Maminkou s eMiminem už pár let - zimní od Jiřiny

Rodičovství

Ahoj všem, ráda bych se s vámi podělila o naše zážitky z hor. Původně jsme chtěli jet na celý týden, ale situace v práci to nedovolovala. Chtěla jsem tedy prodloužit víkend o čtvrtek a pátek a podařilo se mi urvat jen pátek. Ale aspoň to :o) Ve čtvrtek jsem tedy dorazila z práce, manžel byl celý den doma a musel zařídit spoustu věcí nakoupit zásoby, dobalit dle seznamu, zajet s dětma do půjčovny pro lyžařské vybavení a všechno naládovat do auta. Přijela jsem deset minut po čtvrté a v půl páté jsme vyjížděli

Jeli jsme do Dalešic u Jablonce nad Nisou, už od soboty tam byli naši známí. Pronajatá chalupa je stará, skromná, společná kuchyňka, sociálka na chodbě, ale jelikož kromě nás dvou rodin tam nikdo cizí nebyl, úplně stačila. Taky to nestálo „majlant", ale pouhých 600 Kč na noc za celou rodinu.

Závěr cesty byl trošku dramatický, protože silně sněžilo a jaksi mi nedošlo, že navigace dle mapy za tmy je záležitost téměř nemožná. Navíc díky sněhovým bariérám nebylo kde zastavit a prozkoumat mapu. Nicméně do správné vísky jsme trefili - za vydatné telefonní pomoci našeho kamaráda. Jen jsme nebyli schopni vyjet závěrečný kopeček k chalupě. Nárazem do závěje jsme si urvali kus předního nárazníku (manžel to jmenoval jinak, ale to si nepamatuju). Po asi čtvrtém pokusu jsme usoudili, že po zledovatělé naváté cestě to fakt nevyjedeme. Kamarád nám přišel naproti a nanavigoval manžela na jakousi cestu, která vedla k chatě shora, takže se podařilo.

První zážitek - na pokoji palanda. Bohužel jen jedna. Jíra chtěl vylézt nahoru, ale zjistil, že se bojí. Hanička tam vylezla hbitě a rozhodli, že se budou střídat - první noc bude nahoře ona, druhou on a třetí se uvidí. Ráno ovšem tvrdil, že i dole se mu spí dobře, takže Hanička mohla spát nahoře celé tři noci.

V pátek jsme rozhodli, že začneme lyžařskou školičkou. K nejbližší sjezdovce se muselo asi 3 km autem, což by nevadilo, ale tam bohužel školička nefunguje. Naši známí nám doporučili jet na Severák, před 2 lety se tam naučily lyžovat jejich děti. Tož jsme vyrazili. Celou dobu sněžilo, až do Bedřichova to šlo, ale poslední kus, to byla sněžná rallye. Sněhové řetězy jsme neměli, manžel měl očividně strach, nicméně nás v pořádku dovezl. Byli jsme tam těsně před desátou hodinou. Hned jsme se šli zeptat na školičku a vzali nás hned v 10. Vyplázli jsme 800, ale co bychom nedali za štěstí svých dětí, že. Šli jsme do auta pro lyže, nazuli boty. Přišel instruktor a oslovil Haničku, že je Michal. Hanička začala řvát, že lyžovat nechce. Nicméně jsem jí násilím nazula lyžáky, za chlácholení Michala ji přesvědčila, že tem půjdu s ní. Dokonce jsem ji chvíli nesla, než se uklidnila. No a pak už to šlo celkem hladce. Šli jsme do Dětského světa, kde je gumový pás a sjezdovečka asi 10 m dlouhá. Háňa se uklidnila a pak už fungovala bez problému. Čekala jsem, co Jíra, protože taky avizoval, že do školičky nechce, nicméně za chvilku jsem viděla jakéhosi vysokého muže, jak si to štráduje s Jiříkem za ruku, takže jeho nástup byl bezproblémovější. Obdivuju ty instruktory, celý den strávit v předklonu a plužit pozadu. Jírovi to šlo očividně líp, po půl hodině ho instruktor vzal na vlek a dokonce jednou sjel celou sjezdovku! Já už jsem byla poměrně zmrzlá, děti taky, takže po hodině jsme se rozhodli, že pojedeme do chalupy, dáme si teplou polívku a pojedeme na tu sjezdovku kousek od chaty, kam jeli lyžovat i naši známí, a zkusíme to.

Zkusili jsme a nešlo to :o(( Na rozdíl od loňské sjezdovky na Špičáku, takhle byla ve spodní části zrovna dost prudká a úzká, takže když jsme se tam chtěli plácat, překáželi jsme. Sjet ji celou jsme si s dětma netroufali. Ptala jsem se vlekaře, jestli je někde nahoře místo, kde by se s nima dalo plácat a nikomu jsme nevadili. Prý bylo. Vyjeli jsme tedy nahoru každý s jedním dítětem na koleni. Jenže urolbovaný byl jen kousek a dětičkám se nechtělo šlapat do kopce. Manželovi už povolovaly nervy, děti s ním nechtěly, no nakonec jsme se na to vyprdli, v hlubokém sněhu to fakt nešlo, dohrabali se na sjezdovku a sjeli s nima dolů. Já jsem vehementně plužila, abych svým pluhem zbrzdila i Háňu a dost mě z toho rozbolelo koleno, že jsme dojeli dolů a vzdali to. Děti samozřejmě chtěli hned zase nahoru, ale usoudili jsme, že tudy fakt cesta nevede. Jeli jsme do chalupy, aspoň jsme se vyřádili na zahradě, trošku si zabobovali (jen já s taťkou, protože děti o to nějak nestály) a zalezli jsme domů.

Na druhý den nezbylo nic jiného, než jet opět na Severák a do školičky. Rozhodli jsme se dát děti rovnou na dvě hodiny a ve vyšetřeném čase si taky sami trošku zalyžovat. Hanička tentokrát neřvala, nadšeně poskočila, když si místo instruktora pro ni přišla instruktorka Jana. Nicméně celé dvě hodiny jezdila po pásu v Dětském světě, na sjezdovku nedošlo. To Jíra šel se svým tentokrát Davidem na sjezdovku hned a hned ji sjeli. My jsme si taky nandali lyže a nejdřív jezdili na stejném vleku jako Jíra, ale byla dost fronta (taky sobota, že), tak jsme to sjeli asi třikrát a šli na jinou sjezdovku. Nic náročného, i tam zrovna jeden vlek nefungoval, takže jsme to za ty dvě hodiny sjeli jen snad 8×. Jednotlivé jízdy by vyšly levněji :o((

Zapomněla jsem podotknout, že celou dobu sněžilo, fičelo, fakt extrémní podmínky. Na to mám opravdu štěstí, takhle mi to vyjde skoro pokaždý, co jsem na horách. Neměli jsme brýle a bez nich to nešlo, naštěstí tam byla půjčovna, kde je prodávali, takže jsme majiteli čtvero perektních lyžařských brýlí, nemlžící se, paráda. Kousek po kousku a za pár let budeme plně vybaveni :o))) Jinak co se týče vybavení, vlastní má jen tatínek (letos přikoupil k loni koupeným lyžím i boty), já mám vše půjčené od sestry a děti z půjčovny.

Po dvou hodinách jsme byli vymrzlí. Nicméně zrovna tam probíhala nějaká reklamní akce, byl tam medvěd Brumík, nějaké módní přehlídky sportovního oblečení a tak a inzerovali tam zdarma horký čaj a palačinky. Tedy ne že bychom si za to nebyli ochotni i zaplatit, nicméně palačinky jsou palačinky a tak jsme tam s dětma šli. Manžel prskal, nesnáší cokoliv co je zadarmo a je s tím spojená fronta. Nechal nás tam a odešel si KOUPIT kafe bez fronty :o)) Nicméně i za sněhového fičení jsme se dočkali, snědli palačinky, dostali spoustu různých sušenek a tyčinek od Brumíka a rozhodli se, že lyžování už bylo dost a jedem do chalupy.

Po teplé polívce a malém šlofíčku jsme děti znovu oblíkli do lyžařského, tentokrát jsme šli jezdit jen na cestu před chalupu. Každý jsme měli jednoho a tahali je na hůlce - Jíra měl vlek „Tatínek" a Hanička „Maminku". Kopeček byl mírný, takže to šlo snadno, ale byly znát pokroky, loni když jsme je postavili na lyže, byli jak hadroví panáci. Teď už se umějí bez problému otočit, rozjet, zatočit, zastavit, i nějaký ten oblouček se povedl. A samozřejmě se nám vrátila radost z lyžování.  

Ráno jsme museli do 10 opustit chalupu, takže jsme brzy ráno sbalili (díky Haničce jsme stejně byli každý den v 7 vzhůru) a v půl deváté už byli venku a ještě jsme třičtvrtě hodiny jezdili před chalupou.

Shrnuto - bylo to moc fajn, pokroky jsme udělali, odjížděli jsme s rýmou a vrátili se bez ní (snad to ještě chvilku vydrží), sněhu jsme si užili parádně, jen škoda, že tak krátce. Horský vzduch je zázračný, ač jsem toho moc nenaspala, spánkový deficit moc nepociťuju. I když víkend na regeneraci by se hodil, budu si muset počkat na ten příští.

Až vyjde deníček (a až se dostanu k počítači doma), vložím nějaké fotky.

Jiřina a lyžaři Jíra s Haničkou

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 16.02.09 21:10

Ahoja,
jsem prvááá!
Je to teda dlouhý, tak napřed napíšu a pak budu číst!
Teda řeknu Vám, že být přes den bez toho internetu je fakt vopruz. Snad to brzo pomine. Zatím to teda kulminuje. Dnes se pátralo, kdo byl v sobotu v práci, protože navštívi stránky siemensu. Prostě velký bratr tě vidí.  

U nás  byla na hlídání švagrová. Zítra ráno přijede zase. Já jdu s klukama k naší MUDr. na předoperační prohlídku a pro papíry. Ve středu jdeme ráno do nemocnice, tam se na ně jen podívají a jdeme domů a ve čtvrtek. Uááá. Ať už je pátek.  

Jinak dnes máme s manželem výročí seznámení. Známe se 18 let. To snad není možný. Já přece nejsem tak stará!!! No už asi jo. Bylo mně 16 a manželovi 27. No láska na první pohled :o) Zatím jsme to nijak neoslavili. V březnu máme výročí svatby, tak si potom někam zajdeme spolu.  

Takže jinak nic nového nemám. Kluci zatím OK. Dnes tady u nás celý den sněžilo. Napadlo hodně. Taky bych docela jela někam na lyže. Za týden máme jarní prázdniny.
tak pa a jdu na deníček.
D.
Jo Mončo, na dálku tě podporuju. Sama vím, jak je to děsný ty nemoce pořád dokola. Manželovi se nediv. Má oslabenou imunitu, vždyť ležel jak dlouho. Tak se držte a brzo se z toho vyhrabte.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 16.02.09 21:18

Jiři deníček super. Usmívám se při čtení „nadšení dětí“. Úplně vidím sebe, jak jsem brala Matěje na svah a jak to nešlo. Tak stejně obdivuju instruktory, jak pluží pozadu, ohnutí a drží špičky neustále padajícího lyžaře. Ale stačily čtyři hoďky a jezdil krásně sám. Samo, že spadl. To je normální. U nás máme vybavení - manžel lyže z druhé ruky, lyžáky po mém bratrovi, který na VŠ závodně lyžoval - je mu 40, takže už jsou to muzejní kousky. Tom obojí z bazaru, já po kamarádce, nekárvové obyč rovné + staré lyžáky a Matěj půjčené. Ale radosti nám to neubírá. Letos máme nové bundy, kluci taky obleky. Lyže asi přinese Ježíšek příští rok.  

Těším se na fotky. Jdu do hajan.
pa D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 16.02.09 21:25

Takhle nějak to vypadá, když se lyžuje s instruktorem, že?

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 17.02.09 07:43

Jo, to je přesně ono. Nemohla jsem děti vyfotit přes zadky instruktorů :o))
Nevím, jestli se dnes doma ke stažení fotek dostanu, tak vydržte.
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 17.02.09 07:58

Ahoj poránu,
včera jsem dorazila domů v 10, v hospodě jsme pokecali s kolegama, pila jsem nealkoholický pivo a jela vlastním autem. V Praze pršelo, u nás to bylo smíšený, kopec ušel, neuvízla jsem :o) Už jsem si na ten sníh tak zvykla, že už se ani ráno nechvěju, když vidím, že zase napadlo. Prý má ještě sněžit a pak mrznout. Tak o víkendu snad ještě na lyže s dětma vyrazíme.
Doma jsme s manželem koukli na Proč bychom se netopili, které večer nahrál (je to super uklidňující seriál, fakt se jim povedl) a šla jsem spát. Na rozdíl od hor zase spím krásně celou noc bez probuzení. Jo totiž ještě těsně před horama tatínek koupil dětem „na cestu“ nějaké hračky - Jíra si vybral takovou hubenou plyšovou opici, která když se zmáčkne, tak křičí. Na horách s ní spal v posteli a podařilo se mu ji zalehnout, takže opice asi 10 minut křičela, než jsem se zmátořila a šla ji zpod něj vyhrabat. Miluju takovýhle hračky.  

Dnes jdu na cvičení, doufám že kámoška konečně půjde taky (je to ta co jsme spolu byli na horách). Už mě bolej nohy předem, minule cvičitelka říkala, že snad budou činky, tak doufám že to přežiju.  

Dančo, o našem oblečení na lyže ani nemluvím. My máme s manželem jen tenké bundy, které jsou osvědčené, že nepromoknou, ale musíme mít o to více vrstev pod tím. Děti nějaké poděděné bundy a oteplovačky, už ani nevím po kom. My s manželem jezdíme v šusťákových kalhotách, dostala jsem je kdysi v bývalé firmě ještě s firemní značkou. Ale tohle nijak neřeším. Manžel má lyže taky z bazaru. Jen ty moje (tj. ségřiny) jsou nové, taky jsou pěkné, carvingy, dobře se na nich lyžuje.  

Gratulace k 18 letům s mužem !! A kolik budete mít od svatby? My budeme mít někdy v říjnu (přesněji už si to nepamatuju) taky 18 let od seznámení (1991), ale chodit jsme spolu začali až v březnu 1992 a brali jsme se v říjnu 1993, to jsme měli loni 15 let od svatby. Letí to, co?  

Dančo a ty internet k práci nepotřebuješ? Já oficiálně lezu na stránky statistického úřadu a ještě jedné firmy, kde vyplňuju nějaké formuláře, takže mám vždycky alibi :o)) Zatím se nám to tady toleruje, snad se to nezmění.
Lucko, co zítřejší oběd, platí?
Papa Jiřina    

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 17.02.09 08:09

Ahoj holky,
teda Jiřko, deníček suprový :) Krásně jsmte si to užili i přes ty podmínky (myslím počasí - fujavice a tak :). Dáme zítra oběd a nebo máš v práci hoňku? Já bych mohla, tak kdyžtak napiš. Ohledně dětí a lyží mám pocit, že ten postup je všude stejný - děcka zaražená, rodiče supící - u nás jsem teda výbuchová spíš já, manžel je spíš kliďas.
Dano, my se známe s manželem taky 18 let, ale už od listopadu :)) Taky nám bylo 16 (oběma) a nevíme, kde ty roky jsou :) Takblahopřeju :))
Mončo, myslím na tvoje marody, neboj, už bude líp, bude jaro, tak se vzchopí.
Já jsem včera omdlela směr postel asi v půl desáté - mám děsný spánkový deficit ze zkouškového a nějak čím víc spím, tím je to horší. Dnes už funguje taťka a vedl Toma do školky, tak si malej liboval, že ho tatínek nehoní jako já :)) Já už jsem v práci a dnes toho mám dost tady i doma - pomalu chystám na hory - jak ká ty předodjezdový stavy nesnáším :(
Zatím pa
Lucka     

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 17.02.09 08:51

Lucko, s obědem počítám. Sejdeme se zase ve 12 na stejném místě jako minule?
Budu se těšit.
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 17.02.09 08:55

Ahoj Jiřko, koukala jsem, že se míjíme s komentama :) Sejdeme se jako minule, těším se :)
 Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 17.02.09 17:21

Ahoj, tak jsem se donutila doma zapnout počítač a stáhnout fotky:
Jíra první den s instruktorem

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 17.02.09 17:21

a teď Hanička - to je druhý den před chalupou

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 17.02.09 17:23

a ještě jednou před chalupou, Jíra v popředí, Háňa s tatínkem v pozadí. Docela problém je rozeznat, naštěstí si pamatuju, že Jíra měl červené kalhoty :o)

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 17.02.09 17:24

a ještě jeden západ slunce - to když sluníčko těsně před západem vylezlo. Jinak bylo zataženo a sněžilo.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 17.02.09 17:40

Jiři, jako bych viděla Matěje na těch horách. A ten západ je naprosto bombastickej!!!
Jinak internet k práci samozřejmě potřebuju. Chodím na stránky krajského úřadu, různých ekologických organizací, ministerstva, úřady městských částí. Toto všechno můžem. Nemůžem nikam co nesouvisí s prací. Emimino bych asi těžko obhájila, že. To přežiju, budu chodit večer, ale byla jsem zvyklá párkát za den mrknout na idnes a to mně chybí. Pořídím si flešku a co budu potřebovat si doma nachystám, stáhnu a v práci vytisknu. Email raději posílat nebudu, protože si myslím, že to bude druhé kolo, kdy nám budou kontrolovat, co kdo komu posílá. Kdyby se tak omezily sladkobolné e-maily typu - rozešli 20 známým - to bych přivítala.  

Ráno j sme si byli u naší dr. pro výsledky krve a na prohlídku, že jsou schopni zákroku v narkoze a zítra jdeme s tímto a s klukama do nemocnice. Pak domů a ve čtvrtek nástup. Uf, ať už je pátek - mám dovolenou.  

Manžel teď jel na poštu, protože přišel playmobil od pana Boučka. Pro Matěje k narozkám - pirátský super set a pro oba po operaci pirátská banda. Jiři, co u Vás. Hrají si děcka, nebo už leží pleják bez povšimnutí.   Lucko a Jiři, co jste si daly k obědu!!!
Luci,přeju Ti moc pěkné hory. Odpočiň si. Kam, že to prosím a na jak dlouho jedete?
Zuzko, čím se odměníš ty?
A kde je Katka, už dlouho žádné zprávy.
Mončo, jak je?  

No nic, jdu se převlíct z pracovního, najíst se a večer mrknu. Dnes jsem si po cestě z práce vyfotila zasněženou lípu. Máme u nás na ulici lípu, nejstarší strom v Brně. Je krásná. Je u ní hospoda a pod ní bývá v létě zahrádka. je to takové romantické posezení na návsi. Zkusím ji sem vložit. Ale nevím, jestli to není rozmazané.
pa Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 17.02.09 17:42

Jo ještě já lyžuju ve šponkách, které jsem si koupila na lyžák do sedmé třídy!!! To je tuším člověkovi 13 let. Tudíž je jim asi 21 let. Nechápu jak to, že se do nich vlezu. Ve třinácti jsem měla asi 45 kg. Asi tloustnou se mnou :o)

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 17.02.09 17:43

Z manžela není nic vidět!!!

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 17.02.09 18:11

Ahoj holky,

jsem na mrtvici - Tom se dnes odpo přiznal, že ve školce nechtěl být poslední při oblékání na vycházku a tak šel na vycházku bez punčoch !! A to mají prosím zahrádku na ostrově - takže  fakt zima :(( No jsem v infarktovém stavu ještě teď, protože když si představím, že v sobotu nad ránem odjíždíme nebo máme odjíždět na hory, tak se jen modlím, aby to Tom neodmarodil…

Jinak Dano,na oběd jdeme až zítra :) Tak podáme info :)

My jedeme (teda pevně věřím, že pojedeme) do italských Alp. Vzhledem k tomu, že Tom už obstojně lyžuje tak už jedeme na pořádnou lyžovačku :) Máme zaplacený hotel s polopenzí hned u vleku, tak uvidíme :)) Určitě pak popíšu dojmy. Jo a jedeme na týden od soboty do soboty.

Jiřko,fotky jsou krásný, ten západ slunce jak v biografu :)

Zatím pa ještě se dnes ozvu
Lucka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 17.02.09 19:20

Luci a nemůžeš si Tomíka nechat raději doma? Přece jenom Alpy a nemoc bych neriskovala ani náhodou! To se teda těším na pěkné fotky.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 17.02.09 21:10

Dano, čteš mi myšlenky - už jsem to zařídila - Tom bude do konce týdne doma s mojí mamkou, nalila jsem do nějco šlo a už spí, tak uvidíme zítra. Zatím teplotu nemá a potí se jen z toho litru vřelého čaje, který jsem do něj nalila. Jwn zítra prý musí nutně na sbor :o) Fotky budou doufám nějaké kloudné.
 Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 18.02.09 07:44

Ahojky,
tak mě zase začalo bolet v krku :o(( Včera jsem vyrazila přes oběd ven bez čepice a je to hned. Byla jsem z práce děsně rozpařená, něco jsme tu řešili, až se ze mě kouřilo.
Cvičit jsem byla, kámoška zase nešla. Bylo nás tam jen 10 a jeden muž ! Chodí tam dvě mladé holky a vzaly s sebou taťku. Byla to legrace, jak tam s náma poskakoval v legínách (no poskakoval je silné slovo, je to zdravotní tělocvik, nijak neposkakujeme). Vůbec tam chodí rozmanitá směs lidí, od 14-letých holek až po 70-leté důchodkyně.  

Dančo, na oběd jdeme opravdu až dneska :o)) Budeme probírat hlavně sraz. Lucko, potvrzuju, ve 12 na zastávce jako minule.
Dančo, k playmobilu - doposud si s tím moc nehráli. Jen jak otvírali ten kalendář a pak trochu kolem Vánoc, jinak to leží vystavené na poličkách. Až dnes ráno vzal Jíra nějakou krabici a s panáčkama tam ťapal. Přitom toho mají poměrně dost, aby si mohli pořádně hrát. Už jsem se ho ptala, jestli by nechtěl něco dalšího k svátku, říkal že ne, ale myslím, že nakonec něco vymyslíme.  

Papa Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 18.02.09 08:28

Hlásím se hned po ránu,
Jiřko potvrzuju dnešní oběd - ve 12 jako minule :) těším se. Jestli tě bolí v krku od nastydnutí tak alespoň víš, že to není infekční a nenakazíš děti a manžela, i když i tak je to na houby.
Tomík zůstal doma s babičkou, tak doufám, že se bude prolévat čajem, baštit kiwi, pomeranče a zvládne to bez větších komplikací. No zatím nemá ani rýmu ani teplotu, tak uvidíme. Ptala jsem se ho jestlil ho nelechtá, neškábe nebo nepálí v nose (myslela jsem na takové ty příznaky počínající rýmy) tak tvrdil, že nic.
Já jsem dorazila do práce a snažím se udělat maximum, pro případ, že by se něco zdravotního nebo jiného ještě semlelo. Mě teda nejvíc semlelo to počasí - dneska ráno zase takový  mráz :((
Pa
 Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 18.02.09 13:33

Hlásím se v rychlosti po obědě s Luckou. Tentokrát vím co jsem jedla, těstoviny se slaninou, listovým špenátem, smetanou a parmezánem. Moc dobrý. Lucka měla plněnou palačinku a taky byla spokojená.
Prokecaly jsme celou hodinu, vzaly jsme to od tanečních, lyžování, sraz … jsme obě hrozně ukecané :o)  

O plánech ke srazu napíše Lucka, musím pracovat, za chvilku přijde šéf něco se mnou řešit na mém počítači.
Papa J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 18.02.09 17:53

Ahoj holky,

tak jsem právě dorazila domů a usedám k počítači , abych podala zprávu o našem dnešním obědu s Jiřkou.
O menu už psala Jiřka :) tak já přidám info o plánech na náš sraz:

  • termín 21.3.- došlo ke změně tak, aby jsme to měly na jednom místě
  • program:
  • ráno vyzvedneme (Jiřka a já) Danu a Zuzku u autobusu, vlaku; respektive všechny, které přijedou a po Praze se nevyznají, tak aby nebloudily
  • Petřín - lanovkou nahoru, možnost dát si kafe, procházka, rzhledna, eventuelně bludiště
  • Pražský hrad - tramvají tam a pak zase zpět
  • oběd - na Smíchově v některé pizzerii
  • nákupy v obchodním centru Anděl na Smíchově
  • kafíčko a pokec

Nechceme to pojímat jako historicky - vlastivědnou procházku (i když to tak podle těch bodů může vypadat) spíš tak v poklidu, eventuelně něco vynechat nebo přidat. Prosím o vaše názory, návrhy, abychom to mohly upravyt dle vašich přání :).

Jinak oběd s Jiřkou byl super, máme vždy co dělat, abychom si neskákaly do řeči, protože jsme obě děsně ukecané, ale myslím, že můžu slíbit za obě (promiň Jiřko), že na srazu se budeme krotit :)

Pa

Lucka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 18.02.09 21:00

Holky úžasné, ke srazu - teda k programu - nemám co dodat!!! Na to, že jste ukecané se těším i já jsem, když je příležitost a navíc mluvím děsně rychle. Aspoň toho víc stihnu, že!  

Jinak ráno jsme byli s klukama v nemocnici. Odevzdat všechny papíry a hlavně znovu ORL vyšetření a probrat s doktorama co a jak. Musím říct, že se k nám chovali naposto skvěle. Informace byly vyčerpávající, naprosto nedávali znát, že je zdržujeme nebo tak něco. Tomovi dělali 3× foniatrické vyšetření a zjistilo se, že na levé ucho slyší asi o třetinu méně než na pravé. Jestli je to vrozené, nebo získané to už se teď nedá určit, ale doktor pro jistotu pořád chodil a říkal, Tome pojď ať si to za třicet korun užiješ, uděláme to ještě jednou. Taková sluchátka do kterých mu pouštěli zvuky a on musel mačkat tlačítko a říkat do kterého ucha to šlo. Aspoň tak mi to popsal. Zítra ráno mají v 7 nástup. Teď jsem nachystala pyžama a papuče. Jsem trošku nervozní, ale snažím se to brát tak, že je to potřeba a že vše bude OK. Tak na nás prosím zítra myslete. Večer se ozvu. S Tomem jsme na tu foniatrii objednaní za měsíc znovu, musí se sledovat, jestli se mu to nehorší. Kupodivu jsme si nikdy nevšimli, že by hůř slyšel.  

Jinak nemám co psát. U nás je všechno podřízeno tomuto. Tak se nezlobte. Jak tady hlídala švagrová, to bylo fajn, každý den bylo uklizeno, nádobí umyté.  

Luci a kdy se z hor vracíte?
tak ahoj všem.
D.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 19.02.09 06:18

Ahojky,

dnes vás zdravím hooodně brzy ráno, ale asi se dnes k počítači moc nedostanu tak to musím nahnat teď :) Za chvíli jdu vzbudit Toma a vezu ho k našim, abycch to stihla, protože v 8 už mám jednání v práci. Jak jsem už psala tak do školky nejde, a to i když to vypadá, že díky své „letní pondělní vycházce“ nastydl jen trochu. Doufám.

Dano, neboj, vše bude v pohodě. To, že jseš nervozní a máš strach je úplně normální a doktoři už na to musí být zvyklí. Hlavně kluci, aby se nebáli a brali to pokud možno v pohodě. Audiogram jak popisuješ znám, dělali ho manželovi, který má vadu na jednom uchu po prodělaných příušnicích. Ta částečná ztráta sluchu u Toma - nemůže být dočasná - třeba rýma a tak?? (Asi se ptám blbě, promiň) Musím říct, že máš hodnou švagrovou, to u nás by něco takového nepřicházelo v úvahu. A když hlídá mamka tak Tomík je spokojený, ale byt je jak po zemětřesení. No ale mlčím, jsem ráda, že hlídá a že si s Tomíkem vyhrajou.

U nás jinak situace taková ta hektická předodjezdová: manžel ladí navigaci, dodělává co je možné v práci, nabrousit lyže a tak. Já nakupuju dobrůtky, začínám balit, no prostě chaos. Odjíždíme v sobotu nad ránem a vracíme se za týden, tak pak určitě písnu, budu mít absťák :))

Pa

Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 19.02.09 07:55

Ahoj všem,
tak hlásím, že jsme včera odpoledne byli lyžovat !!! Je to naprosto bombastická představa - do 4 v práci, v půl páté pro děti do školky na angličtinu, v 5 jsme vyjížděli a v půl šesté jsme stáli na lyžích. Jeli jsme do té Chotouně - máme to sice 15 km, ale silnice čtvrté a nižší třídy, takže zase sněžná rallye.
Chtěli jsme na dětský vlek, ale ten bohužel funguje jen do pěti (není tam umělé osvětlení), takže jsme museli na normální. První poznatek - technický sníh klouže mnohem víc než normální. Nahoře jsem s Háňou na noze sjela z vleku, vzápětí tatínek s Jírou, chtěli sjet k nám a neubrzdili to, takže za chvíli jsme se všichni čtyři váleli v jedné hromadě. No k popukání. Nahoře to bylo hodně zledovatělé. Jíra se do toho pustil s vervou, bylo třeba ho krotit - ale když už se mu to moc rozjelo, spadl a hotovo. Za chvilku jezdil sám. Hanička byla naprosto neschopná a bezradná, bylo to na ni  moc rychlé a prudké. Sjela jsem s ní dvakrát a chtěla to vzdát, několikrát jsme se vyválely, i jsme spadly z vleku (respektive špatně jsem nastoupila, tak jsme se musely vrátit). Jednou jel jen tatínek s Jírou, pak jsme si děti vyměnili. Konstatuju - Jíra jezdí sám, sjede to v pohodě a skoro bych řekla, že už jezdí líp než já. Prostě samostatný lyžař. Krásně pluží, jede šikmo stranou, pak se otočí a jede zpátky. Paráda. Sice se občas vyválí, ale to je v pořádku. Poslední jízdu sjel s Háňou mezi nohama tatínek a Jíra jel pomaličku za mnou. Něco tam ze stánku krásně vonělo, Jíra se ptal, jeslti si tu dobrůtku koupíme k večeři. Tak jo, byl tam stáneček a v něm kuřecí řízečky (maličké) a bramboráčky (kus za 6 Kč). (kdyby se vám zdálo, že jsem nějakej socan, co pořád hlídá ceny, není to až tak - ale jsem docela škudlil a ráda zdůrazním, co mi přijde cenově skvělé nebo naopak šílené, tak pardon). Tak jsme si objednali 6 bramboráčků a dvě :,-(y řízečků (byli malinké) a všichni jsme se tam najedli. Dorazili jsme v půl osmé, honem do vany a v 8 už byl klid a děti spinkaly.  

Příště musíme o víkendu, abychom stihli ten dětský vlek, uvidíme, jesti Haničku ještě nedat do školičky, protože jí to moc nejde. Druhá verze je jet znova večer po práci, ale jen s Jírou, dva na jednoho bychom to zvládli mnohem líp. Jo a na pomě prý bude jezdit sám až mu bude 7, tak ho letos nebudeme nutit, zkusí to sám jen na tom laně v dětském.  

Lucko, info ke srazu naprosto vyčerpávající, myslím, že takhle to bude opravdu akorát.
Dančo, ke srazu mě napadá ještě jedna verze - že by ses nevracela v sobotu domů, ale vzala bych tě na noc k nám. Na Smíchově, kde budeme končit, budu mít auto (nechám si ho v práci, v sobotu se nemám do Prahy jak jinak dostat), takže by bylo po ruce, v neděli dopoledne bych tě pak dovezla k autobusu nebo kam budeš potřebovat. Co tomu říkáš?
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 19.02.09 10:38

Ještě vám napíšu perličku - jak máme všichni stejné čepice, dneska ráno volal tatínek, že nemůže Háninu najít. Rozezněl se mi v hlavě alarm, ráno jsem si ji strkala do kapsy u bundy a nezkontrolovala jsem, jestli je bez cedulky (rozeznáváme je tak, že Jíra má cedulku celou, H. do poloviny ustřihnutou a já celou ustřihnutou). To no myslíte, mám v kapse čepice dvě. Tak chudinka musela jít ve staré. A já je mám úplně zbytečně, protože přes den když jdu na oběd si ji stejně neberu. Krkavčí matka!
 J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 19.02.09 12:33

Ahoj Jiřko,
no alespoň, že měla nějakou a nemusela jít prostovlasá, to by byla síla. :)
Jinak u nás stav:Tom je s mojí mamkou a začíná se mu spoštět rýma a prý naměřili 36,8, což teda není teplota, ale k jeho normálu to má rozhodně daleko. Tak trnu…
Pa
Lucka 

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 20.02.09 07:56

Ahoj všem,
Dančo, myslím na vás, snad už máte mandle za sebou a je vše v pořádku.
Vzpomněla jsem si, že jsem kdysi taky byla na foniatrii na vyšetření sluchu (měli jsme v práci klimatizaci a pořád jsem z toho byla nastydlá, měla jsem pocit, že mi táhne do ucha). Na ORL mi nenašli nic, tak mě poslali na foniatrii. Pamatuju že jsem tam hrozně dlouho čekala a už bylo kolem druhé odpoledne a já jsem neobědvala, tak jsem měla šílenej hlad a kručelo mi v břiše. No a tam mě pustili do kabinky a pouštěli mi zvuky a měla jsem mačkat tlačítka, ale jak mi kručelo v břiše, tak jsem si kolikrát nebyla jistá, jestli je to ze sluchátka nebo z mýho břicha. No nicměně usoudili, že sluch mám dobrý. Jo, slyším i trávu růst.  

Včera jsem chytla v práci totální depku, je to v souvislosti s novým systémem, jedou paralelně dva systémy (respektive postaru jeden a ten se po novu tříští na několik dalších) no a pořád porovnáváme, v čem se to liší. Nejhorší je, že některým věcem vůbec nerozumíme. Včera jsme dostali tak přeukrutně šílenej soubor, co se musí během příštího týdne vyplnit a dohledat a zmapovat všechny rozdíly. Fakt je mi z toho špatně. Ještě že na to nejsem sama, musí mi šéf pomoct rozklíčovat o co vlastně jde. Je to hnus depresivní, fakt. Copak to nikdy neskončí?  

Nicméně včera jsem přišla domů a věnovala jsem se dětičkám a práci jsem úplně vytěsnila z hlavy. Udělali jsme si k večeři smaženky (placičky z vajíčka a strouhanky) a dětem to chutnalo, tak jsme si u večeře hezky popovídali.
Už aby bylo dnes odpoledne. Zase tu sněží, ale aspoň už bylo ráno ve 3/4 na 7 světlo.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 20.02.09 10:09

Ahoj holky,
tak se konečně hlásím. Mám dovču. Včera byl šíleně hektický den, hned ho popíšu. Jen abych nezapomněla na něco reagovat!  

Lucko, neboj to bude dobrý. Tomík určo neonemocní. Ale chápu Tvoje pocity, při 36,8. To je u nás normální teplota. Když je 37, tak už mám chvění v břiše, co z toho zase bude!!! Každopádně si užijte sněhu, vzájemné přítomnosti, zalyžujte si a odpočiňte si. Deníček Tě po návratu nemine!!!  

Jiři, děkuju za nabídku. Pokud by Vám to doma nevadilo. Ráda přespím!!! Však to se domluvíme v březnu, Jo?  

No a jinak náš včerejší den. Nechci Vás unavovat dlouhými popisy. Dopadlo to dobře. Kluci to mají za sebou. Maťa byl včera naprosto v pohodě. Jak jsme přijeli v 18.00 pro ně, tak už vykukoval ze dveří s obrázkem v ruce. Za ním stál Tom a šíleně plakal. Musím říct, že byl opravdu psychicky docela vedle. Matěj je po mně takovej tvrďák. Tom po manželovi. Nemyslím to hanlivě. Manžel to sám uznal.  

Výsledky jsou následující - Maťa uši dobrý, mandle středně velká je pryč, ale má obrovské krční mandle - to víme, má to po manželovi, prý máme zvážit odstranění, nebo seříznutí! V ŽADNÉM PŘÍPADĚ!!!!!
Tom - mandle obrovská, je pryč. S ušima se nedá nic dělat. Částečná ztráta sluchu už napořád. Jsme sledovaní na foniatrii, jestli se to nehorší. Určitě ne, protože toho jsme si nikdy nevšimli.  

Největší nervy byly ráno, když jsme je tam dávali. Mysleli jsme si, že si tam budou hrát a postupně budou chodit na ten sál. Hrát si sice mohli, ale jen s tím, co si přinesli z domu. My jsme si nevzali nic. A leželi v postýlkách. Pouštěli jim pohádky na DVD. Je fakt, že kluci šli jako první a pak do čtyř hodin pospávali a v šest jsme si pro ně přijeli. Ale Maťu to trošku rozhodilo a tak ráno plakal. Byl celej horkej a rudej. Tak nám sestra řekla, že ho změří a ať si počkáme, protože pokud bude teplota, tak si ho vezmeme domů. Už byl převlečenej v pyžamu. No bylo mně hrozně. Bylo to nejelších deset minut, co vůbec pamatuju. Představa, že to všechno absolvujeme znovu, no brrr. Naštěstí teplotu neměl. Přes den jsem si 2× zavolal, jeslti nejsou nějaké komplikace.  

Tak to máme za sebou. Uf. Teď máme být týden doma, nechodit ven, kašovitá strava.
Tak mám dnes dovču, uklízím, protože za celý týden je tu nastláno.¨   Švagrové mám dvě. Mám je obě moc moc hodné a švagry zrovna tak.
Tak zatím ahoj.
Holky díky za podporu.
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 20.02.09 11:02

Já to mám takhle zase s Tomem s rukavicema. Na podzim jsem koupila dvě :,-(y v HaM á 2 ks rukavic. Máme je s Tomem dohromady. Zrovna teď jsem mu voje tahala z bundy, protože mu ji chci prát. A já včera hledala, kde mám nějaké svoje!

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 20.02.09 11:04

Dančo, super, že to máte za sebou. A taky super, že jsi na příjmu přes den :o)
Teď vůbec nevím, co jsem chtěla psát, zazvonil mi telefon a nevím. Švagrovky jsou obě sestry manžela, nebo je jedna z nich manželka tvého bráchy? Nebo ještě by to mohla být manželka manželova bráchy? Je to sranda, všechny jsou v češtině „švagrovky“, ačkoliv každá je příbuzná jinak. Prý v čínštině je pro každou jiné slovo. Prý se v čínštině dokonce řekne i jinak bratr, když je mladší či starší, nebo dokonce bratr od holky je jinak než bratr od kluka … Naopak v angličtině nerozlišují ani bratrance a sestřenici …
Papa J.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 20.02.09 12:07

Ahoj,  

mam pred posledni zkouskou- ta, co jsem cekala na vysledky…nedala jsem to:( o jeden jediny pitomy bod…a jen kvuli tomu, ze se mu nelibila odpoved- vse spravne, jen odpoved ne podle jeho predstav…to bych vyskocila z kuze…takze dneska zase…
tak nejsem moc na prijmu:( chtela jsem vam sem soupnout aspon karnevalove fotky, ale zas mi to neslo, takze kouknete sem: http://zuziky.rajce.idnes.cz/unor2009/ pokud chcete:) je tam Mates, pak Mates s Jirkou a na druhe Fijek letos a v roce 2006:-)
ke srazu- super:-) jen technicka k Petrinu- rozhlednu si odpustim-bojim se vysek:-))
a jo, ja jsem sice ukecana, ale az casem, takze se muzete vyradit vy a ja budu poslouchat:-))
Dani, at jste brzy uplne fit…
Luci, snad to nic nebude…ale je fakt, ze ja pri kazdem takovem naznaku uz malem vyskakuju z kuze…porad si rikam, ze dokud chodi F do skolky, je to v pohode, ale az bude chodit do skoly, to bude des…jo, a studuju ekonomiku podnikani v obchode a sluzbach. A Bc. mam v oboru verejna ekonomika a sprava:-)
jo, a byli jsme s Matesem u zapisu ve skolce- v Trinci, je to skolka, co patri pod Filipovu skolu…snad ho vezmou- docela spoleham na to, ze jsme tam ti s nalepkou „jsou ochotni dojizdet, musime si je hyckat“ :-)) rozhodnuti bude pristi tyden…
pristi tyden mame jarni prazdniny, Jirka odjizdi zas na nejakou montaz, bl i tenhle tyden, prijel dneska- hrozne se mu porad mota hlava, tak nevim, co to je…doufam jen, ze se na nem takhle zdravotne neprojevilo to, co se delo mezi nama…to by nebylo dobry…ted sel vyzvednout Filipa do skolky a maze na ocni…uvidime, treba to bude jen nejaka malickost…
jo, Moni, pokud ctes, jak vypadaji vase Karlovice? dorazite? ze bychosm se scukli:-)
Jiri, ty krkavci matko:-)) ja takhle odnasim rukavice, auticka a dudliky:-))  

a uz jdu:-))
zatim pa, Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 20.02.09 12:51

Zuzi, vítej v klubu těch, co se bojí výšek. Já mám naprostou panickou hrůzu z výšek. Když jdu ke kamarádce, co bydlí v 8mém patře, tak i v nejparnějším létě musí být zavřený balkon a okna. Stejně mám pořád pocit, že „nejse nohama na zemi“. Ze stejného důvodu jsem ještě nikdy neletěla letadlem. Nejhorší zážitek byl, když jsem vloni šla s klukama na Landštej - zřícenina v JČ - blbec jsem. Řvala jsem, aby nechodili k hradbám, křečovitě jsem je držela za předloktí a nejhorší byla chůze po schodech - takových těch drátěných, co je skrz ně vidět. Brrr.  

Ze zkoušky si hlavu nedělej. Já vím, mně se to říká. Ale teď to určitě dáš a budeš mít chvilku klid. Ty už Zuzi letos končíš, ne?
Do školky Vás určitě vezmou. To budeš mít fajn, když při jedné cestě jednoho dáš do školy a druhého tam do školky. Asi to bude na organizaci lepší.  

Manželovo motání bude určitě od krční páteře!! Pošly ho na ortopedii. Držím palce, ať to brzo přejde. Taky na to trpívám. Už nekolikrát jsem byla na rehabilitacích. Jenomže jsem líná a pak už nikdy necvičím, takže efekt je brzo pryč.  

Taky jsem ještě něco chtěla a už nevím.
Jdu si chvilku lehnout s Matějem. Má puštěný Krkonošský pohádky, tak určo vytuhnu.
Ještě se mrknu Zuzi na Vaše fotky.
 Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 20.02.09 12:56

Zuzi, fotky hezký. Kluci jsou moc hezcí. Manžel taky vypadá dobře.
Smála jsem se tomu, jak máte pěkně ilustrovaný futra ode dveří? A co to mají kluci za omalovánky, to vypadá dobře? Můžeš prosím objasnit?
tak jdu odpočívat. Když mám tu  d o v o l e n o u ne!

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 20.02.09 13:54

Dani,
maji to casopis Woodyland, koupeny normalne v trafice- je to tusim ctvrtletnik, ale ted jsem koukala, maji i svoje webovky: http://fanklub-woody.cz/ , taky vypadaji dobre:-)
jo, a ty futra- to je vec, pokreslene, polepene obrazky, nalepkami a tak:-)) ale co, jsou jejich, ne?:-) vzdycky jednou za cas je prinutim odtrsnit vse a vycistit, at zas maji prostor:-)) a kdyz bude nejhur, vyfasuji stetce, balakryl a pojedou, chlapecci:-)
ja sportuju u tv- koukam na Bauera:-)
 Z.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 20.02.09 16:01

Ahoj holky,
tak jsem ještě na chvilku nakoukla, abych neměla áčko, ale už moc nestíhám, protože finišuju s balením (nad ránem odjíždíme). Už to vypadá, že opravdu odjedeme a že tomův „jarní úlet“ zůstal bez následků, má jen trochu rýmu, ale nic hrozného a teplota se mu nerozjela. Já jsem byla dnes v práci  jen dopoledne a teď tu smažím řízky, balím hračky apod. No prostě předodjezdová klasiika :)

Dano jsem moc ráda, že jsou kluci po operaci a vše dopadlo jak má. To je úleva, viď :)

Jiřko,neboj a nedepresuj se z práce, vždyť jsi chytrá holka … Spíš je to asi náročné časově, což ?

Dano a Zuzko,jestli se bojíte výšek, tak můžeme samozřejmě Petřínskou rozhlednu vynechat, jen se na ní podívat a nemusíme jít dovnitř :)

Zuzko, neboj, myslím na tebe, ale ta poslední zkouška bude už tentokrát v poho :)) Děkuju za info :) Je fajn, že budeš mít kluky oba na jednom místě, bude se to asi lépe koordinovat . Nemůže to mít manžel od páteře ?? To je první co me napadlo, ale hlavně ať je mu brzo líp :) Fotky jsou super :)))

Jinak koukám, že příští týden bude mít narozeniny Matěj (Danin) tak dopředu přeju hodně štěstí, zdraví, pohodovou rodinu a kamarády. :)))

Musím mazat zase něco dělat, tak se ozvu až 1.března po návratu - to datum už vypadá skoro jarně :)))) Jo a deníček napíšu, pokud přežijete ještě jeden zimní, aby toho sněhu nebylo moc :)

Pa

Lucka

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 20.02.09 17:33

mam hotovo!!! jeste 3 semestry a je ze mne inzenyr:-))
 Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 20.02.09 20:44

Gratulace!!!! Šikulka šikovná!!! Holky jste fakt borkyně :o)))
Zuzi, ten časák jsem nikdy neviděla. Musím se mrknout v nějaké lepší trafice.
pa D.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 20.02.09 22:00

Dani,
diky za gratulaci, jinak-casospis koupeny v pobocde GECO trafik- u nas je v kazdem supermarketu…mamka v jednom dela sefku:)

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 21.02.09 10:56

Ahoj vespolek,  

Zuzko, gratuluju k úspěšnému ukončení zkouškového období !!! A fotečky moc hezký, obzvlášť malej tygřík (nebo panter nebo co to je, ať neurazím?)  

My jsme dnes dopoledne chtěli jet lyžovat, ale byla taková chumelenice, že jsme říkali, že budou hrozný silnice, tak pojedeme až po obědě. Dělám kapra (pro děti kuřecí řízeček) asi s hranolkama. Taky jsem zkusila z želatiny udělat sulc, ale kapří. Dostali jsme na Vánoce od známých a byl moc dobrý - dávají tam kapří maso, rozinky, mandle a zeleninu. Já jsem to udělala ze želatiny, oni prý to dělají z vývaru z kolena, ale snad to bude dobrý. Hlavně jsem chtěla spotřebovat tu sterilovanou zeleninu načatou z minula, ale když jsem měla všechno připravené, tak jsem ji otevřela a přišlo mi že smrdí, tak letěla na kompost a holt jsem mrkev a celer uvařila.
Zjišťovala jsem na sjezdovce školičku - je tam, ale na víkend mají plno, no tak holt půjdeme na dětský vlek sami a uvidíme, co s tou Haňulajdou uděláme.  

Dančo, co kluci po zákroku, dobrý? Jak jsou na tom psychicky? Jakou měli radost z plejáků? Co se týče Petřínské rozhledny, opravdu tam nemusíme (mně výšky nevadí, ale ty schody …) docela bude stačit rozhled z kopce dolů. Dančo a na lanovce se závratěma problémy nemáš?
Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 21.02.09 18:56

Hezký večer.
Zuzi, ještě poslední otázka. Kolik ten časopis stojí?
Jiři, já jsem na Petříně nikdy nebyla, tak myslím, že bych se překonala. Takže mně by to ani nevadilo. Však třeba Vás napadne i jiná alternativa.  Na lanovce jsem jela jednou - na Sněžku, bylo mně 7 a byla to hrůůůza. Jaká je na Petřín. Sedačková nebo kabinka? Asi srandovní otázka pro Vás z Prahy, že?  

Kluci už jsou naprosto OK. Teda musím říct, že na poslech žádná změna. Nosy zacpané pořád. Tak snad to oplaskne a bude to OK. Když je operoval primář, tak musí!!!  

Tatínka máme na nějakých zá:,–(ních narozeninách, tak jsme doma samotní. Jdeme hrát Carcassonne.
tak zatím hezký večer.
Co budete zítra vařit? Nemám žádnou inspiraci.
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 22.02.09 11:27

Dančo, lanovka na Petřín v podstatě ani není lanovka, nelítá totiž ve vzduchu, ale celou cestu jede po kolejích. Je to kabina - spíš taková malá tramvaj :o)) Tam by ses nebála. Ale lze nahoru vylézt po svých, není to zase až takový kopec.  

Dnes vařím guláš, nic lepšího jsem nevymyslela, v mrazáku byla kližka, k tomu chlupatý knedlíky.  

Dopoledne jsem tu měla pána na stříhání, tak už mě zase chvilku nebudou štvát vlasy lochtající na čele. Vzal i Haničkce ofinku a zastřihl jí vlásky vzadu. Ona nutně potřebuje dlouhý vlásky, aby mohla mít culíčky, no klasická holčička. Teď ještě přišla ségra a stříhá ségru. Tři jednou ranou :o))  

Včera jsme byli lyžovat, ale úspěch nevalný. Když tatínek viděl tu dětskou sjezdovku, řekl, že na tom si ani lyže nazouvat nebude. Takže jsem si je vzala jen já a děti. Jíra jezdil sám, ale moc ho to nebavilo. Hanička sama nebyla schopná, takže jsem zase jezdila s ní (tentokrát už ne za ruku, ale mezi mýma lyžema). Takže pokrok žádný. Jezdili jsme hodinu a úplně to stačilo, z toho vleku (lana) mě docela bolely ruce a z ježdění s Háňou mě ještě teď bolí kolena a kyčle. Nevíme jak dál, instruktor volný nebyl, uvidíme jestli příště bude, jinak to asi vzdáme a začneme znovu příští rok.
Celý odpoledne jsme pak byli u našich, ségra slavila narozeniny, Haničku jsme tam pak nechali a s Jírou jsem přišla asi v devět. Trošku jsem se tam pinkla vínem, takže jsem ho uložila a sama jsem šla taky spát.
Hezkou neděli.
Jiřina  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 22.02.09 17:15

Ahoj holky,
Jiři taková lanovka mi samozřejmě nevadí. Já jsem jednou jako malá na Petříně byla. Pamatuju si ale jenom to bludiště. Asi jsme tam šli pěšky. Nemám s tím problém. Ona ta rozhledna zase není tak strašně vysoká. Ono tím, že je to na kopci, tak je krásný výhled. Mýlím se? Ne, že.  

Dneska u nás hustě celý den sněží. Kluci nemůžou ven celý týden, tak je nám to k ničemu. Tak jsme šli aspoň teď s manželem  a se psem na malou procházku. Taky jsme byli u sousedů na oslavě narozenin sousedky. Zase jsem žrala ach jo. Zítra jdu do posilovny. Měla bych teď do jara chodit aspoň 2× týdne, aby to mělo efekt. Jiři pořád si držíš 63?  

Zítra se tedy ozvu až večer. Tak tu budeš Jiři sama. Ale já se večer těším, co napíšeš.
S tím lyžováním Tě chápu. Ono bude lepší, když vyrazíte příští rok na hory na delší dobu. Někam, kde je školička a svah pro děcka tak akorát. Ono to lyžování s dětma je strašně náročné. Některé děti jsou talenti od přírody - což u našeho Matěje neplatilo - a u takovýchto je to fakt dřina. Člověk je spocený, vynervovaný a efekt nulový.  

Měla bych setřít zem, ale strašně se mně nechce!
tak zatím pa.
Jo Jiři, ještě jsem se chtěla zeptat co Lukáš. Je už doma? A bolí ho to?
 Dana

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 22.02.09 18:01

Dani,
ten casopis stoji 35,–Kc a je to opravdu ctvrtletnik.
dneska jsem varila tohle: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?… 

a k tomu bramborove rizky http://www.baby-cafe.cz/modules.php?… (neplnene)  ..a ty jsou teda fakt luxusni, uz vymyslim, jake udelam plnene- treba na veceri…delalal jsem je z testa z pytliku- a z pulky toho mnozstvi jich bylo 20ks…
a pak jako magor placala satecky z listoveho testa s jablecnou naplni „maminko, aby chutnala jako od Meka“…nastesti chutnala:-)) ovsem ja si k sateckum ani necuchla…a to to bylo ze dvou test a jeste zbyla ta napln, tak jsem dala do misek s piskoty a postrikala slehackou navrchu-jakoze zakusek po obede- udelala jsem 5 misek (jednu i pro babi dolu, je dneska sama doma a rada si zamlsa), no a ani tak na me nezbylo:-))
 Z.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 22.02.09 22:28

Ahoj holky!

V letu vás zdravím! Příspěvky jsem jen proletěla, vůbec nestíhám. Jen chci podat urychlené info.  

Takže jsme přijatí do školy! Hurááá. Došlo nám to až v pátek, málem jsme to nestihly před odjezdem na hory. Tam se chystáme zítra. Pokud to klapne a kluci budou OK. Luky totiž začíná zas pokašlávat. Ze soboty na neděli byli u manželových rodičů, protože jsme šli večer na ples, tak dnes byli totál unavení a odpadli o třičtvrtě na osm, což je u nás neuvěřitelné. Tak buď to bude únavou nebo nám nakonec onemocní a z hor nic nebude. Naštěstí nemáme nic rezrvované a jedem s tím, že snad něco seženem. nabalení už jsme, ale ještě mě čeká nějaké žehlení.  

Dnes jsme byli odpoledne ještě na karnevale, tak toho bylo tento víkend víc než dost.  

Zuzi - napsala jsem Ti SZ.  

Dani - to je dobře, že už to máte za sebou a proběhlo to v pohodě.

Ahoj
Monča a kluci

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 22.02.09 22:31

Týýýý jo, gratulaceee! Jsi šikula a už to „máš za pár“ . :-)

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 23.02.09 07:35

Ahoj Dančo,
já jsem na Petříně na rozhledně vlastně nikdy nebyla. Byli jsme tam kdysi se školou a zrovna byla zavřená. Manžel tam byl s dětma někdy před rokem, ale beze mne. Uvidíme, jak se nám bude chtít, jestli vylezeme nahoru nebo ne.
U nás včera taky hustě sněžilo, ale pak začalo pršet a zase to všechno slezlo. Je to divný, co, příroda se s tím nasněží a pak to zase zmizí … to raději nic :o(
S váhou 63 … haha kde že loňské sněhy jsou, od Vánoc se potácím mezi 65-66, nějak moc žeru.
Lukáše jsme 14 dní neviděli, 8.2.odjel na intr, další víkend jsme byli na horách, tak jel k tátovi a zůstal tam celý další týden, protože měl jarní prázdniny. Teď by měl přijet v pátek. Občas mi psal v rychlosti mail, že se má dobře, o slepáku se nezmiňoval - myslím, že je to dávno zapomenutý.
Papa Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 23.02.09 13:32

Ahoj vespolek,
ještě jednou já, ať je můj komentář dole, aby si Danča nemyslela, že jsem dnes nepsala :o))
Zuzko, ty „bramborové řízky“ děláváme z klasického těsta na bramborové knedlíky a říkáme tomu krokety. Buď je jako placičky smažím na pánvi, nebo jako kuličky ve friťáku. Dělávali jsme je vždycky ke špenátu, tak už asi vím, co bude o víkendu - nedělala jsem je ani nepamatuju (je to taky dost těžký jídlo). Naplnit je čímkoliv není špatný nápad, ale pak už je neobaluju a normálně vařím ve vodě (plněné buď uzeným nebo párkem).  

Mončo, super, že jste přijati. Takže už jsme tu přijati všichni, že? Hezky si hory užijte.  

Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 23.02.09 21:06

Ahoj holky,
tak dneska byl teda v práci šílený den. Je toho moc. Celý den jsem jen hleděla do PC, napsala jsem 78 dopisů a ještě je zaevidovala do PC pošty. Což je šílená novinka. Jenom se kliká a kliká. Oproti klasické knize pošty je to zdržení asi 10×. Takže jsem pak byla tak vyřízená, že jsem do žádné posilky nešla. Ale ráno tam bylo 66. Tak jsem ráda, protože jsem měla pocit, že tam musí být rozhodně víc. Ovšem i tak je to hrozné.....  

Doma jsme Matějovi popřáli k zítřejšímu svátku. Dostal Plejákového rytíře a knížku. Zítra ráno si pro ně přijede otec a odveze si je domů k nim. Do středy. U nás jsou tento týden jarní prázdniny. Já půjdu z práce na krátkou návštěvu ke kamarádce. Už se těším, že si trošku popovídáme.  

Zítra máme v práci po O poradu. Tak to zase bude dlouhé.  

Mončo, máte teda odvahu jet jen tak na hory aniž byste něco měli. To já musím mít všechno dopodrobna naplánované. Tak ať se Vám to vydaří!!! Těšíme se potom na zprávy.  

Zuzi, představ si, že jsem ten časopis nikde nesehnala! Musím jít zítra jinou cestou a projít jiné trafiky.
Tak ahoj všem
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 23.02.09 21:25

Ještě Zuzi, koukala jsem na ty recepty. Co se Vaření týče, tak Diny nezklame. To je tutovka. I když já sekanou moc nemusím. Chlapi doma jsou ovšem jiného názoru, tak ji docela často dělám.  Ale ty bramborové řízky vypadají naprosto luxusně. To určo udělám. Navíc jsou super ty fotografické recepty. To je úžasný nápad. Já to takhle přesně potřebuju, abych viděla, jak to vypadá. A kontrolovat, jestli to i mně vypadá stejně. A mělas čas si o víkendu odpočinout po tom všem vaření!!!  

Jéžiš já mám hlad. Jdu se teda aspoň napít vody!!!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »