Maminkou s eMiminem už pár let - vodácký

Rodičovství

Ahoj všem, tak prý mám zase já napsat deníček snad jako kdyby nikdo jiný neměl zážitky z dovolené :o) Takže píšu o našem týdnu na vodě, doufám, že mě příště někdo vystřídá, než zase někam pojedeme a budu plná dojmů :o)

Někdy před rokem jsem psala podobný deníček o vodě. Část zůstává stejná - byli jsme na Sázavě, byli všichni, kdo s námi jeli loni a spousta dalších. Takže pro připomenutí: naše čtyřčlenná rodina doplněná dědou a tentokrát nově synovcem Lukášem (16 let). Dále Mirek (náš kamarád, se kterým jezdíme na výlety, hory atd. a určitě jsem o něm už psala) se svou rodinou (pro připomenutí Klárka - učitelka v MŠ, Lucka 16 let, Martin 11). Stejně jako loni měli neteř Janičku (4) ovšem tentokrát s celou její rodinou - mamka Dana, táta Milan a malý bráška Ríša (neclé 2 roky). A ještě k tomu Mirkův bratránek Jarda, jeho žena Eva a malý Vašík (5 let). Takže 5 lodí, 5 porcelánků, jako šestý nafukovací člun, na kterém se posádky různě střídaly.

Vyjížděli jsme v sobotu, všichni kromě našeho auta už dopoledne, manžel měl ještě plno práce, takže jsme poslali napřed Lukáše s ostatníma a vyrazili až odpoledne. První tábořiště ve Stvořidlech, proběhlo seznamování, stavění stanů, první ohýnek, klasika. Večer jsme zažili krásný východ měsíce (byl jen asi den po úplňku). Jíra si hrál na lovce medvědů, koupila jsem jim maličké vodní pistolky, vzali si moje laso a pořád chtěli do lesa hledat medvědy :o)
Já jsem si zcela nevědomky postavila stan vedle nějaké party starých dědků, z nichž dva tak strašně chrápali, ale opravdu tak strašně, že to jsem v životě nezažila a ještě se doplňovali, takže jsem celou noc nespala a byla jsem šíleně vzteklá. Jinak ve stanu jsem byla sama s Haničkou, chlapi ve druhém větším a děda ve třetím stanu sám.

Den první - neděle
Ráno nás čekalo obligátní balení všeho, naskládání do aut, pánové odjeli autama na další tábořiště, vrátili se vlakem a my na ně čekali. Takže kolem poledne jsme konečně poprvé vyjeli. Nic zajímavého se neudělo (aspoň si nic nevybavuju), bylo hezky, dokonce jsme se i trošku spálili. Já jsem jela na lodi s dědou a Haničkou, můj manžel s Lukášem a s Jírou. V podstatě jsme byli celý den na řece sami, někdo pádloval před náma, někdo za náma, ale byli jsme rozptýlení po řece, protože přece jen občas byla nějaká ta peřej či mělčina.
Musím říct, že to mám na té vodě nejraději. Jen my a loď a nikdo jiný na dohled. Určitě všichni víte, jaký je pohled na krajinu z kopce či rozhledny, ale z řeky je to úplně jiné a řekla bych, že mnohem hezčí. Kopeček vepředu, mraky, slunce, modré nebe a pak to ticho, voda a její šplouchání. Proto koneckonců na vodu jezdíme :o)
Dojeli jsme do Chřenovic, tábořiště na divoko na louce, kam jezdí rybáři, zprvu se mi moc nelíbilo, až posléze jsem tomu přišla na chuť. Večer oheň, buřtíky z domova. Blýskalo se, ale pršet začalo až když jsem zalezla do stanu.

Den druhý - pondělí
Ráno počasí nic moc, zima. Hanička na sebe navlíkla tři mikiny a pořád jí byla zima. Řidiči odjeli, my jsme se přesunuli kousek do kempu do kiosku a dali si něco teplého na zahřátí. Pak řidiči volali, že tenhle vlak nejede (ale jízdní řád psal, že jede denně), až se ukázalo, že opravdu jel, jen měli na nádraží starý jízdní řád :o) Děti šly tatínkům naproti na nádraží a vrátili se každý s hrstí hub. Všichni je dali dohromady, jen Jíra si ty své opatroval jako svátost a trval na tom, že mu z nich musím večer uvařit.
Dnes nás čekalo asi 12 km do Horky u Zruče nad Sázavou, počasí nic moc, byla docela zima, ale nepršelo a říkali jsme si, že když by nebylo hůř, pořád ještě to jde.
Dorazili jsme do kempu a Jíra chtěl ty své houbičky. Maminko, udělej mi z nich guláš (nebyli jsme připraveni na vaření navíc vařte pět babek, že), pak chtěl polívku, nakonec jsem teda vytáhla víčko od ešusu a na ohni mu je trošku podusila, okořenila, Jíra kdesi vysomroval vajíčko a udělala mu z toho trochu smaženičky. Bylo toho pár lžic, snědl pašák skoro všechno. Ovšem vzápětí přišla Hanička s Janičkou, že i ony chtějí ty své houbičky. Takže napodruhé :o) Připravily si mističky, stoleček, lžičky. Uvařila jsem jim, Každá snědla dvě lžičky, až Janička prohlásila, že je to hnusný a zbytek jsem si musela dojíst sama :o)))

Den třetí - úterý
Tenhle den nás čekal nejdelší úsek - 19 km do Kácova. Auta s věcma odjely, my jsme měli přes dvě hodiny čas, tak jsme chtěli zajít do vzdálené vesnice do krámku. Cesta tam pohoda, natrhali jsme si letní jablíčka, v autobusové zastávce zahráli „Boudo, budko“, pohoda. A pak začalo pršet. Nejdřív drobně, takže do obchodu jsme došli (nabízela jsem dětem že jim koupím sušenky a Jíra si vybral mrkev), bavili jsme se s pánem o předpovědi počasí, prý zítra už bude 26 stupňů. Hurá, škoda že ne už dnes. Rozpršelo se tak strašně, že jsme se museli ukrýt do hospody. My jsme měli bundy, ale ostatní děcka byla jen v mikinách. Dali jsme grog, děti čaj a čekali jsme, jestli přestane. Asi za hodinu už pršelo míň, tedy vyrazíme. Byl to asi kilák zpět do kempu a zmokli jsme pěkně. V kempu jsme dostali na recepci zdarma koblihy - prý byly pro nějaký tábor a děti je nechtěly - dali si čaj a pršet přestalo, tak že přece jen po vodě vyrazíme.
Pršet začalo hned za první zatáčkou. Hanička řvala, že je jí zima. Pak pršet přestalo, půjčila jsem jí svůj suchý šátek, přikryla si nohy a usnula, stejně jako všichni ostatní porcelánci. Na nejblitší jez bylo 9 km a po cestě nebylo nic, kde by se dalo schovat, nebo aspoň zastavit a vylézt. Pak se spustil přívalový déšť, hrůza, děti se vzbudily, jen malý Ríša spinkal a vůbec mu nevadilo, že mu prší na obličej. Konečně jsme v tý hrůze dorazili na jez. Tam bylo venkovní sezení pod střechou a občerstvení, takže jsme si dali něco teplého k pití, převlíkli se do suchého a najedli se. Moje nová nepromokavá bunda se ukázala opravdu jako nepromokavá, vršek těla jsem měla suchý úplně, ale kalhoty a zadek samozřejmě durch. Řešili jsme co dál ale nedalo se než počkat, až přestane pršet (asi za hodinu přestalo) a vyrazit dál. Už „jen“ 10 kiláků! Zkrátím to - zmokli jsme už jen asi 2×, do Kácova dorazili asi v půl osmé večer za slunce. Převlíkli jsme děti do suchého a začala jsem stavět stan, ale v tu chvíli další přeháňka a to už jsem fakt zuřila, nahnala jsem je do auta, honem stan dostavěla (Jíra začal auto rozebírat) a pak do stanu. Naštěstí za chvíli přestalo a ten den už zůstal milosrdně bez deště. Ve stánku jsme si objednali grilovaná kuřata (nic jiného teplého k jídlu neměli), najedli se a zalezli spát.

Den čtvrtý - středa
Ráno svítilo slunce, což zahnalo naše nápady zabalit to. Všechno včerejší zmoklé oblečení jsme stihli usušit a asi v 1 odpoledne jsme vyrazili na cestu. Tentokrát krátký úsek jen 9 km, porcelánci po vyjetí jak na povel opět usnuli, takže nikdo neremcal a jelo se v pohodě. Dojeli jsme brzy, došli na dříví, udělali ohýnek a upekli si steaky. Kemp v Soběšíně je malý, ale příjemný. A levný. Táboření nás přišlo celou rodinu asi na stovku, na rozdíl od Kácova, kde to stálo skoro čtyřnásobek - byl to zdaleka nejdražší kemp a navíc jako jediný neměl na záchodě papír - hanba :o(
Postavili jsme stany, akroát jsme měli tábor sražený, protože nám na území obklopené auty mezitím vlezla jiná parta. Najedli jsme se, zahráli jsme na kytarku, ale v 10 jsem musela zalézt, protože mě šíleně bolela záda, že jsem už vůbec nemohla sedět.

Den pátý - čtvrtek
Hned při snídani jsem vyzuřila u vaření čaje, protože jak jsme měli málo místa, děti se mi pořád ochomejtaly kolem vařiče, že jsem se bála, že mi to někdo skopne. Nakonec jsem čaj uhájila, začali jsme balit stan a začalo pršet :o( Nicméně řidiči s auty odjeli a my jsme se vydali ukrýt před deštěm do restaurace. Říkala jsem, že když nepřestane, do lodi nesednu, ať si zadáci jedou sami (dnes opět kratší úsek 10 km do Ratají). V hospodě jsem si dala grog a hned se mi nějak zlepšila nálada :o) Proseděli jsme tam celé 2 hodiny, dali si oběd, než zbytek party dorazil. Pršet přestalo a nakonec jsme přece vyrazili a dojeli za sucha.
Sotva jsme v Ratajích postavili stany, zase déšť. Zase jsem začínala zuřit. Chtěli jsme na ohni péct kuřata, takže chlapi postavili z plachty jakýsi přístřešek, aby se dalo sednout pod něj (stoupnout se tam nedalo). Jíra se konečně skamarádil s Vašíkem (to brzo, že - Vašík je podobná nátura jak náš Jíra, takže to trošku trvalo), zalezli si do jejich auta a celý večer jsme o něm nevěděli :o) Hanička s Janičkou lítaly venku v pláštěnkách a v podstatě jim taky nic nechybělo. No a já jsem si teda načala láhev vína a pak už mi taky nic nechybělo :o) Jen mě hrozně bolely záda a padala na mě únava - pořádně jsem se na tom tvrdém nevyspala, navíc se na mě pokaždé celou noc kulela Háňa, takže jsem jí neúnavně odsouvala na svoji karimatku, aby mi za chviličku zase ležela na hlavě. No takže jsem zalezla zase kolem desáté.

Den poslední
A ráno zase pršelo a to už byla pro mě poslední kapka. Dál už nejedu, chci domů. Hanička se přidala, že chce taky, dokonce i Jíra. Manžel nejdřív laškoval s myšlenkou, že odjedu vlakem a oni sami zůstanou, ale nakonec odsouhlasil, že pojedeme všichni. Ostatní chtěli zůstat ještě dva dny, ale já už jsem prostě nemohla. Pět dní bohatě stačilo. Nic nepomohlo, že vylezlo sluníčko a předpověď hlásila, že budou tropy (od té doby skutečně nepršelo a tropy přišly). Ale my jsme dorazili domů a já jsem se tak těšila na postel !!! Vybalili jsme roztřídila jsem barel plný špinavého prádla (5 praček to nakonec bylo) ale díky sušičce jsem měla v sobotu večer vše zase zpět uložené ve skříních.

A dál? To už není o vodě, takže zase jindy :o)
 Jiřina

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 28.07.08 12:21

To je teda fofr, díky za urychlené zveřejnění.
Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 28.07.08 12:37

jeee, to je rychlost:-) jdu cist…

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.07.08 13:17

Jiři, jsem z obliga, já ještě na žádný dovče letos nebyla :). dík za novej deníček, jdu číst :).

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 28.07.08 13:43

Hodná Jiřinka, jdu si počíst.
D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 28.07.08 13:50

Jiři, tak jsem si početla. Úplně tě chápu a ty pocity znám. Je mně to moc líto, že Vám to nevyšlo, voda je jednou za rok a zvlášť když je teď tak hezky, je to vážně k vzteku. Ale jinak deníček moc hezký.
musím končit.
 d.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 28.07.08 14:02

Dančo,
já toho nelituju, užili jsme si to pěkně, holt jsme se mohli víckrát vykoupat, ale takovýhle vedra taky nic moc, na tý řece stejně jako před deštěm není před sluncem kam utéct. A hrboly ve stanu bolí do zad ve stanu stejně v zimě jako v teple :o) Navíc záda spálený od slunce bolí ještě víc.
Zkrátka neberu to, že to nevyšlo, na ten déšť budeme vzpomínat :o))

Příště si vydupu předem, že max 5 dní je pro mě optimálních, týden už je moc :o)

J.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 28.07.08 14:08

Teď mě napadla zajímavost v souvislosti s koupáním.
Normálně se doma sprchuju denně - samozřejmě. Když jdu do práce, tak i ráno (ovšem zase někdy vynechám večer, ale jednou denně prostě pravidelně). Na tý vodě to tak samozřejmě nejde. Ne každý kemp má sprchy. V řece jsem se tentokrát nekoupala ani jednou, mokrý jsme byli jen od deště. V pondělí se nebylo sprchovat kde, v úterý se nám nějak nechtělo, ve středu jsme byli mokrý od deště, nicméně i Haničku už pálila prďka a tak jsme se chtěli vykoupat v Kácově. Tam sprchy mají docela dobrý, ale je tam vodoměr a cena 2 Kč za litr vody !!! Večer už se nám nechtělo, ale ráno jsme teda šly, že to zkusíme. No nakonec mi i s Haničkou i s mýma vlasama na koupání stačilo 7 litrů vody, takže 14 Kč docela šlo :o) Jednou jsem to měřila doma (kdysi když jsme bydleli v podnájmu) a sprchování mě „stálo“ 50 litrů vody, tak mě docela překvapilo, jak se dá ušetřit (v tom Kácově to měřilo veškerou vodu, nejen teplou). Ale ta cena, docela síla. Další koupel byla až v pátek doma a těch litrů mi padlo určitě aspoň sto :o))

J.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 28.07.08 14:18

Ještě co se do deníčku nevešlo.
V sobotu jsme se těšili, že si přispíme, ovšem Jíra, který na vodě vstával jako poslední a ještě se musel budit, zase přišel před 7 hodinou. Zakleté soboty.
V sobotu odpoledne přijela k našm ségry švagrová s dvouletýma holčičkama - dvojčatama, tak bylo prima odpoledne, zkejsli jsme tam i s dětma až do půl jedenácté. Ráno pak spala H. do 8 a Jíra skoro do 9 hodin.

Včera odpoledne jsme se zajeli vykoupat na Slapy (jezdíme na Rabyni), lidí teda bylo šíleně, ale šlo to, byli jsme tam asi 2 hoďky, voda krásně čistá, i když bych si uměla představit teplejší, děti si spokojeně hráli v písku, jen s tím učením plavat se nám to nějak nedaří - nechtějí.

No a dnes v noci se Hanička poblinkala, já jsem byla vyřízená, protože mě čekalo v 6 vstávat do práce, tak jsem spala neklidně, tak uklízel tatínek. Nevím z čeho, včera naříkala, že ji trošku bolí v krčku, ale na těch Slapech si natrhali nějaké špendlíky (či blumy nebo jak se tomu říká) ne úplně zralé a něco z toho sežrali, měla v tom blitíčku šlupky, tak asi jí to nešlo strávit. Snad z toho nic nebude, manžel nic neříkal, že by jí dnes něco bylo.

Jo a zámková dlažba samozřejmě hotová není, ten člověk co nám to dělá tam byl za celý minulý týden jednou. Tedy je to hotové před garáží, takže autem můžu parkovat, ale ještě není chodníček a hlavně schody ke garáži a záhonek, chceme to tento týden dodělat, tak snad to klapne. Pak hodím fotky „před“ a „po“. Z vody nic moc nemám, nafotila jsem asi 100 fotek, ale nic neříkajících.

Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 28.07.08 20:12

pred chvilkou jsem prisla z Bosu a priserne me boli lytka-netusim, co se deje…jestli to je botama nebo natahle svaly nebo co???
Maty uz je v postylce, Fijek prijede zitra-pry mozna-jeste nevi, jestli nezustane u nasich:-))ale v tom pripade jim tam chci vnutit i prcka-aspon na jednu noc:-)))
muj podnikajici muz mi dneska cely zoufaly volal ze stavby, co ma jako delat, ze prave zjistil, ze jedna varka dreva (za cca 70tisic) je k nicemu-kurovec a hniloba…takze jsem telefonovali, domlouvali, reklamovali a snad to brzy vymeni-teda ta pila, ze ktere to drevo je…Jirka na pokraji zhrouceni, vztekly jak pes, tak jsem byla hodna zenuska a uklidnovala:-)))
Jiri, chapu, ze te pocasi nastvalo-me by nastvalo taky:-))ale z denicku na me dychla takova krasna prazdninova pohoda-fakt nadhera:-) my meli byt minuly tyden pod stanem, ale odpiskali jsme to prave kvuli pocasi…a ted bude dovca nejdriv na podzim, az Jirka dostavi…a s mou praci to vidim tak na podzimni prazdniny, nejspis:-))
pomalinku tady premyslim, jake krouzky pro deti pro nas budou realne v novem skolnim roce, jak to vse zvladneme casove a tak…ach jo:-)) narocny logisticky a time-managementovy problem:-))  

zatim pa, Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 28.07.08 20:55

Ahoj ještě já,
přijela jsem z práce, vzala si plavky a plácla se s dětma na zahradu. Docela fajn :o) Koupali se v bazénku, jen Hanička nějak podezřele často běhá čůrat (celá já, taky jsem s tím měla problém celé dětství, po porodech se to nějak zlepšilo), váleli jsme se na dece a hráli hry, prostě jako bych vůbec v práci nebyla. Teď už jsem je konečně zahnala.   Čteme teď děti z Bullerbynu, jsou z toho nadšení stejně jako kdysi já :o) Nějak před vodou jsme četli kapitolu (pro znalé) jak jdou holky nakupovat a zpívají si „kousek falunské uzenky, té nejlepší“, dětem se to hrozně líbilo, jak pořád něco zapomínaly a vracely se, až nakonec zapomněli na tu uzenku. To byla moje nejoblíbenější kapitola :o) Pak na vodě ten kritický den, jak pořád pršelo, seděli jsme na jezu pod příštřeškem konečně v suchém, děti snědly celou čokoládu, kterou jsem na poslední chvíli zakoupila - tu energii fakt potřebovali. Pak jsem se Haničky ptala, co bude jíst, vyjmenovala jí asi šest možností, ona se šibalsky zatvářila a zazpívala mi: „kousek falunské uzenky“, prostě hláška v pravou chvíli, fakt jsem se zasmála :o)  

Jinak s Haničkou jsem se cítila nejšťastnější těsně poté, co jsem postavila stan. Zahnala jsem ji dovnitř, dala jí tam karimatky a spacáky (v nich zavinuté spací oblečení) a polštářky a měla jsem půl hodiny pokoj, protože ona tam hezky ustlala, spací oblečení vytahala a pacičkama srovnala do komínku :o)))  

Zítra máme dopoledne soud o svěření Lukáše do pěstounské péče, tak na mě myslete. Nikdy jsem u soudu nebyla. Musíme vzít i děti, nemá je kdo hlídat, tak snad to nějak zvládneme.  

Jiřina  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.07.08 23:10

Držím všechno, co mám, ať vám to dobře dopadne.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 29.07.08 07:30

drzim pesti…
Mates rano zaspal:-)) nevstaval v sest,ale az v sedm:-) ovsem ja byla vzhuru uz od sest pet a porad jsem cekala, kdy uz se vzbudi:-))

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 29.07.08 08:18

Holky jsem pěkně nervózní, v podstatě nemám důvod, ale …
Držte mi palce.
Po obědě se ozvu.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 29.07.08 09:18

Ahoj holky,
Jiři, držím palce. Chápu, že jste nervózní, ale vy jste nic neudělali, určitě se k vám budou chovat slušně. Vždyť pomáháte jednomu klukovi, který by skončil v dětském domově!!!  

Včera jsem utekla dřív z práce. Doma jsem udělala sýrovou pomazánku a šla se psem na chatu k našim.  Tam jsme se nabaštili - mimochodem ta zrádkyně váha večer ukázala 68 - deprese je na maximálním vrcholu.
Večer jsem si ještě uklidila a dnes po práci mně moje šéfová pozvala k nim domů na návštěvu. Mají koupací jezírko, tak že bychom se koupali. Tak se těším. Mají nový dům, tak myslím, že to bude hezké.  

Zatím ahoj. Ještě sem samozrřejmě mrknu.
Ivi jak pesan snáší horka? A jak se vůbec jmenuje?  

D.  

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 29.07.08 11:59

Ahoj holky,
jsem tu jen na skok:
Deníček krásný, počasí je k vzteku, ale co člověk nadělá, co?
Jiřinko, myslím na Vás, určitě to dopadne dobře!!!!!!!  

U nás opět u Adámka kašel, přes den dobrý, večer kašle celou noc, kašlem se min. 1× pozvrací … prostě klasika, ale už toho mám plný zuby. Do toho se občas poblinká Štěpánek při jídle, prostě si říkám, co jsem komu udělala, že musíme mít tak „blinkací“ děti. Nebo máme někdo něco špatně v genech? Že by jen náhoda?… moc tomu nevěřím… :-( O víkendu máme jet na Benecko do hotelu ke Zdendový sestřenici, snažím se Adámka uzdravit, aby tam už jen „prodýchával“, bojuju ze všech sil, ale zatím se výsledek nedostavil. Dneska jsem už zkusila ACC, protože je asi v noci zahleněný, když leží. Na sluníčku prohřívá průdušky zepředu i zezadu, nesmí do bazénu (to je kravál…), vařím průduškový čaj, bere vitamíny, Ribomunyl a stejně prd :-(
Letím krmit, pa, PetraK

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 29.07.08 12:44

Dančo, pro útěchu - včera jsem vlezla na váhu ráno a asi máme stejnou mrchu, taky 68 :o)))
Nejsi v tom sama.
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 29.07.08 12:47

Peťko, naše děti taky pořád kašlou. I v létě. Háňa se z toho poblila převčírem, dnes v noci kašlali oba. Naštěstí Clariten sirup pořád zabírá, dostanou lžičku a spí dál v klidu.

Nevíš prosím, když jsi daňařka, jestli si můžu uplatňovat daňový bonus na dítě v pěstounské péči??? Dívala jsem se do zákona, ale jasně to tam uvedeno není. Dík moc, jestli budeš vědět.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 29.07.08 12:53

Hola hej tak máme třetí dítě :o))

Probíhalo to celkem rychle, soudkyně byla milá, otec souhlasí, matka souhlasí, navrhovatelé souhlasí. Ptala se několikrát, jestli OPRAVDU souhlasíme.
Lukášův otec přišel ohozen celý v bílém včetně bot, no elegantní seladon :o)) Soudkyně si nejdřív myslela, že je to Lukáš - omlouvala se mu, že vypadá mladistvě (oba rodiče jsou stejně staří jako my plus mínus půl roku, Lukáše měli ve dvaceti).
Když to skončilo, Lukášův otec nám hrozně děkoval, říkal že ví, že je otec na ho.no, byla jsem skoro dojatá z jeho vděčnosti, to fakt nehrál. Říkal, že k němu může Lukáš kdykoliv přijet.
Zato matka přišla jak hnusná fůrie, ani se na nás nepodívala, nepoděkovala a ještě se stihla s Lukášem venku pohádat, i on říkal, že nemá zapotřebí poslouchat její kecy a že k ní jezdit nebude. Fakt nechápu, že je to vlastní sestra mého hodného manžela, jsou jak den a noc.

Byli jsme hotovi za hodinu, děti byly na chodbě s Lukášem a docela to bylo v pohodě. Pak jsme všichni zašli na oběd, podívali se ke mně do kanceláře, trošku tu udělali rozruch a jeli domů. A já jdu pracovat :o))

Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 29.07.08 12:56

pche, damy, mam vahu jeste vetsi bestii- 74:-) ale tvrde na sobe dru…

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 29.07.08 13:38

gratuluju ke tretimu diteti:-))
Z.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.07.08 15:04

já též.. jen se přiznám, že jsem momentálně zmatená! Myslela jsem, že Lukáše vychovávala babička, protože neměl rodiče - třeba že o ně nějak tragicky přišel… a on je má!!!

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 29.07.08 20:26

No jo, má rodiče, jenže lemply. Kdybych to nezažila na vlastní kůži, nevěřila bych, že je to možný, že někdo pohrdne svým dítětem.
To bylo tak - když mu byly tři, rodiče se rozvedli a švagrová s Lukášem se přestěhovala ke své babičce (tedy Lukášově prababičce). Otec o něj neměl zájem, založil novou rodinu. Původně se totiž chtěl k babičce nakvartýrovat taky (neměli vlastní byt) a nějak se ošklivě nepohodli. No a pak švagrová začala pít a prdět na kluka, třeba ho prostě nevyzvedla ze školky, nebo se s tříletým vrátila večer v 11 z hospody … babička se o něj starala sama, když to viděla a pak požádala o svěření do své péče - sociálka když to viděla, tak jí ho bez problémů přiklepli. Švagrová je fakt hnusná, místo aby byla vděčná, akorát se s každým hádá. Babička si s ní užila svý a určitě se to na jejím zdraví taky podepsalo, co za hnusoty musela vyslechnout. Furt jí někdo napadal a psychicky vydíral.
Docela je mi líto, že jí teď nemůžu říct, jak to dopadlo (i když je logicky že kdyby neumřela, tak by k tomu pěstounství nedošlo). Ona by si nejvíc zasloužila poděkování, že je z něj slušnej kluk, ona mu dala ty základy (i když ho taky trošku rozmazlila, ale to jí nikdo nemůže zazlívat).
Docela těm rodičům muselo být u toho soudu hodně trapně a docela jsem jim to přála.
 Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.07.08 23:46

Jiři, nechci ti brát iluze, ale myslíš, že takový „matce“ je při něčem takovým trapně??? :(

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 30.07.08 08:52

no jo, to máš asi pravdu :o(
J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 30.07.08 09:10

Ahoj holky,
tak už je týden zase v půlce. Venku vedro jako hrom a pracovní doma do 17.30 - hrůza.
Manžel ráno volal, Matýsek je na táboře spokojenej, tak to je fajn. Dneska mám v plánu trošku toho úklidu u Tomíka v pokojíčku. Zítra jdeme s mamkou na návštěvu a v pátek - protože je krátký den, bych šla na ten koupák. V sobotu odpoledne přijedou a večer pojedeme na nádraží pro Toma.  

Jinak nic nového. Byla jsem včera u své šéfové na návštěvě. Bylo to super. Udělali jsme si salát, dostala jsem kvítko a povídaly jsme si. Pak mě ještě hodila domů.  

Jdu něco dělat.  

Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 30.07.08 11:07

Ahojky,

nemám moc co psát, ráno jsem byla po roce u gyndr na prohlídce, takže jsem si trošku přispala, za 5 minut jsem byla hotová, napsala mi recepty na pilule na celý rok, takže mám zase na rok klid (ještě mám za 14 dní volat pro výsledky cytologie).

Jinak jsem se musela smát - vyřizuju si úvěr ze stavebního spoření (už tam máme něco naspořeno a chtěli jsme si nechat proplatit tu zámkovku). Tak pán mě přemlouval, že úvěr 60 tisíc je málo (celkem je to 100, 40 máme naspořeno), jestli nechceme celých 100 a bez mrknutí oka by mi dal klidně 200 nebo i 300. Po celou dobu stavby jsme se pořád museli doprošovat o peníze a najednou, když máme hotovo, nám je sami nabízejí. Spořím teď 1000 měsíčně a splátky úvěru jsou jenom 600, to je bláznivá doba.

Myslím, že se to všechno dá vyřídit po telefonu :o) Jdu na oběd z kámoškou, která u té stav. spoř. pracuje, tak mi po ní ten poradce pošle všechny papíry, vyplním to, pošlu zpátky a pak se jen sejdeme na podepsání úvěrové smlouvy. To je servis, co? Ale jsem ráda, že už to máme všechno za sebou, však jsme si se stavbou užili.

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 31.07.08 10:19

Ahoj holky,
tak mi připadá, že nikdo jiný nežije, jen já s Jiřinkou.
Copak nikam nechodíte, nic odpoledne neděláte, nic neplánujete!!!
Nevím, jestli to někoho zajímá co jsem včera dělala nebo ne. Už mám zase depku!!  

Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 31.07.08 10:28

Jiři, tak jak čtu, tak před domečkem je už všechno hotovo? Zámkovka, obrubníky atd… takže zbývá vymyslet a za:,–(it nějaké rostlinky? Už jsi přemýšlela jaké?  

Já jsem se zamilovala do hortenzií a plánuju jich pár pořídit. Kvetou mi hrozně krásně, mám růžovou a modrou, tak bych ještě nějakou dokoupila, žlutou, bílou. Ale musím je teda zalívat, jinak mají svěšené listy a to je mi jich líto. Včera to vypadalo, že u nás sprchne, ale nic z toho nebylo a dnes zase peče. Tak jsem vyzalívala celý barel. Kvetou mně jiřiny, plamének - ten mám nový, taky krásně kvete fialově a voní, mám tam dvě slunečnice a růžičky začínají znovu nasazovat. Ale truhlíkovky už pomalu zmírají. Nebudu už kupovat nic nového. Jedu na dovču, pak bude konec prázdnin, tak pak udělám nějakou podzimní výzdobu - macešky,  vřes…  

tak ahoj
D.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 31.07.08 10:56

Kdepak, je hotová jen půlka, a to zámkovka před garáží. Odtud povedou schody navazující na chodníček od branky ke schodům do domu. V meziprostoru bude záhonek. Z tého druhé části jsou zatím hotovy jen obruby. Zítra mají přivézt nějaké betony, musí se dobetonovat vylejvací cihly a ty schody, manžel vykope terén pod chodníčkem a pak ho snad začnou ukládat. Už to trvá moc dlouho :o( Závěrečná část bude vjezdová brána a vrátka, ty necháme objednat až to bude všechno hotové.
Jakmile to bude nějak vypadat, nafotím, zatím je to pořád stavba.
 J.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 31.07.08 11:50

Ahoj, §35c, odst. 6 zák. o daních z příjmů - za vyživované dítě je považováno … dítě v péči, osvojené apod., takže jasně že můžeš :-)  

Pa, P.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 31.07.08 11:54

Jo a samozřejmě MOOOOOOC GRATULUJU K 3. DÍTĚTI!!!!! Ať Vám to všem společně pěkně funguje :-))))  

Pa, P.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.07.08 12:20

Dano, já osobně jsem chcíplá vedrem :), takže nic moc nedělám a plánuju jen,kam se někam zašít před sluníčkem :)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.07.08 12:21

ona existuje i žlutá hortenzie? Já viděla většinou jen bílé, růžovomodré a modré.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 31.07.08 12:50

Dančo, tak nafoť co ti kvete, ať z toho taky něco máme :o)
U nás kvete jen jedna Jiřina a to jsem já :o)))
Ale mamka je má a až je na podzim vyhrabe, nějaké si vezmu - mám na ně ideální místo u plotu, ale letos to ještě nebylo hotové. Má většinou tmavěfialové.

Teď jsem byla venku nakoupit Lukášovi nějaké trencle a ponožky, nějak se mu nedostává. Dostane dítě a hned nakupujeme :o))) Včera jsem nakoupila pro děti nějaké hry - pro H. k svátku a J. bude mít za měsíc narozeniny, je tu obchod, kde mají veliké slevy na knihy a podobné zboží, celkem velká krabice a stálo to stovku, no nekupte to :o) Tento měsíc vůbec nějak utrácím. Teď jsem zjistila, že jsem si ukopla podpatek u sandálu, ale už se mi nikam nechce, domů v tom snad dojedu a zítra si to skočím dát opravit (snad mi to udělají na počkání, mám tu sice ještě pantofle, ale v těch nemůžu řídit). Jojo, nosím je druhý rok prakticky celé léto a už jsou chudinky pěkně sešlý :o) Ale nechce se mi už letos kupovat nový.

Konečně se mi ozvala ta kolegyně ze Slovenska, takže dovolená se rýsuje:
v neděli 10.8. vyjedeme, navštívíme zahradní železnici v Brně a Veveří a přespíme někde na Brněnské přehradě. V pondělí půjdeme do ZOO - Dančo, na jak dlouho tak ta prohlídka je, abychom viděli to nejzajímavější? Co doporučuješ vynechat a co určitě ne? Jde mi o to naplánovat to nějak časově, v Bratislavě máme sraz kolem 18 hod. tak nevím, jestli bychom ještě nestihli cestou nějaké ty jeskyně. V úterý v Bratislavě na výlet s druhou kolegyňkou. U téhle budeme spát až do čtvrtka (ve středu snad s námi pojede někam ona), ve čtvrtek se ještě potouláme po Slovensku a uvidíme, jestli někde v kempu přespíme do pátku. V pátek bych chtěla stihnout zahrady v Kroměříži a nějakou jeskyni v Mor. krasu a asi už pojedeme domů.
Mám toho vyhledaného spoustu, tak snad všechno vyjde. V nejhorším něco necháme „na příště“.

A kdy vy vyrážíte na cesty?

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 31.07.08 13:59

Jo jo já jsem viděla takovou světlounce žlutou, něco mězi krémově bílou a žlutou. Měli je u nás v OBI.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 31.07.08 14:07

Jiři ono je to těžký, počítej minimálně 4 hoďky.
Když si dáš www.zoobrno.cz tam klikneš na záložku „mapa stránek“ a tam vybereš „procházka po zoo“ tak tam máš grafický plánek. Nevím co by šlo vynechat. Bizony? Ale tam je teepee a děcka tam vždycky řádí, na safari - to je taky trošku z ruky, ale jsou tam klokani a žirafy, to možná, to znáte z pražské zoo, na tropické království je to taky „procházka“ ale je to tam docela pěkný. Nový.  Určitě běžte na medvídky a vlky. Sice se tam staví nové výběhy „Beringia“ a tak provoz trošku omezen, ale vlci jsou nádherní. Musíte si to naplánovat. Ale určitě běžte napřed směr medvědi. Vždycky se chodilo na opice prvně, ale to je daleko horší cesta.  

Hrozně mě mrzí, že to tak vyšlo, ten další týden mám dovolenou a budu doma!!! Nechcete to ještě přehodnotit!!!
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 31.07.08 15:05

Ráda bych to přehodnotila, ale 18.8. už musím být v práci.

Určitě plánek nastuduju a díky za rady.
J.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.07.08 15:49

a my bychom měli být v Brně o víkendu, tuším je to 16-17., to nám to teda všem blbě vyšlo :(

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 31.07.08 16:33

Ahoj vsem!  

Uz mam doma obe deti:-) po o usnuli lumpove dost pozde,tak se tady ted prubezne vstava:-) najednou je vsude smicha a krik a tak:-)) sranda:-)
jinak to teplo me nici…jsem hrozne unavena…nevim, jestli to je teplem nebo cvicenim nebo cim, ale je to dost neprijemne:-(
zitra jedu s detma do Stramberka-vlakem:-) je to dve hodiny cesty-premyslim, ze je nacpu Kinedrylem, at spi:-))
a to Brno-sakrys babizny, domluvte nejaky rozumny termin, at se muzu taky pridat:-))
 Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 01.08.08 11:24

Vidím, že je zde zase mrtvo!!!
Netrpělivě čekám na dnešní konec pracovní doby a potom s kolegyní frčím na koupaliště!! Musím užít posledního volného dne. Z koupaliště utíkám nakoupit - snad to stihnu do zavíračky - a večer mám domluvený se sousedkou malý dýchánek na dvorečku. Máme hodné sousedy, paní je 60, je v důchodu a je hrozně fajn. Její manžel je hudebník a v pátek večer jezdí hrát, tak jsme obě saminky doma. No a zítra ráno to začne. Uklidit, uvařit, aby měli hladové, přijíždějící krky co jíst.  

Byl to super týden. Počáteční stesk rychle vymizel. Brala bych, kdyby byly ještě pryč celý víkend. Bohužel, to už bych chtěla moc.  

papa Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 01.08.08 11:43

Holky zahradnice,
nebyly jste někdy v Čáslavi v tom zahradnictví STARKL? Nebo neobjednávaly jste si nějaké květiny z katalogu.
Mám tady letošní a je to vážně super. Tolik různých nových druhů a kultivarů kvítek. Ivi třeba mají hortenzie modré nebo růžové s bílým okrajem. Dvě za 270!! Tak jsem si i říkala, že to možná stojí za pokus si to objednat.  

D.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 01.08.08 13:05

Dančo, já jsem si od Starkla teď objednávala ty thúje. A v minulosti nějaké maliny. Mamka s nima taky má zkušenosti a musím říct, že jen dobré. Objednávala jsem si to poštou, když si to objednáš přes internet, je tam ještě nějaká další sleva. Čekám až budu mít tu skalku a pak určitě taky něco objednám. Mám v merku skalkové karafiáty :o)

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 01.08.08 13:11

Dančo, jdu tě podpořit :o))

Včera byly děti u našich, manžel kopal základy pod chodníček a dnes potřeboval od rána betonovat, tak že tam budou přes noc. Šli jsme se za nima podívat a mamka říkala, že si jdou zaplavat, tak jsme šli taky. Děti s tatínkem zůstali na břehu a já jsem si šla taky zaplavat. To byla parááááda!!!
Na druhou stranu řeky a zpět, pak jsem to na mapě na internetu měřila, že to je na druhou starnu kolem 300 metrů. Já plavu hrozně ráda, ale málo. Mamka chodí pravidelně plavat do bazénu, vždycky se se ségrou vytahujou, kolik uplavaly bazénů, ale natřela jsem jí to o půl řeky :o)))

Pak jsem koukala na internetu na mapy, koukala jsem taky na to okolí Brna a v Brně jsem si našla přímo vaši uličku, který je váš domek jsem teda nepoznala :o) K přehradě to máte skutečně kousek. Jak to tam vypadá, chodíváte se tam koupat, nebo se nedá nikdy? U nás na Vltavě je to fajn, špinavá bývá jen povrchově (napadané listy a jabka) ale to je znamení, že nehýbali s přehradou a bude teplá. Když upouští vodu přehradou, je ledová. Včera měla 23 stupňů, na plavání ideální.

Dnes jsem volala soudkyni a už má rozsudek o pěstounství, v pondělí se musím stavit si ho vyzvednout (mám to od práce 6 minut tramvají).

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 01.08.08 13:54

Jé a na jaké mapy jsi se dívala, to bych se mrkla taky!!!
Na přehradu chodíme hodně často - vycházky se psem. Mimo sezonu je tam super klid. Ale koupání - letos jsem se teda koupala v půlce června, byla krásně čistá. Teď už je to špenát. Bohužel. V podstatě se tam nedá takových 10 let už vůbec koupat.  

Tak já jdu na koupaliště.
Zdravím.
D.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.08.08 14:15

Dano, dojet ANO, objednávat NE!!! Kámoška tam jezdí a je nadšená. Ovšem jednou si nechala poslat a nestačila se divit. Jednak tam mají nepoměr i mezi cenami - že v katalogu je letnička za 29, za tu cenu tam pak v reálu nakoupila třeba dva kusy a za další - tam si vybereš a vidíš, jestli je ta roslinka životaschpná. Poštou asi posílají spíš takové ty méně povedené a doufají,že každý bude líný to nějak reklamovat :(.
Takže nejsou asi špatní, ale ta zásilková služba je na mnoha internetových stránkách kritizovaná.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.08.08 14:19

aha, tak to jsme se v odpovědích moc nesešly :).
Na trvalky a skalničky bych vám doporučila zahradnictví Krulichovi. Objednávám od nich a skutečně jsem spokojená. Přijdou velké, kvalitně zakořeněné rostliny, u všech cedulka, kde je uveden název, výška, barva, kam je potřeba zasázet /světlo, stín), fakt paráda.
Stačí dát do vyhledavače „zahradnictví Krulichovi“ a myslím, že vám vyjede hned odkaz přímo na ně.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.08.08 14:21

jo a navíc - starkl je zbytečně drahej, a to je jako fakt :)

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 01.08.08 15:27

normální mapy na www.mapy.cz, zadáš do vyhledávače Brno a pak už jen zvětšuješ a zvětšuješ :o)) Dá se mapa z normální překliknout na turistickou nebo leteckou či co ještě dalšího. Sice ty letecké jsou trochu staré, ale je to legrace najít svůj vlastní dům :o)) My například máme střechu z mědi, čili je zelená, takže se na té mapě hezky vyjímá :o))) Samozřejmě až na dvorek se to přiblížit nedá, ale domečky se odpočítat dají.
 J.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.08.08 22:31

my to zkoušeli, nevimproč, ale naše obec zaměřit takhle přesně nejde, prý to záleží na umístění satelitu… :(, já tomu rozumím jak koza petrželi, mě můžou nakecat cokoli :)

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 02.08.08 08:14

hec, a nas domecek jde taky najit:-)) teda „nas“, no:-))
byli jsme vcera v tom Stramberku-fakt super vylet, moc jsem si to uzila, deti byly moc hodne, jen Fijek byl ve finale nastvany, ze jsem ho nevzala na Trubu-jenze za jednu ruku drzet ho (cestou dolu, tu nahoru by zvlydnul sam) a na druhe nest Mateje, kdyz cloveku tyhle rozhledny nedelaji dobre-to fakt ne-e…
ovsem doma opet nas.any drahy chot-prisaham, ze ho jednou propichnu vidlickou nebo tak neco:-)) nasi nam koupili novy konferencni stul do obyvaku, jenze jeho to hrozne nastvalo, protoze to vypada jakobychom si to nemohli dovolit koupit sami…takze se steknul s mamkou- a dneska jdeme na rodinnou oslavu-fakt se nemuzu dockat:-)
uzijte si vikend…
 Z.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »