Marečkovi bylo 23 týdnů a 9 kilogramů (27.10.2003)

Rodičovství

Sláva, můžeme vrátit půjčenou váhu, která už Marečka nezváží přesně, protože váží jen do 9 kil. Mareček už váží asi 9.100 g, odhadem. Výška asi 70 cm, skoro celá délka vaničky, co ho v ní večer koupeme.

Jinak se máme dobře až na to, že poslední asi 3 dny jakoby chraptěl - když chce výsknout nějak se mu nedaří vydat obvyklý zvuk. Ale jiné příznaky nemá včetně toho, že nemá zvýšenou teplotu, takže jsme klidní a přisuzujeme to studenému vzduchu na procházkách, které ale většinou prospí zachumlán hluboko do kočárku a fusaku.

V noci se budíme zase o trochu častěji, tedy á 2-3 hodiny, ale je to asi tím, že přes den při procházce usne třeba na dvě hodiny dopoledne a na dvě odpoledne. Často nám po kojení zůstane v posteli, protože se snadněji přidržuje dudlík.

Na zahradě jsem udělal skoro poslední práce, vyryl Marečkovi poslední mrkve schované mezi celerem a Peťulka je nakrájela do mrazáku. Protože ve státní svátek 28.10.03 krásně svítilo sluníčko, tak jsme si ten den užili nejen procházkou (s roznáškou letáků), ale i úklidem listí na zahradě apod. Ale jak jsem psal, Mareček hodně spal na tom čerstvém vzduchu a tak byla horší noc. Máme takové nepsané pravidlo.. Čím lépe usíná, tím častěji se budí… Takže byly doby, kdy usínání trvalo 1-2 hodiny, ale pak docela spal, vzbudil se 1-2 x za noc.

Co by člověk ale pro toho krásného chlapečka nevydržel, ráno je nádherný - úplně šťastný, veselý, spokojený, směje se, poslouchá říkanky a snaží se trochu mluvit, i když ne tolik jako dříve, to bude asi tím chrapotem. Jakoby to věděl, že má chrapot, tak nechce tolik mluvit.

Těšíme se na víkend, jedeme s Marečkem do Harrachova, dáme vědět, jak zvládl cestu a jak se mu líbil sníh, už tam snad je. Bereme si s sebou kočárek.
Jinak mi to nedá, musím poradit prý pěknou e-stránku emartinka.cz… Sám jsem ji ještě nečetl, ale z důvěrného zdroje radím.

taťka Zdenda, 29.10.03

Váš příspěvek
janew
Stálice 87 příspěvků 30.10.03 08:26

Ahoj Zdeňku,
Mareček vám roste jako z vody:))
Jen jsem chtěla říct, že v Harachově je sněhu habakuk. My jsme tam byli o víkendu a už jezdily po cestách pluhy:-) Máte se na co těšit.

J.

Vložit nový komentář