Maminkou s Emiminem už pát let - tentokrát od PetryK

Rodičovství

Už to byl rok...... Rok od narození Štěpánka, rok od druhého porodu, rok od nepředstavitelné radosti, že jsme to opět dokázali. Co se od té doby změnilo? Z našeho malého miminka 3,5 kg a 51 cm vyrostl lumpík na 80 cm a 9,58 kg. Chodí kolem nábytku, se starším bráchou Adámkem miluje honičku po kolenou, vříská tak, že není slyšet vlastní slovo, zoubky má 2 a 6 je jich na cestě. Volá máma, máma když chce pochovat nebo má hlad, jinak se dorozumívá speciální jazykem. Tuhle sobotu zažil svojí první oslavu s třípatrovým dortem, který zdobila nádherná 1. Přijela mu popřát celá rodina, a tak se nás doma sešlo 15, a to už stálo za to J.

A taky už má za sebou svůj první opravdový pád … minulou sobotu ráno kluci vstali, já byla se Štěpíkem v kuchyni, zavřený dveře, tudíž jsem na chodbu neviděla. Zdeněk že dojede do krámu, Adámek že chce s ním, tak jsem mu rychle pomáhala se oblíknout v pokojíčku, jenže Zdeněk nechal otevřený dveře do kuchyně a Adámek předtím zapomněl zavřít „plot“ na schodech...... najednou strašnej řev, já vylítla z pokojíčku, letím po zvuku, najednou vidím otevřený dveře do kuchyně, otevřený plot ......... srdce se mi skoro zastavilo, dole na odpočívadle skutálenej Štěpík .....ještě teď se mi klepou ruce když to píšu. Rychle jsem k němu seběhla, už se sám zvedal tak jsem ho zvedla, Zdeněk už čekal venku v autě, já mu rychle volala na mobil, ať jde domů, že Štěpík spadl ze schodů. Prohlídli jsme ho od hlavy k patě, přestal kupodivu brzo brečet, měl jen pár šrámů na tváři a červeno pod krkem, nic víc, pak se mu ukázala malinká modřina na stehnu. Já nevěděla co dělat, jestli jet do nemocnice, ale Zdeněk rozhodl, že když mu nic není tak nebudeme plašit, že ho budeme pozorovat a kdyby něco tak hned jedeme. Já pak přemýšlela, jak je to možný, že mu vlastně nic není (i když jsem se bála vnitřních zranění typu natržená slezina atd, já blázen mu promačkávala i břicho, jestli někde netvrdne…). Představte si, že se mu zalíbila asi „úžasná“ slaměná kytka od tchýně na začátku těch schodů a kutálel se s ní, protože byla vedle něho na odpočívadle. Taky tu tvář měl podrápanou od tý kytky a je možný, že dopadl na ní a to ho uchránilo. Já vím, že andílci strážníčci měli plný ruce práce … co ještě přijde? Nejdřív Zdeněk stihl uskočit v pondělí v hospodě, když skládali pivo a utrhl se výtah, má jen odřenou nohu, ale kdyby neuskočil, přerazilo by mu to obě, teď Štěpík .....Já si celou dobu říkám, že jsem taková kráááááva, že jsem ho neuhlídala!!!!!

V úterý ve svátek jsme jeli na nákupy do Německa, skutečně se to tam vyplatí. Nejen na značkovém oblečení, kdy je jednak levnější a jednak daleko lepší než u nás, ale i na hračkách. Utratili jsme tam „pěknej balík", ale zase jsme toho spoustu nakoupili. Už jsem psala, že jenom na adventním kalendáři od Playmobilu jsme ušetřili cca 150 Kč. Nejvíc nás tam ovšem táhne to, že zboží třeba v CaA nebo HM je úplně jiné než tady, daleko hezčí a levnější. Inu pořád nás západ považuje za východ …

A aby toho nebylo málo, vyhrli jsme se na přestavování nábytku v obýváku a vzali jsme to opravdu pořádně … Vyházeli jsme skříně, věci z nich buď rovnou vyhodili (je až neskutečný, čím vším se člověk obklopuje …) nebo narovnali do krabic do sklepa, objednali skříně nové, do kterých se potom některé věci přerovnají (všechny ne, to se tam nevejde), teď jen aby dorazily v půlce listopadu. Zdeněk se vrhnul na kuchyň a jelikož jsme úplně unešený z toho, jak jsme ten obývák „otevřeli“ (tzn. žádný čičurádičky, pár skříněk…), tak jsme se shodli, že kuchyň je přeplácaná až hrůza. Tudíž jsem zlikvidovala další nesmysly, který visely na stěnách, lampu, koberec, který mi pil krev od tý doby co ho Zdeněk koupil, protože se šíleně třískal se sedačkou (nebude tam žádný, snad se to opět opticky zvětší), hodlám přerovnat i prosklenou skříň, udělám z ní jen „porcelánovou náplň“, žádný skleničky, tzn. že budu muset přeorganizovat i zbylé skříně, ale tak nějak mě to motivuje natolik, že mi to ani nevadí … naopak ..... A jelikož na jaře budeme přestavovat pokojíček na dva a bude se bourat tudíž i nový vchod z kuchyně, tak další nový kabát bude na jaře. Začíná mě totiž „lehce“ štvát náš bar, který stejně nikdo nepoužívá, tak nevím nevím, jestli ho nenechám zbourat … Letos jsem rozhodla, že když máme obývák taaaak úžasný, tak bude úžasně moderní i stromeček, tudíž pouze dvoubarevný a nikoliv směsice všeho možnýho - hádejte jaké barvy vyhrály u nás ..... no jasně modrá a žlutá, resp. zlatá, aby ne, když v obýváku je nábytek barvy zlatého ořechu, modrá sedačka, modrý kamna, žlutý doplňky, žlutý a bílý zdi … už jsem vyměnila i květináče za žlutý …

Tolik tedy novinky od nás. Chtěla jsem sem vložit i nějakou fotku z oslavy, ale nějak mi to dneska stávkuje, tak to zkusím zítra.

Ahoj,

PetraK

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 03.11.08 21:19

prvni:-)))
ted jsem poslala koment do stareho, no nevadi:-)
jdu cist…
 Z.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 03.11.08 21:19

Teeeeda to je rychlost, díky díky díky :-)))

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 03.11.08 21:32

Co se týká vánočního úklidu - obývák máme vypíklovanej do detailu, takže tam je vánoční úklid na 100 % hotový, kuchyň má vypraný závěsy, nový záclony, vydrbaný sporák, vrch skříněk, zbývá jen přeorganizovat věci uvnitř skříněk. Na pokojíček jsem zatím ani nešáhla … mám jen koupené nové záclony, ale už jsem neměla čas je ušít, finišovala jsem s obývákem a kuchyní, aby to bylo všechno hotové do té oslavy…Až dorazí ty skříně, tak to nafotím a vložím sem, abyste viděly, o čem to vlastně píšu :-)
Letos musím i „hodně“ píct, protože loni jsem to díky miminku moc nezvládala, a tak jsem slíbila Adámkovi, že si to letos vynahradíme… Na druhou stranu to nemůžu přehánět, protože by měl příští rok jezdit závodně motokáry a musí si začít hlídat váhu - přeci jen v jeho věku mít 30 kg je dost, a to nejen na to, že by s ním motokára jezdila pomalu :-(  

Jdu věšět prádlo, pak si musím opečovat koleno, který se opět ozvalo a zlobí (pozůstatek závodní éry v tancování), připravit věci na ráno a noc a pak hurá do postele … už abych se aspoň jednou vyspala v celku celou noc, to jsem zapomněla do deníčku napsat, to se mi za ten rok doopravdy nepovedlo :-(  

Papa, P.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 03.11.08 21:37

Peti, klid, matesovi jsou dva- a noc prospana cela je tak jednou za 14 dni…
ty jo, Adamek ma 30kg??? to je kus chlapa!!! kolik meri? Filipes ma necelych 18 kg a cca 120 cm:-) je jak nudle:-))
 Z.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 03.11.08 23:24

Holky klííííd, Tom bude mít za chviličku tři a prospaná celá noc byla možná v posledním půl roce jedna! :-D)))))  

Peti, jinak deníček teda napínavej!!! Tak to začalo jako poklidný a spokojený popis oslavy a pak takové drama! Hlavně, že to dobře dopadlo! Taky pak zažíváš pocit euforie, že to dopadlo dobře a stále se Ti v mysli promítá - co by kdyby?!  

S tou přeměnou obýváku a úklidem Tě chápu. Taky mívám docela často pocit, že musím něco „aktualizovat“ a mám do toho takovou šílenou energii a v ostaní dny se těžko přemlouvám, abych udělala aspoň běžný úklid. :-) To máš super, že už máš tak naklizeno! Taky se už na to chystám.  

A teď se chystám na kupu žehlení! Nějak se mi nedostává času. Zrovna dnes jsem manželovi psala (e-mailem, jinak moc nestihnem pokecat :-), že si plánuju zavést 36-i hodinové směny jednou týdně, jako mají lékaři. Že toho pak snad víc stihnu.

Tom prudí, jdu tam.  

Dobrou
Monča a kluci

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 03.11.08 23:30

Teď mi došlo, že ani nevím, jestli jsem vůbec Štěpánkovi blahopřála! Takže  přejeme všechno nejlepší, hodně zdravíčka, štěstí a lásky a tu nejlepší zábavu s bráchou! A těším se na fotky! Štěpánkovi oslavy i obýváku.
 M.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 04.11.08 04:10

Ahoj holky,
Peti deníček krásný. Gratuluju k provzdušnění bytu. Ono je to jednou za čas taky potřeba. Já bych doma taky pořád něco měnila. Ale účet pro to jaksi nemá pochopení. Mám v IKEA vyhlídnuté „skříňky“, které chci Matějovi pořídit do pokojíčku. Skusím vložit fotku.
Hlavně, že to Štěpík ustál. A z kolikati schodů spadl? A v jakém městě jste byli nakupovat?  

Jinak Vás můžu ujistit, že Tomovi bude 12 a Matějovi 6 a celých 12 let nevím, co je to prospat celou noc. Viz dnešní noční komentář :o)
Tak papa, jdu najít tu fotku. Tak bohužel. Na to budu potřebovat manžela.  

Zuzi, Osvětim to je docela síla. Ale myslím, že takoví puberťáci by tam měli jezdit povinně. Tak to nějak ustoj. Já bych to nerozdýchala.
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 04.11.08 08:13

Ahoj vespolek,
Peti, ješt jednou gratulace Štěpánkovi. Pád dramatický, ale naštěstí se nic nestalo - ono se víckrát nestane než stane, ale kdo na to má mít nervy, že? Nic si nevyčítej, to se prostě stává.
Když už tady tak popisuješ obývák, což takhle hodit fotečku? Vždyť jsme to s Dančou probíraly zcela nedávno. Jak jsem psala, my budeme měnit nábytek až koncem ledna, ale na to probrání skříněk už se taky těším, že toho spousta poletí do popelnice. Já tam třeba někde mám krabici plnou účtů asi tak od roku 1993, stará daňová přiznání, paragony … každý rok tam jen přidám novou narvanou obálku s papírama. Nebo skřiň plnou starých hadrů (na záplaty atd.), co by se jednou možná mohlo hodit … znáte to.
Fakt už se moc těším na ten můj i na ty tvoje fotky. Krásná inspirace vidět, jak to mají jinde.  

Včera jsem byla v práci do 3/4 na 7, ještě jsme se zakecali se šéfem, přišel mi tajně prozradit, že kolegyně co se mnou sedí v kanceláři je těhotná. Prý to chce zveřejnit až tak za týden po testech, tak musím držet jazyk za zuby, abych se neprořekla, že to vím. Mám takové smíšené pocity, na jednu stranu za ní velkou radost, žejí to vyšlo, na druhou stranu radost, že se jí „zbavím“ (někdy fakt dělá dusno, úplně zbytečně) a za třetí se bojím, kdo přijde místo ní … No, musím na ni být teď hodná :o) Prý na MD jde někdy v únoru, takže už musí být asi ve 4-5.měsíci. Nic jsem teda na ní nepozorovala, musím se líp podívat (dnes ještě nepřišla).  

No a doma - Jíra včera nešel do školky, Hanička byla. Večer je manžel měřil a oba měli teplotu !!! Hanička naříkala, že jí bolí nožičky a hlavička. V noci několikrát brečela. Ráno měli oba 38. Tak mi povězte, je to normální? Háňa se 14 dní léčí na bacil spály, nemá naprosto žádné příznaky, nic jí není. Dobere to, druhý den má jít do školky a naskočí jí teploty? To mi fakt hlava nebere. U Jíry totéž. Manžel je na mrtvici, ani se mu nedivím. Mimochodem včera jsem mu řekla, jak jsem strašně ráda, že ho mám. Fakt.
Jdu pracovat, čekám, až budou aktualizována data v systému a pořád nic.
Papa Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 04.11.08 08:16

Ježiš Dančo, v kolik hodin jsi to ráno psala? Ve 4:10? Já teda musím konstatovat, že u nás se doma spí celkem bez problému celou noc, akorát dnes Hanička kňourala, ona taky pravidelně chodí aspoň jednou na noc na záchod, ale většinou mě ani nebudí. Dnes jsem u ní byla 2×, koukala jsem na budík a byly dvě hodiny, takže jsem ještě usnula bez problému.
Ráno jsem se vážila a bylo tam 65,0 nevím jak to dělám, nic jsem pro to nedělala. Jen je důležité se vážit ráno, když si hodně dobře dojdu na záchod (no to je formulace, ale jistě chápeš). Dnes chci jít po měsíci cvičit, snad se dokopu.
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 04.11.08 08:18

ještě jednou odkaz na tu mikinu:
http://www.metalshop.cz/…_1%22___zakr

taky mi to z toho nešlo přímo otevřít, zkus ten odkaz zkopírovat na internetu do toho řádku nahoře. Chvíli to trvá, nejdřív naskočí prázdné okno a pak se mi to zobrazilo.
Už jsem s Lukášem domluvená, že mu dáme k narozeninám na ten batoh - stál 550, on psal že to bylo šíleně drahé, tak jsem čekala dvakrát tolik :o)
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 04.11.08 08:21

Ještě Peti, píšeš o baru. Kde ho máte umístěný? My jsme totiž kdysi plánovali něco takového (Dančo v místě kde je ta válenda) jenže ještě nebylo jak a proč to realizovat a nějak od toho upouštíme, proč sedět na baru, když se člověk může povalovat na gauči. Jak ho využíváte?
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 04.11.08 09:04

Dobré ránko,
Jiři s tou teplotou to je vážně děs. Proboha vždyť byli doma a nikde mezi dětma nebyly? Věřím, že jste z toho na mrtvici. To bych byla pochopitelně taky. Půjdete k doktorovi? 38 ráno je docela hodně. Ach jo, to je teprve začátek listopadu.
Kalendáře už máme na poště, tak pro ně odpoledne zajedeme. Už máš objednané!!! Ať to stihnete do Mikuláše?  

Jsem ještě v pyžamu, jdu do sprchy a jdu uklízet. Peti s tím vygruntováním poloviny bytu jsi mě docela vydepresila. Já totiž jaksi uklízím pořád, ale nikdy jsem nedělala, že bych třeba vydělala nádobí z linky a tam to všechno vytřela…nějak jsem to nepovažovala za nutné, ale teď ze všech stran slyším, jak všichni píglují kredence, tak se to asi má, nebo nééé! Že bych si lehla s Matějem k pohádce…:o)  

papa D.  

Chtěla jsem vařit kuře na paprice a mám v ledničce měsíc prošlou smetanu na vaření - to jsem teda hospodyně. Tak tam dám mlíko a kus másla. Do obchodu nejdu.  

Ještě k těm „rodinným příběhům“. Taky mám jednu kamarádku, které má dvě holky - tak jak já kluky. Její první manžel byl docela velkej cholerik. Občas jí i nějakou fláknul, že druhou vzala o futra… kopili si nový dřevěný stůl a on ho hned ten den v afektu rozsekal sekerou… Tak se rozvedli. On je teda docela pracháč, tak jí koupil dvoupokojáč, auto. Každý rok platí dovolenou v Egyptě, holkám oběma drahou soukromou školu, veškeré sportovní vybavení… Vzájemné vztahy se tak urovnaly, že spolu jezdí do toho Egypta - on s novou přítelkyní + ona s holkama. Letos se podruhé oženil a ona jim byla na svatbe !!! O holky se stará víc než když byly manželé.  Ale musím uznat, že ani jeden z nich „není tak docela komplet“ (občas valím oči!!!)  

D.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 04.11.08 09:20

Dani, manžel bude doktorce volat, protože u nás je až ve čtvrtek, dnes a zítra je ve „vedlejší“ vsi (no ve vedlejší přes řeku, takže je to tam asi 15 km jízdy autem). Uvidíme, co ona na to, kdyby bylo nejhůř, tak tam s nima zajede.  

Kalendáře jsem objednala v sobotu, zatím mi nepotvrdili termín. Objednala jsem si to do práce, tak nebudu muset na poštu, požádala jsem o avizo aspoň den předem.  

Gruntování bytu - nééé před Vánocema !!! Já většinou něco takového začnu dělat, když hledám něco co dlouho nepoužívám a zjistím, jak je to špinavý, případně navlhlý, obalený plísní atd. To jsem pak schopná (ochotná) vyčistit celou skříňku. Ovšem souvislost s Vánocema to naprosto nemá, většinou se to odehrává na jaře nebo v létě. Tak klid. Lehni si k pohádce.  

No a k tomu „rodinnému příběhu“ musím zase jen dodat, jak jsem ráda za toho svýho, už jsi to manželovi řekla, jak jsi slibovala? Já teda jo, a myslím že měl velikou radost.
 J.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 04.11.08 09:21

Ahoj holky,
tak to zkusím vzít postupně, snad na nějakou odpověď nezapomenu:

 • obývák zkusím nafotit teda zatím tak jak je a pak až budou skříně tak to vyfotím znovu
 • Adámek měří cca 124 cm, není tlustej, jen takovej „udělanej“ - prostě po tatínkovi. Má po něm celou postavu, široký záda, ramena, úzkej zadek a obrovskou sílu :-)
 • s tím Štěpánkovým pádem je to u mě všelijak - do teď se bojím, že mu může něco být. Kdykoliv začne plakat tak si říkám jestli ho něco nebolí, jestli nemá vnitřní zranění. Na druhou stranu si říkám, že už je to víc jak týden, tak už by se to snad projevilo. Ale nedávno bylo v Ordinaci v růžové zahradě, že spadlo dítě babičce z gauče, ta to neřekla, kluk pobrekával a pak se přišlo na to, že měl natrženou slezinu či co. Když jsme byli na roční prohlídce tak jsem to doktorce řekla, zkontrolovala ho a řekla, že to vypadá v pořádku. Jenže znáte to, červík pořád hlodá ..... Jo a těch schodů bylo asi 7, jsem v kanceláři, tak to počítám z paměti…
 • Osvětim bych doporučovala všem, přijde mi, že nějak se zapomíná na hrůzy války, a to je dle mého názoru hodně špatně. Já tam nebyla, jen v Terezíně, ale i tak to byl pro mě coby dítě šok (byli jsme tam se školou). A pak mě dorazil na střední škole povinný Schindlerův seznam, chce se mi z toho brečet ještě teď a dost často si na nějakou scénu z toho filmu bezděky vzpomenu a pak mám zkažený celý den - ale na druhou stranu o to víc si pak vážím toho, že mám zdravou a milující rodinu …
 • bar v kuchyni taky odpoledne vyfotím, právě že ho nepoužíváme vůbec, mysleli jsme si kdysi, že bychom tam mohli třeba snídat, ale houby s octem. Byli na tom samý krámy jako dekorace, probrala jsem to teda taky rázně a zbylo tam toho jenom „pár“. Jenže jsme horko těžko tenkrát sháněli barový židličky, který by nevypadaly jako profi, ale aby byly takový domácí. Nakonec jsme objevili jednu v Táboře a druhou nám pak dovezli na objednávku - byli totiž až ze Singapuru. Tak je mi jich trochu líto dát pryč…
 • do Německa jezdíme buď do Regensburku nebo jako teď do Passau. Tam se nakupuje přímo skvěle. Jenže … vždycky jsme si nejdřív prošli všechny obchody, podívali se, co kde mají a za kolik a pak jsme šli druhý kolečko a rovnou už nakupovali vybraný věci. Teď tam ovšem přibyly 2 velký nákupní centra, z nichž v každým by se dalo strávit celý odpoledne. Proto už jsme to nezvládli projít úplně všechno, v těch centrech jsme šli „pouze“ do hračkářství. Ale fakt se to vyplatí, schválně porovnejte samy:

 Koupili jsme Štěpíkovi takový zvířátka (ze zoo) na provázku, který táhne slon a oni vydávají pouze zvuky (to dostal k narozkám) a k vánocům takový domeček taky se zvířátkama (domácíma), který taky vydávají zvuky, když je zmáčknete. Já si koupila 1 ponožky a 1 stojánek do kanceláře, každý za 1 EUR, nekupte to, na svoje oblečení už jsem neměla čas se dívat Zdeněk si koupil slipy a ponožky v CaA, taky za pár šupů, ale kupuje si je tam pokaždý, protože mu děsně vyhovujou. Nejlíp se nakupovalo na Adámka:
v CaA:

 • s filmovýma postavička (Mickey Mouse, Blesk McQueen): mikyny á 16 EUR, čepice á 5 EUR, rukavice á 5 EUR, lehce zateplené manšestráky á 12 EUR, svetr á 16 EUR
  v HM:
 • se Spidermanem: blok 2,5 EUR, peněženka 3 EUR, čepice 8 EUR, rukavice 5 EUR
  ve Woolworthu:
  Playmobil karavan za 36 EUR (u nás nejlevnější na internetu za 1150 Kč + poštovný!), nějaký postavičky Playmobil á 3-5 EUR
  v Kik:
  rukavice za 1 EUR (dobrý bylo, že u toho byla i cena v Kč, a to bylo 29,–- Kč ..... my kupovali Eura za 25,–- , takže jsme to platili samozřejmě radši v eurech)

Potom v CaA jsme koupili ještě synovcovi ve slevě k narozeninám triko s dl. rukávem za 4,5 EUR, mikynu za 7 EUR a tu samou v jiný velikosti i druhýmu synovcovi k vá­nocům.

Já koupila Zdenkovi k vánocům voňavku Farenheita 50 ml za necelých 49 EUR (v Makru stojí přes 1300,–-Kč) a on mě k vánocům Davidoff Cool Water 30 ml za 36 EUR (teď ji v Makru ani nemají, jinak tam stojí tak 1200,–- Kč) - to jsou totiž naše nejoblíbenější vůně

No a pak jsme ještě koupili Adámkovi a Tomáškovi adventní kalendáře Playmobil (místo čokolád je v každém okýnku hračka, takže po otevření posledního okýnka je z toho celá tématická sestava, a to za á 12,50 EUR, tady jsem viděla nejlevnější na internetu za 450 Kč.

Vakcíny na žloutenku mají v každý lékárně, ale bez receptu neprodají, přitom stačí i český recept! Když jsem to doma Zdenkovi říkala, že je stáhnu z lékárny, tak mi říkal, že přece českej recept nemůže platit v Německu. Bych si nafackovala, že jsem ho zase jednou poslechla!!! Jestli ji neseženeme tak do 14 dní, bude muset tam dojet znovu, ovšem už do jinýho města někde u dálnice, aby to zase nebylo na celý den. … Chápete to? V Německu mají taky problémy se žloutenkou a vakcíny mají na každým rohu ..... Ach jo  

Hergot to jsem se rozepsala, musím končit, práce volá :-(
Pa, PetraK

   
 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 04.11.08 09:54

S těma vakcínama to je přesně to, co si doma říkáme s manželem. Proboha a to se jako nedá rychle objednat u dodavatelské firmy, aby to okamžitě dodala!!! To musí trvat tři měsíce? I s tím oblečením - je to jak píšeš, pořád jsme tu sto let za opicema.
Holky já nemůžu doma pořád koukat na net. Musím něco dělat, když má Peťa tak naklizený!!!
a odpoledne přijde ta kamarádka s rozsekaným stolem na kafe.
Jiři, to víš, že jsem mu to řekla!!!
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 04.11.08 10:34

Deprese!!! Matěj má 37,2 - kurva jak to, když od pátku bere jedny z nejsilnějších atb!!!  

Omlouvám se, za silné slovo, ale už nemám slov!!! Už nevím kam mu mám co stříkat, čím ho cpát, aby už byl dobrý!!! Uklidňuju se, že máme ještě dvě balení ATB a máme to brát do neděle.
D.  

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 04.11.08 11:39

Nic si z toho nedělej, manžel volal doktorce, že mají teplotu, ona na to, že jsou asi oslabený po tý spále (ale Jíra už ji má 14 dní pryč). Otázka je, jestli se nenakazili nějakou virózou ve čtvrtek u doktorky, prý byla narvaná čekárna.
Mají hodně pít, jíst vitaminy, teplotu srážet až když přeleze 38 a uvidí se. Kdyby to samo odeznělo, můžou do školky, kdyby ne, ve čtvrtek na kontrolu.
Přijde mi, že jsou nemocný furt. Naše všechny děti, nejen moje, i vaše. Není na tom světě něco divnýho???
J.  

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 04.11.08 11:43

kamarádka s rozsekaným stolem na kafe. To je hezká formulace :o))
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 04.11.08 18:08

Hezký večer,
tak jsme celý den měřili Matějovi teplotu. A zjistili jsme, že každý rtuťový teploměr měří jinak. Měřili jsme ho třemi teploměry a mel 36,4; 36,5; a 37,2. Teda ne postupně na přeskáčku, ale měřili jsme ho hned po sobě. Takže jsem usoudila, že žádnou teplotu nemá a hotovo. Teď měl 36,9. Teplota se zakazuje. Maminka už je trochu na nervy.  

JInak už se těším do práce. Maťa je docela uzurpátor. Skládali jsme puzle a musím říct, že ač je moc šikovnej, tak na toto je mimořádné dřevo. Sám není schopen poskládat to malé puzle krtečka - co má těch 54 dílků. Urputně se u toho vztekal a já následně nad ním taky. Pořád jsem kolem něj poskakovala, protože pořád něco vyžadoval. Grrr. Na babybox už je velkej. Pořád pití, kapesník, hlad. Pití má pořád nalité na lince, kapesníky máme v každém pokoji papírovou krabici - ne on to chce ode mně a svíjí se taky. Počkej darebo, až se uzdravíš. Nastane vojna.  

Kalendáře už jsou doma. Večer si je budeme prohlížet.  

papa D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 04.11.08 18:11

Jo Peti a máte už něco z toho Playmobilu doma? Voňavky si napíšu a očichám. Já jsem se letos zamilovala do Salvador Dalí - Sea a Sun - příjemná osvěžující vůně a voním celý den. Už jí mám na dně, tak jsem oznámila bratrovi, kde ji mají a že by mi ji mohl koupit k narozkám. Stojí od 700 - 1000 jak kde.  

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 05.11.08 07:56

Ahoj ve spolek,
včera jsem z práce vypadla ve 4. Doma byl rozloženej gauč, Hanička se na něm povalovala v pyžámku. Kňourali, že chtějí do školky, dneska mají angličtinu. Ovšem večer měli zase oba teplotu. Dančo, taky pochybuju o teploměru, ale když to tam vyleze skoro k 38, tak na tom asi něco bude.
Ráno neměl ani jeden, takže nebudou-li mít ani večer, zítra jdou. Noc byla naprosto klidná, ani jsem nebyla na záchodě.  

Ty voňavky jsem si zapsala a taky očuchám. Já svoji vůni pořád nemůžu najít. Vždycky mi něco kupovala ségra a nikdy to nebylo to ono. Loni jsme ve firmě dostali k Vánocům poukázku do parfumerie, vybrala jsem si tam Fly High od Mexx, ale postupem času se mi zdá moc sladká. Počkám na večírek, co z firmy vypadne, ale ten tvůj a Danči si očuchat dojdu - jestli to teda najdu :o)
Musím pracovat, uzávěrku mám hotovou, tak jdu poslat datový soubor a ještě musím vytvořit komentáře - to nejvíc nenávidím.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 05.11.08 11:21

Ahoj holky,
Jiři, tak jak to u Vás vypadá s teplotkou. U nás ťuk ťuk nic neříkám…
Máme taky rozdělaný gauč v obyváku a Matěj sjíždí DVD s Asterixem. Já jsem uklidila doma. Manžel přijede z práce na oběd - pracuje cca 10 minut od domu a pak budu muset hrát pexeso atd…  

Jdu dát pračku. Řeknu Vám, že bych teda si doma být nechtěla.
Musím končit.
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 05.11.08 14:30

Ahoja, nikde nikdo.
našla jsem tu fotku té skříňky co chci v IKEA Matějovi pořídit do pokojíčku.
Taky jsem tu pěkně vytuhla u TV u Sama doma. Musím Maťu vyhnat od PC. Nějak se mu to mým spánkem protáhlo. Jinak včera přišly ty kalendáře. Je to hezčí než na obrázku, už se těším na ty očička.
Venku před domem nám pořád opravují tu komunikaci. Je to síla. Strašněj hluk, buď sbíjeli sbíječkou, nebo bagrovali nebo dusali zem a teď pro změnu mají před našima cirgulu a řežou na ní zámkovku. Už jsem z toho docela na palici. Všude plno prachu a hluku. Ráno dělají už od půl 7. I v sobotu.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 05.11.08 15:26

Dančo, to jsou hezký regály.
Klidně si pospi, kdy se ti to poštěstí, ne?
Na ty kalendáře se už moc těším. Chci se zeptat, jak dlouho jim to trvalo od objednávky? Já to objednávala v sobotu nebo v neděli, hned mi přišel potvrzující mail a od té doby nic (já vím, je teprve středa) tak jen abych věděla, kdy to čekat. Objednala jsem si to do práce, mají tam slevu na dopravu po Praze. Tak jsem na to zvědavá. A jaké jsi objednávala, rytíře a piráty? My budeme mít (teda doufám) zvířátka a princezny. Jak je ta krabice veliká? Těžko se to představuje.
Děti jsou u babičky, v práci celkem klídek, za chvíli jdu domů. Těhotná kolegyně (pořád ještě se mi nepřiznala) je nastydlá a šla pracovat z domova, vůbec by mi nevadilo, kdyby tam pár dní zůstala, měla bych klídek a přitom nemusela dělat její práci :o)
Zítra máme po práci firemní hospodu, tak jsem na to zvědavá, akorát tam spousta lidí nebude, mají nějaké testování v Bratislavě, tak uvidím, jestli budu mít s kým pokecat.
 Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 05.11.08 17:06

Ahoj!
Dodatečně gratulace Štěpánkovi k 1. narozeninám! Adámek je teda kus chlapa! Ale má být po kom, že jo takže by bylo divné, kdyby byl drobek :-)
Jiři, Dano, u vás se koukám marodí :-O přeju brzké a hlavně TRVALÉ uzdravení!

Koukám, že řešíte parfémy. V pondělí jsem si zrovna jeden objednala :-) Kolegyně v práci je Avonlady tak občas (občas často…) něco objednám. Moooc se mi líbil U Ungaro, ale jednak stojí 1200,– a za druhé mi přišlo, že velmi brzy není vůbec cítit. Měla jsem půjčený tester a ani manžel už po 2 hodinách necítil nic. Takže jsem si vybrala v akci jiný za 500. Tak jsem zvědavá. Voňavek mám doma plno, ale od mámy a od tchýně a mě to prostě moc nevoní… Od manžela jsem jednou dostala Salvatora Dalí, ten voněl teda úúúúžasně, ale byla to toaletní voda a moc dlouho taky nevydržela. Jinak mám ráda téměř vše od Adidasu.
Dárek nemám zatím žádný, okna neumytá, ale klídek v duši :-D Ono to nějak dopadne :-D
 Katka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 05.11.08 18:45

Jiři trvalo to asi 10 dní (včetně soboty a neděle). Velký to je asi tak jak takovej ten čokoládovej adventní kalendář a tlustý tak cca 10 cm. Už to mám schované v posteli, tak to teď nemůžu jít hrabošit. Ale asi tak.  

Odpoledne jsem celé proležela. Připadlo mi, že na mě něco leze, což bych se teda opravdu zbláznila. Dala jsem si paralen a čaj. Taťka jde hrát.
Maťa je OK. Dnes konečně po třech týdnech se mu spouští ta dutinová rýma. Smrká takový hustiska, že se nedivím, že má zánět dutin.  

Ivčo ty máš kluky zdravé, když chodí do školky? To tedy závidím. Ale pochopitelně ze srdce přeju. To by ještě scházelo, aby onemocněli!  

Zuzi, jak bylo na výletě v Osvětimi?  

Dnes večer mám další díl Soukromých pastí, tak se těším.
pa D.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 05.11.08 19:26

Ahojky,
Osvetim byla- no, rekneme, zajimava…porad jsem si rikala „dobry, dobry“, nedostaly me ani temer dve tuny vlasu, ostrihanych zenam bud hned po prijezdu nebo pak po usmrceni, ale totalne me dostaly pary bot, ktere si s sebou ti lide privezli, malinkate oblecky a pak fotky deti z transportu…nes­kutecne…
a musim moc a moc pochvalit studenty- chovali se naprosto uzasne- opravdu s pietou a uctou k mistu a udalsotem…coz se absolutne neda rict o skupine nemcu, ktera sla pred nama, - kupodivu- i skupine mladych Izraelcu- sice s vlajkama- ale na nadrazi v Birkenau pobihali po kolejisti a mlatili se na:,–(ama od tech vlajek..... cekala bych vetsi uctu a informovanost…
a muzu rict- Schindleruv seznam je proti tomu cajicek…ale myslim, ze by se ta,m kazdy, pokud ma alespon malinkou moznost, mel zajet podivat…  

a jinak- Mates uz spi, Fijek si cisti zuby a pomaze taky a ja si ted nalila bile Chardonnay- rok 2006:-)
marodum preju, at jsou bacily brzy pryc!!!
zatim pa, Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 06.11.08 07:41

Ahojky,
nemám moc co psát. Včera už byly děti téměř bez teploty - oba měli těsně kolem 37, ovšem Jíra šííleně kašle. Doktorka mu minulý čtvrtek dala nějaké speciální kapky na rýmu, tak jsme usoudili, že asi měl někde něco zastydlé a těma kapkama se to uvolnilo. Příští čtvrtek má letět s našima do toho Egypta, tak snad ani nepůjde do školky, uvidíme, taťka s nima jde dnes k doktorce.  

Konečně se mi podařilo vypáčit z Lukáše, že pyžamo je dobrý nápad - tak teď už jen musím nějaké vhodné někde najít. Taky mi včera psal, jestli bych mu nenapsala životopis, že ho má mít v pondělí do školy a vůbec neví jak to psát !!! Tak jsem mu odepsala, že to za něj v žádném případě dělat nebudu, poslala jsem mu jako vzor manželův strukturovaný a zhruba v 5 řádcích jak má vypadat nestrukturovaný (mají mít obě verze). To je fakt vtipálek.  

Dnes je šéf pryč, něco testujou v Bratislavě, tak doufám, že po mně přes den nebude na dálku nic chtít. Přes oběd se hodlám zdejchnout aspoň na dvě hodiny a jít se podívat po dárkách. Mám v merku ještě asi 3 prodejny, kde jsem nebyla, tak uvidím.
 Jiřina

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 06.11.08 09:30

Ahoj holky,
Dani, z Playmobilu už máme doma dvě čtyřkolky, policajta a rybáře, na Vánoce už je koupený obytný vůz, nějaké figurky a k Mikulášovi ten kalendář a mám políčeno ještě na chatu …  

Včera jsem nafotila obývák:
Pohled od dveří

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 06.11.08 09:30

Blíže k oknům

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 06.11.08 09:31

Od oken

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 06.11.08 09:32

Pohled na sezení

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 06.11.08 09:33

„Technické zákoutí“:  

Až přivezou ty nové skříně, tak zmizí pryč starý černý stolek a černé stolky pod TV a věží …

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 06.11.08 09:34

A teď  bar v kuchyni: 

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 06.11.08 09:55

Ahoj vespolek,
Peti, obývák máš krásně útulný. Líbí se mi to nasvětlení.
Bar je taky krásný , ale asi není moc účelný. I když kámoška má podobný v kuchyni - v podstatě má linku v prostoru a barové židličky z druhé strany, tam je to prima, když vaří, může si tam s někým povídat. My ho původně chtěli v obýváku, kde je prostor, ale upustili jsme od toho.  

Dnes mi volal pán z panáčků.cz, že pro mě má adventní kalendáře a do práce mi je může donést kdykoliv, neb sídlí za rohem. Tak jsme se domluvili na zítra dopoledne (protože dnes nechávám auto v práci a neměla bych to kam dát) tak už se na to těším jak malý dítě :o) Peťko, jaké máš ty? Já princezny a Vánoce v lese.  

Manžel volal doktorce, radila, ať tam raději nechodí - čekárna narvaná dětma s různými nemocemi. Doporučila mu nějaký sirup jakoby Claritine, ale silnější, tak ho dojde koupit. Děti jsou bez teplot, Jíra kašle. Snad se to přes víkend vylepší a v pondělí půjdou normálně do školky.
Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 06.11.08 10:07

Ahoj holky,
Peti souhlasím s Jiřinkou - nasvětlení v obýváku je moc pěkné. A barové židličky v kuchyni jsou nádherné. Rozhodně bych já bar nerušila!!! Já nevím proč, ale myslela jsem si, že máte bar v obýváku. Jinak myslím máte takovou podobnou meruňkovou barvu jako my?  

Jinak včera jsem měla já 37,5. Dnes jen 37, ale lupla jsem si jeden paralen, ach jo. Jestli to ode mně chytí Matěj zpátky! Dnes mě vydepresil, prý ho někdy bolí v krčku. Tak jsem mu hned svítila do krčk baterkou - jenomže já tam houby poznám. Červené to nemá, jen na jedné mandli taková bílá tenká čárečka - co já vím, co toje? Jinak teplotu nemá.  

Jiři vidíš, tak se panáčků dočkáš? Pana Boučka z Playmobilu pozdravuj a řekni, že jsi od nás? Myslím, že si nás musí pamatovat, protože objednáváme docela často. Včera jsme uklízeli v pokojíčku a mají toho tolik… Ale sotva jsme uklidili, tak si Maťa hned zase hraje.  

Peti, to jsem ráda, že jste taky plejákoví!!  

papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 06.11.08 10:38

No jasně, pan Bouček. Ty ho znáš osobně? A myslíš že bude vědět, když řeknu jméno? Klidně tě „prásknu“ že znám playmobil díky tvé propagaci :o) Pozdrav vyřídím.
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 06.11.08 12:51

tak jsem vyrazila přes poledne z kanceláře a mám spoustu dárků pro Lukáše. Hurá!
Nejdřív jsem navštívila levné knihy a koupila mu jich nakonec 6, ovšem v celkové ceně 300 Kč. Vybrala jsem mu knihu o psychologii (v jedné kapitole tam zmiňují Freuda, tak snad bude spokojen :o), pak malou knížku o znamení Kozoroh (tu si přečtu taky), kreslený anglicko-německo-český slovník, to myslím se mu bude hodit, protože studuje oba jazyky a dost se mu pletou. Dále něco o bontonu, pak knihu o prvních láskách - praktický návod pro dospívající :o) a malou knížku o humorných přežblebtech. Myslím, že mám vystaráno :o) Ještě z něj zkusím vypáčit, jestli by se mu nelíbilo něco o druhé světové, dřív tvrdil, že ho toto téma baví - nevím, jestli už to nepominulo, jinak těchto knih tam mají mraky a za hubičku. Ještě mě napadlo, jestli by ho nezajímal Decameron, měli ho tam za stovku a obsahuje všech 100 povídek. Ve vedlejším krámu jsem mu koupila pyžamo, hnědé s nápisama a kraťasové, sice stálo 360, ale uznejte, že jsem hodně ušetřila na těch knihách, takže mám radost, že ho už nemusím nikde shánět.
Jinam už jsem pak nešla, protože ty knihy byly docela těžké, tak pokračování zítra :o)  

Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 06.11.08 12:55

Ne ne osobně ne, ale jak říkám díky naší časté e-mailové korespondenci. Klidně řekni, že to je díky mé propagaci!
Jdu ležet.
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 07.11.08 07:37

Ahoj holky,
tak se hlásím jako mrtvola. Dnes jsem spala tři hodiny! Ráno jsem si skočila k doktorce a dostala jsem jen ibalgin 600 a mucobenne na rozpouštění. Jsem docela chcíplá. Naštěstí mám uvařeno, tak se budu povalovat. Jen to ode mně nesmí chytit Matěj. Ten jaksi smrká. Už čtyři týdny nebyl chudák venku. Až půjdeme, tak ho to asi porazí.  

tak papa D.  

Jiři dárečky pro Lukáše máš krásné, je to síla, že za měsíc už jsou vánoce.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 07.11.08 07:58

Ahojky,
Dančo, doufám, že budeš brzo v pořádku!!

Já už jsem zase od půl osmý v práci. Včerejší hospoda byla sice docela dobrá, ale šla jsem brzo. Neměla jsem tam nikoho z kolegů, se kterýma se normálně hodně bavím, nějak jsem se moc nemohla zapojit do hovoru. Až samozřejmě těsně před koncem. Docela se tam kouřilo, byla jsem tam od půl šestý, tak když si šla asi v půl desáté kolegyně zavolat taxík, řekla jsem, ať mi ho rovnou zavolá taky. Piva jsem vypila hodně (asi 6) ale kromě jednoho všechny nealkoholický. Měli tam plzeň dvanáctku a nějak mi nechutnala, tak jsem přešla na točený birel. Musím říct, že to je moje spása, vypila jsem jich dost a naprostá pohoda. Asi ho už budu pít vždycky :o) Doma jsem byla něco po desáté, odsmradila jsem bundu i sebe včetně vlasů, chvilku pokecala s manželem a v 11 už jsem chrupčila. Ráno jsem vstávala jako normálně, sice jsem nechala auto v práci, že si přispím a on mě pak někam hodí, ale potřeboval už kolem půl osmé jít pracovat, takže jsem vstala jako normálně, hodil mě na autobus a od půl osmé jsem v práci. Ještě že tak, pamatuju si těžké ráno a celé dopoledne minule, jak jsem těch piv vypila asi 7, dnes je mi dobře. Ještě kdyby mi někdo vymyslel nealkoholický víno :o)  

Mám tu dnes takovou dost nepříjemnou práci, musím se hodně soustředit a dohledávat nějaké rozdíly, tak se zatím loučím. Chci jít odpoledne brzy, ale určitě přes den nakouknu.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 07.11.08 13:44

no to je morálka tady, nikde nikdo :o(  

Tak dorazil pan Bouček s adventníma kalendářema, hned jsem je šoupla do auta, ani jsem je netahala do kanceláře, byly zabaleny jen v průhledné fólii. Pozdrav jsem Dančo vyřídila :o) jméno si pamatoval. Říkal, že má kancelář za rohem ode mne, takže kdykoliv bych potřebovala, může mi to donést. Dobrý, ne? Na první pohled je ten kalendář krásný, rozbalovat to nebudu, počkám si, až to přinese Mikuláš. Na adventním kalendáři děti vždycky nejvíc baví, že když ho dostanou až pátého, můžou hned rozbalit pět okének najednou :O)
Pak jsem vyrazila nakupovat, ulovila jsem pro sebe dvě trička v HM, jedno ve slevě, obě celkem asi za 370. Jedno měli jen velikost S, ale přišla mi velká, a narvala jsem se do něj! Je takové nabrané mezi prsama, hezky mi sedí, jen nesmím moc přibrat :o) Pak v CA pro Háňu dvoje tepláčky v akci 1+1 za cenu 250 za oboje. Akorát jedny jsou hezky růžové a druhé cihlově červené, snad to snese. Ještě měli dvojbalení sytě růžové a khaiki, ale vybrala jsem tyhle (přerozdělit ty dvoje růžové mi nechtěli). V Tescu potom pro manžela dvě trička, jeho oblíbené měli ve slevě za 45 za kus. A neodolala jsem a vzala jsem dvoje ozdobičky - červené a zlaté komety. Máme stromeček laděný do červeno - zlata (žluta) maximálně doplněné o dřevěné a slaměné ozdoby. To se bude dětem moc líbit. Tak mám úspěšně odškrtnuto několik dalších položek. V podstatě pro „nás“ už mám téměř všechno, co jsem vymyslela.
Taky jsem koupila dekorační ozdoby na perníčky, černo-bílá „hovínka“, druhé růžové a modré medvídky. Ještě chci zlaté kuličky, ty jsem zatím nikde neviděla. Jsem rozhodnuta, po úspěchu z posvícení budeme péct perníčky a budeme si je SAMI zdobit. Vždycky je pekly ségry a daly nám už ozdobené, sice krásně ozdobené, ale takhle to bude útulnější, určitě.
Mám docela dobře naložené auto, jsou tam ještě ty knihy ze včerejška, ještě že děti nebudou doma, až přijedu, musím to nejdřív vystěhovat, ukrýt a pak si pro ně půjdu k babičce.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 08.11.08 12:13

Ahoj holky,
tak jsem se trochu odmlčela, protože je mi na střídačku skutečně bídně. Ráno jsem měla 38, potím se pořád jako blázen, teď už mám třetí pyžamo, pořád se chodím sprchovat. Kašlu jak tuberák… kluci jsou dobří.  Zatím.
Manžel uvařil buřtguláš a šel do města kupovat dárky. Já ležím v posteli a aspoň si přečtu tu hromadu časopisů, kterou jsem si tam nasyslila. Ted je mi trošku lépe. Asi zabral Ibalgin. Kdyby mi ta koza doktorka dala atb, tak už jsem OK, takhle se budu v práci příští týden mordovat… Pokud to do zítra trochu nepoleví, tak si pro ně stejně v pondělí půjdu. Protože do práce musím jít stůj co stůj.  

Jiři naši kluci mají taky radost, když můžou vybrat těch pět čokoládek z kalendáře - letos to bude radost o to větší, když půjde o playmobil!!! A jak ten pan Bouček vypadá - kolik je mu roků. Musí to být nadšenes. A donesl ti to, aniž bys musela platit za poštovné? Máš to super. Na netu si navybíráš a pak se s ním spojíš!!!  

Matýsek mě včera šokoval - prý mamí já vím, kdo je ježíšek. No přece taťka. Kde na tom byl to teda nevím. Naštěstí se dá ještě lehce zblbnout, ale letos budeme muset být opatrnější.  

Na pondělí mám pro celou rodinu lístky do kina na ten Kozí příběh - nebo jak se to jmenuje. Tak uvídím. Přinejhorším půjdou chlapi sami. Lístky jsem dostala zadarmo.  

Jinak máme novinku. Matějovi se kývou obě jedničky dole. Tak asi k nám brzo přijde Zoubková víla. (Za každý vypadený zub dává pod polštář 20 korun)  

tak papa Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 08.11.08 12:16

Taky jsem si všimla, že v HMku mají ty velikosti větší než v CA. V HM si kupuju tričko M a je mi docela i větší. To v CA bych se do M ani nenasoukala. Tam kolikrát v tom oddělení Clokhouse kupuju i XL.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 08.11.08 18:54

Kde jste kdo?
Tak mám docela depku. Měli jsme jít dneska s manželem na ten bál, tak jsem se těšila. Bohužel člověk míní. nemoci mění. Je to k vzteku. Jdeme spolu někam jednou za uherský rok, zvlášť když hraje někdo jiný, a já musím onemocnět. Děcka už manželovi volaly  kde je, tak se sebral a jel za  nima. Co by se mnou doma dělal. Aspoň si s nima pokecá.
Ach jo a vy nikde!!!
Jdu Matějovi změřit teplotu. Už týden nemá, tak snad!!! Zítra končí po 4 týdnech s ATB.
ach jo.
 d.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 08.11.08 20:11

Ahoj Dančo,
myslím na tebe, ať je ti líp. Snad už máš vrchol za sebou a bude se to jen zlepšovat.
Pan z playmobilu mě vzhledem docela zklamal, je to takový drobný hubený mužík (určitě kuřák), věk tak max 30, víc ne a v levém uchu dvě pirátské naušnice :o) Já jsem alergická na chlapy s naušnicema, takže má automaticky v mých očích minusové body. Nicméně kalendáře mi donesl skutečně až do práce, měl tam fakturu i s tou částkou za dovoz po Praze, což je 50 Kč. Za tu donášku to určitě stálo. Teď jsem tu fakturu vytáhla a byl pod ní katalog, ale ani si to netroufnu dětem ukázat :o)  

Co manžel donesl za dárky? Jestli teda nenakupoval pro tebe :o) U nás se na Ježíška věří plně stoprocentně, už je mi to kolikrát i blbý, jak je tady „krmím“ lžima (nebo ležma nebo jak se skloňuje „lži“), docela jsem zvědavá, jak odtajnění jednou proběhne. Jíra bude určitě naštvanej a bude se hádat, že Ježíšek určitě existuje.  

Včera jsem si v parfumérii očuchala ten Petry parfém, voní fakt hezky, možná bych si ten nejmenší i koupila. Dančo tvůj Salvator Dalí jsem tam nenašla, o to jsem zůstala ochuzena.
Dotaz - možná trošku hloupý - kam si stříkáte parfém??? Na tělo, nebo na oblečení? Vlastně nevím, jak se to má dělat, já si ho stříkám na tričko do míst v podpaží a do výstřihu. Viděla jsem, že někdo si to stříká za uši nebo na zápěstí, ale tam mi to nikdy nevydrží a vůbec to necítím.  

Probírala jsem s Lukášem dárky, shodli jsme se tedy na jedné mikině, jen ji musím objednat, pak přišel, že by přece jen nějaké trenky uživil a koupím mu ten Decameron - říkal, že to mají jako povinnou četbu :o) Pak ještě přišel, že by chtěl holící strojek, nad tím jsme taky uvažovali, ale usoudili jsme, že těch jeho pět fousů, které si holí dvakrát měsíčně, strojek fakt nepotřebuje. Možná mu přikoupím nějaké ty „špachtle“ na holení, co se k nim dokupují jen ná:,–(y, a mohl by ho dostat za rok k plnoletosti. Taška na věci na intr by se mu taky hodila, manžel má nasbírané nějaké body na OMV za benzín a může je vyměnit právě za tašku s doplatkem jen asi dvě stě nebo kolik, říkal že ji měl v ruce a přišla mu dobrá, tak tu mu možná ještě darujeme a myslím, že toho bude dost a bude spokojenej.
Jo Lukáš říkal, že mu volal ten chlapík, co u něj bydlí jeho matka, a prý matce zjistili leukemii. S jejím životním stylem ani není divu, že jí něco takového potká, můj manžel z toho byl docela přešlej, protože je to jeho poslední žijící příbuzná a přece jen je to ségra a zažili spolu celé dětství. Já už jsem ji poznala jako zhýralou hnusnou holku, takže v tomto mi jdou city zcela mimo, ani Lukáš z toho nijak extrémně přešlý nebyl. No uvidíme, za prvé co je na tom pravdy, jestli to zase není pokus o citové vydírání, a jak se to bude vyvíjet.  

Dnes jsme celý den doma, Hanička v noci šíleně kašlala a pokaždý brečela, byla jsem u ní snad osmkrát. Dnes už jsou lepší, uvidíme co v noci. Celý den klasika - vaření, praní, hraní s dětma, docela jsem si i odpočinula.
Jdu koukat na StarDance. Sledujete? Máte nějakého favorita?
Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 08.11.08 20:22

Jo jo na Star Dance koukám - favorita zatím nemám.
Parfém si stříkám na zápěstí, do loketních jamek a na oblečení tak ke krku. Ten můj mají jen v drogerii Rosmann a pak v takových těch lepších parfumerkách - teda v Brně.  

Jiři dárečky pro Lukáše máš hezký. Myslím, že bude určitě spokojený. Bereš to opravdu zodpovědně!!!  

Jinak dárečky kupoval manžel pro mě. Byl za sestrou v CaA, takže se můžu těšit na něco pěkného. Švagrová už ví, co bych si přála. Já bych teda chtěla nějakou pěknou červenou halenku, ale to si musím koupit sama. Všimla jsem si, že se to letos jaksi nosí. A já mám červenou docela ráda. Ale koupil tam děckám ve slevě takovou pískovcovou kostičku - vypadá jak zlatá cihlička, velkou asi jak velká krabička od zápalek a k tomu je maličkaté nářadíčko - asi kladívko - tím si to rozbiješ a uprostřed je nějaký opravdový kámen. Na krabičce je asi pět možných - tyrkys…aní už nevím co. K tomu jim koupím tu knížku o drahých kamenech. Myslím, že se jim to bude líbit. V létě na dovolené jsme byli v tom Českém ráji v lomu v Kozákově a tam jsme těžili drahé kameny. Pochopitelně jsme skoro nic nenašli, ale děcka to strašně bavilo. Je to jen taková legrace, ale docela netradiční.  

Jdu dát Maťovi ATB - mimochodem teplotu nemá!!!
tak pa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 08.11.08 21:08

Dančo, já byla v parfumerii Marionaud, loni jsme tam dostali poukázky, tak to tam znám :o) Myslím, že tam toho Salvatora asi měli, ale já ho nenašla :o) Nechtěla jsem se ptát.
Jo, dárky beru zodpovědně :o) Já o nich musím přemýšlet, řekla bych že mnohem víc času strávím vymýšlením, než pak samotným nákupem. Tak to asi má být, ne? Nechci, aby se cítil, že toho dostal málo, koneckonců s těma hromadama, co dostanou děti, se to stejně rovnat nedá, ale on toho nikdy moc nedostával, od matky spíš peníze, od druhé babičky něco málo dávno po Vánocích a Vánoce mu dělávala „naše“ babička. Taky pro něj ale měla jen třeba 3 věci. Myslím, že u nás bude jak v jiném světě.
Jak tak sleduju ten StarDance, jako favoritku mám zatím Zuzanu Norisovou. Vím, že ji spousta lidí nemá rádo, ale já ji ráda mám. Tančí fakt pěkně. Ještě Dana Batulková byla dobrá, ostatní jsou tam do počtu. Akorát myslím, že Dana stejně vypadne jako jedna z prvních, ty starší ženský vždycky vypadávají hned ze začátku. No uvidíme. Nejzoufalejší mi přišla Jana Doleželová a Bohouš Josef, ty snad neudělali jediný taneční krok!

Jsem zvědavá, kdo vypadne.
Ještě dnes kouknu na Atleta roku, myslím, že na 200% vyhraje Bára Špotáková, kdo jiný, ne?
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 08.11.08 21:31

Ještě jednou já - Dančo jestli milujete Ježíška a Vánoce tak jako my, určitě se vám bude líbit Ježíškova hra na www.jeziskovacesta.cz. My máme s těmito postavičkami 3 puzzle i knížku, takže se to dětem moc líbí, hráli to celé dopoledne :o)
 J.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 09.11.08 08:59

Čau holky!  

Vy mě teda pěkně vydepresíte s pořízenýma vánočníma dárkama! :-( Já jsem včera vyrazila do města na nákupy a měla jsem naivní představu, že když vím, co bych chtěla komu koupit, tak to všechno oběhnu a za jedno dopoledne mám všechno pořízené a pak klííídek. Jenže ouha, já nekoupila skoro nic. Sice jsem měla představu, ale realita byla kapku jiná a tak jsem upadla do mnohem hlubší deprese, že tomu budu asi muset věnovat víc času. Ke konci se to všechno zlepšilo, protože jsem udělala rezolutní rozhodnutí, že obchody už nééé a vše koupím přes net! :-) Dnes jsem zase blíže realitě a vím, že net asi taky všechno nevyřeší. Tam se dají koupit hlavně hračky, případně elektronika, které už vím, jak vypadají, ale zbytek bych pořizovat přes net asi nemohla (třeba kabelku bych asi přes net neriskla). Takže se opět děsím dalších nákupů.  

Jiři - jsi fakt úspěšná, když už máš tak pořízeno!  

A s úklidem to u mě taky zatím vypadá dost bledě! :-(  

Zuzi - výlet do Osvětimi musel být zajímavej i smutnej zároveň! Ještě jsem nebyla na žádném z takových míst a uvažuju, že jednou, až budou kluci starší se tam taky zajedem podívat. Ale to budou muset navštěvovat aspoň druhej stupeň základky. Jinak by to asi pro ně nebylo.  

Peti - obýváček máte pěknej a stejně jak holky mě zaujaly především ty světla! Ty jsou fakt originální.  

Ahoj
Monča a kluci

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama