Maminkou s eMiminem už pár let - vodácký deníček od Vrabčáků

Rodičovství

AHÓOOOOJ! Právě jsme se vrátili z týdnu (necelého) na vodě a tak beru nový deníček (už zase? vždyť jsem psala minulý) a podělím se s vámi o čerstvé zážitky. Doufám, že se tu nějací vodáci vyskytují a „nevodáci si snad nebudou ťukat na čelo :o))

Tak kde začít? Nejdříve popis naší sestavy. Já Jiřina (36 let), manžel Petr (jinak „táta", jak mu s oblibou říkám, taky 36), náš kamarád Mirek (taky 36), jeho žena Klárka, o rok mladší, učitelka v mateřské školce (což se pro zdařilost akce ukázalo dost důležitým). Naše děti Jíra (skoro 5), Hanička (něco mezi 3 a půl a 4). Jejich děti Lucka (15) a Martínek (10) a Mirkova neteř Janička (skoro 3). A na závěr starý mořský vlk, můj táta Jirka (dále jen „děda", jelikož i jemu i manželovi říkám „táto", mohl by ve vyprávění nastat chaos :o)) Takže jak vidno, vodácký sport vhodný pro veškeré věkové kategorie.

Vyráželi jsme v úterý, jelikož v pondělí jsme měli v plánu ještě spoustu povinností, například já musela do práce. Přijela jsem okolo páté odpoledne, manžel ještě někde něco zařizoval, vyhnala jsem děti do pokojíčku uklidit nehorázný binec, který tam za celý den stihli nadělat a pustila se do balení. Byla jsem na sebe hrdá, netrvalo to ani hodinku. Okolo šesté přijeli Mirek a spol, plánovali jsme ještě ugrilovat společně večeři, aby se parta stmelila hned na začátku, přespí u nás a ráno vyrazíme. Dětičky (ty malé) se stmelily dokonale. Okolo deváté hodiny večer jsem je všechny tři naházela do vany a nedaly jinak, než že Janička musí spát u nich v pokojíčku. Klárka si vzala za úkol čtení pohádky (přece jen praxe je znát) a za chvíli spali všichni jak jezulata.

Podle předpovědi nás v úterý a středu nečekalo nic moc počasí. V pondělí bylo dusno, že jsme nemohli nikdo spát, v noci přišla buřina, takže jsme museli pozavírat okna a nemohli spát už tuplem. Ale dospali jsme do luxusních 8 hodin, vylezli, naládovali věci do aut a odsunuli se za roh k našim naložit lodě a dědu. Jíra s Haničkou a Janičkou vytahali motorky a tříkolku a proháněli se dokolečka okolo auta, nastalo několik rvaček o tu kterou motorku, naši paličáci oba zatvrzele nechtěli půjčit a tříkolku Janča neušlápla, až nastal výměnný obchod - Janička dostala sušenku a Hanička si od ní potřebovala kousnout, tak za to půjčila svou motorku :o)) Vyrazili jsme těsně před polednem směr Kácov - tedy řeka Sázava.

Sázavu (různé úseky) jsem jela ve svém životě několikrát, ještě bez dětí kdysi asi dvakrát, potom předloni prvně s oběma (jen na jeden den s partou okolo mých rodičů), podruhé loni (my čtyři sami na víkend) a právě loni jsme se rozhodli, že už budeme jezdit pořád jen na Sázavu. Za prvé - máme ji blízko. Za druhé - není tu žádný nával, zvěsti o narvanosti Vltavy nás utvrzují, že činíme správně, neb nemáme rádi narvaná tábořiště a rvačky o pořadí na jezu. Za třetí - ačkoliv zpravodajství říká, že je nesjízdná, sjízdná je vždycky. I letos byla „nesjízdná po celém toku", ale nevím, my ji sjeli :o) Sice jen úsek asi 40 km, občas to dřelo, ale sjeli. Za čtvrté - jelikož s plným vybavením bychom se s dětmi do lodí nevešli, jezdíme bez bagáže, kterou převážíme autem. Sázava má důležitou výhodu, že podél řeky vede železnice, takže se ráno převezou auta s věcmi na další tábořiště a během hodinky jsou řidiči zpět vlakem. A za páté - prostě tuhle řeku máme rádi :o)))

Dorazili jsme tedy do Kácova, vybrali si, kde budeme stanovat - tábořiště bylo skoro prázdné, byly tam snad dvě nebo tři party a šli hádejte kam? Na pivo. Nevodáci si možná budou myslet, že jedeme od hospody k hospodě, ono to tak úplně není, ale to pivo k tomu prostě patří a staří mořští vlci si zlatavého moku loknou při každé příležitosti :o)) Skvělá věc - na tábořišti na dohled stánku s občerstvením byl kolotoč a prolejzačka. Ještě skvělejší věc - velké děti se dokážou postarat o malé děti, takže Lucka s Martínkem dostanou příkazem starat se o Janičku, naše děti se svezou s ní a my máme chvilku klidu si dát jedno studené točené (staří mořští vlci i dvě, tři) a probrat plány co dál. Nejdřív trošku pobavíme výčepního: my si dáme čtyři piva. A jaké? Gambrinus, Kozel, Kácov? Přepočítáme se a rozhodneme, že 2 Kozly a 3 Gambrinusy. Načež je dostaneme se slovy - tak tady to máte, dvakrát mééééé a třikrát gé. No a dobrá nálada je tady :o)) Děti po nějaké době přijdou, vyžebrají (no ani žebrat moc nemusí) zmrzlinku, pak se zvedneme a jdeme postavit stany. Proceduru vybalování a stavění určitě všichni znají, navíc ji s opačnou variantou (bourání a balení) provozujeme denně, takže v této disciplníně už máme dostatečný cvik. Opět oceňuji výhodu party, některé věci s dětmi dělat nelze, takže když je zrovna nezabaví velké děti, Janička, učitelka Klárka, ještě tu máme hlídacího dědu :o))

Po stavení stanů následuje odchod do městečka na večeři, dětem jsme objednali kuřecí řízek s brambory jednu porci napůl a za poloviční cenu dostali každý tak ohromný kus, který by i mně stačil! Potýkají se s tím statečně a když už nemůžou, děda s tatínkem masíčko ochotně dorazí :o))

A večer první ohýnek, jenže ouha, vedle nás ladí nástroje kapela a chystá se hrát večer v kiosku, což nevydrží náš taťka - muzikant (hraje na foukací harmoniku) a jde se k nim přidat. Děti zalezly do stanu celkem ochotně, ale já si netroufnu je nechat samotné, takže nechám ostatní jít do kiosku za kapelou a jdu spát s dětma. Ukázalo se, že to bylo moudré, Jíra se několikrát budí a pláče, chudinka už má divoké sny a to ještě nesedl do lodi, leze ze spacáku a pak je mu zima a budí se. Aspoň že je ta muzika slyšet až do stanu, hrajou docela hezky, i tatínka je slyšet, tak mám aspoň přehled.

Výhoda, že okolo Sázavy vede železnice, se každé ráno mění v nevýhodu, neboť první ranní vlak okolo páté hodiny si prostě MUSÍ před zastávkou zatroubit, takže mě pochopitelně vzbudí a jak jsem vzhůru, musím ze stanu … no určitě tušíte kam a jelikož už je světlo, musím až nahoru na WC. Naštěstí ještě usnu, vylejzáme okolo 7:30, tedy jak nás děti nechají (na rozdíl ode mne a Klárky nechávají vlaky všechny ostatní v hlubokém spánku, nespravedlivý, viďte).

První balení, uspořádat si, co přijde do auta a co bereme jako pohotovostní do barelu (pro nevodáky - taková velká bílá plastová konev se šroubovacím uzávěrem, do které ani po převrácení lodi nenateče, ukládáme do ní pláštěnky, náhradní oblečení, doklady, foťáky a kamery, čímž se stane, že na řece máme tyto věci bezpečně uzavřené a jelikož jsme líní zastavovat a vytahovat je, nemáme z řeky skoro žádné fotky). Počasí nic extra, fouká dost studený vítr, ale zítra už to má být lepší, tak to musíme vydržet. Hlavně ať moc neprší. Mirek s taťkou odváží v 10 hodin auta na další tábořiště do Soběšína, musí vyrazit tak, aby stihli vlak okolo 11 hod, další jede až za dvě hodiny. Bohužel v další dny už ho nevyužijeme, protože čím níže po řece, tím jede dřív a dřív a prostě nestíháme. Jsme na dovolené, tak se nebudeme honit, ne?

V 11 jsou zpět, po náročné cestě autem :o)) si musí dát jedno točené, jak jinak, a nasedáme do lodí.

A posádky? Hanička musí jet nutně s maminkou. Maminka jede s tatínkem. Jíra říká, že ještě dnes jedeme všichni spolu a pak pojede s dědou. Takže jsme na jedné lodi všichni čtyři. Ještě loni to docela šlo, ale teď sedí Jíra tátovi před nohama, překáží, navíc chce hrabat pádlíčkem do vody a prostě to nejde, takže bude nutno sestavu trošku změnit. Ale to až za chvíli. Zatím jsme celá rodina na jedné lodi, děda jede sám a jelikož má 120 kg, má řádně zatížený zadek lodi, špičku zvednutou a jede mu to hrozně pomalu. Mirek s Klárkou vezou malou Janičku, Lucka s Martinem jednou na gumovém člunu.

Je docela zima, fouká protivítr. Poslední úsek před prvním jezem samej volej (pro nevodáky - místo nad jezem, kde je nadržená voda a tudíž řeka neteče, fouká-li protivítr, jede se blbě, takže vodáci tato místa příliš nemilují a nazývají je „velkými otročími jezery"). Vypadá to na déšť, občas krápne. Konečně jsme na jezu, máme už hlad, naštěstí tu stojí kiosek a chlapík u grilu, mají několikero druhů steaků, děti si vyberou klobásku a zase je dobře. Spouští se šílený slejvák, naštěstí jeden ze stolů je pod přístřeškem, takže se tam všichni nacpeme, déšť přečkáme a jsme rádi, že nás to nechytlo na řece. Do tábořiště nás čekají už jen tři kiláky (dnes dohromady necelých 9), Jíra se rozhodl přesednout k dědovi, takže už jsme na lodi jen tři. Hanička je už ke konci protivná, kvílí, že už tam chce být, že už to nevydrží, doslova „já už to nevydržím, já už to nestihnu", na dotaz co se stane a co nevydrží, odpovídá „fujtajbl vespolek", vtipalka. Snažíme se jí zabavit - podívej, kačenky - „a maminko, ta kačenka je opravdová, nebo nakreslená?" - dítko ubohé snad si nemyslí, že by se někdo maloval či snad sochal s kačenama, aby je rozestavil pro pobavení mrňat podél řeky? Ale kačeny opravdu stojí nehnutě jak sochy :o))

Do tábořiště dorážíme okolo čtvrté hodiny, už zase svítí sluníčko, i vítr se utišil. Než postavíme stany, děti objeví skvělou zábavu - na cestě je louže s úžasným bahnem, takže zout boty a hrajou si na bahňáky :o)) Jen mi dalo dost práce je pak chytit, aby mi tak nevlezli do stanu a musela jsem je šoupnout do řeky, Jíra si do bahýnka sedl, takže jsem mu musela opláchnout i pudel). Postavíme stany a jdeme … hádejte kam? Tentokrát ale jen na jedno točené (děti zmrzlinku), rozhodli jsme se po vodácku vynechat večeři v hospodě a sami si uvařit (nebo taky trošku ze solidarity k Mirkově rodině, která nechce nebo nemůže tolik utrácet). Takže dříví, oheň, kotlík, voda, a co to bude za dobrotu? Z konzervy už jsem nevařila fakt spoustu let, koupili jsme nějaké vepřové ve vlastní šťávě, k tomu kolínka, jenže máme málo vody, kolena se nechtějí dělat, maso jsme nastavili cibulkou a rajčatama, jenže stejně nic moc. Míchám, cáká to, přetejká, čudí do očí, no ještě že nežiju za doby lovců mamutů, to bych se teda neuživila :o)) Nakonec je dílo hotovo, žádnej zázrak to není, maso je dost slaný, ale děti se do toho ochotně pustí a z mističek to zmizí, tedy aspoň ty těstoviny. Já proklínám špinavý nádobí, šáhnu na očouzenej kotlík a mám na všem černý otisky prstů a nejde to dolů, zálesák tedy nejsem, no.

Mirek rybář nahodil dva pruty a děti mají lepší zábavu než televizi, dají si sedátka kousek od něj a vydrží fascinovaně koukat. Dost toho chytil, takže zážitek, ale byly to samé malé čudly, které házel zpátky do řeky - chvílema jsme si mysleli, jestli to snad není pořád ta samá zoufalá rybička :o)))

Okolo desáté si děti sami říkají o uložení do pelíšku, zazpívám písničku a hned spí. Já jdu zanedlouho po nich, jako obvykle mě hrozně bolí záda a leh je jediná příjemná poloha. Hrozně mě bolí spodní žebra na zádech a bohužel mi to vydrželo až domů, nejhorší je to při předklonu, z pádlování to ale asi nebude, na lodi to sice bolí, ale tak nějak všude, ty žebra spíš v předklonu, snad z toho, jak z lodí zvedám děti.

Možná vás napadá, jak to děláme na jezech - samozřejmě, že je s dětma nesjíždíme. Zastavíme před jezem, já vezmu děti a jez obejdeme po břehu, chlapi lodě buď stáhnou po jezu stojíce na břehu, v tom lepším případě sjíždějí, ale s dětma v žádném případě. Naštěstí děti nechtějí, takže pokušení „pojeď se mnou, vždyť tam nic není" nehrozí, několikrát se stalo, že tam nečekaně „něco bylo" a dál raději ani nedomyslet.

Ve čtvrtek se budíme do jasného rána, jelikož je den Svaté Anny, ráno je parádně chladné, takže stany jsou zapařené a musíme čekat, než sluníčko přeleze stromy a usuší nám je, abychom je mohli sbalit. Zase převoz aut s věcma na další stanoviště, ten dřívější vlak nehrozí, takže když jsme sbaleni, jdeme se vykoupat nad jez. Nám se to moc líbí, ale děti ječí, že je to studený (myslím, že už se koupali i v mnohem studenějším), takže jsme rychle z vody venku, i nějaký ten hysteráček si Hanička vystřihne, nic nového.

Na řeku vyrážíme až někdy kolem 1 hodiny odpoledne. Je nádherně, ažuro, zprávy z domova zní, že takto má být až do konce týdne (doslova nebe bez mráčku). Na cestě je pouhý jeden jez v Českém Šternberku. Tatínek pořád dětem sliboval, že si budou moct hrát na nějakém ostrůvku, tady se to hodí. Dole pod jezem je rozsáhlá mělčina, kde zastavíme lodě, já s děma tam zůstanu a ostatní se jdou do nedalekého kiosku občerstvit. Jíra si postavil z kamení krásný „hrad" Hanička vedle „kostelíček" :o)) Plácají se tam hezky, je pohoda. Zapomněla jsem podotknout, že jsme změnili posádky. Jelikož děda jel s Jírou moc pomalu, přesedla jsem k dědovi já s Haničkou (jako za starých časů, jezdila jsem s ním odmalička) a Jíra dělal háčka tatínkovi. Nostalgicky jsem si uvědomila, že to je asi konec, že my dva (tedy já a manžel) už spolu asi na lodi nikdy nebudeme moct jezdit, protože s obouma dětma se tam prostě nevejdeme. On to s Jírou utáhl v pohodě, ačkoliv pádloval v podstatě sám, bez problémů nám ostatním stačili. Akorát s kým já budu jezdit nadále, to je otázka, děda možná pokaždé nepojede a se svými zády nevím nevím, jestli bych byla schopná kormidlovat … No prostě uvidíme, jak to bude příští rok.

Dojeli jsme na tábořiště v Ratajích. Dnes jsme zase ujeli jen okolo 10 km, vzpomínáme na doby, kdy jsme běžně jezdili dvacetikilometrové etapy. Pánové odešli na dříví, chtěli jsme totiž grilovat kuřata. Děda prozřetelně přikoupil pár špekáčků, protože si spočítal, že když jdou v pět na dříví, v šest hodin se udělá oheň, v sedm začne grilovat … takže čekání na kuře a točení rožněm si zpříjemňujeme opékáním buřtíků. Kuřata nakonec byla hotová až někdy v 9 večer, ale snědli jsme obě do posledního kousíčku.

Tábořiště v Ratajích má své specifikum. Přímo u tábořiště je železniční most. Po pravém břehu vedou dvě trati, které se zde spojují a obě vedou přes most a hned za ním do tunelu. Vlak jedoucí po mostě nadělá dost velký randál, pak si zatroubí a zmizí v tunelu. Ovšem když je to z opačného směru, je to snad ještě horší. V tiché noci najednou šílené zatroubení a rachot jak hrom. A toto hned dvakrát. Fakt jsem se nad ránem tak strašně lekla!

Jíra v noci zase kňoural, byl vylezlej ze spacáku, ovšem v leže je dost těžký ho naládovat zpátky. Když jsem ho přikrejvala, zdálo se mi, že má mokrý bříško (ležel na zádech). Ráno se vzbudil a hlásil, že je spocenej. Jo houby, pochcajděnej! V tomhle svým dětem fakt nerozumím. Já, která musí ven ze stanu aspoň jednou v noci a pak brzy nad ránem, tak mí potomci si dojdou večer před spaním a ráno je ještě v 9 nemůžu donutit, aby se šli vyčůrat. Závidím!!! Měli jsme s sebou i nočníky, abych s nima případně v noci nemusela nikam daleko chodit, ale osvědčily se spíš při jiných příležitostech (většinou když na tábořišti byly jen nevábné kadiboudy).

Čekali jsme, že ráno bude zase pařák, ale místo nebe bez mráčku nás budí mráček bez nebe. Podmračeno se ale během dne mění v polojasno, jelikož jsme po včerejšku mírně zarudlý od slunce (zvlášť cítím nejvrchnější část stehen, protože jsem včera ve vedru jela jen v plavkách místo obvyklých kraťasů a mám lehce přismažený zadek), nakonec to docela uvítáme. Vyrážíme opět až okolo jedné hodiny. Dneska nás čeká delší etapa, protože prostě dřív než po 15 km žádné tábořiště není. Taky je po cestě 7 jezů, naštěstí ten poslední překonávat nemusíme, neboť táboříme přímo nad ním. Na večeři tentokrát půjdeme do hospůdky, chlapi objevili příjemnou restauračku kousek od vlakové zastávky, rezervují nám stůl na 7 hodinu večerní. No měli jsme co dělat, abychom stíhali.

Z celé cesty stojí za zmínku jez jménem Kuchelník, když ho vidím, poznávám, že jsme se na něm s tatínkem kdysi vyklopili a jelikož je pod ním docela dlouhá peřej a šutry, byli jsme dost potlučení. Navíc se obtížně obchází, dlouho pod jezem není kde zastavit. Nicméně nepřipouštím možnost, že by děti jez jely, beru je a kráčíme po břehu pěšinkou vyšlapanou v kopřivách až až až … až vidíme, jak náš tatínek jez sjíždí a jelikož si chtěli vybrat ještě lepší cestu než děda, který pod jezem drncnul do několika šutrů, vymstilo se mu to a převrátil se. Plave Jírovo pádlo, loď si chytil, pádlo chytili, nic se nestalo. Jen my pořád šlapeme po břehu, cestička mezi kopřivama končí, než jsme se dostali ke břehu, kde jsme zase nasedli do lodiček, musela jsem si cestu doslova proplácat pádlem. Tenhle jez jsem vůbec ráda neměla a zůstává to tak nadále.

Dnes v sobotu nás čekala už jen závěrečná etapa, 6 km ze Sázavy do Stříbrné Skalice. Už nebudu unavovat sáhodlouhým popisem, za zmínku stojí snad jen to, že i v Mirkově rodině se vyměnily posádky - Martínek s Luckou nějak dostali ponorkovou nemoc a tak je rodiče museli roze:,–(it. Klárka přesedla na gumák k Lucince, Martin k Mirkovi s Janičkou. No a z Martínka si tropili legraci, že vůbec nepádluje, ale jen tak šimrá řeku, až se naštval a zabral mohutně s tak velkým nákloněm, že to Mirek nečekal a hupli tam, i s chudinkou Janičkou, kterou když vytáhli z pod lodě, začala strašlivě ječet! Naštěstí to bylo na docela klidném úseku, vody bylo sotva po kolena, ale vůbec jsem jí to nezáviděla, než jsme k nim dojeli, abychom jim pomohly vylejt vodu z lodě, už jen fňukala volajíc „my jsme se potopili, my jsme se potopili". No zážitek má, holčinka malá :o))

A pak už jsme dojeli na konečnou pro tento rok, naložit věci, lodě a za hodinku jsme byli doma. Tatínek si na dnešek vymyslel nějaké hraní s kapelou, tak spekuloval, že nejdřív u babičky vyložíme lodě, necháme pohlídat děti, vyloží mi věci doma a zmizí. Hanička se toho chytla, jak se strašně těší na babičku a že by u ní chtěla spinkat. Když jsme se zeptali, jestli by si tedy jednoho vzala na noc, nadšeně řekla, že klidně oba. Uááá to se mi tak hodí, v klidu jsem vše vybalila, naládovala pračku, svalila se na gauč a mohla jsem vám vše zatepla popsat.

Gratuluji, kdo dočetl až sem a těším se na vaše reakce.

Ještě musím pověsit další várku prádla a pak už půjdu do pelechu - já už se tak těším na svoji postel!!!

Tak AHÓÓÓJ

Jiřina

P.S: Ivčo, doufáme, že u vás je už trošku líp a pořád se těšíme na dovolenkový deníček.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13106 příspěvků 29.07.07 15:12

První, hehe  

Lesino, díky moc za dohledání fotek a za rychlost.
 Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.07.07 18:50

Jiřko, seš zlato!!! Díky za to, že nám to tady zachraňuješ!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8723 příspěvků 30.07.07 10:30

Ahoj Jiři,
deníček je jedním slovem SUPER!!! Je mi to strašně blízké, nejsme sice vodáci, tak jako Vy, ale jsme trempíci a na vodě jsme byli ještě za svobodna 2×. Na Vltavě a na Lužnici jsme byli coby vedoucí ve vodáckém táboře. Byla to bomba. Teď jsme parta lídí (když se sejdeme 2× ročně na Temlštejně - zahájení a ukončení sezony) je nás i 40. V zimě jezdíme všichni na hory. Je to bomba, známe se v podstatě od dětství a zážitky máme neskutečné. Akcí máme strašně moc. V podstatě až do října je každou sobotu a neděli něco. Budeme muset i něco vynechat. Prostě se nedá všechno stihnout. Přichází a odchází postupně manželky a manželé, rodí se nové děti, takže to asi nikdy neustrne. Přes rok se scházíme u kytar, nebo u někoho kdo doma něco nového vybuduje. Teď jsme byli na kolaudaci kuchyně u kamarádů a teď jsme na řadě my, až budeme mít nový obývák. Děcka si všechny akce parádně užívají. Takže Ti rozumím a vím o čem píšeš!!!
My teď v sobotu jedeme na týdení tábor - bývalých pionýrských vedoucích + rodin. Někteří jsme se x let neviděli, tak se těším.
Tomík se vrátil z tábora nadšen, což jsme strašně rádi, protože chceme aby i on měl k tomuto vztah. První jeho bylo, že příští rok jede zase a za pět let, že bude vedoucí!!! Pochopitelně za celých 14 dní nosil 3ks trička, 2ks tepláky, 4ks ponožky a 2!ks slipy. Přijel opálenej, ale je pravda, že když jsem ho umyla, byl o dva odstíny světlejší!!!
Obývák - stále ve vývoji, manžel včera s otcem celý den betonoval - stěrku pod podlahu. Stejnak to nezvládli. Protože nesmí být rozdíl větší než 2mm, tak to byla pěkná piplačka. 16.8. nám přijdou pokládat podlahu. Takže už to bude a budeme si moci jen koupit nový nábytek. hurááá ať už to je!. Práce je ještě spoustu. A ten binec doma? To si ani neumíte představit. Cement je všude. Dnes musím manželovi koupit nějaký Fastum gel, protože se nemůže ani hnout.
Zatím končím. Jiři zvedla jsi mi náladu o 100%, díky.
Dana a kluci (t.č. na prázdninách u babičky - do čtvrtka, hurááá)    

 
Jirina
Extra třída :D 13106 příspěvků 30.07.07 10:42

Dančo,
díky moc !!!!!!!!

A nechceš po nějaké zdařilé akci se rozepsat a napsat deníček ty? Ráda bych si početla, taky jsem jezdívala na pionýrské tábory i jako vedoucí …

Tak se budu moc těšit!

Moc jsi mě potěšila.
Jiina

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 30.07.07 10:58

Ahoj holky,   Jiři, deníček je moc hezký, četlo se mi to skoro jako knížka :-) Nejsem sice vodák, ale i přesto Tě obdivuju, jak jsi to zvládla i s dětma.
Dani,  vůůůůbec Ti nezávidím stavební úpravy v bytě. Zrovna jsme se o tom o víkendu bavili se Zdendou, že zaplať pánbuh, že to máme vevnitř hotový. Sice nás ještě čeká doomítnout sklep, položit tam dlaždičky a předělat bývalou prádelnu na něco pro elegantně uskladněný věci včetně kytek v zimě, ale to už není přímo v bytě.
My jsme se pro změnu pustili do přestěhování posilovacího stroje z budoucí ložnice do bývalé pidikanceláře, což ovšem znamená, že se stroj musí nejen rozebrat, ale poupravit, protože se tam o 5 cm na výšku nevejde! No vymyšlený to už je, a to teda byla fuška, teď s tím jel Zdeněk za jedním mým klientem, aby mu to zavařil tam, kde to předtím vyřízl, čímž dosáhneme jiného sklonu a ušetříme oněch 5 cm! Odpoledne mám v plánu zahrabat se ve sklepě v archivu šanonů, všechno to přerovnat a připravit klientům ke vrácení ty roky, který už tu nepotřebuju mít. Tím tam vznikne místo na šanony, co jsou teď v té budoucí ložnici a bude skoro hotovo. Pak jen odstěhovat starý gauč do hospody (jsou tam i „skladišťové“ místnosti) a kočárek po Adámkovi odvézt do Čerčan, než se narodí Štěpánek. No a vybrat barvičku a vymalovat, to už bude jen třešnička na dortu. Na přelomu srpna a září nám mají přivézt nábytek a můžu začít s akcí kulový blesk s věcma ze skříní. A to bude něco. Žádná skříň nezůstane nedotčená. Tenhle víkend chce Zdeněk jet s Adámkem zase k moři, tentokrát chce vyzkoušet Slovinsko, tak se utěšuju tím, že se vrhnu na věci po Adámkovi, když byl miminko a roztřídím si to podle velikostí a druhů, abych věděla, co mám ještě pro Štěpánka dokoupit. No jo, blíží se to, blíží, zítra začínám už 29. týden. Mám na sobě 9,5 kg. Už jsem to nevydržela a hned, jak jsem dodělala ve středu DPH, tak jsem začala nakupovat - u nás jsem koupila krásnou soupravičku dupaček s kabátkem ve světle zelené barvě, dupačky mají na bříšku králíčka, tak je jasný, že jsem nemohla odolot :-), pak jsem si sedla k internetu a objednala jsem proutěný košík, který budu potřebovat právě proto, že budu s prckem spát o patro níž v ložnici a kam bych ho přes den dávala třeba v kuchyni, že? No a završila jsem to v pátek objednáním samohoupačky, pro kterou jsme chtěli původně jet do Německa, protože tam mají obrovský výběr, na rozdíl tady od nás. Po dlouhým hledání se objevila dva! obchody, kde mají stejný typ od Fisher-Price. Byla jsem dost rozladěná, že se tady dá sehnat tak málo, ale lepší, než se hnát pro jednu věc do Regensburku, když nic jinýho už nepotřebujeme. Už se těším, až to všechno přijde a já zkontroluju, jak to funguje a že je všechno v pořádku :-)  

Koukám, že jsem se pěkně rozepsala, asi to bude tím, že mi ale vůůůůůbec nechce pracovat. Ještě tak půl hodinky a jdu dovařit oběd - to přeci nestojí za to něco začínat, že? :-)  

Pa, PetraK + Adámek 4,5 roku + Štěpánek plných 28tt  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8723 příspěvků 30.07.07 11:50

Peťo, ty to s tou prací moc nepřeháněj. Měla bys taky ležet a odpočívat a těšit se na miminko. Když si neodpočneš, teď, tak už nikdy - teda jo, v důchodu.
Jiři, vidíš, to mě ani nenapadlo s tím deníčkem. Předposlední víkend v srpnu máme sraz na Kaprouně - to jsou ti bývalí pionýrští vedoucí a pak hned jedeme na Templák na vodácké vánoce s Voraři - tak to bych mohla první týden v září si vzít deníček.
Jéžiši, jak mně se dnes nechce.
 Dana

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 31.07.07 10:00

Ahoj Dani,
když já jsem nejspíš zdědila „pracovní nasazení“ po babičce - jak něco nedělám, straaaašně se nudím a pak jsem protivná sama sobě. I u TV buď  žehlím (a to mě teda nebaví) nebo pletu (to už mě baví…). Prostě sedět jen tak a koukat, to už musím být úplně vyřízená.
Je mi jasný, že se 2 dětma a s mojí prací to nebude jednoduchý, ale jednou jsem se dala na vojnu, tak musím bojovat :-) Na co se netěším nejvíc je to nevyspání, ale bohužel už nejsem schopná to naspat dopředu. Dřív jsem klidně chrupala pomalu do oběda a teď, co máme Adámka, se prostě budím ráno a nemůžu znovu usnout, i když se Adámek třeba potichu dívá v obýváku na TV. To spíš usnu po obědě, když jdu uspávat Adámka (tzn. že jsem u něj v pokojíčku, ale třeba pletu nebo dělám, že taky spím - no a usnu opravdu).  

Deníček v září napiš, budeme se určitě všichni moc těšit. Alespoň pokud to mohu říci za sebe :-)  

Pa, PetraK

 
DanaCe
Echt Kelišová 8723 příspěvků 01.08.07 13:59

Haló, haló, kde jste kdo?
Nevím, jestli jsem vám psala, podlahu nám přijdou pokládat 16.8. a stála…hrůza…25ti­síc. Uááá. Je to strašně moc, ale snad bude na věky a „něco po nás zůstane“
Dnes jsem měla super kup. V CaA  jsem si koupila sako k riflím a tak, slevněné z 1200 na 220! Dobrý ne. Nekupte to. Dnes jsme poslední večer bez dětí, tak jdeme večer s manželem do hospůdky. Na kytary a zpět. Včera jsme přišli z práce a že si chvilku lehneme a potom uklidíme. Bylo sedm hodin, když nás vzbudila sousedka. To byl pak finiš - protože večer byli VKV na Primě. U toho „musím být“
Tak papa a pište!
Dana bez kluků    

 
Jirina
Extra třída :D 13106 příspěvků 01.08.07 16:53

Ahoj Dančo,
sako i hospodu s kytárkama závidím. Já asi „ukecám“ manžela, že zajdeme před večeří (nebo po?) na jedno točený - ty uvozovky proto, že na pivo ho rozhodně nikdy ukecávat nemusím a jde se :o)))

V práci zase máme uzávěrku, ale už jsem pro dnešek hotová (nevím, proč tu mí předchůdci bývali přes noc, když to jde v pohodě zvládnout v normálním čase), ale ještě 10 minut mám čas, vozím totiž domů tátu (resp. dědu), který pracuje kousek ode mne, a musela jsem mu dát čas, aby došel na místo srazu - jinak bych mohla vyrazit hned.

Tak páčko a piště i vy osattní!
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8723 příspěvků 03.08.07 10:50

Tak si tady s Jiřkou píšeme samy nebo co?
holky, loučím se s Váma, zítra odjíždíme na ten tábor, takže budu týden mimo, potom mám týden doma, ale bude ve znamení podlahy v obýváku. Pokusím se ale něco napsat.
Mějte se moc fajn a těším se na Vaše příspěvky.
 Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13106 příspěvků 03.08.07 14:22

Ahoj před víkendem,

zrovna jsem chtěla psát, že jsem tu jen já a Danča :o))

Doufám, že máte všichni pádné důvody, že nepíšete, a to ty, že si někde užíváte dovolené.

Já jsem zdárně dokončila další uzávěrku a to v normální pracovní době, snad mi konečně uvěřili, že já v práci do večera prostě být nepotřebuju :o))

O víkendu asi někam pojedu sama s dětma. Přišla mi pozvánka od spolužačky z gymplu (neviděla jsem ji asi 8 let), v jejich vesnici někde u Benešova mají nějaké letní slavnosti, tak to rozeslala celé třídě a docela se mi to líbí, tak možná vyrazíme (ze třídy jsem se prý ozvala jediná, takže žádný sraz se konat nebude). Náš tatínek hraje na SázavaFestu, takže bude celou sobotu pryč.

Dnes odpoledne budeme u našich grilovat, partner od ségry slaví narozeniny a můj manžel v pondělí, tak to spojíme a něco dobrého zdlábneme. Ve tři to tu zapíchnu a mažu, tak se mějte hezky a napište, co děláte a jak se máte!

Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 05.08.07 17:10

Ahóóój!
Před hodinou jsme se vrátili s manželem s chalupy, děti tam budou ještě týden s tchánovci. Deníček jsem přečetla zatím asi do půlky, prolítla komentáře, podrobně vše prozkoumám později :-) Na vodě jsem byla 2×, sice se mi to líbilo, ale asi na toto nemám buňky. Ale když navštívíme Krumlov, vodáky sleduju minimálně hodinu :-)))
Jdu likvidovat tašky, zatím jsem jen zalila kytky, už se zřejmě samy přešlechtily na subtropické, 14 dní bez vody je nijak nepoznamenalo!
 Katka

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 06.08.07 11:35

Ahoj holky,
tak mám zase oba „moje kluky“ zpátky z víkendu u moře. Nezvyknu si ..... stejně jsem to v pátek obrečela, když odjeli ...... ale už to bylo trošku lepší než minule. Slovinsko je prý hezké, ale téměř vesměs přístavní, takže o pláže velká nouze. Či-li nakonec skončili hned nahoře na Istrii, kousek od slovinských hranic. Ubytování našli pěkný, Adámek hlásil, že měli dokonce auto v garáži :-)
Pračka běží hned od rána. Večer jsem si tam nachystala světlé prádlo s tím, že ráno k tomu přihodím aspoň něco z toho, co přivezou špinavý. Přijeli ve 2.45, Adámek vzhůru a nadšeně mi líčí, že má pro mě dárek - spoustu kamínků z pláže. Na to mu Zdeněk řekl, kde je má, Adámek ztuhnul a Zdeněk mu s ledovým klidem odvětil, že je teda nechal na pláži. Co následovalo asi nemusím detailně popisovat … Adámek začal brečel, celý se klepal … tak ho musel Zdeněk odnést ke mně do postele. Já jsem šla pak za ním do obýváku s tím, že mu to taky nemusel tak vypálit, chudák, říkal, že mu to vůbec nedošlo. Tak jsem vymyslela fintu - řekla jsem Adámkovi, že táta si myslí, že v kyblíku z pláže nějaký budou (jasně že nejsou). Jenže já mám nějaký chorvatský šutry doma na okrasu, tak je vyndám a NENÁPADNĚ skončí v tom jeho kyblíku......
Inu chlapi, nám ženskejm by se nestalo, nechat „dárek“ na pláži :-)
No, jenže jak byl probraný a docela vyspaný, protože usnul prý už 18.30 (vyjížděli v 18.00), tak se mu nechtělo spát a do cca 4.00 mi vyprávěl … myslela jsem, že snad vůbec neusne. Mimojiné jsem se dozvěděla, že sebou fláknul pro změnu na pláži a odřel si koleno, táta prý ležel a on běžel za dědou, který se šel někam projít … Na otázku, zda mu to táta otřel Betadinem (dezinfekce), mi řekl, že prý ne. Ráno koukám, kde je teda odřený - má trošku červenou bradu na straně, ale bez kapky krve, ovšem koleno je s malinkým strupem, či-li na to Betadin rozhodně přijít měl. Je to jenom můj pocit, nebo jsou všichni chlapi od přírody takový „free“? Naopak my ženský co by maminky to možná zase přeháníme s úzkostlivostí, fakt nevím. No teď už to nevyřeším, ještě se na to musím zeptat Zdeňka. Zatím spí, nějak kolem 6.00 musel do hospody, nevím, kdy se vrátil a teď to ještě dospává.    

No a já o víkendu měla akci pod heslem - malým věcem zdar. Všechno, z čeho Adámek vyrostl mi můj taťka vyndal z takového vestavěného obrovského prostoru u nás v chodbě, bylo to v krabicích a taškách, včetně miminkovských věcí. Já to všechno rozdělila podle velikostí, napsala ke každé velikosti seznam co tam je a zavakuovala do těch speciálních pytlů, čímž jsem získala spoustu dalšího místa. Nevakuovala jsem jen miminkovské věci, ty jsem dala zpátky do 2 krabic, protože až nám přivezou skříně do ložnice (doufám, že už to nebude ani za celý měsíc), tak vypukne akce kulový blesk (myslím, že jsem to tu už popisovala) a tím pádem budu mít místo na ty miminkovské, které si už rovnou srovnám do skříněk a postupně je budu prát. Musím říct, že jsem se na to docela těšila, ale byl toho plný obývák (no věci za 4 roky, tak co se divím, že?) a dělala jsem to celý víkend. Fuj, už mi z toho přecházel zrak :-( Nicméně mě teď těší pomyšlení, jak dokonale to mám zpracovaný :-)  

Ve čtvrtek jsem se šla podívat po krámech, nakoupila jsem nějaké dupačky, pyžamka a bodyčka vel. 56-62. Pak mě mamka zatáhla do dalšího krámu, abych si vybrala rychlo­zavinovačku s polštářkem, že nám ji chtějí s dědou koupit, ale že si mám vybrat, jakou chci. Tak už mám doma i rychlozavinovačku - tu jsem na Adámka neměla. No a v tom krámě jsem se dala do řeči s jednou těhotnou paní, jejíž maminka se dobře znala s mojí, takže jsme utvořily tlachající dvojice :-) a ....... když to zkrátím, nalomila mě s porodnicema tak, že jsem od čtvrtka zjišťovala, jak je to s porodnicí v Benešově. Když jsem měla rodit Adámka, neměli tam pořádnou JIPku, byli v rekonstrukci a tak, jenže teď jsem zjistila, že mají i tu JIPku pro miminka, nadstan­dardní služby daleko lepší než v Thomayerce a i nenadstandardní služby jsou nesrovnatelné s Krčí. Já se tam byla podívat loni za švagrovou a moc se mi to tam líbilo, všechno nové, barevné, prostě úplně něco jinýho než „komunistický špitály“. Litovala jsem, že nemají JIP, že bych tam jinak šla klidně rodit (vybírala jsem porodnice právě podle JIP, protože člověk nikdy neví a zdržovat se pak nějakým převozem … ). No takže to dopadlo tak, že jsem rozhodnutá jít rodit tam, už jsem si všechno zjistila a vytelefonovala­. Nakonec si myslím, že i po psychické stránce bude pro mě asi lepší, jít rodit jinam, než tam, kde mi to tak zvrtali. Dojezdová vzdálenost je stejná, cca 30 minut, ve špičce dokonce lepší, protože to můžeme vzít zadem „přes vesnice“.  A dokonce mají statut „Baby friendly hospital“ jako Krč, a to mají ve Středočeským kraji jen 3 porodnice.  

Ježíš, to jsem se rozepsala, radši končím, aby tam nebylo „přečíst zbytek komentáře…“
Pa, PetraK

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 06.08.07 21:26

Tak holky, teď jsem teda nasr…! Sesmolila jsem po dlouhé době komentář a nějak jsem to zvrtala a nejdřív mi vytuhla klávesnice a pak se mi to celý zavřelo a koment je v pr..  

Hmm, teď už jen ve veliké stručnosti! Všechny vás zdravím a vidím, že si všechny náramně užíváte prázdnin! My taky, ani jsem to nečekala! Minulou sobotu jsme měli hody a byla u nás malá hodová veselice pro děti. Domů jsme dorazili kolem osmé. V neděli jsme byli dopoledne ve Vyškově v leteckém muzeu, v poledne jsme jeli do ZOOparku a Dinoparku, ale byla tam fronta na min. 2 hodiny, tak jsme mezitím zajeli ještě do Aquaparku a kluci si to náramně užili. Jezdili na tobogánu oba dva! Ve tři jsme jeli opět do ZOO, ale i tak jsme tam čekali ještě min. hodinu! Fronty jsou tam horší jak v ZOO Trója! Vstupné stejné! Dospělí 100 a děti za 70! Luky tam chtěl strašně moc jít a tak si i tu frontu vystál. My s manželem jsme ho lákali pryč, že přijedem jiný den, ale nechtěl! A to tam byl na podzim! Já zas doufala, že se tam potkáme s Ivčou, ale ta kvůli nemocným dětem nemohla bohužel dojet. Škoda, snad příště. Hned jak jsme vlezli do ZOO, tak jsme nasedli na autobus do Dinoparku, tak byl LUky spokojen. Zpět jsme jeli „vláčkem“ (auto upravené jako vláček).  

V týdnu pak měla moje mamka dovču, tak jsme byli denně někde venku. Jeden den u nich LUky spal! Poprvé v životě! Zvládl to v pohodě! Jeden den pak u nás zcela neplánovaně přespal od kamarádky syn! Přišli na návštěvu a kluci si vyfňukali, že u nás přespí. No to jsem si dala! Klučina je sice stejně starej jak LUky, ale ještě se někdy v noci počůrá a zrovna nám to „vyšlo“ a ve čtyři přišel, že se počůral. Než jsem všechno převlíkla, tak už se probral a nemohl usnout. Tak jsem měla budíčka od čtyř! :-( A to jsme kluky donutili spát až v deset a my se do postele dostali v jedenáct! :-(  

V pátek jsme byli s mamkou na výletě v Javoříčku a já šla s LUkym do jeskyní! Bylo to bezva a moc se nám výlet líbil! V sobotu jsme se plácali doma a včera byli u tchánovců. Tam nakonec padla dohoda, že u nich LUky zkusí taky spát. Takže jsem ho dnes vezla na autobus, kde ho čekala babička s tetou (manžova ségra) a neteří (16 let) a Luky s nima odjel! Tak jsem zvědavá, jak to zvládne, ale jak tam má sestřenici, tak určitě jo! Vždycky se na ni hrozně těší!

Takže se máme fajn a já zírám, jak nám ty prázdniny utíkají!

Ahoj  

Monča a kluci  

PS: O víkendu se ve vedlejší vesnici utopil 4,5 letý klučina! :-(((( Děsný!

 
Jirina
Extra třída :D 13106 příspěvků 07.08.07 07:58

Ahoj všichni,

Mončo, Petro, díky za dlouhé komentáře, jen tak dál!

Já taky přidám něco o našem víkendu.
V pátek jsme byli u našich, viděla jsem po x letech svého 17 letého synovce (ségra s námi nemluví a žije na druhém konci republiky), je to síla co se stalo z malého klučíka! Pak jsme grilovali, byli tam obě další ségry, partneři, ještě jedna známá, no prostě povídali jsme až do 11. Mysleli jsme, jak budou hezky spát - haha, byli na nohou v 7, rošťáci!

V sobotu hrál náš tatínek na SázavaFestu v Kácově, tak jsem se chystala s dětma na výlet sama. A zrovna jak na zavolanou přišla pozvánka od spolužačky z gymplu (neviděla jsem ji snad 7 let), že u nich ve vesnici jsou letní slavnosti, tak jsme se tam vydali. Je to od nás hodina cesty, prvně jsem jela takovou dálku sama s dětma, ale v pohodě. Je to vesnička u Benešova a jmenuje se krásně Milovanice.
Nejdřív tam byla disciplnína přejezd rybníka - přes rybník jsou na pontonech dány prkna a má se přejít. Samozřejmě se to různě kýve a spousta lidí tam spadne :o) Nejdřív šly děti - pěšky, jen s balonem, pak dospělí a ti tlačili trakař se sudem a to byla docela legrace. Teda my se nezúčastnili, jen jsme fandili kamarádce. Představte si, holka z Prahy se odstěhovala na venkov, mají farmu, ovečky, kozy, má 4 syny a s manželem hospodaří, vyrábí kozí sýry (moc dobrý), medy a různý bylinkový tinktůry, taky umí tkát z ovčí vlny a vyrábí z toho různé čepice a taštičky atd. Fakt bych to do ní neřekla :o)

Celé slavnosti byly pojaty v podobném duchu, předváděla se výroba všech možných věcí - hrnečků, klobouků, tkaní na kolovrátku, no prostě moc zajímavý. Taky tam hrálo několik kapel, ale samý etno a to zase moc nemusím. Vydrželi jsme až asi do 6 hodin, akorát jsme nemohli počkat na vyhlášení tomboly, děti už chtěly domů, tak nám výhru (klobouk do tropů) vyzvedla kamarádka a přiležitostně si ji musím vyzvednout. Samozřejmě tam byl stánek se sladkostma, tak jsme něco museli nakoupit, ale lízátka - dudlíky Jíra usoudil, že jsou už moc sladký, tak aspoň budu mít pro příště argument, jak podobné věci odmítnout.

V neděli jsem pozavařovala nějaké švestky a broskve, co jsem dostala od hodné sousedky, odpoledne jsme jeli na Rabyni vyzvednout synovce (od manžovy ségry), bude u nás celý týden.

Ve čtvrtek a pátek si chci vzít dovolenou, spojíme s víkendem a chceme jet do Českého ráje, tak pak napíšu zážitky. Prý má pršet, snad to nebude tak hrozný.

Tak se mějte, raději už to odešlu, ať mi to nezmizí jako Monče :o)

Tak pá
Jiřina a Jíra s Haničkou

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.08.07 08:12

Petro,
tak u nás jsem „free“ spíš já. KDyž sebou děti fláknou, nijak to neřeším, tatínek se hned shání po nějaké dezinfekci :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.08.07 08:14
 

ahojda!
v rychlosti jsem to tu prolítla, jsem tento týden „bezdětná“, tak to musím využít a dělat něco doma a na zahradě, to, co s dětmi běžně nestíhám.
Teď jedu koupit něco dobrýho kekávičce, za chvíli přijedou naši, budem trochu předělávat zahradu.
Mějte se fajn a zase někdy na počtenou!
 Ivča

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 07.08.07 08:40

Ahoj,
na dlouhý komentář se opět bohužel nezmůžu. Snažím se to tu co nejrychleji pofackovat, ještě sundat prádlo z balkonu, aby se úplně nevyšisovalo a mažu na autobus do Loun. Stejně dorazím kolem poledního, to chcípnu. Stejně jako Ivča bezdětná se snažím zvládnout věci co nelze s dětmi. Mám poněkud výčitky svědomí, že vůbec nepomáhám našim, jenom jim tam vrazím děti :-/ Tak to jedu napravit, něco porobit na zahradě, jestli je něco na zavařování tak pomoc mámě a přitom se trošku opalovat a možná, že je pro Katušku připravený bazének :-)))
Včera jsem byla v kině, manžel jel se mnou, ale na Tajnosti nešel, přece jen 160,– Kč za něco, co ho až tak nezajímá, se mu nechtělo dát. Tak prošel obchody s počítačema :-) Je to film spíše pro ženské, ale dost mě to dostalo, nebýt v kině mezi lidmi, i slza by ukápla. Rozhodně nic na odreagování, spíše k zamyšlení.

Petro, to to letí, Štěpánek bude na světě cobydup! S tvým elánem ale určitě zvládneš obě děti, barák, kancelář!

Dano, chaos v bytě si docela dovedu představit, ale podlaha bude stát za to!

Mončo, to by mě teda nadzvedlo, že mě ve 4 vzbudí cizí dítě! Ale mě tohle asi nehrozí, na ty moje rošťáky (hlavně Vítka, Míša spí dobře) nikdo nemá :-/ Kamarádka bude opět podstupovat KET tak možná budu hlídat, ale to je spáč, toho chudáka naše děti ráno nenechají dospat :-)

Jiři, o víkendu má pršet? No bylo by to potřeba! U nás na chalupě už skoro není voda, u nás jako jedněch z posledních ještě teče, jinak už si musí vozit! Je tam studna a problémy jsou každý rok, letos ještě větší. Tak ale vám ať se výlet vydaří, déšť pošlete do Jižních Čech! :-)

Mějte se krásně, objevím se asi ve čtvrtek!
Katka

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 07.08.07 10:58

Ahoj,
dneska jen v rychlosti:
lítám od pračky ke šňůrám, mezi tím sedím v kanceláři, doma po víkendovém úklidu už ani stopy, na zahradu už čas nezbývá … :-(
Do toho všeho se začíná řešit střecha nad mojí kanceláří a dědovou garáží. Stavební povolení na to už máme víc jak 2 roky (musela jsem ho už prodlužovat), ale pořád jsem tomu nevěnovala moc velkou pozornost - jenže teď se Zdenda zase rozjel - už vybral kdo to bude dělat, smluvil si s ním schůzku, dokonce už nakoupil i trámy a fošny, prostě jsem si najednou byla nucená přiznat, že zase začne stavební blázinec. Sice prý až na jaře, ale i to mi najednou přijde jako děsně blízko. Navíc představa, jak uspávám dítě a vedle někdo tluče, vrtá apod., je ještě stále živá od doby, kdy byl Adámek mimč :-(
Jo a taky jsem chtěla vložit nějakou fotku stavby koridoru do galerky, ale vůbec se mi to nepodařilo :-( Ráda bych to stihla dřív než nám ta hospoda spadne…  

Zatím pa, PetraK    

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 07.08.07 11:03

Teda s tím utopeným klučinou je to síla!!!!
A upřímně řečeno, s tou frontou do ZOO taky! My byli v pražské ZOO naposledy ještě když nebyl Adámek a žádné velké fronty se nekonaly. Pořád se tam chystáme, ale nějak to nevychází. Vždycky, když to naplánujeme, tak Adámek onemocní :-( Ale zvládli jsme letos ZOO ve Dvoře Králové, a tam žádná fronta nikde nebyla, a to jsme tam byli o víkendu. Jo a vlastně jsme byli i v ZOO i v Dinoparku v Plzni a tam to taky bylo v pohodě.
Nás by tedy hodinová fronta taky pěkně otrávila …
Pa, PetraK

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 09.08.07 12:41

Ahoj holky!

Nikde nikdo?! :-(  

Podávám jen krátké info od nás! Stejně jako Ivča a Katcha „lítám“ a snažím se stihnout co se dá! A proč?! Protože mám jen jedno dítě! :-) Luky kupodivu u babičky vydržel přes noc naprosto v pohodě a pobyt si sám chtěl prodloužit, takže přijede až dnes večer. Já se za ním byla s TOmíkem včera večer podívat a chvíli sice říkal, že pojede s náma domů, ale nakonec to „dobře dopadlo“ a zůstal. SIce se se mnou mooooc loučil a objímal, ale nakonec byl prý po našem odjezdu v pohodě. Docela mě překvapilo to jeho loučení, protože když jsme přijeli, tak jak mě uslyšel, tak jediné co křičel bylo - Tomíííí, Tomííííšku a na mamu úplně kašlal. :-)   Jiři - takže jste si zase užili bezva víkend, viď?! ****
Peti - teda další stavební činost nezávidím! Jenže ono to na baráku snad ani jinak nejde, co?! Tam je práce furt a furt. Moc dobře to znám.  

My teď s manžou začali pomalu řešit, co uděláme s obývákem. Nechali jsme si před 3 roky položit a nalepit celoplošně koberec a za rok byl tak šíleně vybledlý, že se na to nedalo dívat. Pak jsem to reklamovala a něco jsme dostali zpět. Zatím jsme ho ale nechali, protože děti jsou čuňátka a pořád v obyváku něco vylévají a rozďapmají a špiní. Teď začal TOmík chodit na noční, tak se mu občas ještě stane loužička. Sice v obyváku se mu to podařilo jen jednou, ale i tak si myslím, že bude ještě nějaká havárie. Takže bychom chtěli ještě tak čtvrt roku vydržet a pak koberec vyměnit. A s ním jsme se rozhodli i o opravu stropu, který praská a chceme vymalovat! A když už se do toho tak pustíme, tak jsme si říkali, že koupíme taky novou stěnu a sedačku! Takže nás za chvíli zas čeká další „přestavba“ a už se toho děsíme. Já to chtěla asi urychlit (ten začátek práce) a včera mi na ten koberec spadla žehlička a připekla mi ho!!! Je tam teď hnusnej seškvařenej flek, kterej se mi podařilo trošku škrábáním nůžkama narušit, ale hold to bude muset vydržet ješte ty 2-3 měsíce.  

Tak to jen v krátkosti. Jinak se u nás nic moc neděje.  

Ahoj
M.  

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 10.08.07 10:30

Ahoj holky,

ani nevíte, jaký horor jsem prožívala ve středu od rána:
Ráno vstanu, jdu na WC a koukám, na kalhotkách krev. No myslela jsem, že snad omdlím, začala jsem zmatkovat, volala jsem Zdeňkovi, do toho můj gynekolog má dovolenou, ale já mám na něj mobil, tak jsem mu volala, samozřejmě to nebral, tak jsem šla v noční košily do kanceláře, kde jsem měla číslo na benešovskou porodnici. Zavolala jsem tam a uprostřed rozhovoru jsem se neudržela a začala jsem brečet … a představte si, že mě paní (nevím zda sestřička či doktorka) na druhém konci začala uklidňovat a říkala, ať radši přijedu. Mezitím jsem se dovolala doktorovi na mobil, ale vzala mi to jeho žena s tím, že doktor ještě spí, ale že až se vzbudí, okamžitě mi zavolá (to jsou služby, co?). Takže jsem mazala do koupelny rychle se osprchovat, do toho volal doktor, tak jsem mu to vylíčila, říkal, že je dobře, že jedu do nemocnice, ať se nebojím, že to nevypadá na nic hroznýho - vlastně mi řekl to samé, co po telefonu v porodnici - že to může být prasklá cévka. V porodnici na mě byli všichni milí stejně jako v Ordinaci v růžové zahradě, fakt nekecám. Nikoho jsem tam neznala (ta známá má taky dovolenou, to je pech …) a všichni mě uklidňovali, všechno mi vysvětlovali, prostředí tak báječný, že jsem si nepřipadala jako na vyšetřovně u porodního sálu, ale jako u někoho na návštěvě v kuchyni - nic bílýho, všechno krásný barevný, čistý, nový. Poslali mě na ultrazvuk o patro níž, tam jsem čekala asi 3/4 hodiny, doktor všechno zkouknul, divil se, jak velký mám břicho :-(, 3× měřil Štěpánkovi hlavu, protože tomu nechtěl věřit a výsledek? Všechno dobrý, placenta v klidu, hrdlo zavřený, odhad váhy 1,5 kg, hlava odpovídá týdnu 31 a to jsem byla 29+3! Takže asi to samý co Adámek … Pak jsem šla zpátky na vyšetřovnu k porodnímu sálu, doktorka si to přečetla, ještě mě vyšetřila a pustili mě domů s tím, že musím mít klidový režim. Popřáli mi pěkný den, pochválili, jak mi to sluší … prostě jsem nevycházela z údivu. Absolutně jsem nečekala, že po tom ranním šoku pojedu domů tak pozitivně naladěná a uklidněná. Jsem 100% přesvědčená, že jsem si tu porodnici vybrala dobře, a to je myslím to hlavní - důvěra.
Tak jsem polehávala celou středu a čtvrtek, teď už se to uklidnilo, tak jsem šla do kanceláře k PC, to taky „jenom sedím“, žádná velká námaha, ale pro klienty tu „nejsem“.

Jo a k tý střeše - už se tu na to byl ve středu podívat člověk, co to má dělat a výsledek - bude se to dělat ještě letos! Ale prý je to pro ně sranda, měli by to mít za týden hotový. No to jsem zvědavá, ale je pravda, že je to jenom 70 m2, což je třeba proti střeše u nás na baráku fakt legrace. Ale jelikož to budou dělat úplně celý (zatím je střecha rovná a bude do A), tak to znamená nejen střešní krytinu, ale všechny ty tesařské práce … ach jo, už aby to bylo hotový :-)

Tak končím, mějte se fajn,
Pa, PetraK

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 10.08.07 12:23

Ahoj Petro,
horor hrozný, ještě štěstí, že to nebylo nakonec nic vážného!!! Hlavně dodržovat ten klidový režim, ale nepochybuju, že po téhle zkušenosti budeš. Nemocnici máš otestovanou, dost drastickým způsobem, ale je třeba najít ta pozitiva :-)
S tou střechou si stejně asi užijete, i když to bude hotový rychle, nějaký bordýlek kolem toho se nadělá. Na chalupě nám dělali střechu před 2(?) lety a hřebíky občas najdeme ještě teď. Ale byla to teda pořádná střecha a opravovala se stratá takže měnili některé trámy a latě, to bylo hodně bordelu. Kdyby jste to měli hotové než se Štěpán narodí, bylo by to určitě lepší. Kdy máš vlastně termín?
Přeju už jen klid a pohodu!
 Katka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 10.08.07 12:55

Ahoj!
Tak jsem zpátky od našich, bylo fajn, že se o mě maminka tak hezky starala :-) Na zahradě moc práce nebylo, jen zalít a když jsme na to byli 3, bylo to za chvilku. Takže jsem se tam spíš nudila. Ale koupily jsme si s mámou francouzskou manikůru a po 6 letech jsem si nalakovala nehty :-))) Měla jsem pak nutkání mít neustále roztažené prsty, už to naštěstí přešlo :-) Dneska jsem byla na nákupu ve výtvarných potřebách - krakelovací lak. Mám už ve výrobě úplné veledílo, ale tohle jsem ještě nedělala tak to musím nejdřív vyzkoušet na něčem menším. Asi před 3 týdny jsem si koupila knížku 52 nápadů na každý týden - holky tam je věcííííí!!!!Od ubrouskové techniky přes savování, barvení skla, drátování, batika, ruční papír, práce s kůží, no prostě takové základy od všech technik které znám i neznám. Takže mám co dělat :-)

Mončo, to máš hezké vyhlídky na nový obývák :-) Měli jsme to podobně - v obýváku levný koberec, než děti zvládnou aspoň čůrání, pak jsme dělali plovoučku. Sedačku máme úděsnou, pořád jsem si říkala - AŽ BUDOU DĚTI ČISTOTNĚJŠÍ - to nebude nikdy! Takže s první výplatou jdu vybrat sedačku, asi teda na nějaké splátky, protože z mého polovičního úvazku by sedačka nebyla…

Mějte se hezky, my jedeme navečer za dětmi, budu zase až v neděli večer.
 Katka

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 10.08.07 13:33

Teda Peti, četla jsem to se zatajeným dechem! Ještě že to tak dobře dopadlo! No určitě to bylo z námahy. Máš pořád taky honičky, teď ještě to chystání věciček pro Štěpánka bylo určitě taky náročné, tak se to v „klidovém režimu“ určitě zklidní. Hlavně už začni trošku odpočívat! I když teď s tou střechou to půjde asi těžko, co?! Ale bude hotovo, než se mimi narodí a to je hoooodně pozitivní!  

S porodnicí je to taky fajn, že sis ji vlastně už prohlídla a otestovala! Aspoň víš, do čeho půjdeš. :-))))  

M.  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 10.08.07 13:37

Kači - ouou, francouzská manikúra?! To bych si taky nechala líbit. Mé nehty jsou dost děs a hrůza. Především mám co chvíli nějaký ulomený. Nevím, jak to pořád dělám! Nemám je nijak dlouhé, ale dost tvrdé a nepružnéa jak na něco narazím, tak se vždycky ulomí. Nějaký lak by to taky chtělo, ale zatím k realizaci nedošlo!  

A kdypak čekáš tu první výplatu?! Ať víme, kdy nám „předvedeš“ novou sedačku. :-) No už se Ti to krátí, co?! Za chvíli nastupuješ. Těšíš se?  

M.  

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 10.08.07 14:30

Ta první výplata bude někdy v listopadu :-))) Takže to bude spíše asi v rámci vánočního daru :-) Do práce se zatím těším moc, doufám, že mě rychle nevyvedou z omylu. Ať už kolegové nebo Vítek ve školce.
 K

 
Jirina
Extra třída :D 13106 příspěvků 13.08.07 07:42

Ahoj všichni,

vrátili jsme se po 4 dnech dovolené, zase máme spoustu zážitků, tak nevím, jestli nenapsat nový deníček - je mi to trapný, že už by to byl třetí po sobě, jestli máte v plánu někdo jiný ho napsat, přihlaste se, já kdyžtak večer něco spáchám.

Teda Petro! Tys mě vylekala, drž se a hlavně odpočívej, ať je vše ok. Koukám že už se blížíš třicítce, takže už to nebude dlouho trvat a bude Štěpánek mezi námi, jen jsi pořád neodpověděla, kdyže máš vlastně termín?

Ahoj Jiřina

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 13.08.07 10:11

Ahoj holky,  

díky za podporu. Tak termínů mám samosebou víc, podle pohybů 8.10, ostatní kolem 20.10. Dle počítání týdnů dnes právě končím 30. týden a od zítřka začínám už 31. Můj stav se uklidnil, dva dny jsem polehávala, pak jsem se dala opět do práce, ale musím říct, že s „rozumem“. Vždycky chvíli něco dělám vestoje (třeba luxuju) a pak si najdu práci, při které zase sedím (tředa nějaké zašívání). Díky tomu se mi to daří kloubit tak, že nemám pocit, že nic nedělám a přitom se snažím šetřit se.  Šok to byl i pro mě a nemůžu se zbavit takových těch obav, aby se to neopakovalo. Ve středu končím sedmý měsíc a začínám osmý, rozhodně klidnější bych byla, kdybych byla o měsíc dál…
V pátek mi přišla ta samohoupačka. Jsem z ní nadšená! Hned jsem to smontovala (dostala jsem vynadáno od Zdeňka, že se mám šetřit - ale já u toho seděla…) a vyzkoušela, Adámek už tam nechává houpat medvídka - budeme to muset uklidit, aby to na Štěpánka vůbec vydrželo :-) 
Už mám  „na cestě“ jen košík, měl by přijít tenhle týden. Doufám, že to taky dopadne dobře.
Jdu pracovat, nebyla jsem na PC pracovně od úterý a je to vidět ......
Ahoj, PetraK      

 
Jirina
Extra třída :D 13106 příspěvků 13.08.07 12:54

Jé Petro já měla s Jírou taky termín 8.10. (dle MS poslední 1.1.) Jíra se ale narodil v 35+2, čili 5.9. a měl 2,7 kg a žádné znaky nedonošenosti.

Tak ať ti to hezky utíká!

J.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 13.08.07 13:05

Vítek je 6.10. tak kdyby Štěpánek přece jen spěchal, třeba se trefí :-))) A 19.10. má zase Míša svátek, máme ten říjen docela plný, ještě 2 Věry v rodině.
To luxování bys ale mohla nechat manželovi a montáž taky ;-)
 Katka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 13.08.07 13:17

Ahoj,
tak jsme si včera přivezli děti z chalupy a už mi pijou krev… Jsem asi matka krkavčí :-( Toho svinčíku co stihli od včera udělat :-O
Dneska jsme byli v Tescu. Před Tescem je kontejner na oblečení tak jsem tam vezla jednu pořádnou tašku. Ale hlavně jsme POTŘEBOVALI cinkací závory k vláčkům - měli poslední a vzala jsem i točnu, ta stála jen 70 Kč. Vítek najednou nějak vyrostl z tenisek a počasí je spíše na plné boty i když dnes teda zrovna ne :-) Ale v CCC vedle Ikey jsme sehnali pěkné - teda hlavně jemu se líbily což je důležité, jinak by dělal bugr při každém obouvání, je v tomhle hrozný. A za 399,– moc pěkný. Tak tu v nich teď chodí, kopačák pod paží, asi půjdeme ven kopat, už se těším… Jenže cestou zpátky jsme míjeli houpačku u Mac Donalda, na kterou jsem je původně lákala a to bylo řevu. A ještě k tomu několikeré čůrání, no měla jsem dost když jsme dorazili dom. Oběd jsem měla naštěstí předpřipravený tak jen uvařit špagety a zahustit tu omáčku na ně. Napráskli se oba, já taky tak jsem měla radost, že se mi to povedlo.
Jiřino, mám v hlavě cosi jako minideníček tak to zkusím spáchat, aby to nebylo pořád jen na tobě. Ale tvoje zážitky z cest se hezky čtou!
Jo, na BC se objevila po dlouhé době Zuzka, je stále bez netu, jinak v pohodě.
 Katka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 13.08.07 13:19

Opravuji - SKLUZAVKU u MacDonalda
K.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 13.08.07 14:13

Deníček sepsán a poslán!
Katka

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 13.08.07 14:15

Ahoj holčiny,
dlouho jsem tady nebyla, ale znáte to prázdniny!!!

Včera jsme se vrátily z chaty, takže peru, peru, peru!!!!!

Adélka rozvazuje čím dál víc, už se konečně nechá vodit za ruce, takže ťapkáme a já následně hekám, že mě bolí záda!
Danovi na dovolené vypadl jeho první spodní zoubek!!! Kýval se mu už před odjezdem, ještě některou noc na chatě mi říkal, že asi zajedeme za paní zubařkou, že ho chce vyndat. Vadí mu prý jak se kýve, že nemůže jíst ani rohlík. Jenomže asi den po našem rozhovoru se večer grilovala kukuřice no a ta to vyřešila za nás! Dáda se do ní zakousl a zub byl venku.
Takže „zoubková víla“ (to jako já!) bude muset něco koupit.

Ani nemám moc čas Vás dočítat,ale registrovala jsem, že Petruška nás i sebe trochu vystrašila.
Takže jsem ráda, že je všechno o.k. a Štěpánkovi a mamince se daří!

Jdu pokračovat.
Dítka se o něco tahají v pokoji, tak si dovedete představit ten „klídek“, který tady mám!!!

Mějte se všichni moc krásně a já se zase ozvu, slibuju!

Vložit nový komentář