Maminkou s emiminem už pár let- Zuzka je zpět:-)

Rodičovství

Moje milá holčičko! Vím, že na mě někde čekáš třeba jsi se ještě nenarodila, třeba už jo, třeba už i nosíš culíčky a já pořád nevím, kde jsi. Ale jedno vím určitě i když mám dva krásné kluky, tebe si strašně moc přeju... Tvůj vstup do života nebyl nebo nebude asi nejjednodušší, ale neboj, my se budeme snažit ti všechno vynahradit budeme tě mít moc rádi, kluci budou šťastní, že budou mít sestřičku”, a my s taťkou” tě budeme rozmazlovat:)

Budeš krásná, usměvavá, culíkatá, rošťanda nebo andílek- vždyť je to jedno, hlavně, když tu budeš s námi…
Nebude to zítra, nebude to za týden, možná ani za rok, ale slibuju, že náš společný čas přijde…
Tvoje "máma”

Tohle nosím v hlavě už dlouho- a naštěstí to není jen moje přání, ale i Jirkovo. Shodli jsme se na tom, že si moc přejeme holčičku…a vlastně on přišel s nápadem, že bychom si ji vzali z dětského domova. Adoptovat nějakou princeznu se nám nepodaří, to je jasné- a pak taky- není fér brát možnost lidem, co nemůžou mít vlastní děti. Takže pěstounská péče je asi nejlepší řešení…
A co je jinak u nás nového? V podstatě nic:-) pořád někde lítáme, kluci bývají nemocní, ale u Filipa už to není tak šílené jako loni, Maty je lump (dneska jsem ho už třikrát sundávala z kuchyňského stolu, kam si sám vylezl), Fijek je drzý…Ale co, jsou to děti:-) A jsem ráda, že je mám:-)
Mějte se všichni krásně, ať jsou nemoce pryč a …a tak vůbec:-) jsem za vás ráda, chyběly jste mi:-)
Zuzka a Filip (zítra 5let) a Matěj (1rok3měsíce)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16432 příspěvků 18.01.08 13:34

Lesi, teeeda, ty jsi superrychla:-) Diky moc!
Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 18.01.08 13:36

Ahoj Zuzi,

téééda holčičky se vám zachtělo :o)) a proč nezkusit vlastní? Je to napsané moc hezky, tak snad se vám poštěstí, moc bych vám to přála.

Jsem ráda, že zase budeš psát pravidelně, je nás tu poslední dobou nějak řídko, i když rozjet se taky umíme :o)
Mám pocit, že jsme si psaly na BC v nějaké diskusi. Oprav mě, jestli to byl někdo se stejným nickem? Ale ani nepamatuju, o čem to bylo, moc často tam nechodím.

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 18.01.08 13:50

Ahoj Zuzi, jsem ráda, že jsi napsala. Deníček je krásný. Úplně mi mluvíš z duše. O adopčátku doma taky pořád mluvím. Po holčičce teskním strašně moc. Ale bohužel zústane jen u přání. Myslím, že kdybych manžela přemlouvala, že by se i zadařilo, ale žijeme tak strašně rychlý život, že na dalšího tvorečka už u nás prostě nezbývá čas. Zrovna včera jsme o tom mluvili!
Jak jsem psala v minulém - svém starém- deníčku, písnu večer.
pa Dana

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 18.01.08 13:51

Ahoj Zuzko!
Při čtení deníčku jsem nabyla dojmu, že jsi těhotná :-))) No dobrá, nejsi, ale proč nezkusíte vlastní holčičku? Přece jen šance je 50% ;-))) Teď vážně - kdybych nemohla mít vlastní dítě, určitě bych chtěla adoptované. Ale když mám vlastní, nedokážu si představit, že bych stejně  dokázala milovat i cizí, ikdyž bych ho považovala za své… No, zamotávám se do toho… Ale dost jsem o tom přemýšlela díky své kamarádce - druhé dítě se jim nedařilo a začala mluvit o tom, že by si tedy osvojili holčičku. Fakt nevím jak bych takovou situaci zvládla. Někdy mám problém s těmi vlastními, když se perou o hračky a mám je rozsoudit. A to jde prkotiny!

Vítek je dnes o 100% lepší, snědl 1 banán a žaludek je v klidu. Nic jiného nechce, ráda bych do něj nacpala aspoň rohlík, ale bojím se hoo nutit, třeba ví jeho tělo líp proč nechce ještě jíst. Má takový ten „nemocný“dech tak aspoň že dost pije.
Katka a Víťa

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16432 příspěvků 18.01.08 14:01

Jiri, jj, bylo to v diskuzi o papirech na spol.zdaneni:-)) a zrovna predevcirem jsem byla na kontakt.m. a tam mi urednice hned vyjela papir o tom, kolik jsem mela na rodicak- ze pry to na financaku chteji:-(( proc neco delat jednoduse, ze?:-))
A proc se nepokusime sami? protoze by to byl zas kluk!:-)) ale ne, jen si myslim, ze v detskych domovech je spousta deti, tak proc nepomoci aspon jednomu z nich?
 Z.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.01.08 14:08

Zuzi, máš můj obdiv a vlastně všechy holky (třeba Irena z BC), které se dobrovolně a plánovaně rozhodly pro třetí mimčo v krátké době po těch prvních dětech. Já bych si na to netroufla, sebekriticky říkám, že bych to ani nezvládla a obdivuju maminky, které na to „mají“. Ve smyslu energie, obětavosti a trpělivosti. Kluci jsou hodně živí a představa, jak vedu Mojdu do školy, Toma do školky a k tomu ráno rychle nakojím a strojím mimčo do kočárku, nedejbože ještě v zimě, z toho se hrůzou budím ze spaní :). Neříkám, že jsem po holčičce do třetice netoužila. Ale jednak se bojím, že by to nevyšlo, za druhé jsem měla docela nepříjemný druhý porod (ne snad komplikovaný, ale dal mi hodně zabrat) a s přibývajícím věkem bych si asi třetí těhotenství neužívala, ale spíš ho „přežívala“. Proto vzhlížím s obdivem ke všem, které to dokážou. Navíc - obě těhotenství jsem měla bezproblémová, nemusela jsem na odběr plodovky, porody proběhly bez komplikací a nástřihu a jednou bych si třeba vyčítala, kdyby to třetí těhotenství nebylo z nějakého důvodu v pořádku, že jsem do toho vůbec šla… Takže já už to mám v hlavě asi srovnané, že kluci zůstanou bez dalšího brášky nebo sestřičky. Moje kamarádka teď čeká třetí a moc se těší, ale jejím dětem už je osm a šest let a očekává, že spíš pomůžou. U kluků mám ještě pocit, že jsou pořád „malí“ a že bych je ochudila o svoji péči, kdybych se najednou musela točit kolem mimča. Už teď mi někdy připadá, že mám tendenci dělat z Mojdy „dospěláka“, že mi pomáhá třeba strojit Tomáška, nosí plíny a vůbec je tak nějak po ruce. A pak je najednou situace, že vidím, že on je vlastně taky ještě malej kluk a nemůžu ho brát za toho rozumného a že taky ještě potřebuje pomazlit a vědět, že jsem tady i pro něj a že si na něj musím udělat čas, když třeba Tom spí.
Zuzko, tak jestli se rozhodnete, že do toho jdete - ať už do vlastního nebo do adopce, přeji vám, ať to vyjde a ať máš dost sil na to v pohodě to zvládnout!!!
Ivča a kluci, jeden spící, druhej stavící Lego :)  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.01.08 14:12

Sestra mé sousedky má osmiletou dceru a chtěli ještě kluka. Tak se rozhodli požádat o adopci. stejnou otázku jsem dávala sousedce i já: A to ségra dokáže mít potom stejně ráda svou vlastní dceru a adoptovaného kluka? A ona, že jo, že nad tím vůbec s manželem nezaváhali. Teď mají už dvouletého chlapečka (brali si ho, když mu bylo asi sedm měsíců) a naprosto ho milují!!! Jo, a taky jsem se jí ptala, jestli nemá výčitky, když dá na zadek tomu „nevlastnímu“, že by mě to asi nějak brzdilo. Její ségra mi pak říkala: Ale on je přece NÁŠ!!! Takže to asi nějak lze… Já jsem si třeba nedokázala ani představit, jak budu dělit mezi kluky svoji lásku, když jsem byla před porodem Tomáška. A jde to!!!! :) Někdy mám „radši“ jednoho, někdy druhého, nedokázala bych říct, kterého víc.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16432 příspěvků 18.01.08 14:14

Jasně, že to jde:-) když si ho už jednou vezmeš, tak je přece váš, ne?:-))
Jen mám trošku problém s tím, že když si vezmeš dítě do pěstounské péče, tak si ho pak můžou vzít zpět biologičtí rodiče- to dítě  de facto není tvoje /> Z.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 18.01.08 14:49

Ahoj holky,
jsem tu jen na skok, nestíhám ukrutně - Adámek, Štěpánek, domácnost a teď ještě DPH na plný úvazek je prostě nad lidský síly! Děláme se Zdeňkem po nocích, kamarádka mi hlídá občas Štěpánka, protože s mými rodiči to prostě nefunguje :-( Fakt teď nemám čas, tak mě prosím omluvte, hned po 25.1. se ozvu.
Pa, PetraK

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 18.01.08 20:18

Ahojda,  

no vida, kdo všechno se vynořil, když je nový deníček :o)) Dančo, doufám, že jsi nemyslela můj „zákaz“ deníčku tak, že je mě moc, ale že já nemusím, že mám odpracováno :o)))  

S tím třetím děckem … kdyby byla Hanička kluk, asi bych do toho šla. Jistojistě bych do toho šla, kdybych začala ve 20 a ne ve 32 letech … teď v 37 už je to vyloučeno. Ale naši začli ve 20, když bylo mamce 30 a mně se ségrou 10 a 8, rozhodli se, že zkusí toho kluka. Nakonec mám díky tomu ještě dvě mladší ségry (jsme tedy čtyři).
Vidím, jaké mám štěstí, že mám uspokojenou touhu po holčičce i po klukovi :o)) vlastně kromě mě s Katkou jste tu samé dvouchlapečkové (Danča, Zuzka, Petra, Ivča). Já jsem za tu moji holčičku moc ráda, i když copánková tedy není :o)) Občas si říkám zlatej kluk, jindy zase zlatá holčička, prostě u nás je to tak hezky vyvážené, takže touha po dalším děcku není. Neříkám, že mě to občas nechytne, ale spíš bych vrátila zpět těch 5 let, než se do toho pustila znovu.  

S naší babičkou v nemocnici to nevypadá moc dobře. Manžel za ní dnes byl. Je přestěhována na koronární oddělení, včera zvracela, dostala průjem a v noci dostala tři výboje od toho defibrilátoru, co má voperován. Doktoři říkají, že nález žádný nemá, jen rozhozený metabolismus a minerály. V takovém stavu byla už před asi rokem a půl když byla po operaci srdce, nakonec se z toho vylízala natolik, že jsme tomu ani nemohli uvěřit. Ale doktor říká, že by se z toho měla dostat, já si to myslím taky, pokud to psychicky nevzdá. Je tu bez ní smutno.  

Jíra je dnes u babičky, tatínek bude celý víkend pracovně pryč, dnes přijel synovec a je tu takový zvláštní klídek. Já se jdu zkusit pustit do daňového přiznání.  

Páčko Jiřina
Jiřina    

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 18.01.08 21:40

Jééé teď koukám do seznámku a Zuzikův Filda má zítra narozeniny, tak všechno nejlepší !!! A taky koukám, že Zuzikův Matýsek vůbec v seznamu není … a taky tam není Petry Štěpánek. Napíšete mi holky data narození? Štěpánek byl tuším na konci října 2007, ale pamatuju se dobře, že 31. ??? Dančo, tvůj starší kluk v seznámku taky není!
Když už mám otevřený ten seznámek, Katky Míša bude jediná, kdo půjde k zápisu do školy, nebo ještě někdo jiný?
 Jiřina

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 18.01.08 21:50

Ahojky holky!

Tedy Zuzko, to snad není možný, jak jsi trefila téma! Já mám tohle v hlavě už taky nějakou dobu, už taky jsme o tom taky doma mluvili a zrovna dneska jsme to dloooouze rozebírali s kamarádkou. Kdysi tu Jiřina psala poznámku o tom, kdo je tady v deníčku další adept na těhu a ve výběru jsem byla já :-))

Martin o sourozenci pro Anežku mluví skoro denně a situace se pomalu stává neudržitelnou :-)) Jenže já nejsem na miminko vůbec „naladěná“ …Anežka byla hooooodně náročný miminko, hodně uplakaný, nespavý. Je docela zvláštní, že to i po těch 5 letech takhle intenzivně vnámám, ale je to tak. Prostě miminka mě neberou

Zase na druhou stranu si nedovedu představit, že by Anežka byla jedináček. Pořád to tak nějak odkládám a odkládám a ono to správné ANO, CHCI TO! nějak nepřichází.  Další důležitý faktor je ale věk…je mi 35 a tak moc času není. No a tady se právě dostávám k tématu tohoto deníčku.

Už jsem tohe vážně nadhodila Martinovi, ale on z toho zrovna nadšený není. Prostě raději by si vyrobil vlastního špunta:-)) Prý se na to necítí.Hlavní jeho argumet už tady několikrát zazněl…prý si není jistý jestli by dokázal oběma měřit stejným metrem, milovat je stejně. Jenže já si myslím, že když je člověk schopnej si tohle uvědomit, může se snažit vyvarovat se toho. A tak jako tak vidím kolem sebe, že úplně stejný přístup nemají ani rodiče k dvěma vlastním dětem.....  No a hlavně…když to tak cítím, proč nenabídnout domov někomu, kdo to potřebuje!

Mám navíc taky zkušenost s Anežčinými kamarády ze školky (2 kluci).kteří k nám docela často chodí na návštěvu…v rodině to moc nefunguje  a ačkoli je jeden stejně starý jako Anežka, skoro nemluví a když, tak mi říká mami. Ti kluci jsou neskutečně vděční, když si s nima prohlížíš knížku, když mohou pomoci válet těsto na pizzu.....tomu našemu rozmazlenýmu mazánkovi není nic dost dobrý.....

Nějak už jsem si to v hlavě srovnala a došla jsem k tomu, že třeba ta touha po miminku ještě přijde. Třeba to bude za rok, třeba za dva…a když ne, nebo už to holt nepůjde, třeba na nás taky někde čeká culíkatá holčička:-)))

Do těch všech úvah navíc tento týden oznámily 2 kolegyně, že jsou těhu a ve středu se kamarádce narodilo 3. dítko. Po 2 holčičkách chlapeček! Dneska jsem se na ně byla podívat v poro. Je krásnej. Měl přes 4 klia a tak je to už takové krásně hlaďoučké miminko. Porod prý taky hodně rychlý…ve 2 prý praskla voda a v pul 5 byl na světě. Ani poplatek za porodní pokoj prý neplatili, protože tam skoro nebyli:-))))

Koukám, že už je z toho zase román… a  navíc trochu zmatený…tak se omlouvám!

Mějte se moc fajn!
Papa Blanka  

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 18.01.08 21:55

Ahojky Jiři!
Já nemám seznámek vůbec…byl by jeden výtisk?:-)))
A samo přeji taky Filípkovi všechno nejlepší!!!!!!!!!!­!!!!!!
 Blanka

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 18.01.08 22:41

Až mi to holky napíšou doplním a pošlu, určitě :o))
 J.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16432 příspěvků 18.01.08 22:51

Jiri, Matej je narozeny 7.10.2006- diky za doplneni:-))
 Z.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 19.01.08 07:53

Ahoj
Filípku, vše nejlepší k tvým půlkulatým narozeninám! Prima oslavu, super dárky, zkrátka si narozky užij!

Jiřino, k zápisu by měl jít i Danek od Klei. My jdeme příští týden ve čtvrtek. Minulý čtvrtek jsem měla v plánu jít s Míšou do obchodu okouknout ty tašky a zeptat se, jestli nám objednají tu konkrétní co chceme. Vítek nám změnil plány tak možná tam zajdeme dneska. Akorát to počasí nic moc, myslela jsem, že se projdeme, je to něco přes kilák, takhle asi raději MHD.

Téma je fakt zajímavé, jsem na Zuzku i Blanku zvědavá. Toto konkrétně mám už  v sobě vyřešený. Ale zase teď přemýšlíme o akopci na dálku. Moc bych chtěla přilepšit nějakému dítěti, nerada bych cpala do kapsy nějakému úředníkovi…
Hezkou sobotu!
 Katka

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16432 příspěvků 19.01.08 12:20

Ahoj vsem!
Kaci, Filipek moc dekuje za prani- chodi tady s nosem vzhuru, ze uz je velky) zrovna stavi s Jirkou Merkur- jeden z darku…
Jsem nejaka unavena- asi to pocasi- taky je u vas tak hnusne? jsem se tesila, ze bude krasny slunecny vikend- a ono nic…J. me po ranu vytocil do vyvrtky, pak se sice omluvil, ale ten muj neprijemny pocit proste zustal…ach jo…
V troube se mi pece korpus na Fijkuv dort na zitra- chci mu udelat hlavu Spidermana, do skolky mel motyla a jeste chce na stredu auto:-) tak jsem jak v cukrarne:-))
Zatim papa, Z.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 19.01.08 13:14

Zuzko, psala jsem ti SZ.
Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 19.01.08 21:29

Ahoj holky,  

myslela jsem, že dnes vydržím a PC nezapnu, jenže v telce nic není a číst se mi nechce … tak co dělat, když jsem doma sama?  

Den byl odpočinkový, dopoledne jen s Haničkou, Jíra přišel až asi hodinu před obědem. Pak jsem si asi hodinu v kuchyni vařila, děti si hráli v pokojíčku. Čím dál častěji jsou tam sami, taky jsme jim tam přestěhovali téměř všechny hračky (viz moje samomluva v minulém deníčku o potřebě nějakého nábytku). Pořád jsme nějak nebyli schopni je tam přesunout, až jsme tam vše přenosili den před Štědrým dnem, když na místo jejich skladiště v obýváku měl přijít stromeček. Teď už je rozhodnuto, že až bude nábytek, přijde tam i kuchyňka (Hanička dnes prohlásila, že by tam chtěla těm svým panenkám i vařit :o). Dole zůstane jen vláčkodráha a pak skříňka plná různých skládanek a her. I když možná i ty se časem přesunou … uvidíme.
Zkrátka hráli si nahoře a byl klid :o)) Ráno mě Háňa nechala spát do osmi, pak si ke mně do postele nanosila stavebnici BLOK a stavěli jsme pro panenku postýlku, stoleček, židličku, záchůdek :o) a vydržely jsme v pelechu snad do devíti. Úúúúžasné :o)  

Po obědě byli nějaký rozdováděný a pořád se pošťuchovali, Jíra si chtěl něco dělat a Háńa provokovala, byla bych se na ně uřvala, tak jsme raději šli ven. Podnikli jsme asi 3/4 hodinovou procházku kolem nových domků v okolí - naše tradiční cesta, hezky jsme si venku pokecali. Ovšem ten hrozný vítr :o( Doma se pak zase vrátili k řádění, až mi šla hlava kolem.  

Děsně si teď oblíbili švagra. Ze začátku se ho báli, ani já s manželem jsme ho nemuseli (brali se se ségrou, když byly Jírovi asi 2 roky). Jenže on kdykoliv přijde, tak se jim hrozně věnuje, venku na zahradě je vždycky někam odtáhl, že jdou hledat ještěrky (imaginární, nikdy žádné nenašli), tak mu říkají Pavel Ještěrkovej :o))) Na rozdíl od Pavla od druhý ségry, který je jim lhostejný, tak žádný přízvisko nemá. No a včera si Jíra dal za podmínku, že půjde k babičce, jen když tam bude Ještěrkovej. Původně měl přijet, ale nakonec že přijedou až dnes. Slíbili, že přijdou k nám a děti je už od 3 hodin vyhlíželi. Nakonec dorazili až skoro v 7, děti spustily hrozný povyk, Jíra si na papír namaloval ještěrky, vystříhal je a poschovával po baráku, tak tentokrát opravdu hledali a nalézali ještěrky :o)) a vydrželo jim to přes hodinu!! Ještěrkovi si pak Haničku odvedli k babičce na spaní, Jíra strávil ještě půl hodinu malováním dalších ještěrek a jejich schováváním a pak už taky konečně zalezl. Ještě se stihl zeptat, jestli mu zítra půjčím počítač (půjčuju mu ho pouze když je Háňa pryč, tak se bál, aby svůj termín neprošvihl :o))  

Končím se sebestředným komentářem a těším se na vaše.
 Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16432 příspěvků 19.01.08 21:34

Mas odpoved, Z.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16432 příspěvků 19.01.08 21:40

Ahojky,
Jiri, tak ja sice nejsem sama, ale kluci spi- vsichni:-)) a v telce fakt neni nic, tak jsem PC taky zapnula:-)
Odpoledne jsem vzala kluky ven, J.mezitim vytrel chodbu v baraku- meli jsme „sluzbu“, byli jsme venku skoro dve hodky, nastesti uz neprselo, tak jsme se pekne prosli i s kamaradkou a jejima detma- ma je stejne stare jako jsou kluci:-)
prisli jsme domu, vecere, vykoupat, prte spat, vetsi prte hrani s autama a ja se pustila do dortu- slibila jsem Fijkovi hlavu Spidermana- upeceny korpus uz jsem mela, tak jen seriznout, naplnit a vrch potahnout mlecnym marcipanem- to bylo na masli:-))
vysledek je zde: http://img262.imageshack.us/my.php?…

uz jsem pekla jeden dort- motyla- na ctvrtek do skolky a jeste jsem slibila auto- Bleska McQueena na stredu…kdyz mi to jde, tak me to bavi, takze neni problem:-))
jdu si nalit vino, at tu nesedim jen tak nasucho:-))
 Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 19.01.08 22:30

Teda Zuzi, ty jsi borec, hotová cukrářka (pokud vím, není to tvé původní povolání, nebo snad jo ? :o)))
Já vůbec netuším, co je to mléčný marcipán. A taky mi uniká kdo je to ten Spiderman? a Blesk McQueen? Mám mezery ve vzdělání :o))  

Víno jsem taky měla a už jsem ho vypila :o( a pro další skleničku už se mi nechce, půjdu si ještě chvíli číst do postele.
Pa Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16432 příspěvků 19.01.08 22:34

Jiri, ne, cukrarka fakt nejsem:-)) pred MD jsem ucila anglinu a studovala Verejnou ekonomiku a spravu:-)
Blesk McQueen je takove cervene zavodni auto z filmu Auta a Spiderman je neco jako Superman, ktereho kousnul pavouk:-))
a mlecny marcipan? to je hmota ze suseneho mleka, cukru a trosky vody a mandlove esence:-) tim je ten dort potahnuty:-)
Hezky vecer, Z.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16432 příspěvků 19.01.08 22:40

tady je ten motyl do skolky- nehotovy: http://img180.imageshack.us/my.php?…

a dodelany- zality pudinkem uvarenym ve stave z jahod, at ovoce neoschne: http://img228.imageshack.us/my.php?…

Z.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.01.08 23:11

Nádhera a dobrý nápad!!!!

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 20.01.08 07:28

Zuzko,
ty dorty jsou fantastický!!!! Jsi fakt obršikula! Je pravda, že když to jde od ruky, je to hračka :-)

Včera v telce opravdu bída, já naštěstí měla manžela doma a neusnul ;-)
Teď odjíždí s dětmi na otočku k rodičům tak mám skutečně NEDĚLI. Jedu do Hornbachu pro lepidlo a budu lepit lišty v chodbě, už je mám nařezané, s tím mi včera pomáhal Vítek :-))) Hezkou neděli!
 Katka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 20.01.08 08:23

Ahoj holky
Zuzi je super, jak to tu hned díky Tobě ožilo. A Fíjkovi k narozeninám samozřejmě všechno nejlepší, hodně zdravíčka a štěstíčka, hodně dárků a brzo krásnou sestřičku!  

Jiři, já jsem to myslela v tom smyslu, že už máš jako splněno!!! Ježiši doufám, že jsi se nenaštvala. To bych nerada!! Jinak můj Tomík má narozeniny zítra - tj. 21.1. a bude mít 11. Tudíž jsem tu maminka s nejstarším dítkem, že? Dostane tu Pirátskou knížku a dáreček z Playmobilu, ale budeme to slavit až v sobotu společně s našima. Zítra chceme zajet do IKEA, počkají na mě po práci a zajedeme tam. Dáme si tam něco dobrého a půjdeme si pro dáreček k narozeninám. Myslím, že dávají tričko, že? A dostane pár škudlíků. Chystáme se každý rok a vždycky jsou nemocní, takaž dokud tam nebudeme tak se netěším.  

Ivi, knížky pro Toma o pirátech jsou spíš pro velkýho kluka. Jsou to takové dost drahé publikace. Určitě je mají i u Vás v knihkupectví. Má Pirátský deník - ježíš nějaký název piráta a teď dostane taky takový jako papírový kufr a v tom je kniha. Název - kdybys mě zabila. Stála 500 Kč. Ale Matěj dostal od ježíška taky a ta myslím by byla i pro Tvoje kluky. Jmenuje se Piráti a lodě, je z nakladatelství JUNIOR, stála asi 200, nevím přesně. Je to A4, tvrdé desky a má takové vytahovací stránky a odklápěcí okýnka. Je to super. A pěkně malované. Jinak opět na piráty doporučuji www. panacci.cz   je tam sekce piráti.  

Jinak v pátek jsem vyrazila do města, že si něco koupím. Nutně potřebuji novou podprsenku a koženou černou kabelku a černý propínací svetr -ale ne nějaký sportovní, prostě elegantní, do práce. Chodím pořád v kostýmku a není to zrovna dvakrát pohodlné. Ale bohužel nikde není. Podprd jsem si vyzkoušela asi 15, ale mám nějakou anomální postavu, sice jsem si jednu koupila, ale není to úplně přesně to, co bych si představovala. Kabelku mám vybranou,ale chci si ji vybrat s máti. Protože já jsem taková, že koupím hned, ať mám klid a musím říct, že mnohokrát šáhnu vedle. Tak abych nešáhla, protože ji budu mít dalších 10 let.  

Ale při chození po obchodech jsem propadla naprosté depresi, protože já asi v těch obchodech neumím hledat. Všude chodily krásné štíhlé atraktivní dívky a měli plné ruce nádherných věcí, já stará tlustá ve staré bundě jsem nikde na nic nemohla narazit. Tak jsem si aspoň koupila pěkné černé tričko. A přiznám se, že dát 600 za halenku je hrozné. Takovou jsem si koupila minulý týden, bílou kostýmkovou, ale druhou už za to nedám!  

Odpoledne  jdeme ke kamarádce na oslavu. Její holčička má taky 11, tak jsem jí koupila pěkný ručník se žirafama, takové ty chlupaté ponožky - to froté a velkou :,-(u 30ks gelových propisek. Tak se těšíme. Přijde i její sestra, co se mnou byla v porodnici a má holčičku stejně jak já Matýska a ještě jednu starší, ta má taky narozky, tak mám gelovky i pro ně. U nás je to velký hit. Kluci stále malují. Jo a ještě jsme ji udělali windov obrázek mořskou panu. Musím udělat doma novou výzdobu máme všude ty stromečky a andílky, tak něco jiného. Jinak jsem si stáhla ze slupovacky.kvalitně hrozně moc šablon na lodě, tak budeme s Tomíkem dělat.  

Jsem moc dlouhá. Končím.  Pěknou neděli.
Dana a kluci (sledující Hriště 7)

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 20.01.08 11:17

Dani, pochopila jsem to přesně tak jak jsi to myslela, že už mám splněno. Jen jsem si trošku zašpičkovala :o))
S tím chozením po obchodě mám pocit, že píšeš o mně :o)) Já jsem si černý propínací svetr zrovna koupila k Vánocům, v Tescu byl asi za 250. Jinak buclatá ve starý bundě mezi samýma krasavicema :o)) Kostýmky naštěstí nosit nemusím, já totiž nesnáším saka a taky se do žádnýho nevejdu. I podprdy jsem si koupila k Vánocům :o))) A černou kabelku si chystám koupit k svátku, byla jsem na Zbraslavi v obuvi a tam jich mají mraky (v prosinci jsem si tam kupovala boty), svátek mám za měsíc, snad něco vyberu. Akorát netrvám na kožené, může být klidně umělá (já to stejně nerozeznám a u kabelky mi to nepřijde jako nijak užitečná vlastnost).  

Tomíka jsem do seznámku přidala, doufám, že dobře počítám a je narozen 1997 :o)) A že se jmenuje Tomáš a ne nějak zkráceně? Sešlo se tu ledňátek hodně, tak i Tomíkovi všechno nejlepší, hodně zdravíčka a štěstíčka a trpělivé rodiče a brášku.
Tak hezkou neděli.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 20.01.08 11:22

Ahojky,
tak jsem vám všem rozeslala doplněný seznámek, tedy konkrétně na adresy, co má v seznámku Ivik, PetraK, Zuziky, Katcha, monas, Klea, DanaCe, BaM. Kdyby to některé z vás nedošlo, ozvěte se mi, je možné, že mám špatně adresy.
Nás co píšeme „pravidelně“ jsem v seznamu označila žlutě, oranžově je pár lidí, které znám a už moc nepíšou, dalších pár, které byly v seznámku a vůbec je neznám, jsem skryla :o)  

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 20.01.08 11:25

Zuzi, dortíček je nááádherný. Můžeš mi ještě prosím napsat, co je to bílé pod ovocem? Já to vždy mažu jen marmeládou a není to ono. A z čeho jsou ty tykadla?
 J.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.01.08 13:05

Jiřino, moc díky za tu aktualizaci. Já se tenkrát nabídla, že to dám dokupy, ale nějak jsem se k tomu  pak nedokopala :(.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.01.08 13:11

Není to tato knížka??? Ale našla jsem ji jen ve slovenském vydání :(. http://knihy.abz.cz/…1001-piratov  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.01.08 13:16

Ještě mě zaujala tato. To by MOjdu určitě bavilo :).http://knihy­.abz.cz/prodej/pi­rati-lode-bitvy-poklady  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.01.08 13:18

Tak do třetice jsem asi našla tu, co máte :): http://knihy.abz.cz/…irati-a-lode  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 20.01.08 13:21

Ivi, není, ani jsem tuto nikde neviděla a to se pokládám za oborníka přes piráty. Ale je to zřejmě malované od stejného malíře. Kdybych tak uměla vkládat fotky, tak ti ji vyfotím a vložím sem. Musím poprosit manžela.
Jiři tu kabelku samozřejmě nechci taky koženou. Nejsem žádný bohatec. Maximálně do 600,– čili to bude koženka. Ale aby vypadala jako. A ten svetr v TESCU jsem si zkoušela v ten pátek. Je takový delší na knoflíky, dvě kapsy a má přes prsa jako copánkový vzor, že? Jenomže já bych potřebovala takový jako hladký, elegantní, tenhle je super, ale tak k riflím a triku. Měla jsem kalhoty a halenku a nevypadalo to nejlíp. Ale byl to jediný obchod, kde něco takového měli. S Tomáškem jsi to trefila přesně. Jdu se mrknout, zda mi přišel seznámek.
pa Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 20.01.08 13:23

Jo Ivi, to je ona. Je to moc pěkné. Otevřeš ji a vytáhneš obě stránky a máš super dlouhou obrovskou loď i s podpalubím. A ani se ti to nechce všechno číst. Jdu mrknout i na tu druhou.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 20.01.08 14:20

Holky, ještě mám prosbu. Nebyli jste někdy na dovolené v Českém ráji? Potřebovala bych tip na nějaké ubytování i se psem.
Díky D.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.01.08 14:42

možná najdeš něco tady, nemám teď čas pročítat,jestli je tam i ten Český ráj: http://www.week.cz/…mpu/read.php?…

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.01.08 14:44

a tady: http://www.week.cz/…raj/read.php?…

ale je to bez záruky, že tam pro vás bude to, co přesně hledáš.

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 20.01.08 15:50

Dani, já jsem do té kabelky dokonce ochotná dát do 1000,– tak jsem zvědavá. Ten můj svetr je úplně hladký, delší na knoflíky, ale bez kapsy a vzoru. Akorát to je taková světle černá, jestli mi rozumíš, když mám černé kalhoty, tak ten svetr vypadá trošku zašle. ALe je mi hrozně příjemný.
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 20.01.08 15:52

Ivčo, dala jsi to do kupy, tenkrát. Vždyť já mám ten seznámek od tebe :o))
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 20.01.08 15:54

My byli v Českém ráji loni, ale spali jsme v kempech ve stanu. Kdyby tě zajímalo víc, napíšu.
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 20.01.08 21:36

Jiři můžeš mi napsat, v jakých kempech jste spali? Něco takového právě hledáme. Ale ve stanu spát nebudeme. Tak spíš chatky. Ivi na těch odkazech je jen diskuse, ale i tak moc díky. Jsi hodná. Co dělá Váš pesan?
pa Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 21.01.08 07:38

Dančo, docela zajímavý je kemp v Sedmihorkách. Pak jsme dvě noci spali v Malé skále - tam je ostrov mezi Jizerou a náhonem, taky to tam nebylo špatný a taky jsou tam chatičky. Pak jsme spali jednu noc v dalším, jmenovalo se to tuším Drhleny, myslím, že tam taky byly chatičky, ale nejsem si jistá. Ten byl snad nejhezčí - nejmenší, akorát že ve svahu, u krásného rybníka, klid a pohoda. Všechny jsem našla někde na netu, určitě je najdeš taky. Pak dej vědět, jak jste se rozhodli. My spali ve stanu, protože nám přišlo zbytečné brát na 1 noc chatičku, když jsme večer přijeli a ráno odjížděli. Být týden na místě by bylo jiné. I v tom stanu nám to přišlo dost peněz, ale to je vždycky relativní :o))

Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 21.01.08 09:33

Dano, pesan výborný :), zahradu ničí ostošest, zvlášť teď, když je rozbláceno, takže zrovna včera, když jsem tak nějak pořádně po zimě začala prolézat zahradu, tak jsem přišla domů solidně našláplá :). No ale ono se holt musí počítat s tím,ž e sedmdesát kilo živé váhy udělá na rozbahněném trávníku a v záhonech své, že jo.

 
Jirina
Extra třída :D 13094 příspěvků 21.01.08 09:58

Hehe, Ivčo líbí se mi tvůj výraz „když jsem teď po zimě začala probírat zahradu“. Po zimě v půlce ledna :o)))

Ale hurá, jaro je už ode dneška za 2 měsíce!!!

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 21.01.08 11:03

No je to hrozný s tou zimou. My máme jet poslední týden v únoru - jak se láme do března na hory, do Beskyd na Bílou. Jezdíme tam každý rok. Jak to tak vypadá budeme v tu dobu po lesích trhat sněženky místo lyžování.  

V práci je děsná honička, ani nemám náladu. Jiři díky za tipy na kempy.
pa Dana

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16432 příspěvků 21.01.08 11:07

Dani, to uz by mel zas byt snih:-)) pry nasnezi v pulce unora…
Jsem nejaka „zdechla“- Matej se v noci budil- rostou mu dva zuby, tak vsechno ohlodava…Fijek dneska neni ve skolce, meli jsme je do karvine, ale lektorka je marod, takze nic, tak jsme doma- jeee, se tesim, az jim dam obed, soupnu do posteli, uvarim si kafco a budu relaxovat- aspon chvilenku:-)
Zatim pa, Z.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 21.01.08 15:32

No jo, já to myslela tak, že když slezl sníh, hned mě to vyhnalo do zahrady :), a tím jsem brala, že je „po zimě“.
Jsem cvok, zahrada mě hrozně baví, nejradši bych se v hlíně hrabala furt, to zas bude po celé léto hliněná francouzská manikúra :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 21.01.08 15:33

My vyrážíme v sobotu na týden na dovču do Černého Dolu, těšila jsem se, jak se Mojda bude zdokonalovat v lyžování, ale aby bylo na čem :(.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »