Marečkovi bylo 11 týdnů ... očima tatínka

Rodičovství
  • 06.08.03

Kocour Píše ..zapomněl jsem heslo i kód... Marečkovi bylo včera 4.8.2003 11 týdnů, váží 6.050 g a měří asi 63 cm, krásně se už směje, spí docela pravidelně, přes den pije mateřské mléko á 3 hodiny, v noci vydrží někdy déle. Ve vedrech, která panují i v té naší střední Evropě, musí někdy pít častěji a ochutná občas i trochu fenyklového čaje ze lžičky.

Prožili jsme spolu s Marečkem první týdenní dovolenou na podnikové chatce na Vysočině. Měli jsme půjčený starší kočárek a chodili jsme s ním do vesnice na nákup, jezdili po lepších lesních cestách, rozbalili ho na dece u vody, prošli s ním expozici zámku a kláštera v Žďáru nad Sázavou. Vše se mu asi hodně líbilo, protože byl možná klidnější než doma, spal v noci i ve dne lépe, nekřičel. Dostávalo se mu pozornosti babičky a dědečka každý den, jednou přijela i druzí prarodiče. Maminka Marečka poprvé jela delší výlet na kole (20 km), navštívili jsme autem s Marečkem i kamarádku.

Prostě Mareček je už součástí naší rodiny se vším všudy a už ho vlastně můžeme brát skoro všude s sebou. Ještě jsme s ním nebyli nakupovat, to je buď doma, nebo jeden z nás s ním je v autě. podobně postupujeme i při večerním koupání v písáku.

Té dovolené v lesní chatě jsme se trochu báli, ale vše jsme zvládli a ochránili Marečka před všemi nebezpečími. Vodu z lesního pramene jsme mu na mytí převařovali, prsa si Peťulka po kojení myla převařenou vodou, stínili jsme ho před sluncem, jednou ho mazali i dětským repelentem a jednou krémem s UV filtrem. Jedinými malými problémy bylo jednou štípnutí komára a jednou se poškrábal sám na tvářičce nehtíkem, ale brzy se oboje zahojilo.

Je to kluk jako buk a věřím že podobně rostou i ostatní jeho vrstevníci a vrstevnice na Internetu (zdravím Karolínku a tatínka Pavla).

kocour Zdeněk

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.03 18:31

Nikdy mě nenapadlo, že i já se zapojím do debaty v této rubrice. Manželce jsem se ze začátku vysmíval, když jsem náhodou zjistil, kam přispívá. Později jsem ale pochopil, že si manželka může vyměnit občas nějakou zkušenost. Tak jsem názor trošilinku přehodnotil. Teď jsem náhodou zabloudil na tyto stránky a vstaly mi vlasy hrůzou, po přečtení tohoto článku. Jednak bych chtěl Zdeňkovi vzkázat, že náš chlapeček byl součástí rodiny, ještě než se narodil. Samozřejmě, že jsem hrdý otec a nade vše ho miluji. Ovšem nikdy by mě nenapadlo, posílat zženštělé příspěvky do rubriky, která je jasně předurčená něžnému pohlaví. To neznamená, že se nezapojuji do veškeré péče o našeho chlapečka a naopak, dělám to rád a s láskou. Ale opakuji, chlapi neblbněte, buďte dobrými táty, učte své děti, to co nás učili naši tatínkové a tyto debaty nechte maminkám.
Jděte radši na pivo a přestaňte sledovat, čím si manželka omývá prsa!!!

tygr

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 08.08.03 20:36

Hele Tygře,
ty si jdi klidně na pivo a nech Zdenka ať si píše a kecá s holkama.
Každý chlap je jiný a má jiné zájmy.
Taky mě některé příspěvky štvou (Zdenkův zrovna ne), ale nebudu je nikomu zakazovat nebo se mu vysmívat.
Můj muž je chlap s velkým CH, ale nikdy by se mi nevysmíval, že sem píšu. To je o toleranci a respektování toho druhého.
Ahoj a přeji ti, ať jsi opravdu tak dobrý táta jak píšeš!
 Zuzka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.03 20:58

Souhlasim, ze chlapi by meli zustat chlapi a ne psat podobne zzenstele nesmysly…
Nedovedu si predstavit, ze by muj manzel sem prispival, asi bych ho „zabila“ (a dokonce i ja chodim na tyto stranky radeji bez jeho pritomnosti, aby si o mě nezacal myslet, ze jsem se zblaznila a ze nemam asi co na praci… (mame 2mesicniho syna),nezlobte se slepici drbarny nejsou pro normalniho chlapa, pripada mi to uchylny. A jsem rada tygre, ze jsi sem napsal, myslela jsem dosud, ze jsem sama, komu se tohle zda divny.
 Gabina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.03 22:19

To, že má rád někdo svoje dítě a rád se pochlubí snad není nic úchylného. Já už mám děti o dost starší, ale můj manžel často debatoval se svým kamarádem, který měl také malé děti o různých "ženských záležitostech. Třeba o kojení a o pokrocích našich dětí. Brali to vždycky spíš jako by z vědecké stránky a byli při tom moc roztomilí. Určitě jsem v té době nechtěla aby šel manžel raději na pivo.Před asi 15 lety se podobné debaty vedly o tom, že je pro muže nevhodné být u porodů, že pak nebudou mít už o svoji ženu zájem a dokonce jedna moje známá tvrdila, že se po tom z mužů stanou homosexuálové. A vidíte, dneska už je to naprostá samozřejmost.A ne­myslím, že je to tady slepiči drbarna. Kdyby možnost takoveho kontaktu byla pred temi 15 lety, ušetřila bych si asi dost trapeni, protože, věřte, mají dneska maminky úplně stejné starosti a problemy jako jsme měli my. A to, že si o všem mohou anonymně popovídat na netu a svěřit se se svými starostmi je podle mne prostě úžasné. Takže tatínek se zájmem o svoje dítě je úplně normální.A Gábiny bych se chtěla zeptat, proč sem tedy chodí? V.P

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.03 22:31

Taky si myslím, ze sem muze prispívat kdo chce. Ja si rada prectu i nazory a zkusenosti otcu, jen at jich je vic. Proc by se chlap taky nemohl „vykecat“ z pocitu? Nel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.03 22:33

Já myslím, že tygr má své dítě rád, určitě jako zdenda, ale u mě je větší chlap, taky bych, jako gábina, nechtěla viděl svého manžela u pc, jak píše deníčky o kojení. Nelíbí se mi to. Mám čtyřměsíčního kluka a mojeho manžela, klidně na pivo pošlu, nepotřebuju, aby mi asistoval u mytí poprsí a odstříkávání mléka. Ne že by mi to vadilo, ale je to potřeba?

karolína

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.03 00:15

Ahoj Zuzko,
já si taky rád pokecám s holkama, ale dávám přednost jiným tématům než je kojení. Tohle je u mě ženská záležitost.
A o toleranci? Jasně jsem řekl, že se manželce do ničeho nepletu, stránky si může vybírat dle svého gusta. A to pivo bylo pouze jako příklad.

Tygr

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 09.08.03 10:32

Ale já to beru. Proč teda nenecháš Zdenka „žít“. Vždyť svým deníčkem nikomu neškodí, nepobuřuje, nekazí mládež nebo já nevím co. Akorát se tu zase rozpoutá bouřlivá diskuse na téma který chlap je úchylný a který ne ( a že i dívky na těchto stránkách nemají daleko k silným slovům). Každý bude mít svou pravdu a nikomu to nepomůže. Pouze tím můžeme ublížit Zdenkovi.
Kdyby psal o něčem, k čemu je potřeba vyjádření společnosti tak prosím, ať je tu bouřlivá diskuse. On ale ke svému deníčku náš souhlas nepotřebuje. Chápeš?
Kdo se Zdenkem nesouhlasí, ať jeho deníček ignoruje a je to.
A prosím tě, nechtěla jsem se ani nijak dotknout tebe. Jsou i stránky pro chlapy, kde diskutují o svých tématech, tak zavítej tam a můžete to tam probrat mezi chlapama.
Mimo jiné: můj muž taky chodí na pivo a jindy mi zas kouká přes rameno, když sem píšu :o))
Ahoj Zuzka

janice
Kecalka 458 příspěvků 09.08.03 22:14

Ahoj Zdenku,
Doufám, že se nenecháš Tygrem znervóznit a v deníčku, prosím, pokračuj.Je super a já si ráda taky přečtu pohled tatínka „na věc“.
Můj manžel je docela tvrdej chlap, u porodu nechtěl být ani náhodou a celé těhotenství vyhrožoval, že jestli bude muset někdy přebalovat, tak jedině v rukavicích. No, nakonec u porodu byl a bere to jako nejsilnější zážitek ve svém životě a kdykoliv může, koupe, přebaluje, chová a kdyby mohl tak i kojí a odstříkává. Přijde mu to naprosto normální. A to pivo stihne taky :o)))
Mějte se pěkně a pozdravujte miminka
Janice + Vilík 8.týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.03 23:47

Milý chlape Tygře!
1. Děkuji, že jsi si přečetl můj článek a reagoval na něj, sice poněkud trapně, ale asi se nad sebou zamyslím?.
2. Do hospody na pivo opravdu nechodím, nepovažuji to za atribut chlapa jako Ty.
3. Nemyslím si, že blbnu, když píšu deníček a nemyslím si, že to je v rozporu s bytím dobrým tátou, jak vyplývá z tvého filozoficky laděného souvětí na konci komentáře?
4. Mimochodem nevím, jestli je víc zženštilý ten, kdo píše deníček svému synovi, nebo ten kdo si ty deníčky čte? Musím se totiž přiznat k tomu, že já nemám příliš času na čtení jiných deníčků a tak k počítači usedám častěji kvůli psaní, než kvůli čtení (přispěvatelkám emimina se za to moc omlouvám).
5. Možná, že posílám podle Tebe ?zženštilé příspěvky? proto, že jsme dvakrát potratili v pátém měsíci a další dva roky trvalo než se nám podařilo znovu otěhotnět, takže čtyři roky čekání na mimino? Promiň, jestli to Tebe jako chlapa nezajímá a vstal Ti na hlavě zase nějaký ten vlas.? Přeji Ti, abys neměl podobnou zkušenost.
6. Stránky emimina navštěvují hlavně ženy, nejen maminky, často i tak zvané snažilky, ale nikde jsem se nedozvěděl to, co píšeš ty. ??jsou jasně předurčeny něžnému pohlaví? To jsi předurčil Ty? Nebo jsi to z obsahu stránek pochopil? Jsi zřejmě velmi bystrý. Já stránky navštěvuji asi rok a podle mě to jsou stránky o miminech (viz název). Pokud považuješ diskusi o péči o mimina za věc ženskou, tak mi prosím Tě napiš, jak jsi věděl, jak o svého syna správně pečovat, píšeš totiž že se o něj staráš? To jsi měl vrozeno, nebo Ti to řekl tatínek, na kterého se odvoláváš?.
7. Deníček budu psát i nadále. Mezi zaměstnáním, stavbou rodinného domu a tréninkem si na to 15 minut jednou týdně snad najdu i nadále. Tygře omlouvám se Ti za to. Ale můžeš to vyřešit jednoduše, jdi na pivo, nebo sleduj na Internetu stránky www.chlapi.cz. Deníček totiž píšu hlavně pro Marečka, ne pro Tebe.
 Zdeněk

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.03 11:30

Ahoj Zdendo!

Děkuji Ti za Tvou odpověď. V prvé řadě otázka piva. Myslím si, že někdo průměrně inteligentní pochopí, že když napíšu větu „jděte radši na pivo“, nemyslím tím, abys šel jako pravý chlap na pivo. Nepovažuji za správného chlapa jen toho, kdo vysedává v hospodě. Navíc bylo již výše napsáno, že tato věta, byla myšlena pouze obrazně! Tudíž mě po právu rozčílí, že se každý chytá pouze tohoto přirovnání a podstatu věci dává stranou. A když už zmiňuješ mého tatínka, tak mě v životě naučil spoustu věcí a možná i to, jak být správným tátou. Lituji, že jsi vůbec nic nepochopil. (A mimochodem na pivo já chodím velkice sporadicky, doufám, že tento příspěvek nebude již Tvému intelektu připadat trapný).

Tygr

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 11.08.03 23:17

Zdenku vydrž!!!
Máš podporu mou i mého muže!
 Zuzka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.03 22:29

Ahoj tygře,
skutečně se znovu snažím pochopit smysl Tvého prvního článku… Správný chlap má být správným tátou, na tom se shodneme. Je samozřejmě jedno, jestli ho to naučil táta nebo někdo jiný, nebo to má vrozené. Ale podle mně se má starat i o svoji ženu, čerstvou mámu a o její starosti, podle mně mnohem větší než ty tátovy. A to jestli o těch starostech svých či své ženy občas napíše do emimina nebo do novin, nebo si o tom povídá s kýmkoli, je přece jeho věc. Jestli se mnou ani v tomhle nesouhlasíš, tak fakt nevím, o co ti jde.
Zdeněk.

Vložit nový komentář