se předvádět. Přímo pod námi si sedne na zadek, protahuje se, stoupá si a mává tlapama. Má krásnou náprsenku, ač je jinak černočerný, světlé véčko na hrudi mu moc sluší.
Dále supi, u nich mangusty, Jíra jí chce domů a já mu říkám to víš že jo, pořídíme si mangustu :o) Lemuři vari mají akorát po krmení, takže ač jsou to stromová zvířata, všichni sedí na zemi. Vedle je krásný rybník s opičí dráhou pro gibony – jelikož gibony jsme viděli v akci v jihlavské ZOO, máme už asi vybráno. Jeden gibon tam sedí a ani se nehne. Vlastně jo, protáhl si tlapku. Tak nic, no.

A jsme v Africe. Tři sloní samičky, sloni jsou prostě všude stejní, ale všude se na ně dobře kouká. Dále jdeme expozicí Etiopie, ale zvířata už jsou asi unavená jako my, protože i paviáni dželada i damani jsou zalezlí, případně na druhém, nedohlédnutelném konci výběhu.

Zlatým hřebem je expozice lemurů kata. To jsou miloučký plyšáčci, jde se přímo mezi nima, běhají po cestě, nechají se hladit (ač je to zakázané), za to dokážou hryznout. Jeden asi starší sedí a šilhá. Dorostenci jsou drzí, jak jede někdo s kočárkem, nastupují do kočárků či košíků pod nima a chtějí se vozit. Tam jsem nasekala snad třicet fotek. Pořád a pořád jsem se nemohla nabažit těch krásných živých plyšáčků. Děti samozřejmě škemrají, že si lemura koupíme domů. No já bych snad i byla pro, kdyby to šlo … Mezi lemurama už jsme byli v pražské ZOO, dokonce jsme byli u krmení a cvičení. Ale tohle bylo mnohem lepší. V Praze je ten výběh veliký, otevřený, takže sice jich pár přijde mezi lidi, ale ostatní se drží dál. Tady jsou mnohem ochočenější (možná i drzejší) a s lidma přímo komunikujou. Nádherný zážitek.

A kdo to tu řve? Hned za vodou je lev, ale nádherný lev, lva v pohybu jsem snad ještě neviděla. Prochází po svém výběhu a řve. Říkáme si, jestli by tu vodu přeskočil, kdyby chtěl. Naštěstí ho víc zajímá jeho partnerka, takže lidi ignoruje a za naší přítomnosti nikoho nesežral.

Pak musíme do kopce, kolem nosorožců (nevím proč mi přijde, že jsou podobní Martinu Růžkovi, tomu herci – tímto se mu omlouvám, ale mně prostě přijde, že je celý nosorožec). Žirafy jsou zavřené, akorát mají krmení. Jejich domeček je bezva, protože lidi jsou nahoře u hlav a ne dole u nohou, můžeme jim tedy vidět tváří v tvář. Akorát ten mrňousek dole je tak daleko :o)

Kolem čtvrté odpoledne už to děti přestává bavit. Jdeme do finále. Blížíme se k zámku Lešná, prohlídky už dávno skončily – no to už bychom stejně nedali. Ve sklepení jsou plazi, v okolí opice, tučňáci, gorilky a koně. U těch goril, já nevím, co jsme to za národ. Všude cedule, že se nemá fotit s bleskem, že to gorilám vadí na oči. Přijde pět lidí s foťákama a všichi ho vyfotí s bleskem. To mi docela vadí. Já fotku goril nemám, bez blesku se nepovedla. Ale snad ten gorilák Bosso na mě není naštvaný.

A to je všechno a už jdeme k autům. Byli jsme tam přes sedm hodin, a pořád to bylo málo. Tak nějak hodnotíme a porovnáváme, která ta ZOO je lepší, hezčí, lépe řešená … a dojdeme k názoru, že je to vlastně úplně jedno :o)

A těch ZOO, co jsme ještě neviděli … Ostrava, Ústí, Chomutov, Vyškov … na kterou jsem zapomněla?

Všechny zdraví
Jiřina

P.S: příští návštěvu Brna plánujeme na jaro. A hádejte kam pojedeme? Do ZOO v Olomouci !

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 15.09.10 07:15

Dobré ránko!!!
včera jsem čekala a čekala a deníček nikde. Tak jsem se ráno vyhrabala a hurááá. Jiři hezky jsi to posala. Zážitek ukončen :mrgreen: a nemůžu jinak než zase vyseknout poklonu - už máš zase koláže. Proboha kdy jsi to dělala?

Tak jinak k našim uplynulým dnům. Včera se stala báječná věc. Konečně, konečně přišel katalog IKEA :dance: :palec: nééé holky, to je sranda. Přišel to jo, ale ostatní je nadsázka!!!

Ještě k tomu předvčerejšímu dni. Byla jsem s kolegyní na tom cvičení na trampolínách. Teda řeknu Vám mazec. Jednak jsem poprvé v životě byla v takovém sport centru, kde je recepce, dvě šatny, sprchy a několik sálů s různými druhy cvičení - jako spining, aerobní cvičení, ty trampošky atd… Kolegyně je velmi zdatný sportovec, tak jsem měla obavy, že prostě budu za tlustou knedlu. Kolem sebe jsem viděla samé perfektně sportovně oháklé a vypracované cvičenky. Jen recepční byla tlustší než já :mrgreen: Nicméne za dvě minuty po začátku cvičení to myslím bylo jedno. Byla to taková makačka, že jsem to ještě nezažia. Ale bylo to moc fajn a zábavné. Hodina se skládá z toho cvičení na trampoškách v rychlém i pomalejším rytmu, pak je klasika posilování na břicho a na závěr pět minut protahování na podložkách. Kdybych měla víc času, určitě bych chodila. Propocená jsem byla naprosto totálně. Ale to všechny. Měla jsem mokré i ponožky. Výsledek byl, že jsme se obě sotva dobelhaly k autu a já poté domů a ještě dnes cítím protažené naprosto všechno.

Bohužel, večer jsem přišla domů a čekal mě Mates s teplotou a rýmou. Ach jo. Takže včera a dnes je s ním Milan doma a zítra budu já dopo a kolem O přijde mamka. Naštěstí (ťukám :zed: ) včera večer už teplotu neměl, rýma je taky na ústupu, takže možná v pátek půjde do školy. Ale rýma a kašel se spustil i mně. Mám takovou tu štípavou vodovou, z nosu mně kape. Nevím, kde jsme to chytli. Ale žádné drama to není.

Jiři, k podprdě. Je moc, moc hezká. Jaké máš pocity z druhého dne. A proboha z tak drahé podprsenky nic neostříhávej :dance: . Nicméně úplně chápu jakou si představuješ. Já taky jiné než ty hladké nechci. Opět můžu doporučit HaM. Tam je těch hladkých opravdu hodně a když teď už víš svou velikost, tak tam opravdu zkus jít. Schvaluju takovou tu skořepinovou část na prsa - ať malý nebo velký, hezky to drží tvar a pod oblečením je to elegantnější.

Včera jsme byli na těch třídních schůzkách. Plavání bude až od druhého pololetí, teď plave 2.A. Je super, že nebudou jezdit městskou dopravou, ale bude pro ně jezdit autobus tam i zpět. Škola v přírodě bude v červnu, což mě trochu štve, protože to jezdíváme do jižních Čech na srub, tak musím čekat až nám oznámí termín. Máme donést 500 na třídní fond a 500 na pomůcky. Totéž u Toma. Jsem snad kampelička?

No a dnes dlouhý, hnusný úřední den. Tak jdu na to, ach jo :poblion:

tak mějte hezký den a večer se těším na plnou stránku komentářů od Vás :hug:

papa D. :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 15.09.10 07:48

Ahojky,

tak jsem ráda, že deníček vyšel. S těma kolážema se to má tak. Dělám to v práci. Ráno si vyčlením 20 minut a makám :lol: A pak během práce, teď zadávám do takového blbého systému plán a vždycky to hrozně dlouho ukládá. Nejsem blázen, abych koukala na přesýpací hodiny, takže si mezitím odskočím a šup, dvě tři koláže jsou hotové. Tímto stylem se to za dva dny dalo. Mám jich asi 15. Musím využít každou minutu. Zatím mám jen z té ZOO, dnes a zítra chci dodělat ještě zbytek.

Ta podprda - povolila jsem si zapínání na nejvolnější a je to lepší. Teda ten tlak kostice. Ty ozdůbky mě škrábou pořád, nicméně prodavačka říkala, že po vyprání to změkne a ohne se. Chystám se jim tam napsat aspoň mail, ať mi poradí, protože u tak drahé podprdy by snad nemělo škrábat nic? Včera jsem s ní byla na cvičení, musím říct, že se cvičilo podstatně líp, nic se nikam nepohybovalo a bylo na místě. Spokojenost převažuje. Jinou už jinde kupovat nebudu, protože už jich mám doma tolik, všechny na první pohled vypadaly dobře a při nošení je na každý něco špatně. Já fakt nevím.

Jinak Hanička taky lehla, v noci ji bolelo v krku, ráno byla horká, kašlala a naříkala. Tak si ji tatínek nechá doma. Dělá něco na baráku, tak snad to zvládnou. Jíra včera dostal od babičky dodatečný dárek k narozeninám - lego creator. Nejdřív nemohl pochopit, který pytlík má načnout první, vždycky měl totiž takovou tu sadu, ze které se postaví něco konkrétního, např. náklaďák, letadlo. Z tohohle jdou postavit tři různé domečky. Když to pochopil, všechno jsme vysypali a do půl deváté stavěl. Ráno nešel probudit, ale jak se probudil, ani nemrkl a už seděl u kyblíku a lovil tam kostičky. Tatínek mu slíbil, že ho vyzvedne brzy, když je H. doma, tak může stavět celé odpoledne.

Včera šli prvně z družiny sami, měli zpoždění, tak pro ně táta šel. Zazvonil na družinu kde jsou, družinářka řekla, že dlouho uklízeli a teprve jsou v šatně. Tak se schoval za autem, děti přišly, odemkly si, převlíkly se a když na ně vykoukl, akorát si myli ruce.

:mavam: Jiřina

 
anecak
Echt Kelišová 7638 příspěvků 15.09.10 07:49

Dobré ráno holky,
Kája dneska vstávala brzy, aspoň jsem si mohla u snídaně přečíst deníšek.
Jiři, deníček i fotky jsou parádní, moc ráda jsem si o vašem výletu početla. Zoo máme taky rádi, v Lešné jsem ještě nebyla, musíme se někdy tím směrem vydat na dovču a v Lešné se stavit. Káju už začínají zajímat zvířátka, tak se jí to bude líbit. ZOO jsme už taky obrazili několik, v té pražské jsme x-krát do roka, byli jsme i v Liberci, v Plzni, ve Dvoře Králové, poštěstilo se mi i navštívit zoo ve Vídni v Schönbrunnu, ta je moc hezká, i když hodně stará, je to zážitek vidět poskakovat opičky v pavilonech, které architektonicky připomínají paláce :-) a byla jsem i v jedné ZOO v Maďarsku, ta mi připoměla pražskou zoo za totáče, samé mříže a beton.
Dančo, to cvičení na trampoškách zní dobře, docela mě láká to vyzkoušet, budu se muset tady po něčem poohlédnout.
Ať se Mates co nejdřív uzdraví a může vyrazit zase do školy.
Hezký den všem
 K.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 15.09.10 08:13

Dobré ráno,

Jiřko, deníček jako vždy super! :palec:

Zdravím všechny marody a přeju jim brzké uzdravení :kytka: Náš Tom šel dnes normálmě do školy, protože ze zvracení se nic nevyklubalo. Tak jsem ráda.

Jiřky, tyhle lega má rád náš Tom. Postaví z nich vždy to co se má a pak to různě přestavuje … Zato Playmobil se u nás neuchytil.

Dnes bych měla jít večer zpívat, tak doufám, že nezdechnu. Teda nic mi není, jen jsem šíleně unavená.

Jdu něco dělat

Pa :mavam:

 
Anjelica
Kelišová 5083 příspěvků 15.09.10 11:02

Ahoj holky,

Jiři, deníček i fotky jsou hezké. Tu podprdu nestříhej! Děti jsou šikovné, že jdou samy z družiny. Já se tak těším na příští školní rok, až budou oba ve škole a budu je vyzvedávat na jednom místě. Bude to velká časová úspora. Lego creator má Ládík taky, několik. Většinou začne něco stavět podle návodu a dostaví si to podle sebe, protože je to na něj moc složité.

Všem marodům přeji brzké uzdravení a Lucce ať se zbaví únavy. Večerní zpěv Tě určitě nabije.

Anjelica

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 15.09.10 11:12

Pokud mě nezabije, protože zkoušíme děsnou kládu :mrgreen:

 
mado
Závislačka 3869 příspěvků 15.09.10 12:01

Ahoj všichni,
Jiři, teda takový dlouhý popisný deníček, ty jsi úplný spisovatel, protože když jsem to četla, tak mi to připadalo úplně super, jakože jsem tam ještě nikdy nebyla a neznám to :lol:
Ještě jsi zapomněla na pěknou ZOO ve Vídni, jak tady někdo výše zmínil, tam jsou jako jediní v Evropě medvídci panda - to už z toho Brna máte kousínek :wink: byla jsem tam a doporučuji.
Dančo, cvičení fajn a Matýsek ať se brzo uzdraví.
U nás nic moc nového, včera jsem byla na zahradě (v čase bez tety)a pak jsem zpracovávala zahradní výpěstky - dneska bude na večeři špenát mangold.
Ondra si v pondělí zapomněl vzít na trénink přilbu, bral si ji domů, aby mu tam tatínek vyrobil nové číslo, protože má dres s jiným číslem, než vloni.V šatně si naštěstí půjčil přilbu někoho jiného, ale zase tam zapomněl i termosku od čaje, a včera přinesl domů termosku i tu přilbu, kterou normálně domů nenosí - ti chlapi jsou fakt mimoni.¨
Vójtík to samé - jdu pro něj do družiny a čekám, přes sklo vidím, že vyšel ze třídečky, přehrabuje se v aktovce, jak se dveře otevřou, volám na něj pojď, - začne se tedy obouvat, zaváže si jednu botu, rozpráví s jiným oblékajícím se klukem, pak mi, pořád chodí v té jedné botě - donese za dveře a strčí do ruky pití a pytlík se zbytkem svačiny, - a co já s tím jako, přes sklo vidím, že skáče po lavečkách v šatně, pak tam zařve spolučekající tatínek na svého kluka, což vyburcuje i Vojtu, v rychlém sledu obleče mikinu a obuje botu, bere aktovku, jde ke dveřím, volám na něj, vem si bundu, vrací se pro bundu, nechá tam aktovku, dojde i s aktovkou a před dveřmi, kudy všichni chodí se začne v aktovce hrabat, že mi ale nutně musí něco ukázat (ono by to nevydrželo těch pět minut, co máme domů), říkám mu, kde máš šiltovku, znovu vběhne do šatny, rozhlédne se, místo šiltovky vidí kolegu z fotbalu a začnou si vyprávět, odcházejí děti, pro ně přišli rodiče deset minut po mě, Vojta vychází s tím, že nemá šiltovku, ze třídy vychází vychovatelka a diví se, Vojtíšku, ty jsi ještě tady?, vychovatelka hledá šiltovku, Vojta stojí, pak vychovatelka navrhuje, podívat se po čepici venku, Vojta vybíhá, průlezku samozřejmě neobejde, ale vyleze na ní, projde pískovištěm, při lezení na klouzačku mu hlasitěji sděluju, že pokud chce jít na trénink fotbalu, tak má smůlu, protože nestíhá, Vojta odběhne, jak střela na hřiště pro míčové hry, v dálce vidím, jak leze na dřevěnou překážkovou dráhu, ale to má úspěch, na jednom dřevěném sloupku nahoře něco bere a ono je to naše stará modrá šiltovka, hurá, jdeme domů!!!!(Jinak je průměrně rychlý, když chce, tak sám dá kompletní hokejovou výstroj do pěti minut)
Tož, tak u nás :lol:
Ahoj Mada :mavam:

 
anecak
Echt Kelišová 7638 příspěvků 15.09.10 12:08

Kája chrní, tak jsem se stihla i najíst :-) potom razíme ven, tak doufám, že nezmrzneme.
Lucko, zpívání zvládneš, uvidíš, že vkročíš do dveří a únava zmizí.
Mado, ta vídeňská ZOO je pěkná, to je pravda, taky se mi tam moc líbilo a pandy jsou hezký medvídci :-)
ten popis vyzvedávání Vojtíka z družiny je fakt k pobavení, dost jsem se nasmála. Jsem zvědavá na sebe, až bude prcek velkej, jestli se taky budu smát :-)

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 15.09.10 13:21

Ahojky,
Mado nad popisem zážitků s kšiltovkou (koukám že vy to říkáte bez „k“ na začátku :think: )se tady lámu smíchy. To je fakt k popukání.

O Vídeňské ZOO jsem psát nemohla, páč jsem o ní neměla tušení :lol: Ale víme o ZOO v Norimberku a tam nás Danča láká. No nevím, asi až navštívíme těch zbylých iks v ČR.

Mado máme celkem hezkou společnou fotku s Dančou z neděle. Můžu ji poslat mailem i ostatním holkám? Tím připomínám Lucce fotku s Hankou.

Katko, z jaké části Prahy jsi? Já pořád nevím, jak tě oslovovat, protože anecaku mi přijde divný a pozadu Kačeno mi taky přijde blbý :-D Kde pracuju já určitě víš, tak jestli to ke mně náhodou nemáš za rohem :mrgreen: .

Papa Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 15.09.10 14:49

Ahoj,

Mado, koukám, že ten náš není takovej sám a je jich víc, vy máte taky takového mimoně :mrgreen:

Katko, myslím že smát se moc nebudeš (beru to dle sebe), ale třeba Kája to dělat nebude, vždyť je to holčička!

Tom dnes přišel ze školy se zprávou, že dostal čárku na tabuli, což je záporné a na otázku co dělal se mi jal vysvětlovat, že dva se hádali o tužku a Tom se musel jednoho zastat (v hodině) :roll: Tak má pro dnešek utrum s TV. Aby si to uvědomil, protože jakmile má čárku nedostane pochvalu na konci týdne a za 4 čárky je poznámka. Jsem asi matka magor, ale když mě tyhle věci vždy vytočí!

Pa

 
mado
Závislačka 3869 příspěvků 15.09.10 15:31

Ahoj,
jsem ráda, že jsem vás pobavila, já už to neřeším, snažím se tím spíš bavit, protože stejně nic moc nenadělám a nezměním.¨
U toho staršího jsem ho pořád někam směrovala a všechno děsně prožívala a pak jsem si řekla, že je jaký je, že je to fajn kluk a to je hlavní, hold kluci praktický věci apod. neřeší, ale hrozně se mi tím ulevilo, že jsem Ondru přijala i s jeho pohledem na svět. Možná proto, už to u Vojty nestresuju, pouze z povzdálí sleduji a když jde !do tuhého!, tak zasahuji a usměrňuji.
Teď mám malinký „prostoj“, vařím vajíčka k večerní večeři a pro Vojtíka půjdu až později, dneska mají s družinou plavání, tak než příjdou zpátky, bude tak 16 hod. Dneska mě od rána bolí divně hlava, jakože vzadu a tuším z čeho, včera jsem dovezla „nové“ polštáře, dala jsem ty naše péřové vyčistit a přešít povlaky a mám pocit, že tam toho peří je moc, že polštář je hodně vysoký a z toho to mám. Ten týden, co byly polštáře v čistírně peří jsme spávali úplně bez nich a bylo to bez problémů. Na zimáku je dobré ovzduší na přestání bolení hlavy, to už mám vyzkoušené, tak snad to zabere, když už nezabrali dva Panadoly,Vojtík má odpoledne trénink, Ondra dneska dřív, což je fajn, protože zrovna ve středu má družina buď kino nebo plavání, to znamená, pozdější příchody.
Lucko, přimlouvám se za Toma, vždyť to je pěkné, že se zastal spolužáka :potlesk:
Jiři, fotku klidně holkám pošly, já jsem desně nefotogenická, všude vypadám jakože malá, hnědá, tváře divé…
Ráno jsem potkala spolužačku, co má těsně před porodem, tak jsem moc ráda, ona se dlouho snažila o mimčo, pak konečně otěhotněla a ve 20tém týdnu začala rodit a už se nedalo nic zachránit, tak mě jí bylo líto a teď po dalších dvou letech už je ve finále, sice říkala, že na stará kolena si to těhotenství užívá, (no jo, pětatřicet za krkem),že má všechny možné těhotenské problémy, které můžou být, ale i tak jí to moc slušelo.
Ahoj Mada :mavam:

 
anecak
Echt Kelišová 7638 příspěvků 15.09.10 16:49

ahoj,
tak už jsme doma, prochajdu jsme zvládli, potřebovala jsem něco zařídit (Jiři, u tebe na Andělu :-), ale je tam fakt ošklivo :-(
Kája si začla stoupat i v postýlce, jsem zvědavá, jaký bude uspávání.
Jiři, klidně mi říkej Katko, tu přezdívku jsem si vybrala tuhle, protože všechny možný kombinace jména byly obsazený a tenhle ještě ne :-) Bydlíme na Budějovický, ale po Praze se pohybuju všude a na Anděl je to metrem kousek.
Lucko, Kája je sice holčička, ale už teď je to pěknej ďáblík, takže si nedělám iluze, že to u nás bude jinak :-)
a ať má Tom těch čárek co nejmíň, chápu tě, přece jenom je potřeba, aby si uvědomil, že se povídat při hodině nemá.
Mado, to je jasný, je potřeba to brát s rezervou, ono už to asi jiné nebude :-)
tak zatím
 K.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 15.09.10 17:54

Ahoj,

tak jsem uvařila večeři, umyla si vlasy a ještě sedla k počítači.

Mado, já vím, že je správné, že se zastal spolužáka a jsem vlastně ráda, ale pravidla jsou daná aporušovat by se neměla. Teda pokud bxy to bylo něco zásadního, tak bych ho nehubovala, ale to nebyl ten případ. No, už jsem se uklidnila.

Ad polštáře - já spím bez nničeho jako mimino, protože mě právě po polštáři hlava bolí.

Tak já se jdu chystat na zpěv

Pa

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 15.09.10 19:05

ahojky,

zrovna jsem dodelala klukum vajecinu k veceri, tak se cpou a voni tady ovocny caj, to ja rada :-)
dneska jsem si udelala radost- teda radost z nutnosti, protoze jsem rano zatrepala perinou a proste mi z povlaku vyjela :D :D njn, povleceni uz melo narok, po osmi letech :-) tak jsem si koupila nove- flanelove, tmave modre, k tomu hned i nova prosteradla, uz je vyprano, povleceno, tak se tesim do hajan :-)
btw, nemate nektera povleceni z mokrovlakna? prodavacka mi nabizela i to, ale mne to prislo moc umele, tak nevim…
uaaa, Mates ma dneska plnou pusu reci ke vsemu a vse mu silene trva…pro neco jsem ho poslala do pokoje, 15 minut ani vidu ani slechu a on zapomnel , pro co sel :D

jdu je zahnat do vany a do posteli…

Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 15.09.10 21:28

Kuk :dance:

večer se stavili ségra se švárou s Ondrou, švára mi kontroloval, proč mě zlobí počítač a nechal mi ho běžet, že prý má doběhnout aktualizace, tak čekám …

V půl čtvrté mi volala do práce Hanička, kdy už přijdu. Já že za hodinu. Ach jooo, to bude dlouho, a mě bolí bříško a v krčku. Tak říkám zavolejte tátu, ona prý že už ho volala několikrát (prý 3× za hodinu) a že jim řekl, ať mu dají pokoj.

Vyrazila jsem tedy dřív, po čtvrté doma. Hanička ležela a hekala. Změřila jsem ji, 38,6. Dostala lžičku brufen sirupu a za hodinu jí bylo dobře. Úplně ožila. Má rýmu, z toho ji bolí v krku. Koukala jsem do krku, ale nevím, kdyby to byla angína, asi bych to nepoznala. Uvidíme ráno, možná ji tatínek raději vezme k doktorce, protože v pátek tu není a kdyby něco, ať nemusíme o víkendu na pohotovost.

Po šesté přišli, minulý týden se vrátili z Francie, dovezli víno, kozí sýr a prohlíželi jsme fotky. Ondráš začal s příkrmama, prý mrkev plival a tváří se že neví, co se po něm chce, přitom skleničku hovězího s mrkví a bramborem zdlábnul celou. Ségra si přinesla krabici kaše, že dostane prvně kaši. No padalo to do něj, ale asi pomaleji než si představoval, protože u toho stejně řval, tak ho musela dokojit. No ještě že tohle už máme za sebou. Vím jak jsem brečela vzteky, že mi při krmení řvali hlady. Uf.

Jíra hraje se švárou virtuální hru na ufony. Poschovával po bytě cedulky se vzkazama, který sám psál - např. „v mikrovlnce“. Pak tam jakoby hledal a našel další. Jeho fantazie mě teda dojala, vzkazy vedly do vany, za obraz, do postele, do pračky … na závěr bylo napsáno „ochutnej ufouní kuličky“ a donesl švárovi lentilku. Zabavil se tím celej večer.

Odešli před chvílí, já čekám, až se dokončí aktualizace (právě doběhla) a jdu spát. Vypili jsme láhev burčáku, tak jsem taková přeslazená.

Hanička bude zítra doma, dopoledne s tatínkem (dělá venku před barákem, tak to musí nějak zvládnout), odpoledne mají poslední zkoušku před vystoupením (křest CD) a přijde děda, já se pokusím vyrazit z práce brzy, i když se mi to moc nehodí. No jak to půjde.

Danuš fotky jsem dokončila, už je mám v práci zazipované a zítra je nahraju do úschovny. SNad to půjde hladce.

Luci u Jíry se čárky za chování neudílí, nedělám si iluze, protože já jsem byla stejná, neustále jsem vyrušovala, když prostě mám potřebu někomu něco sdělit tak mu to prostě musím sdělit a nepočká to. Vydrželo mi to dodnes. Vždycky když jsme na nějaké konferenci v zahraničí, já mám potřebu problém hned probírat a řešit a pokaždé mě někdo napomíná. Tak bych měla pochopení. Jíra tedy za chování zatím poznámku nepřinesl, jen snad jednou, že nedával pozor. No co je to za poznámku. Se mu nedivím :lol: Takže já bych se tomu zcela nevýchovně zasmála.

Háňa blije.
:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 15.09.10 23:49

Ahoj,

tak jsem právě dorazila ze sboru. Trochu se nám to protáhlo, neb se sbormistrům (manželé) narodila vnučka, tak se šlo do hospody.

Zkoušku jsem dala docela v pohodě, ale teď jsem úplně vyřízená.

Jiřko, já vím, že je to normální, když mě to vždycky nadzvedne, ach jo.

Náš Tom byl žravé dítě, takže se cpal co to šlo a pak se vždy dopil :) Řev nějak nepamatuju.

Jdu nacpat pračku a spat, abych byla ráno funkční.

Pa

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 16.09.10 08:47

Dobré ránko!
doma jsem teď já. Čekám na dědu až přijde hlídat. Schválně jsem mu řekla ať přijde až v deset. Ráda si doma trochu dáchnu. Umyla jsem si hlavu a uklidila. Jiři až teď jsem uklidila kluků pokoj - tu nafukovačku, peřiny a td. Protože když to neudělám já, tak to prostě vůbec nikomu nevadí. Ach jo. A dosud jsem se k tomu nedostala, protože jsem každý den přišla až večer. A včera jsem vařila polívku a obrácený řízky na dnes pro hlídače. Zítra půjde Maťa do školy. Rýmu má trošinku a kašel taky trošku. Tak je to zbytečné aby byl doma. Jen nesmím zapomenout natrhat 30 ks listů, protože budou navlékat nějaké korále.

Mado s tou kšiltovkou jsem se nasmála. Živě si to dovedu představit. Je dobře, že jsi k tomu zaujala takový postoj, protože s tím nic nenaděláš a v podstatě vždyť to není nic proti ničemu, že jo!

K té ZOO Vídeň. Synovec mně to taky říkal, že je krásná. Když se v Brně narodili mláďata ledních medvědů a byla z toho sláva, tak ve Vídni byli medvídci taky a bez slávy. A byli prý taky dva. No daleko to není, mohli bychom tam vyrazit!!!

Jinak včera se mi stala nemilá věc. Hani asi je to přenos vln, ale včera jsem jedla rohlík a ulomila jsem si půl horní stoličky. Je to taková ta druhá stolička, která je vidět. Tak jsem vzteklá. Je to jedinný zub, který mám mrtvý. Už na střední mně z něho tahala nerv a říkala, že mrtvý zub se časem ulomí, tak se to stalo teď. Musím si zavolat k doktorce, ale vidím to už na takový ten trn do dásně a na to nasazený nový umělý zub. Tak jsem si vidělala. Navíc jsem ho snědla :-(

Jiři ať je Hanička brzy OK, teď ráno nepíšeš, tak jste asi u doktora. Tak dej vědět co a jak jo!

to je asi všechno. Dnes večer mám cvičení u nás v sokolovně, tak se těším. Doufám, že mé nadšení vydrží až do večera :mrgreen:

papa :mavam: D.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 16.09.10 09:30

Ahoj,

holky, my tu máme nějakou zubní kalamitu či co ??? Dančo ať Ti to pí. dr. brzy opraví, je to teda pech! No a asi aby mi to nebylo líto, začal mě bolet taky zub, tak budu muset zubařku taky navštívit, aby se to nerozjelo, Jen nevím kdy, nějak to nemám kam napasovat.

Dančo, to je fajn, že je Matýskovi líp.

Já jdu dnes na první třídní schůzky, tak jsem zvědavá, co se dozvím. Toma na golfový tréning veze babička. No dělá kolem toho pěkný humbuk, ale musím být ráda, že o tréning nepřijde a tak mlčím. A taky jsem si spočítala, kolik zaplatím ve škole a padaly na mě mdloby - vylezlo to na 4000 8-o . Se všemi kroužky to vyleze na 15 000. Je to hrozný!

Včera jsem byla na sboru, pilně jsme trénovali až se z nás kouřilo. Přišla nová adeptka a byla chdera zdeptaná, co to zpíváme, to že ona nikdy nedá. Tak jsem si vzpomněla na své pocity během prvních zkoušek a bylo mi jí líto.

Pa

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 16.09.10 09:53

Ahojky,

Danuš ne, jsem tady, teď jsem přišla z angličtiny. Ráno jsem nepsala, protože jsem psala večer a od té doby se nic nestalo.

K doktorce s dětma já chodím maximálně odpoledne. Teď tam jde ségra s Ondrovýma čůránkama, tak vezme Haničku. Ráno měla zase 38. Ale myslím že je to jen viróza.

Luci teda 15.000 - za co??? My jsme platili v každé třídě 300 na třídní fond (kupují jim z toho sešity, nějaké provozní věci, odměny a tak) a obědy a to je všechno. Na skaut se platí hrozně málo, loni to chtěli někdy v lednu na celý rok asi 200 Kč nebo tak.

Danuš já zase bojuju s technikou. Chtěla jsem poslat do úschovny fotky, ale hlásí mi chybu přenosu. Asi máme nějaký problém na interním serveru, tak až půjde, zkusím to znovu. Jsem z toho naštvaná :pocitac: ale teď už vidím, že chyba není na mojí straně, tak trpělivost.

Na toho Hurvajze půjdeme všichni. Kdyby měl někdo z Pražáků zájem sejít se s náma jednu listopadovou sobotu a jít s náma do divadla Spejbla a Hurvínka, tak vám hodím do mailu podrobnosti. Jo a taky pošlu tu slíbenou společnou fotku, jo?

:mavam: Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5083 příspěvků 16.09.10 09:54

Ahoj holky,

Zuzko, gratulace k novému povlečení!

Je mi líto Haničky, že je nemocná, snad se brzy uzdraví.

Dano, ten zub, to je děs. Magdalence včera vypadla spodní dvojka. Už se jí hodně viklala, dělala kolem toho hrozné divadlo. Visel už na vlásku, tak jsem ho nakonec vytrhla. Na zoubkovou vílu jsme u nás nikdy nehráli, a to už jim vypadalo zoubků spousta. Ale tentokrát Magdalenka říkala, že si ho dá na noc pod polštář. Ptala jsem se proč, tak prý Péťa ve školce říkal, že si dal zoubek pod polštář a do rána mu tam zoubková víla přinesla hračku. Tak jsem jí řekla, ať to zkusí. Včera jsem byla s kamarádkami na večeři, tak jsme to probíraly, jedna kamarádka říkala, že oni doma tyhle americké zvyklosti nezavádějí (s tím já souhlasím), že si prý děti dávaly zoubky pod polštář a ráno vždycky byly zklamané, že tam nic neměly. Já jsem tedy vyměkla, i když s tím moc nesouhlasím a dala jsem jí tam takovou malou figurku žabičky. Skoro se mi to v noci nepovedlo, protože na vílu číhala a vzbudila se. Tak jsem, řekla, že jenom kontroluju jestli tam zoubek ještě je. Vyměnila jsem to za chvíli. Ráno měla radost.

Lucko, ve sboru už jsi mazák, viď? Ta pálka za kroužky je hrozná. Ale co se dá dělat, ať děti dělají co je baví.

Anjelica

 
mado
Závislačka 3869 příspěvků 16.09.10 10:01

Ahoj holky,
no vy mě děsíte s těma částkama za školu :nevim:
U nás se platí 120,– na třídní fond a 100,– na SRPS a to jen nejstarší dítě ve škole + 100,– družina na měsíc a Ondra platil asi 150,– na cvičební sešit do AJ a ČJ, toť vše, tak to bylo i vloni. Sešity dostávají ve škole zdarma, ředitel říkal, že je to z nějakých jiných fondů a prvňáci dostali taky skoro všechno, od výtvarných potřeb, přes složky na sešity i písmenka po pytlíky na TV a papuče až po kufřík na výtvarku. Vojtík si nesl do školy jen papuče, cvičební úbor a ručník. Jo a sešity, co mají ve škole, třeba na diktáty, tak ty jim obaluje paní učitelka, má nějaké asi „erární“ obaly.
Jinak teď donesl z flétny složenku na 800,– za pololetí, což podražili, vloni platil 600,–, za skaut se platí 200,– za rok!, fotbal se platil nějak na jaře a je to na půl roku, tak zatím nic platit nechtějí, ani nevím, kolik to bylo, řešil to manžel přes internet banking, ale přes tisíc to určitě nebylo. Hokej se platil v srpnu, Vojta platí 700,– za rok (druhé dítě v oddíle platí polovinu ceny) a Ondra o něco víc, myslím 2000,– na rok (to si nejsem jistá, na té schůzi, kde se odsouhlasovalo to zápisné, byl manžel).
ty jo, tak nevím, proč si stěžuju, :wink: že v posledních týdnech pořád něco platím.
všem marodům rychlé uzdravení, se zubařem jste mě nahlodaly, přemýšlím, kdy jsme byli naposledy na prohlídce.
Ahoj, hezký den Mada :kytka:

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 16.09.10 10:07

ahojky,

je deset a ja uz padam na pusu…uaaa, to bude den :D vstavala jsem o pul seste, dala pect plnene papriky, co jsem si vcera nachystala, rajska uz je nastesti uvarena od vcera, sla si zabehat se psem, pak klukum snidani, vytahnout je z pelechu, odvezt do skoly, povesit pradlo, co se mezitim vypralo, vybrat penize na zaplaceni dodavky palubek, na dilnu prebrat ty palubky, tam jsme s ridicem lezli po 4, protoze jsme se nemohli dopocitat, no, musel na nas byt uzasny pohled :D cestou z dilny na nakup, pes byl samo se mnou :D, ted jsem dorazila, jdu vystavit faktury, co je treba, naladovat to do slozek, at je to ok a nachystano pro Jirku, poskladat vcerejsi pradlo, ve 12 musim vyzvednout bedynku se zeleninou a 13.45 jet pro kluky :D ve 4 si mam vyzvednout fotky v grafickem studiu (kolaze, co ma Filip na zitra do skoly do prvouky- to mam za to, ze mam vsechny fotky jen v elektronicke podobe :D), v 5 mame byt u veta na ockovani a od 6 ma Filip badminton…jo, to zvladnu :D :D

co se tyka platby ve skole- my davali jen 50 Kc na sesity, zbytek maji (pi.uc. nakoupila z lonskych penez do zasoby, takze maji pastelky, vykresy a tak…), tridni fond se jeste nevi, ale zatim vypada na 200 Kc, hokejovou pripravku ma Mates zdarma-az do 4.tridy- vyhoda extraligoveho klubu , asi…takze jen brusle a hokejka (ale tady taky vyreseno, hraval muj bratranek, vse jako nove, protoze hral fakt jen chvilicku- musel prestat kvuli velmi silnym dioptriim), u Fildy badminton budu vedet dnes-ale tam bude raketa asi pekna palka, uvidime…a zbytek je okolo 500 Kc za pololeti (nebo rok, zalezi), tak to se da…ale to zaciname az od rijna…

kafe dopito, muzu jit pokracovat v krasojizde :D

zatim papa, Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 16.09.10 10:24

Tak Hanička má angínu. Do čtvrtka antibiotika. Prý když se bude cítit dobře, může v pondělí na chvíli do školy, aby moc nezameškala. Asi bude chodit po-o. Příští týden je šíleně nabitý a do toho tohle. Ach jo. To nám to pěkně začíná.

V pondělí bude muset, protože jdeme s Jírou do poradny. Je u mě u práce, tak tam chceme jít oba. Jinak bych si ho musela vzít ráno do práce a pak ho tu mít celý den. To prostě nejde. P. bude mít doma nějakého toho zedníka na dodělávky, tak se mu bude muset věnovat. No ono se ty nemoci to nikdy nehodí.

J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 16.09.10 10:28

Naše výdaje na první pololetí:
kroužky:
plavání - kroužek 2 000
klavír + zpěv 3 500
golf 3 500

škola:
družina září - prosinec 1 600 školní bazén 800 šachový kroužek 400
rada rodičů 400
třídní fond 1 000
platba na asistentku 500

Tak mi to vychází celkem na 13 700, tak jsem se od oka trochu sekla. Ale i tak je to dost. Nestěžuji si, hlavní je když ho to baví a dělat to chce, to jen , když se to pak takhle sejde, tak je to darda.

Jo, ve sboru už jsem inventář, dokonce se před prázdninama ptal jden ko¨lega, kdy už budu slavit rok členství, tak jsem ho uklidnila, že až v lednu. Ale stihla jsem toho dost.

Zdravím churavou Haničku a přeju brzké uzdravení :kytka:

Příspěvek upraven 16.09.10 v 10:30

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 16.09.10 10:51

Luci, tak to me prekvapilo, ja mela za to, ze golf je drazsi…(tu cifru jsem cekala tak na mesic :) )

Hanicce brzke uzdraveni!!!

Mam hotove faktury a UZ jsem se dokonce i nasnidala, jsem dobra :D

Z.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 16.09.10 11:21

Holky, vám to na té fotce moc sluší :-) Super a Mado, jsi moc pěkná žádné divé tváře jsem nepostřehla :lol:

Zuzko, možná jak kde, toto je kurz do prosince a opravdu nestojí zas tak moc, víc bychom asi ani nedali.

Nemoci jsou vždy mimo plán, chuděra Háňa. Já taky doufám, že Tom nepadne, neb nemám hlídání, musela bych na OČR a to je na palici a peníze taky.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 16.09.10 20:21

Ahoj holky,
tak jsem se vrátila ze cvičení, je mně příjemně protaženo. Koukám, že je tu plno nových informací.

Luci, teda to je pálka, mít dvě děti, tak nevím nevím. Tomík toho má teda dost. Taky to chce vysokou logistickou, že?

Jiři, Háňa, chudina. Tak ji pozdravuj a ať je brzy fit. Musím teda říct, že se mi moc nezdá to pondělní chození do školy. Vždyť atb zaberou zítra a sobota neděle a hned do školy. No ať se jí to nevrátí. Ale ona nemocná nebývá, tak snad dr ví co dělá. My máme atb převážně na deset dní.

Na víkend žádné extra plány nemáme. Když vyjde počasí, půjdeme k naším na chajdu na buřtíky, ale hlásí pršení, tak uvidíme. Každopádně u nás bude olympiáda v žehlení!!! Jedinný účastník budu já :jazyk:

Víc nemám.
Jo, teď jsme hráli hru, kterou nám přivezli Vrabčáci. Jmenuje se Digit a je to super, doporučuju. Malá kapesní, v podstatě jednoduchá, ale velmi dobrá. Mates dvakrát vyhrál. Potvůrka.

tak zatím papa
D. :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 17.09.10 07:30

Ahoj po ránu,

jsem nějaká celá unavená. Včera mi volal tatínek, dal mi k telefonu řvoucí Háňu, že dostala prášky a že to není schopná spolknout. Ospen 1500, ale má brát půlku. No co asi můžu po telefonu dělat. Uklidnila jsem ji a že si musej nějak poradit. Pak už nevolali. Tatínek měl od 13 hod zkoušku, tak k ní přišel děda. Měla brát další v 14,30, tak jsem ve dvě vypadla z práce, šéf má pochopení, naštěstí. Dědovi to nešlo do ní vpravit, tak zavolal babičku, ta to rozdrtila a nějak to snědla.

Volala jsem doktorce, prý sirup jí nedala proto, že by musela brát 10 ml což jsou dvě plné lžičky, prý v konečné fázi je jednodušší v noci spolknout prášek. No nevím. Horečku měla pořád, dostala sirup, celý odpoledne koukala na pohádky. Pak jsem došla pro Jíru na skauta, měl úkol sám, donesl ho i Haničce, tak dělali oba zároveň, docela to šlo. H. to má hned hotový.

Večer H. hned usnula, Jíra naříkal, že chrápe a chrčí a on nemůže usnout. Tak jsem ho přeložila do mojí postele (resp. místo tatínka, který spí v pokoji po babičce). H. naříkala ze spaní. Když byl čas na prášek, naříkala, že nechce, pak to spolkla a vzápětí mi to vyblila. Tak znovu. Nakonec jsem do ní vpravila další půlku. Je to ale boj. V noci přišla několikrát, zase chodila po bytě, pak už jsem jí řekla, ať chodí za tatínkem, protože mě když vzbudí, tak dvě hodiny nemůžu usnout, a když usnu, přijde znovu. To se nedá. Tatínek ji obstará a usne hned a je to. Ráno už byla vzhůru, sice nadvakrát, ale prášek snědla.

S tím v pondělí do školy, doktroka říkala, že pokud se bude cítit dobře a bude bez teplot, že může na chvíli do školy, aby moc nezameškala. No uvidíme. Nechci to lámat přes koleno, na druhou stranu v pondělí jdeme s Jírou do poradny a docela by se to hodilo, aby byla ve škole. Museli bychom ji brát hned po obědě, nemůže být do půl pátý v družině. Ve čtvrtek na kontrolu.

Danuš, jsem ráda, že se ti digit líbí.
Ta úschovna se mi pořád nedaří, včera byla nějaká chyba na serveru, protože nechodily maily (dnes mi přišlo všechno naráz), ale teď už maily chodí a pořád mi to hází chybu na serveru. Pokud se to nepodaří a nepůjde to ani z domova, vypálím to na CD a pošlu ve středu po Milanovi.

Plán na víkend mám … lenošit. Teda chci dojít na bezinky, udělat sirup, likér a marmeládu, vyměnit obrázky na oknech za podzimní, zahrabat ty kytičky od Dany, a to je tak asi všechno.

:mavam: Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5083 příspěvků 17.09.10 07:49

Ahoj holky,

Jiři, Hanička to má těžké s tím polykáním. Chudinka, snad jí brzy bude líp. Pobavilo mě, jak jsi tady psala, že děti volaly tatínkovi a ten jim řekl, ať mu dají pokoj. Celkem výstižná odpověď. Chlapi jsou se vším hned hotoví. Do školy bych Haničku v pondělí neposílala, i kdyby už jí bylo dobře. I z ohledu na ostatní děti, aby je třeba nenakazila. Doma jí určitě bude líp.
Ládík nosí docela špatné známky ze psaní. Napsat s ním doma úkol je o nervy, šest slov píše klidně půl hodiny a chce abych u něj byla. Vynechává písmenka, zapomíná háčky, čárky, fakt mu to moc nejde. Zkusím se na to zaměřit a přes víkend s ním po malých dávkách trénovat. Navíc se u toho dost vzteká, že mu to nejde.
Zítra sobota, hurá! Snad si trochu přispíme.

Anjelica

 
anecak
Echt Kelišová 7638 příspěvků 17.09.10 08:04

Ahoj holky,
včera jsme si s Kájou užily plavání, vždycky jí to tak unaví, že druhý den spí déle, tak uvidíme dneska, zatím ještě chrupe.
Byly jsem potom ještě u dr. na 10-měsíční prohlídce, tak momentálně Kája váží 6,9 kg a měří 72 cm, ona nikdy buřtík nebude :-)

Jiři, ať se z toho Hanička co nejdřív dostane, ATB zaberou a bude zase líp. Docel chápu její problém s polykáním prášků, taky nemám ráda velký prášky.

Dano, tak to tu olympiádu určitě vyhraješ a hora zmizí :-) taky tu mám na žehlení pár košil, uvidíme jestli je stihnu, zítra budeme mít návštěvní den, na oběd přijde babička s tetou a večer manželovi rodiče.

Už musím běžet, jdu na rehabilitaci, tak se musím připravit a přichystat věci pro prcka.
Hezký den
 K.

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 17.09.10 09:12

Anjelico,
ono to tak vypadá, že chlapi jsou se vším hotoví, ale v tomto případě to tak nebylo. Pracuje venku a děti mu volají 5× do hodiny. Vždycky doběhnout domů, zout se … aby zjistil, že se Hanička ptá, kdy už přijde. Chápu že tímhle tempem se nic udělat nedá. On vždycky vymáčkne telefon a běží domů. Chápu že po dvacáté už jim řekl, ať dají pokoj.

Jíra taky nepíše nic moc. Přesně, plete písmena, vynechává, škrtá … tak jsem ráda, že v tom nejsme sami.

J.

 
Anjelica
Kelišová 5083 příspěvků 17.09.10 09:18

Jiři, já jsem taky ráda, že v tom nejsme sami.

Manželovi jsem tedy křivdila, já myslela, že nic neřešil, a takhle je odbyl.

A.

 
mado
Závislačka 3869 příspěvků 17.09.10 09:32

Ahoj všichni,
se psaním se přidávám. Ondra krasopisu taky moc nedá. Navíc píše děsné blechy a ještě nedotahuje. Paní učitelka, co měl teď po dva roky, tak říkala, toje jeho styl písma…tady ta letošní „stará škola“ mu ještě v páté třídě červeně dotahuje, opravuje smyčky a linkuje, jak vysoké písmenka má psát. Řekla bych, že Ondra to má úplně na háku :nevim:
U nás už je zase listopad, ale budu muset vyrazit ven, nakoupit a uvařit na víkend, kluci mají velký hokejový turnaj, tak se moc doma vyskytovat nebudeme. Včera jsem zavedla Vojtu do fotbalu - sice družinářka říkala, že se jí zdá nějaký divný, zda na něj něco neleze, ale spíš myslím, že jenom psychická únava ze školy, tak to šel vyběhat. U fotbalového stadionu jsem potkala Ondrového trenéra z hokeje, (když nemá svoje tréninky, chodí se koukat, jak trénuje "konkurence),tak jsme tam hodinu a půl prokecali. To je vážně kluk, který žije jenom hokejem, ale nedá ani tak na výsledky, ale na to, aby ti kluci byli spokojeni, o každém klukovi pěkně povídal, má je přečtený dokonale, kdyby Vojtovi neskončil trénink, tak tam stojíme ještě teď, jak se s ním někdo začne bavit o trénincích, tak to je fakt nadlouho. Ale já to beru pozitivně, mě se líbí zapálení lidi, kteří v dnešní době dělají něco z radostí a ne pro prachy.
V pondělí pojedu do Opavy, zemřela prateta v nedožitých 104 let! Volala mě to tady druhá teta, ale jen tak napůl pusy, oni by mi to snad ani neřekli, ale potřebovala vědět, zda budu souhlasit, aby se pak urna pratetičky přidala do schránky k mojí mamce. :-( Tak pojedu vlakem (poslouchat je dvě hodiny v autě bych nedala a ani mi to nikdo nenavrhl) a nějak se tam doptám.
Zdravím všechny, specielně Hanku a Kačku :mavam:
Ahoj Mada

 
Anjelica
Kelišová 5083 příspěvků 17.09.10 10:03

Ahoj Mado,

tetička se tedy dožila úctyhodného věku! V pondělí to bude asi smutné :cry:

A.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 17.09.10 10:59

Ahoj,

Mado, pratety je mi ůíto, ale v takovém úctyhodném věku je to přirozené, tak hlavně alespoň trochu klidu v pondělí.

Jiřko, Haňa je chdera s tím polykáním, to by byl ten sirup asi přece jen lepší, viď.

Katko, jé Kája je hubeňourek, nebo spíš holčička, to náš Tomík byl pořez v 10ti měsících měl 9,5 kg. Příjemnou rehabilitaci - co rehabilituješ, smím-li se ptát??

Dančo, neboj, žehlení půjde rychle od ruky. Ohledně těch kroužků, no kdybychom měli dvě děti tak by toho asi tolik neměly, protože by se to ani logisticky zvládnout nedalo.

U nás - naštěstí konec týdne, jsem úplně mrtvá. Nevím, jestli takto nabitý školní rok zvládnu :nevim: (Tom vypadá v pohodě, ale já jsem na huntě). Včera byly třídní schůzky - nic moc se nezměnilo, jen mají ve třídě asistentku, která si bere vždy nějaké děti na výuku zvlášť. Taky jsme se dozvěděli plán akcí jako např. exkurze do automobilky v Kolíně, lyžák apod. 8-o Tom se samozřejmě děsně těší. Ohledně psaní - Tom píše moc hezky a bez chyb, ale jen když chce. On má prostě svoje tempo a svůj život a moc s ním člověk nehne.

Dnes ráno jsem byla u očního a čekají mě brýle už mám předpis, tak už budu zase brýlovec (po 20ti letech).

O víkendu slaví tchán narozky a jinak bude na chalupě asi docela klid, no uvidíme.

Pa :mavam:

 
anecak
Echt Kelišová 7638 příspěvků 17.09.10 14:35

Tak už jsme doma, Kája dospává včerejší plavčo, tak mám chvilku klidu :-)
Mado, teta se dožila vysokého věku. Držím palce na pondělí, ať to zvládneš :srdce:
Lucko, Kája je hubeňour od narození, to měla 2,5 kg a 48 cm a to byla narozená v termínu. Ale ani se nedivím, že moc nepřibírá, sice jí jak za dva, baští fakt dobře a v podstatě všechno, co jí dám, ale pořád se strašně hýbe, takže všechno zase vydá :-)
Chodím na rehabilitaci se zápěstím, ještě mě čeká příští týden poslední. Už nějakou dobu mě zápěstí bolelo, tak jsem si došla na ortopedii a vyfásla rehábku, naštěstí už zabrala, tak je to dobrý.
Užijte si oslavu na chatě :-)
my budeme mít víkend návštěvní, zítra přijde moje babička s tetou a bratrancem na oběd a večer ještě manželovi rodiče, jsou zvědaví na vnučku :-)
Hezký zbytek dne, jdu ještě něco dělat, dokud na to mám klid :-)

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 17.09.10 17:15

Ahoj holky, čekám na kamarádku Lídu (se stolem), upekla jsem bůček, nakrájela nějakou zeleninu, Milan koupil burčák a dáme kostky. Zatím nejdou tak jsem si Vás přečetla.

Jiři, chudina Háňa. To ji to pěkně skolilo a zrovna, když se to hodí nejmíň. Teda divím se, že dostala tabletky. S tím sirupem to zase není takové drama. K tomu bývá taková odměrka - jako stříkačka nebo tak něco, tak to většinou polospícímu děckovi strčím do pusy a pomalu stříkám, dvakrát polkne a je to. Ospen v tabletkách je skutečně macek, to věřím, že jí to nechutná. No teď už s tím nic nenaděláš, viď. Navíc je v tabletce takový hořký. Jiři určitě kupte nějaké laktobacily. Ty atb vymlátí všechnu mikrofloru. Pozdravuj ji prďolku. Hlavně ať to nechytně Jíra. S tím pondělkem to je pech. To je jasný, že potřebujete jít oba, kdybych mohla, tak Ti pomůžu, ale jsem daleko :-(

Mado s tou tetičkou. Holky já nevím, asi jsem cynik. Určitě je to smutné, když kdokoliv umře, ale v takovém krásném věku. Když mně babička umřela, bylo jí 94, tak jsem byla taky smutná, ale tak nějak jinak. Měla krásný dlouhý život a zemřela v podstatě náhle. Bylo to takové jiné, než když jsem byla na pohřbu tomu druhovi od té kamarádky. To byla skutečná bolest. Nevím, jestli jsem se srozumitelně vyjádřila, abyste si neřekli, že jsem nějaký drsoň. Určitě je to smutné a budu na Tebe myslet, v té obřadní síni je to vždycky náročné, ale toto je život. Bohužel. Zase třeba uvidíš určitou část rodiny, kterou jsi dlouho neviděla. A je od Tebe hezké, že jsi dovolila, že bude u maminky. Doufám, že se měly rády!!!

Jinak Matěj byl dnes ve škole první den, vypadá, že vše proběhlo OK. Měli si donést do čtení Modroočka. Nechají si ho ve škole.

Na víkend máme v plánu odpočinek a činnosti na domečku.

Kdepak máme Hanku?

Musím končit Lída je zde.
D.

 
mado
Závislačka 3869 příspěvků 17.09.10 22:31

Ahoj holky,
Dančo, nejsi cynik, ono, pokud má někdo tolik let, tak už se nic jiného ani očekávat nedá. Hlavní je, že tetička prožila ten dlouhý život hodně čile, což vždycky není, když někdy ukazují v TV nějaké stoleté oslavence, ale ti jsou někde v ústavu, sedí na vozíku a svět moc nevnímají. Naše prateta si na sté oslavě ještě zatančila s vnukama. Až před dvěma lety spadla, zlomila si kyčel a po narkoze už začínala mít výpadky paměti a potřebovala dohled. Do té doby žila sama ve vilce, myslelo jí to bezvadně, když jí bylo asi 95 let, tak si našla přítele, bývalého kolegu (učitele), který byl asi o 12 let mladší, oba byli už asi dvacet let vdovci a někde se potkali, přeskočila jiskra a to vám bylo bezvadný, ona byla zaláskována jako nějaká osmnáctka, pořád mluvila jenom o tom příteli, vždycky přijela jen na tři dny, protože musí hned zpátky, přítel jí volal, že se mu po ní stýská. Fakt funguje, že láska kvete v každém věku a je to moc hezký.Myslím, že oba si tímto prodloužili život, ten přítel (nebydleli spolu, jen se navštěvovali a chodili na operetky a do divadla a na procházky)ještě žije, ale mám o něj obavu, vůbec nevím, v jakém bude psychickém stavu na tom pohřbu. Opravdu to beru, že jedu na rozloučení s člověkem, který prožil naplno jeden dlouhý život.
Bohužel přežila i svoji vnučku, která podlehla svinské nemoci a zbyli po ní dvě předškolní děti :cry: Zapálila jsem tu jednu velkou svíčku a je zvláštní, že není žádný průvan, ale ten plamínek se pořád třepotá. Jo a moje mamka měla po této pratetě křestní jméno a jinak je to velký rodinný hrob, kde mám udělanou tu schránku na urny, jinak tam má prateta pohřbené rodiče a sestry, tak bude v milé společnosti.
Holky, záhada, já tady píšu o mrtvých, o třepotající svíčce a naráz vypla elektřina, všude tma, jen ta třepotající svíčka mi tu zbyla, uá a to jsem doma sama, manžel je na firemním nohejbalu a kluci už dávno spí. :nevim:
Zítra máme na zimáku velký dvoudenní mezinárodní turnaj, tak tam celé dny budu, protože pomáhám s organizací, vloni to bylo moc bezva, nejen tím, že kluci vyhráli, ale atmosféra byla super, poznala jsem fajn lidi. A příští víkend si to zopakuji, to zase bude hrát Vojtova kategorie.Dnes mi Vojtíkův trenér říkal, že pokud chodí plavat s družinou, že by pak neměl trénovat hokej, protože při tom plavání se mu roztáhnou nějak svaly a pak si mohl lehčeji přivodit nějaký úraz při hokeji. To nějak vymyslíme, ale potěšilo mě, jak se zajímá a jak o klukách přemýšlí ve všech směrech (to je zas druhý trenér, ne ten, se kterým jsem včera trávila Vojtův fotbal).
Tak holky, hezký večer, raději to rychle odešlu, než zase vypadne elektřina nebo nějaká jiná záhada.¨
Ahoj Mada :mavam:

 
Hanka1
Extra třída :D 11470 příspěvků 18.09.10 15:40

Ahoj holky,
Hanka

Příspěvek upraven 17.08.14 v 19:59

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 18.09.10 16:20

Ahojky při sobotním odpoledni!
teda Hani, vidím, že si „užíváš“. No já jsem si to myslela, že se to bez atb. neobejde. Neboj to teď rychle zabere a bude Ti dobře. S tím pupencem neboj, to bude OK. Něčím si to maž a ono to bude dobré. O ničem špatném nepřemýšlej!!!

K nákupkům gratuluju. Ty nové věci jsou takové heboučké, voní z obchodu, určitě měly holky radost.

U nás je skoro letní den. Od rána krásně pálí sluníčko a je fakt hezky teplo. Ráno jsem brzo vstala, upekla klukům k snídani mufinky, pak jsme šli nakupovat a já k obědu udělala rychlovku špenát, párek, těstoviny. No a od té doby jsem žehlila a žehlila. Zvládla jsem asi tak 80%. Teď si chvilku odpočinu a pak zkusím dorazit ten zbytek. Jsou tam nějaké košile a kalhoty, tak těma kalhotama by to mohlo rychle ubývat. Pustila jsem si k tomu TV, byla tam nějaká stará kriminálka a teď ta Bláznivá střela. Ale teď už mě bolí nohy, tak se tady chvilku natáhnu.

Potřebovala bych vykonat tolik činností, ale ten čas tak rychle utíká. Jo ještě jsem po O chtěla upéct novou bábovku - malinovou, místo malin tam jsou teda ostružiny. Bohužel jako každá první buchta dopadla bledě. Bábovka se přetrhla a zbytek zůstal v té formě. Tak to asi vyjíme lžičkou. Zkusím to vyklepnout až to vychladne. Tu půlku na talíři jsme teď snědli a chuťově je výborná. Nevím, kde se stala chyba. Myslím, že doporučených 160 stupňů je málo.

Luci a kolik máš dioptrií. To máš brejličky do dálky jako já? Zrovna včera jsem si posteskla, už mám šedivé vlasy, lámou se mi zuby - mládí je definitivně pryč :mrgreen:

tak se těším na nějaké zprávy od Vás.
Kačko, klid doma a malou prďolku závidím. Doma to bylo děsně fajn!

tak papa
D. :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 18.09.10 16:22

Mado, věci mezi nebem a zemí se dějí. Určitě to nebylo nic negativního!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 18.09.10 16:23

Ještě já, Jiři fotky z úschovny všechny přišly! Děkuju. I za tu fotku s lípou z Kamenice.

 
Anjelica
Kelišová 5083 příspěvků 18.09.10 16:37

Ahoj holky,

Mado, to Tě určitě zdravila tetička ze záhrobí, protože jsi o ní tak pěkně psala :wink:

U nás se dopoledne nečekaně stavila manželova maminka, že vezme děti na chatu. Volný čas jsem využila k třídění a vyhazování věcí ze skříní. Ty už byly zase pěkně narvané. Taky jsem žehlila, Dano, zdravím. Teď jel manžel pro děti a já budu ještě třídit nějaké fotky v počítači. Na šestou jsem objednaná k holiči.

Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 18.09.10 17:03

Ahojky,

hlásím se uprostřed poklidného víkendu. Danuš ty včera v 16,23 píšeš, že fotky jsou už v úschovně, přitom já je posílala až v 16,45 - tak buď máš divně nastavený čas nebo nevím !!! Z práce se to nepovedlo, tak jsem odpoledne zaskočila k ségře a tam to bylo za minutu odeslaný. Tak jsem ráda, že to došlo.

K večeři jsem včera upekla kuřecí křídla, rozhodla jsem, že letos už grilovat nebudeme, byly moc dobrý. Pak jsme si rozložili gauč, tatínek tentokrát nikam nešel, koukali jsme na tenis a čekali na Zázračnou planetu, až mi pak došlo, že jaksi oboje zároveň na dvojce nebude a že se Zázračná planeta nekoná :cry: Tím pádem ji ani neopakovali dnes ráno. Tak jsme včera koukli na Hádej kdo jsem, to se dalo i s dětma. Pak jsem tradičně vytuhla, tentokrát já i všichni ostatní. Vzala jsem Jíru spát k sobě, ale šíleně kašlal, tak dostal claritine sirup a šel k sobě. Ale má jen rýmu a kašel, žádná teplota.

Ráno jsem se vzbudila až v půl devátý !!! Tatínek včera s tím známým postavili lešení, je potřeba nahodit komín, který opadal a teklo tam, taky se bude opravovat něco na okapu, a pak ještě nějaké dodělávky na sklepních omítkách. Tak už aby to bylo. Vstával brzy, takže dal H. v 6:30 léky a já mohla spát. Jinak bych už neusnula.

S těma práškama už jsme se zaběhli, rozdrtím to na prášek, na lžičku naliju trošku sirupu a na to ten prášek - když se to dělalo opačně, slízla sirup a prášek zůstal. Jde to.

Dnes ráno už teplotu neměla, lenošili jsme asi do desíti, já pak šla vařit - plněné papriky, houskový knedlíky, ještě jsem upekla vánočku, vyprala dvě pračky, sušičky, ještě jsem probrala jednu skříňku a vyházela nějaký prastarý a nepoužívaný nádobí. Po obědě jsem na chvíli usnula. Pak jsem se donutila dojít na bezinky, 100% zralý ještě všude nejsou, ale otrhala jsem jen ty černé. Mám 1,5 kg kuliček na likér a 1 kg kuliček na šťávu. Na marmeládu nezbylo, příští víkend půjdu znovu. Dala jsem to svařit do kastrolu a přes noc se to bude louhovat, zítra dodělám. Taky jsem trošku vyplela skalku a zahrabala jsem Danuš venku ty tvoje kytičky. Tak snad se chytnou. Je taky hezky, skoro škoda být doma, ale když jsme nachcípaní, tak se nedá nic dělat. Já taky bojuju s rýmou a bolehlaven.

Děti si celý den vyrábějí divadlo, ze starého kartonu kulisy, Jíra maluje figurky. Tak jsem na ně zvědavá co z toho bude. Když nic, minimálně se celý den zabavili.

Vůbec nevím, na co jsem chtěla reagovat, jsem nějaká praštěná.

Jo v pondělí H. do školy nepůjde, protože poslední dvě hodiny jdou sázet strom. Je to taková tradice, prvňáci s deváťákama, Jíra loni sázel. Tam ji nepustím. Jdeme s Jírou do té pedagogicko-psychologické poradny, tak je vezmeme oba a bude to. Uvidíme jak v úterý, to je zatím předčasný.

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13221 příspěvků 18.09.10 17:06

Jo Danuš, jak prosté, pitomá jsem já, o té úschovně píšeš DNES v 16,23 a ne včera, tak to logiku má :lol: :lol: :lol: Tak se omlouvám za poplach. Všechno v pořádku. :lol: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 18.09.10 18:37

Jiři to je dobrý :mrgreen:
Usmívám se větě o tom jak jsi rozhodla s tím grilováním. Už jsi letos nagrilovaná až nad hlavu?

My máme gauč rozdělaný celý týden. Jak jste odjeli, tak jsme ho vůbec nesložili. Je tu plno peřin a polštářů, no binec a v tom se všichni válíme. Ale zítra už půjde složit. Pod ním bude určitě nastláno.

Je dobře, že to Haničce už zabralo. U nás zatím ťuk ťuk :zed: :zed: .

Jo Jiři máš nějaké fotky z toho nedělního výletu? Ty nepřišly.

Jdu na ten zbytek žehlení.
papa D.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 18.09.10 20:11

ahoj, jen v rychlosti, napousti se mi vana :-)
byli jsme dneska s lumpama v Opave, fajn vylet- obesli jsme znama mista podle pohlednice, docela jsme se nasmali :D dokumentace tu: http://zuziky.rajce.idnes.cz/…zaviraji.../

ted uz to tu spi, J je jeste v praci, tak mam cas na sebe, fajne pri sobote :-)

uvidim, co podnikneme zitra, ale v polske casti mesta pod vezi ma byt jarmark, tak tam asi skaknem a odpo se uvidi- to uz by mel tatinek byt doma, tak treba budem jen tak lenosit…

hezky vecer…

Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 18.09.10 20:32

Aha, Zuzi, takže do PM parku jste nejeli. Tak jsem ráda, že jsem se to dozvěděla :mrgreen: už 3× jsem se tu totiž na to ptala!!!
Na fotky jdu mrknout.
 D.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 18.09.10 20:53

jen mezipristani- sla jsem si dolit sampano :D :D
Dani, vidis, ja myslela, ze jsem ti to psala, ze pojedem… jenze:meli jsme jet, jenze vcera vecer krizovka- deda se zacal dusit, takze jsem mazala k babi, nakonec skoncil v nemocnici- saturace na nejakych 70%, plny hlenu- za 8 hodin z nej ve spitale (potom, co jim tam zkolaboval) vytahli pul litru toho svinstva…ale uz je kapku lip, no…jen…nez takovy zivot…:-(

a zas jdu :D

 
DanaCe
Echt Kelišová 8804 příspěvků 18.09.10 21:08

Počkej, vy jste to měli zaplacené a nakonec jste z rodinných důvodů nejeli?

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »