Maminkou s miminem už pár let - Od Dany - vandrovní

Rodičovství

Nevím, kdo to zařídil, ale víkend od 25.9. 28.9.08 byl na počasí moc laskavý. Takže další akce Templštýn se mohla uskutečnit. Vzhledem k vědomí, že je to poslední víkendová akce letos, jsem k balení přistupovala s klidem. Taky na sklonku léta už to mám v malíčku. Na takové akce do přírody máme speciální oblečení. My s manželem máme na chodbě na skříni dvě krabice (z IKEA) a v těch máme vandrovní oblečení a klukům to mám taky zmáklé. Něco na spaní (tepláky, které jim nejsou krátké, triko s dlouhým rukávem, mikinu, obyč a teplé ponožky) atd... Takže za 20 minut nebylo co řešit. Jídlo jsme s sebou žádné brát nemuseli, jen pití a Tomáškovi kolo.

V pátek po práci jsme mohli odjet. Jednalo se o akci „narozeniny". dvoje 40, jedny 60, jedny 27 a jedny nevím kolikátiny. Celkem i s dětma se nás sešlo 95!!! Podle rozdaných diplomů bylo dětí 35. Pod Templštýnem (dál jen Templák) je bývalý chatkový tábor - patřil kdysi brněnské Královopolské strojírně a teď ho má v podnájmu jedna moc fajn rodina. Příroda je tam nádherná. Krásné údolíčko, kolem teče řeka Jihlavka, krásné skály a nádherné lesy, chatky (spousta), velká společenská místnost, hospoda - ve které si každý hned založí „cech" a děti jen přilítávají a hlásí „ledňáka na Čepírka, brambůrky na Mikyho…" Takže na konci víkendu se nestačíme divit, co ty naše robátka všechno sezobala.

V pátek, jak jsme dojeli, bylo velké vítání. S některými se vídáváme jen na takových akcích - takže třeba jen 2× do roka, tak si to musíme všechno říct. Večer byla docela zima, tak jsme seděli v té společenské místnosti a baštili dobroty co nachystali oslavenci. Spousta zákusků, pomazánky, zelenina, brambůrky, víno, kofola, pivo… Hrálo se na kytary. Říkám tomu „euforie pátečního večera". Většinou se pátek vydaří víc než sobota. Všichni se na to hrozně těšíme, jak konečně vypneme a s vidinou volných dnů před sebou je to lepší, než když si v sobotu večer řekneme, že v pondělí jdeme zase do práce.

Spali jsme v těch chatkách. Ti co měli děti, měli chatku s elektřinou, takže tradičně všude jezdíme vybavení přímotopy, spacáky a my i starými tenkými peřinami. Od řeky byla docela zima. No a sobota nás přivítala krásným slunečným dnem. Po snídani začal turnaj v nohejbale. Musím se pochlubit můj muž byl v družstvu, které ho vyhrálo! Do včerejška taky sotva lezl. Toho se zúčastnili jen tatínci a my mamky jsme pro děti nachystali odpoledne her. Turnaj v kuželkách, turnaj v házení kroužků na tyčky a večer stezka skřítka Lesníčka. Taková obdoba stezky odvahy - po svíčkách a na konci je Lesníček a dává dětem balíčky s kokinama. To už všechny mamky víme, tak automaticky vozíme nějaké dobroty. Pak se to dá na hromadu a nadělají se balíčky. Protože dětí bylo hodně, udělali jsme jim táborák, aby nezmrzly a chodili od něj. Bylo to celé moc povedené. Potom bylo vyhlášení vítězů a všichni dostali diplomy. Ty jsme udělali s manželem a já jsem je pak vytiskla v práci na barevné tiskárně. Od odpoledne jsme pojídali dvě pečená prasátka, dojídali dobroty a popíjeli. Oslavenci postupně dávali v plen svoje lahve - dary. No a my s manželem jsme večer seděli v hospůdce a hráli na kytary. Přijel jeden kamarád ze spřízněné kapely, tak to byl moc fajn večer.

Neděle je už většinou jen záležitostí sbalení věci, rozloučení a odjezdu domů.

Bylo to moc hezké a v květnu na vítání sezony přijedeme zase.
Dana a kluci

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 02.10.08 11:36

Tak jsem prvá - což teda u nás není žádná soutěž!
Aspoň se nemusíme hledat.
papa Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 02.10.08 12:13

druhá - ze dvou :o( pravidelných. Holky že nás v tom nenecháte!!!  

Dančo, víkend super, závidím. Hlavně to, že žádnou takovou partu nemmáme. Dřív, před asi 18 lety, jsme chodili do country klubu - tam jsme se vlastně poznali, já tam chodila tehdy s jiným partnerem tancovat country tance, manžel tam hrál v kapele - no jenže tehdy klub přišel o prostory (v jakési sokolovně na kraji Prahy) a tím skončil. Taky se jezdívalo na víkendy, na vandry, akorát já jsem do klubu přišla až poslední rok před koncem, takže jsem hodně lidí ani moc neznala. Někdy před asi 8 lety jsme se sešli v té samé sokolovně a zcela ji naplnili a od té doby zase nic.
Určitě by se mi taková akce líbila, počasí jste měli úplně ukázkové.    

No jinak zprávy z domova - Jíra má spálu, antibiotika, nemá chodit ven. Ve čtvrtek na kontrolu, výtěr, odběr krve i moč. Takže radost veliká, největší má tatínek kvůli hlídání, má teď práci a vůbec se mu to nehodí … ach jo. Mamka už se jakš takš pohybuje, takže zatím Jíru hlídala ona. Uvidíme, jestli na Egypt vůbec dojde.
Musím makat, papa
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 02.10.08 21:55

Jiři, to je mi líto s tím Jírou. Neměli jste to ve školce? Teď jen aby to nechytla Hanička, viď.
U nás doma je binec. Nedá se nic dělat. Těším se, že na to o víkendu vlítnu. Teď se koukám na „jste to co jíte“ a mám depku. Sice nemám 103 kg jako dnešní účastnice, ale ve svých očích se vidím úplně stejně. Obdivuji tě, že chodíš do cvičení, já jsem lemra líná.  

Kdybyste nebydleli tak daleko, řekla bych ti, abyste na ten Templák dojeli. Určitě by se Vám tam líbilo. Jdu mrknout na nějaké fotky. Teď jsme ani moc nefotili. Ono je to stále stejné a jezdíme tam už x let.
Koukala jsem, že náš deníček už někdo 134× četl, že by někdo napsal!!!
tak papa
D.
Jiři máte doma nějaké zvířátko? Nepsala jsi o kočce?  

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 03.10.08 07:30

Máme stařičkého kocoura Filipa, je mu už snad 15 let, nikdo si nepamatuje, kddy k nám přišel. Je to kocour zahradní, bydlí venku nebo v garáži. Myslím, že u kočiček zůstaneme :o) Psy já moc nemám ráda, naši mají psa zahradního - voříška Šmudlu. Máma ještě chová slepice a teď má 2 králíky, ale myslím, že brzo půjdou do mrazáku :o)
Jinak kdysi dávno když jsem ještě byla malá tak toho naši postupně chovali spoustu - ne všechno najednou, ale mívali jsme husy, kachny, krůty, králíky, prase, dokonce vietnamská prasátka, ale to už je naštěstí pryč.  

J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 03.10.08 09:03

Tak to už je ústyhodný věk na kocoura. Musí být teda zdatný v dopravních předpisech, když se dožil tak vysokého věku!!!  

Já jsem teď na mrtvici. Apeluji na všechny, co mají přístup k e-mailům - NEROZESÍLEJTE proboha masově takové krávoviny typu, když neodešlej do roka umřeš…na všechny ty adresy, které tam uvedete potom chodí nevyžádaná pošta - spamy. Já to prostě nechápu, jak může dospělý, vzdělaný člověk toto rozesílat. Tisíce přiblblých fotografií zvířátek atd… Navíc já nevím kam dřív skočit a když mi pořád cinká pošta a já si představím, že ti lidi NIC nedělají a toto rozesílají…  

Samozřejmě se taky ráda podívám na hezké fotky přírody, nebo pěkný vtip, ale toto je v naprosté menšině oproti ostatnímu!!!  

Tak jsem si ulevila.
A za 2. kde sakra všichni jste!!!  

Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 03.10.08 09:15

Dančo, na e-maily plné blbostí mám stejný názor. Nekompromisně mažu. Velmi výjimečně se stane, že něco přepošlu třeba jednomu člověku, protože tam jsou třeba hezké fotky přírody, zvířátek, dětiček, ale jak je tam nějaký výhružný text, mažu. Naštěstí do firemní pošty mi nic takového nechodí, v soukromé mě to zase tak neirituje, protože tu otvírám, jen když mám chvilku času.  

Náš kocour dopravní předpisy ani moc znát nemusí, potuluje se spíš přes zahrady a navíc po našich ulicích toho zase tak moc nejezdí. Kolikrát si ale říkám, jestli ho zajedu nebo ne, když vjíždím či vyjíždím z garáže a on trůní uprostřed volného prostoru. Spíš je zdatný v útěku před psy. Jak nemáme plot (jo, pořád ještě, je to hotové, ale chybí vjezdová brána a vrátka - už si to byli naměřit a snad se ještě někdy dočkáme), kolikrát k nám vlítne na zahradu kolemjdoucí pes. Většinou je to našich Šmudla, toho se Filip bojí, v podstatě původně žil u našich, ale když si před 8 lety máma pořídila štěňátko Šmudlu, v ten den se Filip přestěhoval k nám. Jak Šmudlu vidí, prchá, nevím co mu na něm vadí, mámina kočka se Šmudlou klidně spí ve stejné boudě a klidně mu dovolí olizovat koťata, ačkoliv cizí psy nekompromisně fackuje. Je to legrace třeba v létě, když sedíme na zahradě, Filip se povaluje u nás a najednou prchne - to už víme, že jdou naši se Šmudlou, má asi nějaký 6.smysl že uteče dřív, než se tam Šmudla vřítí.
Akorát chudáček Filip už skoro nemá zuby, dřív jsme mu dávali granule, ale on je už neukouše, takže jsme přešli na kočičí konzervy. Už ikskrát na nějakou dobu zmizel, tak jsme si mysleli, že už musí být po něm, ale zase se odněkud zázračně vynořil :o) Nejradši sedává za balkonovými dveřmi a čumí nám do obýváku, jestli mu náhodou něco neneseme (misky má právě na terase za těma dveřma), no ale je to milé ho tam vidět, jak tam přešlapuje.  

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 04.10.08 16:35

Ahoj Jiři,
doufám, že nemoci u vás mají zlepšující se tendenci.

Musím se uklidnit, protože jsem večer byla domluvená s kamarádkou. V srpnu měla narozeniny a pořád neměla čas se sejít - bydlí asi 10minut od nás. Už jsme byli domluvení na pátek před  třemi týdny, nakonec to odpoledne zrušila, že má moc práce. OK. Měli jsme se sejít dneska večer. Ráno jsem ji volala, že to teda platí, že přijdu a ona mi oznámila, že jo, ale že přijde i její bratranec s manželkou - párkrát jsme se viděli u ní na nějaké oslavě, ale jinak se v podstatě neznáme. Tak kmně to tak naštvalo, já jsem se těšila, jak probereme „různé naše záležitosti“, což za přítomnosti dalších osob - navíc nezúčastněných - nejde. Tak jsem ji řekla, že nepřijdu, že jsem se těšila, že si pokecáme, což  obšem společná návštěva mění. Pak mi ještě volala, ale já jsem byla tak rozlítostněná, že jsem jí to nevzala, tak poslala sms, že se moc omlouvá, že jí to nedošlo… Ale ve mně ta lítost už je. Ona je totiž dost vypočítavá. Když se rozváděla, byla jsem ji pořád na blízku, pomáhala jsem ji stěhovat, manžel ji vozil holky na tábory, často jsme ji zvali k nám - dělali jsme takové páteční dýchánky. Máme stejně stará děcka - ona holky. Děcka si hráli a my jsme koukali na dvd, nebo hráli kostky. Prostě aby nebyla sama. Navíc jsem ji chodila krmit kočku a to jsem po čase musela utnout. Každý víkend jezdila na chatu, na dovolené (bývalý manžel platí Egypt…) a já jsem pořád lítala krmit kocoura, dvakrát jsme s ním dokonce jeli k veterináři. Po čase jsem  měla pocit, že mně prostě zneužívá a řekla jsem jí, že už krmit nebudu, že to nestíhám. Ona si pak našla přítele, kterého má a od toho okamžiku už mně přestala potřebovat. Navíc ten bratranec je dost zámožný a má krásnou chalupu kdesi a ona tam jezdí. Prostě mně připadne, že ji to táhne tam, kde z toho něco má. Na vánoce jsem od ní dostala svícen, který jsem za týden v Jysku viděla slevněný na 20kč, což mně taky zamrzelo.  

Tak jsem naštvaná. Připadám si jako vůl. Skoro dva měsíce tu mám dárek k narozkám.  

Kluci jsou u našich. Venku je docela zima. Tak uklízím, žehlím, peru. V kuchyni na okně jsem si  udělala podzimní výzdobu. Dostala jsem krásný vřes a máme takovu keramickou dýni na čajovou svíčku. Tak jsem to tam klukům naaranžovala. Pořádně jsem jim probrala pokojíčky. Teď jdu umýt země. Manžel betonuje tu vodovodní šachtu.  

Včerejší oslava byla super. Začala v 17.00 a my jsme odcházeli o půlnoci jako první!!! Ale já už jsem byla vážně šíleně utahaná!!!  

Tak ahoj.
D.

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 04.10.08 20:37

Ahoj Dančo,
nesmutni, kdybych nebyla 200 km, navrhla bych, ať zaskočíš k nám :o))
Já vím, je to těžký. Já už jsem se dávno naučila řídit tím, že OD NIKOHO NIC NEČEKÁM. Když kámoška může, může, když ne, co se dá dělat. Člověk si tím ušetří spoustu zklamání a to za to vážně nestojí. Taky jsem se odprostila od pocitu ukřivděnosti, že JÁ vždycky kontaktuju první, já navrhuju setkání, prostě to beru tak, že se chci s někým vidět, musím pro to něco udělat, nač pak ještě trpět výčitkama, že na MÉ si nikdo nezvpomene.
Je to fakt moc těžký, doufám, že chápeš, co jsem tím chtěla říct. Vykašli se na ni, nějakou dobu počkej, jestli se ozve sama, ale jestli se ozve, tak netrucuj :o)) Ale zase sebou nenech vorat. Taky jsem takovej dobrosrdečnej blbec :o))
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 04.10.08 20:52

Ahoj Dančo (tak a takhle budu deníček oslovovat až do doby, než se ozve ještě někdo další),
napíšu taky o průběhu víkendu, i když se nic moc neděje.
Z práce jsem včera vypadla už v půl třetí (tradiční páteční čas), uzávěrku jsem v klídku dodělala. Šla jsem vyzvednout Haničku do školky, řekla, že ještě nechce domů. Pak jsem šla vyzvednout Jíru k babičce a řekl, že nechce domů, babička řekla, ať ho tam tedy nechám, tak jsem ho tam nechala až do dneška. Docela mi to teda přišlo líto.
Odpoledne přijel Lukáš, nějak jsem na něj poslední dobou alergická, dřív tu byl tak každý třetí víkend, teď od začátku školního roku tu byl každý víkend. Já jsem v pátek unavená, že vůbec nemám chuť komunikovat. Už asi 3× měl jet na víkend k otci, ale pokaždý mu těsně před tím otec řekl, že bude o víkendu v práci, tak je Lukáš zase u nás. Naštěstí je zalezlej ve svým pokoji, tak si až tak na nervy nelezem. I když dnes u oběda povídal něco o tom, že se o něj holky perou a že neví kterou dřív, nějak tak vyplynulo z hovoru, jestli jsem to teda dobře pochopila, že už s nima běžně spává??? No co se na tom intru děje, není mu ani 17 a holky mu lezou samy do postele. Nějak jsem neměla chuť se s ním o tom víc bavit, rovnou jsme mu řekli, ať si dává pozor, že za něj žádný alimenty platit nebudeme. Uf.  

Ráno jsem byla v pelechu asi do půl deváté, s Haničkou prudící a ječící, že jí nejde smrkat, vstal tatínek. Uvařila jsem oběd, rovnou i večeři, upekla koláč, po obědě chtěli děti hrát divadlo, ale blbli u toho, završili to částí „úchyloviny“, kde si oba svlíkli kalhoty, tak jsem se otočila zády a na chvilku jsem si usnula. Asi ve 4 tatínek odešel na hraní (ehm, zase), konečně se zklidnili, dívali se na pohádku, pak jsme si zahráli i nějaké hry. Jíra má být v klidu a pěkně dnes divočil, ale snad to bude dobrý. Vyrážka mu slezla, jinak vůbec nevypadá, že by mu něco bylo. Hanička hrozně popotahuje, pořád se rýmy nemůže zbavit, ale hrozně špatně smrká, nejlépe se začne vztekat, že jí smrkat nejde, no hrozný.  

Teď se povaluju u televize, Jíra má o půlnoci brát antibiotika, tak ještě nevím, jestli vydržím, nebo půjdu spát a dám si budíka. Ráno bere až v 8, tak snad si trošku přispím.
Ahoj Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 04.10.08 21:20

Jiři dík za rozebrání. Máš pravdu, bohužel to tak je - přesně tak, jak píšeš!!! Uražená určitě nebudu, to já neznám, nejsem urážlivá. V té sms mě zvala na příští sobotu, že přijda i její sestra, tu mám moc ráda, máme děcka na den stejně, byli jsme spolu v porodnici. Ať určitě přijdu, tak to víš, že přijdu Že budeme samy tři + děcka.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 04.10.08 21:24

S tím Haniččiným smrkáním to je pech. Naprosto si dovedu představit jak ji neustále dokola učíš smrkat a ona si stojí za svým, „že to nejdééé“ Viď? Jak kdybych viděla Matěje v jiných situacích - např. obouvání botasek.  

Zítra si jdeme pro děcka. Je tu bez nich klid - až moc. Teď večer jsme byli nakupovat v Kauflandu. Chuděry prodavačky, mají otevřeno až do desíti hodin. To bych zakázala. Já jsem tu v pyžamu a ona tam chuděra pořád maká. Nechali jsme tam teda 1600,– ale doma už vážně nic nebylo. Jak jsme čtyři, tak všechno sníme.  

V televizi klasicky nic není, tak si jdu číst.¨
papa Dana

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 05.10.08 11:47

ahoj, ahoj, ahoj…ani nemam docteno, nejak mi blbne emimino, takze me to sem vetsinou nechce pustit- to mam za to, ze tak malo pisu:-)
u nas zacina Matyho oslavovaci maraton- dneska prvni varka- s tchanovcema a tak- puvodne nas melo byt 14, ted to vypada, ze nas bude jen sest…no nic, aspon mi zbyde vetsi kousek dortu:-)) delala jsem sama:-) ma to byt akvarium-jen mi nejak nesel dobarvit marcipan do modra:-(
 Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 05.10.08 21:31

No jo on má Matýsek pozítří narozeninky, viď. A druhé, prďolka!!! Tak všechno nej nej nej. Hodnou mamku s taťkem, málo nerváků s bráškou, hódně dárečků co udělají radost a hlavně zdravíčko!!!  

Co dostane za dárečky? A vzpomínáš na dobu před dvěma lety?
Nevymlouvat se na éčko!!! Všechno funguje!! A sem se zážitky s oslav.
Zuzi, co ve škole. Co „emisti“ a různí jiní šílenci. Jak se to dá ukočírovat!!!
Dortík máš moc hezký, jsi šikulka. Jaký je jinak?  

My jsme dnes  jeli pro kluky a po obědě domů. Protože bylo hezky, tak jsme se šli projít na přehradu. Roste tam taková krásná jabloň a na ní jsou nádherná velká jablka - maliňáky. Tak jsme si natrhali plnou tašku. Tom a manžel vylezli do koruny a házeli nám je. Potom jsem si doma lehla k filmu - nevím z něho vůbec nic. Až mně vzbudil kamarád mobilem, kterého jsem neviděla 10 let, že se u nás staví s manželkou a roční holčičkou. Bylo to moc fajn. Naposledy viděl našeho Toma jako miminko, tak byl překvapený, že už je to velký chlap.  

Zítra zase začíná pracovní maraton.  

ahoj všem.
Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 06.10.08 07:28

Ahoj Dančo a Zuzko,
tak víkend je pryč, byl hezky lenošný. Věděla jsem, že nepůjdeme ven, Jíra ven nesmí, mělo být hnusně, jenže pak bylo krásně, tak mě to docela mrzelo, že nemůžem.
Užila jsem si své pečící vášně, v pátek jsem pekla pletánku (= vánočku v čase jiném než vánočním), snědli jsme ji ještě večer :o) tak jsem v sobotu upekla ještě tvarohový koláč. Taky jsme ho snědli ještě ten den. Tak včera jsem ze zbytku droždí chtěla upéct další pletánku, ale měla jsem tvaroh, tak jsem zadělala vánočkové těsto a že udělám koláčky. Když těsto kynulo, koukali jsme se na Anděla páně, pečou tam svatební koláčky a překvapilo mě, že to dělají jinak - já jsem vždycky koulela kuličky a ty pak rozmačkávala skleničkou, ale tam rozváleli těsto, vykrajovali formičkou a důlek dělali taky skleničkou. Tak jsem to zkusila a jsem ráda za tip - jde to tak mnohem líp, mně se ty kuličky vždycky patlaly, byly hrbolatý, takhle mám koláčky nádherný, skoro jak z pekárny, vždycky (no dělala jsem je asi 2× a pak to vzdala) byly hnusný a rozteklý. No tak jsem se díky pohádce naučila péct koláčky :o)) Bylo jich 40 a dnes ráno jich zbývalo ještě asi 10. Manžel se ptal, proč peču svatební koláčky :o)) tak jsem mu říkala, protože to vidím v pohádce a mám na ně chuť :o))  

Hanička šla do školky, manžel dnes celý den maká, já jdu za Haničkou na zpívání. Jíra bude celý den i noc u babičky. Babička se pochlapila :o)) ani jsem nečekala, že se bude o Jíru takhle starat a tolik nám pomůže. No kdyby šlo o obě děti, bylo by to jiné … Ale díky jí za to!
Manžel přinesl za práci peníze v hotovosti, tak jsem se rozhodla, že nebudu otálet, vzala si 2000 a dnes vyrazím na dárky :o)) Mám jich několik vytipovaných, takže to začnu shromažďovat, ať pak není taková darda peněz najednou.
Jo a děti si včera psali Ježíškovi :o) Už jsme totiž vymysleli několik věcí, o které by si napsali, a zase jsme to začli zapomínat. Takže už máme dvě stránky popsané. Akorát jsem jim řekla, že to zatím nebudeme Ježíškovi posílat, stejně by si to ještě nevzal, tak to máme schované a kdyby nás ještě něco napadlo, můžeme připisovat. Jíra si napsal o lego-raketu, vůbec nevím, jestli takového něco existuje, o lego se slíbila postarat babička. Jinak v podstatě napsali o to, co jsem jim nakukala :o))  

Musím pracovat - ach jo.
Jiřina  

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 06.10.08 07:33

Jo Zuzi, dortík je nááádherný !!! Jsi moc šikovná. Ten marcipán kupuješ, nebo vyrábíš sama? Předpokládám, že máš nějaké těsto, vyválíš a vykrájíš rybičky, nebo jak jsi to dělala? Poraď nám nešikovným :o)) (tedy teď  budu mluvit jen za sebe).  

Malému přejeme vše nejlepší k narozeninám, krásné oslavy, spoustu dárečků, a pak hlavně ať je zdravý a může pořádně zlobit :o)) hodnou maminku, veselého brášku a starostlivého taťku.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 06.10.08 08:57

Dobré ránko,
Jiři, ty jsi šikulka s tím pečením. Manžel má buchty taky strašně rád, ale já se přiznám - moc ne a nejsme na to moc šikovná. Já peču jen to, co se naleje na plech,  na to popř. nějaká poleva, maximálně štrůdl.  

Dneska nám v práci nejdou telefony - to je klid. Ale myslím, že to brzy spraví.
Tak papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 06.10.08 10:05

Já právě taky moc šikovná nejsem. Nechuťipéct cokoliv kynutého mě zbavila babička (co s náma bydlela), protože ona pekla moc dobře a často a ukázala mi pár fíglů. Třeba že vůbec nedělala kvásek, takže naplácám suroviny dohromady, vymíchám, dám kynout a hotovo. Pak už jen uplácám co je třeba. I tak mi stejně vánočka skoro pokaždé popraská, ale to už neřeším, protože chutná dobře. Koláčky jsem s ní dělala jednou a moc se mi nepovedly, až teď ta vychytávka z pohádky. Ani to moc dlouho netrvalo, za 15 minut jsem to měla v troubě. Mám ráda cokoliv co jde rychle :o)
 J.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 06.10.08 11:15

ahoj:-)
tak jsem tady s tim komentem-byla jsem sikovna, doma se odhlasila, takze se muzu prihlasit z prace:-))
Mame teda za sebou prvnï pidi oslavu- dorazila babi a tcyhne, Mato dostal :,-(u Maly pruvodci, kterou uz kdysi dostal Filip..no, radej nekomentuju:-))
neustale resim Matyho ockovani- momentalne v souvislosti s jeho alergii na vajecny bilek- zakladem Priorixu je vajecna bilkovina, takze nechci si radsi predstavovat, co by se delo, kdybychom mu uz ten Priorix dali…diky bohu za „matersky instinkt“ a me neustale oddalovani toho ockovani…takze ted resime s motolskou ambulanci pro ockovani dalsi postup…
Fijek byl minuly tyden poprve letos na fletnicce- sice jezdime do Trince, ale opravdu to za to stoji…ta lektorka je uzasna…Maty mel minuly tyden taky prvni hudebku- v MC- vedla to pani z pobocky hudebni skoly Yamaha- jako jo, celkem fajn, ten jejich system se mi libi, ale ta pani byla k detem veeelmi odmerena, z cehoz uz jsem tak odvazana nebyla…no uvidime zitra..
stavba uz je skoro hotova- snad uz to do konce tydne J preda a bude klid:-))
pristi tyden mam prvni tutorial ve skole- ja se normalne tesim:-)) jsem cvok-budu tam tri dny sedet od rana do vecera- mame teda ve ctvrtek 4hodinove okno, ale v patek a v sobotu mame jen 5minutove prestavky, takze to bude mazec:-))
kynute testo proste neumim…a buchty a kolacky taaak miluju- takze musim spolehat na mamku (ta obcas pece kolacky) nebo kamosku (ta je zas buchtova:-) ).
Jiri. ten „marcipan“ je doma delany- stejny dil cukru moucky ajko suseneho mlika (davam 20dkg, pak prisypavam), 2 lzice oleje (ale nemusi), 2 lzice psenicneho sirupu (davala jsem sladovy ze zdrave vyzivy, pry se muze dat i med, ale pak se marcipan „rosi“) a pomalicku po kapkach pridavat vodu…a rybicky jsou normalne vyvaleny marcipan a vykrojeny vykrajovatky na cukrovi:-) jen to barveni mi neslo…
jeste jsem urcite chtela neco, ale nevim co…ach jo:-)
zatim pa, Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 06.10.08 11:58

Když já tak miluju čokoládu, zákusky - s krémem a nejlíp ještě ovocem. A dorty ty mám úplně ze všeho nejraději.
Telefony stále nejdou. Mně dnes děsně bolí hlava. Ach jo.  

pa Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 06.10.08 13:32

Jé Zuzi, to Hánino zpívání je taky z taneční školy Yamaha - první krůčky k hudbě, od pololetí budou mít t pokračování s flétničkou. Jedna lektorka se do naší vsi přistěhovala a její dcerka chodí s H. do školky, tak máme i slevu. Lektorka je super, jen jsou ty hodiny dost podobné, ale ty děti to potřebujou.  

Ten marcipán bych doma dělat nemohla, protože nemám ani sušené mléko (nepoužívám) ani pšeničný sirup ani barvičky :o)) Musela bych všechno nahradit a kdoví jak by to dopadlo :o) Mamka právě onehdy nějaký koupila jako hotové těsto, už z toho hned modelovala, ale nezeptala jsem se jak.  

J.

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 06.10.08 13:47

tak to já vůbec čokoládová nejsem. Asi to bude tím, že můj tatínek léta letoucí pracoval v Čokoládovnách a měli jsme doma neustále krabice plné čokolád a různých tyčinek, takže jsem si to užila v dětství. Když si můžu vybrat mezi sladkostí a pivem, volím pivo :o) Sušenek jsem taky přejedená, dělala jsem 7 let v Čokoádovnách a pak Opavii.
Moučníky samozřejmě taky peču, ale takové různé tvarohové na plech atd. (však víte) ale vezmu si 2-3 kousky a stačí. Sama od sebe bych si žádnou sladkost nešla koupit. Dorty jím jedině při oslavách dětí ty, co sama upeču, a ještě se musím přemáhat :o))
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 06.10.08 14:16

Tak kdybych měla takové „nechutě“ na sladké, tak mám hnedle 60 kg. To ti závidím!!!
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 06.10.08 14:51

já pořád říkám, že je to nespravedlivý, že nejím sladký a mám 67místo 60.
Já vím, víc se hýbat, menší porce … toho piva teď taky tolik nevypiju, jen k jídlu a to ještě ne pokaždý.
Mimochodem, ta moje podlitina na stehnu po pádu na koloběžku, jak jsem psala, mám to pořád dost ošklivý a na stehnu bouli. Masér mi říkal, že mám ještě tak max týden počkat, jestli se to nezlepší, a pak jít k doktorovi, že tam mám sraženou krev a snad by to chtělon nějakou punkci … Rozhodně prý nemám chodit cvičit (takže zítra nejdu) ani to nijak zatěžovat, takže jsem si koupila další balení Aescinu (pomáhá při vstřebávání krevních sraženin po úrazech) a budu mazat Fastum gelem, běhat po doktorech se mi fakt nechce …
Chtěla jsem si tu nohu vyfotit, ale nějak se k tomu nedostala, když si vzpomenu večer vyfotím, i po týdnu je to pořád žlutofialový.
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 06.10.08 15:01

Jo ještě se chci pochlubit, vyrazila jsem na chvíli ven a během chvilky mám několikero dárků (a jsem o 1300 lehčí).
Koupila jsem dětem hru Superfarmář, karetní hru Bláznivá ZOO a ještě Trixeso (obdoba pexesa, ale jsou vždy 3 k sobě patřící kartičky - mládě zvířete, samec a samice). Pak jsem vlítla do knihkupectví a koupila Pipi dlouhou punčochu (bohužel má jiné ilustrace, než jsem měla já v knížce, která se ovšem ztratila) a ještě jednu knížku od Astrid Lindgrenové, co mě zaujala, teď si nevzpomenu přesně název, ale něco jak Lotty z rošťácké uličky, vypadala dost dobře. Ještě jsem ségře k svátku (Věra) nakoupila v Oxalisu sypané čajíky a oříšky v medu a dětem každému velký blok na malování - máme poslední dobu nějak velkou spotřebu a neměli jsme na co psát Ježíškovi. A ještě v lékárně ty pilulky na hematomy a za 20 minut jsem byla zpátky v kanclu.
Zítra vyrazím opačným směrem - na oblečení, H. si napsala Ježíškovi o punčocháčky a noční košilku, Jíra vyrostl ze všech pyžámek, manžel už má většinu hadrových kapesníků na cucky … to se to nakupuje, když člověk ví co a kde.
Pro ségru objednám 3 knihy, jsem v klubu Olympie a přišel mi zrovna klubový časopis, ona čte ráda Zdeňka Šmída a má tam 3 nové knihy, tak to budu mít taky odbyto.
To by v tom byl čert, abych si pak prosinec hezky neužila pečením cukroví místo lítání po obchodech. Mám práci super strategicky umístěnou, hned naproti mám centrum Nový Smíchov a okolo spoustu malých klasických krámků ve starém Smíchově.
Doufám, že si nikdo nemyslíte, že jsem blázen :o))  

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 06.10.08 15:36

Právě jsem se připojila, že jsem se Tě ani nezeptala co že to vlastně budeš kupovat za dárečky!!
Ty máš tak hodné děti. Dáreček typu punčocháčky a pyžámko by u nás neprošel. Matýsek si strašně přeje Carcasone. No tak jim to koupí ježíšek dohromady od dědy (manželův otec, ten co k nám vůbec nejezdí) Máme O:,–(níky z Katanu. Hrávají to spolu nebo s tatínkem. Já jsem to jaksi vůbec nepochopila. To trixeso je zajímavé. Musím vyrazit do Sparkys. A hadrové kapesníčky u nás vůbec nefrčí. I když náš taťka je vlastně taky používá!!  

Musím končit. volala mi z vrátnice kamarádka. Přinesla jsem jí nějaké věci na malýho.
pa Dana  

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 06.10.08 19:48

Ahoj, tak jsem si vytofila tu svou nádheru na stehnu. A to je prosím pěkně už 9 dní po pádu, už je to částečně vybledlé.
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 06.10.08 19:49

a ještě jsem při stahování fotek našla jeden můj nedávno kvetoucí sukulent

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 06.10.08 21:01

sukulent paradni, modrina jeste paradnejsi:-)) ja mela nedavno takovou hruzu na zadku- foto mam, ale zverejnovat fakt nebudu:-))
 Z.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 07.10.08 07:48

jeden cerstvy dvouletak:-)  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 07.10.08 12:13

Holky, jsem od rána na školení - time management, stres apod… je to zajímavé, ale k prdu, když stejně nemám čas!!!
Modřina je šílená!!! Oslavenec krásnej, načančanej. A vidím, že jako dárečky byly mašinky!!!
Utíkám zase na školení.
papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 07.10.08 15:40

Ahojky, koukám, že já jsem vlastně ještě dnes nenapsala.
Včera jsem přišla za Haničkou do školky na tanečky, ve dveřích jsem se potkala s odcházející učitelkou a říkala mi, ať Haničku necháme doma, pořád posmrkuje a prý vůbec nevypadá dobře. No vypadá pořád stejně. Má odřený nosík a cokoliv tam má, ji vadí, takže se pořád snaží to vyšťourat a nejde to. Teplotu nemá. Pouze trpí speciálním druhem protivnosti, co ji nejde, začne se vztekat a brečet, čímž tu rýmu ještě přiživuje. Včera jsem z ní už nemohla, v 7 jsem ji zahnala spát.
Nicméně dnes zůstala taky doma, jsou oba u babičky, zítra taky. Manžel volal doktorce pro Jírovy výsledky, skutečně to je spála. Ve čtvrtek jde na kontrolu a vezmou i Haničku, ať se jí koukne na tu rýmu. Snad příští týden už budou oba v pořádku. Moje stehno pořád tvrdý, ne že by to bolelo, jen mám v tý noze takový zvláštní pocit. No uvidíme, v nejhorším příští týden zaběhnu k Mudr.
V poledne jsem zase vyběhla ven něco pokouknout, pro Jíru mám hezkou mikinku - pořád chce takový triko s dlouhým rukávem, přes ně jsou jakoby krátké rukávy a kapucka. Loni jsem mu jednu takovou koupila a nosí ji skoro pořád, akorát už je mu malá. Tahle je světle modrá s nějakým autíčkem a hnedými rukávy, na velikosti píšou 122-128, ale přijde mi, že je menší. Každopádně to je největší, co měli, tak jsem ráda za ni. Punčošky měli za 30 korun, tak jedny Haničce budu muset dát hned, vzala jsem troje v různých barvách. Když si vzpomenu, jaký hnus my jsme jako malé nosily za punčocháče … ale ona je sama chce, do školky nosí šatičky, já jsem jim doposud punčocháče vůbec nedávala, pár se nám jich vyskytlo v nějaké pozůstalosti.
Dančo, ty se divíš, že děti neopovrhnou oblečením. Když byli menší, tak jim hadry pochopitelně taky byly jedno, ale já jim vždycky nové oblečení (nebo i poděděné) prezentuju tak, že se pro to nadchnou, takže oba dokážou mít radost i ze spoďárů. To je taky vždycky vybírání, co si oblečou, skoro bych řekla, že každý kus oblečení si nese svoji historii :o) Pyžámka ale nic moc neměli, budu muset počkat, až se obmění sortiment - ještě že je času dost.
Ten Carcasone hraje už i Matěj? Ségra to má taky, i O:,–(níky, u našich to s nadšením hrávají, ale já tomu taky nerozumím. Myslím, že na to mají čas, určitě k tomu za pár let dospějeme :o) Ale určitě je to moc pěkný tip na dárek!!!

Naše děti jasně že nedostanou jen to co jsem psala, ale kousek ke kousku, znáte to … Nechci je zase přehltit, pak si toho neváží, prostě musí všeho být tak akorát.  

Jiřina    

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 07.10.08 15:43

Ještě jsem chtěla napsat, že jsem nakoupené věci ukazovala večer manželovi a pochválil mě, jak jsem hezky pořídila :o) Prý nejsem blázen, že nakupuju už teď, tak mě potěšil :o) Jenom si taky nesmím zapomenout pořídit něco pro sebe, ne?
Ještě to trixeso - koukala jsem, že se to nejmenuje trixeso, ale pexetrio. To jen kdybyste to někde viděli …
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 07.10.08 21:57

Ahoj holky,
Jiři k těm hrám. Matěj tím - že má staršího bratra, tak hraje bravurně O:,–(níky i jiné hry. Kdybys viděla jak válí strategie na PC. Je moc šikovnej. Oba kluci mají po manželovi matematickej mozek. Já bohužel nevím ani to jak velký je čtverec, když se mluví např o 9m(čtverečních). Prostě mi v hlavě něco na matiku chybí.  

Matýsek včera donesl pozvánku na páteční oslavu narozenin. Je to u kamaráda ze školky tady na ulici. Jejich maminka pracuje v domě dětí a mládeže, je VŠ a vždycky má ty narozeniny pěkně tematicky udělaný. Letos donesl pozvánku - z černého papír poskládanou lodičku a bílou tužkou napsaná pozvánka.  A že se bude bojovat o poklad piráta Černé ponožky. Tak jsem vyrazila do města a koupila jsem pirátské  dárečky. Jednoho pirátského playmobila - Matýsek dal pokyn, potom pirátského Černého petra a pirátské samolepky. Kolem aršíku jsou  samolepky lebek se skříženými hnáty. No vážně super. Zítra jsem říkala, že musíme udělat nějaké pirátské blahopřání. Musím v práci popřemýšlet. Asi namaluju pirátskou truhlu a do toho mu napíšeme blahopřání.  

Jinak kupování dárečků - schvaluju -mám to taky tak!!! Uvidím jaká bude výplata a pak na to vlítnu. Víceméně už to mám rozmyslené.  

Dnešní školení bylo docela zajímavé. Každopádně jsem se rozhodla, že musím začít něco dělat a nevymlouvat se na to, že mám děti a nemám čas. Zkusím zítra v práci přemluvit kolegyni a v pondělí vyrazíme do dámské posilovny. Jedna tady v Brně je. V po mám stejnak dlouhý den, takže jestli přijdu o půl 7 nebo v 8 už je vážně docela jedno. Prostě už s tím břuchem musím vážně něco dělat. Protože úplně bez sladkostí nedkážu být. Jiři škoda, že nebydlíš blíž!!! Pak musím najít ještě nějakou skulinku na jedno cvičení - asi plavání. Možná v sobotu brzo ráno, stejnak jsem brzo vzhůru. No musím si zanalyzovat svůj čas…  

Informace k akci vodovodní přípojka. Stále betonujeme a doma je hroooozný bordel. Já kráva jsem celou sobotu uklízela, úplně zbytečně. Měla jsem raději ležet a nic nedělat. Nebo jít cvičit a ne tu naprosto zbytečně plýtvat silama.  

No nic končím. Jdu si ještě něco přečíst. Ráno musím dřív vstát a umýt si hlavu. Jo ve čtvrtek jdu ke kadeřnici, tak zase budu vypadat jako člověk. Už se hrozně těším. Byla jsem naposledy před prázdninami.  

tak papa
Dobrou Dana  

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 08.10.08 08:19

Ahoj,  

Dančo, co jsou strategie na PC, to zase nemám ponětí já :o)) Naše děti si zatím na počítači vystačí s kreslením, pexeso, gorilí puzzle a pak tam mám nějaké staré animace - takové to ozdob si vánoční stromeček, ukaž pejskovi, kam vyhrabat kost, jak se stát santa klausem, vánoční přání. V průběhu je potřeba několikrát někam kliknout. To jim úplně stačí ke štěstí :o)) Naštěstí nic jiného ještě neměli kde vidět, tak na tom netrvají. Vlastně u našich, tam jim švára něco pouští, většinou takové ty různé žížalky či co to je v bludišti a pod., ani nevím, co to vlastně je.
Určitě dej vědět, co za dárečky jsi vymyslela a jak jsi pořídila! Pořád potřebuju inspiraci.  

Tak máme nemocné i třetí dítě, ráno volal Lukáš, že ho bolí v krku, nemůže polknout, dal mi k telefonu vychovatelku z intru, takže balí, jede do Prahy k doktorce a v poledne ho máme doma. To jsem teda nadšená, ale co se dá dělat. Nejhorší je, že toho hrozně sežere, takže nestačí na večeři zbytky. No veselý.  

I když Haničce kromě tý rýmy skoro nic není, zítra jde manžel s Jírou k doktorce, tak ji vezme taky, a pokud doktorka řekne, že může do školky, v pátek půjde.  

Ode dneška má kolegyně až do konce příštího týdne dovolenou, tak jsem docela ráda, že si od ní odpočinu. Na druhou stranu budu muset dělat některé její činnosti, tak uvidím, jak to budu stíhat.
Přes poledne se potřebuju stavit vyzvednout Jírovi pas, když už tam budu, dám si zapsat obě děti do svého pasu a požádám o nový řidičák (měla bych ho měnit snad do konce příštího roku, ale když už tam budu …).
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 08.10.08 08:22

Jo ještě k tý kadeřnici - já ze srdce nenávidím sedět v kadeřnictví :o)) takže to poslední asi dva roky řeším tak, že mě jeden místní pán chodí stříhat domů. Naposledy u nás byl v půli srpna, takže taky bude na čase mu zavolat.
On je taky muzikant - občas hraje i s mým mužem, i když můj muž ho moc nemá rád. Hrával na saxofon, ale teď se naučil na kytaru a všude se cpe, akorát neumí vůbec zpívat. Ale kadeřník je dobrej, prý dokonce stříhával na mezinárodních soutěžích. No ale s těma mýma vlasama stejně nic moc zázračnýho udělat nejde :o)
Dančo, ty máš dlouhý vlasy, viď? Nemáš někde nějakou aktuálnější fotku?
Pa J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 08.10.08 09:19

Jiři, fotku nemám a já jsem tak škaredá, že bych se musela stydět. Jak jsem ztloustla, tak jsem hrozně zeškaredla :o( Nejaktuálnější je zatím ta z toho Chorvatska.
Holiče to já zase můžu, akorát to leze hrozně do peněz. Musím si koupit prášky - antikoncepci a ještě holiče, takže tisícovka vyletí. Ale ty vlasy už potřebujou zastřihnout. Mám docela husté, i když mně hrozně padají a tak to vypadá docela neupraveně a neupravitelně. Taky potřebuju barvu. Svou vlastní barvu mám takovou tu světlehnědo-šedo-vyblito a od střední školy se barvím na hnědo - kaštan - co mi namíchá. Tak už mám odrosty a vůbec…  

Dneska mám zase dlouhý den. Mamka je Věra a má dnes svátek, tak musím koupit nějaký dáreček. Už včera jsem ji koupila přívěšek na mobil - sovičku.  Má sovy hrozně ráda, vždycky říká, že v dalším životě chce být sovou. Tak y musím koupit toaleťák a tekuté mýdlo. Pořád je něco potřeba.  

Nemocného Lukáše nezávidím. Pamatuju si, když u nás bývával manželův syn z prvního manželství, jak mně to v (když byl v pubertě) vadilo. Jen se válel, jedl a odmítal se koupat. Jinak byl tehdá docela v pohodě. Ale bylo to takové narušení. Tím, že jsme tehdy měli v provozu pouze dvě místnosti a kuchyň. Okupoval obývák a my seděli v kuchyni u stolu.  

Jinak jsem včera večer nakukovala k sousedům do galerky a Blanka, co má Anežku, má nové miminko. Chlapečka. Od 20.9. Škoda, že se neozvala i k nám.  

Tak hezký dnešek.
Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 08.10.08 10:06

Jo ještě k těm hrán ma PC. Tak takové dětské hry u nás bohužel nejdou. Strategie to jsou hry - neumím to  vysvětlit - kde musíš něco dělat - třeba bránit hrad před nájezdy , abys ho mohla bránit, musíš zároveň stavět vojsko, to vojsko krmit, abys ho mohla krmit musíš pěstovat zvířata a obilí, zbrojit. U všeho máš  přehled, jak ti to ubývá a musíš pořád dávat příkazy, aby se toto všechno dělo. Jednak to většinou mluví anglicky… je to těžké. Manžel vždycky říká, že jsou v tom lepší než on. Nebo si hraje The Simps - to je rodinka, které musíš zařídit domeček a taky se o ně musíš starat. V tomto si teda jenom zařizuje domečky, vybavuje nábytkem. To jsem vždycky mrtvá, z toho, co by se mu líbilo. Klidně dá akvárko vedle sporáku naproti tomu televizi…
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 08.10.08 10:08

Dančo nech toho, nejsi vůbec škaredá.
Já ani nevím, jakou mám barvu vlasů (koneckonců je to vidět na fotkách) ale  je to moje pravá a původní. Už jsem si říkala, že bych měla mrknout v drogerii, která umělá barva je té mojí nejvíce podobná, až začnu šedivět :o)) Ale i šeď je hezká, když je přirozená, ne?  

Moje ségra je taky Věra, nevím, jestli se staví dnes, prý to bude v pátek u našich slavit. Mám pro ni jen 2 zelené sypané čaje z Oxalisu a skleničku různých oříšků v medu. Svátky moc neprožívám :o)) Navíc jsem se s ní zrovna domlouvala, že ji k Vánocům koupím všechny 3 knihy, které jí mají vyjít, tak asi ani nic moc nečeká. Čaje máme rádi a je to taková nouzovka, dá se to použít komukoliv k čemukoliv.  

Tvůj manžel má dítko z prvního manželství? Nikdy jsem nepostřehla, že bys to psala. A kolik mu je?
Lukáš má naštěstí svůj pokoj, takže nijak nepřekáží, má tam i televizi, navíc horní koupelnu ani WC přes den moc nepoužíváme, nahoru chodíme jen spát, takže má dostatečné soukromí, aby nás neprudil (to taky byl jeden z důvodů, proč jsem k tý pěstounce vůbec kývla). Nicméně jídlo mu nějaké dát musím, on je schopen sníst nebo spíš sežrat klidně 6 rohlíků. Udělá sí bílé kafe, rozmrazí si rohlíky a je to. Zítra musí manžel dokoupit, u nás mají hrozně dobré rohlíky z Hořovické pekárny, tak každý čtvrtek (když chodí pro MF dnes s magazínem) kupuje tašku rohlíků - tak 30, někdy 40 rohlíků, dá se to do mrazáku a pak už jen koukám na skoro prázdnou tašku :o) když je u nás Lukáš, za víkend jich klidně 15 zmizí. No je ve vývoji :o) Když jsme sami, uvařím jídlo a vím, že mi třeba 2 porce zbydou na druhý den pro taťku, takhle mi nezbývá nic.  Aha už vím, jsou v lednici zbylé knedlíky od soboty (no hm je středa) tak mu je udělám k večeři s vajíčkem, aspoň se spotřebujou. 5 lidí se ze zbytků nají těžko.  

O Blance jsem vůbec netušila, to mě taky zamrzí, že to asi musela 9 měsíců očekávat a vůbec nedala vědět. No jo, no.  

Jiřina  

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 08.10.08 10:28

Tak jsem koukla k sousedům na Blančina Martínka, moc krásný klučík, Jíra byl hodně podobný.
Ale už tam víc nepolezu, akorát mě mrzí, že tam psala Monča a sem se neozve a taky Zuzka je tam docela aktivní :o((( Když to nevím, tak mě to tak nesebere.
Tak jsme tu asi Dančo zůstaly samy, no ale to už nějakou dobu víme, viď.
Ještě že tě mám.
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 08.10.08 10:37

Taky jsem si všimla, nevím čím to je, mrzí mě to. Nevím, co se s tím dá dělat. Asi nic.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 08.10.08 11:34

Jo Jiři o manželovu Honzovi (23) jsem psala, když jsi psala o tom osvoljení. Jaké s ním byly problémy atd… ptala jsem se, jestli je Váš Lukáš klasický puberťák, nebo jsou s ním problémy. U nás bylo bohužel vše OK a nakonec se v 18-ti chytl party a dopadl moc moc špatně. Matýska viděl naposledy když mu byl rok a půl a od té doby je nezvěstný. Jednu dobu se o něj staral dokonce i „stát“. Že by prozřel a žil normálním životem o tom pochybuju. Ani si netroufám domyslet, kde je mu konec. Než zblbl tak jsme si rozumněli, býval u nás kdy chtěl, jezdili jsme na tábory na dovolené, s jeho maminkou byla taky docela normální komunikace. Bydlel kousek od nás. Matýsek ani neví, že má ještě nějakého bráchu. Zrovna včera jsem si říkala, že bych mu to měla možná nějak říct. Tomášek tím, co Honza udělal a co udělal jemu (ukradl mu z pokladničky 4.000,– a prochlastal je) strašně trpěl. Měl ho moc rád.
zatím papa D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 08.10.08 11:36

Ještě já, čtvrteční Mf s magazínem taky odbíráme a ještě sobotní.
A jaké knížky mají sestře vyjít. Jako nějaké její oblíbené,nebo je spisovatelka?
A čaje - mám jich doma asi 50!!!

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 08.10.08 13:19

Teď jsi to uvědomuju, že jsi o Honzovi psala, jen jsem si nepamatovala, žes to byla ty :o) a navíc jsem si asi myslela, že se to přihodila něčím známým, ne vám osobně. Ta paměť :o((
Naši známí to mají úplně přesně stejně - dítě z 1.manželství (taky kluk a taky mu je kolem 25), feťák, bezdomovec, několikrát zavřenej, momentálně nezvěstnej, pátrá po něm policie. Oni sami mají 19-letého syna, který je ještě doma, ale taky se jim nic moc nevydařil, propadal ve škole, o nic se nezajímá, spíš je ještě takový dítě … Ještě mají asi 12 letou dcerku, ta jediná jim dělá radost.  

My máme na Lukáše dost zá:,–(ní páku - máme pro něj poměrně dost peněz a on ví, že když nebude fungovat „normálně“, nic nedostane. Na peníze docela slyší. Když jsem mu pohrozila, že jak nebude spolupracovat, zkrátíme mu kapesné, hned všechno fungovalo. Ale docela seká latinu, taky má předobraz, jak dopadla jeho matka a babička (pro připomenutí ta kdo ho vychovávala byla prababička v této linii). Pomůžeme mu, aby se osamostatnil, pak už se musí starat sám. A Honza dostudoval, nebo ve které fázi života ho to chytlo?
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 08.10.08 13:26

teď zas myslím, že jsem to tu já psala, ale neva, možná že ne.
Ségra není spisovatelka :o)  jen má ráda Zdeňka Šmída, já jsem v klubu Olympie, která jeho knížky vydává. Teď mi přišel klubový časopis a jsou tam od toho autora 3 nové knihy, respektive 1 nová a 2 znovuvydání, které ségra ještě nemá. Nabídla jsem jí, že jí k Vánocům objednám všechny tři - většinou jí kupuju tak jednu dvě, ona je docela knihomol, takže tím jsem chtěla říct, že k svátku toho bude mít míň. Všechny tři by měly vyjít ještě do Vánoc. Šmída mám ráda taky, ale jen jeho humoristické knížky (úžasné Proč bychom se netopili), ale on pak píše ještě jiné - scifi a další směr nevím jak nazvat a ty mě moc neberou.  

Sypané čaje já mám moc ráda, ale piju je většinou jen na podzim. Teď máme oblíbený Alpský punč, je to černý čaj s pří:,–(ami evokujícími Vánoce. Ségra má ráda zelené čaje, koupila jsem jí nějaký Císařský čaj a ten druhý si teda nevzpomenu, ale taky to mělo zajímavý název - něco s tancem v tom názvu bylo.
Já mám dóziček na čaj asi 8, je fakt, že některé už mám dost dlouho a nevzpomenu si na ně. Teď jsem třeba dostala od kamarádky co přijela na návštěvu :,-(u čajů od Teekanee, je tam nějaký bílý čaj, pak pu-earth nebo jak se to píše citronový a pak nějaký rumový, všechny jsou moc dobré. Nějak to nemám kdy pít :o) a do práce si čaje nenosím, máme tu erární zásoby.
J.  

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 08.10.08 13:33

tak jsem procházela svý komentáře za posledních pár dní a skutečně jsem o těch knížkách z Olympie nic nepsala a já myslela že jo … Tak pardon, už mi hrabe ve věži :o)
J. 

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 08.10.08 14:27

Jo Jiři o těch knížkách jsi psala. Já jsem si to jen hned nespojila, že jde o toho Šmída. Taky se mi jeho knížky líbí. Ale nejvíc ty první. Miss Porta a pak ty tři proč bychom se netopili..nepo­tili…a ta třetí si nevzpomenu. Ty ostatní už mi tak vtipné nepřipadají. Mám jich doma hodně. Chrlí to z rukávu jednu za druhou.  

Honza se nevyučil. Napřed jeden učňák, nebavil propadal, přestup na druhý učňák, vyhazov a konec… Bohužel na něj žádné páky nezabraly. Prostě to v té hlavě musí být nebo ne. Může dělat blbosti,ale musí si spočítat, že když zdrhne ze školy a bude brát drogy a krást, že prostě skončí v kriminálu. Bohužel. Ale na druhé straně, mně se hrozně ulevilo. Svědomí máme oba čistý. Vážně jsme se snažili, i jeho máti. Zbytečně.  

Jsem po O.
D.

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 08.10.08 15:01

Proč bychom se netopili, nepotili, netěšili jsou super. Pak mám snad ještě nesušili, neztratili. Jak je tam Keny, Bongo a spol, je to skvělý. Ovšem poslední co vyšla loni  - snad nepobili nebo co, o Německu - tu jsem četla snad půl roku a vůbec jsem se tím nemohla prokousat. Dokonce tam autor v jedný pasáži píše, že teď tam kamarádi nebudou a že vlastně je mu líto, že lidi čtou jeho knížky hlavně kvůli příhodám těch kamarádů.
Ano, přiznám se, čtu to kvůli tomu humoru, když tam ten humor není, nebaví mě to.  

Máš ode mne ještě SZ.
Pa Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 09.10.08 08:14

Ahojky,
tak co nového?
Včera jsem přijela domů, Lukáš spal, pak se probral a přišel si pro čaj a že prý má nějakou vyrážku! Koukla jsem mu na břicho, na záda a téměř s jistotou si troufám tvrdit, že je to taky spála ! Od své doktorky dostal penicilin (osypal se až potom), tak se manžel dnes zeptá naší dětské, jestli to mění situaci, nebo na spálu penicilin stačí. Lukáš má dětskou doktorku až na Proseku, což je pro něj asi tak 2 hodiny cesty (z naší vísky, kde nejezdí MHD, ale jen vlak jednou za hodinu či více), tak doufám, že to půjde nějak zařídit, aby mu případné jiné léky napsala naše doktorka. Nechceme mu měnit doktorku, když je mu 17, za rok bude od dětské vystupovat, tak to už snad vydržíme. Pak ho asi necháme přihlásit na Zbraslav k naší praktické.  

Manžel mi pomohl děti uložit a zase odešel nahrávat do studia … Mě v televizi nic nebavilo, tak jsem šla v půl desáté spát. Sotva jsem zabrala, probudil mě Jíra kašláním a naříkáním. Nechápu, proč doma kašle, když u našich ne? Já jsem byla taky připitomělá, tak jsem ho odvedla na chodbu, že mu dám clariten a dám ho vyčůrat na záchod, jenže on se tam motal a utekl mi zpátky do postele. Znova začal kašlat, kňourat, vstal z postele a jak tam tak stál, začal čůrat !!! Část jsem chytla do přichystaného lavorku na případné zvracení, ale byl durch, podlaha taky, tak jsem ho převlíkla, šoupla mu sirup, mokrým hadrem pošmrdlala pochcanej koberec a šla spát. Ještě mě vytočil Lukáš, kterýmu ve čtvrt na jedenáct volal nějakej kamarád a tak křičel do telefonu, že jsem to slyšela až do ložnice, tak jsem ho šla sprdnout a pak jsem dvě hodiny nemohla usnout. Manžel přišel po půlnoci, dal v klidu Jírovi antibiotika a šel spát, tak jsem mu to vyprávěla a on na to - to je divný, já přišel v půl jedenáctý a děti ani nepíply … Nevím, proč to vždycky vyžeru já !!!
Za chvíli jdu na angličtinu, tak musím ještě aspoň trošičku něco upracovat.
Papa Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 09.10.08 11:15

Ahoj, tak zprávy od doktorky - sedimentaci má Jíra ok, oběma nabrala výtěr z nosu, v úterý by měly být výsledky. Říkala, že pak už Jíra klidně může do školky. Na Lukášův penicilín říkala, že stačí.
Nicméně volala jsem ještě Lukášově dětské doktorce, říkala, že by spálu raději léčila injekčním penicilínem, což ovšem vzhledem ke vzdálenosti a nutnosti cestování menší zlo je brát ten penicilin, jen změnila dávkování ne po 8, ale po 6 hodinách, až mu dojdou, má si přijet pro recept na další balení a brát to aspoň 10 dní. Co je zajímavé, říkala, že odběry dělá až tak týden po dobrání ATB, naše doktorka to klidně dělá hned ještě před dobráním. Prý se tam nepřítomnost bacilů nemusí projevit, no takže jsem zase na rozpacích, jestli ta naše doktorka to dělá správně, když na základně dnešních výsledků usoudí, že je vyléčený??? Asi si zkusím vydupat další kontrolní odběr, uvidíme. Každopádně moře prý doporučuje, takže bude moct Jíra v klidu odletět (budou-li v úterý výsledky ok), pas už máme.
J.  

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 09.10.08 13:17

Dančo, tak kde jsi, přece mě tu nenecháš úplně samotnou !!!
Teď jsem se nacpala k obědu jak blázen, přinesla jsem si čínu, i bez přílohy toho bylo až až.
Jde na mě spaní :o(
Včera jsem koupila láhev burčáku, vypila jsem asi 4 skleničky a tak mě to ráno pročistilo, že jsem stoupla na váhu a začínala 65… pravda pak bylo celých devět, ale ta pětka se počítá!!!  

Jiřina

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »