Marečkovi bylo 21.7.2003 9 týdnů ? očima tatínka

Rodičovství

Všem maminkám podobně starých miminek se postupně ukazují na tvářích jejich štěstíček první úsměvy a náš Mareček není výjimkou. Radost jeho i ta naše při těch úsměvech je obrovská. On ji vyjadřuje házením ručiček a výsknutím, vykřikuje první slabiky, někdy si je opakuje, jindy vymýšlí nové, už skoro ?řekne? i dvojslabičná ?slova?, něco jako ?ahoj?. Kdybychom téhle řeči našeho prvorozeného syna rozuměli, dalo by se říci, že si s námi povídá?

Díky dovolené mám čas si ty ?řečové?, ale i pohybové pokroky vychutnat. Rád leží na bříšku a někdy ho to i uklidní v pláči a někdy na bříšku i usne - přes den. Jinak v noci spí na zádech. Z lehu na bříšku zvedne hlavičku a udrží ji tak 5 vteřin, víc ne, ale už se určitě sám otočí na bok. Už jsem taky viděl jak při křiku a pláči teče slzička, což před tím neměl. Protože v noci se Mareček budí maximálně dvakrát, někdy i jen jednou, spíme všichni již lépe. Asi i větříky již nebudou takovým problémem. Zdá se nám, že taky někdy víc sliní a taky si cucá prsty (ne palec jako těsně po narození), a jak Peťulka přečetla v knížce, mohou to již být příznaky růstu zoubků, které se můžou na prořezávání připravovat už od 10. týdne a způsobovat to slinění a potřebu něco kousat. A ještě co se týče denního a nočního režimu a spánku, je to hodně různé, dnes (22.7.03) například byl téměř celé dopoledně vzhůru ? v postýlce v kuchyni, na zahradě v kočárku, v náručí, spal jen asi půl hodiny, takže jsme nestíhali krájet broskve a meruňky na kompoty a marmelády. Naštěstí přijela babička a hlídala ho a konejšila. Jinak jsou noci, jak jsem psal, již lepší, ale nechci to zakřiknout samozřejmě.

Málem bych zapomněl na nové míry. Váha 5,4 kg a 62 cm, takže hlavně do délky nám Mareček vyrostl od minulého týdne (Já měřím 190, Peťulka 173 cm a tak bude Mareček asi taky vyšší). Taky se vlastně mění dost celé tělíčko i obličej, už to není novorozeneček, kterého jsme si přinesli z porodnice. Plíny už používáme 4-9 kg, ty novorozenecké včas došly. Kontrola u paní doktorky byla v pohodě, jen jsme museli déle čekat (asi 40 minut) než jindy. Na přebalovacím pultu se Mareček potkal s kamarádkou z minulé kontroly.

Při té vší péči (hlavně Peťulky) jsme stihli o uplynulém víkendu s pomocí rodiny vybetonovat základy plotu. Čeká nás ještě bourání zděné kůlny, která nám brání ve výhledu na zahradu, ale přednost mají broskve, zítra zase bude marmeládové dopoledne.

Zdenda, Peťulka, Mareček, 22.7.03

Váš příspěvek
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 23.07.03 22:02

Ahojda rodinko!
Mareček je pěkný kus chlapa,jak by řekla holčička mé kamarádky:Je to tut jat but:)).

Jinak naše holčička slintá už od dvou měsíců,někdy je to,jako bych na ni vylila kyblík vody a zoubek jí vyrostl až v 7 měsících.Ale třeba už se u vás nějaký ten zoubeček opravdu chystá.

Hodně radosti s Marečkem přeje Hanka

Vložit nový komentář