Maminkou s eMiminem už pár let - Vánoční pohádka od Jiřiny

Rodičovství

Příběh, který vám chci vyprávět, se stal už tuze dávno. V jedné chaloupce u lesa bydlel malý Vašík se svým dědečkem. Byli chudí, jejich chaloupka byla maličká, ale vždy čistá a uklizená. Vašíček byl hodný chlapec, dědeček ho učil poznávat přírodu a milovat kytičky a zvířátka, vyrobil mu lyže i sáňky. I měsíček se často nad chaloupkou zastavil a díval se, jak dědeček učí Vašíka vyřezávat ze dřeva.

Byl Štědrý den. Všude v okolí už svítila okna chaloupek rozsvícenými vánočními stromky. Jen v chaloupce u dědečka nic. Vašík se díval z okna a pozoroval světla v chaloupkách.
„Dědečku, proč letos nemáme stromeček. Byl vždycky tak krásný. Chodívali jsme spolu do lesa, sníh nám křupal pod nohama, vybrali jsme nejkrásnější stromeček, přinesli ho do chaloupky a ozdobili jablíčky, oříšky, papírovými řetězy a cukrovím.“
„Víš Vašíku, jsem už starý, nohy mi neslouží a do lesa bych nedošel.“
„Dědečku, já bych si došel do lesa sám.“
„I to nejde, chlapče. Jsi ještě malý, zapadl bys do sněhu, zmrznul a co potom?“ 

 Dědeček usnul v křesle a Vašíka napadlo, že by se šel podívat do vesničky. A nebo že by si zašel až do lesa? „Ano, zajdu do lesa, vyberu si ten nejkrásnější stromeček, ale nebudu ho řezat, ozdobím si ho v lese. A vezmu krmení pro zvířátka. Hurá, přece jen budu mít Vánoce!“

Vašík přiložil do kamen, aby dědečkovi nebyla zima, až se probudí. Vzal si pytel a do něj dal jablíčka, oříšky, zrní, seno, řepu a kousek špeku. Také si vzal svíčičky a plechové rybky na ně, dřevěného andělíčka, kterého dědeček vyřezal a který visíval na vršku vánočního stromečku. Ještě si přibalil svého Ježíška - panenku a vyrazil do lesa.

Došel na paseku s krmítkem, do kterého myslivci dávají jídlo zvířátkům. Dal do něj seno, na zem položil ostatní dobroty, zrní nasypal do mističky. Do jesliček položil Ježíška. Vybral si malý smrček, který si ozdobil svíčkami a jablíčky na vršek pověsil andělíčka.

Lesem se rozlilo světlo svíček, vůně vosku a dobrot pro zvířátka. A už se začali sbíhat - zajíček, kos, koroptev, ježek a z dálky se svým královským krokem blížil jelen. Vašík se schoval za stromek a čekal, co se bude dít.

„Kdopak nám to tu připravil?“ Ptal se zajíček.
„Vašíku, vidím tě!“ pokřikoval kos.
„Kdepak, nevidíš, jsem schovaný,“ odvětil Vašík. „Vidím, vidím!" nedal se kos. „Propána, co je to?" divil se zajíček „Štlomeček! A Ježíšek! To je kláša" obdivoval ježek.
Jelen povídá: „Ano, zde v jesličkách se narodil Ježíšek a jemu na počest svítí stromeček. Jak vidím, přátelé, přivedla vás sem zvědavost. Světlo vás probudilo ze zimního spánku a přivábilo sem. A vůně sena …" „A řepy" dodal zajíček. „A oříšků" … „Slaniny" „Jablíčka" „A Ježíšek v jesličkách. To vše nás sem volalo a lákalo", dodala koroptvička.
Jelen řekl: „Už jsem myslel, že pro oříšky a řepu zapomenete na Ježíška. Jeho dnes vzpomínáme, jemu na počest je zde dnes vše krásně ozdobeno".
Zajíček řekl: „To abychom mu zazpívali koledy a řekli nějaké básničky!" „A kdo začne? Třeba kos."

Kos si sedl na jesličky a zazpíval (nápěv Nesem vám noviny): „Zapískám koledu Jezulátku
Však já mám píšťalku ve volátku.
Slyšte teď kosa zvířátka bosá v lesním chládku."

„Výborně, výborně„, líbila se zvířátkům písnička.
Další vyskočil na pařízek zajíček a řekl říkanku: „Já jsem zajíc Janeček, nesu velký raneček.
je v něm teplý kožíšek, ohřeje se Ježíšek“.

Veverka si sedla na jesle a zarecitovala: „Přináším ti z lesa šišku, milovaný náš Ježíšku
abys nám neumřel hlady, papej - vždyť je z čokolády"

Další přišel na řadu jelen, položil Ježíškovi do jesliček malinový list a zazpíval (Jak jsi krásné, Jezulátko): „Malinový list ti nesu, sám se na něj mlsně třesu
matička ho spaří a čaj ti uvaří."

A koroptvička přidala na stejnou melodii: „Dám ti peří do peřinky, abys mohl spinky spinky
Ježíšku malinký v jeslích u maminky."

Na konec přišel na řadu ježek. Sice říkanku několikrát spletl, ale nakonec odříkal: „Já jsem ježek maličký na kůži mám bodličky.
Ježíškovi na nich nesu z jalovce tři kuličky".

Pak si spolu zvířátka zazpívala „Narodil se Kristus pán" a pustila se do večeře. Zajíček si vzal řepu, veverka oříšky, koroptev se pustila do zrníček, jelen do sena. Ježek si odnesl na bodlinkách jablíčko, kos kloval do slaniny. A pak se stal zázrak. Na obloze se zjevila kometa, nad lesem se rozlilo světlo. Přiletěl anděl s velikými křídly. Ježíšek se po:,–(il se v jesličkách a povídá:
„Milá zvířátka, děkuji vám za dárečky, básničky a koledy. Bylo to krásné, protože to bylo srdečné a upřímné. Tu dnešní večeři, na které si právě pochutnáváte, vám za mne vystrojil Vašíček, který se támhle schovává za stromkem a ani nedýchá, aby vás nevyplašil. Je to moc hodný chlapec a musíme ho za jeho dobrotu a za jeho lásku k vám odměnit.“

Když Ježíšek domluvil, všechno v lese zmizelo.Vašík nevěděl, jestli se mu to nezdá. Zvířátka dojedla a rozprchla se do lesa, svíčky dohořely, Vašík tedy sbalil rybky na svíčky, Ježíška a andílka a vydal se k domovu. Už bylo tolik hodin, dědeček už určitě bude vzhůru a bude se zlobit. V dálce už viděl jejich chaloupku. Linula se z ní divná záře, Vašík se lekl, že chytlo od kamen a v chaloupce hoří a přidal do kroku. Tam se zatím děly neuvěřitelné věci.

Přijel Ježíšek na krásných saních tažených jelenem. Za ním letěl anděl, který nesl ozdobený vánoční stromeček. Zastavili u dědečkovy chaloupky a Ježíšek pravil: „Jsme u cíle, jdi teď milý andílku do chaloupky a stromeček postav v kuchyňce na stůl. Pozor, abys nevzbudil dědečka." Potom Ježíšek i s andílkem odjeli. 

 Vašík vstoupil do chaloupky a uviděl krásný stříbrný stromeček ozdobený svíčkami a ověšený dukáty.
„Dědečku, kde se tu vzal?“
„Cože, kde je bál?“
„Ne, žádný bál, kde se tu vzal? Ten stromeček. Tak krásný stromeček jsem v životě nevidel.“
„Stromeček? No vidíš, a já myslel, že se mi to zdálo.“
„A co se ti zdálo?“
„Nic se mi nezdálo, doopravdy se to stalo.“
„A co? Tak už mě nenapínej!“ „Ježíšek přijel na krásných saních tažených jelenem. Přijel až k naší chaloupce, zastavil a anděla s tímto krásným stromečkem poslal k nám do chaloupky. Anděl stromeček postavil na stůl a povídá: „Pro Vašíka a pro tebe, dědo, za to, že máte tak dobré srdce. Když utrhneš dukát, vždycky tam bude nový". 

„Má to snad být odplata?" povídá Vašík. „Odplata? Za co?" divil se dědeček. „Já se ti musím k něčemu přiznat, dědečku. Já jsem šel do lesa. Bylo mi líto, že nemáme stromeček, tak jsem šel do lesa sám a stromeček si ozdobil. Vzal jsem i krmení zvířátkům. Do jesliček jsem položil svého Ježíška. Zvířátka opravdu přišla, zpívala Ježíškovi a pak se pustila do dobrůtek. A pak se stal zázrak, Ježíšek se po:,–(il a poděkoval zvířátkům. A říkal, že mě odmění za to, že jsem hodný na zvířátka. Tak proto nám přinesl stromeček."

Vašík šel ke stromečku a utrhl zlatý penízek. A opravdu, hned místo něj narostl nový.
„Hurá, dědo, už nebudeme chudí. Už nebudeme muset koukat, kolik polínek přiložíme do kamen, a chleba si budeme moct ukrojit, kdykoliv budeme mít hlad. A víš co dědečku uděláme? Za tento první utržený dukát si koupím krásné krmítko pro ptáčky a lesní zvířátka. Postavím jej před okno a denně jim budu dávat krmení a budu se na ně dívat. A budu vzpomínat na dnešní Štědrý večer, na nejkrásnější Vánoce našeho života“.

 

Tuto pohádku mám od dětství moc ráda. Je z knížky her pro loutkové divadlo z roku cca 1940. Bohužel mi u knížky chybí přebal, tak neznám ani název, ani autora. Snad jsem tímto svým volným přepisem scénáře neporušila nějaká autorská práva :o)) Přestože jsem ji nikdy jako divadelní hru neviděla, četla jsem si ji každé Vánoce a představovala si, že jsem malý Vašík :o)

Přeji vám všem krásné a radostné Vánoce!

Jiřina

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 18.12.07 20:01

Šárko, děkuju moc za rychlost.
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 18.12.07 21:56

Ahoj holky,
no Jiři, ty jsi poklad. Moc děkujeme. Popravdě musím říct, že v první chvíli jsem si říkala, že to je asi nějaké mravokárné ponaučení, co mi chodí denně 5× mejlem s tím, že to mám rozeslat všem nebo do večera zemřu bídnou smrtí. (bez čtení mažu) Ale ono je to jinak. Je to moc pěkné, zítra si ji v práci vytisknu a přečtu klukům.  

Jinak se musím „pochlubit“ s nepovedeným cukrovím. Z avízovaných hříbečků z mandlového těsta jsou jaksi jakési hroudičky. Chuťově dobré, vzhledové hrudkovaté - ovšem z původního plánu hříbkového lesa nic nebude!!! Hold ze mě cukrářka nebude. Naštěstí to je jen na jeden plech, tak myslím, že to do Ježíška ještě zbaštíme.  

Připojuji jeden tip na předkrm, včera mi ho ukazovala na fotkách moje šéfová. Říkají tomu mochomůrky. Normální vajíčko uvařené natvrdo, seříznout špičky a na ně položit lehce vydlabanou půlku rajčátka. Nahoru nadělat máslem, nebo majonézou (čím libo) tečky. Mívají to jako předkrm na Ježíška a vypadalo to vážně super. Určitě to někdy použiju, protože oba kluci vajíčka i rajčata mají rádi.  

Nějak lehce se dostávám do skluzu. Nemám ještě dobalené poslední dokoupené dárky, musíme rozeslat PF. A program je nabitý jako hrom!!! Zítra v práci oslavujeme moje narozky, mimochodem Jiři, ty jsi taky tak dobře narozená, viď? Máš je 25.12. teď jsem koukala do seznámku! Oslavujete to nějak? Ve čtvrtek sváteční poradu/besídku a v pátek nás zve náměstek na oběd. Z oslav nevyjdeme, jen nevím, kdo za mě udělá ty úkoly co mají termín do vánoc?  

No nic jdu spát. Dnes v noci jsem se prosím vzbudila ve 2h a už jsem neusnula!!! Teď jsem trochu zdřímla u TV a zase bych mohla pokračovat. Tak si raději pro jistotu dám jeden prášek na spaní, protože zítra potřebuju fungovat až dlouho do večera - máme to večerní sváteční hraní.  

Nemoci pryč!!! V panické hrůze pořád ošahávám Matěje, volám manžela, ať si šáhne taky, jestli je dostatečně studený. Takže vás všechny chápu.  

tak papa Dana      

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 18.12.07 23:54

Ahoj holky!

Deníček jsem zatím nečetla, omlouvám se, nějak poslední dobou nestíhám. Až bude líp, tak to určitě napravím a všechno dočtu a taky něco napíšu. Teď to prostě nehrozí. :-(
Jen Vám musím povědět jednu novinku! DOstala jsem oprávnění vyzradit sladké tajemství. Je to úúúúžasná zprávička! Jestlipak si tipnete, komupak se asi v bříšku skrývá Dušička a za 7 měsíců by měla vykouknout na svět????
Nápověda: Občas k nám nakoukne, někdy i napíše. A upozorňuji, že já to teda fakt nejsem! :-O  

Tááááák ????  

M.  

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 19.12.07 07:40

Že by Šulda??? Nebo Euka? nikdo jiný mě nenapadá, kdo by „občas nakoukl“. Všechny ostatní beru jako „stálé členy“ :o))
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 19.12.07 07:47

Dančo, všechno nejlepší k narozkám! Ty jsi dnes nebo zítra? Myslela jsem původně, že jsi 21.12. na slunovrat, takže to asi budeš ještě střelec.

Já musím říct, že na oslavu mých narozenin čas mám, a hodně. Tedy s rodinou. Jaký je jiný den v roce obklopeny dalšími dvěma svátky??? No hádejte, žádný, jen ten můj!!! Takže slavíme většinou přímo 25.12., přijdou naši a ségry a bývají u nás od odpoledne až do pozdního večera. Jako malá jsem tím dost trpěla, že je všechna pozornost upřena na mě, teď už si to spíš užívám. Taky jsem toužívala (dle knížky Děti z Bulerbinu), aby mi někdo ráno přinesl dárky do postele, ale máma většinou trvala na tom, že počkáme na půlnoc a cpali mi je hned po půlnoci. Vždycky jsem se vztekala a bránila, že ještě nechci. Třásli se na to jak pominutý :o((
No ale teď mám svoji rodinu a ta mi to dopřává :o)) A vůbec nevadí, že si ty dárky nakoupím sama, nechám jim je ve skříni, tatínek to zabalí do taštiček a dětičky mi to ráno přinesou a já mám splněný ten svůj dětský sen.

Pravda pokulhávají oslavy se známými, ale třeba v bývalé práci jsme byli v rozmezí týdne narození tři a slavívali to společně na začátku ledna, to byly moc pěkný mejdany. I s kamarádkama, když jsem ještě byla ve škole, to šlo, oslavičku jsem pořádala už před Vánoci.

A taky tolik dárků jako já nikdo nemá :o)) Takže si vlastně nestěžuju.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 19.12.07 08:01

Bingo, trefa hned na poprvé! Už jsem si to „u sousedů“ ověřila :o))

Moc velká gratulace!!!

A kdo je na řadě tady u nás? Ať máme zase trošku vzrůšo? Že by Blanka???

Jiřina

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 19.12.07 10:13

JOJO! Tipovalas správně! Je to Šulda!
M.  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 19.12.07 10:19

Ahoj holky, no tak to je super? To Šulánku moc gratuluju, vím, že jsi si to přála!!! Ale bohužel nemám přehled o tvých cítech, tak nevím, kdo je tatínek. Můžeš nám to tu trochu objasnit, jak to teď máš :o))) Hlavně ať je ti dobře a nic tě netrápí!!!  

Mončo, to je fajn, že jsi se ozvala. Tvůj Tomík má taky jako já narozeniny 20.12. Tak moc moc gratulací, vloni jsme na to přišli, viď? Hodně zdravíčka a kupu dárků.  

pa Dana

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 19.12.07 11:48

Ano Dani, taky je 20.12, takže se schyluje k oslavě! :-) O víkendu proběhla první vlna u manželových rodičů a zítra příjdou pro změnu zas moje rodiče.
Tak Ti také přeji krásnou oslavu, nějaký hezký dáreček a bezva si to užijte!  

Ahoj
M.  

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 19.12.07 15:14

Ahoj!
Jiřino, díky za deníček a hezkou pohádku!!! I do klučičí postavy se dokáže malá holčička vcítit :-)))

Raději trošinku dřív přeju zítřejším oslavencům Daně a Tomíkovi vše nejlepší k narozeninám! A Daně s veeelkým zpožděním vše nejlepší k svátku!!

Holky, já už si přestávám věřit, že stihnu do vánoc vše co bych chtěla :-( Míšiny princeznovské šaty stále nejsou hotové přestože mi Vítek každé odpoledne pomáhá… Hlavně si nevím nějak rady s horním dílem, navíc bez zkoušení, no stejně je pak po „odhalení“ budeme muset upravit. pro Vítka nemám ten kloubový autobus a on chudák o ničem jiném nemluví :-(((

Jinak jsem taky veeelice překvapená  ze Šuldovo těhotenství! Doufám že sem nakoukneš a moc ti to přeju! Nice samozřejmě taky :-))) A tipuju holčičku do vaší partičky :-)
Víťa mě zas tahá k nějaké spolupráci, musím. Pa pa!
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 20.12.07 07:35

Ahoj všichni,

koukám že nikdo nemá moc čas a já bych tak chtěla tu vánoční atmosféru, tak se trošku rozepíšu jak to u nás chodí na Vánoce a zeptám se, JAK TO NA VÁNOCE DĚLÁTE VY. Každý byl na něco zvyklý ze své původní rodiny a teď má svoji, tak by mě zajímalo, jak kdo dokázal pro:,–(it či potlačit zvyky ze své rodiny, případně jaké jste zavedli další?

Moje mamka musela vždycky víkend nebo dva před Vánocemi „vygruntovat“ (na to slovo jsem alergická) celý dům, okna, záclony, všechny poličky a sarapatičky na nich. Samozřejmě nás nutila pomáhat. Já jsem to nenáviděla a říkala jsem si, že to ve své domácnosti nikdy dělat nebudu. A NEDĚLÁM :o)) Ano, dělám jednou ročně velký úklid, ale zá:,–(ně v dubnu :o))

Taky mě u našich nebavila ta rádoby „slavnostní“ nálada na Štědrý den. Juchů, radujte se, vždyť jsou Vánoce! A těsně před tím, než se šla dělat večeře (smažit kapr) začala mamina vytírat podlahy a k tomu nám jízlivě vyčiňovala, že nám ta špína nevadí. Takže na Vánoce zá:,–(ně neuklízím :o)) Od té doby, co jsem si pořídila paní na úklid, prakticky neuklízím vůbec. Zrovna dnes přijde, za tři hodinky to zfoukne a já se mámě můžu akorát smát, že ona „musí“ na Štědrý den vytírat podlahu. No nevytírala jsem ani když k nám paní ještě nechodila.

U našich se stromeček zdobil vždy v předvečer, nanosily se dárky, ráno se pokoj zamknul a nikdo tam nesměl (případně když už jsme byly velké tak jsme se stejně nedaly a koukaly tam na pohádky). Tam se večeřelo v jiné místnosti. My večeříme asi tak dva metry od stromečku, takže u nás to trošku nejde. Letos prvně budeme zdobit stromeček s dětma, protože cokoliv udělat bez nich je čím dál náročnější. Ježíšek nám napsal dopis, že nestíhá, protože musí k malým dětem, které si stromek ozdobit neumí. Takže to bude na nás na Štědrý den dopoledne (stejně nemám co na práci :o)) Už se na to moc těšíme, uvidím, jestli budou pomáhat nebo škodit :o)) V obýváku máme postel s úložným prostorem, tak tam večer před nanosím a ukryju dárky. Letos nečekáme nic velkého, co by se tam nevešlo. Po večeři pak jdeme nahoru vyhlížet Ježíška, stojíme u okna a zpíváme koledy, zatím tatínek pod nějakou záminkou zmizí (loni musel do sklepa pro kuchyňku, to šel „zkontrolovat topení“, jinak telefonovat, na WC atd.). Bleskově vyndá věci z postele, přijde k nám, ještě pár koled dozpíváme všichni. Pak já zajdu do ložnice a zazvoním. Zvuk zvonečku děti postaví do pozoru a vůbec si nevšimnou, že zrovna u nich nejsem, když jsem se šla vysmrkat :o))

A JAK TO CHODÍ U VÁS????

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 20.12.07 07:52

a ještě mě to napadlo dál :o))

Kdo je s vámi nebo s kým jste vy na Štědrý den? A další dny, jezdíte někam, nebo někdo k vám? Jste rádi, nebo to děláte „z donucení“ a těšíte se, až návštěva odejde? Nebo se nemůžete dočkat?

My jelikož bydlíme všichni blízko to přece jen máme jinačí, vídáme se pořád. Na Štědrý den před obědem chodíme s dětma do hospůdky, kde dělá manželův kamarád, dáme si grog z griotky nebo svařák nebo jinou teplou dobrůtku (venku), popřejeme mu a jdeme na oběd. Odpoledne chodím já s dětma, mýma rodičema a sestrou na hřbitov. Máme ho 5 minut od domu. Leží tam babička s dědou z mamčiny strany. Dědeček vždycky miloval vánoční punč a babička vanilkové rohlíčky, takže si uvaříme termosku punče, vezmeme cukroví, nalijeme dědovi do kelímku, dáme na hrob trošku cukroví, stoupneme si okolo a připijeme si na šťastné Vánoce a na to, aby k dědovi a babičce ani v dalším roce nikdo nepřibyl. Místní vesničané už si zvykli na netradiční rodinu, co popíjí na hřbitově :o)) ale my to myslíme upřímně :o)) a je to myslím docela milý zvyk. Druhou babičku s dědou máme na Olšanech a tam jsem nikdy nebyla, hrob většinou obhospodařují tety z Prahy.

Co jsem chtěla dál? Pak jdeme na večeři. My jsme sami s babičkou, co s námi bydlí (z manželovy strany je to jediná příbuzná kromě synovce, který k nám přijíždí většinou až po svátcích). U našich je už jen poslední ségra, druhá je s manželem v Praze. Ptala jsem se našich, jestli někdy nezačnou chodit na večeři k nám, tak prý až i Věrka bude z domu :o)) Po nadílce - okolo 7 hodiny večer - k nám stejně všichni tři přijdou, děti jim ukážou dárky a posedíme, někdy až do půlnoci.

No a jelikož máme celou rodinu u nás, další dva dny nikam nemusíme :o)) Na Boží hod většinou přijede i druhá ségra, někdy přiveze i tchýni, naopak za Věrkou přijede její partner, někdy i jeho rodiče. Naobědvají se u našich a odpoledne to všechno přijde k nám na oslavu mých narozenin :o))) ale to už jsem psala včera. Na Štěpána už většinou zase býváme sami, respektive přijede synovec.

Ptáte se, jestli máme nějaké vzdálené tetičky atd.? Tak z tátovy strany máme 3 :,-(y tet a strejdů, 5 sestřenic a jednoho bratrance, jejich partnery a už se rodí i další generace. Všichni jsou z Prahy a asi před 8 lety jsme zavedli tradici vánočních setkání, ovšem ne u někoho doma, ale v restauraci. Na to setkání se vždycky moc těším, loni se nás sešlo 25!!! Letos bude až 5.ledna, tak jsem na to zvědavá.

CO VÁNOČNÍ JÍDLO ??? Jíte klasiku vy i děti? My jsme zavedli nový zvyk, jelikož máme moc rádi rybí polívku, dáváme si ji už k obědu. Každý třeba tři talíře :o)) a pak máme večer dostatek místa na kapra. Dělám ho víc, druhý den ho s oblibou studený snídáme. Salát i polívku dělám den předem, aby se pořádně rozleželo. Takže celý Štedrý den mám klid na pohádky a skoro nic na práci :o)) Mamka vařívala až na Štědrý den dopoledne a ta pravá pohoda tam prostě nebyla.

U našich se na Štědrý den obědvala bílá klobása, my ji taky máme moc rádi, takže si ji dáme k obědu den předem. Dělávala jsem párkrát i kubu, ale proprděli jsme celé Vánoce a to mi za to nestojí :o)

Na Boží hod obědváme většinou krůtí nebo kuřecí prsa na nějaký způsob s hranolkama, na Štěpána speciální tradici nemáme, buď svíčkovou, nebo znovu kapra na jiný způsob, nebo něco úplně jiného. Letos to vypadá na tu svíčkovou, dostanu nový papiňák a hovězí je nejlepší na vyzkoušení.

NAPIŠTE MI, jak je to u vás, já už budu končit, ať mě nezaškrtíte :o))
natěšená Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 20.12.07 08:41

Ahoj holky,
tak já se připojuji s popisem, jak je to u nás!!!
V sobotu probíhá poslední uklízení. Ale nekoná se u nás žádné vánoční šílenství, žádné vyklízení poliček apod. Prostě převléknu postele a umyju koupelnu a WC. V neděli dopoledne (tj. den před) nazdobíme stromeček, a načančáme zbytek. (Vánoční ubrusy apod.) jo ještě si udělám svícen do obýváku, místo adventního věnce. K obědu je něco jednoduchého. Taky vařím čočkovou polívku, kterou jíme k obědu na štědrý den. Odpoledne chodíme ke kamarádce na návštěvu. Bývá u ní i její sestra s děckama (má holčičku narozenou ve stejný den jako náš Matěj, byli jsme spolu v porodnici). Děcka zdobí stromeček, sestry vaří rybí polívku, popíjíme grog a povídáme si. Když večer přijdeme domů, tak je doma moc hezky. Všechno je uklizené a je to ta sváteční nálada.  

Na štědrý den ráno snídáme vánočku a čaj - v „božihodové čajové soupravě“, potom většinou jdeme na vycházku, nakrmit kačenky na řeku. Jak se vrátíme začíná polehávání u televize u pohádek. Tak po 14.00 přijíždí naši s bráchou a býváme všichni spolu. Ještě nikdy!!! jsem nedělala bramborový salát a kapra. Mám na to špičkový „mamaservis“. Mamka donese už naporcovaného obaleného kapra a ve velké míse salát. Odpoledne probíhá tak trochu normálně. Povídáme si, panuje všeobecná nervozita, je nás všude plno, všichni se snažíme. Dárečky jsou taktéž uschované v úložném prostoru v sedačce. Večeříme tak v 18.00 hod a potom kluci vyhlíží z okna toho Ježíška a já pod záminkou čurání rychle přemisťuju dárečky pod stromeček, postupně jdou takhle čurat všichni členové rodiny. Až je naskládáno, tak Ježíšek zazvoní. Dál to znáte z domu. Během půl hodiny je z uklizené domácnosti chlív, ve kterém se povalují papíry, stužky. Nikdy nechybí věta „ať nevyhodíš s těmi papíry i peníze“ (Ježíšek od  dědy nosí každému obálku). No a pak si povídáme, my s mamkou si dáme nášup studeného kapra - mňam!!! a tak po 22.00h jedou naši s bráchem domů.  

První svátek vánoční jsme jezdívali k manželovu tatínkovi do Třebíče. Letos jsem udělala změnu a pozvala jsem je všechny k nám. Tj. tchán s paní, co s ní žije (tchyně už dávno zemřela), ty jsem pozvala na oběd. Budu dělat klasiku, hovězí polívku a kotlety na houbách s domácím knedlíkem. Po obědě přijdou manželovy sestry s rodinami. Tj 4+3. Celkem nás teda bude 13! Snad to nějak přežijeme.  

Druhý svátek vánoční jdeme k našim na kačeno/maso - knedlo - zelo. Po obědě chodíme na vycházku a skončíme na hřbitově, kde děláme Jiři ty stejné věci jako vy. Vždycky dáváme i svíčku za naši holčičku, kterou jsme mohli mít mezi klukama.  

Dárečky kluci dostávají všechny dny. Čili v lednu si asi požádáme o stavební povolení, abychom mohli přistavět místnost na hračky!!! Myslím, že vánoce máme moc pěkné, máme je rádi a už se na ně těšíme!!!
Holky díky moc za přání k narozeninám.
 Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 20.12.07 10:42

Dančo dík, je to hezký, jak děláme spoustu věcí stejně :o))

Na vánočku jsem zapomněla, tu peču den před odpoledne, aby taky byla na Štědrý den na snídani. Letos nepochybuju, že se mi povede, protože jsem jí během roku trénovala asi tak 15× (babička ji má hrozně ráda), takže už to mám vymakaný :o)) nejradši mám, když je uvnitř jak peříčko.

Tak přeju moc hezkou oslavu narozenin, hlavně zdravíčko, a třeba si ta holčička (co se stalo jsem nepostřehla) k vám ještě cestu najde :o)))

My máme v práci vánoční „besídku“, ráno (no v 10) jsme měli nachystanou snídani, obložené rohlíky, koláče, koblížky, donesli jsme cukroví. Poseděli jsme, slibují na odpoledne svařák, což se mě bohužel netýká, neb řídím. Dneska musím domů brzy, manžel jede hrát a děti budou jen s babičkou.

Dani, jak je na tom tvůj manžel s hraním před Vánocema? Ten můj „blázen“ má hraní v neděli, v sobotu, pak si vymyslel ještě na dnes. Nakonec dostal nabídku ještě i na zítra, takže 4 večery po sobě !!! Ptal se jestli může, což samozřejmě znamená, že i když řeknu ne, tak se stejně rozhodne sám, tak jsem to nechala na něm, zatím to nemá potvrzené. A taky už hlásil hraní na Silvestra, ale mně to moc nevadí, aspoň si budu moct lebedit večer u pohádek, stejně mám všechno hotovo. Hlavně aby pak fungoval dopoledne.

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 20.12.07 22:19

Jiři, s hraním před vánocemi nemáme naštěstí problém. Včera byla „závěrečná“ protože všichni ostatní jsou starší páni a chtějí mít už klid. Včera manžel dostal do ruky poprvé v životě banjo, šlo mu to jako hrom. Kapela se radovala, že má nového banjistu.  

Jinak hlásím, že Tomáš má 37,1. Zítra nejde do školy, aby se mu to nerozjelo. Má děsnou rýmu. Ale musí to být dobré, neb bych již zešílela.  

S holčičkou to bylo tak. Ve 24 t.t. se prokázala těžká vývojová vada kostí, takže jsem podstoupila ukončení těhotenství. Už je to pryč. Máme Matýska, ale věř, že to bylo moc moc těžké. Ale další miminko už rozhodně nebude!!! Jaksi nám dva rarášci stačí. Navíc manžel je o 11 let starší, takže po něm nemůžu chtít, aby ve svém věku vychovával pořád nějaká mimina!  

Jinak holky dobrá zpráva - zítra je slunovrat a zase začně přibývat den. Vlastně máme jaro za dveřmi :o)  

papa Dana a pište!!!

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 21.12.07 08:38

Ahoj při pátku,

poslední pracovní den tohoto roku - teda doufám, příští týden si chci vzít ty dva dny dovolenou, snad mi to nic nepřekazí.

Hlásím, že zase chrchlám a bolí mě v krku, mě z toho vážně picne. Včera mi máma odpoledne hlídala Haničku, když jel tatínek pryč (Jíra byl doma s druhou babičkou, ona je oba nezvládne). Háňa byla s našima venku a oni jí v tý zimě nedali rukavice !!! Měla je v kapse, ručičky rudý a ledový, no samozřejmě zase celou noc prokašlala :o(( Teda to přeháním, ale asi od 12 do 2 byl tatínek vzhůru a běhal k ní. Tak jsem ji nechala doma, stejně je doma Jíra, i když jí ráno nic nebylo. Snad se z toho přes svátky vylížeme a budeme chvilku všichni zdraví, tohle mě vážně nebaví.

Odpoledne budu zase spěchat domů, tatínek si jede okolo 2 hod vyzvednout auto ze servisu a pak potřebuje nějaké nákupy (řezníka, Tesco jiné než na Andělu kvůli závorám apod.). Já přes poledne zaběhnu koupit kapry (doufám, že to unesu :o)) a hned se doma pustím do kuchání, ať to mám z krku.

Včera se mi podařilo přikoupit pro děti ještě další trička, snad budou spokojený (už mám pro každého 4, nevím, jestli jsem to nepřehnala, ale všechny co mají jsou jim krátký).

Končím, napište taky někdo - prosíííím.

Dančo, teď říkali v rádiu, že zimní slunovrat je až zítra, tak to nechápu, jak to počítají. No hlavně, že se nám ty dny zase začnou prodlužovat.

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 21.12.07 11:04

Holky, nekázeň nezapomněli jste na jeden denně!
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 21.12.07 12:50

Nikde nikdo, tak jdu pokračovat v samomluvě …

Čekám, až se vrátí kolega z oběda, pak mají mít nějakou konferenci, kde se cosi rozhodne, já mám počkat na výsledek a bude-li potřeba ještě něco udělat, udělám to hned a pak jdu dom. Přes poledne jsem zaběhla koupit kapry, už je mám v autě jednoho čtyř a jednoho 3,5 kilového macka. My máme kapry moc rádi, celý rok říkáme, že si ho koupíme i mimo Vánoce a nikdy na to nedojde, takže nakonec na Vánoce koupíme dva nebo tři a pak si ho během dalších povánočních dní uděláme ještě aspoň dvakrát. Mám asi 4 skvělé recepty, ale na Štědrý den je klasicky smažený obalovaný.

Včera mě Jíra dorazil skvělou hláškou. Hanička si dala na hlavu šátek a on jí říkal: ty jsi bábuška. Hanička se bránila, že není bábuška. A Jíra povídá: bábuško, a jestli mi nerozumíš, tak ti to řeknu slovensky: ty stará mamo!!! No my jsme se mohli potrhat smíchy. Asi před 2 měsícema když jsem se vrátila ze služebky ze Slovenska, tak jsem jim říkala, jak se co řekne slovensky, a on to měl v hlavičce pěkně uložené jak v šuplíčku, šikulka :o))

Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 21.12.07 15:27

Ahoj,
před chvílí odešla kamarádka s dětmi, cestou ze školky jsme to vzali rovnou k nám na kafe, trošku se nám to protáhlo :-))) Ale tak nějak si představuju tu pravou vánoční pohodu - kávička, cukroví, pokecat, děti si hrají (rozuměj panelák se otřásá v základech). Teď se pustím do vosích hnízd, máslo už je dostatečně změklé (za ty 2 hodiny :-))) Večer doufám děti usnou brzy neb dnes nespaly a spát jim už nedovolím. Já si střihnu noční, prostě MUSÍM už všechno definitivně došít. Kloubový autobus jsem nesehnala a rozhodla jsem se, že už ho ani shánět nechci. Vítek se posledních pár dní chová hrozně, nechce poslouchat už vůbec v ničem, vzteká se, odmlouvá, no opravdu děs běs. Takže vyštrachám jeho dopis Ježíškovi na kterém ten autobus je a vrátím mu ho. Jiné dárky samozřejmě dostane, ale ten autobus holt jako za trest za své chování nebude.
Už se zase vzteká, mě z něj už klepne :-/
Mějte se hezky předvánočně a pohodově!
Katka, Míša, vztekloun

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 22.12.07 17:52

Ahoj,
představte si, že mě to tu všechno spí!!! Ale radost z toho nemám, protože Víťa zas kolem 10 bude vzhůru, u Míši si ani netroufám odhadovat do kolika bude sůvit :-/ Vítek začal trochu rýmovat a Míša kašle, manžela bolí záda a prý CELÝ ČLOVĚK. To nám ty svátky hezky začínají. Jenže přece si nebude brát Paralen nebo Brufen, když se to dá ještě vydržet, radši si počká až třeba na ATB. Být malej naplácám mu na zadek a lék si vezme. Co se 190 cm a 105 kg??? Ale dnešek byl fajn, ještě jsem dokoupila pár drobností, pak jsme jeli pro maso do jednoho super řeznictví a protože bylo právě poledne, zajeli jsme na oběd do pizzerie :-p Pak jsme jeli pro stromek, chtěli jsme nějaký menší. Měli samé velké tak jsme vybírali docela dlouho, ale vybrali. Jaké bylo překvapení, když po změření měl 2m :-O A ty peníze :-O No ale máme strom jako hrom :-))) Snad bude dost ozdob :-))) Jdu balit dárky.
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 22.12.07 20:38

Ahojky,  

Vánoce mám sice přichystané, ale není mi nic moc. Kašlu jak blázen, ucpáno, zarýmováno, no hrůza. Myslela jsem, že bude klid a vypadá to že nebude :o(( Navíc se mi zdá, že má Hanička náběh na močový cesty, hrozně často běhá na záchod. Jak na potvoru doma nic nemám a hlavně teď bude 4 dni všude zavřeno … tedy u nás. Všichni radí brusinky, ale nemám a koupit nemám kde (jet kvůli tomu do narvaných hyper super marketů se mi teda nechce v mém současném stavu …). Tak spolíhám, že se to moc nerozběhne, pokud by se to zhoršilo, zkusím chytit na mobilu dětskou MUDr. a prokonzultovat, jestli by nebylo vhodné na:,–(it Biseptol, to je jediné co doma mám po Hánině předloňských močových cestách (prošlý není, to jsem kontrolovala). Mám jich tak akorát případně do čtvrtka, než  bychom mohli k doktorce. Na pohotovost se mi tedy fakt nechce. Ach jo. Samozřejmě kdybych měla pocit že se to zhoršilo tak asi nic jiného nezbyde.  

Dnes jsme nedělali skoro nic, odpočívali jsme, děti už spinkají, tatínek jel na hraní. Zítra budeme vařit už štědrovečerní jídlo, tedy salát a polívku. K obědu jen bílou klobásku, ta se upeče sama. Ještě tedy musím vyžehlit, ať se mi to tu nevrší. Odpoledne přijde na skok kámoška, tak musím nabalit nějaké cukroví, taky pro ségru, bude to jako vždycky, půlku toho rozdám - no aspoň nebudeme tlustý sami, však nám to stačí :o) Nejraději jsem, když se na Nový rok dojí poslední kousky a šlus, návrat ke zdravější stravě :o)))  

Taky zítra upečeme vánočku, rozhodli jsme se s babičkou, že si ji zítra dáme k večeři s bílým kafíčkem :o)) Upeču dvě, na Štědrý den k snídani aby se dojedla a hotovo, na Boží hod stejně snídám nejraději zbylýho kapra se salátem a dál už by ztvrdla. Mňam mňam už se těším.  

Teď jsem mluvila s mamkou, má nějaký čaj „brusinková paseka“ a brusinky jsou v tom vidět, tak hurá, už vím co bude Haninka celý den pít … držte palce, ať z toho nic není.  

Zítra ještě nakouknu, jestli se někdo neozve, Katko s tím 190 cm to máme podobně, akorát že můj muž těch 100 kilo asi ještě nemá, když jsme se poznali, měl asi 80, ale teď si troufám říct, že k té stovce nemá daleko :o)) a s paralenem a přístupem k němu jsou si hodně podobný. Držím palce, ať zvládneš úspěšně všechno šití. Teď jsem si uvědomila, že jsem ještě nezabalila ty dokoupený trička, ale nechám to na zítra, až to budu rovnat do postele v obýváku. Jinak Jíra taky nedostane všechno, o co si napsal, zrovna on chtěl žlutý pyžamo (dostane modrý), povlečení s krtkem (bude Křemílek a Vochomůrka) a závory v Tescu prostě neměli. Hanička to vyhrála, pro tu pyžamko růžový je, i povlečení s Večerníčkem a k vláčkům most přes řeku. Škoda, skoro bych řekla, že ona si to zaslouží úplně stejně jako Jíra nemít všechno přesně jak si přála. Jo a jedno z triček pro Jíru je zelený a zrovna dneska mi říkal, že nic zelený nosit nebude a rovnou to dá Haničce :o) tak jsem na to zvědavá. Škoda, že ho nemůžu nosit já :o)) Onehdá jsem mu přinesla zelený ponožky a on je prostě nosit nebude - tak je má Hanička. Ještě štěstí, že mají téměř stejnou velikost. No už se na ně těším, co na to všechno budou říkat.  

Tak páááá Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 22.12.07 22:10

Ahoj holky,
tak dneska byl docela fajn den. Byli jsme celá rodina na obědě v jedné príma restauraci, kam chodíme už moc let, když má někdo z nás narozeniny. Dostala jsem krásné dárky. Od manžela dvě orchideje v květináči (jsem zkušený pěstitel), dárkovou krabičku čajů a knížku Toulavou kameru 5, od našich jsem dostala prstýnek s granáty (ve stříbře, mám je moc ráda.) vánoční čaj, pětistovku a vánoční čaj a griotku, od bráchy tisícovku. Takže kráásné. Obídek byl super. Dala jsem si plněnou panenku se slaninou a špenátem a bramboráčky. Kluci tradičně hranolky a kuřecí masíčko. Pak jsme si dali ještě pohárky a kávičku. Krásně nám začíná to obžerství. Zítra bude špenát, těstoviny a vajíčko. No a pak jsme přijeli domů a začalo uklízení. Udělala jsem koupelnu, Matějův pokojíček a polici v kuchyni. Taky jsem vyprala prádlo a pověsila a dozdobila chodbu.  

Zítra ráno budem zdobit stromeček a taťky čeká hrdinná výprava do Alberta. Asi to bude „hustý“, ale nedá se nic dělat, někdo nás zásobovat musí. Ještě musím převlíct peřiny, umýt WC, no myslím, že zítra to bude taky perný. Kluci ještě nespí. Tom se dívá na Titanic - těší se, jak loď narazí na ledovec a Matěj v postýlce přemítá, kolik hračenek mu Ježíšek za dva dny donese.  

Včera nás ještě pozval náměstek na oběd.  Pracuju na Magistrátě jako asistentka vedoucí Úseku. Nad námi je náš resortní náměstek. Jsme takový uzavřený kolektiv, náměstek, jeho sekretářka, vedoucí úseku (žena) a já. Myslím, že jsme super kolektiv. Oba šéfové jsou zlatí. Nemůžu si na nic stěžovat (jen vzpomínám na hrůzné doby s mou šéfovou od které jsem v únoru utekla - vzpomínáte, ta co mi přála všechno nejhorší). Náměstek je stejně starý jako já a je to moc slušný a pracovitý člověk. Pozval nás do Colosea, byli jsme tam asi tři hodiny a moc pěkně jsme si všichni popovídali. Dokonce jsme si dali i dárečky.  

Jiři, přeju ať jsou děcka už co nejdříve zdravá a ty ať se z toho taky dostaneš. Doufám, že jsi dobře prožila svůj narozeninový den!!! Ještě jednou všechno krásné!!! Zítra všichni přežijte ten hektický den a zkuste napsat aspoň pár řádků!!! Holky nemáte někdo zprávy od Ivči?  

Pa pa Dana (jdu ještě dobalit dárky a přemístit je do sedačky!!!)

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 23.12.07 11:27

Ahoj,
tak šťastně hlásím, že je došitooooo!!! Já jsem spokojená, ještě aby byla Míša, že :-) Včera jsem šla spát v jednu, den předtím v půl jedný. Ale manžel mě ráno hájil, aby mě raubíři (koukám zrovna na Takovou normální rodinku :-))) nechali dospat. A včera jsem ještě učinila úúúúžasný nákup šátku na břišní tance, po tom Míša taky touží. Navíc měli růžový se zlatými penízky což je „její“ barva :-)

Jiřino, ať jste s Haničkou v pořádku! U nás zřejmě navečerní spaní pomohlo, všem třem je dnes dobře. Míša totiž pak měla ještě zvýšenou teplotu a bolelo ji bříško, ale už je snad dobře. Oba teda mají rýmu a pokašlávají takže virózka to bude, ale bez teploty a vypadají normálně. Já mám taky trochu rýmu.

Všem přeju krásné vánoce mezi svými blízkými!

Katka s rodinkou

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 23.12.07 14:19

Ahojky,  

koukám u Danči úspěšná oslava (Dani já slavím až pozítří), fajn pracovní kolektiv moc přeju. Moc hezky se to čte :o)
Katko, blahopřeji k došití, uvidíš, jak bude Míša nadšená!!!

U nás pořád nic moc, v noci mě začala z rýmy bolet hlava, Hanička se ráno vzbudila a měla 38, taky naříkala, že jí bolí bříško a asi bude blinkat. Čůrání je v pohodě, vydržela celou noc a od rána byla zatím asi jen 2×. Dopoledne ležela, pak přišla, že už jí bříško nebolí a řádí jako jindy. I normálně obědvala.  

Já mám rozděláno všechno vaření - oloupané brambory a vejce na salát, obranou rybu na polívku, kapří řízky naložené, těsto na vánočku kyne. Takže se teď musím rozhoupat a jít to všechno dodělat. Je s tím spousta nádobí - kastrolek na vajíčka, na jikry, na mlíčí, na polívku … ale snad se s tím úspěšně vypořádám. Tak nejdřív jdu na ty vánočky, ať těsto neuteče. Jo a ještě jikrovou pomazánku.  

Jiřina

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 23.12.07 15:21

        
Do nového roku hodně pohody,

                      šťastné náhody,  

***                       žádné nehody,

 

***                     významné dohody,

 

***                      legrační příhody

 

***                   a další života výhody.

 


 

***                 Ať jsou všichni v celém roce

 

***                   takoví, jak na Vánoce!

 

***               Ať jsou milí, míň se mračí…

 

***                 to je všechno, tak to stačí!

 


 


 


***Krásné vánoční svátky a v novém roce 2008 jen to nejlepší přeje Monča a kluci.

 

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 23.12.07 20:32

Ahojky holčiny!
Tedy řeknu Vám, mám z Vás normálně depku! Hlavně z Jiřiny:-))) Jak ty to prosímtě všechno stíháš?
Já byla ještě dneska dokupovat nějaký dárky, ale měla jsem docela štěstí a pořídila všechno co jsem chtěla. Anežce už jsme měli všecno nakoupený, takže jen našim a tchánovcům. Ale jen drobnosti, jako kosmetiku, knížku a tak. Vlastně ještě i Anežce jsem na poslední chvíli koupila asi ten nej dárek…brusle. Má takové staré po asi milionu dětí a jsou už dost vyšmajdaný. No a teď když tak pěkně zamrzly rybníky, napadlo mě zajet do sportovních potřeb co je tady u zimáku…prodávají tam i použitý věci a měli zrovna Anežčinu velikost  úplně jako nový.
Ovšem zabalený nemám ještě ani jeden dárek! Anežka ještě vaří s Martinem rybí polívku…to já teda fakt nemusím, tak se do toho ani nezapojuju…takže balit budu asi kdovíkdy…
Jinak ale kapři jsou naporcovaní, stromeček připravený…máme kavkazskou jedli…máme tady kousek školku a ceny mají docela příjemný. Tak jsem zvědavá, jestli vydrží a neopadá:-)) Salát děláme až zítra. Taky děláme Kubu…mňam, na toho :-))už se moooc těším.
Od té doby, co jsme se přestěhovali do domečku, jezdí k nám na Štědrý den jak naši, tak tchánovci a švagr (ten je ještě svobodný), tak je nás u stolu hodně. Je ale moc fajn, že nemusíme nikam cestovat. Všicni jsou spokojený, že vidí Anežku (jediný vnouče, takže mazánek:-)) u stromečku. Prostě je to moc fajn. Jen babička nám bude letos moc chybět :-((( V tom každodenním shonu to není tak intenzivní, ale teď se mi po ní moc stýská......  

Tak se mějte moc a moc fajn, krásné Vánoce plné pohody, štěstí a hlavně zdraví!

Papa Blanka&Anežka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 24.12.07 01:04

Moc vás všechny zdravím!!! Poslední dobou jsem to tady zanedbávala, kluci jsou téměř tři týdny v kuse nemocní, až jsme si ve čtvrtek stejně vykoledovali antibiotika, takže přípravy Vánoc jsem měla trochu zkomplikované, protože s tou dvojkou za zády je to na mašli. Ale udělala jsem rozumné rozhodnutí - že úklid vykonám až v lednu, a cukroví že bohatě stačí tři druhy, protože nás stejně zásobují babičky a kamarádky a pak to máme ještě v únoru na stole. Tak nakonec jsem to všechno nějak zvládla, před chvílí jsem dožehlila vánoční ubrus, roznosila výzdobu - přiznám se, že já mám ráda ten slavnostně vyzdobený byt až v den D, aby to znásobilo atmosféru toho dne. Připadá mi, že by to nějak ztratilo kouzlo, kdyby na všechno děti koukaly už měsíc dopředu. Takže jsme měli jen adventní věnec, zbytek přišel na řadu až dneska, když usnuly. VYřízená jsem, ale snažila jsem se udělat maximum věcí, abych si zítra mohla uvařit kávičku, mlsat u toho cukroví a koukat s dětma na pohádky.  

U nás je zvykem - „stálice“ deníčku už to znají :), že na Štědrý den po rozbalení dárků naložíme děti a jedeme ke tchánovým. Přiznám se, že to rozdýchávám každý rok a taky jsme se kvůli tomu každý rok skoro pohádali, hlavně, když děti byly ve věku kojenců a chodily v sedm spát a díky této „akci“ pak měly zpřeházený režim. Brala jsem to jako bezohlednost, že tam prostě „musíme“. Oni k nám přijet nemohli, jezdí k nim totiž ještě dvě dcery s rodinami. Takže já byla nucená půlroční dítě, které skoro usínalo, strojit do kombinézy a „hurá“ k babičce. Nechci být zlá, ale pro mě je na Štědrý den „rodina“ prostě můj manžel a naše děti, s ostatními příbuznými se ráda vidím další sváteční dny,ale tenhle jeden bych ráda měla klidnější. A hlavně se mi nechce jezdit po večerech s dětmi někam jinam, když dostanou spoustu hraček amohly by si je doma hned užít. No nic. Loni jsem si vybojovala, že jsme byli doma, letos už zase se samozřejmostí jejich rodině vlastní je dané, že tam pojedem. už nemám sílu do toho dávat svoji energii a bouřit se proti tomu. Řekla jsem manželovi, že by pro mě bylo vysvobození, kdyby to mohlo být aspoň na střídačku. Jednou doma - podle mě, jednou u jeho rodičů - podle něho. Tak uvidíme. Ona jeho maminka je malý generál, tak se bojím, že by ho sprdla i za mě, co si to dovoluji měnit zvyky jejich rodiny. a vůbec jim není blbý, že kdybych si měla vybrat a už se někam musím harcovat, chtěla bych být spíš se svými rodiči. No - to nemá cenu, ať žijou sobci. Slibuji si každé Vánoce, že taková na své syny nebudu, abych je k sobě poutala nějakými „zvyky“, které by jejich případným partnerkám byly proti srsti… Omlouvám se za tuhle „potivnou“ vsuvku, ale Jiřina mi svým dotazem, jak trávíme Štědrý den, prostě nahrála na smeč. A tohle je v naší rodině fakt ožehavý téma :D.  

Přeji vám všem krásný Štědrý den, ať děti najdou pod stromečkem vysněné dárky!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 24.12.07 01:09

Jsem to omylem odeslala nedokončené…  

Takže - krásné vánoční svátky, do nového roku vše jen to nejlepší, hodně zdraví, štěstí,lásky, hodné děti i partnery!!!
Ivča a kluci

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 24.12.07 08:37

Ahoj holky,
Ivčo, to jsem ráda, že jsi se ozvala, i když trochu smutně!!! Přeju Ti ať všechno dopadne co nejlépe. A co kluci dostanou za dárečky? My jsme to tu probírali celý advent, tak přihoď Vaše dárečky!!!  

Jinak několik katastrofálních příhod jak z „Esterčina ranku“. Včera jsem dala do obýváku nový nažehlený vánoční ubrus vyšívaný mamkou. Tomík nutně potřeboval rožnout všechny svíčky na adventním věnci. Tak jsem mu je rozsvíila a kladla jsem má na srdce, aby nikam neodcházel, že jsem v kuchyni a vařím. Najednou děti nikde a svíčky rozteklé a vosk vylitý na ubrus!!! Naštěstí už byl zatuhlý, tak šel pěkně odloupnout, ale jsou tam dva docela velké mastné fleky. Tudíž prosím sem s radou, jak je vyprat bez ztráty kytičky!!!  

No a dnešní ráno  mě vzbudily podezřelé zvuky z obýváku. Tak jsem vylezla z postele a scéna jak z komedie. V obýváku na stole stál náš pes (bígl) a žral cukroví z misky. Myslela jsem, že mě raní mtvice!!! Je v klatbě na chodbě. Doufám, že to v tomto duchu nebude pokračovat. Jo ještě se musím pochlubit, včera jak jsem byla u té kamarádky odpoledne (kluci nakonec nešli, protože její holky jsou dost nachlazené) tak jsem se docela picla - měla jsem podotýkám za dvě hodiny 3 deci - ale já nic nevydržím, tak se mi motala hlava, že jem místo čočky začala vařit hrách. Pořád to bylo nějaké světlé, tak jsem to vylila a udělala tu čočkovku polívku.  

Stromeček máme nazdobený, máme jedličku. Pouštěli jsme si koledy a zdobili už včera dopoledne. Dnes se budeme jen válet, půjdeme nakrmit kačenky a pak budeme smažit kapra a rozbalovat dááárky. Večeříme tak cca v 18.00 hod.   Tak Vám všem přeju krásný a klidný sváteční den. Ať Vás neovládne nervozita a nic zlého se nepřihodí. ****
Dana a kluci

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 24.12.07 08:47

Ahoj holky,
přeju Vám všem krásné prožití vánočních svátků, bohatou nadílku.

Omlouvám se, že jsem v poslední době chodila tak málo,ale znáte to , před svátkama je toho hodně.

Mějte se všichni moc krásně a užijte si to dneska

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 24.12.07 13:17

AHojky,  

jsem moc ráda, že si sem na Vánoce našly cestičku i „ztracené dušičky“ :O) Ivčo, Blanko, Mončo, Kleo ale i Petro, Dančo, Katko … na koho jsem zapomněla??? Jsem ráda, že se tu scházíme a doufám, že i v příšítm roce nám tu spolu bude dobře! Všem moc moc krásné svátky a hlavně pohodu.  

U nás ta pohoda je - jak jinak :o)) včera jsem vše uvařila, dnes ráno jsme ozdobili stromeček, Je fakt moc krásný, Hanička pořád dokola opakovala, jak si „klásně ozdobíme ten klásnej stlomeček“, jen jsem jim nedovolila to rozsvítit, musí to první udělat Ježíšek, jinak by si myslel, že už u nás byl :o)) Dárky jsou připraveny v pohovce, dokonce přes den jsem tam dodala pár kusů od ségry (musela jsem děti s tatínkem vyhnat nahoru), vystříhali jsme obrázky ze všech adventních kalendářů, už jsme prostřeli stůl novým prostíráním a poobědvali rybí polívku (děti hezky jedly a nikdo nic nevylil :o)). Ze zbylých bílků jsem udělala ještě další sněhové pusinky, ovšem tentokrát se to moc nepovedlo, roztekly se a spojili v jednu hmotu, tak to nejsou pusinky, ale lámanka :o)) Taky jsem uvařila konev vánočního punče, už mám v sobě tři skleničky :o)) Tatínek chrápe na gauči, neb byl včera hrát a vrátil se ve 4 hodiny, děti pobíhají okolo. Jíra mi právě přišel říct, že mi namaloval dáreček k narozeninám a šel si ho schovat pod postel :o)) Jo včera mě taky rozesmál, když říkal že půjdeme šít vánočku - nejdřív jsem nechápala, ale plést a šít je pro něj zřejmě podobné :o))    

Tak já musím končit, teď šla obrázek k narozeninám malovat i Hanička a vzteká se, že neví co. Půjdu obalit kapra, ve 3 jdu s našima na hřbitov (tenrokrát bez dětí, chrchlaj hrozně, mně je líp než včera, ale pořád ne dobře).  

Tak hodně krásných zážitků a ať jde všechno tak, jak si přejete.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 25.12.07 07:41

Dobré ráno,
u nás to všechno ještě spí, tak můžu být první, kdo poinformuje o proběhlém Štědrém dnu.
Bylo to samozřejmě moc, moc pěkné. Letos žádná nervozita neproběhla, ale ještě před tím mám jeden adrenalinový zážitek. Včera jsme šli na velkou vycházku na přehradu, nakrmit  kačenky. Jenže přehrada už začíná být trochu zamrzlá a to mě každý rok překvapuje, jak jsou lidé lehkomyslní a vstupují na ten tenký (naprosto očividně) led. Zjistili jsme, že kačenky na přehradě nebudou, tak že půjdeme na řeku, v tom jsme si ale všimli jedné slečny, jak si to bruslí opravdu dost daleko. Myslím, že všichni, co jsme tam byli jsme čekali, kdy se „to“ stane. A taky že jo. Najednou řev a slečna se propadla do vody. Plácala se tam, led se ulamoval a myslím, že ji bylo opravdu dost ouvej. Měla štěstí, že kolem po břehu šla parta kluků a jeden pro ni opravdu statečně skočil. Sám byl ve vodě, držel se jakéhosi lana, co tam na břehu našli a vytahoval ji, ale nešlo to. Tak jsem utíkala do takové strážní budky, kde je hlídač a hlídá zazimované parníky, aby zavolal policii. Všechna čest opravdu za minutu tam bylo asi 5 policejních aut - to zase teda nemuseli, nespadla tam školní výprava a vzápětí jeli i hasiči. Ale než dojeli, tak holku vytáhli. Dopadlo to dobře, pak jsem si říkala, jestli jsem je měla volat, ale co kdyby to nešlo a dostal se do potíží i ten kluk. Každopádně tam byla dost dlouho a myslím, že byla docela promrzlá. Hned ji odvedli do auta, viděla jsem, že na ni dávají deku. Byli jsme na protějším břehu. No děcka z toho byli samozřejmě úplně hotový!  

Jinak večeře byla super. Kapřík byl opět neobvykle dobrý. Dárečků bylo šíleně moc. Myslím,že byli kluci spokojení. A já teda taky. Mimo jiné jsem dostala MP3, digitální váhu (68 kg hrůůůza!), kabelku, spoustu kosmetiky, aromaolejíčky do lampy a velikánskou :,-(u window barviček, krásnou svíčku, knížky …jako malá holka jsem toho tolik nedostala.  

Dnes mě čeká ještě náročný den. Přijede tchán s paní na oběd a po O švagři a švagrové s klukama. Celkem 13 osob. Kluci ještě dostanou ty vysílačky, Matěj tu interaktivní hru s Medvídkem Pů a Tomík model lodě na slepování. Netuší to, tak sand budou mít radost. Večer, až všichni odejdou, tak se půjdeme projít a budeme počítat rozsvícené stromečky v oknech.  

Tak se mějte moc krásně, pěkný 1. svátek vánoční.
 Dana

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 25.12.07 10:36

Ahoj,
jsem ráda, že tu včera byla taková účast!
My dnes trčíme doma, protože Míša fakt nemůže nikam cestovat. Včera jí bylo snad nejhůř, celý den ležela, teplotu jen lehce přes 37, ale  na ní i to je dost, jsme všichni nějací studenokrevní  a když už máme nad 37, je to hodně.  Usnula asi ve 4 odpoledne a zrovna v obýváku. Měla jsem v plánu večeřet v 5, aby pak byl dostatek času na dárky než půjde pohádka. Takže jsem ji berunku v 5 probudila, dostala Brufen sirup, aby trošku ožila a večeřeli jsme. Jenže Míša měla i jakési trávící problémy tak místo salátu měla housku a jen kousíček řízku, rybu neděláme. Vítek se s houskou opičil takže to byla opravdu štědrá večeře :-))) Z dárků byli nadšení takže vše se vydařilo náramně. Teď jeli kluci vyměnit cosi do práce tak testujeme vysílačky. Mezi paneláky teda nic moc, ale chtěli jsme to hlavně na chalupu do lesa tak tam to snad bude lepší. Já užírám salát, toho se nemůžu přejíst nikdy. Odpoledne přijedou naši s babičkou, přivezou dárky tak bude další rozbalování. Jestli bude Míša bez teploty, jeli by děti s tátou zítra odpoledne nebo ve čtvrtek ráno ke tchánům, já mastím do práce.

Dano historky máš teda vybrané! Moc se mi líbil pes v cukroví. Když jsem před lety jela na Silvestra na hory a balila jsem si věci, měla jsem nachystanou i krabičku s cukrovím. V nestřežené chvíli jsem taky přistihla našeho voříška jak má hlavu nacpanou v té krabičce. Jak jsem na něj křikla, začal ještě intenzivněji hltat, aby toho stihnul zblajznout co nejvíc než po něm skočím a seberu mu to :-))) Mastné fleky od svíčky by mohly jít odstranit žehlením přes piják a pak nějaký prostředek na skvrny na praní. Holka na ledě je dostatečně odstrašující…

Ivčo, zvyky tvojí tchýně nechám raději bez komentáře :-/

Mějte se krásně!
Katka

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 26.12.07 14:18

Ahojky holky!
Tak se taky hlásím…ráda čtu, že všude byla taková pohodička…tedy jestli Ivča přežila návštěvu u tchyně!
U nás taky pohoda, kládek. Jen nám Štědrý den maličko zkomplikoval švagr. Jak jsem psala, jezdí jan naši tak tchánovci na Štědrý den k nám. Švagr, jelikož je o 14 let mladší než můj manžel a je svobodný, jezdí k nám také. Letos byl na Štědrý den v práci a tak z Prahy dorazil až v 6 večer a ještě pro něj Martin musel dojet na nádraží… No, ale zvládli jsme to a ke stolu zasedli všichni společně. Jen letos Martin nějak nezvládal přesun dárků pod stromeček. Máme totiž kuchyň, jídelnu a obývák propojený a bez dveří a tak to tam vždycky přesunujeme až když se nosí na stůl. LEtos toho ale bylo něja moc nebo co a Anežka už byla napnutá a tak měla uši nastražený a najednou povídá… „taťka dává dárky pod stromeček“…nějak ¨jsme to uamluvili, ale příští rou už nevím nevím. Dárečků samo spousta. Z bruslí byla naprosto nadšená a včera jsme museli jít bruslit jak dopoledne, tak odpoledne, dneska jsme taky dopo byli a už mě tady láme abychom šli zase…:-)) U nás tedy doufám propadnutí nehrozí…rybníky jsou tu zamrzlé myslím bezpečně. No, Martin sebou včera seknul a když to led vydržel pád jeho 90 kilo :-)))) Jo jo, taky mám doma exemplář 185 cm a PRÝ :-)) 90 kg ......
Anežka měla velikou radost z kuchyňky…tu dostala od tchánovců, dneska už testovala malířský stojan…ten je moc hezkej i jako dekorace do bytu :-))) Pak jsme jí dali lyžařskou helmu…zítra prý pojedou vyzkoušet sjezdovku v Příbrami…loni to tam znovuzprovoznili, ale jak nebyl sníh, tak to snad ani v provozu nebylo. Minulý týden to tam zasněžovali, tak jsem na to zvědavá. Pamatuju se, že to tam bylo ale docela prudký, tak jsem zvědavá, jestli to Anežka zvládne.  Já jdu do práce, takže mám smolíka :-((
Taky jsme byli na půlnoční..tady byla už v 8, ale aspoň mohla i Anežka. Jen nechtěla podat panu faráři ruku a popřát mu…jak je někdo oblečenej necivilně, nebudí u našeho strašpytlíka důvěru :-)))

Ááááááá tak už je to neudržitelné..... jdeme bruslit!
Tak se zatím mějte a já se ještě ukážu!
Zatím papa Blanka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 26.12.07 18:41

Ahoj holky,
tak už to všechno uteklo a svátky jsou za náma. Zítra jdu do práce. Docela se těším, že tam budu sama a bude klid. Už máme přenávštěvováno. Kluci si hrají se všemi dárky a já mám hlavu z toho, že musíme zmáknout všechny nové manuály k Ježíškovým předmětům. Ale nebudu tam dlouho než se pořádně proberou, tak budu doma. Čtvrtek pátek máme vyhrazený na lenošení.
tak papa Dana

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 26.12.07 19:03

Ahoj holky,  

omlouvám se, že neplním jeden denně, ale s nemocným mimčem a Adámkem to teda byla síla. Nakonec jsem sotva „držela“ já, Zdeněk byl na tom zdravotně taky bledě. Prostě super vánoce … Ale už je to snad z nejhoršího za námi, doufám, že se všem vydařily vánoce dle očekávání a do nového roku přeju všem spouuuuuustu zdravíčka a štěstí, to ostatní přijde samo :-)))
Adámek dneska předvedl super žárlivou scénu, když jsme přáli Štěpánkovi k svátku - nafoukl se a hučel, že chce už mít narozeniny. Asi půl hodiny s ním nebyla rozumná řeč :-( Ale pak si dal říct…
Pokud mi vyjde zítra čas, rozepíšu se víc, rozhodně mám co psát, něco bude dokonce jak detektivka, ale bohužel zatím bez rozuzlení …
Pa, PetraK

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 27.12.07 11:33

Ahojky,  

celé tři dny jsem se sem nedostala, nějak toho bylo hodně. Tedy samá pohoda :o)) Nepamatuju, kdy jsem psala naposled, ale myslím že na Štědrý den, o zdobení stromečku jsem psala určitě. Toho večera jsme se tedy nakonec dočkali :o) Na hřbitov jsem šla s našima sama, punč byl výborný :o) pak už jen usmažit kapříka a šlo se večeřet. Byl tentokrát nějak nevýrazný, děti nejedly nic, Hanička naříkala, že jí bolí bříško (asi z nervozity). Pak už jsme šli nahoru vyhlížet Ježíška (děti říkají, že se jdeme schovat, aby Ježíšek mohl přijít). Zazpívali jsme asi 5 koled se vší vervou, moc nám to hezky znělo dohromady dětem a mně s babičkou. Tatínek se musel vrátit do obýváku „nastavit video“ rozuměj dát dárky pod stromeček. Trvalo mu to jen asi dvě písničky. Pak jsem si šla do ložnice pro čistý kapesník a během smrkání zazvonil zvoneček :o))) a šlo se dolů.  

Děti byly během rozbalování nadšené, asi jako všude, opravdu moc velká radost pro všechny. Krom toho o čem jsem věděla dostali ještě dvě hry a další jsme dostali jako celá rodina (abalone jestli to někdo zdá, posouvají se tam bílé a černé koule). I babička měla radost, i tatínek, koneckonců i já, přestože jsem si všechno pořídila sama :o)) Modré pyžámko u Jíry prošlo, ačkoliv chtěl žluté, ale moc se mu líbilo. I všechny mikiny, hnědou s autíčkem a kapuckou má na sobě už třetí den :o)) Jen zelené tričko prý bude nosit Hanička, šedivé, oranžové, hnědé i modré prošlo.  

Zklamání bylo u povlečení, protože chtěl toho krtka. V balíku byli dva Večerníčkové (Hanička nadšená, že jsou oba pro ni), Jíra říkal, že Křemílka a Vochomůrku nechce. Až babička si pospíšila s vysvětlením, že ten pán, co namaloval Krtka se soudí o autorská práva a nic s jeho obrázkama se nesmí prodávat. Až druhý den Jíra říkal, že vlastně se spletl a že chtěl Křemílka s Vochomůrkou­, protože má v postýlce svého malého Křemílka, navíc je to povlečení žluté, takže nakonec spokojenost. Povlíkli jsme to oběma, je to opravdu moc hezké a příjemné na omak.  

Na Boží hod ráno se Hanička vzbudila uplakaná, protože jí tekla krev z nosu na nové pyžámko :o(( Na poprvé se to nevypralo, ale nakonec jsem to polila octem a podruhé to pustilo. Převlíkli jsme ty nové povlečení, pyžámko uschlo, takže dnes spala celá v novém.
S tatínkem připravili dárečky k narozeninám (co jsem si sama nakoupila :o)) a přinesli mi je do postele. Měla jsem tam knížku, od Haničky růžové tričko (tak máme stejné :o)), novou podprdu, kalendář a ještě kráječ na vajíčka. Tatínek dodal jedno překvápko, a to varnou konvici, ta stará už nám pomalu po 8 letech dosluhovala, tak pořídil novou, je moc hezká žlutá, tak mi udělal radost.  

Odpoledne přišli naši, ségry s partnerama a od jedný ségry i tchýně s přítelem. Takže 8 lidí. Byli u nás až asi do 8, bylo to fajn, jen bez té cizí tchýně bych se obešla. Pak šli naši pokračovat k nim a Hanička chtěla jít taky, tak jsme to vyřešili tak, že jsme šli všichni. Děti se tam vykoupali, v 9 zalezli do pelechů a spali u babičky a my jsme mohli až do půlnoci posedět, popít a celý večer jsme prozpívali s kytarou.  

Ráno jsme si mohli přiležet, uvařila jsem oběd a po obědě jsme konečně shlédli první pohádku, u druhé jsem usnula :o)) hezky jsme prolenošili celý den. Večer jsme si zatopili v krbu, zhasli a svítili jen stromečkem, roztáhli jsme si gauč, dětem vzali nové peřiny a váleli jsme se v obýváku a sledovali novou pohádku. Moc příjemné.  

Dnes Hanička zase naříkala, že jí pálí čůrání, tak jsem s ní skočila k doktorce, ale nic tam nemá. Musí hodně pít, nic jiného nám nenapsala, ani na tu zadní rýmu. Prý v tomhle smogu ani nemáme chodit ven, je to prý na ty dýchací cesty mnohem horší, než být doma. Tak snad vylezeme ven, jestli se trošku vyčasí. Hnijeme doma už skoro týden, ale je tu fakt hnusná inverze.  

Tak končím, užívejte si to všichni moc krásně, já mám dnes a zítra dovolenou a na silvestra máme placené volno, takže jdu do práce až za týden. Snad naberu pořádně sil a něco naspím - dnes jsem vydržela do půl deváté. Dostala jsem 4 knížky, tak snad si užiju čtení v posteli, zatím nějak nebyl čas.  

Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 27.12.07 16:45

Ahoj,
já před chvílí dorazila z práce. Den blbec, lepší název pro dnešek nemám. V práci se mi moc nedařilo, zítra mi kolegyně přijde pomoc tak snad problém vyřešíme. Pak jsem měla v plánu zajet na Zličín do CCC kouknout na kozačky, ale protože jsem tam shnila tak dlouho, už se mi nikam nechtělo. Tak že cestou koupím jen kupon na leden a baterku do hodinek. Na Smíchově se mi zdála dlouhá fronta tak jsem se rozhodla, že pojedu až na Lužiny a tam pořídím obojí. Fronta byla mnohem kratší, jenže ouha - ULTRA MEGA NESCHOPNÁ BABA!!!! Přede mnou asi 8 lidí a já tam stála půl hodiny!!!! Děsně jsem vymrzla :-( Ve zlatnictví-honinářství nemají hodináře takže baterky nemění :-( Tak jsem jela metrem ještě o stanici dál, že by tam mohl být hodinář a autobus mi odtud taky jede. Hodinářství jsem našla ovšem opět bez hodináře!!!! Autobus jsem už zahlédla jen jak odjíždí. Byla mi zima a už se mi skoro chtělo brečet. Naštěstí hned u zastávky je prodejna Odkolek, která funguje zároveň jako cukrárna takže mě zachránilo opravdu horké kakao. Než jel další autobus, pěkně jsem se zahřála.
Konec dobrý - všechno dobré :-)
 Katka

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 27.12.07 22:54

Ahojky!

Katko, tak tys taky byla dneska v práci? Ta cesta domů tedy nic moc, ale třeba tě potěší, že já dneska chtěla vypadnout z práce brzy, ale nakonec jsem odjížděla v 6 :-((( Navíc nám na patře lakovali podlahu, takže jsem lehce zfetovaná. To byl taky nápad dát do kanceláří dřevěnou podlahu. Takhle to brousí a lakují snad každý 2. rok a za chvilku to stejně není znát.  

Jinak dneska byl Martin s Anežkou v Příbrami lyžovat a přes počáteční nejistotu, padání a fňukání to prý bylo super. Anežka se pak chytla a i když už byla hodně unavená, nechtěla jet domů. Na vleku už jezdí naprosto v poho, prostě samostatná jednotka.Doufám, že se neoteplí a taky to tam vyzkouším. Je to sice kraťoučký, ale pro prcky myslím ok. V sobotu chceme vyrazit na Šumavu, tak doufám, že si zalyžujeme.

Zítra bohužel zase do práce…a ačkoli jsem fakt nechtěla, budu muset asi i na Silvestra :-(( V novém systému jaksi prděli(pardon) na uzavírání výrobních objednávek, tak to teď dělají brigádníci…za 2 měsíce co máme nový systém je tam toho požehnaně a pochybuju, že to zítra zvládnou dodělat.No a já je dostala na triko…ach jo. Zítra je ale tady v kostele koncert a tak doufám, že opravdu vypadnu brzy…

Peťo, tedy nemocníčků je mi moc líto…a Vás taky…musí to být náročné. Zvlášť Štěpánek…chudinka malej! Tak ať se z toho co možná nejdřív vyhrabete. A ne­napínej nás s detektivkou :-)))

No nic, jdu asi do pelechu.....mějte se moc krásně a užívejte povánoční pohody!

Papa Blanka      

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 28.12.07 08:27

Ahoj holky,
zdravím taky všechny pracující!!!
U nás OK. Do práce chodím taky, půjdu i na Silvestra. Sice mně to včera manžel trochu vyčetl, že jsme mohli být všichni spolu doma, jenomže v únoru jedeme na týden na hory a kde potom brát dovolenou v létě? Ale mám dovču 2.1, protože děcka jdou do školy až 3.1. Tak se těším, jsem domluvená s kamarádkou, že přijdou ráno k nám na stromeček a my potom po O půjdeme k nim na jejich stromeček. A 3.1. půjde Matěj po 2 měsících do školky, jsem zvědavá na jak dlouho. Na:,–(ili jsme ten Bronchovaxon, tak snad už to začne trošku fungovat. Je to super, že už je skoro leden. Musíme vydržet ještě 2 - 3 měsíce a bude zase hezky!!!!
Peťo s nemocema u mimin je kříž. Doufám, že už je Štěpánkovi líp a Vám všem taky.
Jiři, taky jsme měli rozdělanou sedačku v obýváku a „váleli“ jsme se u DVD od Ježíška. V televizi tedy nic moc. Včera odpoledne na Primě dávali moji oblíbenou pohádku Dařbuján a Pandrhola, tak jsem se dívala. Sice jsem u toho pospávala, ale Matěj po mě lezl a pořád něco mlel, takže vím z pohádky téměř vše.
Dneska jsem v práci do 14.00h. Ale tak v 10 si odskočím, potřebuju koupit gelové fixky - absolutně v Brně nikde nejsou, nechápu. Jedeme zítra na návštěvu, tak co koupit 10-ti letýmu klukovi. Potom musím do drogerky pro nějaké hygïenické potřeby a potom se chci stavit do nějakého kšeftu. Rozbil se mi zip na svetru. Měla jsem takový oblíbený na zip až ke krku, tam se pak ohnul jako rolák. Bez něj jsem jak bez ruky, tak se chci někde mrknout.
Tak zatím pa pa
 Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 28.12.07 13:09

Tak jsem v CaA koupila takový pěkný černý svetr  přes hlavu s rolákem,jen za 350 a Matějovi takový žinylkový zip ke krku za 198. Jinak teda musím říct, že sice jsou slevy, ale nikde nic nemají. Já teda na to nemám nikdy štěstí, abych koupila něco co potřebuju, je to ve slevě a navíc je to pěkné. Gelovky jsem koupila snad poslední dva kusy (balíček) v celém Brně.  

Jo ještě jsem chtěla napsat, že vysílačky sice sklidili obrovský úspěch, ale za chvilku jedna Matějovi spadla na zem - na koberec - a přestala fungovat. Tak si myslím,že by to mělo něco vydržet za 600,– Kč. Zkusíme to dnes reklamovat, jako že nic. Tak nám držte palce, většinou s náma vždycky vyběhnou.  

Za chvilku jdu domů.
Dana

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 28.12.07 20:27

Ahoj,
máme doma maroda. Míša už byla 2 dny bez teplot tak s nima jel táta k babičce a dědovi a druhý den zas měla 38,5. Tak dneska dopoledne přijeli a pro jistotu zašli k dr., aby ji poslechnul, hnusně kašle. No je to jen viróza, ale trápí ji pořád teploty což u ní není obvyklé. Ale její spolužačka ze školky je na tom úplně stejně, ještě si to tam holt stihli mezi sebou předat.
V práci jsem dnes byla vyloženě do počtu, kolegyně sice slíbila, že mi přijde poradit, ale jaksi nedorazila a já šla ve 12 domů. V pondělí jdu taky. Poslední den s pracovní dobou 4 hodiny tak se rozhodně nepřetrhnu.
Blanko, až bude Míša fit, určitě tu sjezdovku  v Příbrami taky zkusíme. Není tam náhodou školička pro děti?
Už nevím co jsem chtěla tak končím. Mějte se!
 Katka

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 28.12.07 22:05

Ahoj holčiny!

Uf, jsem hotovka z práce. Fakt hnus! Dnešní koncert v kostele od 4 jsem fakt nestihla…přijela jsem domů v sedm :-((

Zařekla jsem se ale, že letos už do práce prostě nejdu. Brigádníci zítra ještě mají co dělat, ale naštěstí se nabídl kolega, že potřebuje stejně něco v práci dotáhnout, tak je tam zpacifikuje.

My frčíme zítra na Šumávku…nejspíš Kašperky…jedeme s prckama, takže pro ně to bude dobrý. Jedeme se sousedy…to je stejně bezva.....když jsme se stěhovali na ves, měla jsem představu, že tady jsou jen důchodci… no a v sousedství máme samý mladý rodiny s malými dětmi. No, když se občas sejdou u nás na zahradě, je to hukot:-)))

Mám moc velkou radost, že Anežka už je na lyžích samostatná jednotka…na pomě zvládne sama v poho a pak už jí skoro nestačíme:-)))

Katko, ta sjezdovaka v Příbrami je fakt pidi…nečekej vysokohorský středisko:-))) Školička tam myslím není. Je to fakt kopeček za městem :-))) MArtin si ale vcelku liboval,že to pro Anežku bylo dostatečný.  Hlavně abyste se zbavili těch teplot…Anežka je tedy s teplotou vždycky naprosto nebohá. Držím palce, ať jste brzy fit!

Jdu najít rukavice…a doufám, že dopadnu líp než s plavkama. Normálně jsem se nedávno domluvila s kolegyní, že půjdeme před prací plavat a nenašla jsem plavky! Tedy dvojdílný jo, ale docela dlouho jsem v bazénu nebyla a jednodílný mi mezitím asi sežrala Pipina :-))) To říkáme, když nemůžeme něco najít. No byla jsem v bazénu za blbku v bikinách…což na mé dokonalé postavě nemá chybu :-))))) No, byly jsme tam v 6 ráno, tak snad nikdo neutrpěl estetickej šok! Prohledala jsem cejel barák a prd…nemám je! Doufám, že rukavice najdu! Držte mi palce :-)))

Papa Blanka  

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 29.12.07 22:06

Ahoj vespolek,
mně se práce mezi svátky naštěstí vyhla (ovšem na to co bude 2.ledna si zakazuju jen pomyslet), takže pokračujeme v lenošení a nicnedělání. Včera přišli na oběd naši na kapra na víně a mandličkách a tak nám bylo příjemně, že zůstali rovnou i na večeři :o)) Když jsme dali děti spát, ještě jsme si dali 2× scrabble (oboje jsem vyhrála :o)) a odcházeli v 10, takový jsme měli dlouhý oběd :o)  

Dnes jsem byla v posteli snad do 10, v 9 šla Hanička dolů s taťkou, Jíra u mě zůstal a četla jsem si. Jednu z knížek od Ježucha už mám přečtenou, ještě tři :o) Oběd nám zbyl od včera, takže jsem nemusela vařit. Vylezlo sluníčko, tak jsme říkali, že konečně půjdeme na procházku (s dětma snad po měsíci). Cinkla jsem kámošce, jestli náhodou nejsou doma (je to jedna z mála známých, se kterýma se stýkáme celá rodina, ona je moje spolužačka ze základky a on kamarád a bývalý kolega manžela, děti mají o málo starší než my). Takže procházka spočívala v tom, že jsme došli k nim (asi 20 minut) a zkejsli u nich celé odpoledne a po třech svařácích jsme odcházeli, když už byla tma. Cestou jsme potkali jednu kamarádku dětí ze školky s babičkou a s dědou - už z dálky křičela babi, podívej, to je Hanička a Jíra, mí nejlepší kamarádi !!! Přitom její rodiče i prarodiče jsou takový nafrněný nafoukaný bubáci, jen ta holčička je snad normální, nicméně mě to stejně zahřálo u srdíčka, že moje děti jsou něčí nejlepší kamarádi.
Závidím vám lyžování, my jsme zrovna u těch známých plánovali nějaký společný víkend na horách, naše děti na lyžích nikdy nestáli, takže vůbec nevím, co od nich čekat. Jen snad že uvidíme. Bohužel v době, kdy jsou jarní prázdniny a známí jednou na celý týden (kámoška dělá ve školství, takže musí na jarní prázdniny) tak je to zrovna na začátku měsíce a já mám uzávěrku tudíž z práce nemůžu. Tak snad vyjde aspoň jeden ten víkend.  

Manžel jel večer na hraní, já jsem si sedla k domácímu účetnictví - vždycky na konci měsíce si počítám, kolik jsme vybírali, utratili … abych věděla, kolik tak asi máme na účtu (jestli je to víc než na konci minulého měsíce) a taky si připravit platby na příští měsíc. Rovnou jsem si připravila zapisovací sešitek na příští rok a trvalo mi to snad dvě hodiny …  

Na zítra jsem dětem slíbila k obědu řízečky, Hanička už dnes naříkala, že chce masíčko (měli jsme 2× po sobě toho kapra a toho za masíčko nepovažuje, ale dnes dokonce i kus snědla … jsme na dobré cestě). Na Silvestra děláme tradičně k obědu pečené koleno, chodí na něj celá široká rodina (kdo u našich zrovna je, tentokrát čekáme jen naše a ségry, tj. šest lidí), kolena máme tři, tak už se na ně těším. Na Silvestra večer zatím nevím, jestli naši přijdou k nám nebo ne, manžel váhá, jestli si půjde někam zahrát. Každopádně od večera nic nečekám a klidně se budu dívat na Hello Dolly :o)  

Tak uvidím, jestli je to můj poslední letošní příspěvek, ale spíš asi neeeee :o)
Nevyplodí někdo silvestrovský deníček??
Páčko Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 30.12.07 19:57

Ahoj,
tak u nás situace stále nic moc. Míša už je teda bez teploty, ale stejně pořád i bez nálady, zkrátka to ještě není ONA. Rýma kašel snad o něco lepší. Vítek taky stále smrká, ale oba spí celou noc v klidu tak i to je snad dobré znamení. Jenže teď večer zřejmě odpadnul i manžel, už ulehnul s Paralenem takže mu musí být ultrablbě… Silvestr mám jasný - dopoledne do práce, odpoledne péče o marody :-/
Proto vám raději u teď přeju vše nejlepší do nového roku, hlavně  zdraví, to ostatní je fakt druhořadé!
Katka, Míša, Víťa

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 30.12.07 21:46

Ahojky,
teď jsem naštvaná, napsala jsem komentář a spadl mi internet a s tím i ten můj komentář :o(( Znovu už to psát nebudu, takže přeji všem jen to dobré do nového roku a jdu spát. Doufám, že i za rok se tu ještě budeme scházet aspoň v takovém počtu jako teď.  

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 01.01.08 10:21

Ahoj všichni, že by první v novém roce?  

Tak vám přeju všem hodně zdraví, štěstí, úspěchů, radosti i legrace v novém roce, prý sudé roky jsou lepší než liché a ta osmička na konci … no uvidíme, jaký bude.  

Silvestrovská oslava byla jak jsem čekala, přišli naši se ségrama, kritizovali jsme televizní program, až jsme si pustili vlastní z videa (zpívané pohádky od Svěráka s Uhlířem). Děti šly spát asi v 9 s tím, že je určitě vzbudím na rachejtličky. Naši se asi půl hodiny před půlnocí přesunuli k nim, já jsem poklidila a když to začlo střílet, šla jsem za dětma. Jíra vrtěl hlavou, že nechce vylézt, že spinkat. Haničku jsem na chvíli vytáhla, ale jelikož to prdalo přímo pod našimi okny, prohlásila, že se bojí a taky zalezla. Tak jsem se sebrala a šla ven, naši se vždycky po půlnoci schází se sousedama (rodina mojí kámošky), takže jsme tam asi hodinku postáli a popili a pak jsem si šla lehnout. Jíra samozřejmě ráno přiběhl s tím, proč jsem je nevzbudila na rachejtličky. No vysvětlete mu, že to prostě nešlo.  

Teď si děti hrajou, my se povalujeme … a zítra musím do práce, ach jo.
 Jiřina

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 01.01.08 11:39

Tak jako zázrakem jsem se k Vám probojovala!!! Už jsem si říkala, že mě to sem vůbec nepustí.

Ahojky všem v novém roce. Hodně štěstíčka a zdravíčka v novém roce. Ať Vám všechno vychází.

Vůbec se mi to nechtělo načítat, trvalo to neskutečně dlouho, takže jsem to vždycky vzdala.

Já byla před Vánocemi nemocná, došlo i na ATB po x-letech, ale vzala jsem si dovču, tak mi to pomohlo. Strašák nemocenské byl děsivý. TeĎ už jsme všichni OK, nejdřív T., pak Adámek, pak Em, pak já a teď už zase Em nudlí a kašlala, ale to už jsme zažehnali.

Večer se půjdeme podívat na ohňostroj, děti se moc těší.

Tak zatím papa, do té doby, než mě to sem zase pustí.

Euka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8701 příspěvků 01.01.08 13:35

Ahoj všem v novém roce!
všechny Vás moc pozdravuju a přeju jen to nejlepší!!! Nechce se mi moc rozepisovat, protože si říkám, že třeba večer napíšu delší komentář a hodím ho jako nový deníček.
Tak zatím papa
 Dana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.01.08 22:00

Stal se zazrak a ja jHsem tady, jupiiiiii!!! Nejak se mi zrovna dneska nechtel prohrat boj s technikou a tak jsem pozadala Lesinu o pomoc a svete div se, ja jsem mezi vami a dokonce pod svym vlastnim nickem, huraaaaa!
Chtela jsem vsem podekovat za gratulace k dusicce a taky poprat do NOVEHO ROKU JEN TO NEJ… A AT SE MATE VSICHNI BAJO!!!!
Snad te nakouknu casteji, kdyz budu moci i neco napsat!  

Packo  

Sulanek, Nika a dusicka 11t

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »