Mareček v Krkonoších (29 týdnů věku)

Rodičovství

Právě dnes, ve čtvrtek 11.12.03 jsme se vrátili z Velké Úpy, kvůli dovolené musím v pátek do práce a tak jsme tam byli jen 5 dnů, které ale stály za to... Expedice se účastnili krom tříčlenné (Mareček, Peťulka, já) rodinky i zástupci prarodičů z obou stran, takže 4 dospělí a Mareček, skoro 7 měsíční. Bydleli jsme v údolí, těsně vedle silnice do Pece pod Sněžkou, po které ještě skoro vůbec nikdo nejezdí, protože ještě není sezóna...

I když první den dovolené 6.12.03 napadlo asi 15-20 cm sněhu a běžkovat se určitě dá, tak prostě lidi to ještě neberou na vědomí a i ?podnikatelé? v restauracích a půjčovnách lyží ještě mají zavřeno… Jako za socialismu. nabízí se… A to v Panoramě ráno píší ?Přijeďte k nám do hor, vše je pro vás připraveno…?. Leda tak houbelec… Byli jsme tam na horách skoro sami, a to přesto, že bylo krásně jasno, modrá obloha, zelené smrky, oranžové jeřabiny, jinak bílo, klid, skoro bezvětří. Jen včera foukalo na hřebenech, tak jsme se z Malé Úpy od hranic vrátili na Spálený Mlýn a procházka včera byla jen na Pomezní Boudy a zpět lesem.

Hlavní a největší dojem z dovolené je ten, že Mareček už s námi může nejen na letní dovolenou ale i na zimní… Hurá! Pan domácí nám půjčil sáňky a na ně jsme přivázali korbičku kočárku a Mareček v kombinéze, dvojité čepici, fusaku a několika dekách svrchu i zespoda se v pohodě vozil na sáňkách. Ušli jsme většinou takových 8-10 kilometrů. Chránili jsme ho hlavně před sluníčkem, obličej měl namazaný nějakým ochranným krémem do větru a takto připravený vydržel i minus 10 stupňů, jak bylo k večeru a ráno. Vždycky pár minut koukal a pak usnul koukáním na zasněžené stromy. To jsme pak narovnali korbičku na ležato, aby se mu lépe spalo. A když se probudil, tak jsme mu jí zase zvedli, aby viděl. Pořád jsme ho kontrolovali jak má teplé tvářičky. Když měl hlad, tak ho Peťulka nakojila na sluníčku (venku bylo okolo nuly), nebo jsme museli k večeru vyhledat nezakouřenou hospodu. Když byly ušlapané chodníky, dalo se jezdit i s normálním kočárkem (krásně se tím sněhem umyla kola, špinavá z města od psích …).

Když jsme se rozhodli jet lanovkou na Sněžku, nechali jsme Marečka s babičkou a jeli ve třech sedačkovou lanovkou na nejvyšší českou horu, zpátky jsme sešli pěšky, tolik sněhu zase není. Je tam zatím krásně, skoro bez lidí, jak jsem psal. Prý mají zbourat příští rok českou boudu na Sněžce.

Protože většinu výletu na sáňkách Mareček zaspal, tak byl čilejší ?doma? jednak v noci (budil se asi kvůli teplu, na které není z domů zvyklý). A taky byl čilejší dopoledne a odpoledne na posteli při hrách s hračkami - už se po:,–(í sám, otočky zvládá taky dobře, sám si s hraním vystačí už asi půl hodiny, směje se, každý den zkouší jiné slabiky a vystrkuje jazyk.

Stále plně kojíme, tedy Peťulka, a i když jsem psal, že už začínáme s mrkvičkou, tak to byly jen pokusy. Další se již nedařily a Mareček lžičku s nabízenou kašičkou z mrkve nebo originál přesnídávkou odmítá a chce jen maminku + na noc z dudlíku občas podle stavu prsů dá Peťulka kašičku s rýží Hajaja nebo Bebu HA2. Takže budu vděčný za rady, jak začít se lžičkou a příkrmy v 7. měsíci (kvůli mojí alergii kojíme raději déle). Víme, že se má začínat v poledne, když má dítě hlad, když je v pohodě, … Taky jsme už zjistili, že bryndák nestačí a v okolí stolu to při krmení vypadá zajímavě.

Krásné vánoce přeje taťka Zdenda s mamkou Peťulkou a Mareček, 11.12.03

Váš příspěvek
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 14.12.03 21:12

Ahoj Zdendo!
Já tááááák závidím ty Krkonoše. My tam nikde možnost chaty nemáme a tak si počkáme na léto na kemp.

Valuška taky stávkovala se lžičkou a tak jsem přesnídávky a později i polívečky ředila víc vodou do lahve a udělala si do jedné savičky větší dírku. Koupila jsem sice savičku na hustší stravu, ale neteklo to tím :o(
Cca po týdnu, až deseti dnech si Val zvykla na novou chuť a pak už jí to lžičkou celkem šlo. Dneska už baští perfektně.
Taky hlavně aby to bylo úplně dohladka rozmixované. Já jsem začínala kupovanými jídly.
No ale každé dítě je jiné, tak uvidíte.
Zuzka a Valu (půlroční)

Zajdulanek
Povídálka 47 příspěvků 15.12.03 12:44

Ahoj Marečkuuu,

jééé, ty se máš, že jsi byl na horách. Já na horách ještě nikdy nebyla, víš? A zrovna Velkou Úpu má mamka hrozně ráda, protože tam kousek odtud prožila dětství. Ale taky se chystáme, někdy v únoru nebo tak nějak. To bude sranda.

Představ si Marečku, co se mi stalo. Minule jsem ti psala, že mě v pátek budou vítat tady na radnici a taťka si kvůli tomu vzal dovolenou a hrozně se s mamkou těšili, a když se těšili oni, tak já se taky hrozně těšila. Jenže jsem se ráno probudila a nebylo mi nějak dobře, ani hrát jsem si nechtěla, ani zpívat, ani tancovat, ani paci paci pacíčkovat, jen spinkat. A když jsem se vyspinkala bylo to ještě horší. Měla jsem horečku a hroznej kašílek a tak jsme nikam nešli :o( A mamka byla smutná a taťka byl smutnej a já taky byla smutná. A pak jsem pořád jenom spinkala a spinkala a v sobotu taky a to už bylo špatně i mamce … no hrozný to bylo. Dneska už mě trápí jen ten hrozný kašel (tys byl taky trochu ukašlánek, že jo?), ale spinkat se mi chce pořád. Byly jsme s mamkou u paní doktorky a na ní jsem se teda smála, přišlo mi děsně legrační jak mě pořád šimrala něčím lesklým na prsíčkách a pak na zádičkách, já myslela, že se mnou hraje na kuk. :o) Za to, kdybys viděl mamku. Ta se sotva plouží, všechno jí bolí, z nosu jí něco teče, takže někdy troubí, to je docela zajímavej zvuk, opičí se po mě s kašláním a včera dokonce nemohla vůbec mluvit, jenom tak sípala a to mě trochu mrzelo, protože nebyly zpívánky. :-/

Od té doby, co mi není dobře jsem nepapala nic jiného, než mamčino mlíčko, na lžičku nebylo ani pomyšlení. Odmítla jsem jí dokonce i s raní kapičkou a to je co říct, protože kapička mi vůbec jinak nevadí. Ale musím ti pošeptat (je to totiž tajné) já se naučila při tý mrkvičce pěkně stisknout pusinku, aby se mi tam nic nedostalo a to právě teď trénuju. Je to velká zábava. :o)
Nevím, jak do mě mrkvičku příště zase dostanou, flaštičku moc neovládám, tak to ti ještě poviprávím.

Teď mě omluv, já musím jít spinkat, už mě zase pálí očička, hned jak to bude lepší, tak se ozvu, jo?

Ahoj, měj se hezky a přeju ti hodně legrace s papáním, to je stejnak nejlepší, viď?
tak pa Zajduška nemocná

Vložit nový komentář