Pachatel se vrací na místo činu

Porod

Tak přihazuji svůj další deníček! První byl o mém porodu, Víkend ještě přežijete, druhý o tom, jak jsem přišla na své dvě druhé čárky a že to ta Mařenka nebude a ten třetí, asi na dlouho poslední, o mém druhém porodu, který byl zase o něco zajímavější, než ten první. Celou dobu nic a pak zase moc rychle.

Hned po porodu :)

V porodnici
1 komentář

první den doma

s bráškou

a ve třech měsících, trochu jsme nabyli :)
3 komentářů

Tímto deníčkem bych chtěla poděkovat hlavně holkám z naší diskuze, která se raději uzavřela (důvody si každý domyslí…), Březňátka 2011, jsou to všechno moc fajn holky a opravdu mi přirostly k srdci a největší poděkování patří Kačce, která byla téměř celý porod a čekání na něj, přítel na telefonu. Děkujííí teta.

Bylo 1. 3. 2011, pořád jsme čekaly s holkama, kdy přijde to první vytoužené březňátko… takže jsme polemizovaly celý večer a já šla pak spát, no spíše jsem lehla na sedačku a čumákovala na tv. Chtělo se mi spát, ale nějak to nešlo, pak kolem desáté jedenácté hodiny jsem šla čůrat a hned jak jsem se vyhrabala z gauče, to ze mně začalo valit. Takže rychle na wc, u prvního jsem to nazažila, takže nastalo drkotání zubama střídavé s přiblblým úsměvem, že je to tady. Rychle jsem se podívala na hodiny a říkala si, že bych to stihla toho prvního? No samá voda a to doslova :)

Takže než abych se šla připravovat, jsem rychle zapnula pc a psala holkám, praskla mi voda pomóóóóc, nojo, jenže už chrupkaly, takže jsem psala sms a přišlo mi zpět, tak val do porodnice, piš a ty opico jedna, rodit jsem měla já :)

Šla jsem do srpchy, pořád mě překvapovalo, kolik té vody je, takže po sprše jsem valila pro utěrky, vložka byla fakt zbytečná, pak jsem zjistila, že i utěrka je na nic, takže jsem šla do ložnice, řekla manželovi, že mi praskla voda, vzala ručník, zavolala mamce…a jelo se do porodnice. Tam monitor, já žádné bolesti neměla, monitor taky nic, otevřená na dva prsty. Manžela jsem u porodu ani po druhé nechtěla, takže rychle ujel domů!

No šla jsem spát, jenže mamina na pokoji kojila a přebalovala, její beruška plakala, takže jsme až do pěti plkaly… Ráno hlad jako prase a že zase monitor, tam zase nic, bolesti žádné a to jsem chtěla rodit 1. 3., pořád jenom samá voda, jen jak jsem se pohla, nebo šla na wc nebo na monitor, tak to valilo, jsem si říkala, že mám asi na zádech nějaký zásobník s vodou. No abych to shrnula, až do půl šesté jsem čekala, a to jsem se už v poledne najedla, sice mi bylo doporučeno, ať jím jen lehce, ale já sežrala celou svačinu, dvě jablka a ještě tatranky z domu. Mno, o půl šesté jsem se probudila, podívala jsem se na pani, co vedle kojila, zpátky na hodiny a říkám,že by?

Po chodbě jsem už šla předkloněná, potkala jsem sestru a té říkám, asi je to tady, lehla jsem na monitor a už jsem viděla ty kopce a snažila jsem se opravdu poctivě prodýchávat a dávat si na to pozor. No sestra jak to viděla, tak že dobré, že mám jít do nálevny. To už jsem řekla, že paní Stržínková asi nedojde :), takže jsem se belhala, dostala jsem nálev, a jenom jak jsem vstala, mi riťka cvakala a já byla ráda, že to náčiní sestra rychle umyla a odešla, a už jsem běžela na wc. Samotný klystýr mi nevadí, ale potentit se a hned bolesti, že se chytnete madel, bolest přejde a hned zase to druhé… no myslela jsem, že vypustím duši, bolesti se fakt rozjížděly rychle. Jak to skončilo, šla jsem zpátky na box a sestra mě poslala do sprchy, tam mi dělalo dobře teplo, ale zároveň se mi motala hlava, takže jsem si to vždycky předělala na studenou, a polívala si obličej a ruce až jsem se třepala a pak hned zase teplou na břicho a záda… nakonec jsem oddělala clonu z koutu, čapla na všechny 4, vystrčila hlavu ze sprcháče a snažila se to ty bolesti nějak ukočírovat, protože to bylo snad po minutě, jak mě sestra uviděla, i tu intenzitu bolestí, zavelila, ven nebo mi porodíte ve sprše.

Šla jsem na monitor, to už sestra lítala tam a zpátky a já na ni jenom volala, sestřičkooo, sestřičkooo, co mám dělat a ona, dýchejte jak dýcháte, jste moc šikovná a já zase za minutu, sestřičkooo, sestřičkooo, co mám dělat a z chodby se ozvalo, dýchejte maminko, dýchejte, jak dýcháte… a pak už to šlo rychle, daly mě na bok, pomohly dostat blánu kolem hlavičky, přiletěla dr., mrkla se a řekla PA, jestli si to chce odrodit sama, tak může, že to jde dobře, té se zajiskřily oči a já na 4× zatlačila a malý Eduška byl na světě… pak už to bylo hihi hahááá, jaká je to strašná sranda, celá jsem se drkotala a byla šťastná, že je po těch šílených bolestech. Ani mě nestřihly, jen jsem se lehce natrhla… Takže šití bylo zajímavé, jako když zašíváte ponožku, tím, že to bylo povrchové, se to nedalo opíchat, takže jsem vydržela 6× píchnutí a bylo po, placenta se porodila taky hezky.

Malý se krásně přisál a sestra mi řekla, tak co mamino, za rok si přijdete pro Mařenku? Na to jsem raději nic neřekla, stačí, že jsem rodila (kdybych vydržela do půlnoci) přesně rok a půl na stejném místě, porodním boxu a témeř ve stejnou dobu… Malý Edík se narodil 2. 3. 2011 kolem půl osmé a Toníka jsem porodila 3. 9. 2009 kolem deváté v Přerově, prostě **PACHATEL SE VRÁTIL NA MÍSTO ČINU :) **Po Mařence stále toužím, ale mám pár let na to, přemluvit našeho tatínka a moji hlavu, zase jít do tohodle šílenství, které nakonec, když všechno dobře dopadne, je hrozná pr*el, no ne? Mějte se všechny krásně a hlavně všem přeji hodně zdravíčka, j.s.

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
questXY
Závislačka 4295 příspěvků 08.06.11 08:38

Jani, deníček je moc pěknej a stejně praštěnej, jako ty :mrgreen: :hug: :hug: Uplně se mi udělalo špatně, jak si tu popsala ty boesti 8-o Ale dopadlo to skvěle a máš doma krásný velký chlapy :palec: A za nějakou dobu si ,doufám ,počteme jak se narodila Mařenka :srdce: :-D

 
Peťka1
Závislačka 3828 příspěvků 08.06.11 08:45

janičko přesně jak píše quest a na mařenku se všichni těšíme :palec:

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 08.06.11 10:10

praštěnej 8-o 8-o 8-o no toto :nevim: :nevim: ale děkuji :hug: :hug: :mrgreen: mám Vás ráda :hug: :hug:

 
anna78
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 08.06.11 10:50

Jani, já měla podobnej začátek porodu, akorát o dost delší čekání a pak vyvolávání :roll: voda mi praskla v pátek před půlnocí, do neděle rána se nic nedělo, v dest mi dali první oxytocin, v šest večer se malý narodil. Musím říct, že největší záhul na psychiku bylo to čekání :poblion: :poblion: :poblion: byla jsem nevyspalá, strašně unavená a ještě ke všemu v noci ze soboty na neděli jsem ve vedlejší místnosti slyšela křičet jinou maminku a to mě naprosto rozhodilo, nebýt tam se mnou manžel, sbalila jsem tašku a utekla :mrgreen:

 
xsandra
Povídálka 23 příspěvků 08.06.11 11:21

krásnej deníček :-D
moc jsem se pobavila!
a taky závidím, za pár dní, či snad třeba týden, dva, mě to čeká taky… jenže poprvé, takže se bojim jako čert kříže… uff:-)

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 08.06.11 11:31

Hezounky napsaný! :-)
Koukám, že jsi taky měla pěknej porod, na kterej asi rda vzpomínáš :palec: :-D

 
Erian
Echt Kelišová 9217 příspěvků 08.06.11 17:51

Jéé, krásnej deníček. Měla jsem to podobně, taky jsem pachatel, co se vracel na místo činu. Po 13měsících jsem rodila druhého kluka a na porod vzpomínám jako na nádhernej zážitek. Narozdíl od toho prvního hororu.
Tak ať krásně roste a daří se! :wink:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 08.06.11 21:44

Moc hezký deníček, gratulace a přeji hodně zdravíčka:-)

Příspěvek upraven 09.06.11 v 23:09

 
kacafazolka
Echt Kelišová 9213 příspěvků 08.06.11 21:53

Tak nejdříve jsi mě rozplakala a pak rozesmála…oboje ti jde moc dobře.......... :hug:
Děkuji ti za to, že jsem s tebou u toho mohla být po telefonu-moc si toho vážím :hug: :hug: :hug:
A děkuji ti, že jsi mi byla oporou týden po tvém porodu,když jsem rodila KAčenku.
A tímto děkuji i všem holkám z BŘEZŇÁTEK 2011 které mě sms zprávami podporovaly a pomáhaly vše zvládnout.
Jsem moc šťastná, že Vás mám........
tak a už zase bečím takže končím.......­...paaaaaaaaa­aaaaaa :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban: :huban:

 
macin
Závislačka 4595 příspěvků 09.06.11 07:45

Krásný deník :-). Objevila jsem tenhle web až tento týden, jinak bych asi taky byla častou návštěvnicí a přispěvatelkou do BŘEZŇÁTEK 2011 :-). Termín jsem měla 4.3. A i když jsem si březnovou holčičku moc přála, nakonec jsme to o necelé 3 dny nestihly :lol:. S ohledem na můj bleskový porod (a to jsem rodila poprvé) ale NAŠTĚSTÍ!!! Malá se drala ven tak rychle, že příště prý porodím doma, protože to prostě nestihneme :wink:. Tak ať vám miminka prospívají a dělají radost!

 
skymaggie
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 09.06.11 19:26

Hezky a vtipně napsané,hned se mi vybavily moje porodní bolesti,to bylo hodně podobné..Tak hodně štěstíčka :wink:

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 09.06.11 19:46

holky moc děkuji, macin klidně se přidej, požádej o přijetí do skupiny :hug: :hug: :hug:
:mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

 
Megg
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 09.06.11 21:38

Moc krásně napsané. :srdce:

 
dianaa
Kelišová 6380 příspěvků 13.06.11 16:42

Krásné deníčky,Jani :wink: Nevím,co dřív,smát se nebo utírat slzy :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama