MAREČEK, 17 týdnů, skoro 4 kalendářní měsíce?

Rodičovství

Když jsem Marečka viděl po týdnu, kdy byl s maminkou na chatě na Vysočině, strašně se mi líbil. Peťulka ho vytáhla z autosedačky a nesla mi ho ve švýcarském napůl strakatém kravičkovském oblečku na chodník, kde jsem na ni před domem čekal. Protože jsem ho týden neviděl, byl jsem z něho úplně vedle. Nedovedl jsem si představit jak vypadá a on přitom vypadá tak nádherně. Byl rozespalý a koukal na mě i na babičku a dědečka a tetu jakoby nás neznal. V pokoji se ale brzy probral a smál se na nás a trochu i povídal.

Dneska po příchodu z práce byl po kojení v dobré náladě a hned se na mě smál, když mě viděl. Je prostě úplně nejkrásnější a strašně ho milujeme. Navíc (nechci to zakřiknout) poslední tři usínání doma byly úplně v pohodě, jen trochu kňourá, ale stačí pár minut hladit po hlavičce a šeptat nějakou říkanku a usíná jako nemluvně, což on vlastně je. Možná, že je trochu tím, že usínáme okolo 21,00 nebo i trochu déle, takže je více unavený. Přes den spí tak dvakrát po hodince. Horší to bylo na dovolené, kde maminku zlobil večerním křikem, než usoudila, že jeho usínací doba je později. Už jsme se chtěli zeptat co máme dělat paní doktorky, ke které jdeme 18.9.03, ale Mareček to vyřešil sám a usíná už dobře.

Taky se mi zdá, že poslední týdny nejsou pokroky v řeči tak velké, a zdá se, že se zdokonaluje v něčem jiném, více pozoruje - věci dál od sebe, složitější věci, už ho nezajímají jen obličeje a velké věci, stále více si sedá za pomoci síly svých ručiček, až se bojíme, že je to na něj brzy a tak ho brzy zas necháme lehnout na zádička. Moc se mu líbí nový pohled. Taky s ním zkouším letadlo, ležíc ho držím nad sebou za tělíčko. Peťulka už prý viděla náznak plazení ? posunul se na bříšku o pár centimetrů za hračkou. Víc se taky opře o ručičky, když ?pase koníčky?.

K paní doktorce na kontrolu a očkování půjde ve středu s kočárkem místo maminky asi babička, protože Peťulka po dovolené přivezla nějakého bacila v dýchacím ústrojí a včera měla třesavku, zimnici, kašel a 38°, takže dnes jsme byly na RTG plic, odběrech a na interně. Peťulka snědla antibiotikum Azitrox a hlavně jsem na:,–(il česnek (větříky snad Mareček už umí vyhnat). Koupili jsme ještě doporučený Citrogrep (na posílení imunity, výtažek z jader grepů). Výše uvedená léčba snad zabírá (+Paralen při teplotě). Všechno jsem zase konzultoval s paní MUDr. Mydlilovou na Národní lince kojení. Takže kojíme plně vesele dál, BEBu 1 HA máme připravenu jen pro jistotu. Za 3 dny máme ukončený 4. měsíc, tak se nám rádoby otevřou nové krmící možnosti, ale jak víme plně se má kojit nejméně 6 měsíců, v televizi říkala dr. Mydlilová dokonce 7 měsíců. Tak si na příkrmy počkáme do 19.12.2003, pokud půjde kojení tak dobře, jako dosud, přes ty všechny komplikace u maminky.

Vypadá to, že babí léto se vrací a tak po deštivém víkendu na Černé Hoře (1299 m n.m.) si zase užíváme odpoledních slunečných vycházek s kočárkem, včera jsme na procházce natrhali pár jablek do buchty. Zatím je takové teplo, že ještě netopíme, při koupání přitápíme ventilátorem. Dnes jsme koupali poprvé ve vaně, protože v dětském pokoji už Mareček hodně cákal. Ještě to musíme vypilovat, možná bude lepší do velké vany dát malou vaničku, protože v té velké vaně je víc vody a musíme ho víc hlídat. Já z vany, Peťulka zvenku.

P.S. Tak jsem to přeci jen zakřiknul, před chvílí se Mareček vzbudil a křičel a kroutil se, neutišil se ani hlazením ani v náručí, ale pomohlo pár doušků dobře zahřátého mateřského mléka (37,0°).

Zdenda, Peťulka, Mareček (7,6kg, 68 cm)

Váš příspěvek
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 17.09.03 12:33

ČAUKY kluci a Péťo!

Zdendo, ty se máš, žes byl v Krkonoších! Hned bych taky jela.
Však dneska jdeme koupit velký pořádný stan pro čtyřčlennou rodinu ( i když jsme zatím jen tři). Letos už ho asi nevyzkoušíme.
Víš kam se ale jede příští rok? Na Mílovy!!! Parta v čele s mým taťkou se už usnesla. Je to blízko domů - kvůli Valušce a možná i kvůli ségřinému miminku, pojedou-li taky. A taky aby chlapi mohli sledovat ME ve fotbale. V hospodě na křižovatce je totiž televize :o)))
Takže bysme se tam klidně mohli setkat.

Chudák Péťa. Ona byla na té chalupě týden sama? To se nedivím, že onemocněla! Ona potřebuje hodně odpočívat po takové nemoci. Mimino dá pěkně zabrat, já jsem ráda, že mi s Val odpoledne Libor pomůže. A když odjel pryč, tak jsem pelášila k našim.

Valuška „chodí“ vždycky spát pozdě - kolem jedenácté a pak spí až do šesti. Teď jsme jí dvakrát dali dřív, bo jsme sami odpadli a ona se pak vzbudila na jídlo ve čtyři a to je pro mě peklo. Takže se zas raději vrátíme k pozdnímu usínání.

Už si trochu dělám starost s Val. Jsme v našem deníčku mazáci přitom už nás malá mimina předběhla se zájmem o hračky. Občas na ně kouká, ale nesahá na ně. To daleko lepší je zrcadlo a nebo televize. Nevím, zda je to dobré, ale ona si vynucuje sedět a nebo držet tak, aby na ní viděla. Kouká na ní s takovým zaujetím, jako kdyby tomu rozuměla. Co myslíš? Neškodí ji to?

My jsme dřív koupali ve vaničce v ložnici, ale už jsme se museli ze stejného důvodu jako vy nastěhovat do koupelny. Teď to střídáme: vanička, vana a sprcha. Už zvládla i sprchovat hlavičku!

Ahojda
Zuzka

barca4
Povídálka 21 příspěvků 17.09.03 21:39

Ahoj Zuzko,
Péťa tam nebyla sama ale se svojí babičkou, jezdil tam i její brácha, ale jak jsem se domluvil s paní doktorkou z plicního, prostě je ještě oslabená, a musí se stranit i nákupů v supermarketu nebo větších oslav, protože mezi lidmi je teď víc infekcí, i díky začátku školního roku…
Takže nám zase pomáhá moje mamka, Marečkova babička, zítra jde na to očkování Infanrixem 0,5 ml.
Dnes jsme se vrátili ještě ke koupání ve vaničce v dětském pokoji, v té vaně je to náročné, protože v koupelně není přebalovák…
Co se týče těch hraček Vaší Valušky, tak můžeš být určitě klidná, Mareček už hračku chvíli drží, a kouká na ni, ale kdovíjaké hraní to není. Sám si ji taky nevezme, musíme mu jí do ručičky vložit. Vývoj je spíše skokem, než postupně. A na televizi se taky rád kouká, ale zaujme ho jen na chvíli. Nechci ale dopadnout jako kolega v práci, kterému mimino opakuje ve 2 letech reklamy o pivu… Takže televizi pouštět pokud možno nebudeme před ním.
A zrcadlo je taky super, stačí malé na posteli opřené o polštář.
Na těch Milovech bysme se opravdu mohli potkat, vy tam budete tedy v červnu nebo červenci, odhaduji podle toho ME ve fotbale.
Zdraví Zdenda

Vložit nový komentář