Maminkou s emiminem už pár let - Zápisový od Lucky

Rodičovství

Zdravím všechny pravidelné i občasné čtenáře a přispěvatele. Musím předeslat, že k napsání tohoto deníčku mě inspirovala Dana (děkuji:) ) a předem se omlouvám všem za možné chyby (ať pravopisné, stylistické, možná i logické). Tak vlastnímu zápisu předcházelo u nás hledání vhodné školy, tedy školy, která by splnovala naše požadavky. Chtěli jsme školu vstřícnou k dětem, která bude pokud možno jazyková a bude konzervativní v dobrém slova smyslu, tedy bude učit a vést děti v tom všem chaosu moderní společnosti k určitému řádu. Nakonec jsme vybrali ZŠ sv. Voršily v Ostrovní ulici v Praze 1. Školu jsme si také prohlédli při dnu otevřených dveří.

Už v listopadu jsem vyzvedla přihlášku, vyplnili jsme jí a odevzdali, na základě toho jsme dostali pozvánku na konkrétní den a hodinu. Moc se mi líbilo, že mají na jednu hodinu pozvaných vždy jen 10 dětí, aby nebyl zmatek a na každé bylo dostatek času.

Dnes jsem Toma vyzvedla ze školky poo, doma se převlékl (aby měl trochu slavnostní pocit, dostal košilku a tmavé kalhoty) a vyrazili jsme. Byl trochu nervozní a tak abych ho zklidnila snažila jsem se převést hovor na něco jiného, chvílemi se mi to i podařilo, ale jen trochu…

Když jsme do školy dorazili, ujala se nás jedna z řádových sester, vzala si ode mne pozvánku a Tomovi připnula cedulku ze čtvrtky ve tvaru modrého ptáčka s jeho jménem a datem narození (ty tam měly pro každé dítě připravené pro kluky modré, pro holčičky červené).

U dalšího stolečku už nás rozdělili, tj. Tomíka odvedla jedna paní učitelka a mně bylo řečeno, že mám počkat v jedné třídě. Tam se sešli postupněvšechny rodiče, většina pobledlá a v duchu provázející ty své drobečky … Tato situace trvala jen několik minut a pak už si začali odvádět jednotlivé rodiče k pohovorům. K pohovoru jsem dostala moc milou mladou paní učitelku, která se mě vyptala na otázky typu proč tato škola, co od ní očekávám, jaké jsou silné stránky Tomáše a konec.

Ale jen pro mě! Sešla jsem zpátky do přízemí do knihovny a tam jsem čekala ještě asi půl hodiny na Toma, kterého přivedla paní učitelka rozesmátého asi po čtvrté hodině. Dostal pytlík s nějakými reklamními nesmysly typu vitamínů , brčka a omalovánek (to si mohli odpustit) a mohli jsme odejít. Tomík měl slíbenou zmrzlinu v cukrárně takže cíl byl jasný.....

Je půl sedmé, doma jsme asi hodinu, Tomík kouká na Pata a Mata a evidentně odpočívá. Když jsem se ho ptala co tam po něm chtěli tak přiš sdílný nebyl (ale to on nebývá ani co se týká školky) jen řekl, že to bylo jednoduché a že ho paní učitelka chválila, tak uvidíme. Sama musím říci, že zápis byl docela příjemný i díky perfektní organizaci ze strany školy.

Tak teď nezbývá než čekat na výsledky …

Tak toto byl náš zápis do první třídy.

Lucka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 16.01.09 07:48

Prva a jdu číst!

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 16.01.09 08:00

Ahoj Lucko a všichni ostatní,  

díky za deníček, hezky jste si zápis užili. Tom byl určitě moc spokojený. A tys to s nervama taky zvládla :o))
A jaká jsou kritéria pro přijetí? Kolik dětí berou a kolik jich přišlo?
U nás to bude celkem jednoznačné, protože je to naše spádová škola, jinou poblíž nemáme, takže nemáme na výběr, navíc je to jedna z lepších škol v okolí. Sama jsem do ní chodila a vidíme na ni z okna. Spoustu učitelek tam ještě znám. Jsem zvědavá, koho bude mít Jíra.  

Je mi pořád mizerně, už aby bylo odpoledne.
Pračka je super, buben na 7 kilo je úžasně veliký, takže jsem tam přeplněný koš prádla bez problémů narvala celý.
Co se týká nového nábytku, ten náš kamarád přijel, pomohl manželovi smontovat spodní řadu a pak byl odvolán někam do Německa, kde něco předtím dělali a někdo onemocněl či co, takže když to dobře dopadne, dnes nebo zítra se u nás staví, jestli ne, budeme ještě nějakou dobu bez horních polic. No nějak to dopadne.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 16.01.09 08:08

Ahoj holky,
Lucko, díky za deníček. Musím říct, že je škoda, že jste byli docela ochuzení o to vidět Tomáška jak reaguje a co povídá. My jsme měli zápis krásný.
Ze školky vyzvedával Matýska manžel. Sraz jsme měli doma a odtud jsme šli celá rodina na zápis. Do školy chodí i Tomík, takže jsme věděli do čeho jdeme. Se školou jsme moc spokojení. Je to klasická základka, ale mají nějaký certifikát zdravé školy. Navíc mají dva roky novou, mladou paní ředitelku a ten čerstvý vítr  je tam znát. Škola je vyzdobená fotkama dětí z různých školních akcí, mají tam schránku důvěry, automat na mlíko, školní jídelna vaří dva obědy na výběr, na prvním stupni jsou na chodbách mezi třídama lezecký stěny s úchyty - to aby mohly o přestávce řádit. Prostě mám z toho pocit, že se snaží.

Při příchodu do školy, se nás ujala služba - deváťáci a zavedli nás do šatny, kde jsme se vysvlíkli. Matěj byl takovej lehce nervózní. Ve škole už s náma byl na volbách, tak to pro něj nebylo taky až tak úplně cizí. Za šatnama seděly u stolků paní učitelky a vždycky si odchytli jednu rodinu, sedli jsme si ke stolu a vylňovali společně dotazník. My rodiče jsme teda mlčeli co to šlo a mluvil Matěj. Jak byl chudák nervozní, tak si pořád cpal ruku do pusy. Tohle normálně vůbec nedělá, tak to bylo docela srandovní. Nejhezčí bylo, že všichni strašně vítali Tomíka. On je opravdu strašně hodný kluk. Přišla i zástupkyně ředitele a hladila ho po hlavě a říkala, že je ráda, že k nim bude chodit i Matýsek, že určitě bude jako jeho brácha, který je spolehlivost sama, potom nás i vyprovázela až před školu. To se samozřejmě strašně krásně poslouchalo. Prsa jsem měla pýchou snad šestky :o)  

No a pak nás ta zapisující paní učitelka (Tom ji má z předmětu OSV - osobnostně sociální rozvoj - je to i školní psycholožka a myslím, že byla určitě mladší než já) zavedla do první třídy, kde na nás čekala paní učitelka, která měla i Tomíka v první a ve druhé. Ještě jsme vznesli požadavek, aby do třídy, kam bude chodit Matěj, chodili i jiné děti ze školky, které jsme jmenovitě vyjmenovali a které si poznačili to těch papírů o nás. Taky jsme si přáli, aby měl zrovna tuto paní učitelku. Tak snad nám to vyjde. Tam paní učitelka měla dřevěné geometrické tvary, tak říkal co co je, pak měl dát na jednu hromádku víc tvarů a na druhou míň, pak měla obrázek a ptala se co je nahoře,dole, velvo, vpravo, kolik je tam zvířat, kolik postaviček, jaké barvy na čem. Potom jsme zpívali písničku, ukazoval čísla, který zná, písmenka který zná (všechny zná) a nakonec měl namalovat postavičku člověka. Kupodivu to byla jeho premiéra a po těžkém boji to dopadlo výborně. Zrovna před tím, jak ho manžel vyzvedával ze školky, tak paní učitelka řešila, že toto Matýskovi moc nejde, že je potřeba na tom pracovat.  

Pak jsme si trošku prošli školu, Matěj dostal taky ten balíček - pytlík s nápisem školák a vněm to, co Lucko popisuješ. Ale my jsme zase byli rádi. Měl z toho strašnou radost. Nesl si to pyšně i do Alberta, kam jsme jeli nakupovat. Pak si ještě vybral malý keramický dáreček, které dělaly děti z vyšších ročníků. Takovu hvězdičku se stužkou Zápis 2009. Takže výsledek … VZALI NÁS!  :o)  

Byl to moc hezký zážitek. No a doma to pokračovalo, protože jsme vytrhli druhý zub dole - jedničku a dneska v noci přišla zoubková víla!!! Ale já jsem u toho nebyla, dneska vede manžel.  

Ještě jsem se Luci chtěla zeptat, předpokládám, že když jste vybrali takovuto školu, že jste věřící rodina. A to ty řádové sestry jsou i kantoři nebo jakou funkci tam mají?  

Tak jsem se rozepsala. Musím končit. Těším se na Vaše zápisy.
pa Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 16.01.09 09:01

Dančo, no teda, moc krásně se to čte. My máme zápis až za tři týdny, tak jsem na to zvědavá.
Ve středu jsem šla do školky pro Haničku na angličtinu, ještě nebyla hotová a zrovna tam byla Jírova učitelka. Taky ji znám, tykáme si, jen většinou chodí na dopoledne, takže moc nemám šanci se s ní vidět. Tak mi říkala, jak je Jíra strašně šikovnej a jak tu školu bez problému zvládne. Že i hodně ví a zná a prostě tak - taky jsem se dmula jak popisuješ :o)) On bude mít jen problémy sociální, ale pokud bude ze strany učitelky lidský přístup, že když se někdy zabejčí, bude vědět, jak na něj, tak by problémy být neměly. Ta jeho současná učitelka mi říkala, že občas něco společně nechce dělat, že mu musí dát víc času. Ale šikovností to prý zase dožene. Tak snad to bude dobrý.  

Lucka myslím psala, že oni věřící nejsou, ale vyjádření nechám na ní :o))  

Od 9,30 mám nějaké školení po síti, k tomu angličtina z telefonu - já to tak nenávidím, ale co se dá dělat.
Pak se ještě ozvu.
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 16.01.09 09:03

Ahoj,  

jsem ráda, že tak pilně hned po ránu čtete tu mojí slátaninu. Teď když to po sobě čtu, tak šílím …  

Jiřko,přeju Ti brzké zlepšení stavu, aby se Ti uleviloJTak velká pračka by se mi taky líbila, já pořád peru (asi jsme prasátka), tak takhle velký buben musí být bezva.Je fajn, když máte školu blízko a znáš jí ještě ze svého působení. My na naší spádovou školu taky sice koukáme z oken, ale natolik se změnila od dob, kdy jsem do ní chodila já, že bych tam Toma nedala.  

Dano,jak to popisuješ, muselo to být moc krásné. Je to asi trochu jednodušší, když už v té škole jedno dítko máš, je to takové idylické … Jinak náš Tom má ještě všechny zuby první. Jemu začaly růst zuby hodně pozdě až v 11. měsíci tak má na vypadávání ještě čas.  

Co se týká školy tak do Ostrovní berou 50 dětí, tj. dvě první třídy po 25 dětech a k zápisu jich de cca 100. Ale to každoročně a věděli jsme o tom. Ta škola je velice dobrá a kvalitní, takže se do ní sjíždí děti z celé Prahy a okolí a není pro nikoho spádová, protože jí nezřídilo město, jako jiné školy, ale řád tedy Voršilky. Škola je církevní, takže děti mají hodinu náboženství týdně a na prvním stupni 1× za měsíc mši v rámci vyučování, ale není tam povinnost křtu. Většina kantorů jsou civilní osoby, učí tam asi 3 řádové sestry (normální předměty) a pak je tam několik sester a kněží na vyučování náboženství, ale nevím přesně kolik jich tam je. Chodí v hábitech, neříká se jim paní učitelko, ale sestro a jménem, ale jsou moc fajn a docela moderní. Z naší rodiny jsem věřící jen já a Tomíka necháme, aby se rozhodl až bude větší a bude moct to rozhodnutí udělat sám.  

Gratuluju všem, kdo jsou přijati, my budeme vědět výsledky až 23.1.L  

Lucka  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 16.01.09 09:32

Luci už jsi nejčtenější článek dneska!
K Tvému rozhodnutí nechat víru na Tomíka Ti gratuluju. Toto není obvyklý přístup. A já jako ateista Ti za něj děkuju.
Ještě včera paní učitelka ze školky řekla o Matýskovi, že je zručný manipulátor. Že vždy dosáhne od dětí všeho co chce a to tak, že děti si myslí, jakou mu vlastně dělají laskavost a že je třeba mu vyhovět. Tak jsem se řechtala, protože to je celý on. Doufám, že bude jednou na nějaké vedoucí funkci :o) Včera měl trauma, že dnes budou ve školce kreslit postavu a že on to neumí a děcka se mu budou smát. Tak byly takové krokodýlí slzy, že Milan dnes prosil paní učitelku, aby pohlídala, aby se mu nikdo nesmál, nakonec navrhla, že bude malovat něco jiného. A my máme domácí úkol natrénovat postavu!  

Jiři pračka je určitě krásná. Všechny ty nové spotřebiče jsou takové čisté, neodřené. To si zapereš, viď?

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 16.01.09 10:18

Ahoj Dančo,  

z Matýska bude asi ředitel Zeměkoule. To znám, našemu Tomovi jde taky nejlíp řízení lidských zdrojůJ  

Víš, já jsem uvěřila až jako dospělá, tak jsem hodně tolerantní a nemám ráda jakékoli násilné přesvědčování. V naší církvi se nekřtí malé děti a miminka, pokud rodiče teda moc nechtějí. Protože celá rodina je ateistická, tak stojím nohama na zemi i když bych moc chtěla. Manžel s církevní školou souhlasil, jen babičky s tím mají problém.  

Lucka  

 
 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 16.01.09 10:44

Teda mně tu nějak blbnou velikosti písem, tak se omlouvám, že mám příspěvky cik cak.
 L.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 16.01.09 10:54

Holky, nechtěla bych , aby to tu zmrzlo z důvodu víry a těchto věcí, nechtěla jsem se nikoho dotknout a pokud se mi to přece jen „povedlo“ tak se omlouvám. Mám kamarádky většinou nevěřící a myslím, že jsem celkem normální :) :)
Náš Tomík se dnes vzbudil ráno úplně mrtvej - asi ho to vyčerpalo. Doufám, že to neodmarodí. Šel do školky, ale vyzvednu ho už poo. Večer jedeme na chajdu.
 Lucka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 16.01.09 11:17

Lucko neblbni, koho by ses dotýkala! To je Tvoje věc. Myslím, že jsme to tu probraly docela na úrovni. Nikdo nikoho nikam nenutí! Já se ptám jen tak ze zájmu, třeba je Ti to taky nepříjemné. Samozřejmě mě zajímá co je to za církev, když máte taková mírná pravidla (nevím jak to napsat omlouvám se) stran toho křtu. Ale nemusíme to tady probírat. Když bys mně chtěla odpovědět, tak třeba SZ.  

Holky od rána jsem nebyla čurat. Pořád mi někdo volá a já už to nevydržííím.
 D.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 16.01.09 11:24

Dančo,
já jsem v pohodě :) a jsem přístupná jakékoli debatě. Je to církev evangelická metodistická :) Má kněží i ženy, nemají celibát, nechodí resp. nemusí v žádném taláru a tak. Mně to přišlo když jsem uvěřila právě takové fajn a pohodové.
 Lucka

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 16.01.09 11:27

jen v rychlosti, lezim s anginou:-(( ukecala jsem v praci den volna (vcera), pak mi zazvonil telefon, volala zastupkyne, at si vezmu jeste i v pondeli a poradne se vylezim- jsem zirala:-))
Luci, co se tyka viry- ne zrovna rada se poustim do tehle debat- nejak nemuzu najit kompromis:-) teda ne v sobe, ale ve svem okoli:-)) jsem pokrtena, manzel taky, svatbu jsme meli v kostele- verila jsem, ze je to naporad, ale to uz je o necem jinem…:-(( nicmešne- Filipka jsme krtili jako dvouleteho- bylo to nase rozhodnuti- nenechala jsem nikoho z rodiny do toho kecat, Matesa pak jako mimino- coz uz byl tlak babicek a dodnes je mi to lito.....ale  treba u nich- teda predevsim u babicek z manzelovy rodiny mi vadi ten tlak…moje babi byla spis mile prekvapena, kdyz jsem si cestu k vire nasla v dospelosti sama.....a stejne mam v planu to udelat u lumpu…nabidnu pomoc, ale nebudu nutit.....muj muz vzdycky vzpomina, jak on musel v nedeli do kostela a vsichni ostatni jezdili na chatu…takze takhle fakt ne:-))
co se tyce zapisu- jdeme v utery- nakonec zvitezila ta malicka skola v Trinci- je uzasna- prostredi, ucitele, reditel…tak doufam, ze Fijek bude taky rad:-) ovsem v rodine jsme za magory, co musi mit neco extra:-))) takze asi neco jako vy:-))
jdu si zas lehnout…lezim od uterniho vecera a faaaaakt me to nebavi:-)) jenze porad mi je bud horko nebo mam zimnici, v krku ziletky, fakt super stav:-))
vcera jsme s J zkoukli tri dily Cetnickych humoresek, kdyz byli lumpove ve skolkach:-)) dneska teda je v planu jen jeden dil pana Monka:-))
zatim pa, Z.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 16.01.09 11:42

Ahoj Zuzko,  

tak hezky lež a kurýruj se, ať se Ti brzy uleví.  

U nás je to jinak, jsme z ateistických rodin a uvěřila jsem jen já. Manžel se s tím smířil, ale babičky s tím mají problém, považují mě za nenormální, ale jinak mlčí, co se výchovy týká. Ale je to náročné a vyžaduje to stát si za svým, ale i být tolerantní.  

Ty Četnický humoresky závidím, mám je moc rádaJ  

Ahoj L.  

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 16.01.09 11:49

Luci, tak se omlouvám, že jsem tě měla za ateistu.
Já musím říct, že mám k víře zvláštní přístup.
Naši jsou křetěný, nás nechali taky pokřtít, ale tím naše víra končí. V životě s námi nešli do kostela a tak, ani sami nechodili. U manžela to bylo podobně. No takže jsme z vlastní vůle nechali děti pokřtít a tím to končí :o))  

Jinak já osobně nemůžu říct, jestli věřím  nebo ne, spíš věřím v něco, co bych nazvala „čisté svědomí“. Občas se v duchu modlím - to určitě znají všichni - takové to panebože, hlavně ať to letadlo nespadne a tak, ale to je spíš otázka fráze, než že bych se modlila k někomu konkrétnímu. Taky věřím v „boží mlýny“, že melou poctivě, že na každého lumpa dojde.  Já vím, na druhé straně ne každému melou spravedlivě. Ve světě je tolik nespravedlnosti …  

Taky mám kamarádku, která uvěřila v dospělosti a je naprosto normální. Akorát můžu říct, že mě to tak trošku vzrušuje, ta myšlenka, že ona má něco, co já prostě nedokážu pochopit. V čem ta víra vlastně spočívá. Ale spojení s kostelem a Ježíšem mi tak trošku uniká. Pro mě je to asi opravdu jen o tom svědomí.
No teď to po sobě čtu a je to slátanina, ale snad mě chápete.
Jiřina  

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 16.01.09 12:16

Jiřko, nemáš se vůbec zač omlouvat :) a slátanina to není :) Myslím, že tak jako ty je na tom mnoho lidí.Můžu Ti kdyžtak poslat SZ?
 Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 16.01.09 13:07

to víš že můžeš, že se ptáš :o))
J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 16.01.09 16:24

Ahoj,
tak dnes je to nějaké honící.:((
V práci byl blázinec, dodělávám vyúčtování. Teď tu běhám po bytě, balím věci na lyže - tentokrát už pojedu taky (moc se těším :)) Sepsala jsem si co vše, co potřebuju koupit na hory - jak jsem psala, že jedeme v únoru do Alp - jako např  pro sebe ještě jedny rukavice, Tomovi alespoň jedny nové punčochy, sobě nové oteplováky (protože ty staré už drží silou vůle)  a tak to bude zase pěkný vichr na účtě :(. Co se dá dělat.

Jsem úplně mrtvá, to oteplení mě nějak zmohlo, je to tu všechno takové pošmourné a Praha je taková špinavá. Padá na mě depka… Doufám, že na svahu bude svítit sluníčko, už mě ta inverze fakt leze krkem.
Tak hezký zbytek pátku, já se ozvu zase asi až večer.
Pa
 Lucka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 16.01.09 21:19

Ahoj,
zápisy v plném proudu, část maminek už v klidu, část v očekávání :-) To se mi to směje, co? No, moc ne, protože jsem dnes nafasovala atb na začínající angínu. Od středy mě bolelo v krku, stupňovalo se to dost prudce, včera večer jsem byla totálně vyřízená, 37,7 je na mě vysoká teplota :-/ Tak jsem před víkendem radši šla k Dr., aby mi tu angínu třeba vymluvil, no nevymluvil. Jenže kolegyně taky lehla, termíny hoří takže jsem od doktora mazala do práce. Dnes je mi teda líp než včera, dokud ovšem nepolknu… Do pondělí bude určitě líp. Míšino nastydnutí se zlepšilo tak snad v neděli pojede s tátou aspoň na tu lekci lyžování, ikdyž žádné další blbnutí a alou domů.
Přeju hezký víkend, spolutrpitelce Zuzce brzké uzdravení, Tomáškovi od Lucky ať se nic nevyvrbí!
 Katka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 16.01.09 21:53

Ahoj holky,
teda marodi rychle se uzdravte!!! Chřipková epidemie se teprve blíží!!!
U nás teď byla na návštěvě kamarádka ( ta  s tím stolem) s holkama a se sestrou a s jejíma holkama. Bylo to super. Děcka řádily jak hrom. Plejákové lodě jezdily po celém bytě. My jsme probrali zá:,–(ní témata, jako antikoncepce, sex, práce, peníze, rekonstrukce bytových jader - znáte to asi, že!
Zítra jede manžel na narozky jednoho kamaráda z kapely, tak budeme sami doma. Přijde máti a pojedeme na oběd a čumendu do IKEA a potom u nás bude spát. Kluci se hrozně těší. Večer si pustíme nějaký starý film pro pamětníky. Mám nachystaného Buriana - U pokladny stál. Začala jsem kluky do toho trošku nutit a zalíbilo se jim to. V sobotu vždycky koukáme všichni. Já to mám hrozně ráda už od mala.  

Holky já nutně!!! potřebuju sehnat tu digitální hru „jen počkej“ z CCCP z osmdesátých let. POMOC!!!  

tak papa, zítra se asi nebudu mít čas.  

Zuzi a protože bych určitě zapomněla, Filípek má 19.1. narozky. Tak hodně štěstí, zdravíčka, rošťáren jen tak trošku, hraček fůru a plno lásky ze všech stran - toť přání ode mně!!! Jinak jsi psala, že se s J díváte na nějaké filmy, takže asi dobrý, nebo ne?  

Katko, Zuzko hlavně je doma nenakazte ať se Vám ty choroby nemotají pořád dokola.
Jo včera jsem si koupila časopis DIETA, musím říct, že jsou tam zajímavé články. Fakt kvalitni časopis. Ovšem dnes s holkama jsme žraly a hlavně docela popily :o(  

papa Dana  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 18.01.09 09:17

Ahoj holky, tak jsem měla výčitky, že jsem tady včera vůbec nebyla a vidím, že se nic extra nestalo.
U nás přes noc napadlo trošinku sněhu, tak snad odpoledne vyrazíme na boby, mám tady i starej chleba, tak ho nakrájíme a spojíme to s krmením labutí a kačen. Když jsem jela z práce, tak jsem viděla, že tam jedna rodinka je.
Včera jsem byla s mamkou a s děckama v IKEA. Bylo tam teda lidí, že s tou krizí nevím nevím. Koupila jsem si jedno povlečení za dvě stovky. Máme v obýváku takovou starou peřinu na zakrytí a povlečení už je na ní roztrhané. Mám teda jiného povlečení mraky, ale všechno je po dvou, tak jsem prostě musela :o) a pak jsem si koupila voňavé svíčky a takovou :,-(u odrazek. Chci dát Matějovi na batůžek. Zlobila jsem Toma, že mu na školní batoh nalepím kačenku.  

Mamka  u nás spala, tak jsme si pustili Karlíka a továrnu na čokoládu a potom U pokladny stál, z obou filmů vím tak 30%. Jinak jsem prý chrápala docela hlasitě.  

Dnes k obědu plním přání - špagety s masíčkem a tou červenou omáčkou, jdu nadít pračku, vytáhnu žehlicí prkno. Ale v prvé řadě si jdu uvařit zelený čaj.  

papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 18.01.09 11:56

Ahojky,
zdravím z lazaretu.
V pátek šla odpoledne Hanička ke Kačce na oslavu, Jíra řekl, že se mu nechce - nedonutila jsem ho. Večer přijel kamarád Mirek a s manželem věšeli ty knihovničky. Sice bylo několik zádrhelů, ale podařilo se. Bohužel jednu skříňku budou muset vyměnit, udělali nám ji bez dvířek, tak že prý dvířka dodělají, jenže Mirek na to koukal, že to je jiný typ a ty dvířka na ni stejně nepůjdou. Tak až to vyroběj, přivezou nám ji vyměnit. Hanička přišla od Kačky a večer hrozně kašlala, byla unavená. Jíra je celkem v pohodě. Mně nic moc, zadní rýma, vykašlávám, ale není to tak hrozný.  

Včera mi to nedalo a všechny skříňky jsem si omyla a vyskládala tam knihy a všechno si tam narovnala. Je to super, ani jsem vše nenaplnila. Akorát to vyfotím až s tou finální skříňkou. Odpoledne přišli naši a vzali Jíru ven a pak od nich volal, že tam bude spát. Hanička si vybrala pustit domácí video od doby, kdy se narodila, tak jsme na to koukali celé odpoledne.  

Manželovi je hrozně zle, bolí ho v krku. Na tváři se mu udělal červený flek, včera se zvětšil na dvojnásobek a dnes už říkal, že mu to jde k oku, tak se sebral a jel na pohotovost. Nechtěl riskovat, že to vleze až do oka, jinak chtěl jít k doktorce až zítra. Neví, od čeho to je, jestli od toho zubu? Jenže ten mu nevytrhnou, dokud se nezbaví zánětu v krku, ve čtvrtek mu doktor říkal, že ani k doktorce chodit nemá, že to na ATB není. no a o víkendu toto. Proč vždycky musí nemoci propukat o víkendu, aby člověk musel na pohotovost? Tak jsem zvědavá, s čím se vrátí. Musí ho to fakt hrozně bolet.  

Dělám zapečené špagety, aby tu bylo něco na zítra, k obědu mám připravenou čínu, jen to osmahnout.
Tak já končím, musím stáhnout fotky starého gramofonu, který chceme dát na aukro, odpoledne kdyžtak ještě poreferuju.
Ivče přeju dodatečně všechno nejlepší k narozeninám, hlavně zklidnění vztahů, hodné děti, slušnou práci a ať se život tak nějak uklidní. Filípkovi od Zuzky hlavně zdravíčko a úspěch u zápisu do školy, ať se dostane tam, kam si přejete.  

Jiřina  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 18.01.09 12:25

Jiři, prosím tě pak dej vědět, co to manželovi je. To vypadá docela strašidelně. Chudák. Taky to tak pořád přechází. Jenomže to prostě finančně nejde, aby si člověk lehl na 10 dní do postele. I když by to hrozně potřeboval.  

Nám přijel před chvílí taťka ze hraní a z oslavy a za chvilku jdou bobovat. Já nepůjdu. Musím žehlit, uklízet a hlavně si musím nabarvit a umýt vlasy. Pondělí až středa neudělám vůbec nic. Zítra cvičení, v úterý bych chtěla jít na vínko s bývalou kolegyní a středa budu utíkat domů, protože taťka má hraní.  

Jiři na fotky se těším. Celé to nějak trvá, viď. Ale už to bude neboj!!!
 D.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 18.01.09 12:49

Ahoj,
tak se hlásím až dneska, přestože jsem měla v plánu sednout k emiminu včera večer, tak jsem usnula s Tomem - nevykoupaná, no idyla :( Lyžování bylo fajn, odpolední resp. večerní nákupy taky. Tomík je docela v pohodě, tak je docela taková nedělní pohodička.
Holky, co to děláte s těma nemocema !!! Moc na Vás myslím, aby se všem marodům ulevilo. Při představě, že do toho teď dorazí ta chřipka, tak to bude mazec … Jen mě napadlo ten červenej flek, jestli to není pásový opar a nebo zánět okostice - to jsem viděla a vypadalo to taky tak, ale rozhodně to nikomu nepřeju, je to hrůza.
Večer musím manžela zabalit na služební cestu  - budeme s Tomíkem tři dny sami. Tak to bude klídek ohledně vaření - uklohním jen Tomovi a hotovo, ale zase mě čeká vodit Toma do školky, což normálně obstarává manžel. A v pátek jdu na zkoušku … no prostě týden jak víno :(
Nebudu depková, užijte si zbytek neděle já jdu chvilku do sebe soukat skripta.
Pa
 Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 18.01.09 15:16

Tak manžel se před chvílí vrátil, souvislost se zubem nenašli, v krku opravdu nic než zarudlo, nicméně to na tváři je prý zřejmě růže (netuším, co to je). Dostal antibiotika a má chodit ke své praktické na kontrolu, aby se to řešilo, kdyby se to nezačalo zlepšovat či se to ještě zhoršovalo.  

On ty nemoci zase až tak nepřechází, něco měl začátkem prosince a to byl snad 14 dní doma. Letos ještě v práci nebyl, čas vyležet to celkem má - tedy je doma s dětma a občas musí nakoupit nebo tak, ale pracovat s tím nemusí. Jen já s tím musím do práce, ale dnes je mi podstatně líp, navíc nikde venku necourám - autem z baráku do baráku - a celý den sedím v klidu v teple na zadku.  

Děti zítra asi ještě do školky nepůjdou, oba kašlou, ale zase ne tak strašně. Uvidíme večer.
Obývák je prakticky hotov, jen ta jedna skříňka ještě přijde  vyměnit, ale zatím jsem ji nechala prázdnou a její budoucí obsah (hlavně léky a šperky) jsem zatím dala do šuplíků.
Končím, jdu zaplatit nějaké složenky.
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 18.01.09 22:52

Ahoj Jiřko,
ta růže to je lidový výraz pro pásový opar :( Ten chce klid , atb prý nepomůžou.
Náš Tom začal dneska taky hodně kašlat, no ještě ho zítra pošlu do školky ale uvidím, asi řeknu učitelkce, že kdyby něco, ať mi zavolá. Doufám, že to zvládnem jen sirupem, ale když jsem se dozvěděla, kolik dětí je ve školce nemocných (z 25 polovina) tak trnu.
Jinak jsem poklidila, vyžehlila a čučím do skript (bez velného úspěchu).
Zatím
 Lucka

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 19.01.09 08:13

Ahoj holky,
tak všechno je jinak - Tom má přes 38 a jsem s ním doma a dělám z domova, teda alespoň to, co jde. Volala jsem do školky a tam prý jsou nemocní skoro všichni - no síla, nevím ,jestli chřipková epidemie ještě nedorazila, ale nějaká epidemie určitě dorazila :(
Co vy při pondělku? Jiřko, jak je manželovi?
 L.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 19.01.09 08:48

Ahoj Lucko,
vidím, že se marodí všude stejně. Ach jo. My jsme teda bez teplot, ale kašlou oba. Dáváme sirup na kašel Sinecod a uvidíme dál.
Manželovi je líp, hlavně se mu asi ulevilo psychicky, ta bolest v krku už je prý lepší.
Ale nemyslím si, že růže je pásový opar. Ptal se, jestli to není pásový opar a řekli mu, že ne, že je to jen kožní onemocnění, kterému se říká růže. I v papírech má psáno něco jako rosio, já tomu teda nijak nerozumím, ale výraz pro pásový opar znám a je jiný, jen si nevzpomenu. Před polednem jde k doktorce, uvidíme, co mu řekne.
Mně je líp, kašlu už jen trošku. snad to bude dobrý.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 19.01.09 08:55

tak jsem našla, že pásový opar je herpes zoster, takže ten určitě nemá. Ve zprávě měl nějaké rosio nebo co, určitě je to něco jinýho.
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 19.01.09 10:36

Holky zdravím Vás, ale zatím nestíhám. Omlouvám se.
Jiři ta manželova růže, to ale nebude žádná sranda. Nevím, zda to jde vyléčit tak hned. Ale určitě už hledáš informace na netu, že. Každopádně držím palce, ať je to brzo pryč.
zatím se loučím.
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 19.01.09 10:57

Lucko, došla ti odpověď na SZ? Chtěla jsem se podívat, co jsem ti to odpověděla a nemám tam v odeslaných nic???
Nějak mi ty SZ nefungujou :o(((
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 19.01.09 11:00

Ahoj ještě jednou,
manžel hlásil, že mu je líp, červený flek se nezvětšil a naopak změknul, už to nemá tvrdý a bolestivý. Tak snad ty ATB zabraly.
Prý se ráno vzbudil v půl desáté! Děti si spokojeně hrály. Má si je vzít babička, aby mohl jet k doktorce, ale děti nechtějííí, chtějí si hrát domaaaa.  

Kolega v práci slaví padesátiny, tak jsme mu byli popřát, zbodla jsem dva chlebíčky, skleničku šampusu a jsem tak nějak vláčná … asi ani nebudu obědvat.
Jinak jsem z tý práce tak nějak otrávená, nic nefunguje, hrůza.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 19.01.09 13:30

Další zprávy od nás.
Manžel byl u doktorky, skutečně je to růže. Je to bakteriální onemocnění, ne virové. Nicméně mu dávku ATB zvýšila na dvojnásobek (ne četnosti, ale doby užívání) a po dobrání ještě bude chodit několik týdnů na injekce. Prý to není žádná sranda, kór když je to v obličeji (prý to bývá nejčastěji na nohách) a je to nakažlivé, tak se na to nemá sahat. Snad to probůh nikdo další nechytneme. Šíří se to oděrky a asi k tomu přišel tak, že se někde škrábnul a jak bylo tělo oslabeno infekcí v krku, tak se to chytlo. Úžasný. Na vytržení zubu tak bude moct nejdřív za 2 týdny.  

Konec lékařského okénka.
Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 19.01.09 13:43

Ahoj Jiřko,
za tu růži se omlouvám, asi to mám nějaký pomotaný dohromady, promiň
SZ mi došla, děkuju, jen nestíhám odepisovat tak jak bych chtěla, protože teď tu byla mamka na chvilku tak pohlídala Toma a já mazla do práce pro nějaké papíry. Jinak Tom má stále přes 38 (trochu mě děsí co bude v noci) a teď zrovna spí, tak se mu třeba uleví. Uvidíme.

Pa a díky Lucka

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 19.01.09 13:44

Jiřko, tak na vás budu myslet, aby to dobře dopadlo, rychle a bez komplikací se to hojilo a nikdo jste to nechytl. Tedy já zírám, co všechno lze dneska chytit !!
 L.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 19.01.09 16:16

Ahoj holky,
tak jsem v práci jakási zdrblá. Dnes je den blbec. Už od rána.
A zdravotnické okénko od nás. Minulý týden jsem byla u doktorky s Tomem na těch odběrech kvůli té operaci nosní mandle. Nechala jsem mu udělat i testy na boreliozu, protože má pořád zvýšenou tu teplotu. Boreliozu měl. Po 4 letech nás vyřadili ze sledování a dnes ráno doktorka volala, že tam má zase zvýšené ty hodnoty a že s ním máme jít zítra do Dětské nemocnice do boreliové poradny, domluvit se co dál. Jestli se to bude nějak léčit, zda může podstoupit tu nosní mandli …  

Dnes mám jít do posilovny, ale jsem tak strašně unavená, že se přiznám, že nikam nepůjdu. Stejnak mám nějaké vyřizování po městě, pošta apod.  

Jiři, já jsem si to myslela, že to nebude jen tak, ale překvapilo mě to, že je to bakteriální onemocnění a že se to přenáší!!! Je to síla.  

Kdy Vy máte Jiři ten zápis?
Lucko, ať je Tomíkovi líp. Jak jsou ty vysoké teploty, je to vždycky o nervy.
pa D.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 19.01.09 16:49

Ahoj holky,
Dano, jak se borelioza projevuje?? Mě opravdu to naše zdravotnictví štve, oni někde udělají nějaké rozhodnutí (např. vyřadí někoho z evidence) a pak je to horší když se na to znovu přijde.

Tom tu leží jak leklá ryba a kouká na pohádky tedy na Byl jednou jeden člověk, co dostal k vánocům, ale myslím, že to dlouho nevydrží. On je takovej neteplotní, u něj je 36,8 už teplota … Já se tu snažím poklízet a občas juknu do skript, které na mě tady tak vyzývavě čekají, ale moc tomu nedám, až večer … Nějak mě všechno bolí, no jen doufám, že to od Toma chytnu taky :((((
Zatím se mějte krásně
 Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 20.01.09 09:14

Ahoj vespolek,  

ráno u nás bylo šílený náledí. Přijela jsem nad ten náš vyhlášený kopec. Stálo tam asi 6 auta, blikačky, lidi venku, dvě se otáčely a odjížděly pryč. Vylezla jsem taky, co se děje - odpověď mi byla „klouže to, no“. Projela tam multikára se štěrkem, chvíli auta ještě stála a pak se to rozjelo. Vzala jsem to na jedničku a sjela celkem v pohodě, ale bylo to jak zrcadlo. Už aby bylo jaro, tohle je šílený !!!  

Jinak nic nového, Jíra je ve školce, Hanička kašle a je doma. Klasika - nechce smrkat, že jí to nejde. Nad ránem kašlala šíleně, naštěstí k ní vstal tatínek.  

Manžel měl od ségry půjčenou knížku, měl ji položenou na starém sekretáři. Když jsem věci vyklízela, řekla jsem mu, ať si ji někam odnese. Tak si ji odnesl a teď ji nemůžeme najít !!! Určitě vím, že do nového nábytku jsem ji nedávala. Každá kniha mi prošla rukama a byla pečlivě roztříděna, tohle byla taková bichle tlustá, určitě bych ji nepřehlídla. Tak nechápu, kam si ji „uklidil“. No má bojovku, hledá :o))  

Cvičit dnes taky nejdu, snad už příští týden budu zdravá a schopná.
Jiřina 

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 20.01.09 11:30

Holky zdravím Vás, ale nestíhám. Všechno jsem přečetla a ozvu se později. Odpoledne jdu s kolegyní na vínko. Tak asi až večer.
pa D.
Lucko, co ty fotečky?

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 20.01.09 11:51

Ahoj holky, zdraví vás lazaret u ptáka :(
Už jsem taky mrtvá, v noci jsem měla skoro 39, Tom měl trochu míň a spal, což je dobře protože funguju s vypětím všech sil, mám teď je 37,5, ale bolí mě celé tělo a mám ukrutnou rýmu. Dnes je mu evidentně líp, zato mně je mizerně. Jojo, fotky budou až se vrátí manžel ze služebky tak do konce týdne. Teda ještě, že jsme takhle neonemcněli minulý týden, to bychom ani nemohli k zápisu a musel by jít do spádové školy, to by byla teda hrůza.

Zatím ahoj
Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 20.01.09 15:30

Jé Lucko, teď mi teprve došlo, že máš taky ptačí příjmení !!!
Držím palce, ať je líp. Ať nikdo netvrdí, že chřipková epidemie přijde. Regulérně už je tu :o(( Tak ať si taky brzy odejde.
Nemám co psát, byla tu jedna holčina na pohovoru na tu funkci se mnou v kanceláři, odpoledne ještě přijde nějaký mladík, a mezi nima by se mělo definitivně rozhodnout. Ta holka je stará jak já, dokonce jsme studovaly VŠE ve stejnou dobu ve stejném ročníku (ale neznáme se). Jako parťačka by byla super, vrací se teď z mateřský od roční holčičky, jen má šéf strach, jestli nebude chtít ještě druhý děcko - sama se k tomu vyjádřila, že manžel by chtěl, ale ať si chce, ona se na druhý necítí. Prostě se bojíme, aby nám, když se zaučí, zase za rok neutekla. To je holt život.  

Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 20.01.09 16:16

Jo, my jsme hrdličky :)
To chápu a nebojí se třeba šéf taky toho, aby nebyla pořád na ošetřovačce, s tím jsem se setkala já, když jsem sháněla místo po MD. Bylo to dost depresivní.
 Lucka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 20.01.09 17:22

Ahoj,
koukám,že  nemoce stále řádí :-/ Já jsem angínu snad zdárně překonala, večer beru poslední piluli atb, od neděle se cítím dobře. Dokonce jsme s Víťou byli v Ikea :-) Míša byla s tátou lyžovat, hodinu ji měl v práci instruktor a výsledek: JEZDÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!!! Zkusím vložit fotku. Takže bychom rádi ještě o víkendu jeli, aby si to trochu zažila, tentokrát jen sama podle svého. A pak ještě jednou s instruktorem, to už by ji prý vzal i na velký vlek. Já jsem z ní nadšená :-)))
A dorazil manžel tak se loučím!
 Katka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 21.01.09 08:36

Dobré ránko,
tak než se to zase nakupí tak Vás rychle pozdravím.
Včera po práci jsem byla na 2×2dcl bílého s bývalou kolegyní. Naštěstí mluvíme obě strašně rychle, tak jsme si to za tři hodiny stihly všechno říct. Bylo to moc fajn setkání. Takové relaxační.  

Tomášek má dnes narozeniny, před dvanácti lety touto dobou už byl na světě. Narodil se v 8.10. Jak přijdu večer domů, tak mu popřejeme. Dostane od nás nové hodinky, hru na PC - rozšíření jedné, co už má, knížku od Foglara a tofiffé. V sobotu budeme slavit s našima, přijdou na oběd a v pátek má pozvaný děcka. Tak musím vymyslet zábavu pro 7 puberťáků!!! Doufám, že se budou chovat mravně, jinak je „vyliskám“ :o)  

Maťa zatím dobrý, ale čekám, kdy dorazí Vaše pražské choroby až do Brna. Mohlo by začít zase mrznout.  

Lucko borelioza se u nás projevila naprosto jiným způsobem, než všude píšou. Žádný červený kruh, kolem štípance apod… tehdy se mu udělal v hlavě obrovský, tlustý strup, taková krusta a strašně ho to svědilo. Taky měl jeden den 40tky horečky. Tak jsme zašli k doktorce, protože to bylo něco, co jsem nikdy neviděla ani neslyšela. No a ona hned zkušeně řekla, že je to borelioza. Prý když je štípanec, nebo klíště ve vlasech, tak to takhle bývá. Vzali mu krev a měl ji tam. Teď neměl žádné bolesti nic. Jenom mně se nelíbí, že má často tu zvýšenou teplotu - ale to s boreliozou nemusí mít nic společného. Může to být skutečně od té mandle a od té husté rýmy.  

Je šílené, že příští týden už je konec ledna. Není to nějaké rychlejší a rychlejší!!!  

zatím papa. Mám toho v práci moc.
D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 21.01.09 08:38

Jo holky, k těm ptačím příjmením - v Brně byste měli 22.4. na den země zdarma vstup do ZOO. Všichni s ptačím příjmením to tak mají. Moje teta je zase Dudková a já jsem byla za svobodna Blechová - samá zvířátka :o)

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 21.01.09 09:09

Ahoj,
Dano, děkuju za info o borelioze, já jsem se tím nikdy nesetkala, tak jen koukám… S ptačími a zvířecími příjmeními je legrace, já když jsem se vdala, tak mě jeden kolega s příjmením Strnad vítal do ptačího klubu :)  Co se týká počasí, tak prý nemá do konce ledna vůbec mrznout :( je to špatný tak by alespoň ty bacily zmrzly.Těch 7 puberťáků Ti nezávidím, já jsem měla doma 7 předškoláků loni v květnu a jak jsem zvylá jen na jedno dítě tak to bylo docela náročný i když byli hodní.

Zdravotní okénko u nás:
oba jsme bez teploty, jen máme ukrutnou rýmu a kašel. Tak jsme doma, pijeme čajíky a Tomíka se snažím udržet v klidu, což je dost těžké, protože jak se mu ulevilo, je jak z divokých vajec. Sice ho chápu, ale měl by být alespoň trochu v klidu.  Teda chřipka to asi nebyla, ta by neměla tak rychlý průběh.

Dnes v noci konečně přijede manžel ze služebky (byl v Brně:) ) tak se lazaretu docela vyhnul. Alespoň nic nechytí. Já dělám z domova a k tomu se nažím učit na mou páteční zkoušku, no je vám jasné, že tomu moc nedám a bude to teda mazec …

Pa Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 21.01.09 09:14

Danuš, popřej za nás velkému Tomovi hodně zdraví, štěstí, úspěchy ve škole a vůbec to nejlepší. Hodné rodiče přát nemusím, to už má, a brácha ho určitě nijak moc nezlobí :o))  

My jsme v předchozí ptáci byla celá ptačí rodina - teda bylo nás tam asi 100 lidí, tak se to  poskládá - Vrabcová, Špačková, Holubová, Červenková, Křivková, Ptáčková … dokonce si dělali srandu, jestli nám nemají dát voliéru :o))  

O vstupu do ZOO zdarma jsem taky četla, ale myslím že v souvislosti s Jihlavou. Škoda, že to není i v Praze.
Blechová je taky hezký, akorát toho jména znám akorát tu od Matušky.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 21.01.09 09:19

Na Strnadovou jsem ve výčtu zapomněla, taky jsme ji tam měli :o)

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 21.01.09 09:23

Ahoj vsem:-)
tak uz mame zapis za sebou- a zvladli jsme to dobre, moc dobre:-) jsem rada:-)) byli jsme tam na pul 1, zaroven s nama dorazilo asi 10 deti z jedne skolky- byla jsem v soku-z tech deti pujdou do skoly jen 2!!! zbytek zada o odklad…pak dorazila jeste jina skolka- tam ze 17 deti pujde do skoly jen 10…divne:-)))

prisly se predstavit pani ucitelky, co budou u zapisu, pan reditel a uz se rozdelily deti do skupine po 5-6…Filip sel do druhe skupiny, zavedli nas do hudebny, ktera byla vyzdobena jako domek

  • kuchyn (tam tridili zeleninu a ovoce), koupelna (na interaktivni tabuli uklizeli rozhazene veci, krouzkovali potraviny, po kterych se nekazi zuby, spojovali veci, ktere k sobe patri), pokojicek (uklizeli rozhazene karticky s vecmi z ruznych pokoju- urcovali, co kam patri) a pak „staj“ (tam krmili kralika v kleci- ten musel byt dobre prezrany:-)) ), rodice tam zapim dostali kafco, vyfaosvali zapisove papiry a deti zakovskou knizku:-)

za splneni ukolu do ni pak dostali nalepku- na prislusnou stranku…
sli jsme dal- doprovod nam delal kluk z osme tridy- jako Budulinek:-)
v dalsi tride deti poznavali pismenka, napsana na tabuli, pak i s obrazky, ktere je mely navest- V-vlk, A-auto a tak:-), pani ucitelka po nich chtela basnicku, poznat nektera pismenka, pak jim dala takova textilni nalepovaci, ale to nikdo nepoznal- bodejt-takove pismenko vzhuru nohama nebo totalne naruby se tezko poznava:-)) pak poznavaly pohadky podle obrazku…a zase- za splneni dostaly nalepku a tentokrat jeste pytlik bonbonu:-)
v dalsi tride byla pani ucitelka, ktera teda vypadala, ze ma v sobe nejmin pul litru:-))) jeji jednani s detma bylo hrozne…ovsem p.reditel nas ujistil, ze odchazi:-)) diky Bohu… tam deti poznavaly cisla, vybravovaly podle cisel- takze urcovaly barvy, poznavaly tvary a zase- za splneni ukolu dostaly nalepku a tuzku

v predposledni tride deti „cvicily“- rozhybaly zapesti, sahaly si na ucho, skakaly po jedne noze, pak kreslily klubicko pro kocku, to vystrihly a nalepily k obrazku kocky- jeste si to mely podepsat…a v prubehu se naucily takove dvojversi o kocce…Fijek zopakoval jediny napoprve a sam- jsem se krocanila:-)) tam za odmenu dostaly dalsi nalepku do zakovske a zapich-snehulacka
v posledni tride uz byly deti docela unavene…tam poznavaly hudebni nastroje- kytara, tamburina, xylofon,bubinek, poznavaly barvy- anglicky:-)) a rikaly, jak delaji zvirata a jak se jmenuji jejich mladata…za odmenu opet nalepka- posledni a jeste piticko…
pak jsme sli zpet do hudebny, tam deti odevzdaly zakovskou ke kontrole a za splnene ukoly dostaly medaili:-) a zapsane deti jeste dostaly prupisku- Filipek ma ve tvaru dinosaura- uz ji ma v pouzdre:-) a knizku-Anglictinu pro nejmensi- s nalepkama…
byli jsme tam vic nez 2,5 hodiny, Filip byl v pohode, ale ja uz desne unavena:-)) doma jsem cekala, ze vecer lehne a usne…omyl- jeste v 21 nespal…asi toho na nej bylo moc…  

jdu neco delat:-)) zatim pa, Z. a teduzskoroskolak:-) Filip a Matej

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 21.01.09 09:25

Ahoj,
tak ještě jeden komentář ode mne. Včerejší druhý kandidát se mi moc nelíbil, za chvilku jdu za šéfem, tak jsem zvědavá, jak se rozhodl, koho přijmeme.  

Večer doma klídek, jsem zase pořád nějak unavená, na rozdíl od minulého týdne spím celou noc jak zabitá. Možná je to tím, že spím sama a nikdo mi nechrápe - manžel jak je nemocný, chodí spát do Lukášova pokoje.
Děti jsou na tom líp, Jíra už byl včera ve školce, Hanička by dnes taky šla, kdyby nebyli objednaní na ortopedii, ale asi ji dá tatínek odpoledne na angličtinu a zítra půjde taky. Sice má ještě trochu rýmu, ale v noci vůbec nekašlala, tak snad to bude dobrý. Stav stoprocentně bez rýmy a kašle pochybuju že existuje.  

Lucko, držím palce na zkoušku. Jsi hrdinka :o)) A neodpovědělas mi, co z tebe bude - soudce, advokát či co všechno vlastně existuje … ?
Tak já jdu za tím šéfem.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 21.01.09 09:27

Ahoj,
tak ještě jeden komentář ode mne. Včerejší druhý kandidát se mi moc nelíbil, za chvilku jdu za šéfem, tak jsem zvědavá, jak se rozhodl, koho přijmeme.  

Večer doma klídek, jsem zase pořád nějak unavená, na rozdíl od minulého týdne spím celou noc jak zabitá. Možná je to tím, že spím sama a nikdo mi nechrápe - manžel jak je nemocný, chodí spát do Lukášova pokoje.
Děti jsou na tom líp, Jíra už byl včera ve školce, Hanička by dnes taky šla, kdyby nebyli objednaní na ortopedii, ale asi ji dá tatínek odpoledne na angličtinu a zítra půjde taky. Sice má ještě trochu rýmu, ale v noci vůbec nekašlala, tak snad to bude dobrý. Stav stoprocentně bez rýmy a kašle pochybuju že existuje.  

Lucko, držím palce na zkoušku. Jsi hrdinka :o)) A neodpovědělas mi, co z tebe bude - soudce, advokát či co všechno vlastně existuje … ?
Tak já jdu za tím šéfem.
 Jiřina

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »