Maminkou s emiminem už pár let - vodácký od Dany

O životě

Tak konečně nastal ten den D, o kterém bych myslela, že se mi nikdy nestane, i když jsem si to moc moc přála. Jeli jsme na vodu. Na Sázavu. Pro mě laika, na řeku, která je jednou z mek vodáků a centrem trempíků. A co ještě. Jeli jsme jen ve čtyřech. Bez dětí. Poprvé od doby, co je máme (takže 14 let) sami dva. Jako za svobodna, za „mlada“. Neskutečné, ale stalo se.

Tak toto je Milanův svátkový dort!

Tábořiště první den. Kácov.

hrad Český Šternberk

Sokolník s orlem skalním. Víte, že má rozpětí křídel 2m a váží jen 2,75kg! V...

Svatý Petr si ale řekl, že nám to nedá jen tak a tak v pátek zalil Brno i cestu do Prahy několika docela vydatnými bouřkami. Po cestě z práce jsem psala zoufalé sms typu „tak co, jedeme“ a z hrůzou jsem čekala, že ne, že hrozně leje. Jaká byla úleva, když přišla odpověď „nakládáme lodě, je hezky a bude, musí, sraz v Kácově, budeme Vás čekat na silnici“. V tu ránu už mně bylo jedno, že leje jako z konce. Protože přece bude hezky.

No a stalo se. Přijeli jsme do Kácova. Vrabčáci stáli u silnice, tak jsme zajeli autem vedle jejich a začal nádherný víkend. Jak jsem vystoupila z auta a viděla tu vodu, která v mých očích byla „dravý proud“, tak jsem si myslela, že to prostě nikdy nedám, že do lodě a na takovou rychlou řeku NIKDY nesednu. Tak jsme na posilněnou šli naproti do pivovaru na pivko. A probrali všechny zásadní informace. Po návratu na tábořiště jsme postavili stany. Vrabčáci svůj nový prvně. Vytáhli židličky, stoleček. A protože bylo Milana a ten můj Milan měl tudíž svátek, dostal nádherný slaný (sýr, olivy, šunečka) dort, na kterém byla z papriky udělaná kytara. A ještě rum – záchranu námořníka. Na ten my jsme v tom „ajfru“ zapomněli. To bylo takové milé překvapení. Hned jsme se do něj pustili.

No a pak jsme si sedli do židliček, udělali ohýnek z připraveného suchého dřeva – teda abych nekecala, Petr udělal ohníček. Opékali jsme špekáčky, seděli, zpívali, pili, já jsem byla zase veselá z otevření rumu…prostě nádherný večer. Obloha byla taková podmračená, ale bylo docela teplo. Za zádama nám tekla ta šílená divočina, hučel splav… Večer utíkal. Po půlnoci začalo trošku krápat a tak jsme si stoupli kolem ohníčku, židličky schované, a pěli jsme jen tak, bez kytary, staré spirituály. Bylo to super. Jiřinka se těšila, jak si ráno udělá na vařiči velký čaj.

Přišlo ráno. Tábořiště bylo plné, takže ani nešlo spát nějak dlouho. Odevšad se ozývaly nějaké hovory. Já jsem byla vzhůru už tak od pěti. Vzbudily mě kačeny chodící kolem stanu, gagající a ukusující trávu. Pak už jsem moc nespala. Jen jsem ležela a říkala si, že to teda asi fakt dnes bude. A bylo. Jiřinčin ranní čajík se nekonal, protože vařič zůstal doma. Neva, v bufetu dělali, sice za nekřesťanské peníze, čaj. Já jsem hned ráno byla natěšená a ptala se, kdy už jako vyjedeme a odpovědí mi byly slova klasika „vodák, který vyplouvá za ranního kuropění, není vodák, ale nadpřirozená bytost“. Takže jsme v klidu sbalili stan, věci. Musím teda říct, že mě Jiřinka dost vydepresila, protože byla s tím balením šíleně rychlá. Já jsem se tam pořád motala s těma všema předmětama a Vrabčáci byli najednou sbalení. Kluci nás tam nechali s loděma a jeli auta odvézt do naší cílové stanice. Tj. asi 7 km po proudu do Soběšína

Vláčkem se měli vrátit zpátky. Jiřinka měla na všechno naprosto přesný itinerář, takže já jsem se o nic nestarala. Kluci dostali instrukce a my holky jsme šli do bufetu na další čaj. Čekání uběhlo rychle. Protože jsme povídaly a povídaly. Najednou jsem v tábořišti zůstali úplně sami. Kluci dorazili, vyfotili jsme se u řeky a šlo se jako na to!!! Nástup do lodi jsem měla teoreticky zmáknutý. Jiřinka předvedla názornou instruktáž, takže pohoda. Sedli jsme do lodě a jeli. No paráda, co Vám mám povídat. Kdo nezažil, nepochopí. Jenže ouha. Abychom si nemysleli, že jsme jako vodáci, před náma se objevili tři lodě. Pěkně rozprostřené po celé řece. Pro zkušeného vodáka žádný problém. Protože místa kolem jak na letišti. Ne tolik pro nás!!! Taky loď má nějakou setrvačnost a tak jsme při úhybném manévru kolem levé lodě skončili v přilehlých vrbičkách a ani nevím jak, ale prostě jsme TAM BYLI. Jen jsem slyšela dělníky ze břehu. Jsou tam, jsou tam!!! Vynořila jsem se přesně na druhé straně lodi, než jsem do ní padla, vedle mě Milan s dotazem, jestli jsem v pořádku. Jenomže řeka měla asi tak -5 stupňů, protože byla taková zima, že jsem nemohla popadnout dech. Navíc jsem si parádně lokla, tak jsem tam jen jaksi hýkala. No sranda. Jenomže jak teď vylít vodu z lodě, aniž bychom neutopili sebe nebo loď. Pochopitelně jsem se nevyklopili u žádné písečné pláže, ale v jakémsi bordelu, kde bylo bláta po kolena, strmý břeh a kolem ty blbý vrby. Po několika pokusech z vody, kdy to fakt nešlo, jsem se vyhrabala na břeh (bláto za nehtama mám ještě teď). Po cestě jsem v blátě 2× ztratila kroksku. Loď jsme povytáhli, já si vlezla pod ni, nadzvedla zádama a Milan z vody ji nahýbal a vyléval. Myslela jsem, že se hanbou propadnu. Kupodivu, nikdo se nesmál. Ani Vrabčáci, ani projíždějící lodě. Za což teda fakt moc díky!!! No a potom už musím říct, že se nám žádná nehoda nestala. Blbé bylo, že jsme měli na sobě všechno mokré. Převlíkat jsme se nechtěli, protože já jsem byla přesvědčená, že se zase vyklopíme a nebudeme mít nic suchého. Dojeli jsme na první jez. Tam byl stánek, tak nám tam Petr koupil rum. Dali jsme si i nějaké jídlo a koukali na přijíždějící vodáky. Sem tam (sice o generaci mladší) přijel někdo, kdo vypadal jako my. A zase se nikdo nesmál. Nikdo se na nás nedíval jako na blbce. Rum pomohl. Ztratila jsem zábrany a pak už jsem v té lodi neseděla jako vosa na bomboně. Sice jsem Milana občas nervovala výkřiky „jedeme našikmo“, „já chci doprostřed řeky“ apod… Ale docela v pohodě jsme dojeli do Soběšína. Petr bravurně sjel s oběma loděma oba jezy. To nechápu!!! Na posledním jezu jsme zamachrovali, když se nás přijíždějící vodáci ptali, kudy jsme to sjeli, tak jsme jim odvětili, že my ne, že jsme to přetáhli, ale kamoš to sjel támhle šlajsnou, jde to, jen trošinku nabral. No prostě už zkušení vodáci, ne!!!

Do tábořiště v Soběšíne jsme zajeli „zkušeně“. Vytáhly se lodě, postavily stany a šlo se do hospody!!! Tam jsme si dali moc dobrou večeři, pivko, čaje, kávy. A za světla šli na tábořiště. To bylo takové maličké. Neoficiální. Kromě nás tam byli ještě jedni mlaďoši a jinak nikdo. Tábořiště bylo pod fotbalovým hřištěm, vysoká travička, takže jsme spali jako v peřince. Nanosili jsme si z lesa dřevo, udělali ohýnek, buřtíky, dobrůtky,a program stejný jako včera. Zpěv, povídání až do ranních hodin. Potom kolem ohýnku bez kytar zase nějaké vokální skladby. A tentokrát ničím a nikým nerušený spánek až do osmi hodin do rána. Ráno zase pohodička. Strašně jsme se nasmáli, jen bohužel témata nejsou vhodná ke zveřejnění!!! Snad jen, že jsme mohli na WC chodit do kadibudek na fotbalovém hřišti. Petr trefně při první návštěvě řekl, že jde protrhnout pavučiny. To se u nás ujalo a už to neřekneme jinak. Kluci potom zase odjeli s autama a my jsme čekali na kousku karimatky u ohýnku až se vrátí a sjedeme poslední úsek řeky do Českého Šternberka. Jediná nehoda byla hned ráno, kdy jsem se po protrhávání pavučiny šla umýt ruce do řeky a uklouzla mně krokska a já jsem zahučela po zadek do vody. No prostě bez té vody jsem nemohla být.

Jak přijeli, tak jsme sedli do lodí a jeli. Měli jsme to před sebou už jen kousek, tak by to fakt byla ostuda, kdybychom to nezvládli. Pozorovat Vrabčáky, jak jistě a v klidu sedí na lodi, nic se jim nestáčí, nenaklání, klidně se dívají po krajině. No koncert. My v křeči, našikmo. Když přes řeku letěla volavka, tak jsem měla oči navrch hlavy, abych se nepohnula. Úsek to byl krásný, tichý, zelený a najednou se před náma objevil v zátočině hrad. Krásný. Téměř profesionálně jsme zajeli ke břehu tam, kam jsme si naplánovali a… a bylo po všem. Umýt lodě, převléct se za lidi, nandat lodě na auto a mohli jsme jít nahoru na hrad. Prohlídka byla za ¾ hodiny. Tak jsme si dali v automatu kávu, čokoládu. Viděli a slyšeli jsme velice zajímavé představení sokolníka s výrem velkým, sokolem stěhovavým, orlem skalním. Prohlídka byla moc krásná. Zvenku hrad, zevnitř zámek. Navíc další turistická známka, plus turistická vizitka, plus mince pamětník. Známek celkem tři ks. Což je super. No a po prohlídce velice dobrý oběd a pak už nic. Všechno hezké jednou končí. Tak příště určitě, pokud budeme mít tu možnost, zase pojedeme a moc rádi. Bylo to super. Bohužel nemám slova, abych tuto zkušenost a zážitek přenesla na Vás.

Tak ahóóój Dana

Hodnotilo 2 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8807 příspěvků 21.06.10 21:17

No teda!!! Admini moc díky! To koukám na tu rychlost. 8-o :roll: 8-o
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8807 příspěvků 21.06.10 21:18

Tak jsem tenhle příspěvek poslala ještě do starého deníčku, tam už by ho nikdo nečetl, tak kopíruju ještě sem!!!

Ahoj holky,
tak jsem poslala nový deníček. Luci, nezlobíš se?
Teda vypadá to, jako by tu éčko bylo jen pro nás. Na první stránce budou hned tři naše deníčky!!!

Anjelico, tak to jste se měli krásně. Skoro jako my. To je fajn. Vzpomínaly jsme na Tebe!!!

S tím autem, to je šílené. To máte garáž někde u domu? A byl tam poškozený zámek nebo tak něco! Tak to zvládněte a ať je to brzo opravené a taky vyřešené s pojišťovnou. Na toho darbáka sesílám kletbu čongo mongo!!!

Hani, teda já jsem. Tak teda Markétce hezké vyzo netřeba přát. Tak to měním na jistý krok, bohatou slovní zásobu a suchou plenku na noc!!! A hlavně a jedině zdraví

No a Tobě!!! Taky zdravíčko, radost z dětí, manžela, pohodu doma a klídek v práci!!! Tradiční otázka? Jaké byly dárky?

Oběd Vám holky závidím. Tak až si budete připíjet, tak si na mě vzpomeňte, budu tam s Váma pak poreferujte, co jste si daly, jo!!!

Na konec školy se už taky těším. Matěj má už ve škole všechno hotové. Slabikář, matiky. Závěrčnou písemku z matiky, tu na poslednís stránce napsal za 1*. Bude mít s přehledem samé jedničky, ale pořád se nervuje, že bude mít nějakou dvojku. Truhlík. Přiznám se, že u něj je mi to tak nějak jedno. Na Tomíka jsem zvědavá. Snažil se vyspravit, co dalo, což oceňuji.

Dneska jsme měli ráno zoubkovou událost. Matýskovi při čištění zubů vypadla dolní dvojka. Přiběhl do kuchyně, pusu od pasty a na dlani zoubek. Tak budeme v noci čekat na Zoubkovou vílu

Oba kluci mají zítra místo školy sportovní den. Počasí teda nic moc, snad jim nebude pršet. Mají mít sportovní obutí a oblečení.

Jó dneska jsem v obchodě koupila ty kostkované outdorové kalhoty. Jedny Tomovi na tábor a jedny sobě na akce. Na Matěje měli s takovým divným složením, ale chci mu je koupit taky. Nemá žádné takové pláťáky na válení. Zítra zajedu do obchodu tady u nás. Tomovi docela hodně sluší. I já v nich nejsem taková briketa, jak jsem si myslela. A hlavně jsem to trefila od oka. Na sebe už kolikrát mám jiné oči než ve skutečnosti. Bohužel si fandím a vezmu něco menšího

Jinak dnes mě zamrzelo, že umřel herec Vladimír Dlouhý. Měla jsem ho moc ráda. Bohužel on je zrovna jeden z těch případů, kdy tomu vydatně pomohl. Každopádně je ho škoda. Byl to i docela fešák. Než teda onemocněl. Pro mě měl takové zvláštní kouzlo.

Tak jsem zase dlouhá. Jdu vytáhnout druhou pračku. Všechno prádlo vonělo jako z uzenářství

papa Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 21.06.10 22:16

Jé a já taky psala ještě do starýho.
Teď už ale nemám sílu, takže si počtu až ráno.
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 22.06.10 08:13

Ahojda, tak já sem taky zkopíruju ten můj večerní:

Ahojky,

tak přemýšlím, jestli si psaní nenechat na ráno. Šla jsem k počítači v dobré víře, že proberu fotky, a tady zpráva od Milana, že mám v úschovně zásilku fotek z vody. Tak jsem se do toho pustila a asi na desátý pokus a skoro dvě hodiny stahování, kdy jsem se bála v počítači na cokoliv sáhnout (prve mi to totiž během stahování najednou skončilo a nic se nestáhlo) jsem si jen na kraji hrála karty a koukala, jak postupně nabíhají procenta. Nicméně jsem holka šikovná, fotky mám, tak Danuš posílat nemusíš. Vezmu si to do práce a tam to aspoň protřídím, nebo je do deníčku přidám tak jak jsou, v práci nemám program na úpravu fotek (a stáhnout si ho lemra neumím) – je fakt že je tam hodně momentek a z toho koláže moc nejdou.

Odpoledne jsem vyzvedla děti a projevili touhu postavit nový stan. Jelikož byl doma rozložený, svolila jsem, vytáhli jsme ho ven a v rychlosti postavili, chviličku se v něm pováleli a zase jsem ho sbalila a uklidila. Vyprala jsem dvě pračky, dvě sušičky a po vodě ani památky.

K večeři chleba ve vajíčku (zbylý chleba z vody), Jíra si poručil topinku, sám si to načesnekoval a pak to bylo tak pálivý, že si musel přidat sýr. Ale snědl všechno. Tatínek je uložil a já se tu od půl osmý mořím s těma fotkama.

Jíra byl na výletě v Davli, šli stejnou cestou, jako jsme byli loni na výletě (asi 8 km), zpět jeli taktéž vlakem. Jen prý do tý pizzerie nešli, jak my tenkrát. Byli jsme na tomhle výletě loni v létě a perfektně si to pamatuje. Prý si koupil tři kopečky zmrzliny, první vrstvu si nepamatuju, druhou pomerančovou a třetí pistáciovou. Já bych mu tři kopečky nikdy nedovolila Je zázrak že se nezaprasil. Ale ta pomerančová prý byla výborná. Dostal s sebou 50 Kč, dvacka mu zbývá na zítra – jedou do kina. Ještě jim prý paní učitelka koupila každému dortíček, který si vybrali. Jíra měl čokoládový.

Taky donesl z družiny taštičku odměn, prý měli celoroční bodování a skončil na 6.místě (z 28). Před ním byli samí druháci a třeťáci. Asi je to tím, že je v družině fakt denně, žádný kroužky ani hudebku nemá, tak je tam pořád, tak se mu hezky sbíraly body. Měl tam nějaký omalovánky, nějaký výrobky, pastelky, a hlavně trumpetku, kam se hrabou vuvuzely, tatínek pak říkal, že po vsi potkal mnoho troubících dětí

Tak a ráno už nebudu mít psát. Vlastně jo, zážitky do novýho deníčku !!!

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 22.06.10 08:33

Ahojda ještě jednou,

tak jdu tvořit óbrkomentář :mrgreen:

Anjelico, s nadšením jsem si zavzpomínala na Vltavu. Jeli jste tedy úsek Vyšší Brod - Rožmberk a Rožmberk - Český Krumlov? Pochopila jsem to správně?
Tábořili jste v Rožmberku? Tam si to tábořiště pamatuju, je krásný. Vždycky mě uchvacovalo, jak se přijede a je vidět hrad, a zajede se za zatáčku, a přijede se k hradu podruhé. Na Sázavě je to podobné ve Šternberku, akorát tu druhou zákrutu už jsme nejeli, protože jsme pod hradem končili.

Je to fajn, že jste v práci taková parta. Jezdící na vodu, zpívající. Já i když si celkem nemůžu na kolegy ztěžovat, na vodu by nejeli a ve stanu by asi taky nikdo nespal. I když - kdo ví. Každopádně zpívání u kytary tiše závidím.

My jsme se tedy nazpívali do sytosti. To je taky jeden z důvodů, proč jezdit bez bagáže - kytara by se do lodi vzít nedala, takže bez auta bychom byli i bez kytary. Troufám si tvrdit, že to večerní hraní bylo po lodi hned druhé nejdůležitější v pořadí. Vím že někteří jezdí i s kytarou v lodi, taky jsem s ní jezdívala, ale rozhodně ne s kytarou koncertních kvalit - a po té Milanově a Dančině koupeli bychom si večer na kytaru rozhodně nezahráli.

Ještě k té Vltavě - jela jsem ji naposledy v roce 1994. Vzpomínali jsme, a dokonce jsme se s Dančou shodly, že jsme se tam pohybovali ve stejnou dobu! Tenkrát jsme tam byli v době červencových svátků, a bylo tam tak strašlivě moc lidí, že jsme řekli, že už Vltavu v životě nepojedeme. Od té doby jsme ji nejeli. Tvrdí se, že je to jediná řeka, která se dá jet vždycky - jenže Ohře i Sázava se taky dají jet za nízkých stavů, sama jsem Sázavu jela v sezóně, kdy byl podstav a řeka deklarovaná jako nesjízdná … a sjízdná byla. Takže uvažujeme, že naše zanevření zrušíme a třeba příští rok se na Vltavě objevíme. Ovšem rozhodně ne v době červencových svátků.

Tak mám óbrkomentář a vlastně jsem ještě nezačala :lol: Jdu to poslat a pak budu pokračovat.

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 22.06.10 08:59

Odbočila jsem na Vltavu, tak zpět na Sázavu. Budu doplňovat Dančin deníček.

V pátek jsme vyjížděli z domova, v rádiu hlásili, jak je na dálnici šílená průtrž mračen. Naštěstí ještě o kus od Kácova. Cestou nám pršelo trochu. Jeli jsme přes Vlašim, jelikož jsme tam už byli, chtěla jsem se zastavit pro placku. Bohužel, o 15 minut později, zavřeno a zabedněno. :cry: Tam začlo trochu pršet. Dojeli jsme do Kácova. Tam jsou dva kempy, jeden hezký, druhý veliký. Chtěli jsme být v hezkém - no nebyl samozřejmě zavřený s provozem od 1.7.??? :twisted: Takže nám nezbylo než do velkého. Nemohli jsme se rozhodnout, kam dát auto, tak tam Petr objížděl a popojížděl a couval. Byli jsme na kraji, dále byla louka volná. Ráda tábořím na kraji.

Začalo pršet víc, tak jsme zašli na pivko pod střechu, místní tvrdili, že ty mraky už jdou pryč :lol: Za chvíli dorazili Danča s Milanem, píchli auto vedle nás, vzali jsme deštníky a šli do pivovaru na kvasnicový kácovský pivo. Pak kupodivu přestalo, takže jsme stany stavili celkem za sucha. Samozřejmě v tu dobu už jsme nebyli na kraji louky, ale uprostřed, neboť ten zbytek se taky naplnil. Nejradši mám, když si někde vytyčíme místo a pak nám někdo postaví stan metr za naším :twisted: no ale co se dalo dělat.

Petr rozdělával ohníček, ještě že jsme dovezli dříví, protože by nebylo z čeho. A má někdo zápalky??? Já zálesák kroutím očima, že samozřejmě mám. Přece v ešusu, tam mám i bombičku k vařiči. Koukám a NEJSOU. No nic, Milan skočil do hospody pro zapalovač a oheň byl. Asi po půl hodině mi to došlo. Když nejsou sirky, nechybí ještě něco? Jako třeba vařič? Já mám totiž od loňska nový, předtím jsem měla takový maličký jen stojánek na pevný líh a do toho ešusu se to vešlo všechno. Loni jsem si pořídila takový ten maličký plynový. V ešusu byla bomba a vařič se sirkama byl kde? Doma v kuchyni :twisted: :twisted: Naštěstí i bez toho jsme se obešli, ráno byl čaj v bufetu a v neděli ráno mi tatínek rozdělal oheň a voda se uvařila tam.

Jinak jsme zpět v Kácově, lítají tam šílený hejna mušek, ale naštěstí nežerou. Kachna obcházející tábořiště mě teda v noci taky dostala. Ještě jsme se nasmáli, po silnici jelo auto - velká dodávka - a z ní čouhala modrá loď. Pak auto vjelo do tábořiště a z něj čouhala loď žlutá. Debaty na téma, že to je jiné auto, to předchozí auto bylo bílé a tohle je modré … je to ono nebo není? Nebo je to ono a mají ty lodě dvě? Jak prosté, milý Watsone, loď vyndali a měla žlutou palubu a modrý spodek :lol: :lol:

V noci jsem se na nové nafukovací karimatce vyspala báječně. Nepamatuju, že bych kdy vydržela ležet skoro do osmi. A to samozřejmě ta nejukecanější a nejdříve vstávající parta tábořila těsně u nás, takže snad od 6 hodin jsme poslouchali jejich blbý kecy … Holt úděl veřejných tábořišť, vždycky se najde někdo, kdo vyřvává do 4 do rána, a někdo další, kdo řve od 6 ráno …

Před polednem pánové odjeli s autama na další tábořiště a my osiřely. Tuhle dobu mám ráda - teda jinak většinou osiřím i s dětma a ty pořád sondují, kdy už kdy už se táta vrátí a pojedeme. Nikdo se neptal a byla pohodička. Na vodě je vůbec spousta času jen tak lelkovat a čekat. Krásně jsme si s Danuškou popovídaly, seděly na lavičce, pily čajík, výhled na řeku, zámek, jez, pozorovaly jsme ten cvrkot na tábořišti, jak mizí jedna parta za druhou a jak už je ta louka zase skoro celá naše … a bylo nám moc fajn.

A pak už se jelo.
Docela jsem taky měla obavu, jak to Milanovi půjde. Když nevybrali tu zatáčku, musím říct, že mi jich bylo moc líto. Ale byli strašně stateční. Smáli se, nenadávali, nechtěli to zabalit. To strašně oceňuju. Já bych rozhodně v takovém klidu nebyla. Jak se tam plácali v blátě a nemohli vylézt. Nebylo jim jak pomoct, protože jinak než zvrhnutím se tam vylézt nedalo. Statečně vyrvali loď, vylili, nasedli. To se vždycky říká, že soudržnost páru se pozná na vodě. Když chceš otestovat protějšek, vem ho na vodu. Spousta se jich rozvede hned první den. Tak jsem byla ráda, že i tento křest ohněm (vlastně vodou) vyšel bez ztráty kytičky. Na Danče pak bylo vidět, jak je zmrzlá, jeli celou dobu v tom mokrém, dokonce na jezu se na chvíli převlíkli do suchého, ale pak suché svlíkli a zase navlíkli to mokré, aby mokrého neměli ještě víc. Prostě to zvládli na jedničku. :potlesk: (chybí mi klobouksmekající smajlík).

Vsuvka o hrnečcích S. musí být dílo Lesiny, protože to mi smysl nedává :mrgreen:

Na prvním jezu, který se hezky jmenuje Pelíškův mlýn, jsme poseděli, kromě mě si dali zmíněné rumíky, čajíky, dlabanec. A zase byla pohoda.

Další jez - Mazourov - je za normálních okolností hezký. Pod ním je písečný ostrov, za nízkého stavu vody se přistane přímo na jezu, loď přetáhne, háčci a děti přejdou suchou nohou a děti si hrají dole na písečku. Chyba lávky. Ostrov byl celý pod vodou, nebylo kde zastavit a nezbývalo, než jez jet rovnou. Počkali jsme si na jednu posádku před námi a šli do toho. Vlna až po bradu :-D :-D ale v pohodě. Zastavili jsme dole, Petr šel pro Danu s Milanem kopřivama a trávou, vzal jejich loď a oni jez obešli. Na raftu by se jel bez mrknutí, ale chápu, že si netroufli. Taky bych byla ráda, že mi sveze loď někdo jiný.

Už je to zase dlouhý, jdu to poslat a budu pokračovat za chvíli.

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 22.06.10 09:16

Takže pokračování - je sobota odpoledne a blížíme se do Soběšína. Tam je maličké tábořiště na břehu, pak je cesta a na kopečku kopřivama zarostlé fotbalové hřiště. Zrovna tam lajnovali a chystali nějaký důležitý místní zápas. Na můj dotaz, zda funguje kiosek, bohužel nefunguje - udání, hygiena, atd. V podstatě nefunguje ani tábořiště, ale jelikož vždy bylo tak polodivoké a zakázané není, nijak nám to nevadí. Kromě vysoké trávy, jednoho stanu a dvou cizích aut tam není nic. Naše auta kupodivu nejsou obestavěna cizími stany, jak se nám tam jednou stalo. Organizujeme, jak se tam umístit. Nakonec jsme vymysleli, že tam kde stojí auta, tam přijdou stany (v té vysoké trávě to místo bylo aspoň vymačkané od těch aut), auta se posunou a otočí čumákem k cestě a kufrem ke stanům. Petr tam pobíhá, že se musí nejdřív převlíct, protože má mokrý zadek. Jenže já to auto prostě potřebuju otočit, protože jak to tam vybordelí, zase nebude kam ty věci dávat, když na to místo pojede autem. Jenže když tam sedne s mokrým zadkem, tak si zamáčí sedačku, a to se mu nechce. Tak mu říkám ty naděláš, tak si ty kalhoty sundej, tři metry popojeď a pak se převlíkneš. No netváří se nadšeně, ale učiní, jak jsem řekla, svlíkne kaťata a zasedá za volant s nahým zadkem. Vyleze vysmátej - nahatej jsem ještě auto neřídil :-D :-D Musím říct, že i s odstupem času mě tam představa rozesměje dokonale :mrgreen: V tu dobu tam polonazí pobíháme všichni a hrozně se tomu smějeme.

Jak to bylo s těma pavučinama jsem já vlastně na vlastní kůži nezkusila. Ale vymyslel to Petr, musel na velkou, do kadibudky. Bylo vidět, že je dlouho nikdo nepoužíval, protože otvor byl zarostlý pavučinama. Usedl tam a prý (cituji doslova): je to zarostlý pavučinama, ale je to dobrý, hovno je protrhne :-D :-D :-D My už tomu doma taky neřekneme jinak, když jde někdo na velkou, než „jdu trhat pavučiny“.

Postavili jsme stany a jelikož bylo na večeři brzo, vytáhli jsme stoleček, židličky, kytarku, harmoniky a přes hodinu jsme preludovali. Byla to prostě báječná pohoda. Odtud je naše fotka s bosýma nohama na stole. Mezi šestou a osmou jsme byli v místní moc příjemné hospůdce, sedí se venku, dobře vaří, jediná vada - nealkoholické pivo od Budvaru se nedá pít. Teda vypila jsem ho, ale pak jsem raději přešla na čaj.

No a k popisu večera nemám skoro co dodat, nejdřív se nám hrát nechtělo, tak se došlo na dříví (teda já jsem hlídala ohniště), zatopili jsme, seděli, koukali do ohně a vyprávěli si zážitky z vod a vandrů. Zapěli jsme si nádherně, dokonce přišla parta od sousedů nám složit pochvalu a pánové dostali dva gambáče :mrgreen: :mrgreen:

Ráno jsem se vzbudila v 8 !!! a všude okolo ticho !!! To se v kempu jen tak nestane.

No a pak už zase povídání, kochání, ve Šternberku jsme byli za chviličku. Sokolník se líbil i mně, dozvěděli jsme se mimo jiné dva velké mýty. Co žere výr? Myši? Zapomeňte. Ježky! Další že dravec nemá nebezpečný zobák, ale největší sílu má v nohách. Ještě Dančo co to říkal o tom sokolovi? To už si nepamatuju. Prostě bylo to hrozně zajímavé, milé, báječné.

Zkusím probrat fotky, jestli bych tu ještě něco zajímavého nenašla - ale nemám program na úpravu, tak to asi až z domova. Uvidím, nic neslibuju.

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 22.06.10 09:31

Jestli dovolíte, ještě tři věci a pak zase zmizím  :lol:

Milane, jak jsem psala, fotky z úschovy se mi podařilo vytáhnout. Myslíš, že bys mi byl schopný popsat, jakým způsobem bych do úschovy nastrkala vám ty svoje? Je to asi nejschůdnější způsob, i když pro mě dost nervydrásající :-D

Dančo, ty kalhoty - to jsi dobrá, že si je troufneš koupit bez zkoušení. Já bych taky nějaké takové potřebovala, to máš od vietnamců? A za kolik?

Včera jsme s Jírou procházeli seznam věcí na tábor. Napsala jsem mu to na počítači a nutila ho, ať to přečte. Nejdřív nechtěl, ale četl - chtěla jsem, aby se ke každé věci vyjádřil a věděl, proč ji má. Prošlo všechno :-D :-D Jen jsem mu na 14 dní předepsala 10 trenýrek a chtěl to navýšit na 12. Nevím jestli vůbec tolik máme, musím to doma přepočítat a kdyžtak dokoupit. Chci aby byl u balení, aby věděl co a proč kde má. No jsem na něj zvědavá. Večer pak povídal - já už se na ten tábor tak těším ! Já už se chci zabalovat!

Tak a končím, děkuji za pozornost :mrgreen: :mrgreen:
Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 22.06.10 09:59

Ahoj,

teda :kytka: 8-o teda vy jste pilné, toto v práci asi nedočtu, není na to čas, takže reakce budou až večer nebo odpoledne, omlouvám se.

Den hektický, už aby byly prázdniny.

Všem hezký den :mavam:

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 22.06.10 12:01

Ahoj holky,

Dano, hezký deníček, ta atmosféra popsaná krásně. Že jste se cvakli jenom jednou je úspěch!

U nás to ani moc nehrozilo, na těch raftech je to v pohodě, ale v kanoi bysme se asi koupali pořád.

Dano, ještě jsi se ptala na tu garáž, je to garážové stání v suterénu domu.

Jiři, Magdalenka vyprávěla o Berchtoldu, že prý šli do pekla. Paní učitelka říkala, že Magdalenka a ještě dva její kamarádi, taková drsná partička se rozbrečeli. Malé děti se prý nebály a tihle se úplně sesypali. No asi nemají čisté svědomí. Magdalenka mi pak říkala, že stejně byli umělí (ti čerti, příšery a strašidla). Tak jsme se jí ptala proč brečela, když věděla, že nejsou živí. Tak prý brečela, protože jí bylo blbě. Pěkně se vymýšlí, potvůrka mrňavá. Prý svítili a blikali očima. Jinak se jí tam líbilo, ale tohle byl asi nejsilnější zážitek.

Jiři, správně jsi pochopila, jeli jsme Vyšší Brod - Rožmberk, Rožmberk - Krumlov a poslední den ještě kousek pod Krumlov. Spali jsme v tom kempu v Rožmberku, který popisuješ, je to tam hezké.
Jsou tam tedy na té řece davy lidí, to mě hrozně překvapilo, protože máme chalupu na Berounce a chodíme se koupat do kempu, kde je spousta vodáků, ale ani zdaleka ne tolik jako na Vltavě. Tam je to úplný vodácký průmysl, půjčovny, kiosky a všechno.

Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 22.06.10 12:51

Anjelico, tak to budu muset přehodnotit, možná že tabu na Vltavu rušit nebudu !!!
Na té Sázavě právě tolik lidí zdaleka není, i když půjčovny lodí tam fungují taky. Kromě těch pár lodí jsme na řece nikoho nepotkali, samozřejmě se to vždycky nahromadí na jezech, ale žádný drama. A jak byly hodně narvané kempy? Letos chceme jet na Otavu, tak jsem na to zvědavá, kolik bude lidí tam.

J.

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 22.06.10 13:19

Ahoj,
hezky denicek. Ja bych si na vodu teda netroufla, pac bych se hned zmachala, mozna na tom raftu. Lakali mne letos ex-kolegove, jeli jednu sobotu taky Sazavu, ale my meli zrovna oslavu.

Jinak vcera jsem vyzvedla Kaju ve skole a oci mela pekne rude a zhnisane. Tak jsem ji to odpoledne vykapavala a na noc dala mast. Rano ji vzal manzel k ocni a pry to ma alergickeho puvodu. Jestli na toho krecka, no uvidime…Jenze teda nevim, jestli je to infekcni a jestli muze do skoly - to se manzel nezeptal. Nevite nahodou?

Oni se toho uz asi moc neuci, protoze od minuleho tydne nenosi ukoly. Jinak zaverecne pisemky jsme meli 1 s * z matematiky a z cestiny 1-. Zapomina na dlouhe písmenka, jako psat ty carky. U nas taky budou same - rikala nam to ucitelka na tridni schuzce. Tak ji taky napinam. Za vyzo dostane knizku Krysaci, mozna jeste nejakou malickost a asi pujdem nekam na obed - vidim to, ze si vybere Mekace… :roll:

Jo a hned 1.7. poletime k mori. Huraaa. Moc se tesim, manzel vcera zarezervoval Kos na 11 noci. Coz je tak akorat - tyden mi prijde malo a dva tydny zase moc…
Toz to je vse. Tesim se na zitrek. Zatim ahoj Hanka.

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 22.06.10 13:23

Ahoj Jiřino,

já nevím, určitě ta Vltava není špatná, ale lidí fakt strašně moc. A to jsme jeli ve všední dny a nebylo moc hezké počasí. O těch červencových svátcích to musí být masakr. Kempy byly taky docela dost plné.
Na Sázavě mají zase chatu manželovi rodiče, takže tam u řeky taky pobýváme dost často. Dokonce jsme párkrát s manželem jeli úsek Týnec nad Sázavou - Kamenný Přívoz. Vím, že třeba v Týnci je taky půjčovna lodí, ale na té Vltavě je to ještě něco jiného, všechno je takové masové, jezdí tam vodácké autobusy a různé jiné služby.
A Hanička je taky vodačka, jela tolik jezů! Šikulka.

Anjelica

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 22.06.10 13:34

Ještě Jiři, u nás v práci taky všichni na tu vodu nejeli. Ale ti co jeli a těch je hodně jsou všichni hrozní sportovci. Kam já se hrabu. Hlavně jsou všichni hodně všestranní, dělají cyklistiku, turistiku, lyžují, jeden šéf děla paragliding, druhý jezdí na koni. Mě se tedy moc jet nechtělo, ale rozhodně nelituju a příští rok už se budu těšit.

Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 22.06.10 14:16

Anjelico, ona právě že ta Vltava je krásná! Když se projíždí Krumlovem nebo ten Rožmberk, to je paráda. Navíc je taková prostorná pro všechny ty rafty. Ale tý komerce už je tam moc. O červencových svátcích je to masakr nejhoršího kalibru. To byl masakr loni i na Ohři. Naštěstí v tuto dobu nemůžu z práce.

Na Sázavě bych řekla je mnohem míň místa, neteče žádnými velkými městy. A je taková lidovější, přírodnější. Nedokážu to přesně vyjádřit. Úsek od Krhanic dolů je díky všem těm půjčovnám horší než Václavák :mrgreen:

A kolik vás je v práci a kolik vás jelo? A spali jste normálně ve vlastních stanech, nebo jak jste to měli zorganizované?

Hani, infekce alergického původu bych neřekla, že může být nakažlivá … Já jdu dnes k dětské doktorce s papírama z Jírovy alergologie, hlavně potřebujeme razítko na tábor, že je způsobilý, tak to tam rovnou všechno zanesu. Naposledy jsme tam byli v září a pak celý rok nebylo potřeba.

Jiřina

Příspěvek upraven 22.06.10 v 14:20

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 22.06.10 14:57

Ahoj,

jelo nás 24 a asi 10 lidí nejelo. Stany jsme měli normálně vlastní.

U Ládíka ve škole je dnes od pěti zahradní slavnost. Jsem na to zvědavá, v deset večer má být ohňostroj, ale to nevím, jestli tam tak dlouho vydržíme.

Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8807 příspěvků 22.06.10 21:52

Ahoj holky,
tady je dneska příspěvků.
Jiřinko hezky jsi mě doplnila :lol: tu nahatou historku jsem nechtěla psát, aby ses nezlobila. Tak je to už venku!!! Doma jsme se smáli té nahaté fotce. Já v kalhotkách, Milan ve slipech a Petr s ručníčkem :lol:

Anjelico, to, co jste Vy jeli na lodi, jsme my kdysi šli kolem řeky pěšky a v kempu v Rožmberku jsme spali, tak si to úplně představuju. Kolegyně z práce tento víkend měla jet taky na Vltavu, tak se jí musím zeptat co a jak tam bylo.

Jiři, fotky v úschovně byly, tak je to super :palec:

Jinak ty kalhoty jsem opravdu kupovala u „ťamanů“. Ale je třeba dobře vybrat, protože je mají ve dvou materiálech. Já jsem chtěla bavlněné. Potom mají ještě jedny, které jsou kombinace bavlna a polyester, což jsem teda nechtěla. Z polyesteru jsou ty laty na zadku a na kolenách a to bychom se asi zapařili. Dneska jsme objeli všechny ťamany u nás a koupili je i Matějovi. Tak jsem ráda, máme je všichni. Je to teda dost drahé. Na mě a Toma stály 299 a Matějovi 229 korun.

Jinak jsem doma uklízela a uklízela. Čistili jsme králíka, na dvorečku jsem ostříhala odkvetlé pivoňky, růže, vytrhala trávu z kachliček a pozametala. Matěje jsem natřela mastí, co máme od kožařky. Je to teda trošinku lepší, ale pořád to hodně rozlezlé. Vůbec nevím, z čeho by to mohl mít. Řekla bych, že má „oblezlou“ tak 1/4 těla. Má to v podbříšku, po bocích až k podpaždí, uvnitř stehýnek a na zadečku. Ta mast je taková bílá, tak vypadá jak indián na válečné stezce. Asi ta mastička i kouše nebo je to naomak takové citlivé, protože posykával a kroutil se. Chudinka. Fakt nevím, čím to je.

Zítra je dlouhý den. Večer jde tatínek na hraní a jinak nic nemám. Měli bychom jít s Matějem na kolo. Od Templáku nejezdil. Prostě není čas.

Holky, zítra mějte hezký oběd. Budu na Vás myslet.

papa Dana :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8807 příspěvků 22.06.10 21:54

Jo to o těch hrníčkách S., to fakt není moje :mrgreen: , asi nějakej morybundus :wink:

Anjelico, teda ta zahradní slavnost trvá tak dlouho, že večer až tak pozdě je ten ohňostroj, ty jo. Udělat program na tak dlouho, to je teda práce.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8807 příspěvků 22.06.10 21:57

Hani, k dovči gratuluju. To bude určitě super. Teda se přiznám, že vůbec nevím, komu patří Kos. Co to je. Typuju ostrov v Řecku? Tak ať máte hezké počasí!!! Ráno ukazovali v TV, jak je v Chorvatsku zima, v Dubrovníku obr deště.

Anjelico, jak jsi psala o těch chatičkách. Teda obě lokality závidím. A tu Vaši, tu jste pořídili v manželství? Škoda, že to může číst tolik lidí, to by mně fakt zajímaly podrobnosti.

A co autíčko, už je v opravně? A to se na tom stání nestalo nikomu nic, jen tvému autu!!!

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 22.06.10 23:17

Ahoj,
Danus trefilas to spravne - Kos je ostrov patrici Recku, no ja predpokladam, ze tam teplo bude, jinak mne picne…
Skolacku si necham do konce tydne doma kvuli tomu zanetu spojivek. V pondeli jdou do ZOO. Uz taky maji nove ucebnice na druhou tridu, mame je doma zkontrolovat a nahlasit poskozeni, jinak to pry budou pristi rok platit.
Tot vse. Ahoj zitra. Hanka

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 23.06.10 08:14

Ahoj holky,

Dano, Matěje lituju, ať se mu to brzy zlepší!

Auto už je v servisu, ale oprava bude trvat asi 14 dní, je tam toho docela hodně. Příští týden už je mi to jedno, děti budou u našich, ale tenhle týden je fakt hektický. Dnes musím k zubaři, vyzvednout obě děti MHD, potom přes celou Prahu. No je to tak na dvě hodinky, jenom než se tam dostaneme. Autem bych to zvádla za hodinu. Navíc manžel jede ve čtvrtek pryč, takže v pátek ráno musím obě děti odvést do školky a školy. V půl osmé v práci určitě nebudu a to zase odpoledne potřebuju jít dřív, protože děti mají očkování. Už aby byl příští týden.
Jinak ostatní auta v garáži byla v pořádku, prostě chtěli ukrást jen to naše. Ale jinak je tam každou chvíli něco. Možná by stálo za to dát tam kamery.

Dano, já píšu, že máme chalupu, ale je to normální dům ve vesnici, patří mým rodičům. Podrobnosti ohledně lokality ti pošlu v mailu, tady to psát nechci.

Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 23.06.10 08:27

Ahojky s raníčkem :mrgreen:

včera jsem vyzvedla děti, Jíru mi těsně před nosem vyzvedla ségra, která ve škole dělá, to mi teda pomohla :twisted: volala mi akorát když jsem zvonila na družinu a tam mi řekli, že ho vyzvedla ona. Tak jsem jí řekla, ať ho hned pošle domů. Já vím že to myslej dobře, ale co mi pomůže, že ho vyzvedne ve čtyři, když já pro něj přisupím ve čtyři nula pět???

Potřebovala jsem zajít k doktorce a donést jí papíry z alergologie, děti byly protivný, Jíra se doma schválně převlíkl a začal svačit :twisted: no ale vyšli jsme, myslela jsem, že zůstanou venku na klouzačce (je na ni vidět z okna ordinace), Hanička že jo, Jíra že ne, že jde se mnou, Hanička začala naříkat, že tam nechce být sama :twisted: no nechala jsem ji tam a šla s Jírou dovnitř. Sedl si na židli vedle mě a poslouchal, co doktotce říkám - no však je to o něm, ne? Vyplnila mi potvrzení na tábor a vypsala tam ty alergoléky a v kterém případě mu je mají případně nasadit na tom táboře. To jsem s ní vlastně hlavně potřebovala probrat. Za pět minut jsme byli venku.

Pak jsem je nechala u našich a šla na třídní schůzku budoucích prvňáčků. Čekala jsem, jak to dopadne, jak nás rozřadí - je 32 dětí a limit pro jednu třídu je 31, takže budou první třídy dvě. Dopadlo to blbě. Nejen že je u druhé učitelky, než jsem chtěla - tahle je nová a je taková ta klasická učitelka, věk kolem 40 let, přísnost jí kouká z očí … ta druhá je mladá, moderní a děti ji mají rádi, kámošky holka k ní chodí a jsou s ní spokojeni. Všechny Hániny kámošky zůstaly u té druhé učitelky, jen Kačka je s ní. Kačka je holčička mý kámošky, mockrát už jsem to tu psala, je totiž děsně dominantní až přidrzlá a Haničkou manipuluje, nutí ji dělat věci, které ona nechce. Háňa z ní dokonce měla jeden čas tiky. Tak jsem z toho byla přešlá. Nakonec jsme se doma dohodli, že zkusíme požádat o výměnu do druhé třídy. Dnes jsem ráno té druhé učitelce volala, vysvětlila jsem jí to, že se mi to těžko říká, ale potřebuju jí dostat z vlivu kámoščiny dcerky. Říkala že jasně, že chápe, ale nemůže nic slíbit. Potřebuje někoho z „její“ třídy, kdo se zase přesune opačným směrem. Je tu spoustu nových dětí z Prahy, které sem nechodily do školky, tudíž tu nemají kamarády a může jim to být jedno. Prý do konce června mi dá vědět, jestli se dá něco dělat.

Tak se mi aspoň ulevilo, že teď už to rozhodnutí není na mně, ale že jsem udělala, co jsem mohla. Pamatujete dilema z loňska, kdy byl Jíra zařazen do jiné třídy než jeho kamarádka. Nechali jsme to být a teď si nemůžu ztěžovat, protože Jíra kamarády tolik neřeší a paní učitelka je báječná. Tak snad jsem se zase rozhodla správně, i když netuším, jestli ta výměna půjde nebo ne. Hanička by taky raději tuhle učitelku, tak uvidíme, jestli se to podaří.

Danuš, představ si. Psala mi máti, že by chtěla novou pračku, vybrala si typ a ať jí to objednám. Tak si jdu otevřít nějakou starou objednávku, které mám uložené jen očíslované a vždycky je přepíšu a uložím jako novou. A namátkou jsem si vybrala zrovna vaši a mamka si vybrala přesně tu samou pračku :-D Tak jsem koukala jak blázen, že to tam už mám vyplněné, jak je to možný, než mi to došlo :-D

Teď jsem v práci sjížděla nějaké reporty a napsala jsem si na papírek poznámku „vratky“ a vůbec nevím, co jsem tím myslela 8-o

Včera se u nás stavil Lukáš pro nějaký věci. Já jsem teda nebyla doma, mluvil s ním Petr. Prý si vybral učňák kuchař-čísník v Praze. Prý bude u otce. Tak asi zrušíme to pěstounství, přestaneme za to brát odměnu a oni ať se žíví, jak umí. Petr to s ním bude řešit telefonem, jestli na víkend přijede, protože P. bude o víkendu pryč a já bych byla s Lukášem zase sama … a on se mě teď asi bojí nebo co.

Tak končím a těším se na oběd. Hanko, budou lněné kalhoty? :-D

:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 23.06.10 09:36

Ahoj,

jedu na kole stále a pořád - nemá to konce, ale hlásím, že na oběd dorazím a moc se těším :-).

Pa

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 23.06.10 13:53

Ahojky, hlásím se po báječném společném obědě. Tak už známe všechny pravidelné členky deníčku, až na Mado - co s tím uděláme? :-D :-D :-D

Hanka je moc prima, báječně jsme si pokecaly jako staré známé. Prostě my jsme všechny tak stejné :-D :-D Dala jsem si výtečné rizoto, s kousky kuřecího a žampiony, opravdu tak dobré jsem nikdy nejedla. Ohromnou hromadu a snědla jsem všechno :-D Danuš připíjely jsme ti a litovaly, že nejsi s námi. I Anjelice mohlo zvonit v uších :-D :-D

Holky díky že vás všechny mám, už si život bez vás neumím představit.

Holkám jsem říkala, co jsem tu zapomněla napsat - ráno jsem děti měřila, Hanička 121, Jíra 126. Prý děti jak mají pružné obratle tak se za den zmenší i o 3 cm, tak jsem je měřila ráno a hned skutečně povyrostli :-D

Těším se na příště - jak jsme se domlouvaly na třetí srpnovou středu, tak to vychází na 18.8. Už to mám v kalendáři. Hanko teď jsi to měla 3 dny po narozkách a v srpnu to budeš mít 3 dny po svátku 8-o

:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8807 příspěvků 23.06.10 22:33

Holky ahoj!
dneska nic nedám. Krizová středa. Pospávám tady u TV - u té šílené 14-tinásobné matky.

V poledne jsem na Vás moc moc myslela!!!! Hani měla jsi lněné kalhoty!!!

Jinak fakt nic nemám. Dlouhý den v práci. Doma je binec, ale to se zvládne zítra.

Jo Jiři ten sokolník ještě říkal, že sokol loví jen ptáky v letu. Protože loví v takové rychlosti, že kdyby lovil třeba zajíce nebo něco na zemí, tak to prostě neubrzdí a rozplácne se. Taky říkal, že sovy jsou děsně hloupé. Chytrá sova je mýtus. Inteligencí se srovná se slepicí. Všechny dravce měl přivázané jen sovu ne. Neuletí, protože je hloupá :mrgreen:

Jiři, tak ať to Haničce s tou školou dopadne dobře!!!

Jo holky byly jste v pizošce? A poznaly jste se?
papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 24.06.10 07:39

Ahojky,

včera vůbec nebylo tak teplo, jak to ráno vypadalo. My jsme ráno natěšení ze sluníčka vytáhli na večer steaky na gril. Když jsem přijela, tatínek sekal trávu, děti byly u babičky - vzala je na nějakou výstavu prací z místní výtvarky, chodí tam i sestřenice. Jíra měl ještě úkol - předposlední stranu z písanky - jen psace napsat jednotlivá písmenka abecedy. Tak dělal úkol venku. Docela to nebylo nejhorší. Pak přišli naši a ségra se švárou na grilování a zalezli jsme až v 8.

Zahnala jsem děti, na rozdíl od Danči jsem nepospávala u 14-násobné matky (co to bylo za pořád?) ale pustila jsem si fotbal, vytáhla noťas a pokračovala ve fotkách. Seděla jsem u toho do 11, ale mám všechny koláže nadělané, fotky k tisku připravené, zálohy provedené a všechno všemi směry zkopírované a uložené. Uf.

Danuš, lněné kalhoty se nekonaly, Hanka na ně zapomněla :-D Poznala nás bez problému, my jsme s Luckou nesměle vyhlížely, která by to mohla být. Vždycky jsme se smály, když šel naším směrem někdo, kdo Hanka být nemohl :-D

Ještě k těm dravcům, ještě říkali, že výr klidně žije až 100 let. Tedy v zajetí, protože v přírodě ho něco sežere, v zajetí ne. Myslím Danuš že jsme to daly dohromady úplně všechno !!!

Dnes jdu odpoledne na ten UZ prsou, tak snad bude vše ok.

Včera jsem sem nakoukla a jak už po mně nikdo nepsal, říkala jsem si, jestli už nejsme na druhé straně … a nejsme. Tak holky kde jste?

Víc nemám.

:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 24.06.10 08:42

Ahoj,

hlásím se až dneska. Včerejšek byl náročný. Skvělý byl oběd s Jiřkou a Hankou - měla jsem špíz s bramborem a salátek - mňam. Hanka nás poznala a byla moc fajn. Zase nám hoďka nestačila. Jely jsme spolu s Hankou ještě kousek zpět tramvají a já už mastila pro Toma do družiny, abychom stihli golfový tréning na druhém konci Prahy. Stihli jsme, vše proběhlo a pak zase úprk domů, abych stihla sborovou zkoušku. No opravdu jsem si připadala jak magor :nevim:. Na sbor jsem dorazila úplně mrtvá i kolegyně se ptaly, jestli se něco neděje, ale díky za sbor, protože po dvou hodinách jsem odcházela plná energie.

Doma jsem trochu pouklízela a padla do peřin. Krize nastala dnes ráno, kdy jsem myslela, že budík na místě rozšlapu! A to nás čeká opět cesta na golfový tréning! Už naštěstí poslední, protože už mám opravdu dost a myslím, že Tom taky.

Jdu něco dělat.
Pa :mavam:

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 24.06.10 10:18

Ahoj holky,

Lucko, máš to náročné, ale vydrž, prázdniny se blíží pak už to snad bude volnější. Taky se na to upínám.
Můžu se zeptat jaký máš handicap?

Anjelica

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 24.06.10 10:55

Ahoj,
taky se pridavam k chvale holek. Bajecne jsme si pokecaly a hodinka nam nestacila. Na lnene kalhoty jsem fakt zapomnela - vzpomnela jsem si dopoledne, kdyz jsem jela v metru. No tak priste :lol:

Jinak po dvou dnech kapani do oci Kaji vypada, ze zanet ustupuje. Vcera mela jen malinko zacervenale jedno oko. Oproti tomu pondelku a uterky, kdy je mela uplne rude a zahnisane, je to pokrok, tak jsem rada. Kapat pry mame tyden - takze do uterka. Jinak na vikend ma pry pekne, Kaja jede s tchany do Ostravy na sraz s pribuznyma. Tam jede Pendolinem s tchyni zitra, tchan je tam ode dneska s autem. Nazpet pojedou autem, tak se tesi na vlak.

Jinak my jsme mu vsechny v pyzamu, tak se jdem zkulturnit :-D, vlastne Kaja se uz oblikla, tak jdu obleknout sebe a Marketku. Hanka

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 24.06.10 11:08

Ahoj Anjeliko,

tréningymá Tomík, ale hrajeme celá rodina a já mám jen 48, protože nemám čas se tomu soustavně věnovat. Letos asi opět HCP nesnížím.

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 24.06.10 11:26

Holky VYDRŽAŤ, léto prý opravdu bude a děti to mají dnes „za tři“, tj. poslední tři školní dny - výzo nepočítám. Vlastně kromě Ládíka, ten má dnes poslední „učící“ den. Všichni si odpočineme a zase nabijeme baterky.

Holky prosím zopákněte mi kdo kdy kam odjíždíte (začátek prázdnin), mám v tom guláš. Já budu na příjmu až do 25.7. - teda mám tam několik akcí, ale jen přes jednu noc mimo domov - pak jedeme na 5 dní navodu. V práci mě čeká čtvrtletní závěrka :twisted: a navíc budu asi makat i v těch dvou svátcích (naštěstí snad z domova), protože centrála svátek nemá a naše je nezajímají. Týden na to bych si za to měla vybrat náhradní volno, takže škodná na tom nebudu. Snad :-D

Ještě se vracím ke včerejšku, Lucka mě s Hankou fotila na mobil, slíbila, že až si manžel najde čas, fotku stáhne a pošle nám ji všem emailem. Tak snad i u Lucky ta hektika opadne a zase bude čas.

Jíra má v pondělí odpoledne představení pro rodiče, každá třída z 1.stupně budou mít nějaké vystoupení. Trénujou nějaké písničky s tanečky, mají mít kostým zvířátka. Pak bude na zahradě táborák atd. Ještě před tím jsem domluvená s pí učitelkou, že se za ní zastavím a probereme jak Jírovi pomoct s tím psaním, prý to probírala s psycholožkou a má pro mě nějaké informace. Tak jsem na to zvědavá.

:mavam: Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 24.06.10 11:36

Ahoj,

já tady začátkem prázdnin budu, i ty tři dny po svátcích, tak neboj Jiři, budeme tady spolu :-D
Na Rhodos letíme až koncem srpna. Ještě si asi vezmu týden v červenci, ale nevím jestli v tom týdnu od devatenáctého nebo až od dvacátéhošestého.

Anjelica

 
mado
Závislačka 3872 příspěvků 24.06.10 12:21

Ahoj holky,
zdravím, zítra odjíždíme na dovču, týden tu nebudeme. Teď jsem v jednom kole, klasika, práce,balení, zahrada, ukončení školy, školky, tréninků a hudebky…
Vždyť to taky znáte, ještě jsem byla „orodovat“ za Ondru ve škole - no to snad ani nemám za potřebí, ach jo, (vytočil učitelku z angličtiny, protože místo tužky psal krůžítkem a ještě to komentoval, že je to stejný jako tužka, taky tuha trojka, či tak nějak…milá učitelka - taky toho už má na konec roku dost - učitelka se rozběhla do kabinetu k Ondrové třídní, hodila na stůl kružítko a v klasifikačním archu přepsala jedničku z angličtiny na dvojku, Ondrovi to třídní řekla, Ondra doma hodinu brečel, až z toho měl teplotu…)Výsledek své expedice uvidím až po dovolené, dřív výzo nedostane, nebo možná dnes odpoledne, když uvidím třídní, dnes je ve škole nějaká plenární schůze a byla jsem nominována).
Ahoj, ahoj Mada :mavam:

Příspěvek upraven 24.06.10 v 13:08

 
DanaCe
Echt Kelišová 8807 příspěvků 24.06.10 19:29

Ty jo, Mado, to máte nějakou učitelku Hajskou ne? To by mě asi nechalo úplně v klidu, teda jako být učitelkou, co proboha řeší tři dny před koncem školy!!! Chudák Ondra. Tak držím palce, ať to dobře dopadne, prosím pak dej vědět, ano?

Jinak přeji hezkou dovolenou, potápěčské úspěchy, bronzovou barvu, co vydrží až do vánoc (mimochodem, holky, přesně za půl roku :mrgreen: :mrgreen: )
No a vůbec si to hezky užijte.

Já tady uklízím a uklízím. Kdybyste viděli stav naší domácnosti, tak tfuj tfuj :poblion:
tak zatím papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 25.06.10 09:08

Ahojda po ránu,

tak já jsem na rozdíl od Danči včera přišla do uklizeného domu, byla tu paní na úklid. Už to bylo potřeba, poslední tři dny už jsem doma raději zavírala oči :-D Tím že je půl roku do Vánoc jsi mi připomněla, že je to taky půlroku do mé 40. :twisted: :twisted:

Včera jsem byla na tom UZ prsou, vše v pořádku, stav tkáně a mléčných žláz odpovídá věku. Nejdřív mě teda vyděsila, protože říkala a tady napravo … a mě už poléval pot … a pokračovala je to úplně v pořádku, nic co tam nemá být tam není, žádné uzliny, jdeme na levé. Uf. Byla jsem doma ve 4, ale Haničku vyzvedla babička, tak jsem jí ji nechala a pustila jsem si fotbal a četla si noviny. O poločase jsem šla vedle. Babička říkala, že jedou na nějaký sportovní víkend od čísi práce, měla jet i nejstarší ségra s holkama, ale mají střevní chřipku, tak by vzala jen jednu neteř a Haničku. Tak budu na víkend jen s Jírou, musím si ho do zásoby užít, protože ve středu jede s našima pryč, pak bude doma půl dne a pak 14 dní na táboře.

Ségra nás ještě vytáhla na procházku s kočárkem, chodí vyprovodit prostřední ségru na nádraží. Jak tak šly vedle sebe, jedna maxi prdel a jedna mini prdelka, tak jsem si říkala, že kdyby ty jejich zadky někdo smíchal a rozdělil na dva, byly by z toho dvě normální :-D :-D Ta nejmladší je na šířku poloviční.

Pak jsme rovnou došli pro Jíru na skauta, přijdeme tam, vedoucí sedí na schodech a děti dole škubou trávu a hází si ji na hlavu 8-o no nic, jen jsem Jírovi řekla, ať to nedělá, ono to zase tak ničemu nevadí. Pokecala jsem s ní a dala jí posudek od doktorky.

Doma jsme si udělali rychlé toustíky k večeři, děti vykoupat. Vymyslela jsem, že ráno budeme vstávat později, měla jsem být na 8 u mudr na sedimentaci. Vstávalo se jim stejně blbě jako jindy. No už jen 2×. Haničku jsem odvedla, nechala si odebrat krev a do práce jsem přišla o půl deváté. Dneska má kolega dovolenou a šéf je na nějaké akci, tak jsem tu úplně sama.

Ve výtahu mě pobavila kolegyně. Je jí asi 65 let a žije s dcerou a jejími dětmi. Vyprávěla mi, že šla ráno do bankomatu, a karta nikde. Tak prohledala celou kabelku a našla tam kostičky lega. Tak volá domů, jestli tam karta někde není - tak dcera jí řekla, že nejen karta, ale její veškeré doklady jsou pečlivě uložené v legovém hradu :-D :-D No uznejte, že bezpečnější skrýš neexistuje !!! I když chápu, že jí z toho bylo špatně, bála se, že kartu vytrousila, když vyndavala tašku na nákup - ještě že to mělo dobrý konec.

Na víkend nic extra nechystáme, naši budou pryč, bude tam jen ségra s Ondrou, tak uvidíme.

Už jsem zase dlouhá, tak :mavam:
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 25.06.10 13:00

Tak já si tady jako dneska nic nepočtu?

Jsem v kanceláři sama, kolega má dovolenou, šéf tu není, práci mám hotovou, ještě musím hodinu počkat a pak frčím.

Doktorce jsem volala, sedimentaci mám hodnotu 3, což je ok. Nevím jestli je to ta samá hodnota (CRP) co jsem předtím měla 22?

Anjelico, tak už máte samé jedničky doma? A kde vlastně bude Ládík příští týden?

Danuš postřehla jsi můj příspěvek ohledně magnetek z kostíků?

Víc ani já nevymyslím.
J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8807 příspěvků 25.06.10 16:11

Ahoj ahoj ahoj!!!
Jiři gratuluju k dobrému výsledku na UTZ prsou. Teda ta věda „adekvátně věku“ to je hrozný, né!!! Hlavně, že tam není nic, co tam být nemá. Sedimka není totéž co CRP. Sedimku ti vysvětlí Lucka. CRP je nějaká hodnota, bílkovina, kterou způsobují bakteriální infekce, jako angína, zánět atd…když je choroba bakteriální, zvedne se CRP, když je virová, nemá to na ni vliv. Asi tak nějak.

Kostíkov jsem postřehla!!! Omlouvám se, nereagovala jsem. Protože jsem vždycky zapomněla. Já se mrknu, co máme za ty značky a dám vědět. Hlavní města ještě sbíráme, ale nemáme to všechno, to ne.

Tom si šel pro vyzo do klavíru. Paní učitelce jsme koupili víno. Inspirovalas mě Jiři. Kytka zvadne, čokoláda se sní a z vína je aspoň požitek. Koupili jsme nějaký pozdní sběr, Rulandské šedé, polosuché…mňam sama bych si dala.

Já jsem včera naložila asi tři kila masa, protože dnes přijdou na návštěvu známí - ta, co byla v té nemocici po bouračce. Pro Jiřinku Jana s Ivanem a s děckama :lol: tak posedíme a pogrilujeme kuřecí i vepřovou krkovičku.

Zítra jdeme na narozeniny ke kamarádce, co s ní chodím do cvičení a v neděli, pokud bude hezky, tak na koupák. Pokud ne, tak budu ležet a ani se nehnu :pankac:

Dneska jsem na trhu (v podstatě tam chodím denně) děckám koupila kilo hrášku - už jsme ho teda letos snědli hromady, meloun, meruňky, rajčátka. Milan pro mě přijel do práce, tak jsem to nemusela táhnout. Vyzvedli jsme Matěje a po cestě se stavili na zmrzku. U nás v cukrárně mají bezkonkurenční točenou zmrzlinu. Dnes měli višňovou a banánovou.

Víc nemám, tolik sebestředné informace od nás!!!
pa D. :mavam:

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 25.06.10 19:12

Ahoj holky,

vysvědčení se samými jedničkami už máme doma. Mám radost. Ještě jsem vlastně ani nenapsala, že Ládík byl vyhodnocen mezi třemi nejlepšími žáky ze třídy a dostal knížku s věnováním od paní učitelky.
Jinak mám fofr, protože musím sbalit věci a zítra jedeme k našim na chalupu. Máma i táta měli narozeniny, tak bude oslava, přijede spousta lidí. Děti tam pak zůstanou na prázdniny.
Ozvu se v pondělí z práce.
Hezký víkend.

Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8807 příspěvků 26.06.10 22:32

Ahoj holky,
Anjelico, Ládíkovi velké gratulace ke krásnému vyzu :palec:

Vidím, že tu nikde nikdo není, to neva, je hezky, tak coby ne.
My jsme dneska byli na oslavě u kamarádky, s děckama jsme šli ven na hřiště a zítra máme v plánu koupaliště. Teď večer jsme měli jít na chatu, ale chystali se nějaké mraky tak jsme nešli. Takže jsem si postála u žehlícího prkna :poblion: :zed: :poblion: ale docela jsem s tím pohla. Tak mám radost. Teď jdu do hajan. Zítra to začne zase nanovo, uklidit, uvařit… O prázdninách to bude hrůza, když budou kluci doma, tak budu muset vařit. Teď jsem si docela odvykla, o víkendech stále někde jsme, tak jsem nemusela dlouho vařit. O tu práci nejde, spíš o to vymýšlení. Ale to zvládneme. Prázdniny jim přeju.

tak papa D:

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 27.06.10 08:31

Ahojky,

i já se hlásím uprostřed poklidného víkendu. Jak jsme tři víkendy po sobě nebyli doma, tak jsem to docela potřebovala.

V pátek jsem vyzvedla Háňu, než jsme došly domů, stihly jsme zmoknout. Převlíkla se, odvedla jsem ji k babičce, sbalili a odjeli do Sázavy na nějaký ten sportovní víkend. Tatínek mezitím vyzvedl Jíru. Byly asi 3 hodiny a že půjdeme na kolo. Jenže tatínek si ho chtěl přifouknout a přefoukl ho a urval ventilek, tak je teď bez kola. Jela jsem sama s Jírou, takovou obvyklou trasu tam a zpátky. Moc na výběr tu není. Pak jsme dali kola domů, vzali tatínka, který se vztekal nad tím svým, a zašli na pivo a Jíra na zmrzku. Pak večeři, co jsem donesla hotovou, s Jírou jsme si chvíli četli, rozložila jsem gauč a koukali jsme na Princeznu ze mlejna 2. Teda já v půli usnula. Jíra pak šel spát, já jsem si ještě pustila Uvolněte se, uvolnila jsem se jako obvykle, takže vím jak jel na autíčku, pak přišel host premiér Fischer a pak závěrečný titulky. :cert:

Ráno mi v 6:40 zvonil budík, protože jsem ho zapomněla vypnout :cert: :cert: a už jsem neusnula. Tak jsem si četla, pak naplnila pračku, vyklidila myčku a asi půl hodiny jsem si ještě lebedila v obýváku, než v půl devátý přišel Jíra. Na něco jsme se koukli, pak jsme namalovali WC barvičkama 3 kytičky a pro Jíru novou kočičku, která se mu roztrhala. Já jsem vytahala loňskou letní dekoraci a nalepila na okna. Hezky mi venku kvete levandule, měsíček - vykvetly asi 4 nádherné obrovské oranžové květy. Musím zase vyfotit. Ta skalka mi dělá radost, žádná práce s tím a takhle si to tam od jara pořád kvete.

Na oběd jsme byli domluvení se ségrou a švárou, že půjdeme do nově otevřené mexické restaurace. Je to tu v sokolovně, bývalému nájemníkovi skončila smlouva. Mají tam nově upravenou zahrádku, uvnitř klasickou hospodu a ještě předělávají spodek, kde prý bude nekuřácká restaurace. :potlesk: nic takového tu není.

Vaří tam mexický jídla a taky mají pár českých. BOhužel švára zapomněl, že někomu něco musí odvézt, tak šla jen ségra s kočárkem. Bylo to příjemný, dala jsem si nějakou buritos nebo jak se to jmenovalo, placka a v ní zapčená směs fazolí a kuřecího masa.Všechno jsme ochutnali a všechno bylo výborný. Jíra ochutnal čili papričku, jak to pálilo tak vyběhl a pobíhal tam a nevěděl co má dělat :lol:

Po obědě k ségře na kafe, tatínek šel domů, protože jel hrát do Třeboně. Pak jsem šla vyskládat sušičku a šli jsme na procházku. Švára s Jírou na kole, já se ségrou s kočárkem. Bylo to moc příjemný, klídek, nikdo neotravoval, sešli jsme se ve vedlejší vsi v hospůdce u vody, dali pivo, oni zmrzlinu, a zase zpět. Pak ještě chvíli na zahradě a šli jsme koupat Ondru. Něco jsem si ho nachovala, pak jsem ho sušila, mazala, oblíkala, tak jsem byla hezky načichlá miminkovský vůně. Jo psala jsem vám, že ségře spí v noci 9 hodin vcelku? Usne kolem 22 hod. a bez přerušení spí skoro do 7 ráno? To já jsem nezažila, vstávala jsem někdy i po dvou hodinách. Závidějící a obdivující smajlík.

Ondrášek pak usnul, švára vzal Jíru něco tvořit, vyráběli počítačovou síť. Když jsme pak v deset odcházeli, Jíra seděl s Pavlem v místnosti, kde má babička kancelář, kolem sebe asi dva kilometry kabelů a byli spokojeni :-D Já jsem zatím se ségrou lenošila u televize, respektive pustily jsme si country rádio a k tomu beze zvuku ceny Zlatá hokejka. U toho jsme to komentovaly, třeba zpíval Margita a my místo něj slyšely Michala Tučnýho z rádia. No hezky jsme si pokecaly, nikdy jsem netušila, že máme tolik společnýho.

S Jírou jsme přišli domů v 10, rychle vykoupat a hned spát. Ještě v posteli řešil, jak mi bude spát z tábora, kdy má napsat a kdy to přijde, tak mi napíše dva dopisy, jeden v pondělí a druhý další pondělí, tak jsem na něj zvědavá. Ještě chce napsat babičce a tetě s Ondrášem.

Pak jsem si pustila fotbal, akorát končila základní hrací doba a bylo prodloužení. Pak jsem se vzbudila až na konec, gól jsem prospala, padl hned ve třetí minutě prodloužení. Že mě ta televize tak uspává, co.

Dnes jsem se vzbudila v půl osmý, Jíra ještě chrní, tak tu mám snídani a klídeček. No víkend ryze relaxační. Na oběd udělám smaženou rybu a bramborovou kaši (Jíra potřebuje potrénovat škrábání brambor na tábor), pak jdeme k ségře na jahodový zakysánek a na večeři pro změnu jdeme k ségře na grilování. Tatínek by se měl vrátit kolem oběda, Hanička s babi a dědou odpoledne.

Dopoledne chceme s Jírou upéct nějaké dobrůtky, psala paní učitelka, jak mají zítra tu zahradní slavnost, že bude na občerstvení perník a budou rádi, když někdo přinese další dobrůtky. Tak upečeme skořicové šnečky a slané tvarohové tyčinky.

Danuš, na ty kostíky koukni, my těch značek i měst máme spoustu navíc, ale 2 města chybí, jestli je náhodou nemáte dvojmo.

K tomu „věku“. Já pořád píšu, že ta 40 je hrozná, ale zase tak hrozná není :-D :-D Nějak si teď připadám „v nejlepším věku“. Doufám teda, že už to nebude jen horší :-D Přece se nebudu měřit s dvacítkama, ne? :-D :-D

Anjelico, Ládíkovi gratulujeme k vyznamenání od paní učitelky. Byl nadšený, nebo mu to bylo jedno?

Užívejte si hezkou neděli, ozvu se asi až v pondělí z práce.

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 27.06.10 08:55

Ještě k té sedimentaci a CRP. To CRP bych popsala přesně stejně, to jsem totiž někde četla (c-reaktivní protein). A co je potom ta sedimentace? Co ta hodnota znamená, to si budu muset počkat na vysvětlení.

Jíra pořád ještě chrní - je skoro 9. No už neměli možnost si takhle přispat snad tři týdny, tak mu to přeju. Nevím teda, jak vstane ještě třikrát do školy, ale pak se bude moct vylenošit do systosti. To budou příjemný prázdninový víkendy - nikdo mě tu nebude strašit v 7 hodin ráno !!!

Tak já jdu hodit koupel, převlíct se z noční košile a půjdu zadělat těsto na ty dobrůtky.

:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8807 příspěvků 27.06.10 10:48

Ahoj holky,
Jiřinko hezky jsem si početla!
Já jsem dnes vsala v šest. Za síť do okna se mi dostala mucha a bzučela tam, tak mě probrala a chtělo se mi čůrat, tak jsem vylezla. Pak jsem si lehla do obýváku a pospávala u TV. Pak přišel Matěj, Milan vylezl taky, tak jsem si zalezla ještě do ložnice a usnula. Mates prudil, že si chce pustit PC, Milan se šel sprchovat a říká Matějovi, tak až se maminka vzbudí, tak se jí zeptáš. No ta potvora mně šla vzbudit hned. Tak jsem pak taky vylezla, lehla jsem si na houpačku na dvoře a užívala si toho teplého rána. Pak jsem v pyžamu šla k sousedce na nedělní ranní čaj a teď jsme skočili do Penny nakoupit.

Mám tam ze včera nějaké maso na těch žampionech, ale je toho málo, tak usmažim nějaké řízečky a udělám polívku.

Odpoledne jdeme na koupaliště. Domácí činnosti nemají nožičky, tudíž neutečou.

Hezkou neděli!!!
Jiři, já taky nemám žádné lední slupovačky na oknech. Já mám normálně pořád velikonoce. Jsem hrozná. Musím si to udělat nově, nebo bude za chvilku podzim.

papa Dana :mavam:

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 27.06.10 12:02

Ahoj holky,
tak vas zdravim z valeciho vikendu, konecne jsme dneska odkryli bazen, ma asi 24 stupnu. Marketce jsme napustili vanicku, tak se tu dopoledne rachala a ted spi. Kaja byla s tchany v Ostrave. Kazdy rok tam maji sraz rodiny, vrati se odpoledne. My tady na hristi mame akci vitani prazdnin, bude tu divadlo, skakaci hrady a hlavne hasicska pena. Loni to melo hrozny uspech, tak jsem zvedava co dneska, to muze do peny i Marketka, loni jeste nechodila. Ja peru, at muzu zacit asi v utery balit. Zatim ahoj. Hanka

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 28.06.10 09:03

Ahoj,

Jiřko, gratuluji k dobrým zdravotním výsledkům. Na věk nehleď :-).

Anjeliko, gratulace Ládíkovi k výzu!

Já se hlásím po prosportovaném víkendu - v sobotu celý den golf, včera výlet na kole. Jsem docela opálená a musím říct, že i odpočinutá, jen jsem si narazila zadek o štangli na kole (no debil, no) a docela to bolí.

Tom šel dnes se školou na parník - asi čtyři ročníky jely najednou 8-o tak doufám, že si to užije a všichni to přežijí bez úhony.

Já jsem v práci a po práci si jdu koupit plavky - zjistila jsem, že mi moje milované odcházejí do věčných lovišť. Tak doufám, že budu úspěšná a nedám za ně majlant.

Zatím pa

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 28.06.10 09:09

Ahojda, tak zase pondělí. Zítra poslední den ve školce. No už aby to bylo. To dětské vstávání mě ničí. Těším se, že celý prázdniny budu vstávat sama!!!

Jíra včera spal do 3/4 na 10 !!! Koukli jsme na Toulavou kameru a pak se pustili do toho pečení. No spíš škodil než pomáhal. S Haničkou to jde líp. V půl jedenáctý volali naši, že už jedou domů (měli přijet až odpoledne), chvilku na to volal tatínek, že nepřijede na oběd, ale až odpoledne. No tak všechno opačně, no. Přijeli, když bylo akorát dopečeno. Těsně předtím jsem šla na zahradu vysypat kyblík a koukala jsem, že už je pár malin. Jíra si měl pár vzít a pár nechat Haničce. Když přijela, nic tam nebylo, tak byla smutná - Jíra totiž mezitím utrhl i ty pro ni a doma je zabalil do papírku jako dáreček. Dáreček. Dodělala jsem oběd, Hanička u něj naříkala, že ji bolí jazyk. Má na něm dvě ošklivé afty, tak se nedivím. Kňourala u toho a nic moc nesnědla. Trošku nám vyprávěla, hlavně se moc nevyspala, sestřenka vstávala brzy ráno a vzbudila ji, a nedohnala ten spánkový deficit.

Po obědě jsme šli k ségře na ten dortík, byl moc dobrý, tak aspoň to snědla, i když u jahod naříkala, že ji to bolí. Ségra tam měla tchyni s přítelem, kteří se přes Prahu vraceli z dovolené, tak se stavili podívat na malýho. Vzápětí přijela i její švagrová se čtyřletými dvojčaty (holčičky). No to byl hukot. Kam se hrabou naši dva na ty divošky ! Pak jsme šli ven, děti se zabavily samy, lezli do bazénu, takže to docela šlo. (Jíra pak ovšem v noci zase šíleně kašlal, musíme nasadit clariten).

Dorazil tatínek, dovezl mi placku zámek Třeboň :-D (taky jsme tam kdysi byli). Zůstali jsme až na večeři, švára dělal špízy. Hanička pak zase naříkala, že nemůže jíst a brečela a že je unavená, tak jsem ji vzala domů, aby snědla trošku bramborové kaše od oběda (dala pár lžiček), vykoupat, a v půl sedmý už byla v posteli a spala. Nějak mi to nedošlo, nikam jsem ji neměla pouštět, protože byla strašně nedospalá.

Jíra s tatínkem přišli vzápětí, Haňa spala, tak jsem se tam vrátila. Návštěva akorát odjížděla, švára je vezl, tak se to ségře hodilo, že jsem chovala Ondru a stihla si poklidit. Ještě jsem ho vykoupala - no nestačí mi moji dva, že jo - při chování se koukla na zprávy a pak už jsem šla taky.

Jíru jsme nechali vzhůru do devíti, když toho tolik naspal, zahráli jsme si po dlouhé době Carcassone. Pak šel spát, schoval se mi do dětského pokoje a vybafl, samozřejmě zařval jak tygr, u spící Háni :cert: Ta se vzbudila a začla kňourat, ale hned zase usnula.

Ráno pochopitelně vstávat nechtěli, ale Hanička že má hlad a poručila si rohlík s marmeládou a piškoty a kakao a všechno to snědla, tak snad dobrý. Má pusinku fialovou od genciánky, večer jí to namažu znovu.

Zase jsem jela do práce 45 minut :twisted: :twisted: celou cestu to jelo krokem, tak jsem přemýšlela o teorii pondělních ranních zácp (zácp? zácep? to je divný slovo). To jako jestli někteří lidi - jako třeba naši obchoďáci - jezdí do práce jen v pondělí, nebo proč je vždycky tak plno? Jiné dny je to úplně v pohodě. Nebo někdo jezdí z chaty rovnou do práce? A proč tak brzo? No teď jsem koukala do kalendáře, že v červenci žádné pondělí (ani úterý) do práce nepůjdu :mrgreen: příští týden je svátek, budu sice dělat, ale z domova, a to další pondělí si za to vyberu náhradní volno. Následující pondělí mám dva dny dovolenou a to další celý týden. To zní hezky ne?

Danuš ještě k těm kostíkům (jsem otravná co) nám chybí jen Kodaň a Mexiko City, tak se prosím koukni, jestli ho nemáte dvakrát. My už teď kostíky kupovat nebudeme, neb děti nebudou doma, tak je téměř jisté, že už je neseženeme. Zato máme 4× Prahu. A kdyby vám chyběla Paříž, Brusel, Bratislava, Amsterdam nebo Londýn, tak taky můžeme poskytnout.

Víc nemám, odpoledne jdu nejdřív za Jírovou pí.uč. a pak na tu zahradní slavnost.

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 28.06.10 10:43

Luci, podařilo se vám stáhnout z mobilu tu fotku, jak jsi mě fotila s Hankou?

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 28.06.10 13:19

Zase nikde nikdo … Lucko a kdy vy odjíždíte? Já už si to zase nepamatuju. 1.7. Hanka, Mado už je pryč, a dál? Danuš a co vy?

Lucko, jsem zvědavá, jaký plavky koupíš. Já mám od loňska a letos to řešit nemusím. Ovšem že bych se v nich nějak ráda ukazovala … svlíkám se do plavek jen na nezbytně nutnou dobu, než vkročím do vody.

Já jsem vyrazila ven obhlídnout pro Jíru kraťasy a dokoupit trenýrky. Trenky nikde nevedou, samý slipy :twisted: jen ve skladových výprodejích jsem troje sehnala. Jak jede na 14 dní, tak máme problém dát dohromady tolik šatstva. Taky jsem pro něj chtěla další kraťasy, loni jsme kupovali v Tescu takové dvojbalení, jedny khaki, druhé hnědé. Tak ty by tam měli, ovšem šílené barvy - khaki v dvojbalíku s červenými :poblion: fakt takové ty strašně zářivě červené, a nebo béžové v balení s modrými, ale hnusně modrý, takový montérkový. Nevzala jsem nic. V těch skladových výprodejích jsem viděla hezké za stovku, jen mají velikost 86-92 8-o tak jsem z toho jelensrnecdaněk. Velikost 118 by byla šířkově tak na 12 let. Tak jsem je vzala, že mu je zkusím, a když nebudou, vezmu je vyměnit. Jsou béžovohnědé a na kapse mají autíčka. Ještě jsem objevila tmavošedé v sekáči za 60, tak snad mu něco z toho bude. Jsou to trable.

:mavam: Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5086 příspěvků 28.06.10 14:28

Ahoj holky,

děkuji za gratulace k Ládíkovu vysvědčení.
Jiři, z odměny od paní učitelky měl velkou radost, rozhodně mu to nebylo jedno, on je dost citlivý a jakákoliv pochvala ho potěší.

My jsme se o víkendu měli krásně, byla ta oslava u našich, přijela teta (mámina ségra) s manželem, jejich děti (moji bratranci) s dětmi. Mladší bratranec má dvouapůlletého chlapečka ještě jsem ho nidky neviděla, na svůj věk krásně mluví a vůbec je šikovný. Starší bratranec má holčičku, která půjde po prázdninách do druhé třídy a kluka, který půjde do šesté. Pak tam taky byla ségra s dětmi a s manželem. V sobotu odpoledne jsme si všichni vyšli na výlet a potom jsme se šli koupat do bazénu na zahradu k sousedovi (řekl nám, že bude pryč a že tam můžeme). V tolika lidech jsme si užili hrozně srandy, děti byly nadšené. Večer se popojíelo a druhý den jsme strávili na zahradě, počasí vyšlo nádherně.

Anjelica

Příspěvek upraven 28.06.10 v 14:29

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 28.06.10 21:25

Ahoj,

Jiřko, fotka ještě není, ale Michal slíbil, že se „polepší“ tak doufám :mrgreen:

Dnes docela dobrý den. Tom se s parníkem neutopil :lol: a ještě jsme cestou ze školy zakoupili sandálky. Tak už je vybaven. Sice by užil ještě nějaké kraťasy, ale přesmě jak píše Jiřka vše co je k mání by mu bylo ooobrovské!

Hlásím úspěch a sice zakoupení plavek. Koupila jsem v Tescu u nás nedaleko plavky černo bílé bikini :-o. Teda myslela jsem, že to je úlet, ale jak jsem zhubla, vejdu se do nich úplně v pohdě, tak budu velmi sexy :oops: . Já tedy nejsem zrovna člověk který by se vystavoval ostatním na odiv, ale svléknout se do plavek, mi problémy nedělá.

Jinak na Lipno s kamarádkou Janou a její Aničkou odjíždíme ve čtvrtek dopoledne a budu bez PC do 7.7. večer!

Pa :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8807 příspěvků 28.06.10 22:27

Ahoj holky,
já jsem dnes taky měla plavkovou anabázi. Bohužel neúspěšnou. Do Tesca jsem se vypravila taky, ale nějak mám fobii z těch lidí, jak všude všichni pořád někde chodí, vláčí tašky, všude vyřvává nějaká hudba…plavky nemám. Jsem bohužel už limitovanu - a to velmi - svou postavou, takže něco na šňůrky a trojúhelníčky nahoře to není nic pro mě. Musím mít dole normální kalhotky a nahoře nejlépe něco vypodloženého a vyztuženého, ale zase ne nějaké kokosové krunýře. No prostě problém. A navíc všechno jsou to hnusné barvy. Zítra po cestě z práce projdu druhou část města. Jedny plavky zpředloňska mám, ale nevím kde. Nemůžu je najít :zed:

Tak Ti Luci k úspěšnému nákupu gratuluju - to zhubnutí jsem jaksi nečetla :roll:

Jiři chudák Háňa, ty afty to je hrozně nepříjemné. Dlouho to trvá než se to zatáhne. Tak ať je jí co nejdřív dobře. Že ju moc pozdravuju!!!!

Náš Matěj byl na parníku v pátek. Taky jsem měla obavy aby a)nepřepadl - popř. nepropadl zábradlím, b) neuletěla mu čepice, c)vždycky se nějaký důvod k nervu najde :mrgreen: dopadlo to dobře. Nic neuletělo a domů přišel živ a zdráv.

Anjelico to jste teda měli parádní oslavu a sešlost. Počasí bylo skvělé, tak to bylo o to lepší, že?

My jdeme pryč ted v pátek a přijedeme v pondělí večer. Jedeme do těch Českých Budějovic. Jinak nic v červenci v podstatě nemáme. Tom jede na tábor, takže pak až jedeme na víkend k Vrabcům a dovča hlavní je až v srpnu. S Vrabcovýma a následně moře s našima.

Víc mě holky nic nenapadá. Zítra jdu na oběd s bráchem. Přišlo mně, abych zvedla Matějovi pojistku - nějaká ta indexikace - tak to dávám vždycky bráchovi a on mně to zúřaduje. Večer asi půjdeme na tu vysvědčeňovou pizzu. Ve středu totiž jsem dlouho v práci, tak to přehodíme na zítra.

Tak papa Dana :mavam:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »