Marečkovi bylo 20.10.03 22 týdnů, tedy 5 měsíců...

Rodičovství

Na úvod zdravím Cipískovu partu a všechny úspěšné účastnice srazíku 21.10.03, ještě pořádně pročtu komentáře, jestli se už domluvil předběžně další sraz. Mareček na váhu roste pomaleji než dříve, poslední váha 8.850 g v těch pěti měsících, ale jak tak koukáme v okolí a na emiminu, je docela veliký, možná největší, nebo máte někdo větší pětiměsíční mimino?

Výšku má tak 70 cm, už jsme to zkoušeli měřit jakoby vestoje u měřítka na skříni, ale ještě se to nedá, i když Mareček stoj napodobuje. I sed už napodobuje téměř úspěšně - skoro se i udrží, ale během 5 vteřin se nakonec skácí ke straně, kde ho samozřejmě chráníme a do hlavy se neuhodí.

Druhé očkování Infanrixem bylo podobně jako první úplně O.K., jen několik vteřin brečení po injekci do jednoho stehýnka a pak úplně v pohodě, dokonce se nám zdálo, že po té injekci byl celý den veselejší, sdílnější až upovídaný. Byli jsme s ním v restauraci hotelu, a tam si při prohlížení kytek a listů houkal, takže se trochu lidi otáčeli. Usínání bylo večer horší, ale to bylo poslední dny klasické.

Až včera se začalo zase blýskat na lepší noci - usínání docela v pohodě - během 20 minut, a pak vzbuzení jen jednou po půlnoci a pak až ráno okolo 8,00. Nevím, čím to bylo, snad odpolední procházkou v kočárku se mnou, taťkou (natrhal jsem v aleji ještě poslední jablka, která zůstala na stromech) nebo snad tím, že jsem ho nenechal usnout po dobu, co byla maminka Peťulka cvičit na aerobiku, i když byl docela nevrlý, mamka se vrátila až ve 20,30. To já už koupal v koupelně našeho borce. Ve vaničce, když má uši pod vodou, začne krásně povídat, jakoby houkat, asi se mu ten zvuk nějak přenáší pod vodu a jemu se to líbí.

Jinak jsou i dny méně veselé, kdy není tak upovídaný, bývá naštvaný, a kdy jsme se třeba báli, že už dva dny neměl stoličku, ale třetí den to bylo O.K. Taky Peťulka vypozorovala, že je dobré střídat prostředí, tedy například půl hodiny pod hrazdičkou, půl hodinky v kolíbce, pak třeba v autosedačce na stole, to když se chceme najíst a on nechce ležet na gauči pod hrazdičkou. A taky samozřejmě na rozptýlení začínající špatné nálady je dobré ho nosit v náručí, kdy si prohlíží věci okolo nebo třeba pinká do zvonečku ve dveřích a směje se jak zvoní.

Na noc jsme začali „přikrmovat“ BEBou HA1, protože se zdál hladový po nakojení a navíc třeba dnes máme oba s Peťulkou akce - sraz s bývalými kolegyněmi, kulturu atd. a tak bude maminka (babička) hlídat až asi do 22,00, takže mu taky dá BEBu HA1. Jinak ještě podle doporučení nepřikrmujeme nemléčnými příkrmy, i když mrkvičku už sháníme domácí…

Zdravím všechny Cipísky, maminky a tatínky, taťka Zdenda.

P.S. Těším se na nějaký ten komentář, dlouho jsme neslyšeli o Karolínce, která je stejně stará jako Mareček, a není v naší partě (taínek Pavel, maminka Jitka, myslím).

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.03 11:32

Ahoj Zdendo,
náš klouček také není žádný drobeček:-) Davídkova posledně naměřená míra a váha ve čtyřech a půl měsících byla 71cm a 8580g. Začátkem listopadu jdeme na pravidelnou kontrolu k paní doktorce a už teď jsem zvědavá o kolik nám zase povyrostl:-))) 11.11 oslaví Dandulka pulrocní narozeniny. To to letí…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.03 11:59

Jsem to ale popleta zapomněla jsem se podepsat:-( Hned to napravuju… Ika a Davídek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.03 10:34

Ahoj chlapí,

po dlouhé době jsem jukla na stránky a ejhle čtu o Marečkovi, se kterým jsem prožívala vylíhnutí, protože i mé očekávání v té době finišovalo. Uf, to ale byla věta. :o)
Koukám, že Mareček je teda pěkný kus chlapa a asi by naší cácorku zbaštil i po dávce svě Beby. :-) Taky je pěkný hrdina, když takhle hezky zvládnul očkování. Naše Lenďa bude mít 5 měsíců 2.11., při poslední kontrole asi před 14 dny měla 66cm a 6750 g. První očkování zvládla taky vcelku „vyzívaně“, ale tohle druhé už ne. V noci měla horečku a jenom tak kníkala ani nebrečela, leslkýma zoufalýma očičkama mě sledovala a byl to pohled, na který stejně jako na ten úplně první v porodnici, nezapomenu. :-(
To je bezva, že Peťulka chodí na aerobic. Taky bych ráda chodila, ale neumim si to přestavit, jak bych to časově zvládala. Malá chce jíst po dvou hodinách a železná pravidelnost v tom teda není. A není po tom cvičení pak moc unavená na „noční šichtu“? Budu s tím muset taky něco udělat, pohyb mi chybí, jsem celá bolavá a ztvrdlá.
S těma prckama je hrozná sranda, že jo? Lenďula se naučila odrážet nožičkama a sunout se tak po zádičkách do neznáma. Hluboce se na tu činnost soustředí, nadšeně jí září oči, je pěkně důležitá. V kočárku chrochtá, jako když vezeme prasátko nebo vzdychá, jako že děsná nuda. :o) Sranda je když začne prďákovat, to se radši klidíme od lidí, protože ty nemůžou uvěřit, že takový dělobuchy pouští fakt to sladký miminko. ;-) Včera dostala úplný záchvat smíchu, to když jsem jí „zpívala“. Její nejoblíbenější je „Pásla ovečky v zeleném háječku“. Vždycky jí zpívám a cvičím s ní při tom, válím jí ze strany na stranu, dávám jí ručky nahoru dolů a í to baví, usmívá se a vyčkává na svou oblíbenou pasáž: já na ni dupy dupy dup, ona zas cupy cupy cup … tak na to se právě vždycky rozřehtá.
Je bezva jak ty dětičky už moc dobře vědí, co je sranda a jak jí udělat. Zvedá obočí, aby mě povzbudila, abych ještě udělala ňákou lumpárnu nebo dělá, že jí nezajímám, že ji zrovna zaujalo něco úplně jijinýho a že mě vlastně ani neslyší a při tom po očku špízuje, co dělám, jestli se ještě pořád snažím vetřít do její přízně. Očka jí ale prozradí, ty se totiž smějou naplno. :-) Je to krásný, člověk někdy štěstím skoro brečí.
Aaa, a teď už brečí někdo jiný, tak já běžím. Přeju vám všem hodně štěstí a radosti a těším se na další novinky a dovednosti.

Ahoj Klára a její parta ;-)

kocour
Stálice 81 příspěvků 24.10.03 20:31

Ahoj Kláro a Leňdo,
posílám pozdravy z Pardubic, tady my bydlíme.
Každé mimino je jiné, náš chlapík se zas (asi při té své váze skoro 9 kilo) moc ještě neposunuje, několikrát se sice otočil z bříška na záda, ale posunování já ještě neviděl. Peťulka vlastně ano, sunul se po bříšku dopředu.
Ten aerobik Peťulka zvládá, hlavně je ráda, že si zlepšuje tělesné proporce, prý je tlustá… Po dobu jejího cvičení trnu, že Mareček bude mít hlad dříve než přijde, ale zatím jsem to třikrát zvládnul, mám připravenu tu BEBu. K večeru bývá lehce nevrlý, ale jak jsem psal, střídáme prostředí, abychom ho zabavili a pak se jde do koupelny, tam se nálada při svlékání a koupání většinou zlepší.
Musím si zapamatovat, že máme zpívat taky ty ovečky, my zpíváme „Ach synku, synku, …“, „Na tý louce zelený, pasou se tam …“ Z básniček opakujeme pořád Kuřátko od Hrubína, Polámal se mraveneček a Povídám, povídám pohádku, ale už je všechny asi podle melodie a hlasu zná, protože když je povídáme, tak se směje a taky se směje, když mu je z práce říkám do telefonu.
Jinak takový ten smích, jak jsi Kláro psala, ten má někdy, když s ním ve vzduchu trochu třesu a dělám „kuk“ a podobně, nebo se mu schovávám, nebo ho jako koušu do krku.
Tak končím zprávy o Marečkovi a připravuji v hlavě 23. díl Marečkova deníčku na příští týden.
taťka Zdenda

kocour
Stálice 81 příspěvků 24.10.03 20:35

Ahoj,
koukám, že do Cipískovy party patří víc miminek, než se zdálo, těším se na zprávy z kontroly u p.dr. a doufám, že „soutěž“ bude pokračovat.
 Zdenda

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 27.10.03 09:22

Ahoj cvalíku,
asi to nevíš, ale jsi takový můj vzor :). Jsem mladší, je mi teprve 16 týdnů, ale jsem taky cvalík a taky chlapík a tak se s Tebou porovnávám. Zatím stále ublinkávám, nesedím, nepřetáčím se a co je nejhorší, nelezu, hlavičku už ale zvedám krásně. Lezl bych moooc rád, ale zatím mi to nejde. Minulý týden u nás byla na návštěvě 5-ti měsíční holčička, která krásně seděla a přetáčela se bez problémů na bříško, ale byla hubená jako modelka, jen 5500g, tak se s ní nesrovnávám. Já měl ve třech měsících 7775g, takže jsem cvalík, jako Ty.
na Tvé další zkušenosti se těší Kája

Vložit nový komentář