Maminkou s eMiminem už pár let – Vodácký od Jiřiny

Rodičovství

Ahoj všem, Jelikož náš deníček se už dávno přehoupl na druhou stranu a mám zážitků na víc než jeden komentář, posílám rovnou nový deníček. Předem upozorňuju – však už mě znáte – nebude to krátké.

Na poslední červencový týden jsme měli naplánovanou vodu, tentokrát Otavu, s naší starou klasickou partou. Ovšem víkend před tím už jsme měli dávno zarezervovaný pro Danču s rodinkou, měli jsme v plánu, že z Brna přijedou k nám a zavýletujeme si v našem okolí, pro ně běžně nedosažitelném. Zítra má pro změnu manžel hraní, takže se voda zcvrkla na pouhých pět dní od neděle večer do pátku. Tím se také stalo, že obě akce splynuly v jednu a po víkendu se mi nepodařilo podat referát. Tímto to napravuji a projdu všechno najednou.

Minulý pátek, dorážím z práce kolem druhé hodiny. Danča píše, že jsou na Jemništi a přijedou tak za hodinu a půl. Děti od tří stojí u okna – kdy už kdy už přijedou? No dočkali se. Už se ani nekonal počáteční ostych, Matýsek rázem splynul s Jírou a Háňou. Původně jsme měli v plánu, že bude vedro, dáme koupačku, grilovačku. Bohužel vedro se nekonalo. Naštěstí tatínek prozřetelně připravil dříví na oheň předem, takže bylo suché a šlo oheň rozdělat, i když mírně pršelo.

Odpoledne a večer uběhlo tak rychle. Však jsme si toho museli tolik říct, ukázat, zazpívat, naplánovat … Stihli jsme se venku najíst, ale pak jsme museli rychle ustoupit před deštěm. Stejně jsme šli spát až hodně pozdě. Matýsek zcela nečekaně netrval na tom, že bude spát s maminkou, ale nechal se uložit na matraci u Jíry s Haničkou. Taky si večer pořádně zařádili.

Na sobotu byl naplánován výlet na Zvíkov a Orlík. Stanovili jsme si ambiciozní cíl – odjezd v 9 ráno – a kupodivu jsme to celkem dodrželi. Vytrvale pršelo. Jenže to nám nevadííí, všechny tři děti sice kňouraly, ale na hrad jsme dorazili s deštníkama a pláštěnkama a prostě to vůbec nevadilo. Výhledy na Vltavu i Otavu krásné, prolezli jsme celý královský palác, hradby, vše. Poté přejezd na Orlík, výborný oběd v restauraci ve Starém Sedle, a pak už na hrad. Jíra frfňal, že na prohlídku s průvodcem nejde. Nicméně podařilo se mi ho přesvědčit, celou prohlídku jsem šla s ním za ruku a pořád mu něco ukazovala, takže ho to nakonec bavilo. Překvapil mě, že ač jsem do něj neustále něco hučela, aby se zabavil a nezlobil, stihl sledovat výklad, takže když jsem ukazovala na obraz, přesně věděl, že je na něm maršálek v životní velikosti. To mě dostal.

Po zámku jsme šli ještě do akvária s rybama žijícíma v Orlické přehradě. No po přečtení tématu „život pod vodou v Orlické přehradě“ jsme spíš čekali sudy s mrtvolama :o) Bylo to moc hezký. Na závěr ochutnávka portského vína, trdelník, výstava a ukázka dravců, kteří tak mohutně cvičili, že se v parku ztráceli. Cesta domů nás zmohla, ne tak děti – pokračovali v řádění vesele dál. Cesta k řece a koupel už se nekonala. Pršet milosrdně přestalo, takže jsme mohli večer sedět na zahradě, upekli jsme asi sto kusů masa, zeleninku, přišla i moje ségra s Ondrášem, tak ji mohla Danča osobně poznat. Mmch ségra říkala, že jste opravdu moc sympatičtí :o))

V neděli jsme měli v plánu rozhlednu u Dobříše. Jako náruživí sběratelé turstických známek jsme totiž schopni se vybičovat k neuvěřitelným výkonům. I na Studený vrch na rozhlednu se vyškrabat, přestože je neděle ráno (kolem 10 hod jsme byli na místě), kilometr do kopce ujít, všechny schody vyšlapat … Placka byla, odměnou nám byla nádherná kamenná věž a výhled po okolí. Obsluha rodinná, prodávali např. chleba se sádlem a cibulkou. Prostě úžasný.

Na oběd jsme Brňáky vzali do mnohokrát osvědčené restaurace na Dobříši u nádraží. Chutnalo všem, děti se prolezly na prolejzačkách a proskákaly na trampolínách, že ani neměly čas obědvat.
Závěrečným cílem byl dobříšský zámek. Vybrali jsme trasu „Za dobříšskými přízraky“. Průvodce – relativně mladý chlapec – nás vzal na strašidelnou půdu a vyprávěl o všech možných strašidlech, která tam byla. Dokonce i umrlce jsme viděli! Počasí se umoudřilo, takže fotky z Dobříše mám dokonce i s modrým nebem.

Pak už byl čas se rozloučit. Užili jsme si toho spoustu, ale naštěstí nás ještě spousta čeká, za týden jedeme společně na dovolenou a užijeme se celých pět dní!

Pro nás to ovšem ještě nekončilo. Přijeli jsme ve tři hodiny domů, bleskově jsme se sbalili a v pět odpoledne už jsme frčeli opět po Strakonické na Otavu. Takhle rychle jsem ještě sbalená nebyla. Kupodivu jsme ani nic moc nezapomněli. Jen anabáze s mými kraťasy. Mám takové leginové kraťasy po kolena, které nosím na kolo a na vodu. Doma nebyly. Nikde. Ačkoliv jsem je měla naposledy v úterý na kole. Ve skříni vyprané, v prádle špinavé, spadlé za pračkou, v autě, nikde. Pak už jsem ze zoufalství prohlížela fotky, co jsem na tom kole vlastně měla na sobě. No měla jsem je. Jenže jsem si vzpomněla, že jsem si je do auta převlíkala. Taky jsem měla na kolo moji oblíbenou vestičku, kterou jsem pak taky svlíkla. Tak jediná možnost, že jsou zabalené v té vestičce, která už je sbalená a jede na vodu. A světe div se, byly !!! tím pádem zcela nečekaně dojely moje milé, dávno oplakané, kraťasy na vodu s námi.

Dorazili jsme na tábořiště v Dobršíně u Sušice asi v 7 večer. Tábořiště narvaný. Ve změti aut, stanů a lodí jsme našli naše přátele. Stejně jako v předchozích letech, jel s námi kamarád Mirek s ženou Klárkou, stejně jako v předchozích letech do party přibyl někdo další. Takže kromě rodin jeho bratrance a sestry přibyl Klárčin brácha se ženou. Kamarád Roman s dcerou, kteří s námi byli loni, taky nechyběli. Celkem 8 lodí. A lidí? To snad ani nejde spočítat.

Část party se právě vrátila z úseku horní Otavy. Díky sobotnímu vytrvalému dešti se dal jet úsek z Radešova dolů, který se za normálního stavu vody jet nedá. Bohužel si sjeli totéž, co my měli v plánu na pondělí – ale přizpůsobili jsme se a holt si ten nejhezčí úsek odpustili. Stejně šla voda rychle dolů.

Takže na posledních pár centimetrů volného místa postavit stany, pomoct dětem zbavit se počátečního ostychu – moc dlouho to netrvalo, však se už znají, už spolu jedeme potřetí. Sedmiletý Vašík, šestiletá Janička, čtyřletý Ríša. Okamžitě se dělí na kluky a holky, jen Ríša samotářsky pluje mezi. A bojují mezi sebou a honí se a schovávají, no prostě řádí. Tak to má být. Jen se to nesmí přehánět, že. Dospělí se přesouvají pod altánek, jelikož je zima, dám si grog. Tolik grogů jako na této vodě jsem dlouho nevypila. Však jsem taky konečně byla zdravá – na horách i na víkendové vodě jsem byla pod práškama, tak si to musím vynahradit, ne?

Noc jako klasická kempová – vždycky se najde někdo, kdo huláká do tří hodin (viz vedlejší parta, navíc ve 3:17 mě vzbudila hádka, kdy jim někdo přišel vynadat, ať už jsou zticha), vždycky se naopak najde někdo, kdo je vzhůru už v šest (viz ve stanu hned vedle nás nějaké děcko), vždycky ten nejvíc chrápající spí ve stanu hned vedle mě. No ale nejsem rozlámaná, díky nové karimatce, která je opravdu výtečná.

Ráno zase táborová klasika – nasnídat, zabalit věci do auta a pak nekonečné čekání, až budou sbaleni všichni. Kolem desáté se tak stane, nicméně ještě asi hodinu se postává kolem aut, než se konečně vyjede s autama na další tábořiště. Řidiči se vrací po dvanácté, ještě jdou na pivo, někdo stihne i víc („než ostatní dopijou dám si ještě jedno“) a pak konečně, někdy ke druhé hodině odpolední, se vyráží na vodu.
První den jsme jeli úsek do Horažďovic, asi 13 km, tři jezy. Jezy si nepamatuju. Víceméně většina se nějak důstojně překoná – zadáci je sjedou nebo přetáhnou jez u břehu. Některé si dokonce sjedou i víckrát. Já jsem nejela žádný, Hanička taky ne.

Pod zříceninou Rabí se zastavujeme, je krásně, kocháme se. Do Horažďovic dojedeme asi ve čtyři. Postavíme stan, a já ne abych se svalila, ale jakožto závislák na plackách musím do města, kde v cestovce, která zavírá v pět, mají tři exempláře. Děti šly se mnou, cestou jsme dokoupili zásoby. Tábořiště je krásné, hlavně poloprázdné – teče tu totiž jen studená voda a místo WC kadibudky. Ale volnost je důležitější. Jsou tu kromě nás jen asi tři party, máme celou loučku pro sebe. Večer děláme oheň. Ovšem Petr se tu sešel se dvěma muzikanty, se kterýma kdysi hrával, tak že se musí hrát. Jenže basista hraje jen elektricky, tak že budou hrát u kiosku – úplně na druhém konci kempu. Jako že tam všichni půjdeme a bude to. Jenže nikdo nechce, děti nechtějí, takže sedíme u ohně a oni si jdou hrát sami. Děti chtějí bojovku. Tak jim malou rychle uspořádáme. Mezitím je deset a jdou spát. Pak teprve jdu do kiosku na hraní, jenže jsem pořád nějaká nesvá, tak to ani ne v jedenáct zabalím a jdu spát. Hraní naprd.

Ještě že tak. Asi za půl hodiny mě Hanička vzbudí a bez varování hází šavli uprostřed stanu. Rychle jsem ji vystrčila ven, naštěstí kamarád je akorát venku a jde mi s ní pomoct. Spacák ohozenej, zasáhla trošku Jíru. Rychle jsem otřela co šlo a dala jí tatínkův spacák, převlíkla se a šla spát. Jen já tam pak za měsíčního svitu s čelovkou na hlavě sedím na zemi a toaleťákem utírám blitíčko ze spacáku, aby se měl tatínek čím přikrýt. Stan jsem nějak otřela, kupodivu ráno to ani není cítit. Ale nablila si fest do bot, má staré sandálky a z těch sucháčů to nejde dolů. Jak jsme váhali, jestli už je vyhodit a koupit jí nové, tak je rozhodnuto.

V úterý jsme si dali volný den, protože musíme na Rabí a tam je placka :o) Někdo jel s námi, někdo šel do zámku v Horažďovicích. Klidně a volně strávený den. Na Rabí akorát chystali divadelní představení o včelách, tak jsme se zúčastnili. Bylo to hezké, legrační, přiletěla včela medonosná v nadživotní velikosti, takže už přesně víme, kolik má očí, noh a na kterých má kartáčky. Pak nás ještě čekala prohlídka – věž a sklepení. Pak na nádvoří koupit meduládu (marmeláda z medu) a dětem palačinky. A placku a už frčíme pryč, protože se najednou nějak přelidnilo.

Chtěli jsme jít na oběd, ale na to jsme popojeli zpět do Horažďovic. Oběd výborný, levný, pak Haničce koupit nové sandálky, Jíra si tam vybral červenobílou bundičku, a ještě Háně cvičky do školy. Aspoň je nemusíme shánět u nás. Celkem dobré ceny, tak máme radost, jak jsme hezky pořídili. Cestou ještě kupujeme maso na večerní grilování. Po čtvrté začíná prohlídka místního mlýna, malá vodní elektrárna, moc hezký ale dlooouhý. Oheň rozděláváme teprve v šest, takže večeříme někdy v osm. Noc bez kalamit, navíc hučí jez, takže není slyšet chrápání z vedlejšího stanu. A na tábořišti nikdo neřve a budíme se ráno v osm.

Další etapu z Horažďovic do Katovic jsme původně chtěli přeskočit. Je to 11 km a na nich 10 jezů. Jenže řeka není tak dlouhá a volný den už byl, takže jedeme s partou. Dopoledne, zatímco řidiči jedou s autama, jdeme na zříceninu Prácheň. Placku už mám, tak to by nebylo fér. Je hezká, hodně rozpadlá, děti se vyřádí. Když se vrátíme, řidiči už tam jsou, jenže stejně se nejede hned, ale než se posbíráme, jsou zase skoro dvě hodiny.

Těch deset jezů nakonec nebylo tak strašných. Dva z nich byly sjízdné stupně, jeli jsme všichni i s dětma. Snad jen dva se musí přenášet. Ve Střelských Hošticích je placka, tak musím zmanipulovat partu, aby se zrovna tam zastavilo a dalo se pivo a zatím si skočím na obecní úřad pro placku. Kolikátou už?

Do tábořiště v Katovicích dorázíme docela pozdě. Ale máme v plánu jít na večeři. Je tam totiž hospoda a v ní další placka. Nakonec jde jen naše rodina. Cestou zpět akorát pípne sms od Danči. A začíná pršet. Na tábořišti jsou prolejzačky, děti dostanou pláštěnky a lítají tam v nich. My s deštníkem posedáváme u ohně. Nakonec pršet přestalo, dokonce i hvězdičky byly.

Další den už je čtvrtek, čeká nás 16 km do Štěkně, 7 jezů. Z nich tři sjízdné stupně. Naštěstí je dost vody, ideální stav, nedrbe se o kameny, ale přitom to není moc, aby to bylo nebezpečné. Ujedeme asi dva kilometry a že prý tam je dětský hřiště a zastavíme. A já že nezastavíme, když už se po tak dlouhém čekání konečně vyjelo. Tak tam partu necháme a jedeme napřed. Je z toho hádka, manžel je naštvanej, že zase musí být podle mě. Já si spíš myslím, že ne podle mě, ale podle nich. Ve Strakonicích si jdu koupit placku na hrad, hádka graduje, když tatínek nechce dětem vyndat sušenky z barelu. O co jako jde? Oni si šli na hřiště, já na hrad. Dojeli nás a všichni jsou spokojení. Řvu tam pod jezem, naštěstí mě snad přes to hučení jezu nikdo cizí neslyší.

Jedeme napřed, protože jsme dojeli obrovskou partu a chceme jim ujet. Jez na Slaníku tatínek sjel s Jírou rovnou bez koukání. Šplouchla vlna, jinak sjeli bravurně. Načež Jíra vystupuje, lehá si na trávu a brečí a brečí, že to jet nechtěl. Snad dvacet minut trvá, než se uklidní. My čekáme na partu, ale přijela jiná a překážíme, tak jedeme napřed. Nakonec jsme dorazili snad hodinu před nima, protože jedna laminátová loď má díru a musí často vylejvat vodu. Ve Štěkni rychle zabíráme místo na táboření, stavíme stany a jdeme do kiosku na jídlo. Mají jen klasiku – párek, klobása, utopenec, zavináč, hermelín. Jíra chce hermelín a pak mu nechutná. Ostatní jsou spokojeni.

No a pak musíme do Štěkně. Proč? Pro placku. Mají ji mít v cukrárně. Je to asi kilometr, tatínek veze Mirka zpět do Katovic pro auto, tak nás sveze. V cukrárně kromě zmrzky nemají nic, tak si dáme zmrzku, jedlý papír, hada a placku a ještě nakoupíme a vyfotíme zámek. A začíná pršet. A my nic nemáme, pláštěnky jsou v táboře. Volám tatínkovi, kdy se bude vracet – prý až tak za půl hodiny. Tak vyrážíme v dešti. Občas počkáme pod stromem, jsou tam obrovské lípy, jenže je zima, tak nakonec nějak do tábora doběhneme. Pak samozřejmě pršet přestalo. Háňu chytá amok, že má mokré boty (holinky jsou v autě), mě zase chytá amok, že si táta nepospíší a nechá nás zmoknout. Nicméně pršet přestane, grog zahřeje. Akorát není z čeho udělat oheň, tak sedíme večer v kiosku. Poslední večer na vodě.

Ráno je zataženo, hnusno, všechno mokrý. Večer jedeme domů, takže nemusíme řešit stan, prostě ho sbalíme mokrý a usuší se doma. Děti spí do devíti, nemůžeme je dostat z pelechu. Čeká nás už jen 14 km, čtyři blbé jezy, které se obtížně přetahují či přenášejí. Na jednom uklouznu po blátě a kecnu si na šutr a skončím sedící v bahne. Pak se musím po zadek namočit do vody, abych to bahno smyla. Na zadku jelito a naražený záda. Stavíme na pivo na soutoku Blanice s Otavou. Parta ještě jede dál, ale my za 2 km končíme, u mostu máme auto. Tak ještě společné foto, loučení, pak všechno sbailit a večer už spíme doma v posteli. Já jsem vzhůru od sedmi, myslela jsem jak budou děti dlouho spát, ale Jíra přišel už v osm. Peru druhou pračku, ještě mě čekají asi čtyři. Sedím si na pohodlném gauči a probírám fotky. Škoda že už je ta voda za námi.

Příští rok pojedeme na Lužnici. Už se těšíme.
Ahooooj Jiřina

P.S. fotky dodám postupně.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 01.08.10 14:32

Hurá, tak jsme se dočkali!!
Jiřinko to bylo krátké, ještě bych četla. Tak vidím, že jste si užili všeho, hezka i trochu škareda. Ale takový je život a v celkovém součtu to bylo super, že!!! Jen teda ten hon za plackama, tímto tempem aby ti brzo přidělali další tisícovku :lol: kolik jich tedy získalas?

Já jsem si teď schrupla u pohádky. Jdu posbírat suché prádlo a ještě si něco přečtu.

tak papa už tady v novém
D :mavam:

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16432 příspěvků 01.08.10 15:25

ahojky v novem:-)

pisnu vic, ale az vecer, ted mazeme k sousedovi na grilovacku- deti, ja a nase nove stene :-)) blizsi info dodam :-)

Zuzka:-)

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 01.08.10 18:03

Ahojky, v rychlosti nakukuju … Danuš, to jsem ti zrovna chtěla napsat ráno, jak jsem nevěděla co, tak už vím. Že jsme se v plackách přehoupli přes první stovku, současný stav 102. No blázni.

:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 01.08.10 19:13

Zuzi ahoj, na zprávy a info o pejskovi se těším.

Holky, nebrečela jsem ani nepamatuju, ale teď je mně fakt do breku. Milan volal, že má Matěj horečku. Jsou to tři týdny co měl angínu. Asi se mu to vrátilo. Já vůbec nevím co mám dělat.

Asi zítra přijedou, půjdou k doktorce a já budu doma. Doufám, že do soboty budeme OK a hlavně do moře za 14 dní. Mně je ho tak strašně líto, on se na ten Strmilov tak moc těšil. Jestli zase dostane antibiotika, ach jo. Mně v krku bolí pořád stejně. Je to všechno na hovno.

Ach jo.
D.

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 01.08.10 20:36

Ježiš Danuš !!!

Hele a nemůže to mít jen tak prostě ze vzrušení, únavy? Že mu vyskočí teplota sama od sebe? Když ho nic nebolí … Já bych ještě počkala, může to zítra přejít, ať to ještě zkusí. Bude to dobrý, uvidíš !!!

Jinak já nic nového nemám, den jsme víceméně prolenošili, švára má můj domácí počítač, to z toho zase porostu si tam všechno nastavit, já to tak nenávidím.

Teď jsme si chtěli pustit Dobu ledovou 3, ale nejde mi to, vůbec nechápu proč. Umí to jen přetáčet, ale normálně to neběží. Tak se dívají na Shreka 3. Já tak nenávidím techniku.

Petr je celej den pryč, včera přijel bůhvíkdy, ráno vyspával a po jedenáctý už zase jel. Mají zkoušku, před tím křestem CD. Já už jsem na to jeho hraní alergická, takhle zabije celý víkend, já jsem sama s dětma, a nic z toho. Navíc mě naštval, protože nosí klíče od domu s klíčem od auta, i když autem nejede. Takže mám v garáži dvě auta, na kraji to jeho, a nemám od něj klíčky. Co kdybych se rozhodla někam jet?

Pracovat zítra nebude, protože nemá co. Ti chlapi co s nima dělává jsou zrovna někde na Moravě. Takže ani peníze nebudou. Tohle je vážně naprd.

Zrovna jdu procházet plán výletů na Chrástov, tak snad se žádná nemoc nebude konat.

Papa J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 01.08.10 21:32

Jiři věřím Ti to, s tím hraním, taky bych byla vzteklá. Připadne mně, že co píšeš, tak je pořád někde pryč na hraní.

S tím Matějem, bohužel u něj není nikdy nic jen tak trochu. Je tam s nima kamarádka, co je sestřička na ORL. Dívala se mu do krku, že má na mandli jeden čep. Ale prý to nemusí nic znamenat. Prý čep na mandli nerovná se automaticky angína. Nícméně mu dala, ježkovy voči takový ten atb sprej do krku, já si nevzpomenu. Teplotu večer měl 37,2. Ale já to fakt znám. Zítra si zavoláme co a jak a je mně jasný, že na Chrástov jedeme s dalšíma atb.

Já jsem odpo taky odpočívala a pak jsem šla s Tomem na ten Špilberk, byla to krásná procházka. Teď se tu depresím a koukám na atletiku.

Tak Ti Jiři přeju ať švára vyléčí Tvůj domácí PC.
Zítra jdu do práce a až do večera. TOm bude sám doma. Nachystám mu do mikrovlnky oběd a budeme ve spojení. Milanovi budu volat v deset.

papa a dobrou.
D. :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 02.08.10 17:10

Ahoj holky,
nikde nikdo :nevim:
Tak jsem doma. Od zítra mám OČR. Matěj má teda angínu. CRP měl 44, tak má na deset dní atb. Takže skončíme příští středu :zed: Doufám, že to zabere a už bude fakt pokoj.

Milan nabalil Toma a odjeli. Ještě že máme dvě děti, tak je to takové variabilní :mrgreen:

Něco mně tu nakoupil, abych nikam nemusela. V práci jsem to pořešila a kašlu na to. Budeme doma marodit.

tak papa z lazaretu
D. :mavam:

Zuzi grilovačka se asi protáhla, že jo!!! Nicméně z informování se nevyzuješ. Jaká byla dovča a co ten pesan!!!

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 02.08.10 18:05

Danuš, to je hrozný.

Ale proč doma nezůstane Milan? Jestli se nepletu, měli tam být celý týden, tak je to jedno jestli je tam nebo tam, ne? Nebo jsem to pochopila úplně blbě?

Já mám pořád práce nad hlavu, vůbec nevím, jak to do pátku všechno udělám. Malovala jsem si, jak od středy budu chodit domů brzo … ale v centrále se někdo zbláznil, místo aby dali o prázdninách pokoj, chtějí přeúčtovávat kompletně všechny účty. Je to na prd.

Chtěla jsem dát fotky, ale neumím je zmenšit, tak je ani nemůžu poslat mailem. Ty koláže mají každá kolem 4 mega. Tak už se ode mne asi fotek nedočkáte.

:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 02.08.10 19:01

Ježkovy voči, teď jsem měla rozepsaný komentář a na cosi jsem omylem zmáčkla a celý koment je v :pocitac: :zed:

Tak ještě jednou. Milan Jiři nezůstal doma proto, protože ten pobyt na Strmilově je zaplacený už od zimy a celé by to propadlo. Je to přes šest tisíc, tak to by byla fakt škoda. Navíc, když já jsem taky nemocná, tak aspoň musím zústat doma a vymarodit se. Akorát bych ráda zašla k dr. protože v tom krku mě fakt pořád bolí. Taky si musím ve středu odpo dojít na gyngu pro antikoncepci. Mám rozjezené poslední platíčko. No pořád je něco.

S těma fotkama, já nevím ja by se to dalo udělat. Do úschovny je to moc velký? Tomu já vůbec nerozumím. Ale rozhodně je chci :roll: Ty jsi šikulka a máš mou důvěru, že dřív nebo později na to určo přijdeš!!!

Tak jdu na zprávy, papa
D. :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 03.08.10 07:11

Ahojky,

aha Danuš, to jsem nepochopila, že je to takhle. Tak to je jasný. Tak nakonec tam jel Tom, který tam nechtěl? Aspoň se z toho oba dostanete.

Ty fotky pro vás mám na flashce, přivezu je na Chrástov, Milan říkal, že bude brát počítač, tak si to rovnou stáhnete. Jde o to, že jsem měla v práci program, ve kterém bylo zmenšení fotky - resize, dala jsem 30%, zmenšila se z 5 mega na např. 900 kB a pak už se dala poslat a nahrát. Teď jak jsem si natáhla picasa tak se mi to otvírá v picasech a nepřišla jsem na to, jak tam fotku zmenšit. Ještě se na to podívám, ale nevím. Domácí počítač zatím nemám.

Včera jsem přišla domů v půl osmý totálně vyřízená. Hned jsme se div nepohádali, tak jsem si zalezla do postele a vzala si skleničku vína a do devíti jsem četla, pak jsem usnula.

Haničce vypadl druhý zoubek, spodní jednička, tatínek vytrhl nitkou. Pořád mluvila o zoubkový víle, tak jsem jí ráno dala pod polštář dvacku. Jírovi jsem taky kontrolovala zoubky, konečně se začly horní jedničky kývat, obě najednou. Taky má kaz na čtyřce, tak je musím objednat na zubní. Byli jsme v únoru. Včera jsem se nedovolala, asi mají dovolenou.

Teď jsem si vzpomněla, že mně taky pozdě vypadly mléčné. Pamatuji se, že když jsme se přestěhovali tam co teď bydlíme (do 1.třídy jsem ještě chodila v Praze), nastoupila jsem do 2.třídy a hned asi třetí den jsme šli k zubaři a vytrhla mi obě horní jedničky. Měli jsme takovou krávu družinářku, byla zástup učitelka z druhýho stupně, taková obrovská, hrubá ženská. Ona se mi normálně smála, že nemám zuby. Ještě o mnoho let později když mě potkala, říkala mi: Jiřino, ukaž zuby. No kráva nebeská. Naštěstí nás pak neučila, ale když jsme ji měli náhodou na supla, všichni jsme se jí báli. Takže si to pamatuju zcela jasně. Taky mě naši chtěli dát do hudebky na zpěv, ale tam říkali, že musíme počkat, až mi narostou ty přední zuby. Tak jsem zatím začla hrát na klavír, vydržela jsem tři roky a na zpěv nakonec vůbec nedošlo.

Celou noc u nás pršelo, prší pořád. Vstala jsem dřív, takže už od 6:45 jsem v práci. Mám toho hrozně moc. Navíc si potřebuju udělat nějaký soukromý věci - mám v úschovně další fotky z vody co fotili ostatní, navíc potřebuju vyhledat a vytisknout nějaké informace k Chrástovu.

Zítra mi pan B. přinese plejáčky, tak musím dnes skočit do bankomatu. Víc nemám.
:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 03.08.10 08:55

Tak se mi podařilo objevit nějaký program na zmenšení fotek. Ale než se každou fotkou člověk prokliká … Dám sem několik neutrálních a zbytek, kdo bude mít zájem, pošlu mailem. Danuš tobě to pošlu hned na tiscali. Mám těch fotek přes 50, nemám čas zmenšovat všechno.

Takže Zvíkov:

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 03.08.10 08:56

Zvíkov - soutok dvou řek

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 03.08.10 08:58

Kuželky v pláštěnkách

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 03.08.10 09:00

Orlík

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 03.08.10 09:01

říční akvárium na Orlíku

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 03.08.10 09:03

rozhledna Studený vrch

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 03.08.10 09:04

Dobříš

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 03.08.10 09:11

Ještě jednou Dobříš

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 03.08.10 09:13

Teď už z vody - Horažďovice

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 03.08.10 09:15

Ahojky po ránu,
u nás je zataženo, ale zatím neprší. zatím je i docela teplo. 20stupňů.
Jiři s tím Strmilovem je to ještě Jinak. TOmík tam chtěl jet, ale měl by toho moc, 14dní tábor, okamžitý přejezd na Strmilov, totéž do Chrástova a totéž do Chorvatska. Tak jsme to nechtěli lámat, protože já osobně bych se z toho zbláznila. Tak že nepojede. nakonec to vyšlo tak, jak to vyšlo. Teď volali a je moc spokojenej. Včera hráli tenis, byli na lodičkách.

Mně se dnes celou noc zdálo, že sjíždíme nějakou řeku. Mně to tak děsně šlo :mrgreen:

Za chvilku přijde otec na chvilku pohlídat Maťana a já si zajdu k doktorce. Jen mám strach, že má dovču. No každopádně ji musí někdo zastupovat.

Mado, Milan si s sebou bral Vaši meruňkovici, všichni ji tam hrozně chválili, že takovou jemnou ještě nikdy nepili. Tak Ti to mám vyřídit :potlesk:

tak jsem celý den na příjmu.

Jiřinko fotky hezké, už se těším!!!

:mavam: D.

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 03.08.10 09:16

na jezu

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 03.08.10 09:26

a ještě jeden jez

Příspěvek upraven 03.08.10 v 09:29

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 03.08.10 09:31

Strakonice

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 03.08.10 09:34

a poslední - výhledy z Rabí. Načmárala jsem si popisky na papírek a teď jsem četla rybí výhledy - ale už mi to došlo :lol:

A to je všechno. Další fotky jsem poslala Danče, tak kdo by měl zájem, Danuš prosím přepošli je. Posílala jsem to z firemního mailu, protože na seznamu bych musela fotky natahovat po jedný a to bych z toho vyrostla. Doufám že přeposlat to půjde snadno. Moc díky.

Teď už musím pracovat.
Jiřina

 
Hanka1
Extra třída :D 10996 příspěvků 03.08.10 09:55

Ahoj holky,
tady prsi, prselo asi celou noc - zacalo vcera vecer, manzel se koupal, ja sedela u pocitace a najednou blik - vypli proud. Tak jsem si posvitila mobilem a vzala si detskou baterku z Marketciny postylky :-) , pak jsem sla zapalit dve lampicky. Za chvili to zapli, tak jsem pozhasinala co slo a opet to vypli. Kdyby byla bourka, tak to chapu. Ja chtela napsat jeste koment sem a manzel mi chtel prevest nejake penize a pesek. Tak nadaval, hlavne ze pry mame bezkonkurencne nejdrazsi solarni elektrinu, nevim co to teda ma s tim spolecneho, tak jsme sli spat.

On dneska leti do Polska a zitra zpet, tak mi psal co ma koupit v Duty Free, tak jsem si objednala jednu vonavku, budu mit svatek tak to bude mit aspon zfoukle. Jinak jsem si koupila pred tydnem botky - baleriny a jak uz treti chodim cele leto v Crocsech, tak si v nich pripadam jak ve spanelske bote :-D

Jinak sousedi tu maji synovce, tak vcera brali Kaju a jeli do Prahy na lod a dneska se chystaji na letiste. Kaja jede zitra se segrou do Liberce do Zoo, tak dnes v noci tu s Marketkou budem samy. Souseduv synovec tu ted je a delaji v obyvaku pekny bordel, ze na ne asi vlitnu…

Jinak nic noveho, manzel ma pristi tyden dovcu, tak nevim jestli budeme doma a budem jezdit po vyletech nebo pojedeme na Lipno jako loni.

Denicek moc pekny, ja se musela smat u bliticka ve stanu, i kdyz chapu, ze to k smichu vubec nebylo. Manzel byl minuly tyden ve ctvrtek na jeden den na Sazave. Dopredu rikal, ze to neumi a ze musi k nekomu zkusenemu do lodi - manzel vazi pres 100 kilo, sedel vepredu a dali ho k nejakemu 70kg kolegovi, ktery se pak priznal, ze byl naposledy na lodi pred 13 lety, tak se 6× udelali.
Jeste, ze bylo vedro. Pry ho na vodu uz nikdo nedostane :lol: Zas lepsi nez sedet v horku cely den v praci.

Deti se v tv divaji na Hry bez hranic, co opakuji a pamatuju si, ze jako dite jsem se na to taky rada divala.

Jinak Dance a Matyskovi preji brzke uzdraveni. Urcite Vam more obema pomuze. Zatim cus. Hanka

Příspěvek upraven 03.08.10 v 09:58

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 03.08.10 11:02

Ahoj holky,
tak teda Jiři fotky tady moc hezký. Na tiscale se mrknu hned jak bude chvilka a dám vědět co přišlo. Teď jsem přišla od dr a dělám oběd.

U dr jsem dopadla, nevím. Prý v krku nic není. Mám ho červený, ale prý je to podrážděné od kašle. Říkala, že každý záznam zpětně mám kašel a že to není normální, že ke mně bude přistupovat jako k potencionálnímu astmatikovi. Tak jsem dostala kodein a ještě jakýsi sirup, který by mně to měl zklidnit a nemělo by mě na těch plicích tolik bolet. Tak jsem z toho teda vykulená 8-o protože do kodeinu se mně moc nechce. No pak si to vklidu nastuduju. Zase když si vzpomenu na Petra jak ráno kašlal, tak teda nevím. No myslím, že bych raději podstoupila nějaké vyšetření než se jen tak z podezření cpala lékama. Ach jo. No teď přes dovolené to nevyřeším a jsme domluvené na toho 30.8. Už Vás tu s tím nebudu otravovat. Už jsem jako hypochondr.

K obědu dělám jen hustou kuřecí polévku s knedlíčky a nudličkami. Venku neprší, je docela teplo.

Hani, chudák manžel. 6× se cvaknout, to se přiznám už bych asi byla zoufalá. No ono je to fakt strašně vratké :mrgreen: mluvím z vlastní dvoudenní zkušenosti, že jo Jiři :mrgreen: :mrgreen:

Víc zatím nemám. Jako matka v domácnosti čekám na příchod pošťáka, to bude událost dne :mrgreen:
tak papa D :mavam:

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 03.08.10 11:18

Ahoj holky,

Dano tak pak napiš, jestli pošťák přinesl něco zajímavého :lol:
Určitě nejsi hypochondr, kašel dokáže být pěkně otravný. Rozhodně by to chtělo vyšetření na alergologii. Kodein bych nebrala. Matěje je mi líto. Zase je dobré, že můžete být doma spolu. Škoda, že je léto, v zimě by to tolik nevadilo. Určitě už je to jeho poslední nemoc na dlouhou dobu. U moře vám bude dobře, a budete zdraví celý podzim.

Jiři, deníček hezký, i fotky, děkujeme.

Já jsem v práci, o víkendu na chalupě s dětmi, bylo to fajn, v sobotu jsme byli na výletě ještě se ségrou, švagrem a jejich dětmi. Byli jsme na rozhledně v jedné vesnici poblíž naší chalupy a potom na Křivoklátě.

Po práci chci jít plavat, přemlouvala jsem manžela, aby šel se mnou, ale nevím, dost se vymlouval, že se mu nechce. Prý mu bude zima, zničí si účes… Tak jsem zvědavá jestli nakonec půjde nebo ne.

Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 03.08.10 12:40

Danuš, určitě absolvuj tu alergologii. Kodeinu bych se nebála, tlumí kašel. Výsledek na alergologii to nijak neovlivní. Teď jde o to se ho hlavně zbavit a hledat příčinu můžeš pak.

S tím Petrovým kašlem, já vím že je to po ránu hrozný. On má nějakou chorobu jícnu, reflux nebo jak se tomu říká. A právě to způsobuje mimo jiné nadměrné zahlenění. Na vyšetření nechce, absolvoval ho kdysi několikrát a výsledek nijaký. Lze to řešit operativně, ovšem to absolvoval syn našich známých a nějak se to nepovedlo. Tak radši tohle. To víš taky by nesměl chodit do zahulenejch putyk. Já jsem si v nich kdysi taky málem uhnala astma. Kašlala jsem tak, že jsem z toho měla zánět mezižeberních svalů. To bylo hrozný. Tak se tomu vyhýbám a můžu říct, že už nějakou dobu nekašlu ani po ránu. Moře ti určitě pomůže.

Hanko 6× cvaknutý manžel teda dobrý! To se nedivím, že to jednoho odradí. Když se sejdou dva nezkušení tak to je hned. Ale stokilový nezkušený chlap se špatně umísťuje do lodi :mrgreen: A co sis vybrala za voňavku?

Anjelico a jaký má manžel účes? Můj chodí ostříhaný dohola, teda doroste mu to max na půl centimetru a už to zase stříhá. Tak mu stačí na účes ručník :mrgreen:

Práce jde celkem dobře, ale pořád toho mám hodně.
:mavam: Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 03.08.10 13:22

Jiři, tak to má tvůj manžel výhodu s těmi vlasy na koupání. Nosí to tak teď spousta chlapů, určitě je to praktické i na česání. Ono to teď vypadá, že můj manžel má na hlavě kdovíjaký účes, když se bojí, že si ho pokazí. Ale má normální pánský střih, nemá to úplně nakrátko.

Hanko, manželova voda mě dost pobavila. Ale když je teplo, tak to myslím nevadí. Aspoň má na co vzpomínat.

Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 03.08.10 15:00

Ahoj holky,
Jiři tak Tiscali hlásí eror. Tak fotečky jsem neviděla. Snad to nebude ve spojitosti s těma fotečkama :mrgreen: No napíná nás to, že.

Nic nedělám, teď jsem zdlabala rohlík se sýrem a koukáme na TV.

Anjelico víkend jste měli moc pěkný. A teď jsou děti pořád u babičky a dědy? To je veget, že jo!!!

Chtěla jsem děckám koupit nové batohy do školy. Matěj nechce a Tom se zhrozil, že by měl mít nový a ne svůj starý. No tak ušetřím. Matějovi přinese batoh asi teda Ježíšek.

Jiři pozdravuj pana BOučka?
:mavam: D

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 03.08.10 16:08

Danuš, nebyl to velký soubor. Fotky jsou zmenšený, každá má cca 40 kB, dohromady ani ne 1,5 mega. To by mělo prolézt bez problému. Poslala bych ti to do práce, ale když tam nejsi … kdyžtak si to ráno přepošlu sama sobě na seznam a zkusím to znovu.

Teď už balím, udělala jsem obrovský kus práce, uzávěrka je hotová.

:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 03.08.10 19:44

Jiřinko, bohužel fotečky nepřišly! Asi to bude tím, že to Tiscali dnes nějak blblo. Neva, pokud to budeš mít s sebou na Chrástov tak to stačí. Já bych s tím teď stejně nic nedělala.

Dělám oběd na zítra. Venku jsem ostříhala odkvetlou levanduli a zítra pokud počasí dovolí se zahrádce musím trochu věnovat.

tak papa D. :mavam:

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 04.08.10 08:23

Ahoj holky,

Dano, tak to je dobré s těmi batohy do školy. Asi jsou kluci se svými starými spokojení. Já budu k vánocům kupovat Magdalence, ta půjde za rok do první třídy. Ládík něco říkal, že by chtěl nový penál, prý skoro všechny děti měly během první třídy už druhý penál. Tak nevím, já jsem tedy měla jeden penál určitě celý první stupeň.

Děti jsou pořád u babičky a dědy, veget to tedy je, to je pravda.

Včera jsem šla na to plavání, manžel samozřejmě nakonec nešel, lenoch jeden. Přišla jsem domů krásně zrelaxovaná a ještě jsem uklidila celý byt, protože paní na úklid přes prázdniny nechodí. Zase tak náročné to nebylo, když tam děti nejsou tak se to daleko líp udržuje v pořádku.

Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 04.08.10 09:14

Dobré ránko!
zdravím vás v pyžamu od PC. Venku je docela hezky, tak mě zahrádka dneska čeká.

Mamka včera volala, že se za náma dnes staví, tak to je fajn. Prý bude žehlit :dance: hurá!!! Já jsem jakási unavená, tak to nebudu přehánět. Na jedné straně to je super, mám vlastně tři týdny vtahu volno!!! Matěj teď vstal, tak tu sedí v obýváku s rozčepýřenou hlavičkou. Jako obv je mu dobře, od podání prvního atb mu NIC není. Ach jo.

Jiřinko, ty jsi kde??

tak hezký den.
Tomík se má skvěle. Včera jezdili celý podvečer na šlapadle po rybníku, hráli kuželky, šipky. A večer si s malýma děckama stavěl na břehu rybníka v písku hrad. On je ještě můj malý Tomík!!!

pa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 04.08.10 09:46

Ahojky,

tady jsem.

Včera jsme byli u našich, byl tam švára od prostřední ségry (jak měli loni svatbu), slavil narozky. Já jsem hned ve dveřích vyfásla Ondru, ležel v předsíni v kočárku a tak krásně se smál. Je to sluníčko. Danuš fotky jsem ti poslala znovu, snad to dojde. Je tam jedna koláž právě Ondrových úsměvů.

Byli jsme tam asi do 8. Pak jsme šli domů sbalit děti, dnes odjeli s našima do Suchdola (už tam byli na zač. července), je tam někde poblíž i nejstarší ségra s holkama. Vrátí se v pátek kolem poledne.

Manžel měl dnes za úkol dojet někam na Mělnicko sehnat okurky. Když je nezavařím teď, tak už nikdy. Tak snad bude úspěšný.

Jinak já mám pro změnu trable s autem, včera jsem měla pocit, že mi nějak divně hučí kolo. Kopala jsem do všech a nic jsem neobjevila. Hučí to jen při nižších rychlostech. Dnes mi přišlo, že to i smrdí. Tak jsem se sehnula. Je tam taková spirála (prý tlumič), na pravém kole je cca 15 cm nad kolem, na levém se ho skoro dotýká. Volala jsem manželovi, prý je to prdlý tlumič. Volal do servisu známému, prý to je lehká oprava, ale nedoporučuje mi s tím jezdit, protože by mi mohlo prasknout kolo. Tak mi objednal odtahovku, čekám je během hodiny, odtáhnou mi to do servisu a v ideálním případě hned opraví. Manžel zase dává auto do servisu zítra, potřebuje vyměnit v kole ložisko, aby nás to nevyšplouchlo někde na cestách. To jsou trable. Tak držte palce, snad to dobře dopadne. Krajní varianta je, že si zítra půjčím ségry auto, ovšem ona má automatickou převodovku a já s tím nikdy nejela. Snad to dobře dopadne.

Taky má přijít pan s plejáčkama, zrovna dnes, když tu nebudu mít auto, tak to budu muset asi nechat v kanceláři. Petr pro mě asi odpoledne bude muset přijet, prostě uvidíme. On teď práci nemá a děti jsou pryč, tak snad to nějak zvládneme.

Odpoledne jdu ke švárovi, prý už má počítač nainstalovaný a potřebuje to se mnou projít. Tak jedna věc se opraví a druhá posere. To je život.

Danuš materiály k výletům mám připravené. Chci se zeptat, jestli byste přece jen nevzali kola, aspoň Milan a Tom. Petr nebude chtít jet, když vy nepojedete. Né jako výlet na celý den, ale třeba navečer tak tři čtyři kiláky po okolí. Nebo chlapi sami s dětma nebo tak. Tak to prosím ještě proberte a dejte vědět.

Loučím mírně nervózní z toho všeho.
Pa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 04.08.10 09:58

Jiři to Ti věřím, to jsou trable, tak ať se to s autama dá dohromady co nejdřív. To je hrozný, že musí být pořád něco!!!

S těma kolam to probereme a zavoláme si. Taky si dnes začnu sepisovat co vše s sebou na jídlo.

Jo fotečky došly, jsou hezké. Jsi šikulka, jen ty vodové jsi mně ani neměla posílat :cry:

Tak držím palce a na víkend už se zase moc těším. Byla jsem celá nerves z toho Matěje, ale snad už to bude OK. Koupila jsem nám GS imunostym - jsou to tabletky na podporu imunity, tak to oba baštíme o 106. Ale už jsem tu o tom psala, ne?

tak zatím papa
D.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16432 příspěvků 04.08.10 11:04

ahojky,mam chvilku- nejak nas vsechny tri boli v krku :roll: tak dneska sedime doma, no… :mrgreen: takze konecne muzu napsat o dovci a tak…celkove si prazdnin fakt hoooodne uzivame, bavi me to moc, bavi to i kluky, takze super…ke Slovensku- prvotni plan byl odjet v sobotu navecer, nakonec jsme jeli uz brzy rano- kolegyne, ktera byla v karavanu pred nama, odjela uz v sobotu, takze bylo volno…cestou jsme jeste vyridili nejakou J praci, dali si obed a brzy odpo jsme byli na miste…puvodni predstava o dosazitelnosti mhd a vlaku vzala za sve- nejblizsi zastavka 5 km 8-o takze nic, no…karavan fajn,
http://img5.rajce.idnes.cz/…vice_049.jpg
vedle nas ubytovany clovek, co bydli od nas cca 3 km- jak je svet maly :-D prosli jsme se po okoli,prozkoumali Oravskou prehradu
http://img5.rajce.idnes.cz/…vice_036.jpg
zasli na veceri…druhy den vecer zkouska aquaparku- vstupne sice rodinne na 1 hodinu po 18 hodine 12 euro, ale tak co by ne, kdyz uz mame tu dovcu :mrgreen:
http://img5.rajce.idnes.cz/…vice_082.jpg …pres den jsme dali jednu kratsi turu- asi 10 km, vic se v tom vedru fakt nedalo, ale musim ocenit znaceni a tak…na pondeli si kluci ukecali opet aquapark- tentokrat 3 hodiny za 28 euro :roll: ale na cely den by to tam nebylo- prece jen to bylo na termalnim pramenu, takze voda od 32 do 38°C. coz je dost unavne…ty tri hodky byly akorat
http://img5.rajce.idnes.cz/…vice_094.jpg …odpoledne pak dalsi tura- asi 12 km, kluci slapali bez reci, byli super…v utery rano telefonat od J ze stavby, ze je nejaky problem- mit zamestnance, na ktere neni spoleh je fakt super :zed:  :zed:  :zed: takze J musi odjet…po dohode, kdy jsem zvazila, jak daleko je na bus nebo vlak a ze Mates priserne kasle, jsme se rozhodli, ze odjedeme s nim…takze misto patku uz v utery…cestou zpet jsme stihli Oravsky hrad

  • nadseni vseobecne obrovske, pak skanzen Oravske dediny a pak solidne zabloudit :D takze na 150km ceste domu jsme navic najezdili cca 100km :oops:  :lol: no sikovni…dorazili jsme vecer domu, vsichni na nas koukali jak na cvoky, ale ja musim rict, ze tohle byla absolutne uzasna dovolena…zjistila jsem, jake je Jirka strasne unaveny z te stavby, nejen fyzicky…a tam na par dni uplne vypnul a jen si nas uzival…zjistila jsem, ze Filip uz je veliky kluk, se ktyrm si muzu do pulnoci povidat, kdyz Jirka s Matym uz spi…a zjistila jsem, ze z Matesa roste pekny lump :mrgreen:  fakt jsem byla uplne nadsena…
 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16432 příspěvků 04.08.10 11:05

ted koukam, ze v IE jsou ty fotky nejake seknute, no, takze zbytek tu: http://zuziky.rajce.idnes.cz/….-13.7.2010/ :-)

jdu zamichat obed a dodam info o hafikove :lol:

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 04.08.10 11:28

Ahojky,

tak auto mi odtáhli, plejáčky donesli, Petr volal, že okurky by měli tam, kam jezdíme nakupovat (asi 7 km) ale zítra v 6 ráno a to budeme pravděpodobně oba bez aut … takže je snad zajistí známý, který je chtěl taky, jako myslím odvoz.

Uvidíme odpoledne co moje auto. Každopádně to Petrovo musíme dát nejpozději zítra do servisu, ať je v pátek hotový a můžeme v sobotu vyjet.

Radši na to nemyslím a uvidím co odpoledne.
:kytka: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 04.08.10 13:54

Ahoj holky,
Zuzi fotečky hezké, jak to tak čtu, tak jste tu dovolenou měli taky takovou „problematickou“. Ale to, co jste stihli naodpočívat a vidět Vám nikdo nevezme. No a na toho hafíka jsem fakt zvědavá!!!

víc nemám. Polehávám u TV, mamka žehlí, Matěj tady se mnou leží no paráda.

Milan s Tomem teĎ volali, že jdou na borůvky, zítra budou mít knedle.

tak zatím pa D. :mavam:

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16432 příspěvků 04.08.10 14:40

tak jo, v rychlosti k hafikove…
Jirka chtel psa…pro deti…pak vznikla potreba psa na hlidani pro nej na dilnu (pronajate prostory, kde neni sam, neni neustale zamceno, mel byt tam byt hlidac)…
prochazeli jsme inzeraty a nasli…nekdo nasel fenku uvazanou u stromu fv lese…vlcak s necim krizeny, podle odhadu veterinare 8 tydnu, zdrava, bystra…
http://zuziky.rajce.idnes.cz/…010-4.tyden/#…
ok, tak ji bereme…jmenuje se Andie, je uzasna…a vcera uz jsem rikala Jirkovi, at si ji rychle vezme na dilnu, jinak uz mu ji nedam :D

fotky na rajceti, nove dodam :-) roste jak z vody a je zlata…fakt ji mam jak treti ditko :D

Dani, hmm, dovca mozna zni problematicky, ale ja si to fakt hrozitansky uzila…je fakt, ze denne resim horsi veci, takze nejake „blbiny“ stylem „prijed, bez tebe nemuzeme dal“ me neprekvapi :D moc lidi kolem to nechape, ale pro me ta dovolena znamenala hrozne moc :-)

Jiri, s autama…trage­die…znam, podle naseho auta…a jerabu… :D a ja to resim po tel…a neroztumim tomu :D :D

treba dneska…J odjel v pet, nachystal klukum na montaz veci, mel prijit v jednu na obed, nic…volam mu 13.10, kde jako je- on, ze nestiha…tak jsem mu odnesla obed, pribehla zpet za detma- byly sami ccca 10 min- nastesti me vzal znamy , co ma taxisluzbu…a ted jsem s nim mluvila ( s Jirkou)- prijde nejdriv v 9.....uaaaaa, za co???????

 
Hanka1
Extra třída :D 10996 příspěvků 04.08.10 15:32

Ahoj holky,
projizdela jsem fotky, tak vkladam slibovane foto papoucha. Tady jedna na strome

 
Hanka1
Extra třída :D 10996 příspěvků 04.08.10 15:33

a tady si razuje po zahrade a jde na jahody :-)

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 04.08.10 15:44

Ahojky,

Hanko pták je teda pořádnej! A to je nějaký žako nebo jak se jmenuje?

Zuzko, na fotky se z práce nedostanu, mám blokovaný rajče. Tak až mi to zase bude fungovat doma.

S tou dovolenou … věřím, že i tak sis to užila, protože ty žiješ tak strašně hekticky (aspoň mi to tak přijde) že každý den, kdy se nic „nemusí“, je úžasný relax.

Já nějak mám pocit, že se honím i na dovolený, ale to já mám tak nějak v sobě a honím se pořád, abych mohla večer odpočívat .. a pak si to taky užívám.
Teď za poslední tři dny jsem udělala práce za dva týdny. To co má být hotové příští týden by za mě nikdo neudělal.

Petr pro mě jede, tak musím.
Papa Jiřina

 
Hanka1
Extra třída :D 10996 příspěvků 04.08.10 15:56

Jiri, to je Amazonan oranzovokridly a letos ji/jemu (nevime co je to za pohlavi) bylo 32 let :lol:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 04.08.10 21:24

Ahoj holky,
Hani teda papouch je krásný. To jsem netušila, že nelétá a takhle se „prochází“ po zahradě. Jo to by si Milan s Tomem přáli takového papoucha. Řve hodně?

Zuzi, pesan krásnej. Takže ho nebudete mít normálně doma. Bude na firmě hlídat, jo? To je škoda, já myslela, že to bude mazlíček.

Volali chlapi ze Strmilova, mají se krásně. Musím říct, že je mně hodně smutno. Je to naprd takové rozdělené dovolené. Je mně smutno po nich, je mně líto Matěje, že tam není a leží doma v posteli a závidím jim, že jsou tam s celou partou. Příští rok prý pojedeme všichni. Jiři, Milan si vzal loď a objížděl rybník a trénoval jízdu :lol:

Teď večer jsem se dívala na primu na pořad „Dítě mi zničilo život“ a musím říct, že mně to docela pobavilo. Zcela otevřeně tam přiznávali, že kolikrát zalitovali, že chtěli děti. Já svoje kluky miluju víc než cokoliv na světě, nicméně přiznám, že s Matějem doma jsem byla docela zoufalá. Bylo to s ním, jako s malým, hodně těžké. Tak jsem si to docela připomněla a na tváří jsem měla takový ten chápavý úsměv. No mazec. Teď bych ho nedala, je to moje pusinka hodná. Ale někdy řekne něco, že bych se skácela. Např.

Včera ráno v obýváku.
Matěj: Mami já bych chtěl pití.
Já: jdu do kuchyně a volám a chceš taky mufinka?
Matěj: naštvaným hlasem a s důrazem, řekl jsem pití!!!

Tak jsem se fakt rozřechtala a když jsem mu to donesla, tak jsme na to téma vedli debatu a oba jsme se teda smáli. Tak ho dnes zlobím a ptám se, jestli chce pití nebo ne?

Tak zatím dobrou.
D. :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 05.08.10 06:59

Ahoj po ránu,

jo, už jsem v práci a kolik už jsme toho ráno stihli! Vstávali jsme před půl šestou, ve třičtvrtě vyjížděli, v šest jsme byli ve velkotržnici a v 6:05 už jsme měli okurky naložené (teda zatím do auta). Petr mě pak odvezl do práce. Slíbil, že s těma okurkama pomůže, připraví do myčky sklenice a umyje a začne umývat okurky. Narvat je do sklenic a uvařit nálev by neměla být zas taková dřina. Máme na to dnes celý odpoledne. Nakonec jsme sehnali krásné malé okurky 17 Kč za kilo.

Zatím nevíme co moje auto. Je paradox, že máme dvě auta a obě mají ve stejnou dobu problém s levým předním kolem. Už jsme ho podezírala, jestli se to moje ve společné garáži prostě nenakazilo :mrgreen: :mrgreen:

Včera mě vyzvedl, já jsem měla tak napnutý nervy, z toho všeho a množství práce, tak jsem říkala, že musíme jít na pivo. A to ochotně kdykoliv, že :mrgreen: tak jsme zašli do zahradní hospůdky, dali si k večeři toustíky, dvě piva, a hned mi bylo líp. Pak jsme „na skok“ zašli k ségře. Byla doma sama (má nějakou práci na počítači), švára byl s Ondrou na procházce. Tak jsem jí vyprávěla o autě tak nám nalila slivovici a pak ještě jednu a pak švára volal, že Ondra šíleně řve ať pro něj přijede. Já tam šla původně kvůli počítači, on na něm pak celou dobu ještě něco instaloval. No byli jsme tam do devíti, slivovici jsme dopili, tak nám pak ještě nalil metaxu. Počítač jsem si odnesla, ale ani jsem ho neotevřela. Dnes ho musím vyzkoušet a sepsat si co mi tam ještě chybí. Vykoupala jsem se a šla jsem rovnou spát.

To vnitřní napětí trošku polevilo. Už abych byla na dovolené v bazénu. To povolí definitivně. Jen doufám, že do tý doby budou obě auta v pořádku a spousta věcí že se prostě dořeší.

Danuš, bavili jsme se jak v sobotu dojedeme. Možná nakonec až na tu třetí odpoledne, že ještě doma poobědváme. Ať můžeme rovnou do chalupy, hlavně do lednice. Upeču to maso a vezmu zásoby co se mi bude zdát vhodný, co by se doma zkazilo apod. Pak to společně probereme, co se z toho bude dát udělat a co bude třeba dokoupit.

Zatím :mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 05.08.10 11:08

Hola hej kde jste kdo?

P. mi právě volal, že moje auto je opravený. Teď tam pojede jeho autem, moje vyzvedne. Prý by to jeho taky mělo být ještě dnes. Tak pro mě odpoledne přijede, dojedeme tam mým autem a domů pak každý svým. To je logistika :-D A pak už jen ty okurky.

Večer pak jede do Kácova, hrajou na Sázavafestu. Tak budu mít čas projít ten počítač.

J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 05.08.10 12:26

Já jsem tady!!! Já chci taky do Kácova :lol:
Tak gratuluju k opravenému autu. Jedna věc je vyřešena. Stejně budu nejspokojenější v sobotu večer u ohně nebo někde v sedě, v klidu. Ty Jiři taky, že jo?

Okurky nezávidím. To je práce na celé odpo. No zase v zimě to bude fajn, když si otevřete skleničku svých, že? Jaký děláš nálev, máte rádi kyselé nebo sladkokyselé? U nás zavařuje mamka a my máme rádi sladkokyselý nálev. Já se přiznám, že bych to nědělala. Mně chutnají i kupované a klidně se i bez nich obejdu. No naštěstí tyto činnosti u nás ráda zastane mamka. To mám kliku, nepeču cukroví, nezavařuju, nemarmeláduju!!! Jsem lenoch.

Jinak k obědu jsme měli špenát s vajíčkem a těstovinkama. Matěj si teď pustil PC, já jsem vyčistila všechno zvěrstvo, uklidila, umyla, vysála a teď si jdu přečíst dnešní noviny. No už vím, jak to dopadne. Přečtu první odstavec a chrrr. :oops:

Jiři ten sobotní příjezd beru na vědomí. My se tedy zařídíme tak, abychom byli na 15 hod v Chrástově. Však budeme ve spojení. Já taky vezmu s sebou co mám. Mám tam nějaká prsíčka - můžou být řízečky, pak tam mám velký kus uzené plece, tak tu vezmu taky. Upeču bábovku no a zbytek pořešíme na místě, že jo?

Víc mě nenapadá. Tak zatím ahoja
D. :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 05.08.10 12:51

Ahojky,

okurky máme rádi sladkokyselé. Já nějaké vezmu, určitě se nějaké „nechytnou“ tak budou potřebovat brzy sníst. My okurky jíme docela hodně, třeba takový řízek s bramborovou kaší bez okurky není úplný. Těch 50 sklenic za rok opravdu vždy sníme.

Já taky s sebou něco upeču, ještě tedy nevím co, ale vymyslím. Naši mají přebytek meruněk (no přebytek, ale jak to dozrává najednou tak je toho hodně), nevím tedy jestli už to nezpracovali, udělala bych koláč jako byl minule švestkový. Už jsem ho jednou dělala a docela se snědl.

Teď jsem četla, že zase budou nějaké velké deště, vzestup hladin řek atd. Nemůže pršet normálně???

Papa J.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »