MAREČKOVI BYLO 29.9.2003 19 TÝDNŮ (očima tatínka)

Rodičovství

Mareček se včera díval z náručí mamky, jak bouráme kůlnu. Takže až odklidíme suť, tak bude on i my vidět celou zahradu z oken našeho domu. Po 5 letech, co tady bydlíme, tak bude všechno, co jsme chtěli zbourat, nenávratně pryč. Marečkovi budeme jednou vyprávět, jak jsme to tady přebudovali. Jeho pokojíček je naštěstí dávno hotový a má vlastně největší pokoj v domě. Včera jsem ho v jeho pokojíčku vážili a v 19 týdnech váží Mareček 8,3 kg a měří 69 cm.

Některé minulé deníčky byly plné pokroků. Teď to vypadá, že žádné novinky nejsou. Ale on si je chystá asi na jindy. Snaha o posazování je čím dál větší a často neodolám a pomůžu mu chycením rukou a on se pak přitáhne. Pokud je to tak do půl hodiny po jídle, tak si říhne trochu mlíčka, to asi jak břišní svaly tlačí na žaludek, takže máme teď sedání zakázáno nejen kvůli páteři. Když Marečka vezmu v podpaží, tak i jakoby stojí, ale to zas asi není dobré na kyčle. I když kyčle jsou v pořádku podle druhého ultrazvuku ze začátku září. Už nemusíme nosit ty troje plíny, ale stačí jedny papírové.

Nedávno Peťulka uklízela dokumenty z porodnice a našla svůj deníček, který ve výjimečné volné chvilce napsala po porodu, takže jsme si připomněli krásné chvíle prožité spolu od 22,00 do 02,53. Během těchto pěti hodin po ?píchnutí plodové vody? se Mareček dostal v pořádku na svět, i když mu pro pomalou srdeční akci monitorovali saturaci (okolo 50%) a pořád i srdeční ozvy (okolo 95). Další ještě krásnější chvilky byly po porodu, to jsme byli všichni až do 8,00 ráno spolu a užívali si našeho drobečka. Já jsem pak jel domů a Peťulka a Mareček byli v nemocnici taky každý zvlášť, protože Peťulka byla hodně slabá a nemohla o něj pečovat, naštěstí jen do odpoledne, kdy jsme se všichni tři znovu setkali při návštěvě.

Teď poslední dny září nám končí léto, chystáme se na zimu, Marečka jsme dnes poprvé dali do postýlky ve fusaku. Zatím ještě netopíme ústředním topením, jenom ventilátorem, hlavně v koupelně při koupání. Asi už zůstaneme u koupání v koupelně, protože v pokojíčku je teď jednak chladněji a jednak množství vykopané vody se stále zvětšuje. Mareček kope čím dál víc i na sucho a stehýnka se mu obalují svaly, za poslední týden přibral 300 gramů. Přibývá hodně asi i kvůli častému nočnímu kojení po dvou, maximálně třech hodinách. Jak jsem už jednou psal, zvykli jsme si na to a dělíme se o vstávání, já vstávám před kojením, Peťulka po kojení ukládá Marečka do postýlky. Docela jsme i vyspalí, chce to ale chodit spát tak v 21,00.

Dnes půjdeme spát tak ve 22,30, takže to dnes bude se spánkem asi horší, ale všechno se dá vydržet, zvlášť když je to pro toho malého krásného Cipíska (viz Nová fotogalerie se starou fotkou ze dvou měsíců).

Taťka Zdenda, 30.9.03, 22,00

Váš příspěvek
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 02.10.03 09:47

Ahoj Zdendo.

Nějak mi ten čas rychle utíká, ani jsem nestačila odepsat na minulý komentář :o(
Vůbec nestíhám a to mi teď začíná škola. Ach jo.
Ptala jsem se kámošky, co u vás dělala asi před osmi lety, ale už tě nezná. Takže jsi asi nějaký mlaďas :o))))))
Měl jsi pravdu, že mimča dělají pokroky najdenou, ze dne na den.
Valuška si najednou umí vyndat ručičkama dudlíka vrátit ho :o)) A už si i hraje s hračkama.
Obdivuji vás, že jste vyspalí, když tak často v noci vstáváte. Valuška se teď několikrát vzbudila po čtyřech, místo po šesti hodinách a my už jsme z toho celí unavení.
Nemáte nějakou novou fotku? Jak vypadá Mareček teď?
Ahoj Zuzka a Val

kocour
Stálice 81 příspěvků 02.10.03 21:01

Ahoj,
díky za komentář, fotky se snažíme dávat na CD z normálních filnů, ale ještě to tak neumíne a když nmám někdo pošle našeho marečka z digitálního foťáku tak už vůbec ne. Právě

kocour
Stálice 81 příspěvků 02.10.03 21:11

jsem spěchal, abych stihl poslat zprávu a takhle to dopadlo, přerušil jsem ji. Chtěl jsem napsat, že právě jednu fotku máme jak jsme tam všichni tři, ale tu právě nešlo dát do fotogalerie, tak to ještě třeba zkusím poslat mailem. Mareček má teďka nový pokrok v tom, že udrží hračku ve zvednuté ruce a kouká na ni a vezme ji i druhou rukou a drží ji oběma nebo to střídá, už to není to nevědomé držení modrého špendlíku.
Ze starších deníčků vím, že že jste byli na Moravě, a z těch novějších si teď přečtu, jak to cestování dopadlo. my se koncem října chystáme do krkonoš všichni tři na dva dny, tak se těším na tvoje zkušenosti.
Trochu závidíme Sluníčkovi to větší auto, my s naším krátkým a ještě LPG nádrží vozíme kočárek buď na střeše nebo uvnitř rozložený, ale to se tam už krom nás tří nikdo nevejde. Takže uvidíme, jestli vezmeme i kočárek, nebo jen autosedačku.
Přejeme přes pár polí hodně pozdravů celé rodince.
 Zdenda

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 03.10.03 09:52

Čau Zdendo.
Nedáváš ty fotky v nějakém blbém formátu? To cos mi poslal, je zrovna blbé :o(
Ale v galerii má Mareček moc pěknou fotku!!! Zamlouváme si ho jako ženicha pro Valušku!!! :o))))
 Zuza

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 03.10.03 09:53

Zase Zdendo, s takovym dlouhym autem se vyyyborne parkuje, zvlast ve meste:-(( A hlavne me, ktera to neumi. Precti si u cipisku, co jsem o tom psala. A to nemluvim o tom, kolik sezere benzinu - zvlast oproti autu na plyn se pekne prodrazi.
Mej se hezky
Slunicek

Vložit nový komentář