Marečkovi je 13 týdnů, maminka má druhý týden horečky

Rodičovství

To jsem teda nečekal, že budu do deníčku psát i to, že maminka Marečka, moje Peťulka má horečky při zánětu při plicní embolii. To snad nemá žádná čerstvá maminka, která si čte na emiminu, říkám si. Ale zase jsou jiné nemoci, já vím. Deníček píšu již potřinácté á jeden týden a i dnes, kdy má Peťulka již 10. den horečky, musím napsat, že MAREČEK SE MÁ k SVĚTU STÁLE STEJNĚ VÝBORNĚ.

Nevím ještě dnešní váhu, ale poslední vážení před necelým týdnem (13.8.03) ukázalo 6,5 kg a 64 cm. A hlavně dělá pokroky i při komunikaci „po kojenecku“ i při pohybových aktivitách - udrží se déle se zvednutou hlavičkou, vydrží ležet chvíli na boku, … Tloustnou mu stehýnka a lýtka…

A co je nejzajímavější, všechny ty pokroky pokračují, přestože maminka Peťulka leží v nemocnici a Mareček na každé kojení dojíždí s babičkou nebo se mnou, což je po 3-4 hodinách - ve dne. Pouze noční mléko Peťulka odstříkává a druhou noc se ohřeje a Mareček ho vypije ohřáté ve vodní lázni z láhve, většinou okolo 4. hodiny ranní. Jen dvakrát jsme museli připravit i náhradní mléko HAN od Nestlé.

A taky je podle mně strašně zajímavé i to, že přes ty horečky trvající deset dnů (každý den aspoň jednou přes 38) se mléko Peťulce stále tvoří a Marečkovi to až na včerejší výjimku (snad) stačilo. To ho babička řvoucícho musela z nemocnice odvézt domů a „nakojit“ ho odstříkaným mlékem z lednice. Byly z toho i slzičky u Peťulky.

Doufáme s Peťulkou, že bude kojit i nadále, protože jí to psychicky drží nad vodou. Je při těch horečkách dost unavená, schvácená, a následkem embolie plicní i trochu dušná a pokašlává. Občas si musí vzít i kyslík. Takže samozřejmě víme, i Peťulka to ví, i lékaři, kteří se o ní starají, že tvorba mléka jí ubírá energii a že by možná bylo dobré, kdyby kojit přestala. Ale nikdo při jejím stavu vyloženě kojení nezakazuje, tak se Peťulka snaží dát Marečkovi to nejlepší. Bohužel jí moc nechutná ani jíst (při těch horečkách) a tak jsme rádi za každý snědený jogurt, maso nebo ovoce. V nemocnici jí jako kojící pacientce přidávají mléčné příkrmy.

Ty teploty ani přes léčbu antibiotiky (nyní 4. den Zinacef 3×1,5 g i.v.) neustupují asi proto, že k neprokrvené tkáni plicního infarktu se antibiotikum špatně dostává a tak si tam ty potvory baktérie žijí jakoby nic. Léky proti srážení krve brzy ale rozpustí sraženinu v plicní tepně a to se ty baktérie budou divit až k nim začne proudit krev s antibiotiky a bílými krvinkami.

Moc si to všichni přejeme, abychom si zase ve zdraví mohli ve třech doma s Marečkem hospodařit. Teď nám tam hospodaří babičky a sestřenice Jitka, za což jsme jim moc vděčni a nebýt jich, musel bych si vzít neschopenku alias ošetřování člena rodiny.

Tatínek Zdenda (syn Mareček zítra tříměsíční a maminka Peťulka).

Váš příspěvek
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 18.08.03 19:54

Zdendo,
vyřiď Peťulce, že na ní myslím a držím palečky!!!
Kde leží, že s ní nemůže být Mareček? To jsem ještě neslyšela, že by někdo do nemocnice dítě nosil.
Držím palce i tobě a celé rodině, ať to zvládnete!
 Zuzka

janice
Kecalka 458 příspěvků 18.08.03 21:00

Ahoj Zdendo,
připojuji se k Zuzce a přeji Peťulce, ať je jí brzo dobře a jste všichni zase doma společně.
Janice + Vilík(2 měsíce )

barca4
Povídálka 21 příspěvků 18.08.03 22:32

Ahoj,
díky, leží na kardiologii, takže jsou tam samí dospělí či spíše starší lidé a v tom prostředí bychom nechtěli, aby Mareček celý den byl. I když je Peťulka na „jednolůžáku“. Možnost aby byl Mareček na dětském se nám taky nelíbí, tam jsou zase nemocné děti a on je zdravý.
 Zdenda

barca4
Povídálka 21 příspěvků 18.08.03 22:33

Díky za podporu, zdraví Zdenda

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 18.08.03 23:11

Rodinko,držím vám všechny 4 palečky,ať jste zase všichni doma pohromadě.
Asi jsem něco přehlédla,nevěděla jsem,že je Peťuka takhle nemocná.Musí jí být dost hrozně s takovýma horečkama,ale určitě ji drží to,že vidí Marečka několikrát za den,to si pak asi každá máma řekne,hlavně,že je zdravé moje děťátko:)))
Ještě jednou vás zdravím a Peťulku od nás všech eMiminových závislaček pozdravuj.
 Hanka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 19.08.03 01:05

Ahoj Zdendo,
hrozně vás všechny tři obdivuju jak to skvěle zvládáte,je mi vás moc líto. Přeju mamince hodně rychlé uzdravení,ať to zvládá i se zachováním kojení,je to šikulka.Musí to být pro ni dost náročné i psychicky,o­dloučení od miminka,nemoc atd.Určitě na vás budeme všichni, co jsme tady na emiminu, hodně myslet a doufat,že nemoc začne brzy ustupovat.
Takže se držte a Marečka na dálku hladíme a posíláme pusinku!
 Stáňa

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 19.08.03 01:44

Připojuju se ke Stáně, hezky jsme vás na chatu pomluvili, že jste hrdinní jak ten kapitán Korkorán. Zvládnout takhle kojení při tak vážné nemoci - rodinko, klobouk dolů. Navíc potěší, že i ve zdravotnictví se ledy hnuly, když se doktoři i personál přizpůsobily vašim potřebám. Přeju Peťulce co nejrychlejší vyzdravění a ještě rychlejší načerpání nových sil. A ať už jste rychle pohromadě. Jo a taky babičkám skládám poklonu za vzorné babičkování (sestřenici za sestřenicování). No a samozřejmě obrovská pochvala pro Marečka, že je takové zlatíčko a tak krásně prospívá.
 Romana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.03 10:58

Rodinko,
držím palečky, ať jste co nejdřív zase všichni tři pohromadě doma a zdraví a plní elánu. A pro taťku mám vzkaz: sice nemám manžela budižkničemu, ale (snad mi to promine) péči o prcka by asi nezvládl. Peťulka na tebe může být hrdá. Moooc ji pozdravuj!

Jana a roční (nyní sladce spící) Pajásek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.03 12:39

Ahoj Zdendo,

přeji Peťulce brzké uzdravení, aby jste byli zase všichni spolu doma. Jsi skvělý taťka, že to takhle všechno zvládáš.

Přeji vám hlavně hodně zdravíčka, ať už vás žádné nemoci netrápí.

Ahoj
snažilka Jitka

barca4
Povídálka 21 příspěvků 20.08.03 21:46

Moc děkuji za podporu. S pomocí rodiny bych to nezvládl. Mareček je teď „nakojen“ odstříkaným mlékem a spinká. Maminka už v nemocnici snad taky. Teploty jsou již „jen“ 37,7 ale hlavně Peťulce je lépe. Očekávám Marečkův hlásek okolo 3,00 hodin - dostane NAN od Nestlé…
 Zdenda

barca4
Povídálka 21 příspěvků 20.08.03 21:55

Díky, Peťulce jsem vše z komentářů i moje články vytiskl a dvakrát si to četla, a poslední dva dny se opravdu cítí lépe, snad i díky té podpoře z emimina.
Zdravíme celou rodinu

barca4
Povídálka 21 příspěvků 20.08.03 21:57

Děkujeme, Marečkovi pusinky na tvářičky pošleme, je skvělý, drží se, miláček náš. Výská a píská o sto šest (když má náladu).
 Zdenda

barca4
Povídálka 21 příspěvků 20.08.03 22:00

Děkujeme Romano, i se sestřenicí, děláme co můžeme, občas už k večeru zíváme, ale snažíme se. Ještě ale nejméně 4 dny budeme do nemocnice jezdit, protože na pondělí 25.8.03 ještě plánují odběry krve…
 Zdenda

barca4
Povídálka 21 příspěvků 20.08.03 22:05

Díky Jitko,
přejeme ti úspěšné snažení, i sestřenicí Jitkou, měj se krásně
Zdenda.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.03 22:12

Ahoj rodinko!
Právě jsme se dostali po 14-ti dnech k netu a co to nevidíme! Přejeme Peťulce ať tu zákeřnou nemoc co nejdřív zažene a obdivujeme vás celou rodinku, jak to krásně zvládáte! Hlavně zdravíme Peťulku a přejeme jí ať to kojení vydrží, je to opravdu to nejlepší, ale kdyby ne, tak Mareček už je velkej kluk a určitě by to nebyla katastrofa, hlavně když bude mít zdravou maminku, to je totiž to úplně nejdůležitější! Tak se Peťulko hezky uzdrav.

Tobě Zdendo přejeme hodně síly a trpělivosti a je super jak se dokážeš o Marečka postarat.

Už jsme vám tu jednou psali - máme stejně starou Karolínku, ale byli jsme teď trochu mimo přístup na net.

Jitka, Pavel a Karolínka (dnes 3 měsíce)

kocour
Stálice 81 příspěvků 22.08.03 17:28

Ahoj rodinko,
děkujeme a těšíme se i na novinky od Vás, Peťulku dnes 22.8.03pustili z nemocnice, takže po dopoledním kojení v nemocnici si Mareček šťastnou maminku odvezl domů a další kojení bude po týdnu zase pravidelně doma. Vydrželi jsme takto týden na kojení dojíždět jen díky podpoře rodiny. Nejdůležitější je sice Mareček, ale taky jsme nechtěli, aby maminka kvůli němu trpěla víc, než je „zdrávo“. Teď už snad můžu napsat, že vše je zažehnáno a zase nám začnou obyčejné starosti.
Mimochodem jak jset oslavili čtvrt roku Karolínky?
My jsme moc neslavili, ale moje sestra, tedy teta Marečka (mimochodem taky Karolínka) mu koupila dvoje dupačky a barevná písmenka s obrázky, ze kterých se na dveře složí a nalepí slovo „MAREČEK“ - dáme to asi na dveře do jeho pokoje.
A bližší informace o Marečkovi se dočtete na emiminu za chvíli - tento víkend budu psát další deníček (14 týdenní)
 Zdenda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.03 21:21

Ahojky,
jsme rádi, že už jste zase pohromadě a doufáme, že teď už bude jen dobře.

My jsme čtvrt rok Karolínky nějak nestihli oslavit, Asi to budeme muset napravit o vikendu. :-)

Těšíme se na váš nový deníček.

J+P+K

P.S. dnes jsme byli u doktorky a měříme 64 cm a vážíme 5,4kg :-) Máme dlouhou a štíhlou slečnu :-))

barca4
Povídálka 21 příspěvků 24.08.03 21:46

Ahoj J+P+K

My budeme vážit zítra (14. týden), ale máme asi 6,8kg a 66 cm, napíšu deníček..

Zdenda

barca4
Povídálka 21 příspěvků 24.08.03 22:33

Ahoj Jitko a Pavle,
děkujeme za novinky, právě jsem dopsal 14 týdenní deníček, takže ho asi Šárka se Zdeňkem brzy uveřejní.
Zdenda, Peťulka, Mareček

Vložit nový komentář