Maminkou snadno a rychle

Porod
  • Anonymní
  • 20.05.16

... aneb reportáž psaná na porodním křesle. :) Tak konečně je tu slíbené doplnění mého deníčku na téma Zázraky o ten největší a zatím nepřekonaný alespoň u nás porod mého prvního syna, kterému se už skoro rok snažili pořídit sourozence, ale bohužel... Když už to vypadalo po cca půl roce intenzivnějšího snažení slibně, tak naděje odešla stejně nečekaně, jako k nám po Velikonocích přišla.

I tak se ale dá říct a snažím se to tak brát, že jsem měla štěstí v neštěstí a příroda i moje tělo si poradily samy, bez zásahu známého pod odborným (odporným) výrazem revize! Stejně jako mě nezradily při porodu, který na to, že byl první, proběhl pro mě až překvapivě rychle a bezproblémově a pro mě to byl a je zázrak dodneška - už jen to, že malého máme, což mi spolu s faktem, že spontánní otěhotnění bylo v obou případech spíš jen otázkou správného načasování, dává naději a víru, že se ještě minimálně jednoho malého velkého zázraku dočkáme…

A pokud deníček dodá odvahu i jen jedné budoucí mamince, že první porod nemusí znamenat dva dny v bolestech a dá se to (i když i díky přítomnosti partnera) zvládnout, včetně všeho, co přijde poté, budu jenom ráda.

Po několika smutnějších deníčcích, ale zároveň plných naděje, že něčím více či méně podobným tomu, co se stalo mně, ještě vše nekončí, jsem se rozhodla, že je na čase sem dodat trochu povzbuzení a optimismu. I když bude určený spíš pro ty šťastnější, co je za pár měsíců či týdnů čeká porod a mají z něj obavy, jak ho přežijou, případně i poslední fázi těhotenství - na kterou já osobně vzpomínám nejraději!

Ale popořádku, aby v tom zase nebyl „hokej“. :-) Tedy doufám, dopíjím tady láhev tramínu, když už zase „můžu“, tak snad to bude mít hlavu a patu! :-)

Už jen samotné načasování těhotenství a termínu porodu se nám tedy opravdu vydařilo - poté, co několik těhotných kamarádek protrpělo s břichem léto, jsem usoudila, že červnová dovolená bude na zahájení pokusů o zplození malého indiána ideální…

No, příroda byla poněkud jiného názoru, takže jsem si na bájné 2 čárky počkala až do konce října. Tudíž se muselo zadařit někdy ve druhé polovině září, což je mi dodnes záhadou, protože mi datum početí vychází těsně před menstruací, která se dostavila koncem září.

Tudíž jsem až do konce října, kdy už jsem další nedostala, ale nedostavily se ani jiné příznaky, absolutně netušila, že bych mohla být těhotná, a vesele si užívala pařby, vandry a vůbec života a ani v práci nic neřešila.

Naštěstí jsem typická kancelářská myš šedivá na zcela řadové pozici neobnášející ani moc velký stres a s pracovní dobou poměrně rozumnou, I když občas prodlouženou různými vtipy typu šéfová měsíc na dovolené a částečné převzetí její práce, přičemž mé dva a půl týdne už byly považované za hodně velký nadstandard, který jsem pak dostala lehce sežrat.

No co, když zrovna tak vycházela ovulace a chtěli jsme si mimi přivézt z našeho „druhého domova“, kam jezdíme už léta! Ne teda pořád na stejné místo, ta země má toho k objevování neuvěřitelně moc…

No a když po týdnu menstruace pořád nikde a už se to nedalo svádět na nachlazení, začátkem listopadu jsem se tedy objednala ke svému gynekologovi a 7. 11. 2012 jsem měla v ruce první odhad termínu na konec června - začátek července 2013, s tím že se jedná o 6. těhotenský tý­den.

Geniální na tom bylo, že mé mamce měly zrovna začít letní učitelské prázdniny, no líp to ani dopadnout nemohlo! Ono tam bylo ještě pikantní, že občas se s mým doktorem střídal jeho syn, což byl kamarád mého přítele, známý svými „veselými historkami z praxe“ v celé partě. Takže byla jen otázka času, kdy se tam s ním potkám. A opravdu na to i došlo.

Naštěstí, když jsem přišla, zrovna končil směnu, předával taťkovi a zmohl se jen na obligátní: „Co ty tady?“

A na mně samozřejmě ještě nic nebylo znát, takže moje odpověď zněla: „Co asi, na prohlídku.“

Brzy potom jsem na doporučení mojí mámy přešla k jejímu gyndařovi a dodnes toho nelituju. Nejen kvůli tomu, že má lepší vybavení a na screeningy a jiná vyšetření nemusí nikam posílat…

Nicméně genetika mě vzhledem k mé zdravotní anamnéze neminula, a tam jsem na úžasném zařízení zvaném 4D ultrazvuk konečně pořádně viděla nového obyvatele mého zvětšujícího se bříška. A to i naživo, protože jsem dostala i video, a totéž pak i od mého nového gynekologa.

Samozřejmě už se jednalo o placené služby (1000 Kč na genetice včetně screeningu a to samé u gynekologa při registraci, pak už nic), ale dobré zprávy byly důležitější! :-) A Vánoce opravdu šťastné a veselé!

I další vyšetření včetně velkého ultrazvuku ve 20. těhotenském týdnu, na který se mnou šel i přítel a dozvěděli jsme se vše kromě pohlaví, které si zatím naše malé sladké veřejné tajemství rozhodlo nechat pro sebe, dopadly naprosto skvěle.

Takže v práci za mě přijali náhradu, kterou jsem měla zaučit. Kačky navíc se hodily, i když tedy docela vydřené. Ale asi jsem v novém kolegovi cosi ze svých 9letých zkušeností zanechala, protože prý další „akci Z“ po mém odchodu zvládl zcela perfektně. Někdy jsem měla pocit, že jen dělá blbýho, aby pak o to víc oslnil - chlapi no. :-)

A cca 7 týdnů před prvním termínem jsem mohla s velkou úlevou odejít na mateřskou. Ještě jsem vybírala týden dovolené, mimo jiné na prohlídku mé vybrané porodnice spojenou s jakýmsi rádoby předporodním kurzem. Tam jsem dostala naprosto stejný těhotensko-porodní balíček jako na gynekologii. Takže už třetí, protože jsem tentýž obdržela jak u svého původního, tak nového doktora. :-)

A začít konečně chystat pořádně výbavičku… Pokojíček jsme zatím moc neřešili, protože místnost, do budoucna pro něj vyhrazenou, jsme používali jako pracovnu a tak trochu i skladiště, které bylo potřeba vyklidit a udělat z toho rezervní spací pokoj pro případ extrémního nočního neklidu.

Říkali jsme si, že mimi bude stejně mít postýlku v ložnici a vše po ruce tam a v obýváku. Navíc jsme ani nevěděli, zda čekáme malého „Adama“ nebo „Evu“. Takže jsme si říkali, že tohle vyřešíme později. I podle toho, zda budeme moct nechat modrou barvu, nebo dáme něco neutrálního. Tůžová pro mého „drsného muže“ nepřipadala v úvahu ani pro holčičku! I oblečení na první měsíce jsem měla spíš v neutrálních barvách - oranžová, zelená, béžová, červená…

Spíš jsem řešila ty oblečky, věci do postýlky, zavinky apod., kočárek jsme už měli, hnědobílý značky V-travel od kamarádky po jejím prckovi. Nějak jsem díky pracovnímu nasazení a tehdy ještě neznalosti eMimina :-) poněkud výběr podcenila a bohužel se nakonec neukázal jako úplně ideální volba.

Ač původně asi určený spíš do města, dostal dost zabrat i v terénu, což se na něm poněkud podepsalo a za rok jsme museli pořizovat jiný kvůli vadě na podvozku. Jinak se s ním nejezdilo špatně, jen mě i ostatní vozící osoby dost rozčilovaly otočný přední (menší) kolečka.

Takže podruhé už jsme šli najisto do sportovní terénní trojkolky Jané Slalom Pro, který se nám ještě v poměrně slušném stavu. Už jsme ho koupili jako ojetý, na nový prostě nebylo. Poštěstilo se nám ho letos po tom nevydařeném těhotenství prodat známým, co byli rádi za kvalitní hezký „klučičí“ kočárek za symbolickou cenu.

I další lahůdky v podobě obávaného vyšetření na cukrovku a píchání injekcí na protilátky proti RH faktoru (mám mínus a partner plus) se daly přežít, takže jsem to, ani nevím jak, dotáhla úspěšně. Možná právě proto, že jsem vůbec nic neřešila a nenervovala se a ani nebylo čím.

Poslední, devátý měsíc jsem ještě zvládla kamarádky svatbu, která se konala cca 30 km od našeho města, grilovačku ku příležitosti ukončení sezony přítelovo amatérského týmu. O své účasti na přivítání hokejistů po zisku titulu a následných oslavách se sedmiměsíčním pupkem jsem už psala v předchozím deníčku… :-)

Dále samozřejmě dělat taxikáře při podobných příležitostech a 27. 6., den před termínem v duchu hesla „Užij si světa, dokud můžeš“, dojít na posezení s kamarádkami na zahrádce jedné příjemné hospůdky, kde už jsem ovšem začala podezřele často odbíhat na WC a zjišťovat přítomnost mírně narůžovělého čehosi na intimce, kterou jsem už „pro jistotu“ nosila pár dní, jelikož náznaky něčeho podobného se začínaly sporadicky objevovat i předtím, ale panice jsem nepropadala.

No prostě jsem se fakt nesledovala :-) a konec těhotenství si jen užívala i dlouhými procházkami s pejskem. Mimo jiné jsem sledovala stav vody během lehčích povodní. Bydlíme u řeky, ale v bezpečné vzdálenosti. Pila jsem maliníkový čaj, ale jinak jsem se nic nijak popohnat nesnažila.

Z dámského dýchánku jsem domů přišla kolem 7., začala jsem dělat nepečený koláč a přitom pociťovat mírné bolesti v podbřišku… že by? No asi poslové… Dopleskávám nahoru ovoce, želé a říkám si: „Sakra co to je, už to začíná mít grády!“

V 8 si napouštím vanu a když v ní už lezu po stěně, napadne mě si začít stopovat to, co už dost připomíná moji představu o kontrakcích. A ono se to opakuje po 5, někdy i 3 minutách!

Vylézám, už se teda dost kroutím a říkám: „Hele zlato, asi jedem.“

Voda pořád ne a ne prasknout nějak jednoznačně, jen ty lehké narůžovělé úniky, když se pak oblékám. I když možná ve vodě toho bylo víc a nevšimla jsem si toho. No prostě pořád pohodička. :-) Takže čapnout už asi měsíc sbalenou tašku, strčit do ní ještě pro sichr jeden balík vložek. No, vzhledem k tomu, co následovalo po nástupu do auta, jsem si ten balík měla spíš strčit rovnou mezi nohy! Do porodnice jsem dojela úplně durch!

Cca ve 21 hodin vyrážíme na cestu do neznáma. Kolem 21:20-30 příjem, papíry, ale to už se ptám, jestli si můžu sednout. Chce se mi zvracet, tak honem křeslo.

„Tatínku, asi si budete muset paní odvézt, dyť je úplně zelená.“

Úprk na sál, než se mi zase zvedne kufr, což pak ještě asi třikrát. Prostě z té bolesti se mi dělalo úplně špatně, ale pořád se to dalo, nešlo to do zad, vše v břiše. Přichází porodní asistentka, jméno si bohužel už nepamatuju, ale byla fajn a dost mě šokovala oznámením, že jsem otevřená už na 7 cm - šup na křeslo!

Ani tu vanu, na kterou jsem se po exkurzi (objednávalo se na ni při registraci někdy v 19. těhotenského týdne) tak těšila, jsem si nestihla užít. No vanu už fakt nemělo smysl napouštět. Škoda, doma mi tam bylo dobře, takže jen na chvíli sprcha, ta tedy neměla chybu, hotový skotský střiky jsem si dopřála. A dostala jsem nařízeno hopsat na míči, což už bych asi slabostí bez možnosti opřít se o přítele nedala, div jsem z toho megabalonu nespadla… a to jsem chodila na těhotenský cvičení!

Přítel tam vlastně tak nějak neplánovaně se mnou zůstal, ač měl původně zaječí úmysly přijít až „k hotovému“. V tom fofru mu prostě nezbylo než se zapojit, na přemýšlení, jestli má jít za dveře, nebo ještě ne, bylo trochu pozdě. A na „útěk z místa činu“ naprosto zapomněl, k mé velké radosti a úlevě…

Sledoval i ozvy, což nebylo asi jednoduché mi měřit. Kroutila jsem se bolestí jak paragraf. No bodejť, vleže na zádech! Pás od monitoru mi občas sklouznul, takže ho nastalé ticho pokaždé prý hrozně vyděsilo, než mi to porodní asistentka zase srovnala zpět a srdíčko se ozvalo.

Dál už to mám hrozně v mlze, najednou tlačím jak o život a snažím se přitom myslet na to, že musím mít zavřené oči. Porodní asistentka hlásí, že vidí hlavičku. Ale mně to od té chvíle, co mi to řekla - a já si říkala, to už bude raz dva, jenže se mi zpomalily kontrakce a musel nastoupit oblíbený pomocník oxytocin, jenže v mém případě zřejmě zcela opodstatněně - přišlo, že to trvalo ještě strašně dlouho, než jsem malého - malého? „Jojo, máte kluka!“ - vytlačila!

Ale ten pocit úlevy, kdy ze mě vyklouznul, a pak, jak mi ho dali na břicho a on se hned sápal po prsu, na to se zapomenout nedá…

3,49 kg živé váhy, 50 cm a apgar samé desítky jak při krasobruslení, zdravej kluk jako buk, co víc si přát?

Během šití si spokojeně hověl u tatínka a já pak ještě dvě hoďky na sále, kdy už mě teda oba chlapi opustili. Spát se nedalo, ani po převozu na pokoj. Hormony jely na plné obrátky, čehož jsem pak dost litovala, protože to na celé další tři noci (malý se narodil v 01.33, tj. vlastně už v termínu :-) ) byla poslední šance se vyspat!

Zbytek pobytu v porodnici jsem nezamhouřila oko, ať už díky dost uplakaným spoluobyvatelům klasického trojáku, nebo potřebám mého pokladu. Ten se obvykle probudil ve chvíli, kdy ostatní dva konečně usnuli, a vybral si i slabší chvilky, kdy mu krmení moc nešlo. Jinak byl šikovnej a mlíčka spousta, mohla jsem, jak se říká, kojit vodníky z mostu - z mých dvojek byly asi tak čtyřky… Ale zvládli jsme to. Rodila jsem v pátek, pustili nás v pondělí, a doma začala nová kapitola našeho života…

Díky za pozornost a dočtení, vím že to bylo dlouhé, snad ne moc zmatené…

Hodnotilo 46 lidí. Score 2.4.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 20.05.16 06:37

Takže teď už i „obyčejný“ deníčky o porodu budou anonymní? :think:… Je to hrozně napsaný, dlouhý deníčky mi nevadí, ale tohle se nedá číst. Je to dost zmatený, chronologicky přeskakuješ, opakuješ slova, máš zbytečně dlouhý věty… snažíš se být chvílemi vtipná, ale moc se Ti to nedaří v té slátanině…
Gratuluji k malýmu, ale tohle se dalo shrnout do tří odstavců :nevim:

 
Vallunka
Kecalka 309 příspěvků 1 inzerát 20.05.16 07:07

:kytka: dočetla jsem celý deníček :)..ať se VÁM daří.

 
myskalucka
Echt Kelišová 7859 příspěvků 1 inzerát 20.05.16 07:14

Gratuluji k malému, jinak je to nepřehledné, občas jsem se ztrácela. Jinak pises, že nevíš kdy došlo k početí a myslis, že to bylo před MS, ale ono těhotenství se počítá od poslední MS, pokud byla koncem září a kolem 7.11. jsi byla 6tt, tak k početí došlo v první polovině října, ono teoreticky první 2 týdny těhotná nejsi, k oplodnění dochází koncem 2tt ;).

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 20.05.16 07:17

Taky jsem se tak nějak v tom ztrácela, je to strašně zmatený. Uvažovala jsem, jestli vůbec dočít :(.Gratuluji k mimču, ale jinak to za nic nestojí :nevim:

 
unuděná
Závislačka 3980 příspěvků 20.05.16 08:01

Nechapu anonymitu, nechapu predmluvu pres pul clanku o tom co predchazelo/nas­ledovalo, nechapu velky rozsah u obyc. porodniho denicku :nevim: Ale porod jsi mela krasny a rychly, gratuluji!

 
ivetta.san
Kecalka 435 příspěvků 20.05.16 08:38

Sorry, nedocetla jsem, pises strasne dlouhy souveti a to je fakt necitelny :think: skoda

 
petruše33
Kecalka 117 příspěvků 20.05.16 08:52

Vůbec nevím, co kdo kdy kde jak porodil neporodil, ale stejně gratuluju :lol:. Příště zkus možná psát bez Tramínu :mavam:

 
Alushka.S
Kecalka 183 příspěvků 20.05.16 08:52

Nakonec jsem to teda přelouskala, ale byl to boj. :mrgreen: Opravdu, strašně dlouhá souvětí, nepřehledné a chaotické, nečetlo se to vůbec dobře.
Jinak ale fajn porod a držím palce, ať se brzo zadaří. :kytka:

 
Ewe_liina
Kecalka 229 příspěvků 20.05.16 09:28

Hezky porod, drzim palce at se Vam brzy podari i druhatko :kytka: Jinak je pravda, ze to je takove trochu zmatené, sem tam odbehnes od tématu, ale číst se to urcite da :palec: Za anonymitu se ani nedivim, brzy tady nebude nikdo psat pod svým nickem, kdyz k deníčku, at uz je o čemkoliv, dostane akorat kupu negativních komentářů, ze to me napsat tak či onak, ze se to neda číst a kdo vi co jeste… Jako by to tu byl jinak samej Viewegh a Nesvadbová :D

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 20.05.16 09:40

@Ewe_liina Z 90% se tu u deníčků hodnotí obsah, né forma :roll: Asi deníčky moc často nečteš. Tady u tohohle to jinak nejde, protože kromě toho jak je napsán, tak obsah je dost zmatený.

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 20.05.16 09:47

Mozna kdyby jste se v deníčku nepozastovala nad věcmi naprosto nezajímavými (jako například dva odstavce o kočárku ) byl by deníček o půlku kratší a čtivější. Přišlo mi, ze je spis psány pro vas (aby jste si do puntíku vse zapamatovala ) nez pro lidi. Ale čert to vem, nikdo tady neasperuje na Pulitzera.
Mějte se uz jen krásne :kytka:

Příspěvek upraven 20.05.16 v 09:48

 
kikina89
Povídálka 22 příspěvků 20.05.16 09:48

Taky jsem to nedočetla.. :nevim:

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1608 příspěvků 20.05.16 10:14

Příště by to asi chtělo vynechat ten tramín :nevim:
Ale gratuluju k malému :kytka: Ať vám dělá jenom radost

Příspěvek upraven 20.05.16 v 10:15

 
Ewe_liina
Kecalka 229 příspěvků 20.05.16 10:40

@Kikuška90 Čtu a dost často čtu i tvé komentáře, vzhledem k tomu ze svými názory „prispivas“ témeř ke každému deníčku. Jestli vidis, také autorce píšu, ze to ma zmatené, neplacam ji po ramenou, za skvělý článek. I kritika jde napsat slušně. Nezlob se na me, ale ty slušná v komentářích nejsi, nazývat deníček slataninou je dost ubohý. Ta holka se tu snaží popsat tak intimní a citlivou věc jako porod a ty ji tu sepsujes jak učitelka češtiny za spatne napsaný sloh. Holt ne kazdy je spisovatel na prvni dobrou. Matky by v tom ale mely pochopit ty emoce, i kdyz skryté za nesrozumitelný souvětí. Jenom nechapu, kdyz te ty deníčky tak iritujou, tak proc je čteš? Pak tady frflate, ze uz se deníčky skoro nepíšou, ja se tedy nedivim. Tesim se az neco napíšeš ty, asi budes mit talent. Do ty doby se budu bavit tvymi trochu zvracenymi komentáři. V dalsi diskuzi nepokracuji

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 20.05.16 11:31

Gratuluji k opravdu rychlému a pohodovemu porodu. Ať se ‚Adamovi‘ daří :) Jen me trochu mrzí ten anonym, protoze bych si ráda znova přečetla předchozí deníček, bohužel takto nelze dohledat. Hodně štěstí cele rodině a tesim se na další počtení :kytka:

 
ajtakrajta1
Kecalka 450 příspěvků 20.05.16 11:33

Nechapu proč některé uživatelky ty deníčky vůbec čtou, když nedokáží normálně napsat komentář aby autorku nějak neurazel. Vsimam si, ze u tech méně dramatickych jsou to pořád ty stejné kritizující uživatelky :zed:. Když se mi deníček nelíbí, tak ho nečtu nebo ho nekomentuji. Co je to podle vás anonymita? To jsme tady snad skoro až na vyjimky všichni ne? Nevidím tady nikde vaše skutečná jména a přezdívek si tady můžete vytvořit přece několik, tak proč pořád to drama, když někdo napíše něco jako anonymni není to snad jedno? :nevim:

Autorko tobě přeji hodně štěstí a zdraví a ať Vám chlapeček dělá samou radost :kytka:

 
Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 20.05.16 11:35

A mě se to líbilo, aspoň jsem si procvičila soustředění :) Také se občas zamotávám do dlouhých souvětí :) Blahopřeju k synovi a k ukázkovému těhotenství i porodu :kytka:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 20.05.16 11:38

@ajtakrajta1 To je pořád dokola :mrgreen:

"Když se mi deníček nelíbí, tak ho nečtu… "

Můžeš mi vysvětlit jak se mi deníček může (ne)líbit dokud si ho nepřečtu?? 8o :think:

 
Alushka.S
Kecalka 183 příspěvků 20.05.16 11:48

@ajtakrajta1 Nevidím nic špatného na tom, když se mi deníček nelíbí, slušně to napsat, ideálně uvést i důvody. Ono totiž existuje i něco jako konstruktivní kritika, která není míněna nějak zle a kritizovaný si z toho může i něco „vzít“. ;)

 
ajtakrajta1
Kecalka 450 příspěvků 20.05.16 11:51

@Kikuška90 Potrefená husa se ozvala. Když se mi něco nelíbí, tak to nečtu dál přece ne? Taky jsem jsem tu viděla dost deníčku, které mě neoslovily, tak jsem dál nečetla a nekomentovala, že jsou to slataniny nebo že jsou nudne a nedá se to číst. Autorka to napsala jak nejlíp uměla. Proč jsou někteří lidi tak zlí :(

 
ajtakrajta1
Kecalka 450 příspěvků 20.05.16 11:55

@Alushka.S Slušně napsat kritiku to ano. Každá kritika se dá napsat tak aby neublížila.

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 20.05.16 11:57

@ajtakrajta1 Potrefená husa - tos mě fakt pobavila :mrgreen: :mrgreen:… Prostě pochop, že téměř pod každým deníčkem nebudou jen sluníčkové komentáře… Slyšela jsi někdy slovo kritika (článku, knihy)? Víš co to znamená? :think: Přijdeš mi fakt úplně mimo, jak někdo s autorkou nesouhlasí, netleská a nepoplácá jí po ramenou tak je špatnej.. prober se.

 
Kattynka000
Závislačka 2935 příspěvků 20.05.16 12:00

Nechápu anonym :nevim: Už i klasický porodní deníček bez jakýchkoliv citlivých informací raději anonymně? :nevim:

Gratuluji k malému, to co popisuješ jako skoro peklo v leže na zádech na porodním sále byla naprostá pohodička a já se modlím, aby alespoň takovýhle byl můj druhý porod :palec: :potlesk:

Jinak souhlasím, příště to zkus bez tramínu, zkoušela jsem číst na 3×, absolutně zmatené, dlouhá nedokončená souvětí, strašně nečtivé, přitom to mohl být tak krásný optimistický deníček.. Třeba kdybys psala jen u čaje, tak by to dopadlo líp, příště vynechat to otřesné odbíhání k nesmyslům typu shánení kočárku po dalším roce a třeba to dopadne líp.. :nevim:

Příspěvek upraven 20.05.16 v 12:02

 
ajtakrajta1
Kecalka 450 příspěvků 20.05.16 12:00

@Kikuška90 No ale dá se to přece napsat slušně ne? To ty ale zřejmě neumíš :(

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 20.05.16 12:02

@ajtakrajta1 Ok.. dávám si slovo „slátanina“ na černou listinu neslušných výrazů :zed: :zed: Jinak tam nemám nic, co by tu neměli ostatní :roll:

 
Anonymní  20.05.16 12:09

@En.Joy - i pro další co se divili anonymu - je to kvůli tomu odkazu na původní deníček, který jsem taky napsala bez nicku, podle kterého by mě určitě někdo poznal, tam byly reakce že těch osobních údajů tam bylo dost a i poměrně snadno vedoucích k identifikaci, tak kdyby si to někdo spojil s tím prvním deníčkem - jmenoval se Zázraky se (ne)dějí? A.

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 20.05.16 12:09

Gratuluji ke kloučkovi jinak jsme se chvili ztrácela pač ji tam psala o revizi atd tak nevím ani jaký jsi měla před tím deníček ale nevadí :lol:

 
Anonymní  20.05.16 12:28

Díky za pozitivní i méně pozitivní reakce všem, jo asi jsem to s tou délkou přepískla, a když jsem končila, uslyšela jsem malýho brečet tak jsem to uložila abych ho neztratila, a i když tam lze kliknout jen na Uložení deníčku, tak se vlastně rovnou odešle adminům - nevím zda je nějaká možnost si ho uložit jako rozepsaný k pozdější editaci, opravě, aby si to člověk mohl třeba druhý den (s jasnou hlavou?-) i bez třeba zbytečných emocí, které někdy přitom vyplouvají na povrch) přečíst znovu, opravit chyby, prostě se na to podívat jinýma očima, nebo když vás u toho něco, někdo vyruší a potřebujete to dopsat později, jak se to dělá? Jde to nebo se to prostě musí „vyplivnout“ najednou z fleku a hned poslat? Teď si nejsem jistá, zda tam nějaká možnost uložení pouze jako „draft“ existuje…jsem v tom ještě dost nováček no, mít na to víc času a klid si to pak znovu přečíst (nebyli jsme doma, nepsala jsem ze svého PC a nechtěla jsem to tam nechávat rozepsané do rána), asi bych taky leccos vypustila nebo opravila. Chápu že to může být chvílema trochu časově nepřehledné, prostě jsem psala jak jsem postupně vzpomínala…:-) Ale nemám pocit že bych to dramatizovala jako nějaké peklo, moc dobře si uvědomuju že jsem měla porod opravdu hodně rychlý a pohodový a jsem za to dodnes ráda, ještě jsme se s přítelem smáli že tam hekám jak Selešová na kurtu, tak to se bavila i PA že se ještě snažím dělat vtípky tak to ještě do tuhýho nejde, a za chvíli už jsem byla schopná jen toho hekání:-) Ale pořád říkám že porod byl u mě brnkačka a náročnější byly spíš ty dny a týdny po něm, nespala jsem snad týden v kuse, včetně těch tří dnů v porodnici, nešlo to pak ani doma, prostě rozhašený hormony, pořád jsem brečela, přitom zcela bezdůvodně. Tak třeba o tom sžívání se s miminkem, od přežívání k užívání si ho naplno, ještě něco napíšu, příp. pak když se ještě zadaří o druhém porodu, abych si trochu napravila svou anonymní reputaci:-)

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 20.05.16 12:42

Autorko, nechci nijak soudit, ale nedá se to číst. Přes to všechno zahřívání mozku, aby se to dalo přečíst, člověk trochu přestává vnímat obsah. Mám ráda souvětí a ráda čtu text, který je trochu rozvitý a ne jen holé věty, ale tohle je přehnané. Cítím z toho přílišnou snahu o super čtení. Navíc docela absence čárek, což tě nutí číst odstavec znovu..Nemyslím to zle, jen pro příště bych na to myslela, fakt to kazí dojem..Ještě kdyby to bylo dlouhé tak akorát, tak by se to dalo, ale tohle nejde, po chvíli nevíš, co bylo na začátku..
Ale jinak přeji hodně štěstí a gratuluji k prckovi :kytka:

Příspěvek upraven 20.05.16 v 12:51

 
Anonymní  20.05.16 12:49

@Kikuška90 V pohodě, mě to neurazilo, tak trochu jsem čekala méně pozitivní komentáře než u prvního deníčku o těch zázracích - byl tu poměrně nedávno, vyšel myslím někdy v dubnu, taky anonymně, bylo tam dost soukromých informací, semtam i tady, tak i proto, že tenhle na to navazuje…taky si myslím že se ten první povedl víc, i podle komentářů…
Taky jsem nějak potom cítila a tušila, že chvílema jsem se do toho asi fakt zamotala, holt není každý den posvícení no, tvoji reakci chápu, znovu bych to asi napsala jinak, mít na to víc klidu a času, nebo bych ho vydala pod jiným nickem, ale to znamená si udělat novou registraci a nasbírat nějaké příspěvky do diskuse nejdřív, ne? Změnit nick asi nejde předpokládám, nezvolila jsem ho bohužel asi moc dobře a dostatečně „anonymně“ a určitě by mě někdo podle něj poznal, v kombinaci s informací kdy jsem rodila aj…za gratulace všem děkuju, malej je zlatíčko:) I teď jako už velkej kluk - a vždycky byl:-)

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 20.05.16 12:52

Změnit Nick lze, napiš adminům..

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 20.05.16 12:53

Mě třeba přijde zvláštní i psát deníček někde v rychlosti šup šup. :nevim: Příště si uvař radši kafe nebo čaj a párkrát si to sobě přečti ;)

Příspěvek upraven 20.05.16 v 13:04

 
Anonymní  20.05.16 13:02

@Narovnako
Díky, a kam se píše? Přes mail nebo rubriku dotazy pro adminy? A nevíš jak je to s tím ukládáním rozepsaných deníčků? Ještě by se dal sepsat ve Wordu a pak jen zkopírovat…:-)

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 20.05.16 13:04

Tak to nevím, ještě jsem deníčky nepsala :) Adminům napiš soukromou zprávu a zeptej se i na ty deníčky, jak to funguje.. :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 20.05.16 13:04

Denik docela sel.. byly pasaze co me pobavily, ale jinak taky spoouuusta zbytecnych slov. Porod super, partner tez, ze to ustal no a ty samozrejme dokonala mamina :palec: hodne zdravi malemu :srdce:

P. S : pro uzivatelky co tu haji zbytecnou kritiku denicku. Pokud neco pisu musim pocitat se vsim. osobne bych anonymy ponechala pouze u extremne choulostivych temat k nemuz porod. denik rozhodne nepatri. To tu pod anonymem muzu psat kdejakou slataninu a dle ozev se rozhodnu, ze se k nemu doznam? no cekam co za dalsi literarni hruzy nas pod anonymy cekaji :zed: (tim nemyslim tento denik)

 
Anonymní  20.05.16 13:14

@Narovnako Díky, už jsem na to přišla:-) Nezkušenej nováček no, už jim píšu:-)

 
kacaba379
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 20.05.16 13:40

Gratuluju k malému, čtení náročnější, ale přelouskat se to dalo :-). Jen k tomuto:
Hormony jely na plné obrátky, čehož jsem pak dost litovala, protože to na celé další tři noci (malý se narodil v 01.33, tj. vlastně už v termínu :-) ) byla poslední šance se vyspat!…ty hormony jedou schválně a spíš je škoda, že Ti mimčo nenechali u sebe na seznamování…

 
Anonymní  20.05.16 13:42

@Kikuška90
No já klikla na Uložit, jako že jsem si ho chtěla uložit k pozdější úpravě, že se na to druhý den nebo jindy až bude čas, podívám s čistou hlavou a nadhledem v klidu, a nedošlo mi v časové tísni (vzbudilo se mi dítě a nechtěla jsem deníček nechávat rozepsaný někde, kde by si ho mohl ráno přečíst někdo z rodiny, kdybych třeba při uspávání s malým vytuhla taky), že tím už se deníček rovnou odesílá. Tak jsem si řekla, když jsem si to v tu chvíli hned uvědomila, no už to nechám být, tak strašný to snad nebude…a ono jo:-) Už jsem taky napsala adminům že šlo částečně o omyl a nestihla jsem ho moc zkontrolovat a požádala o smazání a info, zda je možné uložit rozepsaný deníček někam na profil - tuto možnost jsem prostě nikde nenašla. Myslím že kdyby se mi omylem povedlo poslat zjevně nedokončený deníček, tak by mi ho admini vrátili, takhle byl vlastně v pořádku… Už jsi nějaký deníček psala? Jak jsi tohle řešila, když jsi ho neměla čas napsat celý najednou přímo sem? Nojo, asi teĎ vypadám jak trubka, ještěže aspoň anonymní:-)

 
Anonymní  20.05.16 13:53

@kacaba379
No, když jsem stejně nemohla spát, to skoro mohli, to je fakt:-) Ale tak asi to mysleli právě abych si odpočinula, spíš mi ho mohli nechat ty dvě hoďky co jsem byla na sále, to už se teď taky dělá víc, žejo. Unavená jsem teda byla, přivezli mě na pokoj kolem půl 4 a malého pak na krmení v půl 7, taky už vím že bych spoustu věcí udělala podruhé jinak…tak snad dostanu šanci si případný další porod i období po něm užít trochu víc a přirozeněji! Já tehdy ani pořádně nevěděla co napsat do porodního plánu, kterej stejně pak v tom fofru už nikoho nezajímal…naštěstí jsme ani přes poporodní rozdělení neměli problémy s kojením, spíš já s hledáním cesty k malému a psychikou celkově, něco na tom asi bude…

 
renule121
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 20.05.16 13:56

Gratuluji k chlapeckovi ;) Achjoo.. ta kritika.. Prece neni smyslem denicku na emiminu sepsat veledilo, jde o obsah jako takovy. Ten jsem pochopila napoprve. Chapu, ze kdyz se nekomu cte spatne, tak to napise do komentare. Ale delat konkretni vycet chyb, je podle me zbytecne, ani se to zde nehodi. Teda podle podle meho nazoru ;)

 
kacaba379
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 20.05.16 13:57

Ale co už, však to všechno s malým doženete a pokud bude nějaké podruhé, tak to bude všechno už jednodušší, uvidíš :kytka:

Příspěvek upraven 20.05.16 v 13:58

 
Anonymní  20.05.16 14:04

@kacaba379
Doufám že nějaké podruhé hlavně vůbec bude - poté, co jsem před měsícem potratila…

 
Anonymní  20.05.16 14:05

@kacaba379
Díky moc…

 
Danča_87
Kecalka 287 příspěvků 20.05.16 14:23

Šíleně zmatený deníček. Nedočetla jsem, sorry. :nevim:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 20.05.16 14:40

Mě se to četlo dobře :nevim: mám zmatek ráda :lol: ať se brzy zadaří sourozenec. První deník by mě zajímal, ale hledat se mi nechce :oops:

 
pe-terka
Extra třída :D 11247 příspěvků 20.05.16 15:07

@Ewe_liina „Čtu a dost často čtu i tvé komentáře, vzhledem k tomu ze svými názory „prispivas“ témeř ke každému deníčku. Jestli vidis, také autorce píšu, ze to ma zmatené, neplacam ji po ramenou, za skvělý článek. I kritika jde napsat slušně. Nezlob se na me, ale ty slušná v komentářích nejsi, nazývat deníček slataninou je dost ubohý. Ta holka se tu snaží popsat tak intimní a citlivou věc jako porod a ty ji tu sepsujes jak učitelka češtiny za spatne napsaný sloh. Holt ne kazdy je spisovatel na prvni dobrou. Matky by v tom ale mely pochopit ty emoce, i kdyz skryté za nesrozumitelný souvětí. Jenom nechapu, kdyz te ty deníčky tak iritujou, tak proc je čteš? Pak tady frflate, ze uz se deníčky skoro nepíšou, ja se tedy nedivim. Tesim se az neco napíšeš ty, asi budes mit talent. Do ty doby se budu bavit tvymi trochu zvracenymi komentáři. V dalsi diskuzi nepokracuji“

:potlesk: :palec: naprosto souhlasím.

 
karcasebkova
Stálice 67 příspěvků 20.05.16 15:40

@Ewe_liina
Lip bych to nevyjadrila :kytka:

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 20.05.16 15:45

@renule121 No já bych za to byla ráda, alespoň bych se poučila pro příště..Ono, když chci vydat nějaké psaní a chci aby jej někdo četl, nebo to někoho zajímalo, tak myslím, že je kritika formy, která dojem hodně ztěžuje, konstruktivní. A nekritizují se zde gramatické chybky, které se sem tam vloudí, ale chyby, které mají vliv na čtení. Já bych si ho ráda přečetla, resp. dočetla, ale pro mě je to prostě nečitelné, tedy pokud se vyjádřím, nemyslím si, že je to nevhodné.. To už bychom si mohli říct, však tam můžeme nasázet tisíc chyb, sprostých slov a já nevím čeho, však na formě nezáleží, ale záleží na obsahu.. A nemyslím si, že je tu kritika až tak hrozná, sama autorka uznala, že to není ideál..

 
Anonymní  20.05.16 15:54

@Blešík jmenoval se Zázraky se (ne)dějí a byl tu tak 14 dni zpátky, uz jsem to tu i psala. Díky za zájem, asi byl trochu povedenejsi a ctivejsi, i kdyz casove mozna ještě prehazenejsi;-) Byl taky delší, tak už jsem do něj ten porod plést nechtěla, a koukam ze název tohohle byl taky nějak moc dlouhý a ani se sem cely nevešel, ale to asi pochopili všichni ze to poslední slovo bylo „(na porodnim) křesle“…

 
Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 20.05.16 16:20

Omlouvám se, ale vzdala jsem to po prvních dvou odstavcích. Absolutně zmatené, nevím, o čem vlastně chceš psát, jestli o potratu nebo porodu… Je to páté přes deváté.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama